دانستنی های ارتودنسی

ارتودنسی چیست؟

تصاویر قبل و بعد درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دندان ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار می گیرند اصلاح می کند. دندان هایی که در جایگاه نامناسبی قرار می گیرند و شکل نامتعارفی دارند مشکلات بهداشتی مختلفی ایجاد می کنند. تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر می شود. بیماری که دندان های نامرتبی دارد در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال قرار دارد. این وضعیت به دندان هایی که مسئول جویدن غذا هستند فشار بیشتری وارد می کند و متعاقبا در طولانی مدت عوارض مختلفی به جا می گذارد.

عوارض عدم انجام ارتودنسی در ناهنجاری های فک و دندان

اگر ارتودنسی برای بیماران دارای ناهنجاری های فک و دندان انجام نشود عوارض مختلفی برای بیماران بروز می کند. از جمله این عوارض می توان به پوسیدگی دندان ها، مشکلات لثه ای، خوب جویده نشدن غذا و مشکلات گوارشی اشاره کرد. همچنین سر درد مشکلات TMJ و احساس درد در گردن، شانه و پشت از دیگر عوارض ناهنجاری های فک و دندان و انجام ندادن درمان ارتودنسی می باشد. همچنین دندان های کج و نامرتب به زیبایی ظاهر بیمار آسیب می زند.

مزایای استفاده از درمان ارتودنسی عبارتند از: دهان سالم، ظاهر لذت بخش، و دندان هایی که احتمالا طول عمر بیشتری دارند. متخصص درمان در این زمینه به نام ارتودنتیست یا همان متخصص ارتودنسی شناخته می شود.

چهار مرحله از گذاشتن براکت ارتودنسی بر روی دندان ها

چگونه متوجه می شوید که به ارتودنسی نیاز دارید؟

فقط دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی می تواند تعیین کند که آیا شما می توانید از ارتودنسی استفاده کنید یا خیر. به کمک ابزارهای تشخیصی که شامل یک تاریخچه کامل پزشکی و دندانپزشکی هستند، یک معاینه بالینی، مدل های گچ دندان هایتان و تصویر برداری اختصاصی، یک ارتودنتیست می تواند تصمیم بگیرد آیا ارتودنسی نیاز دارید یا خیر، و این ارتودنتیست است که می تواند طرح درمانی صحیحی برای رفع مشکل دندان ها پیشنهاد دهد.

انواع مشکلات دندانی که به درمان ارتودنسی نیاز دارند

اگر به یکی از وضعیت های زیر دچار هستید ممکن است نامزد انجام ارتودنسی باشید.

 • اوربایت (Overbite)، زمانی که دندان های فوقانی هم پوشانی عمودی زیادی بر روی دندان های ردیف پایین دارند.
 • آندربایت (Underbite)، به ظاهر “بولداگ” معروف است که در آن دندان های ردیف پایین خیلی جلوتر از دندان های فوقانی قرار می گیرد و ردیف بالا بیش از حد عقب هستند.
 • کراس بایت (Crossbite)، هنگام جویدن دندان های بالا از بعد عرضی به درستی بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرند.
 • اورجت (overjet)، زمانی است که دندان های جلوی بالایی بیش از حد به جلو کشیده می شوند یا دندان های پایین به اندازه کافی به جلو کشیده نمی شوند.
 • اپن بایت (Open bite)، یا باز بودن بین دو فک در ناحیه جلو عقب یا کناره ها. در کسانی که اپن وضعیت در دندان های جلویی آنها وجود دارد هنگامی که دندان های آسیای آنها روی هم قرار می گیرند دندان‌ های جلویی بالا و پایین به هم نمی‌رسند و در نتیجه فضایی بین این دو ایجاد می‌شود.
 • Misplaced midline یا خط میانی نابجا – هنگامی که خط میانی دندان های فوقانی با خط میانی دندان های پایینی در یک راستا قرار نمی گیرند.
 • Spacing یا فاصله، فضاهای بین دندان ها که ممکن است بر اثر از دست دادن یک دندان یا حتی رشد ناقص یا عدم رشد یک دندان به وجود بیاید.
 • Crowding یا شلوغی دندان، زمانی که تعداد زیادی دندان (بیشتر از حد نرمال) در یک ردیف دندانی قرار می گیرند. این وضعیت منجر به روی هم افتادن دندان ها می شود.
انواع مشکلات دندانی قابل درمان با ارتودنسی

انواع مشکلات دندانی قابل درمان با ارتودنسی

معرفی روش های درمانی ارتودنسی

ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به منظور مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است. این عمل می تواند توسط درمان های ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت با براکت های متفاوت از جمله: براکت های هم رنگ دندان (سرامیکی)، ارتودنسی نامرئی توسط سیستم لینگوال (قرار دادن براکت ها در پشت دندان ها) یا ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف (Invisalign) و توسط ارتودنسی دیمون هم انجام شود. در ضمن می توان از تکنیک های جدید مانند مینی اسکرو Mini Screw در درمان ناهنجاری ها کمک گرفت.

ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک به تغییر وضعیت دندان ها و فکین کمک می کنند. دستگاه ارتودنسی به آرامی فشاری بر دندان ها و فک وارد می کند که به مرور زمان تغییر دلخواه را ایجاد می نماید. شدت ناهنجاری دندانی یا فکی، سن و خصوصیات فیزیولوژیک بیمار مشخص می کند که کدام نوع ارتودنسی برای درمان انتخاب شود. این متخصص ارتودنسی است که در هر مرحله با معاینه وضعیت بیمار روش درمان با ارتودنسی را تعیین و اجرا می کند.

سمت راست لبخند با ارتودنسی نامرئی و سمت چپ دستگاه ارتودنسی نامرئی

دستگاه ارتودنسی نامرئی

اهداف درمان ارتودنسی

درمان های ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود. یک گروه از درمان های ارتودنسی برای تصحیح دندان ها است و یک گروه از درمان ها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد. در صورتی که بیمار دارای ناهنجاری دندانی و یا فکی به موقع مراجعه نماید و همکاری خوبی داشته باشد، می توان مشکلات بیمار را به راحتی با ارتودنسی درمان نمود ولیکن اگر بیمار به موقع مراجعه ننماید و همکاری خوبی در حین درمان ارتودنسی نداشته باشد و یا شدت ناهنجاری فکی بسیار زیاد باشد، ممکن است نیاز به جراحی فک برای رفع مشکل فکی وجود داشته باشد. در اینگونه موارد ابتدا بیمار تحت درمان ارتودنسی ثابت قرار می گیرد و بعد از آن تحت جراحی واقع می شود.

نمونه کار ارتودنسی دکتر جمیلیان

برای دیدن نمونه کارهای ارتودنسی بیشتر می توانید به گالری تصاویر قبل و بعد ارتودنسی مراجعه کنید. در این قسمت نیز تعدادی از این نمونه کارها را مشاهده می کنید. بسته به ناهنجاری  فک و دندان درمان های ارتودنسی متفاوتی در نظر گرفته می شود. ممکن است بیماری شما نیز شبیه به یکی از این موارد باشد. در این صورت می توانید بهبودی پس از درمان را در این قسمت به وضوح مشاهده کنید.

قبل و بعد درمان ارتودنسی ناهنجاری های مختلف فک و دندان توسط دکتر جمیلیان

قبل و بعد درمان ارتودنسی ناهنجاری های مختلف فک و دندان توسط دکتر جمیلیان

براکت گذاری ارتودنسی و سیم کشی دندان چقدر طول می کشد

براساس نوع ناهنجاری بیمار ممکن است نیاز به ارتودنسی متحرک یا ثابت و یا جراحی فک به همراه ارتودنسی داشته باشد. این نوع ناهنجاری است که تعیین کننده نوع دستگاه ارتودنسی است. اگر بیمار مشکل فکی داشته باشد معمولا یک سال و نیم برای رفع مشکل فکی زمان لازم است و یک سال ونیم هم برای رفع مشکل دندانی نیاز به زمان وحود دارد. حال اگر بیمار فقط مشکل دندانی داشته باشد فقط درمان یک سال و نیم طول می کشد. گذاشتن سیم و براکت ارتودنسی بر روی دندان ها حدودا 30 دقیقه به طول می انجامد.

متخصص ارتودنسی در حال معاینه کردن براکت های ارتودنسی یک دختر

بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی است

توصیه می شود به محض اینکه متوجه هرگونه ناهنجاری فک و دندان در کودک شدید او را به نزد متخصص ارتودنسی ببرید. حتی اگر کودک شما زیر 8 سال است. با مراجعه زود هنگام می توانید آمادگی لازم برای شروع یک درمان ارتودنسی حساب شده را کسب کنید. بهترین سن برای ارتودنسی از شروع 8 سالگی تا قبل از بلوغ کودک است. اما این بدان معنا نیست که افراد بالای 14 یا 18 سال نمی توانند از درمان ارتودنسی بهره ببرند. درمان ارتودنسی بزرگسالان ممکن است در مقایسه با ارتودنسی کودکان زمان بیشتری ببرد. اما در نهایت به نتیجه دلخواه خواهند رسید.

سوالات متداول ارتودنسی

1-تغذیه در دوران ارتودنسی باید چگونه باشد؟

در طی این دوران از خوردن ذرت و تنقلات، مواد خوراکی رنگی، و خوراکی های سفت و سخت خودداری کند. در مقابل مواد غذایی سرشار از کلسیم و مواد معدنی و ویتامین ها را مصرف کنید. خوردن نوشیدنی های خنک نیز می تواند در طی این دوران لذت بخش باشد

2-در صورت شل شدن و یا کنده شدن براکت ارتودنسی چه کنیم؟

در این مواقع با متخصص ارتودنسی معالج خود تماس بگیرید و یک وقت اورژانسی معاینه ارتودنسی بگیرید. در صورتی که نسبت این موارد سهل انگار باشید در طول درمان ارتودنسی خود اختلال ایجاد می کنید.

3-چطور براکت ارتودنسی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن براکت های ثابت ارتودنسی از مسواک و براش مخصوص ارتودنسی کمک بگیرید. همچنین دقت کنید استفاده از دهانشویه های کلرهگزیدین طی این دوران منجر به زرد شدن دندان ها می شود. بنابراین از دهانشویه مناسب دوران ارتودنسی استفاده کنید تا از زرد شدن دندان ها جلوگیری کنید.

4-آیا براکت ارتودنسی برای گفتار مشکل ایجاد می کند؟

در روزهای اولیه درمان ارتودنسی ممکن است بیمار کمی نوک زبانی صحبت کند اما با گذشت چند روز بیمار به براکت ارتودنسی عادت می کند و می تواند به راحتی کلمات را تلفظ کند. این وضعیت ممکن است در ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی کمی بیشتر طول بکشد.

5-هر چند وقت یک بار باید برای معاینه ارتودنسی مراجعه کنیم؟

بسته به نظر متخصص ارتودنسی معالج این بازه زمانی ممکن است از هر دو هفته تا هر دو ماه متغییر باشد. متخصص ارتودنسی پس از هر جلسه ویزیت بیمار زمان مناسب بعدی را به او یادآوری می کند. این بازه زمانی ویزیت ارتودنسی بسته به نوع درمان و مرحله درمان ارتودنسی متغییر خواهد بود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

200 دیدگاه برای “ارتودنسی چیست؟

 1. Avatar بنیتا گفت:

  سلام، خواستم بابت زحماتی که برای دندان های پسرم کشیدید تشکر کنم. ممنون و سپاس از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود برشما. از قدردانی شما سپاسگزارم.

 2. Avatar اعظم گفت:

  سلام آقای دکتر آیا به دندانپزشکم که دندان هایم را ترمیم می کند میشه درمان ارتودنسی دندان هایم را انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امروزه تمامی درمان ها به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش های مدرن ارتودنسی مطلع باشد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست نقش موثری در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید. می توانید به لینک متخصص ارتودنسی و تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک مراجعه کنید.

 3. Avatar روژین سلامی گفت:

  سلام. وقتی دندان های دخترم را نگاه می کنم. احساس میکنم دندانهای فک بالا و پایین روی هم قرار نمیگیرند . فاصله داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فکی و دندان فرزند شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 4. Avatar زهرا گفت:

  سلام. آیا مشکلات فکی هم با درمان ارتودنسی درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید به متخصص ارتودنسی برای تشخیص درمان مناسب مراجعه شود. برای یکسری از ناهنجاری ها شرایط سنی فرد مهم است. اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک سن مناسب ارتودنسی

 5. Avatar هدی گفت:

  سلام دندان های منم مث عکس داخل متن شلوغه، واقعا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، با درمان ارتودنسی می توانید دندان های مرتب و ردیفی را داشته باشید. ابتدا به یک متخصص ارتودنسی جهت مشاور و راهنمایی های لازم مراجعه شود.

 6. Avatar فریبا گفت:

  سلام برای انجام ارتودنسی باید رادیوگرافی تهیه شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک ارتودنتیست مراجعه کنید، پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 7. Avatar شهرزاد تیموری گفت:

  سلام آقای دکتر برای تمیز کردن سیم های ارتودنسی باید چیکار کرد با مسواک نرم بخوبی تمیز نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. از مسواک نرم استفاده نمایید و بین دندان ها و پلاک های ارتودنسی خود را با مسواک بین دندانی تمیز کنید.

 8. Avatar محدثه گفت:

  سلام ممنون میشم اگه ب سوال من پاسخ بدین، دندون های بالایی من کلا دندون های پایینیمو میپوشونه و‌ دندون های بالام به سمت راست رفتن ینی اگه از جلو نگاه کنید با دندون های پایینی مساوری نیست خط هاشون ، و دو تا از دندون های پایینم کج هستن آیا باید اتودنسی نامرئنی انجام بدم بعد از اون به سیم کشی هم نیاز دارم یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 9. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر من الان یک ماهی میشه فیکس کردم دندون فک پایینم چسبش شل شده باید از اول درستش کنم یا فقط باید چسب بزنن هزینه هم داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به ارتودنتیست معالج مراجعه نمایید تا ریتینر جدید برای شما قرار دهند.

 10. Avatar کریمی گفت:

  سلام آقای دکتر من دندان هام کج هستن ولی مشکل فکی ندارم ثابت یا متحرک میزارن برام ارتودنسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. براساس نوع ناهنجاری دندانی و فکی ممکن است دندان های فرد نیاز به ارتودنسی متحرک یا ارتودنسی ثابت و یا جراحی فک به همراه ارتودنسی داشته باشد. تشخیص با متخصص ارتودنسی معالج است. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar کیارش گفت:

   سلام. اگر دندان هایم نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد ولی به دلایلی انجام ندهیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. اگر ارتودنسی برای افرادی که دارای مشکلات دندانی هستند انجام نشود باعث ایجاد مشکلاتی می گردد. از جمله این عوارض می توان به پوسیدگی دندان ها، مشکلات لثه ای، خوب جویده نشدن غذا و مشکلات گوارشی اشاره کرد.

 11. Avatar شنتیا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه ارتودنسی ثابت میزارن یا متحرک دندان هام همه ردیفن فقط یک دندان هم خیلی کم کجه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل کجی دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 12. Avatar آریا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه ارتودنسی ثابت میزارن یا متحرک من فقط دندان هایم کج هستند مشکل فکی ندارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز دندان های شما باید معاینه شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar محمد علی گفت:

  سلام آقای دکتر اگر دندان ها کج باشن ارتودنسی سختره یا اگر فک جلوتر یا عقبتر باشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بستگی به سن فرد مراجعه کننده دارد. افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 14. Avatar طاها گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت یا متحرک میزارید؟
  من ۱۶ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنسی ثابت نیاز است یا ارتودنسی متحرک بستگی به نوع ناهنجاری دندان ها و فک فرد دارد. تشخیص نوع ارتودنسی با ارتودنتیست معالج شماست.

 15. Avatar علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر ارتودنسی ثابت و متحرک فرقشون چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنسی ثابت نیاز است یا ارتودنسی متحرک بستگی به نوع ناهنجاری دندان ها و فک فرد دارد. تشخیص نوع ارتودنسی با متخصص ارتودنسی معالج شماست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این دو لینک ها ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک

 16. Avatar پارسا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه ارتودنسی ثابت یا متحرک

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنسی ثابت نیاز است یا ارتودنسی متحرک بستگی به نوع ناهنجاری دندان ها و فک فرد دارد. تشخیص نوع ارتودنسی با ارتودنتیست معالج شماست.

 17. Avatar سروش گفت:

  سلام آقا دکتر وقت بخیر
  آیا در طول درمان امکان پرداختن به ورزش کشتی هست یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ورزش در طول درمان ارتودنسی منعی ندارد. باید برخی نکات را، در زمان ورزش با داشتن ارتودنسی رعایت نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و ورزش

 18. Avatar ساسان گفت:

  سلام. من 10 سالمه دندان هام نامرتب هستن در هر دو فک. آیا میشه برام ارتودنسی متحرک گذاشت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar محمد گفت:

  با سلام و احترام خدمت استاد
  ببخشید شما همزمان هم ارتودنسی و هم جراحی پیوند لثه رو خودتون انجام میدید یا که نه فقط ارتودنسی برای پیوند میفرستید دکتر دیگه ای

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، بنده متخصص ارتودنسی هستم و کارهای مربوط به درمان ارتودنسی را انجام میدهم. برای پیوند لثه باید به متخصص لثه مراجعه نمایید.

 20. Avatar امیری گفت:

  سلام آقای دکتر..میخواستم بدونم آیا با ارتودنسی میشه دندان ها به سمت پایین کشیده بشن چون عرض دندونام خیلی کمه میخندم زیاد مشخص نمیشه..میشه با ارتودنسی عرض اونها بیشتر بشه طوری ک میخندم مشخص بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، با درمان ارتودنسی و طرح درمان صحیح و اصولی می توان طرح لبخند زیبا را ایجاد کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک همه چیز درباره لبخند هالیودی

 21. Avatar ساناز غفاری گفت:

  سلام. عالی بود. با مطالعه متوجه شدم که درمان ارتودنسی فقط برای زیبایی و مرتب شدن دندان ها نیست. برای درمان هم انجام میشه. متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی در جهت بهبود وضعیت سلامت بیمار به کار گرفته می شود، اما جنبه زیبایی نیز دارد. ارتودنتیست با درمان ارتودنسی ناهنجاری های مربوط به فک و دندان را رفع می کند. ارتودنسی و زیبایی در چهره، چانه و لب ها تاثیر مثبت و قابل توجهی می گذارد.

 22. Avatar یوسف گفت:

  سلام دکتر من به خاطر دندان هایم که که درست رو
  هم نمیشینن فکم یکم به طرف راست کج شده ایا بدون جراحی
  با ارتودنسی مشکل بر طرف میشه بعد دو سه تا دندون بچگیم مانده چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام دوست عزیز، برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای طرح درمان نیاز به اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، سن شما، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar مجید گفت:

  سلام. اگر دندانها خیلی کوچک بوده و فاصله زیادی بین آنها باشد باز هم می توان با ارتودنسی درمان کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 24. Avatar یسنا شهابی گفت:

  سلام. ارتودنسی برای دندان های نامرتب و کج چقدر زمان لازمه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طول دوره درمان ارتودنسی بستگی به شدت و نوع ناهنجاری دارد. در جلسه معاینه ارتودنتیست بعد از معاینه دندان ها و فک زمان دقیق را به شما اعلام حواهد کرد.

 25. Avatar رویا بابایی گفت:

  سلام. درمان ارتودنسی در سنین بالا هم مناسب است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درمان ارتودنسی در هر سنی می‌تواند صورت بگیرد، اما روند درمان در دوره کودکی بسیار آسان تر خواهد بود. زیرا انعطاف دندان ها و استخوان در سنین کودکی، به ارتودنتیست اجازه می دهد که بهتر تغییرات مورد نظر خود را در دهان کودک اعمال کند.

 26. Avatar مجتبی گفت:

  با سلام
  بنده دارای فرزندی هفت ساله هستم که از هم اکنون کمی فک پایینش جلو تره در ضمن بنده به عنوان پدرش هم این مشکل رو دارم و تقریباً شدید هم می باشد به همین دلیل پیش یکی از همکاران شما بردیم و ویزیت کردن و گفتند که باید صبر کرد تا 18 سالگی و الان ارتودنسی برای ایشان فایده ای نداره و حتی شاید باعث بشه خدای نکرده صورتش هم کج بشه و وقتی 18 سالش شد احتیاج داره یک ساله ارتودنسی کنه و بعد جراحی فک هم حتماً باید انجام بده . خواستم ببینم نمیشه بدون جراحی فک این مشکل رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بطور کلی افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. فرزند شما در سن مناسب برای درمان با دستگاه های ارتودنسی بدون جراحی فک قرار دارند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین

 27. Avatar پریا گفت:

  با سلام وعرض احترام خدمت اقای دکتر…. وقتتون بخیر
  ببخشید من دوتا از دندان جلوییم نیاز به ارتودنسی داره. ایا برای اینکار باید دور کل دندونام ارتودنسی گذاشت؟ یعنی فقط یکی از دندونام نسبت به بقیه به سمت داخل دهان هستش.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 28. Avatar مبینا گفت:

  سلام من میخواستم دندان مو اورتدنسی کنم ولی دکتربهم گفت اول باید جراحی فک بشم میشه به جای جراحی دندان مو چندتا بکشم وبعد اورتدنسی کنم یاخیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در بعضی از طرح های درمان می توان تغییر حاصل کرد بجایی که بیمار جراحی کند به نحوی با درمان ارتودنسی ثابت درمان کرد. اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، وضعیت رادیوگرافی و غیره لازم است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 29. Avatar دیانا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۱۴ سالمه و دندون نیشم نهفته هستش ولی یکم به صورت افقی رفته و دندون اصلی کناریشو کج کرده آیا با ارتودنسی بیرون میاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، درمان ارتودنسی ثابت، هزینه ارتودنسی و راهنمایی های لازم به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 30. Avatar بهراد سدهی گفت:

  با سلام آقای دکتر آیا فاصله دندان ها هم با ارتودنسی اصلاح می گردد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 31. Avatar مصی گفت:

  با سلام جناب دکتر آیا برای طرح لبخند می توانم به شما مراجعه نمایم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای اصلاح طرح لبخند مطب پذیرای شماست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 32. Avatar شاهین یغمایی گفت:

  آقای دکتر سخنرانی امروز شما در شصت و یکمین کنگره بین المللی سالانه جامعه دندان پزشکی ایران بی نظیر بود. دکتر جمیلیان عزیز خوش درخشیدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک شصت و یکمین کنگره دندانپزشکی ایران

 33. Avatar پیرهادی گفت:

  سلام آقای دکتر آیا با درمان ارتودنسی ناهنجاری فکی هم همراه با ناهنجاری دندانی برطرف می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر مراجعه کننده در سن مناسب درمان ارتودنسی را شروع نمایید. با درمان ارتودنسی ناهنجاری دندانی و فکی اصلاح می گردند.

 34. Avatar پناه گفت:

  سلام خسته نباشید .دندان نیش پایینم جدیدا بخاطر رویش دندان عقل یک مقدار عقب تر از قبل قرار گرفته و قسمتی از لثه که پشت دندان هست هم کمی ورم داره،آیا نیاز به درمان هست یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. باید معاینه انجام گیرد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 35. Avatar جلیل گفت:

  سلام ببخشید برای فاصله دندان های جلو، ارتودنسی بهتره یا کامپوزیت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین گزینه برای درمان فاصله بین دندان ها درمان ارتودنسی است. حتما باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد. زیرا مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد.

 36. Avatar علی گفت:

  سلام
  آقای دکتر من لب سمت راستم انحراف به پایین داره و از بچگی اینجور بوده زمان بچگیم به علت تصادف لبم پاره شد و بخیه خورد الان برای درمانش پیش ارتودنسی برم یا متخصص فک و صورت ۲۳ سالمه با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا پس از معاینه کلینیکی راهنمایی های لازم را به شما بدهد. در صورت نیاز به جراحی فک، پیش نیاز آن، درمان ارتودنسی است.

 37. Avatar مهدی گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم بعد از تمام شدن ارتودنسی دکتر مربوطه مسعولیتی در قبال برگشتن دندان ها به حالت قبلی داره؟
  من سال 97 ارتودنسی کردم و الان 3تا از دندونام به هم ریختن دکتر هم میگه باید دوباره هزینه ارتودنسی رو پرداخت کنی
  من الان چی کار باید بکنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بکنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. زمانی که درمان ارتودنسی توسط یک متخصص ارتودنسی با مهارت خاص انجام بگیرد دیگر درمان ارتودنسی برگشت نخواهد داشت. باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 38. Avatar دنیا گفت:

  سلام،من ۳۱ سالمه. شش ماه است که ارتودنسی رو شروع کردم، کلا یکی تا از دندونهای پایین و یکی از دندونهای بالام روی هم بود، یعنی بهم ریختگی نداشتم، اما فک بالام جلو اومده بود.دکترم همون ابتدا گفت با کشیدن دندونهای عقل فکت رو میبرم عقب اما الان که شش ماه گذشته میگه باید بری پیش جراح و بیشتر از این نمیره عقب. در واقع دندونهام همچنان جلو میمونه.میخاستم بدونم ایشون می‌تونه چنین کاری کنه و آیا این مساله قابل شکایت هست؟ هزینه ها رو هم کامل ازم گرفته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما درمان ارتودنسی دندان های خود را نزد متخصص ارتودنسی انجام نداده اید. یک متخصص ارتودنسی ماهر و باتجربه در اولین جلسه، راهنمایی های لازم را به شما می دهد. مثل روش های درمان (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. با توجه به سن شما و جلو بودن فک بالا، درمان برای شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد.

 39. Avatar فاطمه گفت:

  باسلام. آیا دندان عقل نهفته هم با درمان ارتودنسی درمان می شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط یک متخصص ارتودنسی دندان و فک شما معاینه شود و در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 40. Avatar علی رحیمی گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونام دیگه هیچ مشکلی ندارد فقط مشکل اش اینه که نامنظم و بد فرم میباشد آیا میشه با ارتودنسی دندونامو منظم و ردیف کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی دندان ها مرتب و ردیف خواهند شد.

 41. Avatar سمیرا گفت:

  سلام
  من ۲۲ سالمه و دندونام نامرتب هستن و میخام مرتب بشن ولی رفتم دکتر میگه که باید جراحی فک انجام بدم ولی من خیلی میترسم و نمی خام جراحی فک انجام بدم
  من میتونم بدون جراحی دندونام و مرتب کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این شرایط سنی مشکل نامرتبی دندان با ارتودنسی درمان می شود ولی ناهنجاری های فکی باید جراحی فک انجام گیرد. . برای اینکه پاسخ قطعی درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. Avatar روژینا پنهائی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دندوهامو ارتودنسی کردم و تمام شد اما نمیدونم چرا احساس میکنم دندون های بالام اومده جلو و یه حالت شیب رو گرفته میخواستم ببینم طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت نمایید.

 43. Avatar پانته آ گفت:

  دکتر من دندان هام خیلی از هم فاصله داره و فکر کنم فکم یه مقدار جلو هست. ۲۷ ساله هستم. میتونم ارتودنسی انجام بدهم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی فاصله دندان اصلاح می شود. در خصوص فک شما، در این سن باید جراحی انجام گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم، نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 44. Avatar هدیه گفت:

  سلام
  آیا ارتودنسی فقظ برای زیبایی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ارتودنسی علاوه بر درمان دندان ها روی زیبایی دندان ها هم نقش دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها ارتودنسی درمان یا زیبایی است و ارتودنسی و زیبایی

 45. Avatar سمانه گفت:

  سلام اقای دکتر
  ببخشید
  من فک بالام یکمی جلوتر از فک پایینم هست ینی دندونا بالایی جلوی دندونای پایین قرار میگیرن البته فقط دندونای جلویی دندونایی پشتی دقیقن روی هم چفت میشن و کمی هم دندونام نامرتب هست
  میخواستم بدونم مدت زمان تقریبی ک نیاز ب ارتودنسی دارم چقدر میتونه باشه
  خواهش میکنم جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 46. Avatar الیانا گفت:

  سلام آقای دکتر من در آبان امسال بود که ارتودنسی کردم الان یکی از براکت های دندان شماره یک سمت چپم در اومده و سیمم هم همینطور آیا امکان برگشت دندان هام وجود داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید تا سیم های دندان و براکت ارتودنسی را برایتان اصلاح کنند.

 47. Avatar محمد گفت:

  سلام من دوتا از دندونامو عصب کشی کردم یدون از دندونام پین گذاشتن میخواستم بدونم امکان ارتودنسی هست یا نه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، درمان ارتودنسی امکان پذیر است.

 48. Avatar مينا گفت:

  سلام اقاي دكتر، من دندان هام overbite هستن و ميخواستم بدونم روشي هست كه بشه تو دو ماه يا ٦ ماه اين كارو انجام داد و بر نگرده؟ يا اينكه روشي باشه كلا كه چك اپ بعدش زود به زود احتياج نباشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 49. Avatar سهیلا سحر خیز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، پس من دندانهای جلویی فک بالا پشت دندان های فک پایین قرار می گیرد. سنش 10 است. می توانم به مطب جنابعالی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 50. Avatar سحر گفت:

  سلام
  من 18 سالمه و دندونام خیلی مرتبن اما اندازه هاشون یکی نیست ولی شیب شدن
  برای مثال سمت راست فکم دندون هام بلند ان و همینجوری کم کم ب سمت چپ ک میری دندونام کوتاه تر میشن نا منظم یا کجو کوله نیستن فقد بصورت کجن
  هردکتری ی چیزی میگه تا الان دوتا دکتر گفته باید ارتودونسی بشی یکیشون گفته میتونیم ب دندونات یچیزی اضافه کنیم ک هم اندازه سمت راستیا بشه 😐
  دلی گفتن ک استقامت خیلی پایینی دارن😑💔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 51. Avatar عباس گفت:

  سلام، وقت بخیر
  آقای دکتر من دندونهای 5و 6پایین سمت چپ خراب شده و باید ایمپلنت شه.
  دندونای نیشم با کمی جابه جایی اومدن روی هم و به داخل دندون نیش بالاییم برخورد میکنه.من اول باید ارتودنسی انجام بدم بعد ایمپلنت یا برعکس؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید و روش درمان و ترمیم دندان های ذکر شده مشخص شود. سپس در مورد زمانبندی درمان شما تصمیم گیری شود. از مطب من می توانید یک وقت ویزیت رایگان بگیرید.

 52. Avatar کادو گفت:

  سلام روز بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم که جرم گیری دندان زمانی که از فیکس استفاده میکنیم برعهده ارتودنتیست هست یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جرمگیری دندان جدا از انجام درمان ارتودنسی است.

 53. Avatar رضا اعتمادی گفت:

  سلام وقتتون بخیر جناب آقای دکتر، درمان ارتودنسی با فعالیت‌های ورزشی تداخل دارند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، توصیه میشود که هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی از دندانهای خود مراقبت کنید. شما میتوانید از محافظ دهانی استفاده کنید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و ورزش

 54. Avatar هانیه گفت:

  سلام خسته نباشید من برای اورتودنسی پیش پزشک دیگه ای اقدام کردم ولی میگن چون عفونت لثه داری نمیتونیم برات اورتودنسی انجام بدیم تا عفونت برطرف بشه آیا این مشکل قابل حله؟ چون من میخوام برای اورتودنسی به مطب شما مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید عفونت لثه برطرف گردد و لثه سالم باشد تا بتوان درمان ارتودنسی را شروع کرد.

  2. Avatar فاطمه گفت:

   سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
   من تو سن ۱۵ سالگی ارتودنسی انجام دادم چون فکم کج بود دندونام رویه هم قرار نمی‌گرفت بعد ۲ سال که باز کردم ارتودنسیمو دندونام درست شد ولی الان که ۲۱ سالمه دندونام کاملا برگشته و فکمم دوباره کج شده حتی دندونام بدتر از قبل شده
   میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. مشکل فکی در سنین بعد از بلوغ با درمان ارتودنسی بهمراه جراحی فک اصلاح می گردد. توصیه می‌شود به ‌یک ارتودنتیست مراجعه کنید، پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 55. Avatar شادی گفت:

  باعرض سلام…من موقع خندیدن لثه ام مشخصه.ایا اردتونسی باعث میشه فک پایینتر بیاد ولثه بیشتر نشون داده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر سن شما زیر 12 سال است با درمان ارتودنسی متحرک و اگر بالای 12 سال است با ارتودنسی ثابت درمان می شود. برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لبخند لثه ای چیست

 56. Avatar حسین گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید یه سوال داشتم اینکه ایا کشیدن دندان ها برای ارتودنسی جز وظایف ارتودنتیست هست یا هزینه ای جداگانه داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه درمان ارتودنسی در ابتدا توسط متخصص ارتودنسی به بیمار گفته می شود. درمان های جانبی مثل کشیدن دندان، پرکردن دندان، جرمگیری دندان و سایر درمان ها هزینه جداگانه دارد.

 57. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر،من۲۰سالمه و دندان‌های ردیف پایین کمی رو هم افتادگی دارن و ردیف بالا هم فقط دوتا دندون کنار هم کمی کج هستن،میشه برای ردیف بالا فقط همون دوتا دندون رو ارتودنسی کنم؟؟و حدودا چقدر زمان میبره تا ردیف بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar امیر ارسلان گفت:

    سلام من ۱۸سال دارم و از ۱۴سالگی دچار انحراف فک پایین شدم و تقریبا یک سالی میشه که دندنهای نیش تا آسیاب یک سمت فک پایینم شروع به کجا شدن به سمت داخل دهانم کردن یعنی برخلاف جهت انحراف فکم شروع به انحراف کردن
    الان برای ارتودنسی باید چکار کنم؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 58. Avatar صادق گفت:

  سلام من دندان نیش شیری در دهانم گیر افتاده و پارسال پس از زرد شدن و پوسیدگی افتاد رفتم عکس گرفتم گفتن دندان نیش نهفته داری الانم سی وسه سال سن دارم آیا امکان برگشت دندان به محل خودش با ارتودنسی با توجه به سنم وجود داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 59. Avatar مبینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر شما چند روز پیش دندان بنده رو ارتودنسی کردید
  من ۲۱ سالمه و یه مقدار فک بالام جلو هستش.خواستم بدونم نباید دندان های عقل رو بکشید که فکم جا داشته باشه؟
  چون دندون های عقلمو نکشیدید ،فک بالام جلوتر نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به این شکل در فضای مجازی نمیتوان پاسخ داد. در جلسه مشاوره به مراجعه کننده راهنمایی های لازم داده می شود.

 60. Avatar آریسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر شما چند روز پیش دندان بنده رو ارتودنسی کردید. خیلی راضیم . اصلا درد نمیکنه. خیلی راحت و با آرامش کارم انجام شد. ممنون ازشما و کادر مجربتان.کاش همه دکترا مث شما مهربون بودن.
  🙏🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم که راضی هستید. سعی من بر این هست که مراجعه کنندگانم خوشحال و با دندان های مرتب لبخندی زیبا بر لب داشته باشند.

 61. Avatar الناز گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من ۱۶ سالمه قصد دارم برای ارتودنسی اقدام کنم چون دندون نیش بالاییم در ردیف دندون ها نیست و نامنظمه و با توجه به اینکه فکم کوچیکه دندونام ب مرور دارن نامنظم میشن میخواستم بدونم انجام ارتودنسی باعث تخریب دندون ها نمیشه؟اخه جنس دندون هام خیلی بده و به راحتی میشکننو اینکه هزینش حدود چقد میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود مثلا نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar غزال گفت:

    سلام وقت بخیر هزینه ارتودنسی باهم متفاوت هستند یا بستگی به دندون دارد؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. بله، دقیقا. درمان ارتودنسی، هزینه های مختلفی برای هر بیمار داشته باشد. هزینه های درمان با توجه به عواملی چون طول درمان، وسایل مورد نیاز در درمان، شرایط دندانی، فکی بیمار (ناهجاری دندانی و فکی) و ابزار های مورد استفاده در طول درمان بستگی دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک هزینه ارتودنسی

 62. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر روز بخیر .من قبل ینی۱۱ماه پیش زنجان ساکن بودم اونجا میرفتم دکتر اقای دکتر جلودار برام فک بالایی رو ارتودنسی کردن چون باردار بودم فک پایین مونده .الانم ک از زنجان کوچ کردیم اومدیم کرج از طرفی هم چون بچه کوجیک دادم رفت و امد ب زنجان برام سخت شده .بقیه کار منو قبول میکنید بیام مطب شما جواب بدین ممنون میشم ازتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 63. Avatar معصومه گفت:

  سلام خسته نباشید من 12 سالمه و دوتا دندون هایی جلوم فک بالام روی هم اوفتاده و این مشکل خیلی منو ازیت میشه آیا میتونم ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 64. Avatar شعله گفت:

  سلام خسته نباشید.
  اقای دکتر چطوری متوجه بشم دخترم احتیاج به ارتودنسی دارد؟ دو تا دندان جلو فک بالا فاصله کم دارد ولی نیش با دندان کناری کمی فشرده هست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی مرقوم فرموده اید. دندان های دختر خانم شما احتیاج به درمان ارتودنسی درد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 65. Avatar مبینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر دندان های من نامرتب هست آیا می توانم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. براساس نوع ناهنجاری متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که نیاز به ارتودنسی متحرک یا ثابت و یا جراحی فک به همراه ارتودنسی دارید یا خیر. نوع ناهنجاری است که تعیین کننده نوع دستگاه ارتودنسی است .

 66. Avatar مبینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر شما دندان های بنده رو معاینه کردید و گفتید که باید ارتودنسی بشه اما راجع به دندان های عقلم چیزی نگفتید.
  هر چهار دندان عقلم در اومده. خواستم بدونم اگه قبل از ارتودنسی دندان های عقلم‌رو بکشم مشکلی پیش‌نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کشیدن دندان عقل حتما بعد از درمان ارتودنسی انجام می گردد. زمانیکه درمان ارتودنسی انجام شد. ممکنه جا برای دندان عقل باز شود. اگر فضا نبود آنموقع دندان عقل کشیده می شود. ضمنا کشیدن دندان عقل در این موقع راحتتر است زیرا دندان به سطح جونده نزدیکتر می شود.

   1. Avatar زهرا پور حسینی گفت:

    سلام آقای دکتر انتخاب درمان ارتودنسی ثابت و متحرک به اختیار شخص است؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی ثابت و متحرک بستگی به ناهنجاری فک و دندان دارد و متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک کدام برای بیمار باید داده شود.

 67. Avatar ملایی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من دندان های عقلم رو نکشیدم .برای ارتودنسی اول اونا رو میکشید یا اول ارتودنسی انجام میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. معاینه کلینیکی باید انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. درصورتی که فضا نباشد و ضرورت داشته باشد دندان کشیده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 68. Avatar مریم محمدی گفت:

  سلام دکتر

  وقت شما بخیر وخسته نباشید
  آیا تو سن چهل و چهار سالگی هم اوتودنسی جواب میده؟ و چقدر سختی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان درمان ارتودنسی هست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 69. Avatar سرور گفت:

  سلام آقای دکتر، من 28 سالمه و دندانهای جلویی فک بالا کمی فاصله از هم دارند و کمی کج هستند. و دندانهای فک پایینم دارای بهم ریختگی جزیی بودند که بعد از روکش یکی از دندانهای آسیا در فک پایین سمت راست و بزرگ بودن روکش احساس میکنم فشار بیشتری به دندانهام وارد شد و بیشتر پس و پیش شدند. و من یه کم فک پایینم انحراف به سمت راست داره و باعث میشه دندانهای سمت راست کاملا روی هم قرار بگیرند و به هم کوبیده شوند و دندانهای فک بالا و پایین سمت چپ اما به هم نرسند و چفت نشوند و همین هم باعث شده به علت کوبیده شدن دندانهای سمت راست روی هم درد و پوسیدگیشان بیشتر شود و دندان روکش شده ام دوباره دچار درد شود. حالا میخواستم بدانم آیا ارتودنسی علاوه بر از بین بردن فاصله و کجی دندانهایم در این سن میتواند تاثیری روی این مشکل فکم حتی جزیی داشته باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 70. Avatar ندا گفت:

  سلام دکتر دندون جلوییم کمی با دندون کناری داره همپوشانی پیدا میکنه خیلی درد میکنه و بین دو دندان لثه کمی ملتهب شده دندان از جلو سالمه فقط از درون پایینش کمی زرد شده به نظرتون با عصب کشی یا پر کردن درست میشه یا جای دندون تنگه و دندون عقل باید جراحی بشه یا ارتودنسی نیازه
  ممنون از پاسخ گوییتون تو این اوضاع کرونا

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 71. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر ممنون میشم جواب بدید دندون عقلم داره درمیاد و داره به دندونم فشار میاره طوریکه یدونه دندون جلوییم داره کمی کج میشه و درد میکنه
  راه درمانش چیه دندون عقلمو بکشم یا ارتودنسی نیازه یا راه درمان دیگری وجود داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک،کشیدن یا نکشیدن دندان عقل و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 72. Avatar گیسو گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۴ ساله ارتودنسی کردم ولی دکترم فوت کرد و آخرای کار موند الان کاملا دندونام صاف هستش و امروز کش‌ها و‌سیمم باز شده به نظرتون همون براکت ها هم بدم باز کنن یا پلاک و مراقبتی واجب هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندانهای شما باید هر ماه توسط متخصص ارتودنسی چک و سیم ها تنظیم شود. باید یک متخصص ارتودنسی دیگری را برای خودتان انتخاب کنید اگر لازم باشد درمان ادامه پیدا می کند در غیر اینصورت سیم ها را برایتان باز می کنند.

 73. Avatar بنیامین گفت:

  سلام دکتر ارتودنسی برای مشکل فک تو سن ۲۱ سالگی هم می‌تونه موفقیت آمیز باشه یا خیر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به ناهنجاری و فک دارد. درمان ارتودنسی در این سن امکان پذیر است.

 74. Avatar حسین گفت:

  با سلام.آقای دکتر خاستم از شما تشکر کنم .کارتون بسیار عالی و حرفه ای هست. در برنامه خوب تلویزیونی شبکه دو (برنامه نبض دو ) صحبت های شما را دنبال می کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درود بر شما.

 75. Avatar Mahsa گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  من برای ارتودنسی باید چند دندان رو بکشم و بقیه رو هم پر کنم و یکم زمان بر هست و من کنکوری هستم ،تا الان دو تا رو کشیدم
  به نظر شما مشکلی ایجاد نمیشود اگر سال آینده سیم بزارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 76. Avatar مهدی گفت:

  سلام آقای دکتر من حسینی هستم از چابهار مزاحمتون میشدم ممنون دندانهای پسرم عالی و خوب شده واقعا معجزه کردین . سلامت و تندرست باشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس و درود بر شما

 77. Avatar بابک گفت:

  سلام دکتر
  آیا ارتودنسی باعث کوچک شدن فک میشود؟
  من دندان بالا و پایینم روی هم قرار گرفته و احساس میکنم که فک پایینم جلو تر است و 30 سالمه
  آیا میشه فقط با ارتودنسی اینو اصلاح کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله میتوان با ارتودنسی اصلاح کرد. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar الناز گفت:

    سلام دکتر خسته نباشید من ۱۶ سالمه قصد دارم برای ارتودنسی اقدام کنم دندان هام خیلی شلوغ هست آیا دندانم را باید کشیده شود؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 78. Avatar محمد گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۹ سالمه فک پایینم خیلی جلوعه . هزینه ارتودنسی ندارم میخوام عمل کنم . ایا امکان داره بدون ارتودنسی جراحی کنم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این شرایط سنی درمان با ارتودنسی بعلاوه بر جراحی فک جواب میدهد. مراجعه بیمار تا سن 12 سالگی با ارتودنسی بدون جراحی فک امکان پذیر است.

 79. Avatar ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید.من چند روزه هنگام خوردن غذا یا بعدش احساس میکنم ماده ریز گچ مانند به دندونام برخورد میکنه.(دندونام ارتودنسیه)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 80. Avatar حسام گفت:

  سلام جناب دکتر،

  خواهرزاده ام آذرماه سیزده ساله میشود. فرم چانه آنها ارثی کمی فک پایین عقبتر است. دندانهای بالا عقب و جلو و نیاز به ارتودنسی است. در شیراز در یک کلینیک، دندانپزشک گفت که دیر آمده اید.. الان باید عمل و ارتودنسی کرد. نظر شما چیست؟ آیا عواقبی دارد جراحی ؟ تغییر چهره یا …؟
  با تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان ارتودنسی صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان ارتودنسی مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است. شماره تلفن مطب 22011892-021

 81. Avatar مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر به نظر شما در ارتودنسی از نظر مالی استفاده از ارتودنسی سنتی به نفع تره یا دیمون واینکه به نظرتون کدوم بهتر جواب می ده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ارتودنسی سنتی کم هزینه تر است. بهتر است برای معاینه کلینیکی حضورا به مطب مراجعه کنید تا راهنمایی لازم داده شود. معاینه رایگان است.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام درمان و زیبایی دندانها دارد .

 82. Avatar مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر به نظر شما استفاده از ارتودنسی سنتی بهتره یا دیمون وایا هزینه این دو فرق زیادی داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.برای دادن پاسخ کامل بهتر است به مطب مراجعه شود. تا پس از معاینه کلینیکی حضورا راهنمایی لازم داده شود. معاینه رایگان است.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام درمان و زیبایی دندانها دارد .

 83. Avatar حسین گفت:

  سلام آقای دکتر، خستە نباشید، خواستم بدونم بە طور تقریبی هزینه و مدت زمانش رو از اول تا آخر دوره‌ چقدر و چند مدته، ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 84. Avatar ایمان گفت:

  سلام اقای دکتر سوال در مورد پلاک دندان بعد کامل شدن دوره ارتودنسی ثابت داشتم خواستم بدونم من که به دستور پزشکم عمل نکردم و چند وقت استفاده نکردم از پلاک بعد چند وقت گذاشتم جابه جایی دندان نیش خیلی درد اور هست بطوری که بعد در اوردن پلاک با نیش پایین برخورد میکند و دوباره جابه جا میشود ،آیا با استفاده مرتب پلاک این قضیه برطرف میشود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید متخصص ارتودنسی شما به گو نه ای ارتودنسی را انجام می داد که بعد از باز شدن سیم ها هیچ گونه جابجایی در دندانها ایجاد نشود

 85. Avatar ازیتا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان درمان ارتودنسی برای پسر من در سن 9 سالگی با ارتودنسی ثابت یا متحرک شروع می شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. روش درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی به طور کلی می توان گفت با ارتودنسی متحرک شروع می شود

 86. Avatar نادیا گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان .
  قصد دارم برای ارتودنسی مراجعه کنم و بلیط گرفتم که بیام تهران فقط خواستم بدونم بعد اینکه من رو ویزیت کردید چه زمانی ارتودنسی رو انجام می دهید و می گذارید؟چون از بوشهر میایم و رفت وآمد یکم مشکله.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام .جای نگرانی نیست اگر عکس های رادیولوژی را داشته باشید می توان همان جلسه که تشریف آوردید درمان ارتودنسی تان را انجام دهیم.

  2. Avatar Azra ghalati گفت:

   سلام آقای دکتر جمیلیان آیا در سن ۳۱ سالگی اورتودونسی جواب میده.دختر من ۳۱ ساله و دندانهای جلویی عقب و جلو و نامرتبه در فک پایین .آیا اصلاح میشه در این سن؟ ممنون میشم جواب بدین

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. بله درمان ارتودنسی در این سن قابل انجام است

    1. Avatar محمد گفت:

     سلام.اقای دکتر.من حدود ۴ ساله که ارتودنسی کردم.مشکل من هم این بود که فکم برای تعداد دندون ایی که داشتم کوچیک بود و با در اوردن دندون های جدید این فشار به مرور روی دندان های جلوم اومد تا اینکه اون ها رو از فرم خودش خارج کرد و مجبور شدم ارتودنسی کنم.سال اول که فقط براکت ها روی دندونم بود و دکترم بهم گفت که نیازی به دندون کشیدن نیست اما بعد از یه سال که دندون هام به اصطلاح مرتب شد دیدم که خیلی دندان ها با اینکه مرتب شده اما خیلی دندون هام جلو هست و زیاد جالب به نظرم نبود.بعد قرار شد که ۴ تا از دندون هام بکشم تا دندون های بیاد عقب تر.مشکلی که برای من هست اینه که دو تا دندون پایینم رو که کشیدم سر ۱ سال تا یک سال سه ماه نهایتا دندون هام به هم چسبیدند و فضای خالی بینشون پر شد همین طور قضیه ای برای سمت چپ فک بالا هم صدق میکنه اون هم بعد از سه یا چهار ماه بعد از فک پایینم فاصلش جبران شد اما سمت راست فک بالام الان حدود ۳ سال هست که دندون کشیدم اما هنوز فاصله بینش جبران نشده.هر بار هم که میرم پیش دکترم یه بار بهم کش میده میگه بزار دو ماه دیگه تمومه بعد که میبینه فاصله بین دندون های دو و سه زیاد شده میگه کش نزار دوباره دو ماه بعد میاد چین چند حلقه ای میزاره (اگه درست گفته باشم)میزاری میبینه هیچ تاثیری نداره دوباره این جلسه اخری این حلقه های فنری(اسمش دقیق نمیدونم)گذاشته که فاصلش جبران بشه و این احوال ما تو این چهار سال هست و هر بار که میپرسم دکتر کی نموم میشه میگه اره دو ماه دیگه تموم و این دو ماه دو ماه شده چهار سال نیم.واقعیت خیلی ادم صبوری هستم ولی صبر هم تا یه جایی راه داره .دیگه واقعا خسته شدم.میخواستم بدونم اگه الان با وجود این فاصله ای که هست اگه کلن ارتودنسی را ور دارم مشکلی پیش میاد؟(شرمنده که سدتون رو درد اوردم)

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. معاینه کلینیکی و مشاهده دندان ها و رادیوگرافی اولیه شما بهتر می تواند در پاسخگویی کمک کند. فقط می توانم این را به شما بگم که طرح درمان ارتودنسی شما درست و خوب نبوده است. فک شما کوچک بوده اگر قبل از سن بلوغ درمان ارتودنسی را انجام میدادین بزرگ کردن فک با دستگاه های ارتودنسی امکان پذیر می بود. ولی بعد از سن بلوغ باید جراحی فک بهمراه درمان ارتودنسی ثابت انجام گیرد.

 87. Avatar Negar گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۷سالمه حدودا ۲۰ سالگی اقدام به ارتودنسی کردم به این علت که هم فک کوچک بود هم یکی از دندانها شماره دو‌ از فک بالا کنار دندان نیش هم ردیف با دندانهای دیگر نبود تقریبا خارج از جای خودش و در قسمت داخلی دهان رشد کرد اما مزاحمتی برای غذا خوردنم ایجاد نکرد در ان زمان دندانهای عقل هم کاملا رشد نکردن و‌چون پوسیدگی دندان نداشتم و فقط چند میل دندانهای جلو قسمت پایین به صورت ارثی روی هم قرار داشتند به پیشنهاد پزشکم یک دندان کشیده شد بعد از دوسال تحمل پزشکم دستور برداشتن براکتها و پایان دوره کار رو دادن اما دندان شماره دو که برای من بسیار مهم بود همچنان در همان حالت سابق ماند و تغییری ایجاد نکرد دوباره مراجعه کردم به کلینیک اینبار متخصص ارتودنسی دستور بستن قالب متحرک ارتودنسی فانکشنال رو دادن که متاسفانه من استفاده نکردم ایشون هم جدی نگرفت و به من نگفتن مسئله تا چقدر مهمه علت استفاده نکردنم مربوط به این میشد قالب در دهانم جا نمیگرفت و فضای بین دندانی وجود نداشت پزشکم کاملا در جریان قرار داشت اما اصرار میکرد اگر روی هوا بماند بازم مشکلی نیست به مرور فضای کافی ایجاد میشه من هم انجام دادم اما باز بی فایده بود یک نخ هم لابه لای دندانم نمیرفت،اقای دکتر ایا بعداز گذشت چند سال باز میتونم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم ؟ضمن اینکه یک دندان عقل من نهفته بود و جراحی کردم اما فشاری روی دندانها ایجاد نکرد سوال بعدی من اینه ایا امکان برگشتن دندانم روی خط خودش وجود دارد یا خیر اقای دکتر من صورت ظریفی دارم نمیدونم مشکل از فک یا دندان رشد صورتم در چند سال اخیر خیلی تغییر نکرده و کلا این مسئله باعث نگرانیم شده که به جراحی فک نیاز دارم یا خیر البته من به صورت ناهنجاری کلاس ۱و۲ دندان روی هم رفته یا کج شده ندارم همه ی دندانها در یک خط و‌ راستا قرار دارند جز همونی که خدمتتون گفتم ممنون از وقتی که در اختیار ما میذارید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما توسط دندانپزشک قبلی درست نبوده است. الان در وضعیت فعلی باید معاینه کلینیکی انجام گردد و رادیوگرافی از دندانها و فکین تهیه شود. بعد میتوانم اظهار نظر کنم.

   1. Avatar Negar گفت:

    سلام دکتر جان بابت پاسخگویی به سوالم از شما ممنونم…حتما طبق دستور شما عمل خواهم کرد🌹

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. موفق و سلامت باشید.

 88. Avatar آتوسا گفت:

  سلام آقاي دكتر من مي خوام ارتودنسي انجام بدم چون دو تا دندان جلوي من روي هم افتاده آياامكام داره كه فقط دو تا دندان جلو را ارتودنسي كنم تا تو هزينه هام هم صرفه جويي كنم اصلا تاثيري هم روي هزينه ها داره متشكرم كه جواب ميدين

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید. در حین معاینه ارتودنسی وضعیت فکین و دیگر دندان ها بررسی می شود. پس از این که علت روی هم افتادن این دو دندان مشخص شد می توانیم راجع به روش درمان و هزینه ارتودنسی شما به طور دقیق نظر بدهیم. مسلما ارتودنسی تنها برای دو دندان جلو امکاپذیر است و نیازی نیست که تمام دندان ها نامرتب باشند تا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید

   1. Avatar معصومه نعمتی گفت:

    سلام خسته نباشید من 9 سالمه و دوتای دندون های جلوم از فک پایین روی هم افتادن و دندان های فک بالا هم شلوغه. آیا میتونم با این سن ارتودنسی انجام بدم ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     یا سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   2. Avatar معصومه گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم من 12 سالمه و دوتا دندون های جلوم از فک بالا روی هم افتادن و این مشکل خیلی منو ازیت میکنه آیا میتونم با این سن ارتودنسی انجام بدم ؟ در چه سنی به بعد میتونیم ارتودنسی انجام بدیم ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. الان بهترین سن درمان است. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

     1. Avatar داریوش گفت:

      سلام اقای دکتر هزینه ارتودنسی ربط به مشکل و ناهنجاری دندان ها دارد؟؟؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. بله، دقیقا. درمان ارتودنسی، هزینه های مختلفی برای هر بیمار داشته باشد. هزینه های درمان با توجه به عواملی چون طول درمان، وسایل مورد نیاز در درمان، شرایط دندانی، فکی بیمار (ناهجاری دندانی و فکی) و ابزار های مورد استفاده در طول درمان بستگی دارد. مراجعه به این لینک هزینه ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *