ارتودنسی

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند

خانمی در حال لبخند با دندان های ارتودنسی شده

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند یک درمان ثابت شده است و شما می‌توانید با این روش جذابیت را بر لبان خود بیاورید. در زیبایی لبخند عوامل مهمی تأثیرگذار هستند که دندان‌ های مرتب و منظم یکی از آن‌ ها است. اما گاهی ممکن است که به هم ریختگی دندان ها و ناهنجاری فکین موجب نارضایتی بیمار از زیبایی لبخند خود شود. وجود هرگونه اختلال مانند جلو بودن یا عقب بودن فک ها یا دندان ها، می‌تواند موجب بد جلوه کردن صورت به خصوص در زمان لبخند زدن شود. ارتودنسی یک راه حل ثابت شده برای اصلاح ناهنجاری‌ های دندان است. نتیجه به دست آمده از ارتودنسی بر زیبایی لبخند را می‌توانید به سادگی بر روی همه افرادی که تا به حال این کار را انجام داده ‌اند ببینید.

تاثیر ارتودنسی و شکل صحیح

یک لبخند زیبا چگونه با درمان ارتودنسی شکل می‌گیرد؟

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند به بخش‌های مختلفی از صورت مانند دهان، دندان و لب که از یک سری قوانین پیروی می‌کنند مربوط می‌شود. متخصص ارتودنسی با بهره گیری از قوانین و علم ارتودنسی می تواند زیبایی لبخند بیمار را دو چندان کند. نحوه قرارگیری هر کدام از آن ها تعیین می‌کند که زیبایی لبخند به چه شکل باشد. اگر از طرح لبخند خود راضی نیستید با کمک یک ارتودنتیست ماهر می‌توانید با تغییر در بخش‌ های گفته شده طرح لبخند خود را زیباتر کنید. درمان های ارتودنسی که برای زیبایی لبخند انجام می شود می تواند شامل موارد زیر باشد: 

 • یکی از این موارد مربوط به دندان‌ های بخش بالا می‌شود که با جلو بودن خود موجب بالا قرار گرفتن لب ‌ها شده و فرم دهان و خنده را با مشکل زیبایی روبه‌ رو می کند. به این حالت در اصطلاح اوربایت می‌گویند. ارتودنتیست با تشخیص علت اوربایت روش درمان ارتودنسی مناسب را انتخاب می کند.
 • از دیگر ناهنجاری ها که می‌توانید آن را برطرف کنید کج و ناصاف بودن دندان‌ها است که در خیلی از مواقع با فشردگی همراه هستند. این به هم ریختگی دندان ها با ارتودنسی ثابت درمان می شود.
 • تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند با تغییر در نحوه قرارگیری دندان ‌ها و هماهنگی استخوان فک شروع می‌شود. همین موضوع می‌تواند به تنهایی نتیجه ارتودنسی بر زیبایی لبخند را نشان دهد. البته لازم به ذکر است که درمان ارتودنسی در هر سنی می تواند برای بیماران کارآمد باشد.
 • درمان ارتوپدیک یا فانکشنال نوع دیگری از درمان ارتودنسی است که برای بیماران قبل از بلوغ انجام می‌شود. با این روش درمان، تغییراتی در استخوان‌های فک صورت می‌گیرد و می توان فکین را در مسیر دلخواه بر اساس نوع ناهنجاری تغییر داد و لبخند دلخواه برای بیمار ایجاد می‌شود.

آیا تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند محدودیت سنی دارد؟

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند را در همه سنین می‌توان برای خود ساخت اما سنین پایین، بهترین زمان برای انجام این درمان است. البته در هر موقعی که احساس کردید لبخند شما دچار ایراد شده است می‌توانید برای انجام ارتودنسی اقدام کنید. بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی قبل از بلوغ است. همچنین بهترین سن برای مراجعه به متخصص ارتودنسی و معاینه وضعیت قرارگیری دندان ها و فکین در سن 8 سالگی می باشد.

 ارتودنسی زیبایی لبخند، جوانی را برای شما به همراه دارد

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند را می‌توانید همراه با جوانی به چهره و لبخند خود اضافه کنید. با انجام درمان ارتودنسی تغییر بسیار بزرگی را در چهره و لبخند خود مشاهده خواهید کرد که موجب جوان تر شدن چهره شما خواهد شد.

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند موجب جذابیت در چهره شما می‌شود. این امکان به شکلی رخ می‌دهد که شما از نتیجه کار راضی باشید. به همین دلیل اگر احساس می‌کنید که از زیبایی لبخند خود راضی نیستید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کرده و برای انجام درمان ارتودنسی اقدام کنید.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

8 دیدگاه برای “تاثیر ارتودنسی بر زیبایی لبخند

 1. Avatar مهربانو گفت:

  با سلام
  خانمی هستم سی سه ساله که دندان های فک بالا فاصله دار و کمی رو به جلو هست بهترین راه درمان چیست ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان های بالا شما پرکردگی، پریدگی ندارند و سالم هستند فقط بینشان فاصله دارد. بهترین و مناسب ترین راه، درمان ارتودنسی ثابت است.

 2. Avatar مهناز مقدم گفت:

  آقای دکتر شما برای طرح لبخند هم درمان انجام می دهید یا فقط ناهنجاری دندانی کار انجام میدید؟ متشکرم از پاسخگویی شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح لبخند هم انجام می شود. مطب پذیرای شماست. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar پریسا ایرایی گفت:

  آقای دکتر سلام. آیا درمان ارتودنسی بر خط لبخند هم تاثیرگذار است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. زیبایی لبخند شما با تغییر در اموری نظیر سفید کردن دندان، لمینت کردن، روکش‌گذاری، ارتودنسی، از بین بردن فاصله‌ی دندانی، برطرف کردن کوتاهی تاج دندان‌ها و غیره است . یک متخصص ارتودنسی با تجربه و برجسته با هنر و مهارت خاص می تواند تشخیص دهد که انجام کدامیک از این موارد روی چهره و زیبایی لبخند شما تاثیر گذار است.

 4. Avatar زیبا همراهی گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان. آیا درمان ارتودنسی بر زیبایی چهره و لبخند من می تواند تاثیر داشته باشد؟من در آینده تصمیم دارم در رشته تئاتر تحصیل کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بهترین زمان مناسب در سن 7 سالگی است که باید به متخصص ارتودنسی مراجعه شود. اگر درمان ارتودنسی توسط یک متخصص برجسته و ماهر انجام گیرد علاوه بر زیبایی لبخند در چهره شخص باعث تقارن و هماهنگی چهره و صورت شخص هم می شود. لبخند زیبا باعث می شود که شخص در حرفه و شغلی هم که دارد موفق تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *