اخبار

دکتر جمیلیان ارتودنتیست و پژوهشگر برتر

دکتر جمیلیان بعنوان برترین متخصص ارتودنسی وپژوهشگر درسال 1401 معرفی شده اند.

در مراسمی که روز پنجشنبه، چهارم اسفند 1401 در محل سالن آمفی تئاتر بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، از تعدادی از اساتید برتر این دانشگاه تجلیل و قدردانی بعمل آمد. در این مراسم، که در آن برخی از مسئولان و مقامات ارشد دانشگاهی کشور، از جمله دکتر علیرضا خوشدل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دکتر فرشاد هاشمیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، شرکت کرده بودند، اساتید برجسته و ممتاز رشته های مختلف معرفی شدند و از آنها با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

دکتر جمیلیان پژوهشگر برتر در سال 1401

یکی از اساتید برتری که در این مراسم مورد تقدیر واقع شد، جناب آقای دکتر عبدالرضا جمیلیان، متخصص ارتودنسی و فلوشیپ تخصصی جراحی های ارتوگناتیک و سندرم های فک و صورت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود. در بخشی از لوح تقدیری که در راستای سپاس و قدردانی از تلاشها و دستاوردهای علمی ایشان در جهت پیشرفت دانش دندانپزشکی و شاخه ارتودنسی به ایشان اهدا شد این طور آمده است:” اندیشه پویا و تفکرات علمی جنابعالی موجب گسترش مرزهای دانش و ارتقای جایگاه پژوهشی دانشگاه شده و تولیدات علمی ارزنده شما در گذر زمان تاثیر بسزایی در شکوفایی دانش و کیفیت زندگی جامعه خواهد داشت.

مایه مباهات است که جنابعالی با توجه به دستاوردهای پژوهشی سالهای اخیر به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه در دانشکده دندانپزشکی در سال 1401 انتخاب شده اید. امید است با تدبیر، تعمق و بهره مندی از توانمندی های بالقوه خویش، افقهای روشنی در تحقق چشم انداز آینده علمی ایران عزیز پدیدار نمایید.”

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی و پژوهشگر برتر

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی و پژوهشگر برتر

از دکتر عبدالرضا جمیلیان به عنوان یکی از بهترین های دندانپزشکی سراسر ایران یاد می شود. به این دلیل به ایشان لقب بهترین متخصص ارتودنسی تهران و بهترین ارتودنتیست ایران داده می شود که افتخارات علمی و پژوهشی و عملی زیادی را در سطح بین الملل برای ایران و ایرانیان به ارمغان آورده اند. دکتر جمیلیان بارها به عنوان برترین پژوهشگر و برترین استاد نمونه کشوری معرفی شده اند. ایشان تنها متخصص ارتودنسی ایرانی می باشند که نام ایشان در دانشنامه معتبر ویکی پدیا درج شده است. این افتخار به این دلیل نصیب ایشان شده است که در سطح بین الملل فعالیت های ارزشمندی را در زمینه ارتودنسی انجام داده اند. ثبت اختراع در آمریکا و ایران و ارائه مقالات و سخنرانی های متعدد در مجلات و مجامع معتبر بین الملل گوشه ای از این افتخارات می باشد.
دکتر جمیلیان تاکنون مقالات و کتابهای علمی بسیاری را به رشته تحریر درآورده است و بارها نتایج تحقیقات علمی ایشان در معتبرترین ژورنالهای خارجی منتشر شده اند. ایشان علاوه بر فعالیتهای علمی و آکادمیک به صورت عملی و کاربردی نیز فعال هستند و بیماران بسیاری را مداوا کرده اند.

تمام عزیزانی که در جستجوی یک ارتودنتیست خوب در تهران می باشند بی شک با نام دکتر عبدالرضا جمیلیان بارها و بارها  برخورد کرده اند. دکتر جمیلیان استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.

ایشان دارای بورد تخصصی ارتودنسی اروپا (EBO) و همچنین عضو انجمن ارتودنتیست های ایران (IAO)، انجمن بین المللی ارتودنتیست ها (WFO) انجمن ارتودنتیست های آمریکا (AAO)، و عضو انجمن ارتودنتیست های اروپا (EOS) می باشند.

سال 1398 ایشان به عنوان استاد برتر و نمونه کشور در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شدند. همچنین بارها در جمع کثیری از بزرگان و دانشمندان از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمده است و در رسانه های معتبر منتشر شده است. اما چرا ایشان را بارها به عنوان استاد برتر، پژوهشگر برتر، مخترع برتر و غیره در رسانه ها و مجلات معتبر معرفی کرده اند. چرا ایشان به عنوان مخترع برتر ارتودنسی معرفی شده اند و چرا نام و افتخارات ایشان در ویکی پدیا دانشنامه تخصصی و بین المللی درج شده است؟ در اینجا بخشی از افتخارات داخلی و بین المللی این استاد بزرگوار را بیان می کنیم.

دکتر جمیلیان پژوهشگر برتر

دکتر جمیلیان دارای بیش از 120 مقاله علمی پژوهشی در مجلات علمی ارتودنسی بین الملل و ژورنالهای دارای رتبه ISI و PubMed می باشند. به علاوه 14 مقاله درمجلات علمی داخلی به چاپ رسانده اند. اعتبار و درجه علمی این مقالات به حدی است که دکتر جمیلیان در سال های متمادی به کنگره ها و انجمن های علمی پژوهشی خارج و داخل از کشور برای سخنرانی و ارائه مقالات دعوت شده اند. همچنین در جشنواره فرهیختگان و لقمان نیز نام ایشان را زمره پژوهشگران برتر مشاهده می کنید.

دکتر جمیلیان داری 54 مقاله در کنگره های بین المللی خارجی و 59 مقاله در کنگره های بین المللی داخلی و سخنراني و ارایه مقالات متعدد درکنگره های متخصصين ارتودنسي در کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، ایسلند، فنلاند، لهستان، اسلوانی، اسپانیا، و ترکیه می باشند. ایشان افتخار عضویت در هیت تحریریه 3 ژورنال خارجی را دارند و تنها متخصص ارتودنسی در ایران هستند که در ویکی پدیا به دلیل وجود ثبت اختراع در امریکا و افتخارات بیشمار پژوهشی دارای صفحه هستند.

دکتر جمیلیان مخترع برتر ارتودنسی

دکتر جمیلیان دارای 3 ثبت اختراع در آمریکا و 3 ثبت اختراع در ایران می باشند. این دستگاه های ارتودنسی بسیار کاربردی و کوچک می باشند. این اختراعات به صورت دستگاهای کاربردی هستند که در درمان های ارتودنسی استفاده می شود. وجود مقالات  بین المللی حمایت کننده از این دستگا ها  که در مجلات معتبر خارجی به چاپ رسیده است باعث شده است که متخصصین ارتودنسی در کشور های دیگر نیز از این اختراعات استفاده کنند. این دستگاه های کاربردی کوچک جایگزین مناسبی برای دستگاه های بزرگ و خارج دهانی می باشند که در گذشته استفاده می شد.

ایشان بارها و طی سالیان متمادی در دانشگاه ازاد اسلامی و در جشنواره های مختلف رتبه برتر را کسب نمودند که در ذیل به چند نمونه آنها اشاره می شود.

 1. پژوهشگر برتر در رشته ارتودنسی در جشنواره پژوهشی واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1387
 2. پژوهشگر برتر واحد در جشنواره پژوهشی واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1390
 3. پژوهشگر برتر واحد در جشنواره پژوهشی واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1392
 4. رتبه دوم در سیزدهمین  جشنواره علمی پژوهشی دندانپزشکی شهید دکتر احمد هدایت در سال 1393
 5. پژوهشگر برتر واحد در جشنواره پژوهشی واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1393
 6. پژوهشگر برتر در سومین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در  سال 1394
 7. پژوهشگر برتر در دومین جشنواره لقمان دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1394
 8. پژوهشگر برتر واحد در جشنواره پژوهشی واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1394
 9. رتبه اول در محور اختراعات و ابداعات در سومین جشنواره لقمان دانشگاه آزاد اسلامی در  سال 1395
 10. پژوهشگر برتر واحد در جشنواره پژوهشی  واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1395
 11. استاد نمونه کشوری در دانشگاه ازاد اسلامی در سال 1398
 12. پژوهشگر برتر در دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1401

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

14 دیدگاه برای “دکتر جمیلیان ارتودنتیست و پژوهشگر برتر

 1. Avatar شاد گفت:

  با سلام بنده دندان نهان زیر دندان شیری دارم که دندان نهانم ریشه اش با عصب لب و فک ام مخلوط شده جوری که پزشکانی که تا کنون رفتم احتمال اسیب بالایی به عصب لب ام میدادند سوالم این هست که ایا الان که این دندونم به شدت درد گرفته هیچ راهی برای درمان بدون اسیب وجود نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید و تا معاینه کلینیکی انجام گردد. سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 2. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر، من پسرم حدود هشت سال داره و کمی فک پایین جلو هست ضمن این که دندانهای دائمیش هم خیلی نامرتب در اومده، با توجه به اینکه دستگاه خارج دهانی برای مشکل فک پیشنهاد شده ولی فکر نمیکنم که پسر من استفاده بکنه، لطفا در این زمینه راهنمایی بفرمائید. ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا تشخیص مناسب برای درمان انجام پذیرد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اختراع جدید بنده که در سازمان ثبت اختراع ایران و آمریکا نیز به ثبت رسیده است جایگزین دستگاه های بزرگ ارتودنسی خارج دهانی شده است. این دستگاه ارتودنسی متحرک و کوچک داخل دهانی می تواند مشکل فک را تا قبل از سن بلوغ تصحیح نماید. این دستگاه کوچک داخل دهانی به راحتی در دهان بیمار نصب می شود و سرعت جوابگویی بالایی دارد. اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد.

 3. Avatar تکتم گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان، شما و تیم حرفه ایتون زیباترین لبخند ها را به فرزندان ما هدیه می دهید. انشااله سلامت و پایدار باشید.🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام و درود موفق و تندرست باشید.

 4. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان

  خدا را شاکرم که هنوز دکترهای خوب و دلسوز، مهربان داریم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود بر شما.

   1. Avatar زینب گفت:

    سلام آقای دکتر پسر من ۱۴ سالشه
    نیاز به ارتودنسی داره چه سنی بیارمش الان یا بزرگتر بشه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به شما توصیه می شود فرزند خود را در همین سن نزد یک متخصص ارتودنسی ماهر و خوب ببرید. تا هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 5. Avatar مصطفی فیلی گفت:

  سلام خدمت جناب پروفسور..چند روزیه که دندون عقل پایین سمت راست درد شدیدی داره به طوری که میزنه به مغزم…آیا صلاح می‌بینید که برای کشیدن اقدام کنم پیش دندانپزشک رفتم و گفت که باید بکشمش…
  میتونم قبل از کشیدن از ایبو بروفن استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی نمیتوان اظهار نظر راجب کشیدن دندان داد. حتما قابل درمان نبوده است که دندانپزشک معالج تشخیص کشیدن دندان را داده است. بعد از کشیدن دندان برای شما مسکن تجویز می شود.

 6. Avatar مریم گفت:

  حالا مایی ک شهرستانیم ودستمون ب دکتر نمیرسه چ باید بکنیم دخترم نیاز ب ارتودنسی داره ولی واقعا نمیدونم کجا کارشون خوبه و با کیفیت انجام میدن واسش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای انتخاب متخصص ارتودنسی خوب شما باید چند مورد را در نظر بگیرید. تجربه کاری، نمونه کارها، مشاوره اولیه، آنلاین بودن و پاسخگویی به سوالات، تمیزبودن محیط و پرسنل مطب، تخصص و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی او، متخصصی که در کارهاش اختراع و اکتشاف داشته باشه اطلاعاتش بروز است. این نکات را باید توجه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *