دانستنی های ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان در کلینیک

ارتودنسی اولین رشته تخصصی دندانپزشکی است. ارتودنسی به تصحیح مشکلات فک و صورت می پردازد. درمان‌ ارتودنسی همانند سایر رشته های تخصصی پزشکی نیازمند کسب تخصص و دانش کافی است، متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست فردی است که توانایی های علمی لازم را در دانشگاه جهت درمان ناهنجاری های فک و صورت کسب می نماید. بدین منظور یک دندانپزشک عمومی برای دریافت دانشنامه تخصصی ارتودنسی می‌بایست پس از اتمام دوره‌ ی دندانپزشکی عمومی که شش سال طول می کشد، یک دوره‌ تخصصی 3 تا 4 ساله را به عنوان دوره‌ ی تخصصی ارتودنسی در دانشگاه طی نماید. لازم به ذکر است یک دندانپزشک عمومی می بایست در یک کنکور بسیار سخت و پر رقابت در بین چندین هزار دندانپزشک عمومی بتواند وارد دوره تخصصی ارتودنسی شود.

تفاوت دندانپزشک عمومی و ارتودنتیست

یک دندانپزشک عمومی که دوره‌ ی تخصصی ارتودنسی را نگذرانده باشد توانایی و دانش و آگاهی و صلاحیت و تجربه‌ ی لازم در درمان بیماران ارتودنسی را ندارد. البته باید دانست یک دندانپزشک عمومی دانش لازم برای انجام درمان‌های ساده و یا درمان های پیشگیری با پلاک‌ های متحرک را دارند ولی درمانهای پیچیده و تخصصی ارتودنسی که اکثرا در گروه درمان‌ های ثابت قرار داده می شوند. می‌ بایست توسط متخصص ارتودنسی دندان یا ارتودنتیست درمان شوند.

متخصص ارتودنسی در حال نمایش دندان قبل و بعد از انجام ارتودنسی است.
متخصص ارتودنسی در حال نمایش دندان قبل و بعد از انجام ارتودنسی

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ به چه معناست

در حال حاضر درمانهای پزشکی و دندانپزشکی بسیار تخصصی شده است و بدین منظور رشته های فلوشیپ بسیاری دردانشگاه ها تاسیس شده است که توانایی های بیشتری را برای درمان های سخت و بیماران صعب العلاج و سندرم های فک و صورت برای ارتودنتیست فراهم نمایند. یکی از این رشته ها فلوشیپ ارتودنسی جراحی و سندرم ناهنجاریهای فک و صورت است. تعداد بسیار کمی از متخصصین ارتودنسی می توانند وارد دوره فلوشیپ شوند.

ضرورت انتخاب ارتودنتیست با تجربه

همه ی ما می دانیم که انجام ارتودنسی برای هر فردی یک سرمایه گذاری مفید برای آینده است زیرا لبخندی زیبا و خوشایند را به افراد می بخشد. هم چنین در انجام پروسه ی مهم ارتودنسی راحتی و قابل اطمینان بودن ارتودنسی برای هر بیمار بسیار مهم است زیرا در این دوره بیمار به مدت یک سال و نیم تا 2 سال باید سیم های ارتودنسی را شبانه روز با خود و در دهان نگهدارد.

اگر این ارتودنسی به درستی طرح ریزی نشود و یا به طور نامناسب در دهان نصب شده باشد ممکن است به بافت دهان آسیب برساند و در برخی موارد باعث پارگی لثه شود، در این صورت بیمار به ویزیت های اورژانسی توسط متخصص ارتودنسی خود نیاز پیدا می کند. این اتفاقات در طول این دوره بیمار را مکررا دچار استرس کرده و باعث می شود بیمار نتواند این دوره ی مهم را به سلامت پشت سر بگذارد. پس اگر قصد انجام این سرمایه گذاری را دارید در انتخاب ارتودنتیست خوب و با تجربه باید دقت کافی داشته باشید.

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی چه مشخصاتی دارد

فلوشیپ ارتودنسی جراحی دوره ای است که پس از دوره ی تخصص رشته ی ارتودنسی برگزار می شود. با توجه به این که انواع علوم پزشکی روزانه در حال تغییر و تحول است برخی پزشکان دوره های فلوشیپ را برای تکمیل دوره تخصصی خود می گذرانند. طی مرحله فلوشیپ در یک مرکز معتبر بسیار حائز اهمیت است. در مورد فلوشیپ جراحی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی می توان این مورد را نقطه مثبتی برای درمان بهتر دانست. زیرا بسیاری از بیماران ارتودنسی همزمان به جراحی و یا همان ارتوگناتیک نیاز دارند و مهارت پزشک در این زمینه بسیار کمک کننده است و درمان ارتودنسی را تکمیل می کند. یک ارتودنتیست با فلوشیپ جراحی با انواع سندروم ها و ناهنجاری های فک و صورت به طور تخصصی آشنایی دارد و می تواند بهترین تصمیم را برای درمان بیمار اتخاذ کند.

متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان که در حال معاینه بیمار بر روی یونیت دندانپزشکی در کلینیکش می باشد.
متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان که در حال معاینه بیمار بر روی یونیت دندانپزشکی

متخصص ارتودنسی در تهران

یافتن یک پزشک متخصص در شهرهای بزرگ و پرجمعیت مشکل بسیاری از افرادی است که با اهمیت دادن به سلامت خود یا فرزندانشان، مراجعه به پزشک متخصص را راه حل مطمئن و منطقی برای درمان می دانند. از طرفی در این شهرها با اینکه تعداد متخصصین زیاد است ولی بدلیل وسعت شهر ممکن است مراجعه به متخصصین برای این بیماران مشکلاتی از قبیل هزینه اضافی و اتلاف وقت در رفت و آمدهای درون شهری را به همراه داشته باشد. البته باید دانست که بیماران آگاه و دوراندیش که مراجعه به متخصصین برجسته ارتودنسی را برمی گزینند دلایل محکمی برای این انتخاب خود دارند.

طرفداران مراجعه به پزشکان متخصص بر این باورند که برای درمان برخی بیماریها از جمله بیماریهای ارتودنسی، باید درمان بطور اساسی و ریشه ای و فقط یک بار در طول عمر بیمار انجام شود. در صورت مراجعه به دندانپزشک عمومی یا سایر متخصصین دندانپزشکی غیر ارتودنتیست ممکن است درمان اولیه و سطحی در زمان کوتاهتر یا با هزینه های کمتری انجام شود؛ ولی در اغلب موارد عوارض و مشکلات بعدی را بهمراه خواهد داشت که در نهایت باعث اتلاف وقت و هزینه های بیشتر شده و حتی ممکن است مشکل و ناهنجاری بدون درمان صحیح و کامل تا پایان عمر با بیمار همراه باشد. بنابراین در این موارد برای یافتن یک دکترارتودنسی در شهری مثل تهران باید تخصص و تبحر، دانش و علم روزآمد و استفاده از جدید ترین شیوه های درمانی توسط متخصص ارتودنسی را بعنوان مهمترین عامل انتخاب در نظر گرفت. مطمئنا حتی با دید صرفه جویی در وقت و هزینه ارتودنسی نیز استفاده از روشهای درمانی یک متخصص ارتودنسی با چنین ویژگیهایی در درازمدت باعث صرفه جویی و ایجاد آرامش و رضایت کامل بیمار خواهد شد.

بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی پس از خاتمه دوره 6 ساله دندانپزشکی در رقابتی فشرده از میان انبوهی از دندانپزشکان علاقمند به ارتودنسی موفق به ورود به دوره تخصصی ارتودنسی می شود. در دوره های دندانپزشکی عمومی، فرصت و امکان یادگیری کامل ارتودنسی جهت انجام درمان ارتودنسی موفق وجود ندارد. دندانپزشکان در دوره تخصص ارتودنسی به طور متوسط 3 سال فقط به فراگیری انواع مهارت های ارتودنسی متحرک و ثابت مشغول می شوند. انجمن ارتودنتیست های ایران پیشنهاد می کند:

در صورتی که تمایل به انجام درمان ارتودنسی دارید به ارتودنتیست مراجعه کنید. برای مطمئن شدن از اینکه دندانپزشک شما متخصص ارتودنسی است و دندانپزشک عمومی نیست می توانید به سایت سازمان نظام پزشکی مراجعه نمایید. با انتخاب گزینه جستجوی پزشک و انتخاب متخصص ارتودانتیکس فهرستی از متخصصین در اختیارتان قرار می دهد.

عناوین زیر را که ممکن است در تابلو، سرنسخه، کارت ویزیت و یا هرگونه آگهی تبلیغاتی مشاهده کنید بیانگر ارتودنتیست بودن نیست. یک متخصص ارتودنسی برای معرفی تخصص خود فقط از عبارت متخصص ارتودنسی استفاده می کند و از عبارت های نظیر: دندانپزشک، ارتودنسی، دندانپزشک متخصص و مانند آن استفاده نمی نماید.

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی به همراه مجری دکتر نظری در برنامه تلویزیونی حضور دارند.
حضور دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی به همراه مجری دکتر نظری در برنامه تلویزیونی

چطور بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کنیم؟

پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی بسیار حائز اهمیت است. ارتودنسی روش درمان پر هزینه ای است و اگر به درستی انجام نگیرد ممکن است باعث مشکلات زیادی شود. گاهی اوقات اشتباهات کوچک ممکن است به بازگشت ناهنجاری های قبلی یا ایجاد بیماری های دهان و دندان منجر شود. بنابراین توصیه می شود برای درمان ارتودنسی فقط به متخصص ارتودنسی مراجعه نموده و از مراجعه به دندانپزشک عمومی یا غیرمتخصص خودداری نمایید.

با نگاهی به درمان های ارتودنسی و متخصصین فعال در این حوزه، می توان شاخص هایی را برای تعریف بهترین متخصص ارتودنسی نمونه تعریف کرد که با ارائه خدمات سلامت و بهبود زیبایی صورت، نقشی اساسی در ارتقای اعتماد به نفس و سطح کیفی زندگی افراد برعهده دارند. عوامل مختلفی در رضایت مشتری تاثیرگذار است که با ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی خوب و مجرب گره خورده است. می توان الویت اول را تجربه و دانش متخصص دانست که می تواند با فراهم آوردن تجهیزات مناسب و محیطی ایده آل بهترین تجربه را برای مراجعه کنندگان به وجود آورد. پس در انتخاب متخصص ارتودنسی باید عوامل زیر را در نظر گرفت:

1- مدرک تحصیلی، سوابق علمی و فعالیتهای آموزشی، پژوهشی دانشگاهی

ارتودنسی یکی از تخصصهای جدید در رشته دندانپزشکی است و به این دلیل دکتر ارتودنسی باید از آخرین روشها و اطلاعات علمی در این زمینه اطلاع داشته باشد. بنابراین سابقه علمی و تحصیلی او در میزان تبحر و موفقیت در درمان ارتودنسی بسیار موثر است. پس باید به مدرک تحصیلی و سوابق علمی ارتودنتیست اهمیت خاصی داده شود. در این زمینه توجه به نکات زیر ضروری است:

 • به جز دارا بودن مدرک تخصص ارتودنسی از یک دانشگاه معتبر، دارا بودن بورد های تخصصی معتبر ایران و جهان به خصوص اروپا بسیار مهم است. این مسئله نشان دهنده میزان حاذق بودن و توانایی های فردی یک متخصص برجسته ارتودنسی است.
 • امتحانات بورد تخصصی ارتودنسی اروپا یک معیار سنجش عالی برای شناسایی بهترین متخصص های ارتودنسی است و هر ساله فقط تعداد کمی از متخصصین موفق به دریافت این بورد معتبر می شوند. تنها افرادی که قادر به دریافت چنین مدارک معتبری باشند می توانند عضویت انجمن های تخصصی مهمی چون انجمن بین المللی ارتودنتیست ها (WFO)، انجمن ارتودنتیست های آمریکا (AAO)، و انجمن ارتودنتیست های اروپا (EOS) را به دست آورد.
 • ارتودنتیست مجرب و با دانش فراوان در زمینه درمان بیماریهای مختلف فک و دهان انتخاب گردد تا بر تمامی ناهنجاریهای فک و صورت اشراف کامل داشته باشد.
 • متخصص ارتودنسی ای ارجح می باشد که در زمینه دانشگاهی فعالیت داشته باشد، چرا که اساتید دانشگاه، اطلاعات بروز تری در این زمینه دارند.
 • متخصصی که دارای مقاله های معتبر علمی و تحقیقات در این زمینه باشد، از بینش بهتری در این رشته برخوردار است.
 • اساتیدی که دارای سخنرانی های مختلف ارتودنسی در کنگره های داخل و خارج کشور هستند، تسلط بهتری در درمان بیماران ارتودنسی دارند.

2- نظرات سایر بیماران

معمولا متخصص ارتودنسی مجرب بیماران زیادی را درمان کرده است. شما می توانید در بین دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید تا میزان رضایت آن ها از خدمات متخصص ارتودنسی آگاه شوید. بهترین متخصص ارتودنسی علاوه بر مهارت فردی باید دارای امکانات کافی و برنامه ریزی صحیح برای بر طرف کردن همه نیاز های بیمار و ارائه بهترین خدمات ارتودنسی باشد. مسئولیت پذیری در قبال بیمار بسیار مهم است. به دلیل طولانی بودن دوره درمان ارتودنسی ایجاد دسترسی مناسب به متخصص ارتودنسی و پیگیری های لازم مسئله مهمی است که حتما باید رعایت شود.

خانم جوان که با لبخند در حال نمایش دادن براکت های دندان هایش است.
خانم جوان که با لبخند در حال نمایش دادن براکت های دندان هایش است.

3- جستجو در اینترنت

برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا در کل کشور می توانید در اینترنت اطلاعات کافی را به دست آورید. می توانید نظرات آنلاین سایر بیماران را ببینید و پاسخ های متخصص ارتودنسی را بررسی کنید. وب سایت متخصص ارتودنسی مورد نظر و محتوای آن را چک کنید. می توانید قبل از مراجعه اطلاعات مهم را از این طریق به دست آورید.

 4- مشاوره حضوری

برای اطمینان از انتخاب متخصص ارتودنسی می توانید یک مشاوره حضوری داشته باشید. با این کار می توانید از یافته های قبلی خود مطمئن شوید. در هنگام مشاوره حضوری می توانید علاوه بر وضعیت خود متخصص ارتودنسی، وضعیت کادر و کلینیک او را نیز بررسی کنید. همانطور که قبلا گفته شد در طول دوره درمان ارتودنسی احتمالا بارها مجبور خواهید بود به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید. بنابراین از همه جنبه ها متخصص ارتودنسی خود را بررسی کنید. در مشاوره حضوری حتما سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید:

 •  تجربه ارتودنسی – روش ارتودنسی به دانش و تخصص نیاز دارد. از چه زمانی عمل ارتودنسی را انجام می دهید. (طولانی تر، بهتر).
 • تکنولوژی مورد استفاده – اطمینان از انجام ارتودنسی با استفاده از تکنولوژی های به روز بسیار مهم است. درمان های مدرن راحت و کارآمدتر از آنهایی است که قدیمی هستند.
 •  ایمنی و پاکیزگی اداری – استریل بودن و تمیز بودن محیط کار شرط مهمی است. از رعایت همه نکات بهداشتی توسط متخصص ارتودنسی اطلاع پیدا کنید.
 • اتمسفر و سرویس – خدمات و محیط عالی به شما کمک می کند در محیط احساس بهتری داشته باشد. به یاد داشته باشید، همانطور که گفته شد این فرایند ممکن است چندین قرار ملاقات داشته باشد و پس بازدید اولیه باید یک تجربه دلپذیر باشد.

بهترین متخصص ارتودنسی در ایران

یک متخصص ارتودنسی در ایران، دندانپزشکی است که پس از پایان تحصیلات دانشگاهی در رشته دندانپزشکی، دوره تخصصی ارتودنسی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است. او برای ورود به این دوره تخصصی با شرکت در آزمون تخصصی ارتودنسی از بین متقاضیان ورود به این دوره انتخاب شده و وارد این دوره تخصصی شده است. بنابراین یکی از مهمترین ویژگیهای یک متخصص ارتودنسی دارا بودن مدرک تحصیلی تخصصی ارتودنسی از یک دانشگاه معتبر است. دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی به عنوان معتبرترین مراکز ارائه دهنده مدارک تخصصی ارتودنسی در ایران شناخته می شوند.

دکتر عبدالرضا جمیلیان یکی از بهترین های این رشته می باشند. به این دلیل به ایشان لقب بهترین متخصص ارتودنسی تهران و بهترین ارتودنتیست ایران داده می شود که افتخارات علمی و پژوهشی و عملی زیادی را در سطح بین الملل برای ایران و ایرانیان به ارمغان آورده اند. دکتر جمیلیان به عنوان برترین پژوهشگر و برترین استاد نمونه کشوری معرفی شده اند. ایشان تنها متخصص ارتودنسی ایرانی می باشند که نام ایشان در ویکی پدیا درج شده است. این افتخار به این دلیل نصیب ایشان شده است که در سطح بین الملل فعالیت های ارزشمندی را در زمینه ارتودنسی انجام داده اند. ثبت اختراع در آمریکا و ایران و ارائه مقالات و سخنرانی های متعدد در مجلات و مجامع معتبر بین الملل گوشه ای از این افتخارات می باشد. برای کسب اطلاعات و مشاهده مدارک می توانید به بخش درباره دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی مراجعه بفرمایید.

 متخصص ارتودنسی چه خدماتی به بیمار ارائه می نماید؟

ارتودنسی اولین شاخه تخصصی دندانپزشکی است و به تشخیص، پیشگیری و درمان بی نظمی های دندانی و ناهنجاری های فکی می پردازد. در ارتودنسی تلاش می شود تا با اینگونه درمان ها هم به زیبایی و هم به عملکرد بهتر دهان و دندان ها کمک شود. انواع خدماتی که متخصص ارتودنسی می تواند به شما دهد شامل:

 • درمان شکاف کام و لب (لب شکری)، این بیماری در گروه بیماری های مادرزادی قرار می گیرد و توسط ارتودنتیست قابل درمان است.
 • درمان ناهنجاری های ساده دندانی شامل، دندان اضافی، نامرتبی و شلوغی دندان ها، کراس بایت دندانهای قدامی
 • درمان ناهنجاری های غیر ساده دندانی شامل، اورجت، دیپ بایت، اپن بایت، غیبت دندانی، ناهماهنگی خط وسط دندان ها، وجود فاصله در بین دندان ها
 • درمان ناهنجاری های فک شامل، ناهنجاری فک کلاس 2، ناهنجاری فک کلاس 3، انحراف فک، بزرگی و یا کوچکی فک بالا، بزرگی و یا کوچکی فک پایین
بخش پذیرش و سالن انتظار کلینیک ارتودنسی دکتر جمیلیان
بخش پذیرش و سالن انتظار کلینیک ارتودنسی دکتر جمیلیان

بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی

بهترین راه برای درمان ناهنجاری دهان دندان و فک مراجعه به بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی و یک متخصص در این زمینه است. اما در میان این همه کلینیک و دندانپزشک کدام یک بهترین است؟

اگر در تهران زندگی می کنید یا هر شهر دیگر حتما به نکات مهم زیر در انتخاب بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی و بهترین پزشک متخصص ارتودنسی توجه کنید:

 • تجربه را انتخاب کنید، متخصص یا کلینیکی تخصصی ارتودنسی که انتخاب می کنید تجربه و سابقه کافی در این زمینه را داشته باشد.
 •  متخصص را انتخاب کنید، شخص یا کلینیکی که انتخاب می کنید حتما به طور اختصاصی در زمینه ارتودنسی کار کرده باشد.
 • شهرت را انتخاب کنید، یک کلینیک یا متخصص مشهور مسلما درمان های موفقی را پشت سر گذاشته است که به شهرت خوبی رسیده است بنابراین از تجربه دیگران در این مورد استفاده کنید.
 • متخصصی را انتخاب نمایید که صاحب تالیف کتاب و مقاله در داخل و خارج کشور باشد در دانشگاه سمت استاد داشته باشد. در کنگرهای داخل و خارج از کشور سخنرانی های متعدد در مورد ارتودنسی داشته باشد. دارای ثبت اختراع در کشورهای مطرح دنیا باشد.

درمان ارتودنسی یکی از درمان های مهم در زمینه بازسازی ترتیب دندان ها و فک ها می باشد و در چهره افراد و لبخند آنان نقش کلیدی را بازی می کند. لذا جهت انجام ارتودنسی دندان و یا فک باید در انتخاب بهترین ارتودنتیست بسیار دقت کرد.

فضای داخلی و تجهیزات کلینیک ارتودنسی دکتر جمیلیان
فضای داخلی و تجهیزات کلینیک ارتودنسی دکتر جمیلیان

هدف بهترین متخصص ارتودنسی از درمان

هدف بهترین متخصص ارتودنسی این است که، با کمک خدمات با کیفیت و البته هزینه مناسب، به هدف اصلی خود که رفع اختلالات دهانی، دندانی و فکی و همچنین ارتقا سلامت روحی و جسمی بیمار است نایل آمده و بیماران وفاداری را با خود همراه کند. اما در جهت مخالف ممکن است بیمارانی با مراجعه به دندانپزشکی عمومی و نبود تخصص کافی در ارتودنسی علاوه بر ناهنجاری های موجود، با مشکلات جدیدی نیز روبرو شوند.

بهترین درمان ارتودنسی با همکاری بیمار

بیمار باید با متخصص ارتودنسی همکاری خوبی داشته باشد تا بتواند به بهترین نتیجه برای درمان ارتودنسی برسد. بیماران در حین درمان ارتودنسی می بایست به آنچه ارتودنتیست به آنها تذکر می دهند به خوبی گوش فرا دهند. به عنوان نمونه اگر به بیماری گفته می شود که از کش ارتودنسی در حین درمان استفاده کند بیماران باید در مورد استفاده از کش و یا موارد دیگر بخوبی با متخصص ارتودنسی خود همکاری نمایند تا درمان موفقیت آمیز باشد و بهترین نتیجه را از درمان ارتودنسی بگیرند. همچنین بهداشت دهان و دندان در حین درمان ارتودنسی باید به خوبی رعایت شود تا مطلوبترین پاسخ به درمان به دست آید. در این میان دکتر جمیلیان با تجربه و مهارت بسیار بالا در زمینه ارتودنسی، همواره توانسته اند زیبایی و بهترین تناسب را میان اجزای صورت بیمار و لبخندی زیبا را به مراجعه کنند گان خود هدیه دهند.

سوالات متداول متخصص ارتودنسی

برتری متخصص ارتودنسی که عضو هیات علمی باشد در چیست؟

یک متخصص ارتودنسی مجرب که در دانشگاه تدریس می کند همواره در حال به روز کردن خود و دانشجویان است و حضور در یک محیط پویای علمی این مزیت را دارد که قبل از دیگر متخصصان با مسائل روز درمان ارتودنسی مواجه شود و با بهترین روش های درمان آشنا شود.

درمان هایی که یک متخصص ارتودنسی انجام میدهد شامل چیست؟

درمان ها شامل: 1- منظم کردن و قراردادن دندان ها در محل مناسب و صحیح 2- دندان هایی مرتب برای داشتن لبخندی زیبا 3- تصحیح و روابط نامناسب فکی و دندانی 4- تنظیم و تصحیح روابط بین دندان ها و استخوان های سر و صورت 5- اصلاح ناهنجاری های دندانی فک و صورت می باشد.

آیا برای درمان ارتودنسی دندانی توسط متخصص ارتودنسی کشیده می شود؟

حدالامکان سعی بر این است که در درمان ارتودنسی دندانی کشیده نشود. ولی در بعضی بیماران انقدر شلوغی دندانها زیاد است که می بایست دندان یا دندانهایی را برای درمان ارتودنسی کشید. در این بیماران که دچار کمبود فضا می باشند سعی می شود دندانی کشیده شود که دچار پوسیدگی است یا پرکردگی بزرگ دارد یا روکش شده است یا دندانی که مشکل لثه ای دارد را برای درمان ارتودنسی خارج می نماییم و فضای دندان کشیده شده در انتهای درمان به طور کامل پر می شود.

آیا متخصص ارتودنسی تمام ناهنجاری های فک و دندان را درمان می کند؟

یک متخصص ارتودنسی ماهر و با تجربه ناهنجاری های فک و دندان را تشخیص می دهد و در حد امکان درمان را با ارتودنسی به اتمام می رساند. در صورتی که بیمار نیاز به جراحی نیز داشته باشد این متخصص ارتودنسی است که بیمار را در زمان مناسب به متخصص جراحی فک ارجاع می دهد.

آیا متخصص ارتودنسی فقط کودکان و نوجوانان را درمان می کند؟

متخصص ارتودنسی محدودیتی در پذیرش بیماران ندارد. زیرا درمان ارتودنسی مختص گروه و سن خاصی نیست. بهتر است برای درمان ارتودنسی از سن 8 سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در صورت تاخیر در مراجعه به متخصص ارتودنسی ممکن است طول درمان طولانی تر شود.

چرا باید برای درمان های ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نماییم؟

درمان های ارتودنسی یک درمان تخصصی است. آموزش های لازم برای انجام این نوع درمان در دوره عمومی دندانپزشکی ارایه نمی شوند. صرفا یک متخصص ارتودنسی که بعد از گذراندن دوره دندانپزشکی در دوره تخصص شرکت کرده و به طور حرفه ای در این زمینه آموزش های لازم را دریافت کرده است؛ می تواند این درمان را بطور تخصصی انجام دهد.

تخصص ارتودنسی چند سال طول می کشد؟

یک دندانپزشک عمومی 6 سال طول می کشد تا مدرک عمومی دندانپرشکی را دریافت کند. پس از آن برای پذیرش در دوره تخصصی ارتودنسی شرکت می کند. دوره تخصصی ارتودنسی 4 سال طول می کشد. و پس از آن متخصص ارتودنسی باید امتحان بورد تخصصی را بگذراند و پس از موفقیت در امتحان به عنوان متخصص ارتودنسی دارای بورد شناخته می شود.

متخصص ارتودنسی با فلوشیپ جراحی چه برتری نسبت به دیگر متخصصین دارد؟

با توجه به گسترده بودن علم دندانپزشکی رشته های فلوشیپ گوناگونی برای تکمیل و به روز شدن متخصصین ارتودنسی وجود دارد. یک متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی توانایی و دانش بیشتری برای درمان های بیماری های فک و صورت و سندرم های صعب العلاج داد. برخی از ناهنجاری های فک و صورت علاوه بر درمان ارتودنسی نیاز به جراحی و ارتوسرجری نیز دارند. بدین ترتیب اگر متخصص معالج شما دارای فلوشیپ جراحی باشد طرح درمان تکمیل تر و بهتری را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران کیست؟

بهترین متخصص ارتودنسی تهران و ایران کسی است که علاوه بر گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی با رتبه بالا دارای فلوشیپ جراحی نیز باشد. دکتر جمیلیان دارای بورد تخصصی ارتودنسی ایران و اروپا می باشند. 6 کتاب ارتودنسی به فارسی و 4 کتاب به انگلیسی دارند. بیش از 100 مقاله در ژورنال های معتبر خارجی دارند. تنها متخصص ارتودنسی ایرانی می باشند که در ویکی پدیا نام ایشان درج شده است. ایشان بهترین متخصص ارتودنسی می باشند که 3 ثبت اختراع دستگاه ارتودنسی در آمریکا و 3 ثبت اختراع در ایران دارند. دکتر جمیلیان سخنرانی های متعددی نه تنها در کنگره های ارتودنسی ایران بلکه در انجمن ارتودنتیست های اروپا نیز انجام داده اند.

چه سوالاتی باید برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی بپرسیم؟

از متخصص ارتودنسی بخواهید که در رابطه با طرح درمان ارتودنسی، مدت زمان درمان ارتودنسی و وسایل و تجهیزاتی که استفاده می کند به شما اطلاعات جامعی بدهد. همچنین هزینه ارتودنسی باید متناسب با کیفیت درمان ارتودنسی ارائه شده از سوی ارتودنتیست باشد. درباره سوابق و تجربه و نمونه کارهای پزشک نیز تحقیق کنید و سپس بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید.

توانایی های یک متخصص ارتودنسی با تجربه چیست؟

متخصص ارتودنسی توانایی این را دارد که مشکلات فکین و دندان های شما را ارزیابی کند و برای اصلاح آن بهترین اقدام و طرح درمان را ارایه دهد. به عبارتی متخصص ارتودنسی باید اصلاح و درمان درست و کامل ناهنجاری های فک و صورت را به طرز مطمئنی انجام بدهد.

در دوران شیوع کرونا چطور بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کنیم؟

در دوران شیوع کرونا باید علاوه بر این که تجربه و مهارت بهترین متخصص ارتودنسی را در نظر بگیرید نسبت به بهداشت محیط کلینیک و مطب نیز حساس باشید. لازم است تمام کارکنان و ارتودنتیست از ماسک و دستکش و لباس مخصوص استفاده کنند. رعایت دیگر پروتکل های بهداشتی مثل ضدعفونی منظم سطوح مطب یا کلینیک از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. پاسخگویی آنلاین متخصص به سوالات بیماران تحت درمان یکی دیگر از خدمات ارزشمندی است که بهترین متخصص ارتودنسی در زمان شیوع کرونا به بیماران ارائه می کند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

251 دیدگاه برای “متخصص ارتودنسی

 1. Avatar سمیرا گفت:

  سلام و عرض ادب امکان ارتودنسی برای تک فک وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید دندان ها توسط متخصص ارتودنسی معاینه و ناهنجاری دندان و فک تشخیص داده شود تا تصمیم درست و قطعی در خصوص درمان اعلام گردد.

 2. Avatar طاهره صادقی گفت:

  سلام. من پسرم را از بندر بوشهر میاوردم نزد شما. مشکل شکاف لب و کام داشت. خداروشکر الان خیلی خوب شده اول از خدا و دوم از شما تشکر میکنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود بر شما. این آرزو را داشتم که بتونم مشکلات فک و دندان اینگونه بیماران را برطرف کنم. شاید بهترین حس دنیا همین باشه که بتونی دوباره لبخندی زیبا روی لبان آنان بنشانی.

 3. Avatar غلام گفت:

  سلام. مشکل های فک را از چه سنی میتوان تشخیص داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک انجام شود.

 4. Avatar مهسا امیری گفت:

  سلام آقای دکتر فک بالای فرزندم کوچکه آیا به اکسپندر نیاز دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با انجام معاینه اولیه، مشخص می‌شود که آیا فرد نیاز به یک اکسپندر دارد یا خیر.

 5. Avatar بیتا گفت:

  سلام، دندانپزشکم که دندانم را پرکرد گفت برای مرتب کردن دندانهات میتونم برات ارتودنسی انجام بدم. چه فرقی با متخصص ارتودنسی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امروزه تمامی درمان ها به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش های مدرن ارتودنسی مطلع باشد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید. می توانید به لینک تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی مراجعه کنید.

 6. Avatar لادن گفت:

  سلام آقای دکتر. میخواستم بدونم جلو بودن فک پایین آیا ارثی است؟ من فک پایینم جلو هست میخوام بدونم فرزندم هم دچار این مشکل خواهد شد یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، وراثت نقش موثری در فک و دندان های فرزند شما خواهد داشت. باید حتما در سن 3 الی 4 سالگی کودک خود را جهت معاینه فکین و دندان نزد یک متخصص ارتودنسی ببرید. تا راهنمایی های لازم را به شما بدهد.

 7. Avatar بهارک گفت:

  سلام جناب دکتر کارتون بی نظیره و درمان های ارتودنسی شما بازگشت پذیر نیست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما، زمانیکه اصول طرح درمان ارتودنسی بدرستی انجام شده باشد و مناسب‌ ترین روش درمانی برای شما انتخاب شود دیگر برگشت ارتودنسی نخواهیم داشت. چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 8. Avatar سمانه گفت:

  سلام جناب دکتر کارتون عالیه دندان های پسرم بسیار مرتب و عالی شد خواستم اینجا از شما قدردانی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بسیار خوشحالم و سپاس از قدردانی شما.

 9. Avatar سپهر گفت:

  سلام. آیا شما دندان نیش نهفته را هم درمان می کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، درمان نیش نهفته و هدایت دندان به قوس دندانی توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی

 10. Avatar آزیتا گفت:

  سلام. سپاس از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. موفق باشید.

 11. Avatar سیما گفت:

  سلام، پسرم را نزدیک یکسال و چهار ماهه برای ناهنجاری فک از رشت به مطب آقای دکتر جمیلیان می برم. چون کارهای درمانی آقای دکتر عالیه و ارزش این رفت و آمد را داره. ممنونم از ایشون و پرسنل مجربش. متشکرم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. سپاس و درود از قدردانی شما.

 12. Avatar آرمان گفت:

  سلام،من از بوشهر میومدم و بسیار از ارتودنسیم دندان هام راضی بودم. ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. از قدردانی شما سپاسگزارم.

 13. Avatar ریو گفت:

  من کمی انحراف فک دارم و خط وسط دندان های فک بالا و پایین قرینه نیستند. راهنمایی نمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل انحراف فک شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar خاطره گفت:

  سلام من پوسبدگی دندان دارم و میخام ارتودنسی هم انجام بدم، الویت با کدومه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل دندانی شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. اول پوسیدگی دندانی باید درمان شود سپس درمان ارتودنسی انجام گردد.

 15. Avatar ستاره شعبانی گفت:

  سلام. آقای دکتر بین دندان های فک بالا و پایین فاصله وجود دارد لطفا راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. وجود فاصله بین دندانهای فک بالا و فک پایین نه تنها باعث ظاهری ناخوشایند در فرد می شود، بلکه باعث مشکل در غذا خوردن، تخمه شکستن و مشکلات تکلمی در شخص می گردد به این ناهنجاری دندانی اپن بایت می گویند. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar سیمین گفت:

  سلام. دخترم 12 سالشه فک کنم یک دندان نیش نهفته داره و دندان شماره 3 هنوز نیفتاده باید چیکار کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. باید دندان شیری کشیده شود و دندان نیش یا ارتودنسی به قوس دندانی هدایت می شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک دندان نیش نهفته

 17. Avatar آرزو شهبازی گفت:

  سلام. جناب آقای دکتر آیا ارتودنسی نامرئی هم کیفیت ارتودنسی ثابت فلزی را دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی معالج مشورت نمایید تا براساس ناهنجاری شما متخصص تصمیم طرح درمان مناسب و نوع ارتودنسی را مشخص نماید. اطلاعات بیشتر انواع ارتودنسی نامرئی

 18. Avatar ایمان فتوحی گفت:

  سلام عالی بود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما.

 19. Avatar امیدی پور گفت:

  سلام آقای دکتر دندان های من دارای فاصله است و نیاز به کاشت دندان دارد به علاوه نامرتب و کج هم هست چه پیشنهاد می دید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ابتدا باید مشکل دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar سمیه گفت:

  سلام آقای دکتر مدت زمان بالا استفاده از مسواک ضرر دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. زمان مسواک با مسواک دستی حدود 5 دقیقه کفایت می کند زیاد مسواک زدن و غلط مسواک زدن باعث تحلیل لثه می شود.

 21. Avatar سارا گفت:

  سلام آیا اصلاح طرح لبخند به همراه ایمپلنت و ارتودنسی امکان پذیر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یک متخصص ارتودنسی خوب توانایی اجرای تمامی مراحل مربوط به اصلاح طرح لبخند را دارد و در صورت نیاز از مجموعه اقدامات مفید برای اصلاح طرح لبخند بیمار استفاده می کند. در صورتی که شما دندانی کم داشته باشید و یا امکان پر کردن فواصل بین دندان شما تنها با کمک درمان ارتودنسی امکان پذیر نباشد. ابتدا با کمک ارتودنسی دندان ها را صاف می کنیم و فضای استاندارد را برای دندان غائب ایجاد می کنیم و سپس در فضای خالی ایجاد شده کاشت دندان یا ایمپلنت دندانی را اجرا می کنیم

 22. Avatar رسول گفت:

  سلام، جناب دکتر این دستگاه بسیار عالی بود. سه سال پیش برای پسرم گذاشتید واقعا از عمل جراحی فک نجات پیدا کرد. خدا خیرتون بده. دندان و فکش نرمال و طبیعی شده.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما. خوشحالم از این که رضایت کامل را از درمان دندان و فک فرزندتان دارید.

 23. Avatar آرمان گفت:

  سلام. جناب دکتر جمیلیان، آیا شما کارهای زیبایی هم انجام میدهید؟ مث طرح لبخند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، درمان ارتودنسی در جهت بهبود وضعیت سلامت دندان فرد به کار گرفته می شود، علاوه بر درمان جنبه زیبایی نیز دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک اصلاح طرح لبخند

 24. Avatar سمیه گفت:

  سلام جناب دکتر بسیار عالی بود بهتون تبریک میگم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود و سپاس بر شما

 25. Avatar مازیار گفت:

  سلام اقای دکتر برای چک کردن دندان کودک که آیا ارتودنسی نیاز است یا خیر بهترین سن چه موقع است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهترین زمان درمان ارتودنسی قبل از سن بلوغ کودکتان است. با مراجعه به متخصص ارتودنسی دندان ها و فک معاینه می شود و راهنمایی های لازم به شما داده می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک سن مناسب ارتودنسی

 26. Avatar رامیار گفت:

  سلام آقای دکتر، دندانی که تحت درمان ارتودنسی هست را می توان پر یا عصب کشی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، در طول درمان ارتودنسی اگر دندان احتیاج به عصب کشی، پرکردن و درمان ریشه داشته باشد می توان انجام داد.

 27. Avatar نصیری گفت:

  ممنون از توضیحاتتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر حسن توجه شما.

 28. Avatar رامیار خدایی گفت:

  سلام،آقای دکتر درمان ارتودنسی به چه صورت و مراحل درمان چقدر زمان می برد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طول دوره درمان ارتودنسی بستگی به ناهنجاری دندانی دارد. معمولا درمان ارتودنسی یکسال و نیم الی دو سال طول می کشد. اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل درمان ارتودنسی به این لینک مراجعه نمایید. مراحل درمان ارتودنسی

 29. Avatar صدیقه نوربخش گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلبان من کمی مشکل لثه دارم. دندان هام هم خیلی کج و نامرتبه آیا می توان ارتودنسی انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 30. Avatar مهدیه اسماعیلی پور گفت:

  سلام. جناب آقای دکتر جمیلیان، چسبی که با آن براکت را به دندان می چسباند آسیب به دندان نمی رساند؟ در آخر کار پاک می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به این نکته دقت کنید که درمان ارتودنسی به منظور حفظ سلامت دندان ها انجام می شود و درمان های ارتودنسی اصولی توسط ارتودنتیست با تجربه انجام هیچ گونه آسیبی به دندان ها نمی زند. در انتهای کار بعد از بازکردن براکت های ارتودنسی دندان ها پالیش و تمیز می گردد.

 31. Avatar الهه شاکری گفت:

  سلام. من دندان هایم را روی هم میسابم بهم گفتن بخاطر فضای ناکافی بین دندان هات هست باید ارتودنسی انجام بدی. نظرتان را لطفا بفرمایید.ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان های شما باید توسط ارتودنتیست معاینه گردد. اگر شلوغی و نامرتبی دندان دارید باید درمان ارتودنسی انجام شود. اگر در شب هنگام خواب دندان ها را روی بسایید برای درمان دندان قروچه باید از نایت گرد استفاده نمایید.

 32. Avatar سیما نجاریان گفت:

  سلام. پسر من 7 سال دارد و تحت درمان ارتودنسی ثابت حدود یک سال توسط متخصص دیگری است و تا به حال نتیجه نگرفتم. علت چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان برای این کودک ارتودنسی متحرک است. برای یک فرد 7 ساله نیازی نیست ارتودنسی ثابت انجام دهیم. این مورد را با متخصص ارتودنسی معالج خود در میان بگذارید.

 33. Avatar داودی گفت:

  پسرم سن اش هفت سال و نیم است. انحراف فک دارد. درمان ایشان با ارتودنسی متحرک است یا ثابت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان انجراف فک با توجه به سن فرزند شما باید ارتودنسی متحرک را شروع کرد.

 34. Avatar مینا محمدی گفت:

  سلام آقای دکتر.
  میخواستم بدونم که آیا شما بیماران شکاف لب و کام رو هم می پذیرید؟
  چون دخترم دارای مشکل شکاف لب و کام هست و هر جایی که میرم درمان دخترم رو قبول نمیکنن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، بنده بیماران زیادی دارم که دارای ناهنجاری شکاف لب و کام بودند را درمان کردم. اگرچه درمان انها بسیار سخت است ولی من بسیار خوشحال هستم تا هرچه در توان دارم انجام دهم تا این بیماران به زندگی نرمال بر گردند و مشکل آنها حل شود.

 35. Avatar سمین گفت:

  سلام آقای دکتر.
  امکانش هست برای دخترم که 8 سالشه با ارتودنسی ثابت ناهنجاری فکی که دارد را برطرف کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ایشان با ارتودنسی متحرک شروع می شود تا بتوان انحراف فک را درمان نمود.

 36. Avatar سروش گفت:

  سلام
  من نیاز به ارتودنسی ثابت دارم. آیا من می توانم براکت های فک بالا را سفید و براکت های فک پایین را فلزی بگذارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، می توانید ولی بهتر است برای هر دو فک از یک نوع براکت استفاده شود. یعنی درمان شما به گونه‌ای انجام شود که هر دو فک از براکت های ثابت سفید و یا از براکت های ثابت فلزی استفاده شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع براکت های ارتودنسی

 37. Avatar یاشار مقصودی گفت:

  ارتودنسی متحرک برای چه ناهنجاری کاربرد دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای تصحیح فکین از ارتودنسی متحرک استفاده می شود به عبارت دیگر وقتی بخواهیم دو فک را هماهنگ کنیم و اختلاف فکین را تصحیح کنیم از ارتودنسی متحرک استفاده می شود.

 38. Avatar فرزاد گفت:

  سلام. آقای دکتر من سنم حدود 40 ساله، خیلی هم بهداشت دهان و دندان ا رعایت می کنم. ولی دندان های پایین من نامرتبا آیا با توجه به سن بنده می توان ارتودنسی انجام بدم و این بهم ریختگی دندان های پایین را برام اصلاح کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز در صورت داشتن لثه سالم می توان با درمان ارتودنسی دندان های شما مرتب کرد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. درهنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 39. Avatar آوا گفت:

  سلام. تعداد مراجعه به متخصص ارتودنسی در درمان ارتودنسی به چه شکل است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در طول درمان ارتودنسی باید ماهی یکبار به ارتودنتیست معالج مراجعه نمایید.

 40. Avatar رایکا ناظمی گفت:

  سلام ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود و سپاس برشما.

 41. Avatar سمیه درخشنده گفت:

  سلام. جناب آقای دکتر خواستم در اینجا از شما تشکر کنم.حدود یکسال هست پسرم را از شهرستان خدمت شما می آوردم. دندان هاش در حال مرتب شدنه، از همه مهم تر اینکه از جراحی نجاتش دادید. جناب دکتر جمیلیان اطلاعات شما بروز هست و در تمام کنگره های خارج و داخل از کشور شرکت دارید از جدیدترین و مدرنترین امکانات ارتودنسی هم برای بیمارانتان استفاده می کنید. که جای تقدیر و سپاس دارد. پاینده باد ایران و ایرانی.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خوشحالم از اینکه به بنده اعتماد کردید و رصایت دارید. از نشکر و قدردانی شما سپاسگزارم. سلامت و تندرست باشید.

 42. Avatar نرگس گفت:

  سلام آقای دکتر. خسته نباشید. خواستم از شما بابت توضیحات دقیقی که در پاسخ به سوالات در سایت می دهید تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. از حسن توجه شما سپاسگزارم.

  2. Avatar مریم جلالیان اصل گفت:

   سلام خدمت آقای دکتر عبدالرضا جمیلیان عزیز
   من از بیماران شما هستم . خداروشکر که کارهای درمانیم رو پیش شما انجام دادم. از کارتون بسیار راضیم و به دوستان و اشنایانم هم شما رو معرفی خواهم کرد.
   سپاس از لطفتون🙏

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. خوشحالم از رضایت شما. سلامت و پایدار باشید.

 43. Avatar نگین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  دکتر من روی دندان های عقب فک بالا مواد کامپوزیت زدند نمیتوانم بجوم چکار باید کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. از کامپوزیت استفاده می شود که در اثر فشار براکت های ارتودنسی دندان های پایین نشکند.

 44. Avatar نانسی گفت:

  سلام آقای دکتر،ایا شما برای ارتودونسی بیمه هم قبول میکنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بعضی از بیمه ها قسمتی از هزینه درمان ارتودنسی را می پردازند. این بستگی بیمه ای که فرد بیمار به ان وابسته است دارد . بعضی از بیمه ها بخشی و بعضی تمام هزینه را پرداخت میکنند. براساس مبلغی که توسط بیمار پرداخت شده است می توان به بیمار رسید پرداخت داد و بیمار با ان رسید به بیمه مربوطه مراجعه نماید.

 45. Avatar فاطمه یاری گفت:

  باعرض سلام واحترام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر…
  اقای دکتر من چهار تا از دندونامو چند سال پیش کشیدم والان جاشون خالیه دوتاش سمت چپ، یکی سمت راست و دیگری پایین سمت راست. برای اینا چیکار میتونم بکنم؟ ایمپلنت هزینش خیلی زیاده، چیزی هست که هم هزینش کم باشه وهم بشه کاری کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با درمان ارتودنسی ثابت بر اساس شرایط بیمار اگر فضا کوچک باشد می توان فضا را بست. به یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر مراجعه نمایید. تا درمان به صورت ماهرانه و خوب انجام شود.

 46. Avatar صادق گفت:

  سلام دکتر. خسته نباشید.
  آیا چسب ارتودنسی به دندان ها آسیب می زند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توجه داشته باشید که درمان ارتودنسی به منظور حفظ سلامت دندان ها انجام می شود و درمان های ارتودنسی اصولی توسط متخصص ارتودنسی با تجربه هیچ گونه آسیبی به دندان ها نمی زند.

 47. Avatar سید همایون گفت:

  سلام. آقای دکتر واقعا درمان ارتودنسی بیماران شما عالیه. خداروشکر که من شما را پیدا کردم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از محبتی که به بنده دارید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 48. Avatar روح الله سید زاده گفت:

  سلام جناب داکتر صاحب دندان جلوی من فاصله داره نمیخاهم پوش و یا کدام ماده یک چیز کنم که طرف مقابل سریع بفهمه که دندان من یک عیب داره پس اگر دندان های مه سیم پیچ کنم چی نظر دارین خوب است پیش کی باید مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز، بهترین گزینه برای بستن فاصله دندان درمان ارتودنسی است. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 49. Avatar احسان گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان، بنده از شما کمال تشکر را دارم. دکتر بی نظیر و اخلاق مدار هستید و همچنین تیم فوق العاده. خیلییی ممنون بابت این لبخند زیباااا

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از قدردانی شما سپاسگزارم. خوشحالم که رضایت دارید.

 50. Avatar کیوان گفت:

  سلام. جناب دکتر زمان درمان در ارتودنسی متحرک با ارتودنسی ثابت فرق دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طول درمان ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دندانی- فکی و نوع ناهنجاری فرد دارد.

 51. Avatar تاتیا قلی زاده گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان عزیز، چند روز پیش سیم های ارتودنسی دندان های فرزندم را براداشتید. خواستم اینجا از هنر و توانایی های شما تشکر کنم. دندان هاش عالی و مرتب شدن. مرسی دکتر عزیز، که قشنگترین خنده ها را درست می کنید. امیدوارم قشنگترین خنده ها براتون ساخته بشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از لطف و محبت شما. امیدوارم فرزندتان همیشه سلامت و لبخند بر لب داشته باشند.

 52. Avatar کریم گفت:

  سلام. مطالب عالی بود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از قدردانی شما سپاسگزارم.

 53. Avatar محترم گفت:

  سلام آقای دکتر، من 18 سال دارم. دندان نیش من شیری است اگه کشیده بشه راهیی برای درمان دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. با درمان ارتودنسی می توان اصلاح کرد. باید معاینه انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 54. Avatar مهناز گفت:

  سلام وقت تون بخیر آقای دکتر . در ۱۵ ساله گی رو یک دندانم در فک بالا چپ دندان اضافی پیدا شد وحالا ۱۹ سالمه آیا هنوز دیر نشده؟ قابل درمان هست! یا اینکه به جراحی نیاز هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 55. Avatar نیکی گفت:

  جناب دکتر ارتودنسی ثابت برای فرزند ۱۱ ساله من بهتره یا ارتودنسی متحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تشخیص درمان ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک برای دندان های فرزند شما بستگی به تشخیص متخصص ارتودنسی و نوع ناهنجاری دندانی بیمار دارد.

 56. Avatar هدیه گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، من فک پایینم عقب هست.حدود ۱۹ سال دارم. آیا با ارتودنسی درست میشه یا باید جراحی فک انجام دهم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور کلی افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. برای دادن جواب قطعی و طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar هنگامه گفت:

  سلام. آقای دکتر پسر من 10 سالشه و فک بالاش عقب هست، آیا برای درمان ارتودنسی دیر شده ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. الان فرزند شما در سن مناسبی برای درمان فک و دندان قرار دارد. با دستگاه های ارتودنسی می توان درمان را انجام داد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. در اولین فرصت به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید.

 58. Avatar سینا گفت:

  سلام. من دندان های جلوییم رویهم رفته و بقیه خوبن، آیا میشه فقط ۴ تا دندان جلو را ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. باید دندان های شما معاینه شود. اصولا برای درمان و باز کردن فضا باید کل فک تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد.

 59. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 16 سالمه دندون نیش های فک بالام شیری هستن و هنوز نیوفتادن
  لازمه که بکشم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در صورتی که دندان های نیش فک بالا شما شیری باشد. یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر با کشیدن دندان نیش می تواند با درمان ارتودنسی دندان های عقب را به جلو هدایت کند.

 60. Avatar فرنوش گفت:

  سلام. آقای دکتر جمیلیان، من 30 سالمه و فک پایین 3 سانت عقب تر از فک بالا هست. آیا با ارتودنسی ثابت درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه به شرایط سنی شما، برای اصلاح فک و دندان ها باید ابتدا درمان ارتودنسی ثابت و در اواسط درمان ارتودنسی ثابت باید جراحی فک انجام گردد. ارتودنسی ثابت توسط متخصص ارتودنسی صورت می گیرد. جراحی فک نیز توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می شود.

   1. Avatar سمیه پیرهادی گفت:

    سلام جناب دکتر جمیلبان وقت بخبر، دخترم ۱۱ سالشه الان متوجه شدم بالای دندان نیش یه دندان دیگه در حال رویش است،چیکار کنم دختره و توی زیبایی صورتش تاثیر داره؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می گردد. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. مهارت و تجربه ارتودنتیست در موفقیت درمان ارتودنسی و چیدمان دندان ها اهمیت بالایی دارد.

 61. Avatar خسرو گفت:

  سلام جناب دکتر از پاسخگویی آنلاین سوالات و مقالات خوبتون سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود بر شما. از توجه شما به سایت متشکرم.

 62. Avatar زری گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان، من در شهر صحنه اطراف کرمانشاه زندگی می کنم. 22 سالمه. دندان هام نیاز به ارتدنسی داره. از نظر شما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم یا دندانپزشک ؟ در اینجا که زندگی میکنم متخصص ارتودنسی نداره باید برم شهر کرمانشاه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود، برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از جدیدترین روش های روز ارتودنسی مطلع باشد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. می توانید به لینک تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک مراجعه کنید. بعلت ماهیت پیچیده درمان ارتودنسی و گرفتن نتیجه عالی از درمان بهتر است با یک متخصص ارتودنسی خوب آشنا شوید.

 63. Avatar شقایق گفت:

  سلام آقای دکتر. خسته نباشید. خواستم از شما تشکر کنم بابت وقتی که برای بیماران در مطب می‌گذارید و با دقت و جدیت کارهای درمانی آنها را انجام می‌دهید. و هم وقتی که برای پاسخگویی به نظرات و دیدگاههای مطرح شده در سایت اختصاص می‌دهید.خیلی از راهنماییهای ارزنده شما استفاده کردم. انشاءالله خداوند پاداش خیر به شما دهد و شما و خانواده همیشه سلامت باشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاسگزارم از لطف و محبتی که به بنده دارید. کمال تشکر را دارم. بهترین ها را برایتان آرزومندم. همواره تلاش ما اینست که رضایت هموطنان عزیز را بدست آوریم.

 64. Avatar عادل گفت:

  سلام آقای دکتر، پسرم فک کوچیک داره ودندانهای اصلیش خیلی بزرگ رشد کرده. دکترا گفتن باید درمان ارتودنسی انجام بدهید. لطفا ما را راهنمایی کنید. ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه پاسخ قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. جهت اطلاعات بیشتر به لینک عقب بودن فک بالا مراجعه نمایید. ( فیلم انتهای صفحه را ملاحظه فرمایید). می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید.

 65. Avatar رادیین حقیقی گفت:

  جناب آقای دکتر جمیلیان از اینکه شما را بعنوان متخصص ارتودنسی برای درمان دندان هام انتخاب کردم واقعا رضایت دارم. هر بار هم این مساله بیشتر بهم اثبات میشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید و از اینکه به کلینیک بنده اعتماد نموده اید سپاسگزارم. آرزوی سلامتی برایتان دارم.

 66. Avatar حسین شادمان گفت:

  سلام
  من 30 سالمه و دندان هام یک کم نامرتب هستند، ولی دندان عصب کشی دارم. می تونم درمان ارتودنسی انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، در صورتی که لثه سالمی را داشته باشید با درمان ارتودنسی دندان هایتان مرتب و ردیف می شود. توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

  2. Avatar علی محمدی نژاد گفت:

   سلام آقای دکتر جمیلیان، دخترم ۸ سالشه و خانواده شوهرم فک بالا عقب تر از فک پایین است، لطفا راهنمایی کنید با درمان ارتونسی اصلاح میشه ؟از جراحی خیلی میترسم و تحمل جراحی برای دخترم را ندارم.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید دندان ها و فک فرزندتان در همین سن توسط یک متخصص ارتودنسی ماهر و باتجربه معاینه شود. افرادی که دارای مشکلات فکی هستند اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 67. Avatar یعقوب جباری گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان عزیز، دندان های پسرم خیلی عالی شد. انحراف فکش و نامرتبی دندان هاش را بدون جراحی درست کردید. بسیار ممنون و دعاگوی شما هستیم. واقعا ارزش این را داشت که هر ماه یک سفر از جنوب به تهران بیایم. خیلی راضی هستیم. ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیلی خوشحالم که راضی هستید. ممنون از قدردانی شما. سلامت و موید باشید.

 68. Avatar فرنگیس ملایی گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان دندان های من ارتودنسی دارند آیا بعد از درمان ارتودنسی استفاده از پلاک ارتودنسی اجباری هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سیم های پشت دندان برای فیکس شدن دندان ها بعد از درمان ارتودنسی است. استفاده از پلاک یا سیم پشت دندان بعد از ارتودنسی برای نتیجه مطلوب درمان ارتودنسی لازم است.

 69. Avatar نیوشا گفت:

  سلام. جناب آقای دکتر جمیلیان گرامی، حدود 35 سال سن دارم و بین دندان هام فاصله هست باید چه درمانی را انجام بدم که کمترین آسیب به دندان هام وارد بشه؟ممنون از راهنمایی شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین درمان برای بستن فاصله دندان ها و بدون نیاز به تراش و آسیب به دندان درمان ارتودنسی است. توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید.

 70. Avatar زهرا گفت:

  سلام دکتر من دو دندان بالا جلو زدگی داره و همیشه بیرون هست میشه فقط همین دوتا دندان من ارتودنسی بشه نه کل دندان ها ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه دو دندان جلو را به عقب ببریم باید دندان های عقب را ابتدا به عقب هدایت کنیم. بعد برای درمان دو دندان جلویی، اقدام کنیم. پس لازم است کل دندان های فک تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند.

 71. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشی آقای دکتر
  من ۲۸ سال دارم فک پایینم عقب‌تر از فک بالا اندازه یه بند انگشت میشه الان من اقدام کنم درست کردنش دیر نیست میشه راهنمایی کنید ممنونم میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان عقب بودن فک پایین در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک هست. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را به سمت جلو هدایت کند. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 72. Avatar زهرا اسماعیل پوریان گفت:

  سلام.آقای دکتر من مشکل دندان و فک دارم. الان دخترم 6 سالشه نمیدونم دخترم هم در آینده دچار مشکل فک و دندان مث خودم می شود یا خیر؟ باید چجوری متوجه بشم که به موقع درمان انجام بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است در همین سن به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 73. Avatar سروی گفت:

  آقای دکتر دختر من از دندانپزشک میترسه چطور میتونم تشویقشون کنم بیان برای ارتودنسی
  واقعا دندان های به هم ریخته دارند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطالعه در خصوص درمان ارتودنسی می تواند کمک زیادی به تشویق ایشان به این درمان شود. همچنین دیدن عکس های قبل و بعد درمان ارتودنسی یک متخصص ارتودنسی باتجربه بسیار موثر است.

 74. Avatar فریبرز گفت:

  سلام. آقای دکتر دختر من 9 سالش هست و مشکل فک و دندان دارد بهترین کار برای دخترم چی هست. ممنون از راهنمایی شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به یک متخصص ارتودنسی باتجربه و خوب مراجعه نمایید. پس از معاینه از فک و دندان های ایشان تشخیص درمان مناسب داده می شود.

 75. Avatar رامین گفت:

  سلام . وقتتون بخیر
  من۱۹.۵ سالمه(پسر) و فک پایینم جلو هس… یکی دوساله ارتودنسی شده ام الان آماده واسه جراحی فک هستم. خواهش میکنم دکتر متخصص جراحی فک تو تهران که خیلی خوب باشه معرفی کنید (از لحاظ هزینه مشکلی ندارم) ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص جراح فک را باید متخصص ارتودنسی معالج شما که در جریان وضعیت دندانها و فک شما هست معرفی نماید. اگر بخواهید بنده راهنمایی کنم باید حضوری مطب تشریف بیاورید تا دندان و فک شما را معاینه کنم.

 76. Avatar زهرا نظری گفت:

  سلام دخترم ۹ ساله هست و فک پایینش جلو هست آیا برای درمان دیر شده ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 77. Avatar فاطمه گفت:

  سلام روز بخیر من ۱۸ سالمه حدود دو سالی میشه که سیم های ارتودنسیمو دراوردم و ازون موقع تا حالا سیم ثابت پشت دندونای هر دوتا فکم هستش چند وقت پیش بخاطر درد به پزشک مراجعه کردم گفتن که دندونام مشکلی نداره سیم ها فشار اوردن دارن دندونامو کج میکنن فکم جا نداره البته من ۴ تا دندون عقلمو جراحی کردم با این حال دو تا دندون اخر فک بالام کاملا کج شدن نیش های پایین هم دارن میان جلو دکتر خودم هم الان دیگه نیستن نمیدونم چیکار کنم پیش هر دندانپزشکی هم که رفتم میگفتن این سیم ها حداقل باید ۵ تا ۹ سال تو دهن باقی بمونه الان نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 78. Avatar ویدا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 16 سالمه میخوام ارتودنسی انجام بدم دندان های بالاییم نسبت به دندان های پایینیم جلوتره میخواستم بپرسم میشه فقط دندان های بالاییم رو ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar ویدا گفت:

    شما یک دکتر خوب در سنندج میشناسید؟
    چون هزینه این رو ندارم که به مطب شما مراجعه کنم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. متاسفانه بنده متخصص ارتودنسی در سنندج نمی شناسم. می توانید در گوگل سرچ نمایید و نمونه کارهای درمان ارتودنسی متخصصین مورد نظر را ببینید.

 79. Avatar آیدا گفت:

  نحوه درست مسواک زدن کجای سایته ؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   به منوی سایت مراجعه کنید. نحوه مسواک زدن دندان در زمان ارتودنسی و نحوه مسواک زدن در مواقع عادی را مشاهده می کنید. از دکمه سرچ هم می توانید استفاده کنید.

 80. Avatar رضا نوری گفت:

  سلام. من و تمام دوستانم که مطب آقای دکتر جمیلیان درمان ارتونسی انجام داده ایم، نتیجه خوبی را گرفتیم. لازم است که به هموطنان کشورم دکتر جمیلیان بزرگ و شایسته را معرفی کنم. ایشان دکتری بسیار ماهر و زبر دست در رشته ارتودنسی هستند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزو دارم.

 81. Avatar نسیم گفت:

  دندان ها من بینش فاصله افتاد و حرکت کرد بعد به پزشک مراجعه کردم گفتن پیوره اس درمان کردم ولی مرتب دندان هام رو بهم فشار میدم ۳  ۴ تا از دندان هام لق هستن خیلی اذیت میشم و نگران چیکار باید بکنم 

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر بیشتر در موقع خواب دندان هایتان را فشار می دهید و دندان قروچه دارید باید از محافظ دندان استفاده کنید. شما می توانید به مطب مراجعه کنید. مخصوص دندان های ایشان نایت گارد (یا محافظ شب) تهیه می شود. شبها در دهان می گذارد که در اثر فشار و کشیدن دندان ها روی هم دندان ساییده نشود و آسیب نبیند.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان قروچه

 82. Avatar مهدی بکتاش گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر عزیز .
  من یه پسر ۲۴ سالم که به دلیل انحراف بینی هفته آینده وقت جراحی بینی دارم ولی به شدت از عقب بودن فک پایین خودم رنج میبرم و به شدت اعتماد به نفسم پایینه . امروز که برای عکس برداری به خاطر جراحی بینی ریشم رو زدم ، انقدر حالم بد شد وقتی تو آیینه خودمو دیدم که گفتم اصلا جراحی بینی نمیخوام . اول باید این فک رو درست کنم .
  تو اینترنت سرچ میکردم که سریع به شما رسیدم .
  میخواستم اگر امکانش هست راهنماییم کنید که چیکار کنم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 83. Avatar حسین بلورچی گفت:

  سلام آقای دکتر دخترم بین تقریبا تمام دندان هایش فاصله ای دارد. در بجنورد زندگی می کنیم. مناسب ترین راه برای درمان چیکاری می باشد. و پیش چه دندانپزشکی برویم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین روش برای بستن فاصله دندان ها درمان ارتودنسی است. شما باید به یک متخصص ارتودنسی برجسته و با تجربه مراجعه نمایید.

 84. Avatar علی عرفانیان گفت:

  سلام آقای دکتر دندان های دخترم مرتبه فقط دو تا دندان نیش کج هست باید چیکار کرد ؟ نگرانم که ببرمش پیش دکتر ارتودنسی ایشون هم بگه باید دندانش کشیده شود. لطفا راهنمایی کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی کجی دندان اصلاح می شود. شما باید به یک متخصص ارتودنسی برجسته و خوب مراجعه نمایید.

 85. Avatar کاظم رشیدی گفت:

  سلام. آقای دکتر حدودا یکماه قبل برای بستن فاصله دو دندان جلو به دندانپزشک مراجعه کردم به من پیشنهاد داده شد بهتر است با کامپوزیت 8 تا دندان جلو را روکش کنم. من انجام ندادم. شما را در سایت بعنوان بهترین متخصص ارتودنسی شناختم.آیا بنظر شما با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بهترین گزینه برای درمان بستن فاصله دندان ها، درمان ارتودنسی است. شما باید برای درمان ارتودنسی و بستن فاصله دندان ها به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. برای گذاشتن روکش دندان باید مینای هشت تا از دندان های شما تراشیده شود. درست نیست که مینای دندان سالم تراشیده شود و روکش گردد.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطب پذیرای شماست.

 86. Avatar نگار گفت:

  سلام آقای دکتر.من 31 سالمه.در سنین پایین دندونای نیش فک بالام فاصله داشت بعد رفته رفته به هم چسبید چیزی که در ادامه به وجود اود اين بود که دیگه خیلی چسبید البته کمی بعضی دندونا روی هم سوار شد.مدام دندونام پوسیده می شدند.پیش دکتر ک می رفتم می گفتند دندونات خیلی به هم نزدیکه.دندونام کمی تو رفتگی داره.به نظرتون باداشتن دندان پرکرده عمیق میشه ارتودنسی کرد.البته نمیخوام رو دندونام چیزی معلوم شه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکانپذیر است. در صورت داشتن لثه سالم در این سن هم می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید. ارتودنسی باید توسط متخصص ارتودنسی انجام گردد و تورفتگی دندان ها برطرف می شود. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 87. Avatar شادی هاشمی گفت:

  سلام. جناب آقای دکتر جمیلیان.خواهرم دندان هاش را دو سال پیش ارتودنسی کرده الان بعد از دو سال که دکترش سیم ها را باز کرده. دندان های فک پایین یک مقدار کمی جلوتر از فک بالا هست.خیلی ناراحته دائم گریه می کنه. تورا خدا کمک کنید. چیکار باید کرد؟شما را به ما به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی معرفی کردن. باید چیکار کنیم؟🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان متخصص معالج مناسب نبوده است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 88. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر من چند روزی بودش که به دنبال یک متخصص ارتدنسی با تجربه و خوب تو تهران میگشتم و پس از تحقیق های زیادی که کردم متوجه شدم که شما یک سر و گردن از تمامی متخصص های ارتودنسی تو تهران بهترین و وقتی به مطبتون اومدم این موضوع کاملا برای ثبات شد و خواستم یه تشکر دیگه از خودتون و تمام همکاراتون بکنم که اینقدر خوب مسائل بهداشتی رو رعایت میکنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. محمد عزیز ممنون از توجه شما. خوشحالم از اینکه شما از خدمات ما راضی هستید. بنده آرزوی سلامتی برای تمامی شما عزیزان را دارم.

 89. Avatar غزاله گفت:

  به نظرم دکتر جمیلیان بهترین متخصص ارتودنسی هستن که تو این ایام کرونا میشه بهشون مراجعه کرد. واقعا از تمیزی و نظم مطب لذت بردم. همه کارکنان گان و شیلد داشتن و من خیالم راحت بود که بچه ام را بردم مطب ایشون. به اضافه این که متخصص به نام و باتجربه ای هستن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از اینکه کلینیک ما را انتخاب کردید. آرزوی ما سلامتی و لبخند زیبای شماست.

 90. Avatar ahmad گفت:

  سلام. آقای دکتر افراد سن بالا مث من که 36 سالمه هم درمان ارتودنسی انجام میدین؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان ارتودنسی در پذیرش محدویت، در سن افراد وجود ندارد. در صورت داشتن لثه سالم متخصص ارتودنسی در صدد درمان ارتودنسی برای شما هم هست.

 91. Avatar سایان گفت:

  سلام اقای دکتر حالتون خوبه خسته نباشید من ۱۶سالمه و یکی از بیماراتون هستم من هر سری شما و برخوردتونو میبینم انگیزه میگیرم و هدفم رو هم انتخاب کردم ک یک ارتودنتیست خوب بشم (هرچند نمیتونم مثل شما باشم) واقعا عاشقشم میشه راهنماییم کنید راجب سختیای شغلتون شرایط کاریتون و دوره ی تحصیل و اگه ممکنه رتبه ی کنکورتونو بهم بگین اینکه چقدر تلاش کردین و روزی چند ساعت درس خوندین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هر شغلی سختیهای دارد اگر عاشق شغل و حرفه ات باشی سختیهاش براتان آسان می شود. چون امروزه شرایط قبولی در کنکور با سالهای گذشته خیلی فرق کرده برای موفقیت در کنکور با مشاورین تحصیلی مشورت کنید. اگر واقعا به شغل دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی علاقمند هستید تلاش بکنید حتما موفق خواهید شد.

 92. Avatar نرگس گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان عزیز من خیلی از زحمات شما سپاسگزارم که در این شرایط سخت کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی که در مطب شما کاملا رعایت می شود. نگران بیمارانتان هستید و ما را تنها نگذاشتید. از لبخند زیبایی که به پسرم هدیه دادید ممنون و دعاگویتان هستیم. واقعا پسرم را از جراحی نجات دادید. متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس و درود برشما

  2. Avatar شیما جهانی گفت:

   سلام و عرض ادب، جناب دکتر جمیلیان عزیز .

   بسیار سپاسگزارم از شما واقعا دندان های دو فرزندانم که بیمار شما بودند عالی شد. شما بهترین متخصص در کشورمان هستید. مدیون شما هستیم. انشااله همیشه دلتون شاد و لبخند داشته باشید.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. سپاس بر شما. خوشحالم که رضایت دارید و امیدوارم فرزندانتان همیشه لبخند زیبا بر لب داشته باشند.

 93. Avatar نازنين گفت:

  سلام وقت بخير
  آقاي دكتر در دوران كرونا،از شهرستانها براي معاينه مي تونيم وقت بگيريم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله در خدمت هستم. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 94. Avatar مریم گفت:

  دکتر من از دانشکده رفتن کلینیک و هر بار هزینه واسه کلینیک جدا میگیرن ایا قانونیه؟و باید ما این هزینه رو برای ارتودنسی بدیم هر بار که میگن حق کلینیکه و جداست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من قوانین کلینیک دانشکده را نمیدونم.

 95. Avatar فرانک گفت:

  سلام اقای دکتر ممنونم از شما و تیم حرفه ایتون که زیباترین لبخند ها را به فرزندان ما هدیه میدهید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما.

 96. Avatar پرستو گفت:

  سلام با توجه به کرونا. چطور میشود برای مشاوره و معاینه در زمان خلوت بیاییم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رعایت پروتکل های بهداشتی و گرفتن وقت قبلی مشکلی نیست می توانید مراجعه کنید شماره مطب 22011892

 97. Avatar Sadaf گفت:

  سلام اقاي دكترخسته نباشيد شما براى ما افتخاري اقاي دكتر من ١٤سالمه از شهرستانم من از دي ماه سال٩٨ براى ارتودنسي به تبريز مى رفتم پيش اقاي اقاي دكتر رفيقي ولي به دليل كرونا از فروردين ٩٩ نرفتم الان سيم ارتودنسي هايم تمام فكم و لثه ام رو بريده بنظر شما چيكار كنم من تبريز هم زندگى نمى كنم شهرستانم راهم هم دور است تو شهرستان خودمون دكتر ارتودنسي نيست
  بنظر شما چيكار كنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . مجدد دوره درمان را با متخصص معالج خود شروع کنید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 -021جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. طرح درمان را برای شما از ابتدا شروع خواهم کرد.

 98. Avatar سادات گفت:

  سلام اقاي دكترجمیلیان شما بهترین متخصص ارتودنسی در ایران هستید. شما باعث افتخار ایران و ایرانیان هستید . من سادات هستم 16 سالمه ماه پیش ارتودنسی دندانهام را باز کردید.خداروشکر که خداوند شما را جلوی راه من قرار داد ممنون از شما و کادر خوبتون خداوند شما را برای ما حفظ کنه و سالیان سال همیشه برقرار باشید.الهی آمین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم سادات سلامت و موید باشید. سپاس از مهر شما.

 99. Avatar Asa گفت:

  الان یه سوال برام پیش اومده
  این امتحانی که باید بعد از ۶ سال بدیم و وارد دوره تخصص بشیم امتحانش عملی یا کتبی ؟

  و اینکه الان فلوشیب شده علاوه برو اون ۶ سال و ۴ سال چقدر طول میکشد 🤔

  در طول این شیش سال عادی درامدی دست دانشجو هست 🤔با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امتحان کتبی و مصاحبه دارد. دوره تحصیل 6 و4 و2 سال طول می کشد. در طول دوره دندانپزشکی عمومی حقوقی به دانشجو داده نمیشود. اطلاعات بیشتر میتونید در گوگل سرچ کنید.

 100. Avatar مهندس کهن گفت:

  سلام بر شما جناب دکتر ، من برای گذاشتن لمینت به دندان پزشک مراجعه کردم چند بار و تقریبا همه آنها گفتن دندانهای شما مشکلی ندارن و خوب هستن ولی من واقعا داشتن لبخندی زیبا برایم مهم هست پیشنهاد آخرین دکتری که رفتم ارتودنسی بود گفتن شما مشکل open wide دارید و فقط با ارتودنسی این مشکل رفع می شود و لمینت تاثیری روی زیبایی شما ندارد نظر شما چیست دوره درمان و تقریب هزینه چقدر هست من شهرستان هستم و نمییخام تو ظاهر هم سیمی دیده بشه . ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   . برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 101. Avatar بهناز گفت:

  آقای دکتر سلام
  من میخاستم از شما بابت مطالب مفید و با ارزشی که در سایت دارید تشکر کنم. خیلی زحمت کشیدید. و بسیار هم سپاسگزارم که پاسخگوی کامنت های بیمارانتان هستید. امیدوارم که سلامت و تندرست باشید. و آرزوی موفقیت های روزافزون از خداوند منان برایتان خواستارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون .خیلی خوبه که مطالب را مطالعه کرده اید و خوشحال می شوم که بتوانم به صورت مجازی پاسخ بیماران را بدهم. امیدوارم شما هم سلامت و پیروز باشید.

  2. Avatar هانی گفت:

   سلام اقا دکتر،. متاسفانه دکتر من فوت کردن من برای ادامه درمانم باید به کجا مراجعه کنم ؟ایا احتیاج هست که به دادسرا برم یا به نظام پزشکی باید مراجعه کنم تا برگه ای مبنی بر فوت دکترم بگیرم ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. خیر، به متخصص ارتودنسی دیگری جهت ادامه درمان مراجعه شود.

 102. Avatar کاوه گفت:

  سلام آقای دکتر در شهر ما متخصص ارتودنسی با مشخصات شما نیست و من خیلی دوست دارم که پیش شما بیام. می خواستم بدونم برای درمان ارتودنسی چند بار باید به تهران رفت و آمد کنم؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما می توانید یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی با مطب هماهنگ کنید. بعد از تشخیص نوع ناهنجاری و روش درمان ارتودنسی مناسب شما، بازه زمانی درمان شما اعلام خواهد شد و دفعات و فواصل مراجعات نیز مشخص خواهد شد.

 103. Avatar سیما گفت:

  تنها متخصص ارتودنسی که مشکل من را به درستی تشخیص دادند و بهترین درمان را برای من انجام دادند دکتر جمیلیان هستند. از شما ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از اینکه تونستم مشکلی را حل کنم و باعث بشوم که انچه شما از لحااظ سلامت دهان ودندان و زیبایی می خواستید را برایتان فراهم کردم بسیار خوشحال هستم.

 104. Avatar بهترین گفت:

  سلام آقای دکتر من مشکل شلوغی دندان و انحراف فک دارم خیلی تحقیق کردم که به بهترین متخصص ارتودنسی در ایران مراجعه کنم تا به شما رسیدم. متاسفانه من ساکن تهران نیستم و بسیار مشتاقم که شما درمان ارتودنسی من را به عهده بگیرید. سوالی که دارم این است آیا شما بیمار از شهرستان هم دارید؟ و اگر دارید جلسات آنها به چه صورت است و مشکلی برای آنها وجود ندارد؟ از این که پاسخگو هستین ممنونم

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام از قدردانی و محبت شما سپاسگزارم. من بیماران زیادی از شهرهای مختلف ایران و حتی خارج از کشور دارم و مشکلی بابت مراجعات منظم ندارند. من هم تا جای ممکن همکاری لازم را با این گروه از بیماران انجام می دهم. بعد از معاینه ارتودنسی یک طرح درمان دقیق به شما ارائه خواهم کرد که برنامه های رفت و آمد خود را بدانید و برای آن برنامه ریزی کنید.

 105. Avatar حسنی گفت:

  سلام مکیدن انگشت باعث چه مشکلی می شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مکیدن انگشت باعث open bite می شود اپن بایت بدین معناست که بین دندان های ردیف بالا و پایین فاصله می افتد.

 106. Avatar سمیه گفت:

  سلام من مدتهاست که دنبال درمان ارتودنسی هستم پرس و جو های زیادی کردم و جاهای مختلفی برای مشاوره و ویزیت رفتم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است شما نزد متخصص ارتودنسی درمان خود را شروع کنید که از نظر علمی بسیار مجرب باشد. دارای مقالات متعددی در سطح بین المللی باشد ، در کنگرهای داخل و خارج کشور سخنرانی داشته باشد نویسنده چند جلد کتاب ارتودنسی باشد، عضو هیت علمی دانشگاه باشد ،نمونه کارهای ایشان را دیده باشید

 107. Avatar سمیه گفت:

  سلام من مدتهاست که دنبال درمان ارتودنسی هستم پرس و جو های زیادی کردم و جاهای مختلفی برای مشاوره و ویزیت رفتم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   توصیه می کنم علاوه بر این که سوابق علمی یک متخصص ارتودنسی خوب را بررسی می کنید نمونه کارها و عکس های قبل و بعد ارتودنسی ایشان را نیز بررسی کنید. یک متخصص ارتودنسی با تجربه را انتخاب کنید که به علم روز آگاهی داشته باشد. در قدم بعدی با مراجعه به مطب یا کلینیک متخصص است. بهداشت و نظم و برخورد کارکنان نیز می تواند معیار دیگری برای انتخاب متخصص ارتودنسی باشد. اگر نظر شما به تمام این موارد مثبت باشد می توانید با خیالی آسوده متخصص ارتودنسی خود را انتخاب کنید.

 108. Avatar سپهر گفت:

  بهترین متخصص ارتودنسی تهران و ایران هستین از این که درمان ارتودنسی فرزندم را به شما سپردم بسیار راضی هستم و از شما خیلی ممنونم

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   از قدردانی شما سپاسگزارم

 109. Avatar سمیه گفت:

  سلام آقای دکتر من یکی از دندانهای جلو را ایمپلنت کرده ام آیا می توانم ارتودنسی انجام بدهم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام به مطلب درمان ارتودنسی و ایمپلنت مراجعه کنید

 110. Avatar رادين گفت:

  سلام آقاي دكتر بابت درمان ارتودنسي پسرم رادين خيلي خيلي از شما ممنونم و خسته نباشيد ميگم خدمتتون. واقعا عالي هستين.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از قدردانی شما ممنونم . و ظیفه من به عنوان متخصص ارتودنسی این است که هر چه در توان دارم برای همه بیمارانم به بهترین نحو انجام دهم

 111. Avatar samane گفت:

  تفاوت بین متخصص ارتودنسی که در مطب فعالیت می کند و متخصص ارتودنسی که در درمانگاه کار می کند چیست

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   از آنجایی که درمانگاه ها و کلینیک ها مکانی عمومی تر هستند و در مطب های خصوصی یک متخصص ارتودنسی مسئولیت درمان بیمار را به عهده دارد مسلما در مطب خصوصی مزیت های بیشتری شامل حال بیمار می شود. متخصص ارتودنسی که در مطب خصوصی کار می کند معمولا از تجربه و مهارت بیشتری نسبت به متخصصین محترمی که در درمانگاه مشغول به درمان هستند برخوردار است. به علاوه متخصصی که در مطب خصوصی خود کار می کند می تواند تجهیزات خود را به سرعت و همگام با متد روز دنیا تجهیز کند اما متخصص ارتودنسی که در درمانگاه کار می کند از این تجهیزات بی بهره است و یا بسیار دیر بهره مند می شود

 112. Avatar hana گفت:

  یک متخصص ارتودنسی چند سال و یک فلوشیپ ارتودنسی جراحی چند سال نیاز است که دوره تخصصی و دوره فلوشیپ را بگذراند

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   یک متخصص ارتودنسی که دارای فلوشیپ است مراحل زیر را می گذراند: دوره 6 ساله دندانپزشکی عمومی سپس شرکت در آزمون ورودی تخصص ارتودنسی، در صورت قبولی 3 الی 4 سال دوره تخصص ارتودنسی را می گذراند. پس از پایان دوره تخصص دوره 3 ساله فلوشیپ را می گذراند

 113. Avatar علی گفت:

  تفاوت بین متخصص ارتودنسی که در دانشگاه تدریس می کند و متخصص ارتودنسی که در دانشگاه فعالیت ندارد چیست

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   یک متخصص ارتودنسی مجرب که در دانشگاه تدریس می کند همواره در حال به روز کردن خود و دانشجویان است و حضور در یک محیط پویای علمی این مزیت را دارد که قبل از دیگر متخصصان با مسائل روز درمان ارتودنسی مواجه شود و با بهترین روش های درمان آشنا شود.

  2. Avatar مریم نوذری گفت:

   سلام دخترم به دلیل اینکه فک کوچیک داره ودندانهای اصلیش خیلی بزرگتر از دندانهای شیریشه دکترا گفتن باید ببری ارتودنسی میخواستم ببینم باید چیکار کنم و هزینه اش چقدره؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892
    لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد . برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ( فیلم انتهای صفحه را ملاحظه فرمایید)عقب بودن فک بالا

 114. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام آقای دکتر من در اصفهان زندگی می کنم به دو متخصص ارتودنسی مراجعه کردم یکی گفت که طول درمان ارتودنسی من 3 سال است و دیگری گفت بین 1 تا 2 سال از ایشان که پرسیدم چرا مدت زمان اعلامی شما کمتر است گفتن هرچه متخصص ارتدنسی خبره تر و ماهرتر باشد طول درمان هم کوتاهتر می شود. آیا به نظر شما این موضوع معیار مناسبی برای انتخاب متخصص ارتدنسی است؟ من از طریق دوستانی که به شما مراجعه کرده اند تعریف شما را شنیده ام اما نمی توانم به تهران مراجعه کنم لطفا یک متخصص ارتودنسی خوب در اصفهان معرفی کنید.

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام متاسفانه همکار متخصص ارتودنسی در اصفهان نمی شناسم اما در مورد دو متخصصی که به آنها مراجعه کرده اید باید بگویم که بسته به نوع روشی که ارتودنتیست برای درمان ارتودنسی شما در نظر می گیرد طول درمان متفاوت خواهد بود اما برای انتخاب بهترین روش و بهترین متخصص ارتودنسی باید مواردی از قبل سوابق علمی تجربه و خوش نامی پزشک متخصص را در نظر بگیرید برای اطلاعات بیشتر به مقاله بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من در اصفهان متخصص ارتودنسی را نمی شناسم . ولی برای اینکه بتوانید یک متخصص ارتودنسی خوب را بشناسید می توانید به معیارهای زیر توجه کنید .
   یک متخصص ارتودنسی خوب حتما دارای سخنرانی در کنگرهای داخل و خارج از کشور است . چون متخصص ارتودنسی که بتواند در خارج از کشور در مقابل جمع متخصصین ارتودنسی خارجی سخنرانی کند دارای توان علمی بالایی است. یک متخصص ارتودنسی خوب دارای چندین جلد کتاب در زمینه ارتودنسی به فارسی و یا انکلیسی است . یک متخصص ارتودنسی خوب در ویکی پدیا دارای صفحه است . یک متخصص ارتودنسی خوب بورد ارتودنسی ایران یا اروپا یا امریکا را گذرانده است . یک متخصص ارتودنسی خوب دارای ثبت اختراع است . این موارد را می توانید در وب سایت شخصی ویا با جستجو در google بیابید.

 115. Avatar محمد گفت:

  سلام معیار انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب چیست لطفا راهنمایی بفرمایید. من نزدیک بودن محل کلینیک ارتدنسی به محل زندگیم خیلی مهمه اما برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه و خبره هم وسواس زیادی دارم.

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام بسیاری از افراد مثل شما ترجیح می دهند به کلینیک ارتودنسی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنند اما این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب یک کلینیک ارتودنسی مناسب و بهترین متخصص ارتودنسی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا وقت و هزینه زیادی را برای درمان ارتودنسی صرف می کنید و چه بهتر که این وقت و هزینه را به جا و به موقع استفاده کنید. مسلما تمام همکاران ارتودنتیست من یک دوره تخصصی ارتودنسی را پس از پایان دوره دندانپزشکی عمومی گذرانده اند. اما برای انتخاب یک متخصص برجسته ارتودنسی به دنبال افرادی باشید که علاوه بر بورد تخصصی ارتودنسی ایران دارای بورد تخصصی کشورهای دیگر نیز باشند و دارای تجربه کار بین المللی باشند بدین ترتیب مطمئن خواهید بود که از آخرین و به روزترین متدهای روز دنیا برای درمان ارتودنسی شما استفاده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید علاوه بر مطالعه مطالب بالا به مطلب بهترین متخصص ارتودنسی نیز مراجعه کنید

 116. Avatar وحید گفت:

  سلام فرق متخصص ارتودنسی با دندانپزشک چیست؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام متخصص ارتودنسی بعد از این که دوره دندانپزشکی عمومی را گذراند می تواند در امتحان تخصص ارتودنسی شرکت کند در بین هزاران متقاضی مشتاق و نخبه تعداد کمی از متقاضیان برای ادامه تحصیل در این رشته پذیرفته می شوند. شما می توانید به مطلب تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی نیز مراجعه کنید

 117. Avatar سیما گفت:

  سلام آقای دکتر خواهر من مشکل شلوغی دندان دارد و دندانپزشک به ایشان گفته این وضعیت منجر به پوسیدگی دندان های ایشان در آینده می شود و باید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد. آیا ایشان می تواند نزد دندانپزشک خود ارتدنسی کند یا حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کند؟ من تهران نیستم لطفا اگر امکان دارد راهنمایی کنید

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام با توجه به این که تمامی درمان ها امروزه به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش ها و متدهای درمان ارتودنسی با خبر باشد و در این زمینه پژوهش و تحقیق و کار کرده باشد. به یک متخصص ارتودنسی خبره در این زمینه مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از درمان ارتودنسی بگیرید. پیشنهاد می شود علاوه بر مطالعه مطلب بالا به مطلب تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک نیز مراجعه کنید

   1. Avatar اکبر هاشمی گفت:

    سلام آقای دکتر. چرا باید برای درمان ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی حاذق و باتجربه مراجعه نماییم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. امروزه تمامی درمان ها به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش های مدرن ارتودنسی مطلع باشد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *