دکتر عبدالرضا جمیلیان در سال 1369 دوره دندانپزشکی عمومی را در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به پایان رساندند. ایشان دوره تخصصی دندانپزشکی را نیز در رشته ارتودنسی در همان دانشکده گذراندند و در سال 1377 فارغ التحصیل گردیده و از آن تاریخ به عنوان عضو هیأت علمی در بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شدند.

دکتر جمیلیان تا سال 1386 به عنوان استادیار و از سال 1386 تا سال 1393 به عنوان دانشیار و از سال 1393 تاکنون جز معدود کسانی می باشند که به عنوان استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار می باشند. ایشان از سال 1395 تاکنون به عنوان عضو هیئت ممیزه مرکزی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مشغول به کار می باشند.

همچنین ایشان در سال 1389 موفق به اخذ فلوشیپ تخصصی جراحی های ارتوگناتیک و سندرم های فک و صورت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گردیده و در سال 1392 (2013) پس از گذراندن موفقیت آمیز امتحانات بورد تخصصی ارتودنسی اروپا موفق به اخذ این بورد تخصصی نیز گردید.

درباره دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی

دکتر جمیلیان دارای بورد تخصصی ایران، بورد تخصصی ارتودنسی اروپا (EBO) و همچنین عضو انجمن ارتودنتیست های ایران (IAO)، انجمن بین المللی ارتودنتیست ها (WFO)، انجمن ارتودنتیست های آمریکا (AAO)، و عضو انجمن ارتودنتیست های اروپا (EOS) می باشند. علاوه بر این، در حال حاضر دکتر جمیلیان سرپرست بخش تحقیقات و مسئول بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بولتون انگلستان هستند.

ایشان دارای بیش از 100 مقاله علمی پژوهشی در مجلات علمی ارتودنسی معتبر دنیا دارای ISI و PubMed، چهارده مقاله در مجلات علمی داخلی، 6 ثبت اختراع شامل 3 ثبت اختراع در آمریکا و 3 ثبت اختراع در ایران، 57 مقاله در کنگره های بین المللی خارجی و 58 مقاله در کنگره های بین المللی داخلی، مولف شش کتاب در زمینه ارتودنسی به فارسی، نویسنده شش Book chapter در زمینه ارتودنسی به زبان انگلیسی و سخنرانی و ارایه مقالات متعدد درکنگره های متخصصين ارتودنسی در کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، ایسلند، فنلاند، لهستان، اسلوانی، اسپانیا و ترکیه می باشد.

همچنین در دایره المعارف جهانی ملقب به Wikipedia از دکتر عبدالرضا جمیلیان به عنوان یک مخترع بین المللی و پیشرو در امر درمان کمبود رشد فک بالا بدون نیاز به دستگاه های خارج دهانی نام برده شده است.

ایشان در سال 1398 به عنوان استاد برتر و نمونه کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی و در سال 1401 به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شدند.

صفحه ویکی پدیای دکتر جمیلیان به زبان انگلیسی

فایل معرفی دکتر جمیلیان در ویکی پدیا

صفحه ویکی پدیای دکتر جمیلیان به زبان فارسی

اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات آمریکا

مقالات تخصصی ارتودنسی دکتر جمیلیان

کتاب های تخصصی ارتودنسی دکتر جمیلیان

ادیتور مجلات خارجی

poster presenter  کنگره های داخلی

پایان نامه های تحقیقاتی

جشنواره علمی پژوهشی

طرح های تحقیقاتی مصوب

مقالات در کنگره های بین الملل

مقالات در کنگره های داخلی

مقالات در مجلات بین الملل

مقالات در مجلات داخلی

کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان دارای یک مطب خصوصی در شهر تهران می باشد که این مطب تنها اختصاص به درمان های ارتودنسی ثابت و متحرک و رفع مشکلات و ناهنجاری های دندانی فکی و سندرم های فک و صورت دارد.

دکتر جمیلیان

دکترجمیلیان

مطب

مطب