پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).

ارتودنسی متحرک

شکل1- نمونه دستگاه ارتودنسی متحرک

دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

ارتودنسی ثابت

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی، لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.اگر مینای دندان از بین برود و یا پوسیده شود و عاج دندان آشکار شود، دندان در موقعیتی قرار می گیرد که احساس درد خواهیم کرد.

20. رنگ دانه روی مینا چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، دلایل ژنتیکی و وراثتی، ابتلا به برخی از بیماری ها ، مصرف برخی داروها و برخی دهانشویه ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، آسیب به دندان‌‌‌‏ها، مصرف غذاها و نوشیدنی‌‌‌‌‏های رنگی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا و باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد. بنابراین برای حفظ سلامت لثه در حین ارتودنسی بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

22. بوی بد دهان چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند. پیشنهاد می شود در حین درمان ارتودنسی از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز فراموش نشود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

1,503 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر،من ۳۴ سال سن دارم،یک سال و نیم قبل درمان ارتودنسی انجام دادم ولی هنوز تقارن دندان های بالا و پایینم انجام نشده،این به این دلیل که دکتر معالج وارد نیست توی کارش ؟به خود دکترم که میگم ایشون میشه به دندونات مربوط میشه که چقدر تموم بخوره،میتونم عکس دندانها برای شما بفرستم که تشخیص شما رو هم بدونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 2. Avatar مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر،آیا در درمان ارتودنسی برای گذاشتن سیم های ارتودنسی از بی حسی استفاده می کنند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در درمان ارتودنسی و نصب براکت ها و سیم های ارتودنسی از ماده بی حسی و آمپول استفاده نمی شود. و نصب براکت های ارتودنسی هیچگونه دردی ندارد.

 3. Avatar حدیث گفت:

  سلام من ۱ سالی میشه که ارتودنسی هایم را باز کردم و حس میکنم یکی از دندان های بزرگتر از ان یکی است
  خیلی میترسم دندان هایم باز به حالت اولیه برگردد
  فقط هم یک دندانم کج بوده و باعث شده ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر درمان ارتودنسی شما توسط یک متخصص باتجربه و برجسته انجام شده باشد. نگران نباشید، زیرا طرح درمان جوری داده شده که دندان شما به حالت قبل برنخواهد گشت.

 4. Avatar شادی گفت:

  سلام دکتر،من چند سالی میشه ارتودنسیمو برداشتم اما متاسفانه موادی که استفاده کردن زرد رنگه و روی دندونم مونده جرم نیست یه حالتی مثل چسب حرارتیه که خشک شده میشه بگید چیکار باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی معالج شما بعد از برداشتن براکت ها و باز کردن سیم های ارتودنسی باید دندان های شما را پولیش کند و دیگر جای چسب باقی نمی ماند.

 5. Avatar راحله قره باغي گفت:

  باسلام ۲۵سالمه فک بالا جلو هست دوتادندان بالاهم خرگوشیه و دوتااز دندان های فک پایین راکشیده ام بااین حال میشود ارتودنسی انجام داد وصورتم متقارن نیست یک طرف صورتم کمی کوچکتراز طرف دیگرهست آیاباارتودنسی برطرف میشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar Parnia گفت:

  سلام آقای دکتر من پارسال ارتودونسی کردم به نیت عمل جراحی فک ولی به دلایلی از عمل منصرف شدم سال دیگه میخوام عمل کنم باید دوباره دندان هام ارتودونسی بشه؟یا نیازی نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی در مورد مشکل دندانی فکی شما را ندارم. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar آتنا گفت:

  سلام آقای دکتر دخترم ارتودنسی کرده الان حدودا دو سال و نیم از زمانی که ارتودنسی کرده میگذره اما حدودا سه ماه نرفته برای معاینه بخاطر کرونا الان هم دو تا از دندان های قسمت پایین فکش یکم کج شدن الان نمیدونم چیکار کنم ؟
  اول بخاطر اینکه یک دندان نیش بالا در نیامده بود ارتودنسی کرد جز این دندان مشکلی نداشت اما الان که چند وقته نرفته دندان فک پایینش کمی کج شده
  بعد لازم بعد ارتودنسی قالب بزاره؟
  یا میتونه الان درش بیاره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک فرزند شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید. با رعایت پروتکل بهداشتی درمان ارتودنسی را ادامه دهید.

 8. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر آیا درارتودنسی دندان عقل و براکت نصب نکنن طبیعیه ؟ سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. باید دندان ها معاینه شوند. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 9. Avatar علی گفت:

  با سلام.آقای دکتر بسیار ممنون و سپاسگزارم واقعا آموزش های خوب تلویزیونی شما باعث شد که پسرم را در زمان مناسب برای درمان فک و ارتودنسی پیش شما بیارم. از جراحی نجات پیدا کرد. ما مدیون شما هستیم. کاش همه دکترای دنیا اینقدر وجدانی و خوب کار میکردن. شما واقعا دلسوزانه کار می کنید. شیر مادرتون حلالتون باشه.انشااله همیشه براتون خیر و خوبی پیش بیاد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه و دعای خوب شما. امیدوارم همیشه سلامت و شاداب باشید.

 10. Avatar الناز گفت:

  سلام آقای دکتر. من ارتودنسی ام پیش شما تمام شده و بعد از باز کردن سیم ها فقط برای فک بالایم نگهدارنده متحرک دادید و برای فک پایین هیچ نگهدارنده ای ندادید. می خواستم از خدمتتان بپرسم ترتیب دندان های فک پایینم بهم نمی ریزد؟ چون هر کسی را می بینم برای هر دو فکش نگهدارنده دارد. خیلی نگران هستم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان شما به گونه ای انجام شده است که فک پایین شما احتیاج به نگهدارنده یا ریتینر ندارد. دندان های شما هم به هیچوجه بهم نمیریزد. نگران نباشید.

 11. Avatar Taniya گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من حدود 4 روز پیش ارتودنسی انجام دادم و فعلا فقط ۸ تا براکت گذاشته شده اما اون مایع و چسب رو روی دندونام و بین دندان هام حس میکنم و میدونم هست
  ایا باید وجود داشته باشه؟
  و اینکه زرد شدن دندان در حین ارتودنسی طبیعی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، نباید چسب باشد. در مراجعه بعدی از دکتر ارتودنسی معالج بخواهید که این چسب را برایتان بردارند. زردی دندان ها بخاطر گیر غذایی در پشت سیم ها هست که باید بهداشت و مسواک زدن بسیار خوب انجام شود.

 12. Avatar علی گفت:

  با سلام‌
  من ۳۲ سال دارم.برای ارتودنسی نامرئی(۱ دندان جلویی فک بالا کج است ) به مطبی مراجعه کردم،گفتن جای دندان برای صاف شدن کم است،باید بین دو دندان جلویی را کمی تراش بدهند (کمتر از ۱ میلیمتر ساییدن).به نظر شما ایا این کار به سلامت دندان در طولانی مدت آسیب میرساند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید برای این درمان باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید نه به یک دندانپزشک عمومی. یک متخصص ارتودنسی با راهکارها و درمان های ارتودنسی خاص فضا ایجاد می کند و مشکل برطرف می گردد.

   1. Avatar علی محمد گفت:

    سلام. آقای دکتر اگر کسی به این سیم های فلزی ارتودنسی حساسیت داشته باشد باید چیکار کند؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. خیلی کم پیش میاد که کسی حساسیت داشته باشد. اگر شخصی حساسیت به سیم های ارتودنسی داشته باشد با متخصص ارتودنسی خود مشورت کند تا از براکت های سرامیکی (چینی) یا کریستال ( بی رنگ) استفاده شود.

 13. Avatar غزل گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۹ سالمه و ارتودنسی کردم و دکتر به من گفت دوتا دندونم و بکشم و منم کردم و امروز برام ارتودنسی انجام داد ولی رو دندونای عقلم چیزی نصب نکرد خواستم بپرسم آیا طبیعیه؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. شما باید به متخصص ارتودنسی خود اطمینان کامل را داشته باشید.

 14. Avatar یاسر گفت:

  سلام وقت بخیر پسر من 10 سالشه آیا میتواند ارتودنسی انجام دهد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرای شماست.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و موفقیت آمیزتر است.

 15. Avatar الناز نعمتی گفت:

  سلام آقای دکتر. من ارتودنسی ام پیش شما تمام شده و دندان هام خیلی عالی و ردیف شدن، شما من را از جراحی نجات دادید. دعاگوتون هستم.همش دوست دارم لبخند بزنم. نعمتی هستم از اهواز خدمت میرسیدم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از لطف شما. امیدوارم همیشه لبخند داشته باشید.

 16. Avatar یزدان گفت:

  با سلام و سپاس. من 40 سال سن دارم دو دندان جلوی من فاصله دارد آیا با ارتودنسی میشه در این سن درمان کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله بهترین گزینه برای بستن فاصله دندان ها، ارتودنسی ثابت است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در صورت داشتن لثه سالم امکان ارتودنسی برای شما امکان پذیر است.

 17. Avatar ستاره گفت:

  سلام خدمت آقای دکتر با تشکر از وقتی که در اختیار مردم میگذارید و سوالهای انها را پاسخ می دهید. من 12 سالمه دندان هام نامرتبا . آیا میشه برام ارتودنسی متحرک بزارید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. بستگی به ناهنجاری فک و دندان شما دارد. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک) و راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 18. Avatar مریم گفت:

  سلام و‌ درود اقای دکتر من دختر. ۲۲ ساله هستم فک بالایی یک مقدار جلو هس٫ نه خیلی ایا ارتودنسی چاره ساز هست ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar آرش محمدی گفت:

  سلام اقای دکتر من محمدی هسنم از زاهدان پیش شما میایم. از اینکه پسرم را از جراحی نجات دادید بسیار ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از رضایت شما و از اینکه به موقع مراجعه کردیدو با درمان ارتودنسی مشکل برطرف می شود.

   1. Avatar شادی گفت:

    با سلام و تشکر از شما. آیا فاصله دندان ها را هم میشه با ارتودنسی بست ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای بستن فاصله دندان ها بهترین گزینه درمان ارتودنسی می باشد. بدون آسیب و تراشیدن دندان ها انجام می گیرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar محدثه مهری گفت:

  سلام
  محدثه مهری هستم 14 سا له ام
  میخواهم دندان را اردتنسی کنم ولی به بدلیجات حساسیت دارم به لثه یا دندان ها یم اسیب نمیزنه؟؟؟ 😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کسانی که به بدلیجات حساسیت دارند اینا روی پوست تاثیر می گذارد ولی این سیم ها در مخاط دهان هست و این حساسیت بسیار کم است. حالا اگر کسی خیلی خیلی حساسیت داشته باشد ما از براکت های سفید سرامیکی استفاده می کنیم که جنس فلزی ندارد و مشکلی پیش نمیاد. برای راهنمای بیشتر به مطب مراجعه نمایید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar رها گفت:

  اقای دکتر من چندماهه که ارتودنسی کردم دندونای فک بالام خیلی خوب حرکت کرده در حدی ک دکتر گفت میتونم وقتی ک یک سال شد بردارم . اگه قبل دوسال ارتودنسی برداشته بشه اشکالی نداره؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. یعد از معاینه کلینیکی اظهار نظر میکنم.

 22. Avatar سروش گفت:

  باسلام، وقت بخیر
  جناب دکتر پسر من 8 سال دارد پس از جستجو برای بهترین متخصص ارتودنسی و دیدن سایت شما من میخام از کاشان خدمت شما بیایم پسرم مشکل فک و شلوغی دندان دارد. می توانم در صورت امکان برای شروع ارتودنسی به مطب مراجعه کنم.
  خیلی ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله ، مطب پذیرای شماست. معاینه کلینیکی انجام می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 23. Avatar امیرمحمد گفت:

  سلام خواستم تشکر کنم از شما بابت دستگاه کوچک دهانی و اختراع خودتون که منو از جراحی نجات داد. منو همیشه دعاگوی شما هستم . خدا پست و پناهتون باشه.🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.خوشحالم از وظیفه ای که انجام دادم، باعث خوشنودی و رضایت شما شده است.

   1. Avatar شهربانو پناهی گفت:

    سلام دخترم ۵ سالشه…فک بالایی شون عقب تر از فک پایینی هست…و بخاطر مشکل پوسیدگی دندانی که داشتن ۴ تا دندون جلو بالا و پایین ( جمعا ۸ تا) از دندوناشو کشیدم..با توجه به شرایطشون…ایا الان قابل درمان هستن؟ یا باید تازمان رویش مجدد دندانها صبرکنم؟؟؟ با تشکر

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای عقب بودن فک بالا درمان قبل از سن بلوغ با دستگاه های ارتودنسی درمان و برطرف می شود ولی بعد از سن بلوغ باید جراحی فک انجام شود.مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ها عقب بودن فک بالا و ارتودنسی و اصلاح فکین

     1. Avatar شهربانو پناهی گفت:

      سلام خدمت آقای دکتر با تشکر از وقتی که در اختیار مردم میگذارید و سوالهای انها را پاسخ می دهید.. آقای دکتر امکان معاینه کلینیکی تو شیراز وجود نداره؟؟ چون تهران اومدن برام فعلا مقدور نست

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. متاسفانه خیر، اتفاقا امروز یکی از همشهریان شما از شیراز برای ویزیت ماهیانه مطب بودند. بیماران شهرستانی را در نوبت های اول قرار میدهیم که برای برگشت به شهرشان مشکل بوجود نیاید. مطب پذیرای شماست.

 24. Avatar ستاره گفت:

  سلام جناب آقای دکتر. وقت شما بخیر.
  جنابعالی مقاله ای راجع به رویش مجدد دندان از طریق پیوند سلولهای بنیادی منتشر نمودید. میخواستم بپرسم آیا این عمل در ایران محقق شده و در حال حاضر امکانپذیر هست یا خیر؟ و اگر جواب شما مثبته باید به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

  از پاسخگوئیتون بسیار متشکرم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده دندانپزشکی در خصوص کاشت دندان از طریق سلولهای بنیادی تحقیقات انجام می دهند.از طریق گوگل می توانید شماره تماس یا ایمیل آنجا را پیدا کنید.

 25. Avatar گلناز گفت:

  سلام آقای دکتر
  من حدودا ۹ ۱۰ سال پیش ارتودنسی کردم ۴ دندون کشیدم. الان دندون عقل پوسیده شده و دکتر گفتن نیاز به عصب کشی داره. آقای دکتر سوالم اینه اگه دندون عقل رو بکشم بین دندونام فاصله میوفته؟ بهتره عصب کشی بشه یا کشیده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باید توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar حدیثه راستی گفت:

   سلام، خسته نباشید
   ببخشید من ی مدت هست ارتودنسی کردم هم فک بالا هم پایین، بعد ی چند روزی هست روی دندان های اسیای مواد سفید رنگی زدند و بین فک بالا و پایین فاصله افتاده،وغذا خوردن برام مشکل ساز شده
   میخواستم بدون این مواد سفید رنگ چیه؟!
   و اینکه، امکان اینکه داره بردارن یا دائمی هست؟!
   و اگر بخوان بر دارن دندان هام اسیبی نمیبینه؟!
   با تشکر

 26. Avatar معصومه عبدالهی گفت:

  سلام
  آقای دکتر من فیکس ثابت پشت دندونم شکسته و کامل دراومده و تا روزی ک دکتر بهم نوبت داده ۶ روز مونده،احتمال اینکه دوباره بینِ دندون هام فاصله بیوفته چقده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، متخصص ارتودنسی شما باید مشکل را برطرف کند.

 27. Avatar مهسا شکوهی گفت:

  خسته نباشید جناب دکتر، برنامه های تلویزیونی شبکه 2 شما را همیشه دنبال میکنم. عااالیه . من از این طریق بهترین متخصص ارتودنسی ایران را یعنی دکتر جمیلیان عزیز را پیدا کردم. انشاالا همیشه بدرخشید.🌼🌼🌼👌👌👌

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما.

 28. Avatar بهارک گفت:

  سلام،ممنون از شادی و لبخند زیبایی که به من دادید. بهترین متخصص ارتودنسی دنیا🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما

 29. Avatar عماد گفت:

  سلام، آقای دکتر هفته پیش درمان ارتودنسی من تمام شد . خاستم مجدد از شما و تیم حرفه ایتان تشکر کنم. لذت بردم این مدتی که بیمار شما بودم . با دقت و هوشیاری بسیار بالا کارها را انجام میدادید. خیلی دوستتون دارم انشاالا همیشه سلامت و تندرست باشید و ما مردم ایران قدردان چنین ارتودنتیست های خوب هستیم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. محبت دارید . امیدوارم همیشه خنده بر لبانتان باشد.

 30. Avatar کوثر گفت:

  سلام من دو تا دندان 6 پایینم خالیه و میخوام ارتدونسی انجام بدم باید قبلش چکار کنم و چقدر طول میکشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 31. Avatar محترم زاده گفت:

  سلام
  دندان 6 من خالیه میخوام ارتدونسی کنم چه کار باید بکنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 32. Avatar سهراب گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۶ ساله هستم ، چند روزی میشه که ارتودنسی کردم ، سوال من اینه که دلیل اینکه همزمان هردوفک ارتودنسی نشده چی میتونه باشه الان من دندون های ردیف بالام فقط ارتودنسی شده و دندونهای پایینم خالیه با اینکه هردو ردیف احتیاج به ارتودنسی داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا هر دوفک ارتودنسی انجام می شود. ولی ممکنه ابتدا فک بالا ارتودنسی شود و در جلسه بعدی فک دیگر .حتما باید دندانهای دو فک برای هماهنگ بودن ارتودنسی شود. این رو از متخصص معالج خود بخاهید. در غیر اینصورت می توانید از مطب وقت بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار گیرد.شماره تلفن مطب 22011892 می باشد.

 33. Avatar Amin گفت:

  سلام. آقای دکتر ممنون از همه لطفتون امیدوارم خداوند در تمام مراحل زندگی حافظتون باشه و هر روز موفقیت های بیشتری به شما و خانواده گرامیتان نصیب کنه شما علاوه بر لینکه ارتودنتیست عااالی هستید انسان بزرگواری هم هستید.🙏🙏🌺🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از مهر و محبت شما.

  2. Avatar بابک گفت:

   سلام من 2سال و نیم ارتودنسی کردم و فقط یه دندون نا فرم داشتم ک هنوز هیچ تغییری نکرده چند وقت پیش دندون عقل هم کشیدم بازم تاثیری نداشت مشکل از دندون منه پزشک لطفا راهنمایی کنید پزشک که فقط میگه درست میشه و حرفاش هیچکدوم درست نبوده

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج خودتان هستید باید با او مشورت کنید.

 34. Avatar ملیحه مرادی گفت:

  با سلام. من ۴۲ سالمه و طبق نظر ارتدونتیست نیاز به ارتودنسی و سپس جراحی فک دارم. با توجه به اینکه تا دو سه ماه آینده مهاجرت میکنم، ایا هیچ راهی برای بهتر شدن ظاهر فک نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 35. Avatar هومن اصغرپور گفت:

  سلام اقای دکتر، جنابعالی و تیم حرفه ایتون زیباترین خنده ها را به فرزندان ما هدیه میدهید. ممنون و سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس و درود برشما. امیدوارم همیشه لبخند بر لبانشان باشد.

 36. Avatar پارمیدا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید،من ۱۷سالمه ودندون هام بهم ریخته یا نامیزون نیست فقط دوتا از دندون هام چند ۲ ۳ میلی متر فاصله داره، چه مدت باید ارتودنسی داشته باشم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، میزان فاصله دندانها و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. شماره تلفن 22011892

 37. Avatar شیما گفت:

  سلام اقای دکتر،من الان ۲۴ سالمه تو کودکی دکتر گف باید دستگاه بزارم واسه فک پایینم و همچنین ارتودنسی متحرک گذاشت فقط دندون پایینمو خوب شده بود کامل ولی الان نمیدونم به خاطر دندون عقلمه ک درمیاد هم از پایین هم از بالا دوباره خراب میکنه یعنی یکم دندونای پایینم از بالاییام جلوتر میزنه دندون پشتیام کامل روی هم قرار دارن خواستم بدونم دیگ بدتر نمیشه که فکم؟؟خیلی نگرانم لازمه برم ارتودونسی ثابت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. Avatar نسترن گفت:

  سلام آقای دکتر من 24 سالمه قبلا ارتودنسی انجام دادم ولی متاسفاه نتیجه مطلوبی نداد و همچنین 3 تا از دندان های من را طی درمان کشیدن. من فک پایینم عقبه و دندان های فک بالاییم دندان های پایین را پوشانده و لبخند لثه ای دارم و کلا دندونام جمعه . به تازگی پیش یک پزشک ارتودنسی معاینه شدم گفتن که باید هم ارتودنسی بشم و هم جراحی دو فک و هم 3 تا ایمپلنت . نمیدونم چیکار کنم یعنی انقد تفاوت تشخیص بین 2 پزشک ؟؟؟ من ناراحت دندان های کشیده شدم هستم بخاطر تشخیص اشتباه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متاسفانه طرح درمان دندان های شما صحیح نبوده است. اکنون برای درمان مشکل دندانهای شما باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. شماره مطب 22011892

 39. Avatar نثاری گفت:

  باسلام..آقای دکترمن امروزارتودنسی کردم برای اینک فاصله بین دندان پیش بسته بشه وبعدش چون دندان نیشام شیری هستن اونارومیخوام بکشم وایمپلنت کنم…حالا بنظرشماایمپلنت کنم یاباهمین ارتورنسی فضای اوناروهم ببندم؟ممنون میشم اگ جواب بدین،واینک چقدرزمان میبره برای بستن فاصله نیش ها

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در اولین جلسه در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمان ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

  2. Avatar شادی گفت:

   سلام آقای دکتر دختری ۱۷ سال هستم دندونای پایینم فکم کمی کج هستن یسوال داشتم ارتودنسی درصورتی که کج بودن دندونا خیلی کم باشه باعث نمیشه فک خراب شه کج شه ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    یا سلام. خیر، درمان ارتودنسی برای مرتب سازی دندانهاست و باغث کج شدن فک نمی شود.

 40. Avatar سمانه کیخا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین
  دکتر من می‌خوام ارتودنسی کنم فقط دندونای جلوی فک بالام نامرتبه و فک پایین مشکلی نداره من بخاطر هزینه فقط می‌خوام فک بالارو ارتودنسی کنم و دکترم گفت اگه فک پایین و نمی کنی ممکنه بعد ها در گفتن بعضی کلمات مشکل ایجاد بشه میخواستم بپرسم ازتون همچین چیزی پیش میاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 41. Avatar Dara گفت:

  سلام وخسته نباشیدخدمت شماسوالی داشتم ک اگ جواب بدین ممنونتون میشم بنده خانم۲۰ساله هستم ک فک بالایم نسبت ب پایین جلوتره همچنین فک پایین جراحی فک احتیاج داره طبق باگفته چندپزشک ک معاینه کردن ومیخام بعدارتودنسی عمل بینی انجام بدم دلیل ناهنجاری دندانم خوردن انگشت شصت دربچگی بوده میخام بدونم ایاراهی هس ک بدون جراحی فک پایین ب نتیجه برسم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. Avatar سمیرا گفت:

  سلام اقای دکتر بنده ۲۰ سالمه و فک پایینم کوتاه بود و فک بالا بلند بود جوری ک دندونای جلوم از دهنم بیرون زده بود
  حالا نزدیک ب یک ماهه ک عمل کردم ولی مشکلم این ک دندون های آسیاب بالا و پایین سمت راستم فاصله پیدا کردن و روهم قرار نمیگیرن
  یعنی وقتی دندونامو روهم میزارم قشنگ همه دندونام اگه از سمت چپ حساب کنی رو هم چقت میشن تا ک میاد تا دندون نیش سمت راستم ازونجا ب بعد فاصله میگیرن از هم
  دکتر بعد عمل رفتم ویزیت و گفت طبیعیه و با ارتودنسی درست میشه
  آیا درست میشه خیلی نگرانم ممنونم اگع پاسخ بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 43. Avatar شهروز گفت:

  سلام . آقای دکتر جمیلیان عزیز دستتون درد نکنه چقدرخوب شدن دندانهام کیف میکنم. خودمو که تو آیینه میبینم دعاگوی شما هستم . امیدوارم همیشه ی خدا لبتون خندون تنتون سالم و سلامت باشه🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از لطف شما. انشاالا همیشه بخندید و سلامت باشید.

 44. Avatar آیدا گفت:

  سلام ، ممنون از شادی و لبخند زیبایی که به من دادید. بهترین متخصص ارتودنسی دنیا🙏🌺

  من واقعا مدیون زحمات شما هستم. سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم

 45. Avatar الناز گفت:

  آقای دکترسلام خاستم از شما تشکر کنم، شما بسیار خلاق، نابغه، با استعداد، دوستداشتنی و مهربان هستین. کارهای درمان ارتودنسی شما بسیار عالی و حرفه ای هست. متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس .

 46. Avatar قنبری گفت:

  سلام اقای دکتر
  یکی از دندانهای من در کودکی بر اثر ضربه کج شده،میخواستم بدونم برای صاف کردن اون باید کل فک رو ارتودنسی کنم یا اینکه میشه فقط دویا سه تا دندان رو براکت گذاشت؟درحال حاضر ۲۸سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان کجی دندان، وضعیت و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.شماره تلفم مطب 22011892

 47. Avatar فرزانه گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من ۲ سال پیش ارتودنسی انجام دادند اما شیب فک بالام کامل برطرف نشده ،امکان داره با پلاک اصلاحش کرد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان که متخصص معالج شما بکار برده خوب و درست نبوده باید در طی این دو سال مشکل شما حل میشد.

 48. Avatar نادیا گفت:

  سلام آقای دکتر
  بسیار ممنونم از شما، که در این شرایط سخت بهداشتی به مردم خدمت میکنید. من 6 ماه هست که شما دندانهایم را ارتودنسی کردید و بسیار راضیم. خودتون و کادرتون بسیار مهربان و دوست داشتنی هستن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما.

 49. Avatar شایسته گفت:

  آقای دکتر سلام من شایسته حسینی هستم . هفته پیش دندانهام را باز کردید خیلی خوب و قشنگ شدن واقعا ازتون ممنونم . کارتون فوق العاده است. برادرم هم سه سال پیش بیمار شما بود دندانهاش را ارتودنسی کرده بودین. ما همش مدیون زحمات شما هستیم. دختر خالم هم دیروز پیش شما ارتودنسی انجام داده . ممنونم ازتون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لطف دارید . موفق و سلامت باشید.

 50. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر من ۱۷ سالمه و می خوام ارتودنسی و شروع کنم ولی به فلزات حساسیت دارم و روی پوستم دونه های ریز میزنم
  راهی هست که حساسیت ندم و ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود و حضوری راهنمایی خواهید شد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 51. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان عزیز بسیار ممنونم از شما، که در این شرایط سختگیرانه بهداشت ما رو رها نکردین، ممنون از شادی و لبخند زیبایی که به من دادید. بهترین متخصص ارتودنسی دنیا🙏🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از لطف و محبت شما.

 52. Avatar حمید سرخوش گفت:

  سلام وقت به خیر
  ببخشید در مورد ارتودنسی یه بیمار میخواستم بپرسم فردی مراجعه کرده یک نوجوان هست که تو فک پاینش برای دندان هاش جا نیست و کمبود فضا برای دندان هاش سبب انحراف دندان های نیش فک پایین به سمت جلو شده و همین موضوع هم با گذشت زمان برای فک بالاش در حال رخ دادن هست که سبب میشه دندان های نیش فک بالا به سمت داخل انحراف پیدا کنند
  این بیمار به به چند تا دندان پزشک مراجعه و آنها پیشنهاد دادند برای درمان و جلوگیری از برگشت… ۴ تا دندان آسیای کوچک هم در فک بالا وهم پایین رو بکشند و بعد اورتودنسی کنند
  میخواستم بپرسم که ایا روش بهتری به غیر کشیدن ۴تا دندون وجود داره تا درمان کامل و بدون برگشت باشد؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر با کمبود فضا مواجه باشیم باید دندان کشیده شود. طرح درمان خوب و درست نقش مهمی در درمان ارتودنسی دارد. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 53. Avatar سیما گفت:

  سلام آقای دکتر ما می توانیم برای ارتودنسی به هر متخصص ارتونتیست مراجعه و اطمینان کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد. شما کارهای قبل و بعد بیماران متخصص ارتودنسی مورد نظر را در سایت مطب شخصی اش و اینستاگرام ش ببینید و سپس تصمیم بگیرید.

 54. Avatar حدیثه گفت:

  سلام آقای دکتر من دندان هایم را ارتودنسی کردم و بعد از در آوردن پلاک ها به من نوعی پلاک دیگه دادند ولی من آنها نزدم و الان دندان هایم کمی جا به جا شده چه کار کنم ؟؟
  آیا می توانم پلاک ها را از الان بزنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از پلاک متحرک بعد از ارتودنسی ثابت برای تثبیت دندانهای شما ضروری بوده. الان بهتر است به متخصص ارتودنسی خود جهت مشورت مراجعه کنید.

 55. Avatar مینا همایی گفت:

  با سلام خدمت دکتر جمیلیان جناب دکتر شما واقعا حرفه ای کار می کنید. با ظرافت و دقت تمام ، از کادر قوی و مدیریت این تیم توسط خود شما واقعا تشکر می کنم . امیدوارم این خوشحالی و شادی که نصیب ما می کنید بصورت معنوی ( جون فراتر از ارزشهای مادیست) در زندگیتون نمود پیدا کنه، خداوند شما را حفظ کنه و شادیهاتون بیکران و قلبتون پر قوت باشه، الهی آمین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما.

 56. Avatar صالح گفت:

  سلام آقای دکتر ممنونم بخاطر قشنگترین خنده هایی که درست می کنید، امیدوارم قشنگترین خنده ها براتون ساخته بشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. سپاس از لطف شما.

 57. Avatar ameneh گفت:

  سلام اقای دکترمیخاستم بدونم چطورمیشه فهمیدیک دکترارتودنسی ماهروکاربلدهست وایااین موضوع اصلااهمیتی داره درنتیجه کاریانه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی خوب کسی هست که درمان ارتودنسی خوب ارایه دهد. شما می توانید کارهای قبل و بعد متخصص ارتودنسی مورد نظر را در سایت ببینید. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

   1. Avatar Mobina گفت:

    سلام اقای دکترجمیلیان با تشکر و سپاس از تیم حرفه ایتون که زیباترین لبخند ها را به فرزندان ما هدیه میدهید.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. ممنون از لطف شما.

 58. Avatar هدی گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان عزیز بسیار ممنونم از شما، که در این شرایط سختگیرانه بهداشت ما رو رها نکردین، ممنون از شادی و لبخند زیبایی که به من دادید. بهترین متخصص ارتودنسی دنیا🙏🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از لطف و محبت شما.

 59. Avatar لیلی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  من 23 سالمه و 12 سالگی بدلیل اینکه فک بالام بشدت جلو بود و مقداری دندون هام بهم ریخته بود ارتودنسی ثابت گذاشتم. اما الان حدود چهار ساله که دوباره دندون های فک بالام جلو اومدن. البته مقداری هم بدلیل دراومدن دندون های عقلم هست چونکه فکم کوچیکه و جای دندون دیگه ای نداره اما با اینکه یکی از دندون عقل هامو کشیدم ولی دندون هام عقب نرفت..از اونجایی که دندون های جلوم بزرگ تر از باقی دندون ها هستن جلو اومدن فک بالام بیشتر خودشو نشون میده..میخواستم ببینم با استفاده از ارتودنسی متحرک یا ارتودنسی لینگوال این مشکل رفع می شه؟ اگر رفع میشه در طول چه مدت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 60. Avatar فائزه گفت:

  سلام من الان یک ماه دندونامو ارتودنسی کردم اما از بند یا حلقه دکترم استفاده نکرده ازش پرسیدم جوابی نداد نگرانم دوتا دندون از بالا…دوتا دندون از پایین کشیدم میخواستم بپرسم بند برا چه زمانیه ایا من نیازی نداشتم؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 61. Avatar آلیس گفت:

  سلام من ۱۷ سالنه میخوام ارتودنسی کنم آیا دندان عقل باعث میشه تمام زحمات وو هزینه ای که برای ارتودنسی انجام دادم به هدر بره یا دندان عقل مشکلی برای ارتودنسی و درست شدن دندان ها ایجاد نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید چون اگر مشکلی پیش میاد من ارتودنسی رو بزارم بعدازاینکه دندان عقل دراومد…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892 یک ارتودنتیست خوب، با هنر و تجربیات خود تمام جوانب کار را بررسی میکند و سابقه کاری خود را زیر سوال نمیبرد.

 62. Avatar الناز گفت:

  سلام جناب اقای دکتر خسته نباشید . ببخشید من ۳۰ سالمه فک بالام کوچیک بود که دکترم با expander گفتن میشه یکم فکمو باز کنن و همزمان ارتودنسی هم انجام دادم دندونام به صورت خرگوشی هست ترس از اینکه بعد از ارتودنسی دندان هام به جای اولیه برگردن خیلی منو نگران کرده ایا امکان چنین مشکلی هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 63. Avatar شهاب گفت:

  سلام آقای دکتر دندونهام خیلی عالی شده ممنون از شما ایشالا همیشه پرتوان باشید و در اوج باشید.🦾

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون موفق باشید.

 64. Avatar ahmad گفت:

  سلام ممنون و سپاساز شما. سایت شما کاملترین و عالیترین سایت متخصص ارتودنسی در ایرانه.کار ارتودنسی شما هم عالیه من 6 سال پیش شما دندانهایم را ارتودنسی کردید دندانهام عالی و خوبن اصلا جابجا نشدن.🙏🙏🌺🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق و پیروز باشید.

 65. Avatar Setayesh گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من 14 سالمه و یکی از دندان های پایین سمت راست ی یکی از سمت چپ رو کشیدم من میخام ارتدنسی کنیم و تقریبا دندون پوسیده دارم باید دندونا پوسیده رو بکشم؟
  و اینک دوتا ازدندونامو کشیدم مشکلی نداره ارتدنسی میکنن برام البته لثه هام سالمن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 66. Avatar بهارک گفت:

  سلام، آقای دکتر شما بهترینید ممنون ازتون بابت این لبخند قشنگی که بهم هدیه دادید. خداراشکر میکنم که شما را انتخاب کردم بهترینید بهترین🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امیدوارم همیشه بخندید و سلامت باشید.

 67. Avatar ستایش گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من 14 سالمه و یکی از دندان های پایین سمت راست ی یکی از سمت چپ رو کشیدم من میخام ارتدنسی کنیم و تقریبا دندون پوسیده دارم باید دندونا پوسیده رو بکشم؟
  و اینک دوتا ازدندونامو کشیدم مشکلی نداره ارتدنسی میکنن برام البته لثه هام سالمن ممنون از جوابایه خوبتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 68. Avatar ماندانا گفت:

  با سلام
  آقای دکتر سپاس از شما که با دانش و تجربه و تیم پزشکی درجه یکتون زیباترین لبخند را به فرزندان ما هدیه می دهید.مانا باشید و پر توان 🍀🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از حسن توجه شما.

 69. Avatar شاپور گفت:

  با سلام
  آقای دکتر اختراع جدید شما را واقعا تبریک عرض میکنم. شما بهترین ارتودنتیست در ایران هستید. بهترین هستید افتخار ایران و ایرانی. پرچم ایران بالاست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما. ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمان افتخار میکنیم.

 70. Avatar سارا گفت:

  سلام خدمت شما.من دو تا دندون نیش بالام یکم بیرونه اگه ارتودنسی کنم هم ردیف دندونام میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 71. Avatar مهتاب گفت:

  سلام اقای دکتر من قبل ارتودنسی یکی از دندونامو از فک بالا کشیدم .و هفته بعدش که رفتم پیش دکترم ایشون برام بریس کار گذاشتن دقیقا کنار دندونی که کشیده شده بود و این در حالی بود که لثه ی من هنوز جوش نخورده بود الان نه روزه که دندونمو کشیدم ولی هنوز جاش جوش نخورده و بعد گذاشتن بریس یکمی ملتهب شده … خیلی ناراحتم احساس میکنم دکترم تصمیم درستی برام نگرفتن …. میشه راهنماییم کنید ایا خوب میشه لثم جوش میخوره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خودتان هستید و هیچ بیوگرافی از دندانها و شرایط فکین شما ندارم بنابراین اظهار نظر نمیکنم.

 72. Avatar عاطفه گفت:

  سلام دکتر
  من دوسال و نیمه که ارتودتسی رو شروع کردم ویکی از دندونای نیشم بالاتر از سطح رویش بقیه بود، طبق تشخیص دکترم 4تادندون کشیدم الان دندون نیشم جابجاشده ولی هنوز یه فضای خالی کوچیک با دندون کناریش داره ولی دکترم میخواد براکتارو برداره آیاممکنه این مشکل با نگهدارنده حل بشه؟یا باید براکتا هنوز بمونن و کش استغاده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالجتون هستید. شرایط قبل و بعد دندانهای شما را ندارم. و نمیتوانم هیچ اظهار نظری بکنم.

 73. Avatar مینو گفت:

  آقای دکتر جمیلیان سلام
  سایت شما فوق العاده عالی و مفید هست و کلی فیلم های آموزشی که خودتون صحبت میکنید در سایت موجوده. سایت شما در ایران کاملترین و مجهزترین سایت یک متخصص ارتودنسی می باشد. کارتون هم بی نظیره واقعا هیچوقت فکرش را نمیکردم دندونام اینقدر خوب و قشنگ بشن . واقعا آقای دکتر جمیلیان ازتون ممنونم ، کارتون فوق العادست.🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از لطف و محبت شما . سلامت باشید.

 74. Avatar ریحانه گفت:

  سلام . من 19 سالمه و فک پایینم یکم عقبه و متخصص ارتودنسیم هم بهم گفتن که فک پایینم اگه جراحی نشه ، فک بالا به حالت اولیه خودش برمیگرده
  همچین چیزی ممکنه ؟ چند درصد احتمال داره و ایا میشه بعد از اتمام دوره درمان ارتودنسی بازم عمل فک انجام داد یا خیر ؟
  چون من فیلماشو دیدم که داخل فکم پیچ میزارن و چانه رو برش میدن و.. نگرانم که ایا حتما باید عمل کنم یا فک بالام تغییر نمیکنه
  ممنون میشم کمک کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. و حضورا راهنمایی خواهید شد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 75. Avatar Neda گفت:

  سلامم من پنج شش ماه ارتدنسی کردم بعد اگر بخوام به خاظر کرونا نتونم یه چند ماه برم برای سفت کردن سیمام برای دندونا مشکل ایجاد میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رعایت پروتکل های بهداشتی از هر دو طرف ( شما و مطب متخصص دندانپزشکی) برای ادامه درمان ارتودنسی اقدام شود.

 76. Avatar محبوبه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۶ سالمه و به نظر خودم فک بالام جلو و دندونام هم مرتب و کاملا روی هم قرار میگیرن ولی ویزیت که شدم یکی از جراح های فک گفتن باید ارتودنسی انجام بدم و فک بالا و پایین و چانه جراحی بشه و جراح دیگه ای که ایشون هم خیلی معروف هستن ارتودنسی رو تجویز نکردن و فقط جراحی فک بالا و پایین و چانه.
  امکانش هست فقط با جراحی مشکلم حل بشه یا در صورت امکان ارتودنسی بعد از جراحی انجام شه و یا کلا به جای جراحی فک ارتودنسی و جراحی چانه انجام بدم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. حضورا بعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.

 77. Avatar فاطمه ف گفت:

  سلام آقاي دكتر سوالي داشتم از حضورتون، شما مطلبي رو منتشر كرده بوديد براي كشت دندان، ميخواستم ببينم كه اين كار توي ايران براي كسي انجام شده؟طول مدتش به چه صورته؟كجا اينكار رو انجام ميدين؟ برايدندان هاي غدامي هم كار ميكنه اين روش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کشت دندان با سلول های بنیادی در دانشگاه اصفهان انجام شده . شما به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران مراجعه کنید.

 78. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر من در 7سالگی‌ فک پایینم شکسته بود و الان 22سالمه و می‌خوام ارتودنسی انجام بدم و اینکه دکتر گفتن که فک پایینم یکم جلو است می‌خوام بدونم که من فکم قبلا شکسته بود با انجام این کار فشاری به فک وارد نمیشه و مشکلی برام نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. حضورا بعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.

 79. Avatar اعظم گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  دخترم ده سالش هست و نیاز به ارتودنسی به مدت دو سال داره ولی ما در جریان پروسه مهاجرت هستیم ایا ما میتونیم ارتودنسی رو شروع کنیم تاهروقت که ایران بودیم و بعد ادامش رو از کانادا ادامه بدیم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. حضورا بعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.

 80. Avatar نگار گفت:

  جناب دکترجمیلیان سلام،
  شما واقعا حرفه ای کار می کنید. با ظرافت و دقت تمام ، از کادر قوی و مدیریت این تیم توسط خود شما واقعا تشکر می کنم . امیدوارم این خوشحالی و شادی که نصیب ما می کنید بصورت معنوی (جون فراتر از ارزشهای مادیست) در زندگیتون نمود پیدا کنه، خداوند شما را حفظ کنه و شادیهاتون بیکران و قلبتون پر قوت باشه، الهی آمین.🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون و درود بر شما.امیدوارم همیشه لبتان خندان باشد.

 81. Avatar Mehr گفت:

  دكتر خواهش ميكنم جواب سوال منو بديد خيلي برام مهمه من ب يك متخصص اورتودنسي مراجعه كردم من فك بالام جلو تر از فك پايينم هس بمن گفتن دوتا دندان (يكي ٦ يك سمت يكي اون سمت)بكش بيا اورتودنسي ميكنم دندانها ميرن عقب،بعد من تا هفت ماه ديك ميخام ازدواج كنم نگرانيم اينه ايا بعد از گذشت شيش ماه دندانها تا حدودي جفت ميشوند ك اون فضاي خالي بين اون دندانهايي ك كشيدم رو پر كنه؟؟ك روي ظاهرم تاثير منفي نداشته باشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 82. Avatar داودی گفت:

  سلام اقای دکتر
  یک ماه دیگه درمان ارتودنسی من به اتمام میرسد ولی دوتا دندان جلو از هم فاصله گرفته اند
  ایا طبیعی هست و بعد از برداشتن براکتها، این فاصله از بین میرود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان خوب نبوده در درمان ارتودنسی نباید فاصله دندانها باز شوند. در این خصوص با متخصص اراودنسی خود مشورت کنید.

 83. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر دختری 20 ساله هستم.من دندان های فک بالام کمی جلو هست و انگار فک بالام یه قوس کوچیک داره.میخام ارتودنسی انجام بدم ولی امسال عروسیمه نمیتونم بنظرتون میشه سیم و براکت چند روز برداشت و بجاش الاینر زد؟فقط برای چند روز.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 84. Avatar نجمه گفت:

  سلام،لطفا یه دندانپزشک خوب توی شهر قم اگه میشناسین معرفی کنید،ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. متاسفانه نمیشناسم. در گوگل سرچ کنید.

 85. Avatar نجمه گفت:

  سلام،خسته نباشید، قسمت گودی دهانم زیر لثه ها برآمدگی هایی هست که شکل دندون هست برا حل این مشکل لطفا من رو راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به این شکل بدون معاینه کلینیکی نمیوان اظهار نظر کرد. جهت معاینه به دندانپزشک مراجعه شود.

 86. Avatar مها گفت:

  سلام خسته نباشید.من حدود یکسال هست ارتودنسی کردم ودکترم دندون های آخرم رو ارتودنسی نکردمیخاستم ببینم بعدامشکلی پیش نمیادواززیباییش کم نمیکنه. وسوال دومم اینکه تراشیدن دندون به دندون آسیبی میرسونه ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید از متخصص معالج خود پرسیده شود.بدون معاینه کلینیکی نمیتوان اظهار نظر کرد. تراشیدن دندان مشکلی پیش نمیاد بستگی داره برای چی و چگونه اینکار انجام میشه.

 87. Avatar دلارام گفت:

  سلام دكتر وقت بخير
  ببخشيد من دوهفته پيش ارتودنسيم رو باز كردم
  قالب گذاشتم ،دندون پيشين جلو سمت چپم جلو تر بود رفتم پيش دكترم قالبم رو تغيير شكل داد درست شد دندونم ولي الان بنظرم داره ميره به سمت راست ،قالب رو بزارم درست ميشه بنظرتون يا برم پيش دكترم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. را از دندانهای شما ندارم. بنابراین نمیتوان اظهار نظر کرد.

 88. Avatar آذين گفت:

  سلام خسته نباشيد، من به تازگي ارتودنسي هاي ثابتم رو برداشتم ولي يكي از دندون هام پوسيده شده و هنگام خوردن مايعات سرد درد ميگيره، ميخواستم بپرسم اگر دندونم رو درست كنم ايا باعث بهم ريختگي دندون هام ميشه، و با توجه به اين ايا بايد دوباره دندونام قالب گيري بشه و پلاك جديد بگيرم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، دندان را عصب کشی و پر کنید مشکلی پیش نمیاید.

 89. Avatar Sara گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۱۴ سالمه و یکی از دندان های فک بالام که دائمی بود بر اثر صانحه ای کامل و با ریشه از لثه ام خارج شد و ما ان دندان رو دوباره وارد لثه ام کردیم و الان تقریبا چسبیده . پزشکم گفتن که ۲ سال باید صبر کنم که دندانم کامل بچسبه . میخواستم ببینم که من بعد از این ۲ سال می تونم دندان هایم را ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 90. Avatar وانیا گفت:

  سلام دکتر من دختر ۱۵ ساله هستم فک پایینم عقبه و فک بالام جلو است .برای ارتودنسی به متخصص مراجعه کردم و گفت باید دو دندان از بالا و دو دندان از پایین بکشم و بعد ارتودنسی کنم آیا فک پایینم کج نمیشه و دیگه عمل جراحی نیاز ندارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. معاینه رایگان است.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی و درمان دندانهای فرزند شما دارد.

 91. Avatar رستگاری گفت:

  سلام.آقای دکتر کارتون محشره یه جورایی هنر و دانش شما معجزه می کنه شما بهترین ارتودنتیست هستید نیک فرجام باشید. واقعا فک و دندانهای فرزندان من را زیبا و عالی درست کردید.سپاسگزارم از شما 🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متشکرم، سلامتی شما آرزوی ماست.

 92. Avatar سارا گفت:

  سلام وقت بخير،دكتر من كمي فك بالاييم جلوئه و نميخام عمل كنم با ارتودنسي ميتونم فقط دندوناى نيش رو جمع تر كنم كه فكم گردتر بشه؟نه اينكه برگرده عقب چون من دندونام جلو نيستن ومرتبن فقط برجستگي فكه اونم كم و بيشتر دندوناى نيشم از ريشه وفك برجستگى دارن واين فكم رو بد فرم ومربعي تر نشون ميده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 93. Avatar میرزانژاد گفت:

  سلام خدمت دکتر
  من چند هفته ای هست که ارتودنسی فک بالارو انجام دادم البته شهرستان دیگه بعلت دانشگاهم
  الان پشیمونم و رفت و آمد برام سخته
  بنظرتون امکانش هست ادامه ارتودنسی رو متخصص شهر خودم انجام بده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید با متخصص ارتودنسی معالج خودتون مشورت کنید.

   1. Avatar رضایی گفت:

    با سلام و خسته نباشید
    آیا شما با این روش درمان در رشت نمایندگی دارید؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. خیر، متاسفانه . شما می توانید برای درمان ماهی یکبار به تهران بیاید . ما در مطب از شهرهای جنوبی کشور بیمار ارتودنسی داریم. بیماران شهرستانی را زودتر ویزیت می کنیم تا در مطب معطل نشوند. شماره تلفن مطب برای گرفتن وقت قبلی 22011892

 94. Avatar سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱سالو ۶ماه هست ک اورتودنسی کردم. و یکی فاصله ی بین دندانی کم اما مشخص و اعصاب خورد کن بین دندومام ایجاد شده ک هرماه ک میرم دندونپزشکی،اون فاصله بین اون دو دندون رو ک ببندن این فاصله میفته بین ۲دندون دیگه …و این قضیه در ۳ماه و ۳بار گذشته اتفاق افتاده .میشه لطف کنید رهانمایی کنید منو.چون واقعا منو نگران میکنه.اصلا طبیعیه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان متخصص ارتودنسی شما باعث بوجود آمدن این مشکل می شود. شما تحت درمان متخصص معالج خودتان هستید .

 95. Avatar M_S گفت:

  سلام
  من ۱۴ سالمه و به دلیل میدلاین و کمی به هم ریختگی دندان هام میخواستم ارتودنسی انجام بدم ولی خانوادم میگن که به خاطر دردی که ارتودنسی داره بهتره صبر کنم تا بزرگ تر بشم چون از لحاظ بدنی هم کمی ضعیف هستم . به نظر شما آیا درسته که صبر کنم ؟و اینکه ارودنسی درد زیادی داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هر جه در سن پایین تر ارتودنسی انجام شود . استخوانها نرم تر و بسیار راحت تر انجام می شود. برای مطالعه بیشتر با این لینک ها مراجعه شود. سن مناسب ارتودنسی و بهترین سن برای ارتودنسی و آیا ارتودنسی درد دارد

 96. Avatar اسما گفت:

  سلام ببخشید من ارتودنسی کردم و اینکه دیروز عناب خوردم و هستش لای دوتا سیم اخری که به دندونم چفت شده گیر کرد و یکی از سیم ها خیلی به سمت پایین خم شده و سیم دیگه هم به دندونم فشار اورده…و الان همه ی دندونای پایینم درد میکنه و ازردس به طوری گه نمیتونم دندونای بالاییمو به پایین یا بزنم.میخاستم ببینم مشکلی داره؟یعنی میتونه موجب کج شدن دندونام بشه؟اخه بخاطر کرونا فک کنم دکترم نباشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید.شما باید در زمان ارتودنسی ، رژیم غذایی مخصوص ارتودنسی را داشته باشید. غذاهای سفت و هسته دار را به تکه های ریز بریده و میل نمایید مراجعه به این لینک رژیم غذایی در ارتودنسی

 97. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود 20 روزهارتودنسی کردم همان روز اول دریکی ازدندانهای عقب دربالا دکتریک چیزی که فک کنم کاپوزیت باشه به دندان بهش متصل کرد که یکمم نوک تیزه وهرروز فشاربسیارزیادی به دندانهای پایینم وارد میکنه ونمیزاره که دندونام به هم برخوردکنن بازهم رفتم به مطب وگفت خودم اینوواست متصل کردم خواستم ببینم این طبیعیه؟چون واقعا ازفشاراون دندان آروم وقرارندارم وحس میکنم داره دندوناموخراب میکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید.

 98. Avatar یلدا گفت:

  سلام آقای دکتر .من ۱۸ سال سن دارم و ارتودنسی را به تازگی شروع کرده ام و فک من بسیار کوچک است و با اینحال دکتر من گفته است که نیاز به کشیدن دندان نیست و قصد داردفاصله ی بین دندانهای مرا با کشیدن چیزی شبیه به سوهان زیاد تر کنند.آیا از نظر شما طبیعی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. می توانید برای گرفتن وقت قبلی با شماره 22011892 تماس بگیرید.

 99. Avatar M گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین
  من چند ماهی هست ک ارتودنسی کردم
  یکی ار براکت‌های یکی مونده به اخر و شکستم و دکترم دیگه براکتی برام وصل نکرد
  الان سیم اون قسمت ک براکت نداره انحراف پیدا کرده یعنی کج شده
  امکانش هست ک راهنماییم کنید ک بتونم خودنم صافش کنم
  یا بابد حتما به دکترم مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید به متخصص ارتودنسی معالجتون مراجعه نمایید.

 100. Avatar مهدی گفت:

  سلام دکتر
  من چند ماهی هست ک شما دندانهایم را ارتودنسی کردید خیلی راضی هستم باوجودی که مطب شلوغه ولی خانم های منشی بموقع بیماران را راه می اندازن. بابت همه چیز و کار عالیتون ممنون . و تمام پروتکل های بهداشتی در مطب شما رعایت میشه. واقعا آقای دکتر شما دکتر خوب و عالی هستید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما.

 101. Avatar منیر گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین
  پسر من 8 سالشه دندانهاش روی هم هست و یکم نامرتب . می تونم در این سن برای معالجه به مطب شما مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام بله، شما جهت معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید . تا حضورا راهنمایی شوید. معاینه رایگان است. جهت گرفنن وقت قبلی با شماره تلفن 22011892 تماس بگیرید.

 102. Avatar مصطفی گفت:

  سلام اقای دکتر میخواستم بدونم شماره ی دارید که از طریق تلگرام یا واتساپ عکس دندونم رو ارسال کنم ببینید نیاز به ارتودونسی داره یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است حضوری باشد تا رادیوگرافی در زوایای مختلف بررسی شود .شما جهت معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید . تا حضورا راهنمایی شوید. معاینه رایگان است. جهت گرفنن وقت قبلی با شماره تلفن 22011892 تماس بگیرید.

 103. Avatar لیلا گفت:

  سلام اقای دکتر میخواستم بدونم دختر من انگشت شستش را می مکد چه عوارضی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باعث ناهنجاری های فک و صورت می شود. باعث کوچک شدن فضای سقف دهان است. به طور معمول فضای فک بالا بزرگ تر از فضای فک پایین است. ادامه مطلب مراجعه به این لینک مکیدن انگشت

 104. Avatar مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر میخواستم بایت اینکه منو از جراحی فک نجات دادید . دندانهای من مرتب و ردیف شدن و فکم هم درست شد.. با دستگاه جدید داخل دهانی که اختراع کرده بود برام گذاشتین. بسیار ممنون و سپاسگزارم از شما و همیشه دعاگویتان هستم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. منم از این بابت خرسندم. موفق باشید.

 105. Avatar ساناز گفت:

  سلام اقای دکتر میخواستم بدونم من 22 سالمه و چند تا از دندانهای جلو فک بالا نامرتب هستن . آیا با ارتودنسی متحرک درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان دندانهای شما ارتودنسی ثابت لازم است. شما جهت معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید . تا حضورا راهنمایی شوید. معاینه رایگان است. جهت گرفنن وقت قبلی با شماره تلفن 22011892 تماس بگیرید.

 106. Avatar مصطفی گفت:

  با سلام دکتر امکان داره حین ارتودونسی دندانی لق بشه و بیوفته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر ، اصلا چنین چیزی امکان ندارد.

 107. Avatar معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر بابت لبخند زیبایی که بهم هدیه کردین و زحماتی که این مدت کشیدین بی نهایت سپاسگزارم و براتون بهترین هارو آرزو میکنم🌹🌹
  فقط من یادم رفت که بپرسم پلاک رو تا چه مدت باید استفاده کنم . بازم بابت همه چی ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس. موفق باشید. تا 6 ماه کافی است.

 108. Avatar کیانوش گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من 20 سالمه از 15 سالگی واسه فک بالام اکسپندر گذاشتن که تا 18 سالگی فک بالا و پایینم رو عمل کنم اما متاسفانه نتونستم ادامه بدم دوره رو کامل الان واسه جراحی فک میشه بلافاصله بعد ارتودونسی جراحی کرد ؟؟؟؟ یا باید صبر کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود. معاینه رایگان است.

 109. Avatar حسین گفت:

  سلام. آقای دکتر واقعا کارتون بی نقصه . دندانهام خیلی عالی و مرتب شدن . دستتون را میبوسم. شما باعث افتخار ایران هستید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون و سپاسگزارم .

 110. Avatar نرگس گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید من ارتودنسی کردم و الان درمانم تموم شده و باید پلاکت های دندونم رو جدا کنن میخواستم بپرسم برای جدا کردن پلاکت ها از بی حسی استفاده میکنن یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، دردی ندارد. لزومی به بی حسی نمی باشد.

 111. Avatar غزل گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر من ۲۷ سالمه ۳ ساله که ارتودنسی کردم دندان نیش نهفته دارم که یکم مایل شده و پشت دندان شماره ۲ من قرار داره توی این ۳ سال فقط ۳ میلیمتر جا به جا شده آیا راه حل دیگه ای وجود داره که سریع تر جا به جا شه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا بتوان اظهار نظر کرد.

 112. Avatar mohadese گفت:

  باسلام من دختری ۲۱ساله هستم که وقتی ۸سالم بود دندان پیش فک بالام حین بازی شکست و بعدهم وقتی ۱۵سالم بود دندانپزشکی که مراجعه کردم دندانم رو کشید و از پروتز استفاده کردم تا الان دندان های فک بالام کمی نامرتب هم هستن میخواستم بدونم آیا بدون اینکه اون دندان رو ایمپلنت کنم امکانش هست که با ارتودنسی جای خالیش پرشود چون خیلی از کشیدن دندونم میگذره خیلیا میگن که استخوان فک تحلیل رفته و ممکنه ایمپلنت جواب نده لطفا راهنماییم کنین😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 113. Avatar داود دهقانی گفت:

  سلام آقای دکتر …فک من مشکل داره ایا میتونم اورتودنسی انجام بدم …

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 114. Avatar وندا گفت:

  دکتر من برای ارتودنسی پیش یک متخصص رفتم ایشون گفتن طی درمان ممکن پیوند مجبور بشی پیوند لثه انجام بدی درصورتیکه خوردگی لثه ندارم میشه جوابمو بدین؟!!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود بعد از معاینه می توان اظهار نظر کرد.

 115. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر عزیز خاستم بایت لبخند زیبایی که با هنر و علم دانشی که به من هدیه دادید بعد از خداوند متعال از شما سپاسگزاری کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم که شما رضایت دارید. سپاس از مهر شما.

 116. Avatar رضا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید . من می خاستم بابت زحماتی که برای بیماران می کشید تشکر کنم. امروز من مطب بودم و دندانهایم ارتودنسی شد. مطالب سایت هم عالی و کاربردی است.🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق و سلامت اشید.

 117. Avatar ساجد گفت:

  سلام اقای دکتر دندانهای من فاصله دارد و 28 ساله هستم. آیا می توانم ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در هر سنی، می توان ارتودنسی انجام داد در صورتی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد. جهت معاینه به مطب مراجعه شود. با شماره تلفن 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar Eli گفت:

    با سلام من ۱۶ساله هستم برای ارتودنسی به دکتر مراجعه کردم و گفتن که باید همه دندونام خراب حتی اونایی که لکه دارن باید درست بشن و این هزینه زیادی داره میخواستم بدونم نیاز هست همه دندوناها قبل از ارتودونسی درست بشن؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه انجام شود بعد از معاینه می توان اظهار نظر کرد.

 118. Avatar مهسا گفت:

  سلام من 22 سالمه و دندونام بسیار نا مرتبه چند سالیه که به بیماری تحلیل شدید لثه هم دچار شدم آیا میتونم ارتودنسی کنم یا کلا دیگه باید قید ارتودنسی کردن رو بزنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله با حفظ بهداشت مناسب دندانی و کنترل بیماری لثه می توانید ارتودنسی کنید

 119. Avatar صبا گفت:

  سلام وقت بخیر ۸ماهه که ارتودنسی ام تموم شده و دکتر از نگهدارنده ثابت برام استفاده کرده اصلا اهل جویدن غذاهای خیلی خشک و ته دیگ و اینا نیستم و بهداشت دندانام رعایت میکنم مدتیه متوجه شدم بین بعضی از دندونام فاصله افتاده اما اثری از کات شدن سیم نگهدارنده مشاهده نمیکنم توی این شرایط کرونا مطب رفتن برام سخته لطف میکنید راهنماییم کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مراجعه به متخصص معالجتون کنید.

   1. Avatar فاطمه گفت:

    سلام آقای دکتر من فاطمه هستم از اهواز میومدم. خیلی ممنون خاستم نشکر کنم دندانهام خیلی مرتب و ردیف شده . دیگه راحت میخندم و خجالت نمی کشم. ایشالا خدا بهتون سلامتی بده با وجود اینکه سرتون شلوعه ولی دقتتون بالاست و کارتون بیست بیسته . 🌺🌺🌺🌼🌼🌼🍀🍀🍀

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. موفق و سلامت باشید.

 120. Avatar کیانا شبان گفت:

  سلام ببخشید من تازه فک پایینمو ارتودنسی کردم بعد موقع جویدن غذا براکت های فک پایین داخل لبمو زخم میکنه آیا این طبیعی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. چون شما بیمار مطب ما نیستید من باید شما را معاینه کنم تا جواب قطعی به شما بدهم

 121. Avatar ساراویسی گفت:

  سلام اقتی دکتر من هجده سالمه حدود شیش ماه دستگاه ارتودنسی گذاشتم در طول این مدت احساس میکنم لوه و دندان های فک بالام خیلی. پایین اومده.آیا این مشکل در اخر درمان درست میشه؟ی سئوال دیگ اینکه ایا جلوزدگی لثه با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این سوالها را باید از دکتر متخصص ارتودنسی خودتان بپرسید . ولی برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. . معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 122. Avatar فرجی گفت:

  سلام وقت بخیر.
  اقای دکتر من ۳۵ سالمه و ۹واحدروکش در دندونای بالا دارم.بهم ریختگی دندونای پایین و جلو بودن فک بالا باعث پوسیدگی زیادی شده.میتونم با ارتودنسی مشکل رو حل کنم؟
  دندون قرچه هم دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله می توانید ارتودنسی کنید می توانید از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892

 123. Avatar Bahar گفت:

  با سلام آیا در این شرایط کرونا پذیرش ارتودنسی دارید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله مطب با پیروی از پروتکل های بین اللمللی جهت رعایت اصول بهداشتی علیه ویروس کرونا اماده پذیرش بیماران می باشد

 124. Avatar عارفه گفت:

  سلام آقای دکتر من آلرژی دارم….اسپری سالبوتامون مصرف میکنم احساس میکنم دندونام شله و فک کنم پوک شده دکتر گفته احساس میکنی چون بعد مصرف اسپری رو دندون و لثه اثر میزاره میخاستم ببینم میتونم با این حال ارتودنسی کنم یا نه. ممنون ازتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله می توانید ارتودنسی انجام دهید

 125. Avatar Parisa گفت:

  سلام،اقای دکتر وقت بخیر میخواستم بدونم امکانش هست که دندان عقل رو با ارتودنسی به محل دندان کشیده شده انتقال داد و همینطور فک پایین که عقب هستش رو به کمک ارتو دنسی به سمت جلو برد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا دندانهای شما معاینه شوند و حضورا راهنمایی خواهید
   شد.

 126. Avatar Parida گفت:

  سلام،اقای دکتر وقت بخیر میخواستم بدونم امکانش هست که دندان عقل رو با ارتودنسی به محل دندان کشیده شده انتقال داد و همینطور فک پایین که عقب هستش رو به کمک ارتو دنسی به سمت جلو برد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا دندانهای شما معاینه شوند و حضورا راهنمایی خواهید شد.

 127. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر جمیلیان ممنونم از زحماتی که برای دندانهای من کشیدید. واقعا من را از عمل جراحی فک نجات دادید. خاستم از شما تشکر کنم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خواهش میکنم . موفق و موید باشید.

 128. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر جمیلیان بنده 14 سال سن دارم،مشکل من اینه که پشت دندان پیشینی جانبی ام دندان اضافه درآمده بود، من با مراجعه پیش دندانپزشک دندان جلویی را کشیدم’و تصمیم دارم که اون یکی دندان را هم بکشم اما نگرانیه من دراین است که با کشیدن این دندان دیگر دندانی رشد نکند می خواهم بدانم که نگرانی نگرانی من در این مورد صحیح است یا خیر؟ اگر میشود به این سوال من پاسخ بدهید.پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتان.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به این شکل در فضای مجازی نمیتوان پاسخ داد. باید دندانهای شما معاینه شود تا جواب صحیح داده شود.

 129. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای دکتر من از بیرجند برای دندان های دخترم خدمت میرسیدم. انشاله سلامت و تندرست باشید ممنونم از زحماتی که برای دندانهای دخترم کشیدید. واقعا دندانهاش قشنگ و ردیف شده . روز اول که خدمت رسیدیم شما فرمودید که شلوغی و نامرتبی دندانهاش را درست می کنم واقعا هم همین شد. هر وقت برم امام رضا دعاتون می کنم.خاستم هم جویای احوالتون باشم و تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون و سپاسگزارم از لطف و محبت شما.

 130. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر. من حدود ۵ ماهه ارتودنسی کردم فقط فک بالا را. دندان ها صاف شد و فکم جلو امد بیشتر از ۵ میلیمتر و پزشکم تشخیص دادند دو تا دندان بکشم و کشیدم. میخوام بدونم آیا فک بالام زیاد عقب نمیره؟ که چهرم عوض شه ؟ و اینکه چه مدت طول میکشد جایگزین شود و دندان ها یکدست شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید این سوالات را از متخصص معالجتون بپرسید. من شرایط دندانها ، فکین ، رادیوگرافی و… قبل و بعد ارتودنسی شما را ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم.

 131. Avatar maryam گفت:

  سلام‌خسته نباشید .دندون های بالایی من فاصله دارن و یکی از دندون های جلو کجه میخوام این‌دندون کج صاف بشه فاصله ها بسته بشه یک‌جا رفتم گفتن یک فک رو برات انجام میدم یک جا دیگه گفتن باید دو فک رو انجام بدی وگرنه فک ها بهم ساییده میشه فک هام مشکل ندارن اگر یک فکم رو انجام بدم مشکلی برای فک پایینیم به وجود نمیاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید هر دو فک را انجام دهید تا هماهنگی لازم به دست اید در غیر اینصورت نتیجه درمان رضایت بخش نیست می توانید از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892 .

 132. Avatar طوبیی گفت:

  سلام آقای دکتر..بنده ۴سال پیش ارتودنسی انجام دادم ..یک سال سیم روی دندونام بود بعداز اون دوسال قالب متحرک ..ب پزشکم مراجعه کردم و گفتن ازین ب بعد قالب رو فقط شبای روی دندونم بزارم ..الان حس میکنم دندونم کج شده و داره ب حالت اول برمیگرده ..چیکارکنم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این مشکل را باید دکتر متخصص ارتودنسی معالج خودتان حل کند اگر نتوانست از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892

 133. Avatar Haniyeh گفت:

  با سلام، من ۲۱سالمه و دندانهای بهم ریخته ای دارم و میخام ارتودنسی کنم ، اما هنوز دندان های عقلم درنیامده ، ایا دندان های عقل در اینده مشکل ساز خواهد شد ؟؟؟؟
  سوال دوم اینکه ایا برای ارتودنسی همه دندانها باید سالم باشند؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می توانید ارتودنسی انجام دهید دندان های عقل در اینده مشکل ساز نخواهد شد. در ضمن برای ارتودنسی همه دندانها لازم نیست که سالم باشند

 134. Avatar آزاده گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من دندونامو به پزشک نشون دادم گفتن چون فک بالا کوچک هست قبل از ارتودنسی باید فک بالا رو یه مقدار باز کنیم و بعد ارتودنسی انجام بدیم ،میخواستم بدونم این راه حل رایج هست یا غیر منطقیه؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در موادی که فک بالا کوچک باشد باید فک بالا باز شود و لی باید دانست سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 135. Avatar حمیده گفت:

  سلام من دندونامو ارتودنسی کردم فک بالا . بعد براکت دو دندان های جلو یکم کج واقع شده این مشکلی در روند درمان ایجاد میکنه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده بدون یک اقدام درمانی مناسب رها شود دندان دچار عفونت می شود. همچنین عفونت دندان درمان نشده می تواند به تمام نقاط بدن سرایت کند. این عارضه دردناک معمولا ناگهانی بروز نمی کند و بر اثر عدم درمان و رسیدگی به پوسیدگی های دندانی و بیماری های لثه در طی طولانی مدت بروز می کند. مراجعه به این دو لینک عفونت دندان و نکاتی در مورد عفونت دندان

 136. Avatar امید گفت:

  با عرض سلام خدمت شما؛ ببخشید آقای دکتر خواستم بپرسم مطب از کی باز میشه؟ و اگر در این ماه باز میشه مشکلی نداره اواخر خرداد برای ویزیت خدمتتون برسم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نه مشکلی نیست. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید و اواخر خردادماه تشریف بیاورید.

 137. Avatar پریسا گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه دندون هام مرتب هست فقط فک بالام کمی جلو هست یعنی دندون های جلوام کج به سمت بیرون در اومدن اردتودنسی کنم حدودا چقدر طول میکشه تا عقب برن؟دندونی هم کشیده میشه؟
  هزینه نقد ارتودنسی برای فک بالا چقدر میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

  2. Avatar 😑 گفت:

   سلام خدمت آقای دکتر. ببخشید برای درمان ارتودنسی اگر نیاز به کشیدن دندان باشه، دندان قبل از درمان کشیده میشه یا در طول درمان؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 138. Avatar فرید گفت:

  سلام.
  آقای دکتر در جراحی فک آیا جسم خارجی درفک کار گذاشته میشه؟
  اگر کار گذاشته میشه آیا دائمی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در جراحی فک پلاتین می گذارند و تا آخر عمر باقی می ماند و هیچ مشکلی پیش نمیاید.

 139. Avatar متین گفت:

  سلام
  ببخشید من هنوز ارتودنسی دندانم تموم نشده .. اما حدود دو سال الان میگذره
  اما وقتی می خندم اصلا دندان ها مشخص نیست ..
  دندان های فک بالا دکتر می تونه به سمت پایین بیاره که کاملا مشخص بشه … بیشتر دندان های فک بالا با لب پوشیده شده
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   این مورد را باید از دکتر متخصص ارتودنسی معالج خودتان بخواهید که انجام دهد

 140. Avatar محمد حسین گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۱ سالمه ، می خواستم از تون بپرسم دندون اسیاب من پرشده میشه این دندون رو کشید بعد دندون عقل رو جاش با ارتودنسی گذاشت

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بعضی مواقع می شود اینکار را انجام داد. برای دادن جواب قطعی به شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . بعد از معاینه کلینیکی حضورا راهنمایی خواهید شد.

 141. Avatar A گفت:

  سلام ببخشید من ارتودنسی متحرک انجام داده ام و بعد از آن نیاز به ثابت بود ولی متاسفانه فاصله افتاد و هنوز نگذاشته ام ولی دندان هایم یکم حرکت کرده و به هم ریخته شده اند آیا می شود با ثابت آنها را درست کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله با ارتودنسی ثابت قابل انجام است می توانیداز مطب وقت بگیرید

 142. Avatar Melina گفت:

  سلام ببخشید من برا ارتودنسی اقدام کردن برام قالب گیری کردن سوپراتور انگولک کردم کشیدم بیرون یکیشو روز اول اونیکیرو بعد ۴ روز ….با این موضوع یه هفته دیرتر کش میزارن برام؟؟😭😭

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر سوپراتور خارج شود درمان به تاخیر می افتد

 143. Avatar فرشته گفت:

  سلام. من ارتودنسی کردم بعد میگن که بخاطره زبونم ممکن ارتودنسی باز شه
  یعنی امکان اینکه ارتو دنسی بخاطر زبونم باز بشه هست؟؟
  چیکار کنم که باز نشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   عدم برگشت درمان را باید دکتر معالج شما گارانتی کند و طرح درمان باید به گو نه ای باشد که درمان بر نگردد. تمام بیمارانی که در مطب دکتر جمیلیان درمان می شوند هیچ برگشتی ندارند.

 144. Avatar Farzane گفت:

  سلام دکتر جان، روز بخیر

  آیا بعد از انجام ارتودنسی روشی هست که بصورت سریع باعث ثبات لثه و عدم جابجایی دندان‌ها بشود یا فقط استفاده از قالب طی زمان طولانی کفایت میکند؟
  پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر طرح درمان درست باشد و متخصص ارتودنسی شما مجرب باشد . بعد از ارتودنسی ثابت به مدت یکسال و نیم یا دو سال ، برای مدتی یک پلاک مخصوص به فرد داده می شود. و کار ثابت می شود.

   1. Avatar مريم گفت:

    سلام اقاي دكتر من ١٨ سالمه و كمي دندان هاي فك بالام نامرتب است و يكي از دندان ها كمي جلو است ايا ميتوانم ارتودنسي لينگوال انجام دهم ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا حضورا راهنمایی شوید.

 145. Avatar سمانه گفت:

  سلام
  اقای دکتر خواستم تشکر کنم خیلی ممنون دندانهام مرتب و عالی شدن ، دیگه راحت میتونم بخندم بخاطر لبخند زیبایی که به من هدیه دادید سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امیدوارم همیشه لبخند بزنید و خوشحال باشید.

  2. Avatar سوسن گفت:

   سلام
   فک پایین دختر 9 ساله من عقب است با کدام نوع ارتودنسی متحرک یا ثابت قابل درمان است

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. ایشان نیاز به ارتودنسی متحرک دارند

 146. Avatar نيلوفر گفت:

  سلام اقاي دكتر اگر در اين شرايط ارتودنسي كنيم و به دليل كرونا نتونيم ماهي يكبار به دندانپزشك مراجعه كنيم،چه اتفاقي ميفته؟دندان ها نا منظم تر از قبل ميشوند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   می توانید برای اواخر خرداد از مطب وقت بگیرید . با گذاشتن سیم ها قرار نیست وصعیت بیمار بدتر شود شما روز به روز بهتر از قبل می شوید .

 147. Avatar سحر گفت:

  سلام اقای دکتر …. اقای دکتر کسی که ارتودنسی کرده ک دندوناش مرتب شه بعد اواخر ب سرش زده فکشو عمل کنه!!باید دوباره از اول ارتودنسی رو بر اساس فک جدید بچینه؟ من ارتودنسیم رو ب اتمام هست اما حس میکنم فکم کمی نامتقارن و فک سمت راستم بزرگتر ….اگه جراحی فک انجام بدم مجدد ارتودنسی لازم هست؟ و اگه بله مجدد ارتودنسی میشه وضعیت دندونام داغون نمیشه که میخواد باز جا ب جا شن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اینکار اشکال دارد و غلط است. متخصص ارتودنسی شما باید در ابتدا کار شما را راهنمایی میکرد که علاوه بر ارتودنسی فک شما نیاز به جراحی هم دارد . و اصولا اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک باید انجام شود.

 148. Avatar رضا گفت:

  عرض سلام دارم خدمت شما آقای دکتر
  اول خواستم تشکر کنم از سایت خوبتان و اینکه به سوالات ، پاسخ میدهید و اینکه خواستم یک سوال بپرسم اگر دندانهای شلوغ و نامرتب وسط روی هم قرارنگیرند ،حتما نیازی به جراحی هست یا با ارتودنسی حل میشود؟اگر نیاز به جراحی باشد در جلسه اول مشخص میشه؟
  باز هم تشکر میکنم از جنابعالی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 149. Avatar رضا گفت:

  سلام اقای دکتر پسرم رضا 16 سالش هست اوایل بهمن ماه ارتودنسی دندانهاش را باز کردین . قصد دارم در اینجا از شما تشکر کنم که لبخند زیبا و اعتماد به نفس بالا به رضا دادید. ممنونم ازتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سلامت و تندرست باشید.

 150. Avatar بهنام گفت:

  سلام. آقای دکتر خاستم از سایت خوب و مفیدتتان و اینکه پاسخگوی ما هستید تشکر ویژه کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاسگزارم از حسن توجه شما.

 151. Avatar امیر رضا گفت:

  با سلام خدمت شما
  آقای دکتر‌ ی سوال داشتم از خدمتتون ، حدود سه دندان از یک طرف فک پایین بنده به سمت داخل دهان متمایل هستند
  خواستم ببینم فقط با ارتودنسی قابل حل هست؟ سن هم ۲۵ سال
  با تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا جواب قطعی داده شود . با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar محمد گفت:

    سلام اقای دکتر من 38 سالمه ، می خواستم از تون بپرسم توی این سن میشه فاصله زیاد دندانهام با ارتودنسی بسته بشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله می شود. شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . بعد از معاینه کلینیکی حضورا راهنمایی خواهید شد.

 152. Avatar ایمان گفت:

  سلام من دندونمو چندوقت پیش تراشیدن از وسط الان داخلش خالی شده و عفونت کرده اما درد نداره ولی بوی بد و مزه بدی داره گفتن نمیکشن باید ارتودنسی کنن الان برایه ازبین رفتن عفونت باید چیکارکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این دندان باید عصب کشی شود . بدون عصب کشی عفونت از بین نمی رود

 153. Avatar پارسا گفت:

  سلام
  آقای دکتر من فک پایینم عقب تر از فک بالاییم هست
  درمان این مشکل در 25 سالگی جیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 154. Avatar نکیسا گفت:

  سلام آقای دکتر.
  آقای دکتر من دندونام نامرتب هستش و اینکه وقتی کسی با دقت از روبرو به صورت من نگاه کنه متوجه میشه که یکطرف صورت من از طرف دیگر به نوعی بزرگتره .زمانی که عکس پرسنلی میگیرم مثلا برای شناسنامه این عدم تقارن با وضوح کامل دیده میشه ; به گونه ای که انگار یه طرف صورتم به طرف دیگر کشیده شده . من الان امسال22 سالم میشه. میخواستم بدونم که آیا با ارتودنسی این مشکل برطرف میشه یانه ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. پس از انجام معاینه کلینیکی پاسخ قطعی به شما داده خواهد شد.

 155. Avatar هادی گفت:

  سلام ، من حدودا دو سال پیش درمان ارتودنسی خدمت خودتتان برای من انجام دادید ، و بعد از آن تا حدود سه الی چهار ماه پلاک متحرک گذاشتم و الان دندان هایم هم مرتب و درست هستند، ولی بنده در ایران نیستم آیا بازم از پلاک استفاده کنم یا خیر ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نه دیگر ضروری نیست . موفق و سلامت باشید.

 156. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر من چند تا از دندانهایم خراب شده و نیاز به پر کردن و عصبی کشی داره و همون فک هم باید ارتودنسی بشه ایا امکان ارتودنسی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله ، ابتدا دندان را عصب کشی و ترمیم کنید سپس اقدام به ارتودنسی شود مشکلی نیست.

 157. Avatar حسین گفت:

  سلام جناب آقای دکتر درمان ارتودنسی ثابت چقدر زمان لازم داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به طور متوسط 2 سال می باشد ولی براساس نوع ناهنجاری بیمار و شدت مشکل می تواند بیشتر هم بشود.

 158. Avatar فرهاد گفت:

  باسلام…آقای دکترمن ۲۱ سالمه….
  میخوام بدونم که تواین سن ارتودنسی کردن تغییری در صورت فرد ایجاد میکنه که قابل توجه باشه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. اگر شما قصد ارتودنسی دارید . با این درمان دندان های شما مرتب و منظم چیده میشود و لبخند شما زیباترمی گردد.

 159. Avatar اثباتی گفت:

  سلام، ببخشید ، اگر سیم براکت‌ همانی‌ که بین براکت هاست، یه تیکه اش جابه جا شود و با این شرایط کرونا باید چه کرد؟؟؟ آیا مشکلی برای براکت ها ایجاد میشو د؟؟ و زمان خوب شدن رو عقب می اندازد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نه نگران نباشید . مشکلی بوجود نمیاد. مطب از اول خرداد ماه شروع بکار می کند. می توانید به این لینک مراجعه نمایید.اورژانس ارتودنسی

 160. Avatar زهرا گفت:

  سلام من حدودا 14 سالگی میخواستم ارتودنسی انجام بدم ولی دکتر گفت هر 4تا دندون نیش باید کشیده بشه. الان که21 سالمه 4 تا دندون عقلم در اومده میشه به جای دندون نیش کشیدشون؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. تا بتوان اظهار نظر کرد. بله با ارتودنسی اصلاح می شود. تا جای که بشود سعی می کنیم دندانی را نکشیم. با معاینه جواب قطعی داده می شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 161. Avatar امیرحسین خلج گفت:

  سلام خسته نباشید بنده ۱۶ سال دارم و دندان هایم نیاز به ارتودنسی دارد و همچنین فاصله فک های بالا و پایین با هم زیاد است. بنده با چند مرحله مراجعه به مراکز دندانپزشکی پزشکان مربوطه ارتوسرجری را پیشنهاد دادند.میخواستم بدون آیا این درمان عوارضی دارد و یک سوال دیگر آیا در فرآیند ارتودنسی دندان های خرگوشی نیز ترمیم میشود یا خیر.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. و رادیو گرافی فکین بررسی شود تا بتوان اظهار نظر کرد. بله با ارتودنسی اصلاح می شود. ولی با معاینه جواب قطعی داده می شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 162. Avatar داداش زاده گفت:

  سلام آقای دکتر من چند وقت میشه ارتودنسی کردم ولی مسواک بین دندانی تهیه نکردم . میخواستم ببینم چه سایزی بخرم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مسواک بین دندانی را باید از داروخانه تهیه کرد. و استفاده از آن ضروری می باشد.

 163. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  میخواستم ازتون تشکر کنم بابت لبخند زیبا تو خوابمم نمیدیدم که آنقدر دندانام خوب بشه . کارتون عالیه حرف نداره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . خوشحالم امیدوارم همیشه خنده بر لبانتان باشد.

 164. Avatar Zahra گفت:

  سلام دکتر وقت شما بخیر . من میخاستم بابت مطالب مفید و با ارزش سایت مطبتون از شما تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پایدار باشید.

 165. Avatar منا گفت:

  سلام آقاي دكتر ، آيا براكت ها در ارتودنسي نامرئي جنس هاي مختلفي دارن و در اينصورت قيمت هاي متفاوتي هم دارند؟ و براي جلوگيري از تغيير رنگ انها بايد چكار كنيم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام برای پاسخ شما می توانید به مقاله سایت (انواع ارتودنسی نامریی) مراجعه نمایید. این لینک انواع ارتودنسی نامرئی

 166. Avatar سارا گفت:

  سلام اقای دکتر من قبلا اورتودنسی انجام دادم دکتر بعد از اتمام ارتودنسی بهم گفته بود که باید دندونای عقلمو جراحی کنم و از لثه بیرون در بیارم اما من اینکارو نکرم و الا یکی از دندونای عقلم داره در میاد ایا باعث بهم ریختگی دندونام میشه؟ فکمم کوچیک هست و نمیدونم تو این اوضاع کرونا برم بکشم یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام تا بتوان اظهار نظر کرد. به این شکل بدون معاینه نمیتوان راهنمایی کرد.

 167. Avatar نجوا گفت:

  سلام من فکم هیچ مشکلی نداره فقط فاصله بین دندون هام زیاده اگه ارتودنسی کنم رفع میشه؟ و چه مدت طول میکشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله درمان دندانهای شما با ارتودنسی ثابت برطرف می شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 168. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من به تازگی ارتودنسی کرده ام تا قبل از اینکار بین دندان هایم فاصله ای وجود نداشت اما الان بین دندان های جلویی ام فاصله کمی ایجاد شده است و این موضوع مرا نگران کرده که مبادا این فاصله ها از بین نرود میخاستم ببینم ک این اتفاق عادی است و درجریان درمان حل میشود؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید متخصص ارتودنسی شما طرح درمان را گونه ای بدن که فاصله دندانها بسته شود. من رادیوگرافی و موقعیت و شرایط دندانها و فکین شما را ندارم. بهتر است از متخصص ارتودنسی معالج خودتان سوال کنید.

 169. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر
  من میخاستم بابت ارتودنسی پسرم ازتون تشکر کنم . خیلی دعاتون میکنم .واقعا ارزش این را داشت که از جنوب این مدت رفت و آمد میکردیم.وخدمت میرسیدیم. پسر برادر شوهرم هم پسرش دندانهاش مث پسر من شلوغ و کج هست .قرار مزاحمتون بشه . ممنون و سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خواهش می کنم. لبخند زیبای پسر شما باعث خوشحالی بنده می شود. من و همکاران مطب در خدمت بیماران هستیم. موفق و سلامت باشید.

 170. Avatar ملیحه گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من خاستم تشکر کنم بابت لبخند زیبا و دندانهای ردیف و مرتبم. انشااله سلامت و موفق باشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاسگزارم. پایدار باشید.

 171. Avatar تینا گفت:

  سلام
  آقای دکتر واقعا کار ارتودنسی شما عالیه و بی نظیر هست. دندانهای من خیلی زیبا و قشنگ مرتب شدن. شما بهترین متخصص ارتودنسی در کشورمان هستید. پایدار باشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون خوشحالم رضایت دارید.سلامت باشید.

 172. Avatar mina گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخاستم بپرسم من دندونام خیلی کوتاه هستن مخصوصا دندون های کرسی
  ایا میشه اورتودنسی کرد؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ب سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . تا حضورا راهنمایی شوید.

 173. Avatar تورج گفت:

  سلام
  هر دو دندون شماره دو بالای من با کش به دندون شماره دو و سه پایین وصل شده اند ولی متاسفانه میله کش دندان شماره دو پایین (سمت چپی) کنده شده خواستم بدومنم حالا که به دکتر دسترسی نیست دندون دو بالا را به دندون شماره دو پایین وصل کنم و جای دندان شماره سه را خالی بگذارم یا کلا کش را نندازم و فقط کش طرف دیگر را بندازم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید به متخصص معالجتان مراجعه کنید و پاسخ را از ایشان بخاهید. زیرا من شرایط و رادیوگرافی و موقعیت دندانهای شما را ندارم. و نمیتوانم اظهار نظر کنم.

 174. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان عزیز
  اواخر بهمن ماه دندانهای ارتودنسی پسرم را باز کردید . خیلی عالی و مرتب شده بود. از شما ممنونم که با هنرتون لبخند زدن پسرم را قشنگ کردید .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . خواهش میکنم . موفق و سلامت باشید.

 175. Avatar آریا گفت:

  با سلام خدمت شما آقای دکتر ، ببخشید من مدتی پیش برای ویزیت اولیه خدمت شما مراجعه کردم و شما اعلام کردین که حدودا ۲ سال به ارتودنسی ثابت نیاز دارم ( از جراحی صحبتی نکردید )
  فرانوش کردم که بپرسم ، خواستم بدونم که یعنی نیازی به جراحی‌ نیست؟ یا اینکه در طول درمان مشخص میشه که باید جراحی بشوم ؟
  با تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اینطوری به صورت مجازی که نمیتوانم جواب بدهم . باید حضوری تشریف بیاورید و معاینه شوید . حالا بعد از فروکش کردن ویروس کرونا مراجعه نمایید تا حضورا راهنمایی شوید.

 176. Avatar ایرونی گفت:

  باسلام و درود خدمت آقای دکتر…پسری هستم ۲۱ ساله…
  آقای دکتر من دوسال پیش عمل زیبایی بینی انجام دادم…
  حالا میخوام ارتودنسی انجام بدم.چون که دندونام بسیار نامرتب هستن…‌واقعیتش موقعی که میخواستم عمل کنم نمیدونستم که باید بعد از ارتودنسی عمل زیبایی بینی انجام داد.یعنی حتی از پزشک جراحم هم نپرسیدم….حالا دیگه نمیشه کاری انجام داد؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما اول باید ارتودنسی میکردید بعد عمل جراحی را انجام میشد. وی باز می توانید ارتودنسی انجام دهید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید نیمه اول اردیبهشت ماه با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 177. Avatar مینا گفت:

  سلام . آقای دکتر فرزند 9 ساله من با داشتن چه علائمی بابد دندانش ارتودنسی شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. داشتن دندانهای کج و نامرتب ، شلوغ بودن دندان ها ، وجود فاصله نامنظم بین دندان ها ، جلو یا عقب بودن یکی از فک ها در مقایسه با دیگری ، انحرف فک. حتما به متخصص ارتودنسی مراجعه شود.

 178. Avatar حجت گفت:

  سلام.خسته نباشید جناب دکتر جمیلیان..من پسری 15ساله هستم امسال انتخاب رشته دارم پایه نهم.به پزشکی و دندانپزشکی علاقه دارم ولی بیشتر دندانپزشکی.و میخوام مثل شما متخصص ارتودنسی بشم.بفرمایید که من اگه تو کنکور موفق شدم چند سال طول میکشه تا متخصص ارتودنسی باشم؟چند سال طول میکشه تخصص این رشته رو بخونم؟ویه سوال دیگه اگه تخصص این رشته رو بخونم باید ازمون بدم؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما می توانید در اینترنت سرچ کنید . در باره رشته دندانپزشکی و سپس تخصص رشته های دندانپزشکی را مطالعه کنید. که یکی از تخصص های دندانپزشکی ارتودنسی می باشد. اونجا میتونه به شما اطلاعات کامل و جامع را بدهد. انشااله موفق و پیروز باشی.

 179. Avatar آرین گفت:

  با سلام خدمت شما
  ببخشید آقای دکتر حین ارتودنسی ثابت ؛ برای استفاده از ادوات موسیقی بادی مثل‌ ترومپت یا … مشکلی پیش میاد و نباید استفاده بشه یا مشکلی نیست؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . مشکلی نیست با ارتودنسی ثابت می توان ترومپت هم زد.

 180. Avatar کاظمی گفت:

  سلام آقای دکتر. در این ایام شیوع کرونا، در صورت دندان درد، میتونم از ژلوفن برای تسکین درد استفاده کنم. متاسفانه استامینوفن و دنتول اثری ندارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اگر منع مصرفی برای این دارو نداشته باشید (مثلاً خونریزی گوارشی، مشکلات قلبی مانند انجام جراحی بای پس ، آسم و وجود حساسیت دارویی شناخته شده به این دارو…) می‌توانید آن را برای دندان‌درد خود استفاده کنید.

 181. Avatar سورن گفت:

  با سلام ،من ۳سالی هست ک از ارتودنسیم میگذره و وقتی قالب متحرک و ب من دادن گفتند فقط موقع خاب بزارید و من چون درد شدیدی داشتم نزاشتم و الان همه دندونام به شکل قبل برگشته میخاستم ببینم راهی برای درمانش هست؟؟اگ اون قالب و دوباره بزارم خوب نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . من شرایط دندانها و رادیوگرافی دندانهای شما را ندارم باید از متخصص معالجتون بپرسید . ولی اگر سه سالی از ارتودنسی متحرک و قالب متحرک شما برای سه سال پیش است شما گذشته است باید مجدد بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *