پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).

ارتودنسی متحرک

شکل1- نمونه دستگاه ارتودنسی متحرک

دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

ارتودنسی ثابت

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی، لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.اگر مینای دندان از بین برود و یا پوسیده شود و عاج دندان آشکار شود، دندان در موقعیتی قرار می گیرد که احساس درد خواهیم کرد.

20. رنگ دانه روی مینا چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، دلایل ژنتیکی و وراثتی، ابتلا به برخی از بیماری ها ، مصرف برخی داروها و برخی دهانشویه ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، آسیب به دندان‌‌‌‏ها، مصرف غذاها و نوشیدنی‌‌‌‌‏های رنگی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا و باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد. بنابراین برای حفظ سلامت لثه در حین ارتودنسی بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

22. بوی بد دهان چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند. پیشنهاد می شود در حین درمان ارتودنسی از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز فراموش نشود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2,510 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar طراوت گفت:

  سلام آقای دکتر، من هر2هفته یکبار، سقف دهانم زخم میشه و اینقدر زخم میشه که باید رو زخم رو مسواک بزنم حتما و مواد سرد بخورم مثل ماست، هر وقت مواد گرم مثل گردو و بادوم و خرما و شربت البالو و مربا البالو یا مرباجات و حتی شیره یا کشک میخورم سقف دهانم زخم میشه اینطور باید چکار کنم؟ و بهداشت دهان و دندانم هم اصلا خوب نیست، 12 یا 13تا دندون پر شده دارم و روکش و 3 بار هم جراحی لثه انجام دادم یا2بار، و لثه هام همه تحلیل رفته و باید برا لثه چکار کنم؟ و دندونام خیلی جرم داره رفتم دندونپزشک گفت باید بری لثه هات چک بشه حتما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. رعایت بهداشت دهان و دندان ضروری است. علاوه بر مسواک زدن صحیح استفاده از نخ دندان نیز بسیار مهم است که خرده های مواد غذایی از بین دندان ها بیرون می آورد. چکاپ دندان ها هر شش ماه یکبار لازم است.

 2. Avatar ماریا گفت:

  سلام خسته نباشید دندون های نیش فک پایینم از بچگی نیفتاده وفکم یه کم زده جلو میشه باکشیدن دندونهای نیشم وانجام ارتودنسی فکم بره عقب

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل عدم رویش دندان اصلی نیش شما توسط دندانپزشک بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک ارتودنتیست مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar مصطفی رستمی گفت:

  سلام وقت بخیر. طرح درمان ارتودنسی فرد مبتلا به آپنه خواب با فردی که مبتلا نیست متفاوت هست؟
  یعنی باید اول اون شخص بره تست خواب بده و بعد دکتر با علم به اینکه مبتلا به آپنه هست یا خیر درمان رو شروع کنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. متخصص ارتودنسی بعد از بررسی و معاینه وضعیت فک و دندان بیمار علت ناهنجاری را تشخیص می دهد. به طور کل ناهنجاری های دندانی و فکی که منجر به باز ماندن دهان و یا ایجاد اختلال در تنفس صحیح می شوند نیازمند درمان با روش های اصولی ارتودنسی می باشند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ناهنجاری دندانی و فکی و بی خوابی

  2. Avatar الینا گفت:

   سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ،من‌ نزدیک دو سال هست که ارتودنسی کردم و پیش از آن هم به مدت۶ ماه پلاک داشتم اما هنوز بین فک بالا و پایین فاصله وجود داره و هنوز اصلاح نشده است ،ممکنه در انتخاب دکترم اشتباه کرده باشم یا هنوز صبور باشم شاید اصلاح شود ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. در صورتیکه بین دو فک بالا و پایین شما فاصله وجود داشته است. راه درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. درمان ارتودنسی به تنهایی کافی نیست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک اپن بایت

 4. Avatar بنیتا گفت:

  سلام. بسیار عالی و مفید بود من پاسخ سوالم را دریافتم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما.

 5. Avatar باران گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر.من ۵ ماهه ارتودنسی کردم.در هر بار چکاپ توسط پزشک سیم ارتودنسی را عوض نمی‌کنند و فقط اورینگ ها را عوض می‌کنند.آیا با این روند به نتیجه ای هم خواهند رسید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. شرایط دندانی و طرح درمان هر شخصی براساس ناهنجاری دندان متفاوت است. در بیشتر جلسات و بخصوص در اوایل درمان ارتودنسی سیم ها عوض می شود. گاهی اوقات نیز لازم نیست سیم ها تعویض گردد.

 6. Avatar بلال گفت:

  سلام خسته نباشید من سال نو امسال رفتم برای ارتودنسی دندون هام که دوتا نیشمم بیاند بینه ردیفه بقیه ی دندونام بعد گفتند با ارتو اوکی میشه جلسه دوم که رفتم بهم میگند باید دوتا دندون نیشتونو بکشید تا جای خالیشو با ارتو پر کنیم حالا بنظرتون این کاره درستیه که انجام بدم یانه واینکه من مشهدم کلینیک فردا رفتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمان های ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar سپیده گفت:

  سلام
  من چون دندونام ردیف نبودن فک بالاموارتودنسی کردم اما بعدازچندسال فکم جلواومده..
  من الان بایدچیکارکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طرح درمان شما درست نبوده. ابتدا باید دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا راهنمایی های لازم به شما داده شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 8. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر وقت شما بخیر
  من درمان ارتوسرجری شروع کردم ولی به دلایلی ۵ ماه که مراجعه نکردم برای تعویض کش ها .
  میخواستم بدونم که این وضعیت مشکلی نداره ؟
  و اینکه این سیم های روی دندونم یعنی هیچ تاثیری نداره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اواسط درمان ارتودنسی، جراحی فک انجام می شود. باید با سیم های ارتودنسی، جراحی فک انجام گردد. یکبار در ماه برای معاینه به متخصص معالج مراجعه شود.

 9. Avatar اعظم غلامی گفت:

  سلام آقای دکتر من یک حدود یک ماهه ارتودنسی دارم فقط فک پایین، آیا فک بالا هم ارتودنسی انجام میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بستگی به شرایط دندانی و فکی شما دارد. برای هماهنگی بین فکین باید هر دو فک تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد.

 10. Avatar مبینا گفت:

  سلام من یه سوال داشتم من آبان سال ۹۸ ارتودنسی کردم پیش یه دندان پزشک نه متخصص ارتودنسی و اون موقع نمیدونستم الان متوجه شدم که حتما متخصص ارتودنسی باید انجام بده الان حدود ۳ سال و نیم هست که دندان هام ارتودنسی هست و چند وقتی اصلا حرکت و تغییر نمیکنه و دندان هام حالت زرد رنگ پیدا کرده و داره مینای دندان هام رو از بین میبره و یه بار هم پارسال آبان ماه دندان هام کاملا صاف شده بود و دکتر وقت داد برم بر دارم ماه بعدش دوباره بهم ریخت الان باید چیکار کنم که دندان هام رنگ زرد رنگ پیدا کرده و تغییری نمیکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای سفید کردنن دندان ها به این لینک مراجعه نمایید. سفید کردن دندان ها و بلیچینگ

 11. Avatar موسوی گفت:

  سلام خسته نباشید… من حدود دو روزه ارتودنسی کردم، دردش خیلی خیلی زیاده… وقتی دندونای بالا و پایین رو یکم به هم فشار میدم، دردش کمتر میشه… آیا این کار من باعث اشکال تو ارتودنسی میشه یا باعث میشه دندونا کج حرکت کنن؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. نیرو و کششی که در درمان ارتودنسی به دندان های شما وارد می شود در سه الی چهار روز اول باعث به وجود آمدن احساس درد می شود. در این موارد متخصص ارتودنسی مسکن تجویز می کند. شما نباید خودتان فشار اضافه ای به دندان ها وارد کنید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آیا ارتودنسی درد دارد

 12. Avatar مصطفی رحیمی گفت:

  سلام آقای دکتر وقت شما بخیر
  در فک بالا در سمت راست دندان پیش پشتی (دندان شماره 10)را ندارم
  بخاطر همین فاصله ای حدود 2.5 میلیمتری بین دندان نیش و دندان پیشین دارم
  ضمن اینکه مید لاین دندان من حدود 2 میل به سمت راست متمایل شده.
  آیا توصیه شما به ارتودنسی +ایمپلنت هست؟
  یا میشود دندانی که وجود نداره رو نادیده گرفت و تنها ایمپلنت کرد و جهت تقارن دندان نیش را تراش داد؟
  ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهترین راه بستن فضا بو تنظیم mid line دندان‌ها با ارتودنسی است. برای اطلاعت بیشتر به این لینک ها مراجعه نمایید. درمان فاصله بین دندان ها و وجود فاصله بین دندان ها و ناهماهنگی خط وسط دندان ها

 13. Avatar هستی گفت:

  سلام من ارتودنسی انجام دادم و دندان های عقل فک بالا تازه دراومده و در قسمت خارجی لثه هستش ونهفته نیست آیا با ارتودنسی امکان ردیف شدن دندان با بقیه دندان ها وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای بررسی امکان درمان ارتودنسی برای ردیف شدن دندان نیاز به معاینه و بررسی وضعیت قرارگیری دندان ها، وضعیت فک و دندان های مجاور وجود دارد. این بررسی ها باید توسط ارتودنتیست انجام شده و امکان ردیف شدن دندان مشخص گردد.

 14. Avatar یاس گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون به خیر باشه من ۲۴ سالمه مشکل انحراف فک دارم به همراه دو دندان نهفته در فک و فشردگی شدید دندان ها. آیا جناب عالی عمل جراحی فک هم انجام میدهید؟ با سپاس فراوان از توجه شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان انحراف فک در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. درمان ارتودنسی و جراحی فک با هماهنگی هر دو متخصص انجام می گردد. نیاز است قبل از جراحی ارتودنسی ثابت انجام گردد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar محمدجواد گفت:

  سلام من دوتا دندان شیری بالا و پایین داشتم که کشیدم ولی دندان دائمی ام حرکت نکرد و برنگشت عقب موندن میخوام ارتودنسی انجام بدم برا فک بالا و پایین چون دندونام جلو هستن ولی نمیدونم اون دوتا دندون مشکلی ایجاد میکنن؟ نمیشه درستشون کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید دندان های شما توسط یک ارتودنتیست با تجربه بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 16. Avatar سیده نگار نظم بجنوردی گفت:

  سلام جناب دکتر وفت بخیر
  من تمایل به جراحی سارپه دارم برای بهبود تنفس.
  ولی دندان هایم مرتب هستند . یعنی دندانی در لثه ندارم .و تعداد آنها کمتر از حالت عادی است. آیا با اکسپند فک بالا بین دندان هایم با تعداد کم فاصله ایجاد میشود؟
  می‌شود مدیریت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای پاسخ قطعی به این سوال باید معاینه کلینیکی انجام شود. زیرا بستگی به عمق کام، میزان تنگی فک، سن بیمار،نوع رشد عمودی یا افقی فک و غیره دارد. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. Avatar عالی پور گفت:

  سلام اقای دکتر
  من دوسال پیش ارتودنسی کردم دندونامو چون یکی از دندونام کج بود الان بعد دوسال همون دندونم که کج بوده درد خیلی بعدی گرفته بنظر شما میخاد حرکت کنه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید دندان معاینه و سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود. ممکن است دندان شما احتیاج به عصب کشی و درمان ریشه داشته باشد.

 18. Avatar سارینا گفت:

  سلام اقا دکتر من کمتر از یک هفته است که ارتودنسی کردم ولی
  انتهای دندان پایین، سیمش یکم ازاده وخیلی تیزه و از داخل داره زخم میکنه
  باید چیکارش کنم؟!😢

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. می توانید با یک موچین انتهای سیم را خم کنید به این دو لینک اورژانس های ارتودنسی و وقت اورژانس در ارتودنسی مراجعه کنید در این قسمت به طور کامل توضیح داده شده است.

 19. Avatar مریم گفت:

  سلام من ارتودنسی انجام دادم دو دندون جلویی فک بالا جلو هستن دکترم هر کاری میکنه نمیتونه دندون هامو درست کنه میشه یک نظر بدید بهشون بگم چه کار بکنه که برگردن عقب اخه خیلی کار بلد نیستن کار منم گیر کرده ؛ممنون از راهنمایتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طرح درمان برای شما وابسته به بررسی ظاهر صورت، شیب دندان‌ها، وضعیت رادیولوژی، سن شما، شلوغی دندان‌ها و غیره دارد. . برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar مهسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر عکس او پی جی گرفتن بدون لباس سربی باعث ناباوری یا سرطان می‌شود
  عکس او پی جی را بدون پوشش سربی انجام دادن آیا لازم هست آزمایشی بدیم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. نیاز به آزمایش نیست. بهتر بود شما به تکنسین یادآور می کردید که به شما لباس سربی بدهند. باید به رادیولوژی تذکر داد تا برای افراد دیگری بدون لباس مخصوص عکس رادیوگرافی تهیه نشود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک میزان اشعه رادیوگرافی دندان

 21. Avatar آیناز رحیمی گفت:

  سلام،اقای دکتر من دو سال ارتودنسی انجام دادم،دو دندان از بالا و دو دندان از پایین کشیدم،اکنون در مرحله بستن فاصله بین دندانهای کشیده هستم،ولی اکنون بین دندان اخری و یکی مونده به اخری از فک بالا،از هر دو سمت فک میلیمتری فاصله افتاده،و هنگام غذا خوردن اذیت میشم ایا در طول درمان این عارضه اتفاق میفتد؟و چطور فاصله دندان اخری حل میشه چون براکتی روی دندان اخرم نیس که نیرو وارد کنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای حرکت دندان ها و جابجا کردن آنها باید براکت ارتودنسی روی دندان ها قرار گرفته باشد.. باید در خصوص طرح درمان ارتودنسی دندان هایتان از ارتودنتیست معالج سوال بفرمایید.

 22. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۲ سالمه . سه سال پیش به دلیل بالابودن دندون های ۲ بالا پیشتون مراجعه کردم و ارتودنسی ثابت گذاشتین.حالا پس از سه سال هنوز دندون دو راستم پایین نیومده و باهر بار ویزیت با اینکه تاکید میکنم پلاکت اون دندون رو بالاتر ببرن قبول نمیکنن میگن فرم دندون دو بالاترهست در حالی که بنظرم باید قرینه باشه با سمت چپ و سه سال بدون تغییر من هر ماه مراجعه میکنم نمیدونم واقعا چرا تغییر نمیدین یا چرا باز نمیکنین متاسفانه حضوری خیلی برا مراجعه کننده توضیح نمیدین ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام.

   1. Avatar مریم گفت:

    سلام مجدد پاسخ من رو ندادید

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. دوست عزیز سوالتان را مجدد بفرمایید. سوال قبلی شما سیو نشده است.

 23. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر، من 37سال دارم و دندونهای فک بالای من از هم فاصله دارن و اینکه فک بالا و پائین من هم اصلا روی هم قرار نمیگیره و حتی برا گرفتن عکس opg هم همیشه مشکل دارم چون دندونها و فک هام اصلا رو هم قرار داده نمیشه و من باید چکار کنم آقای دکتر؟ باید حتما جراحی کنم؟ و ارتودنسی هم باید انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور کلی بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به ارتودنتیست مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. با توجه به شرایط سنی شما راه درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است.

 24. Avatar آنیتا گفت:

  سلام دکتر وقت تون بخیر
  من دیروز اومدم برای ارتودنسی ازم پرسیدن که ساده می خوام یا رنگی و من رنگی برداشتم و الان پشیمانم اگه خودم اون حالت پلاستیک رنگی رو بردارم خراب میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. شما خودتان نمی توانید حلقه های پلاستیکی را بردارید . چون با برداشتن آنها سیم خارج می شود باید به مطب ارتودنتیست معالج خود مراجعه کنید. تا متخصص ارتودنسی پلاستیک های رنگی را خارج کند و جای آن پلاستیک های شفاف و بی رنگ قرار دهد. این پلاستیک ها باعث نگه داشتن سیم می شود .

 25. Avatar سایه گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر. من حدودا پنجاه روز پیش ارتودنسی رو شروع کردم. دندان نیشم داخل کام رشد کرده بود. الان بعد از پنج ماه از شروع ارتودنسی این دندان کم کم داره جا به جا میشه و به سمت بیرون میاد. منتهی این روند بیرون اومدنش باعث شده یکی از دندان های جلویی من کمی کج بشه. میخواستم بدونم طبیعیه و بعدا درست میشه؟ چون دکتر گفتن بیرون اومدن دندان باعثش شده و بعدا درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. وقتی یک دندانی به یک سمت حرکت می کند مثلا به سمت جلو می آید ممکن است دندان‌ های مجاور به سمت دیگری مثلا به عقب حرکت کند و یک حرکت ناخواسته ایجاد شود. یک ارتودنتیست باید این توانایی را داشته باشد که مانع حرکت ناخواسته دندان ها شود ولی اگر این حرکات ناخواسته هم به وجود آید یک متخصص ارتودنسی باید آنها را اصلاح کند. ضمنا از متخصص ارتودنسی معالج بخواهید که پاسخگوی سوالتان باشد.

 26. Avatar سهیلا گفت:

  سلام الان سنم ۱۷هست دندان اسیای بزرگ رو کشیدم عصب کشی میخواست گفتن بکشی در میاد ولی در نیومد با وجود این باز هم میشه Orthodontic یا خیر ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان اصلی شما بوده و دیگر رویش ندارد. برای فضای خالی باید ایمپلنت دندانی انجام گیرد یا با رویش دندان عقل می توان این فضای خالی را با درمان ارتودنسی پر کرد.

 27. Avatar بهار گفت:

  سلام وقت بخیر. من ۶ ماهه دندونام ارتودنسیه. باید به یک شهر دیگه مهاجرت کنم. امکانش هست دکترمو عوض کنم و اینکه باید به دو دکتری ک پیششون میرم هزینه کامل پرداخت کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید درمان ارتودنسی شما براساس طرح درمانی که متخصص ارتودنسی معالج برای شما طراحی کرده است ادامه یابد. توصیه میکنم با ارتودنتیست معالج مشورت نمایید.

 28. Avatar هستی گفت:

  سلام اقای دکتر من از۱۳ سالگی بخاطر ریشه دندون عقل دندون های فک پاینم۴تا جلو بهم ریخت ومن کل دندون های عقل رو همون موقعه جراحی کردم.۱۰ روزه ارتودنسی کردم به دلیل اینکه یه مقدر بهم ریختگی بیشتر شد ولثه فک پایینم مخصوصا این۴تا دندون خیلی تحلیل رفت.سوالم اینه فک بالا رو انجام ندادم بعدا به مشگل بر نمیخورم؟؟؟؟دکترم گفت فک بالا خوبه منم بخاطر هزینش راغب به انجام نبودم.با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز برای اظهار نظر در این خصوص باید معاینه کلینیکی انجام گردد. باید فک بالا و فک پایین با هم هماهنگ باشند. در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان داشته باشید زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 29. Avatar افسون رنگی گفت:

  سلام اقای دکتر من فقط دو تا دندان جلویم حدود 2 سانت فاصله دارند. آیا میشه فقط با ریتینر این فاصله را بست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر فقط فاصله بین دو دندان جلو شما وجود دارد. باید در ابتدا چند ماه ارتودنسی ثابت را داشته باشید سپس سیم پشت دندان قرار خواهیم داد.

 30. Avatar ان ام گفت:

  سلام اقای دکتر من کامپوزیت روی دندونای شیش فک پایینم دارم خیلی اذیتم میکنن نمیتونم دهنمو خوب ببندم اصلا خواستم ببینم ایا روی فکم تاثییر میذاره ؟بعد اینکه این جلسه چکاپ ماهیانه درشون میاره یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به این صورت در فضای مجازی اظهار نظر نمی شود. بهتر است در جلسه چکاپ با ارتودنتیست معالج خود مشورت نمایید.

 31. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر
  ایا این موضوع که بعد از ارتودنسی به علت جا به جایی دندان ها دیگر نمیتوان عصب کشی کرد و دندان درصورت درد تنها راه حلش کشیدن است، درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، بعد از درمان ارتودنسی همچنین حین درمان ارتودنسی امکان عصب کشی دندان و درمان ریشه وجود دارد.

 32. Avatar امیر گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر.من 17 سالمه و هفته پیش ارتودنسی کردم و یکی از مشکلاتم عقب بودن فک پایینم هست که جزییه.از 2 3 سال پیش عادت کردم که فکمو کمی بدم جلو(پشت دندان های فک بالا) و الان بیشتر اوقات از سر عادت اینکارو میکنم.خواستم بدونم این کار عواقب بدی برای ارتودنسیم داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اینکار شما کمکی به جلو آمدن فک شما نخواهد کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک عقب بودن فک

  2. Avatar مهسا گفت:

   سلام ببخشید من دوتا دندونم و عصب کشی کردم قراره ۴ تا دندون دیگه رو هم پر کنم بنظرتون اگه بخوام ارتودنسی کنم مشکلی بوجود میاد؟؟ اشکالی داره برام ؟؟
   دندونای عقبم پایه کوتاه تری نسبت به دندونای جلو دارن و دندونای جلو فک بالام فاصله دارن از
   هم اگه روکش بخوام دندونای پر شده رو کنم چی اشکالی که نداره؟؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. دندان عصب کشی شده را می توان درمان ارتودنسی انجام داد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد؟ اگر ریشه دندان های عقب کوتاه است باید رادیوگرافی دندان ها توسط ارتودنتیست بررسی گردد تا راهنمایی های لازم به شما داده شود. فاصله دندان های شما با ارتودنسی اصلاح می شود.

 33. Avatar مهناز گفت:

  سلام اقای دکتر آیا دندان عصب کشی شده را می توان ارتودنسی کرد؟ من یک دندان عصب کشی شده دارم و الان 19 سالمه . ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، دندان عصب کشی شده را تخت درمان ارتودنسی می تواند قرار گیرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد

 34. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر..وقتتون بخیر..میخواستم بدونم با ارتودنسی میشه دندان ها به پایین کشیده بشن چون عرض دندونام خیلی کمه میخندم زیاد مشخص نمیشه؛میخواستم بدونم با ارتودنسی میشه این مشکل حل بشه وقتی میخندم دندونام مشخص بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فک و دندانی شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 35. Avatar یاسمن قاسمی گفت:

  سلام آقای دکتر من الان حدود 9 سال و دوهفته سن دارم آیا با داشتن دندان های شیری میشود ارتودنسی انچام داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید. دندان شیری تحت درمان ارتودنسی قرار نمی گیرد.

 36. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  من الان تقریبا سه هفته هستش که ارتودنسی کردم و الان تو دو هفته گذشته یکی از دندونام لق کرده
  تو اینترنت نوشته طبیعی ولی بعضیا میگن امکان داره تحلیل رفته باشه
  امکان داره دندونم بیوفته یا بعدا مشکلی ایجاد کنه؟
  میشه بهبودش داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر درمان ارنودنسی تحت نظر متخصص ارتودنسی مجرب درست و اصولی انجام گردد باعث لقی دندان ها نمی شود. بیماری های لثه یا کوتاه بودن ریشه ممکن است باعث لقی دندان شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لق شدن دندان در ارتودنسی

 37. Avatar مهسا گفت:

  اگر دندان شیری عقب حین ارتودنسی بیوفته چی میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان های دائمی تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرند. دندان شیری باید کشیده شود. ضمنا در صورتی که دندان نهفته باشد با درمان ارتودنسی درمان می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی

 38. Avatar علیرضا گفت:

  با سلام‌ خدمت شما.
  آقای دکتر در صورتی که بعد از ارتودنسی، فرد تمایل به لمینت یا کامپوزیت کردن دندانها داشته باشه، بهتره که چه مدت از پایان ارتودنسی گذشته باشه؟ با وجود ریتینیر هم لمینت توصیه میشه؟
  در صورتی که ۱ درصد به هم ریختگی دندانها برگرده، لمینت هم دچار مشکل میشود؟
  عذرخواهی میکنم از اینکه سوال یک مقدار طولانی شد، پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهتر است بعد از سه ماه لمینیت و یا کامپوزیت در صورت نیاز انجام شود. بنده به بیمارانم در مطب ریتینر متحرک می دهم بنابراین به راحتی می توان بعد سه ماه که از درمان ارتودنسی ثابت گذشت بیمار از ریتینر استفاده کرد در صورت لزوم لمینیت را انجام دهد. اگر درمان ارتودنسی اصولی و صحیح توسط ارتودنتیست انجام شده باشد به هم ریختگی در دندان‌ ها ایجاد نمی شود و لمینیت هم دچار مشکل نمی گردد.

 39. Avatar سعید گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، ببخشید خواستم سوال کنم در صورتی که ریتینر ثابت پشت دندانها باشه، امکان جرم گیری پشت دندان ها هست ؟ یا اینکه ریتینر باید خارج شود جهت جرمگیری؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. امکان انجام جرمگیری دندان با داشتن ریتینر ثابت وجود دارد. اطلاعات بیشتر مراچعه به این لینک جرمگیری دندان

 40. Avatar زهره گفت:

  سلام
  من ۶ ماهه که ارتودنسی انجام دادم امروز رفتم برا چکاپ یچیز سفت سفید مثل خمیر گذاشت روی دندونای ۶ فک پایینم خیلی اذیت میشم خیلی خوب نمیتونم بجوم و حتی لبخند زدنم واسم سخته
  خواستم ببینم تا کی باید تحملش کنم و راهی نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای جلوگیری از شکستن براکت های ارتودنسی در اثر برخورد دندان های فک بالا و پایین ارتودنتیست معالج روی دندان 6 شما کامپوزیت گذاشته است.

 41. Avatar کردیا گفت:

  سلام دکتر من ارتودنسی انجام دادم و توی سال آینده باید جراحی فک انجام بدم از نوع کلاس2
  میشه لطف کنید هزینه دقیق یا تقریبی جراحی رو بگید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان مشکلات فک در سنین بعد از بلوغ نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را اصلاح نماید. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. زمان مراجعه به متخصص جراح فک و صورت می توانید در خصوص هزینه جراحی از ایشان سوال نمایید.

 42. Avatar رادین قیاسی گفت:

  چجوری می‌توان مسواک کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اطلاع از نحوه صحیح مسواک زدن به لینک های ارسالی مراجعه نمایید. لینک مربوط به مسواک زدن در طول درمان ارتودنسی هم برایتان ارسال خواهد شد. چگونه مسواک بزنیم و مسواک زدن حین ارتودنسی ثابت

 43. Avatar راضیه گفت:

  با سلام و عرض ادب
  دکتر ارتودنسیم فرمودن کار ارتودنسیم تموم شده اما وقتی دوتا فک را روی هم میزارم احساس سبکی و سنگینی در دوطرف فک دارم انگار نصف دو فک سمت راست بین فک بالا و پایین فاصله است و سمت چپ دو فک بالا و پایین کامل روی هم قرار دارن و احساس خستگی و فشار هست برای دکترمم توضیح دادم اما معاینه کردن وگفتن طبیعیه دیگه نمیدونم باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد.

 44. Avatar ماهان گفت:

  با سلام آقای دکتر. من حدود 6 ماه قبل ارتودنسی ثابت رو برداشتم و الان 6 ماه است که ارتودنسی متحرک میذارم بعد از این زمان آیا باید ارتودنسی متحرک را فقط موقع خواب استفاده کنم یا کل روز؟.و اینکه من حدودا 1 ماه دیگر باید به خدمت سربازی بروم و اینکه ممکن است به من اجازه ندهند ارتودنسی متحرک را داخل پادگان ببرم در آن صورت چه کار میشه کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. استفاده از پلاک دندان بعد از درمان ارتودنسی جهت کامل کردن این درمان ضروری است. مدت زمان استفاده از این پلاک یا ریتینر متحرک بستگی به طرح درمان شما دارد. باید از متخصص ارتودنسی معالج خود سوال بفرمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این دو لینک استفاده از پلاک دندان بعد از ارتودنسی و ریتینر چیست

   1. Avatar روژان گفت:

    سلام اقای دکتر. من ۱۵ ماه ارتودنسی داشتم و الان برداشتم و شب‌ها ارتودنسی متحرک نامرئی استفاده میکنم. خواستم ببینم شما حدودا چقدر پیش‌بینی میکنید که من از این نوع ارتودنسی باید استفاده بکنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است دراین خصوص با متخصص معالجتان مشورت نمایید. بنده به بیماران خودم استفاده از پلاک دندان بعد از ارتودنسی را به مدت شش ماه می دهم.

 45. Avatar فرزام گفت:

  سلام اقای دکتر.من ماه دیگه باید برم ارتودنسی کنم.مشکلم فاصله بین دندان ها هستش و دندان هایم نسبت به بقیه عرضشون کمی کمتره.خواستم بدونم مشکلم حل میشه و اینکه فکمم دچار تغییری میشه که در ظاهرم تاثیر داشته باشه یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. فاصله بین دندان های شما با درمان ارتودنسی برطرف می شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 46. Avatar نیوشا گفت:

  سلام اقای دکتر.من مشکلم فاصله ی بین دندان هاست آیا با ارتودنسی مشکلم حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 47. Avatar کسری گفت:

  سلام. سیم ارتودنسی کنار لبم را زخم کرده چه راهکاری را پیشنهاد میدید هفته آینده نوبت ویزیت دندان هایم است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. می توانید از موم ارتودنسی استفاده نمایید. از داروخانه یا از مطب متخصص ارتودنسی معالج تهیه نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک طرز استفاده از موم ارتودنسی و کاربرد آن

 48. Avatar نگار وکیلی گفت:

  سلام. من خارج از کشور زندگی میکنم و برای ارتودنسی در ایران میخوام اقدام کنم. و من نمیتونم برای چکاپ دندان هر ماه به ایران بیام راه حلی برای این مشکل دارین ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. متخصص ارتودنسی در درمانهای ارتودنسی ثابت هر ماه یک میلیمتر دندان را می تواند حرکت دهد. شخصی که دندان هایش تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته باید ماهی یک بار جهت درمان ویزیت شود. در هر جلسه نیروها با توجه به طرح درمان متخصص ارتودنسی معالج و با مهارت و تجربه ایشان تغییر می کند. مطالعه بیشتر مراجعه به این دو لینک ارتودنسی ثابت و طول درمان ارتودنسی

 49. Avatar سارا گفت:

  من ارتودنسی انجام دادم و برداشتم و ۳ساله فیکس دارم اما دکترم دوساله کاملا از ایران رفتن و دیگه برنمیگردن و هیچ پزشکی به کار ایشون دست نمیزنه منم یکی از فیکسام شکسته چیکار میتونم بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان های ارتودنسی به گونه ای است که متخصص ارتودنسی معمولا بیماران خودش را می پذیرد. چون متخصص ارتودنسی معالج شما در ایران نیستند و از نظر اخلاقی شما با ریتینر ثابت به مشکل برخورد کردید به مطب مراجعه نمایید تا کار اصلاح گردد.

   1. Avatar ربابه گفت:

    سلام اقای دکتر، من 35 سالمه دندان های نامرتبی دارم. آیا می توانم از ارتودنسی متحرک استفاده نماییم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. درمان برای دندان های شما ارتودنسی ثابت است. درهنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 50. Avatar آیناز رسولی گفت:

  سلام . آیا دندان عصب کشی شده هم میشه ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، دندان عصب کشی شده را می توانیم درمان ارتودتسی انجام دهیم. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد

 51. Avatar عاطفه گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر ،من حدود یکماهه ارتودنسیمو باز کردم قبلش دوتا دندون بخاطر ارتودنسی کشیدم الان چند میل جای اون دندون ها باقی مونده ودکترمم گفت بیشترازاین دندونات جا نداره بره عقب ،برای این مشکلم چیکار باید بکنم ؟ وایشون فقط روی هشت تا ازدندون های من براکت و سیم گذاشتن و دندون های عقب ارتودنسی نکردن وقتی هم بهشون گفتم گفتن ارتودنسی فقط روی ۸ یا۹ دندان انجام میشه آیا گفته ایشون درست بوده؟ معذرت میخوام طولانی شد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ممکن است روی دندان های عقب براکت گذاشته نشود. ولی باید طرح درمان ارتودنسی به گونه ای باشد که بین دندان ها فضایی باقی نماند. الان بین دندان های شما فاصله است و می توان فضا را بست و دندان ها به عقب هدایت کرد تا مشکل حل شود و فضای باز بین دندان ها بسته شود از ارتودنتیست معالج خود بخواهید تا اینکار انجام گردد.

 52. Avatar هدا امانی گفت:

  سلام. فاصله دندان های جلویی با ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت سته شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید توسط ارتودنتیست معاینه کلینیکی انجام شود. در صورت داشتن دندان های سالم و درست بهتر است درمان ارتودنسی انجام گیرد. برای گذاشتن کامپوزیت دندان های شما باید تراش بخورد.

 53. Avatar مهدیس گفت:

  سلام روزتون بخیر باشه
  یه سوالی داشتم موقعی که نیاز هر دو فک سیم‌کشی کنیم امکانش هست که یک فک رو دیرتر سیم کشی کرد؟
  من الان ۳ روزی هست که فک بالا رو سیم‌کشی کردن موقع نوبت زدن گفتن فک پایین حدود ۶ ماه دیگه انجام میشه و نوبت بعدی رو یک ماه دیگه زدن برام

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، بستگی به طرح درمان و ناهنجاری های دندانی و فکی دارد. ممکن است که یک فک ارتودنسی شود و بعد از مدتی فک دیگر هم تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد.

 54. Avatar نسیم رضوی گفت:

  اقای دکتر سلام ،دختری ۱۶ساله دارم که حدود۲سال هست که از درد فک رنج میبرد در عرض این دوسال به پزشکان زیادی مراجعه کردیم ولی متاسفانه نتیجه مثبتی نگرفتیم تشخیصی که اخرین بار برای ما دادن عقب بودن فک پایین بود ،اگر شما میتونید کمکی به درمان دخترم بکنید ممنون میشم دخترم بخاطر این درد خیلی اذیت میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چه اقدامی انجام بدم متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به ارتودنتیست یا متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید. برای جواب قطعی از طرف بنده باید معاینات کلینیکی انجام شود. سپس در حین معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 55. Avatar یاسمن گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر،من 30 سالمه و 5 ماهه که ارتودنسی انجام دادم و بیمار ارتوسرجری با مشکل عقب بودن فک پایین بین 4 تا 5 میلی متر هستم و وضعیت لب هام هم خوب هستن مشکل تنفسی و جویدن هم ندارم،میخواستم ازتون بپرسم از نظر شما جراحی فک تاثیر خاصی روی زیبایی چهره من میزاره با توجه به این که حدود 5 میلی متر فک پایینم عقبه(البته متوجهم که روی روابط دندانی تاثیر گذاشته میشه ولی جنبه زیبایی برام مهمتره و البته از عمل هم میترسم)؟ممنون میشم جواب بدید 🙏🏻

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، درمان ارتودنسی روی صورت و بافت نرم تاثیر می گذارد و چهره خیلی بهتر و زیباتر می شود. بهتر است ارتودنتیست معالج شما با تصویر به شما نشان دهد. اکنون با مراجعه به لینک زیر می توانید تاثیر درمان ارتودنسی را روی چهره بیمارانم ملاحظه نمایید. مراجعه به این لینک https://www.youtube.com/watch?v=VrRWT359-0w&t=67s

 56. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر، وقت شما بخیر.
  ببخشید خواستم بپرسم در صورتی که پشت دندان ها ریتینر ثابت قرار گرفته باشه(بعد از ارتودنسی) امکان جرمگیری پشت دندان ها وجود دارد یا اینکه باید ریتینر برداشته شود و مجدد نصب شود؟
  و یک سوال دیگه هم از خدمتتون داشتم، این ریتینر چه مدتی باید پشت دندانها باشد که دندانها کاملا تثبیت شوند و مطمئن شد که برگشت ندارد؟ بعد از برداشتن ریتینر ثابت، واقعا امکان برگشت ارتودنسی پس از گذشت زمان وجود ندارد؟
  عذر خواهی میکنم از اینکه سوالاتم طولانی شد؛ پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، بستگی به طرح درمان ارتودنتیست شما دارد. درمان ارتودنسی بنده به گونه ای است که فقط شش ماه لازم است از ریتینر ثابت استفاده شود. استفاده طولانی مدت از سیم های پشت دندان ها باعث می شود که جرم و باکتری جمع شود. اگر درمان توسط متخصص ارتودنسی و چیدمان دندان ها درست و مناسب انجام گرفته باشد برگشت درمان نداریم.

 57. Avatar طاهزه حسینی گفت:

  سلام وقت بخیر
  دختر یازده ساله من چون دندان نیش شیری اش نیافتاده بود الان دندان نیش شیری اش داخل لثه به جای اینکه بعد از چهارتا پیش دربیاد داره بین دندون یک و دو درمیاد و اونو کج کرده الان دندان نیش رو کشیدیم و cbct گرفتیم هنوز جواب نیامده معمولا چکار می کنن این دندون رو؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی می توان دندان نیش را به قوس دندانی هدایت کرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. اطلاعات بیشنر مراجعه به این لینک ها درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی و دندان نهفته

   1. Avatar طاهزه حسینی گفت:

    متشکرم ازشما
    من شهرستانم وبا توجه به سی تی گفتن دندون یک ریشش داره خراب میشه و باید بزاریم دندون نیش همونجا ینی بین یک و دو دربیاد، ینی نمیشه به جای واقعی منتقلش کرد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. باید توسط ارتودنتیست دندان ها معاینه شود تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 58. Avatar حسین معتمدی گفت:

  ببخشید من دوتا دندان شماره چهار بالا رو کشیدم برای ارتودنسی میخواستم بدونم بعد از پر شدن جای خالی باز هم مثل قبل میتونم غذا هارو بِجَوَم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده اطلاعاتی در خصوص وضعیت دندان و فک شما را ندارم. اگر طرح درمان بدرستی و با دقت از طرف ارتودنتیست معالج انجام گیرد نباید مشکلی وجود داشته باشد.

 59. Avatar نازنین گفت:

  باسلام
  آقای دکتر اگه دوتا از دندونای جلو از ریشه کامپوزیت باشن میشه ارتودنسی کرد ؟
  امکانش هست دندونا توانایی نداشته باشن و بشکنن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر پرکردگی دندان مناسب و درست انجام شده باشد و گیر خوبی در ریشه داشته باشد مشکلی نیست می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود و رادیوگرافی دندان دیده شود.

 60. Avatar ارش گفت:

  سلام
  ایا شما ارتدنسی به روش دایمون انجام میدهید؟ و ایا درست است که در این روش نیازی به استفاده از کش نیست و نتیجه بهتری هم دارد؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، می توانید به مطب برای درمان ارتودنسی دیمون مراجعه نمایید. براکت های ارتودنسی دیمون به طور اتومات عمل می کند و نیازی به رابربند و کش ارتودنسی ندارند. نتیجه درمان بستگی به مهارت، طرح درمان و چیدمان دندان ها توسط متخصص ارتودنسی شما دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی با روش دیمون

 61. Avatar احمدی گفت:

  سلام.من در مراحل اولیه ارتودنسی هستم.دکترم برام کش جداکننده بین دندونام گذاشته.یکی از این کش ها بین دندونم فرو رفته و داخل لثم رفته.اگه خودم درش بیارم و دوباره جا بزنم مشکلی نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده در درمان بیماران اصولا از این کش های جداکننده استفاده نمی کنم. شما تحت درمان ارتودنتیست دیگری هستید. شخص متخصص باید اینکار را انجام دهد. خودتان نمی توانید این کش ها را جا بگذارید، ممکن است در بین فضای بین لثه ای قرار بگیرد در زیر لثه برود و درد و التهاب ایجاد کند. حتما باید به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید تا ایشان برایتان اصلاح کند.

  2. Avatar امیر گفت:

   با سلام
   من وقتی بچه بودم توی دندانپزشکی دندان نیش شیری ام رو کشیدم و الان که 18 سالمه اون دندان اصلا درنیومده و به دکتر هم مراجعه کردم , گفتن که این دندان رو ندارم یعنی ریشه ای هم نداره
   و برای ایمپلنت هم فاصله ی دندان هام مناسب نیست و نمیشه انجام داد
   در باره ارتودنسی هم پرسیدم گفتن نمیشه

   ممنون میشم پاسخ من رو بدید چون واقعا این قضیه آزارم میده

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. اطلاعات بیشتر درمان دندان نیش نهفته و دندان نهفته

 62. Avatar نگین گفت:

  سلام وقت بخیر ، من ارتودنسی کردم و دکترم روی دندان های اخر فک پایین موادی سفید با ارتفاع زیادی گذاشته اصلا نمیتونم غذا بخورم. دلیل گذاشتن این مواد چیه ؟ و تا کی باید بمونه ؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. معمولا بر روی دندان های عقب ماده ای بنام کامپوزیت گذاشته می شود که بین دندان ها فاصله بیفتد که دندان های بالا در اثر برخورد با دندان های پایین، باعث شکستن سیم های فک پایین نشود. اصولا دو یا سه ماه گذشته می شود. ولی چون ناهنجاری و شرایط دندانی و فکی هر شخصی با دیگزی متفاوت است باید مدت زمان قطعی را از ارتودنتیست معالج خودتان بپرسید.

 63. Avatar موذنیان گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر وقت به خیر
  بنده یکی از دندانم هایم را با مواد آماالگام پر کردم حالا وقتی ردندان هایم را روی هم‌می‌گذارم این مواد حالت چسبناک داره و به دندان هایم می چسبد مشکل از کجاست آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندانی که با آمالگام پرشده باشد هیچوقت چسبنده نیست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پرکردگی با آمالگام یا کامپوزیت

 64. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب مجدد خدمت شما ببخشید یادم رفت سوال دیگری داشتم‌مبنی بر اینکه وقتی دکتر دندانم را کشید چون دندانم شکسته بود و دیگر نمی شد درستش کرد و تاج دندان از بین رفته بود و فقط قسمت نرم دندان باقی مانده بود خیلی سخت تونستند درش بیارند و هنگام در آوردن دندان صدای استخوان فکم رو شنیدم و الان دندان چهار رو حس می کنم لق شده است و همچنین لثه این دندان ۴ بالا آمده نیاز به مراجعه است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز پاسخ در سوال قبلی شما داده شد. دندانپزشک معالج در صورتیکه برای شما آنتی بیوتیک تجویز نکرده با ایشان تماس بگیرید. تا سه روز درد ادامه داشت حتما به دندانپزشک جهت معاینه و تشخیص علت درد مراجعه نمایید.

 65. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر ابتدا از سایت خوبتان و همچنین اینکه به سوالات جواب می دهید کمال تشکر را دارم آقای دکتر من دیروز دندان شماره ۵ فک پایین را به خاطر اینکه ریشه عفونی بود کشیدم از دیروز تورم و باد کرده و درد خیلی کمی دارد باید چیکار کنم و همینطور خونابه و خون و زخم روش جمع شده میشه راهنمایی ام‌کنید باید مجدد مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود. از تشکر و قدردانی شما سپاسگزارم. دندان شما ریشه عفونی داشته به همین دلیل تورم بعد از کشیدن دندان تا سه روز طبیعی است. باید آنتی بیوتیکی که توسط دندانپزشک معالج برایتان تجویز شده را حتما میل نمایید. خونابه جمع می شود و حفره پر می شود. نگران نباشید. ولی اگر از روز سوم به بعد درد همچنان ادامه داشت باید محل دندان کشیده شده معاینه شود . ممکن است ریشه دندان باقیمانده باشد. بهداشت دهان و دندان نیز رعایت شود.

 66. Avatar مبینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من حدود یک ساله که براکت همو برداشتم و الان پشت دندون هام سیم گذاشتم ، الان سیم فک پایینم یکی از دندونام چسبش جدا شده الان من برم پیش دکترم باید کل سیم رو تعویض کنه یا فقط چسب مجددا زده میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید توسط متخصص ارتودنسی معالج دندان های شما معاینه شود. دیگر لزومی ندارد مدت طولانی ریتینر ثابت باقی بماند.

 67. Avatar مهسا گفت:

  اگر 6-7 تا دندان عصب کشی و پر شده باشند برای ارتودنسی به مشکل برمی‌خوریم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، می توانید درمان ارتودنسی را انجام دهید. اطلاعات بیشتر در این خصوص مراجعه به این لینک آیا می توان دندان عصب کشی شده را حرکت داد؟

 68. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  بنده پیش شما ارتودنسی انجام دادم و ماه بعد انشالله دوره درمان تموم میشه و ارتو برمیدارید. این ماه، برام اورینگ گذاشتین. ولی بین دندونها در حد یک میلی متر فاصله ایجاد شده.
  امکانش هست چون شهرستان هستم،همینجا برام power chain بزارن تا آخر ماه که خدمت شما میام برای برداشتن ارتو، فاصله ها هم بسته بشه؟؟؟
  چه نوع پاورچینی بگم برام بزارن؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا درمان ارتودنسی باید توسط یک ارتودنتیست انجام گیرد. ممکن است نیرو کم یا زیاد گذاشته شود و سبب مشکلات نابهنجاری شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه باید درمان ارتودنسی توسط یک متخصص ارتودنسی باشد.

 69. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر وقت به خیر ببخشید دندان هایی که پست و کور شدند چون گفته شده ده سال عمر دارند آیا بعد از ده سال امکان تعویض وجود دارد؟
  سوال دوم اینکه رنگ روکش دندان های پست و کور شده آیا قابل تعویض هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر شرایط دندانی که پست و کور شده مناسب باشد می توان روکش دندان را تعویض کرد. رنگ روکش دندان هم قابل تعویض است.

 70. Avatar فاطمه حسینی منش گفت:

  سلام. آیا در سن بالا مثلا 48 سالگی هم می توانیم ارتودنسی انجام دهیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، در صورت داشتن لثه سالم می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید.

 71. Avatar محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید.من سه ماه دندونام ارتدنسی کردم هر دو فک.الان تو این سه ماه دندونام مرتب شده ولی دندون شماره دو بالا خیلی اومده جلو و داره بینش فاصله میفته ب دکترم گفتم گفته درست میشه الان اون یکی دندونمم داره همینجوری میشه…باید چیکار کنم.و اینم هست من چهار تا از دندونامو کشیدم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده از شرایط دندانی و فکی شما قبل و در حین درمان اطلاعی ندارم. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خودتان هستید. باید به متخصصتان اعتماد داشته باشید. و با ایشان مشورت نمایید.

 72. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر گرامی وقت به خیر
  آقای دکتر ببخشید من دندان شماره پنج قسمت چپ فک پایین را روکش کردم وقتی دکتر برایم روکش را قرار داد دندان شماره پنج فک بالا که سالم بود را برای این روی روکش خوب قرار بگیره را برداشتند اینقدر تراش دادند که دیگه از حالت دندان خارج شده ایا کارش درست بوده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. اگر مشکل کلی است باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 73. Avatar مطهره گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما ببخشید آقای دکتر کسی که همه دندان هایش درد خفیف دارد و به گرما و سرما حساس شده است و در عکس opg چیزی از عصب کشی مشخص نیست حتما به عصب کشی احتیاج دارد حتی اگر عکس opg چیزی نشان نداده باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل درد و حساس بودن دندان های شما توسط متخصص بررسی شود تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 74. Avatar نسیم مقدادی گفت:

  سلام اقای دکتر خواستم از شما تشکر کنم. پسرم را از جراحی نجات دادید. دندانپزشک دیگه میگفت باید جراحی کنه. ولی شما با دستگاه کوچک دهانی که براش گذاشتید و یکسال و نیم هم که ارتودنسی ثابت داشت. حالا دیگه کاملا فک و دندان هاش مرتب و خوب شد.از تیم حرفه ایی که دارید هم تشکر می کنم. ممنون و متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من هم خوشحالم که شما رضایت دارید. و از قدردانی شما کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 75. Avatar مطهره گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید اگر کسی استخوان کافی برای ایمپلنت نداشته باشد هیچ وقت نمی تواند ایمپلنت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای گذاشتن ایمپلنت دندانی متخصص با اندازه گیری های تخصصی و مشاهده و بررسی عکس CBCT شما را راهنمایی خواهد کرد.

 76. Avatar موذنیان گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما ببخشید آقای دکتر دندانی که طول تاج کمی داره و امکان افزایش تاج نداره و عصب کشی شده و حالا شکسته و به خاطر کمی طول تاج امکان روکش ندارد آیا میشود بعدها ایمپلنت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، امکان ایمپلنت دندانی وجود دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ایمپلنت دندانی

 77. Avatar مبینا رحمانی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من یک ساله براکت هامو برداشتم و دکترم پشت دندون هام سیم نازک چسبونده بعد شیش ماه پیش رفتم پیشش فک بالام سیمش شکسته بود و مجددا دوباره برام سیم گذاشت بعد الان هم فک پایین چسبش یه کوچولو جداشده میخواستم بدونم من برم دکتر کل سیم رو تعویض میکنه یا فقط دوباره چسب میزنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به ارتودنتیست معالج مراجعه نمایید تا پس از معاینه و بررسی وضعیت درمان دندان ها تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.

 78. Avatar موسوی گفت:

  سلام اقای دکتر من بند ارتودنسیم شکسته حدود سه ماه میگذره ولی دکترم هنوز بند جدیدبرام نزاشته این بستگی به درمانش داره یاچون وقت ندارن نمیزارن؟
  الان سه ماهه نزاشتنش باعث میشه روند درمان طولانی تربشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده از روند درمان، ارتودنسی شما اطلاعی ندارم. در صورتیکه نیاز به بند ارتودنسی باشد باید گذاشته شود. با متخصص معالج خود مشوذت کنید.

 79. Avatar یاسین میلادی گفت:

  سلام . دندان نیش نهفته دارم آیا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله با درمان ارتودنسی می توات دندان نیش را به قوس دندانی هدایت کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان نیش نهفته با ارتودنسی

  2. Avatar عذرا گفت:

   سلام آقای دکتر من ۲۳ سالمه دندون های من اپن بایت هست من ت شهرستان هستم رفتم دکتر گفتن ک دوسال ارتودنسی بمونه بعد جراحی بشه خانوادم راضی به جراحی نیستن میخواستم ببینم بدون جراحی درس میشه ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر این لینک را مطالعه نمایید اپن بایت

   2. Avatar فاطمه گفت:

    سلام اقای دکتر من دندونام نامرتب هستن ایا در شش ماه امکان داره که مرتب شع

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 80. Avatar ساجده گفت:

  سلام اقای دکتر من می خوام دندان هام رو ارتودنسی کنم پیش شما ولی تهران نیستم و از بوشهر می خوام بیام بنظر شما باید چیکار کنم
  میشه راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطب پذیرای شماست. با شماره تلفن مطب 22011892 -021 در ساعات اداری تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 81. Avatar امیری گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه ۵ سال پیش ارتودنسی ثابت داشتم اما مدتی هست که هم دندان های بالا هم پایین دچار جلوزدگی شدن با وجود داشتن پلاک بعد ارتودنسی و سیم پشت دندان این اتفاق افتاد طوری شدن که دندان های بالایی خیلی کم میوفتن رو لبم به نظر شما من مجبورم که دوباره ارتوثابت انجام بدم؟!!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای بهره بردن از مزایای این درمان ارتودنسی بهتر است با یک متخصص ارتودنسی باتجربه آشنا شویم. در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 82. Avatar کوشکی گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من حدود دوسال پیش دندان عقل فک پایین رو جراحی کردم و از اون موقع ب بعد فک پایینم ب سمت راست انحراف پیدا کرده. هنگام غذا خوردن درد و هنگام باز و بسته شدن فکم صدا میده. ممنون میشم برای درمان راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه از دندان ها و فک شما انجام گردد سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود.

 83. Avatar ارمان گفت:

  سلام اقای دکتر من 15سالمه دندان هام از هم فاصله داره ودندان های هردوفکم شیب رو به جلو داره به طوری که لبم رو رو به جلو نشون میده ایا میتونم برای ارتودنسی در این سن اقدام کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. . بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطب پذیرای شماست.

 84. Avatar آریا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲ ماه ارتودنسی مردم اما براکت دندان آخر فک بالا م شب خوابیده بودم افتاد دیروز رفتم درستش کردم اما دیروز موقعی که خوابیده بودم دوباره افتاد بنظر شما دلیل ش چی هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید ها و نباید ها در رژیم غذایی در طول درمان ارتودنسی باید رعایت شود. مثلا هنگام خوردن هویج خام احتمال شکستن براکت های ارتودنسی زیاد است. براکت‌ها را باید در زمان مسواک زدن دقت کنید تا مطمئن شوید که در طول روز جدا نشده و نشکسته است. اگر براکت توسط متخصص معالج چسبانده نشود، حرکت دندان بدرستی انجام نمی شود و درمان طولانی‌تر خواهد شد.

 85. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر، وقت شما بخیر.
  آیا استفاده از پلاک معمولی یا شفاف بعد از اتمام ارتودنسی تفاوتی در نحوه درمان ایجاد می کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طبق توصیه متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر استفاده از پلاک دندان بعد از درمان ارتودنسی جهت کامل کردن این درمان ضروری است. در پایان کار از دندان ها قالب تهیه می شود سپس ریتینر، نگهدارنده و یا پلاک بعد ار درمان ارتودنسی تهیه می گردد.

 86. Avatar تیکو گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  موقع ارتودنسی دکترم بین ۴ تا دندون جلوم رو سوهان کشید
  با وجود رعایت بهداشت ولی بعد از یکی دو هفته بین همون چهارتا دندون پوسیده و سیاه شده
  علتش چیه؟ چیکارشون کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنتیست در درمان ارتودنسی گاهی براساس شرایط بیمار ممکن است بین دندانها را باز کند. این عمل باید به صورت بسیار جزئی انجام شود. به عبارت دیگر این عمل باید به گونه‌ ای انجام شود که باعث پوسیدگی نشود اگر باعث پوسیدگی شده است در این مورد باید حضوری با دکتر متخصص ارتودنسی خودتان صحبت کنید.

  2. Avatar مریم گفت:

   سلام اقای دکتر
   من میخوام دندونامو ارتودنسی کنم شاید برا جابه جای دنونامو بکشن بعد چن ماه طول میکشه تا جای خالی دندونام پر بشه؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. با درمان ارتودنسی فاصله خالی دندان پر می شود. برای جواب قطعی که چند ماه زمان لازم است باید معاینه کلینیکی انجام شود. از ارتودنتیست معالج خود که طرح درمان را برای شما داده اند سوال نمایید.

 87. Avatar بنیتا گفت:

  سلام اقای دکتر پسرم 7 سالش خانواده همسرم و همسرم فک بالاشون جلو هست آیا پسرم هم دچار این مشکل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. فرزند خود را در همین سن نزد یک متخصص ارتودنسی جهت معاینه ببرید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 88. Avatar رمضانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دوران دبستان ارتودنسی متحرک انجام دادم ولی خوب به دلیل عدم استفاده مداوم دوباره برگشت.
  میخواستم ببینم الان که ۲۹سال دارم امکان ارتودنسی هست یا نه؟
  و اینکه در دوران بارداری این کار نباید انجام بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با داشتن لثه سالم بله، در این سن درمان ارتودنسی امکان پذیر است. دردوران بارداری هیچگونه منعی برای انجام درمان ارتودنسی وجود ندارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و بارداری

 89. Avatar کیوان گفت:

  سلام آیا کسی که فشار خون داشته باشه می توان درمان ارتودنسی انجام بدهد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در صورتی که فشار خون کنترل شده باشد منعی وجود ندارد.، بیمار می تواند با استفاده از نکات مراقبتی و تحت مراقبت پزشک و ارتودنتیست درمان ارتودنسی را انجام دهید.

 90. Avatar آلا گفت:

  سلام وقت بخیر من تقریبا ۲ سال و نیم هست که ارتودنسی دارم قراره باز کنم
  میخواستم بدونم از کجا بفهمم دندونام لک ارتودنسی روش مونده یا نه؟
  اصلا پوسیده یانه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. پایان درمان ارتودنسی متخصص ارتودنسی معالج دندان ها را پولیش می کند.

  2. Avatar فاطمه گفت:

   سلام آقای دکتر وقت شما بخیر
   من حدودا یک هفته ست که دندونای فک بالام رو ارتودنسی کردم، اون درد و فشار اولیه ای که داشتم خیلی کمتر شده اما یکی از دندون آسیاب های فک بالام وقتی باهاش غذاهای یه مقدار سفت میجوم (مثل گوشت و مرغ) یه مقدار دردم میگیره، این به خاطر این فشار براکت هاست و طبیعیه یا نشانه ی پوسیدگی دندونمه؟ لازم به ذکره که این دندونم از قبل یک مقدار حساس بود الانم به واسطه ی ارتودنسی حساس تر شده میخواستم بدونم طبیعیه یا باید عصب کشی بشه؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. در زمان مراجعه به ارتودنتیست معالج خود در خصوص وضعیت دندان با متخصص معالج مشورت نمایید. تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *