دانستنی های ارتودنسی

تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی

دندانپزشک و ارتودنتیست

قبل از درمان ارتودنسی بیماران می بایست به تابلو،کارت ویزیت، سرنسخه درمانگر خود توجه نمایند. در صورتی که درمانگر متخصص ارتودنسی باشد حتما بر روی تابلو،کارت ویزیت، سرنسخه آنها کلمه متخصص ارتودنسی نوشته شده است در صورتی که واژه متخصص نوشته نشده باشد و فقط واژه ارتودنسی به تنهایی نوشته شده باشد حتما درمانگر یک دنداپزشک عمومی است و متخصص ارتودنسی نیست. از سوی دیگر می توان کلمه متخصص ارتودنسی را در اینترنت به همراه نام درمانگر جستجو کرد بنابراین اینترنت و فضای مجازی می تواند یکی از منابع اطلاعاتی مهم برای یافتن متخصص ارتودنسی باشد.

انتخاب متخصص ارتودنسی خوب از روی مدارک و سوابق

ممکن است که در فضای مجازی نیز مطالب نادرست و خلاف واقع نیز وجود داشته باشد. برای نمونه خیلی از بیمارانی که در اینترنت و یا فضای مجازی در جستجوی واژه هایی همچون دکتر ارتودنسی خوب، دکتر ارتودنسی، بهترین متخصص ارتودنسی، عالی ترین متخصص ارتودنسی، دکتر ارتودنسی در تهران و یا سایر شهرستانها هستند، با خیل عظیمی از وب سایت ها مواجه شوند و در این میان احساس سردرگمی نمایند.

دندانپزشک و متخصص ارتودنسی

در این موقعیت باید دانست صرف حضور در یک سایت الزاما به معنی متخصص ارتودنسی بودن یک فرد نیست. بدین منظور می توان مدارج علمی یک متخصص ارتودنسی را به راحتی در اینترنت که شامل کتاب ها و مقالات داخلی و خارجی و یا سخنرانی در کنگره های داخل و خارج می باشد و یا ثبت اختراع و حتی کسب دوره فلو شیپ ارتودنسی جراحی و سندرم ناهنجاریهای فک و صورت را جستجو کرد. بدیهی است متخصص ارتودنسی که در دانشگاه تدریس می نماید حتما در فضای مجازی به سمت دانشگاهی متخصص ارتودنسی مثل استادیار، دانشیار، استاد دانشگاه اشاره شده است بنابر این فرد درمانگر حتما بهترین متخصص ارتودنسی است.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2 دیدگاه برای “تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی

  1. Avatar میترائیسم گفت:

    سلام. متخصص ارتودنسی چند سال بیشتر از یک دندانپزشک عمومی در دانشگاه تحت اموزش است

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      سلام. یک متخصص ارتودنسی حداقل 3 سال بیشتر از یک دندانپزشک عمومی در دانشگاه دوره تخصصی ارتودنسی را می گذراند . البته دوره تخصصی ارتودنسی در بعضی از دانشگا ها 4 سال است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *