پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).

ارتودنسی متحرک

شکل1- نمونه دستگاه ارتودنسی متحرک

دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

ارتودنسی ثابت

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی، لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.اگر مینای دندان از بین برود و یا پوسیده شود و عاج دندان آشکار شود، دندان در موقعیتی قرار می گیرد که احساس درد خواهیم کرد.

20. رنگ دانه روی مینا چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن ، دلایل ژنتیکی و وراثتی ، ابتلا به برخی از بیماری ها ، مصرف برخی داروها و برخی دهانشویه ها ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، آسیب به دندان‌‌‌‏ها ، مصرف غذاها و نوشیدنی‌‌‌‌‏های رنگی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا و باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد. بنابراین برای حفظ سلامت لثه در حین ارتودنسی بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

22. بوی بد دهان چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند. پیشنهاد می شود در حین درمان ارتودنسی از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز فراموش نشود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

1,406 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar No one گفت:

  باسلام خدمت جناب دکتر جمیلیان.دکتر من25سال سن دارم و فک پایینم جلوتر از فک بالا است و در فک بالام دندانهایم دارای تو روفتگی باشند. بنظرشما میتونم با ارتودنسی مشکلم رو حل کنم؟فقط 8 ماه فرصت دارم میخوام جایی استخدام شم ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب صحیحی به شما داده شود می بایست بیمار معاینه شود. در بعضی بیماران براساس وضعیت فکی ،شیب دندانها،وضعیت رادیو گرافی ، وضعیت لبها ، شلوغی یا عدم شلوغی دندانها و غیره می توان با ارتودنسی و بدون جراحی مشکل بیمار را حل نمود. معاینه رایگان است .

   1. Avatar فاطمه گفت:

    سلام من دختر ۲۱ ساله هستم حدود یک هفته ایت که براکت هارو روی دندون من چسبونده پزشکم از اون روز به بعد با برخورد دندانهای بالاییم به براکت دندانهای پایینم کلا نمیتونم دندونهامو روهم چفت کنم و باید فاصله بزارم این مورد عادیه که بعد از نصب براکت دهان کاملا بسته نشه و دندانها چفت نشه ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. خیر ، به متخصص ارتودنتیست معالجتون مراجعه کنید.

    2. Avatar آرش گفت:

     سلام آقای دکتر ، خسته نباشید
     خواستم خدمتتون عرض کنم که ، بنده مشکل ناهنجاری فک دارم ۲۷ ساله هستم و خیلی تو روابطم تو اجتماع تاثیر گزاشته و خیلی جاها مورد تمسخر دیگران قرار گرفتم ، مشکل بنده اینطوره که میان دندان های بالا و پایین فاصله ی زیادی وجود داره ، که وقتی دندان هارا روی هم قرار میدهم فک پایینم به جلو آمده و جلوه ی بدی به صورتم میده ، و زمان خوردن خوراک غذایی به مانند کسی میشوم که اصلا در دهانش دندانی وجود ندارد ، و در خنده به کلی رنج میبرم چون دندان هایم دیده نمیشود و دیگران فکر میکنن که دندانی ندارم ، ۸ سال پیش ارتودنسی کردم ، چون فکر میکردم درمان میشه ، اما هر سالی که از عمرم میگذره احساس میکنم فاصله ی میان دندان هام بیشتر میشود ، و مشکل فکم حل نشده ، ۸ دندان جلوی بالا هم روکش گرفتم ، خواستم راهنماییم کنید ، آیا مشکلم با جراحی حل میشه ؟ ، آیا هر دو فک جراحی نیاز داره ، و هزینش چه مقداره ، و طول درمان ؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

  2. Avatar Mehrdad گفت:

   سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید من فکم کمی انحراف دارد عکس رادیولوژی را پیش دکتر بردم ودکتر گفت چانه شما انحراف دارد ایا ممکنه در این موارد مشکل ازچانه باشد نه فک با اینکه دندانها هم انحراف دارد ممنون از پاسختان

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . با دیدن رادیو گرافی ها و معاینه کلینیکی می توان اظهار نظر کرد.

   2. Avatar فاطمه گفت:

    آقای دکتر دختر من 5 سالش هست چه زمانی برای ارتودنسی به کلینیک شما مراجعه کنم ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

     ادامه مطلب مراجعه به این لینک سن مناسب ارتودنسی

     1. Avatar Reyhane گفت:

      سلام دکتر من به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کردم و ارتودنسی کردم ان یک هفته گذشته و یه چیزی حالت پایه رو
      روی دندونم بودن که خورد شده چه کار کنم؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      سلام.
      اگر الاستیک seperator بوده است اشکال ندارد در غیر اینصرت با دکتر متخصص ارتودنسی خودتان نماس بگیرید

    2. Avatar بیتا گفت:

     سلام دکتر.من دختری ۱۲ ساله هستم که فک بالاییم از فک پایینیم جلو تر هستش . من چند سال پیش با اسکیت خوردم زمین و دو تا دندان های جلوییم شکست برای همین نیاز به روکش داشتم.بعد از اون هم به دلایلی دوبار دیگه شکست و الان دندان هایم کامپوزیت هستند.
     به نظر شما من میتوانم دندان های خود را ارتودنسی کنم؟

     ممنون میشم جواب بدید

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. باید دندانهای شما باید معاینه شود بعد اظهار نظر کرد.

     2. Avatar آرین گفت:

      سلام آقای دکتر.. وقتتون بخیر، خسته نباشید…
      بهترین زمان برای انجام ارتودنسی چه سنی هست؟

     3. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. هرچه سن بیمار پایین تر باشد درمان ارتودنسی راحت تر و بهتر انجام می شود. تا قبل از سن بلوغ جهت معاینه به متخصص ارتودنسی مراجعه شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک سن مناسب ارتودنسی

   3. Avatar بهاری گفت:

    با سلام؛دکتر من 32ساله هستم و مشکل اپن بایت قدامی دارم تقریبا5میلیمتر میشه؛ولی دیگه ناهنجاری ندارم مثلا فک بزرگ یا کوچیک یا عقب جلو بودن فک یا دندون خرگوشی نیستم و مشکا تنفس هم ندارم؛دکتر میشه با ارتودنسی مشکل من حل بشه؟خواهش میکنم جواب بدین من شهرستان هستم.

    1. Avatar روس گفت:

     سلام
     چند ماه پس از کشیدن دندانهای اضافه و براکت گذاری ، دندانها شروع به جابجایی میکندد تا در جای خود قرار بگیرند؟؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام . از همان روزی که براکت های ارتودنسی بر روی دنداها قرار داده می شود.

   4. Avatar حسین گفت:

    سلام آقای دکتر خاستم احوالپرسی کنم و تشکر ویژه بابت زحماتی که به شما دادیم. حسین از بندر کنگاوه هستم. همیشه دعاگوتون هستم. بابت ویروس کرونا خیلی مواظب خودتون باشید از خداوند منان آرزوی سلامتی برای بزرگمرد ارتودنسی ایران را دارم. در شبکه 2 تلویزیون شما را می بینم خیلی ذوق میکنم. شما واقعا من را از جراحی فک نجات دادید و دندانهایم خیلی مرتب و ردیف شدن. عااالی. دست حق نگهدارتون باشه.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. ممنون از اینهمه لطف و محبت شما . آرزو میکنم که همیشه لبخند بر لبهایتان باشد.

 2. Avatar علی بخشی گفت:

  من پسری 10 ساله دارم که فک بالای آن مختصری عقب است، در شهر خودمان به دکتر متخصص ارتودنسی مراجعه نمودم و ایشان گفتند که فک باید جراحی شود. آیا شما می توانید بدون جراحی و فقط با ارتودنسی فک بالای پسر من را درمان نمایید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این نوع مشکل به نام کلاس 3 در ارتودنسی تعریف می شود.اگر شدت اختلاف دو فک زیاد نباشد می توان بدون جراحی و فقظ با ارتودنسی ایشان را درمان کرد. در مورد پسر شما جون فک بالا مختصری عقب است می توان با ارتودنسی مشکل بیمار را حل نمود. باید توجه کرد که درمان پسر شما کمی هم دیر شده است.

   1. Avatar فاطمه گفت:

    سلام اقای دکتر ، خسته نباشید استفاده از روش های خانگی برای سفید کردن دندان مثل استفاده از جوش شیرین یا سرکه سیب در هنگام ارتودنسی مضر است؟؟ دیگ اینکه ایا این روش ها موثر هم هستند؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بعضی افراد از روش ‌های خانگی مانند استفاده از زغال، جوش شیرین و… استفاده می‌کنند. این روش‌ها علاوه بر اینکه ممکن است باعث سایش و خرابی دندان ها شوند؛ از نظر علمی و بهداشتی ثابت نشده و استفاده از آنها توصیه نمی‌شود. مراجعه به این لینکها علت زرد بودن دندان ها و دلایل اصلی زرد شدن رنگ دندان

 3. Avatar نداالسادات گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دختری هستم 18ساله که دندانهای فک بالا از هم فاصله دارند ویک دندان هم کم دارم واستخوانهای لثه ام تحلیل رفته اس
  فک پایین مشکلی ندارم میخواستم منو راهنمایی کنید چیکار باید انجام بدم که این مشکل برطرف بشه؟(البته با هزینه کمتر)
  ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای شما دو راه درمان وجود دارد یکی اینکه به جای دندانی که وجود ندارد ایمپلنت قرار داده شود من این راه را نمی پسندم جون ایمپلنت یک دندان مصنوعی است و معایب خاص خود را دارد. راه دیگر این است که فضای دندان غایب با ارتودنسی بسنه شود این راه بسیار بهتر است جون نیاز به وجود دندان مصنوعی از بین می رود منتها باید شرایط بیمار بررسی شود در بعضی موارد به علت هایی مثلا وجود فضای بسیار زیاد و یا علت های دیگربستن فضا با ارتودنسی امکان پذیر نیست و متخصص ارتودنسی مجبور به قرار دادن ایمپلنت می شود. در مورد شما بهتر است معاینه شوید تا امکان بستن فضا با ارتودنسی ارزیابی شود.

  2. Avatar فاطمه گفت:

   سلام آقای دکتر من ۲۰ سال سن دارم و یکی ازدندان های عقبم پوسیده شده من مطالعه کردم که برای ارتودنسی در بعضی موارد یک یا دوتا از دندان های عقب را میکشند تا دندان ها جا باز کنند به نظر شما من که چن وقت دیگر میخام ارتودنسی انجام بدم پوسیدگی دندانم رو با کشیدن رفع کنم یا پر کنم چون در آخر که این دندونم باید کشیده بشه برای ارتودنسی چون ناهنجاری دندونام زیاده و فکر میکنم کشیدن دندان نیازه
   لطف میکنید جواب دهید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام . شما می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید تا پس از معاینه کلینیکی راهنمایی شوید.

 4. Avatar مریم گفت:

  سلام
  دختر من 9 ساله است و فک پایین ایشان عقب تر از فک بالا قرار دارد. من برای درمان دخترم چه موقع می بایست به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین زمان درمان در همین سن است فک پایین عقب دختر شما با دستگاه متحرک ارتودنسی به راحتی در همین سن به جلو اورده می شود واختلاف دو فک تصحیح می گردد. در صورتیکه بیمار دیرتر یعنی بعد از بلوغ مراجعه نماید با ارتودنسی به تنهای نمی توان فک بیمار را جلو اورد ودر ان موقع علاوه بر ارتودنسی نیاز به جراحی فک هم خواهد داشت.

   1. Avatar سارا گفت:

    سلام اقای دکتر خانمی ۲۷ساله هستم ۷ سال پیش ارتودنسی فک بالا انجام دادم چند ماه پیش دندون ۱ بالا رو پر کردم و همون لحظه متوجه تغییر دندونم شدم الان همون دندون ۱ میلی جلوتر اومده علت این تغییر چی هست و شما چه پیشنهادی میدید؟خیلی نگرانم که بیشتر از این تغییر نکنه با لبخند مشخص نیست اما با دقت مشخصه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. Avatar حاجعلیزاده گفت:

  سلام آقای دکتر
  روزتون بخیر
  بنده دندانهای فک بالام فاصله دارن ویکی از دندانهای فک بالام در کودکی کشیدم واز اونجای که استفاده از کامپوزیت و روش های ترمیمی دندان پزشکی مشکلاتی رو دارد میخواستم بدونم امکان ارتودنسی هست یا نه؟در ضمن بنده 28 سال دارم واینکه اگه امکانش هست هزینه تقریبی درمان رو بفرمایید.پیشاپیش از پاسخگویی شما ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. امکان بستن فضا در سن شما با ارتودنسی وجود دارد. برای طرح درمان صحیح بهتر است از مطب وقت بگیرید. در روز اول که شما معاینه می شوید هزینه کلی درمان به شما گفته می شود. معاینه رایگان است.

 6. Avatar محمد گفت:

  سلام من حدود 10ماه است که ارتودنسی کردم و19سالمه ولی الان در اکثر دندان هام لک های سیاه رنگ وجود داره ایا این لک ها پوسیدگیه؟به دکتر مراجعه کردم گفت رنگه وبعد از دو ره ارتودنسی پاک میکنم ولی خودم زیاد ناراحتم احساس خوبی ندا رم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید این نکته را با متخصص ارتودنسی معالج خودتان مشورت نمایید زیرا من شرایط دندانی شما را نمی دانم دکتر متخصص ارتودنسی با معاینه شما به سادگی می تواند تشخیص دهد که این لک ها پوسیدگی است یا رنگریزه می باشد.

 7. Avatar سنا گفت:

  سلام خسته نباشید.دختری 22ساله هستم و تنها فاصله بین دو دندون جلوی بالا خیلی حین خندیدن ناراحتم میکنه،ایا راه درمان دیگری وجود دارد یا حتما باید ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فاصله بین دندانهای بالا را می توان با ماده کامپوزیت ترمیم کرد من این راه را نمی پسندم چون برای قرار دادن ماده سفید باید دندانها تراش بخورد و تراش دندان باعث میشود که مینا از بین برود. راه دیگر این است که با ارتودنسی این فضا بسته شود من این راه را توصیه می کنم چون از روی دندانها چیزی برداشته نمی شود و دندانها تراش نمی خورد.

   1. Avatar اکرم گفت:

    سلام من خانم ۴۶ساله هستم که دندانپزشکی زیاد رفتم ودندانهای پرکردهو … زیاد دارم ولی دندان کنار نیش خیلی لق شده است و داعم نگرانم که الان میفته گفتند دندان شیری که زیرش دندان نداشته ومونده واذیتم میخوام بدونم میشه کاریش کرد یاباید درش بیارم و جاش خالی بمونه

    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام باید معاینه کلینیکی انجام گردد. و رادیوگرافی دندان شما دیده شود . به این صورت در فضای مجازی نمی توان اظهار نظر کرد.

  2. Avatar سمیه گفت:

   سلام آقای دکتر عزیز، خاستم تشکر کنم از خودتون و تیم حرفه ایتون که زیباترین لبخند ها را به ما هدیه می دهید.🙏🙏

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. ممنون از حسن توجه شما

 8. Avatar فاطمه موسوی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید. خانمی ۳۵ساله هستم که فک پایینم جلوتر از فک بالاست و دندانها روی هم قرار نمیگیرند و این قضیه سالهاست شدیدا موجب افسردگی ام شده . میخواستم از جنابعالی سوال کنم که هزینه این جراحی اصولا چقدر است و آیا بیمه ای وجود داره که هزینه جراحی فک رو پرداخت کنه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما نیاز به ارتدنسی و جراحی دارید. ابتدا باید ارتودنسی ثابت برای شما انجام شود و سپس فک پایین شما توسط جراح فک و صورت به عقب برده شود . به عبارت دیگر جراحی فک شما در وسط درمان ارتودنسی ثابت انجام می شود. من متخصص ارتودنسی هستم و از تعرفه و هرینه جراحی فک بی اطلاع هستم ولی می دانم که بعضی از بیمه ها هرینه جراحی را می دهند و اگر شما جراحی فک را در دانشگاه انجام دهید هزینه کمتری را می توانید پرداحت نمایید.

 9. Avatar عباس نظری گفت:

  سلام خسته نباشید دختر 17 ساله دارم که دندانهایش بهم ریخته است و احتیاج به ارتودنسی داردو حدود چهار سال از قرصهای کورتون استفاده می کند آیا می شوم دخترم ارتودنسی کند خواهشمندام راهنمایی ام کنید متشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از نظر پزشکی استفاده از کورتن با حرکات ارتودنسی دندانها تداخل دارد بهتر است دختر شما با پزشک معالج خودش تماس بگیرد اگر امکان قطع کورتن یا جایگزین کردن داروی دیگری باشد میتوان برای ایشان ارتودنسی انجام داد.

 10. Avatar احسان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ، دکتر میخواستم بدونم اگر حین ارتودنسی دندانی کشیده شود مشکلی برای فک ایجاد نمیکنه یعنی باعث ضعیف شدن فک نمیشه ؟ و میخواستم بدونم اصطلاح دباند شدن براکت یعنی چی ؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام .در درمانهای ارتودنسی گاهی اوقات به دلیل شلوغی و کمبود فضا دندان کشیده می شود و هیچ مشکلی برای فک به وجود نمی آید. و فضای دندان کشیده شده بسته می شود .اصطلاح دباند شدن براکت در ارتودنسی یعنی جدا شدن براکت از روی دندان.

   1. Avatar فائزه گفت:

    سلام. من ارتودنسی رو تازه شروع کردم در حالیکه فک بالایی جلوتر از فک پایین ام هست و به همین دلیل دندانپزشکم بر روی دندانهای ۶ بالایی ماده ای چسبانده که براکت دندان های جلویی فک پایین به دلیل عدم همخوانی دو فک (توسط دندان های جلویی فک بالا) کنده نشوند.
    این موضوع باعث شده که دندان های اسیاب به هم نرسند و جویدن مشکل شود.ایا راه دیگری وجود داشت تا این مشکل بوجود نیاد مثلا فک پایین رو از پشت دندان ها براکت می چسباندند؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. یکی از راهها قراردادن کامپوزیت بر روی دندان خلفی است ، تادندانهای قدامی بهم دیگه نرسن. البته راههای دیگری نیز وجود دارداگر شما با قراردادن کامپوزیت روی دندانتان مشکل دارید از متخصص ارتودنسی خودتان بخواهیدکه از راههای دیگری که در این زمینه وجود دارد استفاده کند.

     1. Avatar ستایش گفت:

      سلام دکتر ایا بعد از ارتودنسی میشه کامپوزیت کرد؟ و اینکه کامپوزیت میتونه جلوی بازگشت دندان هارو بگیره؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. اگر طرح درمان ارتودنسی خوب و درست انجام شود درمان برگشت ندارد. ربطی به کامپوزیت کردن دندان ندارد. اگر ساختار دندان سیاه رنگ باشن باید کامپوزیت شود در غیر اینصورت کامپوزیت نیاز نیست.

 11. Avatar سيد حسين حسيني گفت:

  سلام ،
  آقاي دکتر پسر من هشت سالشه و شکاف لب و کام ش جراحي شده و درحال حاضر در مرحله اورتودنسي است و دندوناش تقريبا مرتب داره ميشه، ولي يک دندان اضافه، از پشت دندانهایش درامده که اصلا توي رديف، نيست، بلکه کاملا با فاصله از دندون هاش، در امده، اين دندان يعنی اضافه است، و بايد کشيده بشه ؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از انجایکه بیماران دارای شکاف لب وکام دارای کمبود دندان هستند سعی می شود که در هنگام ارتودنسی دندانهای انها را حفظ نماییم بنابراین اگر کمبود دندان دارید باید این دندان اضافه حفظ شود و به جای دندان غایب برده شود.البته من در بیمارانم این کار را انجام می دهم که نیازی به ایمپلنت نداشته باشند. از انجاییکه شما بیمار من نیستید من از شرایط دندانی فکی شما خبر ندارم شما باید این موضوع را با متخصص ارتودنسی معالج خودتان مطرح کنید.

 12. Avatar Rasool گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  من پسری هستم 18ساله که فک بالای من کمی جلو هست و مشکل لثه دارم و دندون های نا مرتبی دارم میخواستم بپرسم بپرسم اگه فکمو عمل نکنم توی ارتودنسی مشکلی پیش میاد و میخواستم بدونم که با دفترچه بدون فرانشیز میتونم ارتودنسی کنم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.اگر مشکل لثه ای شما خیلی زیاد است برای ارتودنسی نیاز است که ابتدا لثه ها سالم باشند و مشکل لثه ای کنترل شده باشد.باید دانست . ولی اگر بیماری لثه ای شما زیاد نیست وقتی دندانها نامرتب هستند به علت گیر مواد غذایی مشکل لثه ای ایجاد می شود که با ارتودنسی مشکل لثه ای شما درست خواهد شد. با ارتودنسی دندانهای شما مرتب می شود. برای طرح درمان صحیح می بایست معاینه شوید. معاینه رایگان است. هزینه درمان شما در دفترچه بیمه شما نوشته می شود و شما می توانید کل یا قسمتی از هزینه ای را که به مطب پرداخت می کنید از شرکتی که در انجا مشغول به کار هستید دریافت کنید.

 13. Avatar رومینا گفت:

  سلام آقای دکتر. خسته نباشید. دختری 19 ساله هستم که فکم کوچک است و دندانهای بزرگی دارم. یعنی نسبت به فکم دندان های بزرگی دارم. چه کار باید بکنم؟ چه دستگاه ارتودنسی من نیاز دارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. وقتی فک کوچک است وبیمار دندانهای بزرگی دارد بیمار دارای شلوغی دندانها یا به عبارت دیگر کرودینک است این مشکل با ارتودنسی ثابت قابل درمان است.

 14. Avatar حانیه گندمی گفت:

  سلام. در هنگام ارتودنسی بعد از قرار دادن حلقه روی دندان مقداری فاصله در بین انها ایجاد می شود میخواستم بدانم این فاصله بر طرف میشه یا نه ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . بعد از ارتودسی ثابت فاصله ایجاد شده به طور کامل بسته می شود

   1. Avatar علیرضا صادقی گفت:

    با سلام, بنده دندان شماره ۶ کاملا خرد شده و عفونت کرده و درد شدیدی دارد و باید ریشه ی آن کشیده شود و جراحی گردد, ضمن اینکه دندان ۷ بنده کاملا سالم است و دندان عقل نیز پشت آن کاملا در آمده و سالم میباشد, میخام بدونم آیا بجای ایمپلنت گذاشتن برای دندان ۶, میشود از ارتودنسی برای جلو کشیدن دندان های ۷ و عقل استفاده کرده و به مرور جای خالی دندان کشیده شده ی ۶ را با جلو کشیدن دندان های ۷ و عقل بوسیله ی ارتودنسی جایگزین کرد؟
    بنده ۲۹ سال سن دارم و تمام دندان هایم علاوه بر این موضوع به هم ریخته و نیاز به ارتودنسی دارند, میخام اگر میشه همزمان با ارتودنسی کل دندان ها, دندان های ۷ و عقل را با ارتودنسی بسمت فضای خالی دندان ۶ که باید کشیده شود جابجا کنم. آیا این شدنیست؟ اگر شدنیست فاصله ی شروع ارتودنسی با جراحی دندان خراب عفونت کرده چه مدت زمان باید باشد؟
    با تشکر

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. با ارتودنسی این مشکل حل می شود می توان دندان های ۷ و عقل را با ارتودنسی بسمت فضای خالی دندان ۶ که باید کشیده شود جابجا کرد. لطفا قبل از هر اقدامی از مطب وقت بگیرید

 15. Avatar م گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من نیاز به ارتودنسی دارم و دندون 6 فک بالای من قابل ترمیم نیست و نیاز به کشیدن دارد.دندون عقلم هم دارم اما ظاهرا پوسیدگی داره و دندون 7 هم کمی پوسیدگی داره.با این شرایط امکان پرشدن فضای خالی دندون 6 هست برام؟چند وقت بعد باید دندان 6 راکشید؟اول باید پوسیدگی 7و8 رو ترمیم کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توان با ارتودنسی ثابت فضای دندان 6 کشیده شده را پر کرد . بنا براین شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید بعد از اینکه درمان ارتودنسی ثابت شروع شد می توان دندان 6 را کشید. قبل از شروع درمان ارتودنسی می بایست دندانهای پوسیده پر و ترمیم گردند. البته می بایست توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شوید.

  2. Avatar روشنا گفت:

   سلام
   خانم 39 ساله هستم فک بالام یکم جلوست و بین دندان های جلویم فاصله داره و در کودکی دندان 6 سمت بالا سمت چپ و 6 پایین سمت راست کشیده شدند و سه سال پیش دندان 4 بالایی را ایمپلنت کردم سوالم خدمت شما اینه آیا با نامرئی مشکل دندان هایم حل میشه؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar مینا گفت:

  با سلام
  دختری هستم 27 ساله .فک پایین نسبتا کوچکی دارم و به مروز زمان دندان ها پایینم خیلی تو هم فرو رفتن .. دندان های عقل هم هیچکدوم در نیومدن و داخل لثه هستن …. نحوه درمان من جگونه است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما نیاز به درمان ثابت ارتودنسی دارید و به علت کوجکی فک نیاز به در اوردن دندان نیز دارید . فضای دندان کشیده شده پر می شود و برای دندان عقل بعد از درمان ارتودنسی باید تصمیم گرفت زیرا در اثر درمان ارتودنسی ممکن است جا برای دندان عقل باز شود . اگر جا باز نشد در ان موقع دندان عقل کشیده می شود.

 17. Avatar علی حسنی گفت:

  سلام. من دخترم 9 سالش است نزد دکتر حجت درویش پور رفتم ایشان گفتند فک بالای دخترم عقب است ونیاز به جراحی در 18 سالگی دارد ایا راهی وجود دارد که جراحی فک نشود و با ارتودنسی به تنهایی درمان شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من باید دختر شما را معاینه کنم تا جواب قطعی را به شما بدهم ولی باید بدانید که در سن 9 سالگی هنوز فک قابلیت جابجایی را دارد و می توان با دستگاهای ارتودنسی فک بالا را به جلو هدایت کرد و منطقی این است که متخصص ارتودنسی تمام تلاش خود را بکند تا بیما نیاز به جراحی فک نداشته باشد. من خیلی بیمار با عقب بودن فک بالا داشته ام که با دستگاهای ارتودنسی فک بالا را به جلو اورده ام و بیمار دیگر به جراحی فک نیاز نداشته است.

 18. Avatar فرشته گفت:

  سلام
  دختر من 16 سالشه چند وقته به دلیل کوچکی فک یکی از دندان های فک بالا روی دندان دیگش اومده و چون درست دندان جلو هست خیلی اذیتش میکنه و باعث شده کمتر بخنده تا دندونش دیده نشه
  آیا میتونه از ارتودنسی نامریی استفاده کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ایشان نیاز به ارتودنسی دارند بهتر است با ارتودنسی ثابت درمان شوند ارتونسی نا مریی برای کسانی مناسب است که نخواهند دستگاه ارتودنسی انها دیده شود مثل بیماران بالای 30 سال . تجربه به من نشان داده است که یک دختر 16 ساله خیلی دوست دارد که سیم ثابت ارتودنسی داشته باشد . ارتودنسی نامریی بسیار گران است . به همین منظور پیشنهاد اول ارتودنسی ثابت است که هزینه ان کمتر از نوع ارتودنسی نامریی است ولی اگر دختر شما اصرار به داشتن ارتودنسی نامریی داشته باشند می توان برای ایشان از ارتودنسی نامریی هم استفاده کرد.

 19. Avatar پروین گفت:

  پروین گودرزی
  سلام دکتر من دیروز جهت معاینات ماهیانه به شما مراجعه نمودم ماه گذشته به من فرمودید از کش ارتودنسی استفاده نمایم آیا باز هم نیاز به استفاده از کش دارم یا خیر
  با سپاس فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام لطفا این ماه هم از کش ارتودنسی استفاده نمایید

 20. Avatar سار امینی گفت:

  سلام دکتر جمیلیان. پسر من دارای عقب رفتگی فک بالا است .در سن 9 سالگی به چند متخصص ارتودنسی از جمله دکتر داودیان مراجعه کردم ولی گفتند که پسرم نیاز به جراحی در 18 سالگی دارد.در حال حاضر پسرم 10 ساله است. آیا راهی به جز جراحی وجود دارد؟ من دوست ندارم پسرم جراحی شود. با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من خیلی از بیمارانی که دارای عقب رفتگی فک بالا هستند را در مطب درمان کرده ام. بهتر است به پسر شما دستگاهی داده شود که فک بالایش به جلو حرکت کند . اگر بیمار در این سن درمان نشود مشگل با افزایش سن جند برابر می شود و ایشان حتما در 18 سالگی نیاز به جراحی فک خواهد داشت. سن 8 الی 9 سالگی برای درمان عقب رفتگی فک بالا سن مناسبی است ولی بعد از ان سن بیمار به دستگاه ارتودنسی به سختی جواب می دهد و نیاز به جراحی خواهد داشت

 21. Avatar الناز گفت:

  سلام دختر۲۰ساله هستم که دندونام بهم ریخته است ونیاز به ارتودنسی داره ولی از دیده شدن سیمها خجالت میکشم میتونم از ارتودنسی نامریی استفاده كنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بسیاری موارد می توان مشکل به هم ریختگی دندانها را با ارتودنسی نامریی درمان کرد. و در مواردی هم ارتودنسی نامریی به درمان جواب نمی دهد بنا براین شما باید معاینه شوید تا جواب درستی به شما داده شود.

   1. Avatar حسین ایرجی گفت:

    سلام ببخشید شرمنده اقای دکتر یک سوال خدمت شما جنابعالی دارم بنده فک پاینیم ۱/۵ میلیمتر کمی جلو تر از فک بالایم است دکتر کلاس ۳ است جراحی باید شود دکتر بدونه جراحی با سیم تنظیم میشود مرسی پسر ۲۰ سالم هست

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . ناهنجاری کلاس 3 به علت کوچکی فک بالا باشد و بیمار پیش از سن بلوغ باشد، می توان از دستگاههای خارج دهانی ارتودنسی و یا حتی با استفاده از دستگاههای کوچک داخل دهانی (با تکنیک های جدید Bone Anchorage) فک بالا را به سمت جلو هدایت کرد. اگر بیمار پس ازسن رشد مراجعه نماید نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی خواهد داشت. ناهنجاری فک کلاس 3

 22. Avatar سوسن داودیان گفت:

  سلام.دکتر جمیلیان. من پسرم را که دارای شکاف لب و کام است نزد هر متخصص ارتودنسی می برم مرا نمی پذیرند ویا فقط برای من عکس می نویسند و به می گویند ماه بعد مراجعه کنم . ایا شما بیماران دارای شکاف لب و کام را می پذیریدو برای انها درمان انجام می دهید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من علاوه برتخصص ارتودنسی دارای فلو شیپ شکاف لب و کام هستم. من تمامی بیماران شکاف لب و کام را می پذیرم و انها را در مطب درمان می کنم

 23. Avatar اناهیتا صادقیان گفت:

  سلام. دکتر عبدالرضا جمیلیان . ایا برای ارتودنسی محدودیت سنی وجود دارد ممنون می شوم بهترین سنی را که می توان ارتودنسی انجام داد را بفرمایید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر شرایط لثه بیمار سالم باشد می توان برای هر بیماری ارتودنسی انجام داد.حتی در بیماران بزرگسال مثل بیماران 30 و 40 و 50 ساله. ولی باید دانست بهترین سن درمان برای بیماران قبل از بلوغ است مثلا در دختران حدود 9و 10 سالگی ودر پسران 10 و 11 سالگی است.

 24. Avatar amir گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان خسته نباشید بنده 17سال سن دارم و فاصله بین دوتا دندان های جلوی من خیلی زیاداست و اینکه فک بالام جلو تر از فک پایین هست و دوتا فک رو هم قرار نمیگیره میخواستم بدونم ایا با ارتودنسی این مشکل فاصله دندان و فکم بر طرف میشود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی فاصله بین دندانهای جلو ی شما بسته می شود ولی در مورد وضعیت فکین نیاز به معاینه شما وجود دارد تا بتوان جواب صحیحی به شما داد. مقدار اختلاف دو فک شیب دندانها مشخصات رادیوگرافی میزان شلوغی دندانها و خیلی از فاکتورهای دیگر ذر تصمیم گیری اینکه می توان با ارتودنسی به تنهایی یا ارتودنسی به همراه جراحی مشگل شما را حل کند اثر ذارذ بنابراین از مطب وقت بگیرید معاینه رایگان است

 25. Avatar سپهر گفت:

  سلام آقای دکترجمیلیان ،من 21 سالمه،سه تا دندان فک بالام،دوتا ثنایای مرکزی و یک ثنایای کناری حدود 1 تا 1.5 میلی متر روی هم رفتن،میخواستم بدونم چه روش درمانی رو پیشنهاد میکند
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت داریذ و با ارتودنسی ثابت مشگل شما حل می شود

 26. Avatar کیمیا گفت:

  سلام آقای دکتر دختری هستم ۱۳ سالمه و دندونای نامرتبی دارم که ۲ تا از اونها از بالا دراومده ولی روی هم نیست به دکتر مراجعه کردم برای ارتودنسی وگفت باید ارتودنسی ثابت دو فک انجام بدم ولی باید دو تا از دندون های فک بالا کشیده بشه وشاید هم در طی انجام ارتودنسی اون تا رو بکشه ولی من میخوام به مطب شما بیام ونظر شما رو هم بدونم به نظر شما لازمه که دو تا از دندونام رو بکشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . برای طرح درمان از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 27. Avatar اسدی گفت:

  با سلام…
  ایا می بایست دندانهای عقل را قبل از ارتودنسی کشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . در مورد دندانهای عقل باید بعد از ارتودنسی تصمیم گیری کرد چون در حین درمان ارتودنسی فضا برای دندان عقل ایجاد می شود و ممکن است دیگر لازم به کشیدن دندان عقل نباشد.

 28. Avatar احمدی گفت:

  سلام من مشکل درد مفصل فکی دارم چندین بار هم فکم قفل کرده الان چند سال با این درد درگیرم باید چی کار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.مشگلی در مفصل گیجکاهی فکی شما و جود دارد می بایست معاینه شوید

 29. Avatar نازگل گفت:

  سلام وقت بخیراقای دکتر جمیلیان عزیز.
  من قبل از ارتودنسی دندانهای بسیار شلوغی داشتم. و یک سال است که سیم ارتودنسی ثابت را شما برداشته اید .نه تنها دتداتهایم بعد از ارتودنسی بسیار مرتب شدند بلکه هیج برگشت و عودی از مشگل ایجاد نشده است از نظر من شما بهترین متخصص ارتودنسی می باشد . دست خدا همیشه همراه شما باشد

  با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لظف شما.

 30. Avatar ایمانی گفت:

  سلام آقای دکتر – خسته نباشید
  دختری 20 ساله هستم ،فک پایین بسیاار بزرگی دارم .ایا با ارتودنسی متحرک من درمان میشوم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت و جراحی فک و صورت دارید

  2. Avatar سمانه گفت:

   سلام دکتر.من مشکل لثه دارم یعنی لثه ی دندونای فک پایین ردیف جلو خیلی حساسن یکبار هم جراحی لثه انجام دادم اما جواب نداد،یه متخصص لثه توی اهواز بهم گفت که باید ارتودنسی کنم و مشکل لثه م به دلیل جلو بودن دندونام هست و نامه داد که با متخصص ارتودنسی مشورت کنم و اگه اوکی بود جراحی لثه و اردتونسی رو با هم انجام بدم ولی متاسفانه اونموقع ب دلیل مشکل مالی نتونستم پیگیری کنم.از وضعیت دندونام اصلن راضی نیستم،دو دندونای هر رو فکم جلو هستن و فک پایینم جلو هست البته زیاد محسوس نیست…یه سوال دیگه هم دارم اگه قبل از ارتودنسی عمل بینی انجام بدم وضعیت صورتم نامتقارن و بدفرم میشه؟یا میشه عمل بینی رو اول انجام داد؟ ممنون

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. چهت معاینه کلینیکی به مطب مراجعه شود. شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.معاینه باید انجام شود سپس بعد از پاسخ دقیق داده می شود. ابتدا باید ارتودنسی انجام شود سپس عمل بینی . برای مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک تاثیر ارتودنسی بر بینی

 31. Avatar مینا داودیان گفت:

  سلام،۲8سالمه،میشه بدون جراحی فک و صورت و فقط با استفاده از پلاک متحرک فک بالام به جلو اورده شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . برای جلو اوردن فک بالا باید بیمار قبل از 12 سالگی باشد . با ارتودنسی به تنهایی فک بالا جلو نمی اید در این سن شما نیاز به ارتودنسی ثابت و جراحی دارید

 32. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر
  در سن 30 سالگی با ارتودنسی میشه فک رو اصلاح کرد من فک بالام خیلی بسته هست و لبخند لثه ای زشتی دارم سالها قبل به خاطر فاصله دندون های جلو انها را تراش دادن و کامپوزیت گذاشتن ولی متاسفانه بین دو دندون جلویی میگن لثه خالیه من نمیدونم چیکار کنم خیلی مستاصلم تا حالا دکتر خوب پیدا نکردم ولی با دیدن سایت و مقالات و کتاب ها و فیلم های شما متوجه شدم شما بهترین متخصص ارتودنسی در ایران هستید . نه میتونم بخندم نه صحبت کنم . جه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک داریذ با ارتودنسی دندانهای شما اصلاح می شود و با جراحی فک لبخند لثه ای شما بهبود می یابد. تراش دادن و کامپوزیت گذاشتن بر روی دندانهای قدامی شما کار اشتباهی بوده چون در طولانی مدت باعث مشکلات لثه ای می شود و باعث تخریب استخوان بین فکی می گردد.

 33. Avatar سحر علیزاده گفت:

  سلام خدمت دکتر جمیلیان
  آقای دکتر من دخترم 5 سالشه و فاصله فک بالا و پاینش نرمال نیست فک بالاش جلوتره و اینکه دخترم شصت هم میخوره ولی دندان هایش ردیف هستند حالا باید چه کار کنم ؟و چه سنی اقدام به ارتودنسی کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیماری که انگشت می مکد باعث می شود فک بالایش به سمت جلو حرکت کند و بین دندانهایش فاصله بیفتد . از 5 سالگی به بعد باید جلوی این عادت مخرب با دستگاه ارتودنسی گرفته شود. اگر این عادت اداه یابد باعث می شود که مشکلات ایجاد شده بیشتر گردد و بیمار نیاز به جراحی قک خواهد داشت ولی اگر درمان در سنین پایین اغاز شود می توان با ارتودنسی به تنهایی مشکل را حل کرد

 34. Avatar فرشته گفت:

  سلام
  پسر 9 ساله ام شكاف لب داشت. الان رديف بالا دندانها نامرتب و قسمت كمي لثه نداره .هنوز اكثر دندانهاي رديف جلو نيوفتاده و فقط دودندان نيش در آمده و يكي از اونا هم خيلي كج هست و بقيه سياه و شيري و نامرتب هستند .رديف پايين مرتب و خوبه . لطفا بفرماييد عليرغم در نيومدن و نبود اكثر دندانهاي بالا زمان مراجعه و معاينه پسرم چه سني باشه بهتره .سپاساز شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می بایست در سن 7 سالگی برای ارتودنسی مراجعه می گردید . بنابراین در اولین فرصت به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.

 35. Avatar المیرا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان– خسته نباشید
  من دختر 14 ساله ام را جند روز قبل نزد دکتر درویش پور بردم ایشان گفتند فک پایین ایشان عقب است و نیاز به جراحی فک دارد . نظر شما در این مورد چیست؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من باید شما را معاینه کنم تا نظر قطعی را بدهم ولی به احتمال بسیار زیاد می توان با ارتودنسی و بدون جراحی فک پایین شما را جلو اورد به طوری که نیاز به جراحی نباشد.

 36. Avatar Mobina گفت:

  سلام آقای دکتر – خسته نباشید
  دختری 26 ساله هستم ؛ نظر ذکتر دندانپزشک در مورد ارتودنسی دندانهای بنده این بود که:«باتوجه به اینکه جنس دندانهای شما گچی می باشد و مستعد پوسیدگی ؛ بهتر است ارتودنسی نشود و مشکل دندانهای شما با لمینیت برطرف می شود» . نظر شما در این مورد چیست؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر دندانهایتان را لمینیت نمایید دندان تراش می خورد و از مینا برداشته می شود . ذر ضمن لمینیت در درازمدت باعث صدمه به لثه و استخوان می گردد. بهترین درمان ارتودنسی است واگر بهداشت مریض خوب باشد هیج مشگلی از نظر پوسیدگی ایجاد نمی شود.

 37. Avatar مینا گفت:

  سلام دکتر جمیلیان. دخترم 8 ساله است و انگشت می مکد و بین دندانهای دو فک دخترم فاصله افتاده است در شهر خودمان به دندانپزشک مراجعه کردم به من گفتند دخترم باید جراحی فک نیاز دارد.من از جراحی فک می ترسم. جه باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دختر شما نیاز به دستگاه ارتودنسی متحرک دارد و با این دستگاه بدون نیاز به جراحی فک درمان می شود ولی اگر درمان را به تاخیر بیندازید احتمال جراحی فک وجود دارد.

 38. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، دختر 28 ساله ای هستم که مشکل به هم ریختگی دندان شماره 1 و 2 و 3 سمت راست فک بالا را دارم. دندان شماره 3 به نوعی چرخیده که هم بالا رفته هم فضای بیشتری گرفته و باعث شده دندان 2 پشت دندان 1 رفته و آن را کج کرده. سوال من اینجاست که چون دندان شماره 3 کمی بالا رفته دندان مقابل در فک پایین به نسبت بالا ، بالاتر آمده . یک دکتر متخصص ارتودنسیبه من گفتند فقط فک بالا نیاز به ارتودنسی دارد و دکتر دیگر گفتن به خاطر این موضوع فک پایین هم میخواد. خواستم نظر شما را بدونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هر دو فک شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارد

 39. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان وقتتون بخیر،ممنون از سایت خوبتون . من دانشجوی شما در دانشگاه هستم. من همیشه از کلاسهای شما در دانشگاه لذت میبرم.شما بهترین متخصص ارتودنسی هستید و سایت شما کاملترین سایت ارتودنسی است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این نطر لطف شما است

 40. Avatar بهناز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان.
  من خانمی 30 ساله هستم. مشکل فک ندارم ولی از بالا سمت راست دندان 6 و پایین سمت راست 5 رو کشیدم الان بخاطر جابجایی ظاهر دندا نهایم م بهم خورده میخام برای ارتودنسی اقدام کنم لطفا راهنماییم کنیداین موضوع سالهاست ذهنمو مشغول کرده ?
  ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید و با ارتودنسی ثابت دندانهای شما ردیف و منطم می گردند

 41. Avatar علیرضا گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان .من 18 سالمه دوتا از دندان های جلوی فک بالای من حدود 1سانت عقب تر از بقیه دندان هایم هستند…میخواستم بدونم روش درمان دیگه ای غیر از ارتودنسی هست که مدت درمانش کوتاه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.شما قظعا نیاز به ارتودنسی دارید . روش دیگری وجود دارد که با لامینیت و روکش این اختلاف فاصله از بین برده می شود که اصلا توصیه نمی شود چون در کوتاه مدت خوب است ولی در ظولانی مدت باعث تخریب لثه و استخوان فک می شود و بسیار مضرر است . در روش لامینیت و روکش هیچ جابجایی در دندان وجود ندارد دندانها عقب هستند و بر روی انها کامپوزیت و یا روکش قرار داده شده و محور طولی انها کج می شود ودر طولانی مدت علاوه بر مشکلات بالا باعث لقی دندان می شود علاوه بر این در این روش دندان تراش می خورد و وقتی دندان تراش بخورد مینای از بین می رود و دیگر بر نمی گردد.ولی در روش ارتودنسی دندانها حرکت می کنند برای اطلاعات بیشتر بر روی بستن فضا کلیگ نمایید.

 42. Avatar سولماز گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان،من ۴۰سالمه دندانهای عقلم را کشیدم،یک دندان عصب کشی و روکش شده دارم،۵تا هم دندان پر شده،با این تفاسیر می خواستم بدونم آیا می تونم ارتودنسی کنم یا نه؟و اینکه آیا ممکنه ارتودنسی باعث به عصب رسیدن دندونایی که قبلا پر کردم بشه؟ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می توانید ارتودنسی انجام دهید ارتودنسی باعث به عصب رسیدن دندانهایی که قبلا پر کرده اید نمی شود. باید بدانید در حین درمان ارتودنسی باید به طور مرتب مسواک بزنید و از نظر بهداشت بسیار مراقب دندانهایتان باشید

   1. Avatar اشیل گفت:

    آقای دکتر جمیلیان. اولا خیلی خوشحا ل شدم از اینکه شما 3 عدد ثبت اختراع در اداره ثبت اختراعات امریکا دارید. ممنون می شوم به من بگویید از روز اولی که شما فایل ثبت اختراع را باز کردید تا زمانی که گواهینامه ثبت اختراع را گرفتید چقدر طول کشید

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. از روزی که فایل ثبت اختراع را باز کردم تا زمانی که گواهینامه ثبت اختراع امزیکا به دستم رسید در حدود یک سال و نیم تا دو سال طول کشید.

 43. Avatar بهنام خوش کردار گفت:

  با سلام دکتر جمیلیان . یکی از دندانهای جلوی فک بالاد من به دلیل اشتباه دندانپزشک قبلی از دست رفته است و مدتی خالی است که فعلا برای رفع عیب دندان مصنوعی گذاشتم . سوالم اینه الان باید ایمپلنت کنم یا راه دیگه ای وجود داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر فضا کم باشد و شرایط دندانی فکی شما اجازه بدهد می توان با درمان ارتودنسی فضا را بست تا حد امکان بهتر است ایمپلنت در دندانهای جلو انجام نشود بدین منظور بعد از معاینه می توان به طور قطع نظر داد.

 44. Avatar سحر گفت:

  سلام من 4 ماه است که دندانهایم را ارتودنسی کرده ام و دکترم گفته که باید 4 تا دندان بکشم و من دوست ندارم 4تا دندان سالم را بکشم و راه دیگه ای به من پیشنهاد کردند که دندانهامو تا جایی که مینای دندان اجازه میده بتراشن آیا تراشیدن دندانها مشکلی به وجود نمیاره در دراز مدت ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. . گاهی اوقات در ارتودنسی دندان کشیده می شود . اگر واقعا کمبود فضای در دندانهای شما با کشیدن درست می شود باید دندان کشیده شود و شما نباید اجازه تراشیده شدن را به متخصص ارتودنسی خودتان بدهید. می توانید از متخصص ارتودنسی خود بخواهید دندانهای خراب و پوسیده شما را بکشد .

 45. Avatar سارا گفت:

  سلام ، دختری 16 ساله هستم که دندان های فک بالا نامرتب است وبه عبارتی کمی روی هم قرار دارند ، ایا غیر از ارتودنسی می توان با کامپوزیت دندانهایم را درست کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین درمان ارتودنسی است . استفاده از کامپوزیت به دلیل تراش دندان و از بین رفتن مینا به هیج وجه جایر نیست

 46. Avatar سولماز گفت:

  سلام آقای دکتر،چهل سالمه اما دندان پنجم فک بالای من شیریه زیرشم دندان نیست،دندان ششم کناریش عصب کشی و روکشه،میخواستم بدونم اگر ارتودنسی کنم،ممکنه دندون شیریم لق بشه و بیوفته؟ توصیه شما چیه؟ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی موارد دندان شماره 5 غایب است . در این صورت بهتر است ارتودنسی ثابت انجام شود و دندان شیری کشیده شود و فضای دندان خالی با ارتودنسی پر شود. دندانهای شیری ریشه خوبی ندارند و اصولا نباید بعد از 12 سالگی در دهان دندان شیری باقی بماند.

 47. Avatar جاهدمنش گفت:

  سلام آقای دکترجمیلیان،من سی سال سن دارم و فک پایین من جلو است توصیه شما چیه؟ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک دارید. درمان یک سال ونیم طول می کشد و در وسط درمان ارتودنسی فک شما جراحی می شود

 48. Avatar ستاره گفت:

  سلام.دختری ۱۹ ساله هستم.پنج سال است که کورتون مصرف می کنم و می خوام ارتودنسی کنم.آیا می تونم ارتودنسی کنم وکورتون تاثیری روی حرکت دندانم ندارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. کورتن مانع حرکت دندان می شود در صورتی که نیاز به ارتودنسی دارید حتما این مورد را با متخصص ارتودنسی مطرح نمایید در این صورت متخصص ارتودنسی با پزشک شما مشورت می کند و از پزشک شما می پرسد ایا می توان برای مدتی کورتن را قطع کرد و یا داروی جایگزین دیگری به شما داده شود در صورتی که جواب مثبت باشد می توان برای شما ارتودنسی انجام داد.

 49. Avatar امیر گفت:

  باسلام خدمت اقای دکتر جمیلیان. ایا می توان با دستگاه فانکشنال فک پایین را در سن 19 سالگی جلو اورد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.چون در 19 سالگی بیمار در پایان مسیر رشدی قرار دارد و رشد بیمار تمام شده است با دستگاه فانکشنال نمی توان فک پایین را در سن 19 سالگی جلو اورد .

 50. Avatar سحر گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دندان ۲ فک بالا سمت راست را ندارم.دندان های فک بالا خیلی نامرتب است. اگر ارتودنسی کنم و دندانها مرتب شوند، نبود این دندان به چشم می آید؟ در ضمن من نمیخواهم ایمپلنت بکنم.
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی فضا بسته می شود و نبود این دندان با درمان ارتودنسی مناسب قابل مشاهده نیست و شما با ادرمان ارتودنسی نیاز به ایمپلنت نخواهید داشت

 51. Avatar قدیمی گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان وقتتون بخیر.
  از نظر من شما بهترین متخصص ارتودنسی هستید چون علاوه برپر محتوا بودن سایت شما ، مقالات خارجی متعدد دارید و چندین ثبت اختراع بخصوص دارای ثبت اختراع در امریکا هستید. سوال من این است چقدر ظول کشید تا اختراع شما در امریکا ثبت گردد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لظف شما . از زمانی که فایل در اداره ثبت اختراع امریکا باز می شود تا زمان تایید نهایی به طور متوسط یک سال و نیم طول می کشد.

 52. Avatar صدیقه جون گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان. ایا خانمی که حامله است می تواند ارتودنسی انجام دهد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی با باردار بودن هیچگونه ممانعتی ندارد و بیمار می توانذ حتی با سیمهای ثابت ارتودنسی عمل سزارین داشته باشد

 53. Avatar رها گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر جمیلیان. ایا دندان شیری که زود کشیده شده است و قرار است 3 سال دیگر دندان دایم زیرینش رویش یابد نیاز به فضا نگه دارنده دارد یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه فضا حفظ شود نیاز به نگه دارنده فضا وجود دارد

 54. Avatar رها گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر جمیلیان ایا یک فرد 30 ساله هم می تواند ارتودنسی بکند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که بیمار مشگل لثه نداشته باشد یک فرد 30 یا 40 یا 50 ساله و یا با سن بالاتر هم می تواند ارتودنسی نماید

  2. Avatar زهرا گفت:

   سلام وقت بخیر آقای دکتر دختر من سیزده سالشه فک پایینش در معاینه ای که جدیدا دکتر ارتودنسی داشتن گفتن داره میاد جلو این موضوع ژنتیکه و پدرش هم همچین مشکلی دارن ولی در معاینه ای که تو ۹ سالگی شد همچین مشکلی نبود سوال بنده اینه دکتر گفتن چون بلوغ شده کاری نمیشه کرد و باید منتظر موند آیا راه درمانی دارد بدون نیاز به جراحی؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    یک وقت معاینه ارتودنسی از مطب بگیرید. یکی از دستگاه هایی که من اختراع کرده ام و در اداره ثبت اختراع آمریکا نیز به ثبت رسیده است جهت درمان این نوع ناهنجاری طراحی شده است. در صورتی که برای ایشان مناسب باشد درمان ارتودنسی ایشان را آغاز خواهیم کرد.

 55. Avatar سپهر گفت:

  سلام خدمت جناب دکتر جمیلیان ایا اول باید درمان ارتودنسی شروع شود و بعد بینی جراحی شود یا اول بینی جراحی شود و بعد درمان ارتودنسی شروع گردد؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ابتدا باید درمان ارتودنسی شروع شود و بعد ار ان جراحی زیبایی بینی انجام شود

 56. Avatar فهیمه گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان.
  فک بالای پسر من عقب است باید در چند سالگی برای درمان ارتودنسی اقدام کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین زمان برای درمان عقب ماندگی فک بالا 7 الی 8 سالگی است

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان عقب ماندگی فک بالا باید در سنین 7 الی 8 سالگی شروع شود

 57. Avatar زهره گفت:

  سلام اقای دکترجمیلیان. ایا برای درمان شلوغی دندانها دندان ها را می کشیم و ایا فضای دندان کشیده شده بسته می شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در گروهی از بیماران که دندانها شلوغ هستند بعضی از دندانها به علت شلوغی کشیده می شوند و فضای دندان کشیده شده بعد از اتمام درمان ارتودنسی پر می شود

 58. Avatar زهره گفت:

  سلام اقای دکتر.بنده ۱۸ سال دارم و فک پایینم جلوتر هست به صورتی که اعتماد بنفس مرا پایین اورده .حالت ظاهری دندان ها در فک بالا ظاهرا خوب و مرتب است اما فک پایین دندان ها در هم فشرده شده اند . جه باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک دارید.که باید درمان ارتودنسی شما شروع شود.

 59. Avatar شهبازى گفت:

  سلام خسته نباشيد اقاى دكتر جمیلیان. بهترین زمان دراوردن دندان عقل قبل یا بعد از ارتودنسی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان عقل باید بعد از درمان ارتودنسی خارج شود چون ممکن است در اثر درمان ارتودنسی فضا ایجاد شود ودندان عقل به راحتی در ناحیه خودش رویش یابد و نیازی به کشیدنش نباشد.حتی اگربعد از درمان ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان عقل باشد دندان عقل بعد ازدرمان ارتودنسی به سطح جونده نزدیک تر می شود و کشیدنش راحت تر خواهد بود

 60. Avatar بکتاش گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای بستن فاصله بین دندانها در درمان زیبایی با کامپوزیت دندان اسیب میبینه؟ خیلی باید برش داده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام وقتی که بر روی دندان کامپوزیت قرار داده می شود باید دندان از قبل تراش بخورد و این تراش باعث برداشته شدن مینا می شود که تراش دندان برای بیمار مناسب نیست . قبل از درمان باید کل شرایط بیمار بررسی شود و بهترین درمان برای بیمار پیشنهاد شود در بعضی موارد می توان فاصله بین دندانها را با درمان ارتودنسی بست و نیاز به کامپوزیت برای بستن فاصله بین دندانها نباشد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . بهترین درمان بستن فاصله بین دندانها ارتودنسی است . اگر فاصله با کامپوزیت بسته شود دندان تراش می خورد و مینا برداشته می شود که به صلاح نیست

 61. Avatar سالار گفت:

  سلام خدمت آقای دکترجمیلیان
  دندان 2بالا سمت راست رو خیلی وقت کشیدم و دندان های فک بالام نامرتبه
  ارتودنسی کنم جای دندان با جابجایی دندان ها پرمیشه یا باید ایمپلنت کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است ارتودنسی نمایید تا جای دندان خالی با درمان ارتودنسی پر شود من تا جایی که امکان دارد این فضا ها را با درمان ارتودنسی می بندم تا نیاز به ایمپلنت نباشد چون ایمپلنت یک دندان مصنوعی و یک جسم خارجی است و دارای عوارضی در طولانی مدت است ولی با ارتودنسی می توان بدون نیاز به ایمپلنت فضا را بست و بیمار از دندانهای خودش استفاده نماید و نیاز به دندان مصنوعی نخواهد بود.

 62. Avatar yeganeh گفت:

  سلام اقای دکتر،دختری 23 ام که تو فک پایینم دندون هام نامرتبن،البته بیشتر دندونه شماره 3 سمت راست،و از وقتی که دندون های عقلم هم دارن در میان از دوسال پیش تا الان نامرتبی دندونهای پایینم بیشتر هم شده،به نظرتون کشیدن دندون های عقل فک پایینم و با کمک ارتودنسی ممکنه دندون های فک پایینم مرتب بشه و نیازی به کشیدن دندون های دیگه نباشه؟؟؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت دندانهای شما مرتب می شوند . قبل از درمان ارتودنسی نیازی به کشیدن دندان عقل نیست . وضعیت دندان عقل باید بعد از درمان ارتودنسی ارزیابی شود . چون ممکن است در حین درمان ارتودنسی فضای کافی برای دندان عقل فراهم شود و نیازی به کشیدن دندان عقل نباشد

 63. Avatar محمد گفت:

  با سلام و احترام
  آقای دکتر بنده 26 ساله هستم و دوتا از دندانهای عقبی فک بالا و به موازات آنها دوتا از دندانهای فک پایینم غیبی بوده اند واین امر باعث شده که فاصله ای بین دندانهای جلویی فک بالا ایجاد شود در حال حاضر این فاصله در بین دندان نیش و دو دندان جلویی ایجاده شده است. میخواهم بدانم که در صورت انجام ارتودنسی این امر چه مدت زمان طول میکشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت غیبت دندانها در فکین بین دندانهای جلو فاصله افتاده است این فاصله ها با درمان ارتودنسی بسته می شود که به طور متوسط یک سال ونیم طول می کشد

 64. Avatar محمد امیری گفت:

  سلام و خسته نباشید
  داندان های جلوی من داری شیب به جلو ستن اما منضم هستند و فقط مشکل شیب است میخواستم بدونم به چه درمانی نیاز دارم و چند ماه طول میکشد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام با ارتودنسی ثابت می توان به راحتی شیب دندانها را اصلاح کرد درمان ارتودنسی برای این ناهنجاری به یک سال ونیم زمان نیاز دارد

 65. Avatar خدیجه موسوی گفت:

  باسلام
  جناب دکترخداقوت من دختری 25ساله هستم که میخواهم اقدام به درمان ارتودنسی کنم و دارای انجراف فک هستم ایا با ارتودنسی به تنهایی مشکل من درمان می شود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز یه ارتودنسی و جراحی فک دارید انحراف فک در این سن با ارتودنسی به تنهایی قابل درمان نیست

 66. Avatar مروارید گفت:

  سلام
  ببخشید بهترین زمان برای درمان انحراف فک جه موقع است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین زمان قبل از بلوغ بیمار و در سنین کودکی است هرچه سن کمتر باشد درمان ارتودنسی موفقیت بیشتری دارد و با افزایش سن ، بیمار نیاز به ارتودنسی و جراحی فک خواهد داشت به طوری که بعد از بلوغ به طور حتم بیمار نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی خواهد داشت

 67. Avatar مروارید گفت:

  سلام
  ایا وقتی کسی قرص کورتن میخورد نمیتواندارتودنسی کند؟

  لطفا بگویید چه باید کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار بایدبا پزشک متخصص داخلی خود مشاوره نماید بدین صورت که ایا بیمارمی تواند برای مدتی که تحت درمان ارتودنسی است کورتن را قطع کند . اگر کورتن قطع شود می توان ارتودنسی انجام داد. در بعضی موارد متخصص داخلی داروی جایگزینی را بجای کورتن پیشنهاد می دهد که باز هم می توان ارتودنسی انجام داد

 68. Avatar نعمتي گفت:

  سلام
  من فك و صورتم متقارن نيست
  دليلش چيه؟
  قابل درمانه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. متقارن نبودن فک دلایل زیادی دارد ممکن است در کودکی به فک شما ضربه وارد شده باشد یا دلیل ارثی داشته باشد و یا به علت ناشناخته مفصل یک طرف صورت رشد بیشتر از سمت دیگر داشته باشدو باعث کجی فک شود و یا دلایل یگر که در معاینه بیمار مشخص می شود . اگر بیمار در سنین قبل از بلوغ مراجعه کند با ارتودنسی قابل درمان است و اگر بعد از بلوغ مراجعه کند نیاز به ارتودنسی و جراحی فک خواهد داشت

 69. Avatar پریا گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  من ارتودنسی انجام دادم الان تقریبا یکسال میشه و پزشکم براکت هارو دراورده ولی من همچنان فکم جلوهستش واز ارتودنسی ک کردم راضی نیستم و پزشکم گفته که میتونی جراحی فک انجام بدی آیا با جراحی تغییری میکنه فکم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طرح درمان شما از ابتدا نا درست بوده است زیرا بعد از پایان درمان بیمار باید به خواسته اش برسد و اگر بیمار نیاز به درمان جراحی فک دارد حتما باید قبل از شروع درمان ارتودنسی به بیمار گفته شود می توانید از مطب وقت بگیرید تا معاینه شوید

 70. Avatar Mobina گفت:

  باسلام و احترام
  آیا نحوه ی قرارگرفتن دندانها و تقارن فکین بر تکلم و صحبت کردن فرد تاثیر می گذارد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به طور قطع نحوه قرارگرفتن دندانها و تقارن فکین بر تکلم و صحبت کردن فرد تاثیر می گذارد

 71. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  بنده 25 سالمه4تااز دندانهای جلو فک بالا فاصله دارن و کمی نامرتب هستن برای ارتودنسی چقدزمان طول میکشه که مرتب بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.درمان ارتودنسی برای این ناهنجاری یک سال ونیم طول می کشد

 72. Avatar نعمتي گفت:

  مرسي ازپاسختون آقاي دكتر جمیلیان
  من وقتي به فكم دست ميزنم
  يک سمت استخونش بلند تره فكر ميكنم بيشتر رشد كرده، چه باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر یک طرف فک رشد بیشتر داشته باشد رشد بیشتر باعث کج شدن فک می شود درمان این مشکل جراحی فک است

 73. Avatar زهرا محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  دکتر جمیلیان من چند تا از دندونهام رو بعد از پر کردن روکش کردم ایا با وجود این مساله میتونم ارتودنسی کنم؟؟ چون روکش اگر جابه جا شه از بین میره میافته درسته؟و میخوام دندون دیگرم رو که پرکردم و الان ریخته روکش کنم میتونم اینکارو بکنم یا نه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 74. Avatar مربم گفت:

  سلام آقاي دكتر عبدالرضا جمیلیان
  من شهرستان زندگي ميكنم و دختر ١٤ ساله اي دارم كه فقط بين دندان جلو ،فك بالا كمي فاصله داره و تمامي دندانها يش منظم هستند،كمي فك بالايش جلوتر از فك پايين هست ،آيا نياز به ارتودنسي داره با به مرور زمان فاصله خوب مي شه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فضای بین دندانها به طور خود به خود بسته نمی شود . این فضا با ارتودنسی ثابت بسته می شود

 75. Avatar Sohaila گفت:

  سلام و خسته نباشید ب شما دکتر گرانقدر
  بنده مشکل فک و صورت دارم ب این صورت ک فک من کمی کج است هر دوردیف دندانهای من بسیار منظم و مرتب هستن ولی فک من کج است و این باعث شده ک نیمی از صورتم با نیمی دیگر فرق داشته و همین باعث انحراف بینیم شده است و در زمان خنده نیمی از دندانهای من مشکل لبخند لثه ای پیدا کنن و در زمان خنده لثه های سمت چپ صورتم بیشتر دیده شود و بینیم از سمت چپ کمی ب سمت پایین مایل شود و چانه ی من کمی عقب است و آیا درست است ک من برای رفع این عیوب ابتدا ارتودنسی انجام دهم
  با تشکر و یک دنیا سپاس از شما دکتر جمیلیان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برا ی رفع مشکلات فوق ابتدا شما باید ارتودنسی و بعد جراحی فک و صورت انجام دهید

 76. Avatar سعید گفت:

  آقای دکتر سلام درسن ۴۰ سالگی ارتودنسی کردم و از شروع درمان یکسال می گذرد ابتدا دندانهای من کمی روی هم قرار گرفته بود ولی الان بین دندانهای جلو فاصله ایجاد شده که این هم باعث نگرانی من شده از طرفی قوس دندانهای بالا و پایین با هم متقارن نیستند آیا این مشکل در ادامه درمان درست میشه؟ و از طرفی این کششهای بیش از اندازه باعث خرابی ریشه دندانها نمیشه؟باتشکر از وقتی که برای پاسخ به سوالات میگذارید. ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. حتما باید از دکتر معالج خود بخواهید که قوس دندانهای بالا و پایین را با هم متقارن نماید. در ضمن نباید در خلال درمان ارتودنسی برروی ریشه دندانها نیروی زیادی وارد شود زیادی نیرو باعث خرابی ریشه دندانها می شود.

 77. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان
  من یه خانم 20 ساله هستم که در بین دو فک من فاصله است . ایا با ارتودنسی به تنهایی مشگل من قابل حل است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر فاصله بین دندانهای دو فک کم باشد با ارتودنسی به تنهایی قابل درمان است ولی اگر این فاصله زیاد باشد نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 78. Avatar لیلا2570 گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان من دختری 25 ساله هستم که به اندازه 2 میلی در فک بالا انحراف میدلاین دارم که کاملا اعتماد به نفسم را پایین آورده میخواستم بدانم برای درمانش راهی وجود دارد یا خیر متشکرم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره است. ولی در جواب به شما می توان گفت که با ارتودنسی ثابت می توان مشکل شما را برطرف نمود.

 79. Avatar ساسان دادخواهی پور گفت:

  سلام با عرض سلام وخسته نباشید دکتر عزیز من بیمار شما هستم پلاک متحرک گذاستم سوال داشتم برای تمیز کردن پلاک از مایع ظرفشویی می شود استفاده کرد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است با خمیر دندان و مسواکی که داریدداخل پلاک ارتودنسی متحرک را هر روز تمیز نمایید.

 80. Avatar لیلا2570 گفت:

  سلام متشکر از پاسخ شما. جناب دکتر بنده بجز دو میلی انحراف میدلاین هیچ مشکلی ندارم نه مشکل فکی و نه کوچکترین بی نظمی در دندانها با این وجود مشکلم با کامپوزیت قابل حل نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است انحراف میدلاین با ارتودنسی درمان شود جون کامپوزیت مشکل را به طور اساسی درمان نمی کند و در طولانی مدت ممکن است دچار تغییر رنگ شود و باعث مشکلات لثه ای گردد . از سوی دیگر امکان شکست کامپوزیت نیز وجود دارد

 81. Avatar ابراهیم گفت:

  سلام جوانی 26 ساله هستم که تحلیل لثه دارم بطوریکه داندانهای جلویم تا ریشه دارند معلوم میشن ویکیشون هم کمی به جلو رفته ولق شده اگه راهنمای کنید که باید چیکار کنم ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به جرم گیری و جراحی لثه داریدبنابراین باید توسط یک متخصص لثه ویزیت شوید.

 82. Avatar شقایق گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید به پزشک عزیز
  دختری ۲۳ساله هستم فک بالای من جلوتر از فک پایین هست و باعث شده دوفک به طور کامل روی هم قرار نگیره تنها نا مرتبی دندانهای من عقب بودن دوتا از دندان های پیش فک پایین هست. ایا قابل درمان است.

  1. Avatar شقایق گفت:

   عرض سلام وخسته نباشید به پزشک عزیز دکتر جمیلیان
   اگر فک پایین عقب باشد با جه دستگاهی جلو میاید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. جلو اوردن فک پایین بستگی به سن دارد اگر بیمار قبل از بلوغ باشد با دستگاه فانکشنال فک پایین بیمار جلو می اید واگر بعد از بلوغ باشد با جراحی فک می توان فک پایین را جلو اورد و دیگر نمی توان با ارتودنسی فک پایین را جلو اورد

  2. Avatar عارف گفت:

   عرض سلام وخسته نباشید به پزشک
   درمان جلو بودن فک پایین جیست

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. درمان جلو زدگی فک پایین ارتودنسی ثابت فکین به همراه جراحی فک پایین است.

  3. Avatar شهاب گفت:

   جناب اقای دکتر جمیلیان.
   ایا می توان فک پایین را بزرگ و پهن کرد.

   باتشکر

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. خیر . هیچ متخصصی اجازه ندارد فک پایین بیماری را باز یا یه عبارت دیگر Expand کند چون فک پایین بیمار همیشه base است و فک بالای بیمار بر روی فک پایین چیده می شود . به علت وجود زبان در فک پایین این فک به حالت تعادل رسیده است به عبارت دیگر زبان از داخل و عضلات گونه فک پایین را به یک حالت تعادل می رساند و تغییر این تعا دل باعث می شود که ثبات درمان به مخاطره بیفتد.

  4. Avatar پارمیدا گفت:

   عرض سلام وخسته نباشید به دکتر جمیلیان عزیز
   اگر بیمار ارتودنسی ثابت داشته باشد هر چند وقت یکبار باید مراجعه نماید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام . بیمار باید هر ماه یک بار معاینه شود

  5. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . مشکل شما با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 83. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر
  3 تا از دندانهای جلوی فک بالای من روکش شده با این وضعیت امکان ارتودنسی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . اگر دندانی روکش داشته باشد می توان برای بیمار ارتودنسی انجام داد

 84. Avatar هانیه گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان
  دختری هستم 26 ساله دندونای فک پایینم خیلی فاصله دارن انگار 2 تا دندون کشیدم آیا میشه بدون ایمپلنت وباارتودنسی کاملاً درمان کرد ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که لثه ها سالم باشند میتوان با ارتودنسی فضا را بست البته بهتر است بیمار معاینه شود تا به طور کامل توضیحات بیشتر به بیمار داده شود

 85. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشیدآقای دکتر جمیلیان
  خانمی چهل و نه ساله هستم…یکی از دندانهای نیش فک بالا خیلی بیرون زده هست آیا در این سن میتونم ارتودنسی کنم البته دندان روکش و یک ایمپلنت هم دارم….

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که لثه شما سالم باشد می توان برای شما ارتودنسی کرد

 86. Avatar طاها گفت:

  سلام
  آقای دکتر قبلا یک مدتی مسواک نمی زدم و نخ دندان هم استفاده نمی کردم که این باعث شد لثه هایم آسیب ببیند به طوری که الان قسمتی از بالای دندان هایم پیدا هست و دندان هایم هم جرم گرفته است ولی الان به طور مرتب مسواک می زنم و نخ دندان هم استفاده می کنم, از طرفی هم به ارتودنسی فک بالا برای مرتب شدن دندان های جلویی نیاز دارم. الان قبل از ارتودنسی باید لثه هایم ترمیم بشود و جرم گیری هم کنم و بعد ارتودنسی صورت بگیرد؟ آیا امکان ترمیم لثه ها برای برگشت به حالت مطلوب وجود دارد؟
  با تشکر

  1. Avatar طاها گفت:

   سلام. ایا براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. هیچ مدرک علمی در کتابهای علمی ارتودنسی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد. اگر شما در جایی می خوانید که براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد این موارد جنبه علمی ندارد و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. در مراکز دانشگاهی معتبر هیج وقت به دانشجویان اموزش داده نمی شود که براکت دیمون طول درمان ارتودنسی را کاهش می دهد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر جرم گیری نمایید و از نخ دندان استفاده نماییدو بهداشت دهان خوبی داشته باشید امکان ترمیم لثه ها به حالت مطلوب وجود دارد

 87. Avatar سحر گفت:

  سلام اقای دکتر
  من برای ارتودنسی به مراکز مختلفی مراجعه کردم بعضی از دکترها به من گفتند باید ۴ دندان را بکشم و بعد ارتودنسی کنم ایا با کشیدن دندان فضاها به طور کامل پر می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر بیماری نیاز به کشیدن دندان داشته باشد بعد از درمان ارتودنسی فضاها به طور کامل پر می شود.

 88. Avatar سحر گفت:

  سلام. هدگیر چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هدگیر یک دستگاه ارتودنسی است که باعث عقب بردن فک بالا می شود بنابراین در ناهنجاری کلاس 2 که فک بالا جلو است کاربرد دارد

 89. Avatar هانیه گفت:

  سلام آقای دکتر آیا ارتودنسی برگشت دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر ارتودنسی درست انجام شود و طرح درمان درست باشد به هیج وجه درمان بر نمی گردد

 90. Avatar آرش گفت:

  سلام آقای دکتر.30 ساله هستم.دو تا از دندانهای جلویی من در اثر ضربه شدیدی ترک برداشته اند که البته عمیق نیستند.آیا من میتوانم ارتودنسی کنم؟
  فشاربه دندانها باعث افزایش ترک و شکستگی دندانها نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می توانید ارتودنسی نمایید منتها نیرو باید بسیار کم و مختصر به دندانها وارد شود

 91. Avatar ٰزهرا محمدی گفت:

  سلام دکتر جمیلیان خسته نباشین . میشه بفرمایید بهترین سن برای ارتودنسی چه موقع است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن قبل از بلوغ بیمار است اگر فرض کنیم بیماران در ۱۲ سالگی بالغ می شوند بنابراین درمان انها را باید قبل از ۱۲ سالگی شروع کرد که چون دخترها زودتر بالغ می شوند درمان انها هم باید زودتر انجام شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شما نیاز به عصب کشی دارد

 92. Avatar مریم گفت:

  سلام من دندانم درد می کند و از زیر ان عفونت خارج می شود چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شما نیاز به عصب کشی دارد

 93. Avatar مهدی گفت:

  سلام آقای دکتر
  آیا ارتودنسی عمر مفید دندانها راپایین میاره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اگر بیماران خوب مسواک بزنند ارتودنسی باعث پوسیدگی نمی شود وقتی برای بیماران ارتودنسی انجام می شود به علت گیر مواد غذایی وظیفه بیماران دو برابر می شود که زیر سیمها را تمیز نمایند در صورتی که زیر سیم ارتودنسی تمیز شود هیچ مشکلی ایجاد نمیشود.

 94. Avatar مهسا گفت:

  با عرض سلام من ساکن مشهد هستم دخترم ۱۳سالشه دارای دندانهای نامرتبه ونیاز به ارتودنسی داره دندان ۶ پایین سمت چپ نیاز به درمان ریشه ۴کاناله داره نیمی از تاج دندانش هم شکسته وریخته متخصص درمان ریشه بعداز معاینه فرمودند بهتر است این دندان کشیده شود با متخصص ارتودنسی مشورت کردم گفتن ما برای ارتودنسی به دندان ۶نیاز داریم میخواستم نظر شما رو بدونم در ضمن بقیه دندانها سالم هستن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از نظر من بهتر است دندان ۶ کشیده شود و فضای دندان کشیده شده با ارتودنسی بسته شود و سایر دندانهای نا مرتب نیز با ارتودنسی مرتب شوند

 95. Avatar محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من اورتودنسی دندان را شروع کردم ولی به یه مشکل بر خوردم چون چند ماه دیگه میخواهیم از شهری به شهر دیگری بریم .
  خواستم بدونم میتونم ادامه ی درمانم رو جای دیگه ای ادامه دهم یا میشه نصف کاره ول کرد و جای دیگه شروع کرد ؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلا. بهتر است این موضوع را با متخصص ارتودنسی قبلی خودتان مطرح نمایید ایشان برای شما نامه ای می نویسند و شرح مختصری از درمان شما به همراه مدارک درمانی مثل رادیوگرافی و قالب های دندانی و غیره , شما را به متخصص ارتودنسی جدید معرفی می نماید

 96. Avatar فرنوش گفت:

  سلام ،آقای دکتر دختر 11 ساله دارم که دوماه پیش دندان شیری شماره 2 فک بالایی لق شد وبه جای هردو دندان شماره 2 دندان شماره 3 که دندان نیش میشود جوانه زده،درضمن دندان نیش شیری رو هم تقریبا 8 ماه پیش لق شده و افتاده بود. با عکسی که دو هفته پیش از همه دندانهاش گرفتیم مشخص شد جوانه دندان دوم دایمی خود را ندارد ولی بقیه دندانهایش جوانه دایمی دارند.از شما خواهش میکنم مرا در حل این مشکل راهنمایی کنین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی از بیماران ممکن است جوانه دایمی دندان ۲ وجود نداشته باشد در اینصورت دو راه درمان داریم یا فضای خالی را با گذاشتن ایمپلنت درمان کنیم یا فضای دندان خالی را با ارتودنسی می بندیم من ترجیح می دهم فضای دندان خالی با ارتودنسی بسته شود تا نیاز به ایمپلنت که یک دندان مصنوعی است نباشد.

 97. Avatar فاطمه کارگر گفت:

  سلام آقای دکتر
  عذر میخوام چون در سفر هستم، و امکان دسترسی به مطب رو نداشتم پیام میدم خدمتتون.
  برای من دوماهه ارتودنسی ثابت گذاشتین، خیلی مراقب بودم اما امروز متاسفانه اورینگ آخرین دندانی که در فک پایین برام براکت گذاشته بودین جدا شده و سیم در قسمت انتهاییش یه مقدار لق شده ولی خود براکت سالمه.
  لازمه که زودتر از نوبت ماهانه به مطب مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است که شما زودتر معاینه شوید . چون اگر انتهای سیم از داخل براکت جدا شود امکان شکستن سیم وجو ددارد.

 98. Avatar فاطمه گفت:

  سلام .دندان های من بیرون زده است و کمی تنگی فک دارم. فکر میکردم فک پایینم عقبه آقای دکتر بهنیا گفتن مشکل من نداشتن چانه هست و نیازی به جراحی فک ندارم.
  به نظر شما این مشکلات من با ارتودنسی قابل درمانه؟؟. طول مدت ارتودنسی تقریبا چقدر است؟
  در ضمن دندان هام مرتبه ولی مقداری بیرون زده است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 99. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. شما پسر ۱۲ ساله من را با ارتودنسی و بدون نیاز به جراحی فک درمان کردید به طوری که همه متخصصین معتقد بودند با ارتودنسی نمی توان ایشان را درمان کرد و بیمار علاوه بر ارتودنسی نیاز به جراحی فک هم دارد. شما بهترین متخصص ارتودنسی ایران هستید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما

 100. Avatar طاهره جعفری گفت:

  سلام و نور جناب جمیلیان عزیز…
  من انحراف فک بالا و پایین دارم. فک بالا هم کمی عقبه. منتها برای ارتو ک مراجعه کردم گفتن چون ریشه دندونام نازکه نمیتونم ارتو انجام بدم. حالا سوال من اینه آیا میتونم ارتو کنم یا خیر. اگر خیر، بدون ارتو اگر جراحی کنم چند درصد نتیجه میگیرم؟
  قبلن تشکر میکنم از پاسخگویی‌تون:)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.نازک بودن ریشه دندان ها دلیلی برای عدم انجام ارتودنسی نیست. باید دانست اگر در انتهای ریشه دندانها تحلیل ریشه وجود داشته باشد نباید برای شما ارتودنسی انجام داد . برای اینکه به طور دقیق به شما گفته شود با جراحی چقدر بهبود می یابید باید معاینه شوید.

   1. Avatar Mmm گفت:

    سلام اقای دکتر من دختر ۱۷ساله هستم که فک بالام کمی جلو میباشد ولی یکی از دندان های نیشم لق هست و یکی از دندان های عقبم کشیده شده ایا با این شرایط امکان ارتودنسی هست؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. بله مشکلات ذکر شده توسط شما با ارتودنسی قابل درمان است

 101. Avatar طاهره جعفری گفت:

  خیلی ممنون از پاسخگویی سریع و دقیق تون. لطف میکنید بگید برای اینکه مشخص بشه تحلیل ریشه دارم یا نه چ عکسی بگیرم و مطب خدمتتون برسم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. لطفا عکس OPG بگیرید و از مطب وقت معاینه بگیرید

 102. Avatar میلاد گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان . خواهشمند است بفرمایید ارتودنسی بهتر است یا لمینیت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. حتما ارتودنسی بهتر است چون وقتی بر روی دندان لمینیت انجام می شود دندان تراش می خورد و مینا از دست می رود مینای از دست رفته شده غیر قابل برگشت است. از سوی دیگر لمینیت باعث مشکلات لثه ای در طولانی مدت برای بیماران میگردد. عوارض فوق باعث می گردد که لمینیت در مقام مقایسه با ارتودنسی به صلاح بیمار نیست .

 103. Avatar Laya گفت:

  سلام آقاى دكتر جميليان
  من ٢سال پيش چند تا از دندن هاى فك بالا و پايين رو پر كرده بودم ك خالى شده و درد و سوزش داره و دندانهاى فك بالا يكم جلوتر از فك پايين هستن ونياز ب مرتب سازى داره به نظر شما چه كارهايى براى هم زيبايى هم بهبود دندانها لازمه كه صورت بگيره ؟ممنون از راهنماييتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندانهایی که درد دارند نیاز به عصب کشی دارند و برای درمان نامرتبی دندانها شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید با ارتودنسی ثابت دتدانهای شما ردیف ومنظم می شود.

 104. Avatar عزیزی گفت:

  سلام آقای دکتر روز بخیر عزیزی هستم ۲۹سال دارم دندانهای فک بالاییم کمی جلو هستند و همه دندانهایم نامرتب هستند چه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.با ارتودنسی ثابت دندانهای شما مرتب می شوند.

 105. Avatar امین گفت:

  سلام جناب جمیلیان
  امیدوارم زندگی به کام حضرتعالی باشه.
  بنده ۳۳ ساله هستم. دو تا از دندونای آسیابم در فک بالا سمت چپ و دوتا هم در فک پایین سمت راست کاملا پوسیده و از بین رفتن (جاشون خالی شده). دوتا از دندونای جلو هم دارای تیرگی خفیفی هستن. دندونای عقل هم در حال رشد و البته چون کج هستن دارن به دندونای دیگه فشار میارن.
  سوآل بنده این هست که آیا تنها راه برای بنده کاشت دندون مصنوعی (ایمپلنت) هست و یا راه دیگه‌یی هم برام وجود داره؟
  و اینکه آیا می‌تونم ارتودنسی انجام بدم؟
  ممنون از حضرتعالی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله شما می توانید ارتودنسی انجام دهید. بهترین راه این است که فضا با ارتودنسی بسته شود. البته باید بیمار معاینه شود گه ایا این راه عملی است یا خیر . اگر نتوان فضا را بست باید فضای خالی ایمپلنت شود

 106. Avatar شیما گفت:

  سلام و خداقوت خدمت آفای دکتر جمیلیان،من 27 ساله هستم،سال 91 ارتودنسی انجام دادم به مدته دوسال تاسال 93 ، دندونهام ردیف شده اما همچنان به اندازه 3 میل فاصله بین فک بالا و پایینم هست ، خواستم بدونم صلاح میدونین دوباره ارتودنسی کنم برای از بین رفتنه این فاصله؟تاثیر داره یا بیهودست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما می بایست از دکتر متخصص ارتودنسی معالجتان بخواهید که فضاها را ببندد. اگر ایشان نتوانستند فضا را ببندند باید به متخصص دیگری رجوع نمایید تا متخصص ارتودنسی جدید فضا را ببندد.

 107. Avatar رضا گفت:

  سلام آقای دکتر دختر من 8 سالشه دوتا از دندونهای جلوش بر عکس درومده تبریز چندین دکتر ارتودنتیست جراح فک و ریشه و غیره هم بردم
  میخواستم ببینم امکان به حالت اولیه در اوردنش ممکنه با جراحی یا ارتودنسی.چون از شهرستان هستم وقت تعیین کنین هم میتونم بیارم تهران .باتشکر رضا

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. امکان تصحیح دندان با ارتودنسی در این سن وجود دارد و نیاز به جراحی نیست

 108. Avatar سارا رضايي گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد، من دختري ٢١ ساله هستم و در سن ١١ سالگي به علت نامرتبي دندان ها ارتودنسي ثابت انجام دادم، كوچك و عقب بودن فك پايينم مشهود بود و دكتر دندانپزشك گفتن اين مشكل بايد بعد از ١٨ سالگي با جراحي رفع بشه، همون موقع هم گفتن كه ٤ تا دندان بايد كشيده بشه ولي گفتن حيفه بزاريد بدون كشيدن ارتودنسي كنم، علي اي حال الان نا مرتبي دندان هام برگشته ولي مشكلي كه الان خيلي ناراحتم ميكنه ، اين هستش كه در عكس ها و جلوي آيينه كاملا متوجه ميشم كه فك بالام در حالت تمام رخ بنظر ميرسه كه كج و نسبت به افق زاويه اي مثل ٣٠ درجه داره ،چه كار بايد بكنم؟آيا اين مشكل نياز به جراحي داره؟ و ميتونم مجددا ارتودنسي كنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. انحراف فک شما با ارتودنسی و جراحی فک قابل اصلاح است ابتدا باید ارتودنسی ثابت انجام دهید تا برای جراحی اماده شوید . بنابراین بایستی مجددا ارتودنسی ثابت انجام دهید.

   1. Avatar فرجی گفت:

    باسلام.من ۳۵ سالمه.۹واحد روکش در فک بالا دارم و دندونای تامرتبی دادم که باعث شده دندونام پوسیدگی زیادی داشته باشن.میتونم با ارتودنسی مشکل رو حل کنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. پس از معاینه کلینیکی دندانها و فک شما راهنمایی لازم داده می شود.

    2. Avatar هانیه گفت:

     سلام آقای جمیلیان
     من14 سالمه فک و دهنم کوچیکه دندونام خرگوشی
     فک بالاییم یکی از دندوناش رفته عقب بقیشونم تقریبا سوار همن
     میخوام ارتودنسی کنم اون دندونی ک رفته عقب باید کشیده بشه؟ اگ کشیده شد چی میزارن جاش؟😁

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 109. Avatar مهستی گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد، ایا شما بیمار شکاف لب وکام را در مطب می پذیرید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله . من علاوه بر تخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ ناهنجاری فک و صورت در درمان بیماران شکاف لب وکام میباشم

  2. Avatar زهرا دانائی گفت:

   سلام آقای دکتر وقت شما بخیر…
   من ۲۴ساله هستم، مشکل اپن بایت قدامی دارم… بین دندانهای بالایی و پایینیم یه فاصله ای وجود داره که تو صحبت کردن و تلفظ کلمات خیلی به مشکل برمیخورم… چندباری قبلا برای ارتودنسی اقدام کرده بودم ولی هیچ فایده ای نداشته…. میخواستم بدونم نمیشه به غیر از جراحی و ارتودنسی از طریق راه های ساده تر و کم هزینه تر مثل کامپوزیت یا هر روش دیگری این مشکل را درمان کرد؟؟؟ هدف من فقط اینکه دندانها به هم چسبیده بشه تا این مشکل تکلمی که تو صحبت کردن دارم برطرف بشه….
   خواهش میکنم آقای دکتر هر روشی که فکر میکنید بدون جراحی و ارتودنسی بشه این مشکل رو برطرف کرد بهم بگید تا بیشتر پیگیری کنم….
   خیلی ممنونم از لطفتون…. آرزوی سلامتی، شادکامی و موفقیت روزافزون برای شما دارم….

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . دندانهای شما باید معاینه شود . میزان اپن بایت ، رادیوگرافی، شیب فکین، شیب دندانها بررسی گردد. بدون موارد ذکر شده نمی توان نظر قطعی داد ، لطفا با تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس حاصل نمایید.

 110. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من ۲۷ سالمه
  دندان های فک بالا روی همه و سه تا از دندونام کشیده شده.یک نیش از دندونام نیست باید چیکارکنم.میشه ارتودنسی بشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این مشکلات با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 111. Avatar گوگوش گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من 32 سالمه
  دندان های فک بالا و پایین من روی هم است ایا می توانم ارتودنسی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله مشگل شما با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 112. Avatar zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر من دو تا از دندون های جلوم بلند هستن و فاصله ندارند اما ۲تا از دندون های کناریشون از فاصله داره وکلا فقط این دوتا دندون هستن که از هم فاصله دارن … میخاستم بپرسم غیر از ارتودنسی درمان دیگه ایی هم داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. Avatar A Jamilian گفت:

   سلام. راه دیگر بستن فضا با روکش است ولی جون دندان زیر روکش تراش می خوردو از سظح دندان مینا برداشته می شود این روش اصلا توصیه نمی شود . بهترین روش ارتودنسی است چون فضای بین دندانها با ارتودنسی بسته می شود و از سطح دندان مینا برداشته نمی شود.

   1. Avatar آیدا گفت:

    سلام دکتر خط فک پایین من پهن و بالا پایین است ینی فک پایین سمت راستم پایین تر از سمت چپمه و باعث شده ی طرف بزرگ تر و غیر قرینه دیده شود و دندان های من روی هم قرار نمیگیرند انگار فک پایینم عقب است و یه سمت راست رفته

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود . رادیوگرافی تهیه شود . اوایل اردیبهشت می توانید با مطب شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای مطالعه به این لینک مراجعه شود. عقب ماندگی فک و درمان آن

 113. Avatar مریم جاهد گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان. ممنون می شم به من بگویید برای ثبت اختراع امریکا که شما داشته اید از زمان فایل پرکردن تا گرفتن ثبت اختراع امریکا چقدر طول می کشد.

  1. Avatar A Jamilian گفت:

   سلام. از زمان پرکردن فایل تا گرفتن ثبت اختراع امریکا معمولا یک تا یک سال و نیم زمان نیاز است

 114. Avatar عباس امیری گفت:

  سلام اقای دکتر من دندان های جلو پایینو بالام خیلی نامرتبن حدود ۲۹ سالمه بعدش دندون پایین سمت راست وسط یدونشم خرابه الان من میتونم ارتودنسی کنم درمان چقدر طول میکشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توانید ارتودنسی کنید. معمولا درمان ارتودنسی ۲ سال طول می کشد

  2. Avatar هستی گفت:

   سلام خسته , نباشید , آیا میشه با ارتودنسی اگه بخوایم دو دندان جلو بلندتر بشن? ممنون میشم بگین

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 115. Avatar محمد گفت:

  باسلام خدمت جناب دکتر ، اینجانب 46سال سن دارم و کمی فک بالا عقب است آیا می توان از ارتودنسی استفاده کنم و آیا روش دیگری برای درمان وجود دارد . باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 116. Avatar fatemeh گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من 16 سالمه و دندونام مرتب نیست و دو تا دندان نیش هم مثل عکسایی ک شما در سایت قرار دادین سر جای خودشون نیستن دندان جلوییم هم یه ذره روی هم هستند. چه کنم؟ جواب بدینااا مرسییی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید.

 117. Avatar Mehrdad گفت:

  سلام آقای دکتر سیم ارتودنسی دندان شماره 5با 7 شل شده افتاده چه کاری باید انجام دهم
  یکی از مریض های شما هستم
  مهرداد امینی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. جای نگرانی ندارد در اولین فرصت می توانید از مطب وقت بگیرید.

 118. Avatar الهام گفت:

  سلام خسته نباشید من 22سالمه دندانهای من هم نامرتب هستن وهم کوچیک وبزرگ یعنی دوتادندان جلوم خیلی بزرگترازدندان های دیگمه میخواستم بپرسم این مشکل هم حل شدنیه یعنی بایددندون هاموبتراشم یانه لطفاراهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل دندانهای شما با ارتودنسی ثابت قابل درمان است

 119. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 32 سال دارم دندان های بالا و پایین من جفت نمیشه، یکی از دندانهای نیش من به علت کمبود فضا روی دندان دیگه قرار گرفته، درضمن دو تا دندان عصب کشی شده و چندتا پرکرده دارم و یکی هم کشیدم. دوسال پیش برای ارتودنسی که مراجعه کردم گفتند که فک بالا و پایینم خلاف جهت همدیگه انحراف پیدا کرده و برای ارتودنسی هردو فک درگیر میشه و بعضی دندانها ممکنه کشیده بشه و طول درمان احتمالا 3 سال هست. لطفا شما بفرمائید میشه طول درمان کوتاهتر بشه؟ و درمان من به چه صورت هست؟ و چون ساکن اصفهان هستم اگه ممکنه یکی از همکارانتون را در اصفهان که از نظر تخصص و مهارت مانند خودتون هستند را معرفی کنید.
  بسیار سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودتسی ثابت دارید . درمان شما 2 سال طول می کشد. بسیاری از بیماران از اصفهان به مطب من مراجعه می کنند . متا سفانه شناخت کافی از متخصصین ارتودنسی در اصفهان ندارم.بنا براین نمی توانم متخصص ارتودنسی در اصفهان به شما معرفی کنم.

 120. Avatar بهنام گفت:

  سلام دکتر. ایا هزینه را به طور اقساط قبول می کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله بخشی از هزینه را بیمار می تواند به طور اقساط پرداخت نماید.

 121. Avatar مریم احمدی گفت:

  سلام آقای دکتر من پنجاه سال سن دارم آیا میتوانم ارتودنسی انجام دهم متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به شرطی که لثه شما سالم باشد می توان برای شما ارتودنسی کرد.

 122. Avatar جمیله گفت:

  سلام آقای دکتر من 60 سال دارم ایا می توانم ارتودنسی کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در صورتی که لثه شما سالم باشد می توان برای شما ارتودنسی کرد

 123. Avatar hilma naderi گفت:

  سلام و ادب.
  من علاوه بر اینکه دندانهام ردیف نیست، فک بالام هم کمی جلو هست. آیا با ارتودنسی میشه فک بالایی ام عقب برده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است

 124. دکتر جان دمتون گرم از مطلب عالیتون وب سایت شما بهترین وب سایتی است که من تا به حال دیده ام.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما.

 125. Avatar نیما گفت:

  سلام دکتر من ارتودنسی کردمم دکتر تمام دندان های من را براکت زد اما یکی از دندان هایم خیلی عقب بودن براکت روش زد اما نه سیمی ازش رد کردن نه لاستیک کشی زیرش گذاشتن
  الان ازاده اولین مرحلمم هست
  حس میکنم داره به عقب حرکت میکنه بیشتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است بر روی ان دندان هم سیم قرار داده میشد تا به عقب نرود . شما این مورد را باید با متخصص ارتودنسی معالج خودتان مشورت کنید.

 126. Avatar مریم گفت:

  سلام دکتر کشی ک برای دندانهایم گذاشته بودید پاره شده من چیکار باید بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. نگران نباشید در اولین فرصت به مطب مراجعه نمایید.

 127. Avatar Fateme گفت:

  سلام آقای دکتر من دارای دندان های کج و همچنین مشکل دیپ بایت هستم ولی اصلا دندان های فک پایینم با فک بالا بر خورد نمی کنه فقط وقتی دندان های عقبی ام رو روی هم میزارم مقدار خیلی کمی از دندان های جلوی فک پایین معلوم می شن در ضمن من14 ساله ام آیا مشکل من فقط با ارتودنسی حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.می توان با ارتودنسی مشکل شما را حل کرد

 128. Avatar فرزانه گفت:

  سلام آقای دكتر… شبتون بخیر…
  من دختری 34 ساله هستم كه دندون هام نامرتب فك پایین و بالا هردو…دو تا دندون فك پایین كشیدم و دو تا هم پر كردم و متاسفانه به علت تحصیل و بعد هم درگیر كار شدم امكان درمان(ارتودنسی) رو نداشتم مطالب شما رو مطالعه كردم ایا این امکان وجود دارد برای ارتودنسی نامرئی با پلاك شفاف كه با کامپیوتر طراحی میشه اقدام كنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی نامرئی با پلاك شفاف در بعضی از ناهنجاریها کاربرد دارد بعد از معاینه می توان به طور قظعی نظر داد

 129. Avatar fateme گفت:

  سلام دختری 19 ساله هستم. دندان های بالا و پایین من دقیقا روی هم هستنددرحالیکه باید دندان های بالا
  کمی جلو تر قرار بگیرند. این موضوع باعث شده وقتی میخندم فک بالای من کمی عقب تر به نظر بیاید. آیا میتوان بدون جراحی فک و از طریق ارتودنسی این مشکل رفع شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید معاینه شوید و براساس شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره می توان به شما به طور قطع گفت نیاز به جراحی دارید و یا می توان با ارتودنسی به تنهایی شما را درمان کرد

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای دادن طرح درمان اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره لازم است بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است

 130. Avatar علیپور گفت:

  سلام آقای دکتر
  من مدل کلا فک بالا و پایینم یه مقدار جلو هست که البته از جلو خیلی معلوم نیست ولی از نیم رخ مشخصه. یک سوم پایینی صورتم هم کوتاه هست. حدود 8-9 سال پیش قصد داشتم عمل کنم ولی شهامتش رو نداشتم. متخصص جراحی فک بهم گفت که باید فک پایین به سمت عقب و پایین برده بشه.به نظرتون اگه من فقط ارتودنسی کنم صورتم دچار aging میشه؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است

 131. Avatar Noushin گفت:

  با سلام.
  من 13 سال سن دارم ودندانهای فک بالا و پایین من شلوغ هستند با جه نوع ارتودنسی درمان من انجام می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید.

 132. Avatar نسرین گفت:

  با سلام خدمت شما
  من 10 ماه پیش ارتودنسیم رو شروع کردم و از دو الی سه ماه پیش لکه های قهوهای روی دندانهای جلوم ایجاد شده با اینکه من به شدت به بهداشت دهان و دندونهام اهمیت میدم
  از شما خواهشمندم که راهنماییم کنید با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. گیر غذایی در زیر سیم های ارتودنسی باعث ایجاد تغییر دنگ در دندانهای شما شده است . درمان ان استفاده از دهان شویه . فلوراید تراپی. و مسواک زدن مرتب بعد از 3 وعده غذایی می باشد . مسواک زدن باید با دقت ودرست انجام شود نه برای رفع تکلیف. لطفا به قسمت مسواک زدن در سایت مراجعه نمایید.

   1. Avatar نسرین گفت:

    ببخشید آقای دکتر در آخر میشه با جرمگیری این مشکل حل بشه؟؟؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. میتوانید جرم گیری انجام دهید ولی درمان باید با استفاده از دهان شویه . فلوراید تراپی. و مسواک زدن مرتب بعد از 3 وعده غذایی ادامه یابد

 133. Avatar حمید حاجی زاده گفت:

  سلام اقای دکتر،من یک سال پیش ارتودنسی شروع کردم پیش اقای دکتر سعید قریشی،چند هفته دیگه جراحی فک پایین دارم،ایا میشه جراحی نکرد و بدون جراحی راه حلی داشته باشه؟حتی حاضرم دندونهای بیشتری بکشم ولی جراحی نکنم،امکانش هست اقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما تحت درمان نزد متخصص ارتودنسی دیگری هستید . شما باید این سوال را از دکتر معالج خودتان بپرسید من نه شما را معاینه کرده ام و از شرایط دندانی فکی شما اگاه نیستم نمی توانم نظر بدهم

 134. Avatar جواد رضی نزاد گفت:

  سلام خسته نباشید . اقای دکتر من پسرم 5 سالش فقط شکافکام داره به خاطر برخی مشکلات ونااگاهی وشهرستان بودنمان تا الان موفق به عمل نشدیم لطفا راهنماییمون کنید. خیلی ممنون از لطفتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شکف کام باید قبل از یک سالگی بسته شود و درمان ارتودنسی باید بعد از 6 سالگی شروع شود

 135. Avatar حمید حاجی زاده گفت:

  اقای دکتر راستش پارسال که من درمانم را شروع کردم شمارو نمیشناختم،تا این که یک ماه پیش یکی از بستگان شمارو معرفی کردن،امکانش هست که حضوری خدمتتون برسم و شما دندان و فکم را معاینه کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. امطب می توانید وقت بکیرید تلفن مطب 22011892

 136. Avatar علی گفت:

  سلام دندانهای فک بالای من شلوغ است و 20 سال سن دارم چه دستگاهی برای درمان من نیاز است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید

 137. Avatar مهسا گفت:

  سلام من دندان ثنایای میانی دارم و بعدش نیش هست ، ثنایای کناری هر دو طرف ندارم ، ایا ممکنه کلا نداشته باشم ، چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممکن است بیمار به طور مادرزادی یک یا دو دندان نداشته باشد تشخیص قطعی با دیدن رادیو گرافی مشخص می شود که ایا در رادیو گرافی جوانه دندانی وجود دارد یا ندارد. بهترین درمان ارتودنسی است که بتوان با درمان ارتودنسی ثابت فضا را بست و بیمار نیاز به کاشت دندان که همان ایمپلنت است نداشته باشد.

 138. Avatar معصومه گفت:

  سلام اقای دکتر.دختری 24ساله هستم داری دندانهای کاملا مرتب.خودم احساس میکنم کمی دندانهایم متمایل به سمت داخل هستن . دوس دارم مانند بازیگران کمی خرگوشی تر ومتمایل به بیرون وسفید جذاب موقع خندیدن خود را نشان دهد ایا باید از روکش استفاده کنم؟ شما چه راهی پیشنهاد میکنید؟سوال دیگرم اینکه موقع خندیدن کمی لثه ام مشخص است نمیخام لثه ام موقع خندیدن دیده شود چکار باید کنم به نظره شما؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی می توان دندانها را به سمت خارج از دهان حرکت داد. روکش به صلاح نیست چون برای روکش دندان باید تراش بخورد و مینای دندان سالم از دست می رود در مورد لثه بهتر است معاینه شوید تا بتوان به درستی به شما پاسخ داد.

 139. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید. سوال داشتم از خدمتتون
  1-مدت زمان ارتودنسی ثابت برای بیمارانی که نیاز به ارتودنسی همراه جراحی فک دارند چقدر هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار نیاز به یک سال ونیم درمان دارد که در وسط دوره ارتودنسی جراحی انجام میشود

 140. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 18 ساله هستم. فک پایین من جلو است چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 141. Avatar امین گفت:

  با سلام خدمت جناب دکتر جمیلیان!

  سوالی داشتم از خدمتتون،
  همونطور که فرمودید یکی از عوامل انحراف فک ضربه در دوران کودکیه میخواستم بپرسم که ایا این عامل (ضربه) در بزرگسالی هم میتونه باعث انحراف فک بشه؟ البته اگه باعث شکستگی فک نشه!
  چند روز پیش حین تمرین بوکس ضربه ای به قسمت پایین سمت چپ صورتم خورد که مدام بهم حس استرس جا به جایی جزئی فک پایین رو میده!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ضربه در دوران کودکی باعث انحراف فک میشود . ولی در بزرگ سالی باعث انحراف فک نمی شود

 142. Avatar محمد گفت:

  با سلام ـ آقاي دكتر دندان هاي فك پايين به سمت داخل انحراف دارن آيا با ارتودنسي مرتب مي شوند؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت قابل درمان است.

 143. Avatar افسانه گفت:

  سلام آقای دکتر . من خانمی 33 ساله هستم. چند سال پیش ارتودنسی انجام دادم. و حدود سه سال طول کشید و دکتر چهار دندان من رو کشیدند. دو نیش از بالا و دو تا از پایین. و دکتر گفتند که گودی کام دارم.
  در آخر ولی نتیجه کار اصلا خوب نبود. و فکم خیلی حالت زشتی گرفته.دکتر من نه میتونم بخندم و بدتر از همه همه جا ترجیح میدم حرف نزنم. امکان داره من رو راهنمایی بفرمایید.
  آیا نقطه امیدی برای من وجود داره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 144. Avatar مریم گفت:

  سلام خسته نباشید
  دکترم چند روز پیش برای دندونای پایینم پلاک گذاشت، خودم میتونم پلاکمو بردارم ولی موقع گذاشتنش مشکل دارم ،یه طرف از پلاک هیچ جوره روی دندونام قرار نمیگیره درحالی که طرف دیگش رو براحتی میتونم سرجاش قرار بدم😔 روش خاص دیگه ای وجود داره که بهم کمک کنه!؟و اینکه تا ویزیت بعدی دکتر ایرادی داره اگه پلاکو درست سرجاش قرار ندم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پلاک باید به راحتی و درستی در دهان قرار گیرد در غیر اینصورت باید تعویض شود باید از دکتر معالجتان بخواهید که ان را عوض نماید.

 145. Avatar تورج گفت:

  سلام پلاکهایی که به دندانهای فک بالایی وصل
  شده اند خیلی بالا هستند یعنی بجای
  اینکه به وسط دندان نصب شوند به بالای
  دندان وصل شده اند ایا مشکلی وجود
  دارد؟؟ و آیا با این وجود می شود شیب دندانها را گرفت؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پلاک ها باید در نیمه وسط دندانها باشند . با پلاک ارتودنسی نمی توان شیب دندانها را گرفت . با ارتودنسی ثابت می توان شیب دندانها را گرفت.

 146. Avatar Zohi گفت:

  سلام اقای دکتر من حدودا دوماهه ک ارتودنسی کردم.الان چندروزه ک متوجه شدم کشی ک ب قلاب براکت وصل میشه ی طرفش پاره شده.تا ویزیت بعدیم برای تعویض کش دوهفته مونده.میخواستم بدونم تعویض کش الان خیلی ضروریه یا تا ویزیت بعدی صبرکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. خیلی ضروری نیست . می توانید دو هفته دیگر برای ویزیت ارتودنسی مراجعه نمایید.

 147. Avatar ملیکا گفت:

  با سلام. آقای دکتر دندان های فک پایین من به میزان بسیار کمی نامرتب هستند، ولی به دلیل شغلم در حین تدریس دایما دندان های فک پایینم در معرض دید هستند می خواستم برای مرتب کردن آنها اقدام کنم. شما چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید و درمانش چه مدت طول میکشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید که یک سال ونیم طول می کشد. برای اینکه سیم های ارتودنسی دیده نشود می توانید از دکتر معالجتان بخواهید که برای شما از براکت های همرنگ دندان استفاده نمایند

 148. Avatar Maryam گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۱ سالم هست و دندان نیش نهفته در فک بالا دارم. میخواستم بدونم ضروریه که حتما این دندان خارج بشه؟ یا امکانش هست ارتودنسی انجام بشه بدون اینکه نیاز به دست زدن به دندان نیش باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است با ارتودنسی ثابت دندان نیش نهفته به داخل قوس اورده شود

 149. Avatar ط .ح گفت:

  سلام دکتر من ۱۹ سالمه حدود ۱۰ ماه ارتودنسی کردم
  حدود ۳ روزه ک دندون عقلم داره در میاد توی فک پایین سمت چپ درد دارم بیشتر درد هم روی بند فک پایینم هستش
  باید اجازه بدم در بیاد دندون عقل یا نه اسیب میزنه و باید جراحی کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید این موضوع را از متخصص ارتودنسی معالجتان بپرسید چون ایشان سوابق شما را دارند ولی باید گفت بهتر است بعد از درمان ارتودنسی راجع به دندان عقل تصمیم گرفت چون ممکن است در اثر ارتودنسی جا برای دندان عقل باز شود.

 150. Avatar علی گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۲۰ سالمه و در فک پایین دومین اسیا کوچک من شیری بوده که بخاطر پوسیدگی در نهایت مجبور به کشیدنش شدم ، می خواستم ببینم برای رفع فاصله بین دندان ها می شود از ارتودنسی نامرئ استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. پیشنهاد اولیه ارتودنسی ثابت با براکت فلزی است ولی می توان با ارتودنسی نامرئ هم فاصله بین دنددانها را بست.

 151. Avatar سینا نوروزی گفت:

  سلام آقای دکتر .فضای بین دندانها با چه نوع ارتودنسی بسته می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فضای بین دندانها با ارتودنسی ثابت بسته می شود.

 152. Avatar سپیده گفت:

  سلام دکتر من 14 سالم هست ولی هنوز نصف دندان هایم شیری هست و دو سال پیش دو تا دندان نیشم افتاده ولی هنوز در نیامده و بعضی از دندان هایم کج هستن لطفا مرا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار نباید بعد از 12 سالکی دندان شیری در دهانش باشد و این باعث نهفتگی دندان دایمی می شود بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 153. Avatar مرجان گفت:

  با سلام.اقای دکتر جمیلیان. بهترین سن ارتودنسی چه موقع است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن قبل از بلوغ کودک است در دخترها در 9 سالگی ودر پسرها در 10 سالگی است

 154. Avatar F گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۱ سالمه و حدود۴ یا ۵ ساله که ارتودنسی هایم را دراورده ام ولی فک بالام یک دندون نهفته دارم که داره درمیاد و جا برای دراومدنش هست ولی دندون های فک بالام داره دچاره بهم ریختگی و کجی میشه من باید دوباره ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله نیاز به ارتودنسی دارد ولی بهتر است به متخصص ارتودنسی قبلی خود مراجعه نمایید چون مسولیت درمان به عهده متخصص قبلی شما است

 155. Avatar مرادخانی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  پسر من 5 ساله هست و به علت مکیدن انگشت فک بالایی از فک پائین جلو ترهاز چند سالگی باید برای اصلاح آن اقدام کنم و ایا با ارتودنسی این ناهنجاری اصلاح می ود یا خیر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. از 5 سالگی به بعد باید درمان شروع شود و این مشکل در این سن با ارتودنسی به تنهایی قابل درمان است ولی در سنین بالاتر نیاز به ارتودنسی و جراحی خواهد بود

 156. Avatar محمد امین گفت:

  سلام آقا ی دکتر جمیایان
  دخترم انگشت می مکد چند سالگی باید مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای درمان مکیدن انگشت بیمار باید بعد از 5 سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید.

 157. Avatar حیدر گفت:

  سلام آقا ی دکتر جمیلیان. متخصص ارتودنسی
  برای درمان اپن بایت بیمار باید چند سالگی مراجعه نماید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن برای درمان اپن بایت 7 الی 8 سالگی است

 158. Avatar حورا زارعیان گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر جمیلیان.اگر نیاز به ایمپلنت و ارتودنسی هم زمان داشته باشیم انجام کدام یک در اولویت است؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر نیاز به درمان ایمپلنت و ارتودنسی هم زمان داشته باشیم. حتما باید ابتدا ارتودنسی و سپس ایمپلنت انجام شود در غیر اینصورت درمان با شکست روبرو خواهد شد.

 159. Avatar افروز گفت:

  با سلام . من 15 سال سن دارم دوتا دندان شش فک بالایم رو عصب کشی کردم و به دلیل نرسیدن به سن مجاز روکش نکردم دو دندانم دچار شکستگی شدند ترمیم کردم ولی پزشک معالجم گفت این دندان ها تاقبل از این که روکش شوند ازبین می روند . از روبه رو دندان های نسبتا مرتبی دارم ولی از داخل دهان ریشه هایشان کج می باشند . دندان های عقلم هم در نیامدند . حال می خواهم بدانم امکان بستن فضای باز دو دندان کشیده شده وجود دارد؟ . یعنی دندان های عقلم جایشان را پر کنند . با ارتودنسی چه مقدار فضای باز بسته می شود ؟ ابتدا اجازه دهم دندان های عقلم رشد کنند سپس ارتودنسی کنم؟ یا قبل از رویش ان ها ؟ یا فرقی ندارد . خواهشا جواب دهید برایم خیلی مهم است چون اصلا دوست ندارم ایمپلنت کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توان با ارتودنسی فضا را بست و دندان عقل را به فضای دندانهای خالی هدایت نمود. هرچه سن بیمار کمتر باشد درمان سریعتر و با موفقیت بیشتری انجام می شود. بنا براین هرچه سریعتر از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید درمان شما زودتر و بهتر به نتیجه می رسد.

 160. Avatar فرهنگی گفت:

  سلام وقت بخیر،من 38سالمه و حدود20سال پیش بدلیل اینکه فک پایینم جلو بود جراحی فک بدون ارتو دنسی کردم ولی در حال حاضر کمی فکم جلو آمده،بطوریکه فک بالا و پایینم مماس هم هستند و بهم برخورد میکنند،و الان دندانهای فک پایینم نامرتبه و کمی جلو زدگی دارد،، در ضمن تحلیل لثه دارم و پارسال پیوند لثه در فک پایین انجام دادم
  به نظر شما این مشکل با ارتودنسی حل میشه؟وبا توجه به اینکه تحلیل لثه دارم،،ارتودنسی منجر به لق شدن دندانهام نمیشه؟؟؟متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. متاسفانه مسیر درمان از سوی متخصص جراح فک و صورت به غلط برای شما انتخاب شده است. چون اول می بایست ارتودنسی و سپس جراحی فک انجام دهید. و برای همین امر مسیر غلط باعث بازگشت درمان می شود . متاسفانه کاری در جهت بهبود درمان شما نمی توان کرد.

 161. Avatar دریا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه و دندونام به هم ریختس به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم گفت باید دندونای شماره ۴ رو بکشی یعنی ۴ تا دندون چون برا اینکه صاف بشه نیاز به جا داره و اگر نکشی ارتودنسی کنی احتمال بازگشت بالاست من دندونای عقلم در نیومده هنوز میخواستم بدونم من اگر اون ۴ دندونو بکشم سپس ارتودنسی کنم دندونای عقلم که دربیاد دوباره به هم نمیریزه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای جواب صحیح دادن به سوال شما بهتر است معاینه شوید چون در مواردی دیده شده است طرح درمان بعضی از همکاران به گونه ای است که باید دندان کشیده شود ولی وقتی همان بیمار به مطب اینجانب مراجعه میکنند نیاز به کشیدن دندان ندارند لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید . معاینه رایگان است.

 162. Avatar کریمی گفت:

  سلام دکتر.بنده دختری ۱۹ ساله هستم که فک پایینم مقداری جلو تر است یعنی به گونه ای است که دندانهای بالا و پایینم کاملا روی هم می ایستند و برخلاف حالت طبیعی که دندان های بالا باید مقداری جلوتر باشند نیستند.دو دندان عقل فک پایینم نیز درامده است و به همین علت دندان های پایینم بهم فشرده شده اند.میخواستم بپرسم ایا مشکل من با ارتودنسی حل می شود یا نیاز به جراحی فک دارم؟از طرفی بخاطر کشیده و استخوانی نشان داده شدن صورتم بخاطر فک پایینم دچار عدم اعتماد بنفس شده ام.هزینه معاینه اولیه شما چقدر است؟با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای دادن پاسخ صحیح باید معاینه شوید . معاینه هزینه ای ندارد و رایگان است .

 163. Avatar ستاره گفت:

  سلام.دختری ۲۱ساله هستم.۶ساله که کورتون مصرف میکنم.به نظرشما با وجود مصرف کورتون میتونم ارتودنسی کنم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. کورتون سرعت حرکت دندان را کند می کند. درمان ارتودنسی با مصرف کورتن سازگاری ندارد

 164. Avatar علی گفت:

  با سلام

  بنده30 ساله بعد از کشیدن دندان عقل پایین نیمه پایین صورتم لاغر تر شده است و حس میکنم ارتفاع صورتم کم شده است. بنده همیشه از گذشته مقدار بسیار بسیار جزیی دیپ بایت داشته ام آیا میتوان به جای دندان عقل پایین ایمپلنت گذاشت؟ آیا علت این موضوع اینست که من از قبل دیپ بایت داشته ام و با کشیدن دندان پایین تشدید شده است؟ چون ماه ها قبل که دندانهای عقل بالا را کشیده بودم هیچ اتفاقی در صورتم رخ نداد و فقط با کشیدن عقل پایین اینگونه شد؟ آیا با ارتودنسی میتنوانم به حالت قبل بازگردم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر بیمار دیپ بایت داشته باشد با کشیدن هر دندانی دیپ بایت بیمار بدتر می شود و ارتفاع صورت بیمار کاهش می یابد . برای دادن طرح درمان باید معاینه شوید شما می توانید از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید.

 165. Avatar علیرضا گفت:

  سلام و عرض ادب

  جناب دکتر جمیلیان جسارتا سوالی داشتم از خدمتتون. من علی رغم اینکه میدانم جایگذاری دندان عقل با ایمپلنت کار بیهوده ای است اما مصر به اینکار هستم متاسفانه دکتر هایی که مراجعه کرده ام به من گفته اند به دلیل دسترسی سخت امکان اینکار نیست. میخواستم بدانم آیا این امکان وجود دارد که با ارتودنسی دندان هفت را به سمت جایگاه دندان هشت انتقال داد و سپس جای آن را ایمپلنت گذاشت؟ چون با توجه به پاسخ هایی که گرفته ام این تنها راه حل به ذهنم میرسد. آیا از نظر پزشکی و سلامتی شدنی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این روش قابل انجام است . منها باید شما معاینه شوید لطفا از یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید.

 166. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  خواستم از مطالب خوب و متنوع سایت تشکر کنم. از انجاییکه من بیمار شما بوده ام و شناخت کافی از شما دارم خواستم بگویم شما بهترین متخصص ارتودنسی. و خبره ترین دندانپزشک ایران هستید. پایدار باشید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما . وجود خوانندگانی همچون شما باعث بهنر و متنوع تر شدن سایت می شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از شما. شاید من لیاقت این ستایش شما را نداشته باشم

 167. Avatar میترا گفت:

  سلام آقای دکتر
  کودک ۶ ساله که انگشت می مکد،احتیاج به چه نوع روشی برای درمان و پیشگیری از ارتودنسی دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این کودک نیاز به درمان ارتودنسی متحرک دارد . تاخیر در درمان باعث ایجاد اپن بایت می شود که در سنین بالا به سختی به ارتودنسی جواب میدهد و بیمار نیاز به جراحی خواهد داشت.

 168. Avatar حسین گفت:

  سلام
  دندان های فک پایین من 3 تا از انتهای سمت راست و چپ بالاتر هستند و یکی از آنها کج هست و اینکه اون قسمت با فک بالای من هماهنگ نیست و موقع جویدن غذا دندان پایین من به کنار دندان بالا فشار میاره و این باعث ایجاد ناراحتی از دندان بالام میشه

  سنم 25 اگه بخام دندان هام رو مرتب و فک پایین رو با فک بالا هماهنگ کنم تو این سن امکان داره یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید و در این سن درمان ارتودنسی برای شما قابل انجام است

   1. Avatar ستاره گفت:

    باسلام، آقای دکتر جمیلیان خیلی عالی هستید مرسی از اینکه آنقدر حرفه ای و فوق العاده هستید. دندانهام خیلی عالی شدند .

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. ممنون از توجه شما.

 169. Avatar پازج گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.یه سوال داشتم آیا میشه شخصی که یک دندان از فک بالاش رو کشیده و دندان عقلش هم کامل درآمده با ارتودنسی دندانهای عقبش رو به سمت جای خالی دندان کشیده شده هدایت کرد که جای خالی دندان مشخص نباشد؟این کار چقدر زمان میبره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.بله می توان دندان عقل و یا سایر دندانهای عقب را با ارتودنسی به جلو اورد و فضای خالی را پر کرد. مدت درمان ارتودنسی و یا مدت حرکت دندانهای عقب به جلو بستگی به سن بیمار ، مقدار فضای باقی مانده ، شکل فک، و ضعیت رادیوگرافی و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است . برای تخمین طول مدت درمان ارتودنسی لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید . معاینه رایگان است.

 170. Avatar میترا گفت:

  سپاس فراوان بابت پاسخ کویی.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این سوالات شما است که باعث بهتر شدن سایت می شود

 171. Avatar M گفت:

  سلام آقای دکتر
  ببخشید من همه دندانهایم مرتب هست به جز یک دندان جلو از فک بالا که احساس میکنم جلوتر از بقیه هست و داره کج میشه..علت چی میتونه باشه وآیا باتراش دندون مشکل حل میشه یا نیاز به ارتودنسی هست.؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت عدم وجود فضای کافی دندان شما کج قرار دارد این مشکل با تراش دندان درست نمی شود .حتما نیاز به ارتودنسی دارید . با ارتودنسی ثابت مشکل شما درمان می شود.

 172. Avatar مریم گفت:

  سلام 17 سال دارم فک پایین من کمی جلو است باید جراحی شود؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در 17 سالگی ارتودنسی به همراه جراحی است

 173. Avatar علی گفت:

  سلام درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طول مدت درمان بستگی به سن بیمار ، نوع ناهنجاری ، وضعیت رادیو گرافی بیمار ،میزان شلوغی دندانه و غیره دارد ولی به طور متوسط درمان حدود 2 سال طول می کشد

 174. Avatar بهناز گفت:

  سلام درمان ارتودنسی متحرک برای چه ناهنجاری کاربرد دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی متحرک می توان فکین را حرکت داد یعنی اگر فک پایین عقب باشد با دستگاه ارتودنسی متحرک به جلو اورده می شود و یا اگر فک بالا عقب باشد با ارتودنسی متحرک فک بالا را به جلو می اوریم . با دستگاه ارتودنسی متحرک فکین حرکت می کنند و با ارتودنسی ثابت دندانها حرکت می کنند.

 175. Avatar مریم گفت:

  سلام 17سالمه فک پایینم جلوعه با ارتودنسی درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درمان جلوزدگی فک پایین ارتودنسی به همراه جراحی است.

 176. Avatar نریمانی گفت:

  سلام با ارتودنسی ثابت هر ماه چند میلیمتر می توان دندان را حرکت داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی ثابت هر ماه یک میلیمتر می توان دندان را حرکت داد

 177. Avatar میترا گفت:

  با سلام
  ممنون از پاسخ دقیق و خوب شما استاد گرامی

 178. Avatar میترا گفت:

  با سلام
  من یک دختر ۱۵ ساله دارم که مابین دندانهای جلو فاصله دارد.بهتر است با ارتودنسی فاصله بسته شود یا مواد همرنگ دندان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. قطعا بهتر است با ارتودنسی فضا بسته شود چون اگر فضا با دندانهای خود بیمار توسط ارتودنسی بسته شود مادهای از خارج بر روی دندانها اضافه نمی شود . ولی اگر فضا با ماده همرنگ دندان بسته شود این مواد اضافه شده روزی می افتد تغییر رنگ می دهد و باعث التهاب لثه و تحلیل استخوان الوئول می شود.

 179. Avatar ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر من 20 سالمه . دندانهام بهم ریخته و نامرتبه علاوه بر اون دندان های عقلم هم هنوز درنیومده . برای ارتودنسی باید صبر کنم که دندان عقلم هم در بیاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هرچه سن بیمار کمتر باشد درمان ارتودنسی اثر بخش تر است . بنابر این بهتر است سریعتر درمان را شروع نمایید

 180. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.ببخشید من ارتودنسی داشتم و الان حدود 4 سال هست که برداشتم.هفته ی گذشته یکی از دندون هامو عصب کشی کردم والان احساس می کنم دندوناهام کج شدن مخصوصا دندون شماره 1 و 2.آیا امکان داره عصب کشی باعث نامرتب دندون بشه?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. عصب کشی به هیچ وجه باعث کج شدن دندان نمی شود . کج شدن ان دندان به علت دیگری اتفاق افتاده است

 181. Avatar درویش گفت:

  سلام.خسته نباشید.درمان جلوزدگی فک پایین چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین ارتودنسی به همراه جراحی فک است

 182. Avatar مهسا گفت:

  سلام.دختری29ساله هستم.که یک دندان شماره 4روکشیدم.وبه متخصص مراجعه کردم وگفتندکه باید سه دندان 4دیگه روهم کشید.دندانهای من کمی نامرتب هستندولبهای وفک من جلونیست,نرماله.ولی موقع خندیدن لثه من مشخص میشه.
  1.ایابعدازارتودنسی دیده شدن لثه بیشترمیشود?
  2.برای پرشدن جای این 4دندان لبها وفک من خیلی عقب میرود?
  3.ایامیشه فقط دندان ها مرتب بشن وحالت لب تغییرنکند?
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. جواب سوالات شما بستگی به مهارت متخصص ارتودنسی دارد باید متخصص ارتودنسی شما به گونه ای برای شما درمان را انجام دهد که لثه شما بیشتر دیده نشود . و به گونه ای از مکانیک های ارتودنسی استفاده کند که جای دندانهای خالی پر شود ولی لب ها عقب نرود به عبارت دیگر دندانها مرتب شوند ولی حالت لب ها عوص نشود.

 183. Avatar مهسا گفت:

  سلام.من 25ساله هستم.ودندان شماره 4راقبلا کشیدم.چرا برای ارتودنسی باید سایر دندانهای شماره 4راکشید? انها کاملا سالم هستند.میشه برای داشتن فضا برای ارتودنسی دندانهای عقل راکشید که کاملا پوسیده هستند?
  ایادرارتودنسی ثابت دندانها فقط به طرف عقب حرکت میکنند.?
  ایادندانی که عصب کشی شده را هم باید کشید?
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. رای داشتن فضا برای ارتودنسی نمی توان دندانهای عقل راکشید چون انها از دندانهی جلوانقدر دور هستند که نمی توان از فضای انها استفاده کرد در ارتودنسی ثابت بر مبنای مشکل بیمار دندانها را می توان به جلو یا به طرف عقب حرکت داد. می توان از دندانی که عصب کشی شده استفاده کرد و لازم نیست کشیده شود ولی اگر در بیماری قرار باشد دندانی کشیده شود دندانی را می کشیم که مشکل دارد مثلا دندان عصب کشی شده را می کشیم و دندان سالم را نمیکشیم.

 184. Avatar سپیده گفت:

  سلام آقای دکتر . من به یک دندانپزشک مراجعه کردم و ایشون گفتن که چون فک شما فضای کافی نداره باید دندانهای بعد از نیش در فک پایین رو بکشم !!!!!!!!!!! اونوقت دیگه لازم نیست که دندان عقلت رو بکشم ! ایا این درسته که دندان اصلی رو بکشم و بذارم دندون عقلم باقی بمونه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 185. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقا دکتر من ۱۹ سالمه بین دوتا دندونای فک بالام فاصله خیلیییییییی کمی هست خیلی کمه بعدشم احساس میکنم فک بالام ی نیم سانتی جلو تر از فکر پاینم هست اما دندونام خیلی مرتب هستن و مشکل لثه ندارم خیلی هم خوش خنده هستم اصن دلم‌نمیاد ارتودنسی بزارم اما به فکرشم که نامری بزارم یعنی جواب میده بعدش چقدر طول میکشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. می توان برای شما با ارتودنسی نامریی کار کرد . درمان یک سال ونیم طول می کشد.

 186. Avatar هما گفت:

  با سلام من ۱۹ ساله هستم و فک پایین من هم جلو و هم بلنده دندون های بالایی هم کمی انحنا و تو رفتگی داره ولی دندانها همه ردیف هستند .والبته بهم گفتن علاوه بر اورتودنسی باید عمل هم بشی ولی من می خواستم بپرسم بدون عمل هم میشه با اورتودنسی دندون هام درست بشه؟ ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با ارتودنسی به تنهایی وبدون جراحی مشکل شما قابل درمان نیست

 187. Avatar درویش گفت:

  با سلام من 28 ساله هستم و فک پایین من جلو است ایا با ارتودنسی عقب می رود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فک پایین در این سن با ارتودنسی به تنهایی عقب نمی رود . برای عقب رفتن فک پایین نیاز به ارتودنسی و جراحی فک است

 188. Avatar حامد گفت:

  سلام، درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی ثلبت به طور معمول دو سال طول می کشد.

 189. Avatar پریسا گفت:

  سلام،متخصص ارتودنسی در مشهد میشه معرفی کنید؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من در مشهد اقای دکتر محمد با صفا متخصص ارتودنسی را به شما معرفی می کنم

 190. Avatar آرمین گفت:

  سلام
  من 43 سال سن دارم و از 7 سال پیش مبتلا به اسکلرودرمی هستم. آیا با توجه به سن و بیماری ام میتوانم دندانهایم را ارتودنسی کنم؟ اگر میتوانم چه نوع ارتودنسی برای من مناسبتر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. با توجه به سن شما و وجود اسکلرودرمی ارتودنسی به صلاح شما نیست .

 191. Avatar نریمانی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشد
  ببخشید اگر فک پایین در 10 سالگی عقب باشد درمان با چه دستگاهی خواهد بود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فک پایین باید با دستگاه متحرک که فانکشنال نام دارد به جلو اورده شود.

 192. Avatar فائزه گفت:

  سلام،
  اقای دکتر هزینه ارتودنسی ، ایمپلنت و سایر خدمات دندانپزشکی به بیمه نیروهای مسلح در مطب شما امکان پذیر است ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمه نیروهای مسلح هزینه درمان ارتودنسی و ایمپلنت را به مطب نمی پردازد. در هنگام دریافت هزینه ارتودنسی و ایمپلنت به شما رسید داده می شود و شما می توانید رسید دندانپزشکی را به اداره رفاه بیمه نیروهای مسلح تحویل دهید و هزینه را از بیمه نیروهای مسلح دریافت کنید.

 193. Avatar roomina گفت:

  با سلام . ايا مي شود اختلاف اندازه دندان ها را با اورتودنسي برطرف كرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بر اساس نوع ناهنجاری می توان اختلاف اندازه دندان ها را با ارتودنسي اصلاح کرد

 194. Avatar کریمی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته .من یک دندانم هنگام بارداری خراب شد و۲بار اقدام به درست کردن کردم اما نتیجه نگرفتم وباز بعد بارداری به دکتر دیگری رفتم دکتردندانم را پر کرد وبعداز مدتی دوباره آبسه های شدید داشتم وهمچنان این دندانم درست نشده.میخواستم بدانم بااین دندان میتوانم ارتودنسی انجام دهم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله می توانید ارتدنسی انجام دهید. در درمان ارتدنسی ممکن است دندانی کشیده شود شاید این دندان را براساس ناهنجااری شما جزو کشیدن قرار دهیم و فضای دندان کشیده شده به طور کامل بسته می شود.

 195. Avatar رجا گفت:

  جناب آقای دکتر سلام
  بنده قریب به 3 و نیم تحت در مان ارتدنسی بودم و مشکل اولیه من این بود که دندان نیش بالا سمت راست خارج نشده بود و دندان نیش پایینی هم از قوس فک پایین خارج بود. قرار شد که دندان نیش نهفته با اورتودنسی به مدار قوس دندانی بگردد و نیش پایینی هم هم همین طور
  بعد از دوسال و اعمال فشار اوردتونسی دندان نهفته از قوس حرکت نکرد و به اصطلاح دکتر معالج آنکیلوز شده است و بعد با جراجی دندان را کشیدم و قرار شد که فضا خالی ان با جابجابجایی دندان ها ی مجاور پر شود . این کار شد و لی الان عدم جور شدن در دندان ها مشاهد می شود به طوری که الان بعد از اورتودنسی دندان ها سمت راست فک بالا روی دندان های پایین نمی افتند و فشار زیادی روی دندان ها حس می کنم. با دکتر معالج که مشورت کردم گفتند چاره نداشته است. الان راهکار شما چه است ایا با اورتودنسی مجدد اصلاح می شود یا باعث تخریب ریشه دندان ها می شود. اگر راهکار دیگری دارد محبت بفرمایید راهنمایی نمایید. ممنون از پاسخگویی شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دکتر معالحتان باید بتواند دو فک را با هم هماهنگ نماید این موضوع را باید از دکتر خودتان بخواهید که دندانها را به طور مناسب و منظم تحویل شما بدهد

 196. Avatar فاطمه گفت:

  باسلام .من حدود30 سال دارم دوتا ازدندانهای جلویی فک بالا کمی ازبقیه دندانهاییم جلوتر هستند جهت ارتودنسی به سه متخصص ارتودنس مراجعه کردم .یکی ازمتخصصین نظرشون این بود که باید دوتا ازدنداهای فک بالایی روبکشم وحدود دوسال زمان لازم هست واینکه هزینه ارتودنسی 9میلیون تومان میشود دومین متخصص نظری که دادند این بود که نیازی به کشیدن دندان ندارم وحدود 6ماه زمان لازم هست وحدود4/5 میلیون هزینه ارتودنس هست ومتخصص سوم نظری کاملا متفاوت دادند که این دندانهای جلویی به عقب نمیروند چون لب بالا یی به سمت داخل کشیده میشود وازلحاظ ظاهری قیافه ام خوب نخواهدشد .دلیلی این همه اختلاف نظرروازشما دکترمحترم دارم لطفا دراین مورد من راراهنمایی بفرمایید.باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. طرح درمان در ارتودنسی بسیار متفاوت است چون هر متخصص ارتودنسی براساس تجربه کاری که دارد مسیر درمانی را که انتخاب می کند با متخصص ارتودنسی دیگر متفاوت است . البته این همه اختلاف که شما مرقوم فرموده اید نباید با شد . احتمالا دو تا از سه پزشکی که مراجعه کرده اید متخصص ارتودنسی نبوده است و احتمالا دندانپزشکی بوده اند که فقط کار ارتودنسی می کرده اند . شما باید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید ودر ضمن این متخصص ارتودنسی باید مورد اعتماد شما باشد مثلا قبلا برای اقوام یا دوستان شما ارتودنسی کرده و کارش را دیده اید یا متخصص ارتودنسی باشد که صا حب کتاب است و یا دارای مقاله خارجی است و یا در ویکی‌پدیا صفحه دارد و یا استاد دانشگاه است و یا در کنگر های داخل و خارج سخنرانی کرده است و یا دارای ثبت اختراع است و یا در تلویزیون به سوالات بینندگان جواب می دهند و مورد اعتماد رسانه ملی است و ….. که تمام این موارد در اینترنت می توانید بیابید

 197. Avatar اعظم نصیری گفت:

  با سلام حضور شما
  دختر من نزدیک به 3 ماه است که ارتودنسی کرده ، اما دندانهای پایینش درحال تیره شدنه …مسواک زدن هم این تغییر رنگ رو رفع نمیکنه..من نگرانم مبادا باعث پوسیدگی بشه ..ممکنه منو در جهت رفع این مشکل راهنمایی بفرمایید.
  درضمن با توجه به اینکه من برای پیداکردن مسواک بین دندانی مشکل پیدا کردم آیا مرکز خاصی با شما طرف قرارداد هست که بتونم از اونجا تهیه کنم …چون اغلب داروخانه ها این محصول رو ندارن..یا روش جایگزین پیشنهاد بفرمایید.

  سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بیمار باید خوب مسواک بزند اگر این کار را 3 مرتبه بعد از غذا انجام ندهد دندانها کمی تیره می شود . برای رفع این مشکل بیمار باید جرم گیری و فلوراید تراپی نماید اگر با منشی مطب تماس بگیرید به شما پکیچ مروط به مسواک بین دندانی را تحویل می دهند

 198. Avatar فاطمه گفت:

  با سلام
  من در رشت پیش دکتر کی منش ارتودنسی فک بالا رو انجام دادم برای اینکه کمی دندان هایم عقب برود و ایشان این قول را داد ولی الان چهار ماه درمان ارتودنسی میکنم فقط فک بالا متاسفانه به طرز وحشتناکی دندانهای بالا جلوتر آمده و خیلی ناراحتم به دکتر دیگری مراجعه کردم با هزار مکافات ایشان نظر دادن جلوتر هم میاید دوباره به دکتر کی منش گفتم خندید و گفت بعد از تمام شدن با کش بین دندانی به همان حالت اول یا دو میلیمتر عقب تر میبرم نمیدانم چیکار کنم نوبت قبل گفتم میخوام درمان ادامه ندم فقط برگردم به همان حالت روز اول که ایشان مجاب کردن به ادامه درمان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما تحت نظر منخصص ارتودنسی دیگری هستید . بهتر است انتظاراتی را که دارید از ایشان بخواهید چون ایشان مسول درمان شما هستند . و من تاریخچه درمانی شما راندارم تا بتوانم نظر دهم. ولی می توانید از مطب من وقت بگیرید تا شرایط دندانی فکی شما را ببینم و شما را راهنمایی کنم.

 199. Avatar مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر شرمنده مزاحمتون میشم من ۲۷ سالمه آسیای کوچک اولم فک بالام خالیه برا اینکه جای اونا پر بشه ارتودنسی بهتره یا لمینیت ؟
  دندانهای فک بالای جلو هستش ولی فک پایین عقب هستش موقع غذا خوردن اذیت شده و احساس درد شقیقه میکنم راه کارش چیه؟؟
  هزینه اینا چقدر میشه ؟؟
  برای درمان این موارد چند جلسه لازم هستش؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. جای خالی دندان را می توان با ارتودنسی پر کرد. درمان یک سال و نیم طول می کشد. برای جلو اوردن فک پایین نیاز به جراحی دارید. هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری و نوع دستگاه مورد استفاده دارد. در روز معاینه که رایگان است هزینه به شما گفته می شود.

 200. Avatar زهرا گفت:

  سلام.دکترآیاراهی برای کوتاه کردن اندازه دندان هم وجود داره؟من ارتودنسیم داره تموم میشه،دندونهای جلویی یعنی شماره یک بزرگ هستن،به دکترم گفتن ولی ایشون گفتن چون دندونهای کناریش کوتاه هستن باعث میشه که دندونهای جلویی بزرگ به نظر برسن،باید با کامپوزیت قددندونهای شماره 2رو کمی بلندتر کرد ولی من فکرمیکنم اگه میشد که قد دندونهای شماره یک رو کمی کوتاه کرد راحتتر بود،آیااین امکان وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اندازه دندانهای سانترال و لترال باید متناسب باشد. دندانهای سانترال کمی باید بزرگتر از دندانهای لترال باشد. ولی اختلاف اندازه بیش از حد زیبا نیست و باید تصحیح شود. حال برای اینکه مشخص شود ایا باید دندانهای سانترال کوچک شود و یا به اندازه لترالها اضافه شود باید بیمار را کلینیکی معاینه کرد.

 201. Avatar مرتضی بهشتی گفت:

  باسلام و احترام،
  و عرض خسته نباشید آقای دکتر من حدود 34 سال سن دارم 10 سال پیش دندانهای آسیاب فک پائینم (یکی در قسمت راست و دیگیری در چپ) دچار پوسیدگی شده بود به طوری که کمی از لثه از و سط دندان بیرون اومده بود و مجبور بودم با دندانهای جلو غذا بخورم به مدت یک سال به دلیل ترسیدن و دیر مراجعه کردن به دکتر
  پس از مراجعه به دکتر و جراحی دندان و کشیدن آسیاب ها و جایگزین کردن دندان مصنوعی مشکم حل شد بعد از مدتی متوجه شدم فک پائینم جلو اومده و به دکتر مراجعه کردم و گفت مربوط به کشیدن دندانها نیست و دلیلش خوردن غذا با دندانهای جلویه حال فک پائینم جلو تر از فک بالائیم شده و روهم قرار نمیگیره خواهشمندم مشکل اینجانب را بررسی کنید.
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.در اگثر موارد جلوزدگی فک پایین ارثی است ولی برای بررسی بیشتر در مورد جلوزدگی فک پایین،شما باید توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شوید .

 202. Avatar لی لی گفت:

  باسلام و احترام. ایا شما ارتودنسی با براکت های همرنگ دندان یا سفید را انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله بر اساس نوع ناهنجاری بیمار می توان از براکتهای همرنگ دندان برای بیمار استفاده کرد

 203. Avatar م ضیه گفت:

  باسلام و احترام،
  باسلام . ایا شما ارتودنسی نامریی را انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام و احترام. ارتودنسی نامریی در مطب بر اساس نوع ناهنجاری قابل انجام است

 204. Avatar mitra گفت:

  سلام. درمان ارتودنسی ثابت معمولا چند سال طول می کشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. معمولا درمان ارتودنسی ثابت یک سال ونیم تا دو سال طول می کشد

 205. Avatar Nia گفت:

  سلام
  من پانزده ساله هستم يك سال و دوماهه كه از ارتدنسي دندان هايم ميگذره
  دكتر من دقيقن سر يكسال وقتي كه واقعا دندان هاي من خيلي خوب مرتب شده بودند ارتدنسي متحرك رو برداشتند و الان تنها با گذشت دوماه دندان هاي من كاملا به هم ريخته و ناجور شده اند
  ميخواست م بدونم ايا كارشون درست بوده. دندان هاي من درست خواهند شد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای بیمار باید به گونه ای ارتدنسی کرد که دندانها به ناهنجاری اول بر نگردد. لطفا با دکتر قبلی خودتان تماس بگیرید و مشکل ایجاد شده را به ایشان بگویید

 206. Avatar Lovely گفت:

  سلام دندانهای فک بالای من شیب دارند و فک بالا جلو تر از فک پایین به نظر میرسد متخصص گفته که روش درمان درست این است ک من ارتودنسی کنم و جراح جراحی کند ولی حالا به هر دلیلی بیمار راضی ب جراحی نباشد ما دوتا از دندانهای بالا را میکشیم.
  آیا این روش درمان درست است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی موارد با این طرح درمان می توان جلوزدگی فک بالا را درمان کرد ولی برای اینکه جواب درستی به شما بدهم باید معاینه شوید معاینه رایگان است

 207. Avatar کیانی گفت:

  باسلام
  خواهشمنداست بفرمایید از چه سنی برای ارتودونسی می توان اقدام نمود (کودکان و نوجوانان ) ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهترین سن درمان ارتودنسی 8 الی 9 سالگی است

 208. Avatar Sarina گفت:

  با سلام
  من ١٦ ساله هستم
  دكتر من بعد از تقريبا يك سال و چند ماه ارتدنسي ثابت من رو برداشتند و متحرك رو به جاي اون قرار دادن
  الان بعد از سه ماه ارتدنسي متحرك جواب گو نيست و دندان هاي من دارند جابه جا ميشند و به حالت قبلي خودشون برميگردند
  ايا همچين چيزي واقعا ممكنه من خيلي نگرانم چون واقعا دندان هاي من ناجور شدند
  شما چه پيشنهادي داريد ايا استفاده از ارتدنسي متحرك كار درستي بوده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر ارتودنسی درست باشد بعد از درمان نباید دندانها به حالت اول برگردد.از ان جایکه من ساببقه درمان شم را ندارم بهتر است در این مورد با متخصص ارتودنسی خودتان مشورت نمایید

 209. Avatar pari گفت:

  سلام . من یکی از دندانهای جلوییم در فک بالا چندسال پیش بر اثر زمین خوردن شکست و لق شد و وقتی که سفت شد کج شد. الان میتونم ارتودنسی کنم که درست بشه؟ یا بخاطر ضربه ارتودنسی نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله می تواند ارتودنسی نمایید

 210. Avatar محمد گیلانی گفت:

  با سلام من فک پایینم جلوتر از فک بالا هستش و نیازبه ارتودنسی وجراحی دارم میخواستم بدونم در استان گیلان کسی رو میشناسید که فلوشیپ ارتودنسی جراحی فک باشه و اگه یه جراح خوبم میشناسید درگیلان ممنون میشم معرفی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. تعداد متخصصین ارتودنسی که دارای فلوشیپ ارتودنسی جراحی باشند بسیار کم هستند ودر استان گیلان کسی که دارای فلوشیپ ارتودنسی جراحی باشد. وجود ندارد. در ضمن قبل از جراحی شما باید ارتودنسی شوید و متخصص ارتودنسی به شما جراح متخصص فک و صورت را معرفی می نماید. در ضمن چون من در تهران هستم با متخصصین جراح فک در گیلان اشنایی ندارم.

 211. Avatar حوری گفت:

  با سلام . درمان جلوزدگی فک پایین در 19 سالگی چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در 19 سالگی ارتودنسی به همراه جراحی فک است

 212. Avatar سحر ایزدی گفت:

  سلام. من 23 ساله هستم و موقع غذا خوردن در مفصل فک گاهی صدا و درد احساس میکنم. فک پایین کمی جلو است. میخواستم ببینم آیا مشکل فقط با ارتودنسی حل میشود یا باید جراحی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل مفصل فک مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 213. Avatar مروه بانو جهانی گفت:

  با سلام و احترام
  خسته نباشید جناب دکتر
  من در ده سال پیش ارتودنسی را شروع کردم اما به دلایل مختلف و افسردگی بعد از فوت بستگان درجه یک تا نیمه رها کردم اکنون خیلی اذیت هستم آیا امکان ادامه مجدد را دارم یا خیر
  با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای دادن جواب درست باید معاینه شوید . ولی به طور اجمال می توان گفت امکان ادامه مجدد درمان برای شما وجود دارد.

 214. Avatar سمیرا گفت:

  سلام
  خسته نباشید، من یک سال و نیم که ارتودنسی کردم فک پایینم بر اثر کشیدن دندان به میزان قابل توجهی عقب رفته امکانش هست که با ارتودنسی بشه دوباره برگرده جای قبلش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید معاینه شوید تا بتوانم جواب درستی به شما بدهم. لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید .

   1. Avatar حدیث گفت:

    عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما جناب دکتر عزیز
    اگر فک پایین در 20 سالگی جلو باشد چه درمانی لازم است

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. درمان جلوزدگی فک پایین در سن شما ارتودنسی به همراه جراحی است.

 215. Avatar امید گفت:

  سلام دکتر من تازه ارتودنسی دو فک رو شروع کردم دندان نیش بالای من شیری هست داخل فک بالا هم یه دندان نهفته است دکتری که ارتودنسی برای من انجام داده گفته مشکلی نیست ونیاز به درآوردن دندان نهفته نیست ؛به نظر شما این دندان شیری دوام میاره تا پایان ارتودنسی؟یا ممکنه سست بشه و بیوفته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شیری یک روز می افتد بهتر است دندان شیری دراورده شود و با ارتودنسی دندان نیش دایم به داخل قوس جابجا شود.

 216. Avatar سعید گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما جناب دکتر عزیز
  من سی سال دارم و سه سال است که درمان ارتودنسی را شروع کرده ام.از قبل دندانهایم نامرتبی نداشتند ولی فک پایینم جلو بود که یک سال و دوماه پیش جراحی انجام دادم و همچنین دندان یک بالا هم از چند سال پیش شکسته بود و با ارتودنسی و کشیدن دندان پنج جای آن باز شد و ایمپلنت انجام شد. حالا که درمان تمام تمام شده دکترم می فرمایند باید نگهدارنده ثابت نصب کنم که من واقعا هم از مراقبت بسیار خسته شدم و هم هزینه یک میلون و هشتصدی برایم زیاد است و میخواهم از دکتر خواهش کنم با مسئولیت