دندان پزشکی ترمیمی

همه چیز درباره لبخند هالیوودی

نمای نزدیک از خانمی با لبخند هالیوودی و دست های دندان پزشک

دندان و لثه و شکل فک مهمترین اجزا تشکیل دهنده طرح لبخند می باشند. کاملترین طرح لبخند در میان عموم مردم لبخند هالیوودی است. داشتن دندان های ردیف و مرتب و فکین استاندارد اولین قدم برای داشتن یک لبخند هالیوودی و زیباست، اما کافی نیست. سلامت لثه ها و رنگ دندان ها و فرم لب ها نیز در ایجاد این طرح لبخند زیبا تاثیرگذار می باشد.

تاثیر شگفت انگیز لبخند هالیوودی بازیگران معروف بر هیچ کدام از ما پوشیده نیست. سلبریتی ها در سنین مختلف با نمایش رنگ سفید مرواریدی دندان ها و طرح لبخندهای زیبای خود هر بیننده ای را به خود جذب می کنند. به همین دلیل است که لبخند هالیوودی در به نشان دادن شخصیت شما و تأکید بر جذابیت شما بی نظیر است.

برخلاف مدهای گوناگونی که جامعه به ما تحمیل می کند، داشتن دندان های زیبا و سالم بر زندگی ما تأثیر می گذارد. دندان ها، صرف نظر از عملکردشان، به عنوان شاخصی برای سلامت عمومی جسمی و روانی ما عمل می کنند. با توجه به اهمیت دندان های سالم در زندگی اجتماعی، دندانپزشکی زیبایی و دستیابی به لبخند هالیوودی به طور خاص در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

لبخند هالیوودی سلناگومز

لبخند هالیوودی چیست؟

لبخند هالیوودی شامل دندان هایی سفید و مرواریدی است که با نظم و ترتیب کنار هم قرار گرفته اند. خط وسط دندان ها کاملا از میانه صورت می گذرد و فک بالا یک الی دو میلیمتر جلوتر از فک پایین قرار دارد. فاصله بین دندان ها زیاد نیست و کاملا کنار هم قرار دارند. فاصله بین دندان ها در حدی است که بیمار در هنگام کشیدن نخ دندان دچار مشکل نشود. به علاوه سایز، شکل و رنگ دندان ها کاملا متناسب با فرم صورت و دهان زیباجو می باشد.

افراد همیشه دوست دارند تا مانند سلبریتی های هالیوودی بتوانند لبخند بزنند  و از دیده شدن دندان ها و لثه های خود ترسی نداشته باشند. به همین دلیل این اصطلاح وارد دنیای دندانپزشکی شده است و تکنیک های دندانپزشکی برای رسیدن به این هدف برای زیباجویان طراحی شده است.

7 روش اصلی برای داشتن لبخند هالیوودی

طراحی لبخند هالیوودی رابطه مستقیم با مهارت دندانپزشک و ارتودنتیست شما دارد. اگر متخصص معالج شما حرفه ای و آشنا به روش های روز باشد می تواند با کمترین هزینه شما را به بهترین و دائمی ترین نتیجه برساند.

در اینجا به 7 روش متداول که منجر به داشتن لبخند هالیوودی می شود اشاره می نماییم. هرچند که ممکن است زیباجویان و بیماران برای دستیابی به این هدف به تمام این روش ها نیاز نداشته باشند. متخصص ارتودنسی و متخصص زیبایی دندان می توانند بعد از ویزیت بیمار بهترین روش دستیابی به لبخند هالیوودی را به او معرفی کنند.

1-روش ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان با کمک تنظیم فواصل بین دندان ها، رفع مشکلات فکی، درمان شلوغی دندانها، درمان دندان های نهفته و رفع ناهنجاری های فکی می تواند در ایجاد یک لبخند هالیوودی زیبا نقش بسیار مهمی داشته باشد. این روش بی خطر بوده و باعث زیبایی فکین و دندان ها می شود. در برخی موارد متخصص ارتودنسی به بیمار پیشنهاد می کند که همراه با درمان ارتودنسی از روش ارتوسرجری نیز سود ببرد. این گروه از بیماران دچار ناهنجاری فکی پیچیده  می باشند و سن و زمان حرکت دادن فکین آنها با ارتودنسی متحرک گذشته است.

برای حرکت دادن دندان با ارتودنسی ثابت و مرتب کردن دندان ها با روش های نوین ارتودنسی هیچ وقت دیر نیست و شما در هر زمانی می توانید به متخصص ارتودنسی مراجعه بفرمایید. به علت عدم تراش دندان و کارایی بیشتر و امکان جابجایی دندانها در روش ارتودنسی برای ایجاد لبخند هالیوودی روش ارتودنسی پیشنهاد می شود.

طراحی لبخند هالیوودی با استفاده از تکنیک های ارتودنسی

2-ونیر کامپوزیت

این روش بسیار سریع است و هم شکستگی دندان و هم رنگ دندان ها را اصلاح می کند. در این روش دندان ها مختصری تراش داده می شوند و ارتباط مستقیم با مهارت دندانپزشک زیبایی شما دارد. این روش امروزه از محبوب ترین روش های اصلاح رنگ دندان، شکستگی دندان و پوسیدگی دندان در مقیاس وسیع می باشد.

3-لمینت دندان

روش لمینت دندان هم از روش های پرطرفدار می باشد. در این روش دندان، تراش دندان می خورد. اصلاح رنگ دندان هم در این روش امکان پذیر است.

4-روش استفاده از روکش

در این روش از یک روکش دندان سرامیکی با دوام که همرنگ دندان های بیمار است استفاده می شود. روکش دندان برای پوشاندن لک های دندانی و دندان هایی که بخش وسیعی از آنها تخریب و یا شکسته است مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که تاج دندان کاملا از بین رفته است و ریشه آن هنوز باقی مانده است می توان با روکش دندان آن را بازسازی نمود.

سه خانم درحال بغل کردن با لبخند زیبا

5-پر کردن با کامپوزیت

یکی از قدیمی ترین روش های اصلاح دندان می باشد و برای اصلاح پوسیدگی های جزئی دندان و لب پریدگی و شکستگی های کوچک دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

6-ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندانی یکی از روش های نوین ترمیم و جایگزینی دندان از دست رفته می باشد. روشی موثر و با طول عمر بالا می باشد و تنها مشکل آن هزینه بالای ایمپلنت می باشد. در مواقعی که امکان پر کردن فاصله بین دندان ها با ارتودنسی امکانپذیر نیست و بیمار دندان های زیادی را از دست داده است ایمپلنت دندانی توصیه می شود.

7-روش بلیچینگ دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها تنها برای سفید کردن و از بین بردن لکه های دندان ها مناسب است. از آنجایی که هزینه این روش مناسب است طرفداران خاص خود را دارد. توجه داشته باشید که پوسیدگی دندان با این روش درمان نمی شود. در واقع بلیچینگ دندان برای از بین بردن جرم دندان و سفید کردن دندان ها یک روش مفید و کارآمد است. برخی از لک های دندان که با بلیچینگ از بین نمی روند با ونیر یا لمینیت دندان پوشیده می شوند.

لبخند هالیوودی کلوئی گریس مرتز

سوالات متداول لبخند هالیوودی

1-آیا روش طراحی لبخند هالیوودی برای همه یکسان است؟

خیر، با توجه به میزان و شدت و نوع ناهنجاری فک و دندان بیماران تعداد روش های طراحی لبخند هالیوودی متفاوت خواهد بود. همچنین بودجه و مدت زمانی که بیمار برای اصلاح این طرح لبخند در نظر می گیرد در انتخاب روش مناسب تاثیرگذار است. برای ویزیت رایگان و دریافت بهترین مشاوره جهت داشتن لبخند هالیوودی با مطب ارتودنسی دکتر جمیلیان تماس بگیرید.

2-آیا برای لبخند هالیوودی جراحی فک مورد نیاز خواهد بود؟

جراحی فک در ناهنجاری های شدید فکی بزرگسالان و با تشخیص متخصص ارتودنسی انجام می شود. بیمارانی که فکین آنها بیش از اندازه جلوزده یا عقب می باشد و امکان حرکت دادن فکین آنها با ارتودنسی امکانپذیر نمی باشد لازم است تحت درمان جراحی فک یا ارتوسرجری قرار بگیرند.

3-هزینه طراحی لبخند هالیوودی چقدر می باشد؟

این هزینه بسته به روش یا روش هایی که برای طراحی لبخند هالیوودی انجام می شود متفاوت خواهد بود. اگر مشکلات دندانی و لثه بیمار کم باشد. هزینه کمتری برای دستیابی به طرح لبخند هالیوودی مصرف می گردد. ولی در صورت زیاد بودن مشکلات فکی و دندانی هزینه طراحی لبخند هالیوودی هم افزایش خواهد یافت.

4-چه عواملی در طراحی لبخند هالیوودی موثر می باشد؟ 

این طراحی وابسته به عوامل زیادی از جمله: مدل چینش دندانها، نوع ناهنجاری، شدت ناهنجاری، سن بیمار، شیب دندانها و فکین، میزان شکستگی و فاصله دندان ها از هم، سلامت لثه ها، شکل صورت (گرد، بیضی،کشیده)، مدل استخوان فک و غیره دارد. که با عنایت به این موارد ارتودنتیست روش های پیشنهادی خود را ارائه خواهد داد.

5-آیا طراحی لبخند هالیوودی خطرناک است؟

استفاده از روش های طراحی لبخند هالیوودی مانند ونیر کامپوزیت، ارتودنسی، و لمینت و در کل روش های دندانپزشکی خطری برای زیباجویان نخواهد داشت. اما باید در نظر داشت، به علت عدم تراش دندان و کارایی بیشتر و امکان جابجایی دندانها در روش ارتودنسی برای ایجاد لبخند هالیوودی روش ارتودنسی پیشنهاد می شود. در صورت نیاز به انجام جراحی فک بیماران می بایست خطرات آن را کاملا در نظر بگیرند

6-آیا طراحی لبخند هالیوودی دائمی است؟

در میان روش های گوناگونی که برای طراحی لبخند هالیوودی در نظر گرفته می شود، ارتودنسی دندان توسط یک متخصص ارتودنسی ماهر و به روز ماندگارترین روش برای داشتن لبخند هالیوودی دائم در نظر گرفته می شود. دیگر روش های طراحی لبخند مثل ونیر، کامپوزیت و ایمپلنت دندان مادام العمر نمی باشند و بسته به کیفیت مواد و اصولی کار شدن آنها طول عمر متفاوتی خواهند داشت.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2 دیدگاه برای “همه چیز درباره لبخند هالیوودی

  1. Avatar مريم گفت:

    باسلام وامتنان خدمت دكتر جميليان وقت بخير
    لطفا بفرماييد آيا لثه اى كه ازطرفين هنگام خنده بيشتر ازمعمول ديد دارد قابل جراحى مى باشد واگرجواب مثبت است آيا بعد ازعمل قرينه خواهد بود ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. اگر سن فرد پایین باشد با درمان ارتودنسی اصلاح می گردد. ولی اگر 17 یا 18 سال به بالا باشد با جراحی قابل درمان است. بله، با عمل جراحی قرینه هم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *