پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ارتودنسی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

1. ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به شاخه ای از دندانپزشکی اتلاق می شود که تخصص آن، تصحیح مال اکلوژن، و ناهنجاری دندانی فکی است. از اصلی ترین وظایف ارتودنسی، تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است.

2. بهترین زمان برای شروع ارتودنسی چه زمانی است ؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی می تواند وابسته به نوع ناهنجاری باشد ولیکن لازم است که بیمار قبل از 7 سالگی برای ویزیت به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا در صورت نیاز، درمان شروع گردد.در صورت مراجعه بیمار در سنین پایین، درمان بسیار راحت تر و با نتیجه موفق تری به اتمام می رسد .

3. دستگاه ارتودنسی چیست و چطور کار می کند ؟

دستگاه های ارتودنسی به دو گروه تقسیم می شود :
دستگاه متحرک (شکل1) ، دستگاه ثابت (شکل2).

ارتودنسی متحرک

شکل1- نمونه دستگاه ارتودنسی متحرک

دستگاه متحرک، دستگاهی است که بیمار می تواند به تنهایی بدون نیاز به متخصص ارتودنسی، از دهان خویش خارج نماید و دوباره آن را در دهان قرار دهد.
دستگاه ثابت، دستگاهی است که بیمار نمی تواند آن را، به تنهایی داخل دهان قرار بدهد بلکه حتما بایستی توسط متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار داده شود.
بسته به نوع ناهنجاری، دستگاه های ارتودنسی می تواند متحرک یا ثابت باشد.

ارتودنسی ثابت

شکل 2- نمونه ای از دستگاه ثابت ارتودنسی

4. آیا برای شروع درمان، دیر شده است ؟

دستگاه های ارتودنسی فقط برای کودکان نمی باشد، بلکه در هر سنی، می توان از آنها به شرطی که سلامت لثه، دندان ها وجود داشته باشد، استفاده گردد.

5. درمان ارتودنسی چه مدت طول خواهد کشید ؟

طول درمان بسته به نوع و شدت ناهنجاری دندانی فکی، سن مراجعه بیمار و همکاری بیمار متفاوت می باشد ولیکن به طور میانگین طول درمان ارتودنسی در حدود 2 سال می باشد و به طور متوسط بیماران هر 4 تا 6 هفته یکبار معاینه می شوند.

6. آیا ارتودنسی دردناک است ؟

در طول هفته اول پس از گذاشتن سیم ها، بیمار ممکن است قدری احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس از گذشت چند روز، درد وناراحتی خود بخود برطرف می¬شود. در صورتی که دستگاه های ارتودنسی دندان لثه و گونه را ملتهب نماید. دکتر موم مخصوص دندانپزشکی را، جهت رفع مشکل فوق در اختیار شما قرار می دهد.
در بعضی مواقع به علت ناراحتی و درد، بیمار می تواند از مسکن ساده مثل استامینوفن استفاده نماید.

7. در طول درمان ارتودنسی چه نوع غذاهایی را میتوان مصرف کرد ؟

از آدامس شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نفرمائید.
غذا و میوه را به قطعات کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب قرار دهید.
از گاز زدن غذا و میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، توسط دندان های جلو و پائین خودداری فرمائید.
ادامه پاسخ این سوال را در مقاله رژیم غذایی در ارتودنسی بخوانید.

8. بهداشت دهان درهنگام درمان ارتودنسی چگونه باید رعایت گردد ؟

 •  پس از هر وعده غذا به صورت مرتب و هر بار حداقل پنج دقیقه مسواک کنید.
 •  مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.
 •  مسواک در فک بالا از بالای لثه به طرف پائین و در فک پائین به طرف بالا کشیده شود. سطوح جونده و پشت دندان ها را فراموش نفرمائید.
 •  دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آنها و روی وسائل ارتودنسی مسواک شود.
 •  قرقره با آب نمک برای شستشوی دهان و ماساژ لثه ها مفید است.

9. آیا با وجود ارتودنسی می توان ورزش کرد ؟

بلی، ما برای همه نوع ورزشی، استفاده از Mouth guard را توصیه می نمائیم.

10. آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندان¬ها، و یا شلوغی دندان¬ها نیاز به کشیدن دندان است. و اگر دندان کشیده شود فضای دندان کشیده شده یه طور کامل پر می شود

11. ارتودنسی برای رفع چه مشکلاتی است؟

درمان های ارتودنسی فقط برای مرتب شدن دندان های به هم ریخته نیست در درمان های ارتودنسی روابط 2 فک و دندان ها نیز بهبود می یابد. صحیح نبودن رابطه فک بالا و پایین ، بر غذا خوردن، جویدن و صحبت کردن نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله علل به وجود آمدن مشکلات ارتودنسی بخوانید.

12. بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است ؟

زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری دارد ولی در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. البته نوع ناهنجاری نیز در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله سن مناسب ارتودنسی  بخوانید.

13. انواع درمانهای ارتودنسی چه مزیتهایی نسبت به هم دارند؟

درمانهای ارتودنسی به 2 گروه کلی تقسیم می شود . یک گروه از درمانهای ارتودنسی برای تصحیح دندانها است و یک گروه از درمانها برای رفع ناهنجاری فکی می باشد که در هر نوع از درمان ها نیاز به دستگاه مخصوصی برای رفع ناهنجاری می باشد .

ادامه پاسخ این سوال را در مقاله ارتودنسی چیست؟ بخوانید.

14. توصیه شما به کسانی که متقاضی جراحی بینی و ارتودنسی به صورت همزمان هستند چیست؟

بیمار در ابتدا میبایست حتما تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد و سپس جراحی بینی داشته باشد. در غیر اینصورت جراحی بینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا بینی افراد متناسب با فک آنها جراحی می شود و چون ارتودنسی باعث تغییر فک می شود ممکن است بینی ظاهر نامناسبی پیدا کند.

 15. در صورتیکه فردی به موقع برای درمان ارتودنسی اقدام نکند دچار چه مشکلاتی می شود؟

در صورت عدم درمان به موقع مشکلات فکی شدیدتر می شود و احتمال نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی فک بیشتر می شود.

16. پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان لایه ی چسبناکی است که در اثر فعالیت باکتری ها بر روی دندان ایجاد می شود و می تواند مشکلات زیادی برای سلامت دندانها ایجاد کند. محل تجمع پلاک اکثرا در نواحی دور از دسترس دندان های عقبی و در فواصل بین دندان ها است.
اگر پلاک باکتریایی بر روی دندان باقی بماند سخت تر شده و تبدیل به جرم می شود. این پدیده باعث می شود تا مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل گردیده و در نتیجه منجر به ایجاد بیماری لثه خواهد شد.

17. فرسایش مینا لثه چگونه ایجاد می شود؟

اگرچه مینای دندان ساختار مستحکمی دارد اما می تواند در اثر عواملی مانند سایش، اصطکاک و مواد اسیدی موجود در دهان دچار فرسایش گردد، در نتیجه تغییر رنگ و حساسیت ایجاد شده و در نهایت منجر به درد دندان شود.

18.حساسیت دندان چیست؟

حساسیت دندانی زمانی رخ می دهد که لثه از دندان ها فاصله گرفته باشد و یا این که بافت لثه از بین رفته و ریشه دندان که در زیر شیار لثه قرار گرفته است نمایان شود.

19.پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسیدی، لایه سخت دندان که مینا نامیده می شود را از بین می برد.اگر مینای دندان از بین برود و یا پوسیده شود و عاج دندان آشکار شود، دندان در موقعیتی قرار می گیرد که احساس درد خواهیم کرد.

20. رنگ دانه روی مینا چگونه ایجاد می شود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، دلایل ژنتیکی و وراثتی، ابتلا به برخی از بیماری ها ، مصرف برخی داروها و برخی دهانشویه ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، آسیب به دندان‌‌‌‏ها، مصرف غذاها و نوشیدنی‌‌‌‌‏های رنگی و کشیدن سیگار می تواند با ایجاد لکه روی مینا و باعث تغییر رنگ دندان شوند.

21. مشکلات لثه چگونه ایجاد می شود؟

پلاک میکروبی که بر روی دندان ها و لثه انباشته می شوند، اسید و مواد سمی تولید کرده که منجر به قرمز شدن لثه، خون ریزی و التهاب آن می گردد. بنابراین برای حفظ سلامت لثه در حین ارتودنسی بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

22. بوی بد دهان چگونه ایجاد می شود؟

بوی بد دهان ناشی از رشد برخی باکتری هایی است که روی زبان زندگی می کنند و یا به علت عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان ایجاد می شوند. پیشنهاد می شود در حین درمان ارتودنسی از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز فراموش نشود.

دکتر جمیلیان
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2,096 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ارتودنسی

 1. Avatar علی رضا ریاحی گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان گرامی، آبا درمان ارتودنسی باعث بوجود آمدن مشکل یا عارضه ای می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر لثه ها سالم باشند ارتودنسی دندان هیچ عوارضی ندارد. بنابراین ارتودنسی نه تنها عوارض ندارد بلکه از عوارض ناهنجاری های فک و دندان نیز جلوگیری می کند.

 2. Avatar لیانا گفت:

  باسلام.
  من ارتودنسی کردم ولی فقط فک بالا رو! دکترم فک پایین رو ارتودنسی نمیکنه! میگه من قواعدم همینه !
  من چیکاار کنم؟!
  آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 3. Avatar مهگل گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، بسیار عالی و ممنونم که زیباترین خنده را به فرزند من هدیه کردید. از شما و کادر مجرب کلینیک سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود برشما. خوشحالم که شما رضایت دارید. و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم.

 4. Avatar الینا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین…کسی که ارتودنسی داره میتونه لوزه عمل کنه؟؟یا باید بعد از تموم شدن دوره ی ارتودنسیش عمل کنه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با داشتن ارتودنسی دندان مانعی برای عمل لوزه وجود ندارد.

 5. Avatar امید گفت:

  سلام دندان های فک پایین من نامرتب است آیا می شود این فک را فک ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به شرایط دندان ها و ناهنجاری دارد. بنابراین در این خصوص باید متخصص ارتودنسی متناسب با شرایط دندان‌ها و فک بیمار نظر قطعی را بدهد.

 6. Avatar فاطمه نباتی گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  یکی از اورینگ های دندان پیش بزرگ فک بالای بنده جدا شده،مشکل خاصی ایجاد میکنه؟ واینکه تا چه مدت میتونه در این شرایط باشه آیا باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کرد؟
  خیلی ممنون ازتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر یک اورینگ از روی دندان های شما افتاده مشکلی پیش نمیاد. در وقت معاینه بعدی توسط متخصص ارتودنسی معالج اصلاح می شود. اگر سیم از داخل براکت جدا شده می توانید وقت اورژانس بگیرید و به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید.

 7. Avatar نازنین گفت:

  سلام آیا اسپری بی حسی برای براکت ها ضرر داره میشه استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نصب و بازکردن سیم های ارتودنسی هیچ دردی ندارد و لزومی به زدن اسپری بی حسی نیست.

 8. Avatar امین گفت:

  باسلام بعد از ارتودنسی متوجه شدم دو دندان عقبی فک پایین براکت ندارد آیا مشکلی پیش نمیاد یا اصلا همچین موردی داریم??

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در ابتدا که شما قصد درمان ارتودنسی را دارید در انتخاب متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه باید دقت کافی داشته باشید. سپس انتخاب درست باعث می شود که فرد به درمان متخصص معالج خود اعتماد داشته باشد و جای نگرانی باقی نمی ماند.

 9. Avatar علی گفت:

  سلام وقت شما بخیر . بنده پسری ۲۳ هستم که تا الان دوبار ارتودنسی انجام داده ام . بار اول که ارتودنسی انجام دادم دندان نکشیدم و موفقیت آمیز نبود اما بار دوم که ارتودنسی انجام دادم پنج دندان کشیدم دوتا از بالا و دوتا از پایین و یک دندان عقل هم از پایین که جمعا” پنج دندان اما دوباره دندان های بالا جلو زدگی دارد آیا این جلو زدگی به دلیل درآوردن دندان عقل فک بالا می باشد یا نه و اینکه اگر برای بار سوم ارتودنسی کنم باید دندان بکشم اینطوری که دیگه دندانی برام نمی مونه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد.

 10. Avatar فاطمه عباسی گفت:

  سلام جناب دکتر خسته نباشین
  یه سوال داشتم
  من یکی از دندون های شیریم خیلی دیر افتاد یعنی قصد افتادن نداشتن خیلی سفت بود تا اینکه از پشته دندون شیریم دندون اصلیم دراومد و رفتم کشیدمش الان حدوده 3 ساله دندونم که پشت دندون شیریم دراومده بود برنگشته سرجاش همون پشت مونده برای یدونه دندونم ارتودنسی جوابه !؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی دندان به قوس فک هدایت می شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar ارغوان گفت:

  سلام وقت بخیر من ارتودنسی انجام دادم استفاده از نخ دندان ضروری است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در طول درمان ارتودنسی استفاده از نخ دندان و مراقبت دندان بسیار ضروری است. لطفا مقاله نخ دندان در ارتودنسی را مطالعه نمایید ضمنا ویدیو انتها صفحه طرز استفاده صحیح از نخ دندان را آموزش می دهد.

  2. Avatar فاطمه چشمه گفت:

   سلام روی ریتینر من جرم سخت تشکیل شده .روزانه سه باربامسواک ومایع دستشوییی تمیزش. میکنم اما تمیز نمیشن .لطفا راهنماییی بفرمایید چطور تمیزش کنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. ریتینر متحرک را با خمیر دندان و مسواک می توان شست. ریتینر بیشتر از یکسال نباید استفاده شود.

 12. Avatar سحر گفت:

  سلام من مشکل اوربایت دارم و ی دندون فک بالا کجه اگه ارتودنسی تک فک(فک بالا)انجام بدم مشکلی برای حرف زدن وغذاخوردن پیش میاد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar مهیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ببخشید اقای دکتر اگر ۱ ماه بعد عمل پی ار کی بخوایم از هایرکس استفاده کنیم مشکلی برای چشم ایجاد میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است فاصله بین این دو عمل سه ماه باشد.

 14. Avatar یگانه گفت:

  سلام دکتر من بیمار ۲۴ ساله هستم ناهنجاری خفیف انحراف فک وتنگی فک بالا را دارم و تعدادی از دندانهایم روکش است و سه دندان ندارم میتوان ارتودنسی انجام داد بدون جراحی ؟ واینکه به بدلیجات حساسیت دارم آیا اصلا امکان وجود ارتودنسی برای من وجود دارد؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای جواب قطعی که آیا جراحی لازم است یا خیر. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. حساسیت به بدلیجات مانعی برای انجام درمان ارتودنسی نیست و مشکلی ندارد.

 15. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر
  من شروع به ارتودنسی کردم و دکترم گفتند که حدود یک سال طول میکشه ولی احتمالا من تا ۹ دیگه از ایران میرم میشه ادامه همون ارتودنسی رودر در خارج کشور و با یک دکتر دیگه تموم کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. چون طرح درمان با متخصص ارتودنسی معالج بوده است بهتر است درمان ارتودنسی را هم با خودشان داشته باشید.

 16. Avatar سیده فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من یک دندون در فک بالا خالی دارم .برای پر کردن این جای خالی ایمپلنت موثر تره و بهتره یا ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به شما توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر مراجعه نمایید تا پس از معاینه و بررسی موقعیت و شرایط دندان شما راهنمایی های لازم داده شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر میشه بگید کسی ک فقط یه دونه دندون کج در فک بالا داره باید تمام فک رو ارتودنسی کنه یا امکانش هست فقط همون بخش ارتودنسی بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه دندان کج در ردیف دندان ها قرار بگیرد باید فضا وجود داشته باشد. یک متخصص ارتودنسی ماهر با مهارت خود بهترین طرح درمان را برای مرتب سازی دندان در نظر می گیرد، بنابراین لازم است، کل فک یا بخشی از دندان ها تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد.

 18. Avatar کمالی گفت:

  سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر. 35 سالم هست و دو سال پیش اورتودنسی کردم. دکتر معالجم تشخیص دادن چهارتا دندان 4 کشیده بشه منتها چون در فک پایین سمت چپ دندان کرسی شیری داشتم که نیافتاده بود در این قسمت به جای دندان 4 دندان شیری را کشیدم. الان بعد دوسال یک هفتس که براکت ها باز شده و چند مشکل دارد. یکی اینکه دندونهای فک پایین خیلی به داخل جمع شده و کلا قوس دندان قرینه نیست. موقع غدا خوردن زبانم رو دایم گاز میگیرم. و مهم ترین مشکل تلفظ حروف ز و س هست که قبلا اصلا مشکلی با صحبت نداشتم ولی الان خیلی باید به دندونهای کرسی فشار بیارم برای صحبت. دکترم اصرار داره که مشکلی نداری و صحبتت طبیعیه ولی من واقعا سختم هست تلفظ برخی حروف.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان دکتر معالج خود بوده اید. باید این موارد را درمیان بگذارید تا مشکل را برطرف کند. احتمالا دندانپزشک شما متخصص ارتودنسی نبوده و یا طرح درمان درست نبوده است.

   1. Avatar معصومه گفت:

    سلام دکتر وقت بخیر من ۲۱ سالمه و ب اندازه ۱ میلی متر فک پایینم جلوتر از فک بالاس آیا امکانش هست بدون جراحی درمان بشه با ارتودنسی…ممنون میشم جواب بدین

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 19. Avatar علیرضا گفت:

  سلام دکتر
  خواستم بپرسم از کجا متوجه بشیم در اثر خوردن میوه جاتی مثل هویج یا ته دیگ و….. ارتودنسی ما آسیب دیده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با خوردن مواد غذایی سفت و سخت در طول دوره درمان ارتودنسی احتمال شکستن براکت ارتودنسی دندان شما بسیار زیاد است. با مطالعه این دو لینک در طول ارتودنسی چه غذاهایی نخوریم و اگر براکت ارتودنسی بشکند می توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

 20. Avatar فاطمه فراهانی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من بعد از باز کردن ارتودنسی دندونام تا زمانی که پلاک به دستم برسه یکی از دندونهای پایینی کج شده و با دندون بغلش فاصله پیدا کرده ایا با پلاک این مشکل رفع میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر طرح درمان ارتودنسی شما توسط یک متخصص ارتودنسی باتجربه و ماهر انجام گرفته باشد در طی این ده روز تا آماده شدن پلاک دندان شما، نباید جابجایی اتفاق بیافتد.

  2. Avatar فاطمه نیکوکار گفت:

   سلام اقای دکتر وقت بخیر خسته نباشید.
   من ۲۱ سالمه دندونام به ارتودنسی احتیاج داره و مدل اپن بایت هستش وفک بالام هم جلو هستش.
   دندونای عقل فک پایین نیمه نهفته و دندونای فک بالام هم نهفته هستش هنوز درنیومده
   خواستم بدونم با این شرایط من میتونم ارتونستی کنم یا اینکه اول باید دندونای عقلمو بکشم؟
   امکانش هست به جراحی فک نیاز باشه دندونام؟
   اگه نیاز باشه شما جراحی فک انجام میدید؟
   خیلی نگران و استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🙏.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گیرد.

 21. Avatar مینا گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، ۱۸ سالمه فک بالا جلو است و فک پایینم ۳ تاش کجه آیا می‌شود تو این سن درست و مشکلی پیش نمیاد؟ و هزینش چقدر است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 22. Avatar حمیرا حیدری گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، من 20 سالمه و دندان هام نامرتبه. برای درمان ارتدنسی ثابت لازم است یا متحرک؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar نفیسه یزدانی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید، سوالی داشتم خدمتتان،آقای دکتر من ۴ سال پیش ارتودنسی انجام دادم و اکنون که کار به اتمام رسیده است دکتر من را به متخصص ترمیمی معرفی کرده که دیباند را این دکتر انجام دهد . آیا خود متخصص ارتودنسی نباید این کار را انجام دهد؟ یا اصلا دیباند جز وظایف و خدمات متخصص زیبایی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم یزدانی عزیز، برداشتن سیم های ارتودنسی که اصطلاحا به آن دیباند می گویند باید توسط متخصص ارتودنسی معالج برداشته شود. از وظایف متخصص ارتودنسی هست. سپس بعد از برداشتن سیم های ارتودنسی دندان ها باید در مطب متخصص ارتودنسی پالیش شود.

 24. Avatar ساحل گفت:

  سلام دکتر من ۱۷ سالمه و پزشک ارتودنسیم گفتن ۴ تا دندون چهارمو باید بکشم آیاد در میاد مجدد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص ارتودنسی معالج شما با درمان ارتودنسی فضای خالی را با حرکت دندان پر می کند.

 25. Avatar هدیه بنفشه خواه گفت:

  سلام اقای دکتر در فک پایین من یک دندان کم دارم باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر در شخصی یک دندان نداشته باشد دو راه درمان داریم یکی کاشت دندان و دیگری بستن فضا با درمان ارتودنسی. بهترین و کم عارضه ترین روش مرتب و ردیف کردن دندان ها با درمان ارتودنسی است.

 26. Avatar سونیا گفت:

  سلام خسته نباشید. من 15سالمه بعد فک پایینم یکم جلوتر از فک بالامه راهی هست مشکل را با ارتودنسی حل کرد؟ که من عمل جراحی فک رو انجام ندممممممممممم
  اگه میشه لطفا جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ قطعی و دادن طرح درمان صحیح نیاز به معاینه از فک و دندان است. به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 27. Avatar سونیا گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من فک پایینم یکم جلو تر از فک بالامه ولی دندان های چپ و راستم دقیقا روی هم قرار میگیرن میشه مشکل فقط با ارتودنسی حل بشه ۱۵ سالمه. کاری نمیشه کرد ‌که من عمل فک رو انجام ندم لطفا منو از این عمل نجاتتتتتت بدید
  اگه میشه لطفا جواب بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم سونیا بهتر است برای طرح درمان و جواب قطعی از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام گیرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 28. Avatar سارا گفت:

  سلام. آقای دکتر ارتودنسی لینگوال چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این ارتودنسی براکت ها پشت دندان ها بسته می شود. مناسب افراد بزرگسالی است که با توجه به بهبود ظاهر و عملکرد دندانها با ارتودنسی نمی خواهند دیگران از این درمان مطلع شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینکارتودنسی لینگوال

 29. Avatar ارنیا گفت:

  سلام. چه طوری متوجه بشم که فرزندم دندان هاش نیاز به ارتودنسی دارد یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. معاینه اولیه ما جزئی از مراحل درمان است و ما پذیرای فرزند شما و ارائه هر گونه توصیه لازم در این زمینه خواهیم بود.

  2. Avatar نگین جلالی گفت:

   سلام آقای دکتر من پلاک دندونم گم شده شما قالب گیری میکنید
   دکتر خودم تا دوماه ایران نمیاد

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بله، امکان انجام قالبگیری ارتودنسی وجود دارد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. کار اورژانس ارتودنسی را می پذیریم که مشکلی برای شما پیش نیاید.

 30. Avatar سوگند گفت:

  درود اقای دکتر بنده ۱۸ سالمه و تصمیم دارم تازه درمان ارتودنسی رو شروع کنم دو تا از دندون های عقلم تازه داره در میاد به نظر شما اجازه بدم کاملا در بیان بعد اقدام کنم یا نه
  در کل تاثیر دندان عقل در ارتودنسی مثبته یا منفی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما بهتر است درمان ارتودنسی را شروع کنید تا فضای خالی برای رشد دندان عقل باز شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 31. Avatar مریم بانو گفت:

  سلام دکتر من درمان ارتودنسی دخترم را پیش شما انجام دادم بسیار راضی بودم. و این باعث شدم که پسرم را در سن 9 سالگی برای ارتودنسی بیارم و از جراحی فک نجات پیدا کرد و فک و دندان های پسرم هم کاملا درمان شد. ممنونم از شما🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از قدردانی شما سپاسگزارم. از اینکه درمان ارتودنسی را برای فرزندتان به موقع انجام دادید و بدون عمل جراحی دندان و فک ایشان درمان شد بسیار خوشحالم. موفق و پیروز باشید.

 32. Avatar سبحان گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر سوال دارم اینکه برای شروع درمان اول برم ترمیم دندان یا کشیدن دندان چون پزشکم گفته اول باید بری دندان را ترمیم کنیم بعد بهت میگم کدوم رو بکشی و اینکه ترمیم همون پرکردنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یک متخصص ارتودنسی با تجربه قبل از گذاشتن سیم های ارتودنسی بر روی دندان ها وضعیت سلامت دندان ها را کاملا بررسی می کند. حتما باید قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده ترمیم و عصب کشی شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پوسیدگی دندان و ارتودنسی

 33. Avatar علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من تقریبا یک سال از زمان اتمام ارتودنسیم میگذره
  واز اون موقع تا الان از غالب های شفاف برای برنگشتن دندونام استفاده میکنم
  میخواستم بدونم آیا ترک های ریز در قسمت آخر این قالب ها مشکلی ایجاد میکنه یا خیر
  پاسخ بفرمایید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نماید. مدت استفاده یکسال از ریتینر زیاد است. ریتینر بمدت یکسال استفاده شود تغییر رنگ پیدا می کند و کثیف می گردد که باید یک قالب جدید ساخته شود.

   1. Avatar فرزین گفت:

    سلام آقای دکتر جمیلیان، در سایت ذکر شده فاصله بین دو دندان جلو بهتر است با درمان ارتودنسی بسته شود. من الان 55 سالمه فقط دو دندان جلوییم فاصله داره چیکار کنم؟ با توجه به سنم میتونم ارتودنسی انجام دهم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام.بله، بهترین گزینه برای بستن فاصله بین دو دندان درمان ارتودنسی است. در صورتی که لثه سالمی را داشته باشید می توانید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرید.

 34. Avatar میر مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید چند روز که براکت هایی دندون 7 پایین. لثه هام سفید شده و درد میکنه چه کاری باید کنم دلیلش برای چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممکن است لثه در آن ناحیه عفونت کرده باشد. از متخصص ارتودنسی معالج وقت اورژانس بگیرید تا معاینه انجام گیرد و تشخیص درمان مناسب داده شود.

 35. Avatar ندا صالحی گفت:

  سلام. خسته نباشید
  میخواستم‌بدونم تزریق لب تاثیری روی ارتودنسی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ترزیق ژل به لب یا برجسته کردن لب، روی درمان ارتودنسی هیچگونه تاثیری ندارد. ولی باید دانست که درمان ارتودنسی می تواند روی لب ها تاثیر بگذارد. با ارتودنسی می توان لب ها را بیرون زده و یا لب ها را سمت داخل هدایت کنیم تا لب ها عقب رفته بنظر برسند.

 36. Avatar آزاده گفت:

  سلام بنده یک دندان آسیاب رو کشیدم آیا با این شرایط امکان ارتودنسی وجود داره؟۳۵ساله هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. Avatar شیوا گفت:

  سلام اقای دکتر ، من دو هفته دیگه وقت ارتودنسی دارم، دوتا از دندونای بالام کنار هم بودن و کمی تغییر رنگ دادن، خواستم بدونم باید چه کاری انجام بدم ک تغییر رنگ درمان بشه؟ ایا قبل ارتودنسی باید رنگ دندون درست شه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، برای درمان ارتودنسی اگر دندان پوسیده یا دندانی که احتیاج به عصب کشی داشته باشد بهتر است درمان شود و سپس درمان ارتودنسی انجام گردد.

   1. Avatar سحر مظاهری گفت:

    سلام آقای دکتر مهربان، آیا می شود فقط یک فک تحت درمان ارتودنسی باشد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بستگی به شرایط دندانی وفکی فرد دارد. در بعضی موارد برای رفع مشکل باید براکت‌ها روی دندان‌های هر دو فک قرار بگیرند. بنابراین به شما توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه نمایید. سپس متخصص ارتودنسی متناسب با شرایط دندان‌ها و فک بیمار نظر خواهد داد.

 38. Avatar حنا گفت:

  سلام من دوماه هست دندونام رو ارتودنسی کردم اون رنگ های آبی و قرمز که هست یکی از اونا درامده مشکلی که نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه نمایید تا مشکل برطرف گردد.

   1. Avatar مائی گفت:

    سلام من حدود 4 ساله که ارتودنسی فک بالا دارم و انقد دکتر گذاشته مونده که دوتا کج شده و هیچ جوره صاف نمیشه راهی هست برای ترمیم؟ یکی هم که اومده جلوتر درد میکنه… واقعن خسته شدم اصلا از دکترم راضی نیستم… میشه کلا دربیارم بدون اینکه سیم پشت دندون یا ثابت بذاره؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. طرح درمان درست نبوده است. برای درمان شما به متخصص ارتودنسی مراجعه نکرده اید. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 39. Avatar الناز صادقی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید، سوالی داشتم خدمتتان،آقای دکتر من ۲ سال پیش ارتودنسی انجام دادم و طی این دو سال پزشک من هیچ کاری انجام نداده‌اند و صرفا کش‌ها را تعویض میکنند، دندان‌های عقل را کشیده‌ام و علیرغم این مسئله به چهار دندان آخرم نگین نزده‌اند،دندانهایم موقع جویدن روی هم قرار نمی‌گیرند ولی دکترم اصرار دارد که هیچ جای دنیا روی دندان آخر نگین نصب نمی‌کنند و این مشکل قابل حل نیست،آیا این مسئله صحت دارد؟همچنین حس میکنم دندان‌ها گاه نامرتب میشوند،بعد از دوسال این مسئله عادیست؟

 40. Avatar فرشته گفت:

  با سلام
  برای ارتودنسی بعد از معاینه گفته شد باید دندان هایی که نیاز به پر شدن دارند پر شوند و بعد ارتودنسی انجام شود
  آیا می‌شود با مسئولیت خودم دندان هایم مستقیما ارتودنسی شود بدون اینکه قبل از آن پر شود؟
  آیا درمانگاه های خصوصی می‌پذیرند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده و یا دندان هایی که نیاز به عصب کشی دارد درمان شود سپس درمان ارتودنسی انجام گیرد.

 41. Avatar ماه منیر گفت:

  سلام آقای دکتر بنده حدود ۱ سال هست ارتودنسی ثابت دارم خواستم بپرسم امکانش هست برای سفید کردن دندانهام از جوش شیرین استفاده کنم، برکت ها و سیم ها آسیب نمیبینند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از جوش شیرین باعث ساییده شدن مینای دندان می شود. بعد از درمان ارتودنسی دندان های شما پلیش خواهد شد.

 42. Avatar الهه گفت:

  سلام آقای دکتر من 14سالمه و یکی از دندونام که کنار دندون نیشم هست به داخل فرو رفته و من میخوام با ارتودنسی حلش کنم آیا الان امکانش هست و حل میشه و قیمت چقدر میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 43. Avatar مریم گفت:

  سلام من 22 سالمه و یکی از دندونام که میشه دندون 4 از بالا کاملا از دست رفته خواستم بپرسم میشه به جای ایمپلنت ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ قطعی باید معاینه از دندان ها و فک انجام گیرد. اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 44. Avatar یاس گفت:

  سلام اقای دکتر . من ۱۶ سالمه و امروز ازتودنسی هام رو در اوردم و نگهدارنده گذاشتم . در بچگی دندون شیریم رو کشیده بودم و بخاطر اینکه در بیاد ارتودنسی کردم و یکم فاصله بین ۲ تا دندون جلوی فک بالام بود و بقیه دندون هام صاف بودن . میتونم در طول روز ۶ ۷ ساعت فقط نگهدارنده رو‌بزارم؟ چون خیلی درد داره و میترسم وقتی به دندون هام فشار بیان بیفتن چون یکم لق شدن . نمیدونم چیکار بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. باید طبق دستورالعمل متخصص ارتودنسی معالج از نگهدارنده دندان یا ریتینر مخصوص خود استفاده نمایید.

 45. Avatar پریا گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  ممنون از لطفتون که با حوصله به سوالات همه پاسخ می دین.
  من فکم یه مقدار انحراف داره انحرافش خیلی کمه طوری که دیگران اصلا متوجه نمیشن.و اینکه فک پایینم یه مقدار جلو هست طوری که دندون های هردو فک دقیقا روهم قرار گرفتن و طبیعتش اینه که دندون های بالا کمی جلوتر باشن.میخواستم بدونم انحراف فکم و جلو بودنش با ارتودنسی برطرف میشه یا حتما جراحی لازمه؟ و دندوناممم کمی نامرتبه.میشه لطفا بگین هزینه جراحی تقریبا چقدر میشه؟
  خیلی ممنون از لطفتون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از حسن توجه شما به سایت. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد.

 46. Avatar زهرا گفت:

  با سلام من ۱۶ سالمه و فک بالاییم جلوعه و موقع غذا خوردن فکم ب شدت صدا میده
  صدا برای چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه نمایید که معاینه کلینیکی از دندان و فک شما انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 47. Avatar مهناز مقدم گفت:

  سلام پسره ده ساله ام دو تا از دندان های جلویش خارج از فک است چه زمانی برای ارتودنسی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در همین سن جهت معاینه به متخصص ارتودنسی خوب و ماهر مراحعه نمایید.

  2. Avatar وحید گفت:

   سلام وقت بخیر دختر ۱۴ ساله دارم که دوتا از دندونهای پیش بالا در خارج از ردیف هست قبل از کرونا اقدام کردم پزشک چک کردن که باید ارتودنسی بشه و احتمال زیاد با ارتودنسی متحرک خوب میشه ولی به دلایلی نتونستم اقدام کنم و بعد هم که به خاطر کرونا مراجعه نکردم میخواستم بدونم میتونه دندونهارو بکشه یا نه باید حتما انجام بشه؟مرسی

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. توسط متخصص ارتودنسی باید معاینه انجام گیرد. در طی معاینه، نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 48. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. سه تا دندان های فک پایین من کج درآمدن آیا روشی بجز درمان ارتودنسی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین روش درمان ارتودنسی است در مرحله بعد استفاده از روكش‌ دندان موثر است.

 49. Avatar مهدیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر دکتر
  من میخوام هفته دیگ ارتودنسی کنم و چند تا سوال داشتم.
  ۱_دندان ها را سر می‌کنند اگر آره با آمپول یا چی؟
  ۲_ارتودنسی درد دارد؟
  ۳_تا چند سال باید در دندان باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سرکار خانم مهدیه گرامی، برای نصب سیم های ارتودنسی درد وجود ندارد و لزومی به انجام بی حسی نیست. برای پاسخ سوال 2 و 3 لطفا به این لینک ها مراجعه شود. آیا ارتودنسی درد دارد و طول درمان ارتودنسی

 50. Avatar فرناز گفت:

  سلام، موارد اورژانس درمان ارتودنسی چه موقع است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. براکت و باند های شل، سیم انتهای براکت که به دهان برخورد کند دستگاه ارتودنسی شل شده و احساس ناراحتی می کنید.

 51. Avatar ساندرا گفت:

  سلام، آقای دکتر هزینه درمان ارتودنسی چقدر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هزینه ارتودنسی با توجه به شدت ناهنجاری، نوع دستگاه مورد استفاده برای درمان، سن شروع درمان متغیر و متفاوت است. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک هزینه ارتودنسی

 52. Avatar پریا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید من ۷ ماهه ارتودنسی کردم بعد مسواک که میزنم دیگه لثه هام خیلی درد میگیرن و خون میاد برای لثه هام چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در مراجعه بعدی، با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید. تا معاینه از لثه ها و دندان شما انجام گیرد، سپس تشخیص درمان مناسب داده شود.

 53. Avatar فائزه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من فاصله بین دندونام خیلی زیاده و دندونام خیلی کوچیکه
  هم فک بالا هم فک پائین
  الان یکساله ک ارتو کردم دکترم میگه ک تا چند ماه دیگه درمانت تمومه بعد با کامپوزیت فاصله هارو می‌بندیم با ارتودنسی بیشتر از این بسته نمیشه ولی من نمیخوام کامپوزیت انجام بدم چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما برای بستن فاصله دندان ها و درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نکرده اید. نزد دندانپزشک عمومی این درمان را انجام دادید. طرح درمان مناسب نبوده است. با درمان ارتودنسی فاصله دندان ها بسته می شود.

   1. Avatar شینا گفت:

    آقای دکتر جمیلیان، من برای درمان به دندانپزشک مراجعه کردم و بهم گفتن باید درمان ارتوسرجری انجام دهم؟ خیلی ممنون بابت پاسخگویی

    1. Avatar آیدین گفت:

     آقای دکتر پسر من 13 سالشه برای درمان فک باید جراحی انجام گردد؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. باید دندان ها و فک فرزند شما معاینه شود. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

    2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. اگر دیر به ارتودنتیست ( متخصص ارتودنسی) مراجعه کنید لازم است عمل جراحی فک و ارتودنسی همزمان انجام شود. به این روش درمان ارتوسرجری می گوییم.

   2. Avatar نرگس روشن گفت:

    آقای دکتر جمیلیان، چرا برای درمان ارتودنسی به متخصص مراجعه شود نه به یک دندانپزشک عمومی؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی فقط باید توسط متخصص ارتودنسی مجرب که بر تمامی ناهنجاریهای فک و صورت اشراف کامل داشته باشد انجام گیرد.

 54. Avatar سمیرا گفت:

  سلام، روز بخیر
  دکتر من ۴ ماه میشه که ارتودنسی کردم و دندونای فک بالام جلو زده حدود۴ میلیمتر.دکترم میگه چون مدام دهانت باز بوده و با زبونت به دندونات فشار آوردی اینطوری شده میگه باید دهانم رو ببندم و با لب به دندونام فشار بیارم تا برگردن سرجاشون، نظر شما چیه؟ فک میکنم دیگه به دکترم اعتماد ندارم آخه هیشکی همچین اتفاقی براش نیفتاده میپرسم.
  لطفا جواب رو برام اینجا بذارید ایمیلم مشکل داره. تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عادت هایی مثل مکیدن انگشت در کودکی یا بزرگسالی، افرادی که تنفس دهانی دارند دچار عوارضی مثل کوچک شدن فک بالا و ناهنجاری های فک و دندان می شوند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک مکیدن انگشت

 55. Avatar مهسا گفت:

  سلام. آقای دکتر آیا استفاده از پستانک هم باعث عارضه میشه؟ تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است برای کودکتان از پستانک ارتودنسی استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک پستانک ارتودنسی چیست و چه ویژگی دارد؟

 56. Avatar فرخنده گفت:

  سلام، من ۳۳ سال دارم، ۳سال پیش برای ارتودنسی اقدام کردم…
  دندونای نیش بالا نیفتاده بودن، یکی از دونای نیشم نهفته شده بود، و اون یکی دندونای جلو رو کمی به هم ریخته بود…
  بعد از کشیدن دندونای شیری و جراحی دندون نیش نهفته و بستن دستگاه روی آن، بعد از دو سال هیچ حرکتی نکرد و در واقع به فک جوش خورده بود… خلاصه مجدد جراحی کردیم و درش آوردیم…
  دکترم با یه دکتر دیگه مشورت کرد و یه قرار ایمپلنت گذاشتیم… پروسه مشورت ایشون با دکتر دیگه نزدیک دو ماه طول کشید و تو این مدت دکترم دندونای منو چک نکردن و حالا دندونای من نسبت به دو ماه پیش تغییراتی داشتن… و بین دندونای جلو فاصله افتاده، با اینکه این موضوع رو با دکترم مطرح کردم، حاضر نشدن به من وقت ویزیت بدن و گفتن، بعد ایمپلنت میبینمت…
  الان من میترسم بعد ایمپلنت، نشه این فاصله ها رو جبران کرد…
  و از اونجایی که ایمپلنت جابجایی پذیر نیسن، من نمی تونم رسک کنم…
  ممنون میشم راهنماییم کنید…
  نمی تونم دکترمو عوض کنم، چون هیچ کس از طرح درمان من خبر نداره و کسی ادامه درمانو قبول نمی کنه…. نمی دونم چیکار کنم…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است درمان را با متخصص ارتودنسی معالج خود ادامه دهید. برای اظهار نظر در مورد دندان و فک شما باید معاینه حضوری انجام شود.

   1. Avatar فرخنده گفت:

    میتونم یه وقت واسه مشاوره بگیرم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. از طریق سایت اقدام نمایید.

 57. Avatar ابوالفضل گفت:

  سلام آقای دکتر من 30 سال سن دارم. ولی دندان های روی هم رفته ای دارم آیا با ارتودنسی در این سن میشه اصلاح بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. اگر مشکل لثه نداشته باشید امکان درمان ارتودنسی برای دندان های شما وجود دارد.

 58. Avatar عاطفه گفت:

  سلام وقت بخیرآقای دکترمن یکماهه ارتودنسی کردم ومتوجه تغییررنگ دندونام شدم دور براکت ها زردشده دندونم بهداشتم کاملا رعایت میکنم حتی چایی هم بخورم مسواک میزنم مدام مسواک ونخ دستمه روزی۵ الی ۶بار مسواک میزنم دلیل زرد شدن دندونام چیه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در حین درمان ارتودنسی از دهانشویه حاوی کلروهگزیدین استفاده ننمایید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ها مسواک زدن حین ارتودنسی ثابت و بهداشت دهان و دندان در زمان ارتودنسی

 59. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من الان 7 ماه گذشته که براکت هارو از دندونام برداشتم دکتر برام پلاک ساخت گفت شبا بزار من نزاشتم حس میکنم دندون پاینم ی تغییر خیلی جزه ای کرده اگر 24 ساعت مکرر هرروز توی دهنم باشه دوپلاک بالا و پایین این تغییر جزهای دندونم درست میشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه از دندان ها انجام گیرد. به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود.

 60. Avatar زهره عسگری گفت:

  سلام وقت بخیر دکتر عزیز
  من یکبار در ۱۷ سالگی ارتودنسی نیمه کاره داشتم ادامه ندادم و ناموفق بود ۳ سال پیش دوباره درمان ارتودنسی انجام دادم ،مشکل من ناهنجاری فکی، قوس فک گرد،فک کوچک و دندان های بزرگ هست اما متاسفانه مشکلم برطرف نشده فقط عدم تقارن فک بالا و پایین برطرف شده،دکتر من گفتند مدل فک شما همینه عوض نمیشه،اما متاسفانه اصلا لبخند زیبایی ندارم
  الان ۲۷ سالم هست،آیا مجدد امکان درمان وجود دارد؟با جراحی مشکلم برطرف نمیشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 61. Avatar مهدی نوری گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر یه سوالی داشتم اگر آندربایت خفیف باشه و سن بیمار بین 25 تا 30 سال باشه بازم نیاز به جراحی داره یا اینکه با ارتودنسی قابل حله؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از دندان ها و فک شما باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar فرح گفت:

    سلام وقت بخیر.
    آقای دکتر درمان ارتودنسی از چه سنی مناسبه که شروع بشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درمان ارتودنسی می‌تواند از هر سنی شروع شود. با این حال، بسیاری از مشکلات ارتودنسی اگر در سنین پایین و قبل از بلوغ تشخیص داده شود، راحت تر درمان خواهند شد. با درمان سریع و زود هنگام، بیمار می‌تواند از جراحی و عوارض جدی‌تر جلوگیری کند.

  2. Avatar مهکامه گفت:

   سلام وقت بخیر.
   آقای دکتر من قصد دارم ارتودنسی کنم در یکی دو ماه آینده. ولی احتمالا حدود 6 ماه دیگه باید برم یک شهر دیگه و امکان برگشت به شهر خودمون رو ماهی یکبار ندارم. ممکنه وقتی شهر دیگه ای هستم به یک دندانپزشک اونجا مراجعه کنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. برای گرفتن نتیجه و درمان خوب باید ابتدا تا انتها درمان ارتودنسی را با یک متخصص ارتودنسی مجرب داشته باشید.

 62. Avatar امیر گفت:

  با سلام، دکتر من 24 سال سن دارم و مقداری فکم به سمت راست انحراف دارد، آیا امکانش وجود دارد با ارتودنسی کمی انحراف بهبود پیدا کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان انحراف فک در این سن جراحی فک بهمراه درمان ارتودنسی است. به مطب مراجعه شود تا راهنمایی های لازم حضوری به شما داده شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 63. Avatar محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من 1 ساله ک ارتودنسی کردم و 9 ماه پلاک گذاشتم اما بعد برداشتن پلاک حس میکنم دندون های جلوم دوباره دارن حرکت میکنن و جاب جا میشن. راهی هست ک دوباره بهم نریزه. اگر بعد 4 ماه پلاکمو بزارم درست میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. انتخاب متخصص ارتودنسی باتجربه و طرح درمان مناسب و خوب باعث می شود که هیچگاه دندان ها بعد از باز کردن سیم ها به حالت قبل برنگردند.

   1. Avatar منیژه گفت:

    سلام وقت بخیر. آقای دکتر تا چه مدت باید از نگهدارنده بهد از ارتودنسی استفاده کنید؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. مدت زمان تنها به دندان‌های شما بستگی دارد. متخصص ارتودنسی معالج می‌تواند به شما بگوید که چه مدت زمان نیاز به استفاده از نگهدارنده یا ریتینر ثابت و متحرک خواهید داشت.

 64. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۲ سال بود که ارتودنسی کردم بحاطر ظاهر دندونام که زیادی هم نامرتب نبودند بعد ۲ سال وقتی باز کردن برام نگهدارنده متحرک دادند ۳ ماه هست به صورت مرتب ازش دارم استفاده میکنم ولی حس میکنم دندونام دارن برمیگردن سر جاش ۱۷ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نباید این اتفاق بیفتد. طرح درمان ارتودنسی خوب نبوده. بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت نمایید.

 65. Avatar نسترن رضایی گفت:

  باسلام آقای دکتر دختر من مشکل فک و دندانی دارد در چه سنی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور کلی بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. حال من سن و شرایط دندان و فک فرزند شما را ندارم. باید حضوری به مطب مراجعه نمایید.

 66. Avatar افسانه گفت:

  باسلام آقای دکتر من خانمی 37 ساله هستم که دیپ بایت دارم با دندانهایی کاملا مرتب، دیپ بایتی نسبتا شدید به طوری که یک یا دو میل از دندانهای فک پایین دیده میشود.
  لبخند لثه ای نیستم، دندان قروچه ندارم.
  حدود دوسال است که در فک پایینم درد دارم.
  در تبریز متخصص ارتودنسی فرمودند با ارتودنستی ثابت حدودا 60 % از مشکلم قابل حل است و کلا بحث جراحی رو رد کردند.
  نظر شما چیست آیا با جراحی مشکل من صد در صد حل میشود؟
  و اگر درمان نشوم چه مشکلاتی برایم پیش میاید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. با توجه به سن شما درمان ارتودنسی به تنهایی جوابگو نیست. باید در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک انجام گیرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک دیپ بایت

 67. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر فاصله دندان های جلو با ارتودنسی بسته شود یا لمینیت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 68. Avatar نرگس گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده امروز جلسه اول ارتودنسی ثابت هر دو فکم بود
  بعد از نصب پلاک ها احساس میکنم دندون های آسیاب رو هم سوار نمیشن مثله گذشته و مانع خوب جوییدن غذا میشن
  خواستم بپرسم دلیل این امر طبیعی یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طبیعی است. سیم ها ارتودنسی که روی دندان ها نصب می گردد یک هفته الی ده روز این ناهماهنگی وجود دارد. بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید زیرا ایشان از شرایط دندانی و فکی شما مطلع است.

  2. Avatar حسین جودکی گفت:

   سلام وقت بخیر. پسرم 9 سالشه هست برای درمان ارتودنسی زمان مناسبی است؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بله، برای درمان ارتودنسی در همین سن به یک متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه مراجعه نمایید.

 69. Avatar یعقوب خانی گفت:

  سلام وقت شما بخیر ، دختر من در اواسط دوران درمان ارتودنسی هستش و دو دندون نیش نهفته داره تمام دندان هاش مرتب شده و و منتظر بودیم تا دندونای دیگه اش در بیاد حتی عکس بیولوژی هم برای متخصص بردیم و با استفاده از تیغ مخصوص کم فضا باز کردند اما باز درنیومد و جای زخم تیل خوب شد من میخواستم بپرسم دلیل خاصی داره که هنوز در نیومده و اگه در میاد و براکت روش قرار بگیره و چند وقتی بگذره کار ارتودنسیش تموم میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 70. Avatar پریسا گفت:

  سلام،وقت شما بخیر.اقای دکتر میخواستم بدونم با ارتودنسی ممکنه دندان عقل رو جایگزین دندان کشیده شده کرد یا…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان وجود دارد. باید از دندان ها و فک معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 71. Avatar نگار گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من بعد از دو سال ارتودنسی ثابتم دراوردم و دکترم به من به مدت ۸ ماه قالبی داده که ۲۴ ساعت باید داخل دهانم باشه ولی این قالب بعد از دو هفته شل شده علتش چیه؟
  درضمن من از نتیجه‌ ارتودنسیم راضی نیستم دکتر هم گفته درمان زیادیش خوب نیست نظر شما چیه؟ یعنی ممکنه دندان های من بیش تر از این مرتب تر نشن یا کم کاری دکتر بوده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان بودید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

 72. Avatar مینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۸آبان وقت عمل بینی دارم مشکل جلو یا عقب بودن فک هم ندارم فقط یه دندونم کجه اگه الان ارتودنسی کنم میتونم عمل بینیمم در حین داشتن ارتودنسی انجام بدم برای بینی از لحاظ ظاهری مشکلی پیش نمیاد؟چون تو سایت میخوندم دیدم نوشتین که ارتودنسی توی فرم لب تاثیر داره و رو ظاهر بینی هم تاثیر میذاره راهنماییم کنین ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ دقیق و درست باید معاینه کلینیکی انجام گردد. برای انجام درمان ارتودنسی با متخصص ارتودنسی معالج خود راجب عمل بینی مشورت نمایید.

 73. Avatar فربد گفت:

  سلام و درود
  دخترم حدود یک ساله ارتودنسی کرده و دکتر گفته یکی دو ماه دیگه درمانش تمومه از کجا باید بفهمیم که ارتودنسی کامل انجام شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با برطرف شدن ناهنجاری دندان ها و عکس قبل و بعد دندان ها متوجه می شوید.

 74. Avatar فاطمیا گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید یه سوال داشتم من الان دو ماهه فک بالامو ارتودنسی کردم دوبارم رفتم برا معاینه‌.بار آخر که رفتم نوبتمو انداخت برای ۴ ماه دیگه.یعنی تو این ۴ ماه نه معاینه دارم نه فک پایینمو درست کرده.خواستم ببینم این باعث مشکل نمیشه برای دندونام؟همه دکترا فاصله میندازن یا فقط برای من اینجوریه؟🤦🏼‍♀️

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در درمان ارتودنسی ثابت می توان ماهی یک میلیمتر دندان را حرکت داد. بنابراین باید حتما ماهی یکبار به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی ثابت چیست؟

 75. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام. آقای دکتر دخترم دندان نیش نهفته داره آیا با ارتودنسی درمان میشه یا باید جراحی بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 76. Avatar امیر محمد گفت:

  سلام آقای دکتر من ۴ تا از دندون هام فک پاینیم رو هم رفته باید کل فک پایین رو ارتودنسی کنم یا فقط هم ۴ تا ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه از دندان های شما و فک انجام گیرد سپس تئضیحات لازم به شما داده می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 77. Avatar زهرا پوراحد گفت:

  سلام من 6 ماه ارتودنسی کردم 1 ماه پیش فک پایین سیم بست این ماه گفتن که باید از پایین دندون بکشم دکتر ارتودنسی میگن از فک پایین یدونه دندون 2 رو بکشم ولی دکتر جراح میگن دندون جلورو من نمیکشم دندون عقب بهتره دکتر ارتودنسی میگه مشکلی پیش نمیاد تمام مسئولیتش بامنه من نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 78. Avatar محسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر . عذرخواهم ، از خدمتتون یک سوال داشتم. آیا ارتودنسی و قرارگیری باند و براکت روی دندان های پر شده و عصب کشی شده میتونه باعث بشه این دندان ها به سرما یا فشار خفیف حساسیت پیدا کنن؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، دندانی که کامل و درست پر شده باشد دیگر نباید به سرما و گرما حساس باشد.

   1. Avatar ذبیح اله سلاحورزی گفت:

    سلام وقت بخیر و خسته نباشید خدمت دکتر جمیلیان پسرم حدود ۹ سال داره چند روزی دوتا از دندونهای جلوی فک پایین نصف شون شکسته به نظر شما در این سلولهای بنیادی قابل برگشت پذیری هستند . لطف فرمایید راهنمایی کنید. با تشکر

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. تا متوجه شیم که این دندان شیری هست یا دندان دائمی. اگر دندان شیری باشد جای نگرانی نیست. دندان دائمی رویش می کند. ولی اگر دندان دائمی باشد. تا به امروزه که اطلاعات خاصی که سلولهای بنیادی کارایی داشته باشد هنوز مشخص نیست. بهتر است دندان پر گردد. برای اینکه شما از نگران نباشید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا مشخص گردد دندان شیری است یا دندان دائمی.

 79. Avatar ندا گفت:

  سلام وقت بخیر من قصد دارم ارتودنسی کنم ولی چندتا از دندون های عقبیم خراب شدن یا افتادن هنوزم میتونم ارتودنسی انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان های پوسیده باید ترمیم شوند. برای جواب قطعی باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 80. Avatar سارا گفت:

  سلام وقتون بخیر من ۲۰ سالمه ارتودنسی انجام دادم دوتا دندون نیشم کوتاهه با ارتودنسی میشه کشیدش پایین هم سطر بقیه دندون هام شه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای دادن نظر قطعی باید دندان معاینه شود.

 81. Avatar پریا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۲ سالمه ۲ تا دندانهای نیشم از بالای لثه در اومدن و دندون هام روی هم قرار نمیگیرن آیا با ارتودنسی درست میشه یا باید جراحی فک کنم ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بباید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 82. Avatar زهرا گفت:

  سلام دکتر، من ۲۳سالمه و ۸ ماهه که ارتودنسی رو شروع کردم،مشکل دندان نیش نهفته داشتم، اما تو این ۸ ماه اصلا دندونم بیرون نیومده و تغییری نکرده، میخواستم بپرسم علتش چیه؟! و امکانش هست که اصلا بیرون نیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 83. Avatar مطهره گفت:

  سلام. آقای دکتر من فقط دو تا از دندان هام یکمی کج هست آیا می شود از روش پشت دندانی ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی چند دندان

 84. Avatar یوسفی گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من۲۵ سالمه و میخوام ارتودنسی بکنم؛ جایی که رفتم بهم گفتن ۲ونیم طول میکشه میخواستم بدونم چند وقت بعدش میتونم عمل زیبایی بینی انجام بدم
  ممنون از پاسخ دهیتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 85. Avatar بهار گفت:

  سلام دکتر خدا قوت
  ببخشید من ۸ روز هست که براکت و سیم هارو از دندونام باز کردم و پلاک میزارم اما ۴ روز هست که دوتا دندون های بالام که روشون بند بود و بازکردن درد میکنن و از ۱‌روز‌گذشته هم لثم کمی ورم کرده و نمی‌تونم پلاک فک بالام رو بزارم
  و روز اخر دکترم از دندونام رادیولوژی‌گرفت و گفت هیچ خرابی و مشکی نیست
  بنظر شما مشکل از کجاست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان شما معاینه شود. سپس تشخیص درمان مناسب داده شود.

 86. Avatar ریحانه گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم
  در چه سنی می توانیم دندانهایمان را پروتز ثابت کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به مشکلات دندانی شما دارد. با متخصص در هنگام معاینه دندان ها راهنمایی های لازم را خواهید گرفت.

 87. Avatar احمد گفت:

  سلام دکتر
  وقت بخیر
  امکان شروع فرآیند ارتودنسی با یک دکتر و ادامه اون با دکتر دیگه هست؟
  من سه چهار ماه دیگه برای تحصیل از ایران خارج میشم و میخوام اینجا فرآیندو شروع کنم به خاطر هزینه کمتر.
  و سوال دیگه اینکه ارتودنسی ثابت حدودا به چه مقدار مراجعه در سال احتیاج داره بعد از اینکه بریس ها نصب شدند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به میزان ناهنجاری دندان و فک شما دارد. طرح درمان متخصص دیگر شاید متفاوت باشد. حدودا یکماه یکبار برای تنظیم سیم های ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود.

 88. Avatar فلاح گفت:

  سلام وقت بخیر
  دندونایی که پوسیدن و گفتن باید سطحی پر بشه رو می شه بعد از درمان ، ارتودنسی کرد ؟ تقریبا تمام دندونا پوسیده شدند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید قبل از درمان ارتودنسی دندان های پوسیده ترمیم شوند.سپس درمان ارتودنسی انجام گیرد.

 89. Avatar مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من ۴ ماهه که ارتودنسی کردم و دندان‌های سمت چپ فک بالام پایین تر از دندان‌های سمت راستم اومدن و آیا بنظر شما در حین درمان ارتودنسی طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با متخصص ارتودنسی معالج مشورت کنید. نباید چنین اتفاقی بیفتد.

 90. Avatar مخاطب گفت:

  سلام من 13 سالم هست و حدود 5 ماه است که ارتودنسی کردم العان که به یکی از دان دان هایم نگاه میکنم انگار ریشه اش پایین امده و دان دان هم کمی لق شده من ینی لثه م تحلیل رفته؟ چیکار کنم؟ جای نگرانی هس؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی باعث تحلیل لثه نمی شود. مگر اینکه قبل از درمان ارتودنسی مشکل لثه داشته اید. که باید در این خصوص متخصص ارتودنسی شما را آکاه می کرده.

 91. Avatar پوریا گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر من ارتودنسی کردم بعد براکت رو دندونام قرار گرفته ولی یکی از اون ها سیم بهش وصل نیس این طبیعیه یا من باعث درومدنش شدم؟؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به تمام دندان ها باید براکت و سیم نصب باشد با متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید .

 92. Avatar حامد گفت:

  سلام من ۱۵سالمه و بین دو تا از دندون های فک بالاییم فاصله کمی بود و به همین دلیل دندون به جای اینکه بین آن دو باشه از روی لثه بالا در اومده و الان چند سال هم هست که همینجوریه و فقط الان خیلی بزرگ شده
  باید ارتودنسی شود؟
  یا با کشیدن هم رفع میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 93. Avatar محمد گفت:

  با سلام
  اگر دندان ها بر اثر ضربه جا به جا شده باشند، قابل درمان است؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان در اثر ضربه ممکن است بشکند یا پریدگی داشته باشد. باید معاینه کلینیکی از دندان انجام گیرد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 94. Avatar عاطفه گفت:

  سلام خسته نباشین
  دکتر من18ساله، سه دندان در فک بالا کم دارم (دندان های دو و دندان چهار در سمت چپ) باید ایمپلنت کنم یا با ارتودنسی قابل درمان است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. ممکن است امکان درمان این فضای خالی با ارتودنسی باشد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 95. Avatar علی نقیان گفت:

  آقای دکتر جمیلیان
  وقتتون بخیر
  من دخترم ۱۳ سالش بود بردم ارتودنسی. به خاطر فک بالا ۲ تا از دندانهاهم ردیف بقیه دندانها نبود به زور جا داد ۱۸ ماه ارتودنسی بود والان متوجه شدم که فک بالاخیلی جلو اومد.
  اما خودم به دکتر گفتم که فک بالا خیلی جلو اومد وزیبایی خوبی از نظر ظاهری هم نداره ایشون هم گفت دو تا از دندانها بالا شماره ۵ همونی که به زور جا داد رو بکشیم
  وگفت بالا کشیده شد پایین هم باید کشیده بشه 😞
  به نظر شما پایین هم حتما باید کشیده بشه؟
  ایا شما اجازه میدید برای معاینه خدمتتون برسیم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. (فقط در ساعات اداری)

 96. Avatar مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر آیا قبل از درمان ارتودنسی باید کار خاصی برای دندان ها انجام شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی موفق، همکاری بیمار و عمل به توصیه‌های متخصص ارتودنسی است. قبل از درمان ارتودنسی باید ترمیم پوسیدگی‌ها انجام شود.

   1. Avatar مریم گفت:

    سلام آقای دکتر،حدود ۹ ماه هست که من پلاک دارم برای بعد از ارتودنسی اما ۲ ماه از پلاک استفاده نکردم و حالا هم وقتی ازش استفاده میکنم خیلی درد دارم چیکار باید بکنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به متخصص ارتودنسی معالج مراجعه شود. ممکن است دندان های شما جابه جا شده باشد.

 97. Avatar مینا اخوان گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید دندان های فک بالا دخترم بیرون زدگی دارد آیا با ارتودنسی درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 98. Avatar پارمیدا گفت:

  سلام آقای دکتر من 6 ماه میشه که ارتودنسی کردم اما دکترم قبل از چسباندن براکت ها دندان های منو جرم گیری نکردن الان هم دندان هام جرم گرفته. آور بعد از اتمام دوره ی ارتودنسی جرم گیری کنم برای دندان هام مضر است یا نه به نظر شما به یک دکتر دیگر مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است بعد از درمان ارتودنسی دندان های شما پولیش و جرم گیری شود.

 99. Avatar اریکا گفت:

  سلام آقای دکتر وقت
  بنده تقریبا یکسالی میشه که ارتودنسیمو برداشتم
  تنها مشکلیم که داشتم فاصله بین دندون بود
  دکترم برام پلاکت درست کردن و گفتن که استفاده کن
  من شب ها مرتب میذارم
  ولی به تازگی احساس میکنم کمی بیان کلماتم بد شده مثلا سیتن و ت هام میزنه
  در ضمن با دندون جلو نمیتونم چیزی رو قطع کنم چون کمی فاصله دارن از هم
  باید جیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. باید به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید. من اطلاعاتی در خصوص فک و دندان های شما ندارم. باید معاینه و رادیوگرافی قبل از ارتودنسی بررسی گردد.

 100. Avatar نسیم گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۵سالمه ومیخام ارتودنسی کنم فک بالا یکم جلوتر از فک پایین هستش واینکه در فک بالام دندان توهم رفته یاخیلی نامرتب ندارم… بنظرتون قبل از ارتودنسی من هم باید دستگاه هایرکس بزارم یا نیازی نیست… بابت این مسئله خیلی استرس دارم وهنوز هم نوبت ارتودنسیم نشده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مرضیه گفت:

    سلام اقای دکتر
    دخترم ۱۱ساله هست و درعکس مشخص شد دوتا دندون بزرگ جلو ریشه ندارد.دکتر گفت احتمال افتادن دارد.اما کی مشخص نیست.باید کشیده بشه ودندون کناری جایگزین بشه.ازشما راهنمایی میخواستم.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان و فک فرزند شما انجام شود. تا جواب دقیق داده شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 101. Avatar رضوان شریفی گفت:

  سلام اقای دکتر من احساس میکنم فک بالا پسرم عقب هست و الان 7 سالش هست . آیا با دستگاه داخل دهانی اختراع خودتون میشه فک بالا را جلو آورد . تا از عمل جراحی نجات پیدا کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بادستگاه داخل دهانی می توان این مشکل را برطرف کرد. مناسب سن فرزند شما هست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 102. Avatar تمنا زاهدی گفت:

  سلام آقای دکتر من دندون هام فاصله داشتن بعد از دو سال هست که ۲ روزه که براکت های فک بالاییمو در آوردم اما ۴ دندون جلوی فک بالاییم رفتن عقب خواستم بدونم که خوب میشن بعد از یه مدت تاجشون میاد جلوو؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شمت تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خود هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به شرایط دندان و فک شما ندارم. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 103. Avatar ایدا گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید 

  من الان۱۶سالمه دوسال پیش ارتودنسی فک بالا انجام دادم 

  فکم کوچیک بود و یکی از دندون نیشم روی دندون دومی بود دکتر دو تا دندون سه راست و چپو کشید و حدودا ۱٠ماه پلاکت داخل دهانم بود و ۶ماه هم قالب و حدودا۳ماه شبا فقد میزاشتم ولی الان بعد دو سال دندونام جا به جا شدن نه خیلیییی ولی یه تغییر کوچیکی داشته باید به دکترم مراجعه کنم؟یعنی بازم باید ارتودنسی انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما مناسب نبوده است. برای راهنمایی و دادن طرح درمان مناسب می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 104. Avatar مهتاب گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من یک هفته هست که پلاکت هامو وصل کردم و هر دو فک بصورت ثابت است و من ورزش رزمی می کنم و صد در صد احتمال برخورد دست و ضربه به صورتم هست ایا در این صورت میتونم مسابقه برم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما هنگام ورزش باید از محافظ دندان استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتودنسی و ورزش

 105. Avatar حسین گفت:

  سلام اگر در بین درمان ارتودنسی، متخصص ارتودنسی خود را تغییر دهیم چه اتفاقی می افتد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تغییر متخصص ارتودنسی معالج پس از آغاز درمان تا حدی ریسک محسوب می شود. چون متخصص ارتودنسی جدید شما در جریان شرایط اولیه دندان ها و فک شما نبوده است. در نتیجه روند کار را کمی کند می کند.

 106. Avatar روژین گفت:

  سلام من اردتودنسی کردم و تمام شده ولی احساس میکنم دندون هام جلو آمده و یه جورایی حالت خرگوشی پیدا کرده
  ب نظرتون طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما در قبل و بعد از درمان ارتودنسی ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید. اگر می خواهید بنده اظهار نظر کنم باید رادیوگرافی قبل از درمان ارتودنسی و الان شما را ببینم.

 107. Avatar سمیرا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من خارج از کشور زندگی میکنم .
  من هفت ماه ارتودنسی کردم و هرشب دندون قروچه دارم آیا این مشکلی برای من پیش نمیاره؟
  الان قالبی ک ب دندونم چسبیده شل شده.
  منتظر نظرتون هستم. ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ماهی یکبار برای چکاپ و تنظیم سیم های ارتودنسی باید به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نمایید.

 108. Avatar مریم گفت:

  باسلام، آقای دکتر آیا ارتودنسی الاینر رو شما تایید میکنیدو اینکه چند ماهه جواب میده؟ با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیشتر بزرگسالان متقاضی ارتودنسی نامرئی هستند. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک انواع ارتودنسی نامرئی

 109. Avatar مجتبی محمدی گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من دندان 7 را عصب کشی کردم و هفته بعد برای درمان ارتودنسی میخام اقدام کنم؟حالا که دندانم عصب کشی شده یک احساس لقی دارم. طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لقی دندان، بلافاصله بعد از عصب کشی اتفاق عجیبی نیست. اما اگر بعد از مدتی از زمان عصب کشی شما گذشته، باید علت بررسی شود.

   1. Avatar حمید گفت:

    سلام آقای دکتر میشه قبل از ارتودنسی کامپوزیت کرد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. اگر تصمیم انجام درمان ارتودنسی را دارید بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید. ابتدا درمان ارتودنسی باید انجام گیرد.

 110. Avatar سما گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  دخترم تازه رفته تو 7سال، دوتا دندونای شیری پایینش لقه اصلی ها هم یکیش ی میل نیش زده یکی تازه نیش زده ،ایا ببرم دندونپزشکی بکشم یاخودش میفته چون لقه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان لق خودش می افتد. می تواند با گاز زدن سیب یا هویج با افتادن دندان کمک کرد.

   1. Avatar تهمینه خلیلی گفت:

    سلام وقتتون بخیر. آیا می توانم بدون جراحی فک تنها با ارتودنسی مشکل دندانی فکی خود را حل کنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 111. Avatar صبا گفت:

  باسلام خدمت آقای دکتر دخترم ۱۶ سال سن دارد چند سالی است زیر نظر دندان پزشکی بوده دندانهای که لازم به کشیدن یا درست کردن وپرکردن بوده انجام شده ودکتر دندان پزشک گفته که احتیاج به ارتودنسی دارد ولی به خاطر خطر کرونا گفت عجله نکنید دیر نمیشه ولی دخترم خیلی نگران هست که نکنه دیر بشه وارتودنسی انجام نشه .آقای دکتر خواستم بدونم آیا حقیقت دار میگن زیر سن هیجده سالگی فایده نداره ارتودنسی انجام بشه باید هیجده سال تمام بشه ممنون میشم بفرمایید که کی برای ارتودنسی دخترم اقدام کنیم .سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با داشتن لثه سالم درمان ارتودنسی در افراد 30 یا 40 ساله هم انجام می شود. ولی اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 112. Avatar فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  ببخشید سوالی هست که مدت ها ذهن من رو مشغول کرده
  من ۱۷سال سن دارم و دو سال است که ارتودنسی کردم و سوم خرداد ماه قرار است ارتودنسی های خود را بردارم ولی احساس میکنم که در قسمت فک پایین سمت چپ قرار است دندان درارم اگر دندانی در بیاید ممکن است نظم دندان های من بهم بخورد و به حالت قبل برگردد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در سن 17 سالگی دندانی رویش نخواهد داشت. در سن 12 سالگی رویش دندان ها تکمیل خواهد شد.

 113. Avatar تارا گفت:

  سلام روز بخیر. من دوتا دندان جلوییم خرگوشی هستن و کمی از نیم رخ که نگاه مبکنم اومدن جلو الانم ارتودنسی دارم، ابا درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بله با یک درمان ارتودنسی صحیح می توان دندان خرگوشی را اصلاح نمود.

 114. Avatar مبینا گفت:

  سلام اقای دکتر ، قصد ارتودنسی دارم و میترسم ک ارتودنسی کنم
  دوسال پیش برای مشکل فکم ب دکتر عمومی‌مراجعه کردم و عکس گرفتن از فک رو تجویز کرد، عکس معاینه شد و گفتن ک هیچ مشکلی نداره ولی موقعه‌ی ک میخوام دهانم رو کامل باز کنم ی صدایی میده تقریبا استخونای زیر گوشم
  ایا این ممکنه مانع ارتودنسی بشه یا خراب شدن فکم بشه موقعه ارتودنسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید عکس جدید تهیه کنید و عکس را یک متخصص ارتودنسی تجویز نماید که فلوشیپ جراحی فک هم داشته باشد.

 115. Avatar سپیده گفت:

  سلام من الان 4 روز است ک ارتودنسی کردم 14 سالمه الان اگه با مسواک معمولی مسواک بزنم ارتودنسی هام خراب میشن یا چسب شون باز میشه تروخدا جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بهتر است که از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. نحوه صحیح مسواک زدن دندان های ارتودنسی شده را در همین سایت مطالعه کنید.

   1. Avatar اوین گفت:

    سلام خسته نباشید
    من چند ماهی میشه که دندونام رو‌ازتودنسی کردم ولی فک پایینم بعد از یه هفته یکی از براکتاش کنده شده و از اون موقع همش حس میکنم‌همه براکتام شل شدن چیکار باید بکنم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. نزد متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید تا براکت دندان اصلاح شود.

 116. Avatar محمد جواد گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من تقریبا ۸ ماهه ارتودنسی کردم چون فک عقب پایین بود دکتر اولش گفت که باید جراحی کنم ولی بعدش گفت عوارض داره وچون من بوکس کار میکنم گفت اگه جراحی کنی نمیتونی دیگه ورزش رزمی کار کنی منم منصرف شدم وفقط ارتودنسی بدون جراحی انجام دادم آیا حرف ایشون درسته

  حالا که عمل نکردم میتونم در حین ارتودنسی ورزش(بوکس)کنم واگه میگید گارد دندان گارد باید مخصوص باشه ؟؟؟؟
  ممنون که پاسخگو هستید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام اگر جراحی فک را انجام دهید و در حین ورزش به فک شما ضربه وارد شود مسلما خطرناک خواهد بود و مجدد دچار ناهنجاری فک و انحراف فک خواهید شد. اگر به فک شما ضربه سنگین وارد شود حتی فک جراحی نشده هم دچار شکستگی و آسیب خواهد شد. اگر هنگام ورزش ارتودنسی ثابت بر روی دندان های شما است از گارد مخصوص استفاده کنید. بهتر است از یک گارد صورت مناسب و محکم نیز استفاده کنید.

   1. Avatar ریحانه گفت:

    سلام جناب دکتر
    دندانهای ۵و۷ بالا راست و ۵بالا چپ و۵و۶پایین هم چپ و هم راست رو از دست دادم و دندانهای عقل پایین هم کمی از لثه بیرون زده اند ولی طبق رادیوگرافی عمودی رشد کرده و سالم هستند .سوال من این هست که آیا از دندان عقل میتوانم با ارتودنسی جایگزین یکی از دندان های آسیاب چپ و راست پایین استفاده کنم؟
    و اینکه میخواهم ایمپلنت انجام دهم و دندان های فک پایین در هم فشرده هستند به نحوی که باعث چرخیدن دندان های جلو به داخل شده آمد .اول ارتودنسی انجام بدم بعد ایمپلنت؟؟ یا بعد از ایمپلنت هم میشه ارتودنسی انجام داد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام گردد. بله امکان اینکه با درمان ارتودنسی دندان عقل را می توان جای دندان آسیاب قرار داد. ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام گردد سپس ایمپلنت دندان انجام شود.

 117. Avatar رضا گفت:

  سلام خسته نباشید من 19سالم تازه ارتودنسی کردم ورزش های هوازی و بدنسازی انجام بدم مشکلی داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام ورزش کردن با ارتودنسی مشکلی ندارد. اگر ورزش هایی انجام می دهید که ممکن است توپ و دیگر وسایل ورزشی به صورت شما اصابت کند از گارد دندان در حین ورزش استفاده کنید. ارتودنسی و ورزش با یکدیگر منافاتی ندارد.

 118. Avatar حسن گفت:

  سلام آقایدکتد من ارتودنسی کرده ام ولی ۲ تا دندان های آسیاب بالام رو ارتودنسی نکردند می خواستم بدونم اشکال داره که درخواست کنم اونا هم ارتودنسی شه یا خیر ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   متخصص ارتودنسی معالج شما در صورت نیاز این درمان را برای شما انجام خواهند داد. ارتودنسی هنر مرتب کردن تمام دندان ها می باشد.

 119. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید ایا میشود ارتودنسی کرد بعد باوجود براکت و سیم در دهان دندان ترمیم کرد؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام تمام اعمال ترمیم دندان قبل از شروع درمان ارتودنسی انجام می شود. در صورت نیاز به ترمیم دندان در حین ارتودنسی ارتودنتیست این کار را انجام خواهد داد.

 120. Avatar صدیقه امیری گفت:

  سلام و عرض ادب، آقای دکتر دکتر بهم گفته اگر ارتودنسی کنی و دندان هات و فک شما درست قرار بگیرند مشکل گوارشی شما حل میشه. درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بصور طبیعی هر دندان بالا با دو دندان پایین در تماس است. اگر قرار گیری و چیدمان دندان هر کسی به این شکل نباشد غذا به خوبی جویده نشده و هضم غذا و در نتیجه گوارش آن با مشکل روبه‌رو می‌شود. درمان ارتودنسی، باعث ایجاد تماس‌های مناسب و در نتیجه روی جویدن تاثیر دارد.

 121. Avatar پریا گفت:

  سلام. خسته نباشین اقای دکتر من حدودا یکسالی هستش ک از زمان پلاک متحرکم گذشته و یکسال مرتب استفاده کردم و یکسال دیگه ام فقط شبا استفاده کردم طبق نظر دکترم. الان بعد از فاصله یکسال میبینم وسط دوتا دندون بالاییم داره فاصلع میوفته بضی شبا پلاک رو دوباره میزارم و صب میبینم دوتادندونام ب هم نزدیک شدن. کلا پلاکم بهم تنگ شده. خیلی نگرانم چرا اینطوریه نکنه دندونام تغییر کنن. ممنون میشم اگ ج بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، فاصله بین دندان های شما تغییر کرده بهتر است برای معاینه دندان ها به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید.

 122. Avatar رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید دکتر من ارتودنسی کردم قسمت آخر سیم دراومده فقط میتونم با موم ثابت نگه دارم که به لثه آسیب نزنه نوبت دکترم دوشنبه هس میخواستم هزینه اضافی تا چه حد میگیرن ازم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، از موم ارتودنسی استفاده نمایید. هزینه ای ندارد. این نیروی است که به دندانها وارد شده مشکلی نیست. در معاینه بعدی مشکل برطرف می گردد.

   1. Avatar ناهید گفت:

    سلام وقت بخیر ببخشید آقای دکتر من شش ماهه که اورتودنسی کردم مرتب هم بهداشت رعایت میکنم اما بازم دندانهام جرم گرفته جوری که انگار هیچوقت مسواک نزدم!مشکل چی هست؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. در طول درمان ارتودنسی رعایت بهداشت بسیار اهمیت دارد. حالا باید ببینیم شاید شما از آن دسته افرادی هستید که دندان هایتان بدلیل بزاق دهان جرم ساز است که باید دندان ها هر شش ماه یکبار جرمگیری انجام شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک جرم گیری دندان

  2. Avatar زهرا . م گفت:

   🌺سلام آقای روزتون بخیر . من ۲۲ ساله هستم و کمی بیشتر از یکساله ک از ارتودنسی فک بالام میگذره و با اینکه من از ابتدا تصمیم داشتم هردو فک رو ارتودنسی مثل اینکه پزشکم اشتباه برداشتن وقتی با ایشوشن مطرح کردم که کی شروع به کار فک میکنن اصلا ابتلاع نداشتن و مردد شدن و گفتن فک پایین رو میتونم انجام ندم …. من کمی نگران شدم میخواستم بپرسم آیا اینکه کار فک بالام یکسالی گذشته و تازه الان میخوان شروع به کار فک پایینم کنن آیا مشکلی وجود داره در این رابطه ؟! دلیل مردد شدنشون چی بوده من رو نگران کرده

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام بدون معاینه نمی توان نظر داد.

 123. Avatar درسا گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر، من بیست سالمه و دوتا دندون جلوییم از بچگی فاصله داره و من چند سال پیش اشتباه کردم و رفتم برای دوتا دندون جلوم کش گذاشتن و وقتی دندون جلوییام نزدیک شدن دوتا دندون بغلیشونو کامپوزیت کردم البته بدون تراش دادن دندون، و الان میخوام دوتا کامپوزیت رو بردارم. و با ارتودنسی مرتب کنمشون ، که چند تا دکتر گفتن یا بر میگردن یا اینکه بهتره باز کامپوزیت کنم اما من واقعا دوست دارم دندون طبیعی خودم باشه، بنظرتون ممکن هست این مشکل بر طرف بشه؟ ضمن اینکه دندونام مشکل خاصی هم ندارن و فقط همین فاصله هستش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است معاینه کلینیکی ز دندان شما انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 124. Avatar مریم جواهری گفت:

  سلام اقای دکتر من حدود دو سالیه که ارتودنسی کردم و همچنان دارم ولی بعد این دو سال دندون های بالا و پایینم درست روی هم قرار میگیره در صورتی که درستش اینه که دندونای بالا جلوتر از پایینیا باشن.
  بنظرتون این قضیه درست میشه یا چون فکم کوچیکه با عمل فک درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان توسط متخصص ارتودنسی جوری باید داده شود که دندان های فک بالا یک یا دو میلیمتر باید جلوتر از دندان های فک پایین قرار گیرد.

 125. Avatar ژولیا گفت:

  سلام اقای دکتر من حدود دو سالیه که ارتودنسی کردم درسته که میگن درمان ارتودنسی طول عمر دندان‌ها را زیاد می کند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ردیف و مرتب کردن دندان ها به تمیز کردن آنها کمک می کند و موجب قرار گرفتن آنها در موقعیت مناسب داخل فک می‌گردد.

 126. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر پلاک‌های متحرک و سیم ارتودنسی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پلاک متحرک در دهان گذاشته و سپس می توان از دهان خارج کرد ولی سیم ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی گذاشته می شود و در پایان درمان ارتودنسی، متخصص ارتودنسی از روی دندان ها بر می دارد.

 127. Avatar فائزه پازوکی گفت:

  سلام اقای دکتر، آیا بیماران حین درمان ارتودنسی احتیاج به رژیم‌غذایی خاصی دارند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید در حفظ و نگهدازی براکت های ارتودنسی دقت بالایی را داشته باشیم. بنابراین باید در تمام طول مدت درمان از خوردن غذاهای سخت و چسبناک مانند گز، سوهان و مثل آن اجتناب و به جای گاز زدن میوه‌ها آن را به تکه‌های کوچک تقسیم و از چنگال استفاده کرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک رژیم غذایی در ارتودنسی

 128. Avatar ماندانا گفت:

  سلام اقای دکتر تمیز کردن دندان‌ها حین درمان ارتودنسی آیا روش خاصی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از گذاشتن پلاک ارتودنسی ثابت گیر غذایی بیشتر است در نتیجه رعایت بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار ست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها مسواک زدن حین ارتودنسی ثابت و مسواک زدن در زمان ارتودنسی

 129. Avatar فرشاد گفت:

  سلام اقای دکتر آیا کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی ضروری است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.تشخیص کشیدن دندان در درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی انجام می گیرد. فضای خالی که پس از کشیدن دندان بوجود می آید در حین درمان ارتودنسی از بین خواهند رفت.

 130. Avatar فاطمه زهرانادری گفت:

  سلام اقای دکتر.من 22 سالمه و4 دندون جلوم بینشون فاصله هست تاالان به دندانپزشکی مراجعه نکردم درودکی هم تصادف کردم فکرمیکنم یکم فکم جابه جا شده البته دراون حدنیست که معلوم باشه و(دندون قروچه میکنم ) اگه بخام الان ارتودنسی کنم امکان بدفرم شدن چانه هست؟واینکه چقدرطول میکشه ؟وتقریبا میشه هزینشوبفرمایید .همچنین مادرم هم همین مشکل رو داره فقط یکم فاصله بین دندوناش بیشتره برای ایشون هم امکان خوب شدن هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. باید معاینه کلینیکی انجام گردد و لثه شما سالم باشد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 131. Avatar منیر السادات گفت:

  سلام مناسب ترین سن برای انجام ارتودنسی چه سنی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر چه سن مناسب ارتودنسی اغلب با نظر متخصص ارتودنسی تعیین می شود، اما اغلب ارتودنتیست ها سن بین 7 تا 12 سالگی را مناسب ترین سن برای درمان ارتودنسی می دانند، چراکه در این بازه سنی فک و دندان ها به راحتی قابل تغییر بوده و بهبود و درمان آن ها بسیار راحت تر است.

 132. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر من حدود 5و6 سال دندان هام ارتودنسی کردم و الان 21 سالم دندان های من به ندرت خراب می‌شدند ولی الان بیشتر دندان هام بین شان خراب میشه و میگن چون دندان هات بهم چسبیده این جوری شده کاری هست که بشه انجام داد که فاصله استاندارد بین دندان هام ایجاد بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خراب شدن دندان ها به علت عدم رعایت بهداشت است. دندان ها باید با یکدیگر تماس داشته باشند و نخ دندان رد شود. متخصص ارتودنسی معالج شما درمان ارتودنسی را درست انجام داده اند. شما باید بعد از هر وعده غذایی نخ دندان و مسواک را استفاده نمایید.

 133. Avatar مبینا رضازاده گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من 17 سالمه و دندونام رو قبلا ارتودنسی متحرک کرده بودم ولی چون بعضی اوقات نمیزاشتم روی دندونهام الان پشیمونم و دندونام یکم بهم ریخته هستن الان مشکلی نیست بخوام دوباره ارتودنسی کنم?
  یک سوال دیگه که من میخوام سال دیگه بینیم رو جراحی کنم وقتی براکت ها رو دندونم باشن میتونم جراحی کنم یا باید براکت ها برداشته بشن?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در اواسط درمان ارتودنسی ( براکت ها روی دندان قرار دارند) جراحی فک انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 134. Avatar پرنیان صادقی گفت:

  سلام آقای دکتر یکی از دندان های من روکش دارد آیا می توانم ارتودنسی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، دندانی که روکش دارد درست مانند دندانی که یک پرکردگی ساده دارد حرکت می‌کند. برای درمان ارتودنسی مشکلی نیست.

 135. Avatar شراره داوودی گفت:

  سلام من 40 سالمه و فاصله بین دندان های جلو را داشتم. دکتر جمیلیان برام ارتودنسی کردن و بسیار راضیم . خواستم در اینجا از ایشان تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزو دارم.

   1. Avatar علی گفت:

    سلام دکتر جمیلیان خسته نباشید. من شانزده سالمه و دندان های فک پایینم از دندان های بالا مقداری جلو تر هستند.پزشک قرار بود که واسم ارتودنسی انجام بده،ولی گفته بود بهترین روش بعد از انجام ارتودنسی جراحی هستش،اگه انجام ندی ممکنه که چانه اندکی برجسته تر دیده بشه،ولی با ارتودنسی بدون جراحی هم به هر حال خیلی ازالان بهتر میشه، ولی من به خاطر بالا بودن هزینه درمان،از درمان انصراف دادم،امکان پرداخت چنین مبلغی رو نداریم.سوالم اینه که اگه در اینده بخوام مشکلم رو برطرف کنم، دوباره امکان داره فقط ارتودنسی وضعیت دندان را بهتر کنه،یا در اینده حتما حتما فقط باید جراحی بشه و چنین امتیازی از بین میره؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

    2. Avatar مریم نوری قمی گفت:

     سلام . آقای دکتر آیا دختر من به یک اکسپندر نیاز دارد؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. با انجام معاینه کلینیکی در جلسه اول، مشخص می‌شود که آیا فرد نیاز به یک اکسپندر دارد یا خیر.

 136. Avatar خانم لک گفت:

  سلام آقای دکتر،من31 سالمه و یه دندون شیری دارم که به خاطر اشتباه یه دکتر به جای آن دندون اصلیم رو کشیده،دندونهای عقلم رو هنوز دارم به نظر شما باید بکشمشون یا اینکه نگهشون دارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 137. Avatar معصومه گفت:

  سلام. الان دو سال است که من بیمار آقای دکتر جمیلیان هستم. میخواستم اینجا از ایشون تشکر کنم.کارشون عالیه. با اخلاق ترین متخصص ارتودنسی هستند.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 138. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر آیا بعد از چند ماه بعد از ارتودنسی دندان ها جابه جا می شوند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.بله، از ماه اول درمان ارتودنسی تغییرات کاملا مشخص است.

 139. Avatar مریم.بابایی گفت:

  سلام آقای دکتر 45 سال سن دارم و فاصله بین چند تا دندان های جلویی من هست. آیا در این سن با ارتودنسی اصلاح می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با داشتن لثه سالم با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 140. Avatar مریم گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من دندون هام مرتب هستن ولی لثه های فک بالام جلو هستندو موقع لبخند لثه هام مشخصند ارتودنسی کمک میکنه که لثه هام به عقب بره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام با درمان ارتودنسی و جراحی فک لثه ها عقب می روند. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 141. Avatar زهرافهیمی گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر ایا قبل از انجام ارتودنسی دندون خراب باید عصب کشی بشه یا لازم نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، قبل از درمان ارتودنسی باید دندانی که لازم است عصب کشی و پر گردد سپس درمان ارتودنسی انجام گیرد.

 142. Avatar زهراحسینی منش گفت:

  سلام. آقای دکتر چرا بهترین زمان برای درمان ارتودنسی 7 تا 12 سالگی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین سن برای درمان ارتودنسی 7 تا 12 سالگی است زیرا در این سنین استخوان های فک هنوز به طور کامل رشد نکرده اند و به آسانی قابل انعطاف و اصلاح هستند بنابراین اگر فرزند یا نزدیکان خود در این سن می باشند و دارای دندان های نامرتب هستند این سنین بهترین زمان برای انجام درمان ارتودنسی است. بنابراین با مراجعه به موقع برای درمان ارتودنسی می توانید به زیبایی دندان در بزرگسالی نیز دست یابید.

 143. Avatar حسین مولایی گفت:

  سلام من سیزده سالمه دندان های دو فکم بهم ریختگی دارم و یک دندان غایب دارم. بهترین درمان چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان غایب زمانی بروز می کند که از سن 13 سالگی به بعد هنوز دندان بیمار رشد نکرده و از بافت لثه بیرون نیامده است. متخصص ارتودنسی می تواند این ناهنجاری را با درمان ارتودنسی و یا برش لثه درمان کند.

 144. Avatar سارا گفت:

  باسلام . آقای دکتر من چهارده سالمه و دندان های قسمت جلو یکم نامرتب . و برای انجام ارتودنسی یکم اضطراب دارم . خواستم بپرسم روشی است که انجام ارتودنسی بدون درد باشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. هیچ جای نگرانی وجود ندارد. اصلا درد درمان ارتودنسی قابل تحمل است. نهایتا با میل کردن یک مسکن برطرف می شود. آستانه درد در افراد مختلف متفاوت است. بعضی ها مسکن هم میل نمیکنند.

 145. Avatar شینا گفت:

  باسلام. من 13 سالمه و هفته پیش نزد آقای دکتر جمیلیان هر دو فکم را درمان ارتودنسی انجام دادم. کار آقای دکتر با مهارت خاص انجام میشه ،اصلا درد نداشتم. اینو خواستم به دوستان بگم که نترسید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق و تندرست باشید.

 146. Avatar مریم سهرابی گفت:

  باسلام، آقای دکتر من سیم‌ ارتودنسیم از براکت آخرم بیرون امده، ایا مشکلی در روند ارتودنسیم پیش میاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با مراجعه به متخصص ارتودنسی معالج اصلاح می گردد. نگران نباشید.

 147. Avatar محمد رحیمی گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من دهنم آفت میزنه درعرصه سه سال دکتر رفتم آزمایش دادم خوب نشدم آفت های کوچک خوب میشه بزرگا دوماه زمان می‌بره خوب بشه خوب شد دوباره میزنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اضطراب، استرس، افسردگی و وسواس در ایجاد آفت دهانی موثر هستند. سیستم ایمنی در بروز آفت دهانی دخالت دارد، در بعضی افراد عدم ویتامین و مینرال خصوصا ب 12 و نیز آلرژی غذایی دیده می شود. استرس فیزیکی مانند گاز گرفتن می تواند در افراد باعث ایجاد آفت گردد. مصرف سیب، خرمالو و رب انار نیز در درمان آفت دهان تأثیرگذارند. راه های درمان آن… مراجعه به این لینک آفت دهان

 148. Avatar علی گفت:

  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر دندان شماره 2 سمت چپ بالای اینجانب به دندان شماره 3 پایین سمت راست وصل شده همچنین دندان 4 پشت سمت چپ به 4 و 5 بالا وصل شده اما کل فک پایین کاملا به سمت چپ منحرف شده بطوریکه دندانها دیگر روی هم قرار ندارند خواستم بدانم مشگلی وجود ندارد و برای همه بدین صورت می باشد و ایا دندانها نباید روی هم قرار بگیرند؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و باید معاینه کلینیکی انجام گردد تا اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید. یا از مطب وقت بگیرید تا معاینه و سپس راهنمایی های لازم داده شود.

 149. Avatar سینا صالحی گفت:

  جناب دکتر سلام. فک بالا من عقب هست و 23 سالمه آیا با ارتودنسی درمان می شود. باید چیکار کنم؟ سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 150. Avatar افشین گفت:

  سلام جناب دکتر وقت شما بخیر دخترم 2سال هست درحال انجام ارتودنسی هست تقریبا به آخر رسیده از ابتدای شروع کار دچار سردرد شده و تازه گی یه مقدار بی حسی چند لحظه‌ای در یک محل مشخص زیر چشم آیا این بی حسی وسردرد میتواند از عوارض ارتودنسی باشد. سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی چنین عوارضی را ندارد.

 151. Avatar الی گفت:

  سلام من به یه پزشک متخصص مراجعه کردم گفتن فک پایینم عقبه نیاز به جراحی داره از طرفی هم دندون های بالا و پایینم تو موقعیت درستی قرار دارن اما شلوغ و کج هستن گفتن باید اورتودنسی کنیم بعد مدتها اگ موقعیتا بهم خورد ۳ تا ۴ تا دندون بکشیم…آیا مشکلی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. . در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar فرناز گفت:

   سلام آقای دکتر خسته نباشید بیزحمت جواب بدید.من یکی از دندان های فک بالام کج شده و لبخندمو زشت کرده .تصمیم دارم ارتدنسی کنم .دسترسی به هیچی ندارم عکس دندانمو بفرستم راهنماییم میکنید چیکار کنم.یکی از شهرهای شیرازم.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. رادیوگرافی باید حضوری و در زوایای مختلف بررسی گردد. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. با شماره تلفن مطب 22011892 در ساعات اداری جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  3. Avatar حدیث گفت:

   سلام خسته نباشید
   من ۱۷ سال دارم و اواخر دوران ارتودنسیمه. یکی از دندان های فک پایینم، وقتی که اب یا نوشیدنی خنک میخورم به شدت در میاد میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید معاینه انجام گیرد. احتمالا این دندان پئسیدگی دارد که نزد دندانپزشک باید ترمیم گردد.

 152. Avatar پریسا شفیعی گفت:

  سلام آقای دکتر من تقریبا نزدیک به یکسال هست که ارتودنسی کردم و در اول کار دکتر بنده توصیه کرد که یک دندان از جلو باید بکشم و این کار همون اول انجام شد اما بعد گذشت ۹ ماه تقریبا دوباره به بنده میگن که یه دندون دیگه هم از جلو باید کشیده بشه دوباره. من نمیخوام این کار و بکنم چون روی زیبایی خیلی تاثیر داره و دندون هام همشون سالمن طبق عکس. شما راه دیگه ای رو سراغ دارید من واقعا نمیخوام این کار و بکنم خیلی برام سخته.دفعه اول هم که انجام دادم به زور بود چون خیلی تاثیر میذاره رو چهره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar فاطمه گفت:

    سلام اقای دکترمن ۱۹سالمه درسن۶سالگی تصادف کردم و فکم شکست بعدعمل فکم بازنمیشدک سه سال گذشته یک عمل دیگه انجام دادم ک فکم بازشدولی فک پایینم الان انحراف داره ب چپ ب دکترمراجعه کردم برای جراحی فک ایشون پیشنهادکردن ک عمل نکنم ونمیتونم عمل کنم ایاباارتودنسی مشکلم حل میشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

     1. Avatar فاطمه گفت:

      باارتودنسی رفع میشه؟شهرستان هستم امکان اومدن فراهم نیست

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 153. Avatar سعیده گفت:

  وقتتون بخیر. آیا شما کار invisilign انجام میدهید؟ حدودا امکان دارد که قیمت مخارج رو بگویید؟ مرسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، براساس شرایط ناهنجاری درمان invisilign در مطب انجام می شود. هزینه درمان invisilign بستگی به نوع ناهنجاری، شرایط دندان و میزان دستگاه های که به بیمار داده می شود متفاوت است. می توانید از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 154. Avatar فرانک گفت:

  سلام عرض میکنم. خسته نباشید . ببخشید امکان داره اگر خودمون بخوایم که برای جراحی دندان نهفته جلو در فک پایین بی هوش بشیم یا خواب مصنوعی داشته باشیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. معمولا برای جراحی های ساده پیشنهاد بیهوشی داده نمی شود، مگر دندان نهفته عمیق باشد، در ناحیه عصب قرار گرفته باشد یا شرایط خاص باشد. باید دندان بیمار معاینه و رادیوگرافی بررسی گردد تا نظر قطعی داده شود.

   1. Avatar زهره گفت:

    سلام
    من دوتا دندان نهفته فک بالا دارم ۲۱ سالمه ولی هر دو دندان رشد آهسته دارند .ممکنه تا انتها بیان پایین یا بخشیش باید با ارتودنسی پایین بیان؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar هلیا گفت:

   سلام من ۲۳ سالم هست و دوتا از دندون های جلویی شیری هست و در نیومدن دکتر هم رفتم عکس گرفت و گفت که ریشه ندارن من از این موضوع ناراحت هستم و این دوتا دندون نسبت به بقیه دندون هام کوچیک هستن من چیکار کنم یعنی در میان یا نه

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 155. Avatar مهتاب گفت:

  ممکنه کش ارتودنسی رنگ ثابت خودش و از دست بده؟و رنگش تغییر کنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با استفاده مواد غذایی رنگی و… رنگ کش ها تغییر می کند که در هر ماه با معاینه توسط متخصص ارتودنسی معالج کش ها تعویض می گردد.

 156. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سال سن دارم به همین دلیل دندون ۲ سمت چپم رو ب دلیل سن کمم روکش نکردن و گفتن با مواد پر میکنم تا زمانی که ۲۰ ساله بشه و بعد روکش کنن و الان باید خیلی مراقبش باشم که نشکنه اگر ارتودنسی کنم ممکنه بشکنه؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، مشکلی برای درمان ارتودنسی نیست. برای درمان ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید.

 157. Avatar رها گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین من دندونامو دو سه روزه ارتودنسی کردم بعد دکترم گفت تو یک سال درست میشه و میتونم ارتودنسیمو در بیارم ولی از خیلی ادما شنیدم که کم کم همه ارتودنسیا دو سال میمونن الان خیلی فکرم بهم ریخته یعنی دکتر من خرابه یا امکانش هس دوره درمان یک سالم باشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 158. Avatar علیرضا گفت:

  سلام اقای جمیلیان . من ۱۸ سال دارم و یکی از براکت ها کنده شده است . خواستم بپرسم ایا از براکت دیگری باید استفاده شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه کنید تا برایتان براکت دندان را درست کنند.

   1. Avatar شهریار گفت:

    با سلام خدمت دکتر جمیلیان،ممنون از تمام راهنمایی هاتون،خیلی ببخشید،یک سوال دارم،بنده ۱۷ سالمه و قراره برای جلو بودن فک پایین ،ارتودنسی کنم،البته مشکلم شدید نیست و حتی اطرافیان هم بهم میگن که مشخص نیست زیاد و تقریبا نرمال به نظر می‌رسه، ولی به هر حال می‌خوام ارتودنسی کنم، پزشکم گفت که اگه بعد از طول درمان ارتودنسی ،جراحی انجام ندم،احتمال داره یکم چانه برجسته تر به نظر برسه،من الان بابت همین نگرانم،آیا خیلی چانه برجسته تر به نظر میرسه؟و اینکه ظاهر صورت رو زشت می‌کنه؟اخه اصلا نمیخوام جراحی انجام بدم.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

     1. Avatar شهریار گفت:

      سلام دکتر،ببخشید این کشی رو قبل ارتودنسی میزارن(اسکیپرو) رو پزشک من ۴ تا در دندان های پشتی فک بالا قرار داده، الان بعضی وقتا واقعا نمیتونم دردش رو تحمل کنم،نمیتونم غذا رو بجوم،حتی توی درس خوندن هم به خاطر درد اختلال ایجاد کرده، خواهشا بگین چیکار کنم الان، همین الان هم درد دارم

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. در مراجعه بعدی به متخصص ارتودنسی معالج صحبت کنید که نیروی وارده را بر روی دندان ها کمتر کند.

 159. Avatar ابراهیم گفت:

  باسلام و خسته نباشید آقای دکتر جمیلیان
  ببخشید وقتی دندان هامو ارتودنسی کنم صاف و ردیفی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  لطفا آقای جمیلیان زودتر جواب سوالم رو بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی و دندان های مرتب سبب می شود که شما یک لبخند زیبا داشته باشید. عزت نفس و اعتماد به نفس شما را بالا می برد. مسواک زدن مؤثرتر است، و نخ دندان راحت تر انجام می شود. بهداشت منظم دهان و دندان، احتمال پوسیدگی دندان، لثه و بیماری پریودنتال را کاهش می دهد.

  2. Avatar شهریار گفت:

   سلام دکتر،ببخشید این کشی رو قبل ارتودنسی میزارن(اسکیپرو) رو پزشک من ۴ تا در دندان های پشتی فک بالا قرار داده، الان بعضی وقتا واقعا نمیتونم دردش رو تحمل کنم،نمیتونم غذا رو بجوم،حتی توی درس خوندن هم به خاطر درد اختلال ایجاد کرده، خواهشا بگین چیکار کنم الان، همین الان هم درد دارم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند. نباید به این صورت باشد.

 160. Avatar علی گفت:

  با سلام و درود
  آقای دکتر دندون 7 پایینم نیاز به عصب کشی تخصصی داره. دندانپزشکی گفت که دندان 7 چندان تاثیری در جویدن ندارد و اون دندون رو بکش. آیا واقعا دندان 7 پایین تاثیر محسوسی و قابل توجهی ندارد و دنبال عصب کشی اون و روکش اون نباشم و بکشمش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در صورتی که دندان قابل ترمیم باشد، بهتر است دندان حفظ گردد. اگر دندان را بکشید جایگزین آن باید ایمپلنت انجام گردد. که هیچگاه دندان ایمپلنت جای دندان اصلی را نمی گیرد.

 161. Avatar مینا گفت:

  سلام و خسته نباشید..اقای دکتر من ۴سال پیش ک ارتودنسی انجام دادم هنوز بین دو دندونم فاصله کوچیکی هست که کلا این فاصله از اول بسته نشد…‌کاریش میشه کرد؟؟چیکار کنم چون موقع خندیدن از نیمرخ دیده میشع…..ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان دندان شما درست نبوده است. در طول درمان فاصله بین دندان های شما بسته نشده است. باید مجدد درمان صورت گیرد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 162. Avatar مینا گفت:

  سلام اقای دکتر عیدتون مبارک…بنده ۳۴سالمه…من ۴سال پیش ارتودنسی رو انجام دادم دوسال کامل دوره درمانش شد دوسالم هست که متحرک استفاده میکنم رفتم پیش دکترم گفت کم کم متحرک رو حذف کن یک روز درمیون استفاده کن.. الان میخام متحرک رو بردارم و کم کم بذارم کنار…متاسفانه حس میکنم ی روز استفاده نمیکنم دوباره دندونام برمیگرده بخاطر همین نمیتونم بذارم کنار..لطف میکنید راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم..ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سال نو شما هم مبارک باشد. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. ولی طبق توضیحات شما طرح دندان خوب نبوده . اگر طرح درمان مناسب و درست باشد نباید درمان ارتودنسی برگردد. این مورد را با متخصص ارتودنسی معالج خود درمیان بگذارید تا مشکل را حل کند.

  2. Avatar آریسا گفت:

   سلام اقای دکتر من برای ارتودنسی دندان های جلوم به شما مراجعه کردم. خیلیم راضیم. خوشحالم که دندان هام را شما بهم معرفی کردن. واقعا کارتون عاالیه و حرف نداره.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. منم خوشحالم که رضایت دارید. امیدوارم که همیشه لبخند زیبا داشته باشید.

 163. Avatar عاطفه هاشمیان گفت:

  سلام
  دندان های دو تا نیش فک بالا کج هستند و دندان های پایین مرتب هستند.آیا باید هر دو فک ارتودنسی شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar حمید کوهی گفت:

   سلام. من حدود 35 سالمه دیاستم (بقیه دندان هام مرتب هستن فقط دو تا دندان جلوییم فاصله دارد) دارم . آیا با این سن درمان میشه؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. اگر مشکل لثه نداشته باشید. با درمان ارتودنسی فاصله بین دو دندان جلویی شما بسته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 164. Avatar شمیم گفت:

  سلام دکتر. آیا شخصی که قبلا ارتودنسی انجام داده و نتیجه رضایت بخش حاصل نشده میتواند دوباره ارتودنسی انجام دهد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست خوب تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 165. Avatar حسنا گفت:

  سلام اقای دکتر
  جوش شیرین برای زدن به دندان در هنگام ارتودنسی برای سیم های ان ضرر دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، جوش شیرین باعث سایش مینا دندان می شود. بهتر است از جوش شیرین در طول درمان ارتودنسی و غیره استفاده نگردد.

  2. Avatar شراره گواهی گفت:

   سلام خسته نباشین
   براکت های فک بالا وپایین من خیلی بهم نزدیک شدن
   آیا باعث کج شدن دندان میشه؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. هیچ نگران نباشید. براکت های دندان در روز اولی که قرار داده می شوند در محل درست و استاندارد خودشان قرار می گیرند و در طول درمان با وارد کردن نیرو و ایجاد حرکت در دندان باعث تنظیم سیستم دندانی فکی می شوند

    1. Avatar شراره گواهی گفت:

     سلام وقت بخیر،آقای دکتر علاوه براینکه براکت فک بالا وپایین بهم نزدیک شدن،وقتی دندونهامو روی هم میذارم لب پایین ،ازسطح لثه وانتهای دندون پایین ترقرارمیگیره،،و حس میکنم دهانم درحال کج شدنه
     ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. بهتر است دندان های شما معاینه انجام گیرد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 166. Avatar آرش گفت:

  سلام لطفاً به سوالم پاسخ بدید میخواستم بدونم آیا ارتودنسی به هر نحوی باعث گشاد شدن و بیشتر باز شدن دهان نسبت به قبل میشه و اگه میشه چگونه میتوان درمانش کرد و بعد از درمان اندازه دهان دقیقاً به حالت قبل برمیگردد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر شما فک کوچک دارید، و دندان هایتان نسبت به فک بزرگتر هستند به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. تا پس از معاینه کلینیکی از فک و دندان شما راهنمایی های لازم به شما داده شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 167. Avatar حسین گفت:

  سلام خسته نباشید میخاستم بدونم آیا میشه فقط دوتا یا سه تا دندون ارتودنسی کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 168. Avatar سروش صدری گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان عزیز، نمونه کاراتون رو دیدم و به خاطر توضیحات خوبی که دادین خیلی دوست داشتم پیش شما ارتودنسی کنم،ولی شما مطبتون توی تهرانه،نمیتونم بیام،من فک پایینم جلو تر از فک بالا است. ارتودنسی کنم، صد در صد میتونم مطمئن باشم که درمان میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

   1. Avatar امیر محمد گفت:

    سلام،اقای دکتر خیلی ببخشید،این سوالم خیلی برام مهمه،دو روز پیش سوالمو مطرح کردم،ولی الان متوجه شدم که سوالم متاسفانه ویرایش شده و شما هم در نتیجه پاسخ سوال ویرایش شده رو دادین، به هر حال،در این که شما از بهترین پزشک های ایران هستین شکی نیست، ولی من یک شهر دیگه ام نمیتونم بیام پیشتون، سوالم اینه که ارتودنسی(برای جلوتر بودن فک پایین) چال گونه ها رو از بین نمی‌بره یا مثلا از شدتشون کم نمیکنه؟ اخه من دوست ندارم از دستشون بدم،در ضمن،۱۶ سالمه،هنوز ۱۷ نشدم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای عقب بردن فک پایین نیاز است که جراحی فک انجام گردد. هنگامی که با جراحی، فک پایین به عقب برده می شود. میزان چالی که بر صورت هست کاهش پیدا می کند.

     1. Avatar امیر محمد گفت:

      خیلی ممنون از پاسخگویی تون، آقای دکتر ببخشید، ولی پزشک من قراره فقط ارتودنسی ثابت دو فک رو انجام بده، یعنی حتما باید جراحی فک باشه؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. خواهش میکنم. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. افرادی که بالای 12 سال هستند برای درمان ناهنجاری های فکی باید ارتودنسی ثابت و بهمراه جراحی فک انجام گردد.

 169. Avatar فلطمه گفت:

  سلام و عرض ادب
  من دو ماهه ارتودنسی انجام دادم
  دکترم از تهران پروازی میاد
  الان یکی از دندونام خراب شدن میشه ب پزشک دیگه مراجعه و با همون براکت‌ها برام پرش کنه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این خصوص دندانتان بهتر است با متخصص ارتودنسی معالج خود هماهنگی کنید.

 170. Avatar آرمیتا اکبرزاده گفت:

  سلام دکتر ی سوال داشتم من الان نزدیک به 3 4 ماهه ک ارتودنسی دارم قبلش دندونای جلوییم صاف بود و بغلیاش یک ذره بالاتر بود ک ی جوری دندونامو خرگوشی نشون میداد و من دوس داشتم ایا میشه کاری ک ک دندونای جلوم ب همون حالت برگرده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان های شما انجام گیرد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 171. Avatar نازنین گفت:

  سلام ¡
  زمان بین گذاشتن سیم که اول فک بالا گذاشته شده برای فک پایین چقدر است؟
  (چقدر طول میکشه که فک پایینم بزارن؟)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان و فک شما انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 172. Avatar نگار رحمتی گفت:

  وقت بخیر اقای دکتر جمیلیان بین دندان هام فاصله هست. مشکل لثه هم ندارم.شما پیشنهاد چه درمانی را می دهید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین درمان برای بستن فاصله دندان ها درمان ارتودنسی است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 173. Avatar منیر نادری گفت:

  سلام اقای دکتر فرزند 6 ساله اگر به خانواده پدرش به ارث ببرد مشکل فک پیدا می کند برای درمان چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما در همین سن ( 6 سالگی فرزندتان) مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 174. Avatar مونا ساروی گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان بسیار سپاسگزار و ممنون از شما . دیروز ارتودنسی دندان های را باز کردین. دندان هام خیلی مرتب و ردیف شدن ممنونم واقعا کارتون عالیه و بی نظییره👌👌🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس. خوشحالم از اینکه رضایت دارید. امیدوارم همیشه لبخند زیبا بر لب داشته باشید.

 175. Avatar مینو نظری گفت:

  سلام اقای دکتر من دندانم را ارتودنسی کردم به دکترم فراموش کردم که بگم دیابت دارم. ولی دیابت من تحت نظر متخصص غدد هستم. دکترم مث شما سایت نداره و آنلاین پاسخگوی سوال نیست.چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان ارتودنسی اگر شما دیابت دارید و دیابت شما تحت کنترل متخصص معالجتون باشد. مشکلی نیست.

 176. Avatar پریا گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید حدودا دستگاه هایرکس که فک بالارو باز میکنه چقدر باید در دهان بمونه ممنون میشم جواب بدین .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید جواب این سوال را از متخصص ارتودنسی معالج خود بپرسید. چون براساس نوع ناهنجاری، سن بیمار، میزان شلوغی دندان ها، میزان تنگی فک بالا و شرایط دندانی متفاوت است. متخصص ارتودنسی معالج شما شرایط دندانی شما را می داند. بنده اطلاعاتی راجع به موقعیت دندان های شما ندارم. اگر بخواهید بطور کلی جواب به شما بدهم . در حد متوسط چیزی حدود شش ماه هایرکس می ماند.

 177. Avatar مهسا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱ ساله ارتودنسی کردم و متاسفانه توی تعطیلات آخر هفته متوجه شدم که مینی اسکرو در داخل لثه م کمی شل شده و الاستیک موقع وصل شدن بسیار دردناکه به این پیچ. باید چ کار کنم تا در این دو روز؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید در اولین فرصت به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه نمایید تا مینی اسکرو را سفت و اصلاح گردد. خودتان نمی توانید مینی اسکرو را محکم کنید.

  2. Avatar علی گفت:

   سلام آقای دکتر من مشکل دیابت دارم. دندان های شلوغی هم دارم. دندانپزشک بهم گفت نمیتونم ارتودنسی کنم. باید چیکار کرد؟
   خیلی ممنون

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. افرادی که مشکل دیابت دارند نمیتوانند درمان ارتودنسی انجام دهند، مگر اینکه دیابت آنان تحت کنترل باشد.

   2. Avatar فهیمه کاوه گفت:

    سلام خسته نباشید من دختری ۸.۵ دارم که دکتر بهم گفت که ناهنجاری فک بالا دارند متاسفانه قک بالا کوچکتر هست
    گفتن میتونین درمان راشروع کنید یا بزارید ۱۸ سالش بشه عمل کنید ومتاسفانه چون بداخلاق بودن جواب درستی به من ندادکه به نظرشون کدام کار به صلاح دخترم هست اگر لطف کنید جواب من رابدین

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اگر برای درمان دندان و فک فرزنداتان را در سن 18 سالگی اقدام کنید درمان ارتودنسی بهمراه جراحی فک باید انجام گیرد.

 178. Avatar عسل گفت:

  سلام دکتر جمیلیان من عسل هستم و شما برای من ارتو دنسی کردید و ایمپلنت هم واسم گذاشتید وفقط من یک سوال داشتم ما در چند مدت در حالت درمان هستیم؟
  متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مراجعه کنندگان بسیاری وجود دارد بنده به این شکل نمیدانم شرایط دندانیتان در چه وضعیتی هست. لطفا وقتی که حضورا به مطب تشریف میاوردید سوال بفرمایید تا با توجه به شرایط دندانی شما در هنگام معاینه کلینیکی، طول درمان را خدمتتون عرض نمایم.

 179. Avatar سمانه گفت:

  سلام دکتر من دوتا از دندونای جلویی فک پایینم بخاطر تحلیل لثه ضعیف شدن ممکنه بیفتن دارم ب ایمپلنت فکر میکنم از طرفی دندونام جلو هستن هم فک بالا هم پایین.میشه بعد از ایمپلنت ارتودنسی انجام داد؟من ۲۸ سالمه و واسم خیلی سخته بی دندون بشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از ایمپلنت دندانی درمان ارتودنسی امکان پذیر نیست. ضمنا اگر شما مشکل لثه دارید درمان ارتودنسی صلاح نیست.

 180. Avatar امیر گفت:

  سلام دکتر بنده دندان های پیشین جانبی فک بالام خیلی کوچک دراومدن و یکم که رشد کردن دیگه بزرگ نشدن و کوچک ماندند چون یکم هم فضای انها بخاطر دندان های نیش کم شده ،ایا با ارتودنسی میتوان این دو دندان را مجبور به رشد کرد و اصلا میشود این دو دندان را به صورت نرمال در اورد و راه حلش چیه ممنون میشم اگه توضیح بدین
  سنم هم ۲۱ساله تشکر.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.یا رادیوگرافی دو تا دندان پیشین بررسی شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 181. Avatar زهرا گفت:

  سلام من دندان نیش نهفته دارم رفتم دندانپزشک گفت باید ارتودنسی انجام دهی. و فاصله بین دندانی هم دارم.شما چه پیشنهاد می کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مونا گفت:

    سلام اقای دکترخسته نباشین مدتی هست که ارتودنسی من تموم شده ومن نگهدارنده ثابت درفک پایینیم داشتم ولی یه مدته چندماهه ای هست که شکسته ومن نتونستم برم دکترالان حس میکنم دوتاازدندونام دارن بهم فشارمیارن….مشکل جدی هست؟بنده چیکارکنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. در اولین فرصت به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه شود. تا نگهدارنده ثابت را برای شما فیکس کند.

 182. Avatar باران گفت:

  سلام دکتر جان ، ممنون از اینکه پرسش ها و سوالات ما را پاسخ می دهید. خوشحالم که شما را برای ارتودنسی دندان هام انتخاب کردم. دوستم پیش یک دکتر دیگه رفت الان ناراضیه. دو تا از دندان هایش را کشید الان هنوز مشکل فک داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امیدوارم همیشه بخندید و موفق باشید.

 183. Avatar بهرام گفت:

  سلام خسته نباشید. از بوشهر میام برای درمان ناهنجاری فک پایین پسرم که جلو است و چون مسیرم دور است با هواپیما رفت و آمد دارم. چون دکتر جمیلیان کارش عالیه و پسرم را از جراحی نجات داده و الان توی این یکسال نتیجه خوبی را گرفتم. راضین خداروشکر . خدا خیرت بده دکتر عزیز که همیشه اولین نفر ما را ویزیت می کنی که معطل نشیم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. زنده باشید. انشااله سلامت و تندرست باشید.

 184. Avatar کوثر گفت:

  سلام من ارتودنستی فک بالامو باز کردم و چند روز ک پلاک میزارم ولی متوجه شدم ک یه دندونم هنوز کجه ،ایا الان چاره ایی داره ب نظرتون؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندان ها و فک شما ندارم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

 185. Avatar عارفه گفت:

  سلام دندان های فک بالام دو تا از دندان ها روی هم هستن آیا با ارتودنسی اصلاح میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 186. Avatar احمد گفت:

  سلام من خیلی از درمان ارتودنسی ام که نزد شما انجام دادم راضی هستم. ممنون از شما آقای دکتر واقعا لبخند زیبایی را به من هدیه دادید.سپاس فراوان از شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از اینکه از درمان ارتودنسی دندان هایتان راضی هستید. امیدوارم که همیشه بخندید.

 187. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد
  من دندان هايم بهم نميرسيدند اپن بايت بودن و همينطور فك بالايم كمي عقب بود و به من گفتن علاوه بر ارتودنسي جراحي فك هم لازم داري
  ولي با انجام ارتودنسي فاصله بين فك بالا و پايينم خيلي كم شدن ولي فك بالايم عقب تر رفته
  نميشه با دستگاه هاي جديد اين عقب رفتگي برطرف بشه و ناهنجاري فكم درست بشه بدون نياز به جراحي؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این دستگاه کوچک دهانی بستگی به شرایط سنی شما دارد. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

   1. Avatar زهرا گفت:

    من به تازگى وارد ١٨سال شدم
    آيا امكانش هست اگر با دستگاه اين مشكل برطرف نشد بدون نياز به جراحي دندان عقل جراحي فك انجام شود؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   2. Avatar نیلوفر گفت:

    سلام. آقای دکتر شما بهترین متخصص هستید خوشحالم که کار درمان ارتودنسی دندان هایم را پیش شما انجام دادم. واقعا راضیم. موفق و سلامت باشید.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. منم خوشحالم از اینکه شما از درمان ارتودنسی دندان هایتان رضایت دارید. موید و پیروز باشید.

 188. Avatar زانیاک گفت:

  سلام آقای من فك بالايم عقب هست و به من گفتن علاوه بر ارتودنسی، جراحی فك هم لازم داری. من یک پسر 11 ساله هستم.

  ميشه با دستگاه های جديد اختراع خودتان اين عقب رفتگی برطرف بشه و ناهنجاري فكم درست بشه بدون نياز به جراحی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، تا قبل از سن بلوغ می شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 189. Avatar سحر گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید . ببخشید من برای ارتودنسی اقدام کردم و معاینه شدم و تشخیص دکتر این بود که 4 تا دندون کشیده بشه ولی من خیلی میترسم چون دندون های جلوهستند و ممکنه ظاهر بدی داشته باشند . چه مدت طول میکشه تا جای خالی دندون ها پر بشه ؟ و اینکه واقعا مشکلی نداره 4 تا دندون سالم کشیده بشه ؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم بهتر است در خصوص کشیدن دندان ها با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 190. Avatar کهریزی گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۱۵ سالمه دو تا از دندونای ردیف بالام یکم بالا تر از حد معمولی ان و چند روز پیش ارتودنسی کردم امروز یه ضربه محکم خورد رفتم جلو آیینه حس کردم یکم عقب رفته یکم جابه جاش کردم ولی دردش بیشتر شد باید چیکار کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر در دندان و فک احساس درد و ناراحتی ندارید. در نوبت معاینه با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید.

 191. Avatar آیدا گفت:

  سلام
  من دندونام نیاز به ارتودنسی داره اما به دکتر که مراجعه کردم گفت ریشه دندونات کوتاهه آیا کوتاه بودن ریشه دندان مشکلی در ارتودنسی به وجود میاره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، اگر ریشه دندان شما کوتاه باشد. درمان ارتودنسی بصلاح شما نیست. زیرا باعث تحلیل بیشتر دندان می شود و دندان لق می شود.

 192. Avatar پرستو گفت:

  سلام آقای دکتر من الان نزدیک به پانزده ماه هست که ارتودنسی انجام دادم اما به نتیجه دلخواه نرسیدم دکتر معالجم گفتن که بیشتر از این کاری نمی تونن انجام بدن چون مشکل خیلی جزئی هستش و ممکنه بخاطر تغییر اون بقیه دندان هاهم دوباره به حالت قبل برگردن به نظر شما نمیشه قبل از باز کردن دستگاه کاری انجام داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما طرح درمان شما مناسب نبوده است. با درمان ارتودنسی باید مشکلات دندانی برطرف شود.

 193. Avatar شینا گفت:

  سلام آقای دکتر. میخواستم بدونم اگه دندان های سمت راست فک بالا و پایین کمی بیرون زده تر از سمت چپ باشه و باعث کج شدن لبخند به سمت راست بشه آیا این مشکل با ارتودنسی حل میشه؟؟؟ و اگه جواب مثبته میشه بفرمایید که به نظرتون تقریبا چند ماه طول میکشه؟؟؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. هنگام معاینه کلینیکی از فک و دندان های شما راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 194. Avatar شیرین گفت:

  سلام مجدد. یک سوال دیگه هم داشتم. من همه دندانهام رو بررسی کردم و درمان‌های مورد نیاز رو انجام دادم. اما همیشه دردهایی در ناحیه دندان‌ها و لثه‌ها دارم. این دردها در نقاط ثابتی نیستند و بین دندان‌ها و فک‌ها جابجا میشن. حتی دندان‌های عصب‌کشی شده هم درد می‌گیرن. به نظر شما ممکنه مربوط به مشکلات ارتودنسی باشه؟ یعنی با ارتودنسی برطرف شه؟ متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ابتدا بهتر است دندان های شما توسط یک دندانپزشک معاینه و مشکلات دندانی برطرف گردد سپس اقدام به درمان ارتودنسی کنید.

 195. Avatar شیرین گفت:

  سلام آقای دکتر. آیا قبل از اقدام به بارداری و در طول دوره بارداری میشه درمان ارتودنسی انجام داد؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، در طول بارداری می توان ارتودنسی انجام داد فقط گرفتن رادیوگرافی در دوران بارداری خطرناک است.

 196. Avatar علی گفت:

  با سلام خدمت جناب دکتر و کادر مجرب ایشان
  آیا به صورت استاندارد تمام دندان ها شامل فرایند ارتودنسی میشوند یا دندان های انتهایی وارد پروسه نمیشوند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. معمولا دندان های فک بالا و پایین از دندان های مولر اول یعنی از دندان 6 به جلو تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرد. دندان های انتهایی تحت این پروسه قرار نمی گیرد. مگر اینکه شرایط خاص باشد یا مشکلاتی در آن ناحیه باشد که از دندان 6 تا آخرین دندان سیم ارتودنسی را می توان هدایت کرد.

 197. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، من یک هفته است ارتودنسیم تموم شده و متوجه شدم که بین دندان ۶ و ۷ ام کمی فاصله است این فاصله باعث خرابی دندان های کناریم می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نباید بعد از درمان ارتودنسی فاصله بین دندان ها باشد. با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید.

 198. Avatar آریسا. غفاری گفت:

  آقای دکتر عالی هستن واقعا حرفه ای و بی نظیرن. دو تا بچه های من دندان هایشان توسط آقای دکتر مرتب و درست شد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از رضایت شما. انشااله همیشه لبخند بر دهان داشته باشند.

 199. Avatar شیرین گفت:

  سلام دکتر جمیلیان. ممنون از شما که بدون هیچ چشم داشتی شما پرسش های ما را جواب میدین و اطلاعاتتون را تحت اختیار همگان میگذارید. اگه همه متخصصان ملکتمون مث شما بودن، دیگه کشورمون گلستون میشد. ممنون از شما و زحماتتون . انشااله سلامت و تندرست باشید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از شما.بنده کشورم و هموطنانم را خیلی دوست دارم. و در خدمت همگان هستم. شما هم سلامت باشید.

 200. Avatar صدرا گفت:

  سلام من 16 سالمه فک بالاییم از فک پایینم کوچیک تره و 3ساله پلاک متحرک میزارم الان سمت راست فک بالایی دهنم جلو تر از فک پاینیم هست ولی سمت چپ فک بالاییم از فک پایینم عقب تره. درست میشه؟
  واینکه من وقتی 1 روز پلاکمو نمیزارم دندونام تقریبا به حالت اولش برمیگرده اگه دیگه پلاک نزارم دندونام ثابت میمونه یا برمیگرده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. ولی طرح درمان مناسب نبوده است که بعد از سه سال مشکلات و ناهنجاری فک را هنوز دارید.

 201. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. آقای دکتر جمیلیان عزیز. واقعا کارتون حرفه ای است و هنر زیبایی را با دستتانتان برای درمان دندان های دخترم گذاشتید واقعا ممنونم از شما. پیش هر کی رفتم گفتن باید جراحی بشه شما با دستگاه داخل دهانی اختراع خودتون دختر من را از جراحی نجات دادید. انشااله سلامت و تندرست باشید بهترین متخصص ارتودنسی در ایران و دنیا🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خوشحالم از اینکه فرزند شما با دستگاه های ارتودنسی درمان شد و شما رضایت کامل را از درمان ارتودنسی دندان هایش دارید. موفق و موید باشید.

  2. Avatar حنا گفت:

   سلام خسته نباشید من بعد ارتودنسی دندونام شیب رو به جلو پیدا کردن و از سمت داخله دندونام هم یه سال و خورده ای هست که سیم دارم ولی اون شیبه از بین نرفته باید چیکار کنم؟؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندان ها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 202. Avatar علی گفت:

  سلام من ۱۸ سال هستم و دو سال پیش یک دندان لترال یک دندان جلو رو از دست دادم که بین دندان نیش و دندان شماره یک بالا بود،متاسفانه به موقع اقدام نکردم و در این دوسال دندان هااز دو طرف به هم نزدیک شدند و فضا رو به شدت تنگ کردند و دیگ فاصله کافی وجود نداره که ایمپلنت بشه.
  خواستم بپرسم با این شرایط امکان داره حتی بدون ایمپلنت از طریق ارتودنسی دندان ها رو به هم نزدیک و متصل کنند و دندان و بعدش با تراش دندان نیش شکل طبیعی دندان ها ایجاد بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 203. Avatar مدیحه گفت:

  سلام.من تازه ارتودنسی کردم .ولی یک نکته نظرمو جلب کرده و اینکه ایا سیم از همه ی براکت ها عبور میکنه یا نه؟برای من که تازه ارتو کردم از بعضی از براکت ها عبور نکرده . این عادیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان شما براکت دارد حتما باید سیم ارتودنسی از آن رد شده باشد. در این خصوص با متخصص ارتودنسی معالج خود مشورت کنید.

 204. Avatar زهرا حامی گفت:

  با سلام دکتر من یکبار ارتودنسی انجام دادم دوباره بعد ۴ سال دندونام کمی جلو اومده دوباره باید ارتودنسی کنم این ضرر نداره؟و اینکه دندونام تقریبا فیکسه ولی دندان نیش کمی جلو امده من باید دوباره ارتودنسی کنم یا راه دیگری هم هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه مراجعه شود. تا طرح درمان مناسب برای شما داده شود.

 205. Avatar فرزانیان گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یک سال و دو م