ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت چیست؟

دختری با ارتودنسی ثابت

منظور از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج نماید. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزا به صورت نگین هایی برروی دندان چسبانده شده و ثابت می گردند. به این نگین ها براکت می گویند. این روش درمانی برخلاف درمانهای متحرک، وابسته به همکاری بیمار نمی باشد.

طول درمان ارتودنسی ثابت به طور متوسط 2 سال می باشد ولی براساس نوع ناهنجاری بیمار و شدت مشکل می تواند بیشتر هم بشود. بیمار در هنگام دوره درمانی ثابت نباید غذاهایی با قوام سفت مثل ته دیگ، بلال، میوه های هسته دار، زیتون و غیره را استفاده نماید. در غیر این صورت براکت از دندان جدا می شود که می بایست براکت جدیدی برای بیمار چسبانده شود که این امر می تواند باعث طولانی شدن زمان درمان و آسیب به دندان گردد. در این دوره بیمار از نظر بهداشت، به مراقبت های خاصی نیاز دارد تا از ایجاد تغییر رنگ و پوسیدگی در دندانها جلوگیری به عمل آید.

روند درمان ارتودنسی ثابت

در درمانهای ارتودنسی ثابت می توان ماهی یک میلیمتر دندان را حرکت داد و این امر در بعضی مقاطع درمانی چندان مشهود نخواهد بود. در بعضی از موارد از بیمار براساس نوع ناهنجاری دندان کشیده می شود. در اینگونه از بیماران در چند جلسه اول حرکت دندانها بخوبی مشهود است و دندانها به جای فضای خالی حرکت داده می شوند که از نظر بیمار به خوبی قابل مشاهده است. بیمار می بایست ماهی یک بار جهت درمان ویزیت شود. در هر جلسه بعد از فعال کردن کش ها، سیم ها و یا فنرها ممکن است بیمار مقداری درد داشته باشد که به مرور زمان در هفته اول کاهش می یابد. گاهی در بین جلسات معاینه به دلیل حرکت دندانها ممکن است مقداری از انتهای سیم ها از آخرین دندان خارج شود و باعث احساس تیزی و آزار گونه بیمار شود که در این صورت نیاز است بیمار وقت اورژانس گرفته و زودتر از موعد مقرر به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نماید تا انتهای سیم کوتاه شود.

ارتودنسی ثابت

هدف ارتودنسی ثابت

هدف از درمان ثابت، حرکت دندانها در فضای مناسب، تنظیم دندانهای شلوغ و اصلاح روابط دندانهای دو فک می باشد. در مرحله ارتودنسی ثابت براکت ها بر روی دندانها چسبانده می شوند و یک سیم از بین براکت ها گذرانده می شود که با کش های بسیار ظریف به براکت ها انداخته می شود. این کش ها می توانند سفید و یا رنگی باشند. این کش ها در هر جلسه تعویض می شود ولی سیم ها ممکن است هر جلسه عوض نشود و براکت ها هم تا انتهای دوره درمانی در دهان باقی می مانند.

کشیدن دندان در ارتودنسی ثابت

در بعضی از موارد نیاز است که از بیمار دندان کشیده شود که براساس نوع ناهنجاری، شدت ناهنجاری، سن مراجعه بیمار، می تواند هر نوع دندانی باشد که معمولاً آسیاهای کوچک فک بالا و پایین می باشد. اما به عنوان یک قانون هرگز نباید دندانهای نیش کشیده شود حتی اگر کاملاً بیرون زده و یا نهفته باشند مگر شرایط به گونه ای باشد که دندان نیش نهفته در موقعیتی قرار گرفته باشد که امکان حرکت دادن آن وجود نداشته باشد. معمولاً دندانهای آسیای کوچک کشیده می شوند و دندان نیش در فضای مناسب قرار داده می شود. گاهی براساس شرایط موجود ممکن است یک دندان ثنایا از فک پایین در قسمت جلو کشیده شود. فواصل دندانی کشیده شده با رفع شلوغی دندانهای دیگر و یا با عقب بردن دندانهای قدامی فک بالا و پایین پر می شوند.

فواصل ایجاد شده در اثر کشیدن دندانها با حرکت سایر دندانها در پایان درمان به طور کامل بسته می شود و بیمار مشکلی از نظر داشتن فضا بین دندانها، نخواهد داشت. معمولاً بیماران نگران هستند که در صورت کشیده شدن دندانها فضای آنها خالی می ماند اما در صورتی که دستور کشیدن دندان به درستی داده شده باشد این نگرانی بی مورد است. در اثر درمان ارتودنسی و حرکت دندانها به فضای دندان کشیده شده، ممکن است فضا برای رویش دندانهای عقل محیا گردد. کشیدن دندان عقل یا مولر سوم باعث مرتب شدن دندانهای جلو نمی شود و از فضای دندان عقل یا مولر سوم نمی توان برای منظم کردن دندانهای نیش یا قدامی استفاده کرد.

بهترین زمان برای ارتودنسی

با توجه به سلامت لثه ها و بافت های نگه دارنده دندانها می توان دندانها را در هر سنی حرکت داد ولی بهتر است که درمان های ارتودنسی در سن خاصی انجام شود. گرچه با افزایش سن مختصری سرعت حرکت دندانها کاهش می یابد. ولی به عنوان یک قانون کلی بهتر است بیمار قبل از بلوغ ویزیت شود تا بتوان از رشد فکین در جهت رفع ناهنجاری کمک گرفت. به عبارت دیگر بهترین زمان برای شروع درمان یا سن ارتودنسی می تواند قبل از بلوغ باشد.

دختری آماده برای ارتودنسی

متخصص ارتودنسی ثابت کیست

ارتودنسی ثابت به دلیل پیچیدگی و نیاز به ظرافت کاری بالاتر، طولانی بودن مدت درمان، در دوره دندانپزشکی عمومی آموزش داده نمی شود و آموزش آن فقط در دوره تخصصی ارتودنسی انجام می شود. بنابراین بایستی برای درمان با ارتودنسی ثابت فقط به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد.
ارتودنسی درمان روابط نامناسب فکی و جفت شدن غلط دندانها و ردیف کردن دندانهای نامنظم می باشد. تشخیص پیشگیری و درمان توسط دندانپزشکان عمومی و در موارد پیچیده تر توسط متخصصین ارتودنسی انجام می گردد. درمان ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک است . ارتودنسی ثابت در مقایسه با ارتودنسی متحرک در ناهنجاریهای پیچیده تر انجام می شود. این درمان با چسباندن سیم و براکتهای ارتودنسی به دندانها انجام شده و در دهان ثابت است.

روش ارتودنسی ثابت

نکات مهم درمان ارتودنسی ثابت

مدت درمان به طور تقریبی از 12 ماه تا 3 سال بر اساس نوع ناهنجاری متفاوت است و گاهی در برخی از مشکلات دندانی فکی می تواند بیشتر از این مدت هم باشد. در هنگام درمان بیماران با ارتودنسی ثابت باید به نکات زیر توجه داشت.

 • همکاری و مراجعات منظم بیمار به مطب جهت فعال کردن سیم و فنرهای ارتودنسی الزامی است.
 • پس از چسباندن سیم های ثابت در دهان، چند روز اول صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکل می شود اما به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد.
 • پس از نصب براکت تا چند روز از غذاهای نرم استفاده کنید.
 • در روزهای اول از خوردن مواد غذایی رنگی مانند سس، سبزی، نوشابه، چای، قهوه و غیره خودداری کنید.
 • از جویدن آدامس و خوردن غذاهای سفت و چسبنده مانند ته دیگ و آدامس برای جلوگیری از شکستن و کج شدن سیم های ارتودنسی شدیداً اجتناب کنید.
 • از شکستن تنقلات مثل تخمه و بادام غیره خودداری کنید.
 • جهت جلوگیری از گیر غذایی و پوسیدگی دندانها می بایست براکتها و سیمهای ثابت ارتودنسی توسط مسواک های مخصوص و برسهای بین دندانی تمیز گردد تا از بو گرفتن و تغییر رنگ رنگ دندانها جلوگیری شود.
 • هنگام فعالیتهای شدید و ورزشهای سنگین که ممکن است با ضربه به سر و صورت همراه باشد و یا هنگام شنا مراقب سیم های ارتودنسی باشید و در صورت امکان از محافظ استفاده کنید.
 • در صورت افتادن براکتها یا شل شدن آنها ، سریعاً به مطب مراجعه نمائید.

سوالات متداول ارتودنسی ثابت

1- از چند سالگی می توان ارتودنسی ثابت را انجام داد؟

بهترین زمان برای شروع ارتودنسی می تواند از سن 8 الی 12 سالگی باشد. اما شروع درمان ارتودنسی ثابت هیچ گونه محدودیتی ندارد و کاندیدای درمان ارتودنسی می تواند در هر سنی از مزایای این دستگاه ارتودنسی سود ببرد.

2- آیا می توانم نوع دستگاه ارتودنسی ثابت را خودم انتخاب کنم؟

نوع ناهنجاری است که تعیین می کند متخصص ارتودنسی چه دستگاهی را به بیمار پیشنهاد کند. بنابراین بسته به نوع ناهنجاری و شرایط زندگی بیمار متخصص ارتودنسی بهترین دستگاه ارتودنسی را پیشنهاد می کند.

3- آیا قبل از ارتودنسی ثابت می توان ایمپیلنت را انجام داد؟

خیر ، ابتدا باید دندانها توسط متخصص ارتودنسی مرتب شوند و سپس برای ایمپیلنت اقدام گردد. بدین ترتیب کاشت دندان با ایمپلنت دندانی به طور استاندارد.

4- دوره درمان ارتودنسی ثابت چقدر است؟

دوره درمان ارتودنسی با ارتودنسی ثابت نسبت به دیگر روش ها کوتاهتر است. این دوره از یک سال تا سه سال متغییر است. بعد از برداشتن براکت ارتودنسی ثابت بیمار به مدت 6 ماه از ریتینر استفاده می کند. بعد از 6 ماه تنها شب ها از ریتینر استفاده می کند.

5- آیا ارتودنسی ثابت به دندان ها آسیب می رساند؟

این نوع ارتودنسی به خودی خود آسیبی به دندان ها وارد نمی کند. اما برخی از بیماران به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در حین ارتودنسی دچار پوسیدگی دندان و جرم دندان می شوند. به همین دلیل توصیه می شود نکات بهداشتی را در حین ارتودنسی رعایت کنید و در صورت بروز جرم و پلاک دندانی نسبت به درمان آن اقدام کنید تا دچار پوسیدگی دندان نشوید.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

128 دیدگاه برای “ارتودنسی ثابت چیست؟

 1. Avatar کیان گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی که روی دندان هام مشخص نباشه به چه صورت است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. یک سری از افراد بزرگسال می خواهند سیم های ارتودنسی روی دندان هایشان قابل مشاهده نباشد. برای این افراد ارتودنسی نامرئی می گذاریم. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع ارتودنسی نامرئی

 2. Avatar رایین گفت:

  سلام. استفاده از محافظ هنگام ورزش برای دندان های ارتودنسی شده را چطوری باید تهیه نمود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در هنگام ورزش بخصوص ورزش هایی که با سرو صورت در ارتباط است توصیه می شود از مجافظ دندان استفاده شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و ورزش

 3. Avatar هومن گفت:

  سلام من ۳۸ سالمه و روزنامه نگار هستم، با ارتودنسی ثابت بخاطر دیدش مشکل دارم، میشه ارتودنسی متحرک برام بزارید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فک شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود. شما می توانید از ارتودنسی نامرئی استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع براکت های ارتودنسی

 4. Avatar مطهره گفت:

  هزینه ارتودنسی ثابت برای دو فک را میشها معلوم کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بستگی به نوع ناهنجاری و درمان دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه هزینه ارتودنسی به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. Avatar منتجب گفت:

  سلام کدام ارتودنسی ثابت بهتر است و شما توصیه می کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بستگی به ناهنجاری دندانی شما و هزینه ای که در نظر گرفته اید، بهترین نوع براکت به شما معرفی می گردد. پس از معاینه دندان ها و فک راهنمایی های لازم به شما داده می شود. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 6. Avatar آتیلا گفت:

  سلام آقای دکتر اگر وسط درمان ارتودنسی ثابت پوسیدگی دندان به وجود بیاید چگونه درمان می شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، با ارتودنسی ثابت می توان دندان را عصب کشی و درمان ریشه انجام داد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک عصب کشی دندان و درمان ریشه

 7. Avatar فرامرز گفت:

  سلام آقای دکتر من 23 سالمه و برای درمان فک باید جراحی کنم آیا ابتدا ارتودنسی انجام میشه یا جراحی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان جلوزدگی یا غقب بودن فک در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را عقب ببرد. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است.

 8. Avatar آتیلا گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت نصبش در جلسه اول چقدر طول میکشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. نصب ارتودنسی ثابت بر روی دندان ها حدود 15 دقیقه طول می کشد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها مراحل نصب کامل ارتودنسی و مراحل درمان ارتودنسی

 9. Avatar علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت من دیروز انجام دادم ولی زیاد احساس فشار نکردم تویه ارتودنسی آیا طبیعیه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طبیعیه و مشکلی نیست.

 10. Avatar میلاد گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه دندونام خرابن ولی دوستدارم ارتودنسی ثابت انجام بدم نظری دارین ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. ابتدا باید دندان های پوسیده ترمیم شود. به یک ارتودنتیست مراجعه نمایید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 11. Avatar امیر حسین گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه یک دندونم تویه بیماری لثه کمی لق شده آن دندان را برای ارتودنسی می توان کشید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده میشود.

 12. Avatar آرتین گفت:

  سلام آقای دکتر اگر مشکل فکی نداشته باشیم ولی ناهنجاری دندانی داشته باشیم و هیچ وقت ارتودنسی نکنیم مشکلی پیش نمیاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با درمان ارتودنسی دندان ها ردیف و مرتب خواهند شد.

 13. Avatar آرتین اثنی عشری گفت:

  سلام آقای دکتر اگر درمان ارتودنسی به پایان برسه ولی ما دیر به دندانپزشکی مراجعه کنیم تا آن را در بیاورد مشکلی به وجود می آید ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. مشکلی نیست. ولی بهتر است سر تایم های نوبت خودتان به ارتودنتیست معالج مراجعه نمایید.

 14. Avatar آرتین اثنی عشری گفت:

  سلام آقای دکتر شما بیمار هایی داشتین که از نصب ارتودنسی استرس داشتند ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، مراجعین بنده با خیال راحت و با آرامش برای درمان ارتودنسی به مطب مراجعه می کنند.

 15. Avatar ارمیا حسنی گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان من واقعا فرق بین براکت و بریس را در ارتودنسی ثابت نمیدونم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بریس در ارتودنسی مجموعه ای از ابزار و قطعات مختلفی است که در اتصال با هم برای انجام درمان ارتودنسی روی تعدادی از دندانها قرار می گیرد. براکت ارتودنسی از اصلی ترین وسایل ارتودنسی است که در دو نوع فلزی و سرامیکی که متخصص ارتودنسی روی دندان ها می چسباند. برای جواب کامل و دقیق به لینک ابزار و وسایل ارتودنسی مراجعه نمایید.

 16. Avatar آرتین اثنی عشری گفت:

  سلام آقای دکتر نصب ارتودنسی نیاز به بی حسی داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، برای نصب ارتودنسی دردی وجود ندارد و نیاز به بی حسی نیست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک مراحل ارتودنسی ثابت و نحوه برداشتن براکت های ارتودنسی

 17. Avatar آرین کریمی گفت:

  سلام آقای دکتر من ارتودنسی ثابت دیروز انجام دادن برام و الان احساس میکنم به دندان هام فشار وارد میشود آیا طبیعی هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. از طریق سیم ارتودنسی نیروی مورد نظر برای تغییر موقعیت دندان ها را بر روی دندان، لثه و فک اعمال می کند. در واقع، سیم ارتودنسی اصلی ترین وظیفه را در جا به جایی و شکل دهی به دندان ها بر عهده دارد.

 18. Avatar آناهید گفت:

  سلام آقای دکتر امکان داره که دوره درمان ارتودنسی را کم کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. همکاری بیمار در حضور منظم جلسات تعیین شده توسط ارتودنتیست، رعایت نکات بهداشتی دندان های ارتودنسی شده بخصوص در طول شب، اطمینان به ارتودنتیست و عدم ایجاد خلل در کار نقش تاثیر گذاری در روند طول درمان و کوتاه کردن طول درمان ارتودنسی دارد.

 19. Avatar آرسام گفت:

  سلام آقای دکتر برای ارتودنسی ثابت میشه از کش های رنگی استفاده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنسی رنگی با بریس های رنگارنگ بسیار زیبا و جذاب می باشند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی رنگی برای خاص پسندان

 20. Avatar ضیا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه دندان اضافی یا دندان نهفته ندارم فقط دندان هام خیلی کجه ثابت یا متحرک

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه به صورت رایگان است. می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی از مطب تماس بگیرید.

 21. Avatar آرتین گفت:

  سلام آقای دکتر همچین چیزی وجود داره که ارتودنسی ثابت اول رویه فک بالا انجام شود و بعد چند ماه دیگش روی فک پایین انجام شود؟ چون یکی از دوست های من میگفت اول بالا رو گذاشتن بعد چند ماه دیگه پایین رو هم گذاشتن ارتودنسی ثابت بود ولی معمولن هردوفک رو همزمان باهم انجام میشه کلن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، درسته. تشخیص با ارتودنتیست معالج است و براساس ناهنجاری دندانی و فکی در هر شخص متفاوت است.

 22. Avatar محمد قمبری گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت فلزی معمولی هنوز هم هستند ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، ارتودنسی ثابت فلزی هنوز انجام می شود. براکت ها از نظر نوع ماده سازنده و روش اتصال و همچنین نحوه قرار گیری بر روی دندان، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع براکت های ارتودنسی

 23. Avatar ارشیا هاشمی گفت:

  ارتودنسی ثابت برای چه سن هایی مناسب است آقای دکتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. حرکت دادن دندان ها و همچنین درمان ناهنجاری های فکی بدلیل اینکه بر روی بافت های استخوانی انجام می شوند، باید در سن مناسب از نظر رشد استخوان انجام شوند تا بتوانند بهترین نتیجه را در کوتاهترین زمان و با صرف کمترین هزینه بدنبال داشته باشد. ولی به این منظور نیست که در سنین بالاتر درمان ارتودنسی جواب نمیدهد. در صورت داشتن لثه سالم درمان ارتودنسی در چهل سالگی هم امکان پذیر است. اطلاعات بیشتر سن مناسب درمان ارتودنسی

 24. Avatar ضیا گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت برای دندان های خیلی شلوغ مناسب است یا نه ?
  یک سوال دیگه من بچه بودم ۹ سالم بود مشکل فکی نداشتم ولی ناهنجاری های دندانی داشتم
  ارتودنسی متحرک وصل کردن علتش رو نمیدونم ولی دندانپزشکم میگه الان که ۱۴ سالمه من
  بایر ارتودنسی ثابت بزاریم چکن دندان هام کج هستند

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه از دندان های شما انجام گردد تا راهنمایی های لازم به شما داده شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمان های ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن22011892 جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام خواهد شد.

 25. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت می توان برای بزرگسالان هم گذاشت؟ یا برای بزرگسالان فقط متحرک نامریی؟ چون من ۳۰ سالمه و دوست دارم ارتودنسی ثابت فلزی معمولی انجام بدم. من ارتودنسی متحرک دوست ندارم نه فقط نامریی کلن ارتودنسی های متحرک

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می گردد.

 26. Avatar نیوشا گفت:

  سلام آقای دکتر برای مرتب سازی دندان ها ارتودنسی ثابت بهتر است یا ارتودنسی متحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای جابجایی دندان ها از ارتودنسی ثابت استفاده می شود و برای حرکت فکین ارتودنسی متحرک گذاشته می شود. تشخیص نوع ارتودنسی برای دندان های قرد با نظر متخصص ارتودنسی است.

 27. Avatar روحانی گفت:

  سلام آقای دکتر آیا هزینه ارتودنسی ثابت از ارتودنسی متحرک بیشتر است یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری و ارتودنسی دارد. برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 28. Avatar شعبانی گفت:

  ‌سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت برای دندان های کج مناسب است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی برای دندان های نامرتب و بی نظم است. درمان ارتودنسی به منظور مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود.

 29. Avatar صبا گفت:

  سلام آقای دکتر، با مسواک عادی میشه دندان ارتودنسی را مسواک کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برس مسواک برای دندان ها ی ارتودنسی شده باید نرم باشد. برای تمیز کردن بین دندان ها از مسواک بین دندانی استفاده گردد.

 30. Avatar خلیلیان گفت:

  سلام آقای دکتر برای مثال فک پایین جلوتر از فک بالا خب دوتا دندان از فک پایین می کشند و بعد بدون جراحی فک درست میشود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، باید دندان های فک بالا و فک پایین با هم هماهنگ باشند تا عمل جویدن بدرستی انجام گردد وگرنه باعث یکسری آسیب ها مثل آسیب در مفصل فکی گیجگاهی TMJ می گردد.

 31. Avatar رجایی گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت برای چه کسانی مناسب است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ارتودنسی ثابت برای کسانی است که مشکل نامرتبی دندان ها یا فضای باز دندانی را داشته باشند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی چیست؟

 32. Avatar فریبرزخان گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت برای چه کسانی مناسب است اگر توضیح کامل دهید واقن
  خوشحالم میکنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا توسط ارتودنتیست وضعیت فکین بررسی می شود و اگر بیمار فک جلو زده داشته باشد و یا دارای فک عقب باشد ابتدا با دستگاه های متحرک ارتودنسی وضعیت فکین اصلاح می شود. در اینجا سن درمان ارتودنسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا افرادی که در سنین 8 یا 9 سالگی برای شروع درمان ارتودنسی مراجعه می کنند این شانس را دارند که بدون جراحی و تنها با استفاده از وسایل و ابزار ارتودنسی حرکت فکین به جایگاه استاندارد را تجربه کنند. اما در افراد بزرگسال این طور نیست و معمولا فرد نیاز به جراحی توام با درمان ارتودنسی دارد. توجه کنید در هر سنی که هستید و متقاضی مرتب کردن دندان های نا منظم خود هستید ابتدا برای تشخیص روش صحیح درمان نامرتبی دندان های خود باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. این ارتودنتیست است که یک طرح درمانی حرفه ای برای شما برنامه ریزی می کند و به شما می گوید که چه زمان برای جراحی فکین باید اقدام کنید و نیاز شما به جراحی فکین را تشخیص می دهد. در بیماران بزرگسال ابتدا متخصص ارتودنسی وضعیت دندان ها را برای جراحی آماده می کند. سپس جراحی فکین توسط متخصص جراحی فک و صورت انجام می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک مراحل درمان ارتودنسی

 33. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر اقای دکتر
  ببخشید کشیدن چهار دندان سالم برای ارتدونسی ضرری ندارد؟
  دوتا دندان فک بالا و دوتا هم فک پایین
  دندان شماره ۴

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده اطلاعی از موقعیت فک و دندان شما نداریم. متخصص ارتودنسی باید سعی کند تا جای ممکن دندانی را نکشد. مگر اینکه در درمان ارتودنسی ناچار باشد.

 34. Avatar هلما یاسری گفت:

  با سلام. مطالب و عکسا بسیار عالی و خوب بودن ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. متشکرم از حسن توجه شما به سایت.

 35. Avatar علی حبیبی گفت:

  درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی ثابت به طور متوسط دو سال طول می کشد.

 36. Avatar سعید گفت:

  سلام . وقت بخیر / من 34 سال سن دارم . میتونم ارتودنسی ثابت انجام بدم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با داشتن لثه سالم. بله، درمان ارتودنسی برای شما امکانپذیر است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 37. Avatar شیما قاسمی گفت:

  سلام جناب آقای دکتر ممنون از اینکه جواب سوالات ما را بصورت آنلاین و فوری می دهید. خدایا شکرت که هنوز دکتر های خوب و دلسوز و مهربان داریم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید. بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 38. Avatar اعظم گفت:

  سلام. آقای دکتر من برای ارتودنسی پیش شما وقت گرفتم؟ آیا میشه ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک را خودمون انتخاب کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه به ناهنجاری دندان ها، شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره متخصص ارتودنسی تصمیم می گیرد از چه نوع دستگاهی ( ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک ) برای درمان استفاده نماید.

 39. Avatar پوران گفت:

  سلام آقای دکتر برای درمان دندان های شلوغ و نامرتب شما ترجیح میدید ارتودنسی ثابت باید انجام بشه یا ارتودنسی متحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه به ناهنجاری دندان ها، شیب دندان ها، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره متخصص ارتودنسی تصمیم می گیرد از چه نوع دستگاهی ( ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک ) برای درمان استفاده نماید.

 40. Avatar زهراصولتی گفت:

  سلام جناب دکتر وقت بخیر، برای درمان ارتودنسی ثابت دندان چقد زمان می برد تا دندان هام صاف و ردیف بشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طول درمان ارتودنسی بستگی به شدت ناهنجاری، سن، همکاری فرد و شرایط بیولوژیکی دارد. حدود یکسال ونیم الی دو سال درمان طول می کشد.

 41. Avatar هومان گفت:

  سلام، دکتر جان دندان نیش من یکم داخل رفته و دندان کناری جلوتر. آیا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با ارتودنسی ثابت درمان می شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب و ماهر راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 42. Avatar فردیس گفت:

  سلام دکتر
  لطفا جواب سوال منو بدین.
  براکت های ارتودنسی ثابت هر چند وقت یکبار عوض میکنین؟
  بعد برای هر بار تعویض براکت ها چقدر باید هزینه بپردازیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ماهی یکبار باید نزد متخصص ارتودنسی معالج مراجعه کنید. متخصص ارتودنسی سیم ها را تعویض می کند و طرح درمان مناسب دندان شما را انجام می دهد. هزینه در جلسه مشاوره به شما داده می شود. مبلغی ابتدا گرفته می شود سپس بصورت اقساطی در هر ماه مبلغی از هزینه پرداخت می شود.

 43. Avatar هانیه گفت:

  سلام دکتر
  یه سوال داشتم خواهش میکنم جواب بدین
  برای ارتودنسی ثابت که 3 سال زمان میبره وسایل داخل دهان رو هر چند ماه یکبار عوض میکنین؟
  بعد برای هربار تعویض دوباره باید هزینه ای پرداخت بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هنگام معاینه در اولین جلسه به بیمار در خصوص، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره گفته می شود. حالا اگه در طول این دو الی سه سال براکت ارتودنسی بشکند هزینه براکت از بیمار دریافت می شود. هر ماه یکبار برای ویزیت مراجعه می شود و سیم ها و کش ارتودنسی تعویض می گردد.

 44. Avatar لیلی گفت:

  سلام من ۲۵سن دارم دندان جلو بالایی من فاصله داشت سه روز شد ارتودنسی ثابت کردم ب نظر شما چقدر طول خاد کشی ارتودنسی ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی شما در جلسه مشاوره، در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره با شما درمیان بگذارد.

 45. Avatar سردار... گفت:

  سلام اقای جمیلیان من ۱۵ سالمه ارتودنسی ثابت الان نزدیک دو هفته است شروع کردم روزی چند بار از مسواک بین دندانی استفاده کنم وچه چیز هایی نخورم که به سیم کشی دندان هایم فشار نیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از هر وعده غذایی باید مسواک و نخ دندان زده شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها رژیم غذایی در ارتودنسی و مسواک زدن حین ارتودنسی ثابت

 46. Avatar صادقی گفت:

  باسلام و عرض ادب
  بنده یکبار ارتودنسی ثابت انجام دادم و بعد از مدتی دندانهای پیش به حالت قبلی برگشته و احساس میکنم فک پایین حالت نیم دایره خودش رو از دست داده و اصلا دلم نمیخواد برای زیبایی لمینت و کامپوزیت کنم، میخواستم بدونم بازهم میشه ارتودنسی کرد؟و ممکنه دوباره بعد از ارتودنسی دندانهام به حالت قبل برگرده؟
  ممنونم از پاسخگویی شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما طرح درمان، ارتودنسی شما خوب نبوده است. اگر متخصص ارتودنسی ماهر باشد باید با مهارت دقیق، جوری طرح درمان را بدهد که ارتودنسی برگشت پذیر نباشد.

 47. Avatar فاطمه گفت:

  سلام جناب دکتر
  من بین دندونای جلوی فَک بالا و پایینم فاصله هست
  برای پر کردن فاصله شما کامپوزیت رو پیشنهاد میدید یا ارتودنسی؟
  و اگر ارتودنسی کنم چون دندونام نسبت به فکم کوچیکتره و جای زیادی داره بعد از برداشتن ارتودنسی به مرور زمان دوباره بین دندونام فاصله نمیفته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 48. Avatar صیدالی گفت:

  سلام، وقت بخیر، من دندون جلوم عصب کشی و پر هست، میتونم ارتودنسی انجام بدم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، درمان ارتودنسی می توانید انجام دهید. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 49. Avatar ریحانه گفت:

  ایا بعد از درمان ارتودنسی باید پلاک گذاشته شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از درمان ارتودنسی ثابت برای فیکس شدن کار ریتینر ثابت یا متحرک داده می شود. مطالعه بشتر مراجعه به این لینک ها ریتینر چیست و ریتینر ثابت یا متحرک بعد از ارتودنسی

 50. Avatar هادی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.
  من 31 سالمه یک دندون جلو فک پایینم عقب تره نامرتب.. و اینکه کلا دندونای فک بالا پایین دقیقا روهم سوار هستند… چون گفته بودید 2 3 میلی متر فک پایین باید عقب تر باشه!
  بدون جراحی قابل حل شدنه یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فک بالا 1 یا 2 میلیمتر باید جلوتر از فک پایین باشد. درمان برای شما، ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است که در اواسط درمان ارتودنسی ثابت باید جراحی فک توسط متخصص جراح فک و صورت انجام شود.

 51. Avatar مارال گفت:

  سلام من ارتودنسی انجام دادم تقریبا سه ساله دکتر چندین ماهه که براکت یکی ازدندانهای نیشم رو درآورد و الان به من گفته که باید فک بالامو دربیام درصورتی که هنوز دندان نیشم درست نشده،خواستم ببینم چه مشکلی داره و چرا برای من براکت نگذاشتن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما علت این مشکل را باید از متخصص معالج ارتودنسی خودتان بخواهید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم.

  2. Avatar عارفه کریمی گفت:

   سلام ممنون از مطالب مفید و کاملتون
   من 18 سالمه سوالی که برام پیش اومده اینه که من بشدت اوضاع دندان هام خرابه یعنی دندان خراب پوسیده حتی تو خالی و کج هم دارم میخوام بدونم بخوام ارتودنسی کنم مشکلات دیگر رو هم خود دکتر ، اول برطرف میکنه، یا جدا باید اقدام کنم ممنون میشم جواب بدین 🌹

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. توصیه می شود قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده، ترمیم و درمان گردد. هنگام معاینه ارتودنتیست معالج به شما راهنمایی های لازم داده می شود.

 52. Avatar EMAD گفت:

  سلام آقای دکتر چگونه میتونیم ب دکتر خود اطمینان داشته باشیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی خوب کسی هست که درمان ارتودنسی خوب ارایه دهد. شما می توانید به سایت مطب متخصص ارتودنسی مورد نظر خود مراجعه کنید و کارهای قبل و بعد ارتودنسی ایشان را ببینید. متخصص ارتودنسی دارای بورد تخصصی می باشد و به بالاترین سطح تحصیلی در این رشته نایل آمده است. تمیزی محیط مطب و کادر درمانی هم بسیار موثر است. بخاطر ماهییت پیچیده درمان ارتودنسی و برای بهره بردن از مزایای درمان ارتودنسی بهتر است با یک متخصص ارتودنسی خوب آشنا شوید.

 53. Avatar رزا گفت:

  آقای دکتر سلام .وقتتون بخیر من 18 سالمه دندونام نامرتب هستن آیا با ارتودنسی متحرک درست میشه؟ یا باید ارتودنسی ثابت گذاشت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 54. Avatar پانته ا گفت:

  سلام ببخشید دکترم عکس سفلومتری برای ارتودنسی نوشتند این رادیوگرافی برای ارتودوکسی ضروریست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما عکس لترال سفالومتری برای درمان ارتودنسی ضروریست.

 55. Avatar مجید گفت:

  سلام وقت بخیر جناب آقای دکتر
  بنده مهر ماه در مطب شما بزرگوار ویزیت شدم و طبق تشخصی شما باید ارتودنسی ثابت هر دو فک به همراه جراحی فک داشته باشم و الان در حدود دو ماه و نیم از وسیله ای که برای باز شدن فک بالا برای بنده تجویز کرده اید استفاده میکنم تا نیاز به کشیدن دندان به علت شلوغی در فک بالا نباشد که امیدوارم اینکار به خوبی صورت گرفته و دندان حفظ شود و تا یکماه دیگر نیز باید استفاده کنم.
  سوال بنده از شما جناب دکتر این هست با توجه به اینکه بنده جراحی فک نیز دارم و ارتودنسی ثابت بنده هنوز شروع نشده است با توجه به اینکه 3 تا از دندانهای فک پایین، 2 تا در سمت راست و یکی در سمت چپ قبلا کشیده شده و نیاز به ایمپلنت دارد بهترین زمان برای ایمپلنت کی می باشد؟ آیا در حال حاضر بنده می توانم اینکار را انجام دهم یا باید صبر کنم در حین ارتودنسی انجام شود با توجه به اینکه با ارتودنسی دندانها برای نظم پیدا کردن تحت فشار و کشش قرار میگیرند و ایمپلت به استخوان فک فیکس میشود آسیبی به همراه دارد یا نه؟ منظورم قبل شروع ارتودنسی می توانم کار ایمپلنت و ترمیم دندانها را انجام دهم؟ یا باید به موازات کار ارتودنسی، ایمپلنت را انجام دهم؟
  متشکرم

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام اصلا کار ایمپلنت را قبل از درمان ارتودنسی ثابت شروع نکنید. ابتدا دندان ها با ارتودنسی ثابت مرتب می شوند و سپس می توانید برای ایمپلنت اقدام کنید.

   1. Avatar مجید گفت:

    سلام و سپاسگزارم جناب آقای دکتر از پاسخ به موقع تا اینکارو انجام ندم. به غیر از ایمپلنت که فرمودید نباید در حال حاضر انجام بشه میتونم کار ترمیم و جرمگیری دندانهای هر دو فک را انجام بدم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. شما می توانید کار ترمیم و جرمگیری دندانهای هر دو فک را انجام دهید.

  2. Avatar سارا ناصری گفت:

   سلام خدمت پرفسور جمیلیان
   برای اصلاح مدل فک میتوان ارتودنسی کرد؟ فک بالای من یه مقدار کم جلو هست

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد تا جواب قطعی به شما داده شود. و حضورا راهنمایی خواهید شد.

 56. Avatar زهره گفت:

  سلام , احترام
  روز خوش
  ببخشید من در دی ماه 1396 دندانم رو ارتودنسی ثابت دو فک کردم و متولد 1360 هستم .دی ماه من 36 ساله بودم
  متخصص ارتودنسی ابتداگفت احتمالا باید دندان بکشم که من گفتم طوری درمانم کنید که نیازی به کشیدن نداشته باشه
  دندان شماره 1 بالا کمی عقب بود ولی دندانهایم همگی مرتب و خطوط دندانهایم تنظیم بود ولی پزشک دیگری گفت دندانهای پایین ام داره به صورت محسوس به سمت راست میره
  دو تاسوال دارم .
  1.توی این مدت دندانهایم جابجا شدن و خطوط جلوی تنظیم نیست ، میخواستم ببینم دندانهای عقبی دو طرف باید روی فشرده شود و خطوط تنظیم باشد ؟ یا از دندنهای جلو باید رویهم فشرده شود و (حالت خندیدن ) دندانها خطوط بالا و پایین دندان موازی هم باشند ؟
  2.از ماه مهر دو تا کش بمن دادند که استفاده کنم از سمت چپ ، (یکی از دندان آخر بالا به سمت دندان پایینم حدود 3 تا دندان جلوترش ) و (یکی هم از دندان شماره 2 بالا سمت چپ به دندان شماره 1 پایین سمت راست ) و چون حالت ضربدار جلوی صحبت و غذا خوردنمو می گرفت .مهرماه پزشک گفتن نمخواد اون کش روز بیاندازید و شب استفاده کن .ابان که رفتم گفت باید دندان بکشیم تا بعد خطوط تنظیم شود .من به ایشان گفتم اون کش شبها رو روز هم می اندازم و اذر که رفتم .گفت خیلی مطلوب شده و جواب داده ، حالا سوالم اینه این حرف درسته ؟ و با انداختن کش درست میشه؟ چون میخام حتما خطوط موازی باشه
  و اینکه من تمایل ندارم دندان بکشم و تمامی دندانهایم از اول درست و مرتب بودن
  شرمنده من ایمیلم باز نمیشه ، سپاسگزارم از تون که وقت میگذارید و پاسخ می دهید
  ارادتمند

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای تنظیم خطوط بین دو فک بالا و پایین که در اصطلاح به ان خط میانی یا mid line می گویند حتما می بایست دندانهای عقب به طور مناسبی روی هم قرار گیرند تا خطوط mid line موازی هم باشند. برای تصحیح Mid line اگر انحراف کم باشد می بایست با استفاده از کش بین فکی این مشکل حل شود و اگر انحراف بیشتر باشد نیاز به کشیدن دندان است . در هر حال باید معاینه شوید تا بتوان نتیجه قطعی را داد.

   1. Avatar نسیم گفت:

    سلام، وقت بخیر، من دندون جلویم با کامپوزیت پر شده آیا میتونم ارتودنسی انجام بدم؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar زهره کرستانی گفت:

  همه چیز عالی بود از مطب بسیار زیبا و آراسته تا کادر حرفه ای و مهربان و پروفسور جمیلیان عزیز که فوق حرفه ای هستند
  بسیار از کارشون راضی بودم و به سایرین هم پیشنهاد میکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. خانم دکتر کردستانی. ممنون از محبت شما . ما همه بیماران را دوست داریم و شما یکی از بهترین بیماران مطب هستید

 58. Avatar saraabasi گفت:

  اقای دکتررررر مرسسسسی بابت اینکه همه چی انقدر خوووب بود از مطبتون گرفته تا پرسنل خیلی مهربونتون وااقعا کارتون بی نظیره بهترینید واقعا من واقعا از کارای مربوط به دندان خیلی می ترسیدم ولی با دیدن تیم فوق حرفه ای شما کاملا نظرم عوض شد واقعاممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف و محبتی که نسبت به من و پرسنل مطب دارید

 59. Avatar مژگان ثابت گفت:

  با سلام . از چند سالگی می توان برای بیمار ارتودنسی ثابت انجام داد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از ۱۱ الی ۱۲ سالگی می توان ارتودنسی ثابت را انجام داد

 60. Avatar زهره کردستانی گفت:

  با تشکر از کادر حرفه ای و بسیار خوش رفتار و دکتر بسیار مهربان، محترم و فوق حرفه ای جناب آقای پروفسور جمیلیان
  از کار ایشون بسیار راضی بودم و به سایرین پیشنهاد میکنم
  فضای مطب هم بسیار آراسته و زیبا هست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *