ارتودنسی

دندانپزشکی زیبایی

خانمی با لبخندی زیبا در حال نشان دادن براکت های ارتودنسی

در مورد دندانپزشکی زیبایی چه می دانید؟ همانطور که از نام آن پیداست دندانپزشکی زیبایی در جهت زیباتر نمودن ظاهر دندان ها کاربرد دارد. در واقع اگر شما از لبخندتان ناراضی هستید، دندانپزشکی زیبایی می تواند ظاهر دندان های شما را بسیار زیباتر جلوه دهد. با در اختیار داشتن طیف وسیعی از خدمات دندانپزشکی زیبایی: از جمله روکش کردن، سفید کردن، ایمپلنت، باندینگ و غیره بهترین موقعیت برای اینکه افراد بتوانند لبخند و چهره ای جذاب تر داشته باشند در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

یک خانم با لبخند زیبا

دندانپزشکی زیبایی فراتر از دندانپزشکی عمومی

با توجه به اینکه می توان برخی از خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند سفید کردن دندان ها را در دندانپزشکی عمومی نیز مشاهده نمود اما نباید از این موضوع غافل شویم که دندانپزشکی زیبایی نیازمند گذراندن دوره های تخصصی خاص خود می باشد. طی این دوره ها تمامی آموزش های تخصصی جهت بهتر و زیباتر شدن فرم دهان، دندان و اجزای وابسته به آن ها به دندانپزشک زیبایی داده خواهد شد تا در آینده به عنوان یک متخصص زیبایی دندان به فعالیت خود ادامه دهد.

دندان های خانمی در حال معاینه توسط دندانپزشک

دندانپزشکی زیبایی چه خدماتی را ارائه می دهد؟

در زیر به بخشی از خدماتی که کلینیک های دندانپزشکی زیبایی ارائه می دهند اشاره شده است.

ترمیم با ماده همرنگ دندانها یا کامپوزیت

ترمیم با ماده همرنگ دندانها یا کامپوزیت یکی از بهترین خدمات دندانپزشکی زیبایی است که نقش با اهمیتی در زیباتر شدن ظاهر دندان های لب پر و شکسته فرد دارد. در باندینگ با بهره مندی از رزین کامپوزیت به راحتی تمام عیب و نقص های دندان مثل لب پریدگی ها و آسیب های جزئی را می توان پوشاند. این ماده می تواند به طور کامل این دست از ناهنجاری های دندان را پنهان کند و حتی در درمان برخی از موارد جزیی پوسیدگی نیز کاربرد خواهد داشت.

بلیچینگ

بلیچینگ روشی برای سفید کردن دندان ها می باشد که تمامی بد رنگی دندان و زردی آن را که چه به صورت ژنتیکی و یا اکتسابی روی دندان ها به وجود آمده باشد، را از بین می برد. در نظر داشته باشید در برخی موارد که مشکل سیاهی دندان مربوط به جرم روی دندان نباشد تنها با بلیچینگ دندان سفید نمی شود و متخصص ارتودنسی باید علت را دقیق تر بررسی کند. متخصص ارتودنسی ناهنجاری های مربوط به دهان و دندان را به خوبی شناسایی کرده و راه کار مناسبی برای درمان ناهنجاری و درنهایت دستیابی به چهره ای زیبا را پیشنهاد خواهد کرد. در روش بلیچینگ رنگدانه هایی که روی دندان ها رسوب کرده و سخت می شوند با استفاده از ماده مخصوصی به نام پراکسید هیدروژن تجزیه خواهند شد.

سفید ماندن دندان ها بعد از بلیچینگ تا حد زیادی به میزان مراقبت های بعدی بیمار نیز بستگی دارد. تا چندین درجه سفید تر شدن وابسته به عوامل مختلفی دارد . امروزه بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها طرفداران زیادی در میان قشر های مختلف جامعه پیدا کرده است.

روکش دندان

روکش دندان صرفا جنبه زیبایی نداشته بلکه برای ترمیم نیز به کار برده می شود. در برخی از شرایط وقتی مشکل دندان ها برطرف می شود نیاز به روکش برای اینکه بتوان دندان را همرنگ سایر دندان ها کرد و جلوه زیباتری به آن بخشید کاملا احساس می شود. روکش دندان در دندانپزشکی زیبایی نقش منحصربفردی در زیبایی لبخند و دندان ها دارد که یکی از پرکاربرد ترین موارد آن شامل لمینت دندان است.

ایمپلنت

ایمپلنت که در ظاهر همانند ریشه دندان می باشد و جراح فک و صورت آن را درون استخوان فک بیمار جایگذاری می کند، نقش یک پایه را بازی خواهد کرد. ایمپلنت معمولا با موفقیت قابل توجهی در کارگذاشتن همراه است. ایمپلنت موجب می شود که فرم و ظاهر دندان ها کاملا با هم هماهنگ شوند.

ارتودنسی و زیبایی

ارتودنسی یکی دیگر از خدمات دندانپزشکی زیبایی است که سبب زیبا و مرتب شدن دندان ها شده و ظاهر بسیار متفاوتی به طرح لبخند افراد می بخشد. ارتودنسی که با توجه به موقعیت دندان ها و سن بیمار به صورت ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک قابل اجرا می باشد توسط پزشک ارتودنتیست روی دندان ها کار گذاشته شده و طی مدت زمان معینی به تنظیم موقعیت فکین و دندان ها کمک می کند. دندانپزشکی زیبایی با کمک ارتودنسی یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های زیبایی دهان، دندان و فکین است که بر خلاف دیگر روش های زیبایی دندان عوارضی ایجاد نمی کند.

خانمی با دندان ارتودنسی شده و لبخند زیبا

متخصص ارتودنتیست با نظم بخشیدن به دندان های شلوغ، یا دندان های با فاصله و حتی دندان های میسینگ یا غایب علاوه بر سلامتی، زیبایی را نیز به بیمار هدیه می کند. متخصص ارتودنسی با اصلاح و جابه جایی فکین با روش ها و تجهیزات معجزه گر ارتودنسی صورت، دهان و دندان استانداری ایجاد می کند که بهداشت و زیبایی چهره بیمار را تامین می کند.

تأثیر دندانپزشکی زیبایی در زندگی روزانه افراد

زیبایی و داشتن یک لبخند هالیوودی آرزوی همه افراد جامعه می باشد. دندانپزشکی زیبایی با کمک به بهبود ظاهر صورت و لبخند افراد به آن ها این امکان را می دهد تا بتوانند با یک اعتماد بنفس بالا در جامعه حضور پیدا کنند. دندانپزشکی زیبایی و اقداماتی که متخصص ارتودنسی و زیبایی دندان انجام می دهد، می تواند در آینده شخصی و اجتماعی افراد تأثیر خارق العاده ای بگذارد.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *