دانستنی های ارتودنسی

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی چیست

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که دندان ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار می گیرند اصلاح می کند. دندان هایی که در جایگاه نامناسبی قرار می گیرند و شکل نامتعارفی دارند مشکلات بهداشتی مختلفی ایجاد می کنند. تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر می شود. بیماری که دندان های نامرتبی دارد در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال قرار دارد. این وضعیت به دندان هایی که مسئول جویدن غذا هستند فشار بیشتری وارد می کند و متعاقبا در طولانی مدت عوارض مختلفی به جا می گذارد از جمله:

 • پوسیدگی دندانها
 • مشکلات لثه ای
 • خوب جویده نشدن دندانها و مشکلات گوارشی
 • سردرد
 • مشکلات TMJ
 • احساس درد درگردن، شانه و پشت
 • همچنین دندان های کج و نامرتب به زیبایی ظاهر شخص آسیب می زند.

مزایای استفاده از درمان ارتودنسی عبارتند از:

 • دهان سالم
 • ظاهر لذت بخش
 • دندانهایی که احتمالا طول عمر بیشتری دارند.

متخصص درمان در این زمینه به نام ارتودنتیست شناخته می شود.

مراحل ارتودنسی

چگونه متوجه می شوید که به ارتودنسی نیاز دارید؟

فقط دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی می تواند تعیین کند که آیا شما می توانید از ارتودنسی استفاده کنید یا خیر. به کمک ابزارهای تشخیصی که شامل یک تاریخچه کامل پزشکی و دندانپزشکی هستند، یک معاینه بالینی، مدل های گچ دندان هایتان و تصویر برداری اختصاصی، یک پزشک ارتودنتیست می تواند تصمیم بگیرد آیا ارتودنسی نیاز دارید یا خیر. و این ارتودنتیست است که می تواند طرح درمانی صحیحی برای رفع مشکل دندان ها پیشنهاد دهد.
اگر به یکی از وضعیت های زیر دچار هستید ممکن است نامزد انجام ارتودنسی باشید.

 • Overbite، زمانی که دندانهای فوقانی هم پوشانی عمودی زیادی بر روی دندانهای ردیف پایین دارند.
 • Underbite، به ظاهر “بولداگ” معروف است که در آن دندان های ردیف پایین خیلی جلوتر از دندان های فوقانی قرار می گیرد و ردیف بالا بیش از حد عقب هستند.
 • Crossbite، هنگام جویدن دندانهای بالا از بعد عرضی به درستی بر روی دندانهای پایین قرار نمی گیرند
 • Open bite، یا باز بودن بین دو فک در ناحیه جلو عقب یا کناره ها
 • Misplaced midline یا خط میانی نابجا – هنگامی که خط میانی دندان های فوقانی با خط میانی دندان های پایینی در یک راستا قرار نمی گیرند.
 • Spacing یا فاصله، فضاهای بین دندان ها که ممکن است بر اثر از دست دادن یک دندان یا حتی رشد ناقص یا عدم رشد یک دندان به وجود بیاید.
 • Crowding یا شلوغی دندان، زمانی که تعداد زیادی دندان (بیشتر از حد نرمال) در یک ردیف دندانی قرار می گیرند. این وضعیت منجر به روی هم افتادن دندانها می شود.

ارتودنسی

درمان با ارتودنسی چگونه است؟

انواع مختلفی از ابزار ارتودنسی وجود دارد. ارتودنسی متحرک و ثابت که هر دو به تغییر وضعیت دندان ها و فکین کمک می کنند. دستگاه ارتودنسی به آرامی فشاری بر دندان ها و فک وارد می کند که به مرور زمان تغییر دلخواه را ایجاد می نماید. شدت بدشکلی دندان ها و سن و خصوصیات فیزیولوژیک بیمار مشخص می کند که کدام نوع ارتودنسی برای درمان انتخاب شود. این متخصص ارتودنسی است که در هر مرحله با معاینه وضعیت بیمار روش درمان با ارتودنسی را تعیین و اجرا می کند.

ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به منظور مرتب کردن و ردیف کردن دندانها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است. این عمل می تواند توسط درمانهای ثابت یا متحرک ، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان (سرامیکی) (کامپوزیتی)، یا توسط ارتودنسی نامرئی توسط سیستم لینگوال (قرار دادن براکت ها در پشت دندانها) یا ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف (Invisalign) و غیره انجام شود. ارتودنسی ثابت می تواند توسط روش های Straight ،Edgewise ،Roth یا دیمون و غیره انجام شود. در ضمن می توان از تکنیک های جدید مانند مینی اسکرو Mini Screw در درمان ناهنجاریها کمک گرفت.

ارتودنسی نامرئی

دو گروه درمان های ارتودنسی

یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری های فکی می باشد. درمان هر یک از این ناهنجاری ها نیاز به استفاده از دستگاه مخصوص خود را دارد. در صورتی که بیمار دارای ناهنجاری دندانی و یا فکی به موقع مراجعه نماید و همکاری خوبی داشته باشد، می توان مشکلات بیمار را به راحتی با ارتودنسی درمان نمود ولیکن اگر بیمار به موقع مراجعه ننماید و یا همکاری خوبی در حین درمان ارتودنسی نداشته باشد و یا شدت ناهنجاری فکی بسیار زیاد باشد بیمار نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی خواهد داشت.

نمونه کار ارتودنسی دکتر جمیلیان

برای دیدن نمونه کارهای ارتودنسی بیشتر می توانید به گالری تصاویر قبل و بعد ارتودنسی مراجعه کنید. در این قسمت نیز تعدادی از این نمونه کارها را مشاهده می کنید. بسته به ناهنجاری  فک و دندان درمان های ارتودنسی متفاوتی در نظر گرفته می شود. ممکن است بیماری شما نیز شبیه به یکی از این موارد باشد. در این صورت می توانید بهبودی پس از درمان را در این قسمت به وضوح مشاهده کنید.

مرتب کردن دندان با ارتودنسی

منظم کردن دندان با ارتودنسی

درمان ناهنجاری های فک با ارتودنسی

صاف کردن دندان ها با ارتودنسی

ردیف کردن دندان ها با ارتودنسی

ارتودنسی در بیماران لب شکری

ارتودنسی در بیماران لب شکری

انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود. یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد. در صورتی که بیمار دارای ناهنجاری دندانی و یا فکی به موقع مراجعه نماید و همکاری خوبی داشته باشد، می توان مشکلات بیمار را به راحتی با ارتودنسی درمان نمود ولیکن اگر بیمار به موقع مراجعه ننماید و همکاری خوبی در حین درمان ارتودنسی نداشته باشد و یا شدت ناهنجاری فکی بسیار زیاد باشد، ممکن است نیاز به جراحی فک برای رفع مشکل فکی وجود داشته باشد. در اینگونه موارد ابتدا بیمار تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرد و بعد از آن تحت جراحی واقع می شود.

براکت گذاری ارتودنسی و سیم کشی دندان چقدر طول می کشد

براساس نوع ناهنجاری بیمار ممکن است نیاز به ارتودنسی متحرک یا ثابت و یا جراحی فک به همراه ارتودنسی داشته باشد. این نوع ناهنجاری است که تعیین کننده نوع دستگاه ارتودنسی است. اگر بیمار مشکل فکی داشته باشد معمولا یک سال ونیم برای رفع مشکل فکی زمان لازم است و یک سال ونیم هم برای رفع مشکل دندانی نیاز به زمان وحود دارد. حال اگر بیمار فقط مشکل دندانی داشته باشد فقط درمان یک سال و نیم طول می کشد. گذاشتن سیم و براکت ارتودنسی بر روی دندان ها حدودا 30 دقیقه به طول می انجامد.

بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی است

توصیه می شود به محض اینکه متوجه هرگونه ناهنجاری فک و دندان در کودک شدید او را به نزد متخصص ارتودنسی ببرید. حتی اگر کودک شما زیر 8 سال است. با مراجعه زود هنگام می توانید آمادگی لازم برای شروع یک درمان ارتودنسی حساب شده را کسب کنید. بهترین سن برای ارتودنسی از شروع 8 سالگی تا قبل از بلوغ کودک است. اما این بدان معنا نیست که افراد بالای 14 یا 18 سال نمی توانند از درمان ارتودنسی بهره ببرند. درمان ارتودنسی بزرگسالان ممکن است در مقایسه با ارتودنسی کودکان زمان بیشتری ببرد. اما در نهایت به نتیجه دلخواه خواهند رسید.

سوالات متداول ارتودنسی

1-تغذیه در دوران ارتودنسی باید چگونه باشد؟

در طی این دوران از خوردن ذرت و تنقلات، مواد خوراکی رنگی، و خوراکی های سفت و سخت خودداری کند. در مقابل مواد غذایی سرشار از کلسیم و مواد معدنی و ویتامین ها را مصرف کنید. خوردن نوشیدنی های خنک نیز می تواند در طی این دوران لذت بخش باشد

2-در صورت شل شدن و یا کنده شدن براکت ارتودنسی چه کنیم؟

در این مواقع با متخصص ارتودنسی معالج خود تماس بگیرید و یک وقت اورژانسی معاینه ارتودنسی بگیرید. در صورتی که نسبت این موارد سهل انگار باشید در طول درمان ارتودنسی خود اختلال ایجاد می کنید.

3-چطور براکت ارتودنسی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن براکت های ثابت ارتودنسی از مسواک و براش مخصوص ارتودنسی کمک بگیرید. همچنین دقت کنید استفاده از دهانشویه های کلرهگزیدین طی این دوران منجر به زرد شدن دندان ها می شود. بنابراین از دهانشویه مناسب دوران ارتودنسی استفاده کنید تا از زرد شدن دندان ها جلوگیری کنید.

4-آیا براکت ارتودنسی برای گفتار مشکل ایجاد می کند؟

در روزهای اولیه درمان ارتودنسی ممکن است بیمار کمی نوک زبانی صحبت کند اما با گذشت چند روز بیمار به براکت ارتودنسی عادت می کند و می تواند به راحتی کلمات را تلفظ کند. این وضعیت ممکن است در ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی کمی بیشتر طول بکشد.

5-هر چند وقت یک بار باید برای معاینه ارتودنسی مراجعه کنیم؟

بسته به نظر متخصص ارتودنسی معالج این بازه زمانی ممکن است از هر دو هفته تا هر دو ماه متغییر باشد. متخصص ارتودنسی پس از هر جلسه ویزیت بیمار زمان مناسب بعدی را به او یادآوری می کند. این بازه زمانی ویزیت ارتودنسی بسته به نوع درمان و مرحله درمان ارتودنسی متغییر خواهد بود.author-avatar
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

114 دیدگاه برای “ارتودنسی چیست؟

 1. روژینا پنهائی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دندوهامو ارتودنسی کردم و تمام شد اما نمیدونم چرا احساس میکنم دندون های بالام اومده جلو و یه حالت شیب رو گرفته میخواستم ببینم طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت نمایید.

 2. پانته آ گفت:

  دکتر من دندان هام خیلی از هم فاصله داره و فکر کنم فکم یه مقدار جلو هست. ۲۷ ساله هستم. میتونم ارتودنسی انجام بدهم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی فاصله دندان اصلاح می شود. در خصوص فک شما، در این سن باید جراحی انجام گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم، نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. هدیه گفت:

  سلام
  آیا ارتودنسی فقظ برای زیبایی است؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ارتودنسی علاوه بر درمان دندان ها روی زیبایی دندان ها هم نقش دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها ارتودنسی درمان یا زیبایی است و ارتودنسی و زیبایی

 4. سمانه گفت:

  سلام اقای دکتر
  ببخشید
  من فک بالام یکمی جلوتر از فک پایینم هست ینی دندونا بالایی جلوی دندونای پایین قرار میگیرن البته فقط دندونای جلویی دندونایی پشتی دقیقن روی هم چفت میشن و کمی هم دندونام نامرتب هست
  میخواستم بدونم مدت زمان تقریبی ک نیاز ب ارتودنسی دارم چقدر میتونه باشه
  خواهش میکنم جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. الیانا گفت:

  سلام آقای دکتر من در آبان امسال بود که ارتودنسی کردم الان یکی از براکت های دندان شماره یک سمت چپم در اومده و سیمم هم همینطور آیا امکان برگشت دندان هام وجود داره ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید تا سیم های دندان و براکت ارتودنسی را برایتان اصلاح کنند.

 6. محمد گفت:

  سلام من دوتا از دندونامو عصب کشی کردم یدون از دندونام پین گذاشتن میخواستم بدونم امکان ارتودنسی هست یا نه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، درمان ارتودنسی امکان پذیر است.

 7. مينا گفت:

  سلام اقاي دكتر، من دندان هام overbite هستن و ميخواستم بدونم روشي هست كه بشه تو دو ماه يا ٦ ماه اين كارو انجام داد و بر نگرده؟ يا اينكه روشي باشه كلا كه چك اپ بعدش زود به زود احتياج نباشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 8. سهیلا سحر خیز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، پس من دندانهای جلویی فک بالا پشت دندان های فک پایین قرار می گیرد. سنش 10 است. می توانم به مطب جنابعالی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. سحر گفت:

  سلام
  من 18 سالمه و دندونام خیلی مرتبن اما اندازه هاشون یکی نیست ولی شیب شدن
  برای مثال سمت راست فکم دندون هام بلند ان و همینجوری کم کم ب سمت چپ ک میری دندونام کوتاه تر میشن نا منظم یا کجو کوله نیستن فقد بصورت کجن
  هردکتری ی چیزی میگه تا الان دوتا دکتر گفته باید ارتودونسی بشی یکیشون گفته میتونیم ب دندونات یچیزی اضافه کنیم ک هم اندازه سمت راستیا بشه 😐
  دلی گفتن ک استقامت خیلی پایینی دارن😑💔

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. عباس گفت:

  سلام، وقت بخیر
  آقای دکتر من دندونهای 5و 6پایین سمت چپ خراب شده و باید ایمپلنت شه.
  دندونای نیشم با کمی جابه جایی اومدن روی هم و به داخل دندون نیش بالاییم برخورد میکنه.من اول باید ارتودنسی انجام بدم بعد ایمپلنت یا برعکس؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید و روش درمان و ترمیم دندان های ذکر شده مشخص شود. سپس در مورد زمانبندی درمان شما تصمیم گیری شود. از مطب من می توانید یک وقت ویزیت رایگان بگیرید.

 11. کادو گفت:

  سلام روز بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم که جرم گیری دندان زمانی که از فیکس استفاده میکنیم برعهده ارتودنتیست هست یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جرمگیری دندان جدا از انجام درمان ارتودنسی است.

 12. رضا اعتمادی گفت:

  سلام وقتتون بخیر جناب آقای دکتر، درمان ارتودنسی با فعالیت‌های ورزشی تداخل دارند؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، توصیه میشود که هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی از دندانهای خود مراقبت کنید. شما میتوانید از محافظ دهانی استفاده کنید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و ورزش

 13. هانیه گفت:

  سلام خسته نباشید من برای اورتودنسی پیش پزشک دیگه ای اقدام کردم ولی میگن چون عفونت لثه داری نمیتونیم برات اورتودنسی انجام بدیم تا عفونت برطرف بشه آیا این مشکل قابل حله؟ چون من میخوام برای اورتودنسی به مطب شما مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید عفونت لثه برطرف گردد و لثه سالم باشد تا بتوان درمان ارتودنسی را شروع کرد.

 14. شادی گفت:

  باعرض سلام…من موقع خندیدن لثه ام مشخصه.ایا اردتونسی باعث میشه فک پایینتر بیاد ولثه بیشتر نشون داده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر سن شما زیر 12 سال است با درمان ارتودنسی متحرک و اگر بالای 12 سال است با ارتودنسی ثابت درمان می شود. برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لبخند لثه ای چیست

 15. حسین گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید یه سوال داشتم اینکه ایا کشیدن دندان ها برای ارتودنسی جز وظایف ارتودنتیست هست یا هزینه ای جداگانه داره؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه درمان ارتودنسی در ابتدا توسط متخصص ارتودنسی به بیمار گفته می شود. درمان های جانبی مثل کشیدن دندان، پرکردن دندان، جرمگیری دندان و سایر درمان ها هزینه جداگانه دارد.

 16. مریم گفت:

  سلام آقای دکتر،من۲۰سالمه و دندان‌های ردیف پایین کمی رو هم افتادگی دارن و ردیف بالا هم فقط دوتا دندون کنار هم کمی کج هستن،میشه برای ردیف بالا فقط همون دوتا دندون رو ارتودنسی کنم؟؟و حدودا چقدر زمان میبره تا ردیف بشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. امیر ارسلان گفت:

    سلام من ۱۸سال دارم و از ۱۴سالگی دچار انحراف فک پایین شدم و تقریبا یک سالی میشه که دندنهای نیش تا آسیاب یک سمت فک پایینم شروع به کجا شدن به سمت داخل دهانم کردن یعنی برخلاف جهت انحراف فکم شروع به انحراف کردن
    الان برای ارتودنسی باید چکار کنم؟؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. صادق گفت:

  سلام من دندان نیش شیری در دهانم گیر افتاده و پارسال پس از زرد شدن و پوسیدگی افتاد رفتم عکس گرفتم گفتن دندان نیش نهفته داری الانم سی وسه سال سن دارم آیا امکان برگشت دندان به محل خودش با ارتودنسی با توجه به سنم وجود داره

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 18. مبینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر شما چند روز پیش دندان بنده رو ارتودنسی کردید
  من ۲۱ سالمه و یه مقدار فک بالام جلو هستش.خواستم بدونم نباید دندان های عقل رو بکشید که فکم جا داشته باشه؟
  چون دندون های عقلمو نکشیدید ،فک بالام جلوتر نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به این شکل در فضای مجازی نمیتوان پاسخ داد. در جلسه مشاوره به مراجعه کننده راهنمایی های لازم داده می شود.

 19. آریسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر شما چند روز پیش دندان بنده رو ارتودنسی کردید. خیلی راضیم . اصلا درد نمیکنه. خیلی راحت و با آرامش کارم انجام شد. ممنون ازشما و کادر مجربتان.کاش همه دکترا مث شما مهربون بودن.
  🙏🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم که راضی هستید. سعی من بر این هست که مراجعه کنندگانم خوشحال و با دندان های مرتب لبخندی زیبا بر لب داشته باشند.

 20. الناز گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من ۱۶ سالمه قصد دارم برای ارتودنسی اقدام کنم چون دندون نیش بالاییم در ردیف دندون ها نیست و نامنظمه و با توجه به اینکه فکم کوچیکه دندونام ب مرور دارن نامنظم میشن میخواستم بدونم انجام ارتودنسی باعث تخریب دندون ها نمیشه؟اخه جنس دندون هام خیلی بده و به راحتی میشکننو اینکه هزینش حدود چقد میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود مثلا نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. غزال گفت:

    سلام وقت بخیر هزینه ارتودنسی باهم متفاوت هستند یا بستگی به دندون دارد؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. بله، دقیقا. درمان ارتودنسی، هزینه های مختلفی برای هر بیمار داشته باشد. هزینه های درمان با توجه به عواملی چون طول درمان، وسایل مورد نیاز در درمان، شرایط دندانی، فکی بیمار (ناهجاری دندانی و فکی) و ابزار های مورد استفاده در طول درمان بستگی دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک هزینه ارتودنسی

 21. زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر روز بخیر .من قبل ینی۱۱ماه پیش زنجان ساکن بودم اونجا میرفتم دکتر اقای دکتر جلودار برام فک بالایی رو ارتودنسی کردن چون باردار بودم فک پایین مونده .الانم ک از زنجان کوچ کردیم اومدیم کرج از طرفی هم چون بچه کوجیک دادم رفت و امد ب زنجان برام سخت شده .بقیه کار منو قبول میکنید بیام مطب شما جواب بدین ممنون میشم ازتون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 22. معصومه گفت:

  سلام خسته نباشید من 12 سالمه و دوتا دندون هایی جلوم فک بالام روی هم اوفتاده و این مشکل خیلی منو ازیت میشه آیا میتونم ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. شعله گفت:

  سلام خسته نباشید.
  اقای دکتر چطوری متوجه بشم دخترم احتیاج به ارتودنسی دارد؟ دو تا دندان جلو فک بالا فاصله کم دارد ولی نیش با دندان کناری کمی فشرده هست.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی مرقوم فرموده اید. دندان های دختر خانم شما احتیاج به درمان ارتودنسی درد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. مبینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر دندان های من نامرتب هست آیا می توانم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. براساس نوع ناهنجاری متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که نیاز به ارتودنسی متحرک یا ثابت و یا جراحی فک به همراه ارتودنسی دارید یا خیر. نوع ناهنجاری است که تعیین کننده نوع دستگاه ارتودنسی است .

 25. مبینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر شما دندان های بنده رو معاینه کردید و گفتید که باید ارتودنسی بشه اما راجع به دندان های عقلم چیزی نگفتید.
  هر چهار دندان عقلم در اومده. خواستم بدونم اگه قبل از ارتودنسی دندان های عقلم‌رو بکشم مشکلی پیش‌نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کشیدن دندان عقل حتما بعد از درمان ارتودنسی انجام می گردد. زمانیکه درمان ارتودنسی انجام شد. ممکنه جا برای دندان عقل باز شود. اگر فضا نبود آنموقع دندان عقل کشیده می شود. ضمنا کشیدن دندان عقل در این موقع راحتتر است زیرا دندان به سطح جونده نزدیکتر می شود.

   1. زهرا پور حسینی گفت:

    سلام آقای دکتر انتخاب درمان ارتودنسی ثابت و متحرک به اختیار شخص است؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی ثابت و متحرک بستگی به ناهنجاری فک و دندان دارد و متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک کدام برای بیمار باید داده شود.

 26. ملایی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من دندان های عقلم رو نکشیدم .برای ارتودنسی اول اونا رو میکشید یا اول ارتودنسی انجام میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. معاینه کلینیکی باید انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. درصورتی که فضا نباشد و ضرورت داشته باشد دندان کشیده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 27. مریم محمدی گفت:

  سلام دکتر

  وقت شما بخیر وخسته نباشید
  آیا تو سن چهل و چهار سالگی هم اوتودنسی جواب میده؟ و چقدر سختی داره؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان درمان ارتودنسی هست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 28. سرور گفت:

  سلام آقای دکتر، من 28 سالمه و دندانهای جلویی فک بالا کمی فاصله از هم دارند و کمی کج هستند. و دندانهای فک پایینم دارای بهم ریختگی جزیی بودند که بعد از روکش یکی از دندانهای آسیا در فک پایین سمت راست و بزرگ بودن روکش احساس میکنم فشار بیشتری به دندانهام وارد شد و بیشتر پس و پیش شدند. و من یه کم فک پایینم انحراف به سمت راست داره و باعث میشه دندانهای سمت راست کاملا روی هم قرار بگیرند و به هم کوبیده شوند و دندانهای فک بالا و پایین سمت چپ اما به هم نرسند و چفت نشوند و همین هم باعث شده به علت کوبیده شدن دندانهای سمت راست روی هم درد و پوسیدگیشان بیشتر شود و دندان روکش شده ام دوباره دچار درد شود. حالا میخواستم بدانم آیا ارتودنسی علاوه بر از بین بردن فاصله و کجی دندانهایم در این سن میتواند تاثیری روی این مشکل فکم حتی جزیی داشته باشد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 29. ندا گفت:

  سلام دکتر دندون جلوییم کمی با دندون کناری داره همپوشانی پیدا میکنه خیلی درد میکنه و بین دو دندان لثه کمی ملتهب شده دندان از جلو سالمه فقط از درون پایینش کمی زرد شده به نظرتون با عصب کشی یا پر کردن درست میشه یا جای دندون تنگه و دندون عقل باید جراحی بشه یا ارتودنسی نیازه
  ممنون از پاسخ گوییتون تو این اوضاع کرونا

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 30. سارا گفت:

  سلام دکتر ممنون میشم جواب بدید دندون عقلم داره درمیاد و داره به دندونم فشار میاره طوریکه یدونه دندون جلوییم داره کمی کج میشه و درد میکنه
  راه درمانش چیه دندون عقلمو بکشم یا ارتودنسی نیازه یا راه درمان دیگری وجود داره

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک،کشیدن یا نکشیدن دندان عقل و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 31. گیسو گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۴ ساله ارتودنسی کردم ولی دکترم فوت کرد و آخرای کار موند الان کاملا دندونام صاف هستش و امروز کش‌ها و‌سیمم باز شده به نظرتون همون براکت ها هم بدم باز کنن یا پلاک و مراقبتی واجب هست ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندانهای شما باید هر ماه توسط متخصص ارتودنسی چک و سیم ها تنظیم شود. باید یک متخصص ارتودنسی دیگری را برای خودتان انتخاب کنید اگر لازم باشد درمان ادامه پیدا می کند در غیر اینصورت سیم ها را برایتان باز می کنند.

 32. بنیامین گفت:

  سلام دکتر ارتودنسی برای مشکل فک تو سن ۲۱ سالگی هم می‌تونه موفقیت آمیز باشه یا خیر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به ناهنجاری و فک دارد. درمان ارتودنسی در این سن امکان پذیر است.

 33. حسین گفت:

  با سلام.آقای دکتر خاستم از شما تشکر کنم .کارتون بسیار عالی و حرفه ای هست. در برنامه خوب تلویزیونی شبکه دو (برنامه نبض دو ) صحبت های شما را دنبال می کنم.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درود بر شما.

 34. Mahsa گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  من برای ارتودنسی باید چند دندان رو بکشم و بقیه رو هم پر کنم و یکم زمان بر هست و من کنکوری هستم ،تا الان دو تا رو کشیدم
  به نظر شما مشکلی ایجاد نمیشود اگر سال آینده سیم بزارم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 35. مهدی گفت:

  سلام آقای دکتر من حسینی هستم از چابهار مزاحمتون میشدم ممنون دندانهای پسرم عالی و خوب شده واقعا معجزه کردین . سلامت و تندرست باشید.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس و درود بر شما

 36. بابک گفت:

  سلام دکتر
  آیا ارتودنسی باعث کوچک شدن فک میشود؟
  من دندان بالا و پایینم روی هم قرار گرفته و احساس میکنم که فک پایینم جلو تر است و 30 سالمه
  آیا میشه فقط با ارتودنسی اینو اصلاح کرد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله میتوان با ارتودنسی اصلاح کرد. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. الناز گفت:

    سلام دکتر خسته نباشید من ۱۶ سالمه قصد دارم برای ارتودنسی اقدام کنم دندان هام خیلی شلوغ هست آیا دندانم را باید کشیده شود؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. محمد گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۹ سالمه فک پایینم خیلی جلوعه . هزینه ارتودنسی ندارم میخوام عمل کنم . ایا امکان داره بدون ارتودنسی جراحی کنم .

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این شرایط سنی درمان با ارتودنسی بعلاوه بر جراحی فک جواب میدهد. مراجعه بیمار تا سن 12 سالگی با ارتودنسی بدون جراحی فک امکان پذیر است.

 38. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید.من چند روزه هنگام خوردن غذا یا بعدش احساس میکنم ماده ریز گچ مانند به دندونام برخورد میکنه.(دندونام ارتودنسیه)

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 39. حسام گفت:

  سلام جناب دکتر،

  خواهرزاده ام آذرماه سیزده ساله میشود. فرم چانه آنها ارثی کمی فک پایین عقبتر است. دندانهای بالا عقب و جلو و نیاز به ارتودنسی است. در شیراز در یک کلینیک، دندانپزشک گفت که دیر آمده اید.. الان باید عمل و ارتودنسی کرد. نظر شما چیست؟ آیا عواقبی دارد جراحی ؟ تغییر چهره یا …؟
  با تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان ارتودنسی صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان ارتودنسی مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است. شماره تلفن مطب 22011892-021

 40. مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر به نظر شما در ارتودنسی از نظر مالی استفاده از ارتودنسی سنتی به نفع تره یا دیمون واینکه به نظرتون کدوم بهتر جواب می ده

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ارتودنسی سنتی کم هزینه تر است. بهتر است برای معاینه کلینیکی حضورا به مطب مراجعه کنید تا راهنمایی لازم داده شود. معاینه رایگان است.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام درمان و زیبایی دندانها دارد .

 41. مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر به نظر شما استفاده از ارتودنسی سنتی بهتره یا دیمون وایا هزینه این دو فرق زیادی داره

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.برای دادن پاسخ کامل بهتر است به مطب مراجعه شود. تا پس از معاینه کلینیکی حضورا راهنمایی لازم داده شود. معاینه رایگان است.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام درمان و زیبایی دندانها دارد .

 42. حسین گفت:

  سلام آقای دکتر، خستە نباشید، خواستم بدونم بە طور تقریبی هزینه و مدت زمانش رو از اول تا آخر دوره‌ چقدر و چند مدته، ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 43. ایمان گفت:

  سلام اقای دکتر سوال در مورد پلاک دندان بعد کامل شدن دوره ارتودنسی ثابت داشتم خواستم بدونم من که به دستور پزشکم عمل نکردم و چند وقت استفاده نکردم از پلاک بعد چند وقت گذاشتم جابه جایی دندان نیش خیلی درد اور هست بطوری که بعد در اوردن پلاک با نیش پایین برخورد میکند و دوباره جابه جا میشود ،آیا با استفاده مرتب پلاک این قضیه برطرف میشود ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید متخصص ارتودنسی شما به گو نه ای ارتودنسی را انجام می داد که بعد از باز شدن سیم ها هیچ گونه جابجایی در دندانها ایجاد نشود

 44. ازیتا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان درمان ارتودنسی برای پسر من در سن 9 سالگی با ارتودنسی ثابت یا متحرک شروع می شود

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. روش درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی به طور کلی می توان گفت با ارتودنسی متحرک شروع می شود

 45. نادیا گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان .
  قصد دارم برای ارتودنسی مراجعه کنم و بلیط گرفتم که بیام تهران فقط خواستم بدونم بعد اینکه من رو ویزیت کردید چه زمانی ارتودنسی رو انجام می دهید و می گذارید؟چون از بوشهر میایم و رفت وآمد یکم مشکله.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام .جای نگرانی نیست اگر عکس های رادیولوژی را داشته باشید می توان همان جلسه که تشریف آوردید درمان ارتودنسی تان را انجام دهیم.

  2. Azra ghalati گفت:

   سلام آقای دکتر جمیلیان آیا در سن ۳۱ سالگی اورتودونسی جواب میده.دختر من ۳۱ ساله و دندانهای جلویی عقب و جلو و نامرتبه در فک پایین .آیا اصلاح میشه در این سن؟ ممنون میشم جواب بدین

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. بله درمان ارتودنسی در این سن قابل انجام است

    1. محمد گفت:

     سلام.اقای دکتر.من حدود ۴ ساله که ارتودنسی کردم.مشکل من هم این بود که فکم برای تعداد دندون ایی که داشتم کوچیک بود و با در اوردن دندون های جدید این فشار به مرور روی دندان های جلوم اومد تا اینکه اون ها رو از فرم خودش خارج کرد و مجبور شدم ارتودنسی کنم.سال اول که فقط براکت ها روی دندونم بود و دکترم بهم گفت که نیازی به دندون کشیدن نیست اما بعد از یه سال که دندون هام به اصطلاح مرتب شد دیدم که خیلی دندان ها با اینکه مرتب شده اما خیلی دندون هام جلو هست و زیاد جالب به نظرم نبود.بعد قرار شد که ۴ تا از دندون هام بکشم تا دندون های بیاد عقب تر.مشکلی که برای من هست اینه که دو تا دندون پایینم رو که کشیدم سر ۱ سال تا یک سال سه ماه نهایتا دندون هام به هم چسبیدند و فضای خالی بینشون پر شد همین طور قضیه ای برای سمت چپ فک بالا هم صدق میکنه اون هم بعد از سه یا چهار ماه بعد از فک پایینم فاصلش جبران شد اما سمت راست فک بالام الان حدود ۳ سال هست که دندون کشیدم اما هنوز فاصله بینش جبران نشده.هر بار هم که میرم پیش دکترم یه بار بهم کش میده میگه بزار دو ماه دیگه تمومه بعد که میبینه فاصله بین دندون های دو و سه زیاد شده میگه کش نزار دوباره دو ماه بعد میاد چین چند حلقه ای میزاره (اگه درست گفته باشم)میزاری میبینه هیچ تاثیری نداره دوباره این جلسه اخری این حلقه های فنری(اسمش دقیق نمیدونم)گذاشته که فاصلش جبران بشه و این احوال ما تو این چهار سال هست و هر بار که میپرسم دکتر کی نموم میشه میگه اره دو ماه دیگه تموم و این دو ماه دو ماه شده چهار سال نیم.واقعیت خیلی ادم صبوری هستم ولی صبر هم تا یه جایی راه داره .دیگه واقعا خسته شدم.میخواستم بدونم اگه الان با وجود این فاصله ای که هست اگه کلن ارتودنسی را ور دارم مشکلی پیش میاد؟(شرمنده که سدتون رو درد اوردم)

     1. دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. معاینه کلینیکی و مشاهده دندان ها و رادیوگرافی اولیه شما بهتر می تواند در پاسخگویی کمک کند. فقط می توانم این را به شما بگم که طرح درمان ارتودنسی شما درست و خوب نبوده است. فک شما کوچک بوده اگر قبل از سن بلوغ درمان ارتودنسی را انجام میدادین بزرگ کردن فک با دستگاه های ارتودنسی امکان پذیر می بود. ولی بعد از سن بلوغ باید جراحی فک بهمراه درمان ارتودنسی ثابت انجام گیرد.

 46. Negar گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۷سالمه حدودا ۲۰ سالگی اقدام به ارتودنسی کردم به این علت که هم فک کوچک بود هم یکی از دندانها شماره دو‌ از فک بالا کنار دندان نیش هم ردیف با دندانهای دیگر نبود تقریبا خارج از جای خودش و در قسمت داخلی دهان رشد کرد اما مزاحمتی برای غذا خوردنم ایجاد نکرد در ان زمان دندانهای عقل هم کاملا رشد نکردن و‌چون پوسیدگی دندان نداشتم و فقط چند میل دندانهای جلو قسمت پایین به صورت ارثی روی هم قرار داشتند به پیشنهاد پزشکم یک دندان کشیده شد بعد از دوسال تحمل پزشکم دستور برداشتن براکتها و پایان دوره کار رو دادن اما دندان شماره دو که برای من بسیار مهم بود همچنان در همان حالت سابق ماند و تغییری ایجاد نکرد دوباره مراجعه کردم به کلینیک اینبار متخصص ارتودنسی دستور بستن قالب متحرک ارتودنسی فانکشنال رو دادن که متاسفانه من استفاده نکردم ایشون هم جدی نگرفت و به من نگفتن مسئله تا چقدر مهمه علت استفاده نکردنم مربوط به این میشد قالب در دهانم جا نمیگرفت و فضای بین دندانی وجود نداشت پزشکم کاملا در جریان قرار داشت اما اصرار میکرد اگر روی هوا بماند بازم مشکلی نیست به مرور فضای کافی ایجاد میشه من هم انجام دادم اما باز بی فایده بود یک نخ هم لابه لای دندانم نمیرفت،اقای دکتر ایا بعداز گذشت چند سال باز میتونم از ارتودنسی متحرک استفاده کنم ؟ضمن اینکه یک دندان عقل من نهفته بود و جراحی کردم اما فشاری روی دندانها ایجاد نکرد سوال بعدی من اینه ایا امکان برگشتن دندانم روی خط خودش وجود دارد یا خیر اقای دکتر من صورت ظریفی دارم نمیدونم مشکل از فک یا دندان رشد صورتم در چند سال اخیر خیلی تغییر نکرده و کلا این مسئله باعث نگرانیم شده که به جراحی فک نیاز دارم یا خیر البته من به صورت ناهنجاری کلاس ۱و۲ دندان روی هم رفته یا کج شده ندارم همه ی دندانها در یک خط و‌ راستا قرار دارند جز همونی که خدمتتون گفتم ممنون از وقتی که در اختیار ما میذارید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما توسط دندانپزشک قبلی درست نبوده است. الان در وضعیت فعلی باید معاینه کلینیکی انجام گردد و رادیوگرافی از دندانها و فکین تهیه شود. بعد میتوانم اظهار نظر کنم.

   1. Negar گفت:

    سلام دکتر جان بابت پاسخگویی به سوالم از شما ممنونم…حتما طبق دستور شما عمل خواهم کرد🌹

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. موفق و سلامت باشید.

 47. آتوسا گفت:

  سلام آقاي دكتر من مي خوام ارتودنسي انجام بدم چون دو تا دندان جلوي من روي هم افتاده آياامكام داره كه فقط دو تا دندان جلو را ارتودنسي كنم تا تو هزينه هام هم صرفه جويي كنم اصلا تاثيري هم روي هزينه ها داره متشكرم كه جواب ميدين

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید. در حین معاینه ارتودنسی وضعیت فکین و دیگر دندان ها بررسی می شود. پس از این که علت روی هم افتادن این دو دندان مشخص شد می توانیم راجع به روش درمان و هزینه ارتودنسی شما به طور دقیق نظر بدهیم. مسلما ارتودنسی تنها برای دو دندان جلو امکاپذیر است و نیازی نیست که تمام دندان ها نامرتب باشند تا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید

   1. معصومه نعمتی گفت:

    سلام خسته نباشید من 9 سالمه و دوتای دندون های جلوم از فک پایین روی هم افتادن و دندان های فک بالا هم شلوغه. آیا میتونم با این سن ارتودنسی انجام بدم ؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     یا سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   2. معصومه گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم من 12 سالمه و دوتا دندون های جلوم از فک بالا روی هم افتادن و این مشکل خیلی منو ازیت میکنه آیا میتونم با این سن ارتودنسی انجام بدم ؟ در چه سنی به بعد میتونیم ارتودنسی انجام بدیم ؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. الان بهترین سن درمان است. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

     1. داریوش گفت:

      سلام اقای دکتر هزینه ارتودنسی ربط به مشکل و ناهنجاری دندان ها دارد؟؟؟

     2. دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. بله، دقیقا. درمان ارتودنسی، هزینه های مختلفی برای هر بیمار داشته باشد. هزینه های درمان با توجه به عواملی چون طول درمان، وسایل مورد نیاز در درمان، شرایط دندانی، فکی بیمار (ناهجاری دندانی و فکی) و ابزار های مورد استفاده در طول درمان بستگی دارد. مراجعه به این لینک هزینه ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *