ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

ارتودنسی دندان یکی از تخصص های دندانپزشکی است که با هدف مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود به عبارتی دیگر ارتودنسی به معنی ردیف کردن دندان ها می باشد. یکی از ویژگی های برجسته ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است. درمان ارتودنسی بر خلاف دیگر درمان های دندان پزشکی، نسبتا طولانی تر می باشند و به طور متوسط حدود 2 تا 3 سال به طول می انجامند.

با پیشرفت سریع علوم پزشکی و دندانپزشکی به خصوص در رشته ارتودنسی, تحولی عظیم از نظر مواد و وسایل روی داده است. با توجه به طولانی بودن زمان درمانهای ارتودنسی یکی از نکاتی که همیشه مد نظر بیماران بوده است, استفاده از متدهایی است که دیده نشود. بسیاری از بزرگسالان و صاحبان مشاغل حساس اجتماعی که دچار دندانهای نامنظم و نامرتب هستند و نیاز به درمان ارتودنسی دارند تمایل به استفاده ارتودنسی نامرئی دارند که در روابط شغلی و اجتماعی خود دچار مشکل نشوند و دستگاه ارتودنسی در دهانشان دیده شود. تکنیک های جدیدی ابداع شده است که دستگاه ارتودنسی در دهان دیده نمی شود.

شماتیک ارتودنسی نامرئی

انواع دستگاه های ارتودنسی نامرئی

از آنجایی که تقاضای درمانهای ارتودنسی نامرئی نسبت به گذشته زیادتر شده است و از آنجائیکه امروزه این درمانها در هر سنی ممکن است انجام شود, تقاضای بیماران برای درمانهای نامرئی رشد قابل توجهی یافته است. بسیاری از افراد از وجود ناهنجاریهای دندانی آگاهی دارند و تمایل زیادی هم برای درمان ارتودنسی دارند ولی از ظاهر وسایل و دستگاههای ارتودنسی ناراضی می باشند و علاقه ای برای دیده شدن دستگاههای ارتودنسی در دهانشان ندارند. روش های بسیاری برای کاهش دیده شدن دستگاههای ارتودنسی ارائه شده است که مهم ترین آنها درمان با براکت های سرامیکی یا شیشه ای یا کامپوزیتی که هم رنگ دندان می باشند و یا ارتودنسی با پلاک های بسیار شفاف که در اصطلاح به آن اینویزالاین Invisalign یا ارتودنسی نامرئی یا پلاک های شفاف یا پلاک های نامرئی می گویند و یا استفاده از براکت های لینگوال (از سمت داخل دندانها) می باشند.

اینویزالاین (Invisalign) یا ارتودنسی نامرئی یا پلاک های شفاف یا Crystal clear یک نوع درمان ارتودنسی است که به صورت موثری می تواند بسیاری از مشکلات و ناهنجاریهای دندانی فکی را اصلاح نماید. این وسایل مشابه طلق های شفافی هستند که دندانها را در بر می گیرند. در درمان به طریقه ارتودنسی نامرئی از یک سری قالب های پلاستیکی شفاف نامرئی استفاده می شود. این پلاک های شفاف هر دو هفته یکبار تعویض می شود. درمان با این پلاک ها همانند پلاک های متحرک می باشند که امکان گذاشتن و برداشتن آنها توسط بیمار وجود دارد.

تکنینک ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف

تکنیک اینویزالاین (Invisalign technique) یا ارتودنسی نامرئی یا پلاک های شفاف در تمام طول شبانه روز بجز هنگام مسواک زدن Brushing باید استفاده شود. در مدتی که پلاک ها پوشیده و تعویض می شوند، دندان ها به تدریج حرکت داده می شوند تا زمانی که نتایج مورد نظر بدست آید. بسیاری از بیماران بزرگسال که نیاز به ارتودنسی دارند از انجام ارتودنسی فقط به این دلیل که نمی خواهند در محل کارشان براکت ها و سیم هایشان دیده شوند, خودداری می کنند. اینویزیلاین یا پلاک های نامرئی توانسته است این مشکل را حل کند. استفاده از این سیستم برای بیمار بسیارراحت است طوری که بسیاری از افراد خیلی زود فراموش می کنند که آن را پوشیده اند.در این روش دستگاه ارتودنسی از پلاستیک بی رنگ ساخته می شود که تمام سطح دندانها را می پوشاند و توسط بیمار گذاشته و برداشته می شود.

ارتودنسی نامرئی چگونه انجام می شود

در ارتودنسی نامرئی از یک هم تراز کننده ی شفاف پلاستیکی استفاده می شود که به آرامی داخل دهان قرار میگیرد و با ایجاد یک فشار ملایم باعث حرکت تدریجی دندان ها می شود. این تراز کننده به طور میانگین 20تا22 ساعت در روز باید در دهان قرار گیرد و هر 2هفته یک بار نیز باید تعویض شود. به این دلیل که این نوع ارتودنسی نامرئی هستند بنابراین در فعالیت روزانه شما تاثیر زیادی ندارند. طول دوره درمان در این روش نیز بین 12تا18ماه است که برای افرادی که مشغله های فراوانی دارند انتخاب هوشمندانه ای میتواند باشد. اما قابل ذکر است که این روش درمان برای بیمارانی با بهم ریختگی های خفیف سریعتر و بهتر عمل می کند و برای بیمارانی با بهم ریختگی های شدید تر و یا بیمارانی که دارای مشکلات اسکلتالی در فکین دارند مناسب نیست.

مزایای استفاده از ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف

ارتودنسی نامرئی علاوه بر نامرئی بودن مزایای دیگری نیز برای بیمارانی که از این روش استفاده میکنند دارد. اگر شما هم از این دسته بیماران هستید توجه کنید همان طور که گفته شد به دلیل تماس نداشتن این دستگا ها  با مواد غذایی این روش تاثیری در عادات غذایی روزانه ی شما نخواهد داشت. همچنین به دلیل قابل برداشت بودن دستگا های نامریی  میتوانید هنگام خوردن غذا و یا مسواک زدن آنهارا کنار گذاشته و با خیال راحت از خوردن غذای مورد علاقه خود و یا انجام فعالیت های دیگر  لذت ببرید.

یکی از مشکلات ارتودنسی نیاز به مراجعه به پزشک در فواصل زمانی کوتاه است، که این مسئله میتواند بسیار وقت گیر باشد و برای افرادی که وقت کمی دارند یک معضل محسوب می شود خوشبختانه ارتودنسی نامرئی این مشکل را حل کرده و با استفاده از این روش نیاز کمتری به مراجعه به پزشک پیدا می کنید و می توانید وقت خود را برای انجام کارهای دیگر ذخیره کنید.

استفاده از روش ارتودنسی نامرئی مزایای ویژه ای را به همراه دارد و همچنین آزادی عمل بیشتری به شما می دهد. اما همواره برای انتخاب روش درست از متخصص ارتودنسی خود کمک بگیرید.

بسیاری از مشکلات ارتودنسی از جمله شلوغی دندانها Crowding، دندان های با فاصله Spacing، کراس بایت Cross bite ، اور بایت Overbite و اپن بایت Open bite و غیره را می توان بااین روش درمان کرد.

 1. مهمترین مزیت اینویزیلاین نامرئی بودن آن است.
 2.  استفاده ی راحت و تاثیر کمتر روی فعالیت های روزانه.
 3. تحریک کمتری برای دندان، لثه, مخاط دهان و گونه ایجاد می کند.
 4. دندان ها را می توان به حالت نرمال مسواک زد و نخ دندان کشید ولی در روشهایی که براکت فلزی وجود دارد مسواک زدن مشکل تر است.
ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ساخت پلاک های اینویزالاین (Invisalign) یا ارتودنسی نامرئی یا پلاک های شفاف چگونه است ؟

پس از طرح درمان یک قالب از فک بالا و پایین بیمار گرفته می شود سپس با یک برنامه ی درمانی دقیق با استفاده از یک نرم افزار ۳بعدی پلاک های شفاف طراحی می شود و با اسکنر 3 بعدی این پلاک ها ساخته می شود.این نرم افزار نتیجه نهایی درمان را به متخصص ارتودنسی نشان می دهد.

معایب ارتودنسی نامرئی اینویزیلاین

با اینکه ارتودنسی نامرئی دارای مزیت است دارد اما با این حال بدون مشکل هم نیست. برخی از مشکلات ارتودنسی نامرئی عبارت است از:

1- با توجه به این که متحرک است نیاز به همکاری بیمار دارد. و احتمال گم شدن پلاک وجود دارد.
2- بعضی از ناهنجاریهای دندانی فکی شدید و اسکلتال (استخوانی) با این روش قابل حل نیست.
3- هزینه ارتودنسی نامرئی از مدل های دیگر ارتودنسی خیلی بیشتر است.

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی به فاکتورهای بسیاری مثل تعداد طلق های نامرئی که به بیمار داده می شود به اینکه آیا بیمار نیاز به درآوردن دندان دارد یا ندارد, به اینکه ایا بیمار نیاز به جراحی فک دارد یا ندارد, به اینکه ایا مشکل بیمار دندانی یا فکی (اسکلتی) است, هم چنین به اطلاعاتی مثل شیب دندانها، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بستگی دارد. بنابراین به شما توصیه میشود برای تعیین هزینه وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

81 دیدگاه برای “ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

 1. Avatar کریمی گفت:

  سلام
  دکترم بهم پلاک داده. آیا امکانش هست در طول روز بدون مسواک زدن از پلاک شفاف استفاده کرد؟ اخه نمیشه بابت هر تنقلاتی که میخورم مسواک بزنم تا پلاک رو بذارم سرجاش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید حتما نخ دندان و مسواک استفاده نمایید. سعی نمایید ریزخواری نکنید.

 2. Avatar گلی گفت:

  سلام من۲۶ سالمه ۱۷ سالگی ارتودنسی کردم ولی دندونهای فک بالام هنوز جلو هستن وقتی میخندم خیلی مشخص میشه
  روشی هست که بدون ارتودنسی عقب برن؟؟؟؟
  یا روش ارتودنسی وجود داره که براکت روی دوندون چسبیده نشه و کسی متوجه نشه که ارتودنسی کردم؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل جلو بودن دندان های فک بالای شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. روش هایی که ارتودنسی مشخص نباشد استفاده از ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی دیمون که پشت دندان ها نصب می گردد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها انواع ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی دیمون

 3. Avatar گلشن گفت:

  سلام آقای دکتر
  آیا ارتودنسی مجدد در سن بالا امکان پذیره؟ باراول د 25 سالگی انجام دادم با اینکه دندانهای فک پایین صاف بودند هردو فک رو گذاشتند وازهمان موقع دندان شماره یک فک پایین انحراف کمی پیدا کرد. این انحراف الان باعث شده دندان از جای خودش خارج بشه و بقیه دندان ها ی سمت راست فک پایین هم حتی ریشه اونها کج شده. الان در سن 53 سالگی دچار مشکل گویش و گازگرفتگی مکرر داخل دهان و گونه شدم. آیا امکان اصلاح این دندان ها هست .
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می گردد.

 4. Avatar حدیث گفت:

  سلام خسته نباشید
  دختر هستم و ۱۸ سالمه
  فقط دوتا از دندون های جلو بالاییم کمی انحراف داره
  اطرافیانم میگن زیاد معلوم نمیشه ولی خودم خیلی حساس شدم و دوست دارم درمان بشم
  از طرفی از ارتودنسی خوشم نمیاد چون هم زمانش زیاده هم زشته داخل دهان
  پلاک نامرئی برای درمانش کافیه یا قبلش باید ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای کسانی که می خواهند براکت ارتودنسی روی دندان هایشان مشخص نباشد می توانند از ارتودنسی نامرئی استفاده نمایند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع ارتودنسی نامرئی

 5. Avatar یاسین گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دوازده سالمه و حدودا دو سال از ارتودنسی استفاده کردم و همین چند وقت پیش ارتودنسی تموم شد بعد دکتر به من پلاک های شفاف داد و گفت که چند ماه اول به طور متداول ازشون استفاده کنم و بعدش هر شب ، من کمی شل گرفتم و دو شب هم یادم رفت استفاده کنم الان احساس میکنم بین دو دندون جلوییم به اندازه یه تار مو فاصله افتاده قبلا که بینشون رو نخ میکشیدم نخ کمی بینشون گیر میکرد اما الان به راحتی رد میشه آیا میتونم با استفاده دقیق تر پلاک هام از بین ببرمش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید بطور مرتب و منظم طبق تچویز ارتودنتیست معالج خود از پلاک بعد از ارتودنسی استفاده نمایید.

 6. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر. من دو هفته‌ی پیش ارتودنسیم رو باز کردم و مشکلم این بود که فک بالا جلو بود و دندان‌های پایین کمی به هم ریخته بودند. دکتر برای من برای فک بالا ارتودنسی متحرک نامرئی درست کردند. الان جدیدا دندان درد دارم آیا طبیعیه؟ و این که احساس میکنم وقتی که جلوی آینه نگاه میکنم دندان‌ها مثل روز اول که باز کردم نیستند. من هرشب پلاک متحرک را میذارم. ممنون از راهنمایی هایتان.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر چیدمان دندان ها را بخوبی رعایت کرده باشد و اصول طرح درمان، بدرستی انجام شده باشد مشکلی پیش نمیاید. اگر کار ارتودنسی ثابت و یا متحرک به درستی و اصولی توسط متخصص با تجربه ارتودنسی انجام شود بازگشت نخواهد داشت.الان به شما پلاک بعد از درمان ارتودنسی داده شده است.

 7. Avatar مهدبس گفت:

  سلام آیا رو دندان های ونیر شده هم میشه ارتودنسی نامرئی انجام داد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با دندان های ونیر شده نیز می توان درمان ارتودنسی نامرئی انجام و دندان ها را درمان کرد.

 8. Avatar شقایق گفت:

  سلام من پلاکم تازه گرفتم خیلی سفته اصلا یه ثانیه هم نمیشه تحملش کرد دندانم خیلی بد فشار میده ک به شدت درد میگیره ایا راهی هست کمی جا باز کنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگه فشار زیاد است بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج در این خصوص مشورت نمایید. در خصوص تمیز کردن پلاک متحرک به این لینک مراجعه نمایید. چگونه ریتینر ارتودنس را تمیز کنیم؟

 9. Avatar عرفان وحدت گفت:

  سلام، دوره ارتودنسی با سیم رو تموم کردم و دکتر گفته باید به مدت 6 ماه از پلاک شفاف یا پلاک فیکس بعد از برداشتن سیم ها استفاده کنی. سوالم این هست که ایا بعد از برداشتن سیم های ارتودنسی، نیاز به پلاک شفاف متحرک هست یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طبق توصیه های متخصص ارتودنسی استفاده از پلاک دندان بعد از درمان ارتودنسی جهت کامل کردن این درمان ضروری است. اطلاعات بیشتر در این خصوص به این دو لینک مراجعه نمایید. ریتینر چیست؟ و استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی

 10. Avatar ستاره گفت:

  با سلام خدمت شما اقای دکتر،خاستم بدونم اگه من از پلاک شفاف استفاده کنم مشکلی در صحبت کردن ایجاد میکنه یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، در صورتی که کاملا فیکس روی دندان ها قرار گیرد مشکلی برای صحبت کردن بوجود نمی آورد. از دیگر مزایای ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف هنگام خوردن غذا و یا مسواک زدن آنهارا از دهان خارج می کنید. استفاده از مسواک و نخ دندان نیز در ارتودنسی نامرئی خیلی راحت تر نسبت به ارتودنسی ثابت است.

 11. Avatar سایه گفت:

  سلام دکتر.. من ارتودنسی مو برداشتم و الان قالب شفاف استفاده میکنم.. دوتا دندون جلوم نیاز به کامپوزیت داره.. میخواستم بدونم میشه بعدش از همون قالب ها استفاده کنم؟ یا میشه اونارو اصلاح کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. وقتی دندان پر شود قالب قبلی هماهنگ و مناسب نیست و درست روی دندان ها نمی نشیند. بنابراین باید قالب گرفته شود و پلاک جدید توسط متخصص ارتودنسی معالج برایتان تهیه شود.

 12. Avatar بهناز گفت:

  سلام من بهناز هستم 13 سالمه دندونای فک بالای من فقط 6 تاشون کج در اومده بقیه صاف هستن نیازی به ارتودنسی همه دندونام هست؟
  میشه راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به شما توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ارتودنسی، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar سمانه گفت:

  سلام آقای دکتر من دختری 19 ساله هستم دندونام صاف هستش ولی یه کمی به سمت جلو انحراف داره پلاک بزارم کافیه یا باید ارتودنسی هم انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar فرناز گفت:

  شماره واتساپی چیزی میشه بفرستید تا شکل دندان هامون رو نشونتون بدیم آقای دکتر.دوست دارم دکتر خوبی کاردندان هامو انجام بده.لطفا راهنماییم کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. رادیوگرافی دندان در زوایای مختلف بصورت حضوری بررسی شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۸ سالمه و فقط یکی از دندان های پایینم به مقدار کمی کج در اومده میشه این رو با ارتودنسی نامرئی رفع کرد یا اگه ارتودنسی نکنم مشکل لثه برام پیش میاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با ارتودنسی درمان می شود. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar Mobina گفت:

  سلام.آقای دکتر هفته پیش من مطب شما بودم و طبق نظر خودم برای من ارتودنسی نامرئی گذاشتید. خواستم از شما و کادر خوبتون تشکر کنم. خیلی عااالی و خوب. من بسیار راضی هستم.🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از اینکه شما راضی هستید. سلامت باشید.

 17. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشيد من میخام ارتودنسى انجام دادم و از نوع ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف . امکانش هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 18. Avatar هاشمی گفت:

  سلام آقای دکتر من یک دختر۹ساله دارم که به علت اینکه دندون های بالاش جلوتر از حد معمول بود دکتر بردم براش عکس نوشت و تشخیص داد که فک پائین کوچکه و باید پلاک درون فک پائین قرار بده و بعد از چند ماه ارتودنسی انجام بده نظرشما چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar تینا گفت:

  سلام من به علت رشد دندان عقل دندانهای پایینم داره کج میشه و کج هم شده یکم . اگر بخوام ارتودنسی متحرک نامرئی بزارم هزینش چقدره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar Nima گفت:

  با سلام آقای دکتر من پلاک های شفاف دارم و چند وقته که ترک کرده است آیا این ترک ها در پلاک های شفاف طبیعی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اگر این پلاک ها باعث کاهش گیر پلاک نشه و بتواند پلاک در دهان قرار بگیرد مشکلی ندارد.

 21. Avatar سارا گفت:

  سلام خسته نباشيد آقاي دكتر
  من مدتي هستش كه ارتوندنسي كردم و هفته ي ديگه به گفته ي دكتر بايد باز بشه ولي در فك بالا بين دندان هاي نيشم با دندان جلوييش فاصله اي كم ميبينم كه اصلاً دوست ندارم و پس از باز كردن ارتودنسي بايد شروع به گذاشتن پلاك متحرك كنم ميخواستم بدونم اين فاصله ي كم با پلاك متحرك كه به صورت نامرئي هستش از بين ميرود يا خير.
  با تشكر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما باید ااین سوال را از متخصص ارتودنسی معالجتون باید بپرسید. و در صورت بسته نشدن فاصله دندان ها نباید ارتودنسی ثابت باز گردد.

 22. Avatar الهه گفت:

  سلام. من ۲۵ سالمه و حدود ۸ ساله که دچار دندان قروچه هستم . چند سال پیش به دکتر مراجعه کردم و گفتن که فکت از جا دررفته و جا به جا شده و علت های دیگه مثل استرس و اضطراب . نایت گارد گرفتم و چند وقت استفاده کردم اما چون دندان هام درد می گرفت و راحت نبود دیگه استفاده نکردم چند ساله .الان چند وقتی میشه که صبحها با سردرد از خواب بیدار میشم و عوارض دندان قروچه داره اذیتم میکنه به دنبال راه حل هستم . از طرفی فکم موقع باز و بسته شدن صدا میده . بنظر شما با ارتودنسی یا جراحی فک ممکنه دندان قروچم متوقف بشه . خودم فکر میکنم مشکل اصلی فکم هست چون فک بالا و پایینم خوب روی هم قرار نمیگرفت و خیلی تناسب نداشت تو این چند سال شکل صورت و فکم هم تغییر کرده . نظر شما چیه ؟ چی پیشنهاد می کنید ؟ با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام با دیدن رادیوگرافی و شرایط فکی و دندانی شما می توان اظهار نظر کرد. در خصوص درمان دندان قروچه می توان به لینک زیر مراجعه نمایید. لینک

 23. Avatar ملیحه حسن بیگی گفت:

  آقای دکتر باسلام، من بین دو دندان وسطی بالا و سه دندان پایینی فاصله وجود داره. به متخصص مراجعه کردم جهت کامپوزیت برای بستن دیاستم ها ولی ايشون پیشنهاد ارتو دنسی دادند. واتفاقا شخص شما رو معرفی کردن. با توجه به اینکه براکت فلزی از نظر ظاهری مشکلاتی برام ایجاد میکنه آیا میتونم از پلاک شفاف استفاده کنم؟ البته در اسرع وقت خدمت میرسم
  فقط ميخواستم نظرتون رو بدونم؟ ممنونم اگه پاسخ بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام بهتر است با ارتودنسی این فضاها بسته شود. برای اینکه کمتر دیده شود از براکت سرامیکی که هم رنگ دندان است به شما پیشنهاد می گردد. با پلاک شفاف بستن این فواصل پیشنهاد نمی گردد. ارتودنسی ثابت با براکت های هم رنگ دندان که دیده نشود برای شما انجام می شود. برای گرفتن وقت قبلی با شماره 22011892 تماس بگیرید.

 24. Avatar امیر گفت:

  سلام دکتر من دندانهایم بسیارنامرتب است باارتودنسی نامرئی درس میشه یا باید سیم کشی مرئی کنم؟

  1. Avatar Dr Jamilian گفت:

   نامرتبی های شدید را هم می توان با ارتودنسی نامرئی درمان کرد اما هم هزینه ارتودنسی بسیار بالا خواهد بود و هم زمان زیادی صرف مرتب کردن دندان ها خواهد شد. ارتودنسی ثابت هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ صرفه جویی در وقت و سرعت رسیدن به درمان مطلوب گزینه مناسب تری برای دندان های بسیار نامرتب است.

 25. Avatar نغمه حمیدی گفت:

  با درود،
  من حدود چهل و پنج سال دارم و دندان‌های خوبی داشتم که خیلی هم منظم نیست ولی من به لحاظ ظاهری مشکل نداشتم و دوست داشتم.
  ولی از حدود چهار پنج سال پیش دندان‌های دو طرف فک پایین در کنار خط خنده، به سمت داخل شروع به کج شدن کرد بطوری که دو دندان کنار نیش حساس شدند به دکترم مراجعه کردم ولی گفتند مشکل حادی نیست و دندان‌ها سالم هستند و بهتره دستکاری نشوند ولی بعد از مدتی دچار تحلیل لثه در دو دندان های کنار نیش شدم و همچنان انحرافشان به سمت داخل دهان بیشتر شده و کمی هم چرخش پیدا کردند!
  پیش چند دکتر مراجعه کردم و طرح درمان پیوند لثه را مطرح کردند.
  الان مشکل مشابه در دو دندان طرفین کنار نیش بالا را پیدا کردم ولی در مرحله اولیه هست که حساس به سرما و گرما شدند.
  در حال حاضر گاهی احساس فشار و درد دارم.

  1- آیا برای برگرداندن انحراف دندان‌ها از سمت داخل دهان به بیرون میتوانم از پلاک استفاده کنم چون این انحراف روی فرم لب و دهانم تاثیر گذاشته است.

  2-آیا پیوند لثه قبل از درمان انحراف دندان به سمت داخل دهان ، درست است؟ ( دلیل اصلی انحراف دندانهایم به سمت داخل دهان و پیامد آن که تحلیل لثه بوده است، فشار احتمالی فک در خواب و دندان قروچه تشخیص داده شده است)

  از پاسخ گویی شما سپاسگزار خواهم بود.

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   ارتودنسی با پلاک های شفاف و یا استفاده از انواع ارتودنسی نامرئی برای اکثر درمان های ارتودنسی کاربردی است. برای حل این مشکل توصیه می کنم ابتدا به یک متخصص ارتودنسی با تجربه و به روز مراجعه کنید. پس از تشخیص علت بیماری توسط متخصص ارتودنسی می توانید از دستورالعمل مناسبی که ایشان برای درمان شما ارائه می کنند بهره ببرید و به طور اصولی درمان یا درمان های مورد نیاز را انجام دهید.

 26. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر من فکم جلو هست و میخاستم ببینم که ارتودنسی نامرئی برای داخل بردن فکم مناسب هست؟لطفا راهنمایی کنید

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام با توجه به اختراع دستگاه های داخل دهانی ارتودنسی که اخیرا برای درمان های غیر جراحی این دسته از ناهنجاری ها طراحی شده است در اکثر مواقع این امکان وجود دارد که با دستگاه های نامرئی نه صرفا پلاک های شفاف این درمان صورت پذیرد

 27. Avatar mehnush گفت:

  سلام…اگرcrowdind از نوع sever باشه،باز هم میشه از ارتودنسی نامرئی برای درمان استفاده کرد?

 28. Avatar هلیا گفت:

  سلام من15 سالمه و حدود یک ساله پیش ارتودنسی ثابتم رو برداشتم و سه سوال از شما دارم:
  1-دندون وسطی فک پایین حرکت کوچکی داشته آیا لازم هست دوباره ارتودنسی شود یا با پلاک نامرئی برطرف میشود؟
  2- من پلاک نامریی دارم این پلاک در اثر فشار زیادی که بهش وارد شده یکم ترک برداشته آیا لازم هست پلاکم را تعویض کنم؟
  3- بعد از ارتودنسی دکترم پشت فک بالا و پایینم سیم گذاشته آیا این سیمی که پشت دندانم هست می پوست؟

  مرسی از زحمات شما

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام در پاسخ به سوال 1- اگر حرکت این دندان منجر به به نامرتب شدن دندان ها و خارج شدن آنها از وضعیت استاندارد شده است حتما به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید و به علاوه از ریتینر به طور منظم استفاده کنید
   2- بهتر است پلاک نامرئی را تعویض کنید و حداقل یک پلاک دیگر به عنوان یدک داشته باشید
   3- سیمی که پشت دندان های شما گذاشته اند یا ارتودنسی لینگوال نیاز به بازدید منظم توسط متخصص ارتودنسی معالج دارد و مسلما باید پس از مدتی تعویض یا برداشته شود. داشتن ارتودنسی لینگوال بدان معناست که درمان ارتودنسی شما همچنان پایان نیافته و باید پی گیر درمان ارتودنسی خود باشید

 29. Avatar مهتاب اکبری گفت:

  اقای دکتر جمیلیان ایا شما در مطب ارتودنسی نامرئی انجام می دهید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله در مطب ارتودنسی نامریی انجام می شود.

 30. Avatar زهرا گفت:

  سلام من حدود شش ماه پيش ارتودنسي ثابتم رو برداشتم و براي اينكه دندان هام بهم نخوره پلاك invisalign استفاده ميكردم اما پلاك هام خراب شد نميدونم بايد دوباره براي گرفتن پلاك اقدام كنم يا لازم نيست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در این خصوص باید با پزشک معالجتان صحبت کنید جون براساس نوع ناهنجاری قبلی و شرایط فعلی شما باید تصمیم گرفت

 31. Avatar شیوا گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیرمن امروز از طریق تلوزیون با شما آشنا شدم و میخوام بگم که من دندونهای بالاییم جلوتر هستن و موقع خنده خیلی بیرون تر درمیان واقعا خجالت میکشم. تبریز به متخصص اورتودنسی مراجعه کردم گفتن باید دو دندان از بالا و دو دندان از فک پایین بکشم. منم حیفم اومد ۴تا دندونم رو از دس بدم. نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در بعضی مواقع باید برای عقب رفتن دندانها تعدادی از دندانها را کشید. فضای دندان کشیده شده با عقب بردن دندانهای فک بالا و پایین پر می شود. باید شما را معاینه کنم تا جواب صحیحی به شما بدهم معاینه رایگان است

 32. Avatar امین گفت:

  سلام هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی حدودا چقدر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام هزینه ارتودنسی نامرئی بستگی به میزان پلاک ها. نوع ناهنجاری. سن بیمار و غیره ذارد هزینه در روز معاینه که رایگان است به شما گفته می شود.

 33. Avatar بهمن غنی زاده گفت:

  با سلام و احترام ؛ آقای دکتر خیلی خوشحال شدم که دیدم در سایت شما تمامی مشکلات و درمانهای ارتودنسی به طور مفصل توضیح داده شده است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام ممنون از شما

 34. Avatar هاشم گفت:

  سلام.بین دندانهای جلوی من فاصله ایجاد شده طوری که شدیدا توی دید هست و خوردن و حتی مسواک زدن برایم مشکل است.ایا قابلیت ترمیم در این سن من که26وجود داره یانه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. فاصله بین دندانهای شما با ارتودنسی ثابت به راحتی بسته می شود .

 35. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر – دخترم 15 ساله ست و دندانهایش بسیار نامرتب در آمده و حتی یک دندان نیش اش پنهان هست – خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید و مرکز ارتودنسی تان معرفی نمایید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دختر شما نیاز به ارتودنسی دارد . در این مرکز همه درمانهای ارتودنسی جه متحرک و جه ثابت انجام می شود می توانید از مطب وقت معاینه بگیرید . معاینه رایگان است . تلفن ۲۲۰۱۱۸۹۲

 36. Avatar زارعی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  ایا شما ارتودنسی نامرئی انجام میدهید ؟

  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله .ارتودنسی نامرئی در مطب انجام می شود.

 37. Avatar رضا گفت:

  صدها ملک بوسه بر آن دست می‌زنند کز کار خلق یک گره بسته وا کند
  بنام خدا
  با سلام و درود به شما جناب دکتر جمیلیان عزیز و تشکر و قدردانی از خدمات و زحماتی که برای سلامتی همنوعان خود متحمل می‌شوید که بی‌شک هر قدمی که شما در راستای سلامتی مردم برمی‌دارید، دعای خیر مردمی را به دنبال دارد، از خداوند برایتان توفیق روزافزون مسئلت ‌دارم.
  غرض از مزاحمت آقای دکتر عزیز، بنده 41 ساله هستم، صاحب یک فرزند، متاسفانه با وجود توصیه‌های مکرر همسرم برای درمان ناهنجاری‌های دندانهایم و حتی مراجعه به دندانپزشک، روند درمانی را همچنان به تاخیر انداخته‌ام یعنی صادقانه بگویم فکر می‌کنم این وضع دندان‌هایم دیگر قابل درمان نیست،‌ دندان‌های فک بالایم ناهنجاری دارد، همسرم همچنان با امیدواری به من می‌گوید که امکان درمان وجود دارد، نظر شما استاد ارجمند چیست؟ آیا امکان درمان وجود دارد؟ با تشکر و سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است. با توجه به تکنیک های جدید در علم ارتودنسی ا مکان درمان برای شما وجود دارد .

 38. Avatar سمارا گفت:

  ایا شما ارتودنسی نامریی را انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله. در مطب اینجانب تمامی روشهای درمانی در رابطه با ارتودنسی انجام می شود.

 39. Avatar مهری گفت:

  سلام آقای دکتر دختری هستم 28 ساله دندانهای فک پایینم فاصله دارد انگار دوتا دندان کشیدم میخواهم ارتودنسی کنم درست میشه آخه پیش دکتر صالحی وزیر ی تو قزوین رفتم گفتن باید 2تا دندون بکارم ومنم قبول نکردم-باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر فضا خیلی زیاد نباشد میتوان فضا را با ارتودنسی بست . بهتر است معاینه شوید معاینه رایکان است

  2. Avatar علی گفت:

   سلام من ۱۴ سالمه در فک پایینم جلو تره هست خیلی کم
   و دندان های نیش بالا از بالای لثه در آمده است و دندان های دیگه من هم تا حدودی نا مرتب هستند و میخواستم بدونم میشود از ارتودنسی نامرئی استفاده کرد

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 40. Avatar داودیان گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان.
  من دختری ۸ ساله دارم که فک پایین را در هنگام بستن به یک طرف کج می کند. برای درمان چه موقع مراجعه نماییم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دختر شما دارای انحراف فک پایین است . این ناهنجاری باید در سنین پایین درمان شود تا منجر به جراحی نشود. بنابراین شما باید در همین سن برای درمان مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *