پرسش های متداول

پرسش و پاسخ ایمپلنت

frequent asked questions about implant

1-هزینه ایمپلنت چگونه برآورد می شود و آیا بیمه ها هزینه ایمپلنت دندان را تقبل می کنند؟

بسته به این که چه تعداد ایمپلنت نیاز داشته باشید و جنس و مواد مصرفی ایمپلنت چه باشد و مربوط به چه کارخانه ای باشد هزینه ایمپلنت دندانی متفاوت خواهد بود. همچنین برخی از بیماران قبل از کاشت دندان با ایمپلنت نیاز به یک سری درمان های اولیه دارند. این درمان های می تواند شامل درمان لثه و حتی استخوان فک باشد. بنابراین بعد از معاینه بیمار می توان هزینه ایمپلنت دندانی را تخمین زد. معمولا بیمه ها هزینه درمان های زیبایی دندان را تقبل نمی کنند. همچنین نوع قرارداد شما با بیمه در بازپرداخت هزینه ایمپلنت دندانی تاثیرگذار خواهد بود. دقت کنید که ایمپلنت های ارزان قیمت ممکن است در سال های اولیه موفق عمل کنند اما در طولانی مدت ضعف این نوع ایمپلنت های دندانی آشکار خواهد شد. از سوی دیگر زمان مراجعه بیمار با توجه به تورم موجود در رابطه با ایمپلنت خریداری شده در هزینه نهایی ایمپلنت تاثیر دارد

2-آیا می توان دندان مصنوعی را به ایمپلنت دندانی تبدیل کرد؟

در برخی مواقع می توان از ایمپلنت و دندان مصنوعی همزمان استفاده کرد تا دندان مصنوعی بهتر در جای خود قرار بگیرد. در این مواقع متخصص دندانپزشکی چند دندان را با ایمپلنت جایگزین می کند. سپس بر روی ان  دندان مصنوعی قرار می گیرد

3-آیا می توان ایمپلنت دندانی را حرکت داد؟

ایمپلنت های دندانی به کمک ابزاری فلزی به نام اسکرو به استخوان فک پیوند داده می شوند. بنابراین ایمپلنت را نمی توان تکان داد. به همین دلیل ایمپلنت ها بسیار شبیه به دندان طبیعی می باشند و دردسرهای دندان های مصنوعی متحرک را ندارند.

4-چه کسانی کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان می باشند؟

تمام افرادی که یک یا چند دندان و حتی تمام دندان های خود را از دست داده اند کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان با ایمپلنت می باشند. همچنین دندانپزشک متخصص قبل از اقدام به کاشت دندان با این روش از سلامت لثه ها و فک مطمئن می شود. در صورتی که متقاضی کاشت دندان دچار یکی از بیماری های لثه و یا تحلیل استخوان فک باشد دندانپزشک متخصص اقدام به درمان های اولیه نموده و سپس کار کاشت دندان را آغاز می کند.

5-چرا جایگزین کردن دندان از دست رفته با ایمپلنت نسبت به دیگر روش ها ارجح است؟

بیمارانی که دندان طبیعی خود را از دست می دهند به مرور زمان دچار تحلیل استخوان فک و لثه می شوند. ایمپلنت دندانی یک روش مطمئن برای جلوگیری از تحلیل فک و لثه می باشد. به علاوه اگر نکات بهداشتی را رعایت کنید و از ایمپلنت دندانی به خوبی مراقبت کنید می توانید آنها را مادام العمر داشته باشید. به علاوه ایمپلنت های دندانی بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسند. همچنین به طور ثابت در جای خود باقی می مانند و بر خلاف دندان های مصنوعی متحرک نیستند.

6-استفاده همزمان پروتز و ایمپلنت دندانی چه مزیتی دارد؟

در برخی موارد بیماران تعداد زیادی و یا همه دندان های خود را از دست می دهند. گاهی بیمار قادر نیست تمام دندان ها را با ایمپلنت دندانی چایگزین کند. به این دسته از بیماران توصیه می شود که حداقل 2 تا 4 دندان را با روش ایمپلنت جایگزین کنند. در این صورت ثبات پروتز دندانی متحرک آنها در دهان بیشتر خواهد شد. به علاوه مزاحمت و تحرک کمتری را نشان خواهد داد.

7-چه کسانی نمی توانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟

برخی از بیماران که تحت کورتون درمانی و شیمی درمانی می باشند کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان با این روش نمی باشند. همچنین افرادی که از پوکی استخوان رنج می برند و تحت درمان های مربوط به پوکی استخوان می باشند و افرادی که دچار کمبود کلسیم می باشند کاندیدای مناسب ایمپلنت نمی باشند. زیرا امکان موفقیت کاشت دندان برای این دسته از بیماران پایین است. ریسک کاشت دندان برای این بیماران بسیار بالا می باشد.

8-آیا افراد سیگاری می توانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟

کاشت دندان با ایمپلنت دندانی برای افراد سیگاری بلامانع است. اما نکته مهم درباره این گروه از کاندیداهای ایمپلنت دندان این است که باید نکات بهداشتی را بیشتر از سایرین رعایت کنند. همچنین این نکته را به یاد داشته باشند که کشیدن سیگار روند پیوند ایمپلنت به استخوان فک را کند می کند. توصیه می شود تا پایان دوره کاشت دندان با ایمپلنت سیگار کشیدن را ترک کنند و از ویتامین ها و مواد مغذی بیشتری استفاده کنند.

9-آیا افرادی که دندان قروچه دارند می توانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟

باید هرگونه بیماری دهان و دندان و دندان قروچه قبل از کاشت ایمپلنت درمان شود. افرادی که دچار بیماری دندان قروچه می باشند طی مدت زمان کوتاهی به ایمپلنت ها آسیب می زنند. بنابراین قبل از اقدام به درمان ایمپلنت باید از روش های دارو درمانی و یا اسپلینت های دهانی استفاده کنند. فشارهای مکرری که در هنگام دندان قروچه به ایمپلنت وارد می شود عمر ایمپلنت را کاهش داده و در نهایت منجر به عدم موفقیت درمان ایمپلنت می شود.

10-آیا استفاده از ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

استفاده از ایمپلنت های دندانی محدودیت سنی ندارد. تنها موردی که دندانپزشک برای کاشت دندان در نظر می گیرد سلامت استخوان فک و لثه ها می باشد. متقاضیانی که داری استخوان فک سالم و لثه های سالم می باشند کاندیداهای مناسب کاشت دندان با ایمپلنت می باشند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

110 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ ایمپلنت

 1. Avatar فرانک مقدسی گفت:

  سلام. من 50 سالمه دندان 6 را دندانپزشک برایم کشید ولی نمیدانم جرا پایه ایمپلنت را کار نگذاشت؟ دوباره مراحل چراحی را باید یکبار دیگه طی کنم. علتش چی میتونه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در صورتی که ریشه دندان عفونت داشته باشد پایه ایمپلنت گذاشته نمی شود. باید مدتی آنتی بیوتیک میل نمایید. سپس بعد از سه ماه برای گذاشتن پایه ایمپلنت به چراح فک و صورت مراجعه کنید.

 2. Avatar گل رز گفت:

  سلام دکتر
  آیا ایمپلنت عفونت میکنه ؟من میخوام ایمپلنت کنم ولی بعضیا میگن عفونت میکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر ایمپلنت دندانی توسط متخصص و درست انجام گردد مشکلی نخواهید داشت.

  2. Avatar مونا گفت:

   سلام. جناب دکتر جمیلیان. آیا شما ایمپلنت را تایید می کنید؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. بهترین گزینه برای جایگزین دندان ایمپلنت دندانی است. به متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید.

 3. Avatar وحیدبهرامی گفت:

  .وقتی به یه مطب میرم چجوری بفهمم ایمپلنتش اصلیه یا تقلبی؟؟یا پودراستخوانش اصلیه یا تقلبی؟؟میشه راهنمایی کنید….ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یک متخصص خوب و قابل اعتماد پیدا نمایید. با توجه به سوابق متخصص می توانید به او اطمینان کنید. زمانی که شما درخواست کنید متخصص باید مشخصات ایمپلنت مورد استفاده را به شما بگویند.

 4. Avatar رضا گفت:

  سلام دکتر من دیروز ایمپلتت کردم ولی خیلی کم از دندونای بغل ایمپلنت رو ساییدن نمیدونم چرا همش میترسم اوناییرو که ساییده خراب شن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. دندان مجاور، دندانی که ایمپلنت شده را نباید تراشیده شود. بهتر است علت اینکار را از متخصص معالج خود بخواهید.

 5. Avatar رضا گفت:

  سلام. آقای دکتر ایمپلنت کدوم کشور بهتر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه به سن، کیفیت استخوان فک شماره دندان میزان رعایت بهداشت انتخاب نوع ایمپلنت دندانی برای هر فرد متفاوت است.

 6. Avatar آریا گفت:

  سلام متاسفانه دندان نیش من برآمدگی دارد از نوع شدید
  39 سال دارم و اینکه دارم از کشور خارج میشم طول درمان نمیتونم زیر نظر پزشک باشم
  آیا ایمپلنت میتونه راه جایگزینی برای ارتدونسی باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای تشخیص درمان توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar مهرناز گفت:

  سلام وقت بخیر همسرم یک ماه پیش ایمپلنت کرد دندان ۵ و ۷ اهل دود نیس و بسیار مراقبت میکرد دهان شویه مسواک آب نمک…اما دیروز پیچ ایمپلنت (ایبانمنت)اگر درست گفته باشم.در امد دکتر گفت عادیه ۳ ماه دیگه نزدیک کاشت روکش بیا دوباره جراحی کنم بذارم.الان درد نداره اما گاهی زیر فکش تیر میکشه.خیلی استرس داره همسرم میگه نکنه پیوند پس بزنه.و جون نزدیک عید نمتونه جایی دیگه دکتر بره.به نظر شما در امدن پیچ و این تیرکشیدن ها عادیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور طبیعی نباید پایه ایمپلنت از فک خارج شود. این را حتما باید متخصص جراح فک و صورت معاینه کند. اگر پایه ایمپلنت درست گذاشته شده باشد ایمپلنت بیرون نمیاد.

 8. Avatar دانیال گفت:

  سلام دکتر
  دو روز پیش پیش متخصص ایمپلنت رفتم و دندان 6 پایینم رو که 7 ماه پیش کشیده بودمش برام ایمپلنت فلپ لس کردن. ولی پیچ هیلینگ وسط در وسط نیست و یکم به سمت زبان انحراف داره. میخوام بدونم این انحراف جزئی مشکلی ایجاد نمیکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید پایه ایمپلنت دندان با ریشه دندان های مجاور بصورت موازی قرار بگیرد. اگر انحراف به سمت زبان داشته باشد درست نیست. مگر در حالت خاص که رادیوگرافی تعیین می کند.

 9. Avatar آرمیتا گفت:

  من میخواستم دندان پایین جلوییمو ایمپلنت کنم اما فضاش اندازه یه دندان معمولی نیس و کوچیکتره نمیدونم قابل ایمپلنت هس یانه یا درمان دیگ ای داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط متخصص معاینه شود سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود. اگر فضا کم باشد با درمان ارتودنسی می توان فضا برای انجام ایمپلنت دندان بازکرد.

 10. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر
  من دندون ۵ بالا رو ایمپلنت کردم ، ۸ ماه گذشته . از اون موقع تا حالا روی گونه ام یک تورمی هست که نمیدونم از چیه دکترم هم عکس گرفته و میگه ایمپلنت مشکلی نداره . یک نقصی افتاده به صورتم میشه کمکم کنید ، چیکار کنم مشکل از چیه؟ ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان انجام شود تا تشخیص مناسب برای درمان انجام پذیرد.

 11. Avatar طاهره گفت:

  سلام‌ من‌ روکش‌ یا‌ همون‌ تاج‌ اینپلنتمو‌ حدود‌ یک‌ ماه‌ پیش‌ گذاشتم‌ ولی‌ الان‌ دندانهای‌ جفتیش‌ یعنی‌ نیش‌ و‌ کنار نیش‌ به‌ شدت فشرده‌ شدن‌ و‌ الا‌ن‌ احساس‌ میکنم‌ لق‌ شدن‌ باید‌ چه‌ کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنظر می رسد که ایمپلنت مناسب نبوده است. باید معاینه انجام شود. بهتر است به متخصص معالج برای معاینه مراجعه کنید.

 12. Avatar مهدخت گفت:

  با سلام
  آقای دکتر بهترین درمان در صورت کشیدن دندان چی هست. جای دندان کشیده را باید چگونه پر کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین انتخاب برای جایگزین کردن دندان کشیده شده انجام ایمپلنت هست. به یک متخصص پروتز باتجربه مراجعه کنید.

 13. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر آیا ایمپلنت هم پوسیده و خالی میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، ایمپلنت از جنس فلز است پوسیده نمی شود. ولی باید رعایت بهداشت را مانند دندان اصلی برای ایمپلنت دندان هم انجام داد. مراجعه به این لینک ایمپلنت دندانی

 14. Avatar سعید گفت:

  سلام خسته نباشید : دندان6فک بالا چپ20سال قبل کشیده شده و جای آن خالی است آیامیشود آن را ایمپلنت کرد.اکنون 50ساله هستم.
  با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید لثه و فک شما توسط متخصص بررسی شود اگر از لحاظ فک مشکلی نداشته باشید امکان انجام ایمپلنت دندان برایتان وجود دارد.

 15. Avatar آرزو گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر جمیلیان
  آقای دکتر بنده سال 92 یکی از دندان هایم را معالجه ریشه کردم، حدود یک ماه پیش لثه ام ابسه کرد و مراجه کردم دندانپزشکی، تشخیص داده شد که باید ایمپلنت انجام دهم. با مصرف انتی بیوتیک آبسه برطرف شد. بنده قصد بارداری دارم. آقای دکتر با توجه به طولانی بودن دوره درمان ایمپلنت، می توانم ایمپلنت را به بعد از زایمان موکول کنم؟
  سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید به متخصص پروتز خوب و باتجربه مراجعه کنید. تا پس معاینه محل دندان متخصص تشخیص دهند که شرایط گذاشتن ایمپلنت را دارید یا خیر؟

 16. Avatar پریسا گفت:

  سلام‌وقت بخیر اقای دکتر آیا قبل از گذاشتن ایمپلنت باید جراحی دیگری انجام داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید ایمپلنت در یک سالم و قوی قرار داده شود. افراد به دلایل متعدد ممکن است مبتلا به تحلیل استخوان شوند و بستر باقیمانده در حدی شود که قابلیت قرار دهی ایمپلنت نداشته باشد، بنابراین قبل از قرار دهی ایمپلنت باید جراحی های بازسازی انجام شود که شامل انواع متفاوت بسته به شرایط می باشد.

 17. Avatar پریسا گفت:

  با سلام آیا میشود زمانیکه دندان را کشید در همان جلسه ایمپلنت کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، اما این تصمیم گیری به عوامل متعددی مثل وضعیت لثه و استخوان فک بستگی دارد و بهتر است تصمیم گیری ایمپلنت برای همون جلسه به متخصص سپرده شود.

  2. Avatar بی نیاز گفت:

   با سلام وخسته نباشیدو ممنون از سایت بی نظیرتون
   دندان جلویی فک بالای من چند سال پیش ضربه دیده والان تغییر رنگ پیدا کرده وبه شکل زرد دراومده که با بقیه دندانهام رنگش متفاوت هست دچار آبسه هم هست عکس دندان گرفتم دندانپزشک به من گفتن باید عصب کشی بشه،سوالم اینه آیا این تغییر رنگ قابل برگشت هست چون عصب کشی هم ممکنه رنگ دندان رو تیره تر کنه شماچه روشی را پیشنهاد می دهید؟بعضی بیلچینگ وبعضی کامپوزیت را بهم پیشنهاد دادن ،کدوم بهتر هست و آیا با بیلچینگ رنگ دندان ضربه دیده همرنگ بقیه دندانهام میشه و اینکه ماندگاری دارد یا دوباره زرد میشه،ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید دندان جلویی شما عصب کشی و درمان ریشه انجام شود. سپس دندان با ماده همرنگ دندان یا کامپوزیت پر گردد. دندان بلیچینگ شده از لحاظ رنگ با بقیه دندان های طبیعی شما متفاوت است. بهر حال کامپوزیت یک ماده اضافی است که روی دندان شما قرار می گیرد و برای جلوگیری از شکستگی و پریدگی آن باید مراقبت کنید.

 18. Avatar ایمان گفت:

  با سلام آقای دکتر درمان ایمپلنت چه مدت طول می کشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بستگی به شرایط بیماردارد، ناحیه ی که ایمپلنت دندانی قرار دارد، کیفیت و میزان استخوان لثه و … حداقل سه ماه می باشد.

 19. Avatar سمیه مبارکی فرد گفت:

  با سلام و آرزوی سلامتی برای شما دکتر عزیز.
  عارضم خدمتتون حدود چهارماه پیش به دلیل لق بودن یکی از دندونهام به دندانپزشک مراجعه کردم و بعد از عکسبرداری از فکم مشخص شد هم عفونت لثه دارم و دندونم هم ریشش کاملا بالا اومده. یکی از دکترهایی که مراجعه کردم گفتن بهتره چهارتا دندون نیش پایینم و بکنم و با دو پایه ایمپلنت کنم ولی یک دکتر دیگه گفت اول پودر استخوان میکاریم اگر نشد برات ایمپلنت میکنیم. الان با وجود اینکه همون موقع برام جرم گیری کامل با سه تا آمپول بی حسی کردن ولی اون دندونی که بیشتر لقه جرم شدید تری داره و لثه هام هم دارن درگیر عفونت میشن و آبسه میکنن. تو این وضعیت کرونا باید چکارکنم و اگر بخوام چهارتا دندون نیش پایینم رو با دو تا پایه ایمپلنت کنم فکر میکنید حدود چقدر برام هزینه بر می داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar پرنسا گفت:

    سلام‌وقت بخیر اقای دکتر من میخام ایمپلنت انجام بدم اما تحلیل شدی لثه دارم و جراحی لثه انجام دادم میخام بدونم چند درصد امکان داره که نتونم‌ایمپلنت بزارم ک در مورد ایمپلنت icx میخام بدونم خوبه دکتر میخاد از این برند استفاده کنه ممنون میشم تو اولین فرصت جوابم بدید خیلی عجله دارم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید لثه و محل دندان شما توسط متخصص معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. بدون معاینه و در فضای مجازی امکان اظهار نظر وجود ندارد.

 20. Avatar حسن جوادی گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر
  چهارتا از دندونامو روکش کردم یه کمی ایراد داره چکار کنم روکشو در بیارم
  دکترم میگه باید ضربه بهش بزنم منم قبول نکردم آیا راه دیگی هست ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ا سلام. باید روکش دندان برداشته شود و تعویض گردد به یک متخصص باتجربه مراجعه نمایید.

 21. Avatar malek shokri گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر
  چهارتا از دندونامو روکش کردم یه کمی ایراد داره چکار کنم روکشو در بیارم
  دکترم میگه باید ضربه بهش بزنم منم قبول نکردم آیا راه دیگی هست ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش برداشته شود و تعویض گردد به یک متخصص باتجربه مراجعه نمایید.

 22. Avatar مجید گفت:

  سلام آقای دکتر
  من سال ۹۲اقدام به ایمپلنت کردم ولی پایه ها رو که گذاشتم درگیر یه سری مشکلات و افسردگی شدم و کلا دیگه دنبالش نکردم یعنی رو کش کردن ایمپلنت ها رو انجام ندادم چون شدیدا استخوان اطرافشان هست
  الان چیکار کنم آیا میشه با جراحی پایه های ایمپلنتا رو در آورد چون به فک جوش خوردن و از مسیر خودشون هم خیلی منحرف شدن؟ ، یا میشه با روشی همین ها رو صاف کرد و روکش گذاشت؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 23. Avatar امین گفت:

  درود فراوان خدمت جناب دکتر جمیلیان
  من قصد دارم ارتودنسی انجام دهم 22 سالمه و یک دندانم هم باید ایمپلنت بشه حالا چیکار کنم. کدوم را ابتدا شروع کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. تا حضوری در مورد انجام ارتودنسی و ایمپلنت راهنمایی شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. Avatar آرا گفت:

  سلام من یه دندان عقل دارم که باید جراحی بشه و آسیاب های کناری هم باید ایمپلنت بشه میخواستم بدونم اول بهتره دندان عقل کشیده بشه بعد ایمپلنت یا اینکه اول ایمپلنت کنم بعد چون بعد از جراحی استخوان فک تحلیل میشه برای این پرسیدم. در وضعیت فعلی استخوان فک به زور جوابگو ایمپلنت هست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است دندان عقل را نکشید اگر دندان آسیای پوسیده دارید بکشید. با کمک ارتودنسی می توان دندان عقل را بجای دندان آسیا آورد. تا جای که می شود باید از ایمپلنت که یک جسم خارجی هست دوری کرد.

 25. Avatar آرمین گفت:

  سلام خسته نباشید من مادرم دیروز کار ایمپلنتش تموم شد ولی از وقتی که خونه اومده احساس میکنه که یه چیزی بین اون دندون اصلی و اون دندون فرعیش گیر کرده و وقتی که چیزی میخوره احساس درد رو تو اون ناحیه حس میکنه و حتی نخ دندون هم به سختی از اون قسمت رد میشه به نظر شما این طبیعی هست؟
  بعد لثه اون قسمتی که دندون گذاشته یه مقدار بالا رفته به نظر شما به حالت اولش بر میگرده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جهت معاینه کلینیکی به دندانپزشک معالج مراجعه شود. تا یکی ، دو روز اول بعد از ایمپلنت درد طبیعیه ولی بیشتر نه.

 26. Avatar رضا گفت:

  دکتر سلام.۶ ماه پیش رفتم واسه عصب کشی دندونم.متاسفانه به خاطر نداشتن تخصص کافی دکتر ندونم از بین رفت و کانالاش باز شد از هم.ولی دندونم رو نکشیدم هنوز هسش.یه دوماهی میشه عفونت کرده .متاسفانه وقت نکردم برم واسه ایمپلنت.با توجه به این شرایط که گفتم امکان داره استخوان فکم تحلیل رفته باشه؟دندون شیش بالا هسش.به نظرتون این دندون شیش به غیر از ایمپلنت هزینه دیگه ای هم داره مثلا لیفت سینوس ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام.باید معاینه کلینیگی انجام شد و رادیوگرافی تهیه شود. بعد می توان اظهار نظر کرد.

  2. Avatar سهیل منیری گفت:

   با سلام و احترام
   آقای دکتر دندان ایمپلنت شده را می توان ارتودنسی کرد؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. خیر ، دندانی که ایمپلنت شده باشد امکان درمان ارتودنسی وجود ندارد.

 27. Avatar داود ولی زاده گفت:

  سلام. آقای دکتر یکی دو ماه پیش خانم دکتری ۱۶ تا پایه ایمپلنت برای من کاشه است که به من گفته از برند زیمر آمریکا استفاده کرده (هر ایمپلنت سه میلیون پانصد هزارتومان)اما بنده با توجه به شرایطی احساس کردم که ایمپلنتها تقلبی هست و آمریکایی نیست آیا راهکاری وجود داره که بشه تشخیص داد که نوع ایمپلنتها چیست خیلی نگران هستم آقای دکتر لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در این خصوص با دندانپزشک معالجتون مشورت کنید.

 28. Avatar الی گفت:

  سلام ، دندان 6 را باید ایمپلنت کنم آیا اول ایمپلنت باید انجام شود یا ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه کلینیکی انجام گیرد و حضورا راهنمایی خواهید شد.

 29. Avatar زهرا گفت:

  سلام،جناب آقای دکتر جمیلیان و ارادت. بنده دندانهای نامرتبی دارم. قصد دارم برای ارتودنسی اقدام کنم . یکی از دندانهایم را هم باید ایمپلنت بزارم خواستم بدونم ابتدا ایمپلنت بزارم بعد برای ارتودنسی اقدام کنم یا بالعکس. ممنون از پاسخ شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است که ابتدا ارتودنسی انجام شود سپس اقدام به گذاشتن ایمپلنت شود. چون وقتی که ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد با بافت استخوانی فک پیوند برقرار می کند و دیگر دندان جابجا نخواهد شد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک نقش ایمپلنت در ارتودنسی

 30. Avatar شایان گفت:

  سلام امروز ایمپلنت کردم، دندانپزشکم دندانم را تکه تکه کرد و بلافاصله پایه را کاشت، آیا اینکار اشکال داره؟ چرا دندان را به این شکل تکه تکه کردن درآورد؟ استرس دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در خصوص نحوه در آوردن دندان باید از متخصص معالجتون می پرسیدین ولیکن ایشون بلافاصله بعد از کشیدن پایه را گذاشته که کار درستی انجام شده.

 31. Avatar فاطمه گفت:

  سلام و عرض ادب من یک‌بار جراحی لثه کردم‌و مدام‌لثه هام عفونت میکنه ولی می خوام‌ایمپلنت کنم .برای هفت تا از دندونام ایا ایمپلنت جواب میده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید معاینه کلینیکی انجام شود . تا پاسخ درست داده شود.

 32. Avatar sajedeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکترمن حدودسه ماهه ارتودنسی فک بالام روانجام دادم
  الان حدودیک هفته است که حس میکنم فکم کج شده. دندون های سمت راست ازدندون های سمت چپم بالاتره.علتش چی میتونه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام شما باید علت را از متخصص ارتودنسی معالجتون جویا باشید. من که شرایط قبل و فعلی دندانهای شما را نمیدانم و نمیتوانم در این خصوص اظهار نظر کنم.

 33. Avatar آرا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  فک بالا کامل ایمپلنت گذاشتم دندان های نیش کاملا صاف و گرد هستش و خیلی زشت شده اما دکتر میگن همین خوبه نمیشه ایمپلنت رو تراشید. خب اینطوری که استاندارد نیست پیشنهاد شما چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام دندان شما باید معاینه شود تا بتوان در مورد مشکل تان اظهار نظر کرد.

 34. Avatar حافظه گفت:

  سلام من یکی از دندونای جلوم رو ایمپلنت کردم وامروز دندون رو ایمپلنت قرارگرفت ولی فکر میکنم بین دندون تازم بادندون طبیعیم فاصله هست حالا امکان داره اون فاصله رفع بششه چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام نه امکان ندارد.دندانها فقط توسط ارتودنسی می توانند جابجا شوند.

 35. Avatar مریم گفت:

  با سلام و احترام
  آقای دکتر من ریشه یکی از دندانهام از بین رفتند البته نه بصورت کامل میشه گفت 80 درصدش از بین رفته و از ایمپلنت هم خوشم نمیاد( سنم زیر 30 هستش و به نظر خودم برام ایمپلنت زوده) برای باز سازی ریشه دندان راه حلی وجود داره چون یکی از مقالات شما خوندم که بازسازی ریشه دندان امکان پذیره هستش اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید؟با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر ریشه سالم باشد می توان از ان استفاده کرد و بر روی ان تاج ساخت . ولی یک راه دیگر هم هست و ان این است که اگر ریشه سالم نیست و راهی جز کشیده شدن ندارد می توان ریشه را کشید و با ارتودنسی فضا را بست. البته در این مورد بیمار باید معاینه شود.

   1. Avatar حسین ل گفت:

    با عرض سلام و وقت بخیر
    بخش نسبتا کوچکی از دیواره دندان ۵ بالای فکم(که قبلا عصب کشی و پر شده بود) تا ۲-۳ میلیمتر پایینتر از لثه شکسته و جدا شده( و بهم گفتند باید دندانت را بکشی!
    آیا حقیقتا هیچ راهی برای ترمیم این مورد در علم دندانپزشکی وجود ندارد؟!

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام .اگر شکستگی تا ریشه رفته باشد و شکستگی در ناحیه ریشه وجود داشته باشد نمی توان کاری کرد باید دندان را کشید و ایمپلنت انجام گردد. . اگر قبلا این دندان روکش شده بود در برابر فشار مقاوم بود و این اتفاق نمی افتاد.

 36. Avatar Hamid گفت:

  سلام خدمت آقای دکتر.من تقریبا ۲ سال و نیم پیش ارتودنسی ثابت کردم دندونامو.
  به شدت به هم ریخته و ریز بودن دندونام.
  بعد از دو سال که ارتودنسیم تموم شد دندونام کاملا ردیف شدن ولی یکی از دندانهای بالا قسمت جلو دوباره داره به حالت قبلیش برمیگرده
  الان به نظرتون چیکار باید بکنم؟
  فک بالا و پایینمم فاصله داره
  4 ماه دیگه میرم تو 18 سال.

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه ارتودنسی رایگان بگیرید تا علت عود و بازگشت درمان ارتودنسی شما بررسی شود

 37. Avatar معصومه گفت:

  سلام وقت بخیر اقای دکتر من47 سالمه و فک بالام جلوتر از فک پایینم هست اما دندونام ردیف هست مشکل لثه داشتم لثه ام اومد رو دندونم عمل لثه کردم خوب شدم 5سال پیش و بعضی اوقات تو خواب مشکل تنفسی پبدا میکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت عقب بودن فک پایین در خواب مشکل تنفسی دارید . وقتی فک پایین عقب است روی فضای حلقی می افتد و این خطرناک است حتما باید یک متخصص ارتودنسی شما را معاینه کند

  2. Avatar neyayesh گفت:

   با عرض سلام وخسته نباشید اقای دکتر جمیلیان من دندان های نامرتبی دارم و سنم ۱۵سال است و قصد دارم ارتودنسی کنم میخاستم بدونم هزینه ی ارتودنسی چقدر است

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    باسلام. بستگی به ناهنجاری دندان دارد . شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا دندنهای شما معاینه شود و حضورا راهنمایی شوید.

 38. Avatar محمد گفت:

  سلام و سپاس از پاسخگویی شما به سوالات.
  حدود سه ماه است که دندان 5 فک بالا سمت چپ را ایمپلنت کرده ام . اما متاسفانه هنوز وقتی زبانم به لثه این قسمت برخورد می کند تا نوک لبم حالت گز گز اتفاق می افتد. آیا با گذشت زمان این مشکل رفع می شود؟ چون تاکنون اصلا از میزان گز گز شدن کم نشده است. خیلی ممنون میشوم اگر پاسخ دهید. سپاس از لطفتان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از ناحیه ایمپلنت یک رادیو گرافی تهیه شود احتمالا ایمپلنت نزدیک عصب قرار دارد.

 39. Avatar hossein گفت:

  سلام درود بر شما
  ببخشید بنده تعداد زیادی از دندانهام رو از دست داده ام سنم 31 ساله در این سنو سال برام سخته که از ایمپلت استفاده کنم
  آیا امیدی به کشت دندان با استفاده از سلولهای بنیادی در یکی دو سال آینده وجود داره ؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام کشت دندان با استفاده از سلول های بنیادی در برخی دانشگاه ها انجام می شود. اگر دندان های خود را از دست داده اید بهتر است برای جایگزینی دندان ها هرچه سریعتر اقدام کنید تا دچار بیماری های لثه نشوید از دست دادن دندان ها علاوه بر این که بر ظاهر شما تاثیر منفی می گذارد عوارض گوناگونی نیز در پی دارد

   1. Avatar hossein گفت:

    ممنون دکتر بابت پاسخ
    متاسفانه بنده 2 تا از دندونامو حدود 3 سال پیش کشیدم و همچنین یک دندان از دوران بچگی و یکی دوتا هم 5-6 سال پیش همه این ها از دندانهای آسیاب و میانه بالا و پایین میباشند با توجه به سن بنده که 31 سال هستم واقعا فاجعه است دکتر .
    بنظر تون با توجه به این وضعیت بنده هنوز جای امید برای ایمپلنت هست ؟ممنون میشم جواب بدید
    ممنون

    1. Avatar دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

     قبل از هر چیز باید معاینه شوید و وضعیت لثه ها بررسی شود اگر به موقع اقدام کنید روش های درمانی گوناگونی از جمله ایپملنت می توان به شما پیشنهاد داد

     1. Avatar اعظم گفت:

      سلام آقای دکتر استفاده از ایمپلنت سن شخص تاثیر دارد؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. استفاده از ایمپلنت شرایط سنی ندارد.سلامت استخوان فک و لثه ها اهمیت بسزایی دارد.

 40. Avatar متین گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما جناب دکتر عزیز
  درمان عقب ماندگی فک پایین در 10 سالگی چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان عقب ماندگی فک پایین در سن 10 سالگی دستگاه فانکشنال است

 41. Avatar حميد گفت:

  سلام من 43 سال سن دارم واز سن 17 سالگي متوجه بيماري لثه وتحليل آن شدم كه چند دندان هم از دست دادم حالا فاصله كف لثه با دندانها زياد است بيماري لثه را كنترل ودر مان كردم براي ايمپلنت اين فاصله تحليل لثه را چطور جبران مي كنيد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای ایمپلنت حتما باید پودر استخوان برای شما گذاشته شود تا استخوان فک باز سازی شود

   1. Avatar مهسا گفت:

    عرض سلام و خسته نباشید
    اگر فکین در 10 سالگی اختلاف داشته باشند با دستگاه متحرک یا با دستگاه ثابت قابل درمان است

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. حتما برای رفع اختلاف فکین نیاز به ارتودنسی متحرک است

 42. Avatar حمید گفت:

  سلام
  من دو سال هست که ایمپلنت کردم
  حدود یک سال هست که برفک زبانم زیاد شده و روی زبانم چیزی شبیه تاول ایجاد شده
  به نظر شما به پروتز حساسیت کرده یا به فلز تیتانیوم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. وجود برفک و ضایعه سفید رنگ علامت خوبی نیست به شما توصیه می شود که به یک متخصص بیماریهای دهان و دندان مراجعه نمایید من به شما اقای دکتر ارش عزیزی را پیشنهاد می دهم تلفن مطب ایشان22886039 می باشد

 43. Avatar هدی گفت:

  سلام ممنونم .فضای دندان کشیده شده بعد از چند ماه پرمی شود؟تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بعد از 3 الی 4 ماه پر می شود.

 44. Avatar همایون گفت:

  سلام و خسته نباشید. یکی از دندانهای من درد دارد ودر انتهای ریشه عفونت دارد درمان چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.دندان شما نیاز به عصب کشی یا Root Canal Therapy دارد

 45. Avatar مرضیه گفت:

  با سلام.من دختری 23 ساله هستم و حدود 6 ماهه که به دلیل نامرتب بودن 4 دندان جلویی فک پایینم ارتودنسی فک پایین رو شروع کردم.الان دندانم مرتب شده اما دکترم میگه که باید حتما دندون وسطیم رو بکشم ولی من واقعا بخاطر اینکه با محیط بیرون خیلی سروکار دارم میترسم اینکارو انجام بدم خواستم بدونم چه مدت طول میکشه که جاش پر بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر .الان دندانهای شما مرتب شده نیازی به کشیدن دندان جلوی فک پایین ندارید ولی باید دانست که در بعضی موارد برای درمان شلوغی دندانهای فک پایین یکی از انها کشیده می شود و معمولا بعد از ۴ و ۵ ماه فضای خالی ان پر می شود.

   1. Avatar مهدیه گفت:

    سلام آقای دکتر من ۱۴سالمه و یک دندون شیری دارم ک ریشه نداره دکترم گفته باید ایمپلنت کنی
    خیلی از ایمپلنت میترسم
    میگن عوارض داره …درسته؟
    و اینکه حین جراحی درد هم داره؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. افراد بالای 18 سال می توانند ایمپلنت دندانی انجام دهند. باید فک کامل رشد کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *