درمان ارتودنسی

شرایط کشیدن دندان در ارتودنسی

کشیدن دندان

دربسياري از موارد کشيدن دندان ها در ارتودنسی لازم نيست. گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندانها، و یا شلوغی دندانها نیاز به کشیدن دندان است. ولي بايد گفت اگر واقعاً نياز به کشيدن دندان دايمي در درمان ارتودنسي لازم باشد بيمار نبايد به خاطر ترس ازاين مساله از درمان صرف نظر کند. چرا که فضاهای ناشي از کشيدن دندان کاملاً با حرکات ارتودنسي بسته مي شوند و بیمار به حالت نرمال رشدی صورت و نهايتاً هماهنگی مناسب صورت خود مي رسد.

کشیدن دندان در ارتودنسی

اولین مرحله مهم درمان در ارتودنسی معاینات و بررسی های دقیق متخصص ارتودنسی است تا آنچه لازم است برای بیمار انجام شود. درمان اغلب می تواند شامل حذف یا کشیدن بعضی از دندان ها برای از بین بردن تعدد و کثرت آن ها می باشد. به طور کلی، هنگامی که دندان های زیادی برای اندازه قوس یا کمان دهان درفک بالا یا پایین وجود دارد، ممکن است فضای کافی برای تنظیم و هم ردیف کردن دندان ها وجود نداشته باشد. یک راه حل معمول این است که فضای لازم را با کشیدن دندان ها باز کرد تا مابقی بتوانند به درستی در قوس دندانی قرار داده شوند. در عوض، زمانی که فضای کافی برای دندانی وجود دارد، باید دندانی کشیده نشود. دندان هایی که اغلب برای دلایل ارتودنسی برداشته می شوند دندان های پرمولر هستند. این دندان ها دقیقا بین دندان نیش و دندان مولر (بزرگترین دندان های عقب) قرار دارند.

اولویت با کشیدن کدام دندان ها است

دندان های پوسیده خراب آبسه کرده پر شده یا حتی روکش شده در اولویت اول کشیدن دندان برای باز کردن فضای بین دندان های شلوغ هستند. در درجه بعدی دندان هایی که در انتهای قوس دهان قرار دارد یعنی دندان های شماره 4 یا 5 در اولویت کشیدن دندان قرار دارند.
نکته مهمی که در کشیدن دندان ها باید در نظر گرفت حفظ قرینگی است یعنی اگر دندانی از فک بالا سمت راست کشیده می شود باید دندان فک بالا سمت چپ نیز به منظور حفظ قرینگی کشیده شود. در ایده آل ترین حالت کشیدن دندان از هر طرف فکین یک دندان که دندان خراب و آسیب دیده است کشیده می شود. یعنی ممکن است برای درمان ارتودنسی 4 دندان کشیده کشیده شود و اصلا جای نگرانی وجود ندارد و فضای دندان کشیده شده پر می گردد.

دلائل کشیدن دندان در بزرگسالی

1. آسیب های شدید دندانی و بروز تروما
2. تحلیل رفتن ریشه دندان و غیر قابل بازگشت بودن و غیر قابل ترمیم بودن دندان آسیب دیده
3. دندان های شلوغ به خصوص در افرادی که فک کوچک و دندان های بزرگ دارند
دربسياري از موارد کشيدن دندان ها لازم نيست گاهی اوقات برای ایجاد فضا در فک به منظور کاهش جلوزدگی دندانها، و یا شلوغی دندانها متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که نیاز به کشیدن دندان است.
ولي بايد گفت اگر واقعاً نياز به کشيدن دندان دايمي در درمان ارتودنسي لازم باشد بيمار نبايد به خاطر ترس ازاين مساله از درمان صرف نظر کند. چرا که فضاهاي ناشي از کشيدن دندان کاملاً با حرکات ارتودنسي بسته مي شوند و بیمار به حالت نرمال رشدي صورت و نهايتاً هماهنگي مناسب صورت خود مي رسد.
در اکثر مواقعی که بیمار دارای فک کوچکی است و دندان های بزرگی دارد ارتودنتیست تشخیص می دهد که برای اصلاح نامرتبی و شلوغی دندان های بیمار از او دندان بکشد. بعد از این که فضای استاندارد برای دندان ها ایجاد شد ارتودنتیست آن دندان های شلوغ را با تجهیزات ارتودنسی ردیف و منظم می کند.

نبایدهای کشیدن دندان

ارتودنتیست تلاش می کند دندان های جلویی را نکشد و تا حد امکان دندان های عقبی 4 و 5 را انتخاب کند. یک متخصص ارتودنسی دندان هایی که سالم هستند را برای کشیدن انتخاب نمی کند مگر این که دندان خرابی وجود نداشته باشد و در نهایت از دندان های عقبی بر حسب نیاز بیمار دندان کشیده می شود.
بیماری که فک کوچک را از پدر یا مادر و دندان های بزرگ را از یکی از آنها به ارث برده است دچار ناهنجاری شلوغی دندان ها می شود. زیرا دندان های بزرگ در فک کوچک نمی نشیند و فضای کافی برای ردیف و مرتب بودن ندارد. بنابراین دندان ها از هر طرف که توانسته اند رشد کرده اند و به دلیل عدم وجود فضای کافی دندانها بسیار شلوغ و نامرتب هستند . دندان های فشرده و شلوغ علاوه بر ظاهر غیر استاندارد سلامت دندان های دیگر را نیز تحت تاثیر منفی قرار می دهد. در اکثر این مواقع متخصص ارتودنسی برای حفظ سلامت دهان و دندان راهی جز کشیدن دندان ندارد بنابراین نسبت به این موضوع حساسیتی نداشته باشید و سعی کنید از نتیجه نهایی لذت ببرید.

آیا کشیدن دندان درد دارد؟

ارتودنتیست شما قبل از کشیدن دندان از بی حسی مناسب برای این کار استفاده می کند در برخی موارد که عمق وسیعی در فرآیند کشیدن دندان درگیر می شود متخصص ارتودنسی از بی هوشی و یا خواب عمیق استفاده می کند بنابراین طی روند کشیدن دندان هیچ دردی احساس نخواهید کرد. اما بعد از کشیدن دندان چطور؟ ارتودنتیست داروهای مسکن لازم و راه کارهای مناسب را به شما ارائه خواهد کرد تا در صورت احساس درد نسبت به تسکین دندان درد اقدام کنید.
در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر عبدالرضا جمیلیان تمام تلاش بر این است که دندانی از بیمار کشیده نشود و آخرین راه درمان کشیدن دندان خواهد بود حتی در مواقعی که بیمار با ناهنجاری شلوغی دندان ها مراجعه می کند. اما در برخی مواقع نکشیدن دندان عواقب و عوارضی ایجاد می کند که کشیدن دندان مسلما به نفع بیمار خواهد بود.

کشیدن دندان و حفظ بافت استخوانی دندان

حفظ بافت استخوانی دندان یک امر مهم و حیاتیست. استخوان یک بافت زنده است استخوان ها به طور معمول از دندان ها پشتیبانی می کنند. گاهی اوقات، اگر غلاف استخوانی اطراف دندان بسیار نازک باشد، بعد از کشیدن دندان، ممکن است استخوان فک تحلیل رود . این روند فقط طی چند ماه اتفاق می افتد، اما اگر اقدامات لازم برای متوقف کردن آن انجام نشود، می تواند ادامه یابد.
جراحی که دندان را می کشد، در صورتی که برای از دست دادن بیش از حد استخوان ریسکی وجود داشته باشد، ممکن است یک پیوند استخوان برای حفظ وضعیت آن را توصیه کند. دلیل این امر اینست که اگر استخوان کافی برای حرکت دندان وجود نداشته باشد، می تواند منجر به تحلیل ناگهانی لثه شود. بنابراین حفظ استخوان پس از کشیدن دندان حیاتی است. باید اطمینان حاصل شود که توده استخوانی کافی است و از طریق آن دندان های مجاور نیز برای جابجایی مناسب توان حرکت داشته باشند.

کشیدن دندان در ارتودنسی ثابت

اگر متقاضی انجام درمان ارتودنسی ثابت هستید وضعیت کشیدن دندان قبل از شروع این درمان مشخص می شود. افرادی که دندان های شلوغی دارند و یا دندان اضافی دارند معمولا کاندیدای کشیدن دندان قبل از شروع درمان ارتودنسی ثابت می باشند. این افراد معمولا فضای کافی برای چیدمان مرتب دندان ها در قوس دندانی را ندارند. بدین ترتیب متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که چه دندان هایی و چند دندان از آنها کشیده شود. بعد از ایجاد فضای مناسب براکت های ثابت بر روی دندان ها تعبیه می شود و حرکت دندانی با دستگاه ارتودنسی ثابت آغاز می شود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

260 دیدگاه برای “شرایط کشیدن دندان در ارتودنسی

 1. Avatar سامی گفت:

  خسته نباشید
  من ی سوال داشتم
  اینکه متخصص ارتودنسی برای درمان دندون بکشه ولی فضای اون دندون خالی بمونه و بسته نشه و دکتر براکت هارو دربیاره ، پلاک بزاره
  آیا این روند طبیعیه در پروسه ی ارتودنسی؟
  چنین مواردی هست ک فضای خالی باقی بمونه یا اشتباهه؟
  پیشاپیش ممنونم از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به منظور مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود. با درمان ارتودنسی نزد یک متخصص ارتودنسی باتجربه فضاهای بین دندان ها که ممکن است بر اثر از دست دادن یک دندان یا حتی رشد ناقص یا عدم رشد یک دندان به وجود بیاید اصلاح می گردد یا زمانی که تعداد زیادی دندان (بیشتر از حد نرمال) در یک ردیف دندانی قرار می گیرند. این وضعیت منجر به روی هم افتادن دندان ها می شود که با درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی باید برطرف گردد.

 2. Avatar شیرین گفت:

  وقت بخیر بنده ۸ ماه پیش ارتودنسی فک بالا رو انجام دادم مشکلمم فقط دندان شماره ۲ سمت راست بود ک نسبت ب بقیه دندونام کمی بالا تر بود
  متخصص در جلسه مشاوره و حتی بعد از نصب براکت تصمیمش تراشیدن دندان ها بود چون ب فضای خیلی کمی نیاز داشت اما بعد از دو جلسه پیشنهاد دادن بجای تراشیدن دندان ۵ که سالم هم بود رو بکشه (فقط سمت راست)
  با مشاوره خودشون هم همینکارو کردیم و تضمین کرده بودن ک جای خالی دندون در طول درمان کامل بسته بشه
  بعد ی مدت گفت با براکت فضا بسته نمیشه و این کار پلاک هست در حالی ک من تحقیق کردم فهمیدم با پلاک امکان حرکت دندان ها وجود نداره پس عملا بسته نمیشه!!
  حالا با اینکه فضای خالی تقریبا مثل روز اولش هست، این ماه براکت هارو کامل در اورد و برام پلاک گذاشت
  با اینکه قول داده بودن کامل بسته میشه،اخرین جلسه گفتن ک معلوم نیست بسته بشه یا نه و شاید نیاز ب کاشت دندان داشته باشم!! من بابت این مسئله خیلی ناراحتم و روحیم بهم ریخته چون هزینه کاشت هم سنگینه
  این روند درمان نرماله؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید و اگه امکانش هست در تلگرام یا واتساپ عکس قبل از ارتودنسی رو براتون میفرستم من واقعا سردرگمم…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. طرح درمان ارتودنسی شما اشتباه بوده. مطمئنا شما درمان را نزد دندانپزشک عمومی بجای متخصص ارتودنسی انجام داده اید. حتما باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد. در درمان ارتودنسی هیچوقت دندانی را نمی تراشند یا براحتی برای کشیدن دندان تصمیم نمیگیرند. متخصص ارتودنسی با مهارتی که در کارش دارد باید فضا را باز کند و دندان را به قوس دندانی هدایت کند.

 3. Avatar شافی گفت:

  سلام کشیدن یکی از دندان های شماره ۱ پایین برای ارتودنسی
  عادی و رواله؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اصولا دندان های جلو کشیده نمی شود. برای درمان ارتودنسی توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 4. Avatar مائده گفت:

  سلام من تقریبا دوسال ارتودنسیم رو باز کردم و این دوسال مرتب قالب استفاده کردم وتا حالا مشکلی نداشتم چند روزه دندان عقل پایینمو جراحی کردم و از قالب پایین استفاده نکردم میخواستم بببینم مشکلی پیش نمیاد؟یا اگ از قالب استفاده کنم جای دندونم عفونت نمیکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان های شما دیگه ثابت شده استفاده از پلاک بعد از درمان ارتودنسی ضروری نیست. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ها استفاده از پلاک بعد از درمان ارتودنسی و ریتینر چیست؟

 5. Avatar مبینا گفت:

  با سلام دکتر
  من یه هفته است ارتودنسی کردم قبلا پیش یک دکتر رفتم گفت باید ۴تا دندون بکشی ولی دکتر الانم گف لازم نیست بکشی
  بنظرتون من باید بکشم یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar ندا گفت:

  سلام آقای دکتر من اقدام کردم برای ارتودنسی بهم گفتن پنج فک بالا سمت راست را بکشم و کشیدم همینطور گفتن دندون عقل همون سمت را بکشم و کشیدم و سمت چپ فک بالا هم به علت لب پریدگی باید دندون چهار بکشم،الان سوالم اینه سه چهارتا دندون کشیدن از فک بالا زیاد نیست من خیلی احساس بدی دارم که انقدربایددندون بکشم و دندونام کم بشه از طرفی این عدم تقارن تو کشیدن(پنج بالا سمت راست و چهار بالا سمت چپ) باعث مشکلی تو ظاهرم نمیشه؟خیلی استرس گرفتم ممنون میشم جواب بدید🌺🌺

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است دراین خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

  2. Avatar صغری ذهیری گفت:

   سلام من دکتر برای ارتدنسی گفتن چون دوتایی دندون جلو شماره یک آسیب دیدن این دوتارو دندون راحت برات میکشیم ولی ارتدنسی رو شروع میکنیم بعد دوره ارتدنسی با کامپوزیت دندونات رو درست میکنی و من مشکل دندونام جلو بودن هستش
   آیا همچنین کاری ممکن هست؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar بهناز گفت:

  سللام آقای دکتر خسته نباشید، من 1.5 سال ارتودنسی کردم و فک بالا با فک پائین اورلب نشده، دکتر متختصصم گفتن یا باید از دندان فک پائین شماره 2یا3 کشیده بشه یا با تراش دادن 4 دندان فک پائین جا باز کنیم که فک پائین بره عقب و فک بالا اورلب بشه. ولی الان اصرار دارن که از دندان های فک پائین کشیده و من نمیخوام دندان سالمم رو از بدم و دندان های فک پائینم از قرینه گی خارج بشه. شما چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای طرح درمان فاکتورهای زیادی وجود دارد مثلا شیب فکین، شلوغی و یا فضای موجود بین دندان‌ها، نحوه رشد صورت، وضعیت رادیوگرافی بیمار، وضیت کلینیکی موجود، وراثت و شباهت بیمار به پدر و مادر و بسیاری عوامل دیگر که در کشیدن و یا نکشیدن دندان دخالت دارند. بنابراین به شما توصیه می شود از مطب برای معاینه وقت بگیرید. معاینه رایگان است.

 8. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر
  خواستم بپرسم ممکنه با ارتودنسی دندان ها لق بشه؟ مخصوصا اگر در سابقه خانوادگی‌ لثه های‌ سست داشته باشیم…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز، قبل از درمان ارتودنسی یک متخصص ارتودنسی با تجربه دندان ها را معاینه و رادیوگرافی دندان ها را بررسی می نماید. اگر موردی باشد قبل از درمان راهنمایی های لازم را به شما می دهد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لق شدن دندان در ارتودنسی

 9. Avatar فائزه گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشد من دندان 6 پایین سمت راست و چپ خراب هستن اگر ارتودنسی بخواهم انجام بدم اگر نیاز به کشیدن دندان باشد دندان 6 را میتوانم بکشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به این شکل در فضای مجازی بدون معاینه جواب قطعی داده نمی شود. ارتودنتیست در هنگام معاینه دندان های شما راهنمایی های لازم را به شما خواهد داد.

 10. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر
  من ۲ سال پیش ارتودنسی ثابت شروع کردم و ۲ ماه پیش برداشتم و پلاک بالا رو گذاشتم و سیم ثابت پشت دندان های پایین. الان حدود ۱ ماهه که دندون ۱ چپ پایین دچار تحلیل لثه شده و متخصص لثه گفته باید پیوند لثه انجام بدم. خیلی استرس دارم برای این کار و راستش نمیخوام که پیوند انجام بدم، دکتر ارتودنتیستم گفتن که اگر همون دندون ۱ پایین چپ رو که دچار تحلیل لثه شده، بکشم و با ارتودنسی مجدد فضای خالی رو پر کنم، تحلیل لثه هم بر طرف میشه. میخواستم ببینم ایا دندون رو بکشم و مجدد ارتو ثابت انجام بدم، مشکل لثه کاملا برطرف میشه؟ بعد از اون دیگه نیازی به پیوند لثه پیدا نمیکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام.در بعضی موارد که دندان تحلیل داره، می توان دندان را کشید ولی باید مراقب باشیم که این تحلیل به دندان های مجاور سرایت نکند. در این خصوص باید به طور کلینیکی معاینه انجام گیرد. تا راهنمایی های لازم به شما داده شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar نازنین گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونام ردیف ولی تقریبا یکم مشکل فک بالا دارم میخواستم ببینم میشه بدون کشیدن دندون و با ارتودنسی این مشکل برطرف بشه شرایط این مشکل چیه ممنون میشم جواب سوالم و بدید 🤍

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در درمان ارتودنسی تا حد امکان دندانی را نباید کشید. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 12. Avatar ملیکا گفت:

  باسلام ووقت بخیرمن مشکلم جلوبودن دندونام بودکه ارتودنیستم گفتن هر۴تادندونای شماره ۴روبکشم الان اواخردرمانمه اما دندونام به سمت داخل اومدن وتکلمم مختل شده موقع صحبت زبانم ب کامم برخوردنمیکنه وفضایش تنگ شده خیلی نگرانم دکترم میگن عادت میکنی امابعیدمیدونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بنظر می رسد بایت مشکلی که برایتان وجود دارد شما درمان ارتودنسی را نزد متخصص ارتودنسی انجام نداده اید. ابتدا باید مشکل دندانی و فکی شما توسط دندانپزشک معالج خود برطرف گردد. برای درمان ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک اطلاعاتی از جمله نوع ناهنجاری، شرایط ناهنجاری، موقعیت دندان ها، شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره لازم است. بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. توچه داشته باشید، باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 13. Avatar رها گفت:

  باسلام. آقای دکتر‌من مشکل بهم ریختگی دندان نداشتم و فقط برای عقبتررفتن دندونام ارتو انجام دادم .در ابتدا هم به پزشکم گفتم .الان بعد از ۲۶ ماه به بنده گفتن کافیه اینو و چون دوس داشتم دندونام بهتر بشه گفتم خیر.تازه بعد این مدت به من گفتن ۴تا دندون بکشم. مهمتراینکه ۵ پایین من خراب بود گفتن درستش کردم حتی روکش زدم .الان میگه بکش.با این هزینه ها واقعا ظلم هست .در ابتدا نباید میگفتن که بکشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی باید توسط یک متخصص ارتودنسی باتجربه انجام گردد. یک ارتودنتیست بامهارت و دانش ابتدا کار طرح درمان را می چیند و بیمار را در جریان روند کار قرار می دهد. باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 14. Avatar الهام گفت:

  سلام. بسیار عالی ممنون جناب آقای دکتر جمیلیان از ویدیو و توضیحات عالیتون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود و سپاس بر شما.

 15. Avatar علیرضا گفت:

  سلام،من حدود ۱ ماه از ارتودنسیم میگذره،یکی از دندونام،دندون سمت راست دندون وسطی،نصفش شکسته به خاطر ضربه،آیا راحت میشه ترمیمش کرد یا باید ارتودنسی رو بردارم؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز باید سیم ارتودنسی باز شود دندان ترمیم گردد. مجددا سیم ارتودنسی نصب گردد.

  2. Avatar مریم گفت:

   سلام و وقت بخیر . من قراره یه هفته دیگه اقدام کنم برای ارتودنسی ویکی از دندونای نیش فک بالام نهفته هست.و تنها دغدغه ام همونه چون خط لبخندمو نامیزون کرده .۲۵ سالمه ..امکان جراحی هست و با ارتودنسی درست میشه یا ریسک داره ؟؟ و اینکه یه ریشه دارم ک باید کشیده بشه بعد ارتودنسی میشه اینکارو کرد ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. با درمان ارتودنسی می توان دندان نیش نهفته را درمان کرد. به یک ارتودنتیست باتجربه مراجعه نمایید.

 16. Avatar نگاراصلاني گفت:

  سلام اقاي دكتر.من دوتا از دندوناي فك بالامو كشيدم اما الان ترس اينو دارم اين فضا ها پرنشن امكان داره پر نشن و ايمپلنت لازم شه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر طرح درمان ارتودنسی شما توسط ارتودنتیست باتجربه انجام شده باشد. جای نگرانی وجود ندارد. با درمان ارتودنسی فضا خالی پر می شود.

 17. Avatar بهار گفت:

  سلام جناب دکتر بزرگوار.یک سوال از محضرتون دارم.متاسفانه به علت بعد مسافت امکان مراجعه حضوری ندارم و بنابر حاذق بودن جنابعالی تمایل به مشاوره انلاین و ارسال تصاویر را داشتم که گویا میسر نیست.اما نظر جنابعالی برایم مهم است‌بنده۳۵ساله ام.با توجه جلوزدگی و بزرگی دو دندان فک بالا و‌ازدحام دندانهای جلو مراجعه کردم برای ارتو..یکی ارتودنتیست عزیز فرمودند که ۴دندان باید کشیده شود و دیگری نظر بر این داشتند که خوش بین هستند که نیاز نیست ولی اگر حین کار نیاز شد، ۴دندان میکشند و الانم نیازی به پر کردن یا اصلاح خرابی های دندان نیست.با توجه به اینکه درحین پروسه درمان امکان بارداری وجود دارد که هر دو پزشک فرمودند مشکلی نیست.آیابهتر نیست با توجه به سن و‌جلوزدگی دندانهایم، که از ابتدا دندانها کشیده شود؟واقعا امکان دارد نیازی نباشد؟!!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای حرکت دندان ها باید فضا کافی وجود داشته باشد. اگر فضا کافی نباشد در ابتدا درمان ارتودنسی باید دندان کشیده شود.

 18. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. آقای دکتر من حدودا 12 سالم بود که ارتودنسی کردم. درمانم 3_4 سال طول کشید. فک بالا سمت راست دندان شماره 4 رو دکترم کشید ولی سمت چپ رو نگه داشت. الان 24 سالمه احساس میکنم صورتم قرینه نیست وقتی ریتینر نگهدارنده رو درمیارم دندان های فک بالای من به همون سمتی حرکت میکنه که دندان کشیدم. عدم تقارن صورت میتونه بعلت کشیدن دندون باشه یا نه ممنون میشم جواب بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من برای انجام ارتودنسی ثابت دو فک به یک متخصص مراجعه کردم و ایشون بعد دیدن تمام‌عکسا و معاینات گفتن که باید دندون پنجم فک بالا سمت چپ کشیده بشه چون بااینکه عصب کشی شده ولی خیلی ضعیفه در حالی که نیازی نیست سمت راست رو بکشن چون دندونم سالمه
  (اینم‌بگم که دندون عقل سمت راستم کشیده شده ولی سمت چپ نه)
  به نظرتون کشیدن غیر قرینه منطقی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده باید شرایط دندان ها، شیب فکین، رادیوگرافی دندان ها و غیره را مطلع باشم تا بتوانم اظهار نظر بدم. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar مینا گفت:

  سلام من ارتودنسی انجام دادم و بهم گفتن باید ۴تا دندان بکشم خواستم ببینم میشه دندون6رو بکشم آخه پر کردم و الان ریشه هایش عفونی شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید متخصص ارتودنسی دندان های شما را معاینه نماید. اگر لازم باشد دندانی کشیده شود. تصمیم با متخصص ارتودنسی معالج شماست.

 21. Avatar مبینا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من حدود ۶ ماه از ارتودنسیم میگذره و فک پایینم کوچیک هست و دکترم گفته بود نیاز به جراحی نیست من هم با کشیدن دندون مشکل ندارم اما قرینگی و ظاهر بعد ارتودنسی واسم مهمه الان به من گفتن یکی از دندون یک فک پایین باید کشیده بشه این منطقیه؟ تو چه شرایطی دندون یک کشیده میشه؟ من هیچ کس قبل و بعدی که یک نفر دندون یکش رو کشیده باشه واسه ارتودنسی نمیبینم متاسفانه نمیدونم چرا اینجور گفتن!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، دندان شماره یک در درمان ارتودنسی کشیده نمی شود. توصیه می شود برای درمان ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه نمایید.

 22. Avatar الهه گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من متقاضی ارتودنسی تو داشنگاه آزاد هستم و اسمم توی لیست هست و منتظرم وه باهام تماس بگیرن
  آقای دکتر من بعد از ویزیت شدن توسط خودتون تو دانشگاه
  دندون ۲ فک بالام خراب شده بود و به عصب رسیده بود و دیواره نداشت دکتر موقع درست کردن گفتن که مجبورم بکشم چون نمیمونه
  میخوام بدونم الان جای خالی اون با ارتودنسی پر میشه؟
  و آیا باید از سمت دیگه هم دندون ۲ کشیده بشه برای طرح لبخند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شماره 2 چون از دندان های جلو فک هست بندرت پیش میاید که کشیده شود. همیشه سعی می شود که این دندان کشیده نشود. اگر شلوغی دندان داشته باشید فضا پر می شود. من باید شرایط دندان شما را ببینم. بهتر است در دانشگاه من را ببینید و بنده دندان شما را معاینه کنم. تا راهنمایی های لازم داده شود. سعی بر اینست که دندان مقابل کشیده نشود.

 23. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر. اگه دندونهای انتهایی ۳ یا ۴ تا باهم روکش بشن میشه ارتودنسی انجام داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود قبل از روکش دندان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. تا در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 24. Avatar نسترن گفت:

  سلام وقت بخیر.. دکتر من برا ارتودنسی چهار دندون کشیدم ولی یکیش یکمی از ریشش مونده داخل میخوام بدونم وقتی دندونام برن عقب این ریشه ها بهم نمیخورن که مشکلی ایجاد بشه؟؟ و یکی دیگم ک کشیدم دندون پشتش خیلی درد داره علتش چی میتونه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید حتما به دندانپزشک مراجعه نمایید تا ریشه دندان باقی مانده خارج گردد. وجود ریشه باقی مانده باعث عفونت می شود.

 25. Avatar ابوالفضل گفت:

  ببخشید در حین اورتودنسی دندان های خراب یا پوسیده ای که کشیدن رو خودشون باز دندان سالم میکارن ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با تشخیص متخصص ارتودنسی در صورت لزوم دندان کشیده می شود. فضای خالی را توسط درمان ارتودنسی با دندان خود فرد پر می شود.

 26. Avatar هستی گفت:

  سلام من یکی از دندون های ۴ م رو کشیدم یعنی قرینه نکشیدم با وجود این که دندون های جلو کاملا به حالت عادی بر گشتند اما دندون ۴ قرینه ردیف نیست با بقیه میشه دیگه نکشید اون رو همین جور بمونه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم هستی گرامی، بنده شرایط دندانی قبل و حین درمان ارتودنسی شما را ندارم. بنابراین اظهار نظر نمیکنم. اگر درمان ارتودنسی شما تحت نظر یک متخصص ارتودنسی خوب و ماهر انجام گردد. این مشکل برطرف خواهد شد.

 27. Avatar یاسمن گفت:

  سلام
  اگر بعد از اینکه دندان ها منظم شدن متخصص دندون رو بکشه جاش پر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید.

 28. Avatar محمود گفت:

  سلام. مرسی، دکتر عزیز از توضیحات خوبی که دادید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود و سپاس بر شما.

 29. Avatar تارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دندان 7 فک پایین سمت راستمو کشیدم الان میخام ارتودنسی انجام بدم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر تحت نظر متخصص ارتودنسی معالج خود اینکار انجام دادید، حتما متخصص شما با بررسی و طرح درمان مناسب این تجویز را به شما داده است. اظهار نظر در مورد طرح درمان یا وضعیت دندان های شما توسط ارتودنتیست دیگر نیاز به معاینه کلینیکی دارد.

 30. Avatar صبا گفت:

  سلام وقتتون بخیر اگه طول درمان ارتودنسی دو سال باشه میشه که ۵ ماه مونده به اتمام درمان چهار تا دندان را کشید برای عقب بردن فک ؟ یا دیره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. شرایط و موقعیت دندان ها و فک قبل از ارتودنسی و اکنون که تحت درمان ارتودنسی هستید بررسی گردد.

 31. Avatar تینا گفت:

  سلام من پانزده سالمه ،یکی از دندونمو حدودا دندان ۴ را برای ارتودنسی کشیدم اما هنوز ارتودنسی نکردم نگرانم که چون زمان گذشته دندونام جای خالی رو نتونن پر کنن و میخواستم بدونم بعد از کشیدن دندون تا چقدر فرصت داریم که ارتودنسی کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید درمان ارتودنسی را با یک متخصص ارتودنسی ماهر شروع کنید.

 32. Avatar بهتاش فخاری گفت:

  سلام و خسته نباشید ، تازه اورتودنسی شروع کردم ، کمتر از یکهفته ، البته استارت این کار بر میگرده به مرداد ماه که دکتر مداوم منرا به کشیدن و پرکردن ارجاع میدادند تا همین هفته پیش که دندان اسیاب کوچک تشخیص دادن بکشم ، الان یه فضای خالی بین دندان هام ایجاد شده دکتر اورتودنس فرمودن که با اورتودنسی این فضا پر میشه خیلی نگران این مورد هستم
  افسرودگی گرفتم ، البته نوع دندان های من بسیار نامرتب و التهاب خاصی داشت و همینطور فک من نسبت به بقیه مقداری کوچکترهستش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خود درمان را ادامه دهید.

 33. Avatar رویا گفت:

  سلام ایا کشیدن دندان ۴ بالا درد دارد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کشیدن دندان با بی حسی انجام می شود و دردی احساس نخواهد شد.

   1. Avatar آیناز گفت:

    سلام ببخشید من برای فروردین وقت ارتودنسی گرفتم.دلیلشم دندونام فاصله داره و خیلی خیلی کم فکم کجه.خواستم ببینم نیاز به کشیدن دارم یا نه؟چون میگن برای ایجاد فضا هستش که دندون های خودم دارن

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

 34. Avatar شهره گفت:

  سلام ببخشید برای ارتودنسی باید دندون عقل کشیده بشه نمیشه دندون های 7 رو بکشیم ولی عقل رو نکشیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکانپذیر است. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود.

  2. Avatar فاطمه گفت:

   سلام خدمت شما دکتر عزیز
   من الان ارتودنسی انجام دادم ودندان یک پایین رو کشیدم
   خاستم ببینم ک بعد رسیدن دندان ها بهم خط دندان های جلوی بالا با پایین یکی میشه و مرتب و تو یه زاویه قرار میگیرند یا اینطور نیست ؟
   ممنون میشم جواب بدید خیلی راجبش نگرانم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. اگر کار ارتودنسی ثابت به درستی و اصولی توسط متخصص با تجربه ارتودنسی انجام شود. حتما باید خط میانی دندان ها (میدلاین) در یک راستا قرار گیرد.

 35. Avatar نیکا گفت:

  سلام . ببخشید وقتی دکتر میگه باید دو تا از دندون ها کشیده بشه راه دیگه ای وجود نداره؟
  مثلا زمان معالجه افزایش پیدا کنه تا دندون ها سر جای اصلی بیان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما حتما برای درمان دندان ها و انجام ارتودنسی به متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 36. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر
  ببخشید من دو تا سوال داشتم
  اول اینکه من چند تا دندان جلو فک پایینم فقط کج دراومده میخواستم بدونم که میشه فقط همین چند تارو ارتودنسی کرد (۱۷ سالمه ) فکمم کوچیکه اما یکی از دندان های فک پایینم سمت راست رو کشیدم
  ؟؟
  سوال بعدی هم میخواستم بپرسم روی دندان های جلویی فک پایینم لکه های قهوه ای رنگ افتاده مایل به زرد ، یه بار جرم گیری کرد اما بعد از یک ماه به حالت قبل برگشت میخواستم علتشو بدونم ؟راه درمانش!؟
  یکی ا

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود و هماهنگی و توازن بین دو فک وجود داشته باشد. در هنگام معاینه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. Avatar Alireza گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ۲۰ سالمه و دندونهای بالایی ام یکمی جلو هستش و روی حالت لبهام تاثیر گذاشته
  میخواستم بدونم که با ارتودنسی این جلو زدگی بر طرف میشود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. Avatar الناز گفت:

  سلام جناب دكتر جميليان وقت بخير و خداقوت. چرا بعضي از دكترها در ارتودنسي فك بالا براي باز كردن فضا دندان عقل رو ميكشند و بعضبي ديگر دندان شماره چها رو؟به نظرتون دندان عقل كشيده بشه بهتر نيست ازين جهت كه زودتر پوسيده و خراب ميشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این تصمیم را متخصص ارتودنسی بر اساس موقعیت و وضعیت دندان های شخص می گیرد.

 39. Avatar عباس گفت:

  سلام اقای دکتر
  وقتتون بخیر
  ببخشید بنده ۲۳ سالمه و میخوام دندون هام رو اورتودنسی کنم
  ولی متاسفانه بعضی از دندون هام نیاز به عصب کشی و پر کردن داره اما به علت شلوغی نوبت ها میخوام اول اورتودنسی کنم
  بنظرتون بعدا در حین اینکه دندون هام در روند اورتودنسی شدن باشن عصب کشی و پر کردن مشکلی نداره!؟
  ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده دارید بهتر است ابتدا درمان مناسب انجام گردد سپس اقدام به درمان ارتودنسی گردد.

 40. Avatar مهتاب گفت:

  باسلام خسته نباشید .ببخشید آقای دکترمن ۲۳ سالمه و به تازگی برای ارتودنسی اقدام کردم .ازفک بالا دو دندان شماره ۴ رو دکتر کشیدن .الان میگن که باید ازفک پایین دندان شماره ۱ رو بکشن من خیلی نگرانم که بعدا جای دندونم پرنشه و اینکه مگر ممکنه که جفت دندون کشیده نشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. باید رادیوگرافی را بررسی و دندان ها را معاینه کنم سپس اظهار نظر کنم.

 41. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر من شانزده سالمه و قراره ارتودنسی کنم فکر نکنم فضای فکم جایی داشته باشه یعنی احتمال کشیدن داره؟ چون من اصلا میونه خوبی با کشیدن ندارم و اگه دکتر بگه باید بکشی کلا صرف نظر میکنم بنظرتون راه دیگه ای نداره؟ نمیشه نکشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن نظر قطعی باید معاینه کلینیکی از فک و دندان شما انجام گیرد. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. Avatar ملیسا گفت:

  با سلام خدمت دکتر گرامی
  بنده ۶ روزه که سه تا دندان بالایی سمت چپم رو پرکردم(ترمیم کردم) به طور عادی درد نداره ولی وقتی میخوام چیزی بخورم،درد تیزی احساس میکنم
  اولین باره که برای من همچین اتفاقی میوفته، قبلا هم پر کرده بودم ولی بعد از دو ساعت راحت میتونستم غذا هم بخورم، به دکترم گفتم ، گفت طبیعیه و خوب میشه
  ولی من باتوجه به تجربیات گذشته م فکر میکنم مشکلی برای این سه تا دندونم پیش اومده و غیر طبیعیه
  ممنون میشم نظر شمارو بشنوم در این مورد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر پس از یک تا دو روز بعد از عصب کشی دندان درد داشته باشید باید به متخصص معالج مراجعه شود. با تهیه رادیوگرافی از صحت پر کردن دندان مطلع خواهید شد.

 43. Avatar زهرا گفت:

  ببخشید من یه سوال دیگه ام داشتم تو ارتودنسی میشه دندون شماره۶ رو کشید چون این دندانهای من خراب هستن اما دکتر گفته دندون شماره۴ رو بکشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. تا راهنمایی های لازم داده شود. الویت کشیدن با دندانی است که پرکردگی، پوسیدگی یا پریدگی دارد.

 44. Avatar زهرا امامی گفت:

  سلام من ۲۷ سال سن دارم چن روزی هست فک بالا رو ارتودنسی کردم ،دکتر اول براکت ها رو گذاشته فقط روی دندانهای چهار من نگذاشته و گفته باید این دندانها پیش دکتر دیگری کشیده شود آیا باوجود براکت ها میشه دندون کشید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 45. Avatar لیدا سلیمی گفت:

  سلام. جناب آقای دکتر جمیلیان، ممنون از راهنمایی ها و وقتی که برای ما می گذارید. دکتر قبلی به من گفته بود باید دندان نیش هر دو طرف کشیده بشه. چه خوب پیش شما آمدم . ممنونم از شما . بی نهایت سپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید و از اینکه به مجموعه بنده اعتماد نموده اید کمال تشکر را دارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.

 46. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  میشه لطفا راه حل های دیگه برای عقب بردن دندان های فک بالا به جز کشیدن دندان رو درکل بگید لطفا.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 47. Avatar زهرا گفت:

  با سلام،من دوتا دندون۶بالام خرابه،میتونم بکشم و برای اینکه جاش پر بشه ارتودنسی کنم ؟؟؟؟؟دندونای عقلم،دارن درمیان

  1. Avatar زهرا گفت:

   البته اینم بگم دندونای پیشم یه کم بیرون زدس

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 48. Avatar سحرروح پروری گفت:

  سلام.من درمان ارتودنسی شروع کردم .اما قبلش یکی از دندونام به دلیل عصب کشی ناموفق کشیده شد که دندان ۶ هم هست . دکتر گفتن با ارتودنسی میتونن جاشو پر کنند .بنظر شما امکان استفاده از مینی اسکرو هست .چون من از کمی استرس دارم بابت این قضیه.

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام اگر به یک متخصص ارتودنسی ماهر و باتجربه مراجعه کنید جای نگرانی نیست. معمولا توصیه بر این است که از جسم خارجی برای درمان استفاده نشود.

 49. Avatar سارا گفت:

  سلام وقت بخیر .
  برا دندون شش سمت چپ فک پایینم عصب کشی مجدد انجام دادم (عفونت شدید داشته)ولی حس میکنم نتیجش زیاد خوب نیست چون هم درد دارم هم بوی دهنم نامطبوعه دکتر معالجمم گفتن ک ممکن است کشیدنی بشه منم میخام اردتودنسی کنم اگه دندونمو بکشم میتونم انجام بدم ؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام باید اجازه بدهید که مراحل ترمیم دندان شما تکمیل شود و اگر دندان پوسیده دیگری دارید ترمیم آن را هم انجام دهید تا دیگر مشکل بوی بد دهان نداشته باشید. اگر دندانی را بکشید یا ترمیم کنید نیز می توانید درمان ارتودنسی را انجام دهید. برای این منظور به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

 50. Avatar رها گفت:

  سلام.
  من درمان ارتودنسیم رو دوماهه شروع کردم ولی دوروزه که سیم گذاشتم چون از پلاک متحرک استفاده می‌کردم من برای ارتودنسی دوتا دندون 4 فک بالام رو کشیدم. و برای ارتودنسی فک پایین هم باید دندون بکشم که دکترم گفته دوتا 4 ها باید کشیده بشه. ولی یکی از دندون 5 فک پایینم در نیومده. من باید کدوم دندونم رو بکشم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید. باید معاینه کلینیکی از دندان ها و فک انجام گیرد. اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و … برای تشخیص طرح درمان ارتودنسی لازم است.

 51. Avatar فرنوش گفت:

  سلام اینکه به جای دندون ۴ برای ارتودنسی دندون پنج رو بکشم خیلی تفاوت داره؟ آخه دندون ۴ خیلی تو دیده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تشخیص اینکه چه دندانی در درمان ارتودنسی باید کشیده شود توسط متخصص ارتودنسی داده می شود.

 52. Avatar مائده حمیدی گفت:

  سلام اقای دکتر من سه تا دندان هام فک بالا عقب و جلو هستش و باید دندان هامو همشو ارتودنسی کنم یا نه برای این یه دندان کار دیگه ایی میکنن و اینکه از لحاظ قیمتی چجوریه اگر ک لطف کنین و جواب بدین خیلی ممنون میشم
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای هماهنگی دندان ها و فکین باید ارتودنسی کامل انجام گیرد. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 53. Avatar مهناز گفت:

  سلام وقت بخیر جناب دکتر
  من ۳۴ ساله هستم و یک دندان شیری دارم که هنوز نیفتاده و دندان بزرگسالی بالا تر از آن در آمده پزشک اورتدنس دستور کشیدن دندان شیری داده سوال من این است که آیا کشیدن آن دندان شیری ممکن است برای سایر دندان های بزرگ سالی ایجاد مشکل کند یا کشیدن دندان شیری ممکن است موجب تحلیل استخوان فک شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. موقعیت دندان و فک بررسی گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 54. Avatar رضی گفت:

  سلام..دخترم شونزده سالشه .ارتودنسی فک بالا وپایین انجام داد .در هردو فک یک دندون جای درستی نداشت .فک بالا دندون جای خودش رفت اما فک پایین دندون جلویی کنار نیش خیلی رفته عقب و دکتر میگه باید کشیده بشه .چون دندون جلو هست نتونستم قبول کنم و میگه که در غیر این صورت باید چندتا دندون بکشه و عمل فک کنه ..فک از نظر ظاهری ایرادی نداره نمی دونم چرا گفتند عمل می خواد..اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید متخصص ارتودنسی معالج باید در روز اول که طرح درمان را می دهد، بگوید به شما دندان باید کشیده شود نه الان. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک فرزند شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالج مشورت کنید.

 55. Avatar امیر گفت:

  سلام..من ۳تا دندونم کشیدنی هستن..و دندونای فک بالام جلو هستن ک موقع حرف زدن و خندیدن میزنن بیرون..مخاستم بدونم اگ بخام اردتونسی کنم باید اول دندونامو بکشم …جاش دندون بکارم بعدش ارتودنسی کنم یا اول ارتودنسی کنم بعد دندون بکارم؟؟_

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان های شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 56. Avatar امیر.... گفت:

  سلام.من میخوام ارتودنسی ثابت بزارم دکتر بم گفته یکی از بالا یکی از پایین سمت راستم باید کشیده بشه تا قرینه طرف مقابل بشه.میخوام بدونم همون روز ک این دوتا رو بکشم میشه بلافاصله بعدش کار ارتودنسی رو شروع کرد یا باید چند روز بگذره؟ چند روز مثلا؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. ممکن است لزمی نباشد که دندانی کشیده شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من دندان 4 فک بالا و پایین رو بخاطر ارتودنسی کشیدم میخواستم بدونم فاصله خالی بین دندان 3 و 5 بعد از چند ماه پر میشه و دندان 3 و 5 به هم می چسبند

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این بستگی به طرح درمان متخصص ارتودنسی معالج شما دارد. در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 58. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 1سال و 3ماه هست که ارتودنسی کردم و الان دندان هام مرتبه ولی زاویه داره و جلو اومده اس، دکترم میگه باید دندان ها رو بکشیم تا درسته بشه میخواستم ببینم راه دیگه ای وجود نداره که دندان ها به عقب برن ولی دندانی کشیده نشه؟خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندان ها، نوع ناهنجاری، شیب دندان ها و فکین، میزان شلوغی دندان ها و رادیوگرافی دندان و فک شما ندارم و در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 59. Avatar پریا گفت:

  سلام دکتر
  من نوزده سالمه و به علت تنگی فک بالا و عقب بودن فک پایبن ارتودنتیستم گفتن باید سارپه و بعدش جراحی جلو اوردن فک پایین انجام بشه.یک ماهه سارپه انجام دادم و به تازگی ارتودنسی فک پایین شروع شده کخ دکترم فرمودن دندان شماره یک سمت چپ پایین کشیده بشه.باعث عدم قرینگی میشه؟ظاهر زشتی ایجاد میکنه؟نگران زشت شدن ردیف دندانها هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره.

 60. Avatar زهرا گفت:

  سلام من حدود ۵ ماهه که ارتودنسی روی دندونام انجام شده و فک بالام جلوعه و دندونام موقع خنده میزنه بیرون و این اذیت ام میکنه دکترم گفته دندان های ۴ رو بکشم هم از بالا هم از پایین آیا لازمه چهار تا دندون بکشم ؟ یا فقط دندون های بالارو باید بکشم دکترم میگه باید چهارتا بکشم تا قرینه بشه
  درسته؟ من ۱۷ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره.

 61. Avatar جعفری گفت:

  سلام خسته نباشید.من حدود سه ماه دندونام ارتودنسی کردم که حدودا صاف شدن ولی دندونام روی هم نمیان هنوز، متخصص ارتودنسی گفتن دندون فک بالا نسبت ب پایین جلوتره باید دندون ۴ رو بکشید،اما اگ مشکلی با فک جلو ندارید نکشید. البته بهشون گفتم مهاجرت دارم اینجوری گفتن .خواستم بدونم نظر شما چیه ،آیا بکشم یا نه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور طبیعی دندان های فک بالا یک میلیمتر باید جلو از دندان های فک پایین باشد. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 62. Avatar سیما گفت:

  با سلام
  من دوره ای ارتودنسی داشتم و هنوز هم نگهدارنده دارم منتها به مدت چند هفته است متوجه شدم طرز قرارگیری دندون هام تغییر کرده و دندون های پایین دو طرف به سمت دیگه متمایل شدن . چقدر احتمال داره که این دندون ها باید کشیده شن ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 63. Avatar نیلو گفت:

  سلام من پانزده سالم هست و یک ماه هست که فک بالام رو به خاطر جلو بودن ارتودنسی کردم و دو روزم هست که فک پایینم رو به خاطر نا مرتبی ارتودنسی کردم وقتی که رفتم برای مشاوره دکترم گفت که نیازی به کشیدن دندان نداری اما الان میگه باید یا یه دندون از فک پایینت بکشی یا دوتا از بالا و دوتا از پایین الان من گیج شدم نميدونم چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره شما ندارم.

 64. Avatar رحیمی ثانی گفت:

  سلام
  من دندان های فک بالا را ارتودنسی کردم دندانپزشک معالج گفته دو تا دندان را باید بکشی. بنظر شما کدوم دندان بهتر است کشیده شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. الویت شرایط کشیدن دندان در ارتودنسی با دندان های پوسیده، پر کرده، دندانی که مشکل ریشه دارد می باشد.

  2. Avatar نازی گفت:

   سلام دکتر من تشخیص دادن دندون های 4 بکشم ولی من دندون های 6 هم پر کرده هستن،. نمیشه اونارو کشید؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. در صورت اظهار نظر بنده باید معاینه کلینیکی انجام گردد. تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 65. Avatar حمید گفت:

  سلام آقای دکتر من دندان اخر پرکرده دارم دکترم دندان چهارم گفته بکشم سالمه نمیشه دندان پر کردم بکشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر شما قصد دارید درمان ارتودنسی انجام دهید با یک متخصص ارتودنسی با تجربه در خصوص کشیدن دندان خود مشورت کنید.

 66. Avatar سمانه گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  جناب دکتر بنده هنوز درمانم رو شروع نکردم، ولی بایستی دندان های 4 بالا رو میکشیدم که این کار رو انجام دادم اما متاسفانه ریشه یکی از دندان ها سخت کشیده شد و باز هم متاسفانه دندانپزشک محترم به بدترین شکل ممکن ریشه رو خارج کرد (تقریبا نصف لثه دندان مربوطه (حدود یک سانتیمتر) دچار پارگی شده، ظاهری شبیه cleft palate) آیا این مسئله مشکلی برای شروع درمان هست؟
  آیا نیازی هست قبل از مراجعه به ارتودنتیست به یک پریودونتیست مراجعه کنم؟
  پیشاپیش با سپاس از پاسختون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. معمولا نباید دندانی که کشیده می شود خیلی آسیب و تروما به ناحیه فک وارد بشه. اگر آسیب زیادی را دندانپزشک شما وارد کرده و آن ناحیه دچار التهاب است و وسعت درگیری بسیار زیاد است .بهتر است قبل از اینکه درمان ارتودنسی را شروع کنید به یک متخصص لثه یا متخصص پریودنتال با تجربه مراجعه کنید.

 67. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر من دندان های شماره 2و3رو عصب کشی کردم الان میخوام ارتودنسی کنم موقع ارتودنسی دندانی ک عصب کشی شده دچاره مشکل نمیشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر مشکلی وجود ندارد. برای دندان عصب کشی شده هم درمان ارتودنسی انجام می شود.

 68. Avatar فاطمه گفت:

  وایییییی واقعا عالی توضیح دادین دکتر
  من عااااااشق دندونپزشکیم
  و دندونم ارتودنسی شده و 4 تا از دندونامم کشیده شدن البته دوتاش فعلا کشیده شدن دندونای شماره پنجم
  با گوش دادن به حرفای شما علاقم به دندون پزشکی خیلیییییییی بیشتر شد 18 سالمه و امسال برای بار دوم کنکور میدم واقعا چی میشه منم دندون پزشکی قبول شم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما. خواستن، توانستن است. انشااله در رشته مورد علاقتون دندان پزشکی موفق خواهید شد.

 69. Avatar نازی گفت:

  با سلام و وقت بخیر.
  دندان های شماره ۵ فک بالای من ، زیر دندان شیری دندان دائمی نداشت، و چندین سال پیش بخاطر پوسیدگی آنها را کشیدم. الان در سمت راست فک بالا، به علت رشد دندان عقل به طور کامل، فضای دندان شماره ۵ تا حدی پر شده. به طوری که دندان شماره ۶ به سمت این فضا کشیده شده. میخواستم از شما بپرسم که برای پر کردن فضای خالی باقیمانده چه کاری میشه انجام داد؟ آیا میشه با ارتودنسی فضای خالی رو پر کرد؟ در غیر اینصورت با توجه به متمایل شدن دندان ۶ به سمت جای خالی، میشود ایمپلنت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 70. Avatar سلطان گفت:

  سلام من دو ماهه ارتودنسی کردم و الان دکترم گفت باید 4 تا از دندون ها رو بکشم و دوتا رو کشیدم میخواستم بدونم بعدا جاشون پر میشه؟ یا خالی میمونه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. چرا باید این تعداد از دندانهایتان را بکشید. علت را از متخصص ارتودنسی معالج جویا شوید.

 71. Avatar ریحانه گفت:

  سلام َوقتتون بخیر
  دندانپزشک من با کشیدن ۱ دندان از فک بالا و یکی از فک پایین ترتیب دندان هامو درست کرده و کاملا مرتب کنار همن …
  بهم پیشنهادکرد ک میتونم دندان هامو عقب تر بکشم چون دندان های جلویی یکم مایل ان وکاملا صاف پایین نیومدن و یه مقدار انگار لبام جلوتره …. ولی باید ۴ تا دندان دیگمو بکشم .. ممنون میشم راهنماییم کنید … ب نظرتون ۶ تا دندان زیاد نیست برای یه ارتودنسی ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. بدون معاینه هیچگونه اظهار نظری در خصوص درمان همکارم را نمیتوانم بدهم.

 72. Avatar محمدحسین گفت:

  سلام آقای دکتر بنده دندون چهارمو از راست از دست دادم و دندون‌های نیشم برامده هست
  میخواستم بدونم که حالا که این دندون رو ندارم میشه با ارتودنسی دندونای نیشم رو سر جاشون بیارم جوری که جای خالی دندون چهار مشخص نباشه؟یعنی دندون پنج سمت راست رو هم یکم بیارم سمت جلو که با کامپوزیت جای این دندون مشخص نباشه؟
  اگر نه میشه یک راه‌حلی به من بگین برای جایگزین دندون چهار که عمرانه باشه؟ به جز ایمپلنت و بریج

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 73. Avatar ho3ein گفت:

  سلام دکتر پسر18ساله هستم وفک بالایی ام جلوترازفک پایینم است ویکی از دندان هایم به دلیل پوسیدگی کشیده ام ایا امکان ارتودنسی است
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک،جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 74. Avatar لیلازاهد گفت:

  سلام آقای دکتر من هم مثل بقیه سوال مشترک دارم دخترم ۲۱ سالشه از امروز ارتودنسی رو شروع کرده اما متاسفانه بعد از وصل براکت گفته دوتا دندون ۴ پایین رو باید بکشی دخترم فکش کوچیک نیست و دندونها همه سرجای خودشه فقط بچگی دندون نیش رو که جلوی لثه دراومده بود کشیده حالا وسط کار ما موندیم چه تصمیمی بگیریم چون نمیخواد دندونش رو از دست بده آیا میشه بادندون هم ارتودنسی کرد یا وسط کار انصراف داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. همیشه یک متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه در ابتدای کار به مراجعه کننده می گوید دندان باید کشیده شود یا نه. شما برای اینکه بخواهید من اظهار نظر کنم می توانید از مطب وقت بگیرید. با شماره تلفن 22011892 تماس حاصل فرمایید. معاینه رایگان است.

 75. Avatar محمد گفت:

  سلام اقای دکتر
  به جای کشیدن دندانهای ۵ فک پایین میشه دندانهای عقل کشید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 76. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونای صاف و مرتبی دارم اما به دلیل پوسیدگی دندکن شماره ۴ بالا شکست آیا میشه دندون عقلم‌در اومده کامل در اومده نهفته و کج نیست آیا میشه دندکن شماره ۵ رو جای جای دندون ۴

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اطلاعاتی را که شما مرقوم فرموده اید ناقص و کم است. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 77. Avatar زهرا گفت:

  سلام
  من چند تا از دندونامو کشیدم برای ارتودنسی
  وقتی میخندم جای خالیشون دیده میشه خیلی تو دیده
  این جای خالی پر میشه ؟
  چقدر زمان میبره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 78. Avatar خدیجه گفت:

  سلام اقای دکتر.من الان یکسال و نه ماهه که ارتودنسی دو فک متوسط انجام دادم و تقریبا هفتاد درصد از درمانم پیش رفته دیروز که مطب پزشک رفتم بهم گفت که باید دندان ۴ بالا و پایین سمت چپ رو بکشم چون گفتن فکم جا نداره که دندونام عقب برن.حالا نمیدونم دندون بکشم یانه.اها قبلا از سمت راست دو فکم دندون کشیده بودم گفتن الان برای هم قرینگی دیگه جا نداره که یک میلمتر هم عقب تره .از یه طرف دوست دارم دندونام بیشتر عقب برن چون دکتر گفته اگه دندون نکشم درمانم دیگه تموم شده از یه طرف دستم نمیره دو تا از دندونای سالممو بکشم.بنظرتون چیکار کنم؟ خواهش میکنم زودتر جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خود هستید و من هیچگونه اطلاعاتی از وضعیت دندانهای شما ندارم تا بتوانم اظهار نظر کنم.

 79. Avatar سپیده گفت:

  سلام دخترم از ده سالگی ارتودنسی شده الان سیزده سالش شده تعداد زیادی دندانهای شیر کشیده و دو تا دندون اصلی هنوز دندانهای نیشش در نیومده دکترش گفته دوباره باید دندون اصلی بکشه و من خیلی نگرانم چون دندونهایی که کشیده هنوز جاشون دندون در نیومده چه کنیم آقای دکتر?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لطفا از مطب وقت معاینه بگیرید تا حضورا دندانها معاینه و از جهات و زوایا مختلف بررسی شود تا دقیقا پاسخ را به شما بدهم. شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی.

 80. Avatar رویا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من دندونمو کشیدم دندون شماره ۴ رو به دلیل کوچیک بودن فکم ایا این درسته یا ن که دندون سمت راست و چپ دندونم کشیده بشه
  و اینکه من احساس میکنم دندون کنارش لق شده آیا این احساسی که من دارم همه دارن یا ن ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج خودتان هستید و من اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی شما و غیره. ندارم. پس نمیتوان اظهار نظر داد.

 81. Avatar آزيتا گفت:

  سلام و وقت بخير ، من امروز ارتودنسي انجام دادم اما كاري با دندان هاي هفت من نداشتن و از دندان هاي ٦ به بعد عمل اتودنسي را انجام دادن آيا اينم يك روشه يا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. به این شکل بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.

 82. Avatar fatemeh گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید من رفتم دندون پزشکی برای ارتودنسی دکتر گفت چون دندونات بزرگه و فکت کوچیک باید ۴تا از دندونات کشیده بشه.من دندونام کاملا سالمه آیا برای ارتو دنسی لازمه حتما ۴تا دندون کشیده بشه؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره.

 83. Avatar نادیا گفت:

  سلام دکتر.من حدود ۳سال پیش ارتودنسی انجام دادم و دکترم گفته بود باید ۴دندون رو برای عقب بردن فکم بکشم اما اونموقع اینکارو نکردم و فقط ارتودنسی رو انجام دادم.الان اگه بخام ۴تا دندون رو بکشم لازمه دوباره پروسه ی ارتودنسی از ابتدا طی بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 84. Avatar نادیا گفت:

  سلام دکتر.دندان عقل من خیلی پوسیده است و کنارش هم شکسته و فشار به دندان کناری آورده دندانپزشکم میگوید باید کشیده شود.چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با این توضیحات شما طبق دستور دندانپزشک معالج خود عمل کنید.

 85. Avatar بی تا گفت:

  سلام آقای دکتر کارتون بسیار عالیه واقعا حرفه ای کار می کنید، باظرافت و دقت تمام برای بیماران وقت می گذارید. اگر کسی بدنبال متخصص ارتودنسی حاذق و ماهر می گردد من ایشان را معرفی می کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما.

 86. Avatar پونه گفت:

  سلام آقای دکتر میخواستم خدمتتون عرض کنم که برای شلوغی دندانها حتما باید دندان کشیده شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، متخصص ارتودنسی با توجه به وضعیت و نیاز هایی که فرد مراجعه کننده دارد، بهترین درمان ارتودنسی را برای بیمار طرح درمان می کند.

 87. Avatar لیلا حیاتی گفت:

  سلام. آقای دکتر من میخام ارتودنسی کنم ولی دندانهای شلوغی دارم میشه به من بگید برای درمان ارتودنسی کدوم دندانهای من باید کشیده شود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.برای کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی الویت با دندانهای پوسیده و پر کرده می باشد.

 88. Avatar فرج زاده گفت:

  سلام اقاي دكتر من دندونامو ارتودنسي كردم و دكترم گفت كه بايد دندون چپ شماره ١ فك پايين به علت شلوغي دندان ها كشيده بشه اين موضوع خيلي نگرانم كرده چون من لثه هاي فك پايينم ضعيف هستش ايا كشيدن دندان شماره ١ مشكلي بوجود مياره؟ يا اينكه امكانش هست لثم تحليل بره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره.

 89. Avatar ایدا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید ببخشید دکتر من ۲۰ سالمه و ی هفتست ک ارتودنسی کردم دکتر گف بعد اینکه سیم و براکت گذاشتم باید دندونایه شماره ۴ رو بکشی ایا به نظر شما این روش درسته که اول ارتودنسی کنیم بعد دندان بکشیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من هیچگونه اطلاعاتی در مورد شرایط دندانها، فکین و رادیوگرافی شما ندارم بنابراین نمیتوانم اظهار نظر کنم.

 90. Avatar سپیده گفت:

  سلام‌ اقای دکتر خسته نباشید
  من درحال انجام ارتودنسی هستم و‌دکترم تشخیص دادن دندون های ۴ام‌را بکشم میخواستم‌ازتون‌بپرسم وقتی دندون کشیده‌بشه ایا برای سالها بعد مشکل ایجاد‌نمیکنه ؟ خوب بلاخره اگه بود و نبودشون فرقی نداشت که از اول خلق نمیشدن
  بنظرتون دندونها کم بشن مشکلی در میانسالی ایجاد‌نمیکنه‌؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 91. Avatar سحر گفت:

  سلام اقای دکتر.
  من شهرستان زندگی میکنم و برای ارتودنسی با توجه به شرایط کرونا نمیتونم به شهر دیگه ای هم برم.برای معاینه پیش یک جراح دندانپزشک که تخصص ارتودنسی ندارن هم مراجعه کردم ایشون گفتن خودشون ارتودنسی انجام میدن…ایا میتونم اعتماد کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای ارتودنسی بهتر است به متخصص ارتودنسی که در این زمینه مطالعات و تجربیات بیشتر و دارای تخصص می باشد مراجعه نمایید تا دندانپزشک عمومی. یک دندانپزشک عمومی 6 سال طول می کشد تا مدرک عمومی دندانپرشکی را دریافت کند. پس از آن برای پذیرش در دوره تخصصی ارتودنسی شرکت می کند. دوره تخصصی ارتودنسی 4 سال طول می کشد. و پس از آن متخصص ارتودنسی باید امتحان بورد تخصصی را بگذراند و پس از موفقیت در امتحان به عنوان متخصص ارتودنسی دارای بورد شناخته می شود.

 92. Avatar صدف گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۰ سالمه و دندونام نامرتب هستن بخصوص دندان های نیش الان میخواستم ارتودنسی کنم دکتر بهم گفتن که دندونای ۴ رو بکش از هر دو فک هم بالا هم پایین گفتن اگه کشیده نشده فک بیرون زدگی پیدا میکنه الان میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا جای اون دندونا رو ک میکشم پر بشه ؟ خالی نمیمونه بنظرتون؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 93. Avatar نجمه گفت:

  سلام ببخشید، من دندون شیری نیشم نیوفتاده و دندون اصلیم بالاش دراومده و میخوام ارتودنسی انجام بدم ان شاالله یک ماه دیگه، میخواستم بدونم در حین ارتودنسی برام میکشنش؟ یا قبلش؟ ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 94. Avatar مائده گفت:

  سلام،خسته نباشید
  آقای دکتر برادرم برای ارتودنسی اقدام کردن و الان در مرحله کشیدن دندان هستن،دکترشون گفتن دندان های ۴|۵ باید خارج بشن،آیا دندانِ چهارم سمت راستِ خودش،و دندانِ پنجمِ سمت چپ منظورشونه؟؟؟ چون الان دندان چهارمِ سمت راست رو کشیدن،اگر اشتباهی بشه آیا راهی وجود داره؟؟؟
  ممنون میشم‌ جواب بدید دکتر🙏🏻

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برادر شما تحت نظر متخصص ارتودنسی معالج خودشان مشغول ارتودنسی هستند بنابراین من اظهار نظری نمیکنم.

 95. Avatar بهارک گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  برای ارتودنسی دندانهای شلوغ اگه لازم باشه دندانی کشیده شود کدوم را می کشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شرایط کشیدن دندان در ارتودنسی، تا جای ممکن دندانی کشیده نمی شود. اگر لازم بود دندانهای پوسیده و پر کرده در الویت هستن.

 96. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من 30 ساله هستم دندان های جلوییم شدیدا پس و پیشه و نیاز به اورتودنسی دارن ولی از طرفی دندانهای -آسیابم سه تا شماره6 دوتا فک پایین و یکی فک بالا و دندان 5 فک پایین رو کشیدم و دندانهای عقلم هم پوسیدکی داره. واینکه دندانهای نیشم سالم هستن ولی حس میکنم بین لثه و دندان شکافی هست که بخاطر استفاده از مسواک سخت روی دندان بوجود اومده -آیا با این شرایط میتونم اورتودنسی کنم و دندان های نیشم در ارتودنسی بخاطر شکافش نمیشکنه یا قابل ترمیم هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar سحر گفت:

    سلام آقای دکتر و با تشکر از شما، متاسفانه من در استان گلستان سکونت دارم و بخاطر شرایطم امکان حضور و
    بهره مندی از تخصص شما رو ندارم .فقط خاستم شرایطم رو کامل شرح بدم تا بدونم امکان اروتودنسی با این شرایط رو دارم یا نه که بتونم جرات اینو پیدا کنم که به دندانپزشکی مراجعه کنم . چون هم از لحاظ مالی و هزینه و هم از ترس عجیبی که از دندانپزشکی دارم تا الان اقدامی نکردم .

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. ممنون از حسن توجه شما.
     جای نگرانی نیست. درد بعد از ارتودنسی در یک یا دو روز اول می باشد که ناشی نیروی واردهاز طرف سیم ها و جابجای دندانها است . که بستگی به سن، آستانه درد و شرایط هر شخص فرق دارد که با میل کردن مسکن برطرف خواهد شد.

 97. Avatar مبین گفت:

  سلام آقای دکتر. وقتتون بخیر. من 16 سال دارم و دندان های نیشم نهفته هستند و قراره برای ایجاد فضا دندان های شماره 4 که پوسیده نیستن رو بکشن و من دندان شماره 6 پوسیده هستن و میخواستم بدونم میشه به جای دندون های شماره 4،دندون های شماره 6 رو کشید؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دندانها بررسی می شوندطرح درمان داده می شود. و یا غیره به شما گفته می شود.

 98. Avatar هوشنگ گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۲۸ سالمه و تازه اقدام‌ به ارتودنسی کردم الان‌در مرحله کشیدن دندان هستم چه شرایطی برای انتخاب کشیدن دندان وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان های پوسیده خراب آبسه کرده پر شده یا حتی روکش شده در اولویت اول کشیدن دندان برای باز کردن فضای بین دندان های شلوغ هستند.

 99. Avatar ایدا گفت:

  ببخشید ادامه سوالمو نگفتم چون اول قرار بود سمته شماره پنج سمت راست را بکشند و سرشون شلوغ بود اون روز احتمال میدم حواسشون نبود برای همین نگران شدم اخه به نظرم فک بالا سمت چپ بره دیگه دندونام وسط قرار نمیگیره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانها دارد .

 100. Avatar ایدا گفت:

  سلام خسته نباشید من برای ارتودنسی اقدام کردم الان در مرحله کشیدن دندان هستم فقط فک بالا و‌پایینم قرینه نیستن فک بالام به سمت چپ هستن فک پایین به سمت راست دکتر از فک بالا شماره پنج سمت چپ را کشیدند و قراره شماره چهارهای فک پایینمم بکشه حس میکنم این انتخاب شماره پنج سمت چپ فک بالا درست نباشه و بعدن دندونام قرینه نشه امکانش هست اشتباه باشه ؟و اینکه دندونام قرینه نشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود من شرایط دندانها و موقعیت فکین شما را ندارم . بعد از معاینه می توان اظهار نظر کرد.

 101. Avatar Ayla گفت:

  سلام دکتر جان من بیست و سه سالمه فک بالایی من جلو هست و ارتودنتیست من گفته ک نیازه که دندونای چهارم کشیده بشه در صورتی که حتی توی عکس دندونام جای خالیه دندونای هشت بالا پیداست و فضا باز بنظر میاد
  یکم پوسیدگی دارن دندونای چهارم و دندون پزشکم گفت که با جنس دندونای من سازگاری نداره ارتودنسی ولی ارتودنتیستم میگه باید انجام بدی
  نظرتون چیه من باید چیکار کنم؟!
  پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم 🙏🏻🌹

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بایستی در انتخاب متخصص خود دقت فراوان کرد زیرا متخصص ارتودنسی تاثیرات بسزایی در طرح درمان دندانهای شما دارد . در حال حاضر دندانها ، شرایط فکین و رادیوگرافی ها باید بررسی شود تا بتوان اظهار نظر کرد. من هیچگونه اطلاعاتی در خصوص شرایط دندانهای شما ندارم.

   1. Avatar Ayla گفت:

    سپاس فراوان دکترجان من چجوری میتونم با شما ارتباط بگیرم برای ارسال رادیوگرافی دندونام؟!

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. شما تحت درمان هر متخصص ارتودنسی که هستید طرح درمان داده می شود. شما باید کار متخصصان ارتودنسی را ببینید و یک متخصص برای خود انتخاب کنید و تحت نظر او معالجه شوید.

   2. Avatar Bahar گفت:

    سلام دکتر،من ۱۷سالمه ودندونهای عقبیم شیری هستش وآسیاب کوچیک فک بالاییه به عصب کشی نیاز داره وقرینه همین دندون هم باز به پر کردن نیاز داره ولی این یکی بالاش دندون دائمی درآورده ودکتربهم گفت که اینو بکشم بالاییه میاد سرجاش وفک پایینم هم باز زیر همین یعنی آسیاب کوچیکم نیاز به پرکردن داره اما شیریه و دندونهام خیلی به هم ریخته هست و به لثم فشار میاره آیا امکانش هست که دندونهای آسیاب کوچیکمو که خراب هستنو به جای عصب کشی و پر کردن بکشم و دندون عقلو با ارتودنسی بیارن جلو تا جای اونارو بگیره ؟اینارو دکتری که تخصصش ارتودنسی نبود بهم گفتن که امکانش هست ولی اول باید دکتر ارتودنس معاینه کنن وبه خاطرکرونا شرایطش نیست که برم دکتر میشه بهم بگید همچین چیزی میشه یانه
    متشکرم»

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیگی انجام شود.شرایط دندانها، شیب فکین باید بررسی شود تا بتوان اظهار نظرکرد.

 102. Avatar کریمی گفت:

  سلام جناب دکتر، من بیست سالمه، دو ساله ارتودنسی انجام دادم، قبل ارتودنسی دو تا دندون های جلویی(یک چپ و یک راست) انقدر مایل به راست بودن که دندون نیشم بجای اونا قرار گرفته بود، دو تا دندون از فک بالا کشیدم برای باز شدن جا(یدونه از دندونها توی سقم بود و جراحی کردم) حالا الان بعد دو سال جابجایی صورت گرفته و جاهای خالی کاملا پر شده، اما هنوز دو تا دندون جلوییم کامل نیمدن وسط و دیگه هم جایی وجود نداره برای جابجایی. من خیلی نگرانم، با وجود اینکه دیگه جا وجود نداره آیا راهی برای وسط اومدنِ این دوتا دندون وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. متخصص ارتودنسی معالج شما باید انقدر توانایی داشته باشد که این مشکل را حل کند اگر ایشان نتوانست از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892

 103. Avatar Mona گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من ۱۹ سالمه و دندان های فک بالام جلوتر از فک عقب هست.میخواستم بدونم میشه فقط فک بالا رو ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بهتر است هر دو فک ارتودنسی شود تا هماهنگ با همدیگر باشند

 104. Avatar Ali گفت:

  ببخشید یک سوال دارم. من با اینکه دندانهای ردیف و فشرده ای دارم و هر روز دوبار مسواک میزنم و نخ دندان می کشم، اما هر سال به طور میانگین، یکی از دندانهایم می پوسد.به طوری که الان ۱۲ دندان پوسیده دارم. میخواستم بدونم علتش به خاطر فشردگی زیاده و من ارتودنسی لازم دارم؟ یا اینکه جنس دندانهایم ضعیف است یا…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شلوغی دندانها یک عاملی است که باعث پوسیدگی می شود بهتر است ارتودنسی نمایید

 105. Avatar سیده محیاهاشمی گفت:

  سلام اقای دکتر من 4 ماه است که ارتودنسی کردم ودندان های فک پایینم جلواومده دکترم بهم گفته باید دندان های 4 رو بکشم بااینکه دندان هایم سالمن. من دندان های عقل روهم کشیدم و به دکترم گفتم اگه بشه بجای داندان های 4 دندان های پرکرده را بکشم ولی قبول نکردن بنظر شما دندان های سالم را بکشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . من موقعیت دندانها ، فکین و رادیوگرافی دندان شما را ندارم. اصولا صلاح است دندانهای پر شده را باید کشید. باید دندانها معاینه شود تا بتوان دقیق پاسخ داد.

 106. Avatar نرگس گفت:

  سلام ، خسته نباشید آقای دکتر من دندان نیشم عقب و دندان شماره ۲ جلو ، ارتودنتیستم گفته که دندان ۴ یا ۵ رو بکش حالا خاستم مطمئن شم اگه ۴ را بکشم حتما جاش پر میشه؟ینی فضای خالی نمیمونه؟وباید از سمت چپ دهانم هم همون دندان کشیده بشه برا حفظ قرینگی یا نه؟
  تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   در بعضی شرایط براساس نوع ناهنجاری دندان کشیده می شود . برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 107. Avatar محمديان گفت:

  سلام آقاي دكتر وقتتون بخير من 30 سالمه و يكسال هست كه ارتودنسي كردم و الان دندونام كاملا صاف شده ، بعد از ارتودنسي دندونام رو به جلو حركت كردن و دندوناي جلو فك بالا دندونهاي پايينمو ميپوشونه يعني ديپ بايت با اورجت. طرح درماني كه بهم ارايه شده الان اين هست كه دندان هاي شماره 4 رو بكشم ولي از لحاظ رواني نميتونم با اين موضوع كنار بيام كه دندون هاي سالم رو بكشم. چون حدود هشت ساله كه 2 تا از دندونهاي اسياب دايمي رو در فك پايينم از دست دادم و نميتونم از لحاظ رواني با اين طرح درمان كنار بيام. ميخواستم بپرسم آيا ميشه از كشيدن دندان صرف نظر كرد و درمان ديگري رو جايگزينش كرد؟ ضمن اينكه دكتر من چيزي در مورد تحليل لثه در صورت كشيدن دندون بهم نگفته.
  به طور كلي ميخوام بدونم شما اين طرح درمان رو تاييد ميكنيد يا خير؟ ممنون ميشم از شما پاسخ بگيرم چون به درمان من خيلي كمك ميكنه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در مورد کشیدن یا نکشیدن دندان متخصص ارتودنسی حتما باید در ابتدا قبل از اینکه سیم را بر روی دندان قرار دهد این موضوع را با بیمار مطرح نماید منظقی نیست وسط در مان این موضوع به این مهمی مطرح شود چون همه بیماران با کشیدن دندان در وسط درمان مخالف هستند . به هر حال من چون با شرایط دندانی شما اشنا ننیستم برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 108. Avatar Mahdi گفت:

  سلام، من دندان شماره ۲ ام پشت ۱ و نیش در اومده بود و پوسیده شده بود بنابراین دندانپزشکم اون رو کشید و الان حدودا ۹ ماهه که اورتودنسی دارم، سوالم اینه که آیا بعد از اتمام اورتودنسی و انجام ونیر کامپوزیت میشه این دندون حذف شده رو درست کرد؟ یعنی ۴ تا دندون پیش رو داشت؟ یا همون ۳ تا باقی خواهد موند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه شوید معاینه رایگان است

   1. Avatar مبین گفت:

    سلام آقای دکتر. وقتتون بخیر. من 16 سال دارم و دندان های نیشم نهفته هستند و قراره برای ایجاد فضا دندان های شماره 4 که پوسیده نیستن رو بکشن و من دندان شماره 6 پوسیده هستن و میخواستم بدونم میشه به جای دندون های شماره 4،دندون های شماره 6 رو کشید؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید دندان شما معاینه شود. سپس می توان اظهار نظر کرد.

 109. Avatar fahimeh گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم دندونامو ارتودنسی کنم که با وضعیت قرنطینه دیگه نشد،تو این مدت یکی از دندونای عقبم که قبلا پرش کرده بودم تقریبا به طورکامل شکسته و فقط ریشه مونده،و دندونای عقبم کلا خرابن ،ایا برای ارتودنسی میشه دندونای عقب روهم کشید؟اگه لازم نبود بکشم قبل ارتودنسی یا بعدش یا همزمان میتونم لمینت کنم دندونای عقبم رو؟این دو مورد باهم تداخل ندارن؟ و اینکه با کشیدن دندون عقل هم میشه فضا رو باز کرد؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. چون دندان عقب شکسته شده است بهتر است دندانهای شکسته شده کشیده شود و با ارتودنسی فضای دندان انها پر شود.کشیدن دندان عقل انقدر در انتهای دهان قرار دارد که با کشیدن ان نمی توان فضا را باز کرد.

 110. Avatar محمدرضا گفت:

  سلام اقای دکتر. ایا در ۳۵ سالگی میشه ارتودنسی کرد؟ و اینکه الان دندون ۶ هم نیاز به عصب کشی داره. اما ظاهرش خوبه، ایا میشه تو اورتودنسی دندون ۶ را کشید یا باید درستش کنم.با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله می توانید ارتودنسی انجام دهید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.تا جای امکان باید دندان اصلی حفظ شود .

   1. Avatar محدثه گفت:

    سلام خسته نباشید.
    من می‌خوام دندونامو ارتودنسی کنم و نمیدونم باید دندونامو بکشم یا نه. دندونامم زیاد کج نیستن . خوشحال میشم زودتر جواب منو بدید . من ۱۵ سالمه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 111. Avatar Shadi گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر من یه ماهه که ارتدونسی کردم ولی نیاز به کشیدن دندان شیری و جراحی دندان نهفته دارم درحین ارتدونسی میشه این کارو انجام بدم یا قبلش باید انجام می‌شد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام با دیدن رادیوگرافی دندان ها و معاینه کلینیکی می توان اظهار نظر کرد.

   1. Avatar بهاره گفت:

    آقای دکتر اگر از قبل دندان کشیده شده باشه تو نتیجه ارتودنسی تاثیر میزاره؟

    1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

     سلام اگر به یک متخصص ارتودنسی ماهر مراجعه کنید دندان های شما را به بهترین شکل ممکن و در هر شرایطی که باشد ارتودنسی می نماید.

 112. Avatar بهتاش گفت:

  سلام ، اقای دکتر
  من بعد مشاوره ای که برای دندون پزشکی انجام دادم
  چند روز بعدش که امروز میشه برای ارتودنسی اقدام کردم
  منتهی دندون های من شرایط ارتودنسی نداشت با مشاوره ای از قبل با دکتر های دیگه داشتم ۳ تا خرابی و دوتا کشیدن دندون داشتم یکی از دندون ها واقعا اضافی هستش و در پشت دندون نیش هستش و تقریبا به سقف دهان میرسه ، علیرقم اینکه دندون های من خیلی مشکل داشت و برطرف میشد ارتودنسی انجام دادن و واقعا ناامید شدم از شیوه درمانی این مرکز
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان های شما باید معاینه شود. رادیوگرافی و شیب فکین شما رو ندارم پس اظهار نظزی نمی توان کرد.

 113. Avatar parisa گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من سه ماهه که درمان ارتودنسی رو شروع کردم و حین ارتودنسی با تشخیص ارتودنتیتست دندون های 4 رو کشیدم از هر دو فلک. از کجا متوجه بشم که بافت استخوان دندونام حفظ شده و مشکلی در ارتودنسی و بعد از درمان برام پیش نمیاد چون شنیدم حفظ بافت استخوان خیلی مهمه و اگر حفظ میشه لثه دچار تحلیل میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از متخصص ارتودنسی معالج خودتان سوال کنید.و ایشان باید به گونه ای درمان کندکه باعث تحلیل استخوان ، لثه و ریشه نشود

 114. Avatar زهرا ذبیحی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من دندون شماره 7 راست فک پایین خراب شده و باید کشیده شه دندون کناریش شماره 8 در نیومده میخوام فک بالا ارتودنسی کنم امکانش هست بعد از در اومدن شماره 8 جای 7 پرکنه و نیاز ب کاشت دندون نداشته باشم؟! ممنون میشم پاسخ بدین
  💓

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در بسیاری از موارد می توان دندان شماره هشت را به سمت جلو آورد و جای دندان شماره هفت رو پر کند. این تصمیم را باید متخصص ارتودنسی معالجتان بگیرد . شما می توانید این رو شما از متخصص ارتودنسی معالجتان بخواهید.

 115. Avatar سناحسین نژاد گفت:

  سلام من الان یک سال وخورده ای که دندونامو ارتدونسی کردم .دوماهه که استخوانهای فکم رشد کرده ولثه هامو برجسته کرده خواستم نظرتونو دراین موردبهم بگین وراهنمایی م کنید که چکاری انجام بدم ممنون

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   قبل از پاسخ دادن به سوال شما باید چند مورد مشخص شود. آیا درمان ارتودنسی شما به پایان رسیده یا همچنان در دوره درمانی هستید؟ اگر این طور است جای نگرانی نیست و می توانید تا پایان دوره صبر کنید تا متخصص ارتودنسی شما کارشان را تمام کند. مورد دوم این که مطمئن شوید متخصص ارتودنسی معالج وضعیت رشد فکین را از قبل در نظر گرفته باشد و اگر درمان ارتودنسی شما به پایان رسیده و درمان در حال بازگشت است به متخصص ارتودنسی معالج خود مراجعه کنید. در صورتی که راه حل مناسبی به شما پیشنهاد ندادند پرونده درمان ارتودنسی خود را دریافت کنید و به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید.

   1. Avatar زیبا گفت:

    ‌سلام ببخشید من دندون ۷ فک پایینم خرابه و دندونای نامنظمی دارم و فکم کوچیکه آیا ممکنه برا ارتودنسی دندون ۷ کشیده بشه؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . من شرایط دندانی شما را ندارم . پس نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است دندانی که خراب است یا پر کردگی دارد کشیده شود. ادر ین مورد را از متخصص معالجتون درخواست کنید.

     1. Avatar نسرین اسدالهی گفت:

      سلام خسته نباشید دختر من ۱۴ سالشه و نیاز به ارتودنسی داره با چند تا دکتر مشورت کردم و گفتن که دندان های شلوغی داره باید کشیده شود ولی پیش شما که اوردم گفتین بدون کشیدن درست میکنم ایا تضمین میکنید دندون هاش رو نکشید یا وسط کار دندون ها رو میکشید

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. بنده در مورد تمام بیماران هر چه را که روز اول در هنگام طرح درمان ارتودنسی به بیماران قول دهم به آن عمل می کنم. گواه من بیماران درمان شده در اتاق انتظار مطب هستند که می توانید از آنها سوال فرمایید.

   2. Avatar مهسا گفت:

    سلام خسته نباشید‌. من برای ارتودنسی فک بالای دو دندان ۴ رو کشیدم و از پایین باید دندان ۱ چپ رو بکشم چون دندان ۲ و فک پایین راست ب داخل رفته و دندان ۳ هم جلو اومده . الان نمیدونم بکشم یا نه. با چند دکتر که مشورت کردم گفتن دندان ۱ اصلا نباید کشیده شود

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. بله، دندان یک نباید کشیده شود. احتمالا شما درمان ارتودنسی را نزد دندانپزشک عمومی انجام داده اید. بهتر است برای معاینه به مطب مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. توجه داشته باشید که باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام درمان و زیبایی دندانهای شما دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *