اطلاعات عمومی دندانپزشکی

اثر دندانها در زیبایی صورت

اثر دندانها در زیبایی صورت

تاثیر مرتب کردن دندان ها در زیبایی صورت می تواند موثرتر از تزریق ژل و بوتاکس باشد. جالب است بدانید داشتن لبخند زیبا و جذاب به عنوان یک روش ضد پیری و جایگزینی برای عمل جراحی پلاستیک روشی شناخته شده است. دندان و زیبایی صورت دو عامل وابسته به یکدیگر می باشند و در صورتیکه فرد دندان هایی نامرتب و بد رنگ داشته باشد به طور کلی هارمونی چهره او را بر هم خواهد ریخت. هدف اصلی در دندانپزشکی بخصوص دندانپزشکی زیبایی کمک به ایجاد هماهنگی در چهره و جوان سازی به صورتی کاملا طبیعی می باشد.

اثر دندانها در زیبایی صورتتاثیر ساختار کلی دندان ها در پیری

باید دانست پوست در طول زمان، الاستین و کلاژن خود را از دست می دهد و این امر باعث ایجاد چین خوردگی و ظهور یک پوست تکه تکه به علت از دست دادن چربی های گونه خواهد شد. با افزایش سن دندان ها تغییر می کنند، می افتند و به طرز شگفت آوری نبود دندان فرم صورت را بسیار تغییر می دهد. اینجا به راحتی می توان به دندان و زیبایی صورت به عنوان دو عامل جدایی ناپذیر نگاه کرد. اگر حمایت و حضور دندان ها نباشد در واقع منجر به فروپاشی زیبایی صورت خواهد شد.

تاثیر ساختار کلی دندان ها در پیری

تغییر موقعیت دندان ها به موقعیتی مطلوب تر حتی سبب می شود که حمایت مورد نیاز از لب ها نیز فراهم گردد. به این ترتیب دندان ها به عنوان پایه ای برای زیبایی و استواری سایر اعضای چهره کاربرد دارد.

تأثیر دندانپزشکی زیبایی بر زیبایی صورت

تقریبا هدف کلی دندانپزشکی زیبایی بازگرداندن تعادل به چهره افراد است. برای مثال یک متخصص ارتودنسی هنگامی که با بیمار خود ملاقات می کند به دقت تمام عناصر صورت وی را بررسی خواهد کرد. در واقع تمرکز ارتودنتیست بر این است که چگونه می تواند هماهنگی های لازم برای رسیدن بیمار به طبیعی ترین طرح لبخند را انجام دهد.

تأثیر دندانپزشکی زیبایی بر زیبایی صورت

این به این معنی است که یک دندانپزشک زیبایی همه ویژگی ها را در نظر می گیرد: شکل صورت، رنگ دندان، اندازه دندان، انحراف آن ها، سن بیمار و غیره. تمامی این فاکتور ها با هم و در کنار هم، به چگونگی ترتیب دهی دندان ها و رسیدن به یک تعادل کلی کمک خواهد کرد. این فرآیند با راهکارهای مختلف ارتودنسی و دندانپزشکی زیبایی برای مقابله با افزایش سن، جلوگیری از سایش دندان ها و تغییر رنگ آن ها و داشتن یک صورت و طرح لبخند زیبا قابل اجرا می باشد.

طراحی دندان و زیبایی صورت با چه راهکار هایی قابل اجراست؟

شاید در گذشته تنها یک یا دو روش سنتی در طراحی لبخند افراد دخالت داشته است اما خوشبختانه امروزه در دندانپزشکی زیبایی ما شاهد این امر هستیم که برای طراحی دندان و زیبایی صورت می توان از ترفندهای مختلف و حیرت انگیزی استفاده نمود.
برخی از بیماران خواستار این هستند که در طراحی دندان و زیبایی صورت آن ها تنها روی ایجاد دندان های کاملا متقارن تمرکز شود. این ممکن است برای هر بیمار مناسب نباشد و در واقع می تواند اثرات نامطلوب داشته باشد. در واقع یک ارتودنتیست پس از ارزیابی کامل صورت و یک مدلسازی از لبخند وی، ابتدا به صحت و سلامت دهان و دندان اهمیت می دهد. سپس با برطرف کردن ناهنجاری های دهان و دندان و فک و بازگرداندن آنها به موقعیت استاندارد نه تنها سلامت بلکه طرح لبخندی زیبا و چهره ای زیبا نیز به بیمار هدیه می دهد.
در گام بعدی او تمامی هنر و تجربه خود را برای ترمیم دندان ها و ایجاد یک طرح لبخند زیبا در صورت به کار خواهد گرفت. طراحی دندان و زیبایی صورت با روش هایی مانند روکش کردن، ارتودنسی، سفید کردن دندان، پروتز دندان و بسیاری از شیوه های دیگر امکان پذیر است که حس اعتماد بنفس بالایی را در افراد به وجود خواهد آورد.

متخصص ارتودنسی برای زیبایی صورت چه می کند؟

یک ارتودنتیست پس از بررسی وضعیت بیمار و شناسایی و تشخیص ناهنجاری های دهان دندان و فک بیمار شروع به درمان های معجزه گر ارتودنسی می کند. چند دسته از روش های درمان ارتودنسی بدین شرح است:
اصلاح خط میانی صورت
اصلاح فکین با کمک دستگاه های ثابت و یا متحرک ارتودنسی
اصلاح دندان های جلو زده یا عقب رفته
ترمیم و اصلاح دندان و ریشه دندان
ترمیم و اصلاح لثه های آسیب دیده یا ناهنجار
درمان و اصلاح شکاف کام و لب یا به اصطلاح لب شکری
درمان شلوغی دندان ها با ارتودنسی و یا در صورت نیاز با کمک روش تکمیلی کشیدن دندان ها
درمان و اصلاح فاصله بین دندان ها، درمان بیمارانی که دندان های میسینگ یا غایب دارند
و غیره

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *