ارتودنسی

آیا ارتودنسی درد دارد؟

دختری که از درد ارتودنسی رنج می برد

آیا ارتودنسی درد دارد؟ این سوال یکی از معمول ترین سوالاتی است که در افرادی که قصد استفاده از درمان ارتودنسی را دارند و با تصور سیم و براکت، ایجاد می شود. والدینی که فرزندشان به درمان ارتودنسی نیاز پیدا می کنند، اغلب سوال می کنند: “آیا براکت به کودک صدمه می زند؟”در این مقاله سعی خواهیم کرد که تا حد امکان به این سوال پاسخ دهیم.

تجربه درد و ناراحتی خفیف در درمان ارتودنسی معمول است. درد یک پاسخ ذهنی به محرک ها در طول درمان ارتودنسی می باشد که به عنوان یکی از دلایل اصلی خروج بیماران از درمان ارتودنسی در نظر گرفته شده است. انواع روشهای درمان ارتودنسی با استفاده از براکت ها و سیم بر روی دندان، یا دستگاه های ثابت و متحرک باعث بروز دردی خفیف برای بیمار می شوند.

درد ارتودنسی به چه عواملی بستگی دارد؟

متخصصین ارتودنسی بر این باور اند درد ارتودنسی بستگی به عوامل مختلفی مانند سن، جنس، آستانه درد هر بیمار، میزان نیروی اعمال شده، وضعیت عاطفی فرد، میزان استرس او و تجربه های قبلی بیمار از درد دارد. در واقع نیرو هایی که بر روی دندان ها اعمال می شوند، پاسخ و واکنشی التهابی را در بر دارند که شامل درد در محیط دهان است و ناشی از حرکت دندان هاست. این واکنش باعث تغییر در جریان خون پس از اعمال نیروی ارتودنسی می شود.

دختری که با ارتودنسی دندانش درد می کند

رابطه بین سلامت روانی بیماران و ادراک درد ارتودنسی نیز توسط برخی از محققین مورد توجه قرار گرفته است. “حساسیت فیزیولوژیکی و روانی” فرد می تواند عامل قوی در شدت ناراحتی های بافت ناشی از اثرات فیزیکی دستگاه های ارتودنسی باشد. در نتیجه درد احساس شده در بیماران به نظر نمی رسد تنها به طور مستقیم به میزان نیروی اعمال شده ارتودنسی بستگی داشته باشد بلکه به میزان سلامت روانی فرد نیز مربوط می شود.

در یک مطالعه حدود 95٪ از بیماران تجربه درد در طول درمان ارتودنسی را گزارش کرده اند. درد ارتودنسی در عرض 4 ساعت شروع می شود، در طول 24 ساعت بعدی افزایش می یابد و در عرض 7 روز کاهش می یابد.

علت درد ارتودنسی چیست؟

اکثر کودکان که تحت درمان قرار می گیرند برای ثابت کردن دندان خود از براکت ارتودنسی ثابت استفاده می کنند که معمولا از جنس فولاد، سرامیک یا پورسلین هستند. از آنجا که براکت با استفاده از فشار ملایم دندان ها را مرتب می کند، برخی از بیماران ممکن است احساس حساسیت کنند یا اینکه لثه آنها دچار قرمزی شود. میزان ناراحتی ایجاد شده در فرد بستگی به روش درمان و فیزیولوژی فرد دارد.

معمولا استفاده از براکت نباید در طول درمان ارتودنسی باعث ایجاد درد در بیمار شود، اما بعضی اوقات در ابتدای کار ممکن است در هنگام استفاده از این درمان، دهان فرد دچار احساس ناراحت کننده ای شود. براکت های های کودک شما ممکن است در ابتدا نقاطی دردناک را بر روی لثه ها و یا لب ها ایجاد کند اما این امر باید سریعا مرتفع شده و لثه ها و لب های فرد تحت درمان بهبود یابند.

آیا درد ارتودنسی بر روی رضایت بیمار و فعالیت های روزمره تاثیر می گذارد؟

این واقعیت تأیید شده است که درد ارتودنسی تأثیر مشخصی بر فعالیت های روزانه بیماران دارد. تقریبا تمام بیماران تحت درمان ارتودنسی دچار محدودیت در جویدن و خوردن غذا می باشند. گاهی ممکن است افراد نوع رژیم غدایی خود را با توجه به سختی جویدن و حرکت دادن دندان ها تغییر دهند. برای مثال استفاده از خوراکی هایی که سفت هستند و نیاز به جویدن زیاد دارند تا مدتی صلاح نیست.

خانم به دلیل درد دندان با درمان ارتودنسی دست روی گونه اش گذاشته.

درد یک امر طبیعیست که تمام بیماران ارتودنسی باید برای اصلاح ناهنجاری های موجود در فکین و دندان ها پذیرای آن باشند. زیرا برای رسیدن به هدف دندان های منظم و مرتب تحمل کمی درد خفیف ارتودنسی اجتناب ناپذیر است.به طور کلی بعضی از بیماران در حین درمان ارتودنسی درد دارند و بعضی ندارند. در طول درمان ارتودنسی هر زمان احساس درد کردید بدانید که دندان های شما در حال حرکت به سمت استانداردی است که ارتودنتیست شما برنامه ریزی کرده است.

در صورت بروز درد چه اقدامی لازم است؟

اگر فرزند یا خود شما برای مدت بیش از چند روز دچار درد بعد از ارتودنسی هستید، یا اگر دچار نگرانی یا سوالی هستید، باید بلافاصله به دندانپزشک خود مراجعه کنید. مهم است بدانید که دندانپزشک ناراحتی شما را درک کرده و در جهت رفع این نگرانی و استرس تلاش خواهد کرد. حتی در صورت نیاز با استفاده از تصویر برداری اشعه ایکس می توان به این امر پی برد که آیا این نگرانی به جاست یا نه.

در هنگام ایجاد نقاط زخم شده بر روی لثه ها و یا لب ها ارتودنتیست به بیمار توصیه خواهد کرد که در روزهای نخست بعد از درمان ارتودنسی، از داروهای مسکن که برای مقابله با این مشکل می تواند بسیار موثر باشد، استفاده کند. مهم است که راهنمای داروی مربوطه را مطالعه کرده تا اطمینان حاصل کنید که مصرف این داروها برای شما یا کودک شما مناسب هستند و دارای عوارض ناگواری برای شما و یا کودک شما نخواهد بود.

دختری خندان با ارتودنسی برشی هندوانه در دست دارد

همیشه به یاد داشته باشید، اگر حساسیت ایجاد شده در فرد ادامه یابد، ارتودنتیست می تواند براکت ها را برای راحتی بیشتر و از بین رفتن حساسیت های ایجاد شده در فرد تنظیم کند. در اکثر روش های ارتودنسی نیاز است که فرد بیمار هر 6 تا 8 هفته برای تنظیم براکت ها به دندانپزشک مراجعه کند. فرد خدمت گیرنده ممکن است پس از یک تنظیم احساس ناراحتی کند، اما باید به آنها کمک کرد تا بدانند که همه این موارد بخشی از روند شکل گیری دندان هایی جدید، دوست داشتنی و راست در آنها است. پس از تنظیم اولیه یا تنظیمات بعدی براکت و سیم ها در فرد، هر ناراحتی معمولا بیش از سه روز طول نمی کشد.

فردی که تحت درمان ارتودنسی قرار دارد باید ابتدا غذاهای نرم را مصرف کند و از مصرف مواد غذایی سخت مانند نان فرانسوی یا هویج اجتناب کند. آنها همچنین بهتر است که تمام مواد غذایی خود را به قطعات کوچکتر مصرف کرده و سپس مصرف کنند. همچنین برداشتن براکت و سیم ها در پایان دوره درمانی باعث ایجاد هیچگونه صدمه و آسیبی در فرد تحت درمان نخواهد شد و فردی که تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته است، خوشحال خواهد شد که لبخند جدید خود را نشان دهد!

سوالات متداول آیا ارتودنسی درد دارد؟

1-علت درد در روزهای اول ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی درمانی است که در آن، متخصص ارتودنسی شما، با آگاهی نیرو و کشش لازم را به دندان ها وارد و آنها را وادار به حرکت می کنند. که در سه الی چهار روز اول باعث به وجود آمدن احساس درد می شود. در این موارد متخصص ارتودنسی مسکن تجویز می کند.

2-آیا به خاطر دردناک بودن دندان ها می توان مسواک زدن را حذف کنیم؟

خیر، اگر در روزهای اول درمان ارتودنسی ثابت بعلت احساس درد تمایلی به مسواک زدن نداشته باشید و بهداشت دهان و دندانتان را دست کم بگیرد این کار منجر به عفونت و بیماریهای لثه شما می شود.

3-آیا درد ارتودنسی در همه بیماران یکسان است؟

تحمل درد ارتودنسی برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به عواملی مانند: سن، آستانه درد، میزان نیروی وارد شده، وضعیت عاطفی، میزان استرس، و تجربه‌ های قبلی بیمار از درد دارد. نیرویی که به دندان‌ ها وارد می‌ شود، احساس درد ناشی از حرکت دندان‌ هاست.

4-از چه غذاهایی بعد از معاینات ارتودنسی که دندانهای شما تنظیم شده باید استفاده کرد؟

هنگامی که سیم های دندان شما عوض می شوند، دندان ها و لثه ها حساس تر می شوند در این زمان بهتر است از غذاهای سفت و سبزیجات خام استفاده نشود و غذاهای نرم مانند سوپ میل شود.

5-آیا شستشوی دهان با آب نمک تاثیری در کاهش درد ارتودنسی دارد؟

بله، یکی از راه های درمان سریع کاهش درد استفاده از محلول غرغره آب نمک گرم برای شستشوی دهان است. نمک دارای خواص طبیعی و درمانی است که میتواند در کاهش درد به شما کمک کند.

6-آیا درد نشانه بدی در درمان ارتودنسی است؟

بعد از تعویض سیم های ارتودنسی بعضی بیماران درد دارند و بعضی ندارند وجود درد یا عدم وجود درد هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

217 دیدگاه برای “آیا ارتودنسی درد دارد؟

 1. Avatar افسانه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من برای انجام ارتودنسی میخوام اقدام کنم اما فک بالا دندان دوم سمت راست کلا در نیومده و دندان نیش و سانترال به هم چسبیده در واقع نا متقارن هست برای اصلاح این مشکل چه کاری باید انجام بشه؟از پزشک هایی که پرسیدم گفتن یا ایمپلنت انجام بشه یا دندان نیش تراش داده بشه و به شکل دندان دوم در بیاد میخواستم نظرتون رو بدونم
  ممنونم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان دو شما دندان غایب یا به اصطلاخ میسینگ است. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 2. Avatar دینا گفت:

  سلام یک سوال دیگه داشتم میخوام ارتودنسی کنم و دوتا دندان شیری دارم و ازپشت دندان های اصلیم درآمدند ولی هنوز دندان های شیریم خیلی سفت هستند و اصلا لق نیستند خیلی میترسم برای کشیدنشان اذیت شوم و اینکه دندون هایی که نصفه درآمدند و کوچک هستند چجوری سیمی میشود و اصلا سیمی میشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می شود به یک ارتودنتیست مراجعه نمایید. پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. باید دندان های شیری کشیده شود وگرنه باعث مشکلاتی برای دندان اصلی خواهد شد.

  2. Avatar عباس کیخسروی گفت:

   سلام.وقت بخیر،پسر ۱۰ ساله من فک پایینش خوب رشد نکرده به پزشکان بندرعباس مراجعه کردم ومراحل درمان مختلف بیان کردن. میخوام بودنم بااستفاده از ارتودنسی بصورت کامل درمان میشه.وچه مدل اردتونسی برای فک پایین باید صورت بگیرد؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. افرادی که مشکلات فکی دارند اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام به درمان ارتودنسی کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 3. Avatar جهانبخش گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و میخوام ارتودنسی کنم . از درد بعدش نمیترسم و میتونم تحمل کنم اما وقتی در مطب دکتر هستم و هنگام انجام کار روی دندان هایم درد زیادی دارد که نشه تحمل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در هنگام نصب براکت های ارتودنسی هیچگونه دردی را شما احساس نخواهید کرد. حتما در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت کنید زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی و سلامت دندانهای شما دارد .

 4. Avatar طاها گفت:

  سلام ببخشید من عازم مهاجرت به کشور دیگه ای هستم و به دلیل هزینه های بالای دندان پزشکی کشور مقصد تصمیم دارم اینجا ارتودنسی کنم می خواستم بدونم برای چک کردن سیم ها حتما باید دکتری که عمل ارتودنسی رو انجام داده چک کنه یا دکتر دیگه ای هم میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یک متخصص ارتودنسی برای هر بیمار براساس نوع ناهنجاری، شیب دندان ها، وضعیت فکین، وضعیت رادیوگرافی و غیره طرح درمان ارتودنسی برنامه ریزی می کند. بنابراین برای بدست آوردن نتیجه صحیح و درست از درمان ارتودنسی با یک متخصص ارتودنسی که کار درمان را شروع کردید باید ادامه کار را هم با آن متخصص پیش ببرید.

 5. Avatar امیرح گفت:

  سلام اقای دکتر من تقریبا سه روز ارتودنسی ثابت کردم بعد لای اکثر دندان هام نخ دندان اصلا نمیره و خیلی درد داره چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. رعایت بهداشت دهان و دندان و کشیدن نخ دندان در طول درمان ارتودنسی از اهمیت بالایی برخوردار است. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک نخ دندان در ارتودنسی

 6. Avatar صبا گفت:

  سلام خسته نباشید. من 14 سالمه ولی حدود 4 تا از دندونام هنوز در نیومدن و حتی اثری ازشون نیست… فقط توی او پی جی دیده میشن 4 سال پیش 8 تا بودن الان 4 تاشون در اومدن 4 تاشون هنوز درنیومدن. با این وجود بقیه دندونامم یه مقدار کج و واجن که نیاز به ارتودنسی داره. برای ارتودنسی با این 4 تا دندون چیکار میکنن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود با عکس opg به یک متخصص ارتودنسی جهت درمان ارتودنسی مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar صبا گفت:

  سلام خسته نباشید. من 14 سالمه و باید ارتودنسی کنم. با درد بعدش مشکلی ندارم میخواستم بدونم توی مطب دندانپزشک از بی حسی یا سوزنی چیزی استفاده میشه؟ و اینکه من چند تا از دندونام در نیومده چیکارش میکنن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان ارتودنسی از بی حسی استفاده نمی شود. نصب براکت های ارتودنسی درد ندارد. نگران نباشید. حتما دندان نهفته دارید. بعد از مراجعه به متخصص ارتودنسی راهنمای های لازم به شما داده می شود.

 8. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید فک بالایی من که ارتودنسی شده سیمش در دندان های آخر حس می‌کنم سیم بلندی هست و داخل دهنم رو اذیت میکنه باید چی کار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید وقت اورژانس از متخصص ارتودنسی معالج خود بگیرید تا مشکل برطرف گردد.

 9. Avatar هانا گفت:

  سلام ببخشید من تمام دندونام درستن ولی دوتا دندان جلوییم جدیدا فاصله پیدا کرده ایا باید کل فک بالاسیم کشی بشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای بستن فاصله دندان ها (دیاستم) بهترین گزینه درمان ارتودنسی است. برای برطرف شدن فاصله دو دندان جلویی باید دندان های اطراف آن ها نیز تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند.

 10. Avatar صبا گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای ارتودنسی آمپول بی حسی زده میشود ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، برای درمان ارتودنسی از بی حسی استفاده نمی شود. نصب براکت ارتودنسی هیچگونه دردی ندارد.

 11. Avatar عسل گفت:

  با سلام من تمام دندونام عالین بجز دندون سمت بالای جلوییم که یکم کج است بنظرتون دندون من به ارتودنسی یا چیز دیگه نیاز دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به معاینه کلینیکی است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar آیناز گفت:

   سلام ببخشید من 11 سالمه و برای دو ماه دیگه وقت ارتودنسی گرفتم.دندونام هم از هم فاصله دارن.میخواستم بدونم که وقتی که داره سیم کشی میکنه یعنی حین انجام سیم کشی درد داره؟ خیلی استرس دارم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. خیر، در هنگام نصب سیم های ارتودنسی دردی نخواهید داشت. نگران نباشید. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید.

 12. Avatar تارا گفت:

  سلام. من ۱۳ سالم هست و دیروز براکت گذاشتم ،در مواقع عادی دندونام درد زیادی نداره و قابل تحمل هست. ولی موقع غذا خوردن واقعا دندونام درد بدی میگیره و خیلی به سختی میتونم غذا بخورم . میخواستم ببینم این حالت تا کی ادامه پیدا میکنه ؟ و اینکه هر وقت برای تنظیم میرم دوباره دندون هام درد میگیره مثل این دفعه یا خیر ؟
  ممنون خسته نباشید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم تارا در خصوص رژیم غذایی مناسب در درمان ارتودنسی مقاله در وب سایت موجود است لطفا به این لینک مراجعه نمایید. رژیم غذایی در ارتودنسی

 13. Avatar کیان گفت:

  سلام
  من ۱۳ سالمه و از اینکه ارتودنسی می‌کنم خیلی خوشحالم ولی ی سوال داشتم اگه دندان ها خیلی کج باشند هنگام درست شدن دندان‌ها احتمال درد زیادی دارد چون دندان جلوی بالاییم سمت چپ خیلی رفته عقب در حدی که مسواک زدن خیلی سخت میشه آیا هنگام درمان درد زیادی دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. میزان تحمل درد از فردی به فرد دیگر متفات خواهد بود. برای مثال افرادی هستند که حتی یک مسکن ساده بعد از جراحی استفاده نمی کنند و معتقد هستند که درد ناچیزی دارند و نیاز به مصرف مسکن نیست در این میان افراد دیگری نیز هستند که آستانه تحمل درد بسیار پایینی دارند و یک سر درد ساده را نیز نمی توانند تحمل کنند. نگران درد بعد از درمان ارتودنسی نباشید با میل کردن مسکن در روز اول درد برطرف خواهد شد.

 14. Avatar سیدرسول موسوی گفت:

  سلام جناب دکتر
  من تصادف بدی داشتم
  فک بالا و پایین عمل شده و سیم کشی و کش وصل شده
  حالا سیم ها را میخوان خارج کنند
  چندتا دندان هام شکسته و چند دندانم کج شده گفتند ارتودنسی باید بشه
  میخوام بدونم آیا اول باید دندان‌ها را ایمپلنت کنم و بعدش باید ارتودنسی کنم یا اینکه فرقی نمیکنه اول ارتودنسی کنم؟
  سوال بعدیم اینه که یکی از نقاط فکم که دندان باید ایمپلنت بشه پیوند استخوان باید بشه این عمل چه نوع جراحی را بهمراه داره؟؟
  آیا درد هم داره این کارها یا خیر.؟؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید ابتدا درمان ارتودنسی انجام شود سپس ایمپلنت قرار گیرد. بهتر است جهت معاینه به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید.

  2. Avatar فردوسی گفت:

   سلام دکتر
   خسته نباشید
   دکتر همان روز اول برین دکتر برای سیم کشی ، همان روز برامون ارتودنسی میکنه یا باید اندازه دندان ها را داشته باشد؟
   و مدت زمان سیم داخل دندان چقدره؟
   و اینکه من ۱۳ سالم هست
   برای ارتودنسی وقت خوبی هست؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    ب سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar ندا گفت:

  با سلام
  من چند روز دیگه باید ارتودنسی انجام بدم ،دکتر گفته باید ۴تا از دندونام رو بکشه میخواستم ببینم مشکلی برام ایجاد نمیشه؟
  واینکه آیا ارتودنسی وقت گیر هست و تو انجام کارهای روزمره مثل(درس خوندن)اختلال ایجاد میکنه؟چون من امسال کنکور دارم ومیترسم به خاطر درد یا چیزای دیگه نتونم خوب بخونم.
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای درمان ارتودنسی بایستی ماهی یکبار به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید.

 16. Avatar مینا گفت:

  سلام و وقت بخیر ممنون که با حوصله جواب می دهید. من مدت 9 ماه هست ارتودنسی انجام دادم تا حالا دردی نداشتم اما این بار بلافاصله بعد از برگشت از مطب دکتر درد زیادی در یکی از دندانهای فک پایینم دارم که البته با گذشت 4 روز کمتر شده اما هنوز به آب سرد و گرم و مسواک حساسه . میخواستم بدونم که این درد طبیعیه یا دلیل دیگه ای داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر هنوز درد دندان ادامه دارد بهتر است دندان معاینه شود. ممکن است دندان پوسیده داشته باشید.

 17. Avatar پژمان گفت:

  سلام. من خواستم بگم سه روزه ارتودنسی کردم روز اول یک درد خفیفی داشتم. اونجوری هم که بعضی از آدما میترسونن نیست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، آستانه درد در افراد متفاوت است. اگر بعد از ارتودنسی ثابت درد داشته باشید با میل کردن مسکن درد برطرف می گردد.

   1. Avatar سهیلا گفت:

    سلام دکتر من سه روزه ارتودنسی کردم ولی دردی در اون حس،نکردم ایا طبیعی یعنی چیزی نیست ک باعث نگرانی شود
    ممکن است مشکلی در درمان باشد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. خیر، مشکلی نیست. آستانه درد در افراد متفاوت است. درد در درمان ارتودنسی بسته به ناهنجاری دندان هر فرد متفاوت است.

    2. Avatar نگین گفت:

     سلام دکتر من میخوام ارتودنسی کنم و خیلی میترسم نتونم دردش تحمل کنم و آیا موجب میشه نتونم تحمل کنم و هرروز بخاطرش دارم گریه میکنم 🙏

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. اصلا جای نگرانی نیست. در حین درمان ارتودنسی بدلیل جابه جایی دندان ها این درد طبیعی است. اما ارتودنتیست باتجربه مراحل درمان ارتودنسی را جوری طراحی می کند که فشار کم به دندان ها وارد شود تا سبب ناراحتی شخص نگردد.

 18. Avatar سمیه گفت:

  سلام اقاي دكتر خسته نباشيد.ميخوام براي ارتودنسي اقدام كنم.يك دندان نيشم داخل لثه رشد كرده و گفتن روشو باز ميكنن و پايين ميارن.خيلي ميترسم ايا دردش زياده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با بی حسی یک برش کوچک روی لثه زده می شود.

 19. Avatar سعید گفت:

  سلام هزینه ارتودنسی چقدره؟ واسه دو فک هم بالا هم پایین . نیازی به جراحی ندارم و دندان نهفته هم ندارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به نوع ناهنجاری دندان دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. هزینه ارتودنسی

 20. Avatar مهدی گفت:

  سلام.من۱۷ سالمه و فک بالام جلوعه( اصطلاحا خرگوشیه😂)
  میخاستم بدونم با ارتودنسی درست میشه و همینطور آیا برای نصب دستگاه ارتودنسی روی لثه هم عملی صورت میگیره؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar همتا گفت:

  سلام. من ۱۳ سالم هستش و چند روز دیگه باید برای ارتودنسی بروم اما خیلی میترسم آیا در هنگام انجام ارتو و قرار دادن سیم و… درد داره؟
  خیلی میترسم😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نصب سیم های ارتودنسی اصلا دردی را برای شما نخواهد داشت . نگران نباشید.

 22. Avatar آوا گفت:

  سلام دکتر.من یک سوال از شما داشتم.دندان های من وضعشون اصلا خوب نیست.می خواستم ببینم که اگر ارتودنسی کنم و بعد از مدتی دندان هام سر جاشون باستند امکانش هست که دوباره جا به جا شوند؟ و ببخشید یک سوال دیگه:درد یا احساس استرس در هر دو نوع ارتودنسی متفادت هست؟یعنی ارتودنسی متحرک رو سر پیچ هایی که سیم رو نگه میدارن شل هستند؟(یعنی میشه اون ها رو هم در آورد؟)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر طرح درمان ارتودنسی درست و بجا داده شود دندان ها جا به جا نخواند شد.

   1. Avatar رها گفت:

    سلام آقای دکتر من میخوام دندون هام رو ارتودنسی کنم میخوام بدونم دردش چقدره و اینکه توی حرف زدنم مشکل پیش میاد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. نصب سیم های ارتودنسی هیچگونه دردی ندارد. جای نگرانی نیست. در صحبت کردن نیز مشکلی بوجود نمیاید.

 23. Avatar حوری گفت:

  سلام. من ارتودنسی کردم اصلا هم درد نداشتم. 🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود بر شما.

 24. Avatar مریم گفت:

  سلام
  من پنج روزه ارتودنسی کردم و از روز اول هیچ دردی احساس نمیکنم
  فقط روی دوتا نیش هام یخورده خیلی کم فشار احساس میکنم اما درکل دردی ندارم

  این طبیعیه ؟!؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، کاملا طبیعی است و مشکلی نیست.

 25. Avatar زینب گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر. من ۲۲ سالمه و میخام ارتودنسی انجام بدم. ولی دندون های پنج فک بالا خراب هستن و نیاز ب عصب کشی و روکش دارن. میخاستم بپرسم اگر دندون های پنج رو بکشم بعد از اتمام ارتودنسی جای خالیشون پر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط متخصص ارتودنسی دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود تا جواب دقیق و درست داده شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 26. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید امروز ارتودنسی کردم و واقعا درد بدی دارم هنوزم ۱ روز نشده اینطوری شدم و قشنگ فشار وارد شده به دندونم رو احساس میکنم تازه ۱ قرص ایبوپروفن خوردم و امید وارم ک تاثیر داشتع باشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با میل کردن مسکن درد درمان ارتودنسی برطرف می گردد.

 27. Avatar نگین گفت:

  سلام
  خسته نباشی.من چهار روزه ارتودنسی دو فک انجام دادم ولی هنوز که هنوزه خیلی خیلی درد دارم درد خیلی وحشتناک و غیرقابل تحمل جوری که پشیمون شدم بنظر شما این درد تا چندروز ادامه داره و برای تسکینش چه چیزی رو پیشنهاد میکنین
  بهداشت دهانم را هم رعایت می‌کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نباید متخصص ارتودنسی معالج شما نیروی زیادی را به دندان های شما وارد کند. باید این نیرو کم کم در ماه های بعد وارد شود. مسکن میل نمایید.

 28. Avatar نازنین گفت:

  سلام من ۱۳ سالمه و در حال ارتودنسی هستم وقتی ارتودنسی میکنی زیاد درد نداره و دو الی سه روز درد خوب میشود هرکس میخواهد ارتو دنسی کند نترسد
  من آقای دکتر دندان های نیشم یکی شون خیلی کج بود والآن یک ماه است از ارتودنسی ام میگذرد و دندان هایم بهتر شدند و در حال صاف شدن هستم من دندان نهفته هم دارم آیا درد دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. خانم نازنین عزیز، مرسی از توضیحاتی که به دوستانتون میدید. بله درد ارتودنسی قابل تحمل است. اگر هم آستانه تحمل درد در بعضی افراد پایین است با میل کردن مسکن مشکل حل می شود. برای دندان نهفته نیز درد قابل تحمل است.

   1. Avatar اترین گفت:

    سلام

    منم ارتودنسی کردم و اصلا درد نداشتم ولی یه فشار خفیفی رو دندونام بود که ظرف ۴ روز بر طرف شد و سوالم اینه که من هر یک ماه یک بار مراجعه میکنم و وقتی که مراجعه میکنم برای سفت کردن خیلی درد دارم تا ۲روز ولی بعدش برطرف میشه ایا طبیعیه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. مشکلی نیست. این درد بدلیل نیروهایی که برای جابجایی دندان ها وارد می شود. طبیعیه.

 29. Avatar یاسمین گفت:

  سلام آقای دکتر من دیروز ارتودنسی ثابت شروع کردم و امروز درد شدید دارم و هیچ چیزی جز مایعات نمیتونم بخورم. حتی مسواک زدن هم سخته برام. خواستم بدونم تا چند روز این درد طول میکشه و شما چه مسکنی تجویز میکنید ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دو الی سه روز ممکن است درد بعد از درمان ارتودنسی داشته باشید. که با میل کردن مسکن درد از بین می رود.

 30. Avatar حمید گفت:

  سلام دکتر من میخواستم دندونامو ارتودنسی کنم میخوام بدونم آیا خیلی درد دارد و اگر بی حسی هم بزنند درد دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد ارتودنسی درد زودگذر است و در دو روز اول یا یک هفته اولیه طبیعی است. که آستانه و درد هر شخصی با هم فرق دارد . با استفاده از مسکن درد از بین می رود. اگر درمان ارتودنسی انجام دادید باید حتما، بهداشت دهان و دندان را بیشتر رعایت کنید.

 31. Avatar زهرا گفت:

  سلام . من ۱۷ سالمه و می خوام ارتودنسی کنم اما سوال من اینه که اول کار برای ارتودنسی آمپول میزنن یا نه
  اصلا ارتودنسی نیاز به آمپول داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.خیر، نصب براکت ها برای درمان ارتودنسی اصلا درد ندارد. و از آمپول و بی حسی استفاده نمی شود.

 32. Avatar عاطفه گفت:

  سلام آقای دکتر این مقاله ( آیا ارتودنسی درد دارد؟) در وب سایت شما مطالعه کرد بسیار عالی بود. من که اولش از ارتودنسی می ترسیدم.با جرات و شجاعت آمدم و دندان هام را ارتودنسی کردید. و هیچگونه دردی احساس نکردم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه شما . این مطالب در وب سایت برای بالا بردن آگاهی شما ها هست. خوشحالم که مفید بوده است.

   1. Avatar عرفان گفت:

    سلام اقای دکتر خوب هستین من ۱۵ سالمه و بالا دو تا دندونم که وسط هستن جلوتر اومدن رفتم دکتر گفت ارتودنسی باید کنم میخواستم ببینم درد داره یا نه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.
     مقاله مربوط به ارتودنسی درد دارد را مطالعه نمایید.

 33. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۶ سالمه بعد می خوام برم برای اورتودنسی در استان مرکزی شهرستان دلیجان میشینم بعد می خوام ارتودنسی بکنم دندونم ۴تا از عقلم عصب کشی می خواد می خواستم ببینم کجا بهتر لنجام میدن اورتودنسی بعد پولش چقدر هست اورتودنسی قستی هم انجام میدن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به نوع ناهنجاری فکی و دندانی دارد. بعد از معاینه کلینیکی متخصص ارتودنسی شما را راهنمایی می کند.

 34. Avatar احمد گفت:

  سلام دکتر چند سوال داشتم یک این که من سنم 30 سال هست آیا اورتدنسی میتونم انجام بدم فک بالام دندون هام خوب نیست. ودندان هام نیش هست دوتای بالا و چند سال طول می‌کشد تا مرتب شود .
  و سوال بعدی این که مشه تو کشور دیگه اورتدنسی کرد و برای سفت و شل کردنش برگشت به کشور که زندگی میکنم بخاطر هزینش.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 35. Avatar مهدی گفت:

  باسلام خدمت آقای دکتر ببخشید ازتون چند سوال داشتم الان من دندون های عقلم در اومده و چند روز پیش که پیش یک دندان پزشک رفتم ایشون گفتن باید هر دو دندان عقل فک پایین رو بکشی تا جا برای بقیه دندان ها باز شود می خواستم بدون آیا کشیدن دندان عقل خیلی درد داره و اینکه ایا میشه بدون کشیدن اونها و گذاشتن ارتودنسی مشکل رو حل کرد الان هم دندون هام جوری نیستن که خیلی کج و ماوج باشن ولی گفتن اگه این کارو نکنید در اینده بدتر میشی و الان هم 18 سالمه می خواستم نظرتون رو بدونم و اینکه قیمتش چقدره؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است قبل از کشیدن دندان عقل دندان های شما توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شود. برای معاینه به مطب مراجعه نمایید. راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 36. Avatar یاسین گفت:

  سلام جناب دکتر
  من ۱۳ سالمه و دندونام نامرتبه و میخوام ارتودنسی کنم به نظرتون سن خوبیه واسه این کار و اینکه درد داره ارتودنسی آیا؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی درمان می شود. سن شما برای ارتودنسی مناسب است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 37. Avatar Y گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۱۳ سالم هست و نیاز به ارتودنسی دارم در این سن اگر ارتودنسی بکنم نتیجه ابی خوبی می گیرم ؟
  و یک سوال دیگه
  اگر ارتودنسی کردم حدودا چقدر بایدطول بکشه تا ارتودنسی ها رو از دهنم در بیاورم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، سن مناسبی هست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. Avatar مهناز گفت:

  سلام من میخام ارتودنسی کنم قبلش داروی بیحسی میزنن به آدم یا نه نکنه موقع ارتودتسی خیلی درددداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در درمان ارتودنسی بی حسی استفاده نمی شود. آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر متفاوت است برخی افراد دردی احساس نمی کنند اما برخی افراد روزهای اول درمان ارتودنسی درد خفیفی را احساس می کنند که با یک مسکن ساده درد ارتودنسی قابل کنترل است.

 39. Avatar ملیسا گفت:

  سلام دکنر من ی دندان نهفته دارم و ی دندان اصلی توی فکم و دندان شیریمو کشیدن ایا باید اینپلنت کنم یا ارتودنسی ؟؟؟
  اقای دکتر من دندان نهفتمو کشیدن و دندان شیریمم کشیدم فقط دندان اصلیم توی فکمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 40. Avatar مبینامنصوری گفت:

  سلام آقای دکترمن دوسال فک بالامو ارتودنسی کرده بودم و الآن فک بالامو برداشتم و دکترم واسم نگهدارنده نذاشتن و وقتی هم ک پرسیدیم گفتن بعید میدونم برگردند دندونها وشاید فقط چن سال دیگه یه حرکت ناچیز کنه و درقبل از ارتودنسی هم زیاد مشکل کجی نداشتم فقط نیش هام در لثه درآوده بودند و دندان های یک فک بالام عقب تر از فک پایین بود یکم و الآن که سیم ها و براکت ها خارج شدند یکم درد دارم و لثم میسوزه میخاستم ببینم به نظرتون طبیعیه و من به نگهدارنده نیازندارم؟؟لطفاراهنماییم کنین ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.باید معاینه کلینیکی انجام شود. تا بتوان اظهار نظر کرد.

 41. Avatar گلی گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید..من ۱۷ سالمه و فقط دندون های پیش فک پایینم ی مقدار کج هستن
  و یک دندون پیش فک بالا هم مقداری کج هست و انگار چرخیده…
  میخوام اقدام کنم برای ارتودنسی ..
  حداقل چه مدت زمانی طول میکشه تا مرتب بشن ؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره حضورا راهنمایی می شوید. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 42. Avatar مهلت وجدانی گفت:

  سلام من دندون هام خیلی ضعیفه طوری که هر ۳ناه یکی خراب میشه .پیش دندانپزشک هم رفتم اگه از جنس دندون هایت هست. در سن3سالگی هم افتادم دندون هام وحشتناک کج هستند .میشه با این وضع ارتودنسی کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 43. Avatar اتوسا گفت:

  سلام
  ببخشید وقتی ارتودنسی میکنن درد داره یا بعدش یا اصلا درد نداره؟🤔
  من دندون های بالاییم کمی از هم فاصله دارن آیا لازم به ارتودنسی هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فاصله دندان شما با ارتودنسی برطرف می شود.میزان تحمل درد از فردی به فرد دیگر متفات خواهد بود. افرادی هستند که حتی یک مسکن ساده استفاده نمی کنند و معتقد هستند که درد ناچیزی دارند و نیاز به مصرف مسکن نیست در این میان افراد دیگری نیز هستند که آستانه تحمل درد بسیار پایینی دارند باید مسگن استفاده کنند. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 44. Avatar Fateme گفت:

  سلام آقای دکتر. من برای انجام ارتودونسی اقدام کردم اما چون فضای کافی بین دندون ها نیست به مدت دو هفته کش بین دندونام گذاشتن. دندون عقلمم دراومده. دو تا سوال داشتم این کش هاپلاستیکیه احتمالش هست لثه ها حساسیت داشته باشن؟ به جای این کار بهتر نبود دندون عقل کشیده بشه؟ اخه احساس درد دارم هنوز بعد سه روز. و اینکه حس میکنم لثه هام داره اپسه میکنه. ممنونمیشم پاسخ بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی که زیر نظرشون تحت مداوا هستید باید تشخیص بدن. چون بنده اطلاعات کافی از دندانها، شیب فکین، رادیوگرافی دندانهای شما ندارم.

 45. Avatar دینا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۲ سالمه و دو تا نیش هام از بقیه ی دندان هام بالا تر هست من به دکترم گفتم گفت سال دیگه باید ارتودنسی بکنی . می خواستم بدونم چون من ادم خیلی حساسی رو درد هستم و تحمل دردم کم هست توی سن من ارتودنسی درد داره و میشه بگید ارتودنسی رو چطوری انجام میدن ؟ بعنی یک توضیح مختصر بگید ازش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. اتفاقا شما الان در بهترین سن ارتودنسی قرار دارید. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

   1. Avatar اتوسا جهان پناه گفت:

    سلام.خسته نباشید
    من ۱۲ سالمه و حس میکنم دندون هام از هم واصله دارن
    آیا نیاز به ارتودنسی هست؟
    یا اینکه ارتودنسی درد داره؟
    ممنونم میشم پاسخ بدید ✨

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بهترین گزینه برای درمان فاصله دندانها درمان با ارتودنسی می باشد. .میزان تحمل درد از فردی به فرد دیگر متفات خواهد بود. افرادی هستند که حتی یک مسکن ساده استفاده نمی کنند و معتقد هستند که درد ناچیزی دارند و نیاز به مصرف مسکن نیست در این میان افراد دیگری نیز هستند که آستانه تحمل درد بسیار پایینی دارند باید مسگن استفاده کنند. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 46. Avatar بهاره پارسا گفت:

  سلام اقای دکتر من ی هفتس که درمان معده پیش میبرم و بعد از آندسکوپی معلوم شد ک میکروب وارد معدم شده ول الان ب مدت ۲ هفته دارو تجویز کرده دکتر سوالم اینه من هفته دیگه ارتدنسی قراره انجام بدم استرس اینو دارم که با این درمان معدم داروهای ک استفاده میکنم ارتدنسی انجام بدم یا نه فلا دست نگهدارم…این دور مورد تداخل پیدا نمیکنه..درضمن من ۳۰ سال دارم..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نه مشکلی نیست. برای درمان ارتودنسی شما کاملا ریلکس و آرامش کامل را داشته باشید. شما به این فک کنید که با انجام ارتودنسی میخاهید دندانهای مرتب و لبخندی زیبا داشته باشید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 47. Avatar الهه گفت:

  سلام دکتر جمیلیان عزیز . ارتودنسی دندانهای دخترم را دو سال بازکردید . الان بعد از گذشت دو سال دندانهاش خوب و ردیف هستن و فاصله ای باز نشده . خاستم از دقت و عالی بودن کار شما تشکر کنم.ممنون و سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پایدار باشید.

 48. Avatar hanie گفت:

  سلام.من 15 سال دارم و دندان هایم نامرتب است. سنم مناسب ارتودنسی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله مناسب است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 49. Avatar ♡~♡ گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید. آقای دکتر من ۱۴ سالمه و هفته ی دیگر قراره که ارتودنسی های فک پایینم رو بردارم و پشت دندان های فک پایینم، چسب بزنم. آیا وقتی که ارتودنسی ام رو برمیدارم، چسب های باقی مانده روی دندان رو میتراشند و کلا درد داره؟ و آیا پشت دندان هایم رو میتراشن؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نه درد ندارد . اگر کار کاملا حرفه ای و درست انجام شود شما هیج احساس دردی نخواهید داشت.

 50. Avatar Mobina گفت:

  سلام دکتر ببخشید .
  من میخوام ارتودنسی رو انجام بدم و سوالم اینه که موقع انداختن سیم روی دندون ها درد داره یا نه ؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. گاهی وقت ها در ابتدای کار ممکن است در هنگام استفاده از درمان ارتودنسی، شخص دچار احساس ناراحت کننده ای شود. این درد بستگی به سن بیمار، آستانه درد، میزان نیروی اعمال شده، وضعیت عاطفی فرد، میزان استرس او و تجربه های قبلی بیمار از درد را دارد. یکی یا دو روز اول این درد احساس میشود. با مسکن برطرف خواهد شد.

 51. Avatar رقیه گفت:

  سلام آقای دکتر، من ۳۵ سالمه، میخواستم بدونم سن من برای انجام ارتودنسی زیاد نیست و آیا جواب میده ارتودنسی توی این سن؟ ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، قابل انجام است.باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 52. Avatar R گفت:

  سلام دکتر من 14سالمه و همه ی دندان هام بجز یکی در فک بالا کج هست و دکتر هم گفته که باید یک دندان کشیده بشه میخواستم بدونم آیا کشیدن دندان درد داره؟ و اینکه فک پایین من کاملا دندان هام مرتبه ولی دکتر گفته اونم باید همراه با فک بالا ارتودنسی بشه…میشه راهنمایی کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کنید زیرا متخصص ارتودنسی در درمان و مرتب بودن دندانها ی شما تاثیرات بسزایی در دارد.

 53. Avatar . گفت:

  سلام
  منم ۶ ماهه که ارتودنسی ثابت دارم چون دندان نهفته داشتم و خیلی خوبه فقط ۳ یا ۴ روز اول کمی سخت بود .اما با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که اگر در هنگام اورتودنسی خیلی خوب از دندانهاتون مراقبت نکنین خیلی خطرناکه و ممکنه که دندانهاتون کاملا خراب شن.پس توصیه میکنم حتما حتما روزی سه بار مسواک بزنین .حواسمون باشه در عوض بعدا خیلی لبخند زیبایی خواهیم داشت
  خیلی ممنون از سایت خوبتون که اطلاعات مفیدی رو در اختیار ما میذاره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . موفق و موید باشید.

 54. Avatar marzieh گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من چند دوروزه ارتودنسی کردم ولی ی سمت فکم اصلا درد ندارم ولی ی طرف خیلی درد داره طبیعیه ک ی طرف فکم درد نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اگر شما بیمار ارتودنسی مطب ما هستید . مشکلی نیست و نگران نباشید.

 55. Avatar ... گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و فک بالام مقدار کمی جلو و دندان های پایینم کمی فشرده ب هم هستن و فشارش منو اذیت میکنه و دندان بالا صاف هستن و مشکلی ندارن دندان عقلم هم تازه دراومده و یک دندان اضافی دارم آیا نیاز به ارتودنسی هست ؟و اگه هست با شرایط بالا مشکلی نداره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. یعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد .

 56. Avatar اکرم گفت:

  این درد ناشی از ارتودنسی تا کی ادامه داره!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این درد ناشی از اینست که متخصص ارتودنسی با آگاهی کافی این نیرو و کشش لازم را به دندان ها وارد و آنها را وادار به حرکت می کنند. این درد یک یا دو روز اول می باشد . که با میل کردن مسکن درد برطرف می شود.

 57. Avatar اکرم گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من چند روزی میشه ک ارتوندسی کردم و درد دارم ۲۱ سالمه و دکتر فک بالا سیم انداختن و بعد سه هفته برا فک پایین آیا با ارتودنسی دیگه نمیشه هر غذایی رو خورد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در طول درمان ارتودنسی ثابت نباید غذاهایی با قوام سفت و سخت خورده شود زیرا احتمال جدا شدن وسایل ثابت از روی دندان وجود خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک رژیم غذایی در ارتودنسی

 58. Avatar مونا گفت:

  سلام اقاى دكتر من 12 سالمه و دندون هام يكم فاصله داره ميخوام ارتدنسى كنم ولى ميترسم كه درد داشته باشه ميخواستم بدونم شما توصيه ميكنيد ارتدنسى بكنم يا نه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی درد ندارد به شما توصیه می شود با ارتودنسی فاصله بین دندانها را ببندید

 59. Avatar asal گفت:

  سلام من چند روزه ارتودنسی کردم ولی اصلا درد نداشتم وهمه به من گفتن که خیلی درد داره آیا ممکن درد نداشتن دلیلی بر بی تاثیر بودن ارتو باشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد ارتودنسی بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند سن، جنس، آستانه درد هر بیمار، میزان نیروی اعمال شده، وضعیت عاطفی فرد، میزان استرس او و تجربه های قبلی بیمار از درد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک آیا ارتودنسی درد دارد

 60. Avatar علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر من تقریبا 12 سالمه من الان ارتوپدی در دهانمه ولی امروز باید برم اورتودنسی وصل کنم میخواستم بدونم وصل کردن ارتودنسی درد دارد؟ در طول درمان چطور؟ و چند وقت باید روی دندانم باشه ؟

  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . نیرویی که به دندان‌ها وارد می‌شود، احساس درد ناشی از حرکت دندان‌ هاست و بستگی به عواملی مانند: سن، آستانه درد، میزان نیروی وارد شده، وضعیت عاطفی، میزان استرس، و تجربه‌های قبلی بیمار از درد دارد.

   1. Avatar عاطی گفت:

    من می‌خوام ارتودنسی کنم آیا از سوزن استفاده می کنم
    و بگید درد داره لطفا راسشو بگید اگه درد داره بگید و چند ساعت طول می‌کشه و می‌خوام مشکی بزارم و یا یه رنگ خوب فرقی داره فقط بگید چجوری انجام میشه و درد داره یا نه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. براکت ها با چسب به دندان های شما چسبانده می شود. سوزنی وجود ندارد. براکت ها خیلی حرفه ای و ماهرانه نصب می گردد و هیچگونه دردی ندارد. نیروی که باعث جابجای دندان ها می شود ممکن است در یکی یا دو روز اول کمی درد داشته باشد که با میل کردن مسکن برطرف می گردد. که این آستانه درد در افراد متفاوت است. ما در مطب انواع براکت ها در رنگ ها ی مختلف را داریم با سلیقه خودتان می توانید در هر ویزیت یک رنگ را انتخاب کنید.

 61. Avatar بیتا گفت:

  سلام دکتر من 14 سالمه و دندون عقل در نیاوردم ولی دارم دندان های آخرم را هر چهار تا با هم یعنی بالا و پایین در میآورم . و فقط فک.بالای من نیاز به ارتودنسی دارد .از وقتی تو هفت سالگیم دندون های شیری ام ریخت و دندون های دائمیم در آمد کج و کوله در آمد . اگر ارتودنسی کنم مشکلی پیش نماید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . امکان ارتودنسی برای شما هست. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. پس از معاینه کلینیکی دندانها و فک به شما راهنمایی لازم داده می شود.

 62. Avatar بیتا گفت:

  سلام آقای دکتر من 13 سالمه و دندون تا قبل از هفت سالگی صاف بود ولی وقتی دندونام افتاد خیلی کج و کوله در اومد تو این سن ارتودنسی فایده ای داره ؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله انجام ارتودنسی برای شما ضروری است. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 63. Avatar علیرضا گفت:

  سلام اقای دکتر آیا ارتودنسی درد دارد؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در واقع با ارتودنسی ثابت نیرو های که بر روی دندان ها اعمال می شوند، پاسخ و واکنشی التهابی را دربر دارند که شامل درد در محیط دهان است و ناشی از حرکت دندان هاست.

 64. Avatar برات گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۵ سالمه و دندونای پاینم چهارتاش بصورت عقب و جلو هستن میخوام بدونم ارتودنسی باید کنم و درد دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمانش ارتودنسی ثابت می باشد. باید دندان شما معاینه انجام گردد. و حضورا راهنمایی می شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 65. Avatar Sanam صنم گفت:

  با سلام دکتر ۱۴سالمه میخواستم بدونم درد ارتودنسی چند روز بعد از بین می‌رود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد ارتودنسی بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند سن، جنس، آستانه درد هر بیمار، میزان نیروی اعمال شده، وضعیت عاطفی فرد، میزان استرس او و تجربه های قبلی بیمار از درد.

 66. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر من فک بالام بالای دندون نیشم دوتا دندون اضافه دراومد که من مجبور شدم دوتای زیریو بکشم یکیش بخوبی رفت سرجاش اما اون یکی جا نخورد میخواستم بدونم با ارتودنسی حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ا دیدن رادیوگرافی دندان ها و معاینه کلینیکی می توان اظهار نظر کرد.

 67. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام من 17 سالمه از 12 سالگی ارتودنسی کردم ،از بچگی درگیر دندونام بودم و همیشه باید بیشتر وقتمو تو دندونپزشکی میکردم و میکنم ،الان بخاطر وضعیت واگیره این بیماری نمیکنم به پزشک مراجعه کنم فشار زیادی رو یکی دوتااز دندونانه جوری که لثه ام بادکرده و درد زیادی داره ،ممنون میشم راهنمایی ام کنید چون فک و دهنم خیلی درد میکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با معاینه کلینیکی و دیدن رادیوگرافی می توان اطهار نظر کرد. که آیا با ارتودنسی به تنهایی مشکل برطرف می شود یا بایستی جراحی هم انجام گردد. در مطب بیمارانی را داریم که ارتودنسی و جراحی را انجام داده اند و نتیجه بسیار خوبی را گرفته اند. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 68. Avatar kimiya گفت:

  سلام
  ببخشید دکتر من وقت ارتودنسی دارم میخواستم بدونم قبل اینکه ارتودنسی انجام بشه کشی رو دندان ها قرار میگیره؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای هر بیمار فرق دارد این بستگی به ناهنجاری دندان ها دارد.

 69. Avatar یلدا گفت:

  اقای دکتز ایا هنگام ورود به مطب دکتر برای ارتودنسی برای شروع کار از چ چیز هایی استفاده میشود از ضد عفونی و ….. برای گذاشتن سیم؟!
  ممنون میشم بگین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . وسایل استفاده شده تماما استریل و توسط دستگاه اتوکلاو استریل می شود. و وسایل مصرفی نیز یکبار مصرف هستن .

 70. Avatar مبینا گفت:

  سلام،من 14 سالمه و چند هفته بعد میخوام ارتودنسی بکنم،آیا ارتودنسی درد دارد؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . مطالعه این لینک میتواند به شما کمک کند.

  2. Avatar فرشته محمدی گفت:

   سلام ببخشید برای گذاشتن براکت های ارتودنسی آیا بی حسی به دندان ها زده می شود؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    یا سلام. برای نصب سیم ها و براکت های ارتودنسی روی دندان ها اصلا از بی حسی استفاده نمی شود و نصب براکت ها دردی ندارد. شما اصلا احساس درد نخواهید کرد.

 71. Avatar نازنین گفت:

  با سلام خسته نباشید.اقای دکتر من ۲۰ سال سن دارم .دوتا از دندون های عقلم در اومده که باعث شده شکل کلی دندونام بهم بریزه و بعضی اط دندونان جلو عقب شده.با یه دندون پزشک مشورت کردم گفت نیاز به ارتودنسی داره.میخواستم ببینم ایا به نظر شما هم همینطوریه؟یعنی با کشیدن دندون عقل دندونای دیگه حالت قبلیشون رو نمیگیرن؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای درمان شما یاید ارتودنسی ثابت انجام دهید.

 72. Avatar مونا گفت:

  سلام وقت بخیر
  اقای دکتر من دو روزه ارتودنسی کردم لب پایینم ولب بالا احساس درد میکنه مشیه راهنمایی کنید
  احساس میکنم میسوزه ویکی از دندان هایم احساس میکنم سنگین شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام دو روز اول ممکنه در دندانهایتان احساس درد داشته باشید که با میل کردن مسکن برطرف می شود.

 73. Avatar نیلا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.فک بالای من نسبت به فک پایینم جلو هست دندان هایم حالت شیب جلوهست ولی دندان های مرتبی دارم برای ارتودنسی اقدام کنم دندان هایم عقب میرود ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما باید معاینه شوید و رادیوگرافی از دندانهای شما نیاز است. با مطب شماره تلفن 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 74. Avatar Ruzzn گفت:

  سلام دكتر من تو ١٤ سالگي ام دندوناي نيشم يجوري زده بيرون نميدونم منظورمو متوجه ميشين يا ن يكي زياده يكي كم بايد ارتودنسي دارع يا نه

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام دندان نیش نهفته را می توان با ارتودنسی حرکت داد و بیرون آورد.

 75. Avatar Nastaran.jo گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  من ۱۵ سال سن دارم و میخوام بدونم اگه بخوام ارتودنسی کنم نیاز به کشیدن دندان ها هست؟ و کشیدن دندان چه قدر درد دارد؟چون من تا حالا دنانم را نکشیدم و می ترسم که درد داشته باشد. مطلبی را خواندم که نوشته بود اگر دندانی کشیده نشود و با همان شکل ارتودنسی شود با درآمدن دندان عقل فرم و شکل آن تغییر میکند و دندان ها باز به شکل قبلی خود بر می گردند و کج می شوند و نوشته بود ضربه خوردن دندان هم باعث کج شدن آن می شود و من هم وقتی بچه بودم ضربه محکمی به فکم خورد و الان دندان های هر دو فکم کج شده اند و میخواهم بدانم به خاطر آن ضربه هست؟
  بعضی ها می گویند ارتودنسی عوارض هم دارد و به فک آسیب می رساند. حقیقت دارد؟
  من برای راهنمایی از کسانی که ارتودنسی انجام داده اند پرسیدم می گفتند که خیلی بد هست و درد خیلی زیادی دارد و غیر قابل تحمل است و چون سنت از ۱۱ سال گذشته است نمی توانی ارتودنسی انجام دهی و تاثیری برایت ندارد و این بیشتر من را می ترساند. میشود من را راهنمایی کنید؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام همه بیماران نیاز به کشیدن دندان ندارند و این موضوع بعد از معاینه مشخص خواهد شد. کشیدن دندان با بی حسی انجام می شود و دردی ندارد. بعد از کشیدن دندان کمی صورت ورم می کند که با مسکن و مراقبت فروکش می کند.
   علت کج شدن دندان های شما می تواند بر اثر ضربه یا ناهنجاری های فک باشد که بعد از معاینه توسط متخصص ارتودنسی با تجربه مشخص خواهد شد.
   ارتودنسی به خودی خود هیچ گونه عارضه ای ندارد و به فک و دندان آسیبی وارد نمی کند. شما در دوران ارتودنسی بیش از پیش باید به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید تا دچار پوسیدگی دندان نشوید. ارتودنسی درد ندارد و فقط استفاده از آن کمی صبوری و نظم را می طلبد. در ضمن درمان ارتودنسی محدودیت سنی ندارد.

 76. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر من 36 سالسن دارم میخاستم دندونام ارتودنسی بشه اما میترسم درد داشته باشه چون قبلا یک دندونمو که عصبکشی شده بودبیست سال پیش وپارسال عفونت کرد کشیدن اصلا بیحس نشده بود درد داشت موقع کشیدن از اون موقع کلا میترسم خودمم میدونم استانه تحملم خیلی پایینه بنظرتون من ارتودنسی انجام بدم یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان ارتودنسی نیاز به تزریق جهت بی حسی ندارد و دردی هنگام گذاشتن سیم ها وجود ندارد

 77. Avatar Zahra گفت:

  ببخشید یه سوال دیگه مدلهای مختلف ارتودنسی متحرک که بعد از دوره ثابت استفاده میشن (منظورم انودع قالبهای متحرک که شفاف یا فلزی و.. هستن) از نظر عملکرد فرق دارن؟؟ یا ایجاد درد ؟

  1. Avatar Dr Jamilian گفت:

   بسته به نوع ناهنجاری کمی تاثیر آنها متفاوت خواهد بود. متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که کدام نوع ارتودنسی متحرک یا ریتینر برای شما مناسب است. معمولا از لحاظ هزینه و میزان ماندگاری و مقاومت با یکدیگر متفاوت هستند.

 78. Avatar Zahra گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون که وقت میزارید و راهنمایی میکنید. ببخشید من به مدت یکسال ارتودنسی ثابت داشتم و الان برداشته و قالب متحرک دارم تا دندان در جایجدید فیکس بشن . اما قالب متحرکی که چند روزیه استفاده میکنم خیلی درد داره البته فقط در قسمت چپ فکم درد ایجاد میشه و در داخل فکم زخم شده که سفید است و اطرافش قرمز . چیکار کنم ؟ ممکنه این قسمت بد ساخته شده باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. حتما باید به متخصص ارتودنسی معا لج خودتان مراجعه نمایید چون در هنگام استفاده از پلاک متحرک بیمار نباید درد داشته باشد و نباید بیمار در دهانش زخم سفید و یا قرمز مشاهده شود . وجود زخم سفید و یا قرمزو بخصوص سفید در دهان علامت خوبی نیست.

 79. Avatar زلفا گفت:

  سلام آقای دکتر پسرم 17سال سن دارد از کودکی که 5 سالش بود بابرخورد به زمین یک دندان جلوی آن به زور افتاد تا چند مدت دندان ان در نیامد و دندانهای دیگر درامدن بعد چند مدت درامد ولی الان دندانهای بالای انها کلا کج شده اند بنظرشما چکاری انجام دهم با تشکر و کدام راه بهتر است که درد و کارای بیشتری داشته باشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای تصحیح دندانهای کج شده در این سن حتما نیاز به ارتودنسی ثابت است

 80. Avatar Zahra گفت:

  سلام اقای دکتر من دندان اسیابم از بقل فکم داره در میاد وروی ان دندان هست میخواستم ببینم باید این دندان رویی را بکشم تا دندان جدید را ارتودنسی کنم یا نه البته من یکم از امپول و ارتودنسی میترسم باید چه کاری انجام بدم؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   در صورتی که قوس فک شما فضای کافی برای رشد دندان ها را نداشته باشد دندان اضافه باید کشیده شود تا منجر به شلوغی دندان ها و آسیب و پوسیدگی دندان های مجاور نشود. در صورتی که برای درمان ارتودنسی و رسیدگی به این وضعیت اقدام نکنید در آینده دندان های نامتقارنی خواهید داشت که به شدت مستعد عفونت و پوسیدگی می باشند.

   1. Avatar سمیه گفت:

    سلام میخواستم بدونم اگر ارتودنسی داشته باشیم متونیم عمل لوزه انجام بدیم؟
    ممنونم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. بله با داشتن سیم های ارتودنسی می توان عمل لوزه را انجام داد

 81. Avatar Sobhan گفت:

  سلام اقاي دكتر،خسته نباشيد.
  من فك بالام نياز به ارتودنسي داره جون فكم كوجيكه و دندونام كج دراومده،دكترم بهم كفت دو راه داري:يا بايد هردو فكتو ارتودنسي كني يا اكه ميخواي فقط فك بالا باشه بايد از هر طرف تو فك بالا يدونه دندون بكشي.من فقط فك بالارو انتخاب كردم.به نظر شما اكه از هر طرف يدونه دندون بكشم بعدا مشكلي بيش نياد؟يا بعد ارتودنسي دندونام خوب مرتب ميشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 82. Avatar نیما گفت:

  من چندروزه ارتودنسی کردم ب خاطر بالا بودن و کج بودن هردوتا نیشا
  و ۱۷ سالمه
  اصلا اصلا اصلا درد نداش تا الان
  فقط روز اول موقعه غذا خوردن یه کوچولو ک اصلا مهم نبود
  یعنی فقط بقیه میترسوندن منو و میگفتن خیلی صورتت باد و ورم میکنه این حرفا
  اصلا نترسید

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   خیلی ممنون که تجربه تان را با بقیه به اشتراک گذاشتید.

 83. Avatar Sobhan گفت:

  سلام اقاي دكتر.وقتتون بخير
  دكتر بنده بهم كفتن قبل از ارتودنسي بايد ٦ ماه قالب بزاري دهنت تا دوتا فكت از هم فاصله بكيره خيلي توهم فرو رفته.ميخواستم بكم اين ججور قالبيه درد داره؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام این قالب ها می توانند متحرک و یا ثابت باشند و دردی ندارد. اگر به درد حساس هستید از قالب های متحرک ارتودنسی استفاده کنید تا در صورتی که تحمل آن برای شما سخت بود بتوانید قالب را از دهان خود خارج کنید

 84. Avatar Leila گفت:

  سلام آقای دکتر بدن من به درد نسبتا حساسه به طوری که هنگامی که به دندان پزشکی مراجعه می کنم هر دفعه تصمیم می گیریم که آخرین بار باشه قبلاً تصمیم گرفته بودم ارتودنسی انجام بدم ولی به دلیل اینکه در آخرین بار مراجعه به علت جراحی داندان عقل درد شدیدی متحمل شدم از انجام ارتودنسی منصرف شدم به نظرتون با این تفاسیر اگر ارتودنسی انجام بدم من بازم دچار درد میشم.ممنون

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام درد ارتودنسی به اندازه درد کشیدن دندان عقل نیست و در مراحل اولیه ممکن است کمی درد داشته باشید که با یک مسکن ساده قابل کنترل است. همچنین اگر متخصص ارتودنسی شما صلاح بداند می توانید از ارتودنسی متحرک استفاده کنید تا در مواقعی که احساس ناراحتی زیادی می کنید دستگاه ارتودنسی را از دهان خود خارج کنید

 85. Avatar سمیرا گفت:

  آقای دکتر من دختری 12 ساله دارم که به درد بسیار حساس است آیا برای درمان ارتودنسی ایشان روشی وجود دارد که دردی را تحمل نکند و ارتودنسی بدون درد باشد

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام قبل از شروع درمان ارتودنسی این نکته را به متخصص ارتودنسی ایشان متذکر شوید تا در طول درمان این نکته را در نظر بگیرند. میتوان شرایطی را فراهم کرد که کمترین میزان حساسیت برای ایشان ایجاد شود

 86. Avatar تینا گفت:

  کی گفته ارتودنسی درد داره اصلانم درد نداره اون هوایی میگن درد داره چرت و پرتی میگن من الان دندانم ارتودنسی هست اصلا درد ندارم.😒😒😒

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر متفاوت است برخی افراد مثل شما دردی احساس نمی کنند اما برخی افراد روزهای اول درمان ارتودنسی درد خفیفی را احساس می کنند که با یک مسکن ساده قابل کنترل است

   1. Avatar ملیسا گفت:

    سلام آقای دکتر من ۱۴سالم دندان هایم نسبتن خوب است نیاز دارم که ارتودنسی کنم ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام شما باید حضوری برای معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید. برای گرفتن وقت قبلی با شماره تلفن مطب 22011892 تماس حاصل فرمایید.

 87. Avatar ستاره گفت:

  روزبخیر اقای دکتر
  من 27 سالمه و شب اول بعد ارتودنسی یه درد خیلی خفیف روی یکی از دندنهای پایین داشتم که هموندشب یه مسکن خوردم و فعلا تا سه و چهار روز بعد ارتودنسی دردی ندارم , ایا طبیعیه که تقریبا دردی حس نشه, معنی اش این نیست که ارتو موثر نبوده, ارتو در دوفک صورت گرفته و از نوع معمول آن است, فقط هنگام مسواک و نخ یه درد کمی دارم.

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام وضعیت شما طبیعی است و مشکلی وجود ندارد برای طی دوره درمان به طور منظم به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا وضعیت شما را زیر نظر داشته باشند

 88. Avatar علی گفت:

  با سلام آقای دکتر بنده بیست سال دارم آیا برای ارتودنسی دیر نیست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 89. Avatar مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر من میخوام ارتودونسی کنم ایا اگه سینوزیت داشته باشم عیبی داره موقع سیم کشی من احساس میکنم نفسم بند بیاد میشه لطف کنید جواب بدید؟؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام هنگام انجام مراحل ارتودنسی نفس شما بند نمی آید بابت درمان سینوزیت هم به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

   1. Avatar سیما جوادی گفت:

    سلام اقای دکتر الان من ارتودنسی فک بالا را انجام دادم فقط چند ساعت اول کمی درد داشت دیگه دردی نداشتم آیا طبیعیه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. خیر، مشکلی نیست.آستانه درد در افراد متفاوت هست. بسته به فیزیولوژی افراد مختلف میزان تحمل درد از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.درد ارتودنسی درد گذرا و زودگذر است و در یکی دو هفته اولیه امری طبیعی است.

 90. Avatar سنا گفت:

  سلام دکتر من وقت ارتودنسی دارم و برای گذاشتن سیم باید بروم میخواستم ببینم موقع گذاشتن سیم درد داره یا نه؟؟

  1. Avatar A Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام گذاشتن سیم ارتودنسی درد ندارد. برای انجام درمان ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید تا نگرانی از این بابت نداشته باشید.

   1. Avatar ماندانا گفت:

    سلام. دندانهای من پیش دکتر جمیلیان ارتودنسی کردم . اینقدر حرفه ای انجام شد. اصلا درد نداشتم.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام گذاشتن سیم ارتودنسی درد ندارد. برای انجام درمان ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید .

 91. Avatar مهتاب گفت:

  سلام
  دکتر ، بنده در حدود شش سال پیش با فک خوردم زمین، الان در سن ۳۱ سالگی احساس میکنم دندان های فک بالا درست روی فک پایین جفت نمیشن و خدود دو تا سه میلیمتر فک بالا جلوار اومده، بخاطر همین هم دندان های جلوی فک بالا از حالت صاف خودشون ظاهرا خارج شدن و به سمت داخل دهانم دارند کج می شن،
  ضمنا من دندان عقلم هم در نیومده، آیا ارتودنسی در این سن نتیجه ای خواهد داد یا اصلا برای این خد از انحراف انحام آن ضروری هست؟
  ممنون از پاسختون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ارتودنسی در این سن نتیجهبخش است . لطفا از مطب یک متخصص ارتودنسی وقت معاینه بگیرید.

   1. Avatar سحر گفت:

    سلام اقای دکتر خسته نباشید . من ۱۸ سالمه و دندانهای نیش فک بالام بالاتر از بقیه دندانهام در اومد.لذا به دندانپزشک مراجعه کردم و ایشون گفتن فک بالاتون کوچیکه و ارتودنسی برای شما ممکنه جواب نده و باید کام دهانتون رو جراحی کنید اما من به دکتر دیگه ای مراجعه کردم و با درخواست خودم ارتودنسی ثابت کردم.الان نیشم با بقیه دندانهام میزون شده اما فک بالام خیلی جلو اومده.خاستم بدونم اگر بعد از ارتودنسی ثابتم ، ارتودنسی متحرک بزارم فکم عقب میره ؟ چون به قدری جلو اومده که وقتی میخندم حس میکنم تا دندان اسیابم معلوم میشه
    ممنون از پاسخگویی تون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید متخصص ارتودنسی معالج شما پاسخگو باشد زیرا ایشان شرایط دندانها، فک و رادیوگرافی دندانهای شما را دارد. بر اساس اینا طرح درمان ارتودنسی را برای شما داده است.

    2. Avatar محمد گفت:

     سلام اقای دکتر الان یه روزی میشه ارتودنسی فک بالا صورت گرفته الان تقریبا تمام دندونایی که براکت دارن درد میکنن دردشو باید تا کی تحمول کنمو.؟؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. درد ارتودنسی معمولا دو روز اول است بخاطر نیروهایی است که به دندان ها وارد می شود. می توانید مسکن میل کنید.درد ارتودنسی درد گذرا و زودگذر است و در یکی دو هفته اولیه امری طبیعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *