ناهنجاری های فک

انحراف فک

انحراف فک

انحراف فک پایین Mandibular Deviation یک ناهنجاری اسکلتی می باشد که همانطور که از نام آن پیداست فک پایین به یک سمت انحراف دارد. در این ناهنجاری ناهماهنگی خط وسط دندان ها midline discrepancy به صورت مشهودی قابل مشاده می باشد. انحراف فک پایین می تواند به صورت مادرزادی و یا اکتسابی باشد. در نوع اکتسابی معمولا فک بر اثر شکستن و جوش خوردن نامناسب در کودکی دچار انحراف به یک سمت خواهد شد.

انحراف فک

یکی دیگر از علل انحراف فک ضعیف بودن عضلات یک سمت صورت می باشد که در این حالت فک به یک سمت منحرف می گردد. تداخل دندانی در فک بالا و پایین و همچنین عدم درمان به موقع کراس بایت خلفی نیز می توانند منجر به انحراف فک گردند. در برخی از بیماران به علت ناشناخته مفصل گیجگاهی فکی دریک سمت بیشتررشد می کند و در نتیجه یاعث انحراف فک می گردد که به آن همی مندیبولار هایپرتروفی Hemimandibular Hypertrophy می گویند.

درمان انحراف فک:

چنانچه انحراف فک در سنین کودکی تشخیص داده شود و در همان سنین جهت درمان اقدام گردد می توان با ارتودنسی به تنهایی آن را درمان نمود. اما در صورتیکه درمان در سنین بالاتر به خصوص بعد از بلوغ انجام شود نیاز به درمان ارتودنسی همراه با جراحی خواهد بود.

روش های درمانی در کودکی می تواند شامل استفاده از دستگاه هیبرید فانکشنال Hybrid Functional، تصحیح کراس بایت خلفی و یا تصحیح تماس های زودرس دندانی باشد. چنانچه انحراف فک به علت همی مندیبولار هایپرتروفی باشد متخصص ارتودنسی در ابتدا هیچ گونه مداخله درمانی انجام نخواهد داد و اجازه می دهد رشد مفصل گیجگاهی فکی تا زمان اتمام رشد ادامه نماید و پس از آن اقدام به درمان ارتودنسی به همراه جراحی می گردد.
در تصاویر زیر بیماری مشاهده می شود که به علت تداخلات دندانی فک بالا و پایین دارای انحراف فک می باشد.

این بیمار در سن 12 سالگی مراجعه نمود و از آنجاییکه بیمار دارای انحراف فک واضح بود درمان جراحی به او پیشنهاد گردیده بود. اما به علت مخالفت بیمار با جراحی تنها درمان ارتودنسی برای او انجام شد. تصاویر زیر بیمار را پس از درمان ارتودنسی نشان می دهند:

در تصاویر زیر بیماری مشاهده می شود که به علت تداخلات دندانی فک بالا و پایین دارای انحراف فک می باشد.

درمان انحراف فک

رابطه ارتودنسی با جراحی فک

به طور کلی هدف از انجام ارتودنسی را می توان در 5 بخش تقسیم بندی کرد: زیبایی صورت، زیبایی دندان ها، عملکرد صحیح دندان ها، افزایش بهداشت دهان و دندان و ثبات. با این وجود در برخی موارد، درمان ارتودنسی به تنهایی نمی تواند برای حل ناهنجاری های دندانی و فکی فرد موثر و کافی باشد.

در برخی بدشکلی های دندانی و فکی، به دلیل شدت میزان بدشکلی و حاد بودن مشکل، از جراحی فک برای درمان مشکل فک ها استفاده می شود. در این موارد یا سن فرد به گونه ای است که امکان رشد و اصلاح ساختارهای دندانی و فکی او وجود ندارد، و یا اینکه مشکل به قدری حاد می باشد که درمان آن با ارتودنسی طولانی مدت و نا ممکن است.

در این شرایط، استفاده از ارتودنسی با جراحی فک برای درمان بدشکلی دندانی و استخوانی فرد مورد نیاز است. ابتدا دندان های فرد به وسیله ارتودنسی در موقعیت مناسب قرار می گیرد و سپس از جراحی فک برای ایجاد تناسب در بین فک بالا و فک پایین استفاده می شود.

جراحی فک یا ارتوگناتیک توسط پزشک متخصص جراح فک و صورت  انجام می شود و انواع مشکلات اسکلتی خفیف تا حاد موجود در استخوان های فک که شامل بی نظمی چانه و دندان ها می شود را اصلاح می کند که باعث بهبود عملکرد های دندان و دهان می شود.

مراحل جراحی انحراف فک و ارتودنسی

ارتباط بسیار نزدیکی بین ارتودنسی با جراحی انحراف فک وجود دارد که هر دو در کنار هم می توانند خالق یک چهره زیبا برای شما باشند. استفاده از ارتودنسی با جراحی انحراف فک برای اثر بخشی مناسب به 18 الی 24 ماه زمان نیاز دارد. مراحل درمان به 4 قسمت زیر تقسیم می شود:

1-برنامه ریزی درمان

اولین قدم برای درمان بدشکلی های دندانی و فکی که به تنهایی به وسیله ارتودنسی قابل درمان نیستند، برنامه ریزی نحوه درمان است. در این حالت در ابتدا مشکل بیمار و منشا آن و همچنین میزان حاد یا خفیف بودن مشکل شناسایی می شود. سپس راه کار های درمانی که می تواند مشکل را حل نماید ارائه می شود. با اتمام سن رشد بیمار و همچنین انجام انواع آزمایشات و عکس برداری های مختلف، میزان مشکل بیمار تعیین می شود.

مهم ترین قدم در اصلاح ناهنجاری های حاد دندانی و فکی، برنامه ریزی درمان می باشد، زیرا با شروع روند درمان، امکان تغییر یا متوقف کردن آن وجود ندارد. پس شما و دندانپزشکتان باید به صورت حساب شده عمل نمایید.

2-ارتودنسی قبل از جراحی

ارتودنسی که برای آماده سازی جراحی فک انجام می شود، با ارتودنسی های معمول تفاوت دارد. شما برای دستیابی به چهره ای زیبا، نیازمند تناسب مناسب بین دندان ها و فک های خود هستید. هدف از انجام ارتودنسی قبل از جراحی، ایجاد یک شرایط مناسبی از دندان های مرتب شده برای انجام جراحی فک می باشد. در واقع قوس دندان ها در فک، نحوه قرار گیری آنها در دهان و تناسب دندان های بالا و پایین قبل از انجام جراحی فک، باید تا حدودی برقرار شده باشد. این کار باعث می شود تا ضمن جراحی، میزان واقعی مشکلات فکی مشخص شود و جراح بتواند بوسیله آن اصلاحات مود نیاز را اعمال نماید.

  از ابزار و روش های مختلفی برای اصلاح و جا به جایی دندان ها و فک ها استفاده می شود. مدت زمان مورد نیاز برای این استفاده توسط متخصص ارتودنسی تعیین می شود اما در شرایط معمول حدود 12 تا 18 ماه برای اصلاح اولیه دندان ها زمان مورد نیاز است.

3-جراحی فک

ناهنجاری های فکی می توانند مشکلات فراوانی برای فرد ایجاد نمایند از جمله: مشکلات زیبایی، عملکردی، گوارشی، تنفسی، روانی و غیره. عمل جراحی فک یا ارتوگناتیک نوعی جراحی استخوانی می باشد که برای اصلاح ساختار و نحوه قرار گیری فک ها در کنار هم استفاده می شود.

جراحی فک جزو روش های تهاجمی محسوب می شود و در نتیجه دارای عوارض جانبی مختلف مثل تورم، گرفتگی بینی و سینوس و مشکلات مربوط به جویدن و بلع غذا تا چندین هفته، می باشد. در این روش، از تغییرات مختلف مثل پیوند استخوان و یا برداشت استخوان و غیره برای اصلاح اندازه و ساختار استخوان فک استفاده می شود.

4-ارتودنسی بعد از جراحی فک

حدودا 4 تا 6 هفته بعد از جراحی فک، شما باید به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا درمان ارتودنسی بعد از جراحی فک را آغاز نماید. این دوره کوتاه از ارتودنسی، برای اصلاح بدشکلی های جزئی و تثبیت عمل جراحی مورد نیاز است. هدف از این دوره، اصلاح کلیه بد شکلی های دندانی و فکی باقیمانده از جراحی می باشد.

این دوره حدود 6 ماه به طول می کشد و از ابزار ارتودنسی مختلف به خصوص الاستیک های اینتراماگزیلاری (intermaxillary elastics) استفاده می شود.

باید متذکر شویم که، هرچه ارتودنسی قبل از جراحی دقیق تر و کامل تر انجام شده باشد، به همین میزان نیاز و دوره استفاده از ارتودنسی بعد از جراحی فک کمتر خواهد بود. پس از اتمام این دوره، بیمار باید خود را برای استفاده از ریتینر ها و نگهدارنده ها آماده نماید تا نتایج کلی عمل را حفظ و تثبیت نماید.

author-avatar
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

442 دیدگاه برای “انحراف فک

 1. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من ارتودنسی کردم و میخوام بعدا جراحی فک انجام بدم آیا امکانش هست یا باید از اول با پزشک جراح همکاری میکردم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای بهبودی و نتیجه درمان باید اواسط درمان ارتودنسی (توسط متخصص ارتودنسی)، جراحی فک توسط متخصص فک و صورت حتما صورت گیرد سپس درمان ارتودنسی ثابت ادامه یابد.

 2. فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۱۵ سالمه ، چند وقتی هست که متوجه شدم فکم به سمت چپ انحراف داره و چونم هم کمی کجه ، ولی اون قدر زیاد نیس وقتی که میخندم مشخصه بیشتر یا وقتی حرف میزنم، دندون هام هم منظمه فقط دندون های پایینم کمی جلو عقبه،
  بنظرتون فقط ارتودنسی کافیه یا باید جراحی هم بشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ صورت، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. مهرناز گفت:

  سلام
  من ۱۷ سالمه
  تازه متوجه شدم که به خاطر شکل بد دندونام فک راستم کمی پایین تره (در حدی که نه خودم نه خانوادم تا الان متوجه نشدن)
  امکانش هست که با ارتودنسی درست شه؟ یا حتما جراحی میخواد؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، وضعیت رادیوگرافی و غیره. به مطب مراجعه شود تا راهنمایی های لازم حضوری به شما داده شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 4. سعید گفت:

  سلام آقای دکتر، من ۱۳ سالمه و دو هفته پیش وقتی خمیازه کشیدم فک راستم تق صدا داد وقتی تکونش دادم دوباره صدا داره و یه احساس جا به جایی داشت، درد نداشت، چند روز که گذشت طرف چپ شروع به درد کردن و صدای جیز جیز مانند داد و هنوز ادامه داره دیشب از خواب پریدم و احساس کردم طرف چپش هم اون حس تکون و جا به جایی رو داره، دندان عقل هام داره در میاد و دندان های دیگه تحت فشار ولی چون فکم اینجوریه نمیتونم دهنم رو بیشتر از دو بند انگشت باز کنم که جراحی کنم عقل ها رو. از بچگی هم فک پایینم عقبه،ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. فاطمه نیکی پور گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه . تصادف کردم و فک پایینم از دوطرف شکسته دکتر گفته اگه عمل کنی دهنت کج میشه .آقای دکتر راهی بجز این نداره ؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به جراح فک و صورت مراجعه نمایید. باید جراحی فک انجام گیرد.

 6. علی گفت:

  سلام دکتر جان من از بچگی سمت چپ فکم حدود نیم سانت از طرف راست فکم بلندتر بوده و همین طور سمت چانه ام مقداری پایین تر از سمت راست چانه ام هستش به نظر شما با ارتودنسی امکانش هست که این انحراف درست بشه؟ من الان ۲۳ سالمه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. ابراهیم گفت:

  سلام. من حدود25 سالمه یک کم انحراف فک به سمت چپ دارم. با ارتودنسی درمان می شود؟ انحرافم کمی دارم.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 8. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  متوسط خزینه جراحی چقدر میباشد؟
  ممنونم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده متخصص ارتودنسی هستم و درمان ارتودنسی را انجام می دهم. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گیرد در خصوص هزینه باید از جراح فک و صورت سوال شود.

 9. پریا گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من ۲۲ سالمه
  مادرزادی فک پایینم یه مقدار انحراف داره، انحرافش اونقدریه که حتی خانوادم هیچ وقت متوجه این موضوع نشدن.دندون هامم نامرتبه و نیاز به ارتودنسی داره. فک پایینم هم یه مقداری جلو هست.من دلم می خواد که انحراف فکمم و جلو بودنش درست شه.اما با ارتودنسی این انحراف و جلو بودنش برطرف نمیشه و دکترم گفته که یک سال و نیم بعد از ارتودنسی این جراحی باید انجام بشه. و می دونم که این جراحی هزینه خیلی بالایی داره و من نمی تونم تا یک سال و نیم دیگه این مبلغ رو تهیه کنم. خواستم بدونم که بعد از ارتودنسی هم میشه این جراحی رو انجام داد یا حتما باید همزمان با ارتودنسی باشه.
  🙏🌹

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان جلوزدگی فک پایین در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را عقب ببرد. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. Tara گفت:

  سلام آقای دکتر من 15 سال پیش ارتودنسی انجام دادم اما در این سال های اخیر دندان هایم سمت راست فکم کمی به داخل جمع شدند، برای برطرف کردن این مشکل چه کار باید کرد و آیا امکان دارد بدتر شود یاخیر؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. لادن گفت:

  سلام خسته نباشیددکتر من ۱۸سالمه و فک سمت راستم انحراف داره تو عکسا دیده میشه ودندان های عقلمم پنهانه هنوز جراحی نکردم امکانش هست مشکل ازدندان های عقلم باشه ؟یاباید ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام انحراف فک معمولا ارتباطی با دندان عقل نهفته یا دندان نهفته ندارد. برای درمان ارتودنسی به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که فلوشیپ جراحی نیز باشند.

 12. افخم گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر پسرم 8 سالشه و فک پایینش عقب و فک بالاشم جلو هست و متاسفانه دودندان جلویی فک بالا هم کاملا رو ب جلو درآمده اند طوری ک لباشو سخت رو هم میزاره.بقیه دندوناش صافه ب نظر شما مشکلات فکی با ارتودنسی هم حل می‌شود یا احتیاج ب پلاک فانکشنال و هد گیر هم میباشد
  پزشک معالج پسرم گفتن اول پلاک و هد گیر بزاره بعدا هم ارتودنسی ثابت ولی اینطوری هزینه هاش خیلی میشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام ایشان باید معاینه شوند. من از یک دستگاه ارتودنسی داخل دهانی کوچک استفاده می کنم که جایگزین هدگیر است و در اداره ثبت اختراع آمریکا هم آن را ثبت کرده ام. اگر فرزند شما نیاز به درمان ارتودنسی متحرک برای اصلاح ناهنجاری فک دارند حتما این کار را انجام دهید. زیرا اگر مشکلات فک رفع نشود مشکلات دندانی نیز با ارتودنسی ثابت نیز رفع نخواهد شد.

 13. فرزان گفت:

  سلام اقای دکتر..
  اقای دکترسن من 18 هستش و از بچگی این مشکل انحراف فک رو داشتم.. دندون وسط من با بالا درسته و یکیه.. اما نیم رخ من چپ من دندوناش از لحاظ قدی از سمت راستم بلند تره.. من حیلی ساله با سمت راست غذا میخوردم و فشار میاوردم سمت راستم.. الان چپ من دندونام بزرگ تر و بلندتره از سمت راستم
  درمان دندان من چی میتونه باشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ابتدا باید درمان ارتودنسی ثابت در اواسط درمان ارتودنسی ثابت، جراحی فک انجام شود. سپس ادامه ارتودنسی ثابت انجام می گردد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. آیلین گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و ارتودنسی انجام دادم بعد از دوسال با عکسی که دکتر برام نوشت متوجه انحراف فک در سمت چپ شدم(توی ۱۳ سالگی دچار پاره شدن عصب سمت چپ صورتم شدم اما بعد دوماه درمان شد) الان دکتر به من گفته که باید دوتا دندون سالم یکی دربالا و یکی در پایین رو بکشم و ارتودنسیم بیشتر طول میکشه که من اصلا راضی به کشیدن دندونام نیستم بنظر شما راه دیگه ای وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در سن 13 سالگی انحراف فک شما با دستگاه های ارتودنسی برطرف میشده است. ولی الان در این سن برای انحراف فک باید جراحی شود. الان برای دادن پاسخ دقیق بهتر است، معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. فرزان گفت:

   سلام اقای دکتر..
   اقای دکترسن من 18 هستش و از بچگی این مشکل انحراف فک رو داشتم.. دندون وسط من با بالا درسته و یکیه.. اما نیم رخ من چپ من دندوناش از لحاظ قدی از سمت راستم بلند تره.. من حیلی ساله با سمت راست غذا میخوردم و فشار میاوردم سمت راستم.. الان چپ من دندونام بزرگ تر و بلندتره از سمت راستم
   درمان دندان من چی میتونه باشه

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. وحیدپیرزاده گفت:

  سلام اقای دکترجمیلیان من ۲۱سالمه فکم به سمت چپ انحراف داره بایدچکارکنم راه حلش چیه ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. نارین گفت:

  سلام دکتر
  من 18 سالمه یه انحراف خیلی کمی تو ناحیه فک دارم
  اما خط وسط دندونم درسته و هیچ مشکلی نداره یه خورده استخوان فک پایین چپم از راست بزرگ تره
  میشه لطفا راهنمایی کنید که چراهی برای درست کردنش دارم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. سعید گفت:

  سلام دکتر
  من خیلی وقته از کج بودن لب و صورتم رنج میبرم و اعتماد به نفسمو از دست دادم
  میخاستم بدونم که انحرافی در صورت و لب به انحرافی فک مربوط میشه یا نه خیلی ممنون
  ۲۴ سالمه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با برطرف شدن انحراف فک، انحراف صورت و لب نیز اصلاح می شد. . باید معاینه کلینیکی از دندان و فک شما انجام گیرد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. سعید گفت:

    ببخشید دکتر
    میخاستم بدونم هزینه معاینه و عمل و غیره چقدر میشه ؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 18. مسعوده گفت:

  سلام ببخشید هزینه ی جراحی انحراف فک چقدره؟؟؟؟💔🙏

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده متخصص ارتودنسی هستم و درمان ارتودنسی را انجام میدهم. برای جراحی فک باید به متخصص جراح فک و دندان مراجعه شود و در خصوص هزینه عمل فک سوال فرمایید.

 19. فاطمه نوذری گفت:

  سلام دکتر میخواستم بدونم انحراف فک بسمت چپ یا راست رومیشه با تزریق فیلر یا ژل درس کرد که مشخص نباشه دیگه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید مشکل انحراف فک به صورت تخصصی توسط متخصص ارتودنسی درمان شود.بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها انحراف فک و دانستنی های جراحی انحراف فک

 20. مینا قاسمی گفت:

  سلام .اقای دکتر من ۲۴ سالمه دوساله متوجه شدم که انحراف فک دارم آیا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. علی رضا گفت:

  سلام
  انحراف فک با ارتودنسی اصلاح میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به سن شخص و ناهنجاری دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 22. ثریا گفت:

  سلام من 20 سالمه انحراف فک دارم. آیا با ارتودنسی متحرک و ثابت اصلاح میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی ثابت دندان ها و در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک باید انجام گردد.

 23. سوری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  دکتر من دختری ۲۲ ساله هستم حدود ۱۴ ماهه ک ارتودنسی انجام دادم و مشکل جلو بودن فک پایین و انحراف ب سمت راست و عقب بودن فک بالا رو داشتم الان حدود ۲۰ روز است ک جراحی ارتوگناتیک انجام دادم اما الان چند روز است ک احساس میکنم فک پایینم همچنان مقدار کمی انحراف دارد و خط دندانهای بالا و پایین حدود یک میلیمتر فاصله دارند ایا این انحراف و فاصله با ادامه درمان ارتودنسی برطرف خواهد شد؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از جراحی این علائم اگر در حال ایجاد شدن است خوب نیست. متخصص ارتودنسی معالج شما اگر دارای تجربه و مهارت کافی باشد میتواند درمان کند.

 24. کیمیا گفت:

  عرض سلام.
  بنده ۳۴ سال دارم. جناب دکتر من تا سن ۱۲، ۱۳ سالگی هم فکم عالی بود هم دندان ها مرتب. ولی با رشد دندان های عقل و شاید بلوغ دندان ها تا حدی نامرتب شد و بیش از اون اینکه قوس ردیف دندان ها از بین رفته و دندان های آسیا به سمت داخل متمایل شده اند. در ضمن فک پایین نسبتا جلو تر است که خیلی زیاد نیست ولی در عکسهای با لبخند باعث نارضایتی بنده است. یکی دو مرتبه به متخصص مراجعه کردم ولی هر دو گفتن فک مستقیم است و هیچ مشکلی نیست. ولی واقیعیت اینه که ۲ تا از دندان های پایین جلو در اثر تماس با دندان های بالا موقع صرف غذا به اصلاح لب پرشد! کوتاه سخن می خواستم بپرسم آیا اصلاح بیرون زدگی خفیف فک پایین بدون جراحی در این سن امکان پذیر است؟ سپاس از شما

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این سن بدلیل شکل گرفتن و اسکلتی شدن فک راه درمان فقط ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. ابتدا باید ارتودنسی ثابت انجام شود در اواسط درمان جراحی فک صورت گیرد.

 25. سرمه گفت:

  سلام آقای دکتر این مقاله خیلی عالی بود. در دانشگاه برای رشته مهندسی من خیلی مورد استفاده قرار گرفت. ممنون از زحماتی که می کشید.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از اینکه این مقاله مورد استفاده و مفید بوده است.

 26. سمیرا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 33 سالم و وقتی 31 سالمبود اقدام به ارتودنسی کردم برای مرتب شدن دندانها متاسفانه مشکل قرینگی در لبخند رو دارم وقتی می خندم عضلات یک طرف صورت بیشتر جمع می شوند و احساس می کنم موقع حرف زدن هم لبهام قرینه نیستن .الان که یک سال و هشت ماه از ارتودنسیم میگذره هنوز دندانها با لبها قرینه نیستند .و خط بین دندان ها با لبها یکی نیست .لازم بگم موقع بستن دهنم از حالت کاملا باز و به بسته صدای استخوانهای فکم رو کامل میشنوم و اگر کسی کنار متوجه صدای بسته شدن فکم میشه موقع لقمه جویدن فکم صدا می ده .به نظر شما با اتمام ارتودنسی این قرینگی لبخند و لبها و صورت اصلاح می شه یل نیاز به جراحی فک هست یا مشکل از عضلات صورت !؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.شما برای درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است. متخصص ارتودنسی معالج شما در درمان باید کاملا شما را راهنمایی می کردند. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 27. دامغاني گفت:

  با عرض سلام
  حدود ٣سال پيش من درمان ارتودنسي انجام دادم كه همراه با كشيدن چهار دندان شماره ٥بوده الان گاهي احساس ميكنم زبان داخل فك جا نميشع و ميترسم اين مساله باعث بيرون زدگي فك پايين بشه نميدونم چرا همچين حسي هم دارم لطفا من رو راهنمايي كنيد لطفا

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا معاینه کلینیکی انجام شود.

 28. نرگس گفت:

  با عرض سلام
  حدود ٣سال پيش من درمان ارتودنسي انجام دادم كه همراه با كشيدن چهار دندان شماره ٥بوده الان گاهي احساس ميكنم زبان داخل فك جا نميشع و ميترسم اين مساله باعث بيرون زدگي فك پايين بشه نميدونم چرا همچين حسي هم دارم لطفا من رو راهنمايي كنيد

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا معاینه کلینیکی انجام شود.

 29. حسین گفت:

  سلام آقای دکتر من وقتی شروع میکنم به چیزی خوردن فک شروع می‌کنه تق تق صداکردن طرف سمت راستم مشکل کجاست به نظر شما

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 30. صبا گفت:

  سلام اقای دکتر جمبلیان وقتتون بخیر، من صبا هستم . انحراف فک و نامرتبی دندان داشتم پدر و مادرم من را در سن 8 سالگی نزد شما (آقای دکتر جمیلیان) آوردن و ارتودنسی متحرک و ثابت نزدیک دو سال داشتم. آقای دکتر همیشه به من می گفت صبای عزیز، بهترین موقع مراجعه کردی اگر دیرتر میامدی برای درمان ارتودنسی باید جراحی فک هم انجام میدادی. خواستم در اینجا از آقای دکتر جمیلیان بهترین متخصص ارتودنسی تهران و ایران تشکر کنم. الان که بزرگتر شدم معنی این حرفا را می فهمم. آقای دکتر اینقدر شما و حرفه اتون را دوست داشتم که خودم امسال دانشگاه رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم و ترم اول هستم. 🌼🌼🍀🍀

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.خانم صبا راد موفقیتتون را تبریک میگم. امیدوارم همواره لبخند داشته باشید.

 31. نورانی گفت:

  سلام جناب دکتر
  وقت شما بخیر
  تقریبا 4 سال قبل درمان ارتودنسی انجام دادن که زمان شروع درمان بهم گفتن فکم کمی انحراف داره که با همین درمان اصلاح میشه
  اما نه تنها اصلاح نشد بلکه احساس میکنم بیشتر این انحراف نمایان شد.
  وقتی صحبت میکنم یا عکس میگیرم کاملا مشخصه که فکم به سمت راست انحراف داره.
  حتی خط لب پایین با خط لب بالا در یک راستا نیست.
  خیلی بابت این مساله ناراحتم
  می خواستم بدونم بعد از جراحی فک مجدد باید ارتودنسی انجام بشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جراحی فک در اواسط طی درمان ارتودنسی انجام می شود.معاینه کلینیکی انجام شود و حضورا راهنمایی شوید.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 32. آیسان گفت:

  سلام
  من انحراف فک دارم اما دندان هام منظم هست
  چه کاری باید انجام بدهم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها، وضعیت فکین، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید.شماره تلفن 22011892

 33. صبا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من حدود ۱۰روز که جراحی دوفک انجام دادم والان که دندونام هنوز با کش بسته شده نگاه که میکنم میبینم دندونای جلو روی هم ردیف نیستن آیا درست میشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با متخصص ارتودنسی معالج مشورت کنید. بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم. اگر طرح درمان خوبی را داده باشند نباید مشکلی بوجود بیاید.

 34. هادی گفت:

  سلام . آقای دکتر من محمدی هستم از اهواز خدمت میرسیدم. خرداد99 ارتودنسی پسرم را باز کردید حدود 2 سال خدمت میرسیدیم واقعا پسرم را از جراحی نجات دادید. بسیار سپاسگزارم .همیشه من مادر هادی دعاگوتون هستیم. هفته آینده برادرزاده ام از اهواز برای شروع درمان ارتودنسی مزاحمتون میشن.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من بسیار خوشحالم که بیمارانی همچون شما داریم. امیدوارم سلامت و تندرست باشید. خوشحال ما رضایت شماست.

 35. افسون گفت:

  سلام آقای دکتر.من ۳۳ سالمه و فک پایینم کمی به راست تمایل داره.ولی تو عکسام نگا میکنم انگار فک بالا هم به چپ تمایل داره و دقیق نمیدونم کدوم فکم مشکل داره.ولی تو عکسا کاملا مشهوده که صورتم تقارن نداره.ارتودنسی انجام دادم برای چفت شدن صحیح دندونا رو هم ولی متاسفانه دکتر ارتودنسی چندا جدی نگرفت.جالبه فکم در کنار گوشم موقع باز و بسته کردن شدیدا صدا میده.انگار یک لحظه از جاش در میره و دوبار میوفته سر جاش.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 36. زهرا گفت:

  سلام دکتر ۱۹ سال دارم و فک پایینم انحراف دارد البته خیلی کم کسی متوجه نمیشه فقط تو عکس خودم میفهمم ۴ سال پیش برای ارتودنسی رفتم دکتر گفت فکت انحراف دارد تحمل کن تا سنت بالاتر بره و کامل رشد کنی احتمال داره که فکت سرجاش بیاد ولی اصلا ازون حالت تکون نخورده من باید چیکار کنم از جراحی میترسم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از سن بلوغ درمان جراحی فک بهمراه ارتودنسی ثابت است.

 37. مهدی اسدی گفت:

  با سلام دکتر من 20 سالمه و قبلا ارتودنسی هم انجام دادم و دندونام کاملا منطبق و بدون مشکل هست ولی فک پایین از سمت راست دچار انحراف هست و کاملا با سمت چپ فک شکلش فرق داره روند درمان به جه صورته؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. زهرا گفت:

  سلام من 17سالمه درشهرستان اراک زندگی میکنم مشکل انحراف فک دارم لطفا منو برای درمان ب یک دکتر دراراک ک تخصص شما را داشته باشد معرفی کنید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید به دکتر داریوش غلامی مراجعه کنید. و به ایشان بفرمایید دکتر عبدالرضا جمیلیان شما را معرفی کرده اند.

 39. زهرا گفت:

  سلام دکتر.من به ظاهر هرکس که میبینه فک پاینم سالمه و انحراف نداره ولی عکس که میندازم فک پاینم انحراف داره.این مشکل از چیه؟ممنون میشم کمکم کنید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

   1. مریم رئوفیان گفت:

    سلام دکتر عزیز
    بنده ۳۲ سالمه انحراف فک دارم یک ارتودنتیست خوب در شهرستان ملایر و جراح فک به من معرفی بفرمایید.
    هرچند اگر مقدور بود شما را به عنوان دکتر خود انتخاب میکردم. مچکرم

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. متاسفانه همکاری در شهرستان ملایر نمی شناسم. در گوگل سرچ کنید.

  2. کاملیا گفت:

   با سلام. آقای دکتر من 20 سالمه فکم از نیمرخ در آیینه نگاه میکنم یکم کج هست. دندان های نامرتبی هم دارم. شما را به من معرفی کردن .در سایت کارهای شما را دیدم . عااالیه. باید چیکار کنم.

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. در خدمتیم. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 40. مریم گفت:

  با سلام
  آقای دکتر انحراف فک را هم شما عمل می کنید؟ چه مدت بعد خوب میشه.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. انحراف فک توسط متخصص جراح فک و صورت عمل میشه. بنده متخصص ارتودنسی هستم و کارهای درمان ارتودنسی را انجام میدم.

 41. حسینی گفت:

  سلام من پسری حدودا ۱۷ ساله هستم به تازگی فهمیدم فکم به سمت راست انحراف داره و چند وقتی هم هست موقع غذا خوردن صدایی در فکم ایجاد میشه نمیدونم چیکار کنم میترسم از جراحی

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. یحیی یونسی زاده گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان.من قبلا باهاتون صحبت کردم.یونسی زاده هستم.کجی لثه پایین دارم. فرمودین بیام مطب.شرایط عمل ندارم تا یکسال دیگه که بیام پیش شما ولی میخوام فعلا یک دندونم رو ایمپلنت کنم.مشکلی بعدا در عمل پیش نمیاره؟ سپاس

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر احتیاج به جراحی فک است. اول باید درمان ارتودنسی انجام گردد و بعد جراحی فک. به عبارتی درمان ارتودنسی یکسال و نیم زمان می برد که در اواسط این یکسال و نیم که در درمان ارتودنسی هستید جراحی فک (توسط متخصص جراح فک و صورت)انجام می شود. اگر قبل از ارتودنسی و جراحی فک ایمپلنت انجام دهید این روابط بهم می خورند. شما باید درمان ایمپلنت را بعد از درمان ارتودنسی و جراحی فک انجام دهید.

 43. زهرا گفت:

  با سلام من مشکل انحراف فک دارم که نیاز به عمل هم دارم. مادرم هم این مشکل رو دارند و الان خیلی شدید. پزشکم گفتن برای عمل باید 19 باشم. میخواستم نظرتون رو بدونم با ارتودنسی تنها نمیشه تا حدودی تغییر کرد و زیاد نیاز به عمل نباشه؟ چون از عملش میترسم و هزینش هم برام خیلی بالاست. بیمه ارتودنسی رو هم پرداخت نمیکنه. ایا شما بیماری داشتین که تا به حال از بیمه استفاده کرده باشد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ببرای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. یک گواهی به شما داده می شود که در آن هزینه دریافت شده قید می شود برای بیمه تکمیلی می توانید استفاده کنید.

 44. سارا گفت:

  سلام دکتر فک من یک کمی تمایل به راست دارد خیلی کم آیا با ارتودنسی درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان انحراف فک باید جراحی فک انجام شود.

 45. علی گفت:

  سلام دکتر
  من ۲۱ سال سن دارم و متوجه انحراف فک پایین و کوتاه یک سمت از ماگزیلای دندان هایم در عکس شده ام، ایا این انحراف در چند سال دیگه بیشتر میشود؟ یک ارتودنسی هم داشتم که به علت اینکه دکترم هیچ اطلاعاتی حین کار بهم نمیداد از وضعیتم رهاسون کردم و الان بعد ۳ سال متوجه انحرافم فکم شده ام. دختر هستم و زشتی انحراف فک بسیار در عکس ها ازار دهنده شده 😑

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ فرد، میزان شلوغی و فاصله دندانها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. شماره تلفن 22011892

 46. عصمت گفت:

  سلام. آقای دکتر من برای هفته دیگه از مطب وقت گرفتم. آیا برای انحراف فک مشکل با ارتودنسی متحرک برطرف میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه حضورا راهنمایی خواهید شد

 47. علی گفت:

  سلام
  اقای دکتر من قبلا فکم صاف بوده. ولی حدود 6ماه است که صورتم به سمت چپ کج شده است چکار کنم
  15سال دارم برای صاف شدنش باید چیکار کنم.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن جواب صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ صورت، وضعیت رادیوگرافی، جراحی و غیره. بهر حال باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 48. افشار گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۰ سالمه و انحراف فک به سمت راست دارم میخواستم بدونم هزینه درمان این انحراف حدودا چقدر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 49. پارسا گفت:

  سلام ایا انحراف فک باید حتما جراحی انجام شود؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 50. سجاد جلالی گفت:

  عرض سلام و ادب.آقای دکتر دخترم 10 سالش هست و دندان های بالاییش کمی جلوتر هست. به یکی از همکارانتون مراجعه کردم که ایشون فرمودن باید ارتودنسی متحرک انجام بشه. ولی تو مطالب سایت خوندم که پس از بلوغ دیگه انجام ارتودنسی متحرک برای اصلاح فک های بالا و پایین تاثیر گذار نیست.میخواستم که لطف کرده و نظرتون رو بفرمایید.با تشکر.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 51. سمیه رحمتی گفت:

  سلام آقای دکترصورتم قرینه نیست وصورتم فک پایینی به طرف چپه ،دنونامم خراب وپوسیده است بایددندونامم بکشیم بعددرست کنین بایدجراحی بشه یاارتودنسی ثابت؟ساکن زنجان وهزینه اش چقدرمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 52. Yasi گفت:

  سلام دکتر جمیلیان من ۱۹ سالمه و فکم کمی کج هستش و وقتی که عکس میگیرم بیشتر این کج بودن به چشم میاد و روی اعتماد بنفس و روحیم تاثیر خیلی زیادی گذاشته 😔
  میشه بدون عمل این مشکل برطرف شه ؟
  تزریق چربی یا ژل میتونه موثر باشه یا نه ؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه حضوری انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تزریق ژل یا چربی موثر نمی باشد.

 53. متین گفت:

  سلام و خسته نباشید، راجب قسمتی که گفتید که انحراف فک به ممکنه بدلیل ضعیف بودن ماهیچه یک سمت صورت باشه، اگیر مثلا ماهیچه سمت چپ صورت ضعیف باشه، انحراف فک به سمت راسته یا نه مکانیزمش جوریه که به سمت چپ میره؟
  و اینکه در این مورد آیا حتما باز نیاز به ارتودنسی یا جراحی هست یا میشود با فعالیت های دیگر ماهیچه صورت رو تقویت کرد بطوری که باعث ترمیم انحراف فک شود؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود تا حضورا راهنمایی شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 54. عیوض علیپور گفت:

  باعرض سلام وادب فراوان خدمت آقای دکتر محترم.دکترجان من ۳۳سالمه ودر۱۸سالگی دکترای ارتش هنگام معاینه منوبخاطرانحراف فک رد کردن یعنی اونموقع تازه متوجه شدم ک انحراف فک دارم ولی بخاطر مشکلاتی ک داشتم نتوانستم پروسه درمان‌رودنبال کنم تقریبا۳سال.پیش رفتم متخصص گوش حلق بینی بمن گفت بخاطر عدم درمان لوزه سوم کامت عمیق شده ضمن داشتن انحراف شدیدبینی به عارضه دهان تنفسی مبتلا شدید و فک بالایی جمع شده و پایینی منحرف شده .آقای دکتر عرضم به حضور راه درمان این مشکلان بنده چیست لطفا راهنمایی بفرمایید .خداونداجرتان بدهد .ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 55. مرجان صبوری گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من 30 سالمه و حدودا تو سنِ 17 سالگی دندونهامو ارتودنسی ثابت کردم همون موقع دکترم خیلی اصرار داشت که جراحی فک انجام بدم چرا که فکِ پایینم جلو بود اما خب خانواده موافق نبودن و ایشون هم تمام سعیشون رو کردن که با ارتودنسی مشکل فک من حس بشه که حقیقتا خیلی هم جواب داد اما الان که حدود 10 سال از برداشتن ارتودنسی میگذره احساس میکنم فکِ پایینم کج هست البته در حالت عادی خیلی به چشم نمیاد اما داخل عکس و… خیلی مشخصه البته خاطرم نیست قبل و حین ارتودنسی هم این مشکل وجود داشت یا خیر اما به هر حال الان برام به شدت اذیت کنندست و باوجود اینکه 30 سال دارم نمیدونم با ارتودنسی مجدد امکان درمانش وجود داره یا خیر, ممنون میشم راهنماییم بفرمایین🙏

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با توضیحات شما جراحی فک برایتان ضروریست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 56. زهرا فردی گفت:

  سلام و خسته نباشید,پسر من ۱۲ سال داره نزدیک دوساله که به خاطر کوچکی فک بالا ( هم عرض و هم طولی) تحت نظر ارتودنتیست از پلاکهای پیچ دار استفاده میکنه ولی فقط یک مقدار توانسته دندوناش رو بکشه جلو و هیچ تاثیری در رشد فک نداشته و فک بالا همچنان کوچک هست و لب بالا به طور کامل تو رفته,,,میخواستم نظرتون رو در مورد ادامه درمان بدونم…آیا فایده ای داره..ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی معالج علاوه بر پلاک پیچ دار باید از دستگاه دیگری استفاده میکرد تا فک بیمار را به جلو هدایت کند. دو سال پیش که فرزند شما ده سال داشتن سن مناسبی بوده و بعد از دو سال باید این حرکت فک صورت می گرفت.حالا برای اینکه زمان را از دست ندهید بهتر است به مطب مراجعه کنید تا معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه حضورا شما راهنمایی خواهید شد. اگر دیرتر مراجعه کنید ممکن است فقط با جراحی جواب بگیرید. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 57. مهراد گفت:

  سلام آقای دکتر ۱۸سالمه وقتی به زاویه فکم نگاه میکنم میبینم فک پایین وبالا اصلا درست حالت ندارند وفک پایین جلوتر از فک بالاست یکم زیادووقتی فکر میکنم بهش خیلی افسرده وناراحت میشم واینکه امکانش هست با ارتودنسی درست بشه؟وهزینه جراحی فک پایین الان چقدره هم بخاطر این گرونی ها نمیتونم عمل کنم واینکه میگن عملش۵۰پنجاس درسته؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک و یا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 58. NarGes گفت:

  سلام دکتر.من ۱۹سالمه .فک پایینم جلوهستش ودندونام بهم نمیرسن.چن شب پیش ک از خواب بیدارشدم حس کردم فک پایینم جابه جا شده و ازون جاییم ک دندونام خرابن بدتر اذیت میشم.اصلا نمیتونم دهنمو ببندم و غذابخورم خیلی اذیت میشم فکمم هم دردمیکنه هم سنگینی.داغون شدم ینی این چندروزمیشه راهنمایی کنید باسدچیکارکنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید دندان شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

   1. Nahid گفت:

    آقای دکتر سلام. من و همسرم مشکل فک داریم و دندانهای نامرتب. با توجه به مطالب سایت شما نگرانم فرزند 2 ساله ما شبیه من و یا پدرش مشکل فک و دندان را داشته باشد . لطفا بفرمایین چیکار باید کرد ؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک چرا درمان زودرس ارتودنسی انجام دهیم

  2. کوروش گفت:

   سلام دکترجمیلیان خسته نباشین .من 18 سالمه و انحراف فک دارم باید چیکار کنم . به شما مراجعه کنم یا برم نزد متخصص فک و صورت؟؟

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 59. Mojtaba گفت:

  سلام دکتر
  تصادف کردمو فکم دچار درد شد بد الان ک خونریزی سمت راست سرم رو تخلیه کردن و سمت راستم جمجمه نداره تا عمل بعدیم و الان ک حدود۲۵ روزه ک از عمل اولم گذشته و دیگه دردی از ناحیه فک احساس نمیکنم اما فکمو وقتی باز میکنم فک پایین انحراف داره ب سمت راست و دهانم کامل باز نمیشه.
  ممنونم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام، با توجه به توضیحات شما بهتر است بعد از گرفتن رادیوگرافی OPG از فک، بصورت حضوری جهت ویزیت به متخصص فک و صورت مراجعه نمایید تا شرایط بهتر مشخص شود.

 60. متین گفت:

  سلام و خسته نباشید دکتر. بنده پسر 19 ساله هستم فکم به طور فجیعی انحراف داره به طوری که نمیتونم دهانم رو کامل ببندم و وقتی میخوام دهنم رو ببندم دندادن های سمت راست روی هم مچ میشن ولی سمت چپ دهانم فاصله داره البته تو این حالت فشار روی دندان های بنده هست و باید همیشه دندان هامو با فاصله نگهدارم نمیتونم ببندم دهنم رو

  هزینه جراحی به چه چیزهایی دقیقا بستگی داره و تقریبا چقدر هزینه داره
  من شهر کرج هستم شما کدام شهر قرار دارید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای فک شما درمان جراحی باید انجام شود. به متخصص جراح فک و صورت مراجعه گردد . ما در تهران هستیم.

 61. فاضله گفت:

  سلام.من ۱۷ سالمه و فک پایینم انحراف داره. بیشتر وقتا ساییده شدنش رو موقع جویدن حس میکنم. از طرفی دندان های عقلم هنوز در نیومده و نظر دندانپزشک جراحی دندان هاست.
  خواستم ببینم این قضیه تداخلی با درمانیکه میخوام برای بهم ریختگی دندان ها و فکم انجام بدم نداره؟و اینکه اول کدوم رو باید انجام بدم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . ابتدا باید توسط متخصص ارتودنسی دندانهای شما معاینه شود بعد اقدام به کشیدن دندان عقل را کنید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک زمان مناسب کشیدن دندان عقل

  2. هستی گفت:

   سلام،من 21 سالمه وقتی دهنم بسته اس کجی فکم مشخص نیست اما حین لبخند زدن یا صحبت کردن مشخص میشه فک بالایی ام کجه، دندون هام از نظر نظم هیچ مشکلی ندارن و کاملا مرتب هستن،به نظر شما باید فکم جراحی شه؟

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 62. احسان محمدی گفت:

  سلام دکتر
  من ۱۸ سالمه و تا ۹ ماه پیش هیچ انحراف فکی نداشتم ولی الا بعد از این که ۲ تا از دندون عقلام در اومدش سمت چپم زاویه داره ولی سمت چپم زاویش شکل نگرفته وتو عکس و فیلم کامل مشخصه میخواستم بدونم ممکنه بعد از این که هر ۴ عقلم کامل رشد کرد درست شه یا نیاز به جراحی دارم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود بعد از معاینه می توان اظهار نظر کرد.

 63. دکتر جمیلیان گفت:

  با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود . رادیوگرافی اولیه شما بررسی شود. به این شکل در فضای مجازی نمیتوان اظهار نظر کرد.

 64. حسین گفت:

  درود بر آقای دکتر جمیلیان
  آقای دکتر برای درمان انحراف فک می توان با ارتودنسی ثابت اصلاح بشه؟
  سپاس از لطف شما

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید ارتودنسی ثابت انجام شود و در اواسط درمان جراحی فک لازم است.

 65. رضا گفت:

  سلام دکتر

  من 21 ساله هستم و انحراف فک دارم آیا تنها با ارتودنسی میشه اصلاح کرد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.خیر، برای درمان ارتودنسی بهمراه جراحی فک می باشد. جهت معاینه به مطب مراجعه شود. با شماره تلفن 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 66. علیرضا صمدبین گفت:

  با سلام ‌خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر فک پایین من هنگام باز شدن به سمت راست انحراف پیدا میکنه علت ومراحل درمانش چطوریه؟
  درضمن من ۲۴سالمه آیا نیاز به جراحی دارم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک می باشد. می توانید یا شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . تا پس از معاینه حضورا راهنمایی شوید.

 67. فهیمه گفت:

  سلام. آقای دکتر من از بندر دیلم پارسال برای ارتودنسی و جراحی دندان و فک پسرم میامدیم. آقای دکتر خاستم احوالتون را بپرسم و بگم خیلی از شما ممنون و سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون ،خوشحالم که رضایت دارید . انشااله سلامت باشید.

 68. fatemeh گفت:

  سلام برادرم طی یک تصادف فک پایینشون شکست و عمل کردن یک ماه دندونا با پلاکت و سیم بسته بودند الان که باز کردن دندونا بعضی ها جلو و عقبن بعضی ها در کنار هم فشرده شدن بر اثر همون سیما لثه هاشون سالمه ایا این مشکل با ارتدونسی حل میشه یا باید دوباره جراحی فک رو انجام بدن ؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . بعد از معاینه کلینیکی از دندانهای ایشان میتوان اظهار نظر کرد.

 69. King گفت:

  سلام میخواسم بدونم هزینه جراحی و ارتدنسی برای انحراف فک چقدر میافته تقریبا و چقدر زمان میبره

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه جراحی را از متخصص فک و صورت سوال کنید . هزینه ارتودنسی بستگی به ناهنجاری دندانها دارد ، باید معاینه کلینیکی انجام شود .

 70. مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 25 سالمه وقتی دوم دبیرستان بودم دندونامو ارتودنسی کردم و تا سال اول دانشگاه طول کشید
  وقتی ارتودنسی متحرکم تموم شد دکتر گفت انحراف فک پایین به راست دارم گفت یا جراحی کن یا این که یکی از دندون هاتو بکش بعدش ادامه ارتودنسی منم بخاطر دردش پیشنهاد دوم رو قبول کردم. اما الان هر چقدر که میگذره احساس میکنم انحرافش بیشتر میشه حتی احساس میکنم پلک چشم سمت راستم کوچیک تر از سمت چپم هستش.میشه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در حال حاضر من اصلا رادیوگرافی از قبل و بعد دندانهای ارتودنسی شما ندارم. وبه این صورت در فضای مجازی نمیتوان اظهار نظر کرد.

 71. ابوالفضل گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من 19سالمه نیاز به جراحی فک دارم ولی بخاطر هزینش نمیتونم جراحی رو انجام بدم دکتر ارتودنسیم اصرار داره که جراحی انجام بدم میخواستم بدونم اگه انجام ندم مشکلی برای دندان هم پیش میاد چون همین الآنم با ارتودنسی دندونام صاف شده ولی روی هم نمیشینه امکانش هست چند سال بعد ارتودنسی جراحی رو انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من وضعیت قبل و بعد ارتودنسی دندانهای شما را ندیدم. این را یادآور می شوم که در اواسط دوران ارتودنسی باید جراحی فک انجام گردد.

   1. محمد گفت:

    سلام
    اقای دکتر من 18سالمه فک پایینم ب سمت چپ انحراف داره و بین دندان های بالایی و پایینی فاصله وجود دارد. پارسال پیش متخصص رفتم گفتن با ارتدنسی درست نمیشود و باید جراحی بشی بعلاوه اون گفتن ک عضله لپ سمت راستم بزرگتر از سمت چپ است میخواستم بدون برا همین است ک فکم انحراف پیدا کرده..؟ و بهترین سن برای جراحی چندسالگیست؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید دندان ها و فک معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. همین سن شما مناسب است.

 72. زهرا حسینی گفت:

  سلام.
  من از بدر تولد فکم کج میشه به طرف راست. بچه بودم بیشتر بوده ولی بزرگ شدم کمتره ولی در هرصورت موقع حرف زدن کج میشه به طرف راست و تو عکس و فیلم به طور واضح مشخصه. هیچ وقت به دکتر مراجع نکردم و پیگیری نبودم به دلایلی. الان ۲۷ سالمه. و خیلی دوست دارم درمان بشم.نروژ هستم و ایران زندگی نمی کنم و نمی تونم ایران بیام برای مدت طولانی.
  میشه راهنمایی کنید چه کنم!؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اصلاح انحراف فک باید فک شما جراحی شود. باید به متخصص فک و صورت در کشور نروژ مراجعه کنید.

 73. برسا گفت:

  سلام جناب دکتر . من انحراف فک دارم و سنم 22 ساله. الان ارتودنسی انجام دهم بعد از دوسال باید جراحی فک را ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. ابتدا ارتونسی ثابت انجام می شود . در اواسط درمان جراحی فک باید انجام گیرد. مراجعه به این لینک انحراف فک

 74. بردیا گفت:

  سلام
  من 18 سالمه و فک پایینم جلو اومده و نیاز به جراحی داره میخوام عمل کنم من بچگیم یه مدتی ارتودنسی داشتم اما حتما باید قبل عمل 1-2 سال ارتودنسی کنم ؟ اگر بخوام بدون ارتودنسی عمل جراحی کنم مشکل خاصی به وجود میاد ؟ اصن بدون ارتودنسی میشه جراحی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک می باشد.

 75. مهدیه گفت:

  سلام اقای دکتر من دختری ۱۷ ساله ام و فک بالا یکم کجه..دندونای سمت راستم پایینتر از سمت چپن..زیاد معلوم نیس اما تو عکس خیلی بد میشه…در ضمن تو دندونای ردیف بالا دندون نیش سمت راستم هنوز در نیومده اما هیچ جایی هم نداره…راه حل مشکلم چیه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا دندانهای شما معاینه شوند و حضورا راهنمایی خواهید
   شد.

 76. خانوم گفت:

  سالام اقا دکتر من در سنین کودکی با افتادن، انحراف بینی پیدا کردم و همیشه با دهان تنفس میکنم و بعد چند سال در سن ۱۶سالگی فهمیدم انحراف فک دارم و دندانم به علت فشردگی احتیاج به ارتودنسی داشت تا الان به دکتری مراجعه نکردم میخام عمل بینی انجام بدم و بعد جراحی فک و الان ۲۰ سالمه شما چه توصیه برای من دارید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اول باید ارتودنسی انجام شود تا فک در ناحیه صحیح قرار گیرد و سپس بینی جراحی شود تا اینکه بینی بر روی فک صحیح قرار گیرد به عبارت دیگر بینی باید بر روی ساختار درست قرار گیرد بنابراین ارتودنسی بر جراحی بینی تقدم دارد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک تاثیر ارتودنسی بر بینی

 77. هکتور گفت:

  سلام ببخشید من بعلت استفاده زیاد از یک سمت فکم دندون های یه سمت فکم کج شده و فکم رو از یه طرف کج کرده. صورتمو خراب کرده .با ارتودنسی رفع میشه یا باید جراحی بشه.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بستگی به سن شما دارد اگر زیر 12 سال هستید با ارتودنسی و اگر بالای 12 سال سن دارید ارتودنسی و جراحی مشکل را حل می کند

 78. فاطمه گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  من ۱۸ سالمه و سه سال پیش دندونامو ارتودنسی کردم و درمانم دو سال طول کشید یعنی تا پارسال سیم ثابت داشتم الان ۶ ماهی هست متوجه شدم ک فکم انحراف پیدا کرده جوری ک انگار ی طرف صورت تپل تره و یک طرفش لاغره اون سمتی ک صورتم چاق تر فکم خیلی قشنگ تره و زاویه داره ولی این یکی سمتش ن در ضمن با این که فکم انحراف پیدا کرده ولی دندونام هنوز مرتبه شما بجز جراحی پیشنهاد دیگه ای دارین؟
  ممنون ک ب سوالا پاسخ میدین

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   در حال حاضر فقط با جراحی درست می شود ولی قبل از ارتودنسی که شما تقریبا 15 سال سن داشتید اگر به مطب مراجعه می گردید شاید می شد با ارتودنسی به تنهایی ان را درمان کرد و این موضوع را باید دکتر متخصص ارتودنسی معالج شما به شما می گفت چون نشان های انحراف فک را یک متخصص ارتودنسی می تواند از چند سال قبل در بیمار مساهده کند

 79. فاطمه گفت:

  سلام دکتر من ۲۱سالمه تازه ارتودنسی ثابت کردم هردو فکمو ولی فک پایینم یه کوچولو به سمت چپ انحراف داره تو عکس مشخص میشه از اونجایی که از جراحی میترسم و دوست ندارم انجامش بدم خواستم بدونم با ارتودنسی که انجام دادم درست میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما این موضوع را باید با دکتر معالج خودتان مشورت کنید . به هر حال می توانید از مطب وقت بگیرید

 80. شقایق گفت:

  سلام وقت بخیر
  دکتر من یه انحراف کوچیک فک پایینم داره ب سمت چپ که زیاد مشخص نمیشه فقط دو طرف طورتم موقع لخند یه طرف یه خورده انگاری لاغر تره میخواستم بپرسم میشه با بوتاکس تقارن صورتم‌رو درستش کنم یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر ، بوتاکس برای اینکار خوب نیست.

 81. MOHAMMAD Ay گفت:

  سلام
  آقای دکتر 19 سال دارم و فک پایینم کمی عقبه و فک بالا کمی جلو دندون هام تقریبا مرتب ان
  15 سالگی رفتم دکتر گفت باید 4 دندان کشیده شود و سپس ارتودنسی مشکلت رفع میشه
  میخواستم ببینم نظر شما چیه؟ آیا کشیدن 4 دندان حیف نیست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نباید کشیده شود. باید معاینه انجام شود می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا راهنمایی شوید. تا جای ممکن نباید دندانی کشیده شود . همانجور که خودتان هم میدانید حیف می باشد.

 82. علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من پسری۲۶ ساله هستم. مدتی هست احساس میکنم لبم خیلی کم منحرف شده. دندان های بالایی کمی جلوتر از دندان های پایینی قرار میگیرند و البته سال ها هست که چندین دندان کنارها از بین رفته.
  این مشکل به تازگی برایم به وجود امده ، راحلی برای درمان آن وجود دارد؟ اگر تاخیر در درمان ایجاد شود مشکلی پیش می آید؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا راهنمایی شوید.

 83. اشکان بیضایی گفت:

  محض اطلاع اقا دکتر نوع ناهنجاری از نوع اپنبایت نیست

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ناهنجاری شما open bite است

 84. اشکان بیضایی گفت:

  با عرض خسته نباشید خدمت دکتر جمیلیان.
  در حقیقت من از ناهجاری فک ی رنج میبرم که تا به حال نمونه اون رو ندیدم.
  خدمت دکتر عرض شود که فک پایین م به بالا نمیرسد.با نگاه دقیق که نگاه کردم دیدم فک بالا سمت راست به طرف راست انحراف پیدا کرده است وتنها دندان های عقب به هم میرسن خواستم بدونم ایا جناب عالی تا به حال به این گونه موارد برخورد کردید.راه چاره چیست؟ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل شما open bite است که انحراف فک هم به ان اضافه شده است . در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 85. علی گفت:

  سلام آقای دکتر من سی وسی ساله هستم و دچار انحراف فک پایین هستم می خواستم جراحی کنم اما به دلیل ضعف شبکیه چشم و بالا بودن شماره عینکم که هجده هستش می ترسم که به بینایی آسیب برسه لطفا راهنمایی کنین آیا می تونم جراحی فک کنم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   اول باید ارتودنسی و سپس جراحی انجام شود و جراحی فک مشکلی برای چشم ندارد

 86. خدیجه گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین آقای دکتر گوشه لب پایینی سمت راستم رو ب پایین هستش و وقتی عکس میندازم خیلی واضح هستش افتضاحه و موجب ناراحتیم میشه ضمنا بگم ک من دندونای بالاییم کمی ن زیاد رو ب جلو هستن خواستم بدونم نیاز ب جراحی دارم واسه اصلاحش چون میخوام واقعا اصلاح بشه به هر طریقی ک شده😔

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید معاینه کلینیکی انجام شود. و رادیوگرافی دندانها و فکین بررسی شود تا بتوان اظهار نظر کرد. و جواب قطعی را داد.

 87. مجتبی گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده به دلیل کشیدن دندان های آسیاب پایین دچار انحراف فک به سمت راست شده ام. با مطالعه ای که انجام شد ظاهرا درمانی برای آن وجود دارد. تابحال اقدامی برای درمان آن نکردم. این مساله در زیبایی چهره بنده تأثیر زیادی گذاشته است و تبدیل به یکی از دغدغه های من شده است. ممنون می شوم بفرمایید فرایند درمان به چه صورت است و چه مراحلی باید طی شود. آیا بیمه آن را متقبل می شود و در صورت امکان هزینه آن را بفرمایید. ممنونم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . دندانهای شما باید معاینه شوند. کار ارتودنسی ثابت را بنده انجام میدهم . برای جراحی فک و صورت به متخصص معرفی میشوید. در خصوص بیمه اگر شما بیمه تکمیلی هستید باید از کارگزار بیمه خودتان سوال کنید. جهت گرفتن وقت قبلی با شماره تلفن مطب 22011892تماس حاصل نمایید.

 88. مهری دشتی گفت:

  سلام آقای دکتر من خواهری13ساله دارم که دندان هایش کاملا روی هم قرار گرفتند ولی وقتی میخندد لب پایینی به سمت چپ کج میشود آیا به عمل جراحی نیاز دارد؟برای این مشکل چ راه حلی پیشنهاد میکنید؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. انحراف فک در سنین کودکی تشخیص داده شود و در همان سنین جهت درمان اقدام گردد می توان با ارتودنسی به تنهایی آن را درمان نمود. اما در صورتیکه درمان در سنین بالاتر به خصوص بعد از بلوغ انجام شود نیاز به درمان ارتودنسی همراه با جراحی خواهد بود.
   مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک انحراف فک

 89. Javad گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۵سالمه فک پایینم موقعی ک نوزاد بودم دست یکی از فامیلامون دستش خورد ب فکم الانم ک خیلی کجه رفتم دکتر گف فکتون ب یک سمت جوش خورده گفت باید ۱۸سالگی عمل کنید از عمل میترسم راهکار دیگه ی نیست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر انحراف فک در سنین کودکی جهت درمان اقدام گردد می توان با ارتودنسی به تنهایی آن را درمان نمود. اما در صورتیکه درمان در سنین بالاتر بعد از بلوغ انجام شود نیاز به درمان ارتودنسی همراه با جراحی خواهد بود.مطالعه بیشتر به این لینک مراچعه شود. انحراف فک

 90. Javad گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۵سالمه فک پایینم موقعی ک نوزاد بودم دست یکی از فامیلامون دستش خورد ب فکم الانم ک خیلی کجه رفتم دکتر گفت فکتون ب یک سمت جوش خورده گفت باید ۱۸سالگی عمل کنید از عمل میترسم راهکار دیگه ی نیست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیک انجام شود. و رادیوگرافی دندانها و فکین بررسی شود سپس جواب قطعی داده می شود.

 91. علی گفت:

  با سلام خسته خدمت شما
  من 28 سالمه متاسفانه اصلا وضعیت دندونا و فکم جالب نیس البته در مورد فکم مطمئن نیستم اما در مورد دندونا متاسفانه به گفته چند دندان پزشکی که مراجعه کردم فک من نسبت به دندونام جای کافی نداره و بهمین دلیل دندان هام خیلی نامرتب هستن بعضی از دندونام به سمت داخل انجراف پیدا کردن بعضی ها هم ب سمت بیرون البته میزان انجراف بیرون کم هس اما انحراف به داخل دندونام زیادن و در مورد فک هم فک پایینی وقتی فکم رو میبندم عقب تر هس بطوری که وقتی فکم رو روی هم میزازم دندونای جلویی فک پایین تا انتهای دوندونای جلویی فک بالایی نشست میکنن بطوری ک میشه گفت دندونای فک پایین کاملا پشت دندونای فک بالا قرار میگیرن
  حالا سوالی ک دارم میشه برای موردی مثل من کاری کرد یانه البته چن دندان پزشک مراجعه کردم ک ارتودنسی رو پیشنهاد کردن میخواستم بدونم راه سریعتر و آسون تری هس برای مشکل من یا نه
  خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان شما ارتودنسی ثابت است . باید معاینه کلینیکی انجام شود . فک شما و رادیو گرافی ها هم بررسی گردد تا جواب قطعی داده شود.

  2. علی گفت:

   خیلی ممنون از پاسختون جناب دکتر
   قبل از مشاهده سایت شما نا امید بودم اما وقتی سایت شمارو مطالعه کردم فهمیدم راه درمان موارد بدترهم وجود دار ه ممنون بابت همه زحماتتون

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . خواهش میکنم. در هر شرایطی باید امیدوار بود. انشااله موفق و پیروز باشید.

 92. حمیدرضا گفت:

  سلام
  من با 27 سال سن
  جایگاه دندان های بالا و پایین در جایگاه درست خود هستند
  فک در زمان باز و بسته شدن دهان با ساییده شدن روی هم با صدا به یک جهت منحرف میشود
  منجر به درد نیست فقط انتهای فک نقطه اتصال فک بالا و پایین از یک سمت درگیر است
  پیشاپیش ممنون از پاسخ دهی شما🙏

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما به یک متخصص فک و صورت با تجربه مراجعه کنید. و با معاینه کلینیکی می توان پاسخ درست را داد.

 93. ساناز گفت:

  سلام
  من ۲۲سالمه و از وقتی لاغرتر شدم انحراف صورتم خیلی مشخص شده به طوری که دیگرانم متوجهش میشن قبلا کسی متوجه نمیشد و از این موضوع رنج میبرم ، یک طرف فکم جمع و روبه بالاس و طرف دیگه روپایین و بزرگتره ، ایا حتما برای تقارن صورتم‌نیاز به جراحی هست یا با تزریق ژل و زاویه سازی میتونم فکمو متقارن کنم؟ از جراحی میترسم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با تزریق ژل جواب نمی گیرید باید برای درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک انجام گردد.

 94. آرمان گفت:

  سلام آقای دکتر
  پسری ۱۷ ساله هستم و فک پایینم کمی به سمت راست انحراف داره که بیشر توی عکس مشخص میشه
  میخواستم بدونم به مرور زمان این انحراف بیشتر میشه یا در همین حالت میمونه؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . بله بیشتر می شود . درمان شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است .

 95. آرمان شهابی گفت:

  سلام آقای دکتر
  پسرم 7 ساله هست و فک پایینش کمی به سمت راست انحراف داره که بیشر توی عکس مشخص میشه
  میخواستم بدونم چه موقع برای درمان می توانم مراجعه کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . نحراف فک در سنین کودکی تشخیص داده شود و در همان سنین جهت درمان اقدام گردد می توان با ارتودنسی به تنهایی آن را درمان نمود. اما در صورتیکه درمان در سنین بالاتر به خصوص بعد از بلوغ انجام شود نیاز به درمان ارتودنسی همراه با جراحی خواهد بود ادامه مطلب مراجعه به لینک انحراف فک

 96. ایزد گفت:

  سلام // ببخشید من 16 سال سن دارم و فکم انحراف کمی حدود 1 سانتی متر به سمت راست داره // آیا باید جراحی بشه ؟ یا با ارتودنسی خوب میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید رادیوگرفی ها دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد. شیب دندانها ، فکین و شرایط فیزیکی معاینه شود تا جواب قطعی داده شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت تعیین وقت قبلی تماس بگیرید.

 97. رقیه گفت:

  سلام من20سالمه و فک پایینم انحراف داره ولی دندان های منظمی دارم وفک پایینم باکج شدن باز میشه وهمراه با ان صدا میده ومشکل جویدن دارم ممنون میشم راهننمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید رادیو گرافی تهیه شود . و به یک متخصص فک و صورت با تجربه مراجعه کنید.

 98. کوثر گفت:

  سلام . بنده به اندازه تقریبا دو میلیمتر و شاید کمتر انحراف میدلاین دارم و دندان های جلویی اندکی بیرون زدگی دارند. میخواستم بپرسم حدودا در این چنین کیس هایی درمان چقدر طول میکشه. ۲۱ سال دارم. با تشکر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام .ا معاینه کلینیکی و دیدن رادیوگرافی می توان اطهار نظر کرد. معمولا درمان شما حدودا یکسال و نیم طول می کشد.

   1. فائزه گفت:

    سلام
    من ۱۷ ساله هستم و فک بالایی دهانم جلو هست.
    کلاس سوم ارتودنسی متحرک انجام دادم اما دندان جلویی سمت راست فک بالای من شکست و دو بار پر و عصب کشی انجام دادم و دیگر ارتودنسی را ادامه ندادم. دندان هایم به ارتودنسی نیاز دارند.شش تا دندان های جلویی فک بالا و پایینم بهم ریخته هستند.
    چندماه پیش متوجه شدم که سمت چپ فک بالای من به سمت پایین کج شده است.
    نیاز به جراحی فک دارم؟
    آیا با ارتودنسی میتوان کج بودن فک را درمان کرد؟
    راهی هست که نیاز به جراحی فک نباشد؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 99. Asrin گفت:

  سلام من وقتی ده ساله بودم از رو دچرخه رو فکم افتادم من متوجه نشدم تا این اواخر که ۱۷ سالمه باید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام درمان شما ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک می باشد ولی نظر قطعی با دیدن معاینه دندانهای شما و رادیوگرافی های شما داده می شود . برای گرفتن وقت قبلی با شماره تلفن مطب 22011892 تماس حاصل فرمایید.

 100. فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر.ایا انحراف چانه با عمل جینیو پلاستی درمان میشه؟یا باید جراحی فک صورت بگیرد!

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با معاینه کلینیکی و دیدن رادیوگرافی دندان های شما می توانم پاسخ دهم.

 101. آرمان شهابی گفت:

  سلام خدمت آقای دکتر
  من ۱۷ سالمه و فک پایینم انحراف کمی به سمت راست داره
  میخواستم از جنابعالی سوال کنم که این انحراف در آینده و به مرور زمان بیشتر میشه یا نه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به این لینک و لینک مراجعه نمایید.

 102. atefe گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من حدود دو هفته پیش جراحی دندان عقل داشتم .سمت چپ بالا . تا دوروز نمیتونستم صحبت کنم فکمم باز نمیشد الان نزدیک دو هفته .میگذره متوجه شدم دندانهای فک پایینم کمی انحراف به سمت چپ کرده زیاد معلوم نمیشه ولی تو خوردن اذیت میشم دو ا ازدندونام رو هم سابیده میشه . به نظر شما باید چیکار کنم
  به خاطر قرصام تا 10 بار حالم به هم میخورد.ممکنه علتش این باشه ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما باید معاینه کلینیکی شوید و رادیوگرافی دندان هایتان را ببینم تا بتوان اظهار نظر کرد.

 103. zohreh گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر با تشکر و سپاس از سایت خوبتون و راهنماییهاتون
  من 24 سالمه و فک بالای من عقب هست برای درمان چیکار کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با توجه به سن درمان شما ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک می باشد.

 104. لیلا گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من 34 سالمه فک بالام هم جلو هستش هم اینکه بلنده میخواستم ببینم با ارتودنسی میشه مشکل فک صورتم رو حل کرد؟چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . دندان های شما باید معاینه شود . ارتودنسی به همراه جراحی فک لازم هست.

 105. سلام :من ۲۰روزپیش دندان فک پایینم رااعصاب کشی وپرکردم ازهمان روزهای ابتدای فک پایینم کج شده به دکتردندان پزشکم مراجعه کردم میگه خودش درست میشه چکارکنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با دیدن رادیوگرافی و فک شما می توانم اظهار نظر کنم.

 106. نازنین گفت:

  سلام من 12 سالمه من از 5 سالگی یکی از بستگان دندانپزشک مون تشخیص دادن که بعد از 18 سالگیم که فکم کاملا رشد کرد باید ارتودنسی کنم اما الان فک پائینم انحراف داره ایا باید ارتودنسی کنم؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . در سنین کودکی، به دلیل امکان رشد استخوانی بسیاری از این مشکلات در مدت کوتاه تری قابل درمان است. اصلاح این ناهنجاری ها با اردتودنسی در کودکان سریع تر و راحت تر است.برای اطلاعات بیشتر شما می توانید به مقاله “تفاوت ارتودنسی در کودکان و بزرگسالان ” در سایت jamilian .net زیر مراجعه نمایید.

   1. مهدی گفت:

    با سلام و احترام
    بنده به مدت سه هفته است که سیتالوپرام مصرف میکنم از زمان شروع دارو متوجه شدم شبها هنگام خواب دندانهایم را به هم میفشارم که باعث شده فکم کامل باز نشود و حین باز شدن کمی به سمت چپ متمایل است نظر شما چیست? آیا باید به پزشک مراجعه کنم?

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام بخاطر استرسی که دارید ، که دندانها را روی هم فشار می دهید. شما باید استرس را رفع کنید. اگر رفع نشد . می توانید به مطب مراجعه نمایید ما به شما دستگاه نایت گارد می دهیم .برای گرفتن وقت قبلی با شماره تلفن 22011892 تماس حاصل فرمایید.

 107. مریم گفت:

  سلام من 25 سالمه و انحراف فک پایین دارم آیا فقط با ارتودنسی اصلاح می شود؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با توجه به سن شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک نیاز هست.

 108. پاداش گفت:

  سلام دکتر.21 ساله هستم و فک بالام کمی انحراف داره.و فک پایینیم کمی کوچک است آیا با ارتودنسی درست می شود؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه به سن شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک نیاز است.

 109. سعید گفت:

  سلام آقای دکتر
  27 سالمه و انحراف فک نسبتا شدیدی دارم بدون عمل میشه درستش کرد

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با توجه به سن شما باید جراحی انجام شود.

 110. ابوالفضل گفت:

  با سلام.من حدودا21 سالمه و در 14 یا13 یکی از دندونهای کرسی رو کشیدم تا اون موقع اصلا انحراف صورت و فک نداشتم در واقع فک پایینم دچار این مشکل شده اخه عکسای بچگیمم که دارم متوجه میشم از حدود شاید 11 یا 12 به بعد یا شایدم بعد کشیدن دندونم دچار این مشکل شدم .

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید از دندانهای شما یک رادیوگرافی تهیه شود. و توسط یک متخصص ارتودنسی با تجربه معاینه شوید.

 111. Fateme گفت:

  اقای دکتر من اتریش زندگی میکنم. تو عکس هایی که میگیرم حس میکنم وقتی لبخند میزنم، لبخندم کجه و به این موضوع اصلا احساس خوبی ندارم. میشه لطفا راهنماییم کنید چه کار باید بکنم ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کجی لبخند شما باید درمان گردد. اگر سن شما زیر 12 سال است با ارتودنسی قابل درمان است . اگر بالاتر است علاوه بر ارتودنسی ثابت جراحی فک هم نیاز می باشد.

 112. نازی گفت:

  سلام آقای دکتر منم فک پاینم وقتی عکس میگیرم کج نشون میده یعنی خلی کج نشون میده من المان زندگی می‌کنم و تا حالا دکتری پیدا نکردم که بتونم برم پیشش البته دکتر دندان رفتم گفتن که باید برم اردونسی شاید عمل بشم آیا شما در المان هم فعالیت دارید یا دوست یا همکاری که بتونم برم پیش شان مراجع کنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید. در آلمان می توانید به آقای دکتر علیرضا قاسمی ( در google آدرس مطب ایشان را سرچ کنید) مراجعه نمایید.

 113. Tuba گفت:

  ام فك من هم دچار انحراف هست و هم جلو
  ایا با جراحی فک وقتی انحراف بر طرف بشه اون برامدگی هم درست میشه تنها با همون یک عمل?
  و ايا در بيمارستان دولتي انجام ميشه?

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   انحراف و جلوزدگی فک شما ،با ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک در یک عمل جراحی انجام می شود. در بیمارستان دولتی هم این کار انجام پذیر است.

 114. مریم گفت:

  با سلام..من سال 90 بخاطر فاصله دندانها ارتودنسی انجام دادم .بعد از درمان مشکل انحراف فک پایین پیدا کردم.. البته بعد از درمان ارتودنسی پیش یک دکتر که کار بلد نبود دندون شیری کوجیک فک پایین جلو ایمپلنت کردم که باعث تحلیل لثه ام شد..بنظر شما انحراف فک مال ارتودنسی میتونه باشه یا اون ایمپلنت اشتباه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام برای دریافت پاسخ صحیح به سوال شما نیاز به یافته های سفالومتری، عکس ها ،فتوگرافی از صورت و معاینه دندانهای شماست. ولی باید دانست که برای درمان ارتودنسی باید به یک متخصص ارتودنسی که در واقع تجربه و توانایی کافی دارد مراجعه می کردید. ممکنه به یک دندانپزشک عمومی که تخصص کافی از ارتودنسی ندارد مراجعه شود انحراف فک هم ایجاد شود. بهر حال بدلیل عدم سفالومتری ، عکس ها ،فتوگرافی و معاینه دندان های شما من نمی توانم نظر قطعی را بدهم.

   1. مریم گفت:

    ضمن تشکر از پاسخ سوالم.. اقای دکتر چند روز پیش بخاطر مشکلی ک عرض شد پیش پزشکی که قبلا اتودنسی انجام دادم رفتم..مطب ایشون اهواز و متخصص ارتودنسی اندفارغ التحصیل امریکا.گفتن که ربطی به ارتودنسی نداره و برین پیش دکتر اعصاب و روان .یعنی بنظر شما درسته؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. من مشکل شما را نمیدونم. شما به دندانپزشک خودتون مراجعه نمایید.

 115. نازی گفت:

  سلام آقای دکتر نازی هستم بیست یک ساله من چند سالی میشه که متوجه شوده فک پاینم کج شوده اونم خلی شدید در رو برو معلوم نمیشه ولی در فیلم یا عکس خلی کج نشون میده و مشکلی دیگه که دارم این هست که در ایران نستم در المان هستم و تازه آمدم دکتری پیدا نکردم که بتانم مشکلم را بگم و حل کنه چند باری پیش دندان پزشک رفتم اما گفتن که باید برم ارتونسی ولی از ترس نتونستم برم از عمل جراحی میترسم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   درمان مشکل شما نیاز به ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارد.ارتودنسی ثابت یکسال ونیم طول می کشد و در وسط یکسال و نیم فک شما باید توسط متخصص جراح فک و صورت جراحی شود.

 116. نرگس گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۲سال دارم و خط وسط دندان هام حدود یک میلی متر تفاوت داره خودم حس میکنم که انحراف فک دارم اما به چند دندان پزشک مراجعه کردم که گفتن مشکلی نداره اطرافیان هم میگن که فکم کج نیست اما خودم واقعا با این قضیه مشکل دارم،و اینم بگم که توی سن ۱۵سالگی یک دندان کشیدم چجور میتونم مشکلمو برطرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت دندان کشیده شده خط وسط صورت دندان به یک سمت کشیده شده است شما نیاز یه ارتودنسی ثابت دارید

 117. Fateme گفت:

  سلام آقاي دكتر وقتتون بخير
  من ٢٦ سالم هست فك پايينم عقب تر از فك بالا هست و با تشخيص پزشك كمي انحراف فك به سمت راست دارم! اما چون اصلا جراحي فك برام مقدور نيست !به نظرتون با ارتودنسي مشكلم حل ميشه يا درماني غير از جراحي فك دارد ورزش يا ..؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد 🙏🏻

  1. بهبود گفت:

   سلام انحراف فک شدید را میشه بدون جراحی و با ارتودنسی درمان کرد؟

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    سلام بسته به علت انحراف فک و سن بیمار درمان های انحراف فک متفاوت خواهد بود

  2. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید توسط یک متخصص ارتودنسی مدرن و با تجربه که بادستگاه های جدید ارتودنسی آشنایی دارند معاینه شوید. پس از معاینه دقیق می توان نظر داد.

 118. مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر،
  من پارسال ۴ تا دندون عقلمو کشیدم و از اون به بعدش طرف راست لب و جونم حس کامل نداره.
  الان یه چند وقتی متوجه شدم که فک پایین ام یکم یه سمت راست رفته (کج شده) دکتر بهم پیشنهاد داده که جراحی کنم ولی راسیتش میترسم که اگه جراحی کنم دوباره طرف دیگه لب و فکم بی حس بشه چون تو اینترنت خوندم این شرایط خیلی رایج هست بعد از عمل فک.
  اگر ممکنه راهنمایی کنین راهی هست بدون جراحی فکم راست بشه ؟
  یا راهی هست که تضمین بشه بعد از عمل بی حسی بعد از یه هفته دوام پیدا نکنه ؟
  ممنون از سایت خوبتون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   احتمالا در حین در اوردن دندان عقل به عصب فک ضربه وارد شده و باعث بی حسی در قسمتی از فک و متعاقب آن باعث انحراف فک شده است باید برای شما جراحی به منظور پیوند عصب انجام شود بهتر است به یک متخصص جراح فک و صورت ماهر و باتجربه مراجعه نمایید

 119. علی گفت:

  سلام دکتر من دندانهای قسمت پایین به سمت راست رفته چکارکنم فکم هم به این دلیل کج معلوم میشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 120. مبین گفت:

  سلام آقای دکتر من یک پسر۱۶ ساله هستم از ۲سال پیش کم کم از وزن من کم شده وقتی۱۴ سالم بود ۷۳ الان که ۱۶ سالمه که نزدیکه برم ۱۷ ۶۷ کیلو هستم خیلی لاغر شدم اما اون موقع تپل بودم صورتم چاق بود حدود ۱ ساله که وقتی عکس میگیرم فکم کج میشه و بیشتر اوقات از عکس گرفتن فرار میکنم میشه راهنمایی کنیدصورتم دراز شده ولاغر میشه بگین چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما به علت اینکه دادای انحراف و کجی در صورت هستید نیاز به ارتودنسی دارید.

 121. زهرا گفت:

  با سلام . من هم مشکل فک دارم و باید جراحی کنم اما نمیتونم نقدی هزینه هارو پرداخت کنم. شما قسطی انجام میدید؟با چک

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. قسمتی از هزینه در ابتدا پرداخت می شود و ما بقی قسطی است

 122. علیرصا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۸ ساله هستم سه سال پیش به خاطر کجی گردن بطرف راست وکجی فک به طرف چپ رفتم ارتوپدی منو فرستاد به فیزیوتراپیمنو چند تا تمرین داد ولی من ازش نتیجه ای نگرفتم دکتر تو خدا بهم راهی نشون بدین فکم کجه هنوز

  1. Dr Jamilian گفت:

   سلام برای انتخاب روش درمانی مناسب انحراف فک باید به یک متخصص ارتودنسی که ترجیحا فلوشیپ جراحی نیز باشد مراجعه کنید. در صورتی که نیاز به جراحی فک داشته باشید متخصص ارتودنسی شما را به جراح فک ارجاع خواهند داد.

 123. Matin گفت:

  سلام
  من یک استخوان اضافی در سمت چپ چانه دارم در استخوان ترقوه سمت چپم هم استخوان اضافی دارم پکتوس اکس کاواتوم
  بنظر شما مشکل من چیست پیش دکتر رفتم میگه خیلی خفیفه ولی روز به روز داره وخیم تر میشه جالب اینه که پشت سرمم سمت چپ یکم فرورفتگی خیلی خفیف است و همه اینها سمت راست بدنمه بینیمم یکم استخوانش بیش از حد بزرگه نمیدونم چیکار کنم پیش چه دکتری برم؟
  مشکل من چیه؟؟
  خواهشا بگید ممنون

  1. Dr Jamilian گفت:

   سلام بهتر است به یک ارتوپد مراجعه کنید

 124. فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  فک پایین من یه مقدار جلو تر از فک بالام بود در بچگی و فاصله بین دونای هم فک پایین و هم فک بالام زیاد بود.ولی انحراف فک نداشتم.چون ۹ سالم بود درمان ارتودنسی رو شروع کردم فاصله بین دندونام بر طرف شد کامل و فک پایینم درست سر جای خودش قرار گرفت و رفت عقب منتهی دچار انحراف فک شدم (البته دکتر من قبلا گفتند که باید چونم جراحی بشه فقط! دندونام مشکلی ندارن)حالا ۲۱ سالمه الان اگه بخام فکمو جراحی کنم دوباره نیازه ارتودنسی رو دندونام انجام بدم؟
  یا اینکه راهی هست که تقارن ایجاد بشه رو صورتم بدون جراحی؟
  واقعا خیلی سختمه ک دوباره ارتودنسی انجام بدم..
  چن وقته خیلی ذهنمو درگیر کرده لطفا اگه تونستید پاسخ بدید..ممنون

  1. Dr Jamilian گفت:

   سلام با توجه به این که مدت زمان زیادی از ارتودنسی شما گذشته است و برای جراحی فک به موقع مراجعه نکرده اید باید وضعیت دندانها یک بار دیگر توسط متخصص ارتودنسی بررسی شود. متخصص ارتودنسی تشخیص خواهند داد که روند درمان شما به چه شکل باشد.

 125. سمانه نوروزی گفت:

  سلام آقای دکتر دختر ۲۰ ساله ای هستم ک ۵۲ روز عمل بینی انجام دادم الان میبینم ک بینیم به طرف کجه انحراف داره واینم بگم ک فک بالاییم به سمت چپ کجه دکترم گفته یه طرف بینیم ورمه و درست میشه ولی خودم فکر میکنم مال انحراف فکمه ک ظاهر بینیمم کج شده، لطفا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم، واینکه این مشکل فکم ک دندونامو کج نشون میده باید ارتودنسی شه یا عمل نیاز دارم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر این بود که اول ارتودنسی بعد جراحی فک و سپس جراحی بینی را اجام می دادید.

 126. مریم گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۲سال سن دارم حس میکنم استخوان گیجگاهی فکم از یه طرف بیشتر رشد کرده و باعث شده فکم یکم به سمت چپ متمایل شه و وقتی دهنم رو باز میکنم دندونای فک پایینم کج بازو بسته میشن باید چکار کنم امکان داره هنوز این رشد ادامه داشته باشه؟

  1. Dr Jamilian گفت:

   سلام به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا عکس های تخصصی لازم از شما گرفته شود. سپس بر اساس آنها و بررسی موارد دیگر متخصص ارتودنسی نظر خود را اعلام خواهد کرد. در صورتی که نیاز به جراحی فک و یا ارتوسرجری داشته باشید متخصص ارتودنسی شما را به جراح فک ارجاع خواهند داد.

 127. صفایی گفت:

  سلام وقت بخیر…بنده یک بار دچار دررفتگی فک شدم که با مراجعه به اورژانس بیمارستان جاانداخته شد،روز بعد عکس فک انداختم و نشون متخصص گوش و حلق دادم که گفت مشکلی نیس،یک سال که گذشت در حال عصب کشی دندان فکم دوبار در رفت و اونو جا انداختم مراجعه کردم به متخصص فک و صورت گفت اگر مراعات کنید درست میشه وگرنه باید ژل تزریق کنم براتون.فک من به صورتی هست که در ظاهر مشکلی نداره ولی وقتی باز میکنم به سمت راست متمایل میشه و موقع بسته شدن سرجاش قرار میگیره.لطفا برای ادامه درمان راهنماییم کنید

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام به یک متخصص جراحی فک و یا متخصص مفصل فکی گیجگاهی مراجعه کنید

 128. س گفت:

  سلام دکتر . خدا خیرت بده من یه سوال داشتم . من فکم نمونه کلاس 3 هست . دندونامم کمی نا مرتبه . یه سری دندونای عصب کشی شده هم دارم و 2 تا دندون که نمیدونم چطوری بگم . فقط یه مقداری از دیواره دندون باقی مونده و ریشه هم ندارن . سوال اصلیم اینه که با وجود چنین دندونایی من اگر ارتودنسی بکنم ، مشکلی برای این دندونام پیش نمیاد ؟ یعنی به کل از بین برن ، مثلا مجبور باشم ایمپلنت کنم ؟ ممنون باب پاسخگویی .

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر بهداشت دهان شما خوب باشد در حین درمان ارتودنسی مشکلی ایجاد نمی شود

 129. نیوشا گفت:

  با سلام خسته نباشید من در ظاهر کجی فکم مشخص نیس ولی وقتی دهانم رو کاملا باز میکنم هنگام بستن فک پایینم به سمت راست منحرف میشود ولی وقتی کاملا بسته میشود به جای اول می آید چه راه درمانی برای من پیشنهاد میکنید؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   مفصل فکی گیجگاهی و وضعیت قرار گیری فکین باید در موقعیت های مختلف معاینه و آزمایش شود تا بتوان نظر قطعی داد. با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی بگیرید.

 130. امید گفت:

  سلام اقای دکتر
  من 3 ساله فک پایینم کج شده الانم 30ساله هستم چه درمانی برای من مفید است
  به کدوم متخصص مراجعه کنم ؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک دارید . در ابتدا باید به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه نمایید .

 131. Zahra گفت:

  سلام آقاي دكتر من يك هفته اس جراحي فك بالا و پايين كردم فك بالا كوتاه و عقب برده شد و فك پايين يه مقدار جلو امد.در ضمن من سالها قبل از جراحي فكم ارتودنسي انجام دادم به مدت سه سال دندان هاي جفت و مرتبي هم داشتم فك پايين هم ريتينر ثابت داشت اما هنگام جراحي فك ارتودنسي نداشتم
  مشكل من الان عدم قرار گيري دندان ها به صورت صحيح روي هم است دندانهام در حال حاضر با سيم و كش به هم وصل است اما ميد لاين دندان هام با قوس بالاي لبم نمي خوره جفت دندان هاي فكم به سمت راست متمايل شدند به جراحم ميگم بنده ارتودنسي نياز دارم مي فرماييند خير
  آيامشكلم با ارتو تصحيح ميشه يا بايد بار ديگر جراحي كنم
  الان براي تصميم گيري براي ارتودنسي زمان مناسبي است
  خواهش مي كنم راهنماييم كنيد
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین شیوه درمان این است که اول ارتودنسی و سپس جراحی فک انجام شود . در غیر اینصورت نتایج درمان رضایت بخش نیست. قبل از جراحی فک و صورت پزشک معالج شما باید این نکته را به شما می گفت. الان که شما جراحی را انجام داده اید دیگر ارتودنسی زمان مناسبی نیست.

 132. سما گفت:

  سلام آقای دکتر.من ۱۶ ساله هستم و دارای انحراف فک و جلو امدگی فک پایین دارم و تقریبا از بچگی پیگیرش بودم ولی تا کنون هر دکتری ک میرم میگه باید ۱۷ الی ۱۸ ساله بشی و بعداز ارتودنسی نیاز ب جراحی داری
  الان شما چی میگید ارتودنسی رو الان شروع کنم یا نه؟؟
  بعد دکتر خوب اهواز سراغ دارین؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   شما می توانید یک بار به تهران تشریف بیاورید تا شما را معاینه کنم. بعد از معاینه حضوری تشخیص خود را به شما اعلام خواهم کرد. با دستگاه های جدید و اختراع جدید من می توان برخی از ناهنجاری های فک و دندان را بدون جراحی و با یک دستگاه کوچک ارتودنسی درمان کرد.

 133. مینا گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه جلو آمدگی فک داشتم در سن ۱۸ سالگی جراحی فک انجام دادم ولی الان فک پایینم کمی انحراف پیدا کرده و جلو آمده اما نه به شدت قبل، چه راه هایی برای برطرف کردنش هست؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به جراحی مجدد جهت رفع انحراف فک دارید

 134. مهدی رستمی گفت:

  سلام من میخوام بدونم از چه طریقی بفهمم که رشد انحراف فک دیگه تموم شده و غیرفعال شده و اینکه برای این اندازه گیری باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم یا جراح فک؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام بهتر است به یک متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی فک و صورت مراجعه کنید

 135. ساحل گفت:

  سلام وقت بخیر من 20 سالمه و رشد یک طرفه فک داشتم که الان متوقف شده آیا حتما باید جراحی انجام بدم یا با ارتودنسی مشکلم حل میشه؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام در برخی موارد این امکان وجود دارد با مطب تماس بگیرید و وقت معاینه ارتودنسی بگیرید

   1. Shiva گفت:

    سلام
    من 15سالمه و انحراف فک دارم و خط وسط دندانم ناهماهنگه ولی انحراف فکم خفیفه و فقط تو عکس دیده میشه و این انحراف فک ارثیه دندانهامم نسبتا نامرتبه
    و اینکه واقعا نمیتونم جراحی انجام بدم
    امکان درمان انحراف فک خفیف با ارتودنسی بعد از 14سالگی وجودداره؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     سلام شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد. در برخی موارد ممکن است.

 136. rash گفت:

  سلام . فک سمت راست من یکم بزرگتر از فک سمت چپم هست و احساس بدی دارم و این عدم تقارن رو میبینم و بسیار بهش فکر میکنم ایا از راه ارتودنسی درمان میشه یا باید جراحی بشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر سن شما کمتر از 10 سال است این عدم تقارن با ارتودنسی درمان می شود در صورتی که بیش از 10 سال دارید نیاز به ارتودنسی و جراحی فک است

 137. Rana گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 18 سالمه رشد یک طرفه فک دارم که هنوز فعاله
  دکتر گفت باطد جراحی کنم و مرکز رشد رو بردارم ولی امکان آسیب به عصب گوش وجود داره و ممکنه فلجی صورت پیش بیاد
  یه راه دیگه هم هست که باید 2 الی 3 سال صبر کنم تا مرکز رشد غیر فعال شه
  ولی معلوم نیس طول بکشه یا نه
  میشه راهنمایی کنین
  میشهبه جراحی اعتماد کرد؟
  و متخصص خوب تو اردبیل معرفی کنین ممنون

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام اگر احتمال آسیب به عصب گوش وجود دارد منطقی نیست که این کار را انجام دهید به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند متاسفانه در شهر شما همکاری را نمی شناسم

 138. فرید گفت:

  سلام آقای دکتر
  بنده 30 سالمه و در اواخر بلوغ به دلیل رشد دندان عقل سمت راست فک پایینم مقداری انحراف پیدا کرد(حدود 2 تا 3 میلیمتر) میشه این مشکل را با کاشت پروتز دائم حل کرد؟ طوری که انحراف مشهود نباشه
  اگر بخوام جراحی برش فک انجام بدم میشه فوری و بدون ارتودنسی قبل عمل این کار را انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این مشکل را نمی توان کاشت پروتز دائم حل کرد. بهترین درمان برای شما ارتودنسی و سپس جراحی است . جراحی بدون ارتودنسی موفقیت امیز نیست

 139. Shayan گفت:

  سلام به دندان پزشکی برای ترمیم دندان مراجعه کردیم آمپول بی حس کننده به فک تزریق شد و بعد از دو سه روز فک بالا به سمت راست کج شد و دهان کامل باز نمیشود راه درمان چیست؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   بهتر است به یک جراح فک و صورت با تجربه مراجعه کنید تا وضعیت شما را به درستی بررسی کنند

 140. پ گفت:

  سلام ۲۰ ساله هستم عصب های صورتم از کودکی ضعیف شده اند و ساییدگی فک هم دارم نامتقارنی صورت تا حدودی داشتم همه اجزای صورتم مثل بینی و لب به سمت راست متمایل بودند ولی خیلی کم ب حدی که احساس نشود فقط با دقت و تمرکز ارتودنسی کردم فک بالا خوب پیش رفت ولی فک پایین قبل از ارتودنسی عقب تر از فک بالا بود حالا امده جلو وسمت راست فکم اینگار رشد کرده و فکم به سمت راست حرکت کرده یعنی قبلا دندان های پایین سمت چپ زیر دندان های بالا بودند الان خیر .در ضمن یک دندان از سمت چپ پایین کشیدم ولی حالا با انجام ارتودنسی و کشیدن دندان وضعیت بهتر که نشد بدتر هم شده قبلا نامتقارنی صورت کم بود حالا خیلی شدید در حدی که لب و فک کلا کج و به سمت راست هستند و فک پایین جلو امده و بیرون زده و به سمت راست رفته هست
  لطفا کمک کنید

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام برای مشاوره در این مورد به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که تجربه و دانش کافی در این زمینه را داشته باشند. با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه ارتودنسی رایگان بگیرید تا بعد از معاینه شما را راهنمایی کنم. در برخی موارد افراد نیاز به دوره درمان طولانی تری طی سنین مختلف دارند. احتمالا در سنی هستید که استخوان های فک شما در حال رشد است و در حین درمان ارتودنسی باید این رشد در نظر گرفته شود

 141. نسرین گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من ۲۹ سالنه و مشکل انحراف فک دارم. فک بالا به سمت چپ و فک پایین به سمت راست انحراف داره. خواستم ببینم هزینه مربوط به درمانش حدودا چقدر میشه؟
  ممنون اگر پاسخ بدین

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه ارتودنسی رایگان بگیرید بعد از معاینه دقیق و انتخاب روش درمان مناسب هزینه درمان انحراف فک شما نیز اعلام خواهد شد

 142. بابک گفت:

  سلام آقای دکتر من 33سالمه انحراف فک پایین دارم تا حالا نتونستم برم دکتر فقط میخواستم بدونم هزینه تقریبی عمل فک و ارتودنسی چقدر میشه می دونم به خیلی چیزا بستگی داره قیمت حدودی هم بگید عمل فک چقدر میشه ممنون میشم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام ابتدا یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی از مطب بگیرید. بعد از این که روش درمانی انحراف فک شما تشخیص داده شد هزینه نیز اعلام می شود. برخی افراد نیاز به جراحی دارند برخی خیر و نوع دستگاه ارتودنسی که برای افراد مختلف به کار بسته می شود متفاوت است

 143. فرشید گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،من فک و لب پایینم یه مقدار جلو زده ولی دندان های ردیف پایینم جلو نزده آیا تو این حالت امکان درمان جلو زدگی فک و لب پایین وجود داره ؟ممنونم اگه راهنمایی کنید

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام بله روزانه افراد زیادی با این مورد به من مراجعه می کنند. ابتدا وضعیت هر دو فک بالا و پایین بررسی می شود سپس روش درمانی مناسب برای شما اعلام و انتخاب می شود. با مطب تماس بگیرید و یا در صفحه اول همین سایت وقت آنلاین برای معاینه بگیرید

 144. ساقر گفت:

  سلام خسته نباشید
  ی دکتر خوب هم در اصفهان معرفی کنید ممنون

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی اصفهان مراجعه فرمایید

 145. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من انحراف فک پایین دارم در ۱۲ سالگی متخصص ها نظرات مختلفی دادن بعضی جراحی و بعضی ارتودنسی که من ارتودنسی رو انتخاب کردم و بعد از ۳ سال وضعیت دندان ها خوب و فک بهبود پیدا کرد الان در ۳۰ سالگی بازهم انحراف فکم جلب توجه میکنه و من خیلی ناراحتم و چون شاغلم و بچه دارم شرایط جراحی ندارم ممکنه بدون عمل درست بشه؟
  متخصصی در ااصفهان معرفی میکنید؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   یک وقت معاینه ارتودنسی از مطب من بگیرید در حال حاضر متد ارتودنسی پیشرفت قابل توجهی داشته و احتمالا بتوان با دستگاه ارتودنسی داخل دهانی کوچکی مشکل شما را رفع کرد. بعد از معاینه تشخیص صحیحی بر روی علت انحراف فک شما گذاشته می شود و بهترین روش درمان به شما پیشنهاد می شود

 146. سعید گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه . صورتم متقارن نیست و علاوه بر اینکه دندان های بالا و پایین من در یک راستا نیستند و فک پایین کجه ، فک پایین عقب هم هست و من خیلی از این مشکل رنج میبرم آیا درمان میشه؟
  تنها راهش جراحیه یا با ارتودنسی هم درست میشه؟
  سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   درمان انحراف فک پایین در این سن ارتودنسی به همراه جراحی فک و صورت است

 147. مرتضی گفت:

  سلام 41سالمه من انحراف فک پاییئن دارم مشکل تنفسی ندارم دندان هایم به علت ساییدگی خراب شدن و دندان مصنوعی دارم وضعیت مالی خوبی ندارم اما به فکر درمانم ولی جرات نمیکنم ا ز طرفی اعتماد به نفسم پایینه،کم حوصله وناامیدم،خسته ام،خسته.

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام در مطب ما شرایط پرداخت هزینه ارتودنسی به صورت اقساط وجود دارد.

 148. اميد گفت:

  سلام من شيراز زندگي ميكنم فكم انحراف داره خيلي اعتماد به نفسمو از دست دادم يك پزشك فك و صورت كه مورد تاييد شما باشه تو شيراز بهم معرفي كنيد
  ممنون

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام در شیراز می توانید به آقای دکتر پاکشیر مراجعه کنید

 149. Ad گفت:

  سلام آقای دکتر
  من حدود ۶ماه پیش جراحی فک بالا و پایین انجام دادم
  انحراف هم در فک بالا بود و هم پایین
  خط وسط صورتم دیگه انحرافی نشون نمی ده ولی هنوز صورتم قرینه نشده و یک طرف زاویه دار تر هست
  آیا این مشکل برطرف میشه؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید اما معمولا تا یک سال ناحیه عمل ورم دارد و ممکن است در برخی از روزها به خاطر فرم خوابیدن شما بر روی صورت و یا شرایط گوناگون دیگر صورت کج به نظر برسد

 150. نیک شریف گفت:

  سلام اقای دکتر.من 27 سالمه فک پایینم انحراف داره به سمت راست.نوجوان بودم ارتودنسی انجام دادم ولی باز مشکل حل نشد و خود دکتر ارتودنسی گفتن باید جراحی بشه.چند جا نشان دادم گفتن که فک پایینت ساییدگی داره.یه مدت در غذا خوردن صدای بدی میداد فکم، ولی حالا بهتر شده اما هنوز انحراف داره و اذیتم میکنه نظرتون چیه؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام طی سالهای گذشته دانش ارتودنسی پیشرفت چشمگیری داشته است و درمان هایی که در گذشته با ارتودنسی امکان پذیر نبود در حال حاضر ممکن شده است. به صفحه اختراعات ارتودنسی من نیز می توانید مراجعه کنید و با دستگاه های داخل دهانی ارتودنسی که در ایران و آمریکا به ثبت رسانده ام آشنا شوید. با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی بگیرید در صورتی که امکان درمان ارتودنسی شما وجود نداشته باشد جراحی فک را به شما پیشنهاد خواهم دادو یا ارتوسرجری

   1. احمد گفت:

    سلام جناب دکتر من 28 سالمه دندونام نیاز به ارتودنسی داشت پ فکم مقداری کجه دکتر متخصص ارتودنسی یکسال پیش گفت باید جراحی بشه ولی الان که مراجعه کردم گفت نیازی به جراحی نیست و میشه یکاری کرد بدون جراحی درست بشه یعنی چیکار میکنه ؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام باید رادیوگرافی دندان های شما را ببینم سپس اظهار نظر می توان کرد.

 151. م گفت:

  سلام , من دختر 18ساله ام, از اطرافیان و خانواده ام پرسیدم که ایا فک پایین من انحراف داره یا نه, همه میگن که صورت من هیچ مشکلی نداره, خودمم وقتی توی ایینه نگاه میکنم انحرافی توی صورتم نمیبینم اما توی عکسایی که میگیرم فک پایینم به سمت راست متمایل شده و بینی ام یه خورده به سمت چپ , اول فکر کردم شاید به خاطر زاویه عکاسی باشه ولی وقتی با دوربین عکاسی عکس گرفتم ,بازم متوجه این انحراف شدم , حالا تکلیف من چیه؟ و اگه انحراف داشته باشم ایا باید هم بینی و هم فکمو جراحی کنم؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام برای تشخیص تخصصی انحراف فک باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. بعد از برسی عکس های تخصصی و معاینه دقیق وجود هرگونه ناهنجاری مشخص می شود. بهترین متخصص ارتودنسی می تواند بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد کند تا در حد امکان نیازی به جراحی نداشته باشید. در اغلب مواقع همزمان با درمان ناهنجاری و انمام درمان ارتودنسی بافت نرم صورت و بینی نیز به حالت استاندارد تغییر شکل خواهد داد

 152. مینا گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر جمیلیان من پسری 18 ساله هستم . دارای انحراف فک هستم. درمان من چیست

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 153. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دختر خانمی ۲۵ساله هستم فک پایین انحراف داره یه کم
  جراحی نمیخوام بشم آیا با ارتدنسی میشه تا حدودی درستش کرد؟
  ممنون میشم جوابم بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان اصلی ارتودنسی و جراحی است ولی با ارتودنسی به تنهایی و بدون جراحی می توان مشکل را تا حدودی کمتر کرد ولی به طور کامل درمان نمی شود

 154. مینا گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان. متخصص ارتودنسی
  درمان انحراف فک در سن 20 سالگی چیست

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان انحراف فک در سن 20 سالگی ارتودنسی به همراه جراحی فک است

 155. الناز گفت:

  سلام اقای دکتر من صورتم کاملا متقارن بود که یه روز صبح دیدم که صورتم تغییر کرده و صورتم چونم کج شده به طوری ک یک طرف لبم افتاده شده و یک سمت صورتم لاغر شده و موقع خندیدنی لثه یک سمتم دیده میشه 😢😢دلیلش چی میتونه باشه یهویی اخه چرا😢لطفا اگه میشه کمکم کنین ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است در اسرع وقت از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید

 156. مهدیه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من فک پایینم از سمت راست درحال رشده
  از طریق اسکن تکنسیم ۹۹متوجه شدیم
  با فاصله ۶ ماه دوتا عکس فوتوگرافی گرفتم
  تغییری ایجاد نشده بود
  دکتری که مراجعه کردم گفتن باید سه چهار سال صبر کنی تا کاملا مطمئن بشی رشدمتوقف شده
  ۱۸ سالمه
  آیا واقعا این زمان لازمه؟
  مرسی که جواب میدین

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام متخصص ارتودنسی موارد گوناگونی را برای تخمین زدن این موارد در نظر می گیرد که پس از معاینه بیمار می توان نظر قطعی را اعلام کرد. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت ارتودنسی بگیرید. معاینه ارتودنسی رایگان است

 157. حسین گفت:

  سلام آقای دکتر آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه جراحی فک رو قبول میکنه؟؟ چه مقدار؟؟ممنونم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام باید با کارگزاری بیمه خود تماس بگیرید و درباره این موضوع سوال کنید

 158. حسین گفت:

  سلام آقای دکتر آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه جراحی فک رو قبول میکنه؟؟ چه مقدار؟؟

 159. حسین گفت:

  سلام. خسته نباشید. من ۲۸ سالمه. انحراف در فک پایین دارم. البته مشکلی در زندگی روزمره ندارم. در واقع از نظر بلع، تنفس یا خوابیدن مشکلی ندارم. تنها مشکلم تقارن نداشتن صورتمه که اعتماد به نفسمو کم می‌کنه. میخواستم ببینم میشه این انحراف رو بدون جراحی برطرف کرد؟ و اینکه حدودا چقدر طول میکشه تا وضعیت فکم کاملا بهبود پیدا کنه؟ سپاسگزارم.

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام شما باید با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان معاینه ارتودنسی بگیرید. در اکثر مواقع من انحراف فک را بدون جراحی و با پیشرفته ترین متدهای روز دنیا درمان کرده ام. برای مشاهده نمونه کارها به گالری تصاویر قبل و بعد ارتودنسی مراجعه کنید. پس از معاینه درباره طرح درمان ارتودنسی شما و این که درمان ارتودنسی چقدر طول می کشد اطلاعات دقیقی به شما خواهم داد هر بیمار نیازمند به ارتودنسی روش درمان منحصر به فرد خود را می طلبد

 160. فهیمه گفت:

  سلام من ۲۵سالمه و فک پایینم کجه ولی جوری نیست که خیلی به چشم بیاد چون همیشه موهام دور صورتم بوده ولی الان‌سمت چپم هم سر درد دارم یعنی گیجگاهم درد میگیره یه وقتایی گوشمم همینطور یه وقتایی درد داره وقتی دهنمو باز میکنم دردش خوب میشه جدیدا خیلی خودم حساس شدم به نظر شما عمل می‌خواد؟؟؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام یکی از عوارض انحراف فک همین مواردی است که ذکر کردید به علاوه ساییدگی دندان ها و آسیب به فک بالا نیز در صورت عدم درمان بروز خواهد کرد. با توجه به پیشرفت فوق العاده ارتودنسی و چندین اختراع که بنده در این زمینه داشته ام در نود درصد مواقع انحراف فک را بدون جراحی و تنها با ارتودنسی درمان کرده ام. برای ویزیت رایگان ارتودنسی با مطب تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم برای شما انجام شود. پس از معاینه نحوه درمان انحراف فک شما را اعلام خواهم کرد

 161. fariba گفت:

  سلام آقای دکترمن فک بالا انحراف داره که باعث شده دندان پایین بهم ریخته بشه ازجراحی هم میترسم 27سالمه خندیدنی خیلی زشت میشم که اعتماد به نفسم ازدست دادم پول ندارم ارتودنسی کنم میشه قسطی ارتودنسی کنین با قیمت کم خواهش می کنم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام برای ویزیت رایگان معاینه ارتودنسی مراجعه کنید در صورتی که بتوان بدون جراحی و با ارتودنسی انحراف فک و نامرتبی دندان های شما را درمان کرد هزینه ارتودنسی و نحوه پرداخت به شما اعلام خواهد شد. در صورت داشتن بیمه دفترچه بیمه خود را به همراه بیاورید.

 162. Fteme گفت:

  باسلام. آیا ممکنه بعد از عمل جراحی فک پایین به دلیل انحراف ، فک دوباره ب حالت قبلی خود برگردد؟

  1. A Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام اگر تشخیص علت انحراف فک شما به خوبی انجام نشده باشد و درمان و عمل جراحی فک پایین کامل انجام نشده باشد بله امکان عود و بازگشت وجود دارد. توصیه می کنم برای درمان انحراف فک ابتدا به یک متخصص ارتودنسی که فلوشیپ جراحی دارد مراجعه کنید

 163. sanaz گفت:

  با سلام
  دکتر فک پایین من مقداری بزرگ هست بطوری که دندان های پایینی دقیقا هم سطح با دندان های بالا قرار میگیرند16 سالمه، ایا این مشکل تنها با ارتودنسی برطرف میشود یا نیاز به جراحی فک دارم؟

 164. sofia گفت:

  با سلام
  دکتر فک پایین من مقداری کج هست بطوری که دندان های من به طور استاندارد روی هم قرار نمی گیرد آیا در سن 18 سالگی می توان این مشکل را با ارتودنسی حل کرد؟ من از جراحی فک می ترسم ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام ابتدا یک وقت معاینه ارتودنسی بگیرید توصیه می کنم به یک متخصص ارتودنسی که مدرن و به روز است مراجعه کنید تا از جدیدترین روش های ارتودنسی برای درمان شما بهره ببرد. تمام سعی متخصصین بر این است که درمان بیمار بدون جراحی و تنها با ارتودنسی و بدون بازگشت انجام شود. هرچه سریعتر برای درمان اقدام کنید و اجازه ندهید ترس از جراحی فک منجر به عدم مراجعه شما به متخصص ارتودنسی شود

 165. سینا گفت:

  سلام آقای دکتر
  درمان انحراف خفیف فک پایین در سن ۱۸ سالگی تنها با ارتودنسی چگونه ممکن است؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   دستگاه های مدرنی از نسل مینی اسکروها و دیگر دستگاه های ارتودنسی در درمان انحراف فک بسیار کمک کننده هستند. به یک متخصص ارتودنسی با تجربه که با علم روز آشنا است و با روش های جدید ارتودنسی آشنایی دارد قرار ملاقاتی بگذارید تا وضعیت شما را بررسی کنند و توضیحات لازم را به شما بدهند

 166. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم حداقل و حداکثر هزینه عمل جراحی عدم قرینگی صورت معمولا چقدر میشه؟
  خیلی ممنون

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   بسته به این که عدم قرینگی صورت و انحراف فک شما چقدر باشد و چه عواملی دخیل باشد و چه نوع درمان یا درمان هایی مورد نیاز باشد هزینه ها متفاوت است لطفا با مطب تماس بگیرید تا بیشتر راهنمایی شوید

 167. شیوا گفت:

  سلام
  من 15 سالمه و انحراف فک دارم آیا درمان انحراف فک بدون جراحی تو این سن امکان پذیره؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام با توجه به پیشرفت چشمگیر درمان ارتودنسی در برخی موارد این امکان وجود دارد که با ارتودنسی و بدون جراحی انحراف فک درمان شود. توصیه می کنم به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید که مدرن و به روز باشد و با علم جدید آشنایی کامل داشته باشد تا در حد امکان از درمان ارتودنسی و بدون جراحی برای شما استفاده شود

 168. حسین گفت:

  با عرض سلام. من سی سال دارم و سه ماه پیش عمل جراحی جلو اوردن فک بالا انجام دادم و پس از عمل متوجه شدم مشکل انحراف خط تقارن دندان بالا به میزان حداقل ۳ یا ۴ میلیمتر پیدا کردم. آیا با درمان ارتودنسی قابل حل است یا اینکه نیاز به عمل مجدد هست، لطفا راهنمایی کنید چون موجب نگرانی شدید من شده. آیدی تلگرام و اینستا: omidi2722@

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این مورد را حتما باید با متخصص ارتودنسی خودتان مشورت نمایید . ولی باید دانست انحراف فک باید در حین جراحی تصحیح می شد. تصحیح ان با ارتودنسی بسیار مشکل و گاهی غیر ممکن است در اینصورت نیاز به جراحی مجدد است .

 169. هوشنگ گفت:

  با سلام. برای انحراف فک چه جراحی توصیه می شود

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. انحراف فک معمولا در فک پایین صورت می گیرد. و برای درمان انحراف فک باید حتما جراحی بر روی فک پایین انجام شود

 170. Melika گفت:

  سلام .من 18سالمه و فک پایینم کمی رو به جلو هس و کمی هم ب صورت جزئی انحراف داره.میخواستم بدونم فقط از طریق ارتودنسی این مشکل قابل درمانه؟؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام با توجه به پیشرفت چشمگیر ارتودنسی احتمال درمان ارتودنسی به تنهایی زیاد است اما شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد. برای ویزیت و تشخیص روش درمان مناسب به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که هم به روز و مدرن باشد و هم تجربه کافی در زمینه درمان ارتودنسی داشته باشد

 171. ایمان گفت:

  سلام اقای دکتر ،من سنم ۲۷ ساله و با دندان ها مشکلی ندارم ولی فک پایینم داره کج رشد میکند در حدی که صورتم توجه میکنی کج هست سمت چپ رشدش بیشار از راسته ،اگه راهنمایی کنیدمشکل کجاس و به کجا مراجه کنم ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام شما می توانید به مطب من مراجعه کنید و یا به یک متخصص ارتودنسی که فلوشیپ جراحی نیز دارد مراجعه کنید تا بررسی های لازم جهت اندازه فک قرار گیری دندان ها و غیره انجام شود. سپس برای درمان انحراف فک یا رشد کج دندان ها روش درمان ارتودنسی و یا ارتوسرجری به شما پیشنهاد خواهد شد. ویزیت اولیه در مطب من رایگان است

 172. آرمین گفت:

  سلام با عرض ادب و احترام من نوجوانی هجده ساله هستم که مطمئنم فک پایینم دچار انحراف شدید هست میتونید هزینه جراحی و اورتودنسی رو بگید؟ مرسی

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید ممکن است نیازی به جراحی نداشته باشید . انواع دستگاه های ارتودنسی نیز هزینه های متفاوتی دارد.

 173. سیما گفت:

  سلام آقای دکتر
  آیا می توان همه ناهنجاریها را با ارتودنسی و بدون جراحی فک درمان کرد. من خانمی 35 ساله هستم و از جراحی و بیهوشی به شدت می ترسم. راهی وجود دارد که جراحی فک را انجام ندهم؟ درضمن من چانه و فک جلوزده دارم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در 35 سالگی ارتودنسی و جراحی فک است اگر سن شما زیر 10 سال بود امکان درمان با ارتودنسی و بدون جراحی وجود داشت به همین علت است که تاکید می شود بیماران قبل از بلوغ ودر سنین کم برای ارتودنسی مراجعه نمایند.

 174. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید شبتون بخیر
  من هم انحراف بینی دارم هم انحراف فک که به سمت راسته وقتی که غذا میخورم دهنمو که یکم زیاد باز کنم استخون دو طرف جا به جا میشه و خیلی درد داره چیکار میتونم بکنم؟؟اول مشکل فکم رو حل کنم بعد بینی؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اول باید جراحی فک صورت گیرد و بعد جراحی بینی انجام شود اول باید فک در سر جای درستش قرار گیرد و بعد بینی بر روی فک سالم چیده شود در غیر اینصورت نتایج درمان ناموفق است. در ضمن باید دانست قبل از جراحی باید بیمار ارتودنسی شود به عبارت دیگر اول ارتودنسی بعد جراحی فک و سپس جراحی بینی باید انجام شود.

 175. مهدیه گفت:

  سلام دکتر . من نیمرخ صورتم از چپ و راست فرق داره . از روبرو یک سمت فکم زاویه داره یک سمت دیگه منحرف شده به سمت مقابل . مطمئنا باید با جراحی و ارتودنسی ترمیم بشه .طول درمان . روش درمان و هزینه جراحی و ارتودنسی چقدر میشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 176. Masoomeh گفت:

  سلام
  برادری ۱۰ساله دارم که فکش انحراف دارد چه موقع برای درمان ارتودنسی مراجعه نمایم؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام در حال حاضر زمان مناسبی برای مراجعه به متخصص ارتودنسی است لطفا مطلب سن مناسب ارتودنسی را مطالعه کنید

 177. mahdi گفت:

  سلام آقای دکتر، من ۱۷ سال سن دارم و دندون های فک پایینم دقیقا روی دندون های فک بالا قرار میگیره(کمی جلو هست خیلی کم) و فک پایینم هم کمی به سمت چپ انحراف داره. خیلی کم، طوری که اطرافیان من متوجه جلو بودن و انحراف فک من را نمی توانند تشخیص دهند میخواستم اینو بدونم که امکان درمان بدون جراحی هست؟ یا خیر؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ث ارتودنسی یا جراحی ، و غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 178. ..... گفت:

  سلام من ١٦ سال سن دارم دندون های بالاییم مرتب روی دندون های پایینیم قرار نمیگیرن. و زمانی ک حرف میزنم یا میخندم کاملا مشخصه و این خیلی منو اذیت میکنه. آیا با ارتودنسی دندون هام روی هم قرار میگیرن؟! یا حتما باید جراحی بکنم؟!

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر این می بود که درمان می بایست در سنین پایین تر انجام می شد ولی باید گفت اگر کجی فک شما کم است در این سن می توان بدون جراحی و فقط با ارتودنسی ان را درمان کرد در غر اینصورت نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارد.بهتر است معاینه شوید تا جواب قطعی را به شما داد.

 179. مدیسه گفت:

  سلام اگر در فک پایین انحراف وجود داشته باشد راه درمان چیست؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی مشکل انحراف فک پایین در سن زیر 10 سال برطرف می شود ولی بعد از 10 سالگی درمان این مشکل نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارد ولی حتما باید بیمار معاینه شود تا جواب قطعی را بتوان داد.

 180. ... گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان خسته نباشید. درمان انحراف فک در سن 20 سالگی چیست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان انحراف فک در 20 سالگی جراحی فک و صورت است

 181. ... گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من ۱۸ سالمه و کمی انحراف بینی و صورت دارم که امروز به دکتر مراجعه کردم برای عمل بینی که دکتر گفت بخاطر انحراف فکم که صورتم رو هم کج نشون میده یعنی یه طرف صورتم با سمت راستم فرق میکنه اگه عمل بینی هم کنم بخاطر انحراف فکو صورت امکان داره دماغم باز کمی انحرافدار مشخص بشه.آیا بنظرتون من الان با ارتودنسی میتونم انحراف فکمو درست کنم؟؟؟
  اینم بگم که این انحراف صورتو فکم زیاد تو ذوق نمیزنه باید دقت کنی تا متوجه بشی ولی من رو این موضوع خیلی حساس شدم و اصلا نمیتونم تحمل کنم و تو عکسا همیشه نیمرخم.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.باید شما معاینه شوید تا بتوان به درستی به شما جواب داد ولی به طور کلی باید گفت باید با ارتودنسی و یا جراحی فک و صورت اول فک اصلاح شود وبعد از ان جراحی بینی انجام شود.

 182. مرتضی گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده 17سالمه و یسالی میشه که احساس می کنم فک پایینم به سمت راست کج شده
  دندونام روی هم به صورت مرتب قرار نمیگیرن مثلا دندونای جلویم وقتی دهنم بسته باشه فاصله ی زیادی باهم دارن میخواسنتم بدونم که با اورتودنسی مشکل فکم حل میشه یا ن؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باتوجه به اینکه شما دارای انحراف فک هستید و فک پایین شما به سمت راست کج می شود شما نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارید.

 183. افشار گفت:

  سلام اقای دکتر من دختری 28 ساله هستم که فکم به یک سمت حرکت کرده و حتی خودم احساس میکنم که انحراف به یک سمت داره بیشتر میشه دندانهایم روی هم نیست و با حرکت فک دندونام روی هم قرار میگیره دندان های بالا مرتبه ب جز یک دندون که در پشت و فاصله دو تا دندون دیگه قرار گرفته و دندون های پایین مرتب نیست میخوام بدونم در نهایت چون امکان عمل جراحی ندارم بهترین کار ب جز جراحی چیه؟ و اینکه ایا با ارتودنسی دندون هام مرتب میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان انحراف فک در سن شما ارتودنسی به همراه جراحی فک است. ولی اگر انحراف فک مختصر باشد ممکن است بتوان با ارتودنسی به تنهایی مشکل شما را حل کرد بنابراین بهتر است معاینه شوید . معاینه رایگان است

 184. متین گفت:

  سلام دختری 25ساله هستم که صورتم انحراف داره البت مشخص نست ولی تو عکسا خیلی بد معلومه،نیم رخ سمت راست با چپ متفاوته،دندونای قسمت چپ ام حس میکنم شیب به سمت پایین داره،و تو عکسا دهنم کج میفت با ارتودونسی حل میشه یا عمل میخواد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. انحراف فک در این سن با ارتودنسی به همراه جراحی قابل درمان است.

 185. علیرضا گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان من پسری 17 ساله ام و دچار کجی گردن و انحراف ان به سمت چب و کجی فک به سمت راست را دارم و فک پایینم به سمت راست کج شده برای درمان گردن و فک خود چه کنم لطفا کمکم کنید از زندگی ناامید شدم نمی توانم به راحتی عکس بگیرم یا بخندم چون گردن و فک ام کج شده خیلی خجالت میکشم و نمی توانم در جامعه حضور پیدا کنم خواهشن راهی نشان دهید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارید. اول باید ارتودنسی انجام دهید تا راه برای جراحی فک باز شودوسط درمان ارتودنسی فک شما جراحی می شود. و بعد از جراحی فک ارتودنسی شما برای 6 ماه ادامه می یابد

 186. مهربان گفت:

  سلام آقای دکتر من هم مشکل دیپ بایت دارم و هم فک پایینم کمی به سمت چپ انحراف دا د لطفا بگویید درمان من به چه صورت خواهد بود

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر سن شما زیر 12 سال است با ارتودنسی به تنهایی درمان می شوید و اگر بالای 12 سال سن دارید به احتمال بسیار زیاذ نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی دارید. ولی در هر حال باید معاینه شوید تا به طور دقیق به شما طرح درمان داد.

  2. محمد گفت:

   سلام اقای دکتر من ۳۱ سال سن دارم دندون جلوییم تو هفت سالی کج در اومد الان دیگه خیلی بدجور شده ایا همین یه دندون باید اصلاح بشه یا ارتودنسی کامل اگه ممکنه بگید چقد هزینه داره ممنون

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 187. hdi گفت:

  سلام من در قسمت فک پایین من کمی انحراف وچود دارد ایا با ارتودنسی دندان و فک جای خودش قرار میگیره؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بستگی به شدت مشکل . سن بیمار . میزان انحراف . نوع ناهنجاری و غیره دارد باید معاینه شوید تا بتوان به درستی به شما پاسخ داد.

 188. آریا گفت:

  سلام آقای جمیلیان من پسری 15 ساله هستم.و دندون جلویی من چند سالی میشه شکسته و می خواهم درستش کنم احتمال زیاد می خواهم یک دندان مصنوعی دائمی(ایمپلنت)کنم و دندان های من نیاز به ارتودنسی داره دندان نیش سمت راستمم کجه و بنده و من یک روز متوجه شدم که فک پایینم انحراف داره و کمی پایینه یعنی با دندون های بالایی من مطابق نیست! آیا با ارتودنسی مشکل من حل میشه یا نیاز به جراحی فک هست؟؟؟من نگرانم که نیاز به جراحی باشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 189. رامین گفت:

  سلام آقای دکتر دختر 7 ساله ای دارم که فک پایین ایشان دارای انحراف است ایا نیاز به جراحی دارد

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید دختر شما در این سن توسط یک متخصص ارتودنسی تحت درمان قرار گیرد. درمان درست ارتودنسی می تواند نیاز بیمار به جراحی را برطرف نماید تاخیر بیشتر احتمال جراحی فک را بیشتر می کند . ولی در هر صورت بیمار باید معاینه شود تا بتوان نطر قطعی داد

 190. مرتضی حامدپور گفت:

  سلام خسته نباشید،من حدود سی سالمه و بصورت مادرزادی مشکل عصب فاشیال صورت داشتم و به همین دلیل یه طرف صورتم رشد بیشتری کرده و صورتم قرینه نیست،برج پنج امسال یه جراحی ماسل ترانسفر کردم و برج دوازده امسال عمل بینی،الان فقط فکم کجه،آیا راهی برای درمان دارد?

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما در درمان مسیر اشتباهی انتخاب کرده اید اول باید فک جراحی شود تا فک درست گردد و بعد باید بینی بر مبنای فک درست جراحی گردد.

 191. سجاد گفت:

  سلام.اقای دکتر من از بیماری عدم تقارن صورت رنج میبرم.به دلایلی نشد که از بچگی درمان رو شروع کنم.الان ۲۶ سالمه و طرف راست صورتم با چپم فرق میکنه.طرف راستم کوچیکتره.خدا رو شکر چی میشه کرد.شده دیگه.اما الان میخام اگه خدا بخاد و با کمک دکترهای مجربی مثه شما مشکلات صورتمو یکم درست کنم.اگه مشکل فکمو حل کنم چهرم خیلی بهتر میشه.دندونای بالایی و پایینی من دراین حالت روی همند اما فک پایینم به راست منحرفه و کلا صورتم نامتوازن.اما وقتی فک پایینمو به سمت چپ حرکت میدم صورتم خیلی تغییر میکنه و بهتر میشه.اما توو این حالت دندونای بالا و پایین روی هم سوار نمیشن.چیکار کنم .ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . شما نیاز به ارتودنسی ثابت و جراحی فک و صورت برای درمان عدم قرینگی صورت دارید.

  2. علی رضایی گفت:

   سلام آقای دکتر من ۱۶ سالمه چند وقتیه که متوجه شدم فک پایینم به یک طرف انحراف داره و تا مدتی قبل اینجوری نبوده . زیاد مشخص نیست در حالت عادی ولی توی عکس خیلی واضحه . ایا با ارتودنسی مشکل برطرف میشه؟

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 192. مهرشاد گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  سن 27
  من در اثر ی سرگیجه زمین خوردم با فک پایینی و فکم شکست عمل فک انجام دادام الان دندونای فک بالا با پایین همانک نیستن و الان غذای جویدنی ب هیچ وجه نمیتونم بخورم
  یک امیدواری به من بدید ایا نظمشون با ارتودنسی ب حالت قبل برمیگرده
  خیلی نگرانم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت میتوان دندانها را منظم کردو دو فک را تنظیم نمود

  2. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . نظم دندانها با ارتودنسی به راحتی قابل اصلاح است

 193. سحر گفت:

  با سلام
  بنده دو هفته است که عمل فک انجام دادم در عمل فک بالا و پایینم رو بردن عقب ولی الان متوجه شدم که فک پایینم به سمت راست انحراف داره یعنی میدلاینم درست نیس. وقتی خودم فک پایینم رو تکون میدم میدلاین درست میشه اما به دلیل اینکه دندانهای فک بالا و پایینم روی هم قرار نگرفته اند فک پایینمو وقتی سمت راست میبرم راحتترم که در این صورت میدلاینم کج میشه. خیلی میترسم که فکم کج بشه و از طرفی هم اصلا امکان عمل مجدد برایم وجود ندارد ایا با ارتودنسی مشکلم رفع میشود؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید این مشکل را با متخصص ارتودنسی معالجتان مطرح کنید . من شرایط قبلی دندانی فکی شما را نمیدانم ولی کار متخصص ارتودنسی برای تصحیح انحراف فک در مورد شما بسیار سخت شده است. چون می بایست تصحیح انحراف فک در حین جراحی انجام شود.

 194. نیلوفر گفت:

  سلام دکتر جمیلیان من در شهرستان زندگی میکنم و امکان آمدن به تهران را ندارم.من 16 سال سن دارم و فک پایینم انحراف داره آیا میتونم با مراجعه به دکتر شهر خودم و با ارتودنسی بدون نیاز به عمل فکم را درست کنم.لطفا پاسخ دهید باتشکر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

  2. یحیی یونسی زاده گفت:

   با عرض سلام.من حدو ۳۸ سالمه و همیشه از کجی لثه ها رنج بردم و حدود ۱۵ سال پیش یک ارتودنسی متحرک انجام دادم ولی خوب نبود…لثه پایینم به طور واضح انحراف دارد…میخواستم بدونم راه حل چیست .ممنون

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . باید رادیوگرفی ها دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد. شیب دندانها ، فکین و شرایط فیزیکی معاینه شود تا جواب قطعی داده شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت تعیین وقت قبلی تماس بگیرید.

 195. مهسا گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان دخترى ٢٣ساله هستم كه فك پايينم انحراف داره البته به طور واضح مشخص نيست و فقط وقتى عكس میگيرم معلوم ميشه خط ميانى دندانهاى پايينم با بالايي در يك راستا نيستند و خيلي كم در حد يك ميليمتر انحراف داره ميخواستم بدونم با توجه به سنم امكان رفع اين مشكل با ارتودنسي هست يا حتما بايد جراحي بشم؟مرسي

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان انحراف فک در سن بعد از 14 سال جراحی فک است. اگر انحراف فک شما مختصر است می توانیدآن را نادیده بگیرید ولی در صورتیکه انحراف فک زیاد باشد بیمار نیاز به ارتودنسی و جراحی فک و صورت خواهد داشت.

  2. محممحمد گفت:

   سلام آقای دکتر من 19سالمه خط تقارن فک بالا و پایینم توی یک راستا قرار نداره وقتی عکس میگیرم فک پایینم به یک سمت کج میشه از این که اینطور میشه خیلی ناراحتم و اعتماد به نفسمو از دست دادم
   به نظر شما باید چکار کنم میشه بدون جراحی درست بشه

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . اگر سن شما زیر 12 سال است با ارتودنسی ثابت مشکل حل می شود. ولی اگر بالای 12 سال دارید ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک و صورت باید انجام گردد.

 196. شادی گفت:

  سلام دکتر جمیلیان. من دختری 10 ساله دارم که فک پایین ایشان دارای انحراف است در ضمن دارای تنفس دهانی هم است به متخصص ارتودنسی در شهر خودمان مراجعه کردم گفتند نیاز به جراحی در 18 سالگی دارد.. آیا راهی به جز جراحی وجود دارد؟ من از جراحی می ترسم. با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. وقتی بیمار تنفس دهانی دارد تنفس دهانی باعث کوچکی فک بالا می شود و در نتیجه دو فک برهم منطبق نمی شوند و باعث انحراف فک پایین می گردد. می توان با ارتودنسی به تنهایی این مشکل را رفع کرد ولی باید دانست که حتما تنفس دهانی بیمار نیز در حین درمان ارتودنسی باید تصحیح شود به عبارت دیگر در حین درمان ارتودنسی برای رفع تنفس دهانی بیمار می بایست به متخصص گوش وحلق وبینی هم مراجعه نماید. با دادن پلاک پیج دار در فک بالا می توان فک بالا را بزرگ و بیمار را درمان کرد.

  2. مرضیه گفت:

   سلام دکتر درمان انحراف فک در 20 سالگی چیست

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت و جراحی فک دارید

   2. امیر حسین بهسودی گفت:

    سلام اقای دکتر من ۱۵ سالمه و فکم به سمت چپ انحراف داره با ارتودنسی مشکل حل میشه

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد تا جواب قطعی به شما داده شود. و حضورا راهنمایی خواهید شد.

    2. نرگس گفت:

     ایا بالای ۵۰سال سن جراحی فک صورت می گیرد متشکرم

     1. دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

     2. فائزه گفت:

      سلام
      برای درمان انحراف فک نمیتوانم به تهران بیام. شما دکتری رو در اصفهان سراغ دارید که مثل خودتون مجرب باشند؟

     3. دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. متاسفانه حیر

   3. م.ف گفت:

    با سلام.
    دختر ۸ ساله ای دارم که قسمت راست و چپ فک ش تقارن ندارد،آیا در این سن درمانی دارد ک نیاز ب جراحی نباشه؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. این سن مناسب هست. دیرتر نشود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

     1. سپیده گفت:

      سلام اقای دکتر من ۱۶ سالمه متوجه شدم انگار یکم فک پایینم کجه و باعث فک درد و صداهای فک و اینا شده ولی اونقدر شدید نیست میخواسم بدونم با ارتودنسی حل میشع یا حتما باید جراحی بشه

     2. دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

     3. دریا گفت:

      سلام من ۱۶ سالمه و از ۱۴ سالگی ارتودنسی برای جراحی انحراف فک انجام دادم . الان وقت عملم شده و اینکه جراح فکم میگه با جراحی ۸۰ درصد فقط انحراف برطرف میشه ! من الان چی کار کنم ؟؟ لطفا منو راهنمایی کنید . و اینکه انحراف فک من خیلی کمه فقط تو عکسا مشخصه . من نمیدونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید

     4. دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *