دانستنی های ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی اولین رشته تخصصی دندانپزشکی است. ارتودنسی به تصحیح مشکلات فک و صورت می پردازد. درمان‌ ارتودنسی همانند سایر رشته های تخصصی پزشکی  نیازمند کسب تخصص و دانش کافی  است، متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست  فردی  است که توانایی های علمی لازم را در دانشگاه جهت درمان ناهنجاری های فک و صورت کسب می نماید. بدین منظور یک دندانپزشک عمومی برای دریافت دانشنامه تخصصی ارتودنسی می‌بایست پس از اتمام دوره‌ی دندانپزشکی عمومی که شش سال طول می کشد، یک دوره‌ تخصصی  3 تا 4 ساله را به عنوان دوره‌ی تخصصی ارتودنسی در دانشگاه طی نماید. لازم به ذکر است  یک دندانپزشک عمومی می بایست در یک کنکور بسیار  سخت و پر رقابت در بین چندین هزار دندانپزشک عمومی بتواند وارد دوره تخصصی ارتودنسی شود.

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی

تفاوت دندان پزشک عمومی و ارتودنتیست

یک دندانپزشک عمومی که دوره‌ی تخصصی ارتودنسی را نگذرانده باشد توانایی و دانش و آگاهی و صلاحیت و تجربه‌ی لازم در درمان بیماران ارتودنسی را ندارد. البته باید دانست یک دندانپزشک عمومی دانش لازم برای انجام درمان‌های ساده ارتودنسی و یا درمان های پیشگیری با پلاک‌های متحرک را دارند ولی درمانهای پیچیده و تخصصی ارتودنسی که اکثرا در گروه درمان‌های ثابت قرار داده می شوند. می‌بایست توسط متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست درمان شوند.

تفاوت بین ارتودنتیست و دندانپزشک

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ به چه معناست

در حال حاضر درمانهای پزشکی و دندانپزشکی بسیار تخصصی شده است و بدین منظور رشتهای فلوشیپ بسیاری دردانشگاه ها تاسیس شده است که توانایی های بیشتری را برای درمان های سخت و بیماران صعب العلاج و سندرم های فک و صورت برای متخصصین ارتودنسی فراهم نمایند. یکی از این رشته ها فلوشیپ ارتودنسی جراحی و سندرم ناهنجاریهای فک و صورت است. تعداد بسیار کمی از متخصصین ارتودنسی می توانند وارد دوره فلوشیپ شوند.

حالا می توانید مقایسه نمایید که درجه علمی یک دندانپزشک چقدر می تواند با یک متخصص ارتودنسی و با فردی که دارای فلوشیپ ارتودنسی جراحی و سندرم ناهنجاریهای فک و صورت است تفاوت دارد.

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

ضرورت انتخاب متخصص ارتودنسی با تجربه

همه ی ما می دانیم که انجام ارتودنسی برای هر فردی یک سرمایه گذاری مفید برای آینده است زیرا لبخندی زیبا و خوشایند را به افراد می بخشد. هم چنین در انجام پروسه ی مهم ارتودنسی راحتی و قابل اطمینان بودن ارتودنسی برای هر بیمار بسیار مهم است زیرا در این دوره بیمار به مدت یک سال ونیم  تا 2سال باید سیم های ارتودنسی را شبانه روز با خود و در دهان نگهدارد.

اگر این ارتودنسی به درستی طرح ریزی نشود  و یا به طور نامناسب در دهان نصب شده باشد ممکن است به بافت دهان آسیب برساند و در برخی موارد باعث پارگی لثه شود، در این صورت بیمار به ویزیت های اورژانسی توسط متخصص ارتودنسی خود نیاز پیدا می کند. این اتفاقات در طول این دوره بیمار را مکررا دچار استرس کرده و باعث می شود بیمار نتواند این دوره ی مهم را به سلامت پشت سر بگذارد. پس اگر قصد انجام این سرمایه گذاری را دارید در انتخاب متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه باید دقت کافی داشته باشید برای خواندن مشخصات بهترین متخصص ارتودنسی به این صفحه مراجعه کنید

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی چه مشخصاتی دارد

فلوشیپ ارتودنسی جراحی دوره ای است که پس از دوره ی تخصص رشته ی ارتودنسی برگزار می شود. با توجه به این که انواع علوم پزشکی روزانه در حال تغییر و تحول است برخی پزشکان دوره های فلوشیپ را برای تکمیل دوره تخصصی خود می گذرانند. طی مرحله فلوشیپ در یک مرکز معتبر بسیار حائز اهمیت است. در مورد فلوشیپ جراحی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی می توان این مورد را نقطه مثبتی برای درمان بهتر دانست. زیرا بسیاری از بیماران ارتودنسی همزمان به جراحی و یا همان ارتوگناتیک نیاز دارند و مهارت پزشک در این زمینه بسیار کمک کننده است و درمان ارتودنسی را تکمیل می کند. یک متخصص ارتودنسی با فلوشیپ جراحی با انواع سندروم ها و ناهنجاری های فک و صورت به طور تخصصی آشنایی دارد و می تواند بهترین تصمیم را برای درمان بیمار اتخاذ کند

متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان

متخصص ارتودنسی در تهران

دیده می شود که برخی از ساکنین شهر تهران به دنبال یک متخصص ارتودنسی در نزدیکی محل زندگی خود هستند. اما نباید فراموش کنید که انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه و مدرن در اولویت اول قرار دارد. با توجه به مشغله کاری شهروندان تهران و دیگر شهرهای ایران این افراد بیش از آنکه به تخصص و تجربه پزشک اهمیت بدهند در جستجوی اولین متخصص ارتودنسی هستند که نزدیک به محل زندگی یا محل کار آنها باشد.

هر چند که مراجعات منظم به یک متخصص ارتودنسی که در محلی دور تر از محل کار یا زندگی شما قرار دارد با وجود ترافیک و کمبود وقت در تهران کمی مشکل است. اما نباید فراموش کنید که مراجعه به یک متخصص ارتودنسی حاذق بسیار مهم است. و خود نوعی صرفه جویی در وقت و هزینه ارتودنسی است. زیرا یک متخصص ارتودنسی با تجربه و ماهر در مدت زمان کمتری و با دفعات مراجعه کمتری شما را به نتیجه می رساند. بدین ترتیب هم با آرامش خیال به متخصص معالج خود مراجعه می کنید و هم بهترین نتیجه را از درمان ارتودنسی خود و یا فرزند خود خواهید گرفت.

سوالات متداول متخصص ارتودنسی

1- برتری متخصص ارتودنسی که عضو هیات علمی باشد در چیست؟

یک متخصص ارتودنسی مجرب که در دانشگاه تدریس می کند همواره در حال به روز کردن خود و دانشجویان است و حضور در یک محیط پویای علمی این مزیت را دارد که قبل از دیگر متخصصان با مسائل روز درمان ارتودنسی مواجه شود و با بهترین روش های درمان آشنا شود.

2- درمان هایی که یک متخصص ارتودنسی انجام میدهد شامل چیست؟

 • منظم کردن و قراردادن دندان ها در محل مناسب و صحیح
 • دندان هایی مرتب برای داشتن لبخندی زیبا
 • تصحیح و روابط نامناسب فکی و دندانی
 • تنظیم و تصحیح روابط بین دندانها و استخوانهای سر و صورت
 • اصلاح ناهنجاری های دندانی فک و صورت

3- آیا برای درمان ارتودنسی دندانی توسط متخصص ارتودنسی کشیده می شود؟

حدالامکان سعی بر این است که در درمان ارتودنسی دندانی کشیده نشود . ولی در بعضی بیماران انقدر شلوغی دندانها زیاد است که می بایست دندان یا دندانهایی را برای درمان ارتودنسی کشید. در این بیماران که دچار کمبود فضا می باشند سعی می شود دندانی کشیده شود که دچار پوسیدگی است یا پرکردگی بزرگ دارد یا روکش شده است یا دندانی که مشکل لثه ای دارد را برای درمان ارتودنسی خارج می نماییم و فضای دندان کشیده شده در انتهای درمان به طور کامل پر می شود

4- آیا متخصص ارتودنسی تمام ناهنجاری های فک و دندان را درمان می کند؟

یک متخصص ارتودنسی ماهر و با تجربه ناهنجاری های فک و دندان را تشخیص می دهد و در حد امکان درمان را با ارتودنسی به اتمام می رساند. در صورتی که بیمار نیاز به جراحی نیز داشته باشد این متخصص ارتودنسی است که بیمار را در زمان مناسب به متخصص جراحی فک ارجاع می دهد.

5- آیا متخصص ارتودنسی فقط کودکان و نوجوانان را درمان می کند؟

متخصص ارتودنسی محدودیتی در پذیرش بیماران ندارد. زیرا درمان ارتودنسی مختص گروه و سن خاصی نیست. بهتر است برای درمان ارتودنسی از سن 8 سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در صورت تاخیر در مراجعه به متخصص ارتودنسی ممکن است طول درمان طولانی تر شود.

6- آیا دندانپزشک هم می تواند درمان ارتودنسی را انجام دهد؟

برای انجام درمان تخصصی ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. یک متخصص ارتودنسی بعد از گذراندن دوره دندانپزشکی در دوره تخصص شرکت کرده و به طور حرفه ای در این زمینه آموزش های لازم را دریافت می کند.

7- تخصص ارتودنسی چند سال طول می کشد؟

یک دندانپزشک عمومی 6 سال طول می کشد تا مدرک عمومی دندانپرشکی را دریافت کند. پس از آن برای پذیرش در دوره تخصصی ارتودنسی شرکت می کند. دوره تخصصی ارتودنسی 4 سال طول می کشد. و پس از آن متخصص ارتودنسی باید امتحان بورد تخصصی را بگذراند و پس از موفقیت در امتحان به عنوان متخصص ارتودنسی دارای بورد شناخته می شود.

8- متخصص ارتودنسی با فلوشیپ جراحی چه برتری نسبت به دیگر متخصصین دارد؟

با توجه به گسترده بودن علم دندانپزشکی رشته های فلوشیپ گوناگونی برای تکمیل و به روز شدن متخصصین ارتودنسی وجود دارد. یک متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی توانایی و دانش بیشتری برای درمان های بیماری های فک و صورت و سندرم های صعب العلاج داد. برخی از ناهنجاری های فک و صورت علاوه بر درمان ارتودنسی نیاز به جراحی و ارتوسرجری نیز دارند. بدین ترتیب اگر متخصص معالج شما دارای فلوشیپ جراحی باشد طرح درمان تکمیل تر و بهتری را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

9-متخصص ارتودنسی که علاوه بر بورد ارتودنسی ایران ، بورد ارتودنسی اروپا را داشته باشد چه برتری دارد؟

این متخصص علاوه برآزمون بورد تخصصی ایران ، آزمون بورد تخصصی اروپا را نیزگذرانده است و در درمان بیماران توانایی بیشتری دارد.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

49 دیدگاه برای “متخصص ارتودنسی

 1. Avatar سیما گفت:

  سلام آقای دکتر خواهر من مشکل شلوغی دندان دارد و دندانپزشک به ایشان گفته این وضعیت منجر به پوسیدگی دندان های ایشان در آینده می شود و باید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد. آیا ایشان می تواند نزد دندانپزشک خود ارتدنسی کند یا حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کند؟ من تهران نیستم لطفا اگر امکان دارد راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام با توجه به این که تمامی درمان ها امروزه به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش ها و متدهای درمان ارتودنسی با خبر باشد و در این زمینه پژوهش و تحقیق و کار کرده باشد. به یک متخصص ارتودنسی خبره در این زمینه مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از درمان ارتودنسی بگیرید. پیشنهاد می شود علاوه بر مطالعه مطلب بالا به مطلب تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک نیز مراجعه کنید

 2. Avatar وحید گفت:

  سلام فرق متخصص ارتودنسی با دندانپزشک چیست؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام متخصص ارتودنسی بعد از این که دوره دندانپزشکی عمومی را گذراند می تواند در امتحان تخصص ارتودنسی شرکت کند در بین هزاران متقاضی مشتاق و نخبه تعداد کمی از متقاضیان برای ادامه تحصیل در این رشته پذیرفته می شوند. شما می توانید به مطلب تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشکی نیز مراجعه کنید

 3. Avatar محمد گفت:

  سلام معیار انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب چیست لطفا راهنمایی بفرمایید. من نزدیک بودن محل کلینیک ارتدنسی به محل زندگیم خیلی مهمه اما برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه و خبره هم وسواس زیادی دارم.

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام بسیاری از افراد مثل شما ترجیح می دهند به کلینیک ارتودنسی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنند اما این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب یک کلینیک ارتودنسی مناسب و بهترین متخصص ارتودنسی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا وقت و هزینه زیادی را برای درمان ارتودنسی صرف می کنید و چه بهتر که این وقت و هزینه را به جا و به موقع استفاده کنید. مسلما تمام همکاران ارتودنتیست من یک دوره تخصصی ارتودنسی را پس از پایان دوره دندانپزشکی عمومی گذرانده اند. اما برای انتخاب یک متخصص برجسته ارتودنسی به دنبال افرادی باشید که علاوه بر بورد تخصصی ارتودنسی ایران دارای بورد تخصصی کشورهای دیگر نیز باشند و دارای تجربه کار بین المللی باشند بدین ترتیب مطمئن خواهید بود که از آخرین و به روزترین متدهای روز دنیا برای درمان ارتودنسی شما استفاده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید علاوه بر مطالعه مطالب بالا به مطلب بهترین متخصص ارتودنسی نیز مراجعه کنید

 4. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام آقای دکتر من در اصفهان زندگی می کنم به دو متخصص ارتودنسی مراجعه کردم یکی گفت که طول درمان ارتودنسی من 3 سال است و دیگری گفت بین 1 تا 2 سال از ایشان که پرسیدم چرا مدت زمان اعلامی شما کمتر است گفتن هرچه متخصص ارتدنسی خبره تر و ماهرتر باشد طول درمان هم کوتاهتر می شود. آیا به نظر شما این موضوع معیار مناسبی برای انتخاب متخصص ارتدنسی است؟ من از طریق دوستانی که به شما مراجعه کرده اند تعریف شما را شنیده ام اما نمی توانم به تهران مراجعه کنم لطفا یک متخصص ارتودنسی خوب در اصفهان معرفی کنید.

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام متاسفانه همکار متخصص ارتودنسی در اصفهان نمی شناسم اما در مورد دو متخصصی که به آنها مراجعه کرده اید باید بگویم که بسته به نوع روشی که ارتودنتیست برای درمان ارتودنسی شما در نظر می گیرد طول درمان متفاوت خواهد بود اما برای انتخاب بهترین روش و بهترین متخصص ارتودنسی باید مواردی از قبل سوابق علمی تجربه و خوش نامی پزشک متخصص را در نظر بگیرید برای اطلاعات بیشتر به مقاله بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من در اصفهان متخصص ارتودنسی را نمی شناسم . ولی برای اینکه بتوانید یک متخصص ارتودنسی خوب را بشناسید می توانید به معیارهای زیر توجه کنید .
   یک متخصص ارتودنسی خوب حتما دارای سخنرانی در کنگرهای داخل و خارج از کشور است . چون متخصص ارتودنسی که بتواند در خارج از کشور در مقابل جمع متخصصین ارتودنسی خارجی سخنرانی کند دارای توان علمی بالایی است. یک متخصص ارتودنسی خوب دارای چندین جلد کتاب در زمینه ارتودنسی به فارسی و یا انکلیسی است . یک متخصص ارتودنسی خوب در ویکی پدیا دارای صفحه است . یک متخصص ارتودنسی خوب بورد ارتودنسی ایران یا اروپا یا امریکا را گذرانده است . یک متخصص ارتودنسی خوب دارای ثبت اختراع است . این موارد را می توانید در وب سایت شخصی ویا با جستجو در google بیابید.

 5. Avatar علی گفت:

  تفاوت بین متخصص ارتودنسی که در دانشگاه تدریس می کند و متخصص ارتودنسی که در دانشگاه فعالیت ندارد چیست

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   یک متخصص ارتودنسی مجرب که در دانشگاه تدریس می کند همواره در حال به روز کردن خود و دانشجویان است و حضور در یک محیط پویای علمی این مزیت را دارد که قبل از دیگر متخصصان با مسائل روز درمان ارتودنسی مواجه شود و با بهترین روش های درمان آشنا شود.

  2. Avatar مریم نوذری گفت:

   سلام دخترم به دلیل اینکه فک کوچیک داره ودندانهای اصلیش خیلی بزرگتر از دندانهای شیریشه دکترا گفتن باید ببری ارتودنسی میخواستم ببینم باید چیکار کنم و هزینه اش چقدره؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892
    لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد . برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ( فیلم انتهای صفحه را ملاحظه فرمایید)عقب بودن فک بالا

 6. Avatar hana گفت:

  یک متخصص ارتودنسی چند سال و یک فلوشیپ ارتودنسی جراحی چند سال نیاز است که دوره تخصصی و دوره فلوشیپ را بگذراند

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   یک متخصص ارتودنسی که دارای فلوشیپ است مراحل زیر را می گذراند: دوره 6 ساله دندانپزشکی عمومی سپس شرکت در آزمون ورودی تخصص ارتودنسی، در صورت قبولی 3 الی 4 سال دوره تخصص ارتودنسی را می گذراند. پس از پایان دوره تخصص دوره 3 ساله فلوشیپ را می گذراند

 7. Avatar samane گفت:

  تفاوت بین متخصص ارتودنسی که در مطب فعالیت می کند و متخصص ارتودنسی که در درمانگاه کار می کند چیست

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   از آنجایی که درمانگاه ها و کلینیک ها مکانی عمومی تر هستند و در مطب های خصوصی یک متخصص ارتودنسی مسئولیت درمان بیمار را به عهده دارد مسلما در مطب خصوصی مزیت های بیشتری شامل حال بیمار می شود. متخصص ارتودنسی که در مطب خصوصی کار می کند معمولا از تجربه و مهارت بیشتری نسبت به متخصصین محترمی که در درمانگاه مشغول به درمان هستند برخوردار است. به علاوه متخصصی که در مطب خصوصی خود کار می کند می تواند تجهیزات خود را به سرعت و همگام با متد روز دنیا تجهیز کند اما متخصص ارتودنسی که در درمانگاه کار می کند از این تجهیزات بی بهره است و یا بسیار دیر بهره مند می شود

 8. Avatar رادين گفت:

  سلام آقاي دكتر بابت درمان ارتودنسي پسرم رادين خيلي خيلي از شما ممنونم و خسته نباشيد ميگم خدمتتون. واقعا عالي هستين.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از قدردانی شما ممنونم . و ظیفه من به عنوان متخصص ارتودنسی این است که هر چه در توان دارم برای همه بیمارانم به بهترین نحو انجام دهم

 9. Avatar سمیه گفت:

  سلام آقای دکتر من یکی از دندانهای جلو را ایمپلنت کرده ام آیا می توانم ارتودنسی انجام بدهم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام به مطلب درمان ارتودنسی و ایمپلنت مراجعه کنید

 10. Avatar سپهر گفت:

  بهترین متخصص ارتودنسی تهران و ایران هستین از این که درمان ارتودنسی فرزندم را به شما سپردم بسیار راضی هستم و از شما خیلی ممنونم

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   از قدردانی شما سپاسگزارم

 11. Avatar سمیه گفت:

  سلام من مدتهاست که دنبال درمان ارتودنسی هستم پرس و جو های زیادی کردم و جاهای مختلفی برای مشاوره و ویزیت رفتم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   توصیه می کنم علاوه بر این که سوابق علمی یک متخصص ارتودنسی خوب را بررسی می کنید نمونه کارها و عکس های قبل و بعد ارتودنسی ایشان را نیز بررسی کنید. یک متخصص ارتودنسی با تجربه را انتخاب کنید که به علم روز آگاهی داشته باشد. در قدم بعدی با مراجعه به مطب یا کلینیک متخصص است. بهداشت و نظم و برخورد کارکنان نیز می تواند معیار دیگری برای انتخاب متخصص ارتودنسی باشد. اگر نظر شما به تمام این موارد مثبت باشد می توانید با خیالی آسوده متخصص ارتودنسی خود را انتخاب کنید.

 12. Avatar سمیه گفت:

  سلام من مدتهاست که دنبال درمان ارتودنسی هستم پرس و جو های زیادی کردم و جاهای مختلفی برای مشاوره و ویزیت رفتم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است شما نزد متخصص ارتودنسی درمان خود را شروع کنید که از نظر علمی بسیار مجرب باشد. دارای مقالات متعددی در سطح بین المللی باشد ، در کنگرهای داخل و خارج کشور سخنرانی داشته باشد نویسنده چند جلد کتاب ارتودنسی باشد، عضو هیت علمی دانشگاه باشد ،نمونه کارهای ایشان را دیده باشید

 13. Avatar حسنی گفت:

  سلام مکیدن انگشت باعث چه مشکلی می شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مکیدن انگشت باعث open bite می شود اپن بایت بدین معناست که بین دندان های ردیف بالا و پایین فاصله می افتد.

 14. Avatar بهترین گفت:

  سلام آقای دکتر من مشکل شلوغی دندان و انحراف فک دارم خیلی تحقیق کردم که به بهترین متخصص ارتودنسی در ایران مراجعه کنم تا به شما رسیدم. متاسفانه من ساکن تهران نیستم و بسیار مشتاقم که شما درمان ارتودنسی من را به عهده بگیرید. سوالی که دارم این است آیا شما بیمار از شهرستان هم دارید؟ و اگر دارید جلسات آنها به چه صورت است و مشکلی برای آنها وجود ندارد؟ از این که پاسخگو هستین ممنونم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام از قدردانی و محبت شما سپاسگزارم. من بیماران زیادی از شهرهای مختلف ایران و حتی خارج از کشور دارم و مشکلی بابت مراجعات منظم ندارند. من هم تا جای ممکن همکاری لازم را با این گروه از بیماران انجام می دهم. بعد از معاینه ارتودنسی یک طرح درمان دقیق به شما ارائه خواهم کرد که برنامه های رفت و آمد خود را بدانید و برای آن برنامه ریزی کنید.

 15. Avatar سیما گفت:

  تنها متخصص ارتودنسی که مشکل من را به درستی تشخیص دادند و بهترین درمان را برای من انجام دادند دکتر جمیلیان هستند. از شما ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از اینکه تونستم مشکلی را حل کنم و باعث بشوم که انچه شما از لحااظ سلامت دهان ودندان و زیبایی می خواستید را برایتان فراهم کردم بسیار خوشحال هستم.

 16. Avatar کاوه گفت:

  سلام آقای دکتر در شهر ما متخصص ارتودنسی با مشخصات شما نیست و من خیلی دوست دارم که پیش شما بیام. می خواستم بدونم برای درمان ارتودنسی چند بار باید به تهران رفت و آمد کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما می توانید یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی با مطب هماهنگ کنید. بعد از تشخیص نوع ناهنجاری و روش درمان ارتودنسی مناسب شما، بازه زمانی درمان شما اعلام خواهد شد و دفعات و فواصل مراجعات نیز مشخص خواهد شد.

 17. Avatar بهناز گفت:

  آقای دکتر سلام
  من میخاستم از شما بابت مطالب مفید و با ارزشی که در سایت دارید تشکر کنم. خیلی زحمت کشیدید. و بسیار هم سپاسگزارم که پاسخگوی کامنت های بیمارانتان هستید. امیدوارم که سلامت و تندرست باشید. و آرزوی موفقیت های روزافزون از خداوند منان برایتان خواستارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون .خیلی خوبه که مطالب را مطالعه کرده اید و خوشحال می شوم که بتوانم به صورت مجازی پاسخ بیماران را بدهم. امیدوارم شما هم سلامت و پیروز باشید.

 18. Avatar مهندس کهن گفت:

  سلام بر شما جناب دکتر ، من برای گذاشتن لمینت به دندان پزشک مراجعه کردم چند بار و تقریبا همه آنها گفتن دندانهای شما مشکلی ندارن و خوب هستن ولی من واقعا داشتن لبخندی زیبا برایم مهم هست پیشنهاد آخرین دکتری که رفتم ارتودنسی بود گفتن شما مشکل open wide دارید و فقط با ارتودنسی این مشکل رفع می شود و لمینت تاثیری روی زیبایی شما ندارد نظر شما چیست دوره درمان و تقریب هزینه چقدر هست من شهرستان هستم و نمییخام تو ظاهر هم سیمی دیده بشه . ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   . برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 19. Avatar Asa گفت:

  الان یه سوال برام پیش اومده
  این امتحانی که باید بعد از ۶ سال بدیم و وارد دوره تخصص بشیم امتحانش عملی یا کتبی ؟

  و اینکه الان فلوشیب شده علاوه برو اون ۶ سال و ۴ سال چقدر طول میکشد 🤔

  در طول این شیش سال عادی درامدی دست دانشجو هست 🤔با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امتحان کتبی و مصاحبه دارد. دوره تحصیل 6 و4 و2 سال طول می کشد. در طول دوره دندانپزشکی عمومی حقوقی به دانشجو داده نمیشود. اطلاعات بیشتر میتونید در گوگل سرچ کنید.

 20. Avatar سادات گفت:

  سلام اقاي دكترجمیلیان شما بهترین متخصص ارتودنسی در ایران هستید. شما باعث افتخار ایران و ایرانیان هستید . من سادات هستم 16 سالمه ماه پیش ارتودنسی دندانهام را باز کردید.خداروشکر که خداوند شما را جلوی راه من قرار داد ممنون از شما و کادر خوبتون خداوند شما را برای ما حفظ کنه و سالیان سال همیشه برقرار باشید.الهی آمین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم سادات سلامت و موید باشید. سپاس از مهر شما.

 21. Avatar Sadaf گفت:

  سلام اقاي دكترخسته نباشيد شما براى ما افتخاري اقاي دكتر من ١٤سالمه از شهرستانم من از دي ماه سال٩٨ براى ارتودنسي به تبريز مى رفتم پيش اقاي اقاي دكتر رفيقي ولي به دليل كرونا از فروردين ٩٩ نرفتم الان سيم ارتودنسي هايم تمام فكم و لثه ام رو بريده بنظر شما چيكار كنم من تبريز هم زندگى نمى كنم شهرستانم راهم هم دور است تو شهرستان خودمون دكتر ارتودنسي نيست
  بنظر شما چيكار كنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . مجدد دوره درمان را با متخصص معالج خود شروع کنید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 -021جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. طرح درمان را برای شما از ابتدا شروع خواهم کرد.

 22. Avatar پرستو گفت:

  سلام با توجه به کرونا. چطور میشود برای مشاوره و معاینه در زمان خلوت بیاییم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رعایت پروتکل های بهداشتی و گرفتن وقت قبلی مشکلی نیست می توانید مراجعه کنید شماره مطب 22011892

 23. Avatar فرانک گفت:

  سلام اقای دکتر ممنونم از شما و تیم حرفه ایتون که زیباترین لبخند ها را به فرزندان ما هدیه میدهید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *