ارتودنسی

چگونه متخصص برجسته ارتودنسی را تشخیص دهیم

چگونه متخصص برجسته ارتودنسی را شناسایی کنیم

متخصص  برجسته ارتودنسی، یک متخصص در حوزه دندانپزشکی است که مسائل مربوط به مراقبت های بهداشت دهان و دندان به خصوص فک ها و دندان ها را درمان می کند. پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی بسیار حائز اهمیت است. ارتودنسی روش درمان پر هزینه ای است و اگر به درستی انجام نگیرد ممکن است باعث مشکلات زیادی شود. گاهی اوقات اشتباهات کوچک ممکن است به بازگشت ناهنجاری های قبلی یا ایجاد بیماری های دهان و دندان منجر شود. در این مقاله قصد داریم به ویژگی های یک متخصص برجسته ارتودنسی اشاره کنیم. در ابتدا بگذارید کمی تخصص ارتودنسی آشنا شویم.

متخصص ارتودنسی در ایران

یک متخصص ارتودنسی در ایران در واقع یک دندانپزشک است. که پس از پایان دوره دندان پزشکی با شرکت در آزمون تخصصی ارتودنسی از بین هزاران متقاضی انتخاب شده و وارد دوره تخصصی ارتودنسی می شود. او پس از پایان دوره تخصصی به عنوان متخصص ارتودنسی شناخته می شود. یکی از مهمترین نکات در شناخت متخصص برجسته ارتودنسی اطمینان از معتبر بودن مدارک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل او است. در ایران دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی به عنوان معتبر ترین مراکز ارائه دهنده مدارک تخصصی ارتودنسی شناخته می شوند.

دارا بودن مدارک معتبر

به جز دارا بودن مدرک تخصص ارتودنسی از یک دانشگاه معتبر، دارا بودن بورد های تخصصی معتبر ایران و جهان به خصوص اروپا بسیار مهم است. این مسئله نشان دهنده میزان حاذق بودن و توانایی های فردی یک متخصص برجسته ارتودنسی است.

امتحانات بورد تخصصی ارتودنسی اروپا یک معیار سنجش عالی برای جدا سازی بهترین و برجسته ترین متخصص های ارتودنسی است و هر ساله فقط تعداد کمی از متخصصین موفق به دریافت این بورد معتبر می شوند. تنها افرادی که قادر به دریافت چنین مدارک معتبری باشند می توانند عضویت انجمن های تخصصی مهمی چون  انجمن بین المللی ارتودنتیست ها (WFO)، انجمن ارتودنتیست های آمریکا (AAO)، و انجمن ارتودنتیست های اروپا (EOS) را به دست آورد.

سوابق درخشان

متخصص برجسته ارتودنسی باید علاوه بر داشتن مدارک معتبر و تخصص و مهارت، سابقه درخشانی در انجام درست آموخته های خود داشته باشد. سوابق آموزشی یا داشتن مقالات معتبر می تواند معیار خوبی برای تشخیص بهترین متخصص ارتودنسی باشد.

 ارتودنتیست ماهر در تهران

 

نظرات سایر بیماران

معمولا متخصص برجسته ارتودنسی بیماران زیادی را درمان کرده است. شما می توانید در بین دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید تا میزان رضایت آن ها از خدمات متخصص برجسته ارتودنسی آگاه شوید. بهترین متخصص ارتودنسی علاوه بر مهارت فردی باید دارای امکانات کافی و برنامه ریزی صحیح برای بر طرف کردن همه نیاز های بیمار و ارائه بهترین خدمات ارتودنسی باشد. مسئولیت پذیری در قبال بیمار بسیار مهم است. به دلیل طولانی بودن دوره درمان ارتودنسی ایجاد دسترسی مناسب به متخصص ارتودنسی و پیگیری های لازم مسئله مهمی است که حتما باید رعایت شود.

جستجو در اینترنت

برای پیدا کردن متخصص برجسته ارتودنسی می توانید در اینترنت اطلاعات کافی را به دست آورید. می توانید نظرات آنلاین سایر بیماران را ببینید و پاسخ های متخصص ارتودنسی را بررسی کنید. وب سایت متخصص ارتودنسی مورد نظر و محتوای آن را چک کنید. می توانید قبل از مراجعه اطلاعات مهم را از این طریق به دست آورید.

مشاوره حضوری

برای اطمینان از انتخاب متخصص برجسته ارتودنسی می توانید یک مشاوره حضوری داشته باشید. با این کار می توانید از یافته های قبلی خود مطمئن شوید. در هنگام مشاوره حضوری می توانید علاوه بر وضعیت خود متخصص ارتودنسی، وضعیت کادر و کلینیک او را نیز بررسی کنید. همانطور که قبلا گفته شد در طول دوره درمان ارتودنسی احتمالا بار ها مجبور خواهید بود به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید. بنابراین از همه جنبه ها متخصص ارتودنسی خود را بررسی کنید. در مشاوره حضوری حتما سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید:

  1. تجربه ارتودنسی – روش ارتودنسی به دانش و تخصص نیاز دارد. از چه زمانی عمل ارتودنسی را انجام می دهید. (طولانی تر، بهتر).
  2. تکنولوژی مورد استفاده – اطمینان از انجام ارتودنسی با استفاده از تکنولوژی های به روز بسیار مهم است. درمان های مدرن راحت و کارآمد تر از آنهایی است که قدیمی هستند.
  3. ایمنی و پاکیزگی اداری – استریل بودن و تمیز بودن محیط کار شرط مهمی است. از رعایت همه نکات بهداشتی توسط متخصص برجسته ارتودنسی اطلاع پیدا کنید.
  4. اتمسفر و سرویس – خدمات و محیط عالی به شما کمک می کند در محیط احساس بهتری داشته باشد. به یاد داشته باشید، همانطور که گفته شد این فرایند ممکن است چندین قرار ملاقات داشته باشد و پس بازدید اولیه باید یک تجربه دلپذیر باشد.
دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *