ارتودنسی

گونه زیبا با ارتودنسی

گونه زیبا و ارتودنسی

صاف شدن دندان ها نقش بسیار موثری در زیبایی اجزای صورت، گونه ها و لبخند شما دارد. گونه ها از اجزای کلیدی و مهم صورت هستند که با ارتودنسی تغییرات محسوسی را نشان می دهند و زیباتر به نظر می ­رسند. بررسی گونه زیبا و ارتودنسی موضوعی است که شاید خیلی مورد توجه قرار نگرفته باشد و کمتر کسی به نقش قابل توجه ارتودنسی بر زیبایی گونه و دیگر اجزای صورت پرداخته باشد.

درمان با براکت ارتودنسی باعث اصلاح طرح لبخند می ­شود. ارتودنسی توسط براکت ها ناصاف بودن دندان ها و فاصله بین دندان ها را اصلاح می کنند. ارتودنسی از بروز مشکلات پوسیدگی دندان و بوی بد دهان که ممکن است مربوط به روی هم قرار گرفتن دندان ها باشد جلوگیری می کند. بنابراین درمان ارتودنسی نه تنها برای سلامت دندان ها ضرر ندارد بلکه به سالم باقی ماندن دندان ها نیز کمک می کند.

تاثیر ارتودنسی بر روی گونه های دختری که لبخند می زند

با درمان ارتودنسی علاوه بر دندان ها گونه های شما نیز بهتر دیده می شوند و چهره شما بسیار زیباتر به نظر می رسد. به طور کلی ارتودنسی می­ تواند تاثیر قابل توجهی بر لب و گونه ها داشته باشد و متخصص ارتودنسی هماهنگی بین اجزای صورت را همواره در طول درمان ارتودنسی در نظر می گیرد.

در اغلب بیماران نیازمند به درمان ارتودنسی نامتقارن بودن صورت دیده می شود که یک متخصص ارتودنسی ماهر می تواند تمام این ناهنجاری ها را با یک طرح درمان دقیق و حساب شده درمان نماید. متخصص ارتودنسی با استفاده از ارتودنسی متحرک می تواند ناهنجاری فکین را تا قبل از بلوغ اصلاح نماید. همچنین ارتودنسی بزرگسالان برای ایجاد تقارن بین فکین و داشتن گونه ای زیبا با ارتوسرجری امکانپذیر می باشد.

ارتودنسی چگونه بر زیبایی گونه تاثیر می گذارد؟

اکثر بیمارانی که دارای گونه های کوچک یا نامتقارن هستند دچار ناهنجاری فکی و دندانی می باشند. متخصص ارتودنسی می تواند با یکی از روش های ارتودنسی متحرک یا ارتوسرجری برحسب سن بیمار وضعیت فکین را اصلاح نماید. بدین ترتیب استخوان گونه بیمار در جایگاه مناسب خود قرار می گیرد و تناسب و زیبایی در صورت بیمار پدیدار می شود.

با درمان ارتودنسی می توان هر نوع ناهنجاری فک و صورت را اصلاح کرد.  در نتیجه مرتب شدن دندان ها کل اجزای صورت و به ویژه گونه ها نیز تحت تاثیر مثبت قرار می گیرند. به علاوه مرتب کردن دندان ها باعث می­شود گونه ها برجسته تر و بسیار زیباتر دیده شوند.

قبل و بعد تاثیر ارتودنسی بر گونه های یک خانم مسن

ارتودنسی روشی برای کاهش نیاز به جراحی زیبایی گونه

روش های جراحی زیبایی گونه شامل پروتز گونه و جراحی گونه می باشد. روش های دیگر زیباسازی گونه نیز شامل تزریق ژل و تزریق چربی می باشد. هر کدام از روش های ذکر شده صرف هزینه های قابل توجه و مراقبت های پس از آن را می طلبد.  از طرفی ممکن است برای بیمار حساسیت ها یا عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. از مزیت های زیبایی گونه با ارتودنسی به بی نیاز شدن بیمار به جراحی گونه می ­باشد. حتما می بایست قبل از جراحی زیبایی گونه اقدام به درمان ارتودنسی بنمایید. زیرا زاویه صورت اصلاح می ­شود، خط لبخند زیباتر می ­شود و مهم تر اینکه گونه های ما برجسته تر و زیباتر به نظر می رسند.

با انجام درمان ارتودنسی بدون پرداخت هزینه اضافه جراحی زیبایی و صرفه جویی در وقت، علاوه بر زیبایی گونه به سلامت و بهداشت دندان های خود نیز کمک کرده اید. در هیچ کدام از روش های زیبایی گونه تقارن گونه ها صددرصد نمی ­شود در نتیجه پرداخت هزینه اضافی برای نتیجه ای نامعلوم منطقی نمی ­باشد. ارتودنسی یک عمل سرپایی بدون عوارض می ­باشد که تضمین کننده تقارن و زیبایی صورت شما است. درمان ارتودنسی کمک می­کند بدون پرداخت هزینه زیبایی گونه اجزای صورت شما بسیار زیباتر از قبل دیده شود.

دست یابی به گونه زیبا با ارتودنسی نیازمند این است که به یک متخصص ارتودنسی ماهر مراجعه کنید که به پروفایل صورت شما کاملا توجه کند و قبل از انجام ارتودنسی تمام زوایای صورت شما را بررسی کند.

سوالات متداول گونه زیبا با ارتودنسی

1-ارتودنسی چه تاثیری بر زیبایی گونه و لب ها دارد؟

دندان های نامنظم و فکین ناهنجار منجر به بد فرم دیده شدن لب ها و گونه ها می شوند. بعد از ردیف شدن دندان ها و اصلاح فکین با ارتودنسی علاوه بر زیبا شدن طرح لبخند بیمار، گونه ها هم زیباتر دیده می­ شوند.

2-برای زیبایی گونه درمان ارتودنسی در اولویت است یا جراحی بینی؟

برای مطلوب شدن نتایج درمان اول باید ارتودنسی انجام شود و سپس اقدام به جراحی بینی کرد. در مواقعی که حرکت فکین با ارتودنسی انجام می شود، موقعیت گونه ها و بینی نیز بر روی صورت تغییر می کند. بنابراین برخی از بیماران بعد از درمان ارتودنسی از جراحی بینی بی نیاز می شوند.

3-آیا بیمه هزینه زیبایی گونه با ارتودنسی را پرداخت می نماید؟

بیمه های دولتی هزینه ارتودنسی برای زیبایی گونه را پرداخت نمی نمایند. اما برخی از بیمه های تکمیلی تمام یا بخشی از هزینه ارتودنسی را پرداخت می نمایند. این مورد را در قرارداد بیمه تکمیلی خود جستجو نمایید و یا از نماینده بیمه خود سوال کنید.

4-آیا زاویه سازی فک و گونه با ارتودنسی امکانپذیر است؟

بیمارانی که دچار ناهنجاری فکی و دندانی می باشند از گونه و فک زیبایی برخوردار نیستند. زمانی که درمان ارتودنسی این بیماران تکمیل می شود و گونه ها و فکین در جایگاه مناسب خود قرار می گیرند، بیمار به گونه و زاویه فک استانداردی دست می یابد.

5-برای زیباتر شدن گونه با ارتودنسی در چه سنی اقدام کنیم؟

بیماران دچار ناهنجاری فکی و دندانی می توانند از سن 7 یا 8 سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند. متخصص ارتودنسی می تواند تا قبل از سن بلوغ فکین بیمار را تحت درمان ارتودنسی با دستگاه متحرک قرار دهد. زیرا قبل از سن بلوغ فکین نرم هستند و شکل پذیری بهتری دارند. بزرگسالان نیز می توانند با ارتوسرجری به زیبایی فکین و گونه ها بعد از سن بلوغ دست یابند.

دکتر جمیلیان
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2 دیدگاه برای “گونه زیبا با ارتودنسی

 1. Avatar بهارلو گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر
  من دو سال هست که تحت درمان ارتودنسی هستم و دکترم نظرشون این بود که دندان ها باید عقب بره و دو دندان 5 از بالا رو کشیدن و همچنین از پایین
  ولی متاسفانه دندان ها زیاد عقب رفته و تاثیر بدی روی چهره گذاشته
  میخواستم بدونم راه حلی برای جلو آوردن فک هست
  با احترام

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *