ارتودنسی نامرئی

انواع ارتودنسی نامرئی

انواع مختلف ارتودنسی نامرئی

در روش ارتودنسی نامرئی، دستگاه های ارتودنسی بر روی دندانها مشاهده نمی شوند. به عبارت دیگر هنگامی که بیمار دهان خود را باز می نماید، دستگاه های ارتودنسی دیده نمی شوند. به علت دیده نشدن سیم های ارتودنسی، تقاضا برای داشتن ارتودنسی نامرئی بیش از گذشته در بیماران مشاهده می شود. ارتودنسی نامرئی به سه صورت ارايه می گردد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

ارتودنسی نامرئی به علت تقاضای زیاد بیماران بزرگسال یکی از درمان های رایج در مطب های ارتودنسی شده است از انواع ارتودنسی نامرئی می توان به ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی با مواد همرنگ و ارتودنسی با پلاک های شفاف اشاره کرد. تفاوت عمده این سه نوع ارتودنسی در قابلیت برداشتن آنها است. بدین معنا که ارتودنسی با پلاک شفاف را می توانید از دهان خارج کنید. این در دسته ارتودنسی متحرک قرار می گیرد. اما دو نوع دیگر را نمی توانید خودتان بردارید و جا به جا کنید.  در دسته ارتودنسی ثابت قرار می گیرند.

ارتودنسی نامرئی بر روی ماکت دندان های ردیف بالا و پایین

ارتودنسی نامرئی لینگوال

در روش ارتودنسی نامرئی با براکت های لینگوال، سیم های ارتودنسی در سطح پشتی دندان های فک بالا و پایین چسبانده می شود. متخصص ارتودنسی به طور معمول استفاده از ارتودنسی لینگوال را پیشنهاد نمی کند. ارتودسی نامرئی لینگوال به دلیل مزاحمتی که برای زبان ایجاد می کند و فضایی که اشغال می کند و همجنین به دلیل احتمال شکسته شدن به طور معمول محبوب نیست . به همین دلیل روش های دیگر ارتودنسی نامرئی به بیمار پیشنهاد می شود

ارتودنسی نامرئی لینگوال بر روی دندان های ردیف پایین بیمار

ارتودنسی نامرئی لینگوال

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

در روش ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف از پلاک های نامرئی یا دستگاه های بسیار شفاف در جهت ردیف کردن دندان ها استفاده می شود. نوع ناهنجاری تعیین کننده این است که آیا می توان از این پلاک های نامرئی شفاف استفاده نمود یا خیر. این عمل در هنگام معاینه بیمار توسط متخصص ارتودنسی مشخص می گردد.

در صورتیکه بیمار نیاز به ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف داشته باشد، این پلاک های نامرئی شفاف می بایست هر دو هفته یا هر سه هفته یکبار توسط بیمار تعویض گردد. از آنجایی که این پلاک ها بسیار شفاف می باشند، در هنگام صحبت کردن بیمار مشاهده نمی شوند و امروزه تقاضا برای استفاده از ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف بسیار بالا می باشد.

خانمی در حال گذاشتن ارتودنسی نامرئی شفاف

ارتودنسی نامرئی شفاف

ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان

در روش ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان از براکت هایی استفاده می شود که بسیار شفاف بوده و همرنگ دندان است. جنس براکت ها در روش ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان از پلاستیک و یا سرامیک می باشد. این روش درمان بسیار کارآمد می باشد. در صورتیکه بیمار هر نوع ناهنجاری داشته باشد، می توان از این روش استفاده نمود. براکت های همرنگ دندان بدون رنگ بوده و دیده نمی شوند. این روش دارای استحکام و زیبایی خوبی بوده و مشکلی برای زبان یا گفتار بیمار ایجاد نمی کند.

ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی هم رنگ دندان

ارتودنسی سرامیکی هم رنگ دندان

ارتودنسی نامرئی بدون سیم

نوعی سیستم الاینر تراپی (مرتب نمودن دندانها به وسیله ردیف کننده های دندانی بدون سیم) می باشد که با کمک تکنیک های پیشرفته درمانی در ارتودنسی می توان دندانهای نا مرتب را تصحیح کرد در این روش با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM، برای درمان هر بیمار، تعدادی ردیف کننده های دندانی بدون سیم و با استفاده از پلاک های شفاف که مختص همان بیمار می باشد طراحی و ساخته می شود. این طراحی و ساخت کامپیوتری، براساس طرح درمان متخصص ارتودنسی، انجام می شود.

شماتیک ارتودنسی نامرئی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی بدون سیم

هر بیمار در طول درمان خود، از یکسری از الاینرهای نا مریی، به ترتیب شماره ای که روی آنها حک شده است استفاده می نماید. بیمار از هر یک از الاینرها به مدت دو هفته (22ساعت در شبانه روز) استفاده می کند تا دندان های خود را در یک مسیر از پیش طراحی و برنامه ریزی شده در کامپیوتر که براساس طرح درمان متخصص ارتودنسی است به محل صحیح خود هدایت کند تا بدین ترتیب دندانها مرتب شوند. هر یک از دستگاه های نا مریی، نیروهای ” کنترل شده و سبک ” به دندان وارد می کنند و دندان را طی دو تا سه هفته، فقط حدود 25/0 میلی متر در مسیر برنامه ریزی شده توسط کامپیوتر، حرکت می دهند که این موضوع از این جهت ارزشمند است که با وارد کردن نیرو ” سبک و مستمر” ریشه دندان بیمار، دچار تحلیل نمی شود و دندان پس از مدتی دچار لقی و افتادن نخواهد شد.

مزیت ارتودنسی نامرئی متحرک

الاینرهای کریستالی شفاف در هنگام استفاده آسیب نمی بینند. ظاهری شفاف و گزینه متحرک بودن این دستگاه ارزش زیبایی این دستگاه را بالا می برد. زمان کمتری برای ویزیت می گذارید. مثل براکت های سنتی هیچ آسیب یا سایشی از بابت سیم و براکت وجود ندارد. ردیف های الاینر با مواد نرم و پلیمری پزشکی ساخته می شوند بنابراین راحت هستند. بیمار می تواند دستگاه را هنگام خوردن و مسواک زدن بردارد، بنابراین می تواند بهداشت دهان و دندان را به خوبی حفظ کند.

الاینر یا ارتودنسی نامرئی چیست و چگونه کار می کند؟

الاینرها پلاک های شفافی هستند که از نظر ظاهری شکلی شبیه به نایت گارد دارند. این قالب های متحرک که از جنس پلاستیک پزشکی هستند تقریبا نامرئی بوده و با اعمال نیرویی تدریجی دندان ها را در مسیری از پیش تعیین شده در جهت مناسب خود حرکت میدهند. تمامی مراحل ساخت این پلاک ها توسط دستگاه هایی دیجیتالی و با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته انجام می گردد. در این روش هیچگونه احتیاجی به استفاده از بند و براکت و یا سیم های فلزی نیست و شما تنها با استفاده از یک سری پلاک متحرک شفاف می توانید درمان ارتودنسی را برای بیمار خود انجام دهید.

در این روش طرح درمان ارتودنسی با نرم افزارهای کامپیوتری و دستگاه های مجهز به تکنولوژی سه بعدی سازی ترکیب می گردد و پلاک های منحصر بفرد برای هر بیمار ساخته می شود.

• هر یک از پلاک ها باید به مدت سه هفته و 22 ساعت در روز در دهان بیمار قرار گرفته تا حرکات مدنظر در طرح درمان شما بر روی دندان ها صورت پذیرد. پلاک ها باید برای خوردن، آشامیدن (به غیرازآب)، مسواک زدن و نخ کشیدن از دهان خارج شوند.
• برای اعمال برخی از نیروهای لازم به نصب اتچمنت هایی بر روی دندان می باشد که در دستورالعمل ارسالی به شما داده می شود.
• قالبگیری از دهان بیمار باید بعد از درمان های دندانپزشکی مانند پر کردن، کشیدن، گذاشتن روکش و درمان های لثه انجام گیرد.
• در درمان با الاینرهای شفاف معمولا از آخرین پلاک استفاده شده به عنوان ریتینر استفاده میگردد.

برای هماهنگی ویزیت ارتودنسی و اطلاع از هزینه ارتودنسی خود می توانید با دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی تماس حاصل بفرمایید.

انواع مختلف درمان ارتودنسی نامرئی

سه نوع ارتودنسی نامرئی

کدام یک از انواع ارتودنسی نامرئی بهتر است؟

متخصص ارتودنسی با توجه به نوع ناهنجاری دندانی بیمار و با توجه به شرایط فیزیکی و محیطی بیمار یکی از انواع ارتودنسی نامرئی را پیشنهاد می کند. از آنجایی که ارتودنسی ثابت لینگوال نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد معمولا به بیماران کم سن و سال و بی احتیاط پیشنهاد نمی شود. ارتودنسی لینگوال به شدت تحت خطر شکستن قرار دارد و تمیز کردن ارتودنسی لینگوال به نسبت سخت تر از انواع دیگر ارتودنسی ثابت می باشد. استفاده از ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف نیز نیاز به همت و ممارست بیمار در استفاده منظم از این نوع ارتودنسی دارد.  بهترین و موثرترین نوع ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی با براکت های سرامیکی هم رنگ دندان است. هرچند که این نوع ارتودنسی مقاومت و استحکام ارتودنسی ثابت با سیم و براکت های فلزی معمول را ندارد اما در سرعت بخشیدن به روند درمان نسبت به دیگر انواع ارتودنسی نامرئی بسیار موثر است.

سوالات متداول ارتودنسی نامرئی

1- چه کسی می تواند از ارتودنسی نامرئی استفاده کند؟

ارتودنسی نامرئی برای این که مخاطبین شما متوجه براکت ارتودنسی بر روی دندان های شما نشوند گزینه بسیار مناسبی است. بنابراین از انواع ارتودنسی نامرئی ثابت و متحرک می توان برای یک درمان موفق سود برد.

2- هزینه ارتودنسی نامرئی نسبت به ارتودنسی مرئی چه تفاوتی دارد؟

معمولا ارتودنسی نامرئی هزینه بیشتر و گران تر ی نسبت به نوع استاندارد دارد. برای مثال ارتودنسی سرامیکی همرنگ دندان نسبت به ارتودنسی ثابت با براکت فلزی گران تر است. همچنین هزینه ارتودنسی با الاینرهای شفاف و نامرئی گران تر از ارتودنسی ثابت و مرئی است. به خصوص اگر تعداد الاینرها زیاد باشد.

3- آیا درمان با ارتودنسی نامرئی بازگشت دارد؟

اگر طرح درمان درست باشد بعد از این که دوره درمانی با ارتودنسی نامرئی تکمیل می شود، استخوان های اطراف دندان ها وضعیت ثابتی پیدا می کنند. بدین ترتیب دیگر این درمان بازگشت نخواهد داشت و نیازی به استفاده دائم و مادام العمر از الاینرها نیست.

4- آیا ارتودنسی نامرئی منجر به بروز پوسیدگی می شود؟

در هنگام استفاده از ارتودنسی نامرئی به علت اینکه این دستگاه ها به صورت طلق های شفافی می باشند و از روی دندان ها جدا می شوند بیمار بهتر می تواند دندانها را تمیز کند بدین ترتیب دچار پلاک های دندانی و جرم دندان نمی شوید.

5- آیا ارتودنسی نامرئی چهره بیمار را تغییر می دهد؟

آنچه که درباره این نوع از ارتودنسی مهم است نامرئی بودن و مشخص نبودن براکت ها است. بنابراین تاثیر منفی بر روی ظاهر بیمار نخواهد گذاشت. به مرور زمان هرچه دندان ها مرتب تر و منظم تر می شوند چهره بیمار رو به بهبودی خواهد بود. بنابراین تغییر چهره مثبتی در پایان درمان ایجاد خواهد شد.

6- آیا ارتودنسی نامرئی دردناک است؟

ارتودنسی نامرئی دردناک نیست. کمی احساس ناراحتی در اوایل درمان طبیعی است. در هر صورت برای حرکت دندان ها کمی فشار به دندان ها وارد می شود. این فشار در حد استاندارد می باشد و نه تنها آسیبی به دندان ها وارد نمی کند بلکه به بهبود سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

7- چند ساعت در روز باید الاینر نامرئی را استفاده کنیم؟

از 24 ساعت روز باید 22 تا 20 ساعت در روز از الاینر استفاده کنید. این بدان معناست که فقط در زمان خوردن و آشامیدن می توانید الاینر را بردارید و بلافاصله بعد از خوردن غذا دوباره آنها را بر روی دندان های خود بگذارید.

8- آیا ارتودنسی نامرئی موثر است؟

این نوع از براکت ها بهترین راه حل برای مرتب کردن دندان ها بدون این که نمای دندان ها غیر متعارف شود می باشد. ولی بعضی از ناهنجاریها را نمی توان با ارتودنسی نامرئی درمان کرد همچنین ارتودنسی ثابت با براکت های سرامیکی و یا ارتودنسی ثابت پشت دندانی یا لینگوال نیز یکی دیگر از روش های کاربردی برای مرتب کردن انواع نامرتبی دندان ها است.

9- ارتودنسی با الاینرهای متحرک نامرئی چقدر طول می کشد؟

مسلما این دوره درمان ارتودنسی بستگی به میزان ناهنجاری دارد. از آنجایی که این دستگاه های ارتودنسی برای بعضی از ناهنجاری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد معمولا در مدت یک سال  با استفاده منظم می توانید به دندان هایی ردیف و منظم دست یابید. برای ناهنجاری های شدیدتر معمولا از براکت های سرامیکی همرنگ دندان استفاده می شود که طول درمان به طور متوسط دو سال به طول می انجامد

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

72 دیدگاه برای “انواع ارتودنسی نامرئی

 1. Avatar مریم امینی گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون،

  ببخشید من درباره ارتودنسی نامرئی توی مجله اقتصاد آفرین خوندم که ممکنه باعث مشکلات گوارشی بشن، خواستم بدونم درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی مشکلات گوارشی بوجود نمی آورد بلکه اگر ناهنجاری‌های دندانی و فکی درمان نشود غذا به درستی هضم نمی‌شود و می‌تواند مشکلات گوارشی ایجاد کند. پس انجام ارتودنسی می تواند از مشکلات معده و گوارش که از عدم جویدن صحیح غذا ایجاد شده را برطرف کند. با توجه به شرایط دندانی و فکی ارتودنتیست معالج، ارتودنسی مناسب را به شما معرفی می کند.

 2. Avatar نرگس گفت:

  سلام. آقای دکتر چه مقاله جالب و خوبی. مرسی از اطلاعات خوبی که در اختیار ما میزارین🙏🏻🙏🏻

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما. از توجه شما به سایت سپاسگزارم.

 3. Avatar عباس گفت:

  سلام، من یکی از دندان‌ها ی نیشم رو به جلو آمده، دندان پر کرده هم دارم، می خوام بدونم می توانم با این شرایط از ارتودنسی با پلاک شفاف استفاده کنم؟ خیلی ممنونم از اینکه پاسگو هستین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 4. Avatar سحر گفت:

  سلام. آقای دکتر جمیلیان عزیز. من در گوگل سرچ کردم شما از بنام ترین و معروف ترین ارتودنتیست های ایران هستید. برای درمان دندان هایم می خواهم مطب شما بیایم. دوست دارم ارتودنسی نامرئی برایم بگذارید امکانش هست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از لطف شما. بله، امکان ارتودنسی نامرئی وجود دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar مریم گفت:

   سلام دکترجمیلیان بنده ۳سال هستش که ازtmjرنج میبرم وازوقتی فکم این مشکلو پیداکرده دندان هایم نامرتب شده ودندان های عقبم روی هم نمیاد دراین مدت هم برای بیماریم ازگارد استفاده میکردم واصلا بدون گاردنمیتونم دردشوتحمل کنم جراح فک ارنودنسی تجویزکرده میخواستم بدونم روش اینویزیلاین جواب میده؟ چون دهانم بازشدنش محدودشده ودردزیاددارم تحمل سیم وبراکت ندارم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب و ماهر راهنمایی های لازم به شما داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 5. Avatar سحر گفت:

  سلام .من مدت سه ساله ارتودنسی دارم دندانهام مرتب شده ولی هنوز جاهای خالی دندانهای کشیده پر نشده و مجبور به نقل مکان به تهران شدم میتوانم به شما مراجعه کنم و ادامه درمان یا راه حلی ‌به من بدید لطفا.واقعا نمیدونم چیکار کنم.به علت فاصله ی دور به دکتر قبلیم دسترسی ندارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطب پذیرای شماست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar حسین گفت:

  با سلام
  ضمن سپاس از اطلاعات خوبی که ارائه می دهید،آیا چنانچه دندان نوجوان۱۷ ساله بصورت ناهنجار و اصطلاحاً کرانس قدامی باشد ،باز هم می شود از ارتودنسی نامرئی متحرک که در ویدئو به آن اشاره کرده اید استفاده کرد ؟
  ضمنا هزینه آن را هم اعلام کنید.
  با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، قابل درمان است. کراس قدامی باید درمان شود وگرنه ناهنجاری پیچیده ای را برای شخص بوجود می آورد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام راهنمایی های لازم و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar سلما گفت:

  سلام.روزتون بخیر.من قبلا ارتودنسی انجام داده بودم ولی بخاطر یک نقل مکان مجبور شدم زودتر از موعد بردارم . در حال حاضر تمام دندونهام مرتب هستن فقط یکی از دندونهام حدود دو درجه چرخش داره به سمت جلو.البته اولش خیلی چرخش داشت بعد به مرور کمتر شد اما هنوز این چرخش باقیه.میخوام بدونم ایا راهی وجود داره که بدون نیاز مجدد به نصب براکت بتونم صافش کنم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، اگر یک دندان چرخش دارد. می توان با دستگاه ارتودنسی متحرک این چرخش دندان را اصلاح کرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 8. Avatar عاطفه گفت:

  سلام
  ارتو نامریی برای کسی که دوتا دندان جلوش، بعد از شکستن روکش زیرکونیا شده، ۵ سال هست، امکان داره؟
  البته دندون ها نامرتب نیست، فقط بخاطر ارتودنسی قدیمی دوران دبیرستان فک بالا و پایین برخورد دارن، یکی از دندون های جلو با دندان متناظر از پایین؛ اون هم به این دلیل که دندان فک پایین کمی جلوتر هست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. Avatar سامان گفت:

  باسلام دندان یکی دندان های جلویی بنده کمی رو به جلو حرکت کرده برای اصلاح همین یک دندان ارتودنسی لازم است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. برای جواب قطعی باید معاینه از دندان ها انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. Avatar علی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید
  الاینر های شفاف همه همون ابتدای درمان ساخته و توسط بیمار به مرور استفاده میشوند؟
  از این جهت میپرسم که من از کشور خارج میشم و امکان مراجعه مرتب به ارتودنتیست ندارم.
  آیا این روش مناسب کسی مثل من هست؟ اگر خیر چه روش درمانی رو میتونم پی بگیرم؟
  ناهنجاری دندانهام هم خیلی شدید نیست و حدس میزنم امکان درمان با الاینر های شفاف داشته باشم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. الاینرهای شفاف در هر مراجعه تعویض و تغییر می کند. بهتر است حضوری مراجعه نمایید تا پس معاینه دندان ها و فک، راهنمایی های لازم داده شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar ناهید گفت:

  سلام .من دندون نیشم مشکل داره از دوطرف بعد یک واحد هم ایمپلنت دارم فک بالا مراجعه کردم متخصص گفتن میشه ارتودونسی شفاف انجام بدم ولی شما تو صحبت‌هاتون فرمودین به خاطر ایمپلنت امکان انجام ارتودونسی نیست پس این دکتر چطور گفت میشه مشکلی نیست ؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روی دندانی که ایمپلنت است امکان درمان ارتودنسی وجود ندارد.

 12. Avatar مینا گفت:

  سلام و وقت بخیر من ۳۵ ساله هستم یک دندان ایمپلنت دارم میخواستم بدانم میتوانم ارتودنسی نامریی انجام بدم کلا با ومود ایمپلنت میشه ارتودنسی انجام داد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بخاطر وجود ایمپلنت دندانی ارتودنسی نمیتوانید انجام دهید.

 13. Avatar مهسا گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه و دندان پایینم به خاطر دندان عقل یه خورده کج شده زمان استفاده از ارتودنسی بازم برای من یکسال در نظر گرفته میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد تا طول درمان ارتودنسی را به شما بطور دقیق داده شود.

 14. Avatar فاطمه مهدوی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.
  من ۲۷ سالمه و دندان هام احتیاج به ارتودنسی دارم.
  میتونم ارتودنسی انجام بدم؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بله بزرگسالان نیز می توانند در هر سنی از انواع ارتودنسی سود ببرند. قبل از انجام درمان ارتودنسی لازم است که سلامت دندان ها و لثه ها تایید شود و اگر نیاز به ترمیم دندان دارید قبل از ارتودنسی ترمیم دندان و پوسیدگی های دندان را انجام دهید.

 15. Avatar پویا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من خارج زندگی میکنم امکان ویزیت شش هفته ای برای ارتودنسی با پلاک شفاف رو ندارم. آیا میشود درمان رو از راه دور انجام داد؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در بعضی از موارد خاص می توان براساس وضعیت دندان ها و فک بیمار ویزیت را دو ماه یکبار داشته باشیم. ولی درمان از راه دور میسر نیست.

 16. Avatar علی گفت:

  سلام بنده در شهرستان هستم میتونین دکتر که خودتون شخصا میشناسید برای ارتودنسی معرفی کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من نمیدانم شما در شهری تشریف دارید. می توانید در گوگل سرچ کنید و کارهای متخصص ارتودنسی مورد نظر را ببینید.

 17. Avatar احمد گفت:

  سلام دكتر ميخواستم بدونم اين خدمات را شما در استان البرز هم ارايه ميدهيد اگر امكان داره آدرس بدهيد با تشكر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متاسفانه خیر، در تهران مطب پذیرای شماست.

 18. Avatar کیانا خلیلی گفت:

  سلام دكتر برای درمان ارتودنسی نامرئی می توانم اقدام کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر من بین دندونام فاصله بود وقرار بر این شد ک ارتودنسی کنم بعد از دوره ی درمانی پشت دندونام چسب زدن و برام ثابت گذاشتن و گفتن بعد از یه سال بیا ک برات سیم پشت دندوناتو دربیاریم….بعد از مدتی یکی از چسبای پشت دندونم افتاد فقد یه دونه و فاصله افتاد بعد با خودم میگفتم اگه کل چیزایی ک پشت دندونامو دربیارم چی باز دوباره مثه قبل برمیگردم چیو بهم پیشنهاد میکنن ریتینر مرئی یا نامرئی؟ اصلن ممکنه اگه بهشون رسیدگی نکنم مثه قبل برگردن؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی که اصولی باشد و متخصص ارتودنسی طرح درمان مناسب برای دندان ها و فک شما داده باشد هرگز درمان ارتودنسی برنخواهد گشت.

 20. Avatar خانم گفت:

  سلام آقای دکتر من فقط یکی از دندان هایم روی دندان دیگه رفته شما چی پیشنهاد میدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar سارا گفت:

  سلام اقای دکتر هزینه ی حدودی ارتودنسی به صورت نامرئی چقدر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 22. Avatar فرناز گفت:

  سلام دکترجمیلیان من دندان های فک پایینی خوبه ومرتب آمد امافک بالا یکی از دندان هام به مرور کج شده .لبخندم خیلی زشت شده…روی صورتم هم چون چند تا دندان هام هم ندارم گود شده…کمکم کنید چیکار کنم میخام ارتودنسی کنم خیلی نگرانم.بی زحمت هزینش هم بهم بگید و دکتر خوب که بیاد مناطق محروم هم بگید .من هزینش هم ندارم برای همین تا الان اینجوری خودمو تا الان تحمل کردم😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar علی محمودی گفت:

  سلام آقای دکتر،من برای برداشتن الاینر از روی دندونم مشکل دارم یه خورده سخته اینکه به زور برمیدارم آسیب نمیبینه الاینر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید الاینر براحتی گذاشته و برداشته شود، ولی براحتی از دهان خارج نشود. شما باید با متخصص معالج شما مشورت کنید. زیرا من شرایط و وضعیت دندان شما را ندارم.

 24. Avatar مهسا گفت:

  سلام آقای دکتر ،دختر ۲۳ساله ای هستم که درسن ۱۶سالگی به خاطر دندون نهفته ارتودنسی انجام دادم بعدا براکت هارو کامل نزاشتم و دندون هام برگشتن به حالت جلو و من از ترس خانواده دکتر دیگ نرفتم ، و دندون هام که دچار پوسیدگی شده بودن رو ترمیم کردم و بخاطر این که زیبایشونو از دست داده بودن یک سال پیش ترمیم زیبایی انجام دادم ۸دندون جلو رو و از دندون های عقب سه تاش روکش لازم ،که هنوز انجام ندادم ،الان بعدازاون ترمیم زیبایی دندون هام درشت ترشدن و موقع لبخند خیلی بیرون و اعتمادبه نفسم رو از دست دادم میخواستم ببینم میتونم باوجود روکش لازم بودن و ترمیم ۸دندون جلو ارتودنسی نامرئی انجام بدم ؟؟؟؟؟؟
  لطفا جواب سوالم رو بدین ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام بهتر است برای معاینه و پاسخ صحیح به سوال شما به مطب مراجعه کنید.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 25. Avatar فریبا مرادیان گفت:

  سلام آقای دکتر من دخترم 12 سالش هست و دندان ها ی فک بالاش کج هست میخواستم بدونم ارتودنسی نامرئی برای این سن هم هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، انجام می شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مریم گفت:

    سلام آقای دکتر من ارتودنسی فک بالا انجام دادم و تموم شده ،الان میخوام برای فک پایین از ارتودنسی نامرئی استفاده کنم با توجه به اینکه دندانهای فک پایین عقب جلو هستن ایا ارتودنسی نامرئی جواب میده

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی نامرئی، بستگی به میزان ناهنجاری دندان شما دارد. باید دندان و فک شما معاینه شود. باید از متخصص ارتودنسی معالج که در جریان ناهنجاری دندان شما قرار دارد سوال نمایید. برای صرفه جویی در زمان خیلی بهتر بود وقتی فک بالا در حال انجام درمان ارتودنسی بود فک پایین نیز ارتودنسی میشد.

 26. Avatar ترمه گفت:

  سلام. من میخام ارتودنسی نامرئی برای دندانهام انجام بشه. امکانش هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 27. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان.
  من مشهد زندگی میکنم میشه یک دکتر که اورتدنسی شفاف انجام بده معرفی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نمیشناسم می توانید از طریق گوگل سرچ کنید. کارهای قبل و بعد ارتودنسی ایشان را ببینید و …

 28. Avatar قاسم جعفری گفت:

  سلام آقای دکتر . من حدودا 38 سالمه می توانم از ارتودنسی نامرئی استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.بیشتر بزرگسالان خواهان استفاده ازارتودنسی نامرئی هستند. از انواع ارتودنسی نامرئی می توان به ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی با موارد همرنگ و ارتودنسی با پلاک های شفاف نام برد. با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 29. Avatar اكبر اسمى گفت:

  سلام آقاى دكتر
  من ٥٠ سالم هستش دندانهاى فك پايينم نامرتب هستن ، ميتونم دراين سن ارتودنسى نامرئى انجام بدم . پسرم هم شما ارتودنسى كرديد .
  ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جناب آقای اسمی اگر از نظر لثه مشکلی نداشته باشید در خدمت هستم. بهتر است مطب تشریف بیاورید و معاینه کلینیکی انجام شود. شماره تماس مطب برای گرفتن وقت قبلی 22011892

 30. Avatar شیما گفت:

  سلام من مشکل اوپن بایت دارم و زبانم کمی بزرگ هست (دندانهای جلوی فک پایین ب سمت بیرون شیب دارند) بیست وهشت سالمه و چون اگزما دارم ارتودنسی رو انجام ندادم چون پوستم نسبت ب فلزات حساسه آیا ارتودنسی الانترا می‌تونه به من کمکی بکنه؟؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید تا از مواد و متریال مناسب برای شرایط شما استفاده کنند. با توجه به مواد و روش های گوناگونی که برای درمان ارتودنسی وجود دارد نباید به این دلیل ساده درمان را به تعویق بیاندازید

 31. Avatar لیلا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  میشه لطفا حدود قیمت برای ارتودنسی با پلاک شفاف رو بفرمایید؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام هزینه ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف انواع مختلفی دارد و بعد از معاینه بیمار به طور دقیق اعلام خواهد شد

   1. Avatar آرمان گفت:

    سلام وقت بخیر آقای دکتر
    من 32 ساله هستم چند سال پیش عمل فک پایین داشتم چون به علت ضعف عضلات از بچگی انحراف به راست داشته قبل از عمل آزمایش رشد کندیل انجام دادم که کاملا متوقف بوده حالا بعد عمل دوباره فک انحراف پیدا کرده عمل مجدد باید انجام بدم اما از آنجایی که دوره ارتودنسی خیلی وقته تمام شده آیا آگه دوباره دوره درمان رو شروع کنم بازم باید مثل اول قبل عمل دوره یک ساله ارتودنسی رو انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سالام. باید معاینه کلینیکی انجام شود . برای نتیجه درست و موفقیت آمیز باید درمان ارتودنسی ثابت انجام شود و در اواسط درمان ارتودنسی ثابت جراحی فک انجام گیرد.

 32. Avatar محمد گفت:

  با سلام
  برای افرادیکه دندون های جلویی فاصله دار و باز هستند روشی دارید.تصاویر تموم کاراتون رو دیدم ولی عکس دراین مورد نداشتید
  اگه هست هزینش رو لطفااعلام کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. لطفا به گالری مراجعه نمایید در انجا بیمارانی وجود دارند که بین دندانهای انها باز است و با ارتودنسی فضا ها بسته شده است. در ضمن در کانال تلگرام هم می توانید عضو شوید که در انجا هم تصاویر این بیماران وجود دارد برای پیداکردن کانال لطفا به صفحه تماس با ما بروید

   1. Avatar فریده گفت:

    سلام اقای دکترمن ۱۸سالمه دندونام مرتبه ولی ناهنجاری فک دارم فقط فک بالایی میخواستم بپرسم کدوم نوع ارتودنسی نامرئی برای من مناسبه باتشکر

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *