مقالات عمومی ارتودنسی

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند با بهترین متخصص ارتودنسی

تاثیر یک لبخند زیبا در افزایش اعتماد به نفس فرد و منتقل کردن احساس نشاط و شادی او به دیگران را نباید دست کم گرفت. طرح لبخند هالیوودی، عبارتی است که امروزه اکثر افراد با صرف هزینه اصلاح طرح لبخند به دنبال دستیابی به آن هستند. با پیشرفت چشمگیر علم دندانپزشکی و روش های گوناگون اصلاح طرح لبخند، دیگر داشتن یک لبخند زیبا و جذاب، آرزو نیست و به آسانی می توان به آن رسید. از راهکارهای ساده و ایمن و اقتصادی برای این کار می توان به سفید کردن یا بلیچینگ دندان ها اشاره کرد.

ویژگی های طرح لبخند زیبا

متخصصین ارتودنسی از چند ویژگی اساسی برای یک لبخند زیبا نام می برند. مرتب بودن دندان ها، سفید بودن دندان ها، ترکیب و فرم دندان ها، رعایت اصول آناتومی طرح لبخند، سلامت لثه و سلامتی خود دندان ها از مهم ترین عوامل اصلاح طرح لبخند می باشند. در صورتی که هر یک از این عوامل مشکلی داشته باشند، طرح لبخند شما احتیاج به اصلاح خواهد داشت.

برای بررسی مشکلات احتمالی نیاز است که حتما به یک متخصص برجسته ارتودنسی مراجعه کنید. زمانی که مشکلات شما به طور کلی تشخیص داده شد روش های مناسب برای درمان و اصلاح هر یک از آن ها پیشنهاد می شود. در ادامه با درمان های رایج برای اصلاح طرح لبخند آشنا خواهیم شد.

خانمی با طرح لبخند زیبا

اصلاح طرح لبخند با لمینت

زمانی که دندان های بیماران دارای فرم نا مناسبی هستند چند راه برای رفع این مشکل وجود دارد. ارتودنسی و لمینت مهمترین و پرکاربرد ترین راه ها هستند. ارتودنسی روشی طولانی است و اگر می خواهید مشکلات دندان های خود را سریعا رفع کنید می توانید از روش لمینت استفاده کنید. در این روش از کامپوزیت ها استفاده می کنند. این روکش ها به طوری روی دندان ها قرار می گیرند که تمام مشکلات فرم دندان ها و ظاهر نامرتب آن ها را در زیر خود پنهان می کنند. از این روش به نام لبخند هالیوودی هم نام می برند.

لمینت علاوه بر پوشش مشکلات احتمالی می تواند باعث سفید به نظر رسیدن دندان ها شود.  اما ایرادی اساسی که به روش لمینیت وارد می شود موقتی بودن آن است و از همه مهمتر آسیبی که به مینای دندان وارد می کند. همانطور که می دانید مینای دندان تنها یک بار به وجود می آید و با تراشیدن آن، مینای دندان دیگر بازنمی گردد.

ارتودنسی و طرح لبخند زیبا

همانطور که گفته شد اگر فرم و ترکیب دندان نیاز به ترمیم و تصحیح داشته باشد یکی از بهترین راه ها استفاده از ارتودنسی است. یک متخصص برجسته ارتودنسی می تواند مشکلات موجود در فرم دندان ها نظیرشاوغی دندان ها، وجود دندان های اضافی و مسیر غلط رویش دندان ها را تشخیص دهد. بعد از تشخیص این مشکلات روش های متعددی برای درمان ارتودنسی وجود دارد که می توانید با مشورت متخصص ارتودنسی یکی از آن ها را انتخاب کنید.

درمان ارتودنسی طولانی تر از لمینت است اما روش موثر و قابل اعتماد تری است. در این روش مشکلات به صورت واقعی از بین خواهند رفت. ضمن این که در بسیاری موارد ارتودنسی پیش نیاز لمینت است. زیرا دندان های نامرتب ابتدا باید به شکل درست فرم دهی شوند سپس با روکش پوشیده شوند. ارتودنسی می تواند لبخند بدون مشکل و زیبا را برای شما تضمین کند.

قبل و بعد اصلاح طرح لبخند

گرافت زدن یا جراحی لثه برای اصلاح طرح لبخند

لثه اهمیت بسیاری در زیبا تر شدن لبخند شما دارد. افرادی که قصد اصلاح طرح لبخند خود را دارند گاهی دارای مشکلات زیادی در لثه خود هستند که باید رفع شوند. لثه حجیم و یا لثه تحلیل رفته هر دو می تواند از زیبایی لبخند شما بکاهد. در این مواقع یا از گرافت برای بیشتر کردن بافت لثه و پوشاندن قسمت پایینی دندان ها استفاده می کنند. یا از جراحی برای برداشتن مقداری از حجم لثه کمک می گیرند. لثه باید یک خط مناسب در انتهای دندان های شما ایجاد کند. در این صورت زیبایی لبخند شما دو چندان خواهد شد.

تاثیر سن بر روی اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

برای به دست آوردن یک طرح لبخند با ارتودنسی و شروع درمان مسائل مربوط به دندان ‌های نامرتب، بهترین سن برای مراجعه به متخصص ارتودنسی سنین قبل از بلوغ است.

سن مناسب برای شروع معاینه و بررسی مشکلات دندان‌های نامرتب و ناهنجاری فک بالا و پایین ۸ سالگی است و نکته مهم در مورد آن، مراجعه به متخصص ارتودنسی در سنین پایین است. اما افراد در هر زمانی که نیاز به ایجاد یک طرح لبخند با ارتودنسی داشتند، می‌توانند از درمان ارتودنسی استفاده کنند.

البته، دلیل اهمیت مراجعه به متخصص ارتودنسی در سنین پایین امکان اصلاح ناهنجاری ‌ها با موفقیت بیشتر است و معمولا بیماران نیاز به جراحی فک در این سنین ندارند در حالیکه در مورد بزرگسالان برای اصلاح فکین نیاز به جراحی فک خواهد بود.

معاینه دندانپزشک برای طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند با درمان ناهنجاری‌ های فک و دندان

درمان‌ هایی که با نام ارتودنسی شناخته می‌شوند، برای اصلاح مشکلات دندان و فک استفاده می شوند و برای درمان ارتودنسی، پیشنهاد می کنیم به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه تا مناسب ترین روش را نوع ناهنجاری و سن بیمار تجویز کند.

از جمله مسائلی که افراد را از داشتن یک طرح لبخند زیبا محروم می‌کند، جلو بودن دندان‌های فک بالا است که توسط متخصص ارتودنسی قابل اصلاح خواهد بود.

برای به دست آوردن طرح لبخند زیبا باید توجه زیادی به دندان‌های کج و به هم ریختگی آن‌ها شود و از دیگر مواردی که امکان اصلاح آن در ارتودنسی وجود دارد، ناهنجاری‌های مختلف در مورد قرار گرفتن فک بالا و پایین است. البته، امروزه این ناهنجاری‌ ها به صورت عملی توسط متخصص ارتودنسی قابل اصلاح و درمان هستند و افراد با سنین مختلف می‌توانند برای ایجاد طرح لبخند با درمان ارتودنسی اقدام کنند.

هزینه اصلاح طرح لبخند هالیوودی

هنگام تصمیم گیری برای اصلاح طرح لبخند خود، ضروری است که به یک متخصص ارتودنسی معتبر و مجرب مراجعه کنید. دندانپزشکی زیبایی، در برخی مواقع یک اقدام کاملا اختیاری است، یعنی از دیدگاه پزشکی الزامی تلقی نمی شود. به همین دلیل هم، اکثر موسسات بیمه هزینه اصلاح طرح لبخند یا انجام هرگونه فرآیندهای زیبایی دندان را حمایت نمی­کنند. در ادامه مشاهده می نمایید که چه عواملی بر روی هزینه درمان برای انجام این فرآیندهای زیبایی تاثیر گذار هستند.

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی با توجه به نوع ناهنجاری فک و دندان، شدت ناهنجاری، طول درمان، شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره تعیین می گردد. مثلا ممکن است بیماری علاوه بر نیاز به ارتودنسی ثابت که برای ردیف کردن دندان ها به کار برده می شود نیاز به یک دستگاه ارتودنسی متحرک برای اصلاح فکین نیز داشته باشد. در این مواقع هزینه ارتودنسی بیمار بیشتر می شود. زیرا بیمار نیاز به دو دستگاه مختلف دارد و مسلما طول درمان طولانی تری نیز خواهد داشت.

همانطور که اشاره شد برآورد هزینه دقیق بستگی به نوع ناهنجاری فک و دندان و عواملی که در بالا به ان اشاره شد  دارد. از سوی دیگر تورم در جامعه و گران بودن تجهیزات دنداتپزشکی و مواد مصرفی ارتودنسی نیز در میزان هزینه تاثیر گذار است. به علاوه تجربه و مهارت متخصص ارتودنسی و کیفیت نوع موادی که برای درمان استفاده می شود در جمع هزینه ارتودنسی برای اصلاح طرح لبخند نیز موثر است.

نمای نزدیک اصلاح طرح لبخند با درمان ارتودنسی

مزایای اصلاح طرح لبخند

حقیقتا هزینه اصلاح طرح لبخند هر چقدر هم که باشد، در قبال تغییرات قابل توجهی که در زندگی بیمار ایجاد می­کند و مزایای متعددی از لحاظ سلامت و زیبایی برای او به دنبال دارد، ناچیز است.

از مزایای بهداشتی و سلامتی این فرایند می توان به کاهش فرسودگی یا پر کردن بیش از اندازه دندان ها و راحت‌تر بودن مراقبت و تمیز کردن آن ها اشاره کرد. قطعا دندان‌هایی که صاف و مرتب شده، ترمیم و یا ارتودنسی شده‌اند، خیلی کمتر در معرض خطرات پوسیدگی و عفونت هستند. اصلاح طرح لبخند می‌تواند به افزایش خود دوستی و اعتماد به نفس بیمار و نیز بازگرداندن زیبایی و جوانی به صورت او کمک کند و حتی به بهبود حالت بدن (پاسچر) منجر شود.

درمان مشکلات عمده دندان ها، موجب سلامتی و حفظ بهداشت دهان و دندان بیمار می شود و در نتیجه زیبایی دندان ‌ها و چهره بیمار را به دنبال خواهد داشت.

اصلاح طرح لبخند مزایای دراز مدت زیادی هم برای سلامت کلی بیمار دارد، بیشتر مراجعه کنندگان می‌توانند با اعتماد به نفس بالایی در موقعیت ‌های اجتماعی یا کاری مختلف، لبخند زده و در نتیجه از استرس و اضطراب و افسردگی دور شوند.

قبل و بعد درمان اصلاح لبخند لثه ای

سوالات متداول هزینه اصلاح لبخند

1-آیا هزینه اصلاح طرح لبخند بالاست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند بستگی به میزان ناهنجاری فک و دندان ، به نوع ناهنجاری فک و دندان، طول درمان، شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی بیمار، زمان مراجعه بیمار و غیره بیمار دارد. اگر طرح لبخند شما با سفید کردن دندان ها و یا یک ترمیم دندان ساده تکمیل شود هزینه بالایی نخواهد داشت. اما در ناهنجاری های شدید فکی و دندانی هزینه اصلاح طرح لبخند گران خواهد بود.

2-هزینه اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی بیشتر است یا با روکش و کامپوزیت؟

ممکن است ظاهر دندان های شما با روکش یا کامپوزیت یک یا دو دندان اصلاح شود. در این مواقع هزینه اصلاح طرح لبخند با روکش و کامپوزیت کمتر از ارتودنسی دندان است. اما این کار به صرفه نیست، زیرا بعد از گذشت چند سال، به دلیل اصلاح نشدن اصولی وضعیت فکین و دندان ها، بیمار دچار مشکلات فکی و دندانی می شود. مشکلاتی از قبیل صدا دادن مفصل فکی و گیجگاهی و ساییدگی دندان ها از عوارض اصلاح غیراصولی طرح لبخند در یک جلسه می باشد.

3-هزینه اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت بیشتر است یا روکش دندان؟

هزینه اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت دندان از روکش دندان بیشتر است. توجه داشته باشید، تا زمانی که ریشه دندان بیمار سالم است و قابل درمان است دندانپزشک دندان را نمی کشد و ایمپلنت را جایگزین دندان قبلی نمی کند.

4-آیا بیمه ها هزینه اصلاح طرح لبخند را پرداخت می کنند؟

بیمه هایی مثل تامین اجتماعی، معمولا هزینه کشیدن و یا پرکردن دندان با مواد سیاه را در مراکز درمانی خود پرداخت می کنند. شرایط پرداخت هزینه اصلاح طرح لبخند در قرارداد بیمه های تکمیلی مختلف نیز با هم تفاوت دارد. برای مثال برخی از بیمه های طرف قرارداد با مطب دکتر جمیلیان هزینه اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی را پرداخت می نمایند. برای اطلاع از بیمه های طرف قرارداد با مطب دکتر جمیلیان به صفحه هزینه ارتودنسی مراجعه بفرمایید.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

69 دیدگاه برای “هزینه اصلاح طرح لبخند

 1. Avatar سیما روشن گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون از مقاله خوبتون، من درباره طراحی لبخند توی یه خبر در اقتصاد آفرین هم خونده بودم، خواستم بدونم طراحی لبخند در بارداری ممکنه مشکلی به وجود بیاره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. از حسن توجه شما سپاسگزارم. بهتر است بعد از تولد فزرند خود برای طرح لبخند اقدام نمایید.

 2. Avatar ترانه گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر ببخشید اقای دکتر من وقتی لبخند میزنم یا حرف میزنم اصلا دندونام مشخص نمیشه و موقع خندیدن خییلی بد میشه و موقع حرف زدن هم باعث میشه تو گفتم بعضی کلمات و جمله ها صدام تغییر کنه

  میشه بگین مشکل من چیه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar نعمتی گفت:

  سلام خواستم بدونم در صورت صاف بودن دندان های عقب آیا امکان پذیر هست که تنها دندان های طرح لبخند ارتودنسی بشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی می توان طرح لبخند زیبا را برای شما بدون آسیب و تراش به دندان هایتان ایجاد کرد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 4. Avatar لیلی گفت:

  سلام . وقت بخیر
  برای خرگوشی کردن دوتا دندان جلو چه روشی رو پیشنهاد میدین ؟
  حدودا پنج سال پیش بعد از در اوردن دندان های عقل این دوتا دندون کمی عقب رفتند نسبت به دندون های دیگه و حتی یکی یکمی عقب تر از اونیکیه و من اینو دوست ندارم و میخوام که هم جلو تر از بقیه دندون ها باشه و هم ارتفاع بیشتری داشته باشه (حالت خرگوشی). کاری هست که بشه انجام داد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی ثابت می توان دندان های جلو را به حالت دندان حرگوشی درآورد. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان ارتودنسی ثابت، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. Avatar مسعود گفت:

  سلام جناب دکتر
  من شهرستان هستم. ممکنه جهت اصلاح خط لبخند به صورت اینترنتی باشه و سپس برای انجام مراجعه حضوری؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar کاربر گفت:

  سلام آقای دکتر
  هزینه اصلاح لبخند لثه ای با لیزر و یا جراحی برای هر دندان رو میخواستم بدونم.
  چون من فقط دوتا از لثه دوتا از دندونام خیلی مشخصه و بقیه نرمال هستن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم و هزینه درمان داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر، من دندانهای جلو کوتاه نیستند وای دارای لبخند لثه ایی هستم به طوریکه وقتی می‌خندم کل لثه‌های بالا معلوم میشه، میخواستم در این زمینه راهنمایی کنید راه حل چیست؟ آیا باید از روشهایی مثل تزریق بوتاکس به لب استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر سن شما زیر 12 سال است با ارتودنسی متحرک و اگر بالای 12 سال است با ارتودنسی ثابت درمان شروع می شود. اطلاعات بیشتر برای درمان لبخند لثه ای و روش های درمان مراجعه به این لینک لبخند لثه ای چیست

 8. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر من لب بالام بزرگه موقعه لبخند دندان هامم پیدا نیست چه راهکاری میدین ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان ها و وضعیت فکین و … انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید من برای اصلاح طرح لبخند میخام بیام پیش شما هزینه چقدر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. Avatar محمد گفت:

  سلام. من 40 سالمه می توانم برای داشتن دندانهای مرتب و زیبا همراه با لبخندی قشنگ به مطب شما مراجعه کنم؟یا ارتودنسی برای زیر 25 ساله هاست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله ، در صورت داشتن لثه سالم برای سن شما هم درمان ارتودنسی انجام می شود. مطب پذیرای شماست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar محمد گفت:

  سلام خوبی آقای دکتر جمیلیان. من دنوندنم کمی لثه اومده جلوه آیا خودش بر میگرده یا برم دندون پزشکی کمی هم لقه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید دندان شما معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 12. Avatar Sogand گفت:

  سلام من وقتی میخندم لثم خیلی مشخص میشه و دندونای ردیف پایینم یکم بزرگ هستند،وقتی میخندم خیلی بد میشه،باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط یک دندانپزشک متخصص معاینه انجام گیرد تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 13. Avatar Sogand گفت:

  سلام من وقنی میخندم لثم خیلی مشخص میشه و دندودونای فک پایینم یکم بزرگ هستن،وقتی میخندم خیلی بد میشه،باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar مینا گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲تا دندون جلوم کمی کجه بقیه دندونام تقریبا مرتبه میخواستم بدونم با کدوم روش ارتودنسی باید انجام بدم و چقدر زمان میبره تا مرتب بشه؟آیا فقط فکی که دندون کج داره ارتودنسی میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar مهران خانی گفت:

  سلام جناب دکتر وقتی میخندم دو طرف دهانم بیشتر از لثه ها باز میشود چه راهی و میتونین پیشنهاد کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم در خصوص اصلاح طرح لبخند داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar عباس گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون از سایت و مطالب کاربردیتون🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما.

 17. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

  باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 18. Avatar حمیدخان گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید..
  دکتر من میخواستم ارتودنسی کنم ولی دندونای عقلمو نکشیدم چون میگن روی عصب فک قرار گرفته اگه بکشی لب پایینت تا آخر عمر بی حس میمونه.. خواستم بپرسم اگه من دندون عقلمو نکشم و ارتودنسی کنم بعدا به مشکل میخورم یا نه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای کشیدن دندان عقل با متخصص ارتودنسی مشورت کنید.

 19. Avatar هدیه گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید. من دندونام میخوام یکمی جلو بیاد . چون یکمی فرو رفته است البته خیلی کم. ولی برای زیبایی نیاز هست کمی جلو بیاد. با چه روشی میشه این کارو کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. حضورا راهنمایی خواهید شد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar مهدی گفت:

  سلام
  آقای دکتر درمان ارتودنسی در الویت است یا زیبایی دندانها؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ارتودنسی و زیبایی دو موضوعی هستن که از هم جدا ناپذیر هستند و از یکدیگر جدا نمی شوند . وقتی دندانی در درمان ارتودنسی از نظر چیدمان مرتب می شوند ناخودآگاه زیبا هم می شوند .

 21. Avatar شکیبا گفت:

  سلام آقای دکتر

  امکان داره چند نمونه عکس قبل و بعد از عمل رو بزارید تو سایت و بگید چه کارهایی برای اصلاح انجام شده و حدود قیمت رو اعلام کنید؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اصلاح دندان توسط دستگاه های ارتودنسی می شود. در سایت خیلی عکس قبل و بعد بیماران هست می توانید ملاحظه کنید. در خصوص هزینه ارتودنسی ، بستگی به ناهنجاری دارد.اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره لازم است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان ارتودنسی مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.حضورا راهنمایی خواهید شد. شماره تلفن مطب 22011892 .

   1. Avatar فهیمه گفت:

    سلام
    آقای دکتر با ارتودنسی همون لبخند دندان هم اصلاح میشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. با درمان ارتودنسی هم دندانها درمان می شوند همچنین از نظر چیدمان زیبا . مراجعه به این لینک ارتودنسی درمان یا زیبایی است

 22. Avatar پریا گفت:

  سلام
  منخط لثه ی دندونای بالا م پایینه و نیاز به به اصلاح لبخندی دارم هزینش چ جوریه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما جهت معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید . تا حضورا راهنمایی شوید. معاینه رایگان است. جهت گرفنن وقت قبلی با شماره تلفن 22011892 تماس بگیرید.

 23. Avatar ابوالفضل گفت:

  سلام.
  من دندان های پیشین فک بالا. ناهنجاری دارد و بالا تر از حالت عادی درآمده.
  همچنین دندان پیشین و مرکزی فک پایین هم در سن 9 سالگی کاشتم.و الان در سن 24 سالگی کوچکتر از سایر دندان ها هستند.

  برای اصلاح دندان هایم چه راهکاری را پیشنهاد میکنید!!
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید . می توانید از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892

 24. Avatar مبثم گفت:

  با سلام
  تا چه اندازه، وضعیت لب ها در طراحی لبخند موثر هست؟
  قوس دندان تا چه اندازه تاثیر دارد؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی از دندانهای شما انجام گیرد. موقعیت لبخند ، وضعیت قوس دندان ها و شرایط رادیوگرافی و ژنتیکی بررسی شود . تا بیمارمعاینه کلینیکی نشود نمیتوان پاسخ داد.

 25. Avatar محمد گفت:

  سلام. اقایه دکتر من وقتی لبخند میزنم دندان هایم زیاد بیرون نمایند و تقریبا دندان کوچک دارم آیا میشه ان را طوری قرار داد ک با لبخند زدن دندان هایم ب چشم بیاید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فرایند اصلاح طرح لبخند به وضعیت فعلی دندان ها و لثه شما بستگی دارد. قبل از هر کاری می توانید با متخصص با تجربه ارتودنسی مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید. در بسیاری از مواقع در طول فرایند ارتودنسی سایر مشکلات دهان و دندان ها رفع خواهند شد. لبخند زیبا ارزش این را دارد که کمی برای آن زمان صرف کنید.

 26. Avatar شیما گفت:

  سلام وقت بخیر من درو دندان جلوی فک پایینم به مرور زمان بلند شده و لثم پایین رفته و مدت ۹یا۱۰ سالی هست که لق و کج هستش گفتن که موردی به نام تحلیل استخوان هستش میشه لطفا در این مورد توضیح بدین و بگید که راه درمانش چطوریه ممنونم

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   به طور معمول ناهنجاری های فکی و دندانی منجر به بروز عارضه تحلیل استخوان و لثه می شود. به یک متخصص ارتودنسی ماهر مراجعه کنید تا علت دقیق را تشخیص بدهند. بعد از تشخیص صحیح علت این عارضه می توان بهترین روش درمانی را انتخاب کرد.

 27. Avatar الیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من امروز تو مشاوره ارتودنسی در مطب همکارانتون متوجه شدم بنا به نوع درمان یا لبهام جلو میاد یا بخاطر کشیدن دندونم میره عقب یا فکم باید جراحی شه درصورتی که چهرمو اینجوری دوست دارم و حالت لبها استاندارد و زیباس و جراحیم نمیخوام کنم چکار باید کنم و اصلا تاثیر داره واقعا خواهش میکنم راهنمایی کنید😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 28. Avatar فرح گفت:

  سلام
  اقای دکتر. دندان دوم فک بالا ی بنده کمی عقب تر از بقیه دندان هاست. و نمیخام ارتودنسی کنم ایا روش دیگه ای برای اصلاح وجود داره

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه رایگان بگیرید. بعد از بررسی دقیق می توان نظر داد.

 29. Avatar Mahnaz گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید ی سوال داشتم ، من وقتی میخندم یا صحبت میکنم دندونای فک بالام مشخص نمیشه چ درمانی باید انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل شما با ارتودنسی و جراحی فک حل می شود

 30. Avatar دندانپزشکی ترمیمی گفت:

  سلام. ترجیح بر این است که دندان لب پر شده جلو در فک بالا با کامپوزیت درمان شود یا روکش شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ترجیح براین است که دندان با کامپوزیت پر شود

   1. Avatar علیرضا گفت:

    سلام اقای دکتر.من میخواستم لبخندمو عمل کنم و مشکل اصلیم هم باز شدن زیاد لبخندم هست

    1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

     سلام به اصطلاح دچار خنده لثه ای هستید و به سادگی قابل درمان است. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان ارتودنسی بگیرید. بعد از بررسی علت لبخند لثه ای شما طرح درمان مناسب برای اصلاح طرح لبخند شما اعلام خواهد شد

     1. Avatar زینب گفت:

      سلام
      من 2تا از دندان هام کج هستند میشه بدون ارتودنسی ترمیم کرد؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      .باسلام. درمورد درمان بعد از معاینه می شود اظهار نظرکرد

 31. Avatar لبخند هالیوودی گفت:

  سلام. شما ترجیح می دهید که اصلاح لبخند با ارتودنسی باشد و یا با کامپوزیت باشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ترجیح بر این است که اصلاح لبخند با ارتودنسی انجام شود چون در روش کامپوزیت دندان تراش می خورد.

 32. Avatar طرح لبخند با کامپوزیت گفت:

  سلام. ایا شما اصلاح طرح لبخند در مطب انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.اصلاح طرح لبخند در مطب بر اساس نیاز بیمار انجام پذیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *