پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).

ارتودنسی متحرک

شکل1- نمونه دستگاه ارتودنسی متحرک

دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

ارتودنسی ثابت

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی، لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.اگر مینای دندان از بین برود و یا پوسیده شود و عاج دندان آشکار شود، دندان در موقعیتی قرار می گیرد که احساس درد خواهیم کرد.

20. رنگ دانه روی مینا چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، دلایل ژنتیکی و وراثتی، ابتلا به برخی از بیماری ها ، مصرف برخی داروها و برخی دهانشویه ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، آسیب به دندان‌‌‌‏ها، مصرف غذاها و نوشیدنی‌‌‌‌‏های رنگی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا و باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد. بنابراین برای حفظ سلامت لثه در حین ارتودنسی بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

22. بوی بد دهان چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند. پیشنهاد می شود در حین درمان ارتودنسی از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز فراموش نشود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2,678 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar راضیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه
  ببخشین سوالی ک من داشتم ارتودنسیم یکسال شده و آقای دکتر سیم هارو دراوردن واسه فک پایینم پشت دندونام سیم زدن و واسه فک بالا هیچ سیمی نزدن قالب گیریم کردن گفتن دو هفته طول میکشه تا ساخته بشه امکان داره توی این دو هفته دندونای فک بالام به حالت اول برگرده؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر، اگر طرح درمان مناسب توسط متخصص ارتودنسی انجام گرفته باشد اتفاقی نمی افتد.

 2. Avatar رز محمدی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من 35 سالمه دندونامو ارتودنسی کردم فک بالا سمت چپ دندون شماره 2 رو مادرزادی ندارم فضاش کامل بسته س الان برا متقارن شدن دندونای فک بالا و پایین دکترم میگه دندون شماره 4 بالا و دو تا دندون شماره 4 فک پایین باید کشیده بشه میخواستم نظر شما رو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در این خصوص از مطب وقت معاینه بگیرید. خیلی فاکتور در تصمیم گیری نقش دارد. بدون اطلاعات کافی نمی توان اظهار نظر کرد. معاینه رایگان است.

 3. Avatar فریما گفت:

  سلام خسته نباشید … من تازه ارتودنسی کردم خواستم بپرسم اگر یک شب نشه مسواک زد اتفاق بدی میفته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در طی درمان ارتودنسی باید بهداشت دهان و دندان بیشتر از قبل رعایت شود.

 4. Avatar آرزو كاظمي گفت:

  با سلام
  من دخترم دوسال هست كه ارتودنسي كرده الان بعد ازدوسال قراره باز كنه منتها نيش هاي كناري يك مقداري هنوز فاصله دارند و فضا وجود داره دكتر گفته بايد كامپوزيت بشه آيا بنظر شما درمان بطور كامل انجام شده ؟ آيا راهي هست كه با همين ارتودنسي اين فاصله حل بشه .
  يك سوال ديگري كه دارم اينكه در ابتداي ارتودنسي دكتر فقط عكس فتوگرافي گرفت و opg و عكس سفالومتريك اصلا نخواست كه بگيريم !! ميشه منو راهنمايي فرماييد .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. می توان با درمان ارتودنسی فاصله بین دندان ها را بست. حتما باید قبل از درمان ارتودنسی opg و رادیوگرافی سفالومتری گرفته شود. دندانپزشک معالج شما متخصص ارتودنسی نبوده دندانپزشک عمومی بوده است.

  2. Avatar آرزو گفت:

   سلام آقاي دكتر
   دكتر متخصص ارتودنسي هستند حداقل در تابلو و مهرشون اينطور نوشته الان كه شما اين رافرموديد من بيشتر از قبل نگران شدم . نگرفتن اين عكسها نقصي در معالجه انجام مي دهد ؟ لطفا منو راهنمايي كنيد ممنون

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. حتما باید عکس قبل از درمان گرفته شود تا مسیر درمان مشخص گردد. از سوی دیگر ریشه های دندان ها باید قبل از درمان دیده شود. تا نوع حرکت دندانی و مسیری که درمان ایجاد می کند هموار گردد. همیشه به دانشجویان در دانشگاه یاد می دهیم که قبل از درمان ارتودنسی باید دو رادیوگرافی opg و سفالومتری را بگیرند. ضمنا با درمان ارتودنسی می توان فاصله را بست و دیگر نیازی به کامپوزیت نیست.

 5. Avatar علی گفت:

  با عرض سلام خدمت جناب دکتر و تیم ایشان
  لبخند لثه ای یکی از اطرافیان با ارتودنسی توسط مینی اسکرو برطرف شد. البته ایشون 27 سالشون بوده و من 38 سال.
  اطلاع دارم که شرایط هر شخص متفاوت هست اما چون ساکن تهران نیستم فقط می خواستم بدونم اگه شرایطم مشابه ایشون هم باشه با توجه به سنم امکان استفاده از این روش را دارم یا خیر؟ اگه نتیجه قطعی نیست ممنون میشم احتمال موفقیت را با توجه به سن بنویسید.
  (دندان هام کاملا ردیف هستند و نیازی به ارتودنسی از این بابت ندارم اما برای رفع این مشکل حاضرم بریس ببندم)
  با تشکر بسیار

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام.بله، لبخند لثه ای شما با درمان ارتودنسی و جراحی درمان می شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لبخند لثه ای

   1. Avatar علی گفت:

    ممنونم بابت پاسختون جناب دکتر
    لینک ارسالی را به طور کامل مطالعه کردم. امکانش هست به صورت اختصاصی بفرمایید که با توجه به سنم (38 سالم هست) با ارتودنسی و استفاده از اسکرو (بدون جراحی) این مشکل قابل حل هست یا فقط گزینه جراحی را دارم؟ (چون شنیدم این روش بعد از 30 سالگی موفقیت کمی داره به این خاطر میپرسم که بدونم صحت داره؟)

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای برطرف کردن مشکل ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است. با مینی اسکرو قابل درمان نیست.

 6. Avatar مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید من ارتودنسی کردم و دکترم گفته یک سال بیشتر لازم نیست روی دندونت باشه
  و الان شش ماهه ک از وقت برداشتنش گذشته
  ینی من این شش ماه حتی نرفتم معاینه شم
  میخواستم بدونم مشکلی نداره روی دندونم بمونه؟
  چون از وقت موعودش گذشته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهتر بود طبق دستورات متخصص ارتودنسی معالج خود عمل می کردید. توصیه می شود در اولین فرصت به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید.

 7. Avatar امیر گفت:

  با سلام
  من دو روز قبل از ارتودنسی برای ترمیم دندانهایم رفتم برای یکی از اونها که نزدیک به عصب بود محافظ عصب گذاشت بعد از دوروز ارتودنسی کردم الان اون دندون بشدت درد داره طبیعی هس یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. سیم ارتودنسی باید باز شود و بعد از انجام دندان عصب کشی و درمان ریشه سیم ارتودنسی نصب گردد.

 8. Avatar محبوبه گفت:

  سلام من بعد دو سال ارتودنسیامو باز کردم ، مشکلم جلوزدگی دندان های بالام بود ک ارتودنسی کردم. الان دندونای بالام شیب پیدا کرده ب سمت جلو. چیکار باید کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنده از شرایط دندان ها قبل و بعد از درمان ارتودنسی شما اطلاعی ندارم. اتفاقی که الان برای شما پیش آمده بستگی به طرح درمان متخصص شما دارد. زمانی که جلوزدگی فک را داشتید باید دندان ها به عقب هدایت شود. مانند اورجت و یا غیره. بنابراین از متخصص معالج خود سوال بفرمایید. در صورت پاسخ از طرف بنده باید حضوری دندان ها معاینه گردد و رادیوگرافی قبل از درمان را همراه داشته باشید.

 9. Avatar اتنا گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر من الان نزدیک یک ساله از تایم ارتودنسیم میگذره و ریتینر ثابت گذاشتم بعد الان حس میکنم یکم بین دندون پایینم فاصله افتاده درمانش چیه یعنی باز ارتودنسی نیاز دارم خواستم غیر دکتر خودم نظر شمارو بدونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنظر می رسد که شما درمان ارتودنسی را نزد متخصص ارتودنسی انجام نداده اید. اگر کار ارتودنسی ثابت بطور صحیح و اصولی توسط ارتودنتیست باتجربه انجام شود بازگشت نخواهد داشت.

 10. Avatar زهره گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  ببخشید باید حتما برای ارتودنسی دندان عقل کشیده شود؟ یا اگر در حین پروسه دندان عقل درآید باید چیکار کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. تشخیص کشیدن یا نکشیدن دندان عقل را به متخصص ارتودنسی معالج خود بسپارید. اطلاعات بیشتر کشیدن دندان عقل و درد

 11. Avatar سارا گفت:

  سلام اقای دکتر. من دکترم برای ارتودنسی دندونم گفتش که باید دندون وسط فک پایینم رو بکشم همینطور دو تا دندون پشت نیش تو فک بالا. میخواستم بدونم اینکه دندون کشیده میشه توی تلفظ کلمات خیلی تاثیر داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. جایگزین دندان کشیده شده دندان اصلی خودتان قرار می گیرد. فضا، قرار نیست خالی بماند که سبب تغییر در تلفظ کلمات شود.

 12. Avatar ایسان گفت:

  سللم خسته نباشید ایتکه میگن قبل از ارتودنسی دندان های خراب رو درست کنید چرا اگه درست نکنیم و ارتودتسی کنیم چی میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بطور کلی برای اینکه پوسیدگی دندان پیشرفت نکند باید دندان های پوسیده سریعتر درمان شود. ضمنا در طول درمان ارتودنسی در بین سیم های ارتودنسی گیر غذایی بوجود میاید بنابراین باید رعایت بهداشت و دهان و دندان بیشتر از همیشه انجام گردد و دندان های پوسیده نیز درمان گردد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پوسیدگی دندان و ارتودنسی

 13. Avatar تارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر دکترمن دندونای نیش بالام بیرون زده بودن الان حدودیکسالونیمه ارتودنسی انجام دادم حدودا۴ماهه دکترم گفته ازکش ذوذنقه بین نیشای بالاوپایین استفاده کنم مشکلم اینه اون دندون نیشم که بالاتربودالان خیلی پایین اومده وریشه ش ازلثه بیرون زده ممکنه لثم بیاد و روشو بپوشونه یاهمین جوری میمونه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید با متخصص ارتودنسی معالج خود که از شرایط دندان شما مطلع است مشورت نمایید.

 14. Avatar ملیسا گفت:

  سلام خسته نباشید من رشت هستم و دکترمم رشت بود الان رفته تهران مطب زده منم الان ۳ ماه منتظرم برم ارتودنسیم در بیارم هم کشایه رنگیش در اومده هم براکتش ولی دکترم اصن جوابمو نمیده فک کنم اون مطبی هم که داشته بسته اونجا رو بنظرتون الان چیکار میتونم بکنم به هر دکتریم گفتم گفته باید نامه دکتر باشه
  کار دیگه ای نمیشه انجام بدم ؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هر متخصص ارتودنسی مسولیت دارد که در برابر بیمارانش پاسخگو باشد. شما می توانید به مطب من مراجعه کنید و من باقیمانده کار شما را انجام خواهم داد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر، خسته نباشین. ببخشید ارتودنسی ثابت چطوریه؟ یعنی جای خالی دندان های کشیده شده پرمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر در حین درمان ارتودنسی ثابت نیاز به کشیدن باشد جای خالی انها با ارتودنسی ثابت پر می شود.

 16. Avatar فلطمه امانی گفت:

  سلام آقاي دكتر وقت بخير، دخترم دارای انحراف فک است و 8 سال دارد ایا باید درمان را شروع کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید هرچه سریعتر درمان شروع شود. درمان به موقع باعث می شود که دختر شما در اینده نیاز به جراحی فک نداشته باشد و با ارتودنسی به تنهایی انحراف فک ایشان درمان شود . در غیر اینصورت دختر شما نیاز به جراحی به همراه ارتودنسی ثابت خواهد داشت

 17. Avatar مانلی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دندون هامو سه سال پیش ارتودنسی کردم بخاطر مهاجرت الان یکساله نتونستم برم عوضشون کنم مشکلی برام پیش نمیاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در طول درمان ارتودنسی دندان ها باید ماهی یکبار توسط متخصص ارتودنسی معاینه و سیم های ارتودنسی تنظیم گردد.

 18. Avatar پگاه گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید…
  بنده ۱۳ ماهه که ارتودنسی کردم هر دو فک مرتب شدن به جز دندان نیش که کج باقی مونده دلیل اینکه تا به الان اصلاح نشده چی هست؟!(درمان توسط متخصص ارتودنسی انجام شده) ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. شما در این خصوص باید با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت نمایید. نوع ناهنجاری، شرایط ناهنجاری، موقعیت دندان ها، شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. تاثیر گذار هستند. در فضای مجازی بدون اطلاعات کافی و معاینه توضیح بیشتری را نمیتوان داد. ولی قاعدتا باید با طرح درمان صحیحی که توسط ارتودنتیست باتجربه انجام می گیرد باید دندان ها صاف و مرتب شوند.

 19. Avatar مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید من شهریور ۹۸ ارتودنسی کردم ولی هنوز دندون های فک پایینم مرتب نشده و بالا پایینه یعنی دندون های آسیاب در سطح پایین تر و دندان های پیشین درسطح بالاتری قرار دارند. از نظر شما مشکل از کجاست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امروزه تمامی درمان ها به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش های مدرن ارتودنسی مطلع باشد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید.

 20. Avatar کرمی گفت:

  سلام دکتر بنده ۵روز ارتودنسی کردم بعد روزی ۳تا۵ نخ سیگار میکشم ایا برای درمان ارتودنسی بد هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سیگار و دیگر دخانیات علاوه بر سلامت عمومی بدن روی دهان و دندان نیز تاثیر منفی دارد. کشیدن سیگار در طول دوره درمان ارتودنسی ضرر دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک تاثیر سیگار بر درمان ارتودنسی

 21. Avatar سمیرا گفت:

  سلام من میخوام ارتودنسی کنم ولی اگر بعدا نتوانم هر ماه سر وقت معاینه انجام بدهم آیا ضرر دارد به دندان هایم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما بیماری که تحت درمان ارتودنسی قرار میگیرد بایستی به طور مرتب تحت کنترل باشد. حالا اگر در شهرستان هستید و پر مشغله می باشید باید دو ماه یکبار به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که با وارد کردن نیرو دندان ها حرکت می کنند. سیم ها به تنهایی کاری انجام نخواهند داد.

 22. Avatar محمد گفت:

  سلام خدمت شما میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی چقدر میشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دارد. تعرفه هزینه ارتودنسی برای هر یک از ناهنجاری های فک و دندان متفاوت است. بنابراین برای تعیین هزینه دقیق ارتودنسی مراجعه حضوری به متخصص ارتودنسی ضروری است. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar رها گفت:

  سلام آقای دکتر من یک سال نیم هست که ارتودنسی کردم و دو ماه دیگه قراره بردارم براکت هارو و الان احساس میکنم از بالا براکت تا لثه ترک گرفته باید چه کاری انجام بدم؟
  نیازه جدی بگیرمش
  ترک خیلی جزئیه و امکان داره که چسب باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. براکت ارتودنسی از دو جزء تشکیل سیم ارتودنسی و بریس است که طی فرایندی بر روی دندان ها قرار می گیرد. براکت ها دارای یک یا دو شیار هستند که سیم ارتودنسی از میان آن رد شده می شود. برای آشنایی بیشتر به این لینک مراجعه نمایید. انواع براکت های ارتودنسی

 24. Avatar مهدیس گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه
  من پلاک شفاف فک پایینم ترک خورده میخواسم ببینم اشکالی نداره؟ اگه اشکال داره خودم با چه چسبی میتونم درستش کنم؟
  لطف میکنید جوابمو بدین سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای قالب گیری و تهیه پلاک ارتودنسی جدید به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید.

 25. Avatar سارا احمدی گفت:

  سلام
  من ۱ ماهه ارتودنسی کردم ، ۴ ماه بعد قراره ازدواج کنم ، می خواستم بپرسم امکانش هست برای یه هفته ارتودنسی هامو بردارم برای روز عروسیم ؟
  بعدش دوباره ارتودنسی کنم
  میترسم مشکلی برای دندان هام به وجود بیاد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است با متخصص ارتودنسی خود در این خصوص مشورت نمایید. تا ایشان با توجه به شرایط دندان های شما راهکار مناسب در اختیارتان قرار دهند.

 26. Avatar امیر علی گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من یکی از دندونانی نیش فک بالام،بالاتر از یقیه دندونام در اومده بود،دکترم بهم گفت که به نسبت فکت دندونات درشته و باید دو تا دندون از فک بالا بکشی دو تا فک پایین،حالا الان یک سال و شیش ماه از طول درمانم گذشته داره رو فک پایینم کار میکنه و فاصله ای که بین دندونام ایجاد شده رو پر میکنه و دندونا رو از عقب میکشه جلو،ولی رو دندون شماره هفتم هم فک بالا هم پایین براکت نذاشته که اینم حرکت کنه بیاد جلو،آقای دکتر مشکلی ایجاد نمیکنه؟بعدا که ارتودنسیمو باز کنم باعت نمیشه دندونام به عقب حرکت کنه دوباره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین🙏🏻

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از متخصص ارتودنسی معالج خود بخواهید که فاصله بین دندان های شما بسته شود. حالا یا با براکت ارتودنسی یا بند ارتودنسی باید فاصله ها بسته شود.

 27. Avatar پروانه گفت:

  سلام. آقای دکتر آیا نداشتن یک دندان هم با درمان ارتودنسی اصلاح می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی دندان غایب را می توان درمان کرد.

 28. Avatar ستاره گفت:

  با سلام خسته نباشید. آقای دکتر من دندون هامو ارتودنسی کردم یک سال هم گذشته، و در جلسه چکاب آخر قرار بود هفته ی بعد من ارتودنسیم رو باز کنم و ریتینر بذارم ولی متاسفانه دکتر معالج من فوت شدن آیا میتونم برای ادامه ی کار بیام خدمت شما؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید پرونده مراحل درمان، را از منشی مطب متخصص ارتودنسی معالجتان همراه داشته باشید. این پرونده شامل رادیوگرافی دندان ها قبل از درمان ارتودنسی شماست و غیره.

 29. Avatar علی گفت:

  باسلام میخواستم بپرسم بعد از خوردن وعده غذایی باید ۱۵ یا ۲۰ دقیقه بگذره تا مسواک بزنیم؟یا باید بلافاصله و سریع مسواک بشه؟اخه میگن سریع مسواک زدن بدتر دندون رو خراب میکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود بعد از هر وعده غذایی که دیگر لازم نیست چیزی خورده شود سریعا دندان ها را مسواک بزنید.

 30. Avatar متین گفت:

  سلام
  بنده ۳ روزه که ارتودنسی کردم و یکی از پلاک هام شل شده و وقتی دست میزنم تکون میخوره و یکی دیگه هم خودم احساس میکنم جا به جا شده آیا این طبیعی هست و در عرض سه روز دندون های جلوم تغییر کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید تا بررسی و اصلاح شود. ممکن است در اثر استفاده از مواد غذایی سفت براکت ارتودنسی از دندان جدا شده باشد.

 31. Avatar محمدرضا گفت:

  سلام
  چند سال پیش که دندونام سالم بودن دکتر میگفت برای ارتودنسی باید دندونای4 رو بکشی
  ولی چند وقت پیش دندان های 5 رو از سه طرفم کشیدم، آیا میتونم ارتودنسی کنم؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید.

 32. Avatar فائزه گفت:

  سلام من چندساله ارتدنسی کردم الان که نگهدارنده ثابت دارم یه مشکلی هست الان خط وسط دندانها رو هم نیست درمانش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما درست نبوده. ناهماهنگی خط وسط دندان ها در نقطه زیبایی شناختی صورت واقع شده و بسیار واضح و آشکار است. و با درمان صحیح ارتودنسی باید در جای درست قرار گیرد. احتمالا شما درمان ارتودنسی را نزد متخصص انجام نداده اید. حتما باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 33. Avatar نیکا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه.دوتا دندون پیشین فک بالام از هم فاصله دارن و فک بالام جلوتر از فک پایینم هست،میخواستم بدونم ارتودنسی هردو فکم لازمه؟دندون ها ی فک پایینم کاملا یکدست هستن،و اینکه ارتودنسی ثابت برام خوبه یا متحرک؟و اینکه جلو بودن فک بالام با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ قطعی به سوالات شما نیاز به یکسری اطلاعات است. مثلا شیب دندان ها، وضعیت دندان ها، رادیوگرافی و غیره. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد سپس به صورت حضوری توضیحات لازم داده می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 34. Avatar افشین گفت:

  سلام من میخوام دندونام رو ارتودنسی کنم پیش یه متخصص رفتم بعد دیدن عکس بهم گفت من دندونام ریشه های کوتاهی دارن و باعث لق شدن دندونام میشه و نباید انجام بدم و ریسک انجام دادنش زیاده من باید چی کار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر ریشه خیلی کوتاه باشد و تحلیل وجود داشته باشد. بله، نمی توان درمان ارتودنسی انجام داد. ولی گاهی اوقات ریشه دندان کوتاه است ولی تحلیل وجود ندارد می توان درمان ارتودنسی را انجام داد. آنچه که باعث عدم درمان ارتودنسی می شود تحلیل ریشه دندان است. (باید بین کوتاهی ریشه دندان و تحلیل آنها فرق گذاشت)بنابراین بهتر است با آوردن رادیوگرافی دندان ها به مطب مراجعه فرمایید. تا پس از بررسی رادیوگرافی و معاینه دندان ها جواب قطعی و نهایی به شما داده شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 35. Avatar مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من سه سال پیش ارتودنسی کردم و برگشت امکانش هست مجدد ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر درمان ارتودنسی نزد ارتودنتیست باتجربه انجام گیرد امکان برگشت ارتودنسی وجود ندارد.

 36. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۵ ماهه ارتودنسی کردم و توی این مدت ۷ تا از براکت هام شکسته و از چند نفر که قبلا تجربه ارتودنسی داشتن و در حد من هم رعایت میکردن پرسیدم گفتن توی طول درمانشون اصلا براکت نشکوندن
  میخواستم بدونم اینکه من براکت هام زود میکشنه ممکنه ایراد از کار دکترم باشه؟
  این موضوع هم هست که از صافی دندونام توی این مدت راضی نیستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید.

 37. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر من برای ارتودنسی دو دندان از فک بالا و یک دندان از پایین کشیدم الان بین دو دندان جلو فک پایینی فاصله افتاده پزشکم گفت خوب میشه اما نگران هستم به نظرتون درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما قبل و حین درمان ارتودنسی ندارم. اگر طرح درمان متخصص ارتودنسی شما به گونه ای بوده است که باید دندان کشیده شود. بنابراین ایشان باید با مهارت و تبحر خاص این فضا ها را با درمان ارتودنسی بتواند ببندد.

 38. Avatar زینب گفت:

  سلام یک ماه پیش فک بالا ارتودنسی کردم دیروز هم فک پایین رو ارتودنسی کردم فک بالا اولش به دندون های شماره ۲ سیم وصل نکردن اونا ام رفتن عقب و صاف شدن دو روز بعد از ارتودنسی سیمش در رفت و یه سیمی که شکل فنری داره واسم انداختن الان که یک ماه از ارتودنسی فک بالا میگذره کاملا مشخصه که دندون های شماره ۱ اومدن جلوتر و از تو آیینه که نگا میکنم به سمت بیرون کج شدن( بیشتر از قبل ) خواستم بدونم این وضعیت طبیعیه و درست میشه و اینکه باز هم ممکنه جلوتر بیان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما قبل و حین درمان ارتودنسی ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 39. Avatar ستایش گفت:

  سلام
  من.نزدیک یک ساله فک بالا رو ارتودنسی کردم دیروز فک پایین رو شروع کردم
  دکترم یک چیز برجسته رو روی یک از دندون هام گذاشته که براکت نشکنم ولی من با اون اصلا نمیتونم غذا بخورم یا فکم رو کامل ببندم
  میشه بهم بگید برداشتنش ضرر داره یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه سیم دندان های پایین شکسته نشود. موادی از جنس کامپوزیت روی دندان قرار می دهند. دندان های بالا برخوردی به دندان های پایین نداشته باشد که باعث شکستن سیم و براکت شود. اگر این واقعا شما را آزار می دهد با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت نمایید.

 40. Avatar ارش گفت:

  ایا هر جقدر زمان بیشتر ریتینر روی دهان قرار بگیرد بهتر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طبق توصیه متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر، استفاده از پلاک دندان بعد از درمان ارتودنسی جهت کامل کردن این درمان ضروری است. مدت زمان استفاده از ریتینر در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. بستگی به طرح دندان متخصص ارتودنسی، سن و شرایط دندانی فرد دارد.

 41. Avatar سمیه گفت:

  سلام وقت بخیر .من ایران زندگی نمیکنم میخواستم بدونم اگه ایران ارتودنسی انجام بدم امکانش هست که ادامشو اینجا انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، طرح درمان ارتودنسی که متخصص ارتودنسی معالج شما برنامه ریزی می کند. باید تا اتمام درمان نزد خودشان ادامه یابد.

 42. Avatar فاطمه گفت:

  سلام
  من دوسال پیش دندونام ارتودنسی کردم دکترم بهم گفت دندون ۴ فک بالام باید بکشم اما من قبول نکردم حالا که ارتودنسی هام برداشتم دندونام دو فکم صاف شده اما دندون های فک بالا جلو هستن و احساس میکنم شیب داره و وقتی میخندم بیشتر تو چشم میزنه میخواستم بدونم به جز ارتودنسی کار دیگه برای حل مشکلم هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. اصولا در سن بالاتر از بلوغ مشکلات فکی علاوه بر ارتودنسی ثابت نیاز به جراحی فک هم دارد.

   1. Avatar داروگ گفت:

    با سلام و وقت بخیر
    من یک سوال اساسی دارم
    در مورد congenitally missing lateral incisors روش canine substitution همراه با بستن فضا، آیا خطر tongue thrusting و sleep apnea و tmj وجود دارد؟
    در برخی بیماران مشاهده شده که فضای دهان به قدری کوچک شده که زبان بیمار در دهانش جای کافی برای جا گرفتن ندارد. و من میخواستم بدانم احتمال این مسئله تا چقدر است؟
    امروزه من در آمریکا و اروپا دیدم که ترجیحشان بر ایمپلنت و باز مردن فضا عست و در مواردی که بیمار نمی خواهد هزینه ی زیادی پرداخت کند روش بریج مری لند را به بیمار پیشنهاد میکنند که بریج ها تحلیل استخوانی را افزایش می‌دهند و خط لثه را بالا می‌برند و می‌توانند دندان های کناری را لق کنند و خودشان مشکلات اضافه ایجاد کنند هست.
    هرچند ایمپلنت ریسک های خودش را دارد و بزرگ ترین نگرانی و ترسم عفونت implantitis است اما به جایش مشکل کوچک شدگی فک را نخواهم داشت.
    من یک خانم بیست ساله با نداشتن مادرزادی لترال انسایزر های فک بالا هستم و البته میزان بسیار کمی هم overjet دارم برای انتخاب روش مناسبم بسیار نگران و آشفته چ هستم.
    در حال حاضر هم فضای کافی برای ایمپلنت در طرف چپ ندارم اما در طرف راست پنج میلی متر فضا دارم و دکتر پرایودانتیکس پیشنهاد کرد که دندان پنج و شش طرف چپ تراش بخورند تا دو میلی متر فضای اضافه برای طرف چپ به ما بدهند تا در هر طرف پنج میلی متر فضا برای دو ایمپلنت سیف داشته باشیم اما پزشک ارتودانتیکس با تراش دندانی ام مخالف است و احتمال پوسیدگی را بالا میبرد و اورال هایجین زیادی نیاز دارد و تمایلش بستن فضا هست اما مسئله ی نگران کننده برای شخص خودم کوچک شدگی فک بالا و تی ام جی هست.
    و همچنین مت هیپودنشیا شدید دارم و بیست و شش دندانه هستم و حایی برای کشیدن دندان های بیشتر ندارم و علاوه بر لترال اینسایزر های فک بالا، دندان های آسیابی شماره ی هفت را هم ندارم.
    بسیار خوش حال میشوم اگر بتوانید مرا راهنمایی کنید.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. دوست عزیز، زمانی که دندان غایب به صورت مادرزادی وجود دارد. بهترین گزینه برای بستن فضای خالی درمان ارتودنسی است. بستن فضا با درمان ارتودنسی باعث مشکلاتی از قبیل tongue thrusting و sleep apnea و tmj نمی گردد. بستن فضا با درمان ارتودنسی نتیجه بهتری دارد تا با بریج یا ایمپلنت. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها دندان غایب و دندان از دست رفته

 43. Avatar مهدی گفت:

  سلام امکانش هست موقع ارتودنسی دندان پر کرد یا کشید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، در طول درمان ارتودنسی می توان دندان را پر و یا عصب کشی کرد.

 44. Avatar مهسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  با ارتودنسی فک بالا میشه یه کاری کرد دندون های جلویی یه کم بالاتر برن ؟ مثلا با استفاده از کش های الاستیکی که بین براکت های بالا و پایین انداخته میشه میشه این کار رو کرد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، می توان با یکسری از درمان ارتودنسی انجام داد. فاکتورهایی که در تصمیم گیری درمان موثر است مانند شیب دندان ها، وضعیت فکین، شرایط سن، رادیوگرافی و غیره. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

   1. Avatar ماندانا گفت:

    سلام آقای دکتر سلام دکتر آیا داشتن ایمپلنت و روکش مانع درمان ارتودنسی ست؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. روکش دندان مانعی برای درمان ارتودنسی نیست ولی ایمپلنت مانع درمان ارتودنسی است.

 45. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر، وقت بخیر
  مَن ارتودنسی انجام دادم پیش دکتری و الان نصفه کاره هست اما میخوام برم شهر دیگه ای و نمیتونم ادامه درمان پیش پزشک معالجم برم و باید برم پیش پزشک شهری که میخوام برم، میخواستم بدونم اینکه ادامه درمان برم پیش پزشک دیگری ممکن هست؟ و اینکه مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با متخصص ارتودنسی معالج خود در این خصوص صحبت کنید. توصیه می شود که درمان را با متخصص معالج که شروع کرده اید ادامه دهید. مگر اینکه زیر نظر متخصص معالج خود اینکار را انجام دهید.

 46. Avatar شایلین گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  آقای دکتر واقعیت من دو روزی هست که فک بالام رو ارتودنسی کردم و فکر میکنم که براکت ها روی دندونام خیلی پایین نصب شدن و وسط دندون هام قرار نگرفتن و ذهنم بشدت درگیر این موضوع هست
  میشه بفرمایید که محل دقیق قرارگیری براکتها کجای دندون هست؟! ممنون میشم راهنماییم کنید چون همش فکر میکنم که نکنه اشتباها خیلی پایین نصب شدن(منظور از پایین به سمت تاج دندان)
  ممنون از سایت خوب و مطالب مفیدتون
  ان شاءالله که سالم و سلامت باشید‌.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر شما به یک متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه مراجعه کرده باشید. جای نگرانی نیست. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید. مطالعه مقاله مراحل نصب کامل ارتودنسی می تواند به شما کمک کند. از حسن توجه شما به سایت سپاسگزارم.

  2. Avatar فرزانه عزیزی گفت:

   سلام وقتتون به خیر آیا ارتودنسی تک دندان هم انجام میدهید ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. ارتودنسی دو دندان جلو یا یک دندان به این معنا است که ارتودنتیست از تمامی دندان ها برای مرتب کردن یک یا دو دندان کمک می گیرد و براکت ها را بر روی دندان ها ی یک فک قرار می دهد.

 47. Avatar فاطمی گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر.دکتر بنده یکسال هست که در حال درمانم. دندانم هایم نامنظم بودند و این مشکل درحال برطرف شدن است اما مشکل فکی خیلی کمی هم داشتم به طوری که از رو به رو فکم کاملا طبیعی دیده میشه اما لب هام به طور موازی روی هم قرار نمیگیره به اندازه دو سه میل نامتقارن است وحتی در حالت عادی دیده نمیشه اما به هنگام عکس گرفتن واضح مشخصه دکترم گفتند که به انتخاب خودم میتونم جراحی انجام بدم یا نه که انجام ندادم میخواستم بدونم که آیا فقط با ارتودنسی این ایراد فکی از بین می‌رود یا نه؟ چون هیچ تغییری در این زمینه نکرده.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی جهت معاینه و تشخیص درمان مراجعه نمایید. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. بطور کلی بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 48. Avatar فرشاد گفت:

  سلام ببخشید آقای دکتر میشه یه فک رو ارتودنسی کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام برای پاسخ دقیق به پرسش شما، بهتر است معاینه شوید تا بر اساس شرایط دندانی شما پاسخ درست داده شود ولی به طور کلی در بسیاری از موارد باید دو فک ارتودنسی شود که فکین هماهنگ شوند و در برخی از موارد هم طبق نظر متخصص ارتودنسی میتوان یک فک را ارتودنسی کرد.

 49. Avatar جعفری گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. برای وقت گرفتن چه ساعتی با مطب تماس بگیریم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. همه روزه بجز روزهای تعطیل، از ساعت 14 تا 19 می توانید با مطب تماس بگیرید.

  2. Avatar هادی گفت:

   آقای دکتر سلام و وقت بخیر
   فک من دچار انحراف هست و بعضی مواقع در قسمت گیجگاهی و گوش احساس درد میکنم. بعضی وقتا زمان خمیازه کشیدن هم احساس درد شدید میکنم. گهگاهی هم صدای تق و تق میده
   به یک جراح مراجعه کردم و گفتند فکت کاملا چرخیده و باید فک بالا و فک پایین و چانه ت جراحی بشه و جراحی سختی هم هست و ۸ ساعت این جراحی زمان میبره
   با توجه به اینکه ۴۰ ساله هستم و تاثیرات ارتودنسی روی فک من کمتر هست بنظر شما امکان درمان با ارتودنسی و بدون جراحی وجود داره؟
   اگه کاملا هم صورت متقارن نشه مهم نیست چون با تزریق چربی روی صورت میشه تقارن رو ایجاد کرد بلکه فقط هدف سلامت صورت و عدم درد هست
   مچکرم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. دوست عزیز، برای دادن جواب قطعی و طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 50. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر زمان مناسب درمان ارتودنسی کیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بسیارى از ناهنجارى‌ها‌ى شدید فکى درصورتى‌که به موقع درمان شوند‌، با درمان ارتوسرجری جواب مى‌دهند.
   بهترین سن براى شروع این نوع درمان‌ها‌ در دختر‌ها‌ 9 سالگى و در پسرها ١١ سالگى می‌باشد. قبل از بلوغ باشد.

 51. Avatar حمید گفت:

  ببخشید من ۱۲ سالمه ارتودنسی کردم فک با هم جلوتر از فک پایینه الان دو روزه ارتودنسی کردم درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ قطعی باید دندان و فک شما معاینه شود. اگر کار ارتودنسی ثابت به درستی و اصولی توسط متخصص ارتودنسی با تجربه ارتودنسی انجام شود مشکلی پیش نخواهد آمد.

 52. Avatar صالحی گفت:

  با سلام.دکتر من به مدت ۱ سال هست که تحت درمان اورتودنسی قرار گرفته ام. مشکل ردیف بودن دندان نداشتم و دندان هام در ۱ ردیف بودند.به غیر از دندان نیش بالام که به همون دلیل ارتودنسی رو شروع کردم.اما الان ردیف دندان بالا و پایینم به هم خورده و طرف چپ فکم دندان های بالام رو به بالا و دندان های پایینم رو به پایین کشیده شده و علاوه بر ظاهر و فاصله ی بین دو فکی که فقط از یه طرف ایجاد شده! توی صحبتم هم مشکل به وجود آمده.سوالی که داشتم اینه که این ها طبیعی هست در طول درمان؟؟؟یا من باید نگران باشم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر درمان ارتودنسی شما توسط یک متخصص ارتودنسی انجام گرفته باشد. متخصص ارتودنسی اصول طرح درمان، چیدمان دندان ها را بخوبی رعایت کرده باشد و بدرستی انجام شده باشد مشکلی پیش نمیاید. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد.

  2. Avatar امیرحسین گفت:

   سلام آقای دکتر،خسته نباشید،آقای دکتر بنده ۲۱ سالم هست،من حدوداً ۱۵ سالی هست که لکنت زبان دارم،گفتار درمانی هم رفتم اون اوایل،کمی بهتر شد ولی بعد دوباره علائمش برگشت و تا به این لحظه همچنان لکنت دارم،یه جایی خوندم که لکنت زبان ممکنه به علت اختلالات فک باشه؟
   خواستم بدونم این مطلب صحت داره؟
   و اگر صحت داره چطور باید متوجه بشم که لکنتم به علت مشکلات فک هست ی خیر؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. اختلالات فک نمی تواند لکنت زبان را بوجود بیاورد. اگر چه دو فک ناهنجار هستند و با هم هماهنگ نیستند. بنابراین باعث اختلال بین کلماتی مث شین یا سین، صاد، ضاد و جندین حروف دیگر می شود. فرد خوب نمی تواند تکلم داشته باشد. در این مورد نمی توان گفت که لکنت زبان شما بدلیل مشکل فکی شماست.

 53. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۶ سالمه و یک دندان جلوم (پیشین مرکزی) کمی کج هست و روی دندان کناریش بخشیش افتاده مشکلم همین یدونه هستش ایا یک دندان هم میشه ارتودنسی کرد یا نه چه یک دندان چه همه همون قیمت به اندازه یک فک گرفته میشه و اینکه اگه با تراش بخواد درست شه قیمتش چقدر هست ؟ ؟ لطفا بگید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز، بهترین درمان، درمان ارتودنسی است. آسیب فیزیکی و مینای دندان تراش نمی خورد. برای باز شدن فضای برای دندان باید دندان های اطراف ارتودنسی شود. توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. با معاینه کلینیکی راهنمایی های لازم داده می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 54. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام جناب دکتروقت شمابخیرمن ناهنجاری فک ودندان داشتم فک پایینم جلوترازفک بالام بودالان یک ماهی است که جراحی دوتافک انجام دادم یک ماهی فکم باآرچ باربسته بودچندروزی میشه فکم رابازکردم امامتاسفانه دندان های بالا وپایینم نامتقارن هستن اصلاروی هم جفت نمیشن خیلی ازهم فاصله دارن به نظرشماجراحی ناموفقی داشتم یااین مشکل طبیعی است الان تعطیلاته نه دکتراورتودنسیم دردسترسه نه دکترجراحم تابهشان مراجعه کنم خیلی ناراحت شدم ممنون میشم اگرمنوراهنمایی کنیدکه بایددوباره جراحی کنم یاباادامه اورتودنسی بعدازجراحی مشکلم برطرف میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جناب آقای کریمی عزیز، بنظر می رسد شما به یک متخصص ارتودنسی مناسبی مراجعه ننموده اید. چون معمولا اینکار با آچ بار انجام نمی شود. از سیم های ارتودنسی بجای آچ بار استفاده می شود. قبل از جراحی باید یک هماهنگی بین متخصص ارتودنسی و جراح فک و صورت انجام گیرد. در صورتی که متخصص ارتودنسی شما متبحر باشد می تواند مشکل را حل کند. در غیر اینصورت جراحی مجدد خواهید داشت. حتما با متخصص ارتودنسی معالج تماس بگیرید.

  2. Avatar مسلم کریمی گفت:

   تشکرجناب دکتر

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    درود بر شما.

 55. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود ۸سال پیش ارتودنسی هام رو برداشتم و پشت دندان های جلوم در فک پایین سیم فیکس داشتم چند سالیه که این سیم تکه تکه شده و هنوز قسمت هاییش توسط اون ماده(چسبی)که باهاش سیم رو چسبوندن به دندان هام چسبیده،میخواستم بپرسم این ماده به دندان آسیب میزنه و باعث خرابی میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. زمانی که درمان ارتودنسی نزد ارتودنتیست باتجربه انجام شود. طرح درمان طوری باید باشد که ریتینر به مدت شش ماه استفاده شود.

 56. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  لیگاشور یکی از دندونای من دراومده همونی هم هست ک نسبت ب بقیه کج تره و تا۱۴ام دکترم نیس ک درستش کنه.
  ایا من خودم میتونم از جایی کش تهیه کنم بندازم موقت؟یا بزارم تاهمون۱۴ام اتفاقی نمیوفته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مشکل خاصی ایجاد نمی شود. لطفا به اورژانس ارتودنسی در وب سایت مراجعه نمایید.

   1. Avatar پریاا گفت:

    سلام اقای دکتر من ۲۴سالمه دندان نیش نهفته دارم با ارتودنسی میشه درستش کرد؟ دیر نشده؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar یاسر گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون از اینکه جواب سوالات ما را می دهید. کاش همه دکترا مث شما آنلاین جواب میدادن.

  1. Avatar جعفر گفت:

   با سلام. در دوره درمان ارتودنسی ثابت علاوه بر مسواک نرم و نخ دندان دیگه برای تمیز کردن دندان ها از جه وسایلی میشه استفاده کنیم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. تمیز کردن دندان ها و رعایت بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی از اهمیت بالایی برخوردار است. حتما از مسواک ارتودنسی بین دندانی نیز استفاده کنید.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود بر شما.

  3. Avatar اعظم گفت:

   سلام. بهترین زمان برای درمان ارتودنسی جه سنی هست؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بسیارى از ناهنجارى‌ها‌ى شدید فکى در صورتی که به موقع درمان شوند‌، کاملا با دستگاه های ارتودنسی درمان می شود و احتیاج به جراحی فک در بزرگسالی ندارد. بهترین سن براى شروع این نوع درمان‌ها‌ در دختر‌ها‌ ١٠ سالگى و در پسرها ١١ سالگى می‌باشد. ولی بهتر است اگر مشکل فک وجود دارد اولین مراجعه به متخصص ارتودنسی در سن 7 یا 8 سالگی فرزندتان باشد.

 58. Avatar محمد رضا سرخه گفت:

  با سلام. من محمد رضا هستم از سرخس دخترم را برای درمان خدمت شما می آوردم. چند تا متخصص ارتودنسی در تهران بردم و گفتن باید جراحی بشه ولی شما با هنر و مهارتی که داشتید بدون جراحی درمان کردید. و الان فک و دندانش بسیار عالی و خوب شده. ممنون از شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطفی که به بنده دارید و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

   1. Avatar غلامی گفت:

    باسلام و خسته نباشید
    من حدودا ۹ ماهی هست ارتودنسی انجام دادم و دندونام مرتب که شدن یکم جلو زدن و دکتر معالجم شک دارند که ایا باید دوتا از دندونای فک بالا کشیده بشن یا نه میگن که اگه بکشیمشون ممکنه که طی چند سال اینده لبهات افتادگی پیدا کنند و لپهات فرو رفته بشن و اگه کشیده هم نشن که جلو هستن خیلی نگران وضعیت دندنام هستم، میشه لطفا راهنماییم کنید،ممنون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. یک متخصص ارتودنسی مجرب با مهارت، تبحر و دانشی که دارد در جلسه اول باید طرح درمان را مشخص کند. به مراجعه کننده اعلام کند که باید دندانی را بکشد یا خیر. این جای سوال است که بعد از 9 ماه درمان هنوز مردد است که دندان باید کشیده شود یا خیر. برای نتیجه عالی از درمان بهتر است با یک متخصص ارتودنسی خوب آشنا شوید.

 59. Avatar فاطی گفت:

  سلام اقای دکتر ارتودنسی فک بالا را انجام دادم، دکتر میگه فک پایین هم باید ارتودنسی بشه، درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده ناهنجاری و موقعیت فک و دندان شما را ندارم. برای هماهنگی بین دو فک اصولا باید هر دو فک تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد.

 60. Avatar آیدا گفت:

  سلام. من دندان هام را دو سال پیش نزد شما ارتودنسی ثابت انجام دادم. خیلی راضی هستم. در اینجا خواستم از جنابعالی تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از اینکه رضایت کامل را دارید. برایتان بهترینها را آرزومندم.

 61. Avatar ناهید شهابی گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید، من چند روزی هست که ارتودنسی کردم. برای تمیز کردن سیم ها بهم گفته شده از مسواک بین دندانی استفاده کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در طول درمان ارتودنسی بهداشت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. باید از مسواک ارتودنسی بین دندانی برای بهتر تمیز شدن سیم های ارتودنسی استفاده نمایید.

 62. Avatar مهدیه گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید امکان این هست که قبل از تموم شدن دوره درمان ارتودنسی براکت هارو برداشت و درمان را متوقف کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدلیل گرفتن نتیجه عالی از درمان ارتودنسی، بهتر است طبق نظر متخصص ارتودنسی معالج طول درمان ارتودنسی را طی نمایید.

 63. Avatar آرش گفت:

  سلام. مرسی جناب دکتر از اینکه پاسخگوی سوالات ما هستید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سپاس و درود بر شما.

 64. Avatar آیلین گفت:

  سلام ایا با ارتودنسی ثابت می توانیم ورزش کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ورزش با ارتودنسی ممانعتی ندارد. ولی اگر ورزش هایی که ضربه به سر و صورت ممکن است وارد شود بهتر است از محافظ دهان استفاده شود.

 65. Avatar مصطفی آب شیرین گفت:

  سلام. من فرزندم را از بوشهر برای درمان فک و دندان هاش پیش آقای دکتر جمیلیان میبرم. ماهی یکبار میام تهران و برمی گردم. چون دکتر جمیلیان کارشون عالیه و فرزندم را از جراحی نجات داد. و از درمان نتیجه عالی گرفتم. به رفت و آمدش می ارزه. خواستم در اینجا از ایشون تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم که از درمان فک و دندان فرزندتان رضایت دارید. از اعتمادی که به بنده داشتید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 66. Avatar غزل گفت:

  سلام من الان حدود دوساله ارتودنسی کردم و دیگه میخوام دربیارمش ولی یکی از دندونهای جلوی فک پایینم کجه! دکترم میگه دیگه کاری نمیشه کرد آیا واقعا کاری نمیشه انجام داد؟ یا به متخصص دیگه ای مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان متخصص ارتودنسی به گونه ای است که کل دندان ها تحت درمان قرار می گیرد. اظهار نظر در مورد طرح درمان یا وضعیت دندان های شما توسط ارتودنتیست دیگر نیاز به معاینه کلینیکی دارد.

 67. Avatar سمیرا گفت:

  سلام من نوبت ارتودنسی دارم. عکس رادیوگرافی هم تهیه کردم و قبلا نیز متخصص ارتودنسی دندان ها و فک منو ویزیت کرده. آیا در این جلسه سیم ارتودنسی گذاشته می شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، اگر در معاینه اولیه مشکلی نبوده است. در این جلسه سیم های ارتودنسی نصب می گردد.

 68. Avatar مهران منصوری گفت:

  سلام. آقای دکتر من 46 سالمه آیا فاصله بین دندان هایم با ارتودنسی متحرک اصلاح میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، در صورت داشتن لثه سالم با درمان ارتودنسی ثابت فاصله دندان ها از بین می رود. باید معاینه کلینیکی توسط متخصص ارتودنسی انجام گردد.

 69. Avatar نازنین گفت:

  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
  عذرمیخوام من به تازگی ارتودنسی هام رو دراوردم و از پلاک استفاده میکنم. ولی من در طول اورتودنسی از کش استفاده نکردم و خط بین دو تا دندون های شماره یک هم فک با و هم فک پایین روی هم نمیان. خواستم بپرسم که میشه همچنان این مشکل رو درست کرد یا نه?!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این مشکل با درمان ارتودنسی ثابت برطرف خواهد شد. درخصوص این موضوع با متخصص ارتودنسی معالج خود صحبت کنید. براساس نوع ناهنجاری با دادن کش، نا هماهنگی خط وسط دندانها اصلاح خواهد شد.

 70. Avatar ابوالفضل گدازچی گفت:

  سلام آقای دکتر من فک بالام جلو و می‌خوام اورتدنسی کنم. آیا لازم است دندون عقل را بکشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی، جراحی و یا غیره به شما گفته می شود.

 71. Avatar رعنا گفت:

  سلام آقای دکتر. من 23 سالمه دندانهای جلو فک بالا و پایین یکم فشرده و رویهم قرار دارند. می توانم برای ارتودنسی نزد دندانپزشک بروم یا باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟ ممنون از پاسخ شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امروزه تمامی درمان ها به طور تخصصی انجام می شود بهتر است برای درمان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که علاوه بر تحصیل در این رشته از آخرین روش های مدرن ارتودنسی مطلع باشد. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید. می توانید به این لینک تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی مراجعه نمایید.

   1. Avatar زهرا گفت:

    سلام دکتر وقتتون به خیر
    من حدودا یک ساله انتهای فکم سمت چپ جای دندون عقلی که کشیدم و ۶ و ۷ درد دارم. اوایل خیلی ضعیف بود و گه به گاه ازارم می داد. اما رفته رفته شدیدتر شد. الگوی خاصی نداره، هر زمانی بروز میکنه و با لمس یا جویدن تشدید نمیشه. گاهی هم فک بالامو درگیر میکنه.به چند دنداپزشک مراجعه کردم اما پوسیدگی مشاهده نشده. طبق توصیه پزشک معالجم رفتم متخصص گوش و حلق و بینی. ایشون تشخیص قطعی ندادن اما گفتن احتمالا عصب ۳ قلو صورتم ملتهبه. ارجاعم دادن به متخصص فک و صورت اما ایشون هم تشخیص ندادن و مجدد توصیه کردن برم دندانپزشک… خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. فکر نمیکنم رفتن پیش دندانپزشک مشکلی حل کنه. ۴ پزشک مختلف بررسی کردن و مشکلی پیدا نکردن. به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید از محل دندان کشیده شده رادیوگرافی تهیه گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 72. Avatar خدایاری گفت:

  سلام آقای دکتر همسرم ۷ ماهه ارتودنسی انجام داده دندون ۲ یا سه ایشون عقب تر از بقیه بود که الان اومده جلو ولی این دوتا دندونای خرگوشی یعنی دندونای یک بالا وسط نیستن مثلا خط بین دندونای یک بالا و پایین باید روی هم بیفتن و روی یک خط باشن اما برای دندونای بالا یکم اونور تر رفته به سمت راست
  چیکار باید کرد؟ درست میشه در طی درمانش یا همینطوری میمونه؟آیا مشکل از پزشکمونه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و به این شکل بصورت مجازی اظهار نظر نمی کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 73. Avatar طاها گفت:

  سلام اقای دکتر،وقت بخیر
  چندماهی هست که ارتودنسی کردم می خواستم بدونم مسواک و خمیردندان مخصوص نداره چون مسواک معمولی می زنم خوب تمیز نمیشه.؟؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از مسواک نرم و مسواک بین دندان استفاده نمایید. درحین درمان ارتودنسی، باید نسبت به رعایت بهداشت دندان ها و دهان خود حساسیت بیشتری نشان دهید. در سایت مطلب و ویدیو آموزشی از طریقه مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در طول درمان ارتودنسی ثابت وجود دارد. در طول درمان ارتودنسی ثابت از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده نمایید.

 74. Avatar طاها گفت:

  سلام اقای دکتر ،وقت بخیر
  چندماهی هست که ارتودنسی کردم،می خواستم بدونم که مسواک و خمیردندون مخصوص نداره چون با مسواک معمولی می زنم خوب تمیز نمیشه.؟؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در طول درمان ارتودنسی، باید نسبت به رعایت بهداشت دندان ها و دهان خود حساسیت بیشتری نشان دهید. دقت بالایی در مسواک زدن در حین ارتودنسی ثابت داشته باشید. از مسواک نرم و مسواک بین دندان استفاده کنید. در سایت مطلب و ویدیو آموزشی از طریقه مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در طول درمان ارتودنسی ثابت وجود دارد. مقاله «خمیر دندان و دهانشویه ارتودنسی ثابت» را در سایت مطالعه فرمایید.

 75. Avatar زیبا غلامی گفت:

  سلام ببخشید آقای دکتر من ۱۸سالمه و دندانپزشک گفته که فک بالام باید ارتودنسی بشه میخاستم بدونم ممکنه فک پایین هم ارتودنسی لازم داشته باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیک از دندان های شما انجام گیرد تا راهنمایی های لازم به شما داده شود. اصولا برای هماهنگی فکین باید هر دو فک باید تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد.

 76. Avatar مبینا گفت:

  سلام من۱۵سالمه
  و دندان سمت چپ دندان دومی عقبه و دندان سومی سمت چپ کاملا رشد نکرده میتونم اردتونس کنم؟مشکلی نداره که رشد دندان کامل نیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

  2. Avatar معصومه گفت:

   سلام. جناب آقای دکتر جمیلیان، دندان 3 فک پایین من در دوران کودکی دیر افتاد و دیگه جاش دندانی رویش نکرد. الات این فاصله خالی است. آیا با درمان ارتودنسی این فاصله پر می گردد؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بله، با درمان ارتودنسی می توان دندان های عقب را به جلو هدایت کرد و فضای خالی را بست. به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 77. Avatar طاهره گفت:

  سلام وقتتون بخیر.. ممنونم از پاسخگویی هاتون.. من در شهر اراک هستم و امکانشو ندارم که بیام تهران.. شما متخصص خوب تو شهر ما سراغ دارید که معرفی کنید.. لطف بزرگی می کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید از دکمه سرچ در گوگل استفاده کنید. کارهای قبل و بعد از درمان متخصص ارتودنسی مورد نظر را ببینید.

 78. Avatar نسیم گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من دو تا دندون فک بالام دندونای شماره ۲ از هر دو طرف در حد ۶۰-۷۰ درجه کج بودن. تازه فک بالام رو ارتودنسی کردم بدون کشیدن دندان. دکترم گفتن حدود یک سال و نیم طول میکشه. ولی من در کمال تعجب در روز پنجم متوجه تغییرات زیادی در دندونام شدم و یکی از دندونای کجم کامل صاف شدن دیگری هم حداقل ۳۰ درصد چرخش داره تا صاف بشه! آیا همچین چیزی عادیه؟ با این روند ممکنه طول مدت درمان کمتر بشه و طی چند ماه تموم بشه؟ ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طول درمان ارتودنسی که متخصص معالج شما اعلام کردن باید سپری شود تا کار کاملا ثابت شود و تمام دندان ها بایکدیگر هماهنگ باشند.

 79. Avatar محمدی گفت:

  سلام اقای دکتر
  ببخشید برای ارتودنسی باید از نخ دندان مخصوص استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، از نخ دندان مخصوص که در داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ موجود است استفاده نمایید. این لینک نحوه استفاده از نخ دندان در ارتودنسی را آموزش می دهد.

 80. Avatar مهلا گفت:

  سلام وقت تون بخیراقای دکتر یه سوال داشتم من مدت ۶سال ارتودنسی داشتم وپزشک معالجم متخصص ارتودنسی بود وحدود ۱۰ماهی می شه که ارتودنسیم رو دراوردم وازپلاک استفاده می کنم جدیدا یکم دراستفاده ازپلاک دندان تنبلی کردم چندوقتی هست که دودندان جلوایم یکم کوتاه بلندشدن علتش چی می تونه باشه؟واینکه اگه همون ۱۲ساعت که پزشکم گفته بود ازپلاکم استفاده کنم کوتاه وبلندی دندانم درست می شه ممنون می شم اگه جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کوتاهی و بلند بودن دندان ربطی به ریتینر یا پلاک ارتودنسی ندارد. اگر در جهت عرضی دندان حرکت می کرد به پلاک ارتودنسی مربوط میشد. به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید تا این مشکل را برطرف نماید.

 81. Avatar سارا گفت:

  سلام خسته نباشید،

  ببخشید من 23 سالمه. 8/9 سال پیش ارتودنسی کردم و دکتر برام فیکس گذاشت. 3 سال پیش متوجه شدم دندانهام چرخیدن و باعث شده کلا دندانهام نامتقارن بشن مخصوصا وقتی صحبت میکنم. متاسفانه اون موقع پیگیری نکردم. الان میخوام دوباره ارتودنسی کنم و دکترم گفته درمان طول میکشه ولی من خیلی عجله دارم. به نظرتون اگه فاصله ی معاینه ی دندان ها رو 2 هفته ای یک بار برم، به ریشه دندانها آسیبی نمی رساند و ضرر نداره ؟

  و اینکه چه کار کنم بعد از ارتودنسی دوم دندانهام حرکت نکنند؟

  ممنون میشم جواب بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. زمانی که درمان ارتودنسی نزد ارتودنتیست باتجربه انجام نگیرد ممکن برگشت ارتودنسی داشته باشید. بعلت ماهیت پیچیده درمان ارتودنسی و گرفتن نتیجه عالی از درمان بهتر است با یک متخصص ارتودنسی خوب آشنا شوید. حتما باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت کنید.

 82. Avatar پری گفت:

  سلام دکتر جمیلیان، یه سوال داشتم، من امروز که از دندونپزشکی برگشتم متوجه شدم در یکی از براکت هام.یک سمت کش داخل براکت نیست و فقط در سه نقطه کش وصله به براکت. نمیدونم اشتباه دکترم بوده یا خودش به صلاح اینکارو کرده، در دو براکت این اتفاق افتاده
  به نظرتون مشکل ساز نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اتصال براکت و سیم ارتودنسی توسط کش انجام می شود. کش ارتودنسی معمولا در 4 نقطه برقرار می شود. اگر 3 نقطه هم باشد اشکالی ندارد جای نگرانی نیست. متخصص ارتودنسی در ویزیت بعدی این مورد را اصلاح خواهد کرد.

 83. Avatar نازنین گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  چهار ماهه ک ارتودنسی کردم ولی الان دندون یک راست فک بالام ب گرما خیلی حساس شده جوری ک اگه لبم بهش بخوره باید چن دقیقه هوای سرد بهش بخوره تا دردش ساکت بشه..ب نظرتون ب دندونم اسیب رسوندن..باید چکار منم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید این مشکل را با متخصص ارتودنسی معالج خود در میان بزارید. تا در هنگام معاینه راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

 84. Avatar ملینا کریمی گفت:

  سلام وقت شما بخیر، پسرم دندان نیش نهفته داره و فضای هم برای رشد نداره. لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید با درمان ارتودنسی می توان دندان نیش نهفته را به قوس دندانی هدایت کرد.

 85. Avatar علی رضا ریاحی گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان گرامی، آبا درمان ارتودنسی باعث بوجود آمدن مشکل یا عارضه ای می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر لثه ها سالم باشند ارتودنسی دندان هیچ عوارضی ندارد. بنابراین ارتودنسی نه تنها عوارض ندارد بلکه از عوارض ناهنجاری های فک و دندان نیز جلوگیری می کند.

 86. Avatar لیانا گفت:

  باسلام.
  من ارتودنسی کردم ولی فقط فک بالا رو! دکترم فک پایین رو ارتودنسی نمیکنه! میگه من قواعدم همینه !
  من چیکاار کنم؟!
  آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 87. Avatar مهگل گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، بسیار عالی و ممنونم که زیباترین خنده را به فرزند من هدیه کردید. از شما و کادر مجرب کلینیک سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود برشما. خوشحالم که شما رضایت دارید. و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم.

 88. Avatar الینا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین…کسی که ارتودنسی داره میتونه لوزه عمل کنه؟؟یا باید بعد از تموم شدن دوره ی ارتودنسیش عمل کنه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با داشتن ارتودنسی دندان مانعی برای عمل لوزه وجود ندارد.

 89. Avatar امید گفت:

  سلام دندان های فک پایین من نامرتب است آیا می شود این فک را فک ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به شرایط دندان ها و ناهنجاری دارد. بنابراین در این خصوص باید متخصص ارتودنسی متناسب با شرایط دندان‌ها و فک بیمار نظر قطعی را بدهد.

 90. Avatar فاطمه نباتی گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  یکی از اورینگ های دندان پیش بزرگ فک بالای بنده جدا شده،مشکل خاصی ایجاد میکنه؟ واینکه تا چه مدت میتونه در این شرایط باشه آیا باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کرد؟
  خیلی ممنون ازتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر یک اورینگ از روی دندان های شما افتاده مشکلی پیش نمیاد. در وقت معاینه بعدی توسط متخصص ارتودنسی معالج اصلاح می شود. اگر سیم از داخل براکت جدا شده می توانید وقت اورژانس بگیرید و به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید.

 91. Avatar نازنین گفت:

  سلام آیا اسپری بی حسی برای براکت ها ضرر داره میشه استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نصب و بازکردن سیم های ارتودنسی هیچ دردی ندارد و لزومی به زدن اسپری بی حسی نیست.

 92. Avatar امین گفت:

  باسلام بعد از ارتودنسی متوجه شدم دو دندان عقبی فک پایین براکت ندارد آیا مشکلی پیش نمیاد یا اصلا همچین موردی داریم??

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در ابتدا که شما قصد درمان ارتودنسی را دارید در انتخاب متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه باید دقت کافی داشته باشید. سپس انتخاب درست باعث می شود که فرد به درمان متخصص معالج خود اعتماد داشته باشد و جای نگرانی باقی نمی ماند.

 93. Avatar علی گفت:

  سلام وقت شما بخیر . بنده پسری ۲۳ هستم که تا الان دوبار ارتودنسی انجام داده ام . بار اول که ارتودنسی انجام دادم دندان نکشیدم و موفقیت آمیز نبود اما بار دوم که ارتودنسی انجام دادم پنج دندان کشیدم دوتا از بالا و دوتا از پایین و یک دندان عقل هم از پایین که جمعا” پنج دندان اما دوباره دندان های بالا جلو زدگی دارد آیا این جلو زدگی به دلیل درآوردن دندان عقل فک بالا می باشد یا نه و اینکه اگر برای بار سوم ارتودنسی کنم باید دندان بکشم اینطوری که دیگه دندانی برام نمی مونه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد.

 94. Avatar فاطمه عباسی گفت:

  سلام جناب دکتر خسته نباشین
  یه سوال داشتم
  من یکی از دندون های شیریم خیلی دیر افتاد یعنی قصد افتادن نداشتن خیلی سفت بود تا اینکه از پشته دندون شیریم دندون اصلیم دراومد و رفتم کشیدمش الان حدوده 3 ساله دندونم که پشت دندون شیریم دراومده بود برنگشته سرجاش همون پشت مونده برای یدونه دندونم ارتودنسی جوابه !؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی دندان به قوس فک هدایت می شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 95. Avatar ارغوان گفت:

  سلام وقت بخیر من ارتودنسی انجام دادم استفاده از نخ دندان ضروری است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در طول درمان ارتودنسی استفاده از نخ دندان و مراقبت دندان بسیار ضروری است. لطفا مقاله نخ دندان در ارتودنسی را مطالعه نمایید ضمنا ویدیو انتها صفحه طرز استفاده صحیح از نخ دندان را آموزش می دهد.

  2. Avatar فاطمه چشمه گفت:

   سلام روی ریتینر من جرم سخت تشکیل شده .روزانه سه باربامسواک ومایع دستشوییی تمیزش. میکنم اما تمیز نمیشن .لطفا راهنماییی بفرمایید چطور تمیزش کنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. ریتینر متحرک را با خمیر دندان و مسواک می توان شست. ریتینر بیشتر از یکسال نباید استفاده شود.

 96. Avatar سحر گفت:

  سلام من مشکل اوربایت دارم و ی دندون فک بالا کجه اگه ارتودنسی تک فک(فک بالا)انجام بدم مشکلی برای حرف زدن وغذاخوردن پیش میاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 97. Avatar مهیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ببخشید اقای دکتر اگر ۱ ماه بعد عمل پی ار کی بخوایم از هایرکس استفاده کنیم مشکلی برای چشم ایجاد میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است فاصله بین این دو عمل سه ماه باشد.

 98. Avatar یگانه گفت:

  سلام دکتر من بیمار ۲۴ ساله هستم ناهنجاری خفیف انحراف فک وتنگی فک بالا را دارم و تعدادی از دندانهایم روکش است و سه دندان ندارم میتوان ارتودنسی انجام داد بدون جراحی ؟ واینکه به بدلیجات حساسیت دارم آیا اصلا امکان وجود ارتودنسی برای من وجود دارد؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای جواب قطعی که آیا جراحی لازم است یا خیر. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. حساسیت به بدلیجات مانعی برای انجام درمان ارتودنسی نیست و مشکلی ندارد.

 99. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر
  من شروع به ارتودنسی کردم و دکترم گفتند که حدود یک سال طول میکشه ولی احتمالا من تا ۹ دیگه از ایران میرم میشه ادامه همون ارتودنسی رودر در خارج کشور و با یک دکتر دیگه تموم کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. چون طرح درمان با متخصص ارتودنسی معالج بوده است بهتر است درمان ارتودنسی را هم با خودشان داشته باشید.

 100. Avatar سیده فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من یک دندون در فک بالا خالی دارم .برای پر کردن این جای خالی ایمپلنت موثر تره و بهتره یا ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به شما توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر مراجعه نمایید تا پس از معاینه و بررسی موقعیت و شرایط دندان شما راهنمایی های لازم داده شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 101. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر میشه بگید کسی ک فقط یه دونه دندون کج در فک بالا داره باید تمام فک رو ارتودنسی کنه یا امکانش هست فقط همون بخش ارتودنسی بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه دندان کج در ردیف دندان ها قرار بگیرد باید فضا وجود داشته باشد. یک متخصص ارتودنسی ماهر با مهارت خود بهترین طرح درمان را برای مرتب سازی دندان در نظر می گیرد، بنابراین لازم است، کل فک یا بخشی از دندان ها تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد.

 102. Avatar کمالی گفت:

  سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر. 35 سالم هست و دو سال پیش اورتودنسی کردم. دکتر معالجم تشخیص دادن چهارتا دندان 4 کشیده بشه منتها چون در فک پایین سمت چپ دندان کرسی شیری داشتم که نیافتاده بود در این قسمت به جای دندان 4 دندان شیری را کشیدم. الان بعد دوسال یک هفتس که براکت ها باز شده و چند مشکل دارد. یکی اینکه دندونهای فک پایین خیلی به داخل جمع شده و کلا قوس دندان قرینه نیست. موقع غدا خوردن زبانم رو دایم گاز میگیرم. و مهم ترین مشکل تلفظ حروف ز و س هست که قبلا اصلا مشکلی با صحبت نداشتم ولی الان خیلی باید به دندونهای کرسی فشار بیارم برای صحبت. دکترم اصرار داره که مشکلی نداری و صحبتت طبیعیه ولی من واقعا سختم هست تلفظ برخی حروف.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان دکتر معالج خود بوده اید. باید این موارد را درمیان بگذارید تا مشکل را برطرف کند. احتمالا دندانپزشک شما متخصص ارتودنسی نبوده و یا طرح درمان درست نبوده است.

   1. Avatar معصومه گفت:

    سلام دکتر وقت بخیر من ۲۱ سالمه و ب اندازه ۱ میلی متر فک پایینم جلوتر از فک بالاس آیا امکانش هست بدون جراحی درمان بشه با ارتودنسی…ممنون میشم جواب بدین

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 103. Avatar علیرضا گفت:

  سلام دکتر
  خواستم بپرسم از کجا متوجه بشیم در اثر خوردن میوه جاتی مثل هویج یا ته دیگ و….. ارتودنسی ما آسیب دیده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با خوردن مواد غذایی سفت و سخت در طول دوره درمان ارتودنسی احتمال شکستن براکت ارتودنسی دندان شما بسیار زیاد است. با مطالعه این دو لینک در طول ارتودنسی چه غذاهایی نخوریم و اگر براکت ارتودنسی بشکند می توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

  2. Avatar رعنا گفت:

   سلام.. فک پایین دختر من عقب هست و حدودا ده سالشه.. یک دندان اضافه هم بالا درآورده پشت دندان های جلویی.. با توجه ب اینکه دندان کامل درآمده لازمه عکس cbct بگیریم؟ هزینه عکس هم بالاهست

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بنظر لازم نیست عکس CBCT گرفته شود. ولی برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام گردد.

 104. Avatar فاطمه فراهانی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من بعد از باز کردن ارتودنسی دندونام تا زمانی که پلاک به دستم برسه یکی از دندونهای پایینی کج شده و با دندون بغلش فاصله پیدا کرده ایا با پلاک این مشکل رفع میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر طرح درمان ارتودنسی شما توسط یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر انجام گرفته باشد در طی این ده روز تا آماده شدن پلاک دندان شما، نباید جابجایی اتفاق بیافتد.

  2. Avatar فاطمه نیکوکار گفت:

   سلام اقای دکتر وقت بخیر خسته نباشید.
   من ۲۱ سالمه دندونام به ارتودنسی احتیاج داره و مدل اپن بایت هستش وفک بالام هم جلو هستش.
   دندونای عقل فک پایین نیمه نهفته و دندونای فک بالام هم نهفته هستش هنوز درنیومده
   خواستم بدونم با این شرایط من میتونم ارتونستی کنم یا اینکه اول باید دندونای عقلمو بکشم؟
   امکانش هست به جراحی فک نیاز باشه دندونام؟
   اگه نیاز باشه شما جراحی فک انجام میدید؟
   خیلی نگران و استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🙏.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گیرد.

 105. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، ۱۸ سالمه فک بالا جلو است و فک پایینم ۳ تاش کجه آیا می‌شود تو این سن درست و مشکلی پیش نمیاد؟ و هزینش چقدر است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 106. Avatar حمیرا حیدری گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، من 20 سالمه و دندان هام نامرتبه. برای درمان ارتدنسی ثابت لازم است یا متحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 107. Avatar نفیسه یزدانی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید، سوالی داشتم خدمتتان،آقای دکتر من ۴ سال پیش ارتودنسی انجام دادم و اکنون که کار به اتمام رسیده است دکتر من را به متخصص ترمیمی معرفی کرده که دیباند را این دکتر انجام دهد . آیا خود متخصص ارتودنسی نباید این کار را انجام دهد؟ یا اصلا دیباند جز وظایف و خدمات متخصص زیبایی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم یزدانی عزیز، برداشتن سیم های ارتودنسی که اصطلاحا به آن دیباند می گویند باید توسط متخصص ارتودنسی معالج برداشته شود. از وظایف متخصص ارتودنسی هست. سپس بعد از برداشتن سیم های ارتودنسی دندان ها باید در مطب متخصص ارتودنسی پالیش شود.

 108. Avatar ساحل گفت:

  سلام دکتر من ۱۷ سالمه و پزشک ارتودنسیم گفتن ۴ تا دندون چهارمو باید بکشم آیاد در میاد مجدد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی معالج شما با درمان ارتودنسی فضای خالی را با حرکت دندان پر می کند.

 109. Avatar هدیه بنفشه خواه گفت:

  سلام اقای دکتر در فک پایین من یک دندان کم دارم باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر در شخصی یک دندان نداشته باشد دو راه درمان داریم یکی کاشت دندان و دیگری بستن فضا با درمان ارتودنسی. بهترین و کم عارضه ترین روش مرتب و ردیف کردن دندان ها با درمان ارتودنسی است.

   1. Avatar فرشته محمدی گفت:

    سلام. آقای دکتر دندان 6 من عصب کشی شده و 22 سال سن دارم برای مرتب شدن دندان ها بعلت دندان عصب کشی شده می توانم درمان ارتودنسی را انجام دهم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، اگر دندان بدرستی و کامل عصب کشی و پر شده باشد. متخصص ارتودنسی می تواند دندان عصب کشی شده را حرکت دهد و تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد.

 110. Avatar سونیا گفت:

  سلام خسته نباشید. من 15سالمه بعد فک پایینم یکم جلوتر از فک بالامه راهی هست مشکل را با ارتودنسی حل کرد؟ که من عمل جراحی فک رو انجام ندممممممممممم
  اگه میشه لطفا جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ قطعی و دادن طرح درمان صحیح نیاز به معاینه از فک و دندان است. به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 111. Avatar سونیا گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من فک پایینم یکم جلو تر از فک بالامه ولی دندان های چپ و راستم دقیقا روی هم قرار میگیرن میشه مشکل فقط با ارتودنسی حل بشه ۱۵ سالمه. کاری نمیشه کرد ‌که من عمل فک رو انجام ندم لطفا منو از این عمل نجاتتتتتت بدید
  اگه میشه لطفا جواب بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم سونیا بهتر است برای طرح درمان و جواب قطعی از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام گیرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 112. Avatar سارا گفت:

  سلام. آقای دکتر ارتودنسی لینگوال چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این ارتودنسی براکت ها پشت دندان ها بسته می شود. مناسب افراد بزرگسالی است که با توجه به بهبود ظاهر و عملکرد دندانها با ارتودنسی نمی خواهند دیگران از این درمان مطلع شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی لینگوال

 113. Avatar ارنیا گفت:

  سلام. چه طوری متوجه بشم که فرزندم دندان هاش نیاز به ارتودنسی دارد یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. معاینه اولیه ما جزئی از مراحل درمان است و ما پذیرای فرزند شما و ارائه هر گونه توصیه لازم در این زمینه خواهیم بود.

  2. Avatar نگین جلالی گفت:

   سلام آقای دکتر من پلاک دندونم گم شده شما قالب گیری میکنید
   دکتر خودم تا دوماه ایران نمیاد

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بله، امکان انجام قالبگیری ارتودنسی وجود دارد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. کار اورژانس ارتودنسی را می پذیریم که مشکلی برای شما پیش نیاید.

 114. Avatar سوگند گفت:

  درود اقای دکتر بنده ۱۸ سالمه و تصمیم دارم تازه درمان ارتودنسی رو شروع کنم دو تا از دندون های عقلم تازه داره در میاد به نظر شما اجازه بدم کاملا در بیان بعد اقدام کنم یا نه
  در کل تاثیر دندان عقل در ارتودنسی مثبته یا منفی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما بهتر است درمان ارتودنسی را شروع کنید تا فضای خالی برای رشد دندان عقل باز شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 115. Avatar مریم بانو گفت:

  سلام دکتر من درمان ارتودنسی دخترم را پیش شما انجام دادم بسیار راضی بودم. و این باعث شدم که پسرم را در سن 9 سالگی برای ارتودنسی بیارم و از جراحی فک نجات پیدا کرد و فک و دندان های پسرم هم کاملا درمان شد. ممنونم از شما🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از قدردانی شما سپاسگزارم. از اینکه درمان ارتودنسی را برای فرزندتان به موقع انجام دادید و بدون عمل جراحی دندان و فک ایشان درمان شد بسیار خوشحالم. موفق و پیروز باشید.

 116. Avatar سبحان گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر سوال دارم اینکه برای شروع درمان اول برم ترمیم دندان یا کشیدن دندان چون پزشکم گفته اول باید بری دندان را ترمیم کنیم بعد بهت میگم کدوم رو بکشی و اینکه ترمیم همون پرکردنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یک متخصص ارتودنسی با تجربه قبل از گذاشتن سیم های ارتودنسی بر روی دندان ها وضعیت سلامت دندان ها را کاملا بررسی می کند. حتما باید قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده ترمیم و عصب کشی شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پوسیدگی دندان و ارتودنسی

 117. Avatar علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من تقریبا یک سال از زمان اتمام ارتودنسیم میگذره
  واز اون موقع تا الان از غالب های شفاف برای برنگشتن دندونام استفاده میکنم
  میخواستم بدونم آیا ترک های ریز در قسمت آخر این قالب ها مشکلی ایجاد میکنه یا خیر
  پاسخ بفرمایید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نماید. مدت استفاده یکسال از ریتینر زیاد است. ریتینر بمدت یکسال استفاده شود تغییر رنگ پیدا می کند و کثیف می گردد که باید یک قالب جدید ساخته شود.

   1. Avatar فرزین گفت:

    سلام آقای دکتر جمیلیان، در سایت ذکر شده فاصله بین دو دندان جلو بهتر است با درمان ارتودنسی بسته شود. من الان 55 سالمه فقط دو دندان جلوییم فاصله داره چیکار کنم؟ با توجه به سنم میتونم ارتودنسی انجام دهم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام.بله، بهترین گزینه برای بستن فاصله بین دو دندان درمان ارتودنسی است. در صورتی که لثه سالمی را داشته باشید می توانید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرید.

 118. Avatar میر مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید چند روز که براکت هایی دندون 7 پایین. لثه هام سفید شده و درد میکنه چه کاری باید کنم دلیلش برای چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممکن است لثه در آن ناحیه عفونت کرده باشد. از متخصص ارتودنسی معالج وقت اورژانس بگیرید تا معاینه انجام گیرد و تشخیص درمان مناسب داده شود.

 119. Avatar ندا صالحی گفت:

  سلام. خسته نباشید
  میخواستم‌بدونم تزریق لب تاثیری روی ارتودنسی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ترزیق ژل به لب یا برجسته کردن لب، روی درمان ارتودنسی هیچگونه تاثیری ندارد. ولی باید دانست که درمان ارتودنسی می تواند روی لب ها تاثیر بگذارد. با ارتودنسی می توان لب ها را بیرون زده و یا لب ها را سمت داخل هدایت کنیم تا لب ها عقب رفته بنظر برسند.

 120. Avatar آزاده گفت:

  سلام بنده یک دندان آسیاب رو کشیدم آیا با این شرایط امکان ارتودنسی وجود داره؟۳۵ساله هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 121. Avatar شیوا گفت:

  سلام اقای دکتر ، من دو هفته دیگه وقت ارتودنسی دارم، دوتا از دندونای بالام کنار هم بودن و کمی تغییر رنگ دادن، خواستم بدونم باید چه کاری انجام بدم ک تغییر رنگ درمان بشه؟ ایا قبل ارتودنسی باید رنگ دندون درست شه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، برای درمان ارتودنسی اگر دندان پوسیده یا دندانی که احتیاج به عصب کشی داشته باشد بهتر است درمان شود و سپس درمان ارتودنسی انجام گردد.

   1. Avatar سحر مظاهری گفت:

    سلام آقای دکتر مهربان، آیا می شود فقط یک فک تحت درمان ارتودنسی باشد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بستگی به شرایط دندانی وفکی فرد دارد. در بعضی موارد برای رفع مشکل باید براکت‌ها روی دندان‌های هر دو فک قرار بگیرند. بنابراین به شما توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه نمایید. سپس متخصص ارتودنسی متناسب با شرایط دندان‌ها و فک بیمار نظر خواهد داد.

 122. Avatar حنا گفت:

  سلام من دوماه هست دندونام رو ارتودنسی کردم اون رنگ های آبی و قرمز که هست یکی از اونا درامده مشکلی که نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید تا مشکل برطرف گردد.

   1. Avatar مائی گفت:

    سلام من حدود 4 ساله که ارتودنسی فک بالا دارم و انقد دکتر گذاشته مونده که دوتا کج شده و هیچ جوره صاف نمیشه راهی هست برای ترمیم؟ یکی هم که اومده جلوتر درد میکنه… واقعن خسته شدم اصلا از دکترم راضی نیستم… میشه کلا دربیارم بدون اینکه سیم پشت دندون یا ثابت بذاره؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. طرح درمان درست نبوده است. برای درمان شما به متخصص ارتودنسی مراجعه نکرده اید. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 123. Avatar الناز صادقی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید، سوالی داشتم خدمتتان،آقای دکتر من ۲ سال پیش ارتودنسی انجام دادم و طی این دو سال پزشک من هیچ کاری انجام نداده‌اند و صرفا کش‌ها را تعویض میکنند، دندان‌های عقل را کشیده‌ام و علیرغم این مسئله به چهار دندان آخرم نگین نزده‌اند،دندانهایم موقع جویدن روی هم قرار نمی‌گیرند ولی دکترم اصرار دارد که هیچ جای دنیا روی دندان آخر نگین نصب نمی‌کنند و این مشکل قابل حل نیست،آیا این مسئله صحت دارد؟همچنین حس میکنم دندان‌ها گاه نامرتب میشوند،بعد از دوسال این مسئله عادیست؟

 124. Avatar فرشته گفت:

  با سلام
  برای ارتودنسی بعد از معاینه گفته شد باید دندان هایی که نیاز به پر شدن دارند پر شوند و بعد ارتودنسی انجام شود
  آیا می‌شود با مسئولیت خودم دندان هایم مستقیما ارتودنسی شود بدون اینکه قبل از آن پر شود؟
  آیا درمانگاه های خصوصی می‌پذیرند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده و یا دندان هایی که نیاز به عصب کشی دارد درمان شود سپس درمان ارتودنسی انجام گیرد.

 125. Avatar ماه منیر گفت:

  سلام آقای دکتر بنده حدود ۱ سال هست ارتودنسی ثابت دارم خواستم بپرسم امکانش هست برای سفید کردن دندانهام از جوش شیرین استفاده کنم، برکت ها و سیم ها آسیب نمیبینند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از جوش شیرین باعث ساییده شدن مینای دندان می شود. بعد از درمان ارتودنسی دندان های شما پلیش خواهد شد.

 126. Avatar الهه گفت:

  سلام آقای دکتر من 14سالمه و یکی از دندونام که کنار دندون نیشم هست به داخل فرو رفته و من میخوام با ارتودنسی حلش کنم آیا الان امکانش هست و حل میشه و قیمت چقدر میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 127. Avatar مریم گفت:

  سلام من 22 سالمه و یکی از دندونام که میشه دندون 4 از بالا کاملا از دست رفته خواستم بپرسم میشه به جای ایمپلنت ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ قطعی باید معاینه از دندان ها و فک انجام گیرد. اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 128. Avatar یاس گفت:

  سلام اقای دکتر . من ۱۶ سالمه و امروز ازتودنسی هام رو در اوردم و نگهدارنده گذاشتم . در بچگی دندون شیریم رو کشیده بودم و بخاطر اینکه در بیاد ارتودنسی کردم و یکم فاصله بین ۲ تا دندون جلوی فک بالام بود و بقیه دندون هام صاف بودن . میتونم در طول روز ۶ ۷ ساعت فقط نگهدارنده رو‌بزارم؟ چون خیلی درد داره و میترسم وقتی به دندون هام فشار بیان بیفتن چون یکم لق شدن . نمیدونم چیکار بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. باید طبق دستورالعمل متخصص ارتودنسی معالج از نگهدارنده دندان یا ریتینر مخصوص خود استفاده نمایید.

 129. Avatar پریا گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  ممنون از لطفتون که با حوصله به سوالات همه پاسخ می دین.
  من فکم یه مقدار انحراف داره انحرافش خیلی کمه طوری که دیگران اصلا متوجه نمیشن.و اینکه فک پایینم یه مقدار جلو هست طوری که دندون های هردو فک دقیقا روهم قرار گرفتن و طبیعتش اینه که دندون های بالا کمی جلوتر باشن.میخواستم بدونم انحراف فکم و جلو بودنش با ارتودنسی برطرف میشه یا حتما جراحی لازمه؟ و دندوناممم کمی نامرتبه.میشه لطفا بگین هزینه جراحی تقریبا چقدر میشه؟
  خیلی ممنون از لطفتون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از حسن توجه شما به سایت. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد.

 130. Avatar زهرا گفت:

  با سلام من ۱۶ سالمه و فک بالاییم جلوعه و موقع غذا خوردن فکم ب شدت صدا میده
  صدا برای چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه نمایید که معاینه کلینیکی از دندان و فک شما انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 131. Avatar مهناز مقدم گفت:

  سلام پسره ده ساله ام دو تا از دندان های جلویش خارج از فک است چه زمانی برای ارتودنسی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در همین سن جهت معاینه به متخصص ارتودنسی خوب و ماهر مراحعه نمایید.

  2. Avatar وحید گفت:

   سلام وقت بخیر دختر ۱۴ ساله دارم که دوتا از دندونهای پیش بالا در خارج از ردیف هست قبل از کرونا اقدام کردم پزشک چک کردن که باید ارتودنسی بشه و احتمال زیاد با ارتودنسی متحرک خوب میشه ولی به دلایلی نتونستم اقدام کنم و بعد هم که به خاطر کرونا مراجعه نکردم میخواستم بدونم میتونه دندونهارو بکشه یا نه باید حتما انجام بشه؟مرسی

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. توسط متخصص ارتودنسی باید معاینه انجام گیرد. در طی معاینه، نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 132. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. سه تا دندان های فک پایین من کج درآمدن آیا روشی بجز درمان ارتودنسی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین روش درمان ارتودنسی است در مرحله بعد استفاده از روكش‌ دندان موثر است.

 133. Avatar مهدیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر دکتر
  من میخوام هفته دیگ ارتودنسی کنم و چند تا سوال داشتم.
  ۱_دندان ها را سر می‌کنند اگر آره با آمپول یا چی؟
  ۲_ارتودنسی درد دارد؟
  ۳_تا چند سال باید در دندان باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سرکار خانم مهدیه گرامی، برای نصب سیم های ارتودنسی درد وجود ندارد و لزومی به انجام بی حسی نیست. برای پاسخ سوال 2 و 3 لطفا به این لینک ها مراجعه شود. آیا ارتودنسی درد دارد و طول درمان ارتودنسی

 134. Avatar فرناز گفت:

  سلام، موارد اورژانس درمان ارتودنسی چه موقع است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. براکت و باند های شل، سیم انتهای براکت که به دهان برخورد کند دستگاه ارتودنسی شل شده و احساس ناراحتی می کنید.

 135. Avatar ساندرا گفت:

  سلام، آقای دکتر هزینه درمان ارتودنسی چقدر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه ارتودنسی با توجه به شدت ناهنجاری، نوع دستگاه مورد استفاده برای درمان، سن شروع درمان متغیر و متفاوت است. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک هزینه ارتودنسی

 136. Avatar پریا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید من ۷ ماهه ارتودنسی کردم بعد مسواک که میزنم دیگه لثه هام خیلی درد میگیرن و خون میاد برای لثه هام چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در مراجعه بعدی، با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید. تا معاینه از لثه ها و دندان شما انجام گیرد، سپس تشخیص درمان مناسب داده شود.

 137. Avatar فائزه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من فاصله بین دندونام خیلی زیاده و دندونام خیلی کوچیکه
  هم فک بالا هم فک پائین
  الان یکساله ک ارتو کردم دکترم میگه ک تا چند ماه دیگه درمانت تمومه بعد با کامپوزیت فاصله هارو می‌بندیم با ارتودنسی بیشتر از این بسته نمیشه ولی من نمیخوام کامپوزیت انجام بدم چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما برای بستن فاصله دندان ها و درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نکرده اید. نزد دندانپزشک عمومی این درمان را انجام دادید. طرح درمان مناسب نبوده است. با درمان ارتودنسی فاصله دندان ها بسته می شود.

   1. Avatar شینا گفت:

    آقای دکتر جمیلیان، من برای درمان به دندانپزشک مراجعه کردم و بهم گفتن باید درمان ارتوسرجری انجام دهم؟ خیلی ممنون بابت پاسخگویی

    1. Avatar آیدین گفت:

     آقای دکتر پسر من 13 سالشه برای درمان فک باید جراحی انجام گردد؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. باید دندان ها و فک فرزند شما معاینه شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

    2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. اگر دیر به ارتودنتیست ( متخصص ارتودنسی) مراجعه کنید لازم است عمل جراحی فک و ارتودنسی همزمان انجام شود. به این روش درمان ارتوسرجری می گوییم.

   2. Avatar نرگس روشن گفت:

    آقای دکتر جمیلیان، چرا برای درمان ارتودنسی به متخصص مراجعه شود نه به یک دندانپزشک عمومی؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی فقط باید توسط متخصص ارتودنسی مجرب که بر تمامی ناهنجاریهای فک و صورت اشراف کامل داشته باشد انجام گیرد.

 138. Avatar سمیرا گفت:

  سلام، روز بخیر
  دکتر من ۴ ماه میشه که ارتودنسی کردم و دندونای فک بالام جلو زده حدود۴ میلیمتر.دکترم میگه چون مدام دهانت باز بوده و با زبونت به دندونات فشار آوردی اینطوری شده میگه باید دهانم رو ببندم و با لب به دندونام فشار بیارم تا برگردن سرجاشون، نظر شما چیه؟ فک میکنم دیگه به دکترم اعتماد ندارم آخه هیشکی همچین اتفاقی براش نیفتاده میپرسم.
  لطفا جواب رو برام اینجا بذارید ایمیلم مشکل داره. تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عادت هایی مثل مکیدن انگشت در کودکی یا بزرگسالی، افرادی که تنفس دهانی دارند دچار عوارضی مثل کوچک شدن فک بالا و ناهنجاری های فک و دندان می شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک مکیدن انگشت

 139. Avatar مهسا گفت:

  سلام. آقای دکتر آیا استفاده از پستانک هم باعث عارضه میشه؟ تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است برای کودکتان از پستانک ارتودنسی استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پستانک ارتودنسی چیست و چه ویژگی دارد؟

 140. Avatar فرخنده گفت:

  سلام، من ۳۳ سال دارم، ۳سال پیش برای ارتودنسی اقدام کردم…
  دندونای نیش بالا نیفتاده بودن، یکی از دونای نیشم نهفته شده بود، و اون یکی دندونای جلو رو کمی به هم ریخته بود…
  بعد از کشیدن دندونای شیری و جراحی دندون نیش نهفته و بستن دستگاه روی آن، بعد از دو سال هیچ حرکتی نکرد و در واقع به فک جوش خورده بود… خلاصه مجدد جراحی کردیم و درش آوردیم…
  دکترم با یه دکتر دیگه مشورت کرد و یه قرار ایمپلنت گذاشتیم… پروسه مشورت ایشون با دکتر دیگه نزدیک دو ماه طول کشید و تو این مدت دکترم دندونای منو چک نکردن و حالا دندونای من نسبت به دو ماه پیش تغییراتی داشتن… و بین دندونای جلو فاصله افتاده، با اینکه این موضوع رو با دکترم مطرح کردم، حاضر نشدن به من وقت ویزیت بدن و گفتن، بعد ایمپلنت میبینمت…
  الان من میترسم بعد ایمپلنت، نشه این فاصله ها رو جبران کرد…
  و از اونجایی که ایمپلنت جابجایی پذیر نیسن، من نمی تونم رسک کنم…
  ممنون میشم راهنماییم کنید…
  نمی تونم دکترمو عوض کنم، چون هیچ کس از طرح درمان من خبر نداره و کسی ادامه درمانو قبول نمی کنه…. نمی دونم چیکار کنم…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است درمان را با متخصص ارتودنسی معالج خود ادامه دهید. برای اظهار نظر در مورد دندان و فک شما باید معاینه حضوری انجام شود.

   1. Avatar فرخنده گفت:

    میتونم یه وقت واسه مشاوره بگیرم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. از طریق سایت اقدام نمایید.

 141. Avatar ابوالفضل گفت:

  سلام آقای دکتر من 30 سال سن دارم. ولی دندان های روی هم رفته ای دارم آیا با ارتودنسی در این سن میشه اصلاح بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. اگر مشکل لثه نداشته باشید امکان درمان ارتودنسی برای دندان های شما وجود دارد.

 142. Avatar عاطفه گفت:

  سلام وقت بخیرآقای دکترمن یکماهه ارتودنسی کردم ومتوجه تغییررنگ دندونام شدم دور براکت ها زردشده دندونم بهداشتم کاملا رعایت میکنم حتی چایی هم بخورم مسواک میزنم مدام مسواک ونخ دستمه روزی۵ الی ۶بار مسواک میزنم دلیل زرد شدن دندونام چیه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در حین درمان ارتودنسی از دهانشویه حاوی کلروهگزیدین استفاده ننمایید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ها مسواک زدن حین ارتودنسی ثابت

 143. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من الان 7 ماه گذشته که براکت هارو از دندونام برداشتم دکتر برام پلاک ساخت گفت شبا بزار من نزاشتم حس میکنم دندون پاینم ی تغییر خیلی جزه ای کرده اگر 24 ساعت مکرر هرروز توی دهنم باشه دوپلاک بالا و پایین این تغییر جزهای دندونم درست میشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه از دندان ها انجام گیرد. به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود.

 144. Avatar زهره عسگری گفت:

  سلام وقت بخیر دکتر عزیز
  من یکبار در ۱۷ سالگی ارتودنسی نیمه کاره داشتم ادامه ندادم و ناموفق بود ۳ سال پیش دوباره درمان ارتودنسی انجام دادم ،مشکل من ناهنجاری فکی، قوس فک گرد،فک کوچک و دندان های بزرگ هست اما متاسفانه مشکلم برطرف نشده فقط عدم تقارن فک بالا و پایین برطرف شده،دکتر من گفتند مدل فک شما همینه عوض نمیشه،اما متاسفانه اصلا لبخند زیبایی ندارم
  الان ۲۷ سالم هست،آیا مجدد امکان درمان وجود دارد؟با جراحی مشکلم برطرف نمیشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 145. Avatar مهدی نوری گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر یه سوالی داشتم اگر آندربایت خفیف باشه و سن بیمار بین 25 تا 30 سال باشه بازم نیاز به جراحی داره یا اینکه با ارتودنسی قابل حله؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از دندان ها و فک شما باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar فرح گفت:

    سلام وقت بخیر.
    آقای دکتر درمان ارتودنسی از چه سنی مناسبه که شروع بشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی می‌تواند از هر سنی شروع شود. با این حال، بسیاری از مشکلات ارتودنسی اگر در سنین پایین و قبل از بلوغ تشخیص داده شود، راحت تر درمان خواهند شد. با درمان سریع و زود هنگام، بیمار می‌تواند از جراحی و عوارض جدی‌تر جلوگیری کند.

  2. Avatar مهکامه گفت:

   سلام وقت بخیر.
   آقای دکتر من قصد دارم ارتودنسی کنم در یکی دو ماه آینده. ولی احتمالا حدود 6 ماه دیگه باید برم یک شهر دیگه و امکان برگشت به شهر خودمون رو ماهی یکبار ندارم. ممکنه وقتی شهر دیگه ای هستم به یک دندانپزشک اونجا مراجعه کنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای گرفتن نتیجه و درمان خوب باید ابتدا تا انتها درمان ارتودنسی را با یک متخصص ارتودنسی مجرب داشته باشید.

 146. Avatar امیر گفت:

  با سلام، دکتر من 24 سال سن دارم و مقداری فکم به سمت راست انحراف دارد، آیا امکانش وجود دارد با ارتودنسی کمی انحراف بهبود پیدا کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان انحراف فک در این سن جراحی فک بهمراه درمان ارتودنسی است. به مطب مراجعه شود تا راهنمایی های لازم حضوری به شما داده شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 147. Avatar محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من 1 ساله ک ارتودنسی کردم و 9 ماه پلاک گذاشتم اما بعد برداشتن پلاک حس میکنم دندون های جلوم دوباره دارن حرکت میکنن و جاب جا میشن. راهی هست ک دوباره بهم نریزه. اگر بعد 4 ماه پلاکمو بزارم درست میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. انتخاب متخصص ارتودنسی باتجربه و طرح درمان مناسب و خوب باعث می شود که هیچگاه دندان ها بعد از باز کردن سیم ها به حالت قبل برنگردند.

   1. Avatar منیژه گفت:

    سلام وقت بخیر. آقای دکتر تا چه مدت باید از نگهدارنده بهد از ارتودنسی استفاده کنید؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. مدت زمان تنها به دندان‌های شما بستگی دارد. متخصص ارتودنسی معالج می‌تواند به شما بگوید که چه مدت زمان نیاز به استفاده از نگهدارنده یا ریتینر ثابت و متحرک خواهید داشت.

 148. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۲ سال بود که ارتودنسی کردم بحاطر ظاهر دندونام که زیادی هم نامرتب نبودند بعد ۲ سال وقتی باز کردن برام نگهدارنده متحرک دادند ۳ ماه هست به صورت مرتب ازش دارم استفاده میکنم ولی حس میکنم دندونام دارن برمیگردن سر جاش ۱۷ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نباید این اتفاق بیفتد. طرح درمان ارتودنسی خوب نبوده. بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت نمایید.

 149. Avatar نسترن رضایی گفت:

  باسلام آقای دکتر دختر من مشکل فک و دندانی دارد در چه سنی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور کلی بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. حال من سن و شرایط دندان و فک فرزند شما را ندارم. باید حضوری به مطب مراجعه نمایید.

 150. Avatar افسانه گفت:

  باسلام آقای دکتر من خانمی 37 ساله هستم که دیپ بایت دارم با دندانهایی کاملا مرتب، دیپ بایتی نسبتا شدید به طوری که یک یا دو میل از دندانهای فک پایین دیده میشود.
  لبخند لثه ای نیستم، دندان قروچه ندارم.
  حدود دوسال است که در فک پایینم درد دارم.
  در تبریز متخصص ارتودنسی فرمودند با ارتودنستی ثابت حدودا 60 % از مشکلم قابل حل است و کلا بحث جراحی رو رد کردند.
  نظر شما چیست آیا با جراحی مشکل من صد در صد حل میشود؟
  و اگر درمان نشوم چه مشکلاتی برایم پیش میاید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. با توجه به سن شما درمان ارتودنسی به تنهایی جوابگو نیست. باید در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک انجام گیرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک دیپ بایت

 151. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر فاصله دندان های جلو با ارتودنسی بسته شود یا لمینیت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 152. Avatar نرگس گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده امروز جلسه اول ارتودنسی ثابت هر دو فکم بود
  بعد از نصب پلاک ها احساس میکنم دندون های آسیاب رو هم سوار نمیشن مثله گذشته و مانع خوب جوییدن غذا میشن
  خواستم بپرسم دلیل این امر طبیعی یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طبیعی است. سیم ها ارتودنسی که روی دندان ها نصب می گردد یک هفته الی ده روز این ناهماهنگی وجود دارد. بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید زیرا ایشان از شرایط دندانی و فکی شما مطلع است.

  2. Avatar حسین جودکی گفت:

   سلام وقت بخیر. پسرم 9 سالشه هست برای درمان ارتودنسی زمان مناسبی است؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بله، برای درمان ارتودنسی در همین سن به یک متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه مراجعه نمایید.

 153. Avatar یعقوب خانی گفت:

  سلام وقت شما بخیر ، دختر من در اواسط دوران درمان ارتودنسی هستش و دو دندون نیش نهفته داره تمام دندان هاش مرتب شده و و منتظر بودیم تا دندونای دیگه اش در بیاد حتی عکس بیولوژی هم برای متخصص بردیم و با استفاده از تیغ مخصوص کم فضا باز کردند اما باز درنیومد و جای زخم تیل خوب شد من میخواستم بپرسم دلیل خاصی داره که هنوز در نیومده و اگه در میاد و براکت روش قرار بگیره و چند وقتی بگذره کار ارتودنسیش تموم میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 154. Avatar پریسا گفت:

  سلام،وقت شما بخیر.اقای دکتر میخواستم بدونم با ارتودنسی ممکنه دندان عقل رو جایگزین دندان کشیده شده کرد یا…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان وجود دارد. باید از دندان ها و فک معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 155. Avatar نگار گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من بعد از دو سال ارتودنسی ثابتم دراوردم و دکترم به من به مدت ۸ ماه قالبی داده که ۲۴ ساعت باید داخل دهانم باشه ولی این قالب بعد از دو هفته شل شده علتش چیه؟
  درضمن من از نتیجه‌ ارتودنسیم راضی نیستم دکتر هم گفته درمان زیادیش خوب نیست نظر شما چیه؟ یعنی ممکنه دندان های من بیش تر از این مرتب تر نشن یا کم کاری دکتر بوده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان بودید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

 156. Avatar مینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۸آبان وقت عمل بینی دارم مشکل جلو یا عقب بودن فک هم ندارم فقط یه دندونم کجه اگه الان ارتودنسی کنم میتونم عمل بینیمم در حین داشتن ارتودنسی انجام بدم برای بینی از لحاظ ظاهری مشکلی پیش نمیاد؟چون تو سایت میخوندم دیدم نوشتین که ارتودنسی توی فرم لب تاثیر داره و رو ظاهر بینی هم تاثیر میذاره راهنماییم کنین ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ دقیق و درست باید معاینه کلینیکی انجام گردد. برای انجام درمان ارتودنسی با متخصص ارتودنسی معالج خود راجب عمل بینی مشورت نمایید.

 157. Avatar فربد گفت:

  سلام و درود
  دخترم حدود یک ساله ارتودنسی کرده و دکتر گفته یکی دو ماه دیگه درمانش تمومه از کجا باید بفهمیم که ارتودنسی کامل انجام شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با برطرف شدن ناهنجاری دندان ها و عکس قبل و بعد دندان ها متوجه می شوید.

 158. Avatar فاطمیا گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید یه سوال داشتم من الان دو ماهه فک بالامو ارتودنسی کردم دوبارم رفتم برا معاینه‌.بار آخر که رفتم نوبتمو انداخت برای ۴ ماه دیگه.یعنی تو این ۴ ماه نه معاینه دارم نه فک پایینمو درست کرده.خواستم ببینم این باعث مشکل نمیشه برای دندونام؟همه دکترا فاصله میندازن یا فقط برای من اینجوریه؟🤦🏼‍♀️

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در درمان ارتودنسی ثابت می توان ماهی یک میلیمتر دندان را حرکت داد. بنابراین باید حتما ماهی یکبار به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی ثابت چیست؟

 159. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام. آقای دکتر دخترم دندان نیش نهفته داره آیا با ارتودنسی درمان میشه یا باید جراحی بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 160. Avatar امیر محمد گفت:

  سلام آقای دکتر من ۴ تا از دندون هام فک پاینیم رو هم رفته باید کل فک پایین رو ارتودنسی کنم یا فقط هم ۴ تا ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه از دندان های شما و فک انجام گیرد سپس تئضیحات لازم به شما داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 161. Avatar زهرا پوراحد گفت:

  سلام من 6 ماه ارتودنسی کردم 1 ماه پیش فک پایین سیم بست این ماه گفتن که باید از پایین دندون بکشم دکتر ارتودنسی میگن از فک پایین یدونه دندون 2 رو بکشم ولی دکتر جراح میگن دندون جلورو من نمیکشم دندون عقب بهتره دکتر ارتودنسی میگه مشکلی پیش نمیاد تمام مسئولیتش بامنه من نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 162. Avatar محسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر . عذرخواهم ، از خدمتتون یک سوال داشتم. آیا ارتودنسی و قرارگیری باند و براکت روی دندان های پر شده و عصب کشی شده میتونه باعث بشه این دندان ها به سرما یا فشار خفیف حساسیت پیدا کنن؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، دندانی که کامل و درست پر شده باشد دیگر نباید به سرما و گرما حساس باشد.

   1. Avatar ذبیح اله سلاحورزی گفت:

    سلام وقت بخیر و خسته نباشید خدمت دکتر جمیلیان پسرم حدود ۹ سال داره چند روزی دوتا از دندونهای جلوی فک پایین نصف شون شکسته به نظر شما در این سلولهای بنیادی قابل برگشت پذیری هستند . لطف فرمایید راهنمایی کنید. با تشکر

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. تا متوجه شیم که این دندان شیری هست یا دندان دائمی. اگر دندان شیری باشد جای نگرانی نیست. دندان دائمی رویش می کند. ولی اگر دندان دائمی باشد. تا به امروزه که اطلاعات خاصی که سلولهای بنیادی کارایی داشته باشد هنوز مشخص نیست. بهتر است دندان پر گردد. برای اینکه شما از نگران نباشید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا مشخص گردد دندان شیری است یا دندان دائمی.

 163. Avatar ندا گفت:

  سلام وقت بخیر من قصد دارم ارتودنسی کنم ولی چندتا از دندون های عقبیم خراب شدن یا افتادن هنوزم میتونم ارتودنسی انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان های پوسیده باید ترمیم شوند. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 164. Avatar سارا گفت:

  سلام وقتون بخیر من ۲۰ سالمه ارتودنسی انجام دادم دوتا دندون نیشم کوتاهه با ارتودنسی میشه کشیدش پایین هم سطر بقیه دندون هام شه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای دادن نظر قطعی باید دندان معاینه شود.

 165. Avatar پریا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۲ سالمه ۲ تا دندانهای نیشم از بالای لثه در اومدن و دندون هام روی هم قرار نمیگیرن آیا با ارتودنسی درست میشه یا باید جراحی فک کنم ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بباید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 166. Avatar زهرا گفت:

  سلام دکتر، من ۲۳سالمه و ۸ ماهه که ارتودنسی رو شروع کردم،مشکل دندان نیش نهفته داشتم، اما تو این ۸ ماه اصلا دندونم بیرون نیومده و تغییری نکرده، میخواستم بپرسم علتش چیه؟! و امکانش هست که اصلا بیرون نیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 167. Avatar مطهره گفت:

  سلام. آقای دکتر من فقط دو تا از دندان هام یکمی کج هست آیا می شود از روش پشت دندانی ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی چند دندان

 168. Avatar یوسفی گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من۲۵ سالمه و میخوام ارتودنسی بکنم؛ جایی که رفتم بهم گفتن ۲ونیم طول میکشه میخواستم بدونم چند وقت بعدش میتونم عمل زیبایی بینی انجام بدم
  ممنون از پاسخ دهیتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 169. Avatar بهار گفت:

  سلام دکتر خدا قوت
  ببخشید من ۸ روز هست که براکت و سیم هارو از دندونام باز کردم و پلاک میزارم اما ۴ روز هست که دوتا دندون های بالام که روشون بند بود و بازکردن درد میکنن و از ۱‌روز‌گذشته هم لثم کمی ورم کرده و نمی‌تونم پلاک فک بالام رو بزارم
  و روز اخر دکترم از دندونام رادیولوژی‌گرفت و گفت هیچ خرابی و مشکی نیست
  بنظر شما مشکل از کجاست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان شما معاینه شود. سپس تشخیص درمان مناسب داده شود.

 170. Avatar ریحانه گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم
  در چه سنی می توانیم دندانهایمان را پروتز ثابت کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به مشکلات دندانی شما دارد. با متخصص در هنگام معاینه دندان ها راهنمایی های لازم را خواهید گرفت.

 171. Avatar احمد گفت:

  سلام دکتر
  وقت بخیر
  امکان شروع فرآیند ارتودنسی با یک دکتر و ادامه اون با دکتر دیگه هست؟
  من سه چهار ماه دیگه برای تحصیل از ایران خارج میشم و میخوام اینجا فرآیندو شروع کنم به خاطر هزینه کمتر.
  و سوال دیگه اینکه ارتودنسی ثابت حدودا به چه مقدار مراجعه در سال احتیاج داره بعد از اینکه بریس ها نصب شدند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به میزان ناهنجاری دندان و فک شما دارد. طرح درمان متخصص دیگر شاید متفاوت باشد. حدودا یکماه یکبار برای تنظیم سیم های ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود.

 172. Avatar فلاح گفت:

  سلام وقت بخیر
  دندونایی که پوسیدن و گفتن باید سطحی پر بشه رو می شه بعد از درمان ، ارتودنسی کرد ؟ تقریبا تمام دندونا پوسیده شدند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده ترمیم شوند.سپس درمان ارتودنسی انجام گیرد.

 173. Avatar مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من ۴ ماهه که ارتودنسی کردم و دندان‌های سمت چپ فک بالام پایین تر از دندان‌های سمت راستم اومدن و آیا بنظر شما در حین درمان ارتودنسی طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با متخصص ارتودنسی معالج مشورت کنید. نباید چنین اتفاقی بیفتد.

 174. Avatar مخاطب گفت:

  سلام من 13 سالم هست و حدود 5 ماه است که ارتودنسی کردم العان که به یکی از دان دان هایم نگاه میکنم انگار ریشه اش پایین امده و دان دان هم کمی لق شده من ینی لثه م تحلیل رفته؟ چیکار کنم؟ جای نگرانی هس؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی باعث تحلیل لثه نمی شود. مگر اینکه قبل از درمان ارتودنسی مشکل لثه داشته اید. که باید در این خصوص متخصص ارتودنسی شما را آکاه می کرده.

 175. Avatar پوریا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر من ارتودنسی کردم بعد براکت رو دندونام قرار گرفته ولی یکی از اون ها سیم بهش وصل نیس این طبیعیه یا من باعث درومدنش شدم؟؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به تمام دندان ها باید براکت و سیم نصب باشد با متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید .

 176. Avatar حامد گفت:

  سلام من ۱۵سالمه و بین دو تا از دندون های فک بالاییم فاصله کمی بود و به همین دلیل دندون به جای اینکه بین آن دو باشه از روی لثه بالا در اومده و الان چند سال هم هست که همینجوریه و فقط الان خیلی بزرگ شده
  باید ارتودنسی شود؟
  یا با کشیدن هم رفع میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 177. Avatar محمد گفت:

  با سلام
  اگر دندان ها بر اثر ضربه جا به جا شده باشند، قابل درمان است؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان در اثر ضربه ممکن است بشکند یا پریدگی داشته باشد. باید معاینه کلینیکی از دندان انجام گیرد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 178. Avatar عاطفه گفت:

  سلام خسته نباشین
  دکتر من18ساله، سه دندان در فک بالا کم دارم (دندان های دو و دندان چهار در سمت چپ) باید ایمپلنت کنم یا با ارتودنسی قابل درمان است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. ممکن است امکان درمان این فضای خالی با ارتودنسی باشد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 179. Avatar علی نقیان گفت:

  آقای دکتر جمیلیان
  وقتتون بخیر
  من دخترم ۱۳ سالش بود بردم ارتودنسی. به خاطر فک بالا ۲ تا از دندانهاهم ردیف بقیه دندانها نبود به زور جا داد ۱۸ ماه ارتودنسی بود والان متوجه شدم که فک بالاخیلی جلو اومد.
  اما خودم به دکتر گفتم که فک بالا خیلی جلو اومد وزیبایی خوبی از نظر ظاهری هم نداره ایشون هم گفت دو تا از دندانها بالا شماره ۵ همونی که به زور جا داد رو بکشیم
  وگفت بالا کشیده شد پایین هم باید کشیده بشه 😞
  به نظر شما پایین هم حتما باید کشیده بشه؟
  ایا شما اجازه میدید برای معاینه خدمتتون برسیم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. (فقط در ساعات اداری)

 180. Avatar مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر آیا قبل از درمان ارتودنسی باید کار خاصی برای دندان ها انجام شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی موفق، همکاری بیمار و عمل به توصیه‌های متخصص ارتودنسی است. قبل از درمان ارتودنسی باید ترمیم پوسیدگی‌ها انجام شود.

   1. Avatar مریم گفت:

    سلام آقای دکتر،حدود ۹ ماه هست که من پلاک دارم برای بعد از ارتودنسی اما ۲ ماه از پلاک استفاده نکردم و حالا هم وقتی ازش استفاده میکنم خیلی درد دارم چیکار باید بکنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود. ممکن است دندان های شما جابه جا شده باشد.

 181. Avatar مینا اخوان گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید دندان های فک بالا دخترم بیرون زدگی دارد آیا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 182. Avatar پارمیدا گفت:

  سلام آقای دکتر من 6 ماه میشه که ارتودنسی کردم اما دکترم قبل از چسباندن براکت ها دندان های منو جرم گیری نکردن الان هم دندان هام جرم گرفته. آور بعد از اتمام دوره ی ارتودنسی جرم گیری کنم برای دندان هام مضر است یا نه به نظر شما به یک دکتر دیگر مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است بعد از درمان ارتودنسی دندان های شما پولیش و جرم گیری شود.

 183. Avatar اریکا گفت:

  سلام آقای دکتر وقت
  بنده تقریبا یکسالی میشه که ارتودنسیمو برداشتم
  تنها مشکلیم که داشتم فاصله بین دندون بود
  دکترم برام پلاکت درست کردن و گفتن که استفاده کن
  من شب ها مرتب میذارم
  ولی به تازگی احساس میکنم کمی بیان کلماتم بد شده مثلا سیتن و ت هام میزنه
  در ضمن با دندون جلو نمیتونم چیزی رو قطع کنم چون کمی فاصله دارن از هم
  باید جیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. باید به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید. من اطلاعاتی در خصوص فک و دندان های شما ندارم. باید معاینه و رادیوگرافی قبل از ارتودنسی بررسی گردد.

 184. Avatar نسیم گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۵سالمه ومیخام ارتودنسی کنم فک بالا یکم جلوتر از فک پایین هستش واینکه در فک بالام دندان توهم رفته یاخیلی نامرتب ندارم… بنظرتون قبل از ارتودنسی من هم باید دستگاه هایرکس بزارم یا نیازی نیست… بابت این مسئله خیلی استرس دارم وهنوز هم نوبت ارتودنسیم نشده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مرضیه گفت:

    سلام اقای دکتر
    دخترم ۱۱ساله هست و درعکس مشخص شد دوتا دندون بزرگ جلو ریشه ندارد.دکتر گفت احتمال افتادن دارد.اما کی مشخص نیست.باید کشیده بشه ودندون کناری جایگزین بشه.ازشما راهنمایی میخواستم.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان و فک فرزند شما انجام شود. تا جواب دقیق داده شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 185. Avatar رضوان شریفی گفت:

  سلام اقای دکتر من احساس میکنم فک بالا پسرم عقب هست و الان 7 سالش هست . آیا با دستگاه داخل دهانی اختراع خودتون میشه فک بالا را جلو آورد . تا از عمل جراحی نجات پیدا کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بادستگاه داخل دهانی می توان این مشکل را برطرف کرد. مناسب سن فرزند شما هست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 186. Avatar تمنا زاهدی گفت:

  سلام آقای دکتر من دندون هام فاصله داشتن بعد از دو سال هست که ۲ روزه که براکت های فک بالاییمو در آوردم اما ۴ دندون جلوی فک بالاییم رفتن عقب خواستم بدونم که خوب میشن بعد از یه مدت تاجشون میاد جلوو؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شمت تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خود هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به شرایط دندان و فک شما ندارم. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 187. Avatar ایدا گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید 

  من الان۱۶سالمه دوسال پیش ارتودنسی فک بالا انجام دادم 

  فکم کوچیک بود و یکی از دندون نیشم روی دندون دومی بود دکتر دو تا دندون سه راست و چپو کشید و حدودا ۱٠ماه پلاکت داخل دهانم بود و ۶ماه هم قالب و حدودا۳ماه شبا فقد میزاشتم ولی الان بعد دو سال دندونام جا به جا شدن نه خیلیییی ولی یه تغییر کوچیکی داشته باید به دکترم مراجعه کنم؟یعنی بازم باید ارتودنسی انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما مناسب نبوده است. برای راهنمایی و دادن طرح درمان مناسب می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 188. Avatar مهتاب گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من یک هفته هست که پلاکت هامو وصل کردم و هر دو فک بصورت ثابت است و من ورزش رزمی می کنم و صد در صد احتمال برخورد دست و ضربه به صورتم هست ایا در این صورت میتونم مسابقه برم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما هنگام ورزش باید از محافظ دندان استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و ورزش

 189. Avatar حسین گفت:

  سلام اگر در بین درمان ارتودنسی، متخصص ارتودنسی خود را تغییر دهیم چه اتفاقی می افتد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تغییر متخصص ارتودنسی معالج پس از آغاز درمان تا حدی ریسک محسوب می شود. چون متخصص ارتودنسی جدید شما در جریان شرایط اولیه دندان ها و فک شما نبوده است. در نتیجه روند کار را کمی کند می کند.

 190. Avatar روژین گفت:

  سلام من اردتودنسی کردم و تمام شده ولی احساس میکنم دندون هام جلو آمده و یه جورایی حالت خرگوشی پیدا کرده
  ب نظرتون طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما در قبل و بعد از درمان ارتودنسی ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید. اگر می خواهید بنده اظهار نظر کنم باید رادیوگرافی قبل از درمان ارتودنسی و الان شما را ببینم.

 191. Avatar سمیرا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من خارج از کشور زندگی میکنم .
  من هفت ماه ارتودنسی کردم و هرشب دندون قروچه دارم آیا این مشکلی برای من پیش نمیاره؟
  الان قالبی ک ب دندونم چسبیده شل شده.
  منتظر نظرتون هستم. ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ماهی یکبار برای چکاپ و تنظیم سیم های ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نمایید.

 192. Avatar مریم گفت:

  باسلام، آقای دکتر آیا ارتودنسی الاینر رو شما تایید میکنیدو اینکه چند ماهه جواب میده؟ با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیشتر بزرگسالان متقاضی ارتودنسی نامرئی هستند. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع ارتودنسی نامرئی

 193. Avatar مجتبی محمدی گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من دندان 7 را عصب کشی کردم و هفته بعد برای درمان ارتودنسی میخام اقدام کنم؟حالا که دندانم عصب کشی شده یک احساس لقی دارم. طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لقی دندان، بلافاصله بعد از عصب کشی اتفاق عجیبی نیست. اما اگر بعد از مدتی از زمان عصب کشی شما گذشته، باید علت بررسی شود.

   1. Avatar حمید گفت:

    سلام آقای دکتر میشه قبل از ارتودنسی کامپوزیت کرد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. اگر تصمیم انجام درمان ارتودنسی را دارید بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید. ابتدا درمان ارتودنسی باید انجام گیرد.

 194. Avatar سما گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  دخترم تازه رفته تو 7سال، دوتا دندونای شیری پایینش لقه اصلی ها هم یکیش ی میل نیش زده یکی تازه نیش زده ،ایا ببرم دندونپزشکی بکشم یاخودش میفته چون لقه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان لق خودش می افتد. می تواند با گاز زدن سیب یا هویج با افتادن دندان کمک کرد.

   1. Avatar تهمینه خلیلی گفت:

    سلام وقتتون بخیر. آیا می توانم بدون جراحی فک تنها با ارتودنسی مشکل دندانی فکی خود را حل کنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 195. Avatar صبا گفت:

  باسلام خدمت آقای دکتر دخترم ۱۶ سال سن دارد چند سالی است زیر نظر دندان پزشکی بوده دندانهای که لازم به کشیدن یا درست کردن وپرکردن بوده انجام شده ودکتر دندان پزشک گفته که احتیاج به ارتودنسی دارد ولی به خاطر خطر کرونا گفت عجله نکنید دیر نمیشه ولی دخترم خیلی نگران هست که نکنه دیر بشه وارتودنسی انجام نشه .آقای دکتر خواستم بدونم آیا حقیقت دار میگن زیر سن هیجده سالگی فایده نداره ارتودنسی انجام بشه باید هیجده سال تمام بشه ممنون میشم بفرمایید که کی برای ارتودنسی دخترم اقدام کنیم .سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با داشتن لثه سالم درمان ارتودنسی در افراد 30 یا 40 ساله هم انجام می شود. ولی اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 196. Avatar فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  ببخشید سوالی هست که مدت ها ذهن من رو مشغول کرده
  من ۱۷سال سن دارم و دو سال است که ارتودنسی کردم و سوم خرداد ماه قرار است ارتودنسی های خود را بردارم ولی احساس میکنم که در قسمت فک پایین سمت چپ قرار است دندان درارم اگر دندانی در بیاید ممکن است نظم دندان های من بهم بخورد و به حالت قبل برگردد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در سن 17 سالگی دندانی رویش نخواهد داشت. در سن 12 سالگی رویش دندان ها تکمیل خواهد شد.

 197. Avatar تارا گفت:

  سلام روز بخیر. من دوتا دندان جلوییم خرگوشی هستن و کمی از نیم رخ که نگاه مبکنم اومدن جلو الانم ارتودنسی دارم، ابا درست میشه؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بله با یک درمان ارتودنسی صحیح می توان دندان خرگوشی را اصلاح نمود.

 198. Avatar مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر ، قصد ارتودنسی دارم و میترسم ک ارتودنسی کنم
  دوسال پیش برای مشکل فکم ب دکتر عمومی‌مراجعه کردم و عکس گرفتن از فک رو تجویز کرد، عکس معاینه شد و گفتن ک هیچ مشکلی نداره ولی موقعه‌ی ک میخوام دهانم رو کامل باز کنم ی صدایی میده تقریبا استخونای زیر گوشم
  ایا این ممکنه مانع ارتودنسی بشه یا خراب شدن فکم بشه موقعه ارتودنسی

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید عکس جدید تهیه کنید و عکس را یک متخصص ارتودنسی تجویز نماید که فلوشیپ جراحی فک هم داشته باشد.

 199. Avatar سپیده گفت:

  سلام من الان 4 روز است ک ارتودنسی کردم 14 سالمه الان اگه با مسواک معمولی مسواک بزنم ارتودنسی هام خراب میشن یا چسب شون باز میشه تروخدا جواب بدین

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بهتر است که از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. نحوه صحیح مسواک زدن در زمان ارتودنسی ثابت را در همین سایت مطالعه کنید.

   1. Avatar اوین گفت:

    سلام خسته نباشید
    من چند ماهی میشه که دندونام رو‌ازتودنسی کردم ولی فک پایینم بعد از یه هفته یکی از براکتاش کنده شده و از اون موقع همش حس میکنم‌همه براکتام شل شدن چیکار باید بکنم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. نزد متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید تا براکت دندان اصلاح شود.

 200. Avatar محمد جواد گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من تقریبا ۸ ماهه ارتودنسی کردم چون فک عقب پایین بود دکتر اولش گفت که باید جراحی کنم ولی بعدش گفت عوارض داره وچون من بوکس کار میکنم گفت اگه جراحی کنی نمیتونی دیگه ورزش رزمی کار کنی منم منصرف شدم وفقط ارتودنسی بدون جراحی انجام دادم آیا حرف ایشون درسته

  حالا که عمل نکردم میتونم در حین ارتودنسی ورزش(بوکس)کنم واگه میگید گارد دندان گارد باید مخصوص باشه ؟؟؟؟
  ممنون که پاسخگو هستید

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام اگر جراحی فک را انجام دهید و در حین ورزش به فک شما ضربه وارد شود مسلما خطرناک خواهد بود و مجدد دچار ناهنجاری فک و انحراف فک خواهید شد. اگر به فک شما ضربه سنگین وارد شود حتی فک جراحی نشده هم دچار شکستگی و آسیب خواهد شد. اگر هنگام ورزش ارتودنسی ثابت بر روی دندان های شما است از گارد مخصوص استفاده کنید. بهتر است از یک گارد صورت مناسب و محکم نیز استفاده کنید.

   1. Avatar ریحانه گفت:

    سلام جناب دکتر
    دندانهای ۵و۷ بالا راست و ۵بالا چپ و۵و۶پایین هم چپ و هم راست رو از دست دادم و دندانهای عقل پایین هم کمی از لثه بیرون زده اند ولی طبق رادیوگرافی عمودی رشد کرده و سالم هستند .سوال من این هست که آیا از دندان عقل میتوانم با ارتودنسی جایگزین یکی از دندان های آسیاب چپ و راست پایین استفاده کنم؟
    و اینکه میخواهم ایمپلنت انجام دهم و دندان های فک پایین در هم فشرده هستند به نحوی که باعث چرخیدن دندان های جلو به داخل شده آمد .اول ارتودنسی انجام بدم بعد ایمپلنت؟؟ یا بعد از ایمپلنت هم میشه ارتودنسی انجام داد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام گردد. بله امکان اینکه با درمان ارتودنسی دندان عقل را می توان جای دندان آسیاب قرار داد. ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام گردد سپس ایمپلنت دندان انجام شود.

 201. Avatar رضا گفت:

  سلام خسته نباشید من 19سالم تازه ارتودنسی کردم ورزش های هوازی و بدنسازی انجام بدم مشکلی داره ؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام ورزش کردن با ارتودنسی مشکلی ندارد. اگر ورزش هایی انجام می دهید که ممکن است توپ و دیگر وسایل ورزشی به صورت شما اصابت کند از گارد دندان در حین ورزش استفاده کنید. ارتودنسی و ورزش با یکدیگر منافاتی ندارد.

 202. Avatar حسن گفت:

  سلام آقایدکتد من ارتودنسی کرده ام ولی ۲ تا دندان های آسیاب بالام رو ارتودنسی نکردند می خواستم بدونم اشکال داره که درخواست کنم اونا هم ارتودنسی شه یا خیر ؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   متخصص ارتودنسی معالج شما در صورت نیاز این درمان را برای شما انجام خواهند داد. ارتودنسی هنر مرتب کردن تمام دندان ها می باشد.

 203. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید ایا میشود ارتودنسی کرد بعد باوجود براکت و سیم در دهان دندان ترمیم کرد؟؟؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام تمام اعمال ترمیم دندان قبل از شروع درمان ارتودنسی انجام می شود. در صورت نیاز به ترمیم دندان در حین ارتودنسی ارتودنتیست این کار را انجام خواهد داد.

 204. Avatar صدیقه امیری گفت:

  سلام و عرض ادب، آقای دکتر دکتر بهم گفته اگر ارتودنسی کنی و دندان هات و فک شما درست قرار بگیرند مشکل گوارشی شما حل میشه. درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بصور طبیعی هر دندان بالا با دو دندان پایین در تماس است. اگر قرار گیری و چیدمان دندان هر کسی به این شکل نباشد غذا به خوبی جویده نشده و هضم غذا و در نتیجه گوارش آن با مشکل روبه‌رو می‌شود. درمان ارتودنسی، باعث ایجاد تماس‌های مناسب و در نتیجه روی جویدن تاثیر دارد.

 205. Avatar پریا گفت:

  سلام. خسته نباشین اقای دکتر من حدودا یکسالی هستش ک از زمان پلاک متحرکم گذشته و یکسال مرتب استفاده کردم و یکسال دیگه ام فقط شبا استفاده کردم طبق نظر دکترم. الان بعد از فاصله یکسال میبینم وسط دوتا دندون بالاییم داره فاصلع میوفته بضی شبا پلاک رو دوباره میزارم و صب میبینم دوتادندونام ب هم نزدیک شدن. کلا پلاکم بهم تنگ شده. خیلی نگرانم چرا اینطوریه نکنه دندونام تغییر کنن. ممنون میشم اگ ج بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، فاصله بین دندان های شما تغییر کرده بهتر است برای معاینه دندان ها به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید.

 206. Avatar رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید دکتر من ارتودنسی کردم قسمت آخر سیم دراومده فقط میتونم با موم ثابت نگه دارم که به لثه آسیب نزنه نوبت دکترم دوشنبه هس میخواستم هزینه اضافی تا چه حد میگیرن ازم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، از موم ارتودنسی استفاده نمایید. هزینه ای ندارد. این نیروی است که به دندانها وارد شده مشکلی نیست. در معاینه بعدی مشکل برطرف می گردد.