دندان پزشکی ترمیمی

عوارض روکش دندان و مشکلات آن

دندانپزشک در حال گذاشتن روکش دندان بر روی دندان بیمار

این واقعیت که هر کدام از روش های زیبایی و درمان در دندان پزشکی دارای معایبی هستند، انکار ناپذیر است. عوارض روکش دندان نیز در این عمل باید مد نظر قرار گیرد. اگر شما برای روکش دندان خود به یک متخصص پروتز مجرب مراجعه کرده اید قطعا ایشان در جلسه مشاوره تمامی جوانب عمل روکش دندان را برای شما توضیح خواهد داد. هر متخصص مجرب موظف است در کنار بیان مزایا و کاربردهای روکش دندان از عوارض روکش دندان نیز یاد کند تا بیمار بهتر بتواند تصمیم گیری نماید. هر چند مزیت های این روش نسبت به معایب آن بیشتر بوده و اگر عمل به خوبی و با دقت بالا انجام شود و بیمار از دندان های روکش شده به خوبی مراقبت کند، مشکلی پیش نخواهد آمد. به علاوه مقایسه روکش دندان با روش ارتودنسی و ایمپلنت نیز باید انجام شود و سپس در مورد انجام آن تصمیم گرفته شود.

چرا باید روکش دندان را انجام داد

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که دلیل نیاز به انجام روکش دندان چیست؟ عمل روکش دندان به عنوان یکی از پرکاربردترین اعمال برای سلامت دندان شناخته شده است. در مواردی من جمله شکستگی و آسیب به مینای دندان، عصب کشی یا پرکردن دندان بویژه در مواردی که حجم پرکردگی زیاد باشد و همچنین رفع اشکالات ظاهری مثل بد فرمی دندان ها، وجود فاصله های بین دندان ها، و هم سطح نبودن آنها بهترین راهکار استفاده از روکش دندان است. البته جنبه زیبایی این روش را نیز نباید فراموش کرد. به ویژه که در سال های اخیر مردم استقبال زیادی از روکش دندان به منظور زیبا کردن دندان های خود داشته اند.

روکش دندان خانمی در آینه دندانپزشکی

مهمترین عوارض روکش دندان

اگر متخصص پروتز به شما بگوید روکش دندان می تواند عوارضی داشته باشد حتما تعجب خواهید کرد. اما جای نگرانی نیست. این عوارض یا معایب روکش دندان غالبا زمانی رخ می دهند که عمل روکش دندان به درستی انجام نشده و یا بیمار مراقبت های لازم را به عمل نیاورد. این معایب که هم معایب روکش دندان عصب کشی شده و هم معایب روکش دندان پر شده را در بر می گیرد؛ بطور کلی شامل موارد زیر هستند:

1- بروز عفونت زیر روکش دندان

این احتمال وجود دارد که بعد از روکش دندان عارضه عفونت رخ بدهد. این عارضه معمولا زمانی اتفاق می افتد که مراقبتهای لازم برای تمیز کردن محیط داخلی دهان قبل از نصب روکش انجام نگرفته باشد یک متخصص پروتز برای جلوگیری از بروز عفونت دندانی باید قبل از این که روکش دندان را نصب کند ابتدا آن قسمت را به خوبی تمیز نماید و مطمئن باشد که کوچکترین ذره خارجی یا عواملی که باعث بروز عفونت می شوند؛ در آن ناحیه از دندان وجود ندارد.

2- حساسیت و آلرژی نسبت به روکش دندان

برخی از افراد نسبت به مواد به کار رفته در روکش دندان حساسیت دارند. البته این حساسیت در موارد کم رخ داده و غالبا در مدت کوتاهی رفع می شود. متخصصین پروتز در چنین مواردی از داروهای ضد حساسیت برای بیمار استفاده می کنند. البته با توجه به تفاوت در جنس روکش دندان حساسیت افراد به انواع روکش ها نیز متفاوت خواهد بود.

3- پوسیدگی و خراب شدن در اثر روکش دندان

آیا می دانید اگر روکش دندان به خوبی در جای خود قرار نگیرد، میکروب ها و مواد غذایی می توانند به زیر آن نفوذ کرده و در نتیجه این تجمع، پوسیدگی دندان رخ بدهد؟ به همین دلیل است که توصیه می کنیم عمل روکش دندان را به متخصص پروتز مجرب بسپارید تا از کیفیت عمل انجام شده اطمینان حاصل شود. همان گونه که می دانید بعد از قرار دادن روکش، جابجا کردن آن بسیار سخت است در نتیجه باید دقت کافی در انجام کار داشت.

4- نامناسب بودن اندازه روکش

اندازه روکش در همه ابعاد آن یعنی هم از نظر ارتفاع و هم از نظر عرض باید مناسب باشد. کوتاه یا بلند بودن روکش مشکلاتی را بوجود می آورد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. از نظر عرض، روکش باید با دندان های مجاور فاصله داشته باشد بطوری که بتوان براحتی فاصله بین دو دندان را با نخ دندان تمیز کرد. در صورتی که اندازه روکش طوری باشد که به دندان مجاور کاملا بچسبد، گیر غذایی در این فاصله ایجاد می شود و ممکن است با نخ دندان نیز رفع نشود. مواد غذایی باقی مانده در این قسمت علاوه بر ایجاد حس ناخوشایند، به تدریج باعث پوسیدگی و ایجاد بوی بد در دهان می شود.

معایب بلند بودن روکش دندان

یکی از مهمترین عیوب مربوط به اندازه روکش، بلند بودن آن است. شاید در روزهای نخست پس از نصب روکش، احساس بزرگی روکش دندان داشته باشید، چنین احساسی در روزهای اول می تواند طبیعی باشد ولی اگر بعد از گذشت چند روز این احساس برطرف نشد و همچنان احساس کردید روکش دندانتان بلند است، باید به دندانپزشک مراجعه کرده و راه حل را از او بخواهید. در صورت بزرگ بودن اندازه روکش، عملیات خوردن و جویدن نیز با اختلال مواجه شده و بافت لثه نیز آسیب های جدی و جبران ناپذیر خواهد دید. در بیشتر مواقع به علت بلند بودن روکش، ممکن است بیمار احساس دندان درد نیز داشته باشد.

معایب کوتاه بودن روکش دندان

کوتاه بودن روکش نیز مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. با کوتاه بودن روکش ها در هنگام جویدن که دندان ها روی هم قرار می گیرند؛ روکش روی دندان مقابل قرار نگرفته و دندانهای دیگر تحت فشار قرار می گیرند. این اتفاق باعث می شود که فشاری که در موقع جویدن به دندان ها وارد می شود؛ بطور یکنواخت توزیع نشده و باعث فشار بیشتر به دندان های دیگر می شود. لذا در صورت کوتاه یا بلند بودن روکش باید سریعتر به دندانپزشک مراجعه کرده و نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

5- لق شدن روکش دندان

قاعدتا روکش دندان نباید بعد از نصب حرکت کند اما اگر این عمل به درستی انجام نشود بعد از مدتی لق شده و می افتد که بیمار باید مجددا برای نصب روکش دندان به متخصص مراجعه نموده و هزینه ای را بپردازد البته به شرطی که در این اتفاق آسیبی به دندان یا روکش آن وارد نشده باشد.

قرار دادن روکش دندان توسط دندانپزشک روی ماکت دندان

قرار دادن روکش دندان توسط دندانپزشک روی ماکت دندان

6- فاصله بین روکش دندان و لثه

در حالت طبیعی روکش نباید با لثه فاصله داشته باشد؛ اما متاسفانه گاهی این اتفاق می افتد. دندانپزشک باید با توجه به موقعیت لثه و وضعیت قرارگیری دندان نسبت به لثه فاصله بین روکش دندان و لثه را از بین ببرد. بی توجهی به این موضوع می تواند منجر به ایجاد فاصله بین روکش و لثه شود.

وجود فاصله بین روکش دندان و لثه، علاوه بر ظاهر نامناسب، مشکلاتی را نیز به وجود می آورد که برای مثال می توان به گیر غذایی اشاره کرد. مواد غذایی در فضای خالی بین روکش و لثه گیر می کند و به مرور باعث پوسیدگی دندان زیر روکش و بوجود آمدن بوی بد دهان می شود. حتی اگر مشکل گیر غذایی هم ایجاد نشود، معمولا افراد به این فاصله توجه نشان داده و دوست دارند تا هر چه سریعتر آن را رفع کنند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

313 دیدگاه برای “عوارض روکش دندان و مشکلات آن

 1. Avatar یاسین گفت:

  سلام احساس می کنم روکس دندان بزرگه باید چبکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   به دندانپزشک معالج مراجعه نمایید تا روکش دندان تعویض گردد.

 2. Avatar مجتبی گفت:

  سلام دکتر لطفا راهنمایی کنید ۲ روزه روکش ایمپلنت گذاشتم حالم گرفته شده ۵۰۰ میلیون هزینه ایمپلنت کردم دکتر گفته بگو آلمان از لحاظ پایه مشکل ندارم الان که روکش گذاشته از لثه فاصله داره گیر غذایی دارن لب و لوچم حالت برآمده شده آیا این طبیعی می‌خوابه مابین لثه آیا خودش پر میشه دکتر میگه خود به خود میشه ولی من باور ندارم دندان بالا زیاد فکر میکنم برجسته لب رو آورده بالا آیا میخوابه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام.

 3. Avatar محمدرضا گفت:

  سلام وقت بخیر من برام تراش دندون که رفته بودم یک دندان کناری هم خراشی روش ایجاد شده بود و الان که حدودا سه هفته گذشته و روکشم هم قرار گرفته در همون دندون کناری احساس درد دارم ایا اون خراش ایجاد شده از اشتباه پزشک بوده و میتونه باعث خرابی دندان من شده باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید دندان شما توسط دندانپزشک معاینه تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 4. Avatar صادقی گفت:

  سلام
  اگه عصب‌کشی درست انجام شده باشه ، آیا امکانش هست که بعد از تراشیدن برای روکش ، دندان عصب‌کشی شده به سرما حساس بشه؟
  چون یه جا خوندم که وقتی دندون رو برای روکش می‌تراشند ، موقتا به سرما حساس میشه
  خواستم بپرسم برای دندون عصب‌کشی شده هم ممکنه اینجوری بشه ؟ با فرض اینکه عصب‌کشی کامل انجام شده

  چون قراره که روکش روی دندون عصب‌کشی شده انجام بدم و یه مقدار از حساس شدن دندونم می‌ترسم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، زمانی که دندان عصب کشی شود دیگه احساس سرما و گرما را ندارد. عصب کشی دندان و درمان ریشه

 5. Avatar صادق گفت:

  سلام‌ اگر روکش به صورت کامل به روی دندان قرار نگیرد چه اتفاقی میافتد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر دندانپزشک نتواند روکش دندانی را به صورت صحیح به روی دندان ها قرار دهد باید روکش تعویض گردد. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 6. Avatar پوریا گفت:

  سلام دکتر
  من الان ۸روز که دندون های بالا کامل روکش کردم
  ولی هنوز نتونستم عادت کنم احساس میکنم داره به دندونهام فشار وارد میشه لطف میکنید راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. تا 3 روز بعد از روکش دندان درد خود به خود از بین می رود. اما اگر بیشتر از 3 روز طول کشید با دندانپزشک خود مشورت کنید. علت درد دندان روکش شده چند روز بعد از نصب، میتواند بدلیل بلند بودن روکش و حساسیت شدید دندان باشد که باید دندانپزشک معالج اصلاح نماید.

 7. Avatar فرزاد گفت:

  سلام دکتد
  یه سوال دارم که متاسفانه من از دکتر معالج یادم رفت بپرسم.
  آیا برای دندان عصب کشی شده که بیلداپ شده و با آمالگام پرشده، روکش دندان رو توصیه میکنید؟ چون همانطور که میدونید طی روکش، جداره های دندان رومیتراشن تا کوچکش کنن و بعد روکش رو بزارن. من دندان شش پایین رو عصب کشی و بیلداپ کردم. از چهار جداره، سه تاش سالمه و تقریبا وسط دندان با آمالگام پر شده. عده زیادی میگن روکش نشه دندان ترک برمیداره و میشکنه. برخی همکارانتون هم‌میگن حیف هستش دندانی که جداره ش سالمه رو بتراشی تا روکش کنی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. روکش دندان بستگی به مقدار مینای دندان دارد. دندان باید معاینه کلینیکی شود. سپس دندانپزشک تصمیم می گیرد و شما را راهنمایی می کند. اگرمقدار پرکردگی دندان با آمالگام زیاد باشد توصیه می شود دندان روکش شود.

 8. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر ، میخواستم بدونم دکتر من وقتی برای دندان ۵ من روکش قرار داد به دلیل بزرگی روکش دندان پایینی و سالم من را مقداری تراش داد ، آیا کار ایشان غیر قانونی بوده که بدون اجازه از من دندان سالم من را تراش دادند ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. تا احتیاج به تراش روکش نباشد. حال اگر مشکل زیاد باشد باید روکش دندان تعویض گردد. تراش جزئی گاهی لازم است. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 9. Avatar سارینا گفت:

  سلام بسیار عالی و آموذنده بود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر حسن توجه شما.

 10. Avatar مریم گفت:

  سلام ، جناب دکتر سوالی داشتم من یک ماه قبل دندان ۵ سمت چپ بالا را عصب کشی کردم و بعد برای روکش اقدام کردم که البته هنوز حدودا یک هفته دیگه روکش دندانم آماده میشه و باید به مطب مراجعه کنم ، در هنگام قالب گیری به دندانهی دیگرم فشار نسبتا زیادی آمد و درد شدیدی گرفت و الآن حدود دو هفته است که وقتی آب سرد میخورم یکی از دندانهای سالم من درد میگیرد و حساس شده و درد به قسمت سینوزیت و پیشانی نفوذ میکنه ، آیا هنگام قالب گیری به دندانهای دیگر من بر اثر فشار آسیب رسیده ؟ خیلی نگرانم ممنون میشم به من پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ربطی به قالبگیری برای روکش دندان ندارد. باید توسط دندانپزشک دندان معاینه شود ممکن است دندان پوسیدگی داشته باشد.

 11. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر جان من دندانو۶بالا سمت چپ رو دو سال پیش عصب کشی کردم درمان مجدد هم انجام دادم حین درمان گفتن ترک ریزی هم داره امسال دندان رو دوباره خالی کردن و لثه رو سوزوندن حالا بین دودندان ۶و ۷ بوی بد میده واورهنگ کرده گاهی اوقات درد نبض دار داره گفتن باید روکش بشه من می ترسم با رو کش هم درست نشه و بدتر عفونی بشه و پوسیده بشه بنظر شما چیکار کنم بهتره بخاطر ترکش مردد هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید از دندان رادیوگرافی تهیه شود.اگر در ریشه دندان عفونت وجود دارد با عصب کشی دندان و درمان ریشه عفونت را برداشت. سپس دندان روکش شود.

 12. Avatar الناز گفت:

  سلام بسیار عالی بود.متشکرم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما.

 13. Avatar افسون گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  دندان ۴ و ۵ و ۶ فک پایین سمت راست ، دوماهی میشه پرشون کردم اما از پایه زرد شده با نوک‌ناخن لمس میکنم یا مسواک هم میزنم از قسمت پایه هاشون درد شدید حس میکنم دلیلش چیه دوتا دندانپزشک رفتم توجهی نکردن و گفتن مهم نیست …عادیه…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام و رادیوگرافی تهیه گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود. ممکن است احتیاج به عصب کشی دندان و درمان ریشه باشد.

 14. Avatar سوزان گفت:

  با سلام. رنگ روکش دندان عوض شده امکان داره عوضش کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، امکان تعویض روکش دندان وجود دارد.

 15. Avatar احمد گفت:

  سلام وقت بخیر ،من دندونای بالا و پایین و روش سرامیکی یکسره گذاشتم ،الان تو تلفظ س ش مشکل دارم نمیدونم چی کار کنم راهنماییم کنید ،بعد از این همه هزینه و دو بار روکشو عوض کردن درست نشد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. حال اگر مشکل زیاد باشد باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 16. Avatar مرجان گفت:

  سلام من ۲ تا دندون آسیا که کنار هم هستن و قبلا عصب کشی کرده بودمشون رو روکش کردم دندان پزشک وقتی میخواست روکش رو بزاره چون اندازه روکش یکم بزرگ بود ۲ تا دندون آسیای بالایی ام رو که دقیقا روی روکش قرار میگرفتن رو تراش داده که دندونام روهم قرار بگیرن، الان ۲ روزه خیلی دندون درد دارم دندونایی که تراش داه درد میکنن ووقتی آب چایی و غذا میخورم دندونام درد میگیره، دکتره مینای دندونام رو از بین برده و اینقدر تراش داده که دندونام به عصب رسیده، الان باید چیکار کنم؟ آیا این دندون هایی که تراش داده مینای دندونم رو از بین برده؟ به مرور زمان این دندونایی که تراش خوردن میپوسن؟؟ لطفا راهنمایی ام کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. بنابراین اگر مشکل جزئی است با تراش اصلاح می گردد اگر مشکل کلی است باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 17. Avatar مرمر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دندان 15 ام را عصب کشی و روکش کردم بعد از کذشت چندماه هنوز درد دارم البته نه با اون درد وحشتناکی که قبلا داشتم امکان داره روکش بزرگ باشه و به لثه اسیب رسونده باشه؟ سعی کردم با اون قسمت چیزی نخورم ولی هنوز درد دارم من ایران نیستم امکانش هست راهنمایی کنین چطور مطمئن بشم ریشه کاملا عصب کشی نشده یا روکش بزرگ است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. منظور شما دندان شماره پنج باید باشد. با دیدن رادیوگرافی دندان توسط دندانپزشک می توان تشخیص داد که عصب کشی دندان و درمان ریشه کامل و درست انجام شده است یا خیر.

 18. Avatar مرضیه گفت:

  سلام وقت بخیر. دندان شماره ۲ بنده به طور مارزادی درنیومد و دوتا دندان جلویی از هم فاصله دارن و دوتا از دندانها هم حالت میخی دارن آیا میشه با روکش این مشکلات برطرف کرد یا باید ارتودنسی انجام بدم. ۳۴ ساله هستم‌‌. متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین گزینه درمان ارتودنسی است، فاصله دندان های شما با ارتودنسی اصلاح می شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک دندان از دست رفته یا غایب

 19. Avatar سعید گفت:

  سلام
  من ۶ ماه پیش دندان ۴ بالا سمت راست را عصب کشی کردم و بعد روکش کردم از اون به بعد فشار زیادی هنگام جویدن بر روی لثه بین دندان های ۵ و ۶ پایین احساس و درد میکنم و اذیتم میکنه. راه حل چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. احتمالا روکش دندان مناسب دندانتان نیست به دندانپزشک معالج مراجعه نمایید. با معاینه کلینیکی تشخیص درمان مناسب داده میشود.

 20. Avatar مصطفی گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان عزیز، روکش دندان شماره 4 من خیلی ید رنگ شده البته از ابتدا جنس و رنگ روکش خوب نبود آیا میشه تغییرش داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، روکش دندان قابل تعویض است. با مراجعه به متخصص پروتز تعویض روکش دندان امکانپذیر است. البته مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان های دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 21. Avatar مهدی نوروزی گفت:

  باسلام خدمت دکتر جمیلیان
  من به طور مادر زادی دندان ۲ فک بالا نداشتم و فک بالام دیاستم شدید داره از طرفی هم حوصله یک سال صبر برای ارتودنسی ندارم …
  اگه روکش زیرکونیا انجام بدم خوبه بنظرتون
  با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می گردد. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. مهارت و تجربه ارتودنتیست در موفقیت درمان ارتودنسی و چیدمان دندان ها اهمیت بالایی دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک درمان فاصله بین دندان ها

 22. Avatar شین گفت:

  سلام دکترجان توروخدا جواب بده من ۶ تا از دندونای بالا و جلو لبم هم زرده هم کج .حالا دکتر گفته روکش کن .خودم اصلااا دوس ندادم تراش بخورن و نازک بشن چون سنم کمه .لطفا بگید ک مثلا راهی هست او دندون کجو راست کرد بجز ارتودنسی؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به یک ارتودنتیست مراجعه نمایید سپس هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 23. Avatar نسیم گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر..من دندونای جلویی مو‌ میخام روکش کنم چون اسیب دیدن و ترمیم کردم یا مواداشون ریخته یا رنگ گرفته ، خاستم بپرسم که نیازه همه دندونا رو‌ قبل روکش عصب کشی کنم یا خیر؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در صورت نیاز و با نظر متخصص دندان باید عصب کشی و درمان ریشه گردد. سپس روکش دندان انجام شود.

 24. Avatar تکاب گفت:

  سلام من دوتا دندان ۱ رو روکش کردم و قسمت پایین دندانها اصلا تیز نیستند بیشتر حالت گرد دارند آیا این در روکش ها طبیعیه یا کار درست انجام نشده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا طبق فرم دندان های هر فرد روکش دندان ساخته می شود. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 25. Avatar مهدی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.
  یه سوال داشتم اگه ممکنه جواب بدین
  من یه سال پیش روکش زیرکونیا انجام دادم ولی تا الان سه بار افتاده و رفتم همون دندون پزشک زحمت کشید و چسبوند و هزینه هم نگرفت واسه چسبش.ولی از اول اینا درست قالب گیری نشدن و میتونه باعث عفونت بشه.اگه بدم کلا روکش هارو تعویض کنه و جدیدشو قالب گیری کنه ایا بازم باید هزینه بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. میتونه باعث گیر غذایی شود. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باعث می شود دندان زیر روکش پوسیده شود. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. اگر مشکل زیاد باشد باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 26. Avatar مریم گفت:

  سلام جناب دکتر
  من عصب کشی کردم دوهفته پیش و دکتر گفته اگه روکش نکنم دندون کناری خراب میشه
  با اینکه تمام دندونام سالمه
  میخواستم بدونم احتمال داره که پوسیدگی به دندون کناری بزنه اگه روکش نشه؟ اما آخه من عصب کشی هم که کردم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درصورتی که میزان پوسیدگی دندان و سطح پرکردگی دندان زیاد باشد. توصیه می گردد دندان روکش شود.

   1. Avatar مریم گفت:

    پوسیدگی فقط اندازه دوسه تا نقطه بود و خیلی سریع ،زمانی که متوجه شدم عصب کشی کردم
    پر شدن دندونم هم فقط درحدیه که خالی نباشه چون نسبت به بقیه دندونام احساس میکنم اصلا پر نشده آنقدر که کمه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. اگر پوسیدگی دندان درمان نشود و بهداشت دهان و دندان رعایت نگردد. احتمال این هست که به دندان های مجاور آسیب برساند.

 27. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر من ۳ ۴ ساله ۵ تا از دندان های فک بالام رو قالب گرفتم احساس میکنم فک بالام یکم اومده جلو لب بالام یکم بزرگتر شده شنیدم بعد چند سال روکش کنی فکت میا. جلو حقیقت داره؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. بنابراین مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

   1. Avatar مریا گفت:

    باید حتما روکش بشه بعد عصب کشی؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. پوسیدگی دندان برداشته می شود و دندان عصب کشی و درمان ریشه انجام می گردد. سپس در صورت لزوم روکش دندان صورت می گیرد.

 28. Avatar Ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید دکترجان نظر شما در رابطه با گذاشتن روکش بدون عصب کشی چیه البته دندان پوسیدگی داشت که با تراش حل شد(قبلا هم سطحی پر شده بود) و کمی هم بعد از تراش عفونت کرده بود که با دارو بعد از یک هفته معالجه کردم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام دندانی که پرکردگی زیاد دارد و ضعیف شده است برای جلوگیری از شکستگی آن در اثر جویدن روکش دندان انجام می شود. این وضعیت بعد از عصب کشی دندان پیش می آید. دندان عصب کشی شده باید روکش شود.

 29. Avatar فری گفت:

  سلام وقت بخیر من 1سال پیش دندانی ک درمان ریشه شده بود را روکش کردم، لثه ی دورتا دور دندون یه قسمت هاییش سیاهه علتش چی هست ممکنه عفونت باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام شود. گاهی اون سیاهی برای فلز زیر روکش دندان است که کاملا دندان به لثه فیکس نشده است.

 30. Avatar میلاد گفت:

  سلام آفای دکتر من ی سوال داشتم
  من ۳۰سالمه رفتم دکتر واسه روکش دندون دکتر بهم گفت ریشه هات ضعیف هستن پایه ها زیاد مقاومت ندارن
  میخواستم بببنم ریشه ی دندان ناثییر داره برای مقاومت روکش؟
  ممنون میشم جواب بدین.تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر دو سوم ریشه ها در استخوان باشد مشکلی برای روکش دندان ایجاد نمی کند.

 31. Avatar حسن گفت:

  سلام جناب دکتر. شب عالی بخیر. چهار دندان بنده قالب گیری شده برای روکش. یکی از دندان ها که آخرین دندان بالا سمت چپ هست، عصب کشی نشده و فقط تراش خورده تا روکش نصب بشه اما به طرز وحشتناک و غیر قابل تحمل دردناکه ولی پزشک محترم معالج گفتن باید صبر کنم تا روکش بشه و درد بر طرف بشه و نیازی به عصب کشی نیست. نگرانم بعد روکش هم این درد غیر قابل تحمل ادامه دار باشه. لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام، دوست عزیز، دندانی که سالم بوده و مشکلی نداشته و برای گذاشتن روکش تراش خورده و الان درد دارد، باید معاینه کلینیکی شود ممکن است درد از دندان مجاورش باشد یا اینکه دندان پوسیدگی دارد و نیاز به عصب کشی و درمان ریشه است.

 32. Avatar حدیث مسیحی گفت:

  سلام دکتر جان
  من چهار روز پیش دندونی که قبلن عصب کشی شده بود رو روکش کردم و کلن چون همون موقع هم لثمو تراش دادن درد زیادی داشت و با اون دوندون چیزی نخوردم، الان از اون دندون روکش شده عکس گرفتم یه لکه تیره مثه دندون پر شده وسط روکش هست و کوشه داخلی روکش هم ترک های ریز، مشکل از چی هست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید روکش دندان سالم بدون پریدگی و ترک خوردگی و درست به شما تحویل داده شود. با متخصص معالج مشورت نمایید.

 33. Avatar سحر گفت:

  سلام اقای دکتر من دیروز 5 تا دندان جلوم روکش کردم که روکش هام به هم چسپیده بودن اما خیلی جلو هست یعنی لبم بلنده شده و گفت شما فکت قشنگ بخاطر همین دندانت جلو هست و نمی توانم چیزی با هاشون بخوم چون با دندان عقب خودم برخورد ندارند و دیروز یه چیزه سفیدی کوچیک ریزی از پشت روکش کنده میشود ایا مکن چسب اضافه باشه میشه راهنمایم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. باید این مشکل برطرف شود. باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 34. Avatar مژگان گفت:

  با سلام .آقای دکتر من دو تا دندونهای عقب فک پایین رو هم عصب کشی و هم روکش کردم بعد فاصله بین دو دندون ایجاد شد و هر چی میخوردم وسطش گیر میکرد و درد میکرد بعد دکتر میگه دندونت حرکت میکنه آیا همچین چیزی ممکنه ؟ بعد گفتن باید یه روکش دوتایی انجام بدم آیا درسته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان ها باید به گونه ای روکش شود تا فاصله بین دندان ها با دو روکش پر شود. روکش ها در لابراتوار طوری ساخته شود که بین آنها فاصله ای نباشد.

 35. Avatar نازنین گفت:

  سلام من دو تا دندون های جلویی بالام فاصله دارن از،هم پیش یه دکتر رفتم گفتن که با ارتودنسی درست نمیشه و دوباره بعدا فاصله ایجاد میکشه، و اینکه فک پاینن ۳تا دندون جلویی نامرتب هست، به من هم واسه دندون های بالایی و هم دندون های پایین زیرکونیا رو پیشنهاد دادن، دندون هام همشون سالم هستن فقط بالایی ها دو تا جلویی فاصله داره و پاینی ۳تاش که در قسمت جلو فک هست کج هستن بنظرتون واسه بالا و پایین زیرکونیا استفاده کنم؟ طا واسه قسمت پایین ارتودنسی و قسمت بالا رو فقط زیرکونیا انجام بدم؟ و اینکه زیرکونیا چقدر عمر میکنه اگر تموم موارد مراقبتی رو رعایت کنم و اینکه آیا تغییر رنگ میده و اینکه چون دندون هام فقط فاصله داره و هیچ ایرادی دیگه نداره بنظرتون انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهترین گزینه برای بستن فاصله دندان ها درمان ارتودنسی است. در این درمان هیچگونه آسیب فیزیکی به دندان وارد نخواهد شد. ولی برای گذاشتن روکش مینای دندان باید تراشیده شود.

 36. Avatar معتمدی گفت:

  سلام دندون آخرم رو پر کردم وکناریش رو چند سال پيش کشیدم حالا دندون پزشک بهم گفته میتونی دندون جلوهم پر کنی با روکش جای کشیده رو پر کنی حالا دندونم نیاز به عصب کشی نداشت روکش کنم دندون زنده رو مشکلی پیش نمیاد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. چایگزین دندان کشیده شده باید ایمپلنت دندانی شود.

 37. Avatar رضاجوادی گفت:

  سلام دکتر من ۶ تا پایین و ۶ تا بالا رو تراش دادن ولی دندونام موقع نصب خیلی زمخت و بزرگ هست به طوریکه دندان های اسیابم بهم نمیرسن و لب جلوییم رو بالا برده آیا باید دوباره قالب گیری بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید نزد متخصص معالج مراجعه نمایید. اگر در روکش دندان مشکلی وجود دارد برایتان برطرف نماید.

 38. Avatar سمیرا گفت:

  سلام دکتر من ۱۷ سالمه دندان بالا شیش سمت راست خیلی بد تیر میکشه میزنه به عصب چشم راستم شبا هم نمیتونم بخوابم…قبلا هم روکش کرده بودم ولی الان دیدم خاکستری هم شده…الان این عفونته یا پوسیدگی میشه لطفا کمکم کنید میرم دکتر میگه به خاطر دندون عقله داره تازه در میاد ولی به نظرم اشتباه میکنه آخه دندون روکش شده خاکستری شده و تیر میکشه اصلا دندون آخرم درد نمیکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه نمایید. باید معاینه انجام گیرد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 39. Avatar مهربان گفت:

  سلام وقت بخیر
  اقای دکتر حدود ۲ سال پیش دندون ۴فک بالا رو کشیدم و دندون ۵ کناریشو عصب کشی و روکش کردم. الان میخوام کل فک بالا رو روکش یا لمینت کنم. به جز ایمپلنت برای دندان ۴ فک بالا راه حل دیگه ای هست انجام بدم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی از دندان های شما انجام گیرد و با توجه به شرایط دندان ها متخصص معالج تصمیم درمان دندان ها را می گیرد. در این خصوص با شما مشورت می کند.

 40. Avatar رسول رشیدی گفت:

  سلام اقای دکترخسته نباشید من دندون 6پرکردم ودندون 7رو روکش کردم بعدازیه ماه گیرغذایی دارم شدید میشه چاره ای کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان باعث گیر غذایی می شود. با مسواک زدن صحیح و نخ دندان باید بهداشت کاملا رعایت شود. ولی اگر روکش دندان مناسب نیست باید تعویض گردد.

 41. Avatar سهیلا گفت:

  باسلام عرض ادب جناب دکتر من دندون نیشم رو تراش دادم واسه روکش الان بخاطر پوسیدگی از داخل حفره داره و سردوگرم تیرمیکشه باید قبل روکش عصب کشی شه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، به متخصص ریشه مراجعه نمایید. دندان شما باید عصب کشی و درمان ریشه شود.

 42. Avatar معصومه گفت:

  سلام من بد عصب کشی دندونمو روکش کردم اما روکش اندازه دندونم نیس و دندون خودم مشخص هس و تو نخ کشیدن دندونم به مشکل میخورم ممکنه دندون خودمو خراب کنه باید حتما برم پیش دکترم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا برای روکش دندان باید قالب گیری مناسب و خوب انجام گیرد. خوب باید مسواک و نخ دندان کشیده شود تا گیر غذایی بوجود نیاید. حال اگر مشکل زیاد باشد باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 43. Avatar حسین گفت:

  با سلام دکتر خسته نباشید متاسفانه بنده روکش پیش دندان ساز انجام دادم و دندون انتهایی رو روکش کردم اما کمی روکش بالاتر است ینی مواد غذایی ‌‌‌وارد میشه که من با خلال در آوردم متوجه شدم البته از نحوه گذاشتن نیست چون باقی طرفین دندان سرجاش محکمه اما یک طرف نه ….آیا باید از ابتدا روکش کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. حال اگر مشکل زیاد باشد باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 44. Avatar سلیمانی گفت:

  باسلام آقای دکتر. دندان 6 فک بالا را در یکسال، دو مرتبه عصب کشی و درمان شده بنظر شما کشیده بشود بهتر است یا روکش دندان گذاشته شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با روکش دندان می توان از باقیمانده دندان نگهداری کرد. بنابراین اگر بیمار شرایط استفاده از روکش دندان را داشته باشد روکش بهتر از کشیدن دندان می باشد.

 45. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۳ تا از دندون های عقب فک بالا و پایین را روکش کردم و حس میکنم بلند هستن.
  البته مدت زیادی تهیه شدن روکش طول کشید برای همین اول احساس کردم بخاطر خالی بودن جای دندون فکر میکنم بلند هستن.
  آیا ممکنه به این علت باشه یا اینکه واقعا روکش بلنده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود روکش دندان ها جدا جدا باشند.

 46. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر ۳ روزه که روکش ۶ دندان پیش رو نصب کردم ولی از همون لحظه اول از قرینه نبودن روکش دندونهام تعجب کردم مگه نباید در روکش دندانها مرتب و قرینه باشند وقتی از پزشکم علت رو پرسیدم فرمون با توجه به فک شما ساخته شده در حالی که من دندونهای خودمم کوتاه بلند نبودن و کاملا قرینه بودن حتی اگر هم دندون قبلی خودم قرینه نبوده باشه مگه یکی از وظایف روکش مرتب و قرینه کردن دندونها نیست بنظر شما چرا هر
  روکش ۶ دندان از نظر ارتفاع باهم فرق دارن و کوتاه بلند درست شدند آیا چاره ای دارم با وجو هزینه ۱۷ میلیونی اصلا لبخندم زیبا نیست بلکه نسبت به قبل واقعا بد شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش شش دندان مرتب و در یک راستا باشد. ولی از نظر شکل و ظاهر دندان ها که کدام دندان می باشند با یکدیگر متفاوت هستند. و دندان ها یک مقدار جزئی، خیلی کم و نامحسوس از نظر ارتفاع با هم فرق دارتد. چون در حالت طبیعی نیز تفاوت ارتفاع جزئی دیده می شود. ولی اگر تفاوت ارتفاع بیشتر از این است. به متخصص معالج خود مشورت نمایید. تا روکش ها را اصلاح نمایند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این دو لینک تعداد دندان های انسان و هزینه اصلاح طرح لبخند

 47. Avatar سارا گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  دندان اسیابم را عصب کشی و بعد روکش کردم
  الان لثه ام درست زیر همین دندان ورم جزئی کرده و روکش هم در اومد.این نشانه ی عفونت ریشه دندان هست؟باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای مشخص شدن وضعیت عصب کشی دندان و درمان ریشه باید رادیوگرافی تهیه شود. تا بتوان اظهار نظر و تشخیص درمان مناسب داد.

 48. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چند روزه دندان های عقب را روکش کردم ولی نمیتونم غذا بخورم و مزه ای نداره و اینکه بعضی وقتا وقتی غذا میخورم درد هم میگیره درضمن یک قسمت دندان را تراش دادم بهتر شد ولی بازم غذا خوردن برام خیلی سخته و اون طرف دندانم خیلی ارتفاع دادم و تراش هم ندادم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. قالب گیری دندان برای روکش دندان درست و خوب انجام نشده است. برای تعویض روکش دندان، به دندانپزشک معالج خود مراحعه کنید

 49. Avatar میلاد گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من یک هفته هست ۶ تا دندون جلوی مو روکش کردم که دوتا دندونم ریشه نداشت بهم چسبیده روکش ها الان درد لثه دارم درضمن دندون پایین ام میخوره به ته روکش درد میکنه راه حل شما چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان شما خوب و مناسب گذاشته نشده. ضمنا روکش بلند است که به دندان های پایین فشار وارد می کند.

 50. Avatar سیاوش گفت:

  سلام خدمت دکتر گرامی …سوال من این هست که من دندان عقل بالا رو تاره کشیدم و کنار این این عقل قبلا یه دکتر دیگه از دو روکش به هم چسبیده استفاده کرد موقع کشیدن دندان عقل بالا روکش اون دوتا کنار افتاد..مشکل من اینکه دندان کناری عقل کشیده ده الان دیواره و توسط روکش پرشده کاور شده دندان کناریشم قبلا سفید بود الان به سمت سیاهی رفته ولی درد بیشتر به خاطر این دندانی هست که یکم دیوار داشته …سوال من این هست که دکتر یک هفته بعد از کشیدن دندان عقل با وجود درد این دوتا دندان منطقی بود دوباره روکش رو بذاره و این درد کمتر میشه و از بین میره یا نه…سوال بعدیم خذمت شما اینکه ایا دندوندم که یکم سیاه شده بود و کمتر درد داشت نیاز به تراش یه تمیزی سفید شدن نداشت که دکتر روب همون روکش رو دوباره چسبوند…به نظر شما روکش رو بایستی هر دفعه برداشت و تمیز کرد مثلا شش ماه یه بار یا نه تا درد نگیره نیازی نیست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان نیازی به برداشتن و تمیز کردن ندارد مگر اینکه مشکلی پیدا شود. رنگ دندان عامل تعیین کننده ای در این زمینه نیست. سلامت ریشه ها و بافت اطراف دندان مشخص کننده نوع درمان می باشد.

 51. Avatar بهرام گفت:

  سلام آقای دکتر
  من سه تا از دندونای پیش بالامو روکش کردم ولی بنظرم خیلی بزرگتر از بقیه هستن و از داخل خیلی زمخت بنظر میان و وقتی میخام دهنمو ببندم قطر روکش ها انقد زیاده که از داخل به دندونای پایینم میخورن و اینکه تو صحبت کردن و مخصوصا تلفظ حرف ف مشکل دارم.بنظر شما این مشکل ها قابل حله؟ میشه روکش هارو تراش داد ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. بنابراین اگر مشکل جزئی است با تراش اصلاح می گردد اگر مشکل کلی است باید روکش دندان تعویض گردد. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

 52. Avatar ندا رضایی گفت:

  با سلام
  دکترم بعد از عصب کشی دندون ۵ و ۶ م اونا رو روکش کرده اما چند ساعت بعد از روکش درد شدیدی دارم و لثه م ورم کرده و بعد از یک هفته همچنان دارم از مسکن استفاده میکنم و هنوز بهبودی حاصل نشده .لطفا راهنماییم کنید چه کاری باید انجام بدم
  با تشکر فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود. عصب کشی دندان شما درست و مناسب انجام نشده. توسط متخصص معالج روکش دندان برداشته می شود و باید مجدد عصب کشی دندان و درمان ریشه صورت گیرد.

 53. Avatar زهرا گفت:

  سلام دکتر از کجا بدانم که چه نوع روکشی نیاز دارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای مشخص شدن روکش مناسب شما باید به یک متخصص پروتز حاذق مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 54. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

  با سلام. دندان شما را عصب کشی شده همچنین تراش خورده سپس باید روکش دندان گذاشته شود.

 55. Avatar مه جبین گفت:

  سلام وقتتون من نزدیک ۴یا ۵ ماه که روکش‌دندان انجام دادم و بعضی اوقات با توردن چیزهای خیلی کوچیک درد میگیره دندونم و این که ارتفاعش از پشت دندونم‌خیلی خیلی کوتاه یعنی نرمال نیست و دردش واقعا بده و نمیدونم باید چه کار کنم
  یه راه حلی میشه بگید ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان شما مناسب نیست. به دندانپزشک مراجعه نمایید باید معاینه انجام گیرد. ممکنه دندان از زیر پوسیدگی دارد یا درمان ریشه لازم باشد.

 56. Avatar علی گفت:

  سلام
  خسته نباشید آقای دکتر من دیروز یکی از دندانهای جلو را عصب کشی کردم با گذشت 24 ساعت بالای لب ودر کنار بینی را که لمس می کنم احساس درد می کنم لطفا بفرمایید چه کار کنم
  تشکر از وقتی که گذاشتید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از عصب کشی دندان و درمان ریشه، دندان پر شده ممکن است دچار دردهایی در روزهای اول پس از درمان شود که کاملا طبیعی و به دلیل حساسیت دندان است. درد دندان بعد از چند روز کاملا برطرف خواهد شد.

 57. Avatar زهرا گفت:

  با عرض ادب و سلام ببخشید آقای دکتر من دو روز پیش دو دندان آسیاب منار هم رو روکش کردم و متاسفانه دکتر من بعد از اتمام کار گفتن که دو دندان به هم چسبیده هست، من خیلی از این موضوع ناراحتم وقتی الان با این هزینه های بالا من پول روکش دو دندان رو دادم آیا این انصاف هست که به جای اینکه یک کار تمیز برای دندان من انجام بدهند برای راحتی کار خودشون دو دندان رو بهم بچسبونند و آیا برای من مشکلی ایجاد میشه؟ چون بعد فهمیدم اگر دو دندان روکش بهم چسبیده باشه بعد لثه دچار التهاب میشه و من از این موضوع خیلی ناراحتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم زهرا گرامی، دو تا روکش دندان نباید بهم بچسبند باید روکش دندان طوری باشد که دو تا تاج دندان crown مجزا داشته باشید و بتوانید از نخ دندان بین دو تا دندان استفاده کنید. مگر اینکه ریشه دندان را نداشته باشید. وقتی که دندان شما ریشه داشته باشد نباید روکش دندان بهم چسبیده باشد. در این خصوص شما باید با دندانپزشک معالج خود مشورت نمایید.

 58. Avatar ملوک هاتفی گفت:

  سلام. آقای دکتر دندان جلو را روکش کردم. سیاهی بالا دندان زیر لثه دیده میشه. علتش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فلز روکش دندان است. باید دندانپزشک شما با مهارت خاص این روکش را نصب کنند که فلز دیده نشود. بخصوص برای دندان های جلویی که در زیبایی تاثیر بسزایی دارد.

 59. Avatar پرستو گفت:

  با سلام خدمت جناب آقای دکترجمیلیان عزیز، روکش دندان بهتر است یا کشیدن دندان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر شما شرایط استفاده از روکش دندان را دارید روکش دندان خیلی بهتر از کشیدن دندان است. با روکش دندان می توان از باقیمانده دندان نگهداری کرد.

 60. Avatar مژگان روزخوش گفت:

  سلام و احترام جناب دکتر حدود یک هفته پیش دندانهای پایین ۲ تا دکتر کشید ۴ تا نازک کرد والان حدود یک هفته هست روکش موقت گذاشته چون درد داشتم گفت ۲ هفته دیگه بیا چسب داعم بزنم ولی الان ۱ هفته گذشته ولی من هنوز نمیتونم چیزی با دندان های پایین بخور چون درد میگیره هر روز هم آب نمک و دهان شویه استفاده میکنم آیا این طبیعی هست تا کی این درد هست آیا باید عصبی کشی می‌کرد ممنون میشم راهنمایی کنیید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان شما رادیوگرافی تهیه شود. احتمالا دندان شما احتیاج به عصب کشی دارد.

   1. Avatar علیرضا گفت:

    سلام و درود فراوان
    من دو دندان آسیا پایین ندارم. دندانپزشکم گفتند فضای خالی دو دندان را با روکش پر می کنند. چه مواردی برای بهتر انجام شدن این کار باید انجام شود؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بهترین جایگزین در صورتیکه دو دندان آسیا را نداشته باشید، ایمپلنت دندانی است. اگر ریشه دندان وجود دارد و سالم هستند می توان روکش دندان انجام داد. باید توسط متخصص دندان های شما معاینه شود. سپس راهنمایی های لازم داده می شود.

 61. Avatar آیلین گفت:

  سلام .من دوتا از دندون جلوم رو عصب کشی کرده بودم،دوباره ی قسمتاییش پوسیده شده،و دندونم خیلی ضعیف شده،متخصص بهم گفت ک اگ روکش بشه ریسک داره ممکنه که دندون بریزه،الان من نمیدونم چیکار کنم،میشه نظرتون رو بگین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین را درمان این که روکش دندان انجام شود. اگر روکش دندان انجام شود و زیرسازی دندان درست وخوب باشد هرگز دندان نمی شکند.

 62. Avatar احترام گفت:

  سلام آقای دکتر دندانم را پر کردم دندانپزشکم میگه باید روکش دندان کنی آیا انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده از وضعیت پرکردگی دندان شما اطلاعی ندارم. اگر پرکردگی زیاد است و تشخیص دندانپزشک معالج شما اینست که روکش شود بهتر است انجام گردد.

 63. Avatar یزدان گفت:

  سلام دکتر جان من دوتا دندونام روکش کردم و دوتاش بلنده نمی‌دونم چکار کنم آیا میشه کوتا کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر روکش دندان بلند باشد باعث آزار و اذیت شما می شود به متخصص معالج مراجعه نمایید تا روکش های دندان شما حتما تعویض گردد.

 64. Avatar بهنام گفت:

  سلام من دندون جلو هامو روکش تمام سرامیک کردم الان یه خورده بلند شده میشه بتراشمشون یه خورده؟اگ بتراشمشون عمرشون کم میشه یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام گردد. سپس راهنمایی های لازم به شما داه می شود.

 65. Avatar سادات گفت:

  سلام خدمت شما اقای دکتر من امروز روکش گذاشتم ولی بلند هست خیلی هم تراشیدن و گفتن دیگه به اهن رسیده و سوراخ میشود ولی باز کمی بلنده ایا اسیبی به دندان و لثه ام میرسد؟ و چکارمیتوان انجام دهم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در هنگام خوردن و جویدن شما دچار مشکل خواهید شد. باید روکش تعویض گردد. روکش دندان باید مناسب دندان شما باشد.

 66. Avatar مجتبی گفت:

  سلام آقای دکتر
  دندان های من تازه پوسیدگی پیدا کرده هست دندان های وسطی پایین از طرف پشت پوسیدگی پیدا کرده حالا میشه من روکش کنم یا کاری دیگه بکنم؟؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید پوسیدگی دندان برداشته شود، به متخصص ریشه مراجعه نمایید تا ریشه دندان بررسی و اگر لازم باشد عصب کشی گردد. اگر پرکردگی دندان زیاد باشد بهتر است دندان روکش شود.

 67. Avatar مانیا رستمی گفت:

  سلام وقتتون بخیر اقای دکتر،من احساس می کنم روکش دندان 7 من بلنده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین فرد برای تشخیص بلندی روکش دندان خود شما هستید. با دندانپزشک معالج خود مشورت کنید تا در صورت بلند بودن دندان اقدام به کوتاه کردن روکش دندان نمایند.

 68. Avatar مریم گفت:

  سلام. آقای دکتر جمیلیان. اگر پوسیدگی زیر روکش دندان بوجود بیاد می شود درستش کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، روکش برداشته می شود. ریشه دندان و پوسیدگی درمان می گردد.

 69. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر راستش من دوتادندون داشتم که بایدعصب کشی میشدبعدشهریوریکیش عصب کشی کردم قالب گذاشتم بهم گفتن روکش بزارم وگرنه ممکنه بشکنه منم نتونستم بزارم بعدوقتی چیزی میجوم یالاش یه چیزی میره دردمیگیره علتش چیه هم که دندون دیگمم مهرعصب کشی کردم هنوزپانسمان داره دوهفته اش داره تموم میشه امابعضی وقتادردداره علتشون چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در صورتیکه دندان شما بعد از عصب کشی درد دارد نشاندهنده اینست که دندان کامل و درست عصب کشی نشده است. برای مشخص شدن وضعیت ریشه و عصب کشی دندان باید رادیوگرافی تهیه شود. حتما نزد یک متخصص ریشه باتجربه برای درمان بروید.

 70. Avatar سولماز گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین،اقای دکتر من حدودا 8 سال پیش دندون جلوییمو عصب کشی کردم،یه ساله هم روکش کردم،دو ماه بود که روکش کرده بودم درد گرفت دکتر گفت عفونت داره انتی بیوتیک تجویز کردو خوب شد،حالا باز درد داره 4روزه انتی بیوتیک که گفتن میخورم اما هنوزم درد داره انگار تیر میکشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مصرف آنتی بیوتیک به تنهایی برای عفونت کافی نیست. باید عصب کشی دندان انجام گردد.

 71. Avatar آتنا رازی گفت:

  باعرض سلام دکترجان من امروز دندان ۴ و ۵ و ۶ بالا سمت راستمو دو هفته بعد از عصب کشی و قالب گیری روکش کردم ولی احساس خوبی ندارم بااینکه در درمانگاه باکاربن و احساس خودم که میگفتم بلنده تراش دادند و فیکس کردند ولی الان احساس میکنم لبهای روکش که در لثم هستن اذیتم میکنند مخصوصا هنگام قرار گرفتن دندونام روی هم آیا این طبیعیه؟چند ساعتی میگذره از چسباندن روکش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، لبه های بالا روکش دندان که در تماس لثه است اگر باعث آزردگی شما می شود باید روکش دندان تعویض گردد.

 72. Avatar پوریا گفت:

  سلام آقا دکتر من دیروز دوتا از اسیاب های کوچک سمت چپ بالارو روکش گذاشتم وقتی که دندان پزشک روکش گذاشت زیاد بلند بودن گفت باید یکم از روکش ساییده بشه بعد از اینکه دندان هارو سایید به فلز رسید و گفت طبیعیه.
  از نظر شما طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید روکش دندان تعویض گردد.

   1. Avatar پوریا گفت:

    با سلام مجدد یادم رفت بگم من این دوتا دندان را عصب کشی کرده بودم
    ایا در آوردن روکش ها به راحتی انجام میشود؟ ایا ممکن است دندان هم همراه روکش کنده شود؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. متخصص با مهارت باید روکش دندان را بلند کند و آسیبی به دندان نمی رسد.

    2. Avatar هوشنگ غلامی گفت:

     سلام دکتر ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما می گذارید.

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      سلام و درود از حسن توجه شما سپاسگزارم.

 73. Avatar محمد عزیزی گفت:

  اقای دکتر سلام
  من ۲۶ سالم هست چند وقت پیش‌پیش دکتر رفتم دندان های بالا خیلی اوضاع خوبی نداشتن اکثرا پوسیدگی داشتند و چند تا هم به عصب رسیده
  عصب کشی های دندان های بالا انجام شد و برای پوسیدگی دکتر من سر تا سری دندان های بالا من روکش کرد یعنی دندان های بالای‌ من کلا تراشیده شدن
  الان تو این سن در آینده با انجام روکش سر تا سری دچار مشکل نمیشم یعنی کار درستی کرد دکتر‌ من ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. وضعیت قبل دندان ها و رادیوگرافی دندان های شما را ندارم، بنابراین اظهار نظر نمیکنم. برای روکش باید دندان تراشیده شود تا روکش دندان قرار گیرد.

 74. Avatar آتریسا گفت:

  سلام اقای دکتر خوب هستید؟سایتتون عالیه ممنون که این مطالبو در اختیارمون میزارید
  سوالی داشتم خدمتتون من حدودا۱۲ساعت پیش دو تا دندون اصلی جلو شکستگی داشته که باتوجه به اینکه اون موقع امکانات زیادی نبود دکتر دوتا دندونامو خیلی کوچیک تراشید وروکش گذاشت از اون موقع تا الان لثه ام تو اون قسمت کبود رنگ شده اون موقع از دکتر پرسیدم گفت حساسیت داری وخوب نمیشه
  خواستم بدونم راهی هست که این کبودی بره؟خیلی اذیتم موقع لبخند زدن خیلی تو چشم میاد
  ببخشید سوالم طولانی شد میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود بر شما. از حسن توجه شما سپاسگزارم. این سیاهی روی لثه، به علت فلز زیر روکش بوده که روی لثه سیاه رنگ شده و در لثه رسوخ نموده است. باید روکش ها تعویض گردد. برطرف شدن آن کار بسیار مشکلی هست و ممکن است این تغییر رنگ برنگردد.

   1. Avatar آتریسا گفت:

    سلام مجدد اقای دکتر روز بخیر ببخشید من تو تایپ اشتباه نوشتم منظورم ۱۲سال پیش بود که روکش گذاشتم طبق چیزی که شما فرمودید که ممکنه این سیاهی لثه هیچ موقع از بین نره خواستم بدونم طبق نظر شما ایا راهی هس که درمان قطعی برای رفع سیاهی لثه باشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بهتر است معاینه از دندان و لثه انجام گیرد. تا مقدار تغییر رنگ لثه بررسی گردد.

 75. Avatar سعید قنبرنژاد فرشی گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر 5 سال قبل دندان 5 بالا سمت راستم عصب کشی و پر شده که متاسفانه از سمت بیرونی شکست
  عصب کشی مجدد و پرکردن رو توصیه میکنید یا روکش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه مراجعه کنید. باید رادیوگرافی تهیه گردد. اگر ریشه مشکلی نداشت بهتر است دندان را حفظ کنید. سپس روکش دندان انجام گردد. در صورت کشیدن دندان جایگزین آن باید ایمپلنت انجام شود.

 76. Avatar علیزاده گفت:

  باسلام عرض ارادت سوالی داشتم بنده روکش انجام دادم اما مقداری از لثه ام فاصله داره دکترم گفته عادیست نظر شما را می خواستم بپرسم واقعا عادیست اشکال نداره یا باید تا لثه یا زیر لثه ادامه داشته باشه باتشکر سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است که روکش دندان جوری گذاشته شود که فلز روکش دندان دیده نشود.

 77. Avatar نرگس گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من 15 سالمه و رفتم دکتر گفته که باید حتما دندونم عصب کشی بشه و حتما روکش بشه حتما باید روکش کنم دندونم رو نمیشه چند سال دیگه روکش بزارم چون میگن برای زیر 18 سال روکش خوب نیست گفته که شاید پست برای دندانم بزاره که برای بعدش روکش بزارم بهتره به نظر شما کدوم بهتره پست یا پر کردن دندان بعد عصب کشی و روکش نذارم فعلا مشکی داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانی که مقدار پر کردگی زیادی دارد برای جلوگیری از فشار و آسیب به دندان از شکستگی بهتر است روکش شود.

 78. Avatar سمانه گفت:

  سلام آقای دکتر.خوبین. ببخشید من دیروز دندون 6 و 7 پایین را روکش کردم. ولی الان حتی یه ادامس میجوم باهاش انگار که به دندونای زیری فشار میاره و یه درد خفیفی مثل فشار اوردن داره…بنظرتون مشکلش چیه؟ باید صبر کنم تا این دندونا با لثه جا بیفتن؟ اخه اولش فک کردم بلند باشن و به دکتر گفتم یکم ازش کوتاه کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک معالج مراجعه نمایید تا معاینه کلینیکی انجام شود و تشخیص درمان مناسب داده شود.

 79. Avatar سهراب نسیمی گفت:

  سلام من تاریخ 1399/12 دندون هام رو روکش کردم لز زمانی ک روکش کردم تا امروز هم دندونم درد داشت هم خیلی به سرما و گرما حساس هست و لق هم میزد تا الان هم روی لثه میشینه و وبعصی اوقات هم روکش بالا میاد یا کمی بلند میشه ک تو این مواقع زیر روکش غذا میره زیرش تقریبا 12 تا از دندون هام رو روکش کردم دندان جلویی هم بعصی اوقات تیر میکشه یه دکتر هم گفتم ولی میگه صبر کن تا روکش از دندن جدا بشه تا چه زمانی باید صبر کنم؟ یا اصلا روکش خودش جدا میشه؟ یانه تکلیف من چیه؟؟ خیلی ممنون از وقتی ک میگزارید ممنوون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با این توضیحات روکش دندان شما اصلا خوب گذاشته نشده به یک متخصص باتجربه مراجعه نمایید و روکش باید تعویض گردد.

   1. Avatar سهراب نسیمی گفت:

    مرسي ممنون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام و درود بر شما.

 80. Avatar الهام گفت:

  سلام.دندون جلو دومی عقب تر هست و سالم میخام بدونم روکش کنم خوبه چون اصلا از لحاظ ظاهری حس خوبی ندارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین گزینه برای درمان دندان شما، درمان ارتودنسی است. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 81. Avatar شهاب گفت:

  سلام آقای دکتر
  من دندونم چند سال پیش عصب کشی شده، الان دکتر میخواد بدون عصب کشی مجدد روکش کنه. آیا این امر مشکلی نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید رادیوگرافی از دندان انجام گیرد اگر ریشه از نظر عصب کشی مشکل ندارد می توانید دندان را روکش کنید.

 82. Avatar علی گفت:

  با سلام دکتر خسته نباشید من دندوم رو عصب کشب کردم و رفتم برای روکش پیش یک کلینیک دیگر وقتی دندونو دیدن گفتن عصب کشی بد صورت گرفته و نمیشه روکش گذاشت میشه همچین چیزی آیا؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای روکش دندان به یک متخصص خوب و با تجربه مراجعه نمایید. برای صحت و کامل انجام شدن عصب کشی باید رادیوگرافی تهیه و بررسی گردد.

 83. Avatar سارا گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید من یک ماهه که روکش دندان کردم و الان لثه ام التهاب داره و مایع سفید وخونی از اون بیرون میاد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. تا تشخیص درمان مناسب داده شود. روکش خوب گذاشته نشده است یا شما مشکل لثه دارید.

 84. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر ، بنده تقریبا دو سال پیش دندون پایین چپ کنار دندون عقل رو عصب کشی و روکش کردم امسال تو عید شیرینی خوردم الان نمیتونم چیزی بجوم همین دندونی که روکش کردم درد میکنه و غیر از جویدن هم درد میکنه نصف صورتم درد گرفته ، ممنون میشم یه راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به متخصص مراجعه کنید و رادیوگرافی تهیه شود. سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود. دندان شما احتیاج به عصب کشی مجدد دارید.

 85. Avatar صدرا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  جناب دکتر من 3 ماه پیش دندانم را با کامپوزیت پر کردم و بعد 2 هفته کامپوزیت شکست و با آمالگام پر کردم. اول کمی به دما حساس بود ولی بعد کمترشد. اما الان یک هفنه ای میشه درد خفیفی دارد به طوری که اصلا اذیت نمیشم. عکس گرفتم متاسفانه نشانی از عفونت و پوسیدگی نیست. دلیل این درد جیست؟
  ممنون که وقت می گدارید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید ریشه دندان در رادیوگرافی بررسی گردد ممکن دندان شما احتیاج به عصب کشی داشته باشد.

 86. Avatar هستي گفت:

  سلام جناب دكتر. دندون ٧ پايين كنار دندون عقل رو عصب كشي كردم ديروز. الان وقتى يكم رو هم فشار ميدم يه حسى داره مثل شل بودن دندان يا مثل اينكه زيرش چيزى نيست و دندون ميره پايين و دوباره مياد بالا!!! طبيعيه؟ و اينكه دكتر گفته بايد بعدها بياى روكش كنى. اگه احتياطات لازم و رعايت بهداشت رو بكنم بازم لازمه روكش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان 7 بعد از عصب کشی اگر هنوز هم لق است باید معاینه انجام شود. اگر پر شدگی دندان زیاد است بهتر است برای محافظت دندان در برابر فشار روکش شود.

 87. Avatar سنانه گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۳ دندون بعد از دندون عقلم رو عصب کشی کامل انجام دادم و امروز روکش گذاشتم ولی درد بدی دارم و نمیتونم غذا بجوم مشکل از روکش هست یا درد لثه است ؟؟ چکار کنم به نظره شما دکتر جان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان انجام شود. رادیوگرافی تهیه گردد تا عصب کشی دندان بررسی گردد و تشخیص درمان صحیح داده شود.

 88. Avatar فایزه گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید من یکی از دندان هاما عصب کشی کردم و بین دو دندون پر شده آیا اشکالی دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر منظورتان اینست که بین دو دندان از آمالگام پر شده است. بله، اشکال دارد. باید به متخصص معالج خود مراجعه کنید.

 89. Avatar سپیده گفت:

  سلام اقای دکتر من دندون شش بالا رو‌سه سال پیش روکش‌کردم الان درد می کنه و لثه ام حساس شده فقط رو‌همون دندون درد دارم چیکار کنم
  میشه حوابو برام ایمیل کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه باتجربه مراجعه کنید. دندان شما به عصب رسیده و عفونت دارد. بهتر است از دندان رادیوگرافی تهیه گردد سپس باید دندان عصب کشی شود.

 90. Avatar علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر من دو سال پیش دندون شش از راست رو عصب کشی کردم و روکش گذاشتم حدودا یک ماهه ک روکش افتاده دکتر گفت به علت پوسیدگی روکشت افتاده ولی گفت اندازه پوسیدگی خیلی کم بوده خلاصه بگم الان روکش جدید برام گذاشته اما متاسفانه از همون روز اول روکشش مشکل داشت و خیلی بلند بود و وقتی دندونم رو میذارم رو هم درد میگیره فک میکردم طبیعی باشه چون روکش جدید هست دیروز رفتم دکتر گفت روکشت بلنده بدون اینکه روکش رو دربیاره با دستگاه روکش رو درحالی که چسبیده بود به دندون زیری تراش داد الان خیلی خیلی درد میکنه دندون ام قبل اینکه برش بده اصلا درد نداشت الان چیکار کنم؟؟؟ به دکتر گفتم که حداقل روکش رو بردار بعد تراش بده گفت برداشتن روکش کار راحتی نیس نمیدونم چیکار کنم فقط ژلوفن میخورم الان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود. ریشه دندان بررسی گردد. ممکنه دندان عصب کشی مجدد لازم دارد که فقط با دیدن رادیوگرافی قابل تشخیص است.

 91. Avatar عرفان گفت:

  باسلام آقای دکتر من در باشگاه یکی از دندان هایم شکست وآسیب دید بعد همان دندان را روکش کردم آیا ضربه خوردن برای روکش دندان مشکل دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان شما در اثر ضربه خوردن آسیبی ندیده است، مشکلی وجود ندارد.

 92. Avatar عرفان گفت:

  با سلام آقای دکتر من به تازگی دندان جلوی خود را روکش کردم من ورزش رزمی کار میکنم آیا ضربه خوردن برای روکش دندان مشکل دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.برای جلوگیری از آسیب فیزیکی به دندان در حین ورزش، شما می توانید از محافظ دندان استفاده نمایید.

 93. Avatar نانا گفت:

  سلام دکتر و عرض خسته نباشید
  من چند هفته ای هست که صبحا وقتی اززخواب بیدار میشم لک های سفید روی دندون های جلوییم میبینم ولی بعد از کمی مرطوب شدن دهنم و غذا خوردن این لک ها محو میشن ولی به تازکی چندترک مویی هم روی دندون هایزجلوییم همونا که لک سفیددمیفتاد روشون دیدم الان باید چیکار کنم میترسم این ترک های بیشتر بشن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم و تشخیص درمان مناسب داده می شود.

 94. Avatar فهیمه گفت:

  سلام وقت به خیر مدتیه دندون هفت رو روکش کردم و گیرغذایی داره به دندون پزشکم که گفتم ایشون گفتن چیزی نیس دستکاری نکن بعد یه مدت لثه اون قسمت رو پرمیکنه اما الان از لثه ام خون میاد و گبرغذایی خیلی اذیت میکنه ایا حق بادندون پزشکمه وباید صبرکنم یاخیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید مراجعه کنید به متخصص معالج و دندان معاینه شود و مشکل برطرف گردد. مشکل لثه برایتان بوجود میاید.

 95. Avatar فرینوش گفت:

  سلام…من دندان آسیا…دندان ۵ فک پایین رو ۱۵سال پیش روکش کرده ام از ۶سال پیش گاهی درد خفیف مبهم داره دو دفعه رفتم دندانپزشک زیرش رو شسته دوباره باچسب چسبونده..آیا این کار کافیه یا من باید عصب کشی کنم…الان دوباره لیک داره گاهی درد دارم بابا نمک بهترمیشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود و ریشه دندان بررسی شود. ممکن است عصب کشی دندان لازم داشته باشد به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 96. Avatar مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر.اقای دکتر من دندون شماره 4.5را از چپ و راست بالارا قبلاً کشیدم الان دکتر متخصص رفتم میگه دندون 1.2.3از بالا را عصب کشی کنه و بعد هم کلا بالا را روکش کند .چکار کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان 3.2.1 شما حتما پوسیدگی دارد و متخصص معالج شما تشخیص درمان عصب کشی داده اند. اگر عصب کشی لازم باشد باید انجام شود. و اگر مقدار پرکردگی زیاد باشد بهتر است روکش دندان انجام شود.

 97. Avatar میلاد گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر،روکش دندان مشکلی برای لثه ایجاد نمیکنه؟همه دندان های عصب کشی شده باید روکش بشوند؟ در هنگام خوردن غذا دردی ایجاد نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش دندان خوب و مناسب گذاشته شود. گیر غذایی نداشته باشد شما هم بهداشت را رعایت فرمایید. مسواک و نخ دندان بعد از هر وعده غذایی زده شود.

 98. Avatar سارینا گفت:

  سلام آقای دکتر.
  دکتر برای من روکش پرسلن کار گذاشته و لبه فلزی آن در اطراف دندان پیداشت آیا این مورد طبیعیه ؟

  در مقاله نوشته اید ایمپلنت جسم خارجی و دارای عوارض است. ممکن است بفرمایید چه عوارضی دارد ؟ و بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته چیست؟

  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین جایگزین دندان ایمپلنت است. ایمپلنت دندان دارای معایب و مزایایی است. برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک معایب و عوارض ایمپلنت دندان

 99. Avatar دریا گفت:

  سلام اقای دکتر من بیشتر دندونام مشکل داره وظاهرش رو دوسنت ندارم شما به صورت اقساطی هم کار دندانپزشکی انجام میدید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، در مطب هزینه به صورت اقساط از مراجعه کنندگان دریافت می گردد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 100. Avatar قاسمی گفت:

  با سلام
  آقای دکتر جمیلیان، بنده یکی از دندان های فک پایین آسیاب کنار دندان عقل رو روکش انجام دادم. یه چند روی است بعد از جویدن غذا یا غیره کنار دندان روکش دارد یک کیست به وجود میاد و برخی اوقات هم دندان درد میکنه ولی دردش زیادمحسوس هستش. لطفاً راهنمایی بفرمایید علتش عفونت هستش یا قالب روکش یا به علت مجاورت با دندان عقل تحت تنش می باشد؟؟؟؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود و رادیوگرافی دندان تهیه گردد. تا تشخیص درمان درست داده شود.

 101. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۶ سالم هست و دندان جلو سمت چپم فقط ریشه ای در لثه ام هست و یه مواد حالت دندان شکل در دهانم هست چون سنم کم هست ایا میتونم روکش کنم و اصلا روش حوبی است یا صبر کنم تا بتونم ایپیلنت کنم لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. باید شرایط دندان و ریشه باقی مانده را بررسی کرد. تا پیشنهاد بهترین درمان به شما داده شود.

 102. Avatar محسن خیاط گفت:

  سلام
  آقای دکتر من 1 روزه دندون آسیابم رو روکش گذاری کردند ولی از دندان های کناری بزرگتر شده و نمی تونم غذا رو به خوبی بجوم. آیا با گذشت زمان این موضوع برطرف میشه و جا می افته یا باید مراجعه کنم مجدد به دندون پزشکی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش دندان شما تعویض شود. به متخصص پروتز خوب و با تجربه مراجعه شود.

 103. Avatar توماج گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من یک سال و نیمی میشه که در ترکیه روکش دندان انجام دادم و دکترم تشخیص داد که نیاز به عمل ریشه نداره ولی متاسفانه بعضی وقتها دو تا از دندونام ک روکش دارن وقتی چیز سفتی بخورم و بهشون فشار بیاد درد عجیبی میکنه ک قبلا هم‌درد دندون کشیدم ولی اینقدر شدید نبوده بنظر شما دلیلش چیه
  با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 104. Avatar افشین گفت:

  سلام خسته نباشین اقای دکتر سایت شما بی نظییره. شما اولین متخصص ارتودنسی در ایران هستید که سایتتون به سه زبان ترجمه شده . فوق ااالعادست👌👌

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه شما. سپاسگزارم

 105. Avatar مونا گفت:

  سلام
  من سال گذشته دندان آخر پایین سمت راست رو عصب‌کشی و روکش کردم. پزشکم به خاطر بلندی روکش، سطح روکش رو تراشیدن طوری که لایه‌ی فلزی و سیاه‌رنگ مشخص بود. حالا مدتیه این لایه سیاه رنگ سوراخ شده.
  در ضمن چند روزیه احساس خفیفی از ناراحتی توی همین ناحیه و گونه‌ی راست و چشم راستم می‌کنم که خیلی مبهمه این ناراحتی.
  اول در ارتباط با روکش چه کنم؟ و دوم اینکه این احساس ناراحتی توی صورت ممکنه به لثه یا دندانم مربوط باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان باید تعویض گردد به متخصص پروتز با تجربه مراجعه نمایید.

 106. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر من دو سال پیش دندونمو عصب کشیو پر کردم و براش روکش گذاشتم اما الان همون دندونم لثه زیرش سفید شده و درد میکنه
  علت چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود. اگر ریشه دندان عفونت داشته باشد باید روکش دندان را برداشت و عصب کشی انجام شود. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه نمایید.

 107. Avatar پروانه گفت:

  سلام آقایی دکتر دندان 7 و 8 را میخام روکش کنم از چه نوع روکشی خوبه که استفاده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. انواع روکش دندان در اختیار متخصص پروتز وجود دارد که بستگی به وضعیت دندان مد نظر شخص و… از بهترین روکش باید استفاده کنند. مراجعه به این لینک انواع روکش دندان

 108. Avatar زهراسلگی گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید.دیروز دندون ۴و۵و۶ رو روکش کردم قبلا عصب کشی کرده بودم ولی دندون ۵رو کلا کشیده بودم.حالا روکش گذاشتم ۴و۶خوب شده ولی دندون پنج که حالی بوده قسمت لثم خالیه به راحتی اب یا غذا میره توش چیکارش کنم ؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان شما مناسب نبوده است به متخصص معالج مراجعه شود. تا روکش دندان تعویض گردد.

 109. Avatar هديه گفت:

  سلام اقاي دكتر ،درسته روكش دندون هاي ٦-٧ باعث ميشه دهان بوي بد بگيره و اصلا هم چاره ايي نداشته باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، اگر روکش مناسب و توسط یک متخصص پروتز خوب و برجسته انجام گیرد. ضمنا بهداشت خوب رعایت شود هیچ مشکلی پیش نمیاید.

 110. Avatar سارا گفت:

  آقای دکتر چرا سوال منو در مورد بارداری بود توضیح ندادید
  چون هیچ مرجع فارسی تو نت در این خصوص وجود نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم سارا مجدد سوالتان را مرقوم فرمایید.

   1. Avatar سارا گفت:

    خلاصه سوال من در موردامکان استفاده از چسب دایم و موقت در سه ماه اول بارداری و عوارض اون بر روی جنین بود
    بهتره این کار انجام بشه یا به بعد از بارداری موکول بشه؟!

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. اگر منظور شما فقط چسباندن روکش دندان است، مشکلی ندارد. بهتر است با متخصص معالج مشورت کنید. انجام رادیوگرافی و انجام لیزر و استفاده از ماده بی حسی برای شما ضرر دارد. بهتر است در این شرایط به دندانپزشکی مراجعه نشود.

 111. Avatar عرفان قدوسی گفت:

  سلام دکتر دندانهای فک بالاسمت چپ رو از نیش تا آخر 3 تا از دندان هام را روکش کردم. سنم 50 ساله آیا روکش عوارض و مشکل دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر روکش ها توسط متخصص خوب و دقیق کار گذاشته شده باشد و گیر غذای نداشته باشد. اصلا مشکلی پیش نخواهد آمد. رعایت بهداشت دهان و دندان مسواک و نخ دندان بعد از هر وعده غذایی فراموش نشود.

 112. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر آیا روکش دندان عوارض و مشکلات دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . خیر اگر روکش خوب و مناسب روی دندان گذاشته شود و شما در نگهداری و بهداشت دقت کافی را داشته باشید مشکلی پیش نمیاید.

 113. Avatar آیدین گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت دکتر دندان شماره 6 را عصب کشی کردم بنظر شما گذاشتن روکش دندان بهتر است یا ایمپلنت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است دندان خودتان استفاده گردد تا اینکه یک جسم خارجی( ایمپلنت) برای بیمار گذاشته شود. بنابراین دندانپزشکان سعی می کنند که دندان خود بیمار را تا حد امکان حفظ کنند. اگر بیمار شرایط گذاشتن روکش دندان را دارد استفاده از روکش بهتر از ایمپلنت می باشد.

 114. Avatar نادر گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز حدود ده سال پیش دندانهای پایین را روکش کردم الان سه تا از روکش ها که به هم وصل هستند لق شده وبه احتمال زیاد پایه کلا خراب شده راه چاره چیه .ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش برداشته شود. معاینه انجام گیرد. از ریشه رادیوگرافی تهیه گردد. به متخصص با تجربه مراجعه کنید. باید روکش تعویض گردد.

 115. Avatar مهدی گفت:

  با سلام
  اقای دکتر من دندانهای جلو رو دو تاشو عصب کشی و پر کردم‌ و میخوام روکش انجام بدم ایا مشکلی نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای ظاهر مناسب دندان های جلو روکش خوب است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. به متخصص با تجربه مراجعه کنید.

 116. Avatar نادر گفت:

  ببخشید من برخی اوقات در خواب دندان قروچه می کنم.البته خیلی خیلی کم.احتمالش هست اگر روکش دندان بگذارم یکوقت در هنگام خواب یکی از روکش‌ها بیافتد و در گلویم بپرد.یعنی خواب بخواب برم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لبه روکش ساییده می شود. برای جلوگیری از این سایش ، شما می توانید به مطب مراجعه کنید. مخصوص دندان های ایشان نایت گارد (یا محافظ شب) تهیه می شود. شبها در دهان می گذارد که در اثر فشار و کشیدن دندان ها روی هم دندان ساییده نشود و آسیب نبیند.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک درمان دندان قروچه

 117. Avatar کاظم گفت:

  سلام من دیروز سه تا دندون روکش کردم بعد اتمام کار متوجه شدم چینی روی روکش از قسمت داخل دهان تا لثه نرسیده و تقریبا یکی دو میلیمتر فاصله داره و به رنگ مشکی هست در حالیکه از قسمت بیرونی تا لثه به رنگ سفید هست موضوع رو به پزشک گفتم توجیح کردن اگه چینی به لثه برسه اذیت میکنه میخواستم بدونم روکش ایراد داره یا واقعا مشکلی نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج خود مراجعه کنید . باید نسبت به تعویض روکش اقدام گردد.

 118. Avatar مرجان گفت:

  سلام اقای دکتر،وقت بخیر،من حدود یک ماه هست که چهار دندون جلویی فک بالاییم رو روکش انجام دادم اما لثه بالای دو دندان جلوییم کمی التهاب قرمز رنگ در محل اتصال لثه به روکش دارد،و با مسواک زدن خون میاد ،علت چیست و راه درمان چی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. روکش دندان مشکل دارد. به متخصص معالج خود مراجعه و مشورت نمایید.

 119. Avatar مهری گفت:

  سلام.من ۳تا از دندانهای بالا سمت چپم رو روکش کردم.ی کم بلند.بعداز۲ هفته ی حالت فشار رو تو قسمت روکش شده احساس میکنم آیا برطرف میشه؟
  و در دندانهای فک پایین درد دارم.آیا احتمالش هست از بلندی وفشار روکش باشه؟
  تشکر🙏🏻🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به متخصص معالج مراجعه نمایید تا مشکل را برطرف کند. اگر بلندی آن زیاد باشد باید روکش دندان تعویض گردد.

 120. Avatar سیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر چند روز پیش دندونمو روکش کردم ولی وقت جویدن غذا به لثه م فشار میاد و فکر میکنم که روکش کمی کوتاه باشه.باید چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج خود مراجعه کنید. باید روکش دندان تعویض گردد.

 121. Avatar بهاره گفت:

  سلام ببخشید من دندان شماره ۵ رو عصب کشی کردم دکتر گفت روکش بذار.روکش که کرد دیدم دندون رو انقدر کوچیک کرده اندازه نقطه شده.مشکلی وجود نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اصولا برای گذاشتن روکش دندان تراشیده می شود.

  2. Avatar ابوالفضل گفت:

   سلام آقای دکتر .
   ببخشید من حدود سه سال پیش یک دندان آسیای فک بالا را پر کردم.پر کردگی خیلی عمیق بود.یک هفته پیش احساس کردم بغلش یکم تیر شده .بعدش کم کم سیاه شد .البته اون دندونم عصب کشی هست .رفتم دکتر ،دکتر گفت باید روکش بشه.من الان سر دو راهی قرار گرفتم.میترسم روکشم خوب در میاد.آیا راه دیگه ای غیر از روکش وجود داره ؟
   مثلاً خالی کردن مواد و دوباره پر کردن دندان

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود و وضعیت ریشه بررسی گردد. ببینیم دندانی که سه سال پیش عصب کشی انجام داده اید، آیا عصب کشی کامل و درست بوده یا خیر. بعد تصمیم برای روکش گرفته شود.

 122. Avatar مائده بیگ اوغلی گفت:

  سلام دندان یک فک بالا از قبل عصب کشی شده و تغییررنگ داده بهتره روکش کنم یا ترمیم مثل کامپوزیت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط متخصص خوب و باتجربه معاینه کلینیکی انجام شود. و براساس شرایط و موقعیت دندان متخصص تصمیم را میگیرد.

 123. Avatar رویا گفت:

  سلام آقای دکتر دندون ۵ بالا قبلا روکش بود و مشکل لثه پیدا کرده بودم و اطرافش هی زخم و آفت میشد الان دو ماهه پست و روکش در اومده و عصب کشی مجدد شده هنوز میترسم باز برم روکش کنم تا یکم تحریک میشه لثم باز همون اتفاقات درد و التهابات میفته به نظرتون مشکل از کجاست؟ میترسم ترک ریشه باشه و من الکی پول هزینه روکش بدم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه نمایید. اگر عصب کشی دندان خوب انجام شود نباید مشکلی برای شما ایجاد بشه.

   1. Avatar رویا گفت:

    آقای دکتر . کسی که عصب کشی مجدد کرد دکتر متخصص ریشه بودن. الان ۲ ماه عصب کشی مجدد کردن باز یه نقطه از دندانمو که فشار میدم و لثه ی اطرافش درد میکنه . توشم مواد صدعفونی ریختن. میگن چون قبلا روکشت گیر غذایی داشته لثت حساس شده با پست و روکش جدید مشکل کم کم رفع میشود و حتی میگویند اگر ترک ریز هم باشه که در عکس cbct مشخص نشده با چسب روکش بسته میشه آیا درست میگن؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. برای تشخیص اینکه عصب کشی کامل و درست انجام شده یا خیر بباید رادیوگرافی تهیه شود. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه نمایید.

    2. Avatar یاسر گفت:

     سلام وقت بخیر من 2 تا دندون جلومو ارتودنسی کردم به علت فاصله ای ک بینشون بود الان الان بعد چند ماه یه فاصله ی ریز بینشون هست ک دندون پزشک گفتن باید روکش یل کامپوزیت شود. نگران عوارض و مشکلات روکش هستم نمیدونم روکش رو انجام بدم یا نه . میشه بیام شما برام دوباره ارتودنسی کنید؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. طرح درمان متخصص ارتودنسی معالج شما مناسب نبوده است. بله، متوانید به مطب مراجعه کنید. ما پذیرای شما هستیم. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

    3. Avatar Yasaman گفت:

     سلام من ۴تا دندون جلومو ارتودنسی کردم به علت فاصله ای ک بینشون بود الان الان بعد چند ماه یه فاصله ی ریز بینشون هست ک دندون پزشک گفتن باید ۴تا دندونم روکش بشن دندونامم پوسیدگی ندارن نگران عوارض و مشکلات روکش هستم نمیدونم روکش رو انجام بدم یا نه نظر شما چیه اقای دکتر

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. طرح درمان متخصص ارتودنسی معالج شما طوری بوده که باعث شده فاصله ایجاد شود. باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت و بررسی بیشتری می کردید. الان هم راه درستی نیست که مینا دندان سالم شما تراشیده شود و روکش گردد.

 124. Avatar شيوا گفت:

  سلام آقاي دكتر
  من دندو ن ٧و ،٦،٥ پاينمو روكش سراميكي كردم الان بعد دوماه فاصله افتاده بين روكشام جوري كه هيچي نميتونم بخورم گير ميكنه بين دندونام و لثم خيلي اذيت ميشه نخ دندان هم كه استفاده ميكنم دردشو شديدتر ميكنه جوري كه ديگه الان نميتونم چيزي بخورم.راه حل چي ميتونه باشه.؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید این روکش ها تعویض شود . به متخصص معالج خود مراجعه نمایید تا روکش ها تعویض گردد و این فاصله که بین آنها هست از بین برود.

 125. Avatar طاهره گفت:

  با سلام
  من دندونم رو روکش کردم یکسال پیش الان بالای همون دندان دچار عفونت شده و دندان درد شدید دارم…حتما باید روکش دربیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه شود . عصب کشی لازم دارد. بله باید روکش برداشته شود.

 126. Avatar رویا گفت:

  سلام و تشکر بابت سایت عالی و پاسخگوییتون. روکش دندان ۴ فک بالایی من خیلی کم لق شده ولی به خاطر راه یافتن مواد غذایی به داخلش شدیدا بوی عفونت گرفته و کنده هم نمیشه ، میخواستم ببینم راهی وجود داره برای کندنش نخوام به پزشک مراجعه کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درود و سپاس. اگر با حرکت نتونستید خارج کنید. آن چسب زیر دندان در بعضی نقاط محکم به پایه دندان شما چسبیده . بهتر است برای اینکه آسیب به پایه دندان شما نرسد و جلوگیری از درد به دندانپزشک مراجعه نمایید.

   1. Avatar رویا گفت:

    سپاسگزارم از پاسخوگوییتون ولی الان با توجه به شرایط پاندمی و کرونا واقعا میترسم از رفتن به دندانپزشکی ، گفتم شاید محلول یا ماده ای باشه که خودم بتونم در خانه تهیه کنم و چسب رو از بین ببرم و روکش رو دربیارم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. شما به متخصص معالج مراجعه نمایید تا برای شما بچسباند و درستش کنند.

 127. Avatar شیما گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر مطالب سایت فوق العاده و عالی هست. ممنون از شما . شما بهترین متخصص ارتودنسی هستید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس و درود بر شما.

   1. Avatar منیر حسینی گفت:

    سلام اقای دکتر ممنون از مطالب خوب و جامع سایت. کاش همه متخصص ها مث شما بودن.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درود و سپاس بر شما.

 128. Avatar مسلم گفت:

  سلام اقای دکتر. من ۵ سال پیش روکش کردم ۸ واحد بالارو
  الان حدود ۶_۷ ماه از بالای دندان قسمت لثه عفونت خارج میشه از چند ناحیه.بخاطر کرونا ترسیدم دکتر برم.
  الان متاسفانه قسمت سقف دهانم قسمت دندانهای جلو ی چیزی مثل کیست در اومده ب اندازه ی نخود و درد هم میکنه زبان ک میزنم.و دردش ب دندانم هم میخوره.خواستم ببینم باید چکار اموکسیسیلین هم خوردم اما فایده نداشت.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت دندان شما تبدیل به کیست شده .شما برای درمان باید به متخصص ریشه مراجعه کنید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها عفونت دندان و کیست دندان

 129. Avatar مهدی گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر من واسه دندونم دیروز روکش گذاشتم ولی دندونمو رو دندونم نمیتونم بزارم درد داره . موقع غذا خوردنم درد میگیره . آیا طبیعیه یا مشکل داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مشکل دارد. به متخصص معالج مراجعه شود و روکش دندان تعویض شود.

 130. Avatar هانا گفت:

  سلام آقای دکتر دندانم را پر و عصب کشی کردم دکترم میگه بهتر روکش شود .درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر مقدار پر کردگی دندان زیاد است بهتر است دندان روکش شود.

 131. Avatar هومن گفت:

  سلام
  آیا دندان روکش شده ای که ریشه اش ابسه کرده امکان درمان دارد یا باید کشیده شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید توسط متخصص معاینه کلینیکی انجام شود سپس تشخیص درمان داد.

 132. Avatar هیرو گفت:

  سلام من آلمان دندونامو روکش کردن و ۷ ماهه درگیرم یا بلنده یا درد داره تراش هم میده درست نمیشه نمیدونم چکار کنم من ۹ دندونمو روکش کردم خیلی هم سرد و گرم دارن الانم ۵ تا از دندونای بالا لغزیدن و پایین اومدن کل دندونای خودمم درد دارن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید توسط متخصص معاینه کلینیکی انجام شود سپس تشخیص درمان داد.

 133. Avatar Reyhane گفت:

  سلام دندان پنج فک بالا سمت چپ من دچار پوسیدگی شده و عصب کشی انجام دادم دکتر معالجه اعتقاد داره باید روکش هم انجام بدم میخوام بدونم این کار مفید هستش واقعا بعدها واسم مشکل ایجاد نمیکنه از جمله پوسیدگی بیشتر و…؟
  البته ایشون اعتقاد دارن عمر دندون عصب کشی شده با روکش بیشتره و اگر روکش نشه ممکنه فرو بریزه این از نظر شما درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانی که پرکردگی زیاد دارد . بهتر است روکش دندان انجام شود. با روکش دندان می توان از باقی مانده دندان محافظت کرد.

 134. Avatar رضا گفت:

  سلام
  دکتر من الان ۶ ماهه درگیر دندون ۷ هستم که عصب کشی کردن ۳۰ بار رفتم اومدم دوبار روکششو عوض کرده امروز که روکش دومیو گذاشت باز نمیتونم چیزی بخورم دندونامو میسابم بهمدیگه دقیقا همون روکش درد داره البته نه کوتاهه نه بلند ولی نمیتونم چیزی باهاش بخورم حس میکنم رو لثه ام فشار میاد که درد داره چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش تعویض شود به یک متخصص باتجربه مراجعه کنید. روکش نباید در جویدن برای شما مشکل بوجود بیاورد.

 135. Avatar Sanaz گفت:

  سلام جناب دکتر عزیز برنامه تلویزیونی شما را من هر هفته پیگیری می کنم . بسیار عااالی و خوبه. شما بهتریت متخصص ارتودنسی هستید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه شما

 136. Avatar سانیا گفت:

  سلام جناب دکتر
  من برای روکش اقدام کردم، آیا روکش برای دندان ضروری است. دندان شماره هفتم هست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر مقدار پر کردگی زیاد هست . بخصوص که دندان شماره هفت شما هست، بهتر است روکش شود تا از فشار و ضربه محفوظ باشد .

 137. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر دیروزروکش دندونماگذاشتن ولی ازهمه طرف هم بزرگه هم بلنده به نظرتون بایدچیکارکنم قبله این که بچسبونن هم دندونمابیشترتراشیدن این بارچیکارش میکنن میشه راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نزد متخصص معالچ خود مراجعه نمایید تا روکش دندان را تعویض کند.

 138. Avatar میثم گفت:

  پیش چندتا دکتر رفتم همه گفتن عصب کشی نیمه کاره شده اما خود دکتر میگه نه ریشه شکسته درصورتی که بنده پین گذاشتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با تهیه و دیدن رادیوگرافی دندان تشخیص داده شود که عصب کشی کامل انجام شده یا خیر.

 139. Avatar محدثه گفت:

  سلام آقای دکتر. خسته نباشید.دندون کناری نیش (فک بالام) شکسته و مجبور شدم بکنم. به نظرتون یه دندون متحرک بذارم بهتره یا روکش. چون دوطرف دندون کنده شده سالم هستند و اگر بخوام روکش بذارم باید نیش عصب کشی بشه و تراش بخورند. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اینجور که شما توضیح دادید دندان کشیده شده و دندانی وجود ندارد. راه درمان فقط ایمپلنت می باشد.

 140. Avatar ملیحه گفت:

  سلام وقت بخیر چ زمانی دندان در کش کردن آسیب میبنه من دندونم یک هفته قبل روکش کردم الان تکه هایی از ندونم داخل روکش هست و روکش جدا شده آیا این یعنی دندونم ازبین رفته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص پروتز با تجربه مراجعه شود. متخصص باید روکش را خوب و درست بگذارد تا از کناره ها گیر غذایی بوجود نیاید. تجمع غذا و میکروب ها باعث پوسیدگی دندان می شود. دیگر اینکه از سوی شما بهداشت دهان و دندان باید کاملا رعایت شود.

   1. Avatar رامین گفت:

    سلام وعرض ادب
    بنده دندون سمت چپ بالا رو ۳سال پیش عصب کشی کردم مشکلیم نداشتم وبه مدت ۶ ماه روکش کردم ۳روز دندونم وقتی غذا میخورم درد میکنه ولی در حالت عادی درد نداره موقعی که فشار میارن رودندونم درد داره ووقتی فشار روش باشه دردش میخابه مشکل چیه ممنون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به متخصص ریشه باتجربه مراجعه شود. رادیوگرافی از محل دندان تهیه گردد. دندان احتیاج به عصب کشی دارد.

    2. Avatar زهرا گفت:

     سلام وقتتون بخیر …ببخشید مواد قالب گیری برای روکش دندان برای دندانهای دیگه ضرر نداره اگه چند بار انجام بشه؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. خیر، مشکلی ندارد.

     2. Avatar صداقت گفت:

      سلام اقای دکتر.وقتتون به خیر باشه.من دندان ۶ پایین رو عصب کشی و روکش کردم.از روزی که روکش رو انجام دادم احساس غیرطبیعی ای دارم.احساس میکنم روکش کوتاهه و خیلی سطح صافی داره.صبح ها که بیدار میشم کل فک سمت چپم درد میکنه.(احساس فشار دندون هام روی هم رو دارم)احساس میکنم فک پایینم به مرور داره جلو میاد و این احساس خیلی نگرانم کرده.ممکنه روکش باعث تغییر فک یا ندون های دیگه بشه؟

     3. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. اصولا باید قالب گیری برای روکش دندان مناسب و خوب انجام گیرد. حال اگر روکش دندان مناسب نیست باید روکش دندان تعویض گردد. به دندانپزشک معالج خود مراجعه نمایید. مهارت و تجربه دندانپزشک در موفقیت درمان دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *