زمان ارتودنسی

سن مناسب ارتودنسی

سن مناسب درمان ارتودنسی

تا زمانی که دندان در دهان دارید می توانید از درمان ارتودنسی برای مرتب کردن دندان ها کمک بگیرید. به طور کل بیماری که مشکل فکی ندارد و فقط نیاز به حرکت دادن دندان ها دارد در هر محدوده سنی می تواند به ارتودنتیست مراجعه کند البته به شرطی که لثه ها و استخوان فکین سالم باشند. با این حال برای این نوع درمان سن مناسبی وجود دارد که تحت تاثیر نوع و شدت ناهنجاری، جنسیت و سایر عوامل قرار دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه لازم است معاینات اولیه، اقدامات پیشگیرانه و اقدامات درمانی هر یک در زمان و سن مناسب خود انجام شوند.

پسری که در حال درمان ارتودنسی است

اهمیت سن در درمان ناهنجاری های فکی و دندانی

درمان ارتودنسی یکی از درمان‌ های بلند مدت دندانپزشکی است که بین 6 الی 24 ماه به طول می‌ انجامد. حرکت دادن دندان ها و همچنین درمان ناهنجاری های فکی بدلیل اینکه بر روی بافتهای استخوانی انجام می شوند، باید در سن مناسب از نظر رشد استخوان انجام شوند تا بتوانند بهترین نتیجه را در کوتاهترین زمان و با صرف کمترین هزینه بدنبال داشته باشد. در دوران بلوغ حرکت دادن استخوان ها با دستگاه های ارتودنسی بسیار راحت تر از دیگر دوران رشد انجام می شود. استخوان های صورت را می توان در هنگام رشد این استخوان ها با دستگاه ارتودنسی جهت داده و آنها را در مسیر مناسب هدایت نمود. به همین دلیل رفع اختلالات و ناهنجاری های فکی با ارتودنسی در سنین بلوغ انجام می شود. مرتب کردن دندان ها را در سنین بالاتر می توان با کمک ارتودنسی انجام داد ولی بعد از دوران بلوغ با توجه به کند شدن رشد و شکل ‌گیری استخوان‌ ها، طول دوره درمان ارتودنسی بیشتر و همچنین انجام درمان ارتودنسی دشوارتر می‌شود.

سن مناسب برای اولین معاینه ارتودنسی

به پیشنهاد انجمن ارتودنسی آمریکا اولین معاینه ارتودنسی بهتر است در سن 7 سالگی انجام شود. متخصص ارتودنسی دندان بسیاری از ناهنجاری‌های دندان و فک را در این سن می‌ تواند سریع ‌تر شناسایی نماید. شاید برخی درمان‌ ها را در این سن نتوان شروع کرد اما می‌توان اقدامات پیشگیرانه برای بروز یا کاهش اثرات ناهنجاری ‌های فک و دندان در آینده را سریع ‌تر انجام داد. یک معاینه ارتودنسی به موقع به بیمار کمک می کند طرح درمان ارتودنسی مناسبی را از ارتودنتیست خود دریافت کند. در سن 7 سالگی اولین دندان آسیاب بزرگ رشد می کند که در جفت شدن دندان ها و جویدن غذاها نقش مهمی دارد. در این زمان متخصص ارتودنسی روابط بین فک، دندان و صورت را به طور کامل بررسی می کند. بدین ترتیب به راحتی زمانبدی درمان ارتودنسی کودک مشخص می شود. این تشخیص به موقع فرصت زیادی را برای شروع درمان ارتودنسی فراهم می کند.

متخصص ارتودنسی در حال گذاشتن براکت ارتودنسی روی دندان بیمار است

بهترین سن برای درمان ناهنجاری های فکی

بعد ازاولین معاینه ارتودنسی، ارتودنتیست مشخص می کند که اولین مراجعه برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی باید باشد. این زمان بستگی به نوع و شدت ناهنجاری دارد. در بیمارانی که مشکلات فکی دارند بیمار باید قبل از شروع بلوغ معاینه شود و در هنگام بلوغ درمان ارتودنسی را تحت نظر یک متخصص ارتودنسی ماهر که فلوشیپ جراحی فک نیز باشد شروع کند. با دخالت درمان ارتودنسی در الگوی رشد بیمار، رشد صحیح فکین حاصل می شود. همچنین حرکت دندان ها به سمت موقعیت استاندارد سوق می یابد. شروع درمان ارتودنسی برای پسرها معمولا 9 سالگی و برای دختر ها 8 سالگی تعیین می گردد. اما بر اساس نوع ناهنجاری فکین درمان ارتودنسی را می توان زود تر نیز شروع کرد. به هر حال این مورد بعد از معاینه و توسط متخصص ارتودنسی تعیین می گردد.

اگر بیمار در زمان مناسب و در حین بلوغ برای درمان مشکلات فکی مراجعه نکند بعد از این دوران استخوان فکین سخت می شوند و با دستگاه های ارتودنسی قابل حرکت دادن نیستند. در این زمان بیمار نیاز به جراحی فک خواهد داشت. بنابراین مراجعه به موقع می تواند برای درمان ناهنجاری های فکین بدون جراحی راهگشا باشد.

بهترین سن برای ارتودنسی

به طور کل بیماری که مشکل فکی ندارد و فقط نیاز به حرکت دادن دندان ها دارد در هر محدوده سنی می تواند به ارتودنتیست مراجعه کند البته به شرطی که لثه ها و استخوان فکین سالم باشند. ولی اگر در اولین معاینه در دوران کودکی مشخص شود که بیمار مشکلات فکی ندارد و فقط دندان های نامنظم دارد برای مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی می تواند در محدوده سنی 10 تا 12 سال مراجعه کند. در این بازه سنی به دلیل اینکه بیشتر دندان‌های شیری افتاده اند و بیشتر دندان های دائمی فرد (به استثناء دندان عقل و آسیای بزرگ) درآمده‌ اند، می‌توان با معاینه ارتودنسی مناسب از بروز ناهنجاری‌ های شدیدتر جلوگیری نمود و به اصلاح ناهنجاری ‌های اسکلتی و دندانی پرداخت.

اگر چنین درمان هایی در سن مناسب خود انجام نشود، می توان آنها را در سنین بالاتر نیز انجام داد. پس از سن 30 سالگی با توجه به تحلیل استخوان در فک متخصص ارتودنسی باید در انتخاب نوع درمان و شیوه درمان محافظه ‌کارانه ترعمل کرده و اطلاعات کامل را با توجه به محدودیت های موجود درمانی در اختیار بیمار قرار دهد.

سوالات متداول سن مناسب ارتودنسی

آیا سن بیمار در ارتودنسی به طول درمان هم ارتباط دارد؟

بله، سن بیمار از اهمیت بسیاری برخوردار است. ولی میزان ناهنجاری، شدت نا هنجاری، نوع ناهنجاری، بهداشت دهان و دندان، نوع براکت های استفاده شده نیز بی تاثیر نیستند.

آیا با انجام ارتودنسی در سن کودکی مشکل نهفتگی دندان ها درمان خواهد شد؟

بله،با انجام ارتودنسی، در کودکی سبب می شود تا فضای فک و دهان برای دندان های دائمی بازتر شود و در واقع هر یک از دندان ها در جایگاه درست خود قرار گیرند. تا دندان ها در حالت نهفته در قسمت فک رشد نکنند.

در کدام ناهنجاری ها سن بیمار ملاک اصلی درمان است؟

سن بیمار در برخی ناهنجاری ها مانند انواع کراس بایت ها و جلو زدگی فک پایین از اهمیت بسزایی برخوردار است همچنین مشکلات مربوط به فکین مثل جلو زدگی فک، عقب ماندگی فک، اختلات فکی دندانی، و یا مواردی که کودک عادت به مکیدن انگشت شست دارد و یا دچار مشکلات تنفسی باشد. این گونه مشکلات بهتر است با ارتودنسی در سن پایین برطرف شود.

آیا سن درمان ارتودنسی در طول عمر دندان تاثیر دارد؟

بله، مراجعه به موقع و در سن مناسب به متخصص ارتودنسی و درمان مناسب ناهنجاری ها همزمان با رشد دندان و استخوان ها باعث می شود که آنها در موقعیت مناسب داخل فک قرارگیرند که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار روی ریشه دندان‌ ها است همچنین منظم ‌شدن دندان‌ ها به تمیز کردن آنها نیز کمک خواهد کرد. این موارد ضمن کمک به بهبود عملکرد دندان باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

200 دیدگاه برای “سن مناسب ارتودنسی

 1. Avatar سارا گفت:

  سلام دندانهای من در فک بالا ۱۴تا است که دوتا از اونها رو بخاطر خراب شدن کشیدم دندانهای کشیده شده کنار هم نیستند و الان در فک بالا ۱۲ تا دندان دارم ایا با ارتودنسی میتوان فاصله بین دندانهای که کشیدم پر کرد ؟ در فک پاین هم بعد از افتادن دندان های شیری فقط ۱۲ دندان بیرون امده است ایا با این تعداد دندان میشود ارتودنسی انجام داد ؟ لطفا راهنمایم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمان های ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید. معاینه به صورت رایگان است.

 2. Avatar سارا گفت:

  سلام اگر در سن ۲۱ سالگی ارتودنسی انجام دهیم تاثیر خوبی بر روی فک و تغییر شکل ان دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فکی و دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 3. Avatar آرشام گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  بنده ۱۸ سال سن دارم دندون های بالا نامنظم هست بعضیا میگن تا سن ۲۰ خورده ای امکان داره درست شه
  میخواسم ببیینم امکانش هست یا خیر ؟
  یعنی الان ارتودنسی کنم یا ۲۵ سالگی بهتره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می‌شود به ‌یک ارتودنتیست مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 4. Avatar حمیده نوری گفت:

  سلام. پسرم ماه بعد میرود توی 8 سال و در خانواده عقب بودن فک را داریم. آیا باید دنداان های شیری پسرم بیفتد و دندان اصلی دربیاد که درمان ارتودنسی انجام بشه. چه زمان باید مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می شود در همین سن به یک ارتودنتیست مراجعه نمایید. معاینه کلینیکی انجام گردد سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود. اگر کودک شما مشکل فکی داشته باشد قبل از سن بلوغ با دستگاه های ارتودنسی مشکل برطرف خواهد شد.

 5. Avatar رکسا گفت:

  سلام من بیست و سه سالمه و دندان های فک بالام بهم ریخته است و تنگی فک بالا هم دارم و دکترم گفت باید از دستگاه پندولوم استفاده کنم تا جا باز کنه برای ارتوندسی میخواستم ببینم برای سن من که از رشد گذشته از این دستگاه جواب میگیرم تا کارم به جراحی نرسه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. شما نیازی به این دستگاه ندارید. برای درمان ارتودنسی باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، بافت نرم صورت، شرایط دندانی و فکی، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. سپس به شما گفته می شود آیا جراحی لازم است یا خیر. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 6. Avatar مبین گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه دندان های فک بالایی مقداری جلو اومده اند میتونم ارتودنسی کنم یا ن مشکل فک هم ندارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. در هنگام معاینه روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar موسوی گفت:

  سلام، من یه پسر 15 ساله دارم مشکل فک نداره، فقط دندان های پیشین بالا و پایین نامنظم هستن. ممنون میشم راهنمایی فرمایید آیا این سن برای انجام ارتودنسی مناسب هست یا نه و چه اقدامی کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، در همین سن با درمان ارتودنسی دندان های شما اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطب پذیرای شماست.

 8. Avatar علی گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه و اینکه فک پایین من جلو امدگی خفیف داره طوری ک قابل مشاهده نیست و اینکه ردیف بالا دندان شماره ۲ رو ندارم اما جاش با حرکت دندان های دیگه پر شده خواستم بدونم مشکل فک با ارتودنسی حل میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید از دندان و فک شما معاینه شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. پس از معاینه دندان ها راهنمایی های لازم داده می شود.

 9. Avatar ایلیا گفت:

  سلام بنده 16 سالمه و فکم یکمی عقبه و بهم ریختس
  آیا مشکی داره الان برم‌ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی جهت معاینه مراجعه نمایید. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar عاطفه گفت:

   سلام من ۱۱ سالمه میتوانم تحت درمان ارتودنسی باشم از نظر سن مشکلی نیست؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. خیر، مشکلی نیست. در این سن می تواند درمان ارتودنسی انجام گردد. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 10. Avatar میثم جادری گفت:

  سلام دکتر من ۳۲سال سن دارم و میخوام ارتودنسی دندان انجام بدم فک ها مشکلی ندارم فقط نامنظمی دندان دارم ،ایا نتیجه ای میگیرم ؟؟؟و چقد زمان میبرد ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان درمان ارتودنسی وجود دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar آرمیتا گفت:

  با سلام .من ۱۲سال و نیم سن دارم مشکل خاصی ندارم ولی اکثرا میگن بهتره ارتودنسی کنی که مرتب بشه.من تا چند سالگی فرصت این کار رو دارم آیا در ۱۳ سالگی میتوانم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در صورنی که دارای مشکلات فکی باشید و بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار بگیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنید با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. ولی اگر مشکل فکی نداشته باشید در سن 13 سالگی هم می توانید درمان ارتودنسی را انجام دهید.

 12. Avatar عسل گفت:

  سلام وقت بخیر من ۴۱ ساله هستم آیا تو این سن ارتودنسی انجام میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در صورت داشتن لثه سالم امکان درمان ارتودنسی ثابت هست. به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. مطب پذیرای شماست. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar مریم سادات معصومی گفت:

  سلام اقای دکتر من یکی از دندون های جلوی فک بالاییم برجسته هست باید ارتودنسی کنم؟؟؟
  از ارتودنسی هم خیلی میترسم و چجوری تین مشکلم رو حل کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar آیلا گفت:

  سلام ببخشید من ۱۲ سالم است وفک پایینم عقب است و دندان هایم کمی بهم ریختگی دارد آیا مشکل من با ارتودنسی حل میشود و اگر می شود آیا ارتودنسی شفاف میتوانم انجام بدهم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. سرکار خانم، برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک یا ارتودنسی شفاف)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر به این لینک انواع ارتودنسی نامرئی مراجعه شود.

 15. Avatar مبین دلفانی پور گفت:

  سلام دکتر میشه اقساط انجام بدید چون من ۱۷ سالمه وضع مالی خوبی نداریم و این ک من خودم دارم کار میکنم پول در میارم میخوام هزینه کم باشه
  و آین کار خوب بشه اگر شماره پیچ دارید کرمانشاه هستم ک من ببیند ک بتونم بیام واسه چون شرایط عادی ندارم من
  و.هزینه اش وقت اش مهمه واسم
  و ارتودنسی نامرئی بشه یا طوری ک معلوم نباشه میخوام

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. به صورت اقساط می توانید هزینه را پرداخت نمایید. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar سیما گفت:

  سلام من ۹ سال دارم میتوانم ارتودنسی کنم دختر هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، نزد یک متخصص ارتودنسی جهت ویزیت دندان های خود مراجعه نمایید. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد.

 17. Avatar مهدی گفت:

  سلام آقای دکتر آیا در سن ۱۴ سالگی می‌توان عقب موندگی خفیف فک بالا را با ارتودنسی اصلاح کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. برای جواب قطعی باید وضعیت فیزیکی دندان ها و فک شما بررسی گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 18. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من خیلی کم انحراف فک دارم ۱۷ سالمه آیا با ارتودنسی درست میشه یا حداقل بهتر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می شود نزد یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. تا پاسخ قطعی به شما داده شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 19. Avatar پروانه گفت:

  سلام وقتتون بخیرمن۳۲ساله هستم فک بالاجلووفک پایین عقب هست والتهاب لثه هم دارم میخواستم بدونم امکان ارتودنسی وجودداره اگه لثه روجراحی کنم میتونم ارتودنسی کنم ممنونم بابت پاسخ دهیتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور کلی افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. برای دادن جواب قطعی و طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar ملیکا گفت:

  سلام . میشه بگین زمان ارتودنسی معمولا چقدر هیت ؟ میدونم باید معاینه شود ولی بگین از چند ماه تا چند سال… و بیشترین زمان چقدر بوده؟ ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طول درمان ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دندانی و فکی دارد. یه طور معمول طول درمان ارتودنسی یکسال و نیم الی دو سال زمان میبرد.

 21. Avatar علی گفت:

  سلام بنده ۱۹ سال دارم و فک بالا جلو و فک پایین عقب هست و دندان ها ی نیش ناهنجاری دارد
  درمان بدون جراحی امکان پذیر هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.با سلام.درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 22. Avatar دینا مستقیمی گفت:

  سلام من 10 سالم هست و دو دندان کج است
  میشه بگید چند وقت طول میکشد با ارتدنسی صاف شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar روژینا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۳ سال دارم
  فك بالام جلو هست و فك پایین بشدت عقب
  دکترا گفتن که خیلي عقبه و امکان ندارد ارتودنسی کنیم باید تو ۱۶ سالگي بری فك پایین تو عمل کني، خواستم بپرسم برای من امکان ارتودنسی واقعا وجود ندارد!؟
  چون هم خودم و هم خانواده ام از عمل میترسیم و فکر می‌کنم که تو آینده برام مشکل ساز بشه😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خانم رژینا گرامی، برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. Avatar فروغ رحیمی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱5 سال دارم. فك بالام جلو هست و فك پایین عقب هست. خواستم بپرسم برای من امکان ارتودنسی واقعا وجود ندارد؟ چون هم خودم و هم خانواده ام از عمل میترسیم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 25. Avatar امیر مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۳ سالم هست و دندون های بالا ی من دارای فاصله هست میخواستم ببینم برای این مشکل به نظر شما باید چی کنم چون یه خورده فاصله ای که بین دندون هامه یه خورده نامرتبه و هزینش چقدر میشه؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین گزینه برای بستن فاصله بین دندان ها درمان ارتودنسی است. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar ابراهیمی گفت:

   با سلام من ۴۷سال دارم دو تا از دندونای جلویم ،یکی بزرگ و یکی هم کناریش در بچگی از دست دادم الان دندونای جلوم نامنظم هستن ، میخواستم ببینم مشکلم قابل حل شدنه تشکر میکنم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. با داشتن لثه سالم امکان درمان ارتودنسی وجود دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. معاینه رایگان است. درصورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 26. Avatar پوریا گفت:

  سلام من ۱۵ سال سن دارم دندونای نیشم آمده جلو با ارتودنسی درست می‌شود و چندسال طول می‌کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. پوریای عزیز، دندان شما باید معاینه شود. سپس در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 27. Avatar Ali گفت:

  سلام ! در سن ۲۰ سالگی ایا اورتودنسی امکان دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، البته امکان پذیر است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 28. Avatar صم گفت:

  با سلام خسته نباشید جناب دکتر
  بنده ۲۱سال سن دارم و دارای ناهنجاری دندان میباشم ولی فک مشکلی ندارد ولی اوضاع دندان ها خرابه نصفشون سر جای خودشون نیستن ی طرفشون کجه.
  بنظرتون چیکار کنم ایا راه درمانی الان در این سن موجود و قایل اثر میباشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی باتجربه و خوب مراجعه کنید. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 29. Avatar نیلوفر دولتشاهی گفت:

  سلام خسته نباشید پسر من کلاس اول ابتدایی هست دندان جلو فک بالا رو به بیرون درومده کاملا مستقیم رو ب بیرون.باقی دندان ها هم از سایز استاندارد حس میکنم بزرگترن.دندان های دائمی ک درومدن.شما شروع پروسه ارتودنسی رو چ زمانی میفرمایید؟چه سنی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است برای معاینه در همین سن به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید. تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 30. Avatar اکرم گفت:

  سلام. سن 49 سال هم امکان ارتودنسی هست؟ متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با داشتن لثه سالم و بعد از معاینه از دندان ها و لثه ها امکان ارتودنسی وجود دارد.

 31. Avatar حسین گفت:

  سلام من متولد 86هستم و فک بالا جلو هشت باارتودنسی درست میشه چه قیمت هست ؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه هزینه ارتودنسی به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 32. Avatar ياشار گفت:

  سلام وقت بخير جناب دكتر ؛ سوالي از خدمت داشتم ؛ آيا مرتب سازي دندان هايي با ناهنجاري سطح كم و متوسط قبل از سن بلوغ به روش ارتودنسي ؛ با رشد دندانهاي عقل در فكين در آينده و پس از سن بلوغ منافاتي نخواهد داشت يعني مجدد نياز به درمان بعد از سن بلوغ نخواهد داشت ؟ با سپاس از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با دادن طرح درمان درست و مناسب از طرف متخصص ارتودنسی برای دندان ها مشکلی بوجود نمیاید.

 33. Avatar فرنگیس گفت:

  سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من36 سالمه و 6تا دندون جلویی فک بالا یه کم جلو هستن. تو این سن امکان داره با ارتودنسی با دندونای فک پایینم در یک راستا قرار بگیرن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. باید ببینیم که مشکل لثه و فک نداشته باشید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مری گفت:

    با سلام،، 37سال سن دارم موقع بستن دهانم دندونهای بالا و پایین کاملا روی هم قرار می‌گیرند،، در ظاهر مشکلی نیست ،، آیا این مشکلم بدون جراحی قابل حله؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. بطور کلی با توجه به سن شما بدلیل اسکلتی شدن فک ابتدا تحت درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی و سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید درمان انجام گیرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 34. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۳ سال دارم و وقتی دندون هام رو روی هم قرار میدم کمی فک بالام جلوتر هست و دندون های بالا و پایین کمی کج و خیلی کم ب سمت جلو امدند ؟
  ایا اگر در این سن ارتودنسی انجام بدم برنمیگرده؟
  واینکه اگر نخوام ارتودنسی کنم هیچ جایگزینی نداره؟
  ممنون میشم جوابمو بدید.
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مانی گفت:

    با سلام، پسر من 8 سالش برای معاینه زمان خوبیه؟ جناب آقای دکتر جمیلیان خانواده همسرم مشکل جلو بودن فک را دارند، نمیدونم پسرم این ارث را از اونا گرفته یا خیر؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. در همین سن به یک متخصص ارتودنسی ماهر و مجرب مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

  2. Avatar نرگس گفت:

   سلام من ۱۱ سالمه میخوام ارتودنسی کنم به من گفتن که باید ۴ تا از دندونات رو بکشیم آیا واقعیت داره و درد داره ارتودنسی

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای درمان ارتودنسی همیشه لازم نیست دندان کشیده شود. تا جای ممکن باید دندان های اصلی حفظ و نگهداری شوند. توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک شرایط کشیدن دندان در ارتودنسی

 35. Avatar فرید گفت:

  سلام
  سن من ۱۵ است.من مشکل فک و دندان دارم می تونم ارتودنسی کنم؟
  من قدم بلنده و درشت هیکل هستم تاثیری در ارتودنسی دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. با معاینه کلینیکی از دندان و فکین شما می توان پاسخ قطعی را داد.

 36. Avatar علی رضا گفت:

  سلام ، خسته نباشید
  بنده ۱۸ سالمه و دندونام ، مخصوصا دندون های نیشم نامرتبه( جوری که به اندازه یه دندون جلوتر از بقیه دندونامه)

  آیا با ارتودنسی مرتب میشن؟؟
  و این که دندون های نیشم خیلی تیزه…آیا باید سابیده بشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. Avatar سحر گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت دكتر جميليان
  شما براي كودك ٨ ساله كار ارتودنسي و مشاوره ارتودنسي انجام مي دهيد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرایی شماست. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. Avatar امیرعلی گفت:

  سلام آقای دکتر سن ۱۴ سال برا ارتو دنسی خوب هست ؟ یا خیر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مناسب است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 39. Avatar شایان ریحانی گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان من پونزده سال دارم و مشکل من از نظر دکترم کوچیکی فک و کج بودن چند تا از دندون هام هست به نظرتون در این سن امکان ارتودنسی متحرک وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 40. Avatar رضایی گفت:

  سلام و عرض ادب اقای دکتر جمیلیان من اکنون 22سالمه و دندونام نامرتب هست نامرتبی دندون هام زیاد مشخص نی ولی فک پایینم خیلی جلو هست آیا با ارتودندسی در این سن میشه فکم به سر جای خودش بره یا باید عمل بشم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان در این سن، ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک در اواسط درمان ارتودنسی می باشد. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

   1. Avatar حدیثه گفت:

    سلام بخشید من ۱۶ سالمه دندان هام تنها مشکلش اینه که دندان نیش و کنار اون در هر دو طرف رشد کافی رو تا پایین نداشته بعد میشه با ارتودنسی درست شد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 41. Avatar محمد گفت:

  سلام. من دندونام مشکلی ندارند ولی بعد از افتادن دندون 2 و 3 شیری فک بالا، یک عدد دندون دائمی درومد و الان از هر دو طرف فاصله داره. مچکر میشم اگر بفرمایید هزینه ارتودنسی چقدره؟ و چه مدت زمان نیازه تا ارتودنسی روی دندونام بمونه؟ آیا فضا پرکن هم میشه استفاده کرد؟ سنم 24

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه های درمان با توجه به عواملی چون طول درمان، وسایل مورد نیاز در درمان، شرایط بیمار (ناهنجاری دندان و فک ) و ابزار های مورد استفاده در طول درمان بستگی دارد. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. Avatar امیر رضا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۲ سالمه فک عقب دو تا دندان کج دارم در چه سنی بهتر است ارتو دنسی کنیم؟ تا چه مدت طول میکشه درست بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در همین سن مراجعه نمایید. سن خوب و مناسبی است. بهتر است معاینه کلینیکی انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته خواهد شد. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 43. Avatar حسین گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۲ سالمه فک عقب من دوتا دندان کج شدند در چه سنی مناسب تر است ارتو دنسی کنم ؟ وچه مدت طول میکشه که دندان هایم درست بشن؟.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در همین سن مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 44. Avatar شیدا گفت:

  سلام اقای دکتر من 17 سالمه ؛ دوتا دندونای جلویی بغلم (یکی چپ و یکی راست) فک بالایی، توی لثه رشد کرده و نهفته ست در واقع
  خواستم بدونم که بعد این سن هم میتونم ارتودنسی کنم یا خیر؟!

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بله این امکان وجود دارد. از مطب یک وقت معاینه ارتودنسی رایگان بگیرید تا وضعیت شما از نزدیک بررسی شود.

 45. Avatar لیلا گفت:

  سلام آقای دکتر، دندون های من همه کج هستن و ۱۴ سال سن دارم . میتونم در این سن ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 46. Avatar لیلا گفت:

  سلام آقای دکتر،دندونای من همه کج هستن و شلوغ هستن 28 سال دارم. میتونیم ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. باید لثه سالم داشته باشید. بهتر است معاینه انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 47. Avatar سارا نصیری گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید
  من دندان های فک بالاییم رو به جلو هستند و ۱۸ سالم هست برای ارتودنسی چقدر زمان میبره؟
  حس میکنم فک پایینم هم کمی عقب رفته اما خیلی واضح نیست باز هم نیاز به جراحی داره یا با ارتودنسی درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 48. Avatar شکوفه خزایی گفت:

  سلام اقای دکتر ممنون از برنامه های خوب آموزشیتون در تلویزیون. من دخترم را به موقع برای ارتودنسی پیش شما آوردم و از جراحی و هزینه بالا جراحی نجات پیدا کرد . ممنونم 🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خرسندم از اینکه شما به برنامه توجه داشته اید و رضایت از درمان دارید.

 49. Avatar میرزایی گفت:

  سلام اقای دکتر دختر من 14سالشه و دندوناش مرتب نیست و نیاز به ارتودنسی داره سنش مناسب ارتودنسی هست یا خیر؟
  آخه بعضی از دور و وریای ما میگن که باید بعد از ۱۸سالگی باشه چون اگه قبلش باشه فک رشد میکنه و دوباره خراب میشه
  سن دختر من مناسبه یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، همین سن فرزند شما مناسب است. هر چه درمان ارتودنسی زودتر و در سن پایین تر انجام شود، به نتیجه زودتر و مطلوب تری خواهید رسید. . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 50. Avatar هانیه خیری گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۸سالمه و این دوساله که دندونامو ارتودنسی کردمه دو تا دندون جلو بالا کمی جلو بودن بعد از دو سال احساس میکنم تغییرزیادی نکرده چرا؟ اخه فقط کمی برجستگی داشتن ولی همون برجستگی بعد از دوسال هنوز کامل از بین نرفته مشکل چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان متخصص ارتودنسی معالج شما درست نبوده است. درمان ارتودنسی یکسال نیم الی دو سال است. الان باید مشکل دندان های شما برطرف شده باشد و سیم های ارتودنسی باز شود. بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود در این خصوص مشورت کنید.

 51. Avatar غزل گفت:

  باسلام،سن دخترمن۹ساله آیا برای ارتودنسی باید منتظر بمانیم تا دندان هایش رشد کنن وکامل شوند یا خیر؟
  وایا سنش مناسب است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، بهتر است در همین سن به متخصص ارتودنسی مراجعه شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 52. Avatar غزل گفت:

  سلام ،آقای دکتر دخترم ۱۱سالشه و به ارتودنسی لازم داره آیا اول باید تمام دندان هایش رشد کنن و بعد ارتودنسی شوند یا نه
  ؟وآیا سنش مناسب است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، بهتر است در همین سن به متخصص ارتودنسی مراجعه شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 53. Avatar مری گفت:

  سلام من یه دختری هستم که تازه وارد ۱۷ سالگی شدم دندون های من مرتب هستن فقط بینشون فاصله هست و همین جور مقداری فکم مشکل دارع ایا دیر نیست ارتودنسی کردن؟ و مشکل فکم برطرف میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 54. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر
  ببخشید اقای دکتر
  ایا در سن ۱۳سالگی هم‌میشه با دستگاه هایرکس مشکل ناهنجاری فک رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 55. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر دخترم مشکل فک داره و الان 7 سالش میتونه در این سن درمان شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 56. Avatar نرگس گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر

  من 34 سالم هست و یک دندان شیری در ردیف بالای دندان و در قسمت جلویی کنار اسیاب ها دارم ، تاثیر آنچنانی در نظم دندان هام نداشته ولی خب کمی دندانهای ردیف بالا رو جابجا کرده که خیلی اندک هست ، به نظر شما لازم هست دندان شیری کشیده و ارتدونسی انجام شود ؟

  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar احمد گفت:

  سلام آیا قبل از افتادن دندانهای شیری میتوان ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان اصلی رویش کرده باشد.

 58. Avatar حسن گفت:

  سلام من فقط دو تا دندان جلوییم باز است. سنم هم 35 سال است. مشکل لثه هم ندارم میتونم خدمت شما بیام برای ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 59. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر ، من ۱۳ سالمه و ارتودنسی کردم ، طول درمان چقد خواهد بود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به ناهنجاری و مشکلات دندانی شما دارد. متخصص ارتودنسی معالجتان در اولین روز معاینه به شما حتما گفته است.

 60. Avatar علی دولو گفت:

  سلام آقای دکتر، خانواده همسرم از لحاظ فک مشکل عقب بودن فک بالا را دارند. احساس میکنم پسرم هم فکش به این شکل باشه.الان 6 سالش هست و در آبادان زندگی می کنیم. کی بیارمش خدمت شما؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است برای معاینه در همین سن به مطب مراجعه کنید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 61. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر من ۲۴ سالمه فک پایینم جلو اومده مادرزادی و ارثی با ارتودنسی قابل درمان هست ؟؟ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این سن درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 62. Avatar نفی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۵سالمه و دندان هایم عقب و جلو هستن این سن برای این کار خوبه؟ و قیمت ارتودنسی چنده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان درمان ارتودنسی هست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 63. Avatar فریده گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۵سالمه ودو دندان جلو ام جلوتر از بقیه هستند .میتونم با ارتودنسی درستشون کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید.

 64. Avatar میثم گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر من الان 17 سالمه تا چند سالگی فرصت دارم ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین زمان برای درمان ارتودنسی 7 الی 12 سالگی است ولی این به این معنا نیست که در سن 17 یا 20 سالگی امکان ارتودنسی وجود ندارد. با داشتن لثه سالم در سن 40 سالگی افراد برای درمان ارتودنسی اقدام می کنند. هر چه سن کمتر باشد درمان ارتودنسی سریعتر و حرکت دندان ها راحتر انجام می شود.

 65. Avatar پارسا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۰ سالم است و دندان هایم تا مرتب است و کمی فک بالابم جلو است ولی هنوز ۳ دندان دیگر دارم که شیری هستند و باید بیفتد ایا من می توانم ارتودنسی بکنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است در همین سن برای معاینه به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 66. Avatar حجت حسینی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۸ ساله هستم آیا امکان این هست که من تمام دندونام رو ارتودنسی کنین که مرتب شه بخصوص دو دندان جلو ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar نینا گفت:

    سلام وقت بخیر من ۱۶ساله هستم و به دلیل کوچک بودن فک دندان نیش فک پایین به سمت جلو در اومده ایا ارتودنسی درمان میشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام.بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 67. Avatar اکرم گفت:

  سلام آقای دکتر پسرم ۱۳ سالشه و به ارتودنسی نیاز داره اگر انجام بدهم بعد که دندان عقل درآورد دوباره دندان هایش نامرتب نمی شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، یک متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه تمام جوانب را در نظر دارد سپس طرح درمان مناسب را برای درمان ارتودنسی در نظر می گیرد.

 68. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید
  یکی از اقوام ما ۱۴ سال سن دارد و دو دندان نهفته داشت که یکی از انها طی ۱ سال بیرون آمد اما دیگری هنوز بیرون نیامده است.
  باید چه درمانی انجام بده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 69. Avatar شایان گفت:

  اقای دکتر من ۱۸ سالمه.وقتی ۱۲ ساله بود‌م رفتم برای ارتودنسی ولی دکتر ها بهم گفتند یکم فکت کوچیکه ولی مشکل فک نداری و میتوانی دیر تر بیای.من ۱۶ سالگی رفتم،عکس هم گرفتن باز گفتند مشکل فکی نداری،ولی پشیمون شدم کلا.الان دوباره میخواهم شروع کنم ولی یکم میترسم.چون ۲ تا دندون جلو(خرگوشی)وقتی کوچیک بودم از وسط شکستن(بر اثر برخورد شدید) و الان نصفشون با مواد پر شده.کلا هم یکی از دندونام نا منظم و عقب رفته (دندون بالا)الان به نظرتون دیر نشده برای ارتودنسی تو این سن و اینکه تو این سن ایا ارتودنسی به سختی انجام میشود برای من با توجه به چیز هایی که گفتم یا اسان؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با داشتن لثه سالم ارتودنسی در افراد 30 یا 40 ساله هم انجام می شود. ولی اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 70. Avatar فرنیا گفت:

  سلام وقت بخیر.من 13 سالمه…من از 4 سالگی مرتب زیر نظر پزشک بودم و گفتن نیازی به ارتودنسی نیست اما الان که تقریبا رشد دندون هام داره کامل میشه..‌دقیقا دوتا دندون نیش هام روی ردیف دندون هام هست یعنی نیش هام جلو هست و زیرشون فضای کمی هست…الان ممکن هست با ارتودنسی مشکلم حل بشه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. به مطب تشریف بیاورید. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 71. Avatar اعلا گفت:

  سلام خسته نباشی آقای دکتر بعضی ها می گویند زمانی که دندون های عقل در آمد باید ارتودنسی کرد چون به دندون ها ممکنه فشار بیاره آیا این صحت داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است در خصوص کشیدن یا نکشیدن دندان عقل به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. تا دندان های شما بررسی شود. و در خصوص دندان عقل تصمیم گیری گردد.

 72. Avatar آتنا گفت:

  سلام خسته نباشید من از سن ۱۲ سالگی ارتودنسی انجام دادم
  چون دندان جلوییم روی هم قرار گرفته بود و تا کنون از ارتودنسی متحرک استفاده میکنیم میخواستم بدونم که ایا دندونم به حالت قبل بر میگرده یا نه چون احساس درد در دندان جلوییم دارم و احساس میکنم کمی کج تر شده و اینکه دندون قروچه تاثیری در کجی دندان داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با یلام. اگر درمان ارتودنسی را نزد متخصص ارتودنسی با تجربه انجام داده باشید و طرح درمان خوبی را داده باشند نباید بازگشت داشته باشد. برای درمان دندان قروچه از محافظ شب استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان قروچه

 73. Avatar طاهری گفت:

  سلام دکتر من ۲۲ سالمه برای باز کننده ی کام اگه ادرتونسی انجام بدم جواب میگیرم در این سن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 74. Avatar کاوند گفت:

  سلام آقای دکتر دختر من ۱۰ سالشه و مشکل فک نداره و فقط دندانهای بالاش نماینده و لثه یکم تیره بعضی جاهاش علت تیرگی چیه ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی فک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar طاهره گفت:

    سلام دکتر من ۲۲ سالمه برای درمان ارتودنسی میتوانم اقدام کنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، درمان ارتودنسی برای شما امکانپذیر است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 75. Avatar Ali گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۷ سالمه فک بالام یکم جلو هست و از نیم رخ هم معلومه و دندان هایم مرتب نیستند و بین دندان های جلوم فاصله هست آیا امکانش هست ک بشه با ارتودنسی مشکلم حل بشه؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 76. Avatar دیبا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۵ سالمه و دندونهای بالا و پایینم خیلی فاصله دارند ؛ آیا با ارتودنسی درمان میشه ؟ و چقدر زمان خواهد برد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 77. Avatar Tina bahrami گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید
  من 17 سالگی رو تموم کردم و چند ماهه دیگه 18 ساله میشم . دندون های من مرتبه ولی به دلیل ریز بودن از هم فاصله دارند. چند سال خواستم درمان کنم خانواده اجازه ندادند که با دراومدن دندون عقل فاصله درست میشه . الان بنظرتون دندون های من باید ارتودنسی بشه یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی فاصله دندانها از بین می رود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 78. Avatar zari گفت:

  سلام آقای دکتر. من 33 ساله هستم و فک بالایی من به گفته ارتودنتیست تنگ هست. آیا امکان باز کردن فک در این سن بدون جراحی و فقط با استفاده از اکسپندر هست؟ ممنون از پاسخگویی تون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر ، برای درمان تنگی فک بالا در این شرایط سنی باید جراحی انجام شود.

 79. Avatar امیر گفت:

  سلام جناب دکتر پسر من ۱۵ ساله است و بین دندان های وسط او کمی فاصله است . آیا می توانیم برای او اقدام کنیم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله امکان انجام ارتودنسی برای ایشان وجود دارد.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 80. Avatar مهسا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من مشکل فکی ندارم احساس میکنم لثم کوچیکه چون دندونا بالام یکم رو هم ند 15سالمه بنظرتون دیر نیست برای ارتودنسی
  ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندانهای شما نامرتب هستند. بله در این سن می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید.

 81. Avatar Roya گفت:

  با سلام
  آقای دکتر بنده ۳۷ سالمه وقتی ۹ ساله بودم یکی از دندون های جلو یه ذره شکسته شد به خاطر عفونتی که میکرد دندانپزشک دندونم رو کشید گفت به مرور زمان که بزرگ بشم جاش پر میشه ولی الان با وجود اینکه جاش پر شده رو قیافم خیلی تاثیر بدگذاشته میتونم ارتودنسی کنم بعد یه دونه دندون همونجا ایمپلنت کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 82. Avatar Baran گفت:

  با سلام
  آقای دکتر بنده ۳۷ سالمه وقتی ۹ ساله بودم یکی از دندون های جلو یه ذره شکسته شد به خاطر عفونتی که میکرد دندانپزشک دندونم رو کشید گفت به مرور زمان که بزرگ بشم جاش پر میشه ولی الان با وجود اینکه جاش پر شده رو قیافم خیلی تاثیر بدگذاشته میتونم ارتودنسی کنم بعد یه دونه دندون همونجا ایمپلنت کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 83. Avatar مبینا گفت:

  با سلام
  اقای دکتر من دندونای نیشمو بالا تر از حد معمول در اوردم اما یکی از دندونام ب جای خودش رفت ودرست شد اما این یکی هنوز سر جااش نرفته و یکمی کج هست من الان ۱۴ سالم هستش میخواستم بدونم اینیکی دندونم هم سر جاش میره یا نیاز ب ارتودنسی داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 84. Avatar علی گفت:

  سلام دکتر من ۱۷ سالمه بین دندونام مخصوصا دوتا دندون جلوم فاصله هست با ارتودنسی درست میشه و تقریبا در چه مدت درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکانش هست.باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 85. Avatar شکیلا گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر جمیلیان ببخشید من دقیقا چهل سال دارم و در کودکی دندانهایم را ارتودنسی کردم ولی اصلا از کار دکترم راضی نبودم و ۴ دندان من را فقط از فک بالا کشید و بعد ارتودنسی کرد ولی باز هم فک بالای من خیلی جلو هست به طوری که هر روز صبح لب پایین من زخم است من در آلمان زندگی میکنم میخواستم ببینم امکان دوباره ارتودنسی هست برای من یانه متشکرم از پاسخ شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. متاسفانه طرح درمان متخصص ارتودنسی شما خوب نبوده است. در صورت داشتن لثه سالم می توانید ارتودنسی انجام دهید.

 86. Avatar امید گفت:

  سلام دکتر اولین معاینه برای ارتودنسی پسرم در چه سنی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اولین معاینه ارتودنسی بهتر است در سن 7 سالگی انجام شود.

 87. Avatar قنبری گفت:

  سلام آقای دکتر من یه دختر ۱۰ ساله دارم آدم بدون نیاز به ارتودنسی داره آیا اذیت نمی شه وقتی ارتودنسی کنه و آیا سنش مناسبه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین سن ارتودنسی ، همین سن فرزند شما می باشد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اذیت نمیشن . حرکت دندانها خیلی راحت تر و آسانتر می باشد.

   1. Avatar امید گفت:

    سلام دکتر من در فک بالا یک دندون اضافه دارم که به تدریج در دوران کودکیم به پایین حرکت کرد و دندونها جلویی منو رو هم انداخت الان ۳۲ سال سن دارم میخواستم بدونم من اگه الان اقدام کنم برای کشیدن اون دندان آیا امکانش هست برای دندونها جلوم فضا باز شه و دوباره برگردن سر جاشون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   2. Avatar شیرین گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر جمیلیان تشکر از سایت خوب و چامع شما🙏🙏

    من الان حدودا 37 سالمه دندانهام مرتب نیست از نظر خودم مشکل فکی ندارم. آیا برای ردیف شدن دندانها می توانم در این سن ارتودنسی کنم.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله در صورت داشتن لثه سالم ارتودنسی امکان پذیر است. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 88. Avatar سیما گفت:

  سلام آقای دکتر دخترم شادی 9 سالشه دیروز برای درمان ارتودنسی خدمت شما آمدیم. خیلی خودش راضی و خوشحاله اصلا اون نگرانی که من داشتم و به گفته شما به شادی دخترم وارد میکردم اونطوری نبود. خیلی ازتون ممنونو متشکرم، واقعا دعاگوتون هستم. 🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مرسی از لطف شما. امیدوارم سلامت و تندرست باشید.

 89. Avatar نسترن گفت:

  باسلام .آقای دکتر من یه دندون نهفته دارم درواقع دندون شیری نیشم درکودکی درنیومده و درسن۲۴سالگی یه ذره ازدندون دائمی نیش رو که به صورت کج در فکم رشد کرده دیدم والان ۳۰سالمه وتواین چندسال مقداربیشتری ازدندون دراومده میخواستم بدونم فقط یه دندون رو به تنهایی میشه ارتودنسی کرد؟ البته دندون نیش دائمی نهفته یه مقداری بزرگه امکانش هست از کنارش تراشیده بشه تاسرجاش قرار بگیره ؟البته عکس دندون رودارم ولی نمیدونم چه طوری ارسالش کنم براتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar هاشمی گفت:

    سلام
    من ۳۰ سالم هست مشکل ناهنجاری فک بالا رو دارم. فک بالا جلو هست. همچنین ارتودنسی نیاز هست.
    میخواستم بپرسم توی سن من انجام میشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله در این سن با داشتن لثه سالم درمان ارتودنسی انجام می شود. ولی در این سن برای ناهنجاری فک علاوه بر ارتودنسی ثابت نیاز به جراحی هم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *