ارتودنسی جراحی

هزینه درمانی ارتودنسی جراحی فک

هزینه درمانی ارتودنسی جراحی فک

یکی از روش های درمانی که امروزه در دندانپزشکی بیشتر به کار می رود، ارتودنسی به همراه جراحی فک است. خوشبختانه نسل جدید والدین توجه ویژه ای نسبت به سلامت فرزندان و سلامت خودشان دارند و همین امر موجب شده نسبت به این دسته از ناهنجاری نیز بی تفاوت نباشند.

 از طرفی متخصصین دهان و دندان همواره بر آن هستند که از پیشرفت تکنولوژی در راستای بهبود و درمان بیماری های مربوط به دهان و دندان کمک بگیرند. تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان بهترین نتیجه را به بیماران خود ارائه کنند. رایج ترین روش برای منظم کردن دندان ها، ارتودنسی است اما در برخی موارد، اعمال جراحی فک نیز لازم می گردد. به اعمال ارتودنسی و جراحی ارتوسرجری و یا درمان ارتوگناتیک می گویند.

درمان ارتودنسی جراحی

گاهی اوقات ناهنجاری فک و به هم ریختگی دندان ها به حدی است که تنها با ارتودنسی درمان می شود. براساس نظر ارتودنتیست ممکن است، روش درمانی ارتودنسی جراحی فک نیز ضروری شود. زمانی که شما برای منظم کردن دندان های خود به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنید، در چند جلسه اول آزمایشات و عکس برداری های لازم انجام می گیرد تا دقیقا مشخص شود آیا این ناهنجاری با ارتودنسی قابل درمان بوده و یا این که به ارتودنسی جراحی فک نیاز است.

منظور از ارتودنسی جراحی فک چیست

در این روش درمانی، نه تنها باید ارتودنسی به منظور مرتب کردن دندان ها صورت گیرد، بلکه جراحی فک نیز الزامی است که به آن ارتودنسی جراحی فک و یا ارتوسرجری می گوییم. در این روش درمانی معمولا در ابتدا ارتودنسی صورت گرفته و دندان ها مرتب می شوند سپس جراحی فک صورت خواهد گرفت. چرا که ارتودنسی بر روی فک تاثیر گذاشته دراین حالت ارتودنسی پیش نیاز جراحی فک است . به عبارت دیگر قبل از جراحی حتما باید دندانها ارتودنسی شوند

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی جراحی فک:

هزینه های دندانپزشکی بسته به نوع بیماری، شدت عارضه، شرایط اقتصادی کشور جهت تامین وسایل و دستگاههای ارتودنسی و … متفاوت خواهد بود. با توجه به این که ارتودنسی جراحی فک امروزه در اغلب بیماران و ناهنجاری های فک و دندان کاربرد دارد، لذا لازم است بدانید که چه عواملی بر روی هزینه درمانی ارتودنسی جراحی فک تاثیر می گذارد. قبل از شروع درمان متخصص ارتودنسی  هزینه های مربوط به درمان و جراحی بیمار را به وی اعلام می کند و بیمار از نحوه پرداخت هزینه ارتودنسی جراحی فک خود آگاه می شود. به منظور تعیین هزینه های درمانی ارتودنسی جراحی فک لازم است بدانید که:

  • اولین عامل موثر بر هزینه های درمانی ارتودنسی جراحی فک این است که شدت ناهنجاری در دندان ها و فک شما تا چه حد است. اگر چه هزینه اولیه ارتودنسی ثابت بوده و برای همه بیماران یکسان است اما طول دوره درمانی، روش های درمانی جانبی در حین کار، گذاشتن بعضی از وسایل جانبی مثل مینی اسکرو و….. در حین ارتودنسی و… تعیین می کند که بیمار باید چه مبلغی را بابت این درمان پرداخت نماید. از طرفی شدت ناهنجاری فک بر روی هزینه جراحی فک تاثیر می گذارد. حال ارتودنتیست در زمان مراجعه بیمار ابتدا این موارد را در نظر گرفته و سپس برآوردی از هزینه درمانی ارتودنسی جراحی فک را در اختیار بیمار قرار می دهد. غالبا این هزینه ها به ویژه مبلغ ارتودنسی به صورت اقساطی دریافت می شوند.
  • قیمت مواد متریال درمانی نیز تعیین کننده هزینه های درمانی ارتودنسی جراحی فک خواهد بود. امروزه متاسفانه شرایط اقتصادی کشور نوسانات زیادی داشته و این شرایط بر روی هزینه های ارتودنسی و جراحی فک تاثیر می گذارد. بخش عمده ای از مواد وارداتی است و در شرایط فعلی کشور، هزینه ورود این مواد به داخل کشور متفاوت خواهد بود. به همین دلیل است که هزینه درمانی ارتودنسی جراحی فک برای شما با فردی که چند ماه قبل اقدام به این منظور نموده است، تفاوت چشمگیری دارد.
  • بعضی از بیمه ها تمام یا قسمتی از هزینه درمان را پرداخت می کنند. اگر می خواهید بدانید که بیمه شما با مطب دکتر جمیلیان طرف قرارداد است یا خیر می توانید از مطب وقت حضوری برای معاینه  بگیرید . معاینه رایگان است و یا  با تلفن های مطب تماس بگیرید.
دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *