پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).

ارتودنسی متحرک

شکل1- نمونه دستگاه ارتودنسی متحرک

دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

ارتودنسی ثابت

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی، لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.اگر مینای دندان از بین برود و یا پوسیده شود و عاج دندان آشکار شود، دندان در موقعیتی قرار می گیرد که احساس درد خواهیم کرد.

20. رنگ دانه روی مینا چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، دلایل ژنتیکی و وراثتی، ابتلا به برخی از بیماری ها ، مصرف برخی داروها و برخی دهانشویه ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، آسیب به دندان‌‌‌‏ها، مصرف غذاها و نوشیدنی‌‌‌‌‏های رنگی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا و باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد. بنابراین برای حفظ سلامت لثه در حین ارتودنسی بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

22. بوی بد دهان چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند. پیشنهاد می شود در حین درمان ارتودنسی از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز فراموش نشود.

دکتر جمیلیان
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2,440 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar امیر گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر.من 17 سالمه و هفته پیش ارتودنسی کردم و یکی از مشکلاتم عقب بودن فک پایینم هست که جزییه.از 2 3 سال پیش عادت کردم که فکمو کمی بدم جلو(پشت دندان های فک بالا) و الان بیشتر اوقات از سر عادت اینکارو میکنم.خواستم بدونم این کار عواقب بدی برای ارتودنسیم داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اینکار شما کمکی به جلو آمدن فک شما نخواهد کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک عقب بودن فک

 2. Avatar مهناز گفت:

  سلام اقای دکتر آیا دندان عصب کشی شده را می توان ارتودنسی کرد؟ من یک دندان عصب کشی شده دارم و الان 19 سالمه . ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، دندان عصب کشی شده را تخت درمان ارتودنسی می تواند قرار گیرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد

 3. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر..وقتتون بخیر..میخواستم بدونم با ارتودنسی میشه دندان ها به پایین کشیده بشن چون عرض دندونام خیلی کمه میخندم زیاد مشخص نمیشه؛میخواستم بدونم با ارتودنسی میشه این مشکل حل بشه وقتی میخندم دندونام مشخص بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فک و دندانی شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 4. Avatar یاسمن قاسمی گفت:

  سلام آقای دکتر من الان حدود 9 سال و دوهفته سن دارم آیا با داشتن دندان های شیری میشود ارتودنسی انچام داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید. دندان شیری تحت درمان ارتودنسی قرار نمی گیرد.

 5. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  من الان تقریبا سه هفته هستش که ارتودنسی کردم و الان تو دو هفته گذشته یکی از دندونام لق کرده
  تو اینترنت نوشته طبیعی ولی بعضیا میگن امکان داره تحلیل رفته باشه
  امکان داره دندونم بیوفته یا بعدا مشکلی ایجاد کنه؟
  میشه بهبودش داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر درمان ارنودنسی تحت نظر متخصص ارتودنسی مجرب درست و اصولی انجام گردد باعث لقی دندان ها نمی شود. بیماری های لثه یا کوتاه بودن ریشه ممکن است باعث لقی دندان شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لق شدن دندان در ارتودنسی

 6. Avatar مهسا گفت:

  اگر دندان شیری عقب حین ارتودنسی بیوفته چی میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان های دائمی تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرند. دندان شیری باید کشیده شود. ضمنا در صورتی که دندان نهفته باشد با درمان ارتودنسی درمان می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی

 7. Avatar علیرضا گفت:

  با سلام‌ خدمت شما.
  آقای دکتر در صورتی که بعد از ارتودنسی، فرد تمایل به لمینت یا کامپوزیت کردن دندانها داشته باشه، بهتره که چه مدت از پایان ارتودنسی گذشته باشه؟ با وجود ریتینیر هم لمینت توصیه میشه؟
  در صورتی که ۱ درصد به هم ریختگی دندانها برگرده، لمینت هم دچار مشکل میشود؟
  عذرخواهی میکنم از اینکه سوال یک مقدار طولانی شد، پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهتر است بعد از سه ماه لمینیت و یا کامپوزیت در صورت نیاز انجام شود. بنده به بیمارانم در مطب ریتینر متحرک می دهم بنابراین به راحتی می توان بعد سه ماه که از درمان ارتودنسی ثابت گذشت بیمار از ریتینر استفاده کرد در صورت لزوم لمینیت را انجام دهد. اگر درمان ارتودنسی اصولی و صحیح توسط ارتودنتیست انجام شده باشد به هم ریختگی در دندان‌ ها ایجاد نمی شود و لمینیت هم دچار مشکل نمی گردد.

 8. Avatar سعید گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، ببخشید خواستم سوال کنم در صورتی که ریتینر ثابت پشت دندانها باشه، امکان جرم گیری پشت دندان ها هست ؟ یا اینکه ریتینر باید خارج شود جهت جرمگیری؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. امکان انجام جرمگیری دندان با داشتن ریتینر ثابت وجود دارد. اطلاعات بیشتر مراچعه به این لینک جرمگیری دندان

 9. Avatar زهره گفت:

  سلام
  من ۶ ماهه که ارتودنسی انجام دادم امروز رفتم برا چکاپ یچیز سفت سفید مثل خمیر گذاشت روی دندونای ۶ فک پایینم خیلی اذیت میشم خیلی خوب نمیتونم بجوم و حتی لبخند زدنم واسم سخته
  خواستم ببینم تا کی باید تحملش کنم و راهی نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای جلوگیری از شکستن براکت های ارتودنسی در اثر برخورد دندان های فک بالا و پایین ارتودنتیست معالج روی دندان 6 شما کامپوزیت گذاشته است.

 10. Avatar کردیا گفت:

  سلام دکتر من ارتودنسی انجام دادم و توی سال آینده باید جراحی فک انجام بدم از نوع کلاس2
  میشه لطف کنید هزینه دقیق یا تقریبی جراحی رو بگید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان مشکلات فک در سنین بعد از بلوغ نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را اصلاح نماید. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. زمان مراجعه به متخصص جراح فک و صورت می توانید در خصوص هزینه جراحی از ایشان سوال نمایید.

 11. Avatar رادین قیاسی گفت:

  چجوری می‌توان مسواک کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اطلاع از نحوه صحیح مسواک زدن به لینک های ارسالی مراجعه نمایید. لینک مربوط به مسواک زدن در طول درمان ارتودنسی هم برایتان ارسال خواهد شد. چگونه مسواک بزنیم و مسواک زدن حین ارتودنسی ثابت

 12. Avatar راضیه گفت:

  با سلام و عرض ادب
  دکتر ارتودنسیم فرمودن کار ارتودنسیم تموم شده اما وقتی دوتا فک را روی هم میزارم احساس سبکی و سنگینی در دوطرف فک دارم انگار نصف دو فک سمت راست بین فک بالا و پایین فاصله است و سمت چپ دو فک بالا و پایین کامل روی هم قرار دارن و احساس خستگی و فشار هست برای دکترمم توضیح دادم اما معاینه کردن وگفتن طبیعیه دیگه نمیدونم باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد.

 13. Avatar ماهان گفت:

  با سلام آقای دکتر. من حدود 6 ماه قبل ارتودنسی ثابت رو برداشتم و الان 6 ماه است که ارتودنسی متحرک میذارم بعد از این زمان آیا باید ارتودنسی متحرک را فقط موقع خواب استفاده کنم یا کل روز؟.و اینکه من حدودا 1 ماه دیگر باید به خدمت سربازی بروم و اینکه ممکن است به من اجازه ندهند ارتودنسی متحرک را داخل پادگان ببرم در آن صورت چه کار میشه کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. استفاده از پلاک دندان بعد از درمان ارتودنسی جهت کامل کردن این درمان ضروری است. مدت زمان استفاده از این پلاک یا ریتینر متحرک بستگی به طرح درمان شما دارد. باید از متخصص ارتودنسی معالج خود سوال بفرمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این دو لینک استفاده از پلاک دندان بعد از ارتودنسی و ریتینر چیست

   1. Avatar روژان گفت:

    سلام اقای دکتر. من ۱۵ ماه ارتودنسی داشتم و الان برداشتم و شب‌ها ارتودنسی متحرک نامرئی استفاده میکنم. خواستم ببینم شما حدودا چقدر پیش‌بینی میکنید که من از این نوع ارتودنسی باید استفاده بکنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است دراین خصوص با متخصص معالجتان مشورت نمایید. بنده به بیماران خودم استفاده از پلاک دندان بعد از ارتودنسی را به مدت شش ماه می دهم.

 14. Avatar فرزام گفت:

  سلام اقای دکتر.من ماه دیگه باید برم ارتودنسی کنم.مشکلم فاصله بین دندان ها هستش و دندان هایم نسبت به بقیه عرضشون کمی کمتره.خواستم بدونم مشکلم حل میشه و اینکه فکمم دچار تغییری میشه که در ظاهرم تاثیر داشته باشه یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. فاصله بین دندان های شما با درمان ارتودنسی برطرف می شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar نیوشا گفت:

  سلام اقای دکتر.من مشکلم فاصله ی بین دندان هاست آیا با ارتودنسی مشکلم حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar کسری گفت:

  سلام. سیم ارتودنسی کنار لبم را زخم کرده چه راهکاری را پیشنهاد میدید هفته آینده نوبت ویزیت دندان هایم است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. می توانید از موم ارتودنسی استفاده نمایید. از داروخانه یا از مطب متخصص ارتودنسی معالج تهیه نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک طرز استفاده از موم ارتودنسی و کاربرد آن

 17. Avatar نگار وکیلی گفت:

  سلام. من خارج از کشور زندگی میکنم و برای ارتودنسی در ایران میخوام اقدام کنم. و من نمیتونم برای چکاپ دندان هر ماه به ایران بیام راه حلی برای این مشکل دارین ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. متخصص ارتودنسی در درمانهای ارتودنسی ثابت هر ماه یک میلیمتر دندان را می تواند حرکت دهد. شخصی که دندان هایش تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته باید ماهی یک بار جهت درمان ویزیت شود. در هر جلسه نیروها با توجه به طرح درمان متخصص ارتودنسی معالج و با مهارت و تجربه ایشان تغییر می کند. مطالعه بیشتر مراجعه به این دو لینک ارتودنسی ثابت و طول درمان ارتودنسی

 18. Avatar سارا گفت:

  من ارتودنسی انجام دادم و برداشتم و ۳ساله فیکس دارم اما دکترم دوساله کاملا از ایران رفتن و دیگه برنمیگردن و هیچ پزشکی به کار ایشون دست نمیزنه منم یکی از فیکسام شکسته چیکار میتونم بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان های ارتودنسی به گونه ای است که متخصص ارتودنسی معمولا بیماران خودش را می پذیرد. چون متخصص ارتودنسی معالج شما در ایران نیستند و از نظر اخلاقی شما با ریتینر ثابت به مشکل برخورد کردید به مطب مراجعه نمایید تا کار اصلاح گردد.

   1. Avatar ربابه گفت:

    سلام اقای دکتر، من 35 سالمه دندان های نامرتبی دارم. آیا می توانم از ارتودنسی متحرک استفاده نماییم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. درمان برای دندان های شما ارتودنسی ثابت است. درهنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar آیناز رسولی گفت:

  سلام . آیا دندان عصب کشی شده هم میشه ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، دندان عصب کشی شده را می توانیم درمان ارتودتسی انجام دهیم. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد

 20. Avatar عاطفه گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر ،من حدود یکماهه ارتودنسیمو باز کردم قبلش دوتا دندون بخاطر ارتودنسی کشیدم الان چند میل جای اون دندون ها باقی مونده ودکترمم گفت بیشترازاین دندونات جا نداره بره عقب ،برای این مشکلم چیکار باید بکنم ؟ وایشون فقط روی هشت تا ازدندون های من براکت و سیم گذاشتن و دندون های عقب ارتودنسی نکردن وقتی هم بهشون گفتم گفتن ارتودنسی فقط روی ۸ یا۹ دندان انجام میشه آیا گفته ایشون درست بوده؟ معذرت میخوام طولانی شد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ممکن است روی دندان های عقب براکت گذاشته نشود. ولی باید طرح درمان ارتودنسی به گونه ای باشد که بین دندان ها فضایی باقی نماند. الان بین دندان های شما فاصله است و می توان فضا را بست و دندان ها به عقب هدایت کرد تا مشکل حل شود و فضای باز بین دندان ها بسته شود از ارتودنتیست معالج خود بخواهید تا اینکار انجام گردد.

 21. Avatar هدا امانی گفت:

  سلام. فاصله دندان های جلویی با ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت سته شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید توسط ارتودنتیست معاینه کلینیکی انجام شود. در صورت داشتن دندان های سالم و درست بهتر است درمان ارتودنسی انجام گیرد. برای گذاشتن کامپوزیت دندان های شما باید تراش بخورد.

 22. Avatar مهدیس گفت:

  سلام روزتون بخیر باشه
  یه سوالی داشتم موقعی که نیاز هر دو فک سیم‌کشی کنیم امکانش هست که یک فک رو دیرتر سیم کشی کرد؟
  من الان ۳ روزی هست که فک بالا رو سیم‌کشی کردن موقع نوبت زدن گفتن فک پایین حدود ۶ ماه دیگه انجام میشه و نوبت بعدی رو یک ماه دیگه زدن برام

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، بستگی به طرح درمان و ناهنجاری های دندانی و فکی دارد. ممکن است که یک فک ارتودنسی شود و بعد از مدتی فک دیگر هم تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد.

 23. Avatar نسیم رضوی گفت:

  اقای دکتر سلام ،دختری ۱۶ساله دارم که حدود۲سال هست که از درد فک رنج میبرد در عرض این دوسال به پزشکان زیادی مراجعه کردیم ولی متاسفانه نتیجه مثبتی نگرفتیم تشخیصی که اخرین بار برای ما دادن عقب بودن فک پایین بود ،اگر شما میتونید کمکی به درمان دخترم بکنید ممنون میشم دخترم بخاطر این درد خیلی اذیت میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چه اقدامی انجام بدم متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به ارتودنتیست یا متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید. برای جواب قطعی از طرف بنده باید معاینات کلینیکی انجام شود. سپس در حین معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. Avatar یاسمن گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر،من 30 سالمه و 5 ماهه که ارتودنسی انجام دادم و بیمار ارتوسرجری با مشکل عقب بودن فک پایین بین 4 تا 5 میلی متر هستم و وضعیت لب هام هم خوب هستن مشکل تنفسی و جویدن هم ندارم،میخواستم ازتون بپرسم از نظر شما جراحی فک تاثیر خاصی روی زیبایی چهره من میزاره با توجه به این که حدود 5 میلی متر فک پایینم عقبه(البته متوجهم که روی روابط دندانی تاثیر گذاشته میشه ولی جنبه زیبایی برام مهمتره و البته از عمل هم میترسم)؟ممنون میشم جواب بدید 🙏🏻

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، درمان ارتودنسی روی صورت و بافت نرم تاثیر می گذارد و چهره خیلی بهتر و زیباتر می شود. بهتر است ارتودنتیست معالج شما با تصویر به شما نشان دهد. اکنون با مراجعه به لینک زیر می توانید تاثیر درمان ارتودنسی را روی چهره بیمارانم ملاحظه نمایید. مراجعه به این لینک https://www.youtube.com/watch?v=VrRWT359-0w&t=67s

 25. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر، وقت شما بخیر.
  ببخشید خواستم بپرسم در صورتی که پشت دندان ها ریتینر ثابت قرار گرفته باشه(بعد از ارتودنسی) امکان جرمگیری پشت دندان ها وجود دارد یا اینکه باید ریتینر برداشته شود و مجدد نصب شود؟
  و یک سوال دیگه هم از خدمتتون داشتم، این ریتینر چه مدتی باید پشت دندانها باشد که دندانها کاملا تثبیت شوند و مطمئن شد که برگشت ندارد؟ بعد از برداشتن ریتینر ثابت، واقعا امکان برگشت ارتودنسی پس از گذشت زمان وجود ندارد؟
  عذر خواهی میکنم از اینکه سوالاتم طولانی شد؛ پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، بستگی به طرح درمان ارتودنتیست شما دارد. درمان ارتودنسی بنده به گونه ای است که فقط شش ماه لازم است از ریتینر ثابت استفاده شود. استفاده طولانی مدت از سیم های پشت دندان ها باعث می شود که جرم و باکتری جمع شود. اگر درمان توسط متخصص ارتودنسی و چیدمان دندان ها درست و مناسب انجام گرفته باشد برگشت درمان نداریم.

 26. Avatar طاهزه حسینی گفت:

  سلام وقت بخیر
  دختر یازده ساله من چون دندان نیش شیری اش نیافتاده بود الان دندان نیش شیری اش داخل لثه به جای اینکه بعد از چهارتا پیش دربیاد داره بین دندون یک و دو درمیاد و اونو کج کرده الان دندان نیش رو کشیدیم و cbct گرفتیم هنوز جواب نیامده معمولا چکار می کنن این دندون رو؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی می توان دندان نیش را به قوس دندانی هدایت کرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. اطلاعات بیشنر مراجعه به این لینک ها درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی و دندان نهفته

   1. Avatar طاهزه حسینی گفت:

    متشکرم ازشما
    من شهرستانم وبا توجه به سی تی گفتن دندون یک ریشش داره خراب میشه و باید بزاریم دندون نیش همونجا ینی بین یک و دو دربیاد، ینی نمیشه به جای واقعی منتقلش کرد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. باید توسط ارتودنتیست دندان ها معاینه شود تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 27. Avatar حسین معتمدی گفت:

  ببخشید من دوتا دندان شماره چهار بالا رو کشیدم برای ارتودنسی میخواستم بدونم بعد از پر شدن جای خالی باز هم مثل قبل میتونم غذا هارو بِجَوَم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده اطلاعاتی در خصوص وضعیت دندان و فک شما را ندارم. اگر طرح درمان بدرستی و با دقت از طرف ارتودنتیست معالج انجام گیرد نباید مشکلی وجود داشته باشد.

 28. Avatar نازنین گفت:

  باسلام
  آقای دکتر اگه دوتا از دندونای جلو از ریشه کامپوزیت باشن میشه ارتودنسی کرد ؟
  امکانش هست دندونا توانایی نداشته باشن و بشکنن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر پرکردگی دندان مناسب و درست انجام شده باشد و گیر خوبی در ریشه داشته باشد مشکلی نیست می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود و رادیوگرافی دندان دیده شود.

 29. Avatar ارش گفت:

  سلام
  ایا شما ارتدنسی به روش دایمون انجام میدهید؟ و ایا درست است که در این روش نیازی به استفاده از کش نیست و نتیجه بهتری هم دارد؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، می توانید به مطب برای درمان ارتودنسی دیمون مراجعه نمایید. براکت های ارتودنسی دیمون به طور اتومات عمل می کند و نیازی به رابربند و کش ارتودنسی ندارند. نتیجه درمان بستگی به مهارت، طرح درمان و چیدمان دندان ها توسط متخصص ارتودنسی شما دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی با روش دیمون

 30. Avatar احمدی گفت:

  سلام.من در مراحل اولیه ارتودنسی هستم.دکترم برام کش جداکننده بین دندونام گذاشته.یکی از این کش ها بین دندونم فرو رفته و داخل لثم رفته.اگه خودم درش بیارم و دوباره جا بزنم مشکلی نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده در درمان بیماران اصولا از این کش های جداکننده استفاده نمی کنم. شما تحت درمان ارتودنتیست دیگری هستید. شخص متخصص باید اینکار را انجام دهد. خودتان نمی توانید این کش ها را جا بگذارید، ممکن است در بین فضای بین لثه ای قرار بگیرد در زیر لثه برود و درد و التهاب ایجاد کند. حتما باید به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید تا ایشان برایتان اصلاح کند.

  2. Avatar امیر گفت:

   با سلام
   من وقتی بچه بودم توی دندانپزشکی دندان نیش شیری ام رو کشیدم و الان که 18 سالمه اون دندان اصلا درنیومده و به دکتر هم مراجعه کردم , گفتن که این دندان رو ندارم یعنی ریشه ای هم نداره
   و برای ایمپلنت هم فاصله ی دندان هام مناسب نیست و نمیشه انجام داد
   در باره ارتودنسی هم پرسیدم گفتن نمیشه

   ممنون میشم پاسخ من رو بدید چون واقعا این قضیه آزارم میده

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. اطلاعات بیشتر درمان دندان نیش نهفته و دندان نهفته

 31. Avatar نگین گفت:

  سلام وقت بخیر ، من ارتودنسی کردم و دکترم روی دندان های اخر فک پایین موادی سفید با ارتفاع زیادی گذاشته اصلا نمیتونم غذا بخورم. دلیل گذاشتن این مواد چیه ؟ و تا کی باید بمونه ؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. معمولا بر روی دندان های عقب ماده ای بنام کامپوزیت گذاشته می شود که بین دندان ها فاصله بیفتد که دندان های بالا در اثر برخورد با دندان های پایین، باعث شکستن سیم های فک پایین نشود. اصولا دو یا سه ماه گذشته می شود. ولی چون ناهنجاری و شرایط دندانی و فکی هر شخصی با دیگزی متفاوت است باید مدت زمان قطعی را از ارتودنتیست معالج خودتان بپرسید.

 32. Avatar موذنیان گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر وقت به خیر
  بنده یکی از دندانم هایم را با مواد آماالگام پر کردم حالا وقتی ردندان هایم را روی هم‌می‌گذارم این مواد حالت چسبناک داره و به دندان هایم می چسبد مشکل از کجاست آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندانی که با آمالگام پرشده باشد هیچوقت چسبنده نیست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پرکردگی با آمالگام یا کامپوزیت

 33. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب مجدد خدمت شما ببخشید یادم رفت سوال دیگری داشتم‌مبنی بر اینکه وقتی دکتر دندانم را کشید چون دندانم شکسته بود و دیگر نمی شد درستش کرد و تاج دندان از بین رفته بود و فقط قسمت نرم دندان باقی مانده بود خیلی سخت تونستند درش بیارند و هنگام در آوردن دندان صدای استخوان فکم رو شنیدم و الان دندان چهار رو حس می کنم لق شده است و همچنین لثه این دندان ۴ بالا آمده نیاز به مراجعه است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز پاسخ در سوال قبلی شما داده شد. دندانپزشک معالج در صورتیکه برای شما آنتی بیوتیک تجویز نکرده با ایشان تماس بگیرید. تا سه روز درد ادامه داشت حتما به دندانپزشک جهت معاینه و تشخیص علت درد مراجعه نمایید.

 34. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر ابتدا از سایت خوبتان و همچنین اینکه به سوالات جواب می دهید کمال تشکر را دارم آقای دکتر من دیروز دندان شماره ۵ فک پایین را به خاطر اینکه ریشه عفونی بود کشیدم از دیروز تورم و باد کرده و درد خیلی کمی دارد باید چیکار کنم و همینطور خونابه و خون و زخم روش جمع شده میشه راهنمایی ام‌کنید باید مجدد مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود. از تشکر و قدردانی شما سپاسگزارم. دندان شما ریشه عفونی داشته به همین دلیل تورم بعد از کشیدن دندان تا سه روز طبیعی است. باید آنتی بیوتیکی که توسط دندانپزشک معالج برایتان تجویز شده را حتما میل نمایید. خونابه جمع می شود و حفره پر می شود. نگران نباشید. ولی اگر از روز سوم به بعد درد همچنان ادامه داشت باید محل دندان کشیده شده معاینه شود . ممکن است ریشه دندان باقیمانده باشد. بهداشت دهان و دندان نیز رعایت شود.

 35. Avatar مبینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من حدود یک ساله که براکت همو برداشتم و الان پشت دندون هام سیم گذاشتم ، الان سیم فک پایینم یکی از دندونام چسبش جدا شده الان من برم پیش دکترم باید کل سیم رو تعویض کنه یا فقط چسب مجددا زده میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید توسط متخصص ارتودنسی معالج دندان های شما معاینه شود. دیگر لزومی ندارد مدت طولانی ریتینر ثابت باقی بماند.

 36. Avatar مهسا گفت:

  اگر 6-7 تا دندان عصب کشی و پر شده باشند برای ارتودنسی به مشکل برمی‌خوریم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، می توانید درمان ارتودنسی را انجام دهید. اطلاعات بیشتر در این خصوص مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد؟

 37. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  بنده پیش شما ارتودنسی انجام دادم و ماه بعد انشالله دوره درمان تموم میشه و ارتو برمیدارید. این ماه، برام اورینگ گذاشتین. ولی بین دندونها در حد یک میلی متر فاصله ایجاد شده.
  امکانش هست چون شهرستان هستم،همینجا برام power chain بزارن تا آخر ماه که خدمت شما میام برای برداشتن ارتو، فاصله ها هم بسته بشه؟؟؟
  چه نوع پاورچینی بگم برام بزارن؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا درمان ارتودنسی باید توسط یک ارتودنتیست انجام گیرد. ممکن است نیرو کم یا زیاد گذاشته شود و سبب مشکلات نابهنجاری شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه باید درمان ارتودنسی توسط یک متخصص ارتودنسی باشد.

 38. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر وقت به خیر ببخشید دندان هایی که پست و کور شدند چون گفته شده ده سال عمر دارند آیا بعد از ده سال امکان تعویض وجود دارد؟
  سوال دوم اینکه رنگ روکش دندان های پست و کور شده آیا قابل تعویض هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر شرایط دندانی که پست و کور شده مناسب باشد می توان روکش دندان را تعویض کرد. رنگ روکش دندان هم قابل تعویض است.

 39. Avatar فاطمه حسینی منش گفت:

  سلام. آیا در سن بالا مثلا 48 سالگی هم می توانیم ارتودنسی انجام دهیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، در صورت داشتن لثه سالم می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید.

 40. Avatar محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید.من سه ماه دندونام ارتدنسی کردم هر دو فک.الان تو این سه ماه دندونام مرتب شده ولی دندون شماره دو بالا خیلی اومده جلو و داره بینش فاصله میفته ب دکترم گفتم گفته درست میشه الان اون یکی دندونمم داره همینجوری میشه…باید چیکار کنم.و اینم هست من چهار تا از دندونامو کشیدم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده از شرایط دندانی و فکی شما قبل و در حین درمان اطلاعی ندارم. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خودتان هستید. باید به متخصصتان اعتماد داشته باشید. و با ایشان مشورت نمایید.

 41. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر گرامی وقت به خیر
  آقای دکتر ببخشید من دندان شماره پنج قسمت چپ فک پایین را روکش کردم وقتی دکتر برایم روکش را قرار داد دندان شماره پنج فک بالا که سالم بود را برای این روی روکش خوب قرار بگیره را برداشتند اینقدر تراش دادند که دیگه از حالت دندان خارج شده ایا کارش درست بوده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. اگر مشکل کلی است باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 42. Avatar مطهره گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما ببخشید آقای دکتر کسی که همه دندان هایش درد خفیف دارد و به گرما و سرما حساس شده است و در عکس opg چیزی از عصب کشی مشخص نیست حتما به عصب کشی احتیاج دارد حتی اگر عکس opg چیزی نشان نداده باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل درد و حساس بودن دندان های شما توسط متخصص بررسی شود تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 43. Avatar نسیم مقدادی گفت:

  سلام اقای دکتر خواستم از شما تشکر کنم. پسرم را از جراحی نجات دادید. دندانپزشک دیگه میگفت باید جراحی کنه. ولی شما با دستگاه کوچک دهانی که براش گذاشتید و یکسال و نیم هم که ارتودنسی ثابت داشت. حالا دیگه کاملا فک و دندان هاش مرتب و خوب شد.از تیم حرفه ایی که دارید هم تشکر می کنم. ممنون و متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من هم خوشحالم که شما رضایت دارید. و از قدردانی شما کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 44. Avatar مطهره گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید اگر کسی استخوان کافی برای ایمپلنت نداشته باشد هیچ وقت نمی تواند ایمپلنت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای گذاشتن ایمپلنت دندانی متخصص با اندازه گیری های تخصصی و مشاهده و بررسی عکس CBCT شما را راهنمایی خواهد کرد.

 45. Avatar موذنیان گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما ببخشید آقای دکتر دندانی که طول تاج کمی داره و امکان افزایش تاج نداره و عصب کشی شده و حالا شکسته و به خاطر کمی طول تاج امکان روکش ندارد آیا میشود بعدها ایمپلنت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، امکان ایمپلنت دندانی وجود دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ایمپلنت دندانی

 46. Avatar مبینا رحمانی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من یک ساله براکت هامو برداشتم و دکترم پشت دندون هام سیم نازک چسبونده بعد شیش ماه پیش رفتم پیشش فک بالام سیمش شکسته بود و مجددا دوباره برام سیم گذاشت بعد الان هم فک پایین چسبش یه کوچولو جداشده میخواستم بدونم من برم دکتر کل سیم رو تعویض میکنه یا فقط دوباره چسب میزنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به ارتودنتیست معالج مراجعه نمایید تا پس از معاینه و بررسی وضعیت درمان دندان ها تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.

 47. Avatar موسوی گفت:

  سلام اقای دکتر من بند ارتودنسیم شکسته حدود سه ماه میگذره ولی دکترم هنوز بند جدیدبرام نزاشته این بستگی به درمانش داره یاچون وقت ندارن نمیزارن؟
  الان سه ماهه نزاشتنش باعث میشه روند درمان طولانی تربشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده از روند درمان، ارتودنسی شما اطلاعی ندارم. در صورتیکه نیاز به بند ارتودنسی باشد باید گذاشته شود. با متخصص معالج خود مشوذت کنید.

 48. Avatar یاسین میلادی گفت:

  سلام . دندان نیش نهفته دارم آیا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله با درمان ارتودنسی می توات دندان نیش را به قوس دندانی هدایت کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی

  2. Avatar عذرا گفت:

   سلام آقای دکتر من ۲۳ سالمه دندون های من اپن بایت هست من ت شهرستان هستم رفتم دکتر گفتن ک دوسال ارتودنسی بمونه بعد جراحی بشه خانوادم راضی به جراحی نیستن میخواستم ببینم بدون جراحی درس میشه ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر این لینک را مطالعه نمایید اپن بایت

   2. Avatar فاطمه گفت:

    سلام اقای دکتر من دندونام نامرتب هستن ایا در شش ماه امکان داره که مرتب شع

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 49. Avatar ساجده گفت:

  سلام اقای دکتر من می خوام دندان هام رو ارتودنسی کنم پیش شما ولی تهران نیستم و از بوشهر می خوام بیام بنظر شما باید چیکار کنم
  میشه راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطب پذیرای شماست. با شماره تلفن مطب 22011892 -021 در ساعات اداری تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 50. Avatar امیری گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه ۵ سال پیش ارتودنسی ثابت داشتم اما مدتی هست که هم دندان های بالا هم پایین دچار جلوزدگی شدن با وجود داشتن پلاک بعد ارتودنسی و سیم پشت دندان این اتفاق افتاد طوری شدن که دندان های بالایی خیلی کم میوفتن رو لبم به نظر شما من مجبورم که دوباره ارتوثابت انجام بدم؟!!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای بهره بردن از مزایای این درمان ارتودنسی بهتر است با یک متخصص ارتودنسی باتجربه آشنا شویم. در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 51. Avatar کوشکی گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من حدود دوسال پیش دندان عقل فک پایین رو جراحی کردم و از اون موقع ب بعد فک پایینم ب سمت راست انحراف پیدا کرده. هنگام غذا خوردن درد و هنگام باز و بسته شدن فکم صدا میده. ممنون میشم برای درمان راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه از دندان ها و فک شما انجام گردد سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود.

 52. Avatar ارمان گفت:

  سلام اقای دکتر من 15سالمه دندان هام از هم فاصله داره ودندان های هردوفکم شیب رو به جلو داره به طوری که لبم رو رو به جلو نشون میده ایا میتونم برای ارتودنسی در این سن اقدام کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. . بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطب پذیرای شماست.

 53. Avatar آریا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲ ماه ارتودنسی مردم اما براکت دندان آخر فک بالا م شب خوابیده بودم افتاد دیروز رفتم درستش کردم اما دیروز موقعی که خوابیده بودم دوباره افتاد بنظر شما دلیل ش چی هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید ها و نباید ها در رژیم غذایی در طول درمان ارتودنسی باید رعایت شود. مثلا هنگام خوردن هویج خام احتمال شکستن براکت های ارتودنسی زیاد است. براکت‌ها را باید در زمان مسواک زدن دقت کنید تا مطمئن شوید که در طول روز جدا نشده و نشکسته است. اگر براکت توسط متخصص معالج چسبانده نشود، حرکت دندان بدرستی انجام نمی شود و درمان طولانی‌تر خواهد شد.

 54. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر، وقت شما بخیر.
  آیا استفاده از پلاک معمولی یا شفاف بعد از اتمام ارتودنسی تفاوتی در نحوه درمان ایجاد می کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طبق توصیه متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر استفاده از پلاک دندان بعد از درمان ارتودنسی جهت کامل کردن این درمان ضروری است. در پایان کار از دندان ها قالب تهیه می شود سپس ریتینر، نگهدارنده و یا پلاک بعد ار درمان ارتودنسی تهیه می گردد.

 55. Avatar تیکو گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  موقع ارتودنسی دکترم بین ۴ تا دندون جلوم رو سوهان کشید
  با وجود رعایت بهداشت ولی بعد از یکی دو هفته بین همون چهارتا دندون پوسیده و سیاه شده
  علتش چیه؟ چیکارشون کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنتیست در درمان ارتودنسی گاهی براساس شرایط بیمار ممکن است بین دندانها را باز کند. این عمل باید به صورت بسیار جزئی انجام شود. به عبارت دیگر این عمل باید به گونه‌ ای انجام شود که باعث پوسیدگی نشود اگر باعث پوسیدگی شده است در این مورد باید حضوری با دکتر متخصص ارتودنسی خودتان صحبت کنید.

 56. Avatar بنیتا گفت:

  سلام اقای دکتر پسرم 7 سالش خانواده همسرم و همسرم فک بالاشون جلو هست آیا پسرم هم دچار این مشکل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. فرزند خود را در همین سن نزد یک متخصص ارتودنسی جهت معاینه ببرید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 57. Avatar رمضانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دوران دبستان ارتودنسی متحرک انجام دادم ولی خوب به دلیل عدم استفاده مداوم دوباره برگشت.
  میخواستم ببینم الان که ۲۹سال دارم امکان ارتودنسی هست یا نه؟
  و اینکه در دوران بارداری این کار نباید انجام بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با داشتن لثه سالم بله، در این سن درمان ارتودنسی امکان پذیر است. دردوران بارداری هیچگونه منعی برای انجام درمان ارتودنسی وجود ندارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و بارداری

 58. Avatar کیوان گفت:

  سلام آیا کسی که فشار خون داشته باشه می توان درمان ارتودنسی انجام بدهد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در صورتی که فشار خون کنترل شده باشد منعی وجود ندارد.، بیمار می تواند با استفاده از نکات مراقبتی و تحت مراقبت پزشک و ارتودنتیست درمان ارتودنسی را انجام دهید.

 59. Avatar آلا گفت:

  سلام وقت بخیر من تقریبا ۲ سال و نیم هست که ارتودنسی دارم قراره باز کنم
  میخواستم بدونم از کجا بفهمم دندونام لک ارتودنسی روش مونده یا نه؟
  اصلا پوسیده یانه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. پایان درمان ارتودنسی متخصص ارتودنسی معالج دندان ها را پولیش می کند.

  2. Avatar فاطمه گفت:

   سلام آقای دکتر وقت شما بخیر
   من حدودا یک هفته ست که دندونای فک بالام رو ارتودنسی کردم، اون درد و فشار اولیه ای که داشتم خیلی کمتر شده اما یکی از دندون آسیاب های فک بالام وقتی باهاش غذاهای یه مقدار سفت میجوم (مثل گوشت و مرغ) یه مقدار دردم میگیره، این به خاطر این فشار براکت هاست و طبیعیه یا نشانه ی پوسیدگی دندونمه؟ لازم به ذکره که این دندونم از قبل یک مقدار حساس بود الانم به واسطه ی ارتودنسی حساس تر شده میخواستم بدونم طبیعیه یا باید عصب کشی بشه؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. در زمان مراجعه به ارتودنتیست معالج خود در خصوص وضعیت دندان با متخصص معالج مشورت نمایید. تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *