پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).
دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

دستگاه متحرک

شکل1- نمونه هایی از دستگاه متحرک

دستگاه ثابت ارتودنسی

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخصی زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک چیست؟

پلاک لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
جرم
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی ،لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.

20. رنگ دانه لثه چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند غذا، نوشیدنی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد.

22. بوی بد دهان لثه چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

830 thoughts on “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar No one گفت:

  باسلام خدمت جناب دکتر جمیلیان.دکتر من25سال سن دارم و فک پایینم جلوتر از فک بالا است و در فک بالام دندانهایم دارای تو روفتگی باشند. بنظرشما میتونم با ارتودنسی مشکلم رو حل کنم؟فقط 8 ماه فرصت دارم میخوام جایی استخدام شم ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب صحیحی به شما داده شود می بایست بیمار معاینه شود. در بعضی بیماران براساس وضعیت فکی ،شیب دندانها،وضعیت رادیو گرافی ، وضعیت لبها ، شلوغی یا عدم شلوغی دندانها و غیره می توان با ارتودنسی و بدون جراحی مشکل بیمار را حل نمود. معاینه رایگان است .

 2. Avatar علی بخشی گفت:

  من پسری 10 ساله دارم که فک بالای آن مختصری عقب است، در شهر خودمان به دکتر متخصص ارتودنسی مراجعه نمودم و ایشان گفتند که فک باید جراحی شود. آیا شما می توانید بدون جراحی و فقط با ارتودنسی فک بالای پسر من را درمان نمایید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این نوع مشکل به نام کلاس 3 در ارتودنسی تعریف می شود.اگر شدت اختلاف دو فک زیاد نباشد می توان بدون جراحی و فقظ با ارتودنسی ایشان را درمان کرد. در مورد پسر شما جون فک بالا مختصری عقب است می توان با ارتودنسی مشکل بیمار را حل نمود. باید توجه کرد که درمان پسر شما کمی هم دیر شده است.

 3. Avatar نداالسادات گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دختری هستم 18ساله که دندانهای فک بالا از هم فاصله دارند ویک دندان هم کم دارم واستخوانهای لثه ام تحلیل رفته اس
  فک پایین مشکلی ندارم میخواستم منو راهنمایی کنید چیکار باید انجام بدم که این مشکل برطرف بشه؟(البته با هزینه کمتر)
  ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای شما دو راه درمان وجود دارد یکی اینکه به جای دندانی که وجود ندارد ایمپلنت قرار داده شود من این راه را نمی پسندم جون ایمپلنت یک دندان مصنوعی است و معایب خاص خود را دارد. راه دیگر این است که فضای دندان غایب با ارتودنسی بسنه شود این راه بسیار بهتر است جون نیاز به وجود دندان مصنوعی از بین می رود منتها باید شرایط بیمار بررسی شود در بعضی موارد به علت هایی مثلا وجود فضای بسیار زیاد و یا علت های دیگربستن فضا با ارتودنسی امکان پذیر نیست و متخصص ارتودنسی مجبور به قرار دادن ایمپلنت می شود. در مورد شما بهتر است معاینه شوید تا امکان بستن فضا با ارتودنسی ارزیابی شود.

 4. Avatar مریم گفت:

  سلام
  دختر من 9 ساله است و فک پایین ایشان عقب تر از فک بالا قرار دارد. من برای درمان دخترم چه موقع می بایست به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین زمان درمان در همین سن است فک پایین عقب دختر شما با دستگاه متحرک ارتودنسی به راحتی در همین سن به جلو اورده می شود واختلاف دو فک تصحیح می گردد. در صورتیکه بیمار دیرتر یعنی بعد از بلوغ مراجعه نماید با ارتودنسی به تنهای نمی توان فک بیمار را جلو اورد ودر ان موقع علاوه بر ارتودنسی نیاز به جراحی فک هم خواهد داشت.

 5. Avatar حاجعلیزاده گفت:

  سلام آقای دکتر
  روزتون بخیر
  بنده دندانهای فک بالام فاصله دارن ویکی از دندانهای فک بالام در کودکی کشیدم واز اونجای که استفاده از کامپوزیت و روش های ترمیمی دندان پزشکی مشکلاتی رو دارد میخواستم بدونم امکان ارتودنسی هست یا نه؟در ضمن بنده 28 سال دارم واینکه اگه امکانش هست هزینه تقریبی درمان رو بفرمایید.پیشاپیش از پاسخگویی شما ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. امکان بستن فضا در سن شما با ارتودنسی وجود دارد. برای طرح درمان صحیح بهتر است از مطب وقت بگیرید. در روز اول که شما معاینه می شوید هزینه کلی درمان به شما گفته می شود. معاینه رایگان است.

 6. Avatar محمد گفت:

  سلام من حدود 10ماه است که ارتودنسی کردم و19سالمه ولی الان در اکثر دندان هام لک های سیاه رنگ وجود داره ایا این لک ها پوسیدگیه؟به دکتر مراجعه کردم گفت رنگه وبعد از دو ره ارتودنسی پاک میکنم ولی خودم زیاد ناراحتم احساس خوبی ندا رم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید این نکته را با متخصص ارتودنسی معالج خودتان مشورت نمایید زیرا من شرایط دندانی شما را نمی دانم دکتر متخصص ارتودنسی با معاینه شما به سادگی می تواند تشخیص دهد که این لک ها پوسیدگی است یا رنگریزه می باشد.

 7. Avatar سنا گفت:

  سلام خسته نباشید.دختری 22ساله هستم و تنها فاصله بین دو دندون جلوی بالا خیلی حین خندیدن ناراحتم میکنه،ایا راه درمان دیگری وجود دارد یا حتما باید ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فاصله بین دندانهای بالا را می توان با ماده کامپوزیت ترمیم کرد من این راه را نمی پسندم چون برای قرار دادن ماده سفید باید دندانها تراش بخورد و تراش دندان باعث میشود که مینا از بین برود. راه دیگر این است که با ارتودنسی این فضا بسته شود من این راه را توصیه می کنم چون از روی دندانها چیزی برداشته نمی شود و دندانها تراش نمی خورد.

 8. Avatar فاطمه موسوی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید. خانمی ۳۵ساله هستم که فک پایینم جلوتر از فک بالاست و دندانها روی هم قرار نمیگیرند و این قضیه سالهاست شدیدا موجب افسردگی ام شده . میخواستم از جنابعالی سوال کنم که هزینه این جراحی اصولا چقدر است و آیا بیمه ای وجود داره که هزینه جراحی فک رو پرداخت کنه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما نیاز به ارتدنسی و جراحی دارید. ابتدا باید ارتودنسی ثابت برای شما انجام شود و سپس فک پایین شما توسط جراح فک و صورت به عقب برده شود . به عبارت دیگر جراحی فک شما در وسط درمان ارتودنسی ثابت انجام می شود. من متخصص ارتودنسی هستم و از تعرفه و هرینه جراحی فک بی اطلاع هستم ولی می دانم که بعضی از بیمه ها هرینه جراحی را می دهند و اگر شما جراحی فک را در دانشگاه انجام دهید هزینه کمتری را می توانید پرداحت نمایید.

 9. Avatar عباس نظری گفت:

  سلام خسته نباشید دختر 17 ساله دارم که دندانهایش بهم ریخته است و احتیاج به ارتودنسی داردو حدود چهار سال از قرصهای کورتون استفاده می کند آیا می شوم دخترم ارتودنسی کند خواهشمندام راهنمایی ام کنید متشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از نظر پزشکی استفاده از کورتن با حرکات ارتودنسی دندانها تداخل دارد بهتر است دختر شما با پزشک معالج خودش تماس بگیرد اگر امکان قطع کورتن یا جایگزین کردن داروی دیگری باشد میتوان برای ایشان ارتودنسی انجام داد.

 10. Avatar احسان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ، دکتر میخواستم بدونم اگر حین ارتودنسی دندانی کشیده شود مشکلی برای فک ایجاد نمیکنه یعنی باعث ضعیف شدن فک نمیشه ؟ و میخواستم بدونم اصطلاح دباند شدن براکت یعنی چی ؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام .در درمانهای ارتودنسی گاهی اوقات به دلیل شلوغی و کمبود فضا دندان کشیده می شود و هیچ مشکلی برای فک به وجود نمی آید. و فضای دندان کشیده شده بسته می شود .اصطلاح دباند شدن براکت در ارتودنسی یعنی جدا شدن براکت از روی دندان.

 11. Avatar سيد حسين حسيني گفت:

  سلام ،
  آقاي دکتر پسر من هشت سالشه و شکاف لب و کام ش جراحي شده و درحال حاضر در مرحله اورتودنسي است و دندوناش تقريبا مرتب داره ميشه، ولي يک دندان اضافه، از پشت دندانهایش درامده که اصلا توي رديف، نيست، بلکه کاملا با فاصله از دندون هاش، در امده، اين دندان يعنی اضافه است، و بايد کشيده بشه ؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از انجایکه بیماران دارای شکاف لب وکام دارای کمبود دندان هستند سعی می شود که در هنگام ارتودنسی دندانهای انها را حفظ نماییم بنابراین اگر کمبود دندان دارید باید این دندان اضافه حفظ شود و به جای دندان غایب برده شود.البته من در بیمارانم این کار را انجام می دهم که نیازی به ایمپلنت نداشته باشند. از انجاییکه شما بیمار من نیستید من از شرایط دندانی فکی شما خبر ندارم شما باید این موضوع را با متخصص ارتودنسی معالج خودتان مطرح کنید.

 12. Avatar Rasool گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  من پسری هستم 18ساله که فک بالای من کمی جلو هست و مشکل لثه دارم و دندون های نا مرتبی دارم میخواستم بپرسم بپرسم اگه فکمو عمل نکنم توی ارتودنسی مشکلی پیش میاد و میخواستم بدونم که با دفترچه بدون فرانشیز میتونم ارتودنسی کنم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.اگر مشکل لثه ای شما خیلی زیاد است برای ارتودنسی نیاز است که ابتدا لثه ها سالم باشند و مشکل لثه ای کنترل شده باشد.باید دانست . ولی اگر بیماری لثه ای شما زیاد نیست وقتی دندانها نامرتب هستند به علت گیر مواد غذایی مشکل لثه ای ایجاد می شود که با ارتودنسی مشکل لثه ای شما درست خواهد شد. با ارتودنسی دندانهای شما مرتب می شود. برای طرح درمان صحیح می بایست معاینه شوید. معاینه رایگان است. هزینه درمان شما در دفترچه بیمه شما نوشته می شود و شما می توانید کل یا قسمتی از هزینه ای را که به مطب پرداخت می کنید از شرکتی که در انجا مشغول به کار هستید دریافت کنید.

 13. Avatar رومینا گفت:

  سلام آقای دکتر. خسته نباشید. دختری 19 ساله هستم که فکم کوچک است و دندانهای بزرگی دارم. یعنی نسبت به فکم دندان های بزرگی دارم. چه کار باید بکنم؟ چه دستگاه ارتودنسی من نیاز دارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. وقتی فک کوچک است وبیمار دندانهای بزرگی دارد بیمار دارای شلوغی دندانها یا به عبارت دیگر کرودینک است این مشکل با ارتودنسی ثابت قابل درمان است.

 14. Avatar حانیه گندمی گفت:

  سلام. در هنگام ارتودنسی بعد از قرار دادن حلقه روی دندان مقداری فاصله در بین انها ایجاد می شود میخواستم بدانم این فاصله بر طرف میشه یا نه ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . بعد از ارتودسی ثابت فاصله ایجاد شده به طور کامل بسته می شود

 15. Avatar م گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من نیاز به ارتودنسی دارم و دندون 6 فک بالای من قابل ترمیم نیست و نیاز به کشیدن دارد.دندون عقلم هم دارم اما ظاهرا پوسیدگی داره و دندون 7 هم کمی پوسیدگی داره.با این شرایط امکان پرشدن فضای خالی دندون 6 هست برام؟چند وقت بعد باید دندان 6 راکشید؟اول باید پوسیدگی 7و8 رو ترمیم کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توان با ارتودنسی ثابت فضای دندان 6 کشیده شده را پر کرد . بنا براین شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید بعد از اینکه درمان ارتودنسی ثابت شروع شد می توان دندان 6 را کشید. قبل از شروع درمان ارتودنسی می بایست دندانهای پوسیده پر و ترمیم گردند. البته می بایست توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شوید.

 16. Avatar مینا گفت:

  با سلام
  دختری هستم 27 ساله .فک پایین نسبتا کوچکی دارم و به مروز زمان دندان ها پایینم خیلی تو هم فرو رفتن .. دندان های عقل هم هیچکدوم در نیومدن و داخل لثه هستن …. نحوه درمان من جگونه است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما نیاز به درمان ثابت ارتودنسی دارید و به علت کوجکی فک نیاز به در اوردن دندان نیز دارید . فضای دندان کشیده شده پر می شود و برای دندان عقل بعد از درمان ارتودنسی باید تصمیم گرفت زیرا در اثر درمان ارتودنسی ممکن است جا برای دندان عقل باز شود . اگر جا باز نشد در ان موقع دندان عقل کشیده می شود.

 17. Avatar علی حسنی گفت:

  سلام. من دخترم 9 سالش است نزد دکتر حجت درویش پور رفتم ایشان گفتند فک بالای دخترم عقب است ونیاز به جراحی در 18 سالگی دارد ایا راهی وجود دارد که جراحی فک نشود و با ارتودنسی به تنهایی درمان شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من باید دختر شما را معاینه کنم تا جواب قطعی را به شما بدهم ولی باید بدانید که در سن 9 سالگی هنوز فک قابلیت جابجایی را دارد و می توان با دستگاهای ارتودنسی فک بالا را به جلو هدایت کرد و منطقی این است که متخصص ارتودنسی تمام تلاش خود را بکند تا بیما نیاز به جراحی فک نداشته باشد. من خیلی بیمار با عقب بودن فک بالا داشته ام که با دستگاهای ارتودنسی فک بالا را به جلو اورده ام و بیمار دیگر به جراحی فک نیاز نداشته است.

 18. Avatar فرشته گفت:

  سلام
  دختر من 16 سالشه چند وقته به دلیل کوچکی فک یکی از دندان های فک بالا روی دندان دیگش اومده و چون درست دندان جلو هست خیلی اذیتش میکنه و باعث شده کمتر بخنده تا دندونش دیده نشه
  آیا میتونه از ارتودنسی نامریی استفاده کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ایشان نیاز به ارتودنسی دارند بهتر است با ارتودنسی ثابت درمان شوند ارتونسی نا مریی برای کسانی مناسب است که نخواهند دستگاه ارتودنسی انها دیده شود مثل بیماران بالای 30 سال . تجربه به من نشان داده است که یک دختر 16 ساله خیلی دوست دارد که سیم ثابت ارتودنسی داشته باشد . ارتودنسی نامریی بسیار گران است . به همین منظور پیشنهاد اول ارتودنسی ثابت است که هزینه ان کمتر از نوع ارتودنسی نامریی است ولی اگر دختر شما اصرار به داشتن ارتودنسی نامریی داشته باشند می توان برای ایشان از ارتودنسی نامریی هم استفاده کرد.

 19. Avatar پروین گفت:

  پروین گودرزی
  سلام دکتر من دیروز جهت معاینات ماهیانه به شما مراجعه نمودم ماه گذشته به من فرمودید از کش ارتودنسی استفاده نمایم آیا باز هم نیاز به استفاده از کش دارم یا خیر
  با سپاس فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام لطفا این ماه هم از کش ارتودنسی استفاده نمایید

 20. Avatar سار امینی گفت:

  سلام دکتر جمیلیان. پسر من دارای عقب رفتگی فک بالا است .در سن 9 سالگی به چند متخصص ارتودنسی از جمله دکتر داودیان مراجعه کردم ولی گفتند که پسرم نیاز به جراحی در 18 سالگی دارد.در حال حاضر پسرم 10 ساله است. آیا راهی به جز جراحی وجود دارد؟ من دوست ندارم پسرم جراحی شود. با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من خیلی از بیمارانی که دارای عقب رفتگی فک بالا هستند را در مطب درمان کرده ام. بهتر است به پسر شما دستگاهی داده شود که فک بالایش به جلو حرکت کند . اگر بیمار در این سن درمان نشود مشگل با افزایش سن جند برابر می شود و ایشان حتما در 18 سالگی نیاز به جراحی فک خواهد داشت. سن 8 الی 9 سالگی برای درمان عقب رفتگی فک بالا سن مناسبی است ولی بعد از ان سن بیمار به دستگاه ارتودنسی به سختی جواب می دهد و نیاز به جراحی خواهد داشت

 21. Avatar الناز گفت:

  سلام دختر۲۰ساله هستم که دندونام بهم ریخته است ونیاز به ارتودنسی داره ولی از دیده شدن سیمها خجالت میکشم میتونم از ارتودنسی نامریی استفاده كنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بسیاری موارد می توان مشکل به هم ریختگی دندانها را با ارتودنسی نامریی درمان کرد. و در مواردی هم ارتودنسی نامریی به درمان جواب نمی دهد بنا براین شما باید معاینه شوید تا جواب درستی به شما داده شود.

 22. Avatar سوسن داودیان گفت:

  سلام.دکتر جمیلیان. من پسرم را که دارای شکاف لب و کام است نزد هر متخصص ارتودنسی می برم مرا نمی پذیرند ویا فقط برای من عکس می نویسند و به می گویند ماه بعد مراجعه کنم . ایا شما بیماران دارای شکاف لب و کام را می پذیریدو برای انها درمان انجام می دهید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من علاوه برتخصص ارتودنسی دارای فلو شیپ شکاف لب و کام هستم. من تمامی بیماران شکاف لب و کام را می پذیرم و انها را در مطب درمان می کنم

 23. Avatar اناهیتا صادقیان گفت:

  سلام. دکتر عبدالرضا جمیلیان . ایا برای ارتودنسی محدودیت سنی وجود دارد ممنون می شوم بهترین سنی را که می توان ارتودنسی انجام داد را بفرمایید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر شرایط لثه بیمار سالم باشد می توان برای هر بیماری ارتودنسی انجام داد.حتی در بیماران بزرگسال مثل بیماران 30 و 40 و 50 ساله. ولی باید دانست بهترین سن درمان برای بیماران قبل از بلوغ است مثلا در دختران حدود 9و 10 سالگی ودر پسران 10 و 11 سالگی است.

 24. Avatar amir گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان خسته نباشید بنده 17سال سن دارم و فاصله بین دوتا دندان های جلوی من خیلی زیاداست و اینکه فک بالام جلو تر از فک پایین هست و دوتا فک رو هم قرار نمیگیره میخواستم بدونم ایا با ارتودنسی این مشکل فاصله دندان و فکم بر طرف میشود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی فاصله بین دندانهای جلو ی شما بسته می شود ولی در مورد وضعیت فکین نیاز به معاینه شما وجود دارد تا بتوان جواب صحیحی به شما داد. مقدار اختلاف دو فک شیب دندانها مشخصات رادیوگرافی میزان شلوغی دندانها و خیلی از فاکتورهای دیگر ذر تصمیم گیری اینکه می توان با ارتودنسی به تنهایی یا ارتودنسی به همراه جراحی مشگل شما را حل کند اثر ذارذ بنابراین از مطب وقت بگیرید معاینه رایگان است

 25. Avatar سپهر گفت:

  سلام آقای دکترجمیلیان ،من 21 سالمه،سه تا دندان فک بالام،دوتا ثنایای مرکزی و یک ثنایای کناری حدود 1 تا 1.5 میلی متر روی هم رفتن،میخواستم بدونم چه روش درمانی رو پیشنهاد میکند
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت داریذ و با ارتودنسی ثابت مشگل شما حل می شود

 26. Avatar کیمیا گفت:

  سلام آقای دکتر دختری هستم ۱۳ سالمه و دندونای نامرتبی دارم که ۲ تا از اونها از بالا دراومده ولی روی هم نیست به دکتر مراجعه کردم برای ارتودنسی وگفت باید ارتودنسی ثابت دو فک انجام بدم ولی باید دو تا از دندون های فک بالا کشیده بشه وشاید هم در طی انجام ارتودنسی اون تا رو بکشه ولی من میخوام به مطب شما بیام ونظر شما رو هم بدونم به نظر شما لازمه که دو تا از دندونام رو بکشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . برای طرح درمان از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 27. Avatar اسدی گفت:

  با سلام…
  ایا می بایست دندانهای عقل را قبل از ارتودنسی کشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . در مورد دندانهای عقل باید بعد از ارتودنسی تصمیم گیری کرد چون در حین درمان ارتودنسی فضا برای دندان عقل ایجاد می شود و ممکن است دیگر لازم به کشیدن دندان عقل نباشد.

 28. Avatar احمدی گفت:

  سلام من مشکل درد مفصل فکی دارم چندین بار هم فکم قفل کرده الان چند سال با این درد درگیرم باید چی کار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.مشگلی در مفصل گیجکاهی فکی شما و جود دارد می بایست معاینه شوید

 29. Avatar نازگل گفت:

  سلام وقت بخیراقای دکتر جمیلیان عزیز.
  من قبل از ارتودنسی دندانهای بسیار شلوغی داشتم. و یک سال است که سیم ارتودنسی ثابت را شما برداشته اید .نه تنها دتداتهایم بعد از ارتودنسی بسیار مرتب شدند بلکه هیج برگشت و عودی از مشگل ایجاد نشده است از نظر من شما بهترین متخصص ارتودنسی می باشد . دست خدا همیشه همراه شما باشد

  با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لظف شما.

 30. Avatar ایمانی گفت:

  سلام آقای دکتر – خسته نباشید
  دختری 20 ساله هستم ،فک پایین بسیاار بزرگی دارم .ایا با ارتودنسی متحرک من درمان میشوم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت و جراحی فک و صورت دارید

 31. Avatar مینا داودیان گفت:

  سلام،۲8سالمه،میشه بدون جراحی فک و صورت و فقط با استفاده از پلاک متحرک فک بالام به جلو اورده شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . برای جلو اوردن فک بالا باید بیمار قبل از 12 سالگی باشد . با ارتودنسی به تنهایی فک بالا جلو نمی اید در این سن شما نیاز به ارتودنسی ثابت و جراحی دارید

 32. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر
  در سن 30 سالگی با ارتودنسی میشه فک رو اصلاح کرد من فک بالام خیلی بسته هست و لبخند لثه ای زشتی دارم سالها قبل به خاطر فاصله دندون های جلو انها را تراش دادن و کامپوزیت گذاشتن ولی متاسفانه بین دو دندون جلویی میگن لثه خالیه من نمیدونم چیکار کنم خیلی مستاصلم تا حالا دکتر خوب پیدا نکردم ولی با دیدن سایت و مقالات و کتاب ها و فیلم های شما متوجه شدم شما بهترین متخصص ارتودنسی در ایران هستید . نه میتونم بخندم نه صحبت کنم . جه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک داریذ با ارتودنسی دندانهای شما اصلاح می شود و با جراحی فک لبخند لثه ای شما بهبود می یابد. تراش دادن و کامپوزیت گذاشتن بر روی دندانهای قدامی شما کار اشتباهی بوده چون در طولانی مدت باعث مشکلات لثه ای می شود و باعث تخریب استخوان بین فکی می گردد.

 33. Avatar سحر علیزاده گفت:

  سلام خدمت دکتر جمیلیان
  آقای دکتر من دخترم 5 سالشه و فاصله فک بالا و پاینش نرمال نیست فک بالاش جلوتره و اینکه دخترم شصت هم میخوره ولی دندان هایش ردیف هستند حالا باید چه کار کنم ؟و چه سنی اقدام به ارتودنسی کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیماری که انگشت می مکد باعث می شود فک بالایش به سمت جلو حرکت کند و بین دندانهایش فاصله بیفتد . از 5 سالگی به بعد باید جلوی این عادت مخرب با دستگاه ارتودنسی گرفته شود. اگر این عادت اداه یابد باعث می شود که مشکلات ایجاد شده بیشتر گردد و بیمار نیاز به جراحی قک خواهد داشت ولی اگر درمان در سنین پایین اغاز شود می توان با ارتودنسی به تنهایی مشکل را حل کرد

 34. Avatar فرشته گفت:

  سلام
  پسر 9 ساله ام شكاف لب داشت. الان رديف بالا دندانها نامرتب و قسمت كمي لثه نداره .هنوز اكثر دندانهاي رديف جلو نيوفتاده و فقط دودندان نيش در آمده و يكي از اونا هم خيلي كج هست و بقيه سياه و شيري و نامرتب هستند .رديف پايين مرتب و خوبه . لطفا بفرماييد عليرغم در نيومدن و نبود اكثر دندانهاي بالا زمان مراجعه و معاينه پسرم چه سني باشه بهتره .سپاساز شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می بایست در سن 7 سالگی برای ارتودنسی مراجعه می گردید . بنابراین در اولین فرصت به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.

 35. Avatar المیرا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان– خسته نباشید
  من دختر 14 ساله ام را جند روز قبل نزد دکتر درویش پور بردم ایشان گفتند فک پایین ایشان عقب است و نیاز به جراحی فک دارد . نظر شما در این مورد چیست؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من باید شما را معاینه کنم تا نظر قطعی را بدهم ولی به احتمال بسیار زیاد می توان با ارتودنسی و بدون جراحی فک پایین شما را جلو اورد به طوری که نیاز به جراحی نباشد.

 36. Avatar Mobina گفت:

  سلام آقای دکتر – خسته نباشید
  دختری 26 ساله هستم ؛ نظر ذکتر دندانپزشک در مورد ارتودنسی دندانهای بنده این بود که:«باتوجه به اینکه جنس دندانهای شما گچی می باشد و مستعد پوسیدگی ؛ بهتر است ارتودنسی نشود و مشکل دندانهای شما با لمینیت برطرف می شود» . نظر شما در این مورد چیست؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر دندانهایتان را لمینیت نمایید دندان تراش می خورد و از مینا برداشته می شود . ذر ضمن لمینیت در درازمدت باعث صدمه به لثه و استخوان می گردد. بهترین درمان ارتودنسی است واگر بهداشت مریض خوب باشد هیج مشگلی از نظر پوسیدگی ایجاد نمی شود.

 37. Avatar مینا گفت:

  سلام دکتر جمیلیان. دخترم 8 ساله است و انگشت می مکد و بین دندانهای دو فک دخترم فاصله افتاده است در شهر خودمان به دندانپزشک مراجعه کردم به من گفتند دخترم باید جراحی فک نیاز دارد.من از جراحی فک می ترسم. جه باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دختر شما نیاز به دستگاه ارتودنسی متحرک دارد و با این دستگاه بدون نیاز به جراحی فک درمان می شود ولی اگر درمان را به تاخیر بیندازید احتمال جراحی فک وجود دارد.

 38. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، دختر 28 ساله ای هستم که مشکل به هم ریختگی دندان شماره 1 و 2 و 3 سمت راست فک بالا را دارم. دندان شماره 3 به نوعی چرخیده که هم بالا رفته هم فضای بیشتری گرفته و باعث شده دندان 2 پشت دندان 1 رفته و آن را کج کرده. سوال من اینجاست که چون دندان شماره 3 کمی بالا رفته دندان مقابل در فک پایین به نسبت بالا ، بالاتر آمده . یک دکتر متخصص ارتودنسیبه من گفتند فقط فک بالا نیاز به ارتودنسی دارد و دکتر دیگر گفتن به خاطر این موضوع فک پایین هم میخواد. خواستم نظر شما را بدونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هر دو فک شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارد

 39. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان وقتتون بخیر،ممنون از سایت خوبتون . من دانشجوی شما در دانشگاه هستم. من همیشه از کلاسهای شما در دانشگاه لذت میبرم.شما بهترین متخصص ارتودنسی هستید و سایت شما کاملترین سایت ارتودنسی است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این نطر لطف شما است

 40. Avatar بهناز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان.
  من خانمی 30 ساله هستم. مشکل فک ندارم ولی از بالا سمت راست دندان 6 و پایین سمت راست 5 رو کشیدم الان بخاطر جابجایی ظاهر دندا نهایم م بهم خورده میخام برای ارتودنسی اقدام کنم لطفا راهنماییم کنیداین موضوع سالهاست ذهنمو مشغول کرده ?
  ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید و با ارتودنسی ثابت دندانهای شما ردیف و منطم می گردند

 41. Avatar علیرضا گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان .من 18 سالمه دوتا از دندان های جلوی فک بالای من حدود 1سانت عقب تر از بقیه دندان هایم هستند…میخواستم بدونم روش درمان دیگه ای غیر از ارتودنسی هست که مدت درمانش کوتاه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.شما قظعا نیاز به ارتودنسی دارید . روش دیگری وجود دارد که با لامینیت و روکش این اختلاف فاصله از بین برده می شود که اصلا توصیه نمی شود چون در کوتاه مدت خوب است ولی در ظولانی مدت باعث تخریب لثه و استخوان فک می شود و بسیار مضرر است . در روش لامینیت و روکش هیچ جابجایی در دندان وجود ندارد دندانها عقب هستند و بر روی انها کامپوزیت و یا روکش قرار داده شده و محور طولی انها کج می شود ودر طولانی مدت علاوه بر مشکلات بالا باعث لقی دندان می شود علاوه بر این در این روش دندان تراش می خورد و وقتی دندان تراش بخورد مینای از بین می رود و دیگر بر نمی گردد.ولی در روش ارتودنسی دندانها حرکت می کنند برای اطلاعات بیشتر بر روی بستن فضا کلیگ نمایید.

 42. Avatar سولماز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان،من ۴۰سالمه دندانهای عقلم را کشیدم،یک دندان عصب کشی و روکش شده دارم،۵تا هم دندان پر شده،با این تفاسیر می خواستم بدونم آیا می تونم ارتودنسی کنم یا نه؟و اینکه آیا ممکنه ارتودنسی باعث به عصب رسیدن دندونایی که قبلا پر کردم بشه؟ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می توانید ارتودنسی انجام دهید ارتودنسی باعث به عصب رسیدن دندانهایی که قبلا پر کرده اید نمی شود. باید بدانید در حین درمان ارتودنسی باید به طور مرتب مسواک بزنید و از نظر بهداشت بسیار مراقب دندانهایتان باشید

   1. Avatar اشیل گفت:

    آقای دکتر جمیلیان. اولا خیلی خوشحا ل شدم از اینکه شما 3 عدد ثبت اختراع در اداره ثبت اختراعات امریکا دارید. ممنون می شوم به من بگویید از روز اولی که شما فایل ثبت اختراع را باز کردید تا زمانی که گواهینامه ثبت اختراع را گرفتید چقدر طول کشید

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. از روزی که فایل ثبت اختراع را باز کردم تا زمانی که گواهینامه ثبت اختراع امزیکا به دستم رسید در حدود یک سال و نیم تا دو سال طول کشید.

 43. Avatar بهنام خوش کردار گفت:

  با سلام دکتر جمیلیان . یکی از دندانهای جلوی فک بالاد من به دلیل اشتباه دندانپزشک قبلی از دست رفته است و مدتی خالی است که فعلا برای رفع عیب دندان مصنوعی گذاشتم . سوالم اینه الان باید ایمپلنت کنم یا راه دیگه ای وجود داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر فضا کم باشد و شرایط دندانی فکی شما اجازه بدهد می توان با درمان ارتودنسی فضا را بست تا حد امکان بهتر است ایمپلنت در دندانهای جلو انجام نشود بدین منظور بعد از معاینه می توان به طور قطع نظر داد.

 44. Avatar سحر گفت:

  سلام من 4 ماه است که دندانهایم را ارتودنسی کرده ام و دکترم گفته که باید 4 تا دندان بکشم و من دوست ندارم 4تا دندان سالم را بکشم و راه دیگه ای به من پیشنهاد کردند که دندانهامو تا جایی که مینای دندان اجازه میده بتراشن آیا تراشیدن دندانها مشکلی به وجود نمیاره در دراز مدت ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. . گاهی اوقات در ارتودنسی دندان کشیده می شود . اگر واقعا کمبود فضای در دندانهای شما با کشیدن درست می شود باید دندان کشیده شود و شما نباید اجازه تراشیده شدن را به متخصص ارتودنسی خودتان بدهید. می توانید از متخصص ارتودنسی خود بخواهید دندانهای خراب و پوسیده شما را بکشد .

 45. Avatar سارا گفت:

  سلام ، دختری 16 ساله هستم که دندان های فک بالا نامرتب است وبه عبارتی کمی روی هم قرار دارند ، ایا غیر از ارتودنسی می توان با کامپوزیت دندانهایم را درست کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین درمان ارتودنسی است . استفاده از کامپوزیت به دلیل تراش دندان و از بین رفتن مینا به هیج وجه جایر نیست

 46. Avatar سولماز گفت:

  سلام آقای دکتر،چهل سالمه اما دندان پنجم فک بالای من شیریه زیرشم دندان نیست،دندان ششم کناریش عصب کشی و روکشه،میخواستم بدونم اگر ارتودنسی کنم،ممکنه دندون شیریم لق بشه و بیوفته؟ توصیه شما چیه؟ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی موارد دندان شماره 5 غایب است . در این صورت بهتر است ارتودنسی ثابت انجام شود و دندان شیری کشیده شود و فضای دندان خالی با ارتودنسی پر شود. دندانهای شیری ریشه خوبی ندارند و اصولا نباید بعد از 12 سالگی در دهان دندان شیری باقی بماند.

 47. Avatar جاهدمنش گفت:

  سلام آقای دکترجمیلیان،من سی سال سن دارم و فک پایین من جلو است توصیه شما چیه؟ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک دارید. درمان یک سال ونیم طول می کشد و در وسط درمان ارتودنسی فک شما جراحی می شود

 48. Avatar ستاره گفت:

  سلام.دختری ۱۹ ساله هستم.پنج سال است که کورتون مصرف می کنم و می خوام ارتودنسی کنم.آیا می تونم ارتودنسی کنم وکورتون تاثیری روی حرکت دندانم ندارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. کورتن مانع حرکت دندان می شود در صورتی که نیاز به ارتودنسی دارید حتما این مورد را با متخصص ارتودنسی مطرح نمایید در این صورت متخصص ارتودنسی با پزشک شما مشورت می کند و از پزشک شما می پرسد ایا می توان برای مدتی کورتن را قطع کرد و یا داروی جایگزین دیگری به شما داده شود در صورتی که جواب مثبت باشد می توان برای شما ارتودنسی انجام داد.

 49. Avatar امیر گفت:

  باسلام خدمت اقای دکتر جمیلیان. ایا می توان با دستگاه فانکشنال فک پایین را در سن 19 سالگی جلو اورد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.چون در 19 سالگی بیمار در پایان مسیر رشدی قرار دارد و رشد بیمار تمام شده است با دستگاه فانکشنال نمی توان فک پایین را در سن 19 سالگی جلو اورد .

 50. Avatar سحر گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دندان ۲ فک بالا سمت راست را ندارم.دندان های فک بالا خیلی نامرتب است. اگر ارتودنسی کنم و دندانها مرتب شوند، نبود این دندان به چشم می آید؟ در ضمن من نمیخواهم ایمپلنت بکنم.
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی فضا بسته می شود و نبود این دندان با درمان ارتودنسی مناسب قابل مشاهده نیست و شما با ادرمان ارتودنسی نیاز به ایمپلنت نخواهید داشت

 51. Avatar قدیمی گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان وقتتون بخیر.
  از نظر من شما بهترین متخصص ارتودنسی هستید چون علاوه برپر محتوا بودن سایت شما ، مقالات خارجی متعدد دارید و چندین ثبت اختراع بخصوص دارای ثبت اختراع در امریکا هستید. سوال من این است چقدر ظول کشید تا اختراع شما در امریکا ثبت گردد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لظف شما . از زمانی که فایل در اداره ثبت اختراع امریکا باز می شود تا زمان تایید نهایی به طور متوسط یک سال و نیم طول می کشد.

 52. Avatar صدیقه جون گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان. ایا خانمی که حامله است می تواند ارتودنسی انجام دهد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی با باردار بودن هیچگونه ممانعتی ندارد و بیمار می توانذ حتی با سیمهای ثابت ارتودنسی عمل سزارین داشته باشد

 53. Avatar رها گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر جمیلیان. ایا دندان شیری که زود کشیده شده است و قرار است 3 سال دیگر دندان دایم زیرینش رویش یابد نیاز به فضا نگه دارنده دارد یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه فضا حفظ شود نیاز به نگه دارنده فضا وجود دارد

 54. Avatar رها گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر جمیلیان ایا یک فرد 30 ساله هم می تواند ارتودنسی بکند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که بیمار مشگل لثه نداشته باشد یک فرد 30 یا 40 یا 50 ساله و یا با سن بالاتر هم می تواند ارتودنسی نماید

 55. Avatar سپهر گفت:

  سلام خدمت جناب دکتر جمیلیان ایا اول باید درمان ارتودنسی شروع شود و بعد بینی جراحی شود یا اول بینی جراحی شود و بعد درمان ارتودنسی شروع گردد؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ابتدا باید درمان ارتودنسی شروع شود و بعد ار ان جراحی زیبایی بینی انجام شود

 56. Avatar فهیمه گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان.
  فک بالای پسر من عقب است باید در چند سالگی برای درمان ارتودنسی اقدام کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین زمان برای درمان عقب ماندگی فک بالا 7 الی 8 سالگی است

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان عقب ماندگی فک بالا باید در سنین 7 الی 8 سالگی شروع شود

 57. Avatar زهره گفت:

  سلام اقای دکترجمیلیان. ایا برای درمان شلوغی دندانها دندان ها را می کشیم و ایا فضای دندان کشیده شده بسته می شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در گروهی از بیماران که دندانها شلوغ هستند بعضی از دندانها به علت شلوغی کشیده می شوند و فضای دندان کشیده شده بعد از اتمام درمان ارتودنسی پر می شود

 58. Avatar زهره گفت:

  سلام اقای دکتر.بنده ۱۸ سال دارم و فک پایینم جلوتر هست به صورتی که اعتماد بنفس مرا پایین اورده .حالت ظاهری دندان ها در فک بالا ظاهرا خوب و مرتب است اما فک پایین دندان ها در هم فشرده شده اند . جه باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک دارید.که باید درمان ارتودنسی شما شروع شود.

 59. Avatar شهبازى گفت:

  سلام خسته نباشيد اقاى دكتر جمیلیان. بهترین زمان دراوردن دندان عقل قبل یا بعد از ارتودنسی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان عقل باید بعد از درمان ارتودنسی خارج شود چون ممکن است در اثر درمان ارتودنسی فضا ایجاد شود ودندان عقل به راحتی در ناحیه خودش رویش یابد و نیازی به کشیدنش نباشد.حتی اگربعد از درمان ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان عقل باشد دندان عقل بعد ازدرمان ارتودنسی به سطح جونده نزدیک تر می شود و کشیدنش راحت تر خواهد بود

 60. Avatar بکتاش گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای بستن فاصله بین دندانها در درمان زیبایی با کامپوزیت دندان اسیب میبینه؟ خیلی باید برش داده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام وقتی که بر روی دندان کامپوزیت قرار داده می شود باید دندان از قبل تراش بخورد و این تراش باعث برداشته شدن مینا می شود که تراش دندان برای بیمار مناسب نیست . قبل از درمان باید کل شرایط بیمار بررسی شود و بهترین درمان برای بیمار پیشنهاد شود در بعضی موارد می توان فاصله بین دندانها را با درمان ارتودنسی بست و نیاز به کامپوزیت برای بستن فاصله بین دندانها نباشد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . بهترین درمان بستن فاصله بین دندانها ارتودنسی است . اگر فاصله با کامپوزیت بسته شود دندان تراش می خورد و مینا برداشته می شود که به صلاح نیست

 61. Avatar سالار گفت:

  سلام خدمت آقای دکترجمیلیان
  دندان 2بالا سمت راست رو خیلی وقت کشیدم و دندان های فک بالام نامرتبه
  ارتودنسی کنم جای دندان با جابجایی دندان ها پرمیشه یا باید ایمپلنت کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است ارتودنسی نمایید تا جای دندان خالی با درمان ارتودنسی پر شود من تا جایی که امکان دارد این فضا ها را با درمان ارتودنسی می بندم تا نیاز به ایمپلنت نباشد چون ایمپلنت یک دندان مصنوعی و یک جسم خارجی است و دارای عوارضی در طولانی مدت است ولی با ارتودنسی می توان بدون نیاز به ایمپلنت فضا را بست و بیمار از دندانهای خودش استفاده نماید و نیاز به دندان مصنوعی نخواهد بود.

 62. Avatar yeganeh گفت:

  سلام اقای دکتر،دختری 23 ام که تو فک پایینم دندون هام نامرتبن،البته بیشتر دندونه شماره 3 سمت راست،و از وقتی که دندون های عقلم هم دارن در میان از دوسال پیش تا الان نامرتبی دندونهای پایینم بیشتر هم شده،به نظرتون کشیدن دندون های عقل فک پایینم و با کمک ارتودنسی ممکنه دندون های فک پایینم مرتب بشه و نیازی به کشیدن دندون های دیگه نباشه؟؟؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت دندانهای شما مرتب می شوند . قبل از درمان ارتودنسی نیازی به کشیدن دندان عقل نیست . وضعیت دندان عقل باید بعد از درمان ارتودنسی ارزیابی شود . چون ممکن است در حین درمان ارتودنسی فضای کافی برای دندان عقل فراهم شود و نیازی به کشیدن دندان عقل نباشد

 63. Avatar محمد گفت:

  با سلام و احترام
  آقای دکتر بنده 26 ساله هستم و دوتا از دندانهای عقبی فک بالا و به موازات آنها دوتا از دندانهای فک پایینم غیبی بوده اند واین امر باعث شده که فاصله ای بین دندانهای جلویی فک بالا ایجاد شود در حال حاضر این فاصله در بین دندان نیش و دو دندان جلویی ایجاده شده است. میخواهم بدانم که در صورت انجام ارتودنسی این امر چه مدت زمان طول میکشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت غیبت دندانها در فکین بین دندانهای جلو فاصله افتاده است این فاصله ها با درمان ارتودنسی بسته می شود که به طور متوسط یک سال ونیم طول می کشد

 64. Avatar محمد امیری گفت:

  سلام و خسته نباشید
  داندان های جلوی من داری شیب به جلو ستن اما منضم هستند و فقط مشکل شیب است میخواستم بدونم به چه درمانی نیاز دارم و چند ماه طول میکشد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام با ارتودنسی ثابت می توان به راحتی شیب دندانها را اصلاح کرد درمان ارتودنسی برای این ناهنجاری به یک سال ونیم زمان نیاز دارد

 65. Avatar خدیجه موسوی گفت:

  باسلام
  جناب دکترخداقوت من دختری 25ساله هستم که میخواهم اقدام به درمان ارتودنسی کنم و دارای انجراف فک هستم ایا با ارتودنسی به تنهایی مشکل من درمان می شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز یه ارتودنسی و جراحی فک دارید انحراف فک در این سن با ارتودنسی به تنهایی قابل درمان نیست

 66. Avatar مروارید گفت:

  سلام
  ببخشید بهترین زمان برای درمان انحراف فک جه موقع است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین زمان قبل از بلوغ بیمار و در سنین کودکی است هرچه سن کمتر باشد درمان ارتودنسی موفقیت بیشتری دارد و با افزایش سن ، بیمار نیاز به ارتودنسی و جراحی فک خواهد داشت به طوری که بعد از بلوغ به طور حتم بیمار نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی خواهد داشت

 67. Avatar مروارید گفت:

  سلام
  ایا وقتی کسی قرص کورتن میخورد نمیتواندارتودنسی کند؟

  لطفا بگویید چه باید کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار بایدبا پزشک متخصص داخلی خود مشاوره نماید بدین صورت که ایا بیمارمی تواند برای مدتی که تحت درمان ارتودنسی است کورتن را قطع کند . اگر کورتن قطع شود می توان ارتودنسی انجام داد. در بعضی موارد متخصص داخلی داروی جایگزینی را بجای کورتن پیشنهاد می دهد که باز هم می توان ارتودنسی انجام داد

 68. Avatar نعمتي گفت:

  سلام
  من فك و صورتم متقارن نيست
  دليلش چيه؟
  قابل درمانه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. متقارن نبودن فک دلایل زیادی دارد ممکن است در کودکی به فک شما ضربه وارد شده باشد یا دلیل ارثی داشته باشد و یا به علت ناشناخته مفصل یک طرف صورت رشد بیشتر از سمت دیگر داشته باشدو باعث کجی فک شود و یا دلایل یگر که در معاینه بیمار مشخص می شود . اگر بیمار در سنین قبل از بلوغ مراجعه کند با ارتودنسی قابل درمان است و اگر بعد از بلوغ مراجعه کند نیاز به ارتودنسی و جراحی فک خواهد داشت

 69. Avatar پریا گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  من ارتودنسی انجام دادم الان تقریبا یکسال میشه و پزشکم براکت هارو دراورده ولی من همچنان فکم جلوهستش واز ارتودنسی ک کردم راضی نیستم و پزشکم گفته که میتونی جراحی فک انجام بدی آیا با جراحی تغییری میکنه فکم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طرح درمان شما از ابتدا نا درست بوده است زیرا بعد از پایان درمان بیمار باید به خواسته اش برسد و اگر بیمار نیاز به درمان جراحی فک دارد حتما باید قبل از شروع درمان ارتودنسی به بیمار گفته شود می توانید از مطب وقت بگیرید تا معاینه شوید

 70. Avatar Mobina گفت:

  باسلام و احترام
  آیا نحوه ی قرارگرفتن دندانها و تقارن فکین بر تکلم و صحبت کردن فرد تاثیر می گذارد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به طور قطع نحوه قرارگرفتن دندانها و تقارن فکین بر تکلم و صحبت کردن فرد تاثیر می گذارد

 71. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  بنده 25 سالمه4تااز دندانهای جلو فک بالا فاصله دارن و کمی نامرتب هستن برای ارتودنسی چقدزمان طول میکشه که مرتب بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.درمان ارتودنسی برای این ناهنجاری یک سال ونیم طول می کشد

 72. Avatar نعمتي گفت:

  مرسي ازپاسختون آقاي دكتر جمیلیان
  من وقتي به فكم دست ميزنم
  يک سمت استخونش بلند تره فكر ميكنم بيشتر رشد كرده، چه باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر یک طرف فک رشد بیشتر داشته باشد رشد بیشتر باعث کج شدن فک می شود درمان این مشکل جراحی فک است

 73. Avatar زهرا محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  دکتر جمیلیان من چند تا از دندونهام رو بعد از پر کردن روکش کردم ایا با وجود این مساله میتونم ارتودنسی کنم؟؟ چون روکش اگر جابه جا شه از بین میره میافته درسته؟و میخوام دندون دیگرم رو که پرکردم و الان ریخته روکش کنم میتونم اینکارو بکنم یا نه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 74. Avatar مربم گفت:

  سلام آقاي دكتر عبدالرضا جمیلیان
  من شهرستان زندگي ميكنم و دختر ١٤ ساله اي دارم كه فقط بين دندان جلو ،فك بالا كمي فاصله داره و تمامي دندانها يش منظم هستند،كمي فك بالايش جلوتر از فك پايين هست ،آيا نياز به ارتودنسي داره با به مرور زمان فاصله خوب مي شه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فضای بین دندانها به طور خود به خود بسته نمی شود . این فضا با ارتودنسی ثابت بسته می شود

 75. Avatar Sohaila گفت:

  سلام و خسته نباشید ب شما دکتر گرانقدر
  بنده مشکل فک و صورت دارم ب این صورت ک فک من کمی کج است هر دوردیف دندانهای من بسیار منظم و مرتب هستن ولی فک من کج است و این باعث شده ک نیمی از صورتم با نیمی دیگر فرق داشته و همین باعث انحراف بینیم شده است و در زمان خنده نیمی از دندانهای من مشکل لبخند لثه ای پیدا کنن و در زمان خنده لثه های سمت چپ صورتم بیشتر دیده شود و بینیم از سمت چپ کمی ب سمت پایین مایل شود و چانه ی من کمی عقب است و آیا درست است ک من برای رفع این عیوب ابتدا ارتودنسی انجام دهم
  با تشکر و یک دنیا سپاس از شما دکتر جمیلیان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برا ی رفع مشکلات فوق ابتدا شما باید ارتودنسی و بعد جراحی فک و صورت انجام دهید

 76. Avatar سعید گفت:

  آقای دکتر سلام درسن ۴۰ سالگی ارتودنسی کردم و از شروع درمان یکسال می گذرد ابتدا دندانهای من کمی روی هم قرار گرفته بود ولی الان بین دندانهای جلو فاصله ایجاد شده که این هم باعث نگرانی من شده از طرفی قوس دندانهای بالا و پایین با هم متقارن نیستند آیا این مشکل در ادامه درمان درست میشه؟ و از طرفی این کششهای بیش از اندازه باعث خرابی ریشه دندانها نمیشه؟باتشکر از وقتی که برای پاسخ به سوالات میگذارید. ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. حتما باید از دکتر معالج خود بخواهید که قوس دندانهای بالا و پایین را با هم متقارن نماید. در ضمن نباید در خلال درمان ارتودنسی برروی ریشه دندانها نیروی زیادی وارد شود زیادی نیرو باعث خرابی ریشه دندانها می شود.

 77. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان
  من یه خانم 20 ساله هستم که در بین دو فک من فاصله است . ایا با ارتودنسی به تنهایی مشگل من قابل حل است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر فاصله بین دندانهای دو فک کم باشد با ارتودنسی به تنهایی قابل درمان است ولی اگر این فاصله زیاد باشد نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 78. Avatar لیلا2570 گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان من دختری 25 ساله هستم که به اندازه 2 میلی در فک بالا انحراف میدلاین دارم که کاملا اعتماد به نفسم را پایین آورده میخواستم بدانم برای درمانش راهی وجود دارد یا خیر متشکرم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره است. ولی در جواب به شما می توان گفت که با ارتودنسی ثابت می توان مشکل شما را برطرف نمود.

 79. Avatar ساسان دادخواهی پور گفت:

  سلام با عرض سلام وخسته نباشید دکتر عزیز من بیمار شما هستم پلاک متحرک گذاستم سوال داشتم برای تمیز کردن پلاک از مایع ظرفشویی می شود استفاده کرد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است با خمیر دندان و مسواکی که داریدداخل پلاک ارتودنسی متحرک را هر روز تمیز نمایید.

 80. Avatar لیلا2570 گفت:

  سلام متشکر از پاسخ شما. جناب دکتر بنده بجز دو میلی انحراف میدلاین هیچ مشکلی ندارم نه مشکل فکی و نه کوچکترین بی نظمی در دندانها با این وجود مشکلم با کامپوزیت قابل حل نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است انحراف میدلاین با ارتودنسی درمان شود جون کامپوزیت مشکل را به طور اساسی درمان نمی کند و در طولانی مدت ممکن است دچار تغییر رنگ شود و باعث مشکلات لثه ای گردد . از سوی دیگر امکان شکست کامپوزیت نیز وجود دارد

 81. Avatar ابراهیم گفت:

  سلام جوانی 26 ساله هستم که تحلیل لثه دارم بطوریکه داندانهای جلویم تا ریشه دارند معلوم میشن ویکیشون هم کمی به جلو رفته ولق شده اگه راهنمای کنید که باید چیکار کنم ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به جرم گیری و جراحی لثه داریدبنابراین باید توسط یک متخصص لثه ویزیت شوید.

 82. Avatar شقایق گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید به پزشک عزیز
  دختری ۲۳ساله هستم فک بالای من جلوتر از فک پایین هست و باعث شده دوفک به طور کامل روی هم قرار نگیره تنها نا مرتبی دندانهای من عقب بودن دوتا از دندان های پیش فک پایین هست. ایا قابل درمان است.

  1. Avatar هایده گفت:

   عرض سلام وخسته نباشید به پزشک عزیز دکتر جمیلیان
   اگر فک پایین عقب باشد با جه دستگاهی جلو میاید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. جلو اوردن فک پایین بستگی به سن دارد اگر بیمار قبل از بلوغ باشد با دستگاه فانکشنال فک پایین بیمار جلو می اید واگر بعد از بلوغ باشد با جراحی فک می توان فک پایین را جلو اورد و دیگر نمی توان با ارتودنسی فک پایین را جلو اورد

  2. Avatar عارف گفت:

   عرض سلام وخسته نباشید به پزشک
   درمان جلو بودن فک پایین جیست

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. درمان جلو زدگی فک پایین ارتودنسی ثابت فکین به همراه جراحی فک پایین است.

  3. Avatar شهاب گفت:

   جناب اقای دکتر جمیلیان.
   ایا می توان فک پایین را بزرگ و پهن کرد.

   باتشکر

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. خیر . هیچ متخصصی اجازه ندارد فک پایین بیماری را باز یا یه عبارت دیگر Expand کند چون فک پایین بیمار همیشه base است و فک بالای بیمار بر روی فک پایین چیده می شود . به علت وجود زبان در فک پایین این فک به حالت تعادل رسیده است به عبارت دیگر زبان از داخل و عضلات گونه فک پایین را به یک حالت تعادل می رساند و تغییر این تعا دل باعث می شود که ثبات درمان به مخاطره بیفتد.

  4. Avatar پارمیدا گفت:

   عرض سلام وخسته نباشید به دکتر جمیلیان عزیز
   اگر بیمار ارتودنسی ثابت داشته باشد هر چند وقت یکبار باید مراجعه نماید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام . بیمار باید هر ماه یک بار معاینه شود

  5. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . مشکل شما با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 83. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر
  3 تا از دندانهای جلوی فک بالای من روکش شده با این وضعیت امکان ارتودنسی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . اگر دندانی روکش داشته باشد می توان برای بیمار ارتودنسی انجام داد

 84. Avatar هانیه گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان
  دختری هستم 26 ساله دندونای فک پایینم خیلی فاصله دارن انگار 2 تا دندون کشیدم آیا میشه بدون ایمپلنت وباارتودنسی کاملاً درمان کرد ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که لثه ها سالم باشند میتوان با ارتودنسی فضا را بست البته بهتر است بیمار معاینه شود تا به طور کامل توضیحات بیشتر به بیمار داده شود

 85. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشیدآقای دکتر جمیلیان
  خانمی چهل و نه ساله هستم…یکی از دندانهای نیش فک بالا خیلی بیرون زده هست آیا در این سن میتونم ارتودنسی کنم البته دندان روکش و یک ایمپلنت هم دارم….

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که لثه شما سالم باشد می توان برای شما ارتودنسی کرد

 86. Avatar طاها گفت:

  سلام
  آقای دکتر قبلا یک مدتی مسواک نمی زدم و نخ دندان هم استفاده نمی کردم که این باعث شد لثه هایم آسیب ببیند به طوری که الان قسمتی از بالای دندان هایم پیدا هست و دندان هایم هم جرم گرفته است ولی الان به طور مرتب مسواک می زنم و نخ دندان هم استفاده می کنم, از طرفی هم به ارتودنسی فک بالا برای مرتب شدن دندان های جلویی نیاز دارم. الان قبل از ارتودنسی باید لثه هایم ترمیم بشود و جرم گیری هم کنم و بعد ارتودنسی صورت بگیرد؟ آیا امکان ترمیم لثه ها برای برگشت به حالت مطلوب وجود دارد؟
  با تشکر

  1. Avatar طاها گفت:

   سلام. ایا براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. هیچ مدرک علمی در کتابهای علمی ارتودنسی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد. اگر شما در جایی می خوانید که براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد این موارد جنبه علمی ندارد و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. در مراکز دانشگاهی معتبر هیج وقت به دانشجویان اموزش داده نمی شود که براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر جرم گیری نمایید و از نخ دندان استفاده نماییدو بهداشت دهان خوبی داشته باشید امکان ترمیم لثه ها به حالت مطلوب وجود دارد

 87. Avatar سحر گفت:

  سلام اقای دکتر
  من برای ارتودنسی به مراکز مختلفی مراجعه کردم بعضی از دکترها به من گفتند باید ۴ دندان را بکشم و بعد ارتودنسی کنم ایا با کشیدن دندان فضاها به طور کامل پر می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر بیماری نیاز به کشیدن دندان داشته باشد بعد از درمان ارتودنسی فضاها به طور کامل پر می شود.

 88. Avatar سحر گفت:

  سلام. هدگیر چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هدگیر یک دستگاه ارتودنسی است که باعث عقب بردن فک بالا می شود بنابراین در ناهنجاری کلاس 2 که فک بالا جلو است کاربرد دارد

 89. Avatar هانیه گفت:

  سلام آقای دکتر آیا ارتودنسی برگشت دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر ارتودنسی درست انجام شود و طرح درمان درست باشد به هیج وجه درمان بر نمی گردد

 90. Avatar آرش گفت:

  سلام آقای دکتر.30 ساله هستم.دو تا از دندانهای جلویی من در اثر ضربه شدیدی ترک برداشته اند که البته عمیق نیستند.آیا من میتوانم ارتودنسی کنم؟
  فشاربه دندانها باعث افزایش ترک و شکستگی دندانها نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می توانید ارتودنسی نمایید منتها نیرو باید بسیار کم و مختصر به دندانها وارد شود

 91. Avatar ٰزهرا محمدی گفت:

  سلام دکتر جمیلیان خسته نباشین . میشه بفرمایید بهترین سن برای ارتودنسی چه موقع است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن قبل از بلوغ بیمار است اگر فرض کنیم بیماران در ۱۲ سالگی بالغ می شوند بنابراین درمان انها را باید قبل از ۱۲ سالگی شروع کرد که چون دخترها زودتر بالغ می شوند درمان انها هم باید زودتر انجام شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شما نیاز به عصب کشی دارد

 92. Avatar مریم گفت:

  سلام من دندانم درد می کند و از زیر ان عفونت خارج می شود چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شما نیاز به عصب کشی دارد

 93. Avatar مهدی گفت:

  سلام آقای دکتر
  آیا ارتودنسی عمر مفید دندانها راپایین میاره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اگر بیماران خوب مسواک بزنند ارتودنسی باعث پوسیدگی نمی شود وقتی برای بیماران ارتودنسی انجام می شود به علت گیر مواد غذایی وظیفه بیماران دو برابر می شود که زیر سیمها را تمیز نمایند در صورتی که زیر سیم ارتودنسی تمیز شود هیچ مشکلی ایجاد نمیشود.

 94. Avatar مهسا گفت:

  با عرض سلام من ساکن مشهد هستم دخترم ۱۳سالشه دارای دندانهای نامرتبه ونیاز به ارتودنسی داره دندان ۶ پایین سمت چپ نیاز به درمان ریشه ۴کاناله داره نیمی از تاج دندانش هم شکسته وریخته متخصص درمان ریشه بعداز معاینه فرمودند بهتر است این دندان کشیده شود با متخصص ارتودنسی مشورت کردم گفتن ما برای ارتودنسی به دندان ۶نیاز داریم میخواستم نظر شما رو بدونم در ضمن بقیه دندانها سالم هستن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از نظر من بهتر است دندان ۶ کشیده شود و فضای دندان کشیده شده با ارتودنسی بسته شود و سایر دندانهای نا مرتب نیز با ارتودنسی مرتب شوند

 95. Avatar محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من اورتودنسی دندان را شروع کردم ولی به یه مشکل بر خوردم چون چند ماه دیگه میخواهیم از شهری به شهر دیگری بریم .
  خواستم بدونم میتونم ادامه ی درمانم رو جای دیگه ای ادامه دهم یا میشه نصف کاره ول کرد و جای دیگه شروع کرد ؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلا. بهتر است این موضوع را با متخصص ارتودنسی قبلی خودتان مطرح نمایید ایشان برای شما نامه ای می نویسند و شرح مختصری از درمان شما به همراه مدارک درمانی مثل رادیوگرافی و قالب های دندانی و غیره , شما را به متخصص ارتودنسی جدید معرفی می نماید

 96. Avatar فرنوش گفت:

  سلام ،آقای دکتر دختر 11 ساله دارم که دوماه پیش دندان شیری شماره 2 فک بالایی لق شد وبه جای هردو دندان شماره 2 دندان شماره 3 که دندان نیش میشود جوانه زده،درضمن دندان نیش شیری رو هم تقریبا 8 ماه پیش لق شده و افتاده بود. با عکسی که دو هفته پیش از همه دندانهاش گرفتیم مشخص شد جوانه دندان دوم دایمی خود را ندارد ولی بقیه دندانهایش جوانه دایمی دارند.از شما خواهش میکنم مرا در حل این مشکل راهنمایی کنین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی از بیماران ممکن است جوانه دایمی دندان ۲ وجود نداشته باشد در اینصورت دو راه درمان داریم یا فضای خالی را با گذاشتن ایمپلنت درمان کنیم یا فضای دندان خالی را با ارتودنسی می بندیم من ترجیح می دهم فضای دندان خالی با ارتودنسی بسته شود تا نیاز به ایمپلنت که یک دندان مصنوعی است نباشد.

 97. Avatar فاطمه کارگر گفت:

  سلام آقای دکتر
  عذر میخوام چون در سفر هستم، و امکان دسترسی به مطب رو نداشتم پیام میدم خدمتتون.
  برای من دوماهه ارتودنسی ثابت گذاشتین، خیلی مراقب بودم اما امروز متاسفانه اورینگ آخرین دندانی که در فک پایین برام براکت گذاشته بودین جدا شده و سیم در قسمت انتهاییش یه مقدار لق شده ولی خود براکت سالمه.
  لازمه که زودتر از نوبت ماهانه به مطب مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است که شما زودتر معاینه شوید . چون اگر انتهای سیم از داخل براکت جدا شود امکان شکستن سیم وجو ددارد.

 98. Avatar فاطمه گفت:

  سلام .دندان های من بیرون زده است و کمی تنگی فک دارم. فکر میکردم فک پایینم عقبه آقای دکتر بهنیا گفتن مشکل من نداشتن چانه هست و نیازی به جراحی فک ندارم.
  به نظر شما این مشکلات من با ارتودنسی قابل درمانه؟؟. طول مدت ارتودنسی تقریبا چقدر است؟
  در ضمن دندان هام مرتبه ولی مقداری بیرون زده است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 99. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. شما پسر ۱۲ ساله من را با ارتودنسی و بدون نیاز به جراحی فک درمان کردید به طوری که همه متخصصین معتقد بودند با ارتودنسی نمی توان ایشان را درمان کرد و بیمار علاوه بر ارتودنسی نیاز به جراحی فک هم دارد. شما بهترین متخصص ارتودنسی ایران هستید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما

 100. Avatar طاهره جعفری گفت:

  سلام و نور جناب جمیلیان عزیز…
  من انحراف فک بالا و پایین دارم. فک بالا هم کمی عقبه. منتها برای ارتو ک مراجعه کردم گفتن چون ریشه دندونام نازکه نمیتونم ارتو انجام بدم. حالا سوال من اینه آیا میتونم ارتو کنم یا خیر. اگر خیر، بدون ارتو اگر جراحی کنم چند درصد نتیجه میگیرم؟
  قبلن تشکر میکنم از پاسخگویی‌تون:)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.نازک بودن ریشه دندان ها دلیلی برای عدم انجام ارتودنسی نیست. باید دانست اگر در انتهای ریشه دندانها تحلیل ریشه وجود داشته باشد نباید برای شما ارتودنسی انجام داد . برای اینکه به طور دقیق به شما گفته شود با جراحی چقدر بهبود می یابید باید معاینه شوید.

   1. Avatar Mmm گفت:

    سلام اقای دکتر من دختر ۱۷ساله هستم که فک بالام کمی جلو میباشد ولی یکی از دندان های نیشم لق هست و یکی از دندان های عقبم کشیده شده ایا با این شرایط امکان ارتودنسی هست؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. بله مشکلات ذکر شده توسط شما با ارتودنسی قابل درمان است

 101. Avatar طاهره جعفری گفت:

  خیلی ممنون از پاسخگویی سریع و دقیق تون. لطف میکنید بگید برای اینکه مشخص بشه تحلیل ریشه دارم یا نه چ عکسی بگیرم و مطب خدمتتون برسم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. لطفا عکس OPG بگیرید و از مطب وقت معاینه بگیرید

 102. Avatar میلاد گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان . خواهشمند است بفرمایید ارتودنسی بهتر است یا لمینیت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. حتما ارتودنسی بهتر است چون وقتی بر روی دندان لمینیت انجام می شود دندان تراش می خورد و مینا از دست می رود مینای از دست رفته شده غیر قابل برگشت است. از سوی دیگر لمینیت باعث مشکلات لثه ای در طولانی مدت برای بیماران میگردد. عوارض فوق باعث می گردد که لمینیت در مقام مقایسه با ارتودنسی به صلاح بیمار نیست .

 103. Avatar Laya گفت:

  سلام آقاى دكتر جميليان
  من ٢سال پيش چند تا از دندن هاى فك بالا و پايين رو پر كرده بودم ك خالى شده و درد و سوزش داره و دندانهاى فك بالا يكم جلوتر از فك پايين هستن ونياز ب مرتب سازى داره به نظر شما چه كارهايى براى هم زيبايى هم بهبود دندانها لازمه كه صورت بگيره ؟ممنون از راهنماييتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندانهایی که درد دارند نیاز به عصب کشی دارند و برای درمان نامرتبی دندانها شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید با ارتودنسی ثابت دتدانهای شما ردیف ومنظم می شود.

 104. Avatar عزیزی گفت:

  سلام آقای دکتر روز بخیر عزیزی هستم ۲۹سال دارم دندانهای فک بالاییم کمی جلو هستند و همه دندانهایم نامرتب هستند چه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.با ارتودنسی ثابت دندانهای شما مرتب می شوند.

 105. Avatar امین گفت:

  سلام جناب جمیلیان
  امیدوارم زندگی به کام حضرتعالی باشه.
  بنده ۳۳ ساله هستم. دو تا از دندونای آسیابم در فک بالا سمت چپ و دوتا هم در فک پایین سمت راست کاملا پوسیده و از بین رفتن (جاشون خالی شده). دوتا از دندونای جلو هم دارای تیرگی خفیفی هستن. دندونای عقل هم در حال رشد و البته چون کج هستن دارن به دندونای دیگه فشار میارن.
  سوآل بنده این هست که آیا تنها راه برای بنده کاشت دندون مصنوعی (ایمپلنت) هست و یا راه دیگه‌یی هم برام وجود داره؟
  و اینکه آیا می‌تونم ارتودنسی انجام بدم؟
  ممنون از حضرتعالی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله شما می توانید ارتودنسی انجام دهید. بهترین راه این است که فضا با ارتودنسی بسته شود. البته باید بیمار معاینه شود گه ایا این راه عملی است یا خیر . اگر نتوان فضا را بست باید فضای خالی ایمپلنت شود

 106. Avatar شیما گفت:

  سلام و خداقوت خدمت آفای دکتر جمیلیان،من 27 ساله هستم،سال 91 ارتودنسی انجام دادم به مدته دوسال تاسال 93 ، دندونهام ردیف شده اما همچنان به اندازه 3 میل فاصله بین فک بالا و پایینم هست ، خواستم بدونم صلاح میدونین دوباره ارتودنسی کنم برای از بین رفتنه این فاصله؟تاثیر داره یا بیهودست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می بایست از دکتر متخصص ارتودنسی معالجتان بخواهید که فضاها را ببندد. اگر ایشان نتوانستند فضا را ببندند باید به متخصص دیگری رجوع نمایید تا متخصص ارتودنسی جدید فضا را ببندد.

 107. Avatar رضا گفت:

  سلام آقای دکتر دختر من 8 سالشه دوتا از دندونهای جلوش بر عکس درومده تبریز چندین دکتر ارتودنتیست جراح فک و ریشه و غیره هم بردم
  میخواستم ببینم امکان به حالت اولیه در اوردنش ممکنه با جراحی یا ارتودنسی.چون از شهرستان هستم وقت تعیین کنین هم میتونم بیارم تهران .باتشکر رضا

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. امکان تصحیح دندان با ارتودنسی در این سن وجود دارد و نیاز به جراحی نیست

 108. Avatar سارا رضايي گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد، من دختري ٢١ ساله هستم و در سن ١١ سالگي به علت نامرتبي دندان ها ارتودنسي ثابت انجام دادم، كوچك و عقب بودن فك پايينم مشهود بود و دكتر دندانپزشك گفتن اين مشكل بايد بعد از ١٨ سالگي با جراحي رفع بشه، همون موقع هم گفتن كه ٤ تا دندان بايد كشيده بشه ولي گفتن حيفه بزاريد بدون كشيدن ارتودنسي كنم، علي اي حال الان نا مرتبي دندان هام برگشته ولي مشكلي كه الان خيلي ناراحتم ميكنه ، اين هستش كه در عكس ها و جلوي آيينه كاملا متوجه ميشم كه فك بالام در حالت تمام رخ بنظر ميرسه كه كج و نسبت به افق زاويه اي مثل ٣٠ درجه داره ،چه كار بايد بكنم؟آيا اين مشكل نياز به جراحي داره؟ و ميتونم مجددا ارتودنسي كنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. انحراف فک شما با ارتودنسی و جراحی فک قابل اصلاح است ابتدا باید ارتودنسی ثابت انجام دهید تا برای جراحی اماده شوید . بنابراین بایستی مجددا ارتودنسی ثابت انجام دهید.

 109. Avatar مهستی گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد، ایا شما بیمار شکاف لب وکام را در مطب می پذیرید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . من علاوه بر تخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ ناهنجاری فک و صورت در درمان بیماران شکاف لب وکام میباشم

 110. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من ۲۷ سالمه
  دندان های فک بالا روی همه و سه تا از دندونام کشیده شده.یک نیش از دندونام نیست باید چیکارکنم.میشه ارتودنسی بشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این مشکلات با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 111. Avatar گوگوش گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من 32 سالمه
  دندان های فک بالا و پایین من روی هم است ایا می توانم ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله مشگل شما با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 112. Avatar zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر من دو تا از دندون های جلوم بلند هستن و فاصله ندارند اما ۲تا از دندون های کناریشون از فاصله داره وکلا فقط این دوتا دندون هستن که از هم فاصله دارن … میخاستم بپرسم غیر از ارتودنسی درمان دیگه ایی هم داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. Avatar A Jamilian گفت:

   سلام. راه دیگر بستن فضا با روکش است ولی جون دندان زیر روکش تراش می خوردو از سظح دندان مینا برداشته می شود این روش اصلا توصیه نمی شود . بهترین روش ارتودنسی است چون فضای بین دندانها با ارتودنسی بسته می شود و از سطح دندان مینا برداشته نمی شود.

 113. Avatar مریم جاهد گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان. ممنون می شم به من بگویید برای ثبت اختراع امریکا که شما داشته اید از زمان فایل پرکردن تا گرفتن ثبت اختراع امریکا چقدر طول می کشد.

  1. Avatar A Jamilian گفت:

   سلام. از زمان پرکردن فایل تا گرفتن ثبت اختراع امریکا معمولا یک تا یک سال و نیم زمان نیاز است

 114. Avatar عباس امیری گفت:

  سلام اقای دکتر من دندان های جلو پایینو بالام خیلی نامرتبن حدود ۲۹ سالمه بعدش دندون پایین سمت راست وسط یدونشم خرابه الان من میتونم ارتودنسی کنم درمان چقدر طول میکشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توانید ارتودنسی کنید. معمولا درمان ارتودنسی ۲ سال طول می کشد

 115. Avatar محمد گفت:

  باسلام خدمت جناب دکتر ، اینجانب 46سال سن دارم و کمی فک بالا عقب است آیا می توان از ارتودنسی استفاده کنم و آیا روش دیگری برای درمان وجود دارد . باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 116. Avatar fatemeh گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من 16 سالمه و دندونام مرتب نیست و دو تا دندان نیش هم مثل عکسایی ک شما در سایت قرار دادین سر جای خودشون نیستن دندان جلوییم هم یه ذره روی هم هستند. چه کنم؟ جواب بدینااا مرسییی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید.

 117. Avatar Mehrdad گفت:

  سلام آقای دکتر سیم ارتودنسی دندان شماره 5با 7 شل شده افتاده چه کاری باید انجام دهم
  یکی از مریض های شما هستم
  مهرداد امینی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. جای نگرانی ندارد در اولین فرصت می توانید از مطب وقت بگیرید.

 118. Avatar الهام گفت:

  سلام خسته نباشید من 22سالمه دندانهای من هم نامرتب هستن وهم کوچیک وبزرگ یعنی دوتادندان جلوم خیلی بزرگترازدندان های دیگمه میخواستم بپرسم این مشکل هم حل شدنیه یعنی بایددندون هاموبتراشم یانه لطفاراهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل دندانهای شما با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 119. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 32 سال دارم دندان های بالا و پایین من جفت نمیشه، یکی از دندانهای نیش من به علت کمبود فضا روی دندان دیگه قرار گرفته، درضمن دو تا دندان عصب کشی شده و چندتا پرکرده دارم و یکی هم کشیدم. دوسال پیش برای ارتودنسی که مراجعه کردم گفتند که فک بالا و پایینم خلاف جهت همدیگه انحراف پیدا کرده و برای ارتودنسی هردو فک درگیر میشه و بعضی دندانها ممکنه کشیده بشه و طول درمان احتمالا 3 سال هست. لطفا شما بفرمائید میشه طول درمان کوتاهتر بشه؟ و درمان من به چه صورت هست؟ و چون ساکن اصفهان هستم اگه ممکنه یکی از همکارانتون را در اصفهان که از نظر تخصص و مهارت مانند خودتون هستند را معرفی کنید.
  بسیار سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودتسی ثابت دارید . درمان شما 2 سال طول می کشد. بسیاری از بیماران از اصفهان به مطب من مراجعه می کنند . متا سفانه شناخت کافی از متخصصین ارتودنسی در اصفهان ندارم.بنا براین نمی توانم متخصص ارتودنسی در اصفهان به شما معرفی کنم.

 120. Avatar بهنام گفت:

  سلام دکتر. ایا هزینه را به طور اقساط قبول می کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله بخشی از هزینه را بیمار می تواند به طور اقساط پرداخت نماید.

 121. Avatar مریم احمدی گفت:

  سلام آقای دکتر من پنجاه سال سن دارم آیا میتوانم ارتودنسی انجام دهم متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که لثه شما سالم باشد می توان برای شما ارتودنسی کرد.

 122. Avatar جمیله گفت:

  سلام آقای دکتر من 60 سال دارم ایا می توانم ارتودنسی کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در صورتی که لثه شما سالم باشد می توان برای شما ارتودنسی کرد

 123. Avatar hilma naderi گفت:

  سلام و ادب.
  من علاوه بر اینکه دندانهام ردیف نیست، فک بالام هم کمی جلو هست. آیا با ارتودنسی میشه فک بالایی ام عقب برده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است

 124. دکتر جان دمتون گرم از مطلب عالیتون وب سایت شما بهترین وب سایتی است که من تا به حال دیده ام.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما.

 125. Avatar نیما گفت:

  سلام دکتر من ارتودنسی کردمم دکتر تمام دندان های من را براکت زد اما یکی از دندان هایم خیلی عقب بودن براکت روش زد اما نه سیمی ازش رد کردن نه لاستیک کشی زیرش گذاشتن
  الان ازاده اولین مرحلمم هست
  حس میکنم داره به عقب حرکت میکنه بیشتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است بر روی ان دندان هم سیم قرار داده میشد تا به عقب نرود . شما این مورد را باید با متخصص ارتودنسی معالج خودتان مشورت کنید.

 126. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر کشی ک برای دندانهایم گذاشته بودید پاره شده من چیکار باید بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. نگران نباشید در اولین فرصت به مطب مراجعه نمایید.

 127. Avatar Fateme گفت:

  سلام آقای دکتر من دارای دندان های کج و همچنین مشکل دیپ بایت هستم ولی اصلا دندان های فک پایینم با فک بالا بر خورد نمی کنه فقط وقتی دندان های عقبی ام رو روی هم میزارم مقدار خیلی کمی از دندان های جلوی فک پایین معلوم می شن در ضمن من14 ساله ام آیا مشکل من فقط با ارتودنسی حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.می توان با ارتودنسی مشکل شما را حل کرد

 128. Avatar فرزانه گفت:

  سلام آقای دكتر… شبتون بخیر…
  من دختری 34 ساله هستم كه دندون هام نامرتب فك پایین و بالا هردو…دو تا دندون فك پایین كشیدم و دو تا هم پر كردم و متاسفانه به علت تحصیل و بعد هم درگیر كار شدم امكان درمان(ارتودنسی) رو نداشتم مطالب شما رو مطالعه كردم ایا این امکان وجود دارد برای ارتودنسی نامرئی با پلاك شفاف كه با کامپیوتر طراحی میشه اقدام كنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی نامرئی با پلاك شفاف در بعضی از ناهنجاریها کاربرد دارد بعد از معاینه می توان به طور قظعی نظر داد

 129. Avatar fateme گفت:

  سلام دختری 19 ساله هستم. دندان های بالا و پایین من دقیقا روی هم هستنددرحالیکه باید دندان های بالا
  کمی جلو تر قرار بگیرند. این موضوع باعث شده وقتی میخندم فک بالای من کمی عقب تر به نظر بیاید. آیا میتوان بدون جراحی فک و از طریق ارتودنسی این مشکل رفع شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید معاینه شوید و براساس شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره می توان به شما به طور قطع گفت نیاز به جراحی دارید و یا می توان با ارتودنسی به تنهایی شما را درمان کرد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای دادن طرح درمان اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره لازم است بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است

 130. Avatar علیپور گفت:

  سلام آقای دکتر
  من مدل کلا فک بالا و پایینم یه مقدار جلو هست که البته از جلو خیلی معلوم نیست ولی از نیم رخ مشخصه. یک سوم پایینی صورتم هم کوتاه هست. حدود 8-9 سال پیش قصد داشتم عمل کنم ولی شهامتش رو نداشتم. متخصص جراحی فک بهم گفت که باید فک پایین به سمت عقب و پایین برده بشه.به نظرتون اگه من فقط ارتودنسی کنم صورتم دچار aging میشه؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است

 131. Avatar Noushin گفت:

  با سلام.
  من 13 سال سن دارم ودندانهای فک بالا و پایین من شلوغ هستند با جه نوع ارتودنسی درمان من انجام می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید.

 132. Avatar نسرین گفت:

  با سلام خدمت شما
  من 10 ماه پیش ارتودنسیم رو شروع کردم و از دو الی سه ماه پیش لکه های قهوهای روی دندانهای جلوم ایجاد شده با اینکه من به شدت به بهداشت دهان و دندونهام اهمیت میدم
  از شما خواهشمندم که راهنماییم کنید با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. گیر غذایی در زیر سیم های ارتودنسی باعث ایجاد تغییر دنگ در دندانهای شما شده است . درمان ان استفاده از دهان شویه . فلوراید تراپی. و مسواک زدن مرتب بعد از 3 وعده غذایی می باشد . مسواک زدن باید با دقت ودرست انجام شود نه برای رفع تکلیف. لطفا به قسمت مسواک زدن در سایت مراجعه نمایید.

   1. Avatar نسرین گفت:

    ببخشید آقای دکتر در آخر میشه با جرمگیری این مشکل حل بشه؟؟؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. میتوانید جرم گیری انجام دهید ولی درمان باید با استفاده از دهان شویه . فلوراید تراپی. و مسواک زدن مرتب بعد از 3 وعده غذایی ادامه یابد

 133. Avatar حمید حاجی زاده گفت:

  سلام اقای دکتر،من یک سال پیش ارتودنسی شروع کردم پیش اقای دکتر سعید قریشی،چند هفته دیگه جراحی فک پایین دارم،ایا میشه جراحی نکرد و بدون جراحی راه حلی داشته باشه؟حتی حاضرم دندونهای بیشتری بکشم ولی جراحی نکنم،امکانش هست اقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما تحت درمان نزد متخصص ارتودنسی دیگری هستید . شما باید این سوال را از دکتر معالج خودتان بپرسید من نه شما را معاینه کرده ام و از شرایط دندانی فکی شما اگاه نیستم نمی توانم نظر بدهم

 134. Avatar جواد رضی نزاد گفت:

  سلام خسته نباشید . اقای دکتر من پسرم 5 سالش فقط شکافکام داره به خاطر برخی مشکلات ونااگاهی وشهرستان بودنمان تا الان موفق به عمل نشدیم لطفا راهنماییمون کنید. خیلی ممنون از لطفتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شکف کام باید قبل از یک سالگی بسته شود و درمان ارتودنسی باید بعد از 6 سالگی شروع شود

 135. Avatar حمید حاجی زاده گفت:

  اقای دکتر راستش پارسال که من درمانم را شروع کردم شمارو نمیشناختم،تا این که یک ماه پیش یکی از بستگان شمارو معرفی کردن،امکانش هست که حضوری خدمتتون برسم و شما دندان و فکم را معاینه کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. امطب می توانید وقت بکیرید تلفن مطب 22011892

 136. Avatar علی گفت:

  سلام دندانهای فک بالای من شلوغ است و 20 سال سن دارم چه دستگاهی برای درمان من نیاز است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید

 137. Avatar مهسا گفت:

  سلام من دندان ثنایای میانی دارم و بعدش نیش هست ، ثنایای کناری هر دو طرف ندارم ، ایا ممکنه کلا نداشته باشم ، چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممکن است بیمار به طور مادرزادی یک یا دو دندان نداشته باشد تشخیص قطعی با دیدن رادیو گرافی مشخص می شود که ایا در رادیو گرافی جوانه دندانی وجود دارد یا ندارد. بهترین درمان ارتودنسی است که بتوان با درمان ارتودنسی ثابت فضا را بست و بیمار نیاز به کاشت دندان که همان ایمپلنت است نداشته باشد.

 138. Avatar معصومه گفت:

  سلام اقای دکتر.دختری 24ساله هستم داری دندانهای کاملا مرتب.خودم احساس میکنم کمی دندانهایم متمایل به سمت داخل هستن . دوس دارم مانند بازیگران کمی خرگوشی تر ومتمایل به بیرون وسفید جذاب موقع خندیدن خود را نشان دهد ایا باید از روکش استفاده کنم؟ شما چه راهی پیشنهاد میکنید؟سوال دیگرم اینکه موقع خندیدن کمی لثه ام مشخص است نمیخام لثه ام موقع خندیدن دیده شود چکار باید کنم به نظره شما؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی می توان دندانها را به سمت خارج از دهان حرکت داد. روکش به صلاح نیست چون برای روکش دندان باید تراش بخورد و مینای دندان سالم از دست می رود در مورد لثه بهتر است معاینه شوید تا بتوان به درستی به شما پاسخ داد.

 139. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید. سوال داشتم از خدمتتون
  1-مدت زمان ارتودنسی ثابت برای بیمارانی که نیاز به ارتودنسی همراه جراحی فک دارند چقدر هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار نیاز به یک سال ونیم درمان دارد که در وسط دوره ارتودنسی جراحی انجام میشود

 140. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 18 ساله هستم. فک پایین من جلو است چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 141. Avatar امین گفت:

  با سلام خدمت جناب دکتر جمیلیان!

  سوالی داشتم از خدمتتون،
  همونطور که فرمودید یکی از عوامل انحراف فک ضربه در دوران کودکیه میخواستم بپرسم که ایا این عامل (ضربه) در بزرگسالی هم میتونه باعث انحراف فک بشه؟ البته اگه باعث شکستگی فک نشه!
  چند روز پیش حین تمرین بوکس ضربه ای به قسمت پایین سمت چپ صورتم خورد که مدام بهم حس استرس جا به جایی جزئی فک پایین رو میده!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ضربه در دوران کودکی باعث انحراف فک میشود . ولی در بزرگ سالی باعث انحراف فک نمی شود

 142. Avatar محمد گفت:

  با سلام ـ آقاي دكتر دندان هاي فك پايين به سمت داخل انحراف دارن آيا با ارتودنسي مرتب مي شوند؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت قابل درمان است.

 143. Avatar افسانه گفت:

  سلام آقای دکتر . من خانمی 33 ساله هستم. چند سال پیش ارتودنسی انجام دادم. و حدود سه سال طول کشید و دکتر چهار دندان من رو کشیدند. دو نیش از بالا و دو تا از پایین. و دکتر گفتند که گودی کام دارم.
  در آخر ولی نتیجه کار اصلا خوب نبود. و فکم خیلی حالت زشتی گرفته.دکتر من نه میتونم بخندم و بدتر از همه همه جا ترجیح میدم حرف نزنم. امکان داره من رو راهنمایی بفرمایید.
  آیا نقطه امیدی برای من وجود داره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 144. Avatar مریم گفت:

  سلام خسته نباشید
  دکترم چند روز پیش برای دندونای پایینم پلاک گذاشت، خودم میتونم پلاکمو بردارم ولی موقع گذاشتنش مشکل دارم ،یه طرف از پلاک هیچ جوره روی دندونام قرار نمیگیره درحالی که طرف دیگش رو براحتی میتونم سرجاش قرار بدم😔 روش خاص دیگه ای وجود داره که بهم کمک کنه!؟و اینکه تا ویزیت بعدی دکتر ایرادی داره اگه پلاکو درست سرجاش قرار ندم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پلاک باید به راحتی و درستی در دهان قرار گیرد در غیر اینصورت باید تعویض شود باید از دکتر معالجتان بخواهید که ان را عوض نماید.

 145. Avatar تورج گفت:

  سلام پلاکهایی که به دندانهای فک بالایی وصل
  شده اند خیلی بالا هستند یعنی بجای
  اینکه به وسط دندان نصب شوند به بالای
  دندان وصل شده اند ایا مشکلی وجود
  دارد؟؟ و آیا با این وجود می شود شیب دندانها را گرفت؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پلاک ها باید در نیمه وسط دندانها باشند . با پلاک ارتودنسی نمی توان شیب دندانها را گرفت . با ارتودنسی ثابت می توان شیب دندانها را گرفت.

 146. Avatar Zohi گفت:

  سلام اقای دکتر من حدودا دوماهه ک ارتودنسی کردم.الان چندروزه ک متوجه شدم کشی ک ب قلاب براکت وصل میشه ی طرفش پاره شده.تا ویزیت بعدیم برای تعویض کش دوهفته مونده.میخواستم بدونم تعویض کش الان خیلی ضروریه یا تا ویزیت بعدی صبرکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. خیلی ضروری نیست . می توانید دو هفته دیگر برای ویزیت ارتودنسی مراجعه نمایید.

 147. Avatar ملیکا گفت:

  با سلام. آقای دکتر دندان های فک پایین من به میزان بسیار کمی نامرتب هستند، ولی به دلیل شغلم در حین تدریس دایما دندان های فک پایینم در معرض دید هستند می خواستم برای مرتب کردن آنها اقدام کنم. شما چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید و درمانش چه مدت طول میکشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید که یک سال ونیم طول می کشد. برای اینکه سیم های ارتودنسی دیده نشود می توانید از دکتر معالجتان بخواهید که برای شما از براکت های همرنگ دندان استفاده نمایند

 148. Avatar Maryam گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۱ سالم هست و دندان نیش نهفته در فک بالا دارم. میخواستم بدونم ضروریه که حتما این دندان خارج بشه؟ یا امکانش هست ارتودنسی انجام بشه بدون اینکه نیاز به دست زدن به دندان نیش باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است با ارتودنسی ثابت دندان نیش نهفته به داخل قوس اورده شود

 149. Avatar ط .ح گفت:

  سلام دکتر من ۱۹ سالمه حدود ۱۰ ماه ارتودنسی کردم
  حدود ۳ روزه ک دندون عقلم داره در میاد توی فک پایین سمت چپ درد دارم بیشتر درد هم روی بند فک پایینم هستش
  باید اجازه بدم در بیاد دندون عقل یا نه اسیب میزنه و باید جراحی کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید این موضوع را از متخصص ارتودنسی معالجتان بپرسید چون ایشان سوابق شما را دارند ولی باید گفت بهتر است بعد از درمان ارتودنسی راجع به دندان عقل تصمیم گرفت چون ممکن است در اثر ارتودنسی جا برای دندان عقل باز شود.

 150. Avatar علی گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۲۰ سالمه و در فک پایین دومین اسیا کوچک من شیری بوده که بخاطر پوسیدگی در نهایت مجبور به کشیدنش شدم ، می خواستم ببینم برای رفع فاصله بین دندان ها می شود از ارتودنسی نامرئ استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پیشنهاد اولیه ارتودنسی ثابت با براکت فلزی است ولی می توان با ارتودنسی نامرئ هم فاصله بین دنددانها را بست.

 151. Avatar سینا نوروزی گفت:

  سلام آقای دکتر .فضای بین دندانها با چه نوع ارتودنسی بسته می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فضای بین دندانها با ارتودنسی ثابت بسته می شود.

 152. Avatar سپیده گفت:

  سلام دکتر من 14 سالم هست ولی هنوز نصف دندان هایم شیری هست و دو سال پیش دو تا دندان نیشم افتاده ولی هنوز در نیامده و بعضی از دندان هایم کج هستن لطفا مرا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار نباید بعد از 12 سالکی دندان شیری در دهانش باشد و این باعث نهفتگی دندان دایمی می شود بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 153. Avatar مرجان گفت:

  با سلام.اقای دکتر جمیلیان. بهترین سن ارتودنسی چه موقع است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن قبل از بلوغ کودک است در دخترها در 9 سالگی ودر پسرها در 10 سالگی است

 154. Avatar F گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۱ سالمه و حدود۴ یا ۵ ساله که ارتودنسی هایم را دراورده ام ولی فک بالام یک دندون نهفته دارم که داره درمیاد و جا برای دراومدنش هست ولی دندون های فک بالام داره دچاره بهم ریختگی و کجی میشه من باید دوباره ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله نیاز به ارتودنسی دارد ولی بهتر است به متخصص ارتودنسی قبلی خود مراجعه نمایید چون مسولیت درمان به عهده متخصص قبلی شما است

 155. Avatar مرادخانی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  پسر من 5 ساله هست و به علت مکیدن انگشت فک بالایی از فک پائین جلو ترهاز چند سالگی باید برای اصلاح آن اقدام کنم و ایا با ارتودنسی این ناهنجاری اصلاح می ود یا خیر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از 5 سالگی به بعد باید درمان شروع شود و این مشکل در این سن با ارتودنسی به تنهایی قابل درمان است ولی در سنین بالاتر نیاز به ارتودنسی و جراحی خواهد بود

 156. Avatar گوگوش گفت:

  سلام آقا ی دکتر جمیایان
  دخترم انگشت می مکد چند سالگی باید مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای درمان مکیدن انگشت بیمار باید بعد از 5 سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید.

 157. Avatar هایده گفت:

  سلام آقا ی دکتر جمیلیان. متخصص ارتودنسی
  برای درمان اپن بایت بیمار باید چند سالگی مراجعه نماید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن برای درمان اپن بایت 7 الی 8 سالگی است

 158. Avatar حورا زارعیان گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر جمیلیان.اگر نیاز به ایمپلنت و ارتودنسی هم زمان داشته باشیم انجام کدام یک در اولویت است؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر نیاز به درمان ایمپلنت و ارتودنسی هم زمان داشته باشیم. حتما باید ابتدا ارتودنسی و سپس ایمپلنت انجام شود در غیر اینصورت درمان با شکست روبرو خواهد شد.

 159. Avatar افروز گفت:

  با سلام . من 15 سال سن دارم دوتا دندان شش فک بالایم رو عصب کشی کردم و به دلیل نرسیدن به سن مجاز روکش نکردم دو دندانم دچار شکستگی شدند ترمیم کردم ولی پزشک معالجم گفت این دندان ها تاقبل از این که روکش شوند ازبین می روند . از روبه رو دندان های نسبتا مرتبی دارم ولی از داخل دهان ریشه هایشان کج می باشند . دندان های عقلم هم در نیامدند . حال می خواهم بدانم امکان بستن فضای باز دو دندان کشیده شده وجود دارد؟ . یعنی دندان های عقلم جایشان را پر کنند . با ارتودنسی چه مقدار فضای باز بسته می شود ؟ ابتدا اجازه دهم دندان های عقلم رشد کنند سپس ارتودنسی کنم؟ یا قبل از رویش ان ها ؟ یا فرقی ندارد . خواهشا جواب دهید برایم خیلی مهم است چون اصلا دوست ندارم ایمپلنت کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توان با ارتودنسی فضا را بست و دندان عقل را به فضای دندانهای خالی هدایت نمود. هرچه سن بیمار کمتر باشد درمان سریعتر و با موفقیت بیشتری انجام می شود. بنا براین هرچه سریعتر از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید درمان شما زودتر و بهتر به نتیجه می رسد.

 160. Avatar فرهنگی گفت:

  سلام وقت بخیر،من 38سالمه و حدود20سال پیش بدلیل اینکه فک پایینم جلو بود جراحی فک بدون ارتو دنسی کردم ولی در حال حاضر کمی فکم جلو آمده،بطوریکه فک بالا و پایینم مماس هم هستند و بهم برخورد میکنند،و الان دندانهای فک پایینم نامرتبه و کمی جلو زدگی دارد،، در ضمن تحلیل لثه دارم و پارسال پیوند لثه در فک پایین انجام دادم
  به نظر شما این مشکل با ارتودنسی حل میشه؟وبا توجه به اینکه تحلیل لثه دارم،،ارتودنسی منجر به لق شدن دندانهام نمیشه؟؟؟متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. متاسفانه مسیر درمان از سوی متخصص جراح فک و صورت به غلط برای شما انتخاب شده است. چون اول می بایست ارتودنسی و سپس جراحی فک انجام دهید. و برای همین امر مسیر غلط باعث بازگشت درمان می شود . متاسفانه کاری در جهت بهبود درمان شما نمی توان کرد.

 161. Avatar دریا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه و دندونام به هم ریختس به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم گفت باید دندونای شماره ۴ رو بکشی یعنی ۴ تا دندون چون برا اینکه صاف بشه نیاز به جا داره و اگر نکشی ارتودنسی کنی احتمال بازگشت بالاست من دندونای عقلم در نیومده هنوز میخواستم بدونم من اگر اون ۴ دندونو بکشم سپس ارتودنسی کنم دندونای عقلم که دربیاد دوباره به هم نمیریزه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای جواب صحیح دادن به سوال شما بهتر است معاینه شوید چون در مواردی دیده شده است طرح درمان بعضی از همکاران به گونه ای است که باید دندان کشیده شود ولی وقتی همان بیمار به مطب اینجانب مراجعه میکنند نیاز به کشیدن دندان ندارند لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید . معاینه رایگان است.

 162. Avatar کریمی گفت:

  سلام دکتر.بنده دختری ۱۹ ساله هستم که فک پایینم مقداری جلو تر است یعنی به گونه ای است که دندانهای بالا و پایینم کاملا روی هم می ایستند و برخلاف حالت طبیعی که دندان های بالا باید مقداری جلوتر باشند نیستند.دو دندان عقل فک پایینم نیز درامده است و به همین علت دندان های پایینم بهم فشرده شده اند.میخواستم بپرسم ایا مشکل من با ارتودنسی حل می شود یا نیاز به جراحی فک دارم؟از طرفی بخاطر کشیده و استخوانی نشان داده شدن صورتم بخاطر فک پایینم دچار عدم اعتماد بنفس شده ام.هزینه معاینه اولیه شما چقدر است؟با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای دادن پاسخ صحیح باید معاینه شوید . معاینه هزینه ای ندارد و رایگان است .

 163. Avatar ستاره گفت:

  سلام.دختری ۲۱ساله هستم.۶ساله که کورتون مصرف میکنم.به نظرشما با وجود مصرف کورتون میتونم ارتودنسی کنم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. کورتون سرعت حرکت دندان را کند می کند. درمان ارتودنسی با مصرف کورتن سازگاری ندارد

 164. Avatar علی گفت:

  با سلام

  بنده30 ساله بعد از کشیدن دندان عقل پایین نیمه پایین صورتم لاغر تر شده است و حس میکنم ارتفاع صورتم کم شده است. بنده همیشه از گذشته مقدار بسیار بسیار جزیی دیپ بایت داشته ام آیا میتوان به جای دندان عقل پایین ایمپلنت گذاشت؟ آیا علت این موضوع اینست که من از قبل دیپ بایت داشته ام و با کشیدن دندان پایین تشدید شده است؟ چون ماه ها قبل که دندانهای عقل بالا را کشیده بودم هیچ اتفاقی در صورتم رخ نداد و فقط با کشیدن عقل پایین اینگونه شد؟ آیا با ارتودنسی میتنوانم به حالت قبل بازگردم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر بیمار دیپ بایت داشته باشد با کشیدن هر دندانی دیپ بایت بیمار بدتر می شود و ارتفاع صورت بیمار کاهش می یابد . برای دادن طرح درمان باید معاینه شوید شما می توانید از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید.

 165. Avatar علیرضا گفت:

  سلام و عرض ادب

  جناب دکتر جمیلیان جسارتا سوالی داشتم از خدمتتون. من علی رغم اینکه میدانم جایگذاری دندان عقل با ایمپلنت کار بیهوده ای است اما مصر به اینکار هستم متاسفانه دکتر هایی که مراجعه کرده ام به من گفته اند به دلیل دسترسی سخت امکان اینکار نیست. میخواستم بدانم آیا این امکان وجود دارد که با ارتودنسی دندان هفت را به سمت جایگاه دندان هشت انتقال داد و سپس جای آن را ایمپلنت گذاشت؟ چون با توجه به پاسخ هایی که گرفته ام این تنها راه حل به ذهنم میرسد. آیا از نظر پزشکی و سلامتی شدنی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این روش قابل انجام است . منها باید شما معاینه شوید لطفا از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید.

 166. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  خواستم از مطالب خوب و متنوع سایت تشکر کنم. از انجاییکه من بیمار شما بوده ام و شناخت کافی از شما دارم خواستم بگویم شما بهترین متخصص ارتودنسی. و خبره ترین دندانپزشک ایران هستید. پایدار باشید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما . وجود خوانندگانی همچون شما باعث بهنر و متنوع تر شدن سایت می شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از شما. شاید من لیاقت این ستایش شما را نداشته باشم

 167. Avatar میترا گفت:

  سلام آقای دکتر
  کودک ۶ ساله که انگشت می مکد،احتیاج به چه نوع روشی برای درمان و پیشگیری از ارتودنسی دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این کودک نیاز به درمان ارتودنسی متحرک دارد . تاخیر در درمان باعث ایجاد اپن بایت می شود که در سنین بالا به سختی به ارتودنسی جواب میدهد و بیمار نیاز به جراحی خواهد داشت.

 168. Avatar حسین گفت:

  سلام
  دندان های فک پایین من 3 تا از انتهای سمت راست و چپ بالاتر هستند و یکی از آنها کج هست و اینکه اون قسمت با فک بالای من هماهنگ نیست و موقع جویدن غذا دندان پایین من به کنار دندان بالا فشار میاره و این باعث ایجاد ناراحتی از دندان بالام میشه

  سنم 25 اگه بخام دندان هام رو مرتب و فک پایین رو با فک بالا هماهنگ کنم تو این سن امکان داره یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید و در این سن درمان ارتودنسی برای شما قابل انجام است

 169. Avatar پازج گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.یه سوال داشتم آیا میشه شخصی که یک دندان از فک بالاش رو کشیده و دندان عقلش هم کامل درآمده با ارتودنسی دندانهای عقبش رو به سمت جای خالی دندان کشیده شده هدایت کرد که جای خالی دندان مشخص نباشد؟این کار چقدر زمان میبره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.بله می توان دندان عقل و یا سایر دندانهای عقب را با ارتودنسی به جلو اورد و فضای خالی را پر کرد. مدت درمان ارتودنسی و یا مدت حرکت دندانهای عقب به جلو بستگی به سن بیمار ، مقدار فضای باقی مانده ، شکل فک، و ضعیت رادیوگرافی و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است . برای تخمین طول مدت درمان ارتودنسی لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید . معاینه رایگان است.

 170. Avatar میترا گفت:

  سپاس فراوان بابت پاسخ کویی.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این سوالات شما است که باعث بهتر شدن سایت می شود

 171. Avatar M گفت:

  سلام آقای دکتر
  ببخشید من همه دندانهایم مرتب هست به جز یک دندان جلو از فک بالا که احساس میکنم جلوتر از بقیه هست و داره کج میشه..علت چی میتونه باشه وآیا باتراش دندون مشکل حل میشه یا نیاز به ارتودنسی هست.؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت عدم وجود فضای کافی دندان شما کج قرار دارد این مشکل با تراش دندان درست نمی شود .حتما نیاز به ارتودنسی دارید . با ارتودنسی ثابت مشکل شما درمان می شود.

 172. Avatar مریم گفت:

  سلام 17 سال دارم فک پایین من کمی جلو است باید جراحی شود؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در 17 سالگی ارتودنسی به همراه جراحی است

 173. Avatar علی گفت:

  سلام درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طول مدت درمان بستگی به سن بیمار ، نوع ناهنجاری ، وضعیت رادیو گرافی بیمار ،میزان شلوغی دندانه و غیره دارد ولی به طور متوسط درمان حدود 2 سال طول می کشد

 174. Avatar بهناز گفت:

  سلام درمان ارتودنسی متحرک برای چه ناهنجاری کاربرد دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی متحرک می توان فکین را حرکت داد یعنی اگر فک پایین عقب باشد با دستگاه ارتودنسی متحرک به جلو اورده می شود و یا اگر فک بالا عقب باشد با ارتودنسی متحرک فک بالا را به جلو می اوریم . با دستگاه ارتودنسی متحرک فکین حرکت می کنند و با ارتودنسی ثابت دندانها حرکت می کنند.

 175. Avatar مریم گفت:

  سلام 17سالمه فک پایینم جلوعه با ارتودنسی درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درمان جلوزدگی فک پایین ارتودنسی به همراه جراحی است.

 176. Avatar نریمانی گفت:

  سلام با ارتودنسی ثابت هر ماه چند میلیمتر می توان دندان را حرکت داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت هر ماه یک میلیمتر می توان دندان را حرکت داد

 177. Avatar میترا گفت:

  با سلام
  ممنون از پاسخ دقیق و خوب شما استاد گرامی

 178. Avatar میترا گفت:

  با سلام
  من یک دختر ۱۵ ساله دارم که مابین دندانهای جلو فاصله دارد.بهتر است با ارتودنسی فاصله بسته شود یا مواد همرنگ دندان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. قطعا بهتر است با ارتودنسی فضا بسته شود چون اگر فضا با دندانهای خود بیمار توسط ارتودنسی بسته شود مادهای از خارج بر روی دندانها اضافه نمی شود . ولی اگر فضا با ماده همرنگ دندان بسته شود این مواد اضافه شده روزی می افتد تغییر رنگ می دهد و باعث التهاب لثه و تحلیل استخوان الوئول می شود.

 179. Avatar ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر من 20 سالمه . دندانهام بهم ریخته و نامرتبه علاوه بر اون دندان های عقلم هم هنوز درنیومده . برای ارتودنسی باید صبر کنم که دندان عقلم هم در بیاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هرچه سن بیمار کمتر باشد درمان ارتودنسی اثر بخش تر است . بنابر این بهتر است سریعتر درمان را شروع نمایید

 180. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.ببخشید من ارتودنسی داشتم و الان حدود 4 سال هست که برداشتم.هفته ی گذشته یکی از دندون هامو عصب کشی کردم والان احساس می کنم دندوناهام کج شدن مخصوصا دندون شماره 1 و 2.آیا امکان داره عصب کشی باعث نامرتب دندون بشه?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. عصب کشی به هیچ وجه باعث کج شدن دندان نمی شود . کج شدن ان دندان به علت دیگری اتفاق افتاده است

 181. Avatar درویش گفت:

  سلام.خسته نباشید.درمان جلوزدگی فک پایین چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین ارتودنسی به همراه جراحی فک است

 182. Avatar مهسا گفت:

  سلام.دختری29ساله هستم.که یک دندان شماره 4روکشیدم.وبه متخصص مراجعه کردم وگفتندکه باید سه دندان 4دیگه روهم کشید.دندانهای من کمی نامرتب هستندولبهای وفک من جلونیست,نرماله.ولی موقع خندیدن لثه من مشخص میشه.
  1.ایابعدازارتودنسی دیده شدن لثه بیشترمیشود?
  2.برای پرشدن جای این 4دندان لبها وفک من خیلی عقب میرود?
  3.ایامیشه فقط دندان ها مرتب بشن وحالت لب تغییرنکند?
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. جواب سوالات شما بستگی به مهارت متخصص ارتودنسی دارد باید متخصص ارتودنسی شما به گونه ای برای شما درمان را انجام دهد که لثه شما بیشتر دیده نشود . و به گونه ای از مکانیک های ارتودنسی استفاده کند که جای دندانهای خالی پر شود ولی لب ها عقب نرود به عبارت دیگر دندانها مرتب شوند ولی حالت لب ها عوص نشود.

 183. Avatar مهسا گفت:

  سلام.من 25ساله هستم.ودندان شماره 4راقبلا کشیدم.چرا برای ارتودنسی باید سایر دندانهای شماره 4راکشید? انها کاملا سالم هستند.میشه برای داشتن فضا برای ارتودنسی دندانهای عقل راکشید که کاملا پوسیده هستند?
  ایادرارتودنسی ثابت دندانها فقط به طرف عقب حرکت میکنند.?
  ایادندانی که عصب کشی شده را هم باید کشید?
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. رای داشتن فضا برای ارتودنسی نمی توان دندانهای عقل راکشید چون انها از دندانهی جلوانقدر دور هستند که نمی توان از فضای انها استفاده کرد در ارتودنسی ثابت بر مبنای مشکل بیمار دندانها را می توان به جلو یا به طرف عقب حرکت داد. می توان از دندانی که عصب کشی شده استفاده کرد و لازم نیست کشیده شود ولی اگر در بیماری قرار باشد دندانی کشیده شود دندانی را می کشیم که مشکل دارد مثلا دندان عصب کشی شده را می کشیم و دندان سالم را نمیکشیم.

 184. Avatar هایده گفت:

  سلام آقای دکتر . من به یک دندانپزشک مراجعه کردم و ایشون گفتن که چون فک شما فضای کافی نداره باید دندانهای بعد از نیش در فک پایین رو بکشم !!!!!!!!!!! اونوقت دیگه لازم نیست که دندان عقلت رو بکشم ! ایا این درسته که دندان اصلی رو بکشم و بذارم دندون عقلم باقی بمونه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 185. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقا دکتر من ۱۹ سالمه بین دوتا دندونای فک بالام فاصله خیلیییییییی کمی هست خیلی کمه بعدشم احساس میکنم فک بالام ی نیم سانتی جلو تر از فکر پاینم هست اما دندونام خیلی مرتب هستن و مشکل لثه ندارم خیلی هم خوش خنده هستم اصن دلم‌نمیاد ارتودنسی بزارم اما به فکرشم که نامری بزارم یعنی جواب میده بعدش چقدر طول میکشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توان برای شما با ارتودنسی نامریی کار کرد . درمان یک سال ونیم طول می کشد.

 186. Avatar هما گفت:

  با سلام من ۱۹ ساله هستم و فک پایین من هم جلو و هم بلنده دندون های بالایی هم کمی انحنا و تو رفتگی داره ولی دندانها همه ردیف هستند .والبته بهم گفتن علاوه بر اورتودنسی باید عمل هم بشی ولی من می خواستم بپرسم بدون عمل هم میشه با اورتودنسی دندون هام درست بشه؟ ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی به تنهایی وبدون جراحی مشکل شما قابل درمان نیست

 187. Avatar درویش گفت:

  با سلام من 28 ساله هستم و فک پایین من جلو است ایا با ارتودنسی عقب می رود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فک پایین در این سن با ارتودنسی به تنهایی عقب نمی رود . برای عقب رفتن فک پایین نیاز به ارتودنسی و جراحی فک است

 188. Avatar هایده گفت:

  سلام، درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثلبت به طور معمول دو سال طول می کشد.

 189. Avatar پریسا گفت:

  سلام،متخصص ارتودنسی در مشهد میشه معرفی کنید؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من در مشهد اقای دکتر محمد با صفا متخصص ارتودنسی را به شما معرفی می کنم

 190. Avatar آرمین گفت:

  سلام
  من 43 سال سن دارم و از 7 سال پیش مبتلا به اسکلرودرمی هستم. آیا با توجه به سن و بیماری ام میتوانم دندانهایم را ارتودنسی کنم؟ اگر میتوانم چه نوع ارتودنسی برای من مناسبتر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با توجه به سن شما و وجود اسکلرودرمی ارتودنسی به صلاح شما نیست .

 191. Avatar نریمانی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشد
  ببخشید اگر فک پایین در 10 سالگی عقب باشد درمان با چه دستگاهی خواهد بود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فک پایین باید با دستگاه متحرک که فانکشنال نام دارد به جلو اورده شود.

 192. Avatar فائزه گفت:

  سلام،
  اقای دکتر هزینه ارتودنسی ، ایمپلنت و سایر خدمات دندانپزشکی به بیمه نیروهای مسلح در مطب شما امکان پذیر است ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمه نیروهای مسلح هزینه درمان ارتودنسی و ایمپلنت را به مطب نمی پردازد. در هنگام دریافت هزینه ارتودنسی و ایمپلنت به شما رسید داده می شود و شما می توانید رسید دندانپزشکی را به اداره رفاه بیمه نیروهای مسلح تحویل دهید و هزینه را از بیمه نیروهای مسلح دریافت کنید.

 193. Avatar roomina گفت:

  با سلام . ايا مي شود اختلاف اندازه دندان ها را با اورتودنسي برطرف كرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بر اساس نوع ناهنجاری می توان اختلاف اندازه دندان ها را با ارتودنسي اصلاح کرد

 194. Avatar کریمی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته .من یک دندانم هنگام بارداری خراب شد و۲بار اقدام به درست کردن کردم اما نتیجه نگرفتم وباز بعد بارداری به دکتر دیگری رفتم دکتردندانم را پر کرد وبعداز مدتی دوباره آبسه های شدید داشتم وهمچنان این دندانم درست نشده.میخواستم بدانم بااین دندان میتوانم ارتودنسی انجام دهم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله می توانید ارتدنسی انجام دهید. در درمان ارتدنسی ممکن است دندانی کشیده شود شاید این دندان را براساس ناهنجااری شما جزو کشیدن قرار دهیم و فضای دندان کشیده شده به طور کامل بسته می شود.

 195. Avatar رجا گفت:

  جناب آقای دکتر سلام
  بنده قریب به 3 و نیم تحت در مان ارتدنسی بودم و مشکل اولیه من این بود که دندان نیش بالا سمت راست خارج نشده بود و دندان نیش پایینی هم از قوس فک پایین خارج بود. قرار شد که دندان نیش نهفته با اورتودنسی به مدار قوس دندانی بگردد و نیش پایینی هم هم همین طور
  بعد از دوسال و اعمال فشار اوردتونسی دندان نهفته از قوس حرکت نکرد و به اصطلاح دکتر معالج آنکیلوز شده است و بعد با جراجی دندان را کشیدم و قرار شد که فضا خالی ان با جابجابجایی دندان ها ی مجاور پر شود . این کار شد و لی الان عدم جور شدن در دندان ها مشاهد می شود به طوری که الان بعد از اورتودنسی دندان ها سمت راست فک بالا روی دندان های پایین نمی افتند و فشار زیادی روی دندان ها حس می کنم. با دکتر معالج که مشورت کردم گفتند چاره نداشته است. الان راهکار شما چه است ایا با اورتودنسی مجدد اصلاح می شود یا باعث تخریب ریشه دندان ها می شود. اگر راهکار دیگری دارد محبت بفرمایید راهنمایی نمایید. ممنون از پاسخگویی شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دکتر معالحتان باید بتواند دو فک را با هم هماهنگ نماید این موضوع را باید از دکتر خودتان بخواهید که دندانها را به طور مناسب و منظم تحویل شما بدهد

 196. Avatar فاطمه گفت:

  باسلام .من حدود30 سال دارم دوتا ازدندانهای جلویی فک بالا کمی ازبقیه دندانهاییم جلوتر هستند جهت ارتودنسی به سه متخصص ارتودنس مراجعه کردم .یکی ازمتخصصین نظرشون این بود که باید دوتا ازدنداهای فک بالایی روبکشم وحدود دوسال زمان لازم هست واینکه هزینه ارتودنسی 9میلیون تومان میشود دومین متخصص نظری که دادند این بود که نیازی به کشیدن دندان ندارم وحدود 6ماه زمان لازم هست وحدود4/5 میلیون هزینه ارتودنس هست ومتخصص سوم نظری کاملا متفاوت دادند که این دندانهای جلویی به عقب نمیروند چون لب بالا یی به سمت داخل کشیده میشود وازلحاظ ظاهری قیافه ام خوب نخواهدشد .دلیلی این همه اختلاف نظرروازشما دکترمحترم دارم لطفا دراین مورد من راراهنمایی بفرمایید.باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طرح درمان در ارتودنسی بسیار متفاوت است چون هر متخصص ارتودنسی براساس تجربه کاری که دارد مسیر درمانی را که انتخاب می کند با متخصص ارتودنسی دیگر متفاوت است . البته این همه اختلاف که شما مرقوم فرموده اید نباید با شد . احتمالا دو تا از سه پزشکی که مراجعه کرده اید متخصص ارتودنسی نبوده است و احتمالا دندانپزشکی بوده اند که فقط کار ارتودنسی می کرده اند . شما باید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید ودر ضمن این متخصص ارتودنسی باید مورد اعتماد شما باشد مثلا قبلا برای اقوام یا دوستان شما ارتودنسی کرده و کارش را دیده اید یا متخصص ارتودنسی باشد که صا حب کتاب است و یا دارای مقاله خارجی است و یا در ویکی‌پدیا صفحه دارد و یا استاد دانشگاه است و یا در کنگر های داخل و خارج سخنرانی کرده است و یا دارای ثبت اختراع است و یا در تلویزیون به سوالات بینندگان جواب می دهند و مورد اعتماد رسانه ملی است و ….. که تمام این موارد در اینترنت می توانید بیابید

 197. Avatar اعظم نصیری گفت:

  با سلام حضور شما
  دختر من نزدیک به 3 ماه است که ارتودنسی کرده ، اما دندانهای پایینش درحال تیره شدنه …مسواک زدن هم این تغییر رنگ رو رفع نمیکنه..من نگرانم مبادا باعث پوسیدگی بشه ..ممکنه منو در جهت رفع این مشکل راهنمایی بفرمایید.
  درضمن با توجه به اینکه من برای پیداکردن مسواک بین دندانی مشکل پیدا کردم آیا مرکز خاصی با شما طرف قرارداد هست که بتونم از اونجا تهیه کنم …چون اغلب داروخانه ها این محصول رو ندارن..یا روش جایگزین پیشنهاد بفرمایید.

  سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار باید خوب مسواک بزند اگر این کار را 3 مرتبه بعد از غذا انجام ندهد دندانها کمی تیره می شود . برای رفع این مشکل بیمار باید جرم گیری و فلوراید تراپی نماید اگر با منشی مطب تماس بگیرید به شما پکیچ مروط به مسواک بین دندانی را تحویل می دهند

 198. Avatar فاطمه گفت:

  با سلام
  من در رشت پیش دکتر کی منش ارتودنسی فک بالا رو انجام دادم برای اینکه کمی دندان هایم عقب برود و ایشان این قول را داد ولی الان چهار ماه درمان ارتودنسی میکنم فقط فک بالا متاسفانه به طرز وحشتناکی دندانهای بالا جلوتر آمده و خیلی ناراحتم به دکتر دیگری مراجعه کردم با هزار مکافات ایشان نظر دادن جلوتر هم میاید دوباره به دکتر کی منش گفتم خندید و گفت بعد از تمام شدن با کش بین دندانی به همان حالت اول یا دو میلیمتر عقب تر میبرم نمیدانم چیکار کنم نوبت قبل گفتم میخوام درمان ادامه ندم فقط برگردم به همان حالت روز اول که ایشان مجاب کردن به ادامه درمان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما تحت نظر منخصص ارتودنسی دیگری هستید . بهتر است انتظاراتی را که دارید از ایشان بخواهید چون ایشان مسول درمان شما هستند . و من تاریخچه درمانی شما راندارم تا بتوانم نظر دهم. ولی می توانید از مطب من وقت بگیرید تا شرایط دندانی فکی شما را ببینم و شما را راهنمایی کنم.

 199. Avatar مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر شرمنده مزاحمتون میشم من ۲۷ سالمه آسیای کوچک اولم فک بالام خالیه برا اینکه جای اونا پر بشه ارتودنسی بهتره یا لمینیت ؟
  دندانهای فک بالای جلو هستش ولی فک پایین عقب هستش موقع غذا خوردن اذیت شده و احساس درد شقیقه میکنم راه کارش چیه؟؟
  هزینه اینا چقدر میشه ؟؟
  برای درمان این موارد چند جلسه لازم هستش؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. جای خالی دندان را می توان با ارتودنسی پر کرد. درمان یک سال و نیم طول می کشد. برای جلو اوردن فک پایین نیاز به جراحی دارید. هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری و نوع دستگاه مورد استفاده دارد. در روز معاینه که رایگان است هزینه به شما گفته می شود.

 200. Avatar زهرا گفت:

  سلام.دکترآیاراهی برای کوتاه کردن اندازه دندان هم وجود داره؟من ارتودنسیم داره تموم میشه،دندونهای جلویی یعنی شماره یک بزرگ هستن،به دکترم گفتن ولی ایشون گفتن چون دندونهای کناریش کوتاه هستن باعث میشه که دندونهای جلویی بزرگ به نظر برسن،باید با کامپوزیت قددندونهای شماره 2رو کمی بلندتر کرد ولی من فکرمیکنم اگه میشد که قد دندونهای شماره یک رو کمی کوتاه کرد راحتتر بود،آیااین امکان وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اندازه دندانهای سانترال و لترال باید متناسب باشد. دندانهای سانترال کمی باید بزرگتر از دندانهای لترال باشد. ولی اختلاف اندازه بیش از حد زیبا نیست و باید تصحیح شود. حال برای اینکه مشخص شود ایا باید دندانهای سانترال کوچک شود و یا به اندازه لترالها اضافه شود باید بیمار را کلینیکی معاینه کرد.

 201. Avatar مرتضی بهشتی گفت:

  باسلام و احترام،
  و عرض خسته نباشید آقای دکتر من حدود 34 سال سن دارم 10 سال پیش دندانهای آسیاب فک پائینم (یکی در قسمت راست و دیگیری در چپ) دچار پوسیدگی شده بود به طوری که کمی از لثه از و سط دندان بیرون اومده بود و مجبور بودم با دندانهای جلو غذا بخورم به مدت یک سال به دلیل ترسیدن و دیر مراجعه کردن به دکتر
  پس از مراجعه به دکتر و جراحی دندان و کشیدن آسیاب ها و جایگزین کردن دندان مصنوعی مشکم حل شد بعد از مدتی متوجه شدم فک پائینم جلو اومده و به دکتر مراجعه کردم و گفت مربوط به کشیدن دندانها نیست و دلیلش خوردن غذا با دندانهای جلویه حال فک پائینم جلو تر از فک بالائیم شده و روهم قرار نمیگیره خواهشمندم مشکل اینجانب را بررسی کنید.
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.در اگثر موارد جلوزدگی فک پایین ارثی است ولی برای بررسی بیشتر در مورد جلوزدگی فک پایین،شما باید توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شوید .

 202. Avatar هایده گفت:

  باسلام و احترام. ایا شما ارتودنسی با براکت های همرنگ دندان یا سفید را انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله بر اساس نوع ناهنجاری بیمار می توان از براکتهای همرنگ دندان برای بیمار استفاده کرد

 203. Avatar م ضیه گفت:

  باسلام و احترام،
  باسلام . ایا شما ارتودنسی نامریی را انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام و احترام. ارتودنسی نامریی در مطب بر اساس نوع ناهنجاری قابل انجام است

 204. Avatar mitra گفت:

  سلام. درمان ارتودنسی ثابت معمولا چند سال طول می کشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. معمولا درمان ارتودنسی ثابت یک سال ونیم تا دو سال طول می کشد

 205. Avatar Nia گفت:

  سلام
  من پانزده ساله هستم يك سال و دوماهه كه از ارتدنسي دندان هايم ميگذره
  دكتر من دقيقن سر يكسال وقتي كه واقعا دندان هاي من خيلي خوب مرتب شده بودند ارتدنسي متحرك رو برداشتند و الان تنها با گذشت دوماه دندان هاي من كاملا به هم ريخته و ناجور شده اند
  ميخواست م بدونم ايا كارشون درست بوده. دندان هاي من درست خواهند شد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای بیمار باید به گونه ای ارتدنسی کرد که دندانها به ناهنجاری اول بر نگردد. لطفا با دکتر قبلی خودتان تماس بگیرید و مشکل ایجاد شده را به ایشان بگویید

 206. Avatar Lovely گفت:

  سلام دندانهای فک بالای من شیب دارند و فک بالا جلو تر از فک پایین به نظر میرسد متخصص گفته که روش درمان درست این است ک من ارتودنسی کنم و جراح جراحی کند ولی حالا به هر دلیلی بیمار راضی ب جراحی نباشد ما دوتا از دندانهای بالا را میکشیم.
  آیا این روش درمان درست است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی موارد با این طرح درمان می توان جلوزدگی فک بالا را درمان کرد ولی برای اینکه جواب درستی به شما بدهم باید معاینه شوید معاینه رایگان است

 207. Avatar کیانی گفت:

  باسلام
  خواهشمنداست بفرمایید از چه سنی برای ارتودونسی می توان اقدام نمود (کودکان و نوجوانان ) ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن درمان ارتودنسی 8 الی 9 سالگی است

 208. Avatar Sarina گفت:

  با سلام
  من ١٦ ساله هستم
  دكتر من بعد از تقريبا يك سال و چند ماه ارتدنسي ثابت من رو برداشتند و متحرك رو به جاي اون قرار دادن
  الان بعد از سه ماه ارتدنسي متحرك جواب گو نيست و دندان هاي من دارند جابه جا ميشند و به حالت قبلي خودشون برميگردند
  ايا همچين چيزي واقعا ممكنه من خيلي نگرانم چون واقعا دندان هاي من ناجور شدند
  شما چه پيشنهادي داريد ايا استفاده از ارتدنسي متحرك كار درستي بوده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر ارتودنسی درست باشد بعد از درمان نباید دندانها به حالت اول برگردد.از ان جایکه من ساببقه درمان شم را ندارم بهتر است در این مورد با متخصص ارتودنسی خودتان مشورت نمایید

 209. Avatar pari گفت:

  سلام . من یکی از دندانهای جلوییم در فک بالا چندسال پیش بر اثر زمین خوردن شکست و لق شد و وقتی که سفت شد کج شد. الان میتونم ارتودنسی کنم که درست بشه؟ یا بخاطر ضربه ارتودنسی نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله می تواند ارتودنسی نمایید

 210. Avatar محمد گیلانی گفت:

  با سلام من فک پایینم جلوتر از فک بالا هستش و نیازبه ارتودنسی وجراحی دارم میخواستم بدونم در استان گیلان کسی رو میشناسید که فلوشیپ ارتودنسی جراحی فک باشه و اگه یه جراح خوبم میشناسید درگیلان ممنون میشم معرفی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. تعداد متخصصین ارتودنسی که دارای فلوشیپ ارتودنسی جراحی باشند بسیار کم هستند ودر استان گیلان کسی که دارای فلوشیپ ارتودنسی جراحی باشد. وجود ندارد. در ضمن قبل از جراحی شما باید ارتودنسی شوید و متخصص ارتودنسی به شما جراح متخصص فک و صورت را معرفی می نماید. در ضمن چون من در تهران هستم با متخصصین جراح فک در گیلان اشنایی ندارم.

 211. Avatar هایده گفت:

  با سلام . درمان جلوزدگی فک پایین در 19 سالگی چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در 19 سالگی ارتودنسی به همراه جراحی فک است

 212. Avatar سحر ایزدی گفت:

  سلام. من 23 ساله هستم و موقع غذا خوردن در مفصل فک گاهی صدا و درد احساس میکنم. فک پایین کمی جلو است. میخواستم ببینم آیا مشکل فقط با ارتودنسی حل میشود یا باید جراحی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل مفصل فک مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 213. Avatar مروه بانو جهانی گفت:

  با سلام و احترام
  خسته نباشید جناب دکتر
  من در ده سال پیش ارتودنسی را شروع کردم اما به دلایل مختلف و افسردگی بعد از فوت بستگان درجه یک تا نیمه رها کردم اکنون خیلی اذیت هستم آیا امکان ادامه مجدد را دارم یا خیر
  با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای دادن جواب درست باید معاینه شوید . ولی به طور اجمال می توان گفت امکان ادامه مجدد درمان برای شما وجود دارد.

 214. Avatar سمیرا گفت:

  سلام
  خسته نباشید، من یک سال و نیم که ارتودنسی کردم فک پایینم بر اثر کشیدن دندان به میزان قابل توجهی عقب رفته امکانش هست که با ارتودنسی بشه دوباره برگرده جای قبلش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید معاینه شوید تا بتوانم جواب درستی به شما بدهم. لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید .

   1. Avatar هایده گفت:

    عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما جناب دکتر عزیز
    اگر فک پایین در 20 سالگی جلو باشد چه درمانی لازم است

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در سن شما ارتودنسی به همراه جراحی است.

 215. Avatar امید گفت:

  سلام دکتر من تازه ارتودنسی دو فک رو شروع کردم دندان نیش بالای من شیری هست داخل فک بالا هم یه دندان نهفته است دکتری که ارتودنسی برای من انجام داده گفته مشکلی نیست ونیاز به درآوردن دندان نهفته نیست ؛به نظر شما این دندان شیری دوام میاره تا پایان ارتودنسی؟یا ممکنه سست بشه و بیوفته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شیری یک روز می افتد بهتر است دندان شیری دراورده شود و با ارتودنسی دندان نیش دایم به داخل قوس جابجا شود.

 216. Avatar سعید گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما جناب دکتر عزیز
  من سی سال دارم و سه سال است که درمان ارتودنسی را شروع کرده ام.از قبل دندانهایم نامرتبی نداشتند ولی فک پایینم جلو بود که یک سال و دوماه پیش جراحی انجام دادم و همچنین دندان یک بالا هم از چند سال پیش شکسته بود و با ارتودنسی و کشیدن دندان پنج جای آن باز شد و ایمپلنت انجام شد. حالا که درمان تمام تمام شده دکترم می فرمایند باید نگهدارنده ثابت نصب کنم که من واقعا هم از مراقبت بسیار خسته شدم و هم هزینه یک میلون و هشتصدی برایم زیاد است و میخواهم از دکتر خواهش کنم با مسئولیت خودم نگهدارنده نصب نکنم. خواستم بپرسم آیا امکانش هست که اصلا نگهدارنده تجویز نشود و به نظر شما نذاشتن نگهدارنده مشکل زیادی برای من ایجاد خواهد کرد؟ بسیار ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من برای بیمارانم نگهدارنده ثابت نمی گذارم و انقدر مطمین به کارم هستم که ناهنجاری بر نمی گردد.و بیمارانم نیز نیاز به نگه دارنده ثابت ندارند. ولی در مورد شما که متخصص ارتودنسی شما فرد دیگری بوده بایستی به دستورات داده شده از ایشان پیروی نمایید. من مسول درمان بیماران خودم هستم .

 217. Avatar نینا گفت:

  سلام جناب دکتر
  من خانمی 32 ساله هستم که دندانهای 1و2 فک پایین رو هم آمده و دندانهای 3کمی بیرو زدگی دارد، دندانهای عقل هم کاملا درآمده اند، نظر ممتخصیصین مختلف متفاوت است، برخی میگویند یکی از دندانهای جلو کشیده شود و برخی میگویند دندان عقل
  نظر شما در این زمینه چیست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید و احتمالا باید یکی از دندانهای جلویفک پایین کشیده شود. فضای دندان کشیده شده پر می شود. . با دراوردن دندان عقل مشکل شما حل نمی شود.

 218. Avatar نگاه گفت:

  سلام من ساله پیش ارتودتسی ثابتم رو بعد از یک ۱۰ ماه برداشتم و بعد حدودا ۵ ماه از متحرک استفاده کردم الان دندونم تغییر کرده اگر بازم از متحرک استفاده کنم تاثیر خواهد داشت که دندونه نیش عقب بره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر ارتودنسی ثابت را زودتر از موعد مقرر بردارید ناهنجاری عود می کند. . برای عقب رفتن دندان نیش نیاز به ارتودنسی ثابت دارید. و با ارتودنسی منحرک دندان نیش به عقب نمی رود.

 219. Avatar مر ضیه گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثابت به طور متوسط دو سال طول می کشد

 220. Avatar علی مهدوی گفت:

  سلام اقا دکتر من دندان شماره 6 بالام شکسته و قسمتی از اون جدا شده ولی هنوز یه اتصال ریزی به لثه ام دارد، برای جدا کردن دندان ایا نیازی به بی حسی موضعی هست یا صرفا ژل بی حس کننده کافیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. نیاز به بی حسی موضعی است چون ریشه این دندان در داخل فک قرار دارد.

 221. Avatar گیلدا گفت:

  باسلام. من 16 سالمه و دو دندون 6 فک بالارو کشیدم اگه امکانش باشه که فضای خالی رو با ارتو دنسی و دندون های عقلی که قرار در بیاد بست چه مو قع ارتو دنسی کنم؟ قبل از در آمدن دندان های عقل یا پس از آن تا دندان های عقل هم ا تودنسی شوند؟ و سوال دومم این هست که من حس میکنم فک پایین عقبه چون لب بالایی و پایینی روی هم قرار نمیگیره و همچنین در فک ها هم به همین صورت. حال با این وضعیت در سن 16 و 17 سالگی مشکل فک من با ارتودنسی حل میشه یا منتظر بمو نم 18 سالم شه و جراحی فک کنم؟ باسپاس فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است که درمان ارتودنسی شما در همین سن شروع شود چون هر چه سن بیمار کمتر باشد دندانها راحت تر حرکت میکند و فضای خالی دندان 6 به راحتی بسته می شود و اگر عقب بودن فک پایین در حدی است که نیاز به جراحی فک داشته باشید می بایست قبل از جراحیفک حتما درمان ارتودنسی داشته باشید و چون جراحی شما در سن 17 الی 18 سالگی انجام می شود بهتر است ارتودنسی را در مین سن یعنی 16 سالگی شروع کنید.

 222. Avatar بهناز گفت:

  سلام. اقای دکتر جمیلیان. ایا شما ارتودنسی با براکت های همرنگ دندان را هم در مطب انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله ارتودنسی با براکت های همرنگ یا به عبارت دیگر براکت های شیشه ای در مطب انجام می شود

 223. Avatar مر ضیه گفت:

  سلام. ایا در مطب ارتودنسی نامریی انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله در مطب براساس نوع ناهنجاری ارتودنسی نامریی انجام می شود

 224. Avatar Hassan گفت:

  سلام آقای دکتر،من ۲۱ سالمه و دندان هایم رنگشون سرد شده چه کارایی بکنم که زود سفید بشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید دندانها بلیچ شوند این کار در مطب انجام می شود می توانید از مطب وقت بگیرید

 225. Avatar sahar گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  اقای دکتر ، شما به جز مطب خودتون ، تو بیمارستان یا کلینیک دیگه ای هم ارتودنسی انجام میدین؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من درمان های ارتودنسی را در مطب شخصی خودم انجام می دهم . ولی در دانشگاه برای دانشجویان این درس راتدریس می کنم.

 226. Avatar Shakiba گفت:

  سلام آقای دکتر من 16 سالمه.و ارتودنسی هم دارم از فک بالا هر دو دندان 4 رو کشیدم .از فک پایین هم یک ثنایا کشیدم.فک پایینم به هم ریختگی دندانی خیلی کمی داشتو زیاد به چشم نمیومد.دکترم به من گفت هم میتونم یک ثنایارو بکشم یا در عوض 2 تا دندان از عقب بکشم(گفتن ک اگه دو تا کشیده بشه فک خیلی عقب میره ) الانم که یک ثنایا کشیدم خیلی نگران و پشیمونم میترسم که دندونام از هم فاصله بگیرن یا حتی مرتب نشن(نظر شما چیه)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما قبل از اینکه متخصص ارتودنسی خودتان را انتخاب کنید باید یه دنبال جواب این سوال ها می گشتید بنابراین حالا دیگر دندانها را کشیده اید و باید این اطمینان را از متخصص ارتودنسی خودتان بگیرید که دندانها در پایان درمان مرتب خواهند شد. اگر دکتر شما این اطمینان را نمی دهند می توانید متخصص ارتودنسی خود را عوض کنید.

 227. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر خسته نباشد من ۲۹ سالمه و دندون های عقب و ندارم دندونهای فک بالا هم روکش هست فک پایینم نسبت به فک بالا جلوتر هست برای ارتودنسی باید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک دارید.

 228. Avatar سوگند گفت:

  سلام آقای دکتر دختر من 10 سل سن دارد و انگشت می مکد ایا موقع درمانش است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . هر چه زودتر باید درمان شروع شود اگر انگشت مکیدن ادامه یابد ناهنجاری انقدر وسعت می یابد که نیاز به جراحی فک خواهد داشت ولی در حال حاضر به راحتی با ارتودنسی قابل درمان است.

 229. Avatar نازنین گفت:

  سلام دکتر ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی ثابت به طور متوسط دو سال طول می کشد

 230. Avatar هما گفت:

  سلام دکتر جان خسته نباشید
  میخوام برای ارتودنسی بیام پیش شما و چندتا سوال دارم
  1)از اونجایی که بعد ارتودنسی ثابت باید مدتی دستگاه متحرک گذاشت
  هزینه ای که اول دریافت میکنید شامل دو دستگاه ثابت و متحرک هستش؟یا فقط ثابت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هزینه شامل ارتودنسی ثابت به همراه ریتینر که همان دستگاه متحرک است می باشد.

 231. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید. من دوتا سوال داشتم اونم اینکه من ١۶ سالمه و فقط یه دندون کج دارم بقیه اشون مرتب هستن اما مقداری جلو هستن.من باید چه نوع ارتودنسی انجام بدم؟
  هم اینکه سایز دندونام فکر میکنم بزرگ هستند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید به احتمال زیاد با عقب بردن شیب دندانهای جلو به سمت عقب و با مرتب شدن دندانها بها حتمال بسیار زیاد دندانها کوچکتر به نظر خواهند رسید ولی جواب قطعی را هنگامی می شود گفت که شما معاینه شوید

 232. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید. از نظر شما با در نظر گرفتن تمامی جوانب و به طور کلی کدام یک از این دو نوع ارتودنسی را ترجیح می دهید.
  ارتودنسی فلزی استاندارد یا ارتودنسی با براکت های دیمون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این سوال خیلی کلی است هر کدام از این دستگاها دارای معایب و مزایایی است ولی به طور کلی من برای بیمارانم ارتودنسی فلزی استاندارد را ترجیح می دهم

 233. Avatar Niloo گفت:

  سلام
  من شنبه اومدم فقط فک بالام رو ارتودنسی کردید
  حالا بعد گذشت ۴ روز متوجه شدم که در فک بالام لثه دندون نیشم آفت زده..
  آیا این بخاطر ارتودنسی هستش؟خطرناکه؟چه کاری باید انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. افت خطرناک نیست . ربطی به ارتودنسی ندارد و بعد از گذشت 10 روز خودبخود خوب می شود و نیاز به دارو ندارد. یکی از دلایل ایجاد افت استرس است

 234. Avatar نادیا گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من۱۹ سالمه و سه تا از دندونامو عصب کشی کردم. میخواستم بپرسم لازمه اون دندونا روکش بشن؟؟ و آیا باید قبل از ارتودنسی این کارو انجام بدم ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر مقدار زیادی از مینای دندان از بین رفته است و حجم زیادی از دندان توسط ماده پرگردگی اشغال شده است بهتر است دندان قبل از ارتودنسی رو کش شود .

 235. Avatar KhFt گفت:

  سلام
  من دختری ۱۷ ساله ام که اواخر دوره ارتودنسی ام است و برای ارتو هیچ دندانی نکشیده ام فضای فکم تقریبا پر شده با توجه به اینکه هنوز دندان عقلم در نیامده امکان برگشت دندان ها به حالت قبلی وجود دارد؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از انجایکه شما بیمار من نیستید و شرایط دندانی فکی شما را نمی دانم نمی توانم کمکی بکنم این سوال را باید از دکتر متخصص ارتودنسی خودتان بکنید . ایشان باید به گونه ای برای شما ارتودنسی انجام دهند که درمان برنگردد.

 236. Avatar Niloofar گفت:

  سلام
  آيا دندانپزشك عمومي توانايي درمان بيماران ارتودنسي را دارد؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام باید توجه کنید با پیشرفت علم و تخصصی شدن کلیه خدمات درمانی و دندانپزشکی بهتر است برای هر کدام از کارهایی که مربوط به یک تخصص خاص می شود به متخصص همان رشته مراجعه کنید یک متخصص ارتودنسی علاوه بر گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی به طور تخصصی در این رشته تحصیل و تحقیق می کند. بنابراین بهتر است برای درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید

 237. Avatar Narges گفت:

  سلام.من مشکل اتودنسی دارم.برای رفع ناهنجاری بهتر است به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم یا دندانپزشک عمومی؟تفاوت این دو چیست؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای درمان بهتر است به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید چون یک متخصص ارتودنسی یک دوره 3 ساله راجع به ارتودنسی را در دانشگاه می گذراند ومعلومات بیشتری از یک دندانپزشک عمومی دارد

 238. Avatar راشد صنعتی گفت:

  درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طول درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی به طور متوسط یک و نیم سال طول می کشد.

 239. Avatar فهیمه گفت:

  سلام جناب آقای دکتر متخصص ارتدنسی چند سال در دانشگاه دوره تخصص ارتدنسی را می گذراند؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   یک متخصص ارتودنسی در ایران بعد از دوره 6 ساله دندانپزشکی عمومی دوره 3 تا 4 ساله تخصص ارتودنسی را می گذراند برخی دیگر از متخصصین برای دریافت بودر تخصصی کشورهای نیز اقدام می کنند و داشتن بورد تخصصی کشورهای دیگر نیز به درجه علمی و عملی آنها نیز می افزاید و درمان های ارتودنسی موفق تر و به روزتری را ارائه خواهند کرد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طول دوره رزیدنتی برای گرفتن تخصص ارتودنسی 3 سال است

 240. Avatar فریبا قادری گفت:

  یک پسر ۸ ساله دارم که فک بالا و پایینش فاصله دارد و باز است.برای درمان به دندانپزشک عمونی مراجعه کنم یا متخصص ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام ایشان ابتدا باید توسط یک متخصص ارتودنسی با تجربه معاینه شود در صورتی که اپن بایت تشخیص داده شود متخصص ارتودنسی اقدامات درمانی لازم را برای ایشان تجویز خواهد کرد. در نهایت این متخصص ارتودنسی است که می تواند بهترین طرح درمانی را برای فرزند شما ارائه کند و اگر نیاز به متخصص جراحی فک و صورت یا هر تخصص دیگری باشد متخصص ارتودنسی شما را راهنمایی خواهد کرد.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. قطعا بهتر است که برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید چون یک متخصص ارتودنسی معلومات بیشتری نسبت به یک دندانپزشک عمومی در زمینه ارتودنسی دارد

 241. Avatar Masoomeh گفت:

  فک پایین دختم که 17 سال دارد جلو است چه کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دختر شما نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارد

 242. Avatar مریم اسدپوریان گفت:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  دوسال پیش دکتر اهواز تشخیص دادن که فک بالای دخترم کج هست..برای درمان گفتن سن 14 سالگی اول ارتودنسی میکنم اگه جواب نگرفتم جراحی داره
  میخواستم بدونم بهترین راه کی و چی هست؟
  دخترم الان 14 سالشه..آیا الان باید انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر این می بود که درمان می بایست در سنین پایین تر انجام می شد ولی باید گفت اگر کجی فک ایشان کم باشد در این سن می توان بدون جراحی و فقط با ارتودنسی ایشان را درمان کرد در غر اینصورت نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارد.

 243. Avatar محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید…من دختری 23 ساله هستم شهریور امسال ارتودنسی ثابت روبرداشتم مشکل جدی من فقط کجی یکی از دندان های پهن فک بالام بود به تشخیص متخصصم گفتند که باید ارتودنسی بالا وپایین رو بزارم ایشون براکت یا همون تیوپ ها رو در فک بالام خیلی پایین و لبه دندان های جلویی ام قرار دادند آن حس میکنم دندان هام در فک بالا به سمت داخل رفتند ویه جورایی شکل جمع شدن فشرده رو دارن این موضوع رو چند نفری هم بهم گفتند…در ضمن متخصص بنده یکی از بهترین ارتودنسیت های کرمانشاه هستند…به نظر شما آیا راه حلی وجود داردبرای این مشکل واقعا درگیر این موضوع هستم تشکر از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بعد از درمان ارتودنسی دندان ها نباید در فک بالا به سمت داخل شیب داشته باشند. شما باید این مورد را با متخصص ارتودنسی معالج خودتان در میان بگذارید و ایشان هم باید تا جایی که امکان دارد بتواند دندانها را در جایی قرار دهد که وضعیت طبیعی داشته باشند . همین که دندانها در وضعیت طبیعی قرار گیرد رضایت شما جلب می شود.

 244. Avatar گوگوش گفت:

  سلام درمان ارتودنسی ثابت چقدر طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام شما باید به همراه پرونده بیماری خود مراجعه کنید تا مشکل بازگشت درمان ارتودنسی شما پیدا شود. معمولا اگر درمان ارتودنسی طبق اصول و توسط یک متخصص ارتودنسی با تجربه انجام شود این مشکل پیش نمی آید. به علاوه استفاده از روش های مدرن و به روز به عدم بازگشت درمان ارتودنسی بسیار کمک کننده است. پس از بررسی سابقه بیماری شما و با در نظر گرفتن سن و جنس و معاینات اولیه می توان نظر قطعی داد.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثابت بین یک و نیم تا دو سال طول می کشد

 245. Avatar تینا گفت:

  سلام خسته نباشید من دندونام نامرتب و رو هم هست بصورتی ک دوتا دندونای جلویی جلوتر از بقیه است، فک پایینیم هم کوچکه لثه هام التهاب دارن میتونم اتودنسی انجام بدم وآیا نیاز به عمل فک هم هست؟۲۸سالمه

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام شما دچار عارضه شلوغی دندان ها هستید و علائمی که می فرمایید از عوارض شلوغی دندان ها است حتی در صورت عدم درمان دچار پوسیدگی دندان نیز خواهید شد. سعی ما بر این است که با ارتودنسی مشکل را حل کنیم. در اکثر موارد من شلوغی دندان ها را با ارتودنسی و بدون نیاز به جراحی فک درمان می کنم

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 246. Avatar محمدی گفت:

  سلام آقای دکتر اگه فقط یکی از دندونای فک بالا مشکل داشته میشه برای یک فک ارتودندسی انجام داد یا باید حتما دو تا فک ارتودندسی بشه

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام اگر دندان های شما در فک بالا دچار شلوغی دندان ها شده باشد می توان با ارتودنسی ردیف بالایی دندان ها این شلوغی را برطرف کرد به علاوه اگر دچار ناهنجاری دندان غایب یا دندان میسینگ هم باشید می توان ارتودنسی را فقط برای فک بالا انجام داد. اما اگر مشکل شما از ناهنجاری فکین باشد ممکن است نیاز باشد که هر دو فک تحت درمان قرار بگیرد در هر صورت می توانید یک بار مراجعه کنید و از طرح درمان ارتودنسی خود به طور حضوری مطلع شوید. ویزیت اولیه هزینه ای ندارد.

 247. Avatar لیلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دندون جلو بالا رو چند سال پیش عصب کشی و روکش کردم ..دیروز دندونم شکست و نصف فایل داخل عصب دندون مونده آیا میشه اون فایل رو از ریشه خارج کرد و دوباره روکش کرد یا خیر ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ریشه دندان شما بسیار مشکل است ولی قابل انجام است لطفا از یک متخصص ریشه دندان حاذق وقت بگیرید.

 248. Avatar فرزانه گفت:

  سلام..دختری ۲۰ ساله هستم..خواستم بپرسم که امکانش هست که بعد از ارتودنسی دکتر رتینر تجویز نکنه؟و آیا دندان ها به حالت قبلی برنمیگردد؟من دکترم میگه که نیازی به رتینر نیست…میترسم که به حالت قبلی برگرده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بر اساس نا هنجاری متخصص ارتودنسی می تواند ریتینر تجویز بکند یا نکند . بنا براین این مورد بستگی به نظر متخصص و نوع ناهنجاری دارد.

 249. Avatar حسینی گفت:

  سلام دکتر . 45 سالمه . فرم دندانم شبیه پدرمه : دندان های جلوی بالا خیلی عقبه . فک پایین هم عقبه . در ضمن خیلی از دندودن هام رو کشیدم . میشه کاری کرد هم ارتودنسی هم ایمپلنت ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از انجایکه بسیاری از دندانهای شما کشیده شده است امکان ارتودنسی وجود ندارد در این صورت باید برای شما ایمپلنت انجام شود.

 250. Avatar مادر گفت:

  سلام

  ایا شما از براکت های همرنگ دندان برای بیماران استفاده می کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. براساس نوع ناهنجاری و درخواست بیمار از راکت های همرنگ دندان برای درمان ارتودنسی در این مطب استفاده می شود.

 251. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر
  برای ارتودنسی به من گفته شده دندون های شماره4 بالا و پایین رو بکشم،ولی دندون های شماره5 بالا خراب هستن ، میشه به جای 4 ، 5 رو کشید؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام در درمان ارتودنسی تمام تلاش متخصص ارتودنسی بر این است که به دندان های سالم دست نزند و در حد امکان دندان ها را نکشد. حتی دندان های آسیب دیده ترمیم و درمان نیز می شوند. اگر در ارتودنسی نیاز ضروری به کشیدن دندان باشد از دندان های ناسالم می کشیم. در هر صورت با پزشک معالج خود مشورت کنید که اگر امکان دارد از دندان های سالم صرف نظر کنند.

 252. Avatar Roya گفت:

  سلام آقای دکتر فقط فک بالام دوتادندون پیشم یکم جلوزده کدوم روش ارتودنسی خوبه وچقدطول میکشه

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام ممکن است بعد از معاینه و عکسبرداری ناهنجاری های دیگری مشخص شود و تنها بعد از ویزیت حضوری می توان طرح درمان ارتودنسی شما را مشخص کرد. ویزیت اولیه جهت تشخیص ناهنجاری و ارائه روش درمان در این مطب رایگان است.

 253. Avatar Mitra گفت:

  دختر من تنفس دهانی دارد.آیا با ارتودنسی درمان می شود یا باید جراحی شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر کودک شما زیر 12 سال دارد با ارتودنسی به راحتی قابل درمان است واگر بالای 12 سال دارد ایشان نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی فک دارند

 254. Avatar سهیلا گفت:

  باسلام.فک بالا و پایین مشکلی ندارم بجز یک دندان جلویی فک بالا کج رشد کرده است . ک برایم سخت است بخاطر یک دندان ارتودنسی کنم. بنظر چطور میتونم مشکلمو حل کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام ابتدا شما باید معاینه شوید اگر امکان داشته باشد با ارتودنسی متحرک مشکل شما حل خواهد شد و نیازی به ارتودنسی ثابت نخواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که بی توجهی به ناهنجاری یک دندان ممکن است منجر به بروز عوارضی مانند پوسیدگی دندان کج و دندان های مجاور آن شود. حتی در طول زمان ممکن است دیگر دندان ها مجاور نیز دچار ناهنجاری شوند. بنابراین درمان را سریعا شروع کنید تا با هزینه کمتر و در کمترین زمان از این عوارض جلوگیری کنید

 255. Avatar المیرا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳۱ سالمه
  فک پایینم کمی جلوتر از بالایی هست
  دندونای فک بالا و پایین وقتی رو هم میزارمشون تو یه سطحه
  این مشکل تو این سن قابل حل هست؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام بله قابل حل است توجه کنید که درمان های ارتودنسی محدودیت سنی ندارد.

 256. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دندان ۴ فک بالا سمت راست متاسفانه قابل عصب کشی نیست و باید کشیده شود دندان ۶ فک بالا سمت چپ هم نصفش ازبین رفته میتونم برای ارتودنسی این دوتا دندان را بکشم و جای خالی پر بشه؟ دندان های بالا زیاد نامرتب نیستند فقط دوتا دندان جلویی به اندازه ۲ میلی متر روی هم هستند. ممکنه دندان های عقبی رو ب جلو اورد تا جای دندون ۴ پر بشه؟
  و اینکه حداقل و حداکثر هزینه ارتودنسی بطور حدودی چقدره؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام در ارتودنسی سعی بر این است که دندان های سالم حفظ شود و دندان های ناسالم کشیده شود و اصول بر این است که دندان ها به طور قرینه کشیده شوند. شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد. به یک متخصص ارتودنسی با تجربه و مدرن مراجعه کنید که در حد امکان بتوانید از مزایای ارتودنسی مدرن برای درمان ناهنجاری دندان های خود استفاده کنید. درباره هزینه ارتودنسی نمی توان بدون معاینه بیمار نظری داد

 257. Avatar world گفت:

  سلام.
  میخواستم بدونم:آیا وقتی فک بالا نیاز به ارتودنسی داره فک پایین هم باید ارتودنسی بشه؟! و اگر لازمه هزینه ها در چه حدودیه؟ بنده 20 سالمه آیا زمان مناسبی برای ارتودنسی هست یا دیر شده؟!

  ممنون میشم پاسخگو باشین

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام متخصص ارتودنسی پس از معاینه دقیق بیمار تشخیص می دهد که آیا نیاز به ارتودنسی فک بالا و پایین هست یا خیر. در برخی موارد ارتودنسی یک فک کفایت می کند. ارتودنسی محدودیت سنی ندارد اما بهترین سن برای ارتودنسی بین 8 تا 14 سال است زیرا شکل گیری سریعتر اتفاق می افتد و در زمان و هزینه صرفه جویی می شود.

 258. Avatar مینا گفت:

  سلام دکتر.خسته نباشید.من میدونم که دندونام ارتودنسی لارم داره.چند جا هم رفتم گفتن فک پایینت یکم جلوتر که با ارتودنسی هم فک پایین درست میشه هم دندونات مرتب میشه.چون یک دونه دندون پیشم ندارم چه کنم؟

  1. Avatar A Jamilian گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 259. Avatar زهره گفت:

  سلام ۲۱ سلام فکم کوچیکه دندون های نیشم از بالا دراومدا.قسطی قبول میکنید ارتودنسی کنید دستم خالیه

 260. Avatar دندانپزشک گفت:

  سلام. ایا شما بیماران شکاف لب و کام را در مطب می پذیرید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . من علاوه بر تخصص ارتودنسی دارای فلو شیپ در زمینه درمان بیماران شکاف لب و کام هستم.

 261. Avatar عباسعلی آشنا گفت:

  باسلام خدمت جناب اقای دکتر
  من 35سالمه ودندان هایم پوسیدگی داردوفک بالایی کمی جلومیباشدمیخواستم بدونم ایامیشه باوجودسن وپوسیدگی دندان ومنظم نبودن ارتودنسی انجام داد.متشکرم

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام بله ارتودنسی محدودیت سنی ندارد. شما می توانید برای معاینه مراجعه کنید. اقدامات اولیه برای آماده سازی وضعیت دهان و دندان برای ارتودنسی انجام می شود. سپس می توان درمان ارتودنسی را آغاز کرد

 262. Avatar حسین صالحی گفت:

  باسلام خدمت جناب اقای دکتر
  من 35سالمه ودندان هایم پوسیدگی داردوفک بالایی کمی جلومیباشدمیخواستم بدونم ایامیشه باوجودسن وپوسیدگی دندان ومنظم نبودن ارتودنسی انجام داد.متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ابتدا باید پوسیدگی ها پر شود و بعد می نوان ارتودنسی انجام داد و دندانها توسط ارتودنسی ثابت منظم می شود

 263. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من برای ارتودنسی باید دندان های 5 از بالا و4 از پایین رو بکشم.فک و دندان های من 1 کم جلو هستند، میخاستم ببینم میزان عقب رفتگی دندون ها رو میشه کنترل کرد که تاثیر زیادی روی فرم بینی و چانه نزاره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دقیقا می توان میزان عقب رفتگی دندان ها را کنترل کرد که تاثیر زیادی روی فرم بینی و چانه نگذارد حتما باید برای درمان به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که این توانایی را داشته باشد که بتواند در بیماری که دندان کشیده شده است روی بافت نرم صورت کنترل داشته باشدو این مبحث یکی از کلیدی ترین قسمت از درمان ارتودنسی است که من در دانشکاه به دانشجو یان دندانپزشکی تدریس می کنم.

 264. Avatar رضا گفت:

  سلام اقای دکتر
  من برای ارتودنسی باید دندون 5 از بالا و 4 از پایین رو بکشم،فک و دندون های من جلوهستن،میخاستم ببینم میشه میزان عقب رفتگی دندون ها رو کنترل کرد که روی فرم بینی و چانه تاثیر نزاره،چون بینی کمی قوز داره
  دندون های 5 چون خیلی خراب شدند به جای 4 کشیده میشن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دقیقا می توان میزان عقب رفتگی دندان ها رو کنترل کرد که روی فرم بینی و چانه تاثیر نگذارد.بهتر است در ارتودنسی دندان پوسیده را به جای دندان سالم کشید بنابراین بهتر است برای شما دندان های 5 چون خیلی خراب شدند به جای 4 کشیده شود.

 265. Avatar علی گفت:

  سلام اقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من 21 سال سن دارم دندان های مولر از لحاظ ارتباط فکی در موقعیت درستی هستند ولی درقسمت جلو دندان نیش یک سمت من نهفته است وباعث شیفت میدلاین شده است ومقداری بین دندانهای جلو فاصله داردایا امکان درمان بدون جراحی فراهم است؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی و یا ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 266. Avatar مهدیه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من حدود دو ساله که سیم های دندونم را باز کردم.فک پایینم نگهدارنده ثابت داره قالب متحرک فک بالام به دندونهای پایینم فشار میاره که احساس کردم باعث جابجایی دندانهای فک پایینم میشه به دکترم مراجعه کردم و مشکلاتم رو گفتم گفت مشکلی نیست و جابجایی مجدد دندانها طبیعیه. ولی من کجی دندونهام در مقایسه با قبل از ارتو فقط از نوعی به نوع دیگه تبدیل شده!
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما توسط متخصص ارتودنسی دیگری درمان شده اید . شما باید از ایشان منظم بودن دندانها را بخواهید. ایشان نوع اولیه ناهنجاری شما را می دانند و ایشان باید از نظر اخلاقی دندانهای منظم به شما تحویل نمایند . من مسول بیماران خودم هستم و اگر بیماری از درمان خودش رضایت نداشته باشد بدون دریافت هزینه برای ایشان ارتودنسی مجدد انجام می دهم که بیمار راضی باشد لطفا از ایشان بخواهید مجددا با ارتودنسی ثابت دندانهای شما را مرتب نماید اگر ایشان این کار را نکردند از مطب من وقت معاینه بگیرید مطلع باشید برای من یک بیمار جدید به حساب می ایید و باید هزینه پرداخت کنید ولی برای متخصص ارتودنسی قبلی که شما به ایشان مراجعه کرده بودید یک بیمار جدید نیستید و لازم نیست هزینه مجدد به ایشان پرداخت نمایید.

 267. Avatar Nilvana گفت:

  سلام مدتی هستش که ارتودنسی کردم اما وقتی نخ دندون استفاده میکنم خونریزی شدید دارم..قبلا اینطور نبودم..دلیلش چی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما به درستی مسواک نمی زنید و لثه شما دچار التهاب شده و ب کوچک تریت تماس دچار خونریزی می شوید . لطفا به قسمت نحوه مسواک زدن و همچنین رعایت بهداشت در سایت مراجعه نمایید

 268. Avatar علی گفت:

  اقای دکتر به نظرتون دهانشویه وی وان خوبه برای مراقبت در حین ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   بهترین تمیز کننده مسواک و خمیر دندان است . بیمار می تواند از دهان شویه ای استفاده کند که کلر هگزیدین نداشته باشد چون کلر هگزیدین باعث تغییر رنگ می شود

 269. Avatar مهناز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان من ۳۲ سالمه دو تا از دندانهای فک بالای من بیرون بوده است میخواستم بپرسم آیا فقط میشود فک بالا ارتودنسی شود و از این طریق هزینه های آن نیز کمتر برای من بشود. وگر ممکنه متوسط قیمت ارتودنسی میشه بگید چقدر میشه. با تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام در درمان ارتودنسی الزاما دندان های هر دو فک تحت درمان قرار نمی گیرد. برای انتخاب روش مناسب ارتودنسی دندان های شما لازم است یک بار ویزیت شوید که در مطب من هزینه ای ندارد. همیشه سعی یک متخصص ارتودنسی با تجربه بر این است که روشی را به بیمار پیشنهاد کند که طول درمان کوتاهی داشته باشد و کارآمد و کم هزینه باشد

 270. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر، میخاستم ببینم آیا در بدترین حالت ممکن، ارتودنسی میتواند آنقدر مینای دندان را تخریب کند که باعث کشیدن کل دندانها شود؟ با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتدنسی در بدترین شرایط مثل زمان که بیمار بهداشت نامناسب داشته باشد باعث پوسیدگی می شود در اینصورت بیمار سریعا باید دندان پوسیده را پر کند اگر دندان پوسیده پر نشود مثل کسی که سیم ارتودنسی ندارد پوسیدگی عمیق تر می شود

 271. Avatar روشنک گفت:

  سلام آقای دکتر. میخواستم بدونم اورتودنسی چه تاثیری رو شکل فک میذاره؟ نمیشه اورتودنسی انجام داد بدون اینکه فرم صورت تغییر کنه؟ چون انگار کشیده میکنه دندونها و فرم صورت رو.

  ممنون

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام به طور معمول با تغییر وضعیت دندان ها و به خصوص فک تغییراتی را در بافت نرم صورت و فرم صورت خواهیم دید اما این تغییرات در راستای زیباتر شدن و استاندارد تر شدن اجزا و فرم صورت است. حالا اگر این تغییرات مطابق با سلیقه بیمار نباشد چه باید کرد؟ شما باید به یک متخصص ارتودنسی مدرن و با تجربه مراجعه کنید تا بتواند با استفاده از تجهیزات روز و مدرن آینده صورت و دندان های شما را به شما نشان دهد و در این صورت می توانید با خیالی آسوده در مورد نحوه درمان ارتودنسی خود تصمیم بگیرید.

 272. Avatar هستی گفت:

  سلام آقای دکتر. من دندونهام بطور خفیف، نامرتبن. میخواستم بدونم میشه اورتودنسی انجام داد بدون اینکه فرم صورت تغییر کنه؟ چون انگار کشیده میشه دندونها و فرم صورت.

  ممنون

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام به طور معمول درمان نامرتبی دندان ها که در درجه خفیف است نمی تواند تغییراتی در کشیده شدن فرم صورت ایجاد کند به خصوص اگر طی درمان ارتودنسی تغییری در زاویه فک ایجاد نشود. پس از معاینه تخصصی ارتودنسی می توان در مورد آینده درمان ارتودنسی شما نظر قطعی داد

 273. Avatar mohadese گفت:

  باسلام
  من نوزده سال سن دارم ویکی از دندان های پیشین بالا روازدست دادم دندان های فک بالام هم نیاز ب ارتودنسی دارن میخواستم بدونم آیا میشه بدون ایمپلنت وبا ارتودنسی فضای خالی رو پر کرد و با عمل زیبایی وکامپوزیت مشکل رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام شما باید به مطب مراجعه کنید و ویزیت شوید. معاینه اول ارتودنسی هزینه ای ندارد. تمام سعی ما بر این است که با ارتودنسی مشکل را حل کنید و در مراحل بعدی اگر نیاز بود به سراغ راه حل های بعدی می رویم

 274. Avatar نیلو گفت:

  سلام..آیا با داشتن ارتودنسی امکانش هست ورزش کیک بوکسینگ انجام داد؟؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام اگر ارتودنسی دارید باید در هنگام ورزش بیشتر از سایرین دقت و محافظت از صورت را انجام دهید. به کودکانی که دارای ارتودنسی هستند توصیه می شود از محافظ های داخل دهانی و حتی کلاهی که دارای حفاظ صورت است استفاده کنند حالا ورزش کیک بوکسینگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و توصیه من به شما این است که در هنگام ورزش هم محافظ داخل دهانی و هم کلاه محافظ صورت استفاده کنید تا ضربه ای به دهان و دستگاه ارتودنسی شما وارد نشود

 275. Avatar M گفت:

  سلام خدمت دکتر جمیلیان محترم ببخشید اقای دکتر شخصی تقریبا 19 ساله دارای انحراف کم فک پایین میباشد و هدفش بیشتر اصلاح چهره است ایا با ارتودنسی میشود این مشکل را حل کرد ممنون از پاسختان

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام در حد امکان با دستگاه های مدرن ارتودنسی این کار انجام می شود. اولویت درمان انحراف فک و ناهنجاری های دندان بر است که بیمار تحت جراحی قرار نگیرد و با درمان ارتودنسی ناهنجاری رفع شود

 276. Avatar بهروز گفت:

  سلام آقای دکتر. من بابت درمان ارتودنسی پسرم بابک بسیار از شما ممنون هستم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. خوشحالم که درمان ایشان با ارتودنسی تمام شد و از جراح نجات یافتند .انجام وظیفه است

 277. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر ایا ارتودنسی ثابت را شما با براکت های شیشه ای و سفید رنگ در مطب انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله ارتودنسی ثابت با براکت های همرنگ دندان در مطب قابل انجام است

 278. Avatar شاهین گفت:

  سلام اقا دکتر دندان من شکسته هست کیست خیلی کوچک و درد اوری هم بوجود امد
  ولی وقتی با سوزن تخلیش میکنم اب خون میاد ازش بیرون ولی درد از بین میرود ممنون
  میشم راهنماییم کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این دندان نیاز به عصب کشی و پر کردن دارد

 279. Avatar نرجس گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من حدود 10 روز میشه که براکت مولرم کنده شده ، از طرفی پزشکم فعلا حضور نداره و اگه دستیار براکتمو بچسبونه ایا قابل اعتماد هست ؟ یا تا جلسه معاینه صبر کنم که اون هم نمیدونم دقیق چه تاریخی هست ، آرچ وایر شل نشده و لثه ام هم اذیت نیست ولی من نگران طول درمانم هستم .

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام به پزشک خود اعتماد کنید و اگر ایشان اجازه می دهند که دستیارشان این کار را برای شما انجام دهند حتما قابل اعتماد این متخصص ارتودنسی است

 280. Avatar پریسا گفت:

  سلام جناب دکتر ببخشید یه سوال دارم از خدمتتون من شهرستان هستم و ارتودنسی انجام دادم هنوز درمان کامل نشده اما دندون شماره یک از دندون کناری جلوتر اومده اقای دکترمعالجم فقط میگه نکران نباش اما نمیتونه کاری انجام بده الان دو ماهه جلوتر اومده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این جلوردگی را باید از دکتر معالج خودتان بخواهید تا اصلاح کند . اگر نتوانست انجام دهد به من مراجعه نمایید من انجام می دهم

 281. Avatar عاج گفت:

  سلام جناب دکتردرمان ارتودنسی ثابت چقدر طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثابت یک و نیم تا 2 سال طول می کشد

 282. Avatar پریسا گفت:

  ببخشید اقای دکتر با سفت‌کردن سیم ارتودنسی امکانش هست که این دندونی که جلوتر اومده جای خودش برگرده چون دندون پزشک من فشار به دندونم میاورد

 283. Avatar پریسا گفت:

  ببخشید اقای دکتر به نظرتون با سفت کردن سیم ارتودنسی میشه این جلوزدگی درست بشه چون دندون پزشک من فشار به دندونم میاورد ،و اینکه علت این جلوزدگی چی میتونی باشه جناب دکتر جمیلیان

 284. Avatar پریسا گفت:

  ببخشید اقای دکتر به نظرتون با سفت کردن سیم ارتودنسی میشه این جلوزدگی درست بشه چون دندون پزشک من فشار به دندونم میاورد ،و اینکه علت این جلوزدگی چی میتونی باشه جناب دکتر جمیلیان متاسفانه من تهران نیستم چون مطمعنا خدمت خودتون انجام میدادم چون کاررو به کاردان دان باید سپرد

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   بدون ویزیت حضوری وضعیت ارتودنسی شما نمی توان نظر قطعی داد

 285. Avatar زهرا سپهری گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونامو ارتودنسی کردم این سری که برای تعویض سیم دندون رفته بودم ارتودنسیتم برام لوپ ارتودنسی فک پایین رو گذاشت الان این قسمت لوپ تولثه ام فرورفته و جای زخمش سفید شده و عفونت کرده به طوری که دیگه قسمت پایین لوپ پیدا نیست انگار کامل تو لثه ام فرورفته .من باید چکارکنم بخاطر دوری راه میخوتستم بدونم مشکلی داره و برم پیش دکتر یا خوب میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از دکتر معالج خودتان وقت اورژانس بگیرید و سیم باید تعویض شود

 286. Avatar حسام قیطاسی گفت:

  سلام آقای دکتر من سرباز هستم و فک انحراف به سمت چپ داشت و دکتر ارتش بدون ارتودنسی عمل فکم انجام داد الان تا حدودی انحراف برطرف شده ولی متاسفانه فک پایین حدود یک میل جلو تر آمده دندان ها روی هم قرار نمیگیرن و در حالت اوپن وایت هستن از درمانم رازی نیستم و دکتر ارتش گفت که ارتودنسی انجام بده به حالت اول اش بر میگرده و هنوز سمت چپ صورتم بی حس میباشد دکتر ارتش گفت که یک میل جلو آمده سر جاش میره در آینده یعنی دو میل عقب بره فک پایین الان نظر شما در این باره چیه ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما مسیر درمان را به اشتباه رفته اید بهتر ین راه درمان ارتودنسی و جراحی فک است به عبارت دیگر ارتودنسی پیش نیاز جراحی است هر مسیر دیگری به غیر از ارتودنسی و سپس جراحی باعث شکست درمان می شود

 287. Avatar مینا گفت:

  سلام . درمان جلوزدگی فک بالا در 20 سالگی چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک بالا در این سن ارتودنسی به همراه جراحی فک است

 288. Avatar فاطیما گفت:

  با سلام اقای دکتر بنده دختر 35 ساله هستم و دندانهای جلو در فک پایینم از دندانهای فک بالم جلوتر هست و احساس دارم اندکی فک پایینم متمایل به راست میباشد به پزشک در شهرستان مراجعه کردم و گفتن به احتمال زیاد تنها با ارتودنسی درست میشود اقای دکتر نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید حتی اگر لازم باشد با مراجعه حضوری شما هم نظر بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 289. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر لطفا فلورایدهای مخصوص ارتودنسی معرفی کنید و از کجا میشه تهیه کرد باتشکر

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   بهتر است از خمیرداندان های حاوی فلوراید استفاده کنید. به علاوه می توانید از مطب وقت فلورایدتراپی بگیرید

 290. Avatar Sara گفت:

  سلام آقای دکتر
  من حدودا سه هفته پیش ی ویروس گرفتم که دکتر برای درمانش بهم آنتی بیوتیک و گریپین دادن.
  بعد از مصرف اون دارو ها قسمت داخلی دندان های فک پایینی ام لک قهوه ای گرفتند.
  حتما باید برای درمانشون به دکتر مراجعه کنم؟
  الان اگر برم دکتر میگن باید تراشیده بشه تا لک از بین بره.
  بنظرتون چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   وجود هرگونه لک و وضعیت غیر طبیعی در حفره دهان نیازمند پیگری است و اگر بابت درمان های پزشک خود به نتیجه مطلوبی نرسیدید به یک متخصص بیماری های دهان مراجعه کنید

 291. Avatar محمد حسین گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید … من ۱۹ سالمه و فک پایینم از فک بالای عقب تره ایا نیازی به جراحی فک دارم؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام ابتدا باید معاینه ارتودنسی شوید پس از انجام تست های لازم و در صورت نیاز عکسبرداری تشخیص نهایی برای شما گذاشته می شود که درمان شما با ارتودنسی و یا ارتودنسی همراه با جراحی انجام شود

 292. Avatar Msm گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه
  من ۴ ماهی میشه ک اردتونسی انجام دادم اما دندونای پایینمو ۱ ماهه ک انجام دادم از وقتی ک انجام دادم پایه یه طرف از دندونم مدام با غذا خوردن در میاد . ایا نیازه دکتر از اول برام درست کنه ؟راه حلش چیه
  بعد از وقتی ارتودنسی بالا رو انجام‌دادم رنگ دندونم تغیر کرده و بین دندونام تیره شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا پایه دندان را سمان نماید . برای سفید کردن دندانها باید بلیچینگ انجام دهید

 293. Avatar Vahedeh گفت:

  سلام.من 23سالمه.فکم هیچ مشکلی نداره.فقط دندونای بالام کچه.موقع خندیدن اذیتم میکنه اعصابم خرد میشه.آیا میشه باهزینه کم ارتودنسی کرد؟چکار باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 294. Avatar مینا گفت:

  با سلام
  درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درمان ارتودنسی ثابت به طور متوسط دو سال طول می کشد

 295. Avatar Tadayyon گفت:

  سلام خسته نباشید،ارتودنسی متحرکم با دندونام فیکس نمیشه،خودم میتونم با استفاده از پیچی که همراه اردتودنسیم بود تنظیمش کنم؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام با متخصص ارتودنسی معالج خود تماس بگیرید تا دستورالعمل لازم را با توجه به پرونده شما اعلام کنند. برای درمان ارتودنسی موفق و به موقع پیشنهاد می کنم برای ویزیت های ارتودنسی به موقع مراجعه کنید و طبق زمان های اعلام شده به پزشک خود مراجعه کنید. به علاوه با پزشک خود ارتباط داشته باشید و اگر مشکلی بود با ایشان یا دستیار متخصص ارتودنسی معالج در میان بگذارید

 296. Avatar عسل گفت:

  سلام و عرض ادب جناب اقای دکتر جمیلیان
  میخواستم بگم ک من وقتی میخوام دنان های بالا و پایینیمو روی هم قرار بدم (دندان های اسیاب رو روی هم بزارم) به صورت ناخود اگاه دندان های جلوییم روی هم قرار نمیگیرن و ددان های جلویی قسمت پایین کمی عقب تر از قسمت بالا قرار میگیره میخواستم ببینم ایا مشکلی داره یا اینکه این امر طبیعی هست؟15سالم هست خیلی ممنون میشم جواب بدید مرسی

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام به طور معمول دندان های ردیف بالا در ناحیه جلویی چند میلیمتر جلوتر از دندان های ردیف پایین قرار می گیرند و جای نگرانی نیست. ویزیت اولیه ارتودنسی در مطب من رایگان است شما می توانید برای چک کردن وضعیت فکین و دندان ها مراجعه کنید

 297. Avatar محمد گفت:

  سلام و عرض ادب جناب اقای دکتر جمیلیان
  میخواستم بگم ک من وقتی میخوام دنان های بالا و پایینیمو روی هم قرار بدم (دندان های اسیاب رو روی هم بزارم) به صورت ناخود اگاه دنان های جلوییم روی هم قرار نمیگیره ودندان های جلوییم و پایینی از دندان های بالایی عقی تر قرار میگیره ایا این امر طبیعی هست محمد هستم 15ساله

 298. Avatar ﻓﺎﻃﻤﻪ گفت:

  ﺑﺎ ﺳﻼﻡ و ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ.ﺑﺒﺒﺨﺸﻴﺪ ﺁﻗﺎﻱ ﺩﻛﺘﺮ ﻣﻦ ﺳﻪ ﺳﺎﻝ اﺯ ﭘﺎﻳﺎﻥ اﺭﺗﻮﺩﻧﺴﻲ اﻡ ﻣﻴﮕﺬﺭﻩ.اﺯ ﭘﻼﻙ ﻣﺘﺤﺮﻙ ﺩﻧﺪاﻧﻢ ﻛﻪ ﺩﺭ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻛﺎﺭ ﺑﺎﻳﺪ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻴﻜﺮﺩﻡ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﺮﺩﻡ و ﺩﻧﺪﻭﻧﺎﻡ ﻧﺎﻣﺮﺗﺐ ﺷﺪﻥ اﻣﺎ ﺑﻌﺪ اﺯ ﮔﺬﺷﺖ اﻳﻦ ﻣﺪﺕ ﻫﻨﻮﺯﻡ ﻣﻴﺘﻮﻧﻢ اﺯ ﭘﻼﻛﻢ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻢ و اﺫﻳﺖ ﻧﻤﻴﺸﻢ.ﺁﻳﺎ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺗﻤﺎﻡ ﻭﻗﺖ ﻣﺠﺪﺩ ﺩﻧﺪﻭﻧﺎﻡ ﻣﺮﺗﺐ ﻣﻴﺸﻦ ﻳﺎ ﺧﻴﺮ?ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻜﺎﺭ ﻛﻨﻢ??

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام شما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا در صورت نیاز ریتینر جدید برای شما تجویز کنند اگر علت ناهنجاری دندان شما به درستی تشخیص داده شده باشد و درمان ارتودنسی صحیح انجام شده باشد درمان ارتودنسی نباید بازگشت داشته باشد

 299. Avatar ب گفت:

  سلام. در اواخر ارتودنسی، دکترم لبه دندان نیشم را تراشیده و تیزیش از بین رفته، امکانش هست دوباره مثل اول تیز شود؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام شما باید تحت معاینه قرار بگیرید احتمالا بتوان با کمی تغییر دندان را به فرم استاندارد برگرداند.

 300. Avatar فاطمه حیدری گفت:

  سلام اقای دکتر من دختر 17 هستم حدود 4 سال پیش ارتودنسی انجام دادم مشکل فک بالام یه مقدار جلو بود و مشکل بهم ریختگی نداشتم

  الان حدود 6 ماهه ک دندان های عقلم نصفه در امده و دوتا دندون جلوی فک بالاییم نامرتب شده و کمی روی هم افتاده ب دکتر معالجمم

  دسترسی ندارم شما واسه حل این مشکل چ پیشنهادی میدین؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است دندانهای غقل خارج گردد و شما تحت درمان یک متخصص ارتودنسی باشد و از یک پلاک متحرک استفاده کنید تا دندانهای جلو مرتب گردد

 301. Avatar سمیه جعفری گفت:

  سلام خدمت آقای دکتر دختری دارم ۱۳ ساله ،حدود شش ماهه که از ارتو دنسی دخترم میگذره ،دکترش دستور داده که باید دندانهای شماره ۲ فک بالاش را به دلیل کوچکی و کوتاهیresize کنه ، خواستم سوال کنم شما این کار را توصیه می فرمائید یا خیر؟آیا انجام این کار ضروری است ؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام من فرزند شما را ویزیت نکرده ام و نمی توانم درباره ایشان نظر بدهم اما موضوعی که باید بدانید این است که طول درمان ارتودنسی از یک سال تا دو سال و در برخی موارد بیشتر نیز هست و باید همکاری لازم را با متخصص ارتودنسی خود داشته باشید. به علاوه یک متخصص ارتودنسی با تجربه و به روز پس از ویزیت بیمار طرح درمان ارتودنسی بیمار و طول درمان ارتودنسی را به بیمار اعلام می کند و برنامه درمانی تقریبا مشخص است مگر در مواقعی استثنا ممکن است تغییرات کوچکی در روند درمان ایجاد شود

 302. Avatar شیرزاده گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  دختری هستم ۲۲ ساله،یکسال پیش به مدت چند روز فکم خیلی درد میکرد و به زور دهانم باز میشد،عکسبرداری انجام دادم و دکتر گفت بخاطر دندانهای عقل هست ک در حال رشدن الان بعد از یکسال هنوز دندان های عقل من بیرون نیومدن اما دندونامو بهم ریختن و فک پایینم به سمت چپ یه مقدار کج شده و چنتا از دندونای فک پایینم اومده جلوی دندونای بالا .در ضمن دو دندان نیش رو هم از اول نداشتم،البته یکی رو ابتدا داشتم اما شیری بود و دندونای دائمیم که دراومدن هردو نیش رو نداشتم دیگه.با این تفاسیر راه حل چیه برای من؟آیا از با توجه به اینکه در فک بالا دو دندان کم دارم باید ایمپلنت انجام بدم یا از فک پایین باید بکشم تا میزان بشه فکم؟و تکلیف دندان عقلام چی میشه؟ممنون میشم جواب بدید.

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان ارتودنسی بگیرید. در درمان ارتودنسی تمام تلاش بر این است که دندانی از بیمار کشیده نشود اما اگر قوس دندانی شما فضای کافی برای ردیف و مرتب کردن دندان ها نداشته باشد دندان عقل را جراحی می کنیم و سپس اقدام به گذاشتن براکت ارتودنسی می کنیم.

 303. Avatar قلیخانی گفت:

  سلام من دختری یازده ساله دارم که در سن هفت سالگی عمل لوزه سوم انجام داده ولی همچنان در خواب و بیداری با دهان تنفس می کند آیا مشکل او با ارتودنسی قابل معالجه است ؟با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ناهنجاری فکی ایجاد شده به طور کامل با ارتودنسی قابل درمان است و مقداری از تنفس دهانی هم درمان می شود ولی رفع کامل تنفس دهانی با متخصص گوش و حلق و بینی است

 304. Avatar سوگند گفت:

  سلام، وقت بخیر، من فک بالام جلو هستش چند وقت پیش به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم دکتر گفتند اگه ارتودنسی کنم حالت لب بالام بهم میخوره
  لب بالایی من کوتاه هستش
  آیا راه درمانی وجود داره از طریق جراحی یا ارتودنسی یا هردو؟ جراحی لب چی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 305. Avatar محمد طاها گفت:

  با عرض سلام و احترام
  جناب دکتر میخواستم بدونم بعد اتمام دوره ارتودنسی برای اینکه دوباره دندانها حرکت نکنن ، شما چه راهکاری دارید؟ چون ظاهرا قالب متحرک تا جایی که من میدونم تجویز میکنید که به نظر میاد اینایی که استفاده میکنن چندان راضی نیستن ولی اگه از پشت دندانها بعد اتمام دوره کار بشه خیلی جواب میده و حرکت دندان ها رو کنترل میکنه چون ما این هم زحمت بکشیم بعضا 2 یا 3 سال و بعد دوباره با حرکت دندانها حالا چه کم یا زیاد اون وضعیت مطلوب مورد نظر حاصل نشه واقعا عذاب آور هست. از دوستان و آشناییان که به شما مراجعه داشتم پرسیدم گفتن قالب متحرک بعد اتمام دوره است. میخواستم مطمئن شم روش کار به چه صورته بعد مراجعه کنم. ولی امیدوارم روش کار از داخل رو هم بعد اتمام دوره داشته باشید.خیلی ممنون از پاسخگویی

 306. Avatar ستایش گفت:

  با عرض سلام و احترام
  جناب دکتر میخواستم بدونم بعد اتمام دوره ارتودنسی برای اینکه دوباره دندانها حرکت نکنن ، شما چه راهکاری دارید؟ چون ظاهرا قالب متحرک تا جایی که من میدونم تجویز میکنید که به نظر میاد اینایی که استفاده میکنن چندان راضی نیستن ولی اگه از پشت دندانها بعد اتمام دوره کار بشه خیلی جواب میده و حرکت دندان ها رو کنترل میکنه چون ما این هم زحمت بکشیم بعضا 2 یا 3 سال و بعد دوباره با حرکت دندانها حالا چه کم یا زیاد اون وضعیت مطلوب مورد نظر حاصل نشه واقعا عذاب آور هست. از دوستان و آشناییان که به شما مراجعه داشتم پرسیدم گفتن قالب متحرک بعد اتمام دوره است. میخواستم مطمئن شم روش کار به چه صورته بعد مراجعه کنم. ولی امیدوارم روش کار از داخل رو هم بعد اتمام دوره داشته باشید.خیلی ممنون از پاسخگویی

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام روش ارتودنسی از پشت دندان به نام ارتودنسی لینگوال معروف است که در دسته ارتودنسی نامرئی قرار می گیرد زیرا دستگاه ارتودنسی در دهان بیمار نمایان نیست. این روش از ارتودنسی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که هم می خواهند ارتودنسی ثابت را داشته باشند و هم دستگاه و بریس های ارتودنسی در دهان آنها نمایان نباشد. اما در مورد بازگشت درمان ارتودنسی و یا عود دوباره ناهنجاری این نکته را بدانید که اگر به یک متخصص ارتودنسی با تجربه و به روز مراجعه کنید در همان جلسه مشاوره ارتودنسی اول تمامی احتمالات را به شما خواهند گفت و با تشخیص و درمان درست و به جای ناهنجاری درمان شما عود و یا بازگشت نخواهد داشت. بدین منظور به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا نگرانی از بابت وجود نداشته باشد

 307. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر.
  من حدود یک ساله که ارتودنسی کردم و هنوز درمانم کامل نشده. مشکل عقب بودن فک پایین داشتم که خودم نخواستم جراحی کنم و دکترم فک بالارو گفت عقب میده. الان حس میکنم صورتم گود شده و انتخاب اشتباهی بوده عقب دادن فک بالا. گونه هام افتاده و لاغر شدن و خط لبخندم به شدت عمیق شده.
  ایا میتونم بعد از این طول درمان جراحی هردو فک رو انجام بدم؟
  خانواده میگن زیادی حساس شدی ولی کاملا مقایسه میکنم با عکسای قبل مشخصه
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام وقت شما هم به خیر عقب بودن فک پایین و یا هر گونه ناهنجاری فک و دندان با استانداردهای مشخصی تشخیص داده می شود و اقدامات درمانی مناسب آغاز می شود. تا انتهای درمان ارتودنسی با متخصص ارتودنسی خود همکاری کنید. چنانچه در پایان درمان می توان نظر داد که جراحی و یا دوره درمان ارتودنسی جدیدی نیاز دارید یا خیر

 308. Avatar مهستی گفت:

  سلام درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثابت به طور متوسط دو سال طول می کشد

 309. Avatar حکیمه گفت:

  سلام میخواستم بدونم ارتودنسی متحرک برای سن ۱۵ سالگی جواب میده یا نه به دکتر گفتم گفت ممکنه ۵۰ درصد جواب بده ممکنه ۵۰ درصد جواب نده ایا واقعا ممکنه که جواب بده ۳ ماه هست رفتم تو ۱۵ سالگی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی متحرک در سن 15 سالگی اصلا جواب نمی دهد . بهتر است به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه نمایید

 310. Avatar هایده گفت:

  سلام میخواستم بدونم ارتودنسی متحرک تا چند سالگی جواب می دهد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.بهتر است ارتودنسی متحرک تا 12 سالگی استفاده شود و بعد از ان از ارتودنسی ثابت استفاده شود

 311. Avatar حسین گفت:

  سلام ارتودنسی متحرک برای چه ناهنجاری به کار می رود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ارتودنسی متحرک برای درمان مشکلات فکی استفاده می شود

 312. Avatar علی گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت دکتر جمیلیان بدرمان ارتودنسی ثابت چند سا ل می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثابت دو سال طول می کشد

 313. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من ۲۰ سالمه و حدودا ۵ماهه که ارتودنسی انجام دادم،لثه های دندون ۳ و۴راست فک بالام عفونت کرده بودبخاطرکش ارتودنسی ک روی لثم مونده بود و مجبورشدم جراحی کنم.بعداز ارتودنسی کلا لثه هام حساس شدن.
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنیدکه برای درمان حساسیت لثه چیکارکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. چون من سابقه درمانی شما را ندارم و به صورت کلینیکی از شرایط دندانی فکی شما اگاه نیستم. شما باید این مشکلات را حضوری با متخصص ارتودنسی خودتان مطرح کنید

 314. Avatar معصومه گفت:

  سلام اقای دکتر من 47 سال دارم وفک بالام جلوتر از فک پایینم هست اما دندونام مشکلی نداره و ردیف هست اما لثه هام مشکل داشتند اومده بودن رو دندونام عمل لثه کردم 5 سال پیش حالا خوب شدم اما بعضی اوقات نفس تنگی دارم تو خواب ممنون میشم جواب بدین

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام از مطب یک وقت ویزیت بگیرید در جلسه حضوری علت دقیق مشکل شما بررسی می شود و بعد از تشخیص روش درمانی مناسب برای شما انتخاب خواهد شد

 315. Avatar علی گفت:

  سلام
  آقای دکتر حداقل قیمت برای ارتودنسی شفاف چقدر هست؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   هزینه ها متغییر است و بعد از معاینه هزینه دقیق به شما اعلام خواهد شد

 316. Avatar نسرین گفت:

  سلام ، دختری هستم 25 ساله چندوقت پیش برای ارتدنسی به متخصص مراجعه کردم.ایشون هم گفتن که خط وسط فک پایینم چند میلی متر به سمت چپ مایل شده و فک بالا هم از 100 درصد ، 60درصد به سمت جلو هست.که گفتن برای فک پایین ،باید جراحی بعلاوه ی ارتدنسی انجام بدم.و اگر هم فقط بخوام فک بالا رو اصلاح کنم ،گفتن شرایط دندنهام جوری هست که نمیشه برای باز کردن فضا، دندانی رو بکشن فقط میتونن با تراشیدن دندانها فضای خالی کافی به وجود بیارن تا اینکه دندانهای فک بالام برن عقب.میخواستم ببینم ممکنه که با این روش، دوباره دندانهای فک بالام برگردن جلو ؟آیا این روش مطمئن هست؟چون میخوام بعدش دندانهامو لمینمت کنم.

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام هر متخصص ارتودنسی بر اساس معاینه ای که از بیمار دارد ممکن است نظر و تشخیص متفاوتی داشته باشد. برای انجام بهترین و مطمئن ترین روش درمانی باید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. تمام سعی من در درمان های ارتودنسی بر این است که تا جای ممکن دندانی از بیمار کشیده نشود و درمان بدون عود و بازگشت انجام شود.

 317. Avatar آیناز گفت:

  با سلام
  من دختری 22 ساله هستم که دندانهای جلو ام نامرتب دیده میشوند،خواستم ارتودنسی کنم ولی پزشک عمومی که کاراهای قبل ارتودنسی را انجام داد گفت جنس دندونات خیلی ضعیفن و توصیه کرد انجام ندم،من هنگامی که ابتدایی میخوندم اعصاب کشی کرده بودم و دندون خودش قسمتی اش شکسته بود،به نظر شما ارتودنسی انجام بدم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه امکان درمان ارتودنسی و غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 318. Avatar مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من چند ماهه که ارتودنسی کردم،لثه هام خیلی حساس شدن،خوب مسواک میزنم و ازنخ دندان هم با احتیاط استفاده میکنم،میخواستم ازشما بپرسم که دلیل حساسیت لثه حین ارتودنسی چیه،بایدچیکارکنم؟
  وشما چه دهان شویی رو توصیه میکنید؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. سوال در مورد حساسیت به دندان را باید از متخصص ارتودنسی خودتان بپر سید . چون شرایط کلینیکی بیمار بسیار مهم است . در مورد دهان شویه باید گفت دهان شویه ای در ارتودنسی خوب است که کلر هگزیدین نداشته باشد چون کلرهگزیدین باعث تغییر رنگ می شود.

 319. Avatar .. گفت:

  سلام دکتر آیا ابتدا اورتودنسی می‌کنند و بعد در صورت نیاز دندان کشیده میشود یا قبل از اورتودنسی دندان میکشند؟
  دکتر من۱۴سالمه آیا امکان داره نیازی ب کشیدن دندان نباشد

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   کار کشیدن دندان و یا ترمیم دندان پوسیده قبل و حین درمان ارتودنسی انجام می شود. بهترین متخصص ارتودنسی سعی بر این دارد که دندانی از بیمار کشیده نشود بنابراین به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید تا با خیال آسوده کار درمان ارتودنسی خود را آغاز کنید

 320. Avatar ریحان گفت:

  سلام اقای دکتر من دو ماهه دندون های فک بالام و ارتدنسی کردم ولی دندونهای فک پایینم که هنوز ارتدنسی نکردم سه چهارتاش قهوه ای شده, دلیلش چیه؟ ممنون میشم جواب بدین

 321. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من 22 سالمه فک پایینم شاید حدود 1 میلی متر عقب تر باشه ولی هیچ دکتری نگفته جراحی فک لازم داری با این حال لب پایینم گوشتی وجلوتر از لب بالا هست و 2 تا دندون جلویی فک بالا به اصطلاح خرگوشی و جلو هستن سوالم اینجاست اگر با کشیدن دندان و عقب بردن دندان های فک بالا لب بالای من هم به عقب برود اختلاف لب بالا و پایینم بیشتر میشود و چهره ام را زشت میکند پیشنهاد شما در این مورد چیست؟اگر سایر دندان های فک بالا همسطح این 2 تا دندون شوند یعنی به جلو بیایند که لب ها تغییر نکند صحیح است؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان معاینه ارتودنسی بگیرید. احتمالا با یک دستگاه ساده ارتودنسی و بدون کشیدن دندان بتوان درمان شما را تکمیل کرد اما بدون معاینه نمی توان نظر داد.

 322. Avatar Aria گفت:

  سلام. دکتر من 14 سالمه دندونام صاف وردیف نیست مثلا نه اندازست و نه یکدست. می خواستم بدونم چیکار باید بکنم؟ آیا میشه کاری انجام داد که ردیف و یکدست بشن؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام بله با درمان ارتودنسی می توان دندان ها را مرتب و ردیف کرد برای دیدن معجزه درمان ارتودنسی به گالری تصاویر قبل و بعد ارتودنسی بیماران من مراجعه کنید

 323. Avatar mohsen گفت:

  سلام آقای دکتر آیا در زمانی ارتودنسی ثابت که در دهان است می توان دندان خراب خود را درست کرد؟ به سیم ها و پلاکت ها آسیب نزند؟؟؟؟؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام اگر توسط یک متخصص ارتودنسی با تجربه و ماهر انجام شود خیر آسیبی نخواهد رسید

 324. Avatar mohsen گفت:

  سلام آقای دکتر آیا با داشتن ارتودنسی ثابت در دهان می توان دندان خراب خود را درست کرد؟آیا به سیم ها و پلاک ها آسیبی نزند؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام یک متخصص ارتودنسی با تجربه و ماهر می تواند در حین ارتودنسی کار ترمیم دندان های پوسیده را نیز انجام دهد. به طور معمول قبل از شروع ارتودنسی دندان هایی که نیاز به ترمیم دارند تحت درمان قرار می گیرند اما در برخی موارد بیمار نکات بهداشتی را به خوبی رعایت نمی کند و در حین درمان ارتودنسی دچار پوسیدگی دندان می شود در این مواقع متخصص ارتودنسی پوسیدگی دندان را درمان می کند

 325. Avatar Fatemeh گفت:

  سلام من ۱۵ ساله هستم دندان های جلوم بسیار مرتب اما روبه جلوهستند هردو فکم از جلو این طور هستتند .
  لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام پیشنهاد می کنم با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه رایگان ارتودنسی بگیرید. بعد از بررسی دقیق علت جلو بودن دندان های شما تشخیص داده می شود و روش درمانی مناسب ناهنجاری دندان های شما پیشنهاد می گردد

 326. Avatar رها گفت:

  طول درمان ارتودنسی با براکت های فلزی بیشتر است یا با براکت های همرنگ دندان ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   طول درمان ارتودنسی با براکت های همرنگ دندان بیشتر است

 327. Avatar رها گفت:

  با سلام ، ایا شما از mini screw در درمان ارتودنسی استفاده می کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در اگثر موارد درمانهای روتین ارتودنسی بدون Mini screw می تواند به راحتی مشکل بیمار را حل کند ولی در بعضی موارد خاص از Mini screw در درمان ارتودنسی در بیماران استفاده می شود

 328. Avatar ارتودنسی گفت:

  سلام من فقط یکی از دندان های کناریم کج هست آیا نیاز دارم که ارتودنسی کنم 14 ساله هستم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام همان یک دندان کج به مرور زمان منجر به نامرتبی و شلوغی دندان های شما می شود به علاوه اگر بر روی نظم دندان ها تاثیر نگذارد در آینده پوسیده خواهد شد زیرا موقعیت دندان کج طوری است که امکان مسواک زدن صحیح آن وجود ندارد و به خوبی تمیز نمی شود

 329. Avatar Fatemeh گفت:

  سلام آقای دکتر ازپاسخ شما بسیار متشکرم اما اکنون نمی توانم به تهران بیایم.
  من هیچ کدام از فک هایم جلو نیستند اما ۵ دندان جلویی فک بالا و ۵ دندان جلویی فک پایین روبه جلو هستند.دندان هایم بسیار ردیف اماروبه جلو هستند. اگر می توانید مرا راهنمایی کنید که چگونه دندان هایم را درست کنم.خیلی ممنون

  1. Avatar Fatemeh گفت:

   و درمان چه مدت طول میکشد.ممنون

  2. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   متاسفانه روشی برای درمان ارتودنسی از راه دور وجود ندارد

 330. Avatar هانیه محمدی گفت:

  سلام آقای دکتر،من در ۱۳ سالگی ارتودنسی انجام دادم و ۴ تا از دندانهای من کشیده شد چون فک بالا بیشتر از حد استاندارد از فک پایین جلوتر بود لذا فک بالا به عقب کشیده شد، اما بعد از اتمام کار دندانهای نیش فک بالا خیلی به سمت داخل شیب پیدا کرده طوریکه نوک دندان به سمت داخل حفره دهانی شیب دارد،آیا راهی هست که فقط نوک دندان نیش به سمت بیرون حرکت کند طوریکه عاج دندان نیش ثابت بماند؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام احتمالا شما مراحل درمان ارتودنسی خود را تکمیل نکرده اید و درمان شما نیمه کاره مانده است. به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما ریتینر تجویز کنند و یا هرگونه اقدام لازم را در خصوص ادامه درمان ارتودنسی شما انجام دهند

 331. Avatar بهار گفت:

  سلام خسته نباشید
  دخترم ۱۴ساله هست و تازه دیروز ارتودنسیشو باز کرده ولی من بنظرم میاد ک دندانها کمی به سمت داخل هستند البته مشکل دندان دخترم عقب یا جلو بودن دندانها نبوده
  فقط دوتا از دندانهاهم بالا هم پایین نامرتب بودن و سر جای خودشون در نیومده بودند میخواستم بدونم ممکنه درست بشن به خودی خود یا باید به پزشک ارتودنسیشون مراجعه کنم آیا این مشکل بدون ارتودنسی دوباره حل میشه

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام بعد از درمان ارتودنسی متخصص ارتودنسی ریتینر یا پلاک متحرک ارتودنسی برای بیمار تجویز می کند و طی مدت زمان معینی باید از آن استفاده کند تا درمان ارتودنسی برنگردد و در ضمن موارد اینچنینی نیز اصلاح شود

 332. Avatar رضا گفت:

  سلام ببخشید من الان به مدت ۳ سال ارتودنسی فک بالا طول کشیده و برای فک بالا از قالب استفاده میکنم . مدت استفاده از قالب چقدر است؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   با توجه به طرح درمان ارتودنسی که گذرانده اید و شرایط کلینیکی شما می توان نظر داد. در صورت نیاز با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت بگیرید تا شرایط شما به طور کامل بررسی شود

 333. Avatar مهسا گفت:

  سلام.من دوره ی ارتودنسیم ۶ ماه پیش تموم شد و از اون موقع باید ریتینر می گذاشتم.ولی خیلی تو گذاشتنش تنبلی کردم و احساس می کنم که دندونام یکم جابجا شده.اگه دوباره مداوم از ریتینرم استفاده کنم امکان اصلاح جابجایی ها هستش؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام بله قبل از این که مشکل جدی تر شود استفاده از ریتینر را منظم کنید و تا زمانی که متخصص ارتودنسی شما پیشنهاد کرده اند از پلاک ریتینر خود استفاده کنید. اگر از ریتینر استفاده نکنید ممکن است دوباره مجبور شوید از دستگاه ارتودنسی استفاده کنید

 334. Avatar رضا گفت:

  بنده فقط موقع خواب از قالب متحرک استفاده میکنم یعنی ۷ ۸ ساعت در روز . آیا مشکلی برای دندان هایش پیش نمی‌آید یا باید ساعت بیشتری از قالب استفاده کنم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام بستگی به نظر متخصص ارتودنسی شما و طرح درمان ارتودنسی که برای شما در نظر گرفته اند دارد. مسلما هرچه بیشتر قالب متحرک ارتودنسی خود را استفاده کنید در مدت زمان کوتاه تری نتیجه می گیرید

 335. Avatar هدی گفت:

  طبق
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  دندونای من رنگشون زرده بهترین روش برای روشن کردنشون چی هست مرسیی

 336. Avatar AMIN گفت:

  سلام دکتر من روی پلاک های دندونم یه دونه های رنگی هست موقع مسواک زدن درومد مشکلی داره یانه برای محافظ ت از ارتودنسی موقع ورزش چیکارکنم ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به جرم گیری و سپس بلیچینگ دارید

 337. Avatar سما گفت:

  سلام آقای دکتر من الان یک ماهی میشه ارتودنسی هایم را بر داشتم و از پلاک استفاده میکنم میخواستم ببینم چجوری بوی بد پلاک را از بین ببریم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پلاک متحرک ارتودنسی باید بعد به طور مرتب با خمیر دندان و مسواک شسته شود

 338. Avatar Hadi گفت:

  سلام دکتر جان،من از فک بالا، هم سمت راست و هم سمت چپ از آخر سومین دندان رو کشیدم و جاشون خالیه؛فک پایین هم یه طرف مثه فک بالا سومین دندان از آخر جاش خالیه؛ حالا بخاطر نامنظمی میخوام ارتودنسی کنم،سوالم این بود آیا میشه بدون ایمپلنت اون فضاهای خالی رو با ارتودنسی اصلاح کرد؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام در برخی موارد این امکان وجود دارد باید معاینه شوید تا بتوان نظر داد. معاینه ارتودنسی رایگان است با مطب تماس بگیرید و یا در صفحه اصلی همین سایت یک وقت ویزیت بگیرید

 339. Avatar صبا گفت:

  سلام دکتر من ۳۲ سالم هست فک بالا نسبت به فک پایین همپوشانی زیادی داره و همینطور دندانهای (سانترال لترال و کانین) فک بالا فاصلشون زیاده ولی فک پایین مشکلی نداره از لحاظ فاصله دندانی .روز گذشته اقدام ب ونیر کردن دندانهای سانترال و لترال فک بالا کردم ولی نتیجه رضایت بخش نبوده میتونم ونیرها رو بردارم و ارتودنسی انجام بدم ممنون میشم از جواب ؟!

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر داد

 340. Avatar Mehrdad گفت: