ارتودنسی

ارتودنسی رنگی برای خاص پسندان

ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی یکی از روش های نسبتا جدید ارتودنسی محسوب می شود که محبوب بسیاری از افراد بخصوص کودکان و نوجوانان است. بریس های رنگی با تنوع رنگ های بسیار توانسته است توجه این گروه را به خود جلب کند.

آیا برای ارتودنسی رنگی، انتخاب رنگ دشوار است؟!

ارتودنسی رنگی با بریس های رنگارنگ بسیار زیبا و جذاب می باشند. اما اگر شما جزو افرادی هستید که انتخاب کردن برای شما دشوار است، نیاز نیست نگران باشید. این متد به شما اجازه می دهد که انتخاب آزادانه ای در میان رنگ های مختلف داشته و یا حتی آن ها را به شکل ترکیبی استفاده کنید. معیار انتخاب شما هرچه باشد، در نهایت رنگ دلخواه خود را خواهید یافت؛ اینکه بیشتر رنگ صورتی دخترانه را ترجیح می دهید و یا اینکه می خواهید یک پسر اسپرت با رنگ سرمه ای باشید، در هر حال انتخاب با شماست. علاوه بر این قرار نیست تا آخر دوره درمان ارتودنسی فقط وابسته به یک رنگ بمانید. انتخاب های متعددی برای شما وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

ارتودنسی رنگی برای خاص پسندان

نگهداری از ارتودنسی رنگی دشوار است؟!

ارتودنسی رنگی مانند ارتودنسی ساده نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. اما لازم نیست نگران باشید، این مراقب ها روش های ساده و روتین استفاده از ارتودنسی است. طبیعتا پزشک متخصص شما در طول درمان این اقدامات را به شما آموزش خواهد داد اما بد نیست اکنون نیز نگاهی مختصر به آن ها داشته باشیم.

به عنوان مثال یکی از مهم ترین اقدامات مراقبتی از ارتودنسی های رنگی، رعایت بهداشت و تمیزی دندان ها است. استفاده از نخ دندان مخصوص ارتودنسی نیز در این پروسه ضروری است. همچنین باید از خوردن برخی از غذاهای سخت و چسبناک پرهیز نمایید. نگهدارنده مخصوص بریس ها را بعد از جدا کردن فراموش نکنید و مهم تر اینکه در حین انجام ورزش های خطرناک، از حفاظ دهان استفاده کنید. در نهایت مراجعه مداوم به متخصص ارتودنسی و معاینه مرتب را پشت گوش نیندازید.

آیا در انتخاب رنگ ارتودنسی رنگی آزاد هستم؟!

ارتودنسی رنگی چنانچه قبلا هم گفتیم تنوع رنگی بسیاری در بریس ها به شما داده است که می توانید هر کدام را که می پسندید انتخاب کنید. اما پیشنهاد می کنیم تا قبل از هر اقدامی برای اینکار به موارد زیر توجه نمایید:

– برای اینکه دندان های خود را سفید تر نشان دهید می توانید از کش های سفید رنگ برای اینکار استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که کش ارتودنسی سفید میزان توجه بیشتری را برای حفظ تمیزی و سفید نگهداشتن آنها را می طلبد.

– رنگ زرد دندان های شما را زردتر نشان خواهد داد.

– اگر از افراد خاص پسند هستید و انتخاب شما همیشه مشکی است باید بگوییم اینبار در اشتباه هستید چرا که با انتخاب کش های سیاه رنگ، دندان های سالم خود را پوسیده نشان خواهید داد.

بنابراین با اینکه این شمایید که رنگ بریس های خود را انتخاب می کنید اما برای داشتن بهترین انتخاب بایستی کمی انتخاب های خود را محدود کرده و عوامل بسیاری را در نظر بگیرید.

ارتودنسی رنگی برای خاص پسندان

ارتباط ارتودنسی رنگی با رنگ پوست بیمار

اگر بیمار دارای پوستی روشن باشد معمولا تمامی رنگ های ارتودنسی با صورت او نمای زیبایی خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود بیشتر از رنگ های روشن استفاده کند تا دندان های او تیره و کثیف به نظر نیاید. مثلا رنگ صورتی روشن، آبی آسمانی و قرمز با پوست این دسته از بیماران هماهنگی خوبی دارد. به افرادی که دارای رنگ پوست تیره هستند توصیه می کنم از رنگ های شاد و براق استفاده کنند. رنگ هایی مثل آبی فیروزه ای، سرخابی و فسفری که نمای شاد و جذابی به صورت این گروه از کاندیداهای ارتودنسی رنگی می دهد.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *