مقالات عمومی ارتودنسی

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح لبخند با بهترین متخصص ارتودنسی

دندان‌ها عضو مهمی از چهره‌ی انسان را هستند که هر گونه عیب و نقص در آن‌ها می‌تواند موجب نازیبایی در چهره شود. بنابراین نمی‌توان نسبت به ‌آن‌ها بی‌اهمیت بود. معاینه‌ی مداوم دندان‌ها، مراقبت و رعایت بهداشت از جمله مواردی است که می‌تواند از آسیب دیدن دندان جلوگیری کند. اما با وجود رعایت تمام توصیه‌ها که از سوی دندانپزشکان صورت می‌گیرد، باز هم خراب شدن دندان غیرقابل اجتناب است و سرمایه گذاری بر روی هزینه ارتودنسی یک اقدام هدفمند و هوشمندانه می‌باشد. ترمیم دندان‌ها و اقداماتی مانند زیباسازی آن‌ها، جراحی لثه، تغییر رنگ دندان، ارتودنسی، پر کردن دندان‌ها پوسیده، جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته، بلند کردن طول تاج دندان، روکش کردن دندان و غیره، همگی تحت عنوان اصلاح طرح لبخند صورت می‌گیرند.

هزینه اصلاح طرح لبخند هزینه های مختلفی شامل هزینه متریال درمانی، هزینه پزشک متخصص و هزینه ارتودنسی و سایر موارد را شامل می‌شود

عوامل زیبایی لبخند

فرم یا نسبت طول و عرض دندان‌ها

زیبایی امری نسبی بوده و نتیجه‌ی توازن و هماهنگی چند جانبه‌ی دندان‌ها به صورت تک به تک و نسبت به همدیگر است. شکل و اندازه‌ی دندان‌ها نیز از این امر مستثنی نیستند. برای داشتن زیباترین لبخند باید نسبت طلایی (Golden Ratio) با در نظر گرفتن محدودیت‌های موجود به درستی رعایت شود.

هماهنگی خطوط لثه‌ای

خطوط لثه‌ای قرینه و هماهنگ، برای هر لبخند زیبایی، از ضروریات محسوب می‌شود. لبخند لثه‌ای یا لبخندی که در آن لثه بیش از حد معمول به چشم می‌آید یا متناسب نبودن لثه دور دندان‌ها از مشکلاتی است که امکان یک لبخند زیبا را از بسیاری افراد می‌گیرد.

به هم ریختگی یا نامرتبی دندان‌ها

زیبایی لبخند نیازمند تقارن و توازن چند جانبه است. به‌ هم ریختگی یا بد فرمی و کج بودن دندان‌ها مشکل شایعی است که با سطوح مختلف در بعضی از افراد دیده می‌شود. به جز ایجاد مشکلات زیبایی، نامرتب بودن دندان‌ها می‌تواند منجر به بروز مشکلات جدی‌تری گردد. بسته به شدت نامرتبی هزینه درمان از جمله هزینه ارتودنسی می‌تواند متغیر باشد.

از بین رفتن فواصل بین دندانی

بروز این مسئله دلایل مختلفی دارد. از علل ارثی و مادرزادی گرفته تا کوچک بودن دندان‌ها نسبت به فک یا جای خالی برخی دندان‌ها به علت کشیدن‌، وجود دندان‌های اضافی، فرنوم‌ها یا چسبندگی‌های لثه‌ای و در نهایت بیماری‌های لثه. به هرحال این فواصل بخصوص اگر در دندان‌های قُدامی دیده شوند به لبخند فرد ظاهر نامطلوبی می‌دهند که باید بر اساس هزینه ارتودنسی و با توجه به میزان و شدن فواصل دندانی در فرآیند اصلاح طرح لبخند مورد رسیدگی و درمان قرار گیرد.

نا هماهنگی‌های لبه‌ای دندان‌ها یا کوتاه و بلند بودن لبه نسبت به یکدیگر

این مشکل می‌تواند ناشی از تفاوت اندازه دندان‌ها یا نحوه‌ی قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم و یا حتی به دلیل پریدگی‌های ناشی از دندان قروچه یا جویدن خوراکی‌های سخت باشد.

هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند

با توجه به گستردگی اعمال و جراحی‌های زیبایی دندان، هزینه و دوام این موارد معمولاً مورد سوال است. هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند از جمله هزینه ارتودنسی از هر بیمار به بیمار دیگر کاملاً متفاوت بوده و بدون معاینه شدن مستقیم بیمار، نمی‌شود قیمتی واحد را برای آن در نظر گرفت که این متغیر بودن در زمان تخمین هزینه ارتودنسی با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار و تجویز پزشک، تجهیزات و متریال درمانی و سایر موارد متغیر می باشد.

اصلاح طرح لبخند شامل اموری نظیر سفید کردن دندان، لمینت کردن، روکش‌گذاری، ارتودنسی، از بین بردن فاصله‌ی دندانی، برطرف کردن کوتاهی تاج دندان‌ها و غیره است که البته تمام این موارد برای همه‌ نیاز نخواهد شد. دندانپزشک بعد از معاینه و تشخیص مشکلات می‌تواند هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند به ویژه هزینه ارتودنسی را به طور مجزا و دقیق بیان کند.

از عوامل تعیین کننده‌ی هزینه‌ اصلاح طرح لبخند و هزینه ارتودنسی می‌توان از استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک زیبایی، نحوه و روش درمان، میزان مشکل و عارضه‌ی دندان‌های بیمار را نام برد.

روش‌های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند برای همه به یک صورت نیست. انجام دادن این کار تا حد زیادی بستگی به اجزای صورت شما و نوع پوست، رنگ مو، رنگ دندان، نمای دندان، بافت لثه و موارد بسیار دیگری دارد که دندانپزشک زیبایی باید در نظر بگیرد. برای داشتن یک لبخند زیبا باید این اجزا در بهترین حالت ممکن باشند. روش‌های اصلاح طرح لبخند از دیگر عوامل تأثیرگذار بر روی هزینه ارتودنسی نیز می‌باشد.

سفید کردن دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روش های متداول دندان پزشکی زیبایی است که برای بیمارانی که به دنبال داشتن لبخند براق با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب می باشد. در این حالت بیماران می‌توانند فرآیند سفید شدن دندان را در مطب دندانپزشک یا در خانه انجام دهند. هزینه‌ی سفید کردن دندان از 400 هزار تومان به بالا خواهد بود

لمینت

در روش لمینت دندان پوسته‌هایى بسیار نازک روى سطح بیرونى دندان‌ها قرار داده مى‌شود تا مشکلات ظاهرى آن‌ها را اصلاح نماید. این پوسته‌ها کاملاً با سطح دندان هماهنگ و منطبق است و توسط چسب‌هاى مخصوصى بطور دائمى به دندان مى‌چسبد و کاملاً با دندان یکى شده و قابل جدا شدن نخواهد بود. لمینت دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی دارد که لمینت سرامیکی گران‌تر است. هزینه‌ باندینگ کامپوزیت از 300 هزار تومان به بالا و لمینت سرامیکی از 400 هزار تومان به بالا است.

کاشت دندان

مهم‌ترین مورد در اصلاح طرح لبخند، جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته است. این کار به دو روش بریج و ایمپلنت قابل انجام است. در ایمپلنت پایه‌ی تیتانیومی مانند ریشه در فک کاشته شده و پروتز روی آن می‌نشیند. در بریج با تراشیدن دندان‌های مجاور، پروتز روی آن‌ها سوار می‌شود. هزینه‌ی ایمپلنت به مراتب بیشتر از بریج خواهد بود، اما به علت مزایای متعدد، دائمی بودن و شباهت بسیار زیاد به دندان واقعی، مقرون به صرفه خواهد بود. قیمت ایمپلنت بسته به روش کاشت و برند و کشور سازنده از 1.5 میلیون تا 5 میلیون تومان و قیمت بریج از 350هزار تومان به بالا خواهد بود.

ارتودنسی

ارتودنسی برای رفع و درمان نامرتبی و فرم بد دندان‌ها به کار می‌رود. در شرایطی که دندان‌ها در محل درست خود قرار نگرفته باشند، مطمئن‌ترین روش برای اصلاح و درمان آن‌ها، روش ارتودنسی است. در ایده‌آل‌ترین حالت برای اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی نیز دندان‌ها با ارتودنسی ردیف می‌شوند و سپس با موادی مانند لمینت، رنگ و شکل دندان‌ها را با هم موزون می‌کنند. هزینه‌ ارتودنسی با توجه به انواع گوناگون آن متفاوت است. هزینه‌ ارتودنسی متحرک از 3 میلیون تا 8 میلیون تومان، و هزینه‌ ارتودنسی ثابت از 2 میلیون تا 5 میلیون خواهد بود.

اصلاح خط لثه

در بعضی از افراد که طول تاج دندان‌هایشان کوتاه است، در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده میشود که به آن لبخند لثه‌ای گفته می‌شود. این مشکل با یک جراحی بسیار آسان و ساده رفع می‌گردد و با بی‌حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده شده و سپس با کمک لمینت ظاهر لبخند بازسازی می‌شود. هزینه‌ی جراحی افزایش طول تاج برای یک دندان در حدود 200 هزار تومان خواهد بود. انجام این جراحی از طریق لیزر مقرون به صرفه‌تر است.

جراحی فک

گاهی مشکل لبخند لثه‌ای مربوط به فرم وراثتی فک‌ها و استخوان‌های صورت است. در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است. گاهی نیز به طور کلی نامناسب بودن شرایط فکین در زیبایی لبخند ایجاد خلل نموده است. مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و جابه‌جایی آن حل می‌شود. هزینه‌ی جراحی فک بسته به نوع آن از 2 میلیون تومان به بالا خواهد بود

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

57 دیدگاه برای “هزینه اصلاح طرح لبخند

 1. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر، من دندانهای جلو کوتاه نیستند وای دارای لبخند لثه ایی هستم به طوریکه وقتی می‌خندم کل لثه‌های بالا معلوم میشه، میخواستم در این زمینه راهنمایی کنید راه حل چیست؟ آیا باید از روشهایی مثل تزریق بوتاکس به لب استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر سن شما زیر 12 سال است با ارتودنسی متحرک و اگر بالای 12 سال است با ارتودنسی ثابت درمان شروع می شود. اطلاعات بیشتر برای درمان لبخند لثه ای و روش های درمان مراجعه به این لینک لبخند لثه ای چیست

 2. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر من لب بالام بزرگه موقعه لبخند دندان هامم پیدا نیست چه راهکاری میدین ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان ها و وضعیت فکین و … انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید من برای اصلاح طرح لبخند میخام بیام پیش شما هزینه چقدر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 4. Avatar محمد گفت:

  سلام. من 40 سالمه می توانم برای داشتن دندانهای مرتب و زیبا همراه با لبخندی قشنگ به مطب شما مراجعه کنم؟یا ارتودنسی برای زیر 25 ساله هاست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله ، در صورت داشتن لثه سالم برای سن شما هم درمان ارتودنسی انجام می شود. مطب پذیرای شماست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. Avatar محمد گفت:

  سلام خوبی آقای دکتر جمیلیان. من دنوندنم کمی لثه اومده جلوه آیا خودش بر میگرده یا برم دندون پزشکی کمی هم لقه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید دندان شما معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar Sogand گفت:

  سلام من وقتی میخندم لثم خیلی مشخص میشه و دندونای ردیف پایینم یکم بزرگ هستند،وقتی میخندم خیلی بد میشه،باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط یک دندانپزشک متخصص معاینه انجام گیرد تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 7. Avatar Sogand گفت:

  سلام من وقنی میخندم لثم خیلی مشخص میشه و دندودونای فک پایینم یکم بزرگ هستن،وقتی میخندم خیلی بد میشه،باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 8. Avatar مینا گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲تا دندون جلوم کمی کجه بقیه دندونام تقریبا مرتبه میخواستم بدونم با کدوم روش ارتودنسی باید انجام بدم و چقدر زمان میبره تا مرتب بشه؟آیا فقط فکی که دندون کج داره ارتودنسی میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. Avatar مهران خانی گفت:

  سلام جناب دکتر وقتی میخندم دو طرف دهانم بیشتر از لثه ها باز میشود چه راهی و میتونین پیشنهاد کنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم در خصوص اصلاح طرح لبخند داده می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. Avatar عباس گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون از سایت و مطالب کاربردیتون🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از مهر شما.

 11. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

  باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 12. Avatar حمیدخان گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید..
  دکتر من میخواستم ارتودنسی کنم ولی دندونای عقلمو نکشیدم چون میگن روی عصب فک قرار گرفته اگه بکشی لب پایینت تا آخر عمر بی حس میمونه.. خواستم بپرسم اگه من دندون عقلمو نکشم و ارتودنسی کنم بعدا به مشکل میخورم یا نه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای کشیدن دندان عقل با متخصص ارتودنسی مشورت کنید.

 13. Avatar هدیه گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید. من دندونام میخوام یکمی جلو بیاد . چون یکمی فرو رفته است البته خیلی کم. ولی برای زیبایی نیاز هست کمی جلو بیاد. با چه روشی میشه این کارو کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. حضورا راهنمایی خواهید شد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar مهدی گفت:

  سلام
  آقای دکتر درمان ارتودنسی در الویت است یا زیبایی دندانها؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ارتودنسی و زیبایی دو موضوعی هستن که از هم جدا ناپذیر هستند و از یکدیگر جدا نمی شوند . وقتی دندانی در درمان ارتودنسی از نظر چیدمان مرتب می شوند ناخودآگاه زیبا هم می شوند .

 15. Avatar شکیبا گفت:

  سلام آقای دکتر

  امکان داره چند نمونه عکس قبل و بعد از عمل رو بزارید تو سایت و بگید چه کارهایی برای اصلاح انجام شده و حدود قیمت رو اعلام کنید؟
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اصلاح دندان توسط دستگاه های ارتودنسی می شود. در سایت خیلی عکس قبل و بعد بیماران هست می توانید ملاحظه کنید. در خصوص هزینه ارتودنسی ، بستگی به ناهنجاری دارد.اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره لازم است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان ارتودنسی مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.حضورا راهنمایی خواهید شد. شماره تلفن مطب 22011892 .

   1. Avatar فهیمه گفت:

    سلام
    آقای دکتر با ارتودنسی همون لبخند دندان هم اصلاح میشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. با درمان ارتودنسی هم دندانها درمان می شوند همچنین از نظر چیدمان زیبا . مراجعه به این لینک ارتودنسی درمان یا زیبایی است

 16. Avatar پریا گفت:

  سلام
  منخط لثه ی دندونای بالا م پایینه و نیاز به به اصلاح لبخندی دارم هزینش چ جوریه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما جهت معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید . تا حضورا راهنمایی شوید. معاینه رایگان است. جهت گرفنن وقت قبلی با شماره تلفن 22011892 تماس بگیرید.

 17. Avatar ابوالفضل گفت:

  سلام.
  من دندان های پیشین فک بالا. ناهنجاری دارد و بالا تر از حالت عادی درآمده.
  همچنین دندان پیشین و مرکزی فک پایین هم در سن 9 سالگی کاشتم.و الان در سن 24 سالگی کوچکتر از سایر دندان ها هستند.

  برای اصلاح دندان هایم چه راهکاری را پیشنهاد میکنید!!
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید . می توانید از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892

 18. Avatar مبثم گفت:

  با سلام
  تا چه اندازه، وضعیت لب ها در طراحی لبخند موثر هست؟
  قوس دندان تا چه اندازه تاثیر دارد؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی از دندانهای شما انجام گیرد. موقعیت لبخند ، وضعیت قوس دندان ها و شرایط رادیوگرافی و ژنتیکی بررسی شود . تا بیمارمعاینه کلینیکی نشود نمیتوان پاسخ داد.

 19. Avatar محمد گفت:

  سلام. اقایه دکتر من وقتی لبخند میزنم دندان هایم زیاد بیرون نمایند و تقریبا دندان کوچک دارم آیا میشه ان را طوری قرار داد ک با لبخند زدن دندان هایم ب چشم بیاید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فرایند اصلاح طرح لبخند به وضعیت فعلی دندان ها و لثه شما بستگی دارد. قبل از هر کاری می توانید با متخصص با تجربه ارتودنسی مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید. در بسیاری از مواقع در طول فرایند ارتودنسی سایر مشکلات دهان و دندان ها رفع خواهند شد. لبخند زیبا ارزش این را دارد که کمی برای آن زمان صرف کنید.

 20. Avatar شیما گفت:

  سلام وقت بخیر من درو دندان جلوی فک پایینم به مرور زمان بلند شده و لثم پایین رفته و مدت ۹یا۱۰ سالی هست که لق و کج هستش گفتن که موردی به نام تحلیل استخوان هستش میشه لطفا در این مورد توضیح بدین و بگید که راه درمانش چطوریه ممنونم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   به طور معمول ناهنجاری های فکی و دندانی منجر به بروز عارضه تحلیل استخوان و لثه می شود. به یک متخصص ارتودنسی ماهر مراجعه کنید تا علت دقیق را تشخیص بدهند. بعد از تشخیص صحیح علت این عارضه می توان بهترین روش درمانی را انتخاب کرد.

 21. Avatar الیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من امروز تو مشاوره ارتودنسی در مطب همکارانتون متوجه شدم بنا به نوع درمان یا لبهام جلو میاد یا بخاطر کشیدن دندونم میره عقب یا فکم باید جراحی شه درصورتی که چهرمو اینجوری دوست دارم و حالت لبها استاندارد و زیباس و جراحیم نمیخوام کنم چکار باید کنم و اصلا تاثیر داره واقعا خواهش میکنم راهنمایی کنید😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 22. Avatar فرح گفت:

  سلام
  اقای دکتر. دندان دوم فک بالا ی بنده کمی عقب تر از بقیه دندان هاست. و نمیخام ارتودنسی کنم ایا روش دیگه ای برای اصلاح وجود داره

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه رایگان بگیرید. بعد از بررسی دقیق می توان نظر داد.

 23. Avatar Mahnaz گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید ی سوال داشتم ، من وقتی میخندم یا صحبت میکنم دندونای فک بالام مشخص نمیشه چ درمانی باید انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل شما با ارتودنسی و جراحی فک حل می شود

 24. Avatar دندانپزشکی ترمیمی گفت:

  سلام. ترجیح بر این است که دندان لب پر شده جلو در فک بالا با کامپوزیت درمان شود یا روکش شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ترجیح براین است که دندان با کامپوزیت پر شود

   1. Avatar علیرضا گفت:

    سلام اقای دکتر.من میخواستم لبخندمو عمل کنم و مشکل اصلیم هم باز شدن زیاد لبخندم هست

    1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

     سلام به اصطلاح دچار خنده لثه ای هستید و به سادگی قابل درمان است. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان ارتودنسی بگیرید. بعد از بررسی علت لبخند لثه ای شما طرح درمان مناسب برای اصلاح طرح لبخند شما اعلام خواهد شد

     1. Avatar زینب گفت:

      سلام
      من 2تا از دندان هام کج هستند میشه بدون ارتودنسی ترمیم کرد؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      .باسلام. درمورد درمان بعد از معاینه می شود اظهار نظرکرد

 25. Avatar لبخند هالیوودی گفت:

  سلام. شما ترجیح می دهید که اصلاح لبخند با ارتودنسی باشد و یا با کامپوزیت باشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ترجیح بر این است که اصلاح لبخند با ارتودنسی انجام شود چون در روش کامپوزیت دندان تراش می خورد.

 26. Avatar طرح لبخند با کامپوزیت گفت:

  سلام. ایا شما اصلاح طرح لبخند در مطب انجام می دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.اصلاح طرح لبخند در مطب بر اساس نیاز بیمار انجام پذیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *