ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک چیست؟

دختری که از ارتودنسی متحرک در مطب دندانپزشکی استفاده می کند


ارتودنسی متحرک یکی دیگر از انواع روش های ارتودنسی است که برای درمان ناهنجاری های دندان از آن استفاده می شود. اما با این تفاوت که دستگاه ارتودنسی متحرک برخلاف ارتودنسی ثابت، به دندان ها چسبانده نمی شود بنابراین بیمار هر زمان که بخواهد می تواند دستگاه ارتودنسی متحرک را از دهان خود خارج کند. آنها طوری طراحی شده اند که متناسب با سایز دهان شما باشد و به برنامه درمان ارتودنسی شما کمک می کند. توجه کنید که متخصص ارتودنسی شما برنامه درمان ارتودنسی شما را طرح ریزی می کند و اوست که در نهایت درباره استفاده از ارتودنسی متحرک در درمان ارتودنسی شما تصمیم می گیرد.

دستگاه های ارتودنسی متحرک به طور معمول به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول متناسب با حرکت های ساده دندانی می باشد. دومین گروه از دستگاه های ارتودنسی متحرک برای حرکت دادن فکین (مندیبل و ماگزیلا) یا همان فک بالا و پایین متناسب است. این دستگاه ها بدین منظور طراحی شده اند که نیروی معینی را با کمک فنرها و پیچ ها و دیگر اجزای مکانیکی خود به دندان ها و یا فکین وارد کنند.

ارتودنسی متحرک برای حرکت ساده دندانی
ارتودنسی متحرک برای حرکت ساده دندانی

ارتودنسی متحرک در چه شرایطی استفاده می شود

اگر چه ارتودنسی متحرک برای هر گروه سنی و هر شرایطی قابل اجرا است، ولی برخی از ناهنجاری ها با ارتودنسی متحرک درمان می شوند اما برخی از آنها نیاز به ارتودنسی ثابت دارند. از آنجایی که درمان با ارتودنسی متحرک به مراتب آسان تر از ارتودنسی ثابت به نظر می رسد، افراد بیشتر تمایل دارند که از این روش برای درمان استفاده کنند.

به صورت کلی ارتودنسی متحرک برای شرایطی که ناهنجاری های دندانی جزئی است گزینه مناسبی خواهد بود. افرادی که پیچیدگی دندان ها و فک آنها بیش از حد عادی است نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند و باید به سراغ ارتودنسی ثابت بروند. بنابراین معمولا برای درمان ناهنجاری های جزیی مانند رفع فاصله های بین دندانی، اصلاح دندان های ناصاف و کج با مشکل جزئی و برای گسترش فضای دهان از این روش استفاده می شود. ولی باید توجه داشت که انتخاب نهایی نوع ارتودنسی با توجه به مجموعه شرایط توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود.

مزایای ارتودنسی متحرک

استفاده از دستگاه ارتودنسی متحرک به طور قابل ملاحظه نسبت به گذشته محدود گشته است. اما از جمله مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای تمیز کردن پلاک متحرک می توانید آن را از دهان خارج کنید و با مسواک نرم و مواد شوینده ملایم بشویید.
 • برای حرکات کوچک دندانی از دستگاه ارتودنسی ثابت گزینه راحت تری است.
 • در مواقعی که دچار درد کلافه کننده یا غیر قابل تحمل می شوید می توانید به طور موقت آنها را دربیاورید.
 • در مراسم ها و اتفاقات خاص می توانید از آنها استفاده نکنید.
 • به راحتی استفاده می شود و یک شخص عادی با آموزش های لازم می تواند به راحتی از آنها استفاده کند.
 • دستگاه ارتودنسی متحرک در لابراتوار آماده می شود بنابراین زمان نشستن بیمار بر روی صندلی کوتاهتر می شود.
 • هزینه ارتودنسی متحرک بالا نیست.
خانمی خندان درحال استفاده از ارتودنسی متحرک

محدودیت های استفاده از ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک دارای محدودیت هایی است که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

 • آنها برای ناهنجاری های ساده کاربردی اند.
 • دستگاه ارتودنسی متحرک قابلیت اصلاح ناهنجاری ها و چرخش های چندگانه را ندارد.
 • بیمارانی که همکاری لازم را ندارند ممکن است در طول درمان دستگاه متحرک خود را استفاده نکنند.
 • دستگاه های بی کیفیت ارتودنسی متحرک راحت و قابل تحمل نیستند.

ارتودنسی متحرک کودکان

ارتودنسی متحرک برای کودکان به صورت مجزا برای فک بالا و فک پایین مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که استفاده از ارتودنسی متحرک برای کودکان جنبه پیشگیری از بهم ریختگی دندانها را دارد و به رویش صحیح سایر دندان ها نیز کمک بسزایی می کند. موارد زیر از جمله رایج ترین نکات مثبت ارتودنسی متحرک کودکان محسوب می شوند:

 • قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای دارد.
 • برای درمان می توان از سنین کم اقدام کرد.
 • ارتودنسی متحرک به راحتی تعمیر می شود.
 • در شرایط خاص قابلیت عکس برداری از آن وجود دارد.
 • مراقبت از دندان مانند مسواک زدن به راحتی انجام می شود.
کودکی خندان در حال استفاده از ارتودنسی متحرک

آیا ارتودنسی متحرک مناسب بزرگسالان هم می باشد؟

این موضوع کاملا به نظر متخصص ارتودنسی پس از بررسی های لازم جهت درمان نیازمند است. در اکثر مواقع درمان ارتودنسی متحرک برای کودکان و نوجوانان توصیه می شود اما در صورتیکه بزرگسالان نیز از این نوع درمان استفاده کنند، ممکن است به زمان بیشتری برای دست یابی به یک نتیجه مطلوب نیازمند باشند.

مراحل ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک درمانی است که برای اصلاح فکین و یا دندانها به کار می رود و انجام آن زمانی در حدود 6 ماه تا دو سال نیاز دارد. مراحل ارتودنسی متحرک به طور معمول برای افرادی اجرا می شود که در محدوده سنی پایین قرار دارند. آن ها این امکان را خواهند داشت تا دستگاه ارتودنسی متحرک را هر زمانی از دندان ها جدا کنند و سپس سرجایش قرار دهند. مراحل درمان ارتودنسی متحرک به شرح ذیل می باشد:

مشاوره و بررسی دندان ها توسط متخصص ارتودنسی

در اولین جلسه معمولا دندانپزشک و بیمار در مورد مراحل ارتودنسی متحرک صحبت خواهند کرد و متخصص ارتودنسی با توجه به اینکه فکین بیمار دارای ناهنجاری باشد یا خیر مدت زمان تقریبی درمان را برایش تعیین خواهد نمود. طی مراحل ارتودنسی متحرک، نوع ناهنجاری های فکین در مدت زمان درمان، به طور مستقیم تأثیر خواهد گذاشت. بهترین سن ارتودنسی متحرک برای مرتب کردن دندان ها و برطرف نمودن ناهنجاری های دندان، قبل از سن بلوغ می باشد.

قالب گیری دندان ها

برای استفاده از دستگاه ارتودنسی متحرک باید قالب گیری از دندان ها انجام شود. قالب گیری به زمانی حدود ده دقیقه نیاز دارد. پس از این مرحله، مراحل ساخت دستگاه ارتودنسی متحرک در آزمایشگاه انجام می شود و زمان مشخص برای شروع جلسه درمانی تعیین خواهد شد.

متخصص ارتودنسی در دستش ارتودنسی متحرک است

قرار دادن دستگاه ارتودنسی متحرک روی دندان ها

پلاک های ساخته شده توسط متخصص ارتودنسی بر روی دندان ها جایگذاری می شود و این آموزش به بیمار داده می شود که چگونه و در چه زمان هایی باید آن ها را روی دندان ها قرار داده و یا جدا نماید. در این مرحله از ارتودنسی متحرک، بیمار به دلیل قرار گیری یک جسم خارجی روی دندان هایش ممکن است کمی احساس ناراحتی داشته باشد. بدون شک طی روز های اولیه در حرف زدن و غیره احساس سختی خواهد داشت. در نظر داشته باشید که احساس درد نیز بسیار طبیعی است و به مرور کم می شود. اکثر متخصصین ارتودنسی برای اینکه به بیماران کمک کنند تا بهتر و زودتر به پلاک های روی دندانشان عادت کنند پیشنهاد می کنند که حرکات دهان خود را بیشتر نمایند برای مثال با صدای بلند شعر خواندن و حرف زدن در این امر تأثیر گذار خواهد بود.

بهداشت پلاک ها و نحوه نگهداری از آن ها اهمیت زیادی دارد. برای تمیز کردن پلاک ارتودنسی یا شستشو دادن آن ها نباید از آب با درجه حرارت بالا استفاده کرد چرا که سبب آسیب رساندن به آن خواهد شد. معمولا محلول های مناسب برای شستشوی پلاک ها به بیمار معرفی می شود تا از آن ها استفاده نماید.

قوس فک بالا با دستگاه ارتودنسی متحرک

در صورتی که از ارتودنسی متحرک پیچ دار استفاده می کنید لازم است تا از آچاری که توسط متخصص ارتودنسی به شما داده شده است برای ایجاد قوس در فک بالا به منظور افزایش فضای کام یا گسترش فضای فک بالا استفاده کنید. نحوه کار بدین شکل است که آچار را در درون سوراخی که در وسط پلاک تعبیه شده وارد کرده (نشان داده شده در تصویر پایین) و در جهت پیکان (فلش) زرد رنگ، یک چهارم دور از انتهای پیکان به سمت نوک پیکان حرکت دهید. اگر پیکان زرد رنگ مشخص نیست، باید آچار را از انتهای پلاک به سمت جلوی پلاک حرکت دهید. در پلاک های پیچ دار باید طبق دستور داده شده، در زمان های مشخص شده با آچار پیچ را باز کنید. معمولا این حرکت باید هفته ای یکبار ولی براساس شرایط بیمار ممکن است دو الی سه هفته یکبار انجام شود.

خانمی در حال استفاده از آچار برای تنظیم پیچ ارتودنسی متحرک
استفاده از آچار برای تنظیم پیچ ارتودنسی متحرک

مراجعات منظم جهت بررسی روند درمان

به طور معمول هر یک ماه و نیم بیمار باید جهت بررسی و در صورت نیاز تنظیم دوباره پلاک ها به متخصص ارتودنسی مراجعه کرده و روند درمانی او مورد بررسی قرار گیرد. طی این مرحله پلاک توسط دندانپزشک بررسی می شود تا عیب و نقص احتمالی به وجود آمده را برطرف نموده و تمام جوانب سلامت آن را ارزیابی کند. در پایان زمان درمان، بیمار می تواند پلاک ها را کاملا خارج کند و طی این مدت تمام نامنظمی و ناهنجاری های دندان هایش از بین رفته است.

نکته حائز اهمیت در اثربخش بودن درمان طی مراحل ارتودنسی متحرک آن می باشد که فرد نباید به صورت مداوم پلاک ها را از دندان خارج نماید. این امر تنها در هنگام میل کردن وعده های غذایی باید اتفاق افتد. خارج کردن پلاک طی مدت های طولانی در طول روز سبب می شود که تأثیر مورد نظر روی دندان ها گذاشته نشود و طول درمان بسیار طولانی تر شود.

سوالات متداول ارتودنسی متحرک

طول درمان ارتودنسی متحرک چقدر است؟

بطور کلی طول درمان بستگی به نوع ناهنجاری، شدت مشکل، میزان شلوغی دندان ها، شیب فک و غیره دارد. زمان حدودی برای درمان از شش ماه تا دو سال و در اولین جلسه ملاقات با متخصص ارتودنسی توسط ایشان مشخص و اعلام می گردد

چه موقع بیمار از ارتودنسی متحرک استفاده می کند؟

ارتودنسی متحرک در دو صورت استفاده می شود یکی برای حرکت دادن فکین استفاده می شود دیگر به عنوان ریتینر یا نگه دارنده در انتهای درمان ارتودنسی ثابت به کار می رود.

آیا می توان با وجود ارتودنسی متحرک غذا خورد؟

توصیه می شود برای خوردن غذا، ارتودنسی متحرک خود را بردارید. بلافاصله بعد از خوردن غذا و شستشو و تمیز کردن دندان ارتودنسی متحرک را بر روی دندان ها بگذارید.

چه مایعاتی را نمی توان همراه با ارتودنسی متحرک نوشید؟

قبل از نوشیدن مایعاتی مثل نوشیدنی های گازدار، نوشیدنی های شیرین و نوشابه های انرژی زا و دارای مواد رنگی ارتودنسی متحرک را از دهان خود خارج کنید. پس از تمیز کردن دندان ها بلافاصله آن ها را بر روی دندان ها بگذارید.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

138 دیدگاه برای “ارتودنسی متحرک چیست؟

 1. Avatar کوکب گفت:

  سلام، اگر از پلاک ارتودنسی متحرک در شبانه روز کمتر از ده ساعت استفاده بشه در نتیجه تاثیر داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای میل کردن غذا از دهان خارج شود و بقیه تایم در شبانه روز بهتر است از ارتودنسی متحرک استفاده گردد.

 2. Avatar محمدسیما گفت:

  بهترین سن برای ارتودنسی متحرک چه زمانیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام سن مناسب درمان ارتودنسی قبل از بلوغ است که اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود.

 3. Avatar آناهید گفت:

  سلام. پلاک ارتودنسی متحرک را چجوری بشورمش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام پلاک متحرک خود را با مسواک نرم و خمیر دندان های بدون سفید کننده بشویید. اطلاعات بیشت مراجعه به این لینک تمیز کردن پلاک ارتودنسی

 4. Avatar ایلیا گفت:

  سلام آقای دکتر نصب کردن ارتودنسی ثابت نیاز به بیحسی دارد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، در زمان نصب ارتودنسی ثابت هیچگونه دردی برای فرد وجود ندارد.

 5. Avatar فلاح گفت:

  سلام هزینه اردتونسی متحرک دو فک رو میگید لطفا؟
  ارتودنسی متحرک براکت داره یا نه؟
  تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar حسام گفت:

  آقای دکتر مدت زمان استفاده از ارتودنسی متحرک چقده؟چند ساعت در روز باید از ارتودنسی متحرک استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بستگی به ناهنجاری دندان و فک شما دارد. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام گیرد.

 7. Avatar شادی گفت:

  سلام. پلاک ارتودنسی متحرک را چگونه تمیز کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پلاک ارتودنسی متحرک را می توان با مسواک و خمیر دندان تمیز کرد. پلاک ارتودنسی متحرک را باید در موقع میل کردن غذا از دهان خارج کرد.

 8. Avatar پریا گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید بعد از ارتودنسی ثابت برای همه ارتودنسی متحرک میزارن ایا ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از درمان ارتودنسی برای ثبات کار برای بعضی از افراد بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی معالج از ریتینر استفاده می شود. ریتینر به دو صورت متحرک و یا به صورت سیم های پشت دندان ثابت قرار داده می شود.

   1. Avatar پریا گفت:

    خیلی ممنون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     درود بر شما.

 9. Avatar طاهره گفت:

  عذر میخوام
  اگر شش ماه دیگه اقدام کنم دیر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 10. Avatar عاطفه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من از ارتودنسی متحرک استفاده میکنم الان حدود 2 سال هستش
  دندونام خوب شده دکترم گفت دیگه نزار پلاک رو
  الانم کلا از اینجا رفته دکترم
  * اما تا ی روز درش میارم باز حرکت میکنه و ی فاصله بینش میوفته خودم متوجه میشم سریع پلاک رو میزارم داخل دهنم.. نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان درست نبوده است. باید معاینه انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. ممکن است برای درمان باید ارتودنسی ثابت انجام میدادید. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar طاهره گفت:

   سلام دختر من نه سال و هشت ماهش هست و فک پایینش یکم عقب هست تا چه سنی وقت داره برای اصلاحش؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. حتما در همین سن به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar مهسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من مدت دو‌ سال ارتودنسی ثابت داشتم الان دکترم میگن ک طول درمان‌ تموم شده‌‌ حالا یا باید متحرک بذارم یا گفتن از پشت دندون ها به‌طور ثابت میذارن ولی انتخاب رو ب عهده خودم گذاشتن ولی گفتن چون 25 سالمه اون پشت دندون رو پیشنهاد میکنن میخواستم ببینم من ب دلیل شاغل بودن و اینکه اصلا وقتم دست خودم نیست ک هر از گاهی برای چکاپ مراجعه کنم اگر متحرک رو انتخاب کنم ممکنه تاثیری نداشته باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این بستگی به شرایط دندان و فک شما قبل و بعد از درمان دارد. بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم.

   1. Avatar پردیس گفت:

    سلام اقای دکتر من فک بالام عقب تر از فک پایین هستش برام از دستگاه متحرک دادن و گفتن ۱۸ساعت در روز استفاده کنین و یک روز درمیان ی پیچش رو باز کنید ولی هربار ک باز میکنم خیلی شل میشه و قالب تو دهنم تکون میخوره زیاد بنظرتون همینجوری؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. متخصص ارتودنسی معالج حتما برایتان بطور کامل طرز استفاده از دستگاه را شرح داده اند. بهتر است برای برطرف شدن مشکل با ایشان مشورت نمایید.

 12. Avatar ممبینی گفت:

  سلام وقت بخیر پسر بنده ۱۳ ساله میباشد و دندان های نامرتب دارد و فک‌پایین کوچک میباشد دکتر گفته که زمان‌گذشته و نمی‌توان منحرک‌انجام داد و فقط ثابت باید انجام شود آیا درسته و یا امکان متحرک در این سن هنوز جواب میده….با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. به علت کوچک بودن فک بهتر است از الان درمان را شروع کنید. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar جواد گفت:

  سلام. من ۳۷ سال سن دارم. بعد از اینکه دندانهای عقل رشد کردند به دلیل فشار زیاد به دندانهای جلویی به دندانپزشک مراجعه کردم و گفتند بدلیل جا داشتن لثه لازم به کشیدن نیست. اما با رشد دندانهای عقل دندان۴ دندان جلو پایین و بالا جابجا و نا مرتب شدند. ایا با ارتودنسی ثابت قابل درست شدن است؟ پیشنهاد شما چیست؟ با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar مری گفت:

  سلام دکتر من فک بالام جلوع و فک پاینم عقب با ارتودنسی متحرک درس میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar نادیا گفت:

  سلام اقای دکتر من برای مرتب شدن دندان هام میخام ارتودنسی کنم. آیا میشه ارتودنسی متحرک بزارم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تشخیص نوع دستگاه ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی انجام می گردد. و این تشخیص ( ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک) بستگی به ناهنجاری دندان ها و فک بیمار دارد.

 16. Avatar رارا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۳ سالمه دندونا دو تا فکم بهم ریختگی دارن و فکم کوچیک و سه تا دندون پر کردم ایا ارتودنسی متحرک لازمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. Avatar نگارین گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من دوتا از دندونام کجن میخوام ارتودنسی کنم بعد میخواستم بپرسم ببینم که وقتی دوتا دندون بخوان صاف بشن سرجای خودشون صاف باشن باید بقیه دندونا هم باید حرکت کنند که جا برای اون دندون باز بشه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 18. Avatar شکیبا گفت:

  سلام من 11سالمه و دندان های فک بالا ام دوتا شون کجه ایا باید ارتودنسی متحرک بکنم یا یه چیز دیگه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar غزل گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۴ سالمه و یکی از دندون های بالا یا همون دندون نیشم بالا بود و نمیخواستم ارتودنسی کنم رفتم پیش دکتر گفت میتونی دندون کنارش رو بکشی تا دندون نیشت بیاد جاش و الا ۴ ماه هست که کشیدم دندونم خالی و هنوز دندونم جا داره بیاد پایین تر و دکتر خودم گفت اگه نیومد با دستگاه میاریمش . گفتم از شما بپرسم ایا منظورشون از دستگاه همون متحرک هست و
  میشه با ارتودنسی متحرک درستش کنم تا کاملا بیاد سر جاش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. شما می توانید با متخصص معالج خود که در جربان دندان ها و فک شما هستن مشورت بگیرید.

 20. Avatar نظری گفت:

  سلام خسته نباشید من دو تا دندون های نیشم رو فک بالا جلوتر از بقیه و یه خورده هم به سمت بیرون کج هستن. میخواستم ببینم با ارتودنسی متحرک حل میشه یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید کم است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar لیلا غفاری گفت:

  سلام پسرم یازده سالشه فک پایینش جلوتره دکتر گفته باید پلاک بذاره تاثیر داره جواب میده وعلت اشکال فک در اثر چی پیش میاد چون نه خودم ونه پدرش این مشکل رو نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جلو بودن فک پایین در فرزند شما می تواند ژن نهفته بوده یا عوامل محیطی باشد. که یک متخصص ارتودنسی با تجربه خود تشخیص می دهد، که اگر این جلو زدگی خفیف باشد با درمان ارتودنسی درمان انجام می شود یا خیر. بهتر است معاینه کلینیکی انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان ، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 22. Avatar علی عبدلی گفت:

  سلام من دندونام بالام یکم بینشون فاصله‌ست ایا با ارتودنسی متحرکت درست میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله با ارتودنسی فاصله دندان ها بسته می شود. بهتر است برای معاینه و پاسخ صحیح به سوال شما به مطب مراجعه کنید.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 23. Avatar مزدا گفت:

  سلام خسته نباشین.من یکی از دندون های فک بالام یکم جلو تر از اون یکی هست و چهار تا از دندون های فک پایینم جلو عقب هستن.و دندانپزشکم برام ارتودنسی متحرک گذاشت.و الان ۵ روز میگذره و هرباری که درش میارم و میخوام دوباره بزارمش درد شدید توی لثم بوجود میاد… چیکار کنم؟خوب میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

 24. Avatar نگین گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  من ۱۶ سالمه و دندون های بالام هردوتا دندونایه ۲ عقب هستن و بقلیشون یعنی دندونای ۳یکم جلو رفتم دکتر گفتن ک با ارتودنسی متحرک درست میشه ، میخاستم بدونم این مشکلم واقعا با ارتودنسی متحرک حل میشه یا نه؟؟
  ممنون میشم جواب بدیم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی داده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. شماره تلفن مطب 22011892

 25. Avatar آتشی گفت:

  سلام وقتتون بخیر،دخترم۹سالشه وتشخیص داده شده که ارتودنسی متحرک برای فک بالا انجام بشه وارتودنسی ثابت در مراحل آینده،،میخاستم بدونم اگه میشه الان آزادباشه ودراینده ارتودنسی ثابت انجام داد یامتحرک جزوه واجبات وروند کاردرمانی است؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 26. Avatar مطهره گفت:

  اگه فک ناهنجاری نداشته باشه در پایان ارتودنسی ثابت اگه ارتودنسی متحرک نزاریم دندون ها به حالت اول برمیگرده؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از پلاک ها پس از ارتودنسی ثابت و متحرک (ریتینر)، بخش مهمی از ثابت نگهداشتن دندان ها بعد از ارتودنسی می باشد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ریتینر چیست

 27. Avatar زهرا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید ببخشید دندونای سفید وخوبن فقط دوتا از دندونای نیشم یکم جلوتر ایا با ارتودنسی متحرک درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 28. Avatar Zahra گفت:

  سلام من دوتا دندون جلوییم روی هم افتادس و ۱۶ سالمه میشه که متحرک کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 29. Avatar تبسم گفت:

  سلام
  من الان ارتودنسی متحرک می زارم .من ارتودنسی متحرک رو بیشتر اوقات برای غذا خوردن در نمی آورم. میخ واستم بپرسم اگه ارتودنسی متحرک رو به طور متوالی برای غذا خوردن در نیارم مشکلی پیش میاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود ارتودنسی متحرک در موقع غذا خوردن از دهان خارج کنید. سپس فورا بعد از غذا دستگاه ارتودنسی متحرک را تمیز بشویید و در دهان بگذارید.

 30. Avatar atrin گفت:

  سللم دکتر وقت بخیر
  18سالمه فک پایینم کمی جلوهستش ولی دندونام نامرتب نیست توی عکس رادیوگرافی دندونام عصب چهارتا دندون جلویی تشکیل نشده.دندون عقلم درنیوردم.من به ارتودنسی متحرک نیاز دارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. رادیوگرافی را همراه داشته باشید. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 31. Avatar درین گفت:

  سلام دکتر. من 18 سالمه و دندون هام مشکل دارن ، آیا با ارتودنسی متحرک درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . درمان دندان شما با ارتودنسی ثابت برطرف میشه. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا بتوان پاسخ دقیق داده شود.

 32. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر بنده ۱۹ سالمه و چهارتا از دندون های فک بالاییم جلو هستن به صورت شیب دار امکانش هست با متحرک مشکل حل بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید با ارتودنسی متحرک این مشکل قابل درمان نیست

 33. Avatar زهرا گفت:

  سلام من 38 ساله هستم ، چند سال پیش جراحی لثه سمت چپ دندونهام کردم این باعث شد لای دندونهام کنی باز بشه و فک راستم که جراحی نکردم یکم عقب تر رفت ، حالا ارتودونسی متحرک مشکلم حل میکنه ؟ متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باتوجه به سن خیر. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.تا با معاینه کلینیکی دندانهای شما راهنمایی شوید.

 34. Avatar Enayay گفت:

  سلام آقای دکتر من یکی از دندون های بالام رفته به سمت دیگه و کج شده آیا با ارتودنسی متحرک میشه درستش کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید معاینه شود تا پاسخ و راهنمایی لازم داده شود.

   1. Avatar مریم گفت:

    سلام ببخشید برای ارتودنسی من می توانم خودم نوع ارتودنسی را معلوم کنم؟ مثلا من بیشتر دوست دارم ارتودنسی متحرک داشته باشم.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بر اساس نوع ناهنجاری هست که متخصص ارتودنسی تشخیص درمان را می دهد. که از ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک استفاده شود.

 35. Avatar مرتضی گفت:

  سلام. من 36 ساله هستم چندتا دندون پایین یکم عقب جلو هستن پیشنهاد شما چيه…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان دندان های شما ارتودنسی ثابت می باشد. شما می توانید اوایل خرداد ماه با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید و راهنمایی شوید.

 36. Avatar علیرضا یزدان پناه گفت:

  سلام دکتر
  بنده بین دندون هام فاصله هستش و ب نوعی خرگوشی هستن
  میخاستم بدونم میشه از ارتودنسی متحرک استفاده کرد یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام .باید معاینه انجام شود . ارتودنسی ثابت لازم است . ولی برای جواب قطعی باید معاینه و شرایط دندان معاینه شود.

 37. Avatar سحر گفت:

  سلام اقای دکتر من 18سالمه و در هر دو فک بالا و پایین از نیش به بعد دندان به سمت داخل حرکت کرده اما دندان های جلو کاملا مرتب هستند. چه نوع ارتودنسی مناسب هست؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما باید معاینه شوید . برای گرفتن وقت قبلی از مطب با شماره 22011892 تماس بگیرید

 38. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر
  من16سالمه و یکم انجراف فک دارم آیا میشه بدونه جراحی و با ارتودنسی حل بشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . انحراف فک در سن شانزده سالگی نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارد.

 39. Avatar آیلا گفت:

  سلام دکتر من ۱۳ سالمه
  دندون های بالاییم جلو هستن
  ارتودنسی ثابت بهتره یا متحرک ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما باید معاینه شوید تا بتوانم نظر قطعی را بدهم . ولی احتمالا نیاز به ارتودنسی ثابت دارید.

 40. Avatar لچهره گفت:

  سلام دکتر وقت شما بخیر مت دندونهای مربی دارم فقط دوتا دندون نیش بالاییم یکم جلو هستم البته یکی خیلی کم یکی یکم بیشتر میخواستم بدونم ارتودنسی متحرک میتونه به من کمک بکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید.

 41. Avatar سارا گفت:

  من دندان آسیا کوچک بالا را کشیده ام آیا میتوان با ارتودنسی متحرک جایش رو پر کرد ؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   در صورتی که متخصص ارتودنسی این دندان را کشیده اند و منظور ایشان از کشیدن این دندان جهت رفع عارضه دندان اضافی یا شلوغی دندان ها بوده است پاسخ مثبت است. در برخی از بیماران متخصص ارتودنسی مشاهده می کند که تعداد دندان ها بیش از اندازه استاندارد است و یا سایز دندان ها نسبت به فک بزرگتر است و بیمار دچار عارضه شلوغی دندان ها است. در این مواقع به تشخیص متخصص ارتودنسی از بیمار دندان کشیده می شود. سپس با ارتودنسی متحرک و یا ارتودنسی ثابت بسته به تشخیص پزشک دندان ها مرتب می شود و جای خالی دندان کشیده شده پر می شود

 42. Avatar ش گفت:

  سلام.من۱۸سالمه وهردودندان نیشم بیرون اومده وتمام دندان های جلویی فک بالام بهم ریختن،کدام ارتودنسی بهتره برای من؟ثابت یامتحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید

 43. Avatar فریبا گفت:

  سلام آقای دکتر م من 6 سال هست از پلاک متحرک استفاده میکنم ولی صبح که برمیدارم پلاک رو باز دندونام یکم دو دندون جلویی فک بالا یکم تکون میخوره راه حلی داره؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام لطفا یک وقت ویزیت ارتودنسی رایگان از مطب من بگیرید علت اصلی ناهنجاری اگر تشخیص داده شود و درمان شود نیازی به استفاده طولانی از ریتینر و یا پلاک های متحرک ارتودنسی نیست

 44. Avatar negin گفت:

  با سلام من14 سالمه و دو دندان جلویی فک بالا از هم فاصله دارند ارتودنسی متحرک بهتره یا ثابت؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی بگیرید. با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود که ارتودنسی ثابت بهتر است یا متحرک.

 45. Avatar بهنام گفت:

  سلام من 26 سال دارم مشکل اپن بایت داره دندونم اما فک جلو و عقب نیستن و درست هستن و فاصله بین دندان بالا و پاین هم زیاد نیستن ایا بدون جراحی درست میشه ؟

  1. Avatar A Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام در اکثر مواقع سعی بر این است که تنها با ارتودنسی و بدون جراحی درمان اپن بایت را انجام دهیم به نمونه کارهای ارتودنسی اینجانب مراجعه کنید و ببینید موارد بسیار سخت تر از مورد شما را با ارتودنسی و بدون جراحی درمان کرده ام. در صورت نیاز می توانیم از دستگاه های جدید متحرک ارتودنسی که داخل دهانی هستند برای درمان ارتودنسی استفاده کنیم

 46. Avatar مرادی گفت:

  سلام جناب آقای دکتر
  بنده دختری 7 ساله دارم برخی پزشکان گفته اند فک بالا کوچک است. یه پزشک هم گفته فک پایین خیلی جلو هست
  ولی ظاهر دختر من هیچی نشون نمیده که جلو امدگی فک داشته باشه. چهره کاملا طبیعی است.
  البته خودم وقتی دندان رو چک میکنیم مشخص هست که فک بالا هم از جلو و هم از بغل یه مقدار کوچک تر از فک پائین هست
  الان خیلی نگرانی برای اینده داریم درباره زیبایی چهره؟
  اگر واقعا ناهنجاری فک پائین وجود داشته باشه ایا بعدا در نوجوانی و جوانی و … تشدید میشه به نحوی که در چهره مشخص باشه؟ یا مثل همین الان باقی می مونه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. قطعا با افزایش سن مشکل شدید تر می شود . حتما باید توسط یک متخصص ارتودنسی درمان شود.

  2. Avatar Mmmm گفت:

   سلام دکتر
   من 19 سالمه فک پایینم به شکل نامحسوسی جلوعه
   یعنی فقط در حدیه ک دندونام روی هم قرار دارن(و فک بالا ک یکم باید جلوتر باشه نیست)
   با ارتودنسی میشه این مشکلو حل کرد یا حتما باید جراحی بشه؟
   و اگه میشه از ارتودنسی متحرک استفاده میشه یا ثابت؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . درمان شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است . باید رادیوگرافی های شما دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس حاصل فرمایید.

 47. Avatar مریم گفت:

  سلام.دکتر من ۱۹ سالم هست دندونام همه مرتب هستن فقط فک بالام یکم اومده جلو ویکمی هم بین دندونام فاصله افتاده .چه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید می توانید از مطب وقت بگیرید

 48. Avatar نرگس گفت:

  باسلام
  بنده الکوژن clasllدارم ممکنه باارتودنسی ثابت یامتحرک مشکلم حل بشه یاباز نیازبه جراحی دارم
  آیا وشی غیرجراحی هس
  ممنون میشم ج بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در درمان ارتودنسی سن فاکتور بسیار مهمی است اگر سن بیمار کمتر از 12 الی 13 سال است با ارتودنسی متحرک و سپس ارتودنسی ثابت مشکل حل می شود ولی اگر بیمار بیش از 14 سال سن دارد مشکل class II با جراحی فک به همراه ارتودنسی حل می شود

 49. Avatar Hanie mahdavian گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه از کلاس ششم دارم از این پلاک استفاده میکنم برای فک بالا دو دندان جلوییم یکی یکم عقبه اون یکی خیلی جلو البته برای فک پایین هم استفاده میکردم که درست شد ولی الان دکترم میگه پلاک بالا اصلا پیشرفت نداره یا بهتر بگم میگه پسرفت داره اما من پیچ هارو به موقع و هر روز باز میکنم ولی دکترم میگه اصلا پیشرفتی نداره! می تونه علت خاصی داشته باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان این مشکل نیاز به ارتودنسی ثابت دارد و با ارتودنسی منحرک انجام نمی شود

 50. Avatar زهرا گفت:

  با سلام من 31سالمه دندونای نامرتب دارم بیشتر در فک پایین. خواستم بدونم مشکلم چی جوری حل میشه؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت مشکل شما حل می شود

 51. Avatar حیات گفت:

  سلام،من 23سالمه دندون شماره 2فک بالا پایین تر از بقیه ی دندون هام در اومده وقتی لبخند میزنم فضای خاليش باعث شده جوری ب نظر برسه ک انگار در این قسمت دندان ندارم و دندان های فک بالا و پایین روی هم قرار میگیرن ب نظرتون ارتودنسي ثابت نیاز هست یا متحرک? و اینکه جنس دندونام اصلا خوب نيست همیشه برای ترمیم و عصب کشی ب دندون پزشک مراجعه میکنم ،لطفا راهنماييم کنيد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید . اگر زیر سیم های ارتودنسی خوب تمیز شود مشکلی از نظر پوسیدگی ایجاد نمی شود

 52. Avatar مهسا گفت:

  باسلام خدمت دکتر جمیلیان 21سالمه قبلا دند انهام مرتب بودن نزدیک سه سال میشه متوجه شدم دارن نامرتب میشن رفتم دکتر متوجه شدن دندون عقل نهفته دارم 4تا ب نظرتون اگه جراحی شون کنم درشون بیارم دندونهام خود ب خود برمی گردن سرجاشون مرتب میشن یاحتما ارتودونسی بشن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با دراوردن دندانهای عقل به طور خود بخودی نامرتبی دندانها اصلاح نمی شود . حتما نیاز به ارتودنسی دارید . درمورد دندانهای عقل بایستی بعد از درمان ارتودنسی تصمیم گرفت چون ممکن است بعد از درمان ارتودنسی جا برای دندان عقل باز شود و دندان عقل کشیده نشود.

 53. Avatar Neda گفت:

  سلام وقت بخیر اقای دکتر من در قسمت جلو یه دندون شیری داشتم که در حین غذا خوردن افتاد ۲۸ سالمه …الان قسمت ریشه داخل لثه هست هنوز میشه کاریش کرد؟امکان داره دوباره در بیاد یا با ارتودونسی فضای خالی بوجود اومده پربشه؟با ارتودوتسی متحرک میشه درست بشه .اخه برای مراسم ازدواج نمیخام ارتوداشته باشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. یک فرد 28 ساله نباید دندان شیری داشته باشد باید از شما رادیو گرافی تهیه شود تا مشخص شود که شما دندان دایم دارید یا نه . اگر دندان دایم داشتید دندان دایم باید با ارتودنسی ثابت جای دندان شیری قرار گیرد و اگر دندان دایم نداشتید باید با ارتودنسی ثابت فضا بسته شود . در هر دو صورت درمان شما با ارتودنسی ثابت خواهد بود.

 54. Avatar Mobi گفت:

  سلام ، من ۱۸سالمه و دندان های نامرتبط دارم ، آیا با ارتودنسی متحرک مشکل برطرف میشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان نامرتبی دندانها در این سن با ارتودنسی ثابت خواهد بود و با ارتودنسی متحرک مشکل شما درمان نمی شود.

 55. Avatar سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من ۲۷ سالمه . دندونام مرتبن فقط فک بالا دوتا دندون جلویی یه مقدار کج هستن . یه دندون عقل از فک بالام کشیدم . میشه با ارتودنسی متحرک اون دوتا دندونم مرتب شن ؟ اگه حتی ۳۰ درصد هم تاثیر داشته باشه راضی ام

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.مشکل شما با ارتودنسی ثابت درمان می شود.

 56. Avatar سبا گفت:

  سلام.من 18ساله هستم دندان های جلوه ى فک بالای من کوچک تر هستند. میخاستم ببینم میشه از ارتودنسی متحرک استفاده کنم یا نه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان شما با ارتودنسی ثابت انجام میشود و با ارتودنسی متحرک قابل انجام نیست

 57. Avatar سینا گفت:

  سلام دکتر.من 14 سا ل سن دارم و یکی از دندان های جلویی بالا بالاتر از اون یکی ها در اومده باید ثابت گذاشته بشه یا متحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید

  2. Avatar گلار گفت:

   سلام من ۱۷ سالمه دندانهای پایینم به شدت روی هم رفتن ایا با ارتودنسی متحرک مشکل برطرف میشه؟یا نیاز مه ثابت هم دارد؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 58. Avatar امیر حسنی گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر من۲۲سالمه.من دندانهای پایینم یه ذره جلوتر از دندانهای بالاییم هستن وفکم کشیده شده به پایین.احتمال داره مشکل از دندان هام باشه و با ارتودنسی حل میشه یا جراحی باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر دندانهای فک پایین شما به سمت جلو شیب داشته باشد با ارتودنسی ثابت به تنهایی قابل درمان است. ولی اگر کل فک پایین به سمت جلو امده باشد مشکل با ارتودنسی به همراه جراحی فک قابل درمان است

   1. Avatar سانازافشار گفت:

    سلام .من ۲۰سالمه و فقط یکی از دندونای جلوم کج هستش میخواستم بدونم باارتودنسی متحرک مشکل حل میشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 59. Avatar فرناز گفت:

  سلام من دندانهای نامرتبی دارم و 20 ساله هستم ایا با ارتودنسی متحرک مشکل من حل می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید و با ارتودنسی متحرک مشکل حل نمی شود

 60. Avatar مرجان گفت:

  با سلام ببخشید من چند سال قبل ارتودنسی متحرک انجام دادم ولی بخاطر اذیت شدنم ادامه ندادم ميخواستم بدونم الان پلاک قبلی رو نميشه تنظیم کرد و استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی به سن و شرایط دندانی فکی بیمار وابسته است . دستگاه ارتودنسی متحرک قبلی دیگر داخل دهان شما نمی نشیند وباید قالب گیری مجدد انحام شود و دستگاه ارتودنسی جدیدبه شما داده شود . حتما باید با یک متخصص ارتودنسی مشورت نمایید.

   1. Avatar ... گفت:

    سلام خسته نباشید
    من فک بالام ۴ تا دندون جلوم یه مقدار فاصله دارن باید ارتودنسی متحرک انجام بدم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید دندان شما معاینه کلینیکی انجام گیرد . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا پس از معاینه دندان شما راهنمایی شوید.

     1. Avatar سعیده گفت:

      سلام اقای دکتر من فک بالام خیلی کم به سمت جلو مایل است و یک مقدار کج است و دقیقا روی فک پایینم قرار نمیگیره
      با این وجود میتونم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. برای درمان جلوزدگی فک بالا بستگی به سن شما و مقدار ناهنجاری دارد. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *