عصب کشی و مشکلات لثه

عفونت دندان

خانمی دارای عفونت دندان

عفونت دندان با دندان درد آغاز می شود. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده بدون یک اقدام درمانی مناسب رها شود دندان دچار عفونت می شود. همچنین عفونت دندان درمان نشده می تواند به تمام نقاط بدن سرایت کند. این عارضه دردناک معمولا ناگهانی بروز نمی کند و بر اثر عدم درمان و رسیدگی به پوسیدگی های دندانی و بیماری های لثه در طی طولانی مدت بروز می کند.

در صورتیکه پوسیدگی دندان زیاد باشد به مرور زمان عصب مرکزی دندان درگیر می شود و اگر بیمار تحت درمان عصب کشی قرار نگیرد دندان عفونی می شود و در ناحیه ریشه دندان در داخل استخوان فک کیست Cyct تشکیل می شود در بعضی موارد کیست ایجاد شده به داخل دهان سرباز می نماید و عفونت ایجاد شد خارج می شود و بیمار با آبسه دندانی و عفونت و درد به مطب دندانپزشکی مراجعه می نماید درمان این عارضه در صورتی که کیست کوچک باشد. عصب کشی یا Root canal therapy است و در صورتی که کیست بزرگ باشد باید با جراحی کوچکی که در مطب انجام می شود کیست ناحیه انتهای ریشه را برداشت.  بدین صورت که بر روی لثه بیمار برشی با تیغ بیستوری داده می شود و به انتهای ریشه دندان دسترسی ایجاد می شود و با جراحی باز کل ناحیه عفونت خارج می گردد و ناحیه با سرم فیزیولوژی شسته می شود وانتهای ریشه با مواد پرکردگی پر می شود و دوباره لثه بر روی استخوان بخیه زده می شود.

علائم عفونت دندان

هنگامی که یک دندان درد ضربانی دارد که  بطور مداوم تکرار می شود و بیمار با این درد در طول شب بیدار می شود، در این موقعیت  احتمال دارد که دندان دچارعفونت و آبسه شده باشد این عفونت می تواند در نواحی انتهای ریشه دندان یا اطراف ریشه پخش شده باشد. عفونت دندان از درگیری پالپ و اعصاب مرکزی دندان سر چشمه می گیرد. به طور کلی در  مرکز دندان کانالی وجود دارد که داخل ان اعصاب و رگ های خونی وجود دارد که به مجموع آنها  پالپ گفته می شود. در صورتی که پوسیدگی پیشرفت نماید و به پالپ دندان نزدیک شود باکتری ها و میکروبها به پالپ حمله کرده و تکثیر می یابند. با تکثیر میکروارگانیسمها، عفونت  در داخل حفره پالپ پخش می شود و با انتشار عفونت در انتهای ریشه عفونت می تواند به بافت های مجاور ریشه و به  استخوان نیز نفوذ  کند.

به عبارت دیگر پوسیدگی دندان باعث از بین رفتن مینای دندان و ایجاد آسیب به لایه نرم تر بافت زیر دندان یعنی عاج دندان می شود که این پوسیدگی می تواند وارد  مرکز دندان که شامل پالپ دندان است شود که دراصطلاح گفته می شود  پالپ دچار التهاب شده است. به این ترتیب پالپ دندان می میرد و دچار عفونت می شود. میکروارگانیسم ها به ایجاد عفونت در پالپ ادامه می دهند تا اینکه عفونت به بافت های مجاور و هم چنین به  استخوانی که دندان را احاطه کرده می رسد و به این ترتیب عفونت دندان ایجاد می شود.

عفونت مجموعه ای از سلول های سفید مرده خون، بافت های باقیمانده، و میکرو ارگانیسم ها می باشد. منبع ایجاد عفونت دندان با عفونت لثه متفاوت است. عفونت و آبسه دندان یا عفونت پری آپیکال از کانال مرکزی دندان و یا  پالپ دندان سر چشمه می گیرد و در انتهای  ریشه دندان تشکیل می شود. ولی آبسه و عفونت لثه یا پریودنتال با تشکیل یک کیست عفونی خارج از دندان و در کنار ریشه ایجاد می شود. نوع درمان در مورد  عفونت لثه و یا دندان بستگی به منشا ایجاد عفونت دارد.

علائم عفونت دندان

دندانی که دچار عفونت شده است ممکن است یکی یا همه علائم زیر را بروز دهد:

 • احساس درد دندان
 • احساس درد در ناحیه فک ، گوش یا گردن (معمولاً در همان طرف درد دندان)
 • درد دندانی که هنگام خوابیدن پیش رونده است
 • حساسیت به فشار در دهان
 • حساسیت به غذاها و نوشیدنی های گرم یا سرد
 • تورم گونه
 • تورم غده های لنفاوی، لوزه و گردن
 • تب
 • بوی بد دهان
 • احساس طعم ناخوشایند در دهان

در صورتی که عفونت دندان درمان نشود و به دیگر نقاط بدن سرایت کند ممکن است با علائم زیر مواجه شوید:

 • احساس ناخوش بودن، سر درد و خستگی مفرط
 • بروز تب که با سرخ شدن پوست، تعریق و یا لرز همراه است
 • ورم صورت به طوری که نمی توانید دهان را به طور کامل باز کنید. تنفس و قورت دادن آب دهان مشکل خواهد شد.
 • بالا رفتن ضربان قلب به طوری که پالس های قلب بیشتر می شود و سر درد عارض می شود.
 • تعداد تنفس از 25 بار در دقیقه بیشتر می شود.
 • بروز تهوع و اسهال

دندان دارای عفونت لثه

چطور دندان عفونی می شود؟

زمانی که باکتری ها از طریق شکاف، ترک و یا هرگونه پوسیدگی وارد دندان می شوند منجر به عفونت دندان می شوند. ریسک فاکتورهای بروز عفونت دندان شامل:

 • بهداشت دهان و دندان ضعیف، شامل مسواک نزدن 2 بار در روز و عدم استفاده از نخ دندان.
 • رژیم غذایی با قند بالا، از جمله مصرف بالای شیرینی، شکلات و نوشابه های گازدار.
 • دهان خشک که معمولا بر اثر بالا رفتن سن، بیماری های مختلف و یا تنفس دهانی مداوم بروز می کند.

جلوگیری از بروز عفونت دندان

اگر بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت نمی کنید در معرض بروز عفونت دندان می باشید. بنابراین به توصیه های زیر توجه کنید:

 • حداقل دو بار در روز دندان های خود را با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید.
 • حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید.
 • مصرف مواد قندی را کاهش دهید.
 • رژیم غذایی مناسبی شامل مقادیر بالای میوه و سبزی را برنامه ریزی و پیروی کنید.
 • از تنباکو و مشتقات آن دوری کنید.
 • آب نوشیدنی حاوی فلوراید مصرف کنید.
 • مراجعات منظمی به دندانپزشکی داشته باشید.

درمان عفونت دندان

برای درمان عفونت دندان آنچه که مسلم است ضرورت مراجعه فوری به دندانپزشک است. توصیه می شود قبل از مراجعه به دندانپزشک به دفعات از محلول آب و نمک استفاده کنید. همچنین می توانید تا زمان مراجعه به دندانپزشک برای رهایی از درد دندان در هنگام شب از یک مسکن استفاده کنید.

زمانی که به دندانپزشک مراجعه می کنید محل عفونت به درستی بررسی می شود و نوع عفونت مشخص می شود. در برخی مواقع گرفتن عکس از دندان برای تشخیص دقیق عفونت دندان توصیه می شود.

در مرحله بعدی تخلیه و درناژ عفونت انجام می شود و دندانپزشک معالج برای شما آنتی بیوتیک مناسب تجویز می کند. در اکثر مواقع نیاز به یک درمان ثانویه مثل درمان ریشه الزامی است. برای جلوگیری از عود عفونت دندان درمان هرگونه پوسیدگی و شکستگی دندان توصیه می شود. بنابراین روند درمان عفونت دندان را به طور کامل طی کنید تا دچار عود عفونت نشوید.

در برخی موارد نیز ریشه دندان بر اثر عفونت مزمن کاملا از دست می رود و ترمیم و نگهداشتن دندان غیر ممکن می شود. در این مواقع دندانپزشک دندان را می کشد و عملیات تخلیه عفونت دندان را به پایان می رساند.

عفونت لثه

عفونت لثه در نتیجه بیماری های لثه و انساج پریودنتال ایجاد می شود که در اصطلاح به آن التهاب لثه یا پریودنتیت گفته می شود. عوامل زیر شامل عدم بهداشت مناسب، تحلیل لثه، تحلیل استخوان، ایجاد آسیب به لثه حتی اگر قبلا  التهاب لثه وجود نداشته باشد. سیگار کشیدن، جویدن تنباک، لق شدن دندان در ادامه بیماری های مزمن و طولانی لثه  می تواند در ایجاد عفونت لثه نقش داشته باشد. در عفونت لثه اتصال بین دندان‌ها و ساختارهای نگهدارنده اطراف دندان با جمع شدن جرم و پلاک و راه یافتن میکروارگانیسمها  به اطراف دندان از بین می‌رود. چنانچه درمان  بیماری های لثه به تعویق بیفتد، دندان لق می گردد. لق شدن شدید دندان در نهایت منجر به از دست دادن دندان می‌ شود.

سوالات متداول عفونت دندان

1-آیا زردچوبه و آویشن برای درمان عفونت دندان مناسب می باشند؟

خواص ضد میکروبی زردچوبه و آویشن در گذشته ثابت شده است. اما هیچ گونه تحقیق علمی مبنی بر اثر این ادویه ها برای درمان عفونت دندان منتشر نشده است. بنابراین برای درمان عفونت دندان زمان را از دست ندهید و سریعا به یک دندانپزشک مراجعه کنید.

2-با عفونت دندان عصب کشی شده چه کنیم؟

در مواقعی که از پانسمان دندان عصب کشی شده درست مراقبت نکرده اید و یا برای ترمیم دندان و برداشتن پانسمان دیر به دندانپزشک مراجعه می کنید به عفونت دندان دچار می شوید.  در این مواقع دندانپزشک ناچار است ابتدا نسبت به درمان عفونت دندان اقدام کند و سپس ترمیم دندان را آغاز نماید. بدین ترتیب روند درمان و ترمیم دندان عصب کشی شده با تاخیر انجام می شود.

3-درمان خانگی عفونت دندان چگونه است؟

درمان خانگی عفونت دندان یک روش موقتی برای تسکین درد و عفونت است تا زمانی که به دندانپزشک مراجعه کنید. در این فاصله می توانید از محلول آب و نمک و کمپرس یخ استفاده کنید. توصیه می شود نصف قاشق چایخوری نمک را در یک فنجان آب حل کنید و آن را غرغره و سپس از دهان خارج کنید.

4-آیا درمان عفونت دندان اورژانسی است؟

در صورتی که عفونت دندان به موقع درمان نشود احتمال آسیب به ریشه دندان و از دست رفتن دندان طبیعی بالاست. همچنین درد دندانی که دچار عفونت شده است بسیار شدید است و مزاحمی برای زندگی و آسایش بیمار محسوب می شود. درمان و رسیدگی به عفونت دندان باید به طور اورژانسی و بدون فوت وقت انجام شود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

1,670 دیدگاه برای “عفونت دندان

 1. Avatar ناز گفت:

  سلام اقای دکتر من دندون ۶ پایین سمت چپم خراب شده کلا ریخته بعد عصب کشی کردم اما دکتر گفته ارزش نداره درست کنی بهتره بکشی بعدا ایمپلنت کنی الان دو هفتس کنار دندونم متورم شده هرچی هم سفالکسین میخورم خوب نمیشه این عفونت دندونه یا لثه ؟بعد اگ موقع عفونت بکشم خطر داره؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه با تجربه و خوب مراجعه نمایید. متخصص بهترین درمان را برای شما در نظر می گیرد.

 2. Avatar فرناز کاظمی گفت:

  با سلام، یکی از دندونای من شدیدا عفونت کرده بود به طوری که روی لثه ام چندین عدد آبسه ایجاد شده بود، بعد از کشیدن دندونم، لثه ام و استخوان فکم در آن قسمت تقریبا کاملا از بین رفته و و صورتم توی اون قسمت، فرورفته شده، میخواستم ببینم آیا میشه با پیوند لثه، لثه ام رو برگردوند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام شود تا تشخیص مناسب برای درمان انجام پذیرد.

 3. Avatar حسین گفت:

  سلام اقای دکتر.دندان7بالا رو با وجود عفونت دکتر عصب کشی کرد وهمان لحظه هم پر کرد الان اطراف دندان سفید شده ودرد داره.۳روزه اموکسی سیلین ومترونیدازول مصرف میکنم ولی همچنان مشکل دارم چه باید بکنم با تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج مراجعه نمایید باید رادیوگرافی تهیه شود. عصب کشی خوب و کامل انجام نشده. مجدد باید عصب کشی انجام گردد.

 4. Avatar بنفشه سجادیان گفت:

  سلام .
  وقتتون بخیر من ۲۵ سالمه به خاطر کوچک بودن فکم دندون عقلم تا الان نتونسته دربیاد الان ۴ روز که سمت چپ فک پایین و بالام تورم داره و همون ناحیه گردن و گلوم درگرفته (یعنی سمت چپ) چیکار کنم-_-

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط متخصص جراح فک و صورت و متخصص ارتودنسی معاینه کلینیکی انجام گیرد.

 5. Avatar عطااله گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر.من الان نزدیک ب چهار پنج روز هست ک دندونم درد می گیره و عفونت داره. برای مراجعه به دندانپزشک آیا در همان جلسه اول عصب کشی انجام میشه؟یا نه؟
  آقای دکتر جمیلیان ممنون از سایت خوبتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه شما به سایت. خوشحالم که برایتان قابل استفاده بوده است. دندان باید معاینه و رادیوگرافی انجام گردد. آنتی بیوتیک باید استفاده شود. بستگی به عفونت دارد تشخیص بعد از معاینه داده می شود.

 6. Avatar هانی گفت:

  آقای دکتر مادرمن دندون نداره مصنوعی میزاره اما فک پایینش هم از تو هم ازصورت باد کرده عفونت کرد آنتی بیوتیک هم خورد اما عفونتش ازبین نمیره خیلی عذاب میکشه بنظرتون خوب میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از ناحیه عکس گرفته شود. و توسط متخصص جراح فک و صورت با تجربه معاینه تهیه شود.

 7. Avatar هانیه گفت:

  سلام دکتر دندان من مدتی هست که پوسیده شده شب قبل ماده ای که توی شکستگی دندانم بود رو با خلال دندان در اوردم از صبح دندانم شروع به درد کرده و چیزی رو نمیتونم روی دندونم فشار بدم لثه همین دندان و دندان کناری هم به اندازه ی یک خط باریک قرمز شده ایا دندونم عفونت داره؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما پوسیدگی و عفونت دارد. به متخصص ریشه برای عصب کشی دندان مراجعه نمایید.

 8. Avatar یاسمین گفت:

  سلام اقای دکتر
  مدتیه دندون عقلم درد میکنه و بین دندان عقل و دندان کناری یه زخم قرمز و کوچیک ایجاد شده.
  باید چه کار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 9. Avatar شیرزاد گفت:

  با سلام من حدود 5سال پیش یکی از دندان هایم غفونت داشت همراه با پوسیدگی ودندانم را کشیدم بعداز کشیدن دندانم عفونت از آن بیرون می آمد تا چند روز و بعد خوب شد اما بعد از یک الا دو ماه بعد یکی از گوش هام همان گوش کنار دندانم شروع به صدای ویز ویز کرده وحالاهم خوب نشده حالا می خوام بدونم آیا احتمالش هست این ویز ویز گوشم ما ل اون دندانه باشه تو رو خدا راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. و از محل دندان رادیوگرافی تهیه شود.

 10. Avatar مریم محمدی گفت:

  سلام اقای دکتر..پسرم هفت سالشه..چند وقته دندون جلویی از بالا لق شده اما هنوز نیفتاده..پریروز لثه لش را نگاه کردم دیدم روی لثه اش یک جوش مثل آفت زده…دیروز از خواب بیدار بیدار شد چشناش ورم داشت نزدیکای ظهر دور چشمهاش ورم شدید کرد و قرمز شد..حالا نمیدونم مال عفونت لثه اش هست یانه؟ بردم دندانپزشک آموکسی سیلین نوشت براش اما آن جوش روی لثه را تخلیه نکرد..من چکار باید بکنم اقای دکتر؟خیلی نگرانم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. به یک دندانپزشک متخصص با تجربه برای معاینه مراجعه کنید. بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.

   1. Avatar مهدیه گفت:

    سلام آقای دکتر. دندان 5 من عفونت کرده آیا باید کشید یا درمان می شود؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به متخصص ریشه خوب مراجعه شود. رادیوگرافی تهیه می شود. بعد از استفاده آنتی بیوتیک دندان عصب کشی و درمان می شود.

 11. Avatar بنی هاشمی گفت:

  سلام آقای دکتر با تشکر از سایت شما
  بنده دندانم را دوسال است عصب کشی و پر کرده‌ام اکنون دو روز است احساس میکنم انتهای دندانم یعنی داخل لثه التهابی وجود دارد ولی احساس درد نمیکند و بسیار خفیف است مشکل چیست
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما. باید معاینه کلینیکی انجام شود، و رادیوگرافی تهیه شود. ممکنه دندان شما احتیاج به عصب کشی مجدد داشته باشد.

 12. Avatar شاه ولی حیدری گفت:

  سلام اقای دکتر دندانم عفونت کرده درد داره به دندان پزشک مراجعه کردم بهتر نشدم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام به متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود. دندان شما احتیاج به عصب کشی دارد.

  2. Avatar سینا گفت:

   سلام اقای دکتر من حدود شش ساله که دهنم بوی بد میده،نمیدونم چرا.الان دو سه روزه که یکی از دندونهام عفونت کره و احساس میکنم که ماده داخلش خالی شده،نمیتونم هیچ چیزی با اون دندونم بخورم،چی کار کنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. به متخصص مراجعه شود پوسیدگی دندان برداشته و دندان عصب کشی می گردد. دندان با ماده پر کردگی پر می شود.

 13. Avatar یاسمین گفت:

  سلام تروخدا جوابمو بدین
  دندونمو عصب کشی کردم دکتر گفت عصب عفونت کرده بود الان هم گفت بازم عفونت داره از آنتی بیوتیک استفاده میکنم اما درد شدید دارم باید چیکار کنم؟😭😭😭😭😭

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد.شما به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید علاوه بر آنتی بیوتیک عصب کشی دندان باید انجام گردد. و برای اطمینان از عصب کشی کامل و درست با دیدن رادیوگرافی دندان دندانپزشک متوجه این امر می شود.

 14. Avatar نگار گفت:

  سلام آقای دکتر، ممنون از وقتی که برای پاسخگویی به سوالات میزارید.
  یکی از دندون های من که دچار پوسیدگی هست خونریزی داره (خیلی کم) و صبحا که از خواب بیدار میشم دهانم بوی بد میده و تلخ می‌شود البته هیچ دردی در دندانم احساس نمیکنم، مشکل چیست و آیا حتما باید دندان را کشید؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان عفونت دارد. به متخصص ریشه برای عصب کشی دندان مراجعه نمایید.

 15. Avatar Yasmin گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون
  من هفته پیش دندانمو عصب کشی کردم و بعد از چهار روز پانسمانو عوض کردم عصب دندان من عفونت کرده بود و درد شدیدی داشت دکتر بعد از عصب کشی پانسمان کرد و آنتی بیوتیک داد اما وقتی برای دفعه دوم رفتم تا پانسمان کنم بعد از پانسمان درد شدیدی داشتم با مراجعه به دکتر برای یک روز پانسوان رو گرفت. دوباره باید پانسمان کنم حتی عفونت به گوشم هم زده و گه گاه گوشم درد می‌کنه
  میخواستم بپرسم اگر دوباره دندونم درد بیاد نیلز به عصب کشی دوباره هست یا خیر و عفونت رو چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص معالج شما تا وقتی که مطمئن از درمان عفونت نشود دندان را پر نمیکند.دندان اصلی فقط یکبار رویش می کند.

 16. Avatar سونیا گفت:

  سلام من دوتا از دندون عقلامو باهم جراحی کردم یک طرف فکم الان هفت هشت ماه میگزره تا یکی دوماه اول درد نداشتم ولی الان زیر فکم ک دست میزنم استخون فکم متورم تر از اون طرف صورتم هس ودرد درناحیه فک و گوش وگردن دارم ودکتر بهم گف تنگی فک هم داری ایا ممکن دردها ناشی از تنگی فک واستخوان فک باشه یا عفونت کرده واگر عفونت کرده با چی مشخص میشود وراه درمانش چیست؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای عفونت دندان باید آنتی بیوتیک استفاده شود سپس دندان عصب کشی شود.

 17. Avatar حسن گفت:

  سلام. آقای جمیلیان من چند سال پیش دندونم رو عصب کشی کردم ولی روکش نکردم و خیلی وقت بود که تکه ای از دندانم نیز به شکل یه حفره کنده شده بود. حالا عفونت کرده و درد زیادی دارم. آیا با آنتی بیوتیک خوب میشه یا باید دوباره عصب کشی بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از استفاده آنتی بیوتیک حتما باید عصب کشی دندان انجام شود. برای محافظت دندان شما از فشار و عدم شکستگی دندان بهتر است دندان روکش شود.

 18. Avatar معصی گفت:

  سلام آقای دکتر
  پزشک دندان جلویی من رو در یک جلسه عصب کشی کردن و روکش و پر کردند
  البته دندان من سالها پیش شکسته بود بنابراین پزشک کوتاه کرد و روی آن روکش گذاشت
  بعد از دو سال نیاز به عصب کشی پیدا کرد
  دکتر از پشت دندان سوراخی ایجاد و در یک جلسه دندانم را عصب کشی و پر کردند
  در وب سایت شما خوندم که در جلسه اول عصب کشی رو پانسمان می کنند
  چند روز بعد روکش

  آیا ردش عصب کشی و پر کردن روکش دندان من در یک جبسه غیر متعارف و نادرست است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. صلاح بر اینست که دندان در یک جلسه عصب کشی شود، یک هفته فرصت بدهند بعد تاج دندان پر شود. تا اگر در ریشه دندان مشکلی بود دسترسی به انتهای ریشه باشد.

 19. Avatar علي گفت:

  سلام. خسته نباشيد
  اگر دندان درد نداشته باشم ولي فك سمت چپ همان قسمت كه به گوشم نزديك است وكمي درد در گوش به صورت موقتي دارم آيا مربوط به دندانم است؟
  كمي بوي چرك گاهگاهي حس ميكنم نه هميشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می تواند درد بخاطر پوسیدگی دندان و یا از مفصل فکی شما باشد.

 20. Avatar غزل گفت:

  سلام . وقتتون به خیر آقای دکتر
  من دندان درد ندارم اصلا . و حدودا 3 ماه پیش هم معاینه کامل دندان انجام دادم و هیچکدوم از دندان هام مشکلی نداشتن. ولی الان 4 روز هست که بویی شبیه عفونت در دهانم حس میکنم (البته گاهی اوقات).مخصا زمان صرف غذا.ولی اصلا متوجه نمیشم که این بو از کدوم دندونم ناشی میشه.چیکار باید کنم؟با توجه به وضعیت کرونا

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.بوی بد دهان شما بعلت دندان پوسیده ، یا مشکل گوارش یا معده می باشد.

 21. Avatar روناس گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دو هفته پیش دندونم و پر کردم که دکتر گفتن پزشک قبلی بد پر کرده بودن و لثه ی من دچار خون مردگی شده بود و هر نیمه شب و گاهی روز ، فک من شروع به درد میکنه و جوری که نمیدونم منشا درد کجاست …دکتر گفتن چند هفته تحمل کن بعد بیا درمان ریشه ، در صورتی که اصلا منشا درد مشخص نیس کجاست…میشه راهنماییم کنین چرا نیمه های شب از فک درد بیدار میشم و با خوردن استومینوفن میخوابم …گاهی هم حس نبض تو فک دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.دندان درد دارد باید عصب کشی شود . برای اطمینان باید رادیوگرافی تهیه شود. شما به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 22. Avatar علوی گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک یک هفته پیش دندونم رو عصب کشی کردم قرص مترونیدازول و آموکسی سیاست مصرف کردم ولی هنوز درد دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج مراجعه شود . عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. برای تشخیص باید رادیوگرافی تهیه شود.

 23. Avatar لیلی گفت:

  سلام من عصب کشی کردم بعدم روکش حدود دوماهی میشه ولی بعضی وقتا موقع جویدن درد میکنه و چرک میکنه وخون خون میاداز لثم دلیلش چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد عصب کشی درست و کامل انجام نشده. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 24. Avatar نیره گفت:

  با سلام خدمت شما بزرگوار تقریبا سه ماه هست که استخوان فک وکنار گوش وگیجگاهی من درد گرفته و یک دندان خراب داشتم اونرو کشیدم ولی هنوز درد رو احساس می‌کنم ودکتران احتمال مید هن که دندان هفت من که کنار این دندان بوده وعصب کشی شده عفونت داره لطفا منو راهنمایی کنید الا سه ماه هست که من این مشکل رو دارمممنون اگه راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای تشخیص دردو درمان درد باید معاینه کلینیکی انجام شود و رادیوگرافی بررسی گردد.

 25. Avatar هستی گفت:

  سلام وقت بخیر . فک پایین صورت دخترم (۷ ساله )ورم کرده و صداش عوض شده و تب هم داره . عکس از دندون گرفتیم دکتر میگه تو عکس عفونت معلوم نیست و مشخص نمیشه برای کدوم دندون هست . لطفا راهنمایی کنید آیا ورم برای دندون یا گردن هست جچوری مشخص میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. رادیوگرافی تهیه گردد. تا تشخیص درمان داده شود.

 26. Avatar نادیا گفت:

  سلام من قبلا دندونم رو پر کردم والان مواد داخلش ریخته الان که سوراخ شده درد هم دارم واطراف دندونم هم کمی ورم کرده و به خاطر کرونا نمیتونم برم دندانپزشکی
  الان باید چیکا کنم ؟ چه دارویی بخورم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید پوسیدگی دندان برداشته شود. دندان شما نیاز به عصب کشی دارد. عصب کشی انجام گردد.مجدد دندان با ماده پرکردگی پر گردد.

 27. Avatar رضا گفت:

  سلام آقای دکتر ..من یک سال پیش دندان عقل رو عصب کشی کردم ولی بعد از اون نرفتم پر کنم به دلیل کرونا ترسیدم ….داخل دندان رو با پنبه پر مینکم هر هفته.. الان لق هم شده و خونریزی هم میکنه .. هنگام غذا خوردن درد شدیدی داره …باید پرش کنم یا بکشم ..ممنون از راهنماییتون …سپاسگذارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.دندان شما عفونت کرده حتما در اولین فرصت به متخصص ریشه برای عصب کشی و درمان ریشه مراجعه نمایید.

 28. Avatar رضااتابای گفت:

  سلام آقای دکتر دوهفته قبل شروع شددندان درد کمی داشتم به طوری که هیچی معلوم نمیکرد الانم سه چهارروز دردمیکنه چندتاازدندانم گاهابه گوشیم سرایت کرده فک کنم عفونت کرده چکاربایدکرد قرصی چیزی هست یا به دکترمراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 29. Avatar محمد فرهنگ گفت:

  سلام آقای دکتر، من عصب کشی کردم و الاو 48 ساعته دارم درد میکشم، نصف فک پایینم درد داره، این طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد زیاد بعد از عصب کشی دندان طبیعی نیست به متخصص ریشه مراجعه کنید.

 30. Avatar Golnaz گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونمو هم عصب کشی کردم هم پر و هم قاب گرفتم ولی بعد از ۶یا۷ماه بعد دندونم خیلی درد میکرد رفتم پیش دکتر گفت ریشه دندونت عفونت کرده؟میخواستم بدونم دلیلش چیه؟؟؟؟بعد از خوردن قرص خوب شدم ولی دوباره الان بعد ۲ماه این مشکل دوباره برام پیش اومده
  خیلی هم وحشتناک درد میکنه نمیدونم چرا اینطوری میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی قبلی خوب و کامل انجام نشده است. باید رادیوگرافی تهیه شود. به متخصص ریشه باتجربه مراجعه شود. آنتی بیوتیک به تنهایی راه درمان قطعی نیست. باید عصب کشی دندان انجام گیرد.

 31. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام آقای دکتر دخترم ۱۱ سالشه و دندان های آسیاب هنوز شیری هستند ولی دندان های دیگر اصلی و ۲ تا نیش بالا کمی کج دراومده در چه سنی برای ارتودنسی بیارم پیش شما ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در همین سن باید مراجعه کنید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 32. Avatar امید بهروز گفت:

  سلام من سه چهار سال میشه ک یکی از دندون هامو پر کردم ولی الان نزدیک ی سالی میشه ک زیرش داخل لثه عفونت جمع شده ب خود دکتر عفونت هم دوباری مراجعه کردم که قرص برام نوشتن ولی اصلا عفونت از بین نرفته بلکه بیشتر هم شده میخاستم ببینم برا خلاصی از شر عفونت دندونم رو بکشم خالی کنم موادشو یا باید لثه جراحی بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه مراجعه کنید باید رادیوگرافی تهیه شود. تشخیص درمان گردد.

 33. Avatar ادباشی.ش گفت:

  سلام.وقت بخیر.دندان ششم پایین را سه روزه پیش یک متخصص ریشه عصب کشی و پانسمان مجدد کردن که این دندان یکسال پیش ناموفق عصب کشی و پر شده بوده(اون دکتر میگفتن خیلی خرابه باید کشیده بشه ولی درستش میکنم) و این دندان در قسمت پایینتر از ریشه عفونت داره و حالا بعد از دو روز عصب کشی مجدد، درد شدیدی در دندانو قسمت گوشم دارم که این درد اجازه نمیده حتی بخوابم.دکتر پنیسیلین و پوروفن دادن مصرف میکنم اما زمان کوتاهی درد میوفته.سوالم اینه که آیا عصب کشی مجدد این دندان درست بوده؟ و اینکه دکتر متخصص بمن برای یک ماه آینده وقت پر کردن و روکش دادن..اگه با این دندان چیزی نجوم تا اون موقع مشکلی براش پیش نمیاد؟ ممکنه اگر زودتر این دندان پر بشه دردش کمتر بشه؟؟از یک دکتر عمومی سه روز دیگه وقت پر کردن گرفتم ولی میترسم پیش یک دکتر عمومی برم. ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اگر دندان قبلا عصب کشی شده و ناقص بوده و عفونت داشته باید عصب کشی انجام میشده. حال برای اینکه بدانیم واقعا نیاز بوده یا خیر، با رادیوگرافی از محل دندان مشخص می شود. با شرایط کلینیکی نمیتوان قضاوت کرد. حتما عصب کشی لازم بوده که یک متخصص ریشه اینکار را انجام داده است. دندانی که مجدد عصب کشی می شود باید یک ماهی فرصت داده شود شاید عفونت از بین نرود و دوباره احتیاج باشد روی ریشه کارهایی انجام شود. بهتر است برای پر کردن تاج دندان به یک متخصص ترمیمی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید نه یک دندانپزشک عمومی.

 34. Avatar محمد گفت:

  سلام
  ظاهر دندان من سالم است اما در عکس برداری اطراف ریشه عفونت داره و به فشار حساسه
  سوال بنده این است که آیا میشه با اپیکواکتومی عفونتو خارج کرد و و دندانو عصب کشی و پر نکرد؟ بخاطر زیباییش میگم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ابتدا باید دندان عصب کشی انجام شود. اگر مشکل حل شد بسیار عالی است. اگرعصب کشی موفق نبود اونموقع اپیکو می کنند. اصلا دندان را بدون عصب کشی اپیکو نمی کنند.

 35. Avatar soheil گفت:

  سلام آقای دکتر.آقای دکتر من با این ک به بهداشت دهان و دندان خیلی اهمیت میدم ولی به خاطر جنس دندونام اوضاع خوبی نداره . سه روزه پیش دندون اسیابم ک قبلا پرش کرده بودم به طوری درد گرفت ک دردش غیر قابل تحمل بود و این درد به فک و گردن و گوش وچشم همون سمت دندونم پخش میشد و تنها چیزی ک این درد اروم میکرد اب یخ یا خود یخ بود طوری ک اگه یخ نمیزاشتم همون درد عجیب کلافم میکرد و این درد سه شبانه روز همراهم بود به طوری ک نمیتونستم بخوابم از درد .فک کنید سه روزه کامل یخ روی دندونم بود . به خاطر اوضاع کرونا و همچنین قیمت بالای دندان پزشکی فعلا این اماکن ندارم ک برم دندان پزشکی میخواستم ببینم راهی هست تا خودم کنترلش کنم تا یکم اوضاع بهتر بشه. ممنون ببخشید ک طولانی شد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت دندان درمان خانگی ندارد. باید به یک دندانپزشک متخصص چهت درمان مراجعه شود.

 36. Avatar سپیده گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من ۱۷ سال سن دارم و متاسفانه اوضاع بهداشتی دندان هایم مطلوب نیست و تقریبا همه دندان هایم پر شده و بسیار نامرتب هستند .
  میخااستم بدونم ارتودنسی برای من جواب میده یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. Avatar حسن گفت:

  دندان من ۳ سال پیش عصب کشی شده و ی مدت در سردی و گرمی غذا درد میکرد بعد موقع فشار الانم گونه تورم کرده اینو هم بگم ن شرینی جات زیاد مصرف میکنم ن سیگار دهانم رو هم اکثرا ی بار قبل خواب هر روز میشورم اگ برم دندان پزشک قرار هس چیکار کنه مرسی از جواب گوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود. رادیوگرافی تهیه می شود. دندان شما عصب کشی مجدد لازم دارد.

 38. Avatar سارا گفت:

  سلام اقای دکتر من حدود دو سال دندون اسیابم شکسته و دو سال بوده ک عفونت داشته هر دوره انتی بیوتیک مصرف میکردم عفونش خوب میشد ولی بازم درد داشت و زیر دندونم کاملا خالی شده (بین لثه و دندان) من دو روز پیش با وجود عفونت کم دندانم رو عصب کشی و پر کردم ولی از همون لحظه درد بسیار زیادی رو دارم تجربه میکنم ک مسکن و انتی بیوتیک مصرف میکنم.میشه بفرمایید مشکل چیه؟چون من لثم ابسه کرده و قبلا هم ابسه میکرد .دکترم گفته بیا روکش کنم ایا با وجود عفونت این کارو انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود. رادیوگرافی تهیه می شود. دندان شما عصب کشی مجدد لازم دارد. عصب کشی قبلی دندان شما کامل و درست انجام نشده.

 39. Avatar amir گفت:

  سلام اقای دکتر من دندونما عصب کشی کردم و پر کردم الان لثم باد کرده. چیکار باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. برای تشخیص باید رادیوگرافی تهیه شود. عصب کشی مجدد و کامل انجام گیرد.

   1. Avatar Sara گفت:

    سلام اقای دکتر خسته نباشین من چند ماه پیش دندون درد شدید گرفتم رفتم دندون پزشکی دکتر معاینه کرد و گفت دندونت عقونت داره اموکسیلین داد و گفت دندونت کلا خراب شده و فقط ریشش مونده تو لثت باید جراحی بشه منم ترسیدم گاهی اوقات درد شدیدی میگیره بعضی مواقع با مسکن خوب میشه ولی بعضی مواقع نه بنظرتون میتونم بدونه کشیدن دندونم دردشو خوب کنم دیکه درد نگیره؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه نمایید.

 40. Avatar تکتم گفت:

  سلام آقای دکتر من دوسال پیش دندونم رو عصب کشی و پر کردم و بعد هم روکش گذاشتم بعد دوسال کنار دندونم ابسه کرد مراجعه کردم عفونت رو برداشتن حالا مجدد بعد دوماه دوباره اطراف همون دندونم ورم کردا و شبا موفع خواب به شدت درد میگیره درضمن دندوم کناریشم پر کردم ولی الان یکساله امالگامش شکسته میتونه عفونت از طریق این دندون شکسته باش؟ البته مجدد اطراف همون دندونم ورم کرده. ممنون میشم جوابمو بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، امکان دارد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 41. Avatar هانا گفت:

  سلام خسته نباشید .. من الان سه ساله که زیر دندون سمت چپم درد میکنه که البته فقط مختص یه دندون نیست ، اول با یه دندون درد ساده شروع شد ، دکتر دندونپزشک گفت احتمالا مشکلی هست و با این کار ها اون دندون و دندون عقل و کشیدیم و دو تای جلویی رو هم عصب کشی کردیم و دکتر های درد ، کلی تزریق به رگهای اعصاب اون ناحیه انجام دادن کلی عکس گرفتم و کلی دکتر خوب تو تهران و بقیه شهرها رفتم ولی همه گفتن اعصابه و باید بدم پیش دکتر اعصاب ، به متخصصین اعصاب و روانپزشک های زیادی مراجعه کردم و با اینکه در طی این سه سال کلی داروی اعصاب و غیره مصرف کردم ، بهتر که نشدم هیچ بد تر هم شد .. خودم جلوی آینه میبینم که زیر دندونم بر آمده شده و وقتی لمس میکنم ، یه چیزای سفیدی رو میبینم ،،، میگم شاید عفونت باشه ولی هیچکی اینو بهم نمیگه .. سه ساله دارم کلی درد می کشم و هر شب با گریه میخابم ..اگه میتونین راهنماییم کنین😔🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. رادیوگرافی تهیه و بررسی گردد. بصورت مجازی و بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر داد.

 42. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر برنامه نبص 2 هفته پیش صحبت کردین عااالی بود . متشکرم
  آقای دکتر من همیشه ببیننده برنامه شما هستم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه شما.

 43. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید من دندونم نیمی از ان شکسته و سیاه شده هر چن ماهی یک دندان درد شدید سراغم میاد درون دهنم تاوال سفید زیاد میزنه مشکل از چیه آقای دکتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد باید عصب کشی شود به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 44. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید دندان شماره 5 من عفونت کرده آیا با آنتی بیوتیک درمان می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، علاوه بر تجویز آنتی بیوتیک باید عصب کشی دندان هم انجام گیرد. به متخصص ریشه خوب و برجسته مراجعه شود.

 45. Avatar امید گفت:

  سلام.دکتر به علت عدم رسیدگی چندتا از دندونای من همزمان باهم شروع به عفونت کردن،یعنی حداقل چهار پنج دندان.با توجه به اوضاع قرنطینه و البته هزینه بالای هرکدوم برای این وضعیت چه دارویی برای تسکین موقت پیشنهاد میکنید؟از شدت درد کارای روزانم مختل شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به دندانپزشک متخصص با تجربه، با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مرکز درمان قابل اطمینان مراجعه نمایید. مسکن و آنتی بیوتیک بطور موقت تسکین می دهند ولی راه درمان قطعی نیست.

 46. Avatar محمد گفت:

  سلام
  آقای دکتر دندانم عفونت کرده آیا با آنتی بیوتیک برطرف می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تنها استفاده از آنتی بیوتیک راه درمان دندان عفونت کرده نیست باید به متخصص ریشه مراجعه نمایید و دندان شما عصب کشی شود.

 47. Avatar رضا گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  دو سال پیش رفتم دکتر ، دندان کنار نیش فک بالاییمو به علت پوسیدگی زیاد کشیدند(دندان 5) ، از انجایی ک فک بالامو میخاستم ارتودنسی کنم چون نامرتب هست و دندان ها بشدت متراکم هستند و از اون زمانی ک کشیدن دندونمو حس میکنم فک بالام یکم باز تر شده، آیا به نظر شما با ارتودنسی جاش پر میشه یا حتما نیاز به ایمپلنت هست؟چون سنم کم هست (21) بشدت رو اعتماد ب نفسم تاثیر گذاشته، باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 48. Avatar وحید گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید دکتر عفونت دندان به قلب آسیب میرساند

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت ها و باکتری‌های ناشی از دندان و لثه‌ی عفونی راه به عروق خونی باز می‌کنند و خود را به قلب می‌رسانند. بسیار خطرناک هستند.

 49. Avatar نرگس گفت:

  سلام آقای دکتر آیا عفونت و درد دندان با سکته قلبی ارتباط دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده درمان مناسب نشود دندان عفونت می کند. عفونت ها و باکتری‌های ناشی از دندان و لثه‌ی عفونی راه به عروق خونی باز می‌کنند و خود را به قلب می‌رسانند. بسیار خطرناک هستند.باکتری‌ها و سایر میکروب‌ها از طریق جریان خون از دهان به سایر نقاط بدن از جمله قلب منتقل می‌شوند.

 50. Avatar وحید گفت:

  سلام
  من چند سال پیش ۲ تا دندان هامو عصبکشی کردم و الان چیزی نمونده از دندان فقط ریشه مونده چند وقته هم خونریزی میکنه با درد و لثهام هنگام مسواک زدن خونریزی میکنه و الان چند روزه دست چپم با قلبم تیر میکشه میخواستم بدونم اینا به قلب ربط داره اگه واضح راهنمایی کنیم ممنونتون میشم آقای دکتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید لثه شما توسط متخصص لثه با تجربه معاینه شود. خونریزی لثه از علائم بیماری لثه می باشد.

 51. Avatar haniyeg گفت:

  سلام،اقای دکتر دندون ۶ پایین سمت راست احساس درد ضربان دار میکردم به دکتر مراجعه کردم و با گرفتن عکس و تشخیص ایشون دندون آسیاب رو کشیدم،سه روز گذشته،همان دندان شماره ۶ شروع ب درد کرده و تمام لثه های سمت راست صورتم درد میاد،هر مسکنی میخورم ساکت نمیشه،گوش سمت راستم به شدت درد میاد،گلومم همینطور،چیکار کنم باید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. الان محل دندان کشیده شده شماره 6 درد دارد . اگر تا دو روز دیگه درد برطرف نشد. به متخصص دندانپزشک معالج مراجعه کنید تا از محل دندان رادیوگرافی تهیه شود ممکن است از ریشه دندان باقی مانده باشد.

 52. Avatar شایان گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من چند سال دو تا دندون جلویی بالا رو عصب کشی کردم ولی هر سال عفونت می کنه و دکتر دارو می‌نویسه و تموم میشه اما اینبار سه هفته س ادامه داشته و الان هم عفونت تا زیر چشمم و زیر بینی رسیده و کلا بزرگ شده و دکتر گفت ک ضایعه داره باید جراحی شه فقط الان بخاطر قرنطینه امکانش نیس
  اقدام فوری برای عفونتم خیلی بزرگ شده تا چشمم و اینکه کلا باید چیکار کنم برای دندونم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. به یک متخصص ریشه خوب و باتجربه مراجعه نمایید.

 53. Avatar افسانه گفت:

  سلام و وقت بخیر.دندان شماره 4 من هم درد داره و یک کمی لثه قرمز شده. عاتش چی میتونه باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد باید توسط متخصص ریشه عصب کش و درمان انجام شود.

 54. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام
  من 15 سالمه کنار دندان آسیابم که مکانی میشه که دندان عقل باید رشد کنه لثم باد کرده و خیلی خیلی درد دارم نمیتونم چیزی بخورمو فقط هم در دندان سمت چپ فک پایین اینجوره البته در سمت راست فک مایین هم لثه باد کرده اما درد و سوزشی نداره و فک بالا هم معمولیه و باد نکرده میخواستم بدونم عفونته یا دندان عقل داره رشد میکنه چیه؟اینم بگم که به دندون کنارش هم داره فشار میاره و واقعا درد امونمو بریده منتظر جوابم،ممنون که خوندید و طولانی بود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این رویش دندان عقل است. که هرزگاهی این درد میاید و باز قطع می شود. برای اینکه فشار به دندان کناری می آورد باید توسط یک متخصص ارتودنسی معاینه شود و راهنمایی های لازم داده می شود.

 55. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای دکتر من چند شبه از درد دندون نمیخوابم اصلا مشخص نمیشه کدومه کل سمت راست صورتم و گوشم و فکم درگیر میشه، صبح رفتم آب نمک قرقره کنم خون غلیظ از دهانم خارج شد که نفهمیدم برای کدوم دندونمه، و پنج ماهه باردارم و خیلی اذیتم باید چی کار کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط یک متخصص دندانپزشک دندان شما معاینه شود. بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.

 56. Avatar یوسف گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید لثه من عفونت کرده بود و به دکتر مراجعه کردم دکتر هم برای من آموکسی سیلین 500 و میترونتازول تجویز کرد
  اما متاسفانه خوب نشد و بیشتر درد گرفت دوباره به دکتر رفتم و برای من سفیکسیم400 تجویز کرد
  لثه من خوب شده بود اما الان وقتی روی دندونم فشار میارم کمی درد میگیرم
  آیا لثه من خوب نشده؟
  دندونم هم نیاز به عصب کشی داره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما احتیاج به عصب کشی دارد. شما باید به یک متخصص ریشه یا تجربه مراجعه کنید. استفاده تنها از آنتی بیوتیک به روند درمان کمک نمی کند باید حتما عصب کشی دندان انجام گردد.

 57. Avatar رشاد گفت:

  سلام وقت بخیر اقای دکتر ببخشین من چند روزه که دندون جلوییم درد داره ولی در اون حد که بشه گفت عصب کشی میخواد و تقریبا دردش بین چنتا از دندونام میره میاد و اصلا هیچ کدومشون خرابی تو میناشون نیس مشکلش چی میتونه باشه؟؟ درضمن اون قسمت از فک بالام دندون عقلم داره در میاد که اوایل به فکم اثر کرده بود ؟ ممنون از لطفتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. توسط دندانپزشک متخصص قابل تشخیص و درمان است.

 58. Avatar یزدان گفت:

  باسلام
  آقای دکتر دندانی که عفونت کند را چیکار می کنند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با تهیه رادیوگرافی از دندان برای تشخیص دقیق عفونت دندان انجام می شود. متخصص برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند. و متخصص برای رفع درمان ریشه و عفونت اقدام می کند.

 59. Avatar محمد گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  دکتر من دو روزه که دندانی رو که چند سال بود خراب شده بود و و بدنبالش شکسته و حفره شده بود رو کشیدم و لثه ام پر از چرک شده و درد زیادی دارم تنفسم سخت شده و سردرد های شدید به سراغم میاد
  البته آموکسی سیلین ۵۰۰ و مترونیدازول ۲۵۰ رو شروع کردم اما تغییری حاصل نشده
  سپاس فراوان از راهنمایی شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. به یک متخصص با تجربه مراجعه شود.

   1. Avatar علی گفت:

    سلام اقای دکتر من دوسال پیش دندونمو عصب کشی کردم و پر کردم بعد دوسال امسال درد گرفت شیش ماه پیش با قرص اروم شد باز دوماه پیش درد گرفت و اروم شد و حالا ک رفتم دکتر گفت عفونت کرده و دیدم که دندونی ک پر شده یکم سیاه شده و دکتر گفت باید بکشی و اگه نکشی همینطوریه همیشه یعنی راهی نداره ؟چون تا فهمید عفونیه گفت قرص بخور هفته دیگه بیا بکشم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با تجویز آنتی بیوتیک عفونت فروکش می شودو باید توسط متخصص دندانپزشک عصب کشی انجام شود.

 60. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، من دندان جلو بالا رو چند سال پیش پر کردم الان خیلی درد شدیدی داره و عفونت داره ،یک طرف صورتم ورم کرده و با هیچ مسکنی آروم نمیشه ،میشه لطفا راهنمایی کنید ،و اگر میشه در مورد اینکه عصب کشی دندان جلو مشکلاتی در ظاهر و عمر دندان ایجاد میکنه یا خیر ،سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید عصب کشی شود به متخصص ریشه ماهر و با تجربه مراجعه کنید.

   1. Avatar Arefeh گفت:

    باسلام…
    اقای دکتر من به شدت از دندون پزشکی میترسم و یه سواا خدمتتون داشتم…
    دندون آسیابی فک پایین سمت راستم شکسته و انگار فقط ریشه باقی مانده البته مدت زیادی هست ولی سه روزه لثه من در همون سمت باد کرده و درد شدیدی در گوشم میپیچیده و قرص اموکسی سیلین مصرف میکنم…باید ریشه دندون رو کشید؟یا افت برای لثه هست؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . احتمالا آبسه کرده و عفونت دارد. به متخصص ریشه با تجریه مراجعه کنید تا عصب کشی انجام شود.البته ابتدا باید رادیوگرافی تهیه شود.

 61. Avatar F.A گفت:

  سلام من قبل از کرونا رفتم دکتر بخاطر دندان دردشدید ایشون به من انتی بیوتیک دادن و گفتن که دندانت باید عصب کشی بشه دندان من رو پانسمان کردن و من تا الان نرفتم خدمتشون دیشب دندانم درد گرفت و متوجه شدم دندان سمت راست رو هم درگیر کرده بخاطر کرونا چه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.باید به دندانپزشک مراجعه و درمان شود. عفونت و درد شدید می شود.

 62. Avatar محمدجواد گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونم عفونت کرده و دندانپزشک معالجم گفته باید اول چرک خشک کن استفاده کنی بعد بیای
  من آموکسیسیلین استفاده کردم ولی بهتر نشدم و عفونت بیشتر شده
  شما چه قرصی رو پیشنهاد میکنین؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تا معاینه کلینیکی انجام نشود بصورت مجازی نمی شود آنتی بیوتیک تجویز کرد.

   1. Avatar محمدجواد گفت:

    درسته ممنون
    آقای دکتر الان زیر دندونم در لثه هیچ دردی ندارم ولی فکم یکم ورم کرده و درد داره این یعنی عفونت شدیده ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 63. Avatar زهرا گفت:

  این نشونه چیه و زیر لثم به صورت یک غده نسبتا سفت هست
  و لثم از دندونم جدت شده و سفید و چروک
  فکر میکنم عفونت هست
  من باید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام و اگر رادیوگرافی لازم باشد تهیه شود . اگر عفونت کرده باشد باید عفونت خارج گردد.

 64. Avatar زهرا گفت:

  لثم از دنونم میخواد جدا بش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پرسش شما نامفهوم است. لطفا سوال خود را دقیق تر مطرح نمایید.

 65. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر بغل دندون من یک ضایع مثل غده در اومده باید چیکار کنم و لثه هم کمی سفید شده
  فکر میکنم عفونت کرده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه برای عصب کشی و خارج کردن عفونت دندان مراجعه کنید.

 66. Avatar مهدی گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید من یکی از دو دندان جلوییم سمت بالا احساس میکنم که عفونت کرده
  از اونجایی که دندان جلویی به زیبایی صورت دخیل هستش راه حل این مشکل چیه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نگرانی در خصوص دندان جلو بجا هست. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید که ریشه دو دندان جلو اگر لازم بود عصب کشی شود و عفونت برداشته شود. و به متخصص ترمیمی با تجربه در خصوص ترمیم یا انجام روکش مراجعه نمایید.

 67. Avatar نرگس گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونما عصب کشی کردم که عصب کشیمم دومرحله ای هست.تو مرحله اول فهمیدم عفونت داره.الانم دندونم پانسمانه‌.دیگ دارم از درد می میرم.لپم باد کرده ب لثه هامم فشار میاد انگار میخواد منفجربشه.ازدرد۳روز نخوابیدم چیزیم نخوردم پیش دکترم رفتم دارو داد.ولی خوب نمیشه.تووووراخدا شمابگین دیگ توان ندارم از درد.خواهش میکنم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانپزشک معالج شما باید دارو و مسکن برای شما تجویز کرده باشد و به موقع باید استفاده کنید . اگر هنوز درد دارید به دندانپزشک معالج جهت معاینه مجدد مراجعه شود.

 68. Avatar آرش گفت:

  سلام جناب دکتر سه هفته است که چرک خشک کن مصرف میکنم ولی هنوز عفونت در دندانم مانده دکتر عصب کشی کرده ولی متعجب بود که چرا هنوز عفونت برطرف نشده و این کمی نگرانم کرده . به نظر شما مشکل خاصی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید برای تشخیص از محل دندان عصب کشی شده رادیوگرافی تهیه شود.

 69. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکترازلثه ام عفونت میزنه بیرون چکارکنم حدود۸ماهه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص لثه جهت درمان مراجعه شود.

 70. Avatar زهرا گفت:

  با سلام من دو روز پیش بر یکی از دندان هام که پوسیده شده است غذا خوردم و درد شدیدی گرفت داروی میخک از داروخونه خریدم و استفاده کردم هنگام استفاده این مواد به پوست دهنم خورد و سوزش زیادی گرفت صبح که از خواب بیدار شدم تمام فکم ورم کرده بعد از یک روز رفتم دکتر گفت که عفونت کرده ونیاز به انتی بیوتیک قوی هست اگه درمان نشه باعث میشه عفونت به غدد گلو برسد آمپول پنسیلین برام نوشت ولی من مشکلی دارم وقتی امپول میزنم فشارم میوفته و غش میکنم وقتی تست این آمپول رو دادم غش کردم و حالم بد شد الان برام قرص آموکسی سیلین و آزیترمایسین نوشت
  ایا با مصرف این قرص بدون زدن آمپول عفونت خوب میشه و دیگه سرایت نمیکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با مصرف داروها عفونت سرکوب می شود و راه درمان، عصب کشی دندان است که حتما درمان دندان را ادامه دهید. اگر داروها قطع شود و عصب کشی انجام نگردد دوباره دندان شما عفونت می کند.

 71. Avatar سودا گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و دندان ۶ پایین و سمت چپ رو یک ماه قبل عصب کشی کردم و البته عصب کشیم درد خیلی زیادی داشت، تا الان هیچ مشکلی نداشتم، ولی از دیروز شب به طور خیلی ناگهانی وقتی دندون بالایی رو روش فشار میدم درد میکنه و اصلا چیزی نمیتونم بخورم . علتش چیه؟ اگه عفونت لثه یا کیست داشته باشه آخه چرا چطور شده من که خیلی مواظب بودم و راه درمانش چیه؟؟ یعنی درست میشه دیگه؟ نباید بکشمش😱😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه که عصب کشی انجام شده و بعد از مدتی شما دچار درد شدید، نشان دهنده اینست که دندان عفونت کرده . عصب کشی دندان شما کامل انجام نشده است. برای مشخص شدن دقیق عصب کشی باید رادیوگرافی تهیه شود و در عکس مشخص می شود. شما به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 72. Avatar میترا گفت:

  سلام وقت بخیر. اقای دکتر مادر من یکی از دندان هاشون دو روز درد شدیدی داشت و دیروز این دندان را کشیدن منتهی ب محض کشیدن دندان دچار گلودرد و سوزش گلو شدند. ممکنه راهنمایی کنید علتش چی هست و باید چکاری انجام بدهم؟؟ چون با درمان های خانگی مثل قرقره اب و نمک و ابلیمو و عسل بعد از یک روز هنوز بهتر نشدن. بخاطر شرایط فعلی خیلی نگران هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممکن است در حین کشیدن دندان از ریشه باقی مانده باشد یا بدلایلی دندان عفونت کرده است شما به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید.

 73. Avatar حقیقی گفت:

  سلام ن یه هفته هست دندونم درد میکرد به دندان پزشکی مراجعه کردم عصب کشی کردم ولی در حین عصب کشی به شدت درد داشم با اینکه بی حسی زده بود دکتر بهم گفت التهاب داره آموکسی سلین و مسکن برام نوشتن تا بعد از چند روز برای پر کردن برم،دردم خیلی زیاده چیکار کنم آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مسکن و آنتی بیوتیک را سر ساعت استفاده نمایید.

 74. Avatar فروغ گفت:

  سلام من حدود ۱ ماهه حس گیجی دارم دارم کم خون نیستم آزمایش دادم گوشم هم چک شده دندان آسیاب سمت راستم پوسیده و وقتی کنار بینیم رو فشار میدم ریشه ی دندان درد میگیره ممکنه این گیجی به خاطر عفونت ریشه دندان باشد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت دارید ممکن است. به متخصص ریشه جهت عصب کشی و درمان ریشه مراجعه کنید.

 75. Avatar شفیعی گفت:

  سلام من حدود ۱ ماهه حس گیجی و منگی دارم دنان آسیابم پوسیده وقتی اطراف بینیم رو فشار میدم قسمت ریشه دندان درد میگیره ممکنه گیجی به خاطر پوسیدگی ریشه دندان باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . دندان شما عفونت دارد و می تواند خطرناک باشد به متخصص ریشه جهت عصب کشی و درمان ریشه مراجعه کنید.

 76. Avatar ایلیا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دندان اسیاب کوچکم خرد شده و از بین رفته ولی یه تکه کوچک مونده ازش ریشه ی اون هم قرمز شده و شبا هنگام دراز کشیدن درد شدیدی پیدا می‌کنه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه مراجعه کنید . پس از معاینه کلینیکی و رادیوگرافی می توان اظهار نظر کرد.

 77. Avatar علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دندونی که قبلا عصب کشی و روکش شده بعد از حدود سه سال حالا عفونت کرده و درد شدیدی دارم یعنی حتی با خوردن هیچ مسکنی دردش آروم نمیشه باید چه اقدامی انجام بدم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی مجدد باید انجام شود.

 78. Avatar Kamran گفت:

  سلام من یکماه پیش جرمگیری کردم و از اون موقع مدام مسواک میزنم ولی باز هم پشت دندان های جلویم رو داره جرم میگیره نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دهان شما جرم ساز است. هر سه الی چهار ماه یکبار باید نزد دندانپزشک جرم گیری انجام دهید. بهداشت دهان و دندان را نیز خوب رعایت کنید.

 79. Avatar حدیث گفت:

  سلام آقای دکتر چند ماه پیش اقدام به پر کردن دندان هایم با مواد کامپوزیت کردم ولی مواد از داخل دهانم میریزه هر دو ماه هم دندان هایم دچار پوسیدگی میشه تا حالا 5 تا دندان پزشکی بیشتر مراجعه کردم و مشکلم حل نشد مشکل از چیست؟.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از لحاظ اینکه دندان را با کامپوزیت پر می کنیدو خالی میشود. شما به یک دندانپزشک باتجربه و ماهر مراجعه کنید. دچار پوسیدگی دندان می شوید نشانه اینست که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنید.

 80. Avatar دریا گفت:

  سلام آقای دکتر چند ماه پیش اقدام به پر کردن دندان هایم با مواد کامپوزیت کردم ولی مواد از داخل دهانم میریزه هر دو ماه هم دندان هایم دچار پوسیدگی میشه تا حالا 5 تا دندان پزشکی بیشتر مراجعه کردم و مشکلم حل نشد مشکل از چیست؟.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از لحاظ اینکه دندان را با کامپوزیت پر می کنیدو خالی میشود. شما به یک دندانپزشک باتجربه و ماهر مراجعه کنید. دچار پوسیدگی دندان می شوید نشانه اینست که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنید.

 81. Avatar مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر درسته که میگن دندان شیری را هم می توان عصب کشی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، دندان شیری را که دندانپزشک ترجیح دهد که نباید کشیده شود . بهتر است عصب کشی انجام شود و دندان را باید حفظ کرد.

 82. Avatar حانیه گفت:

  باعرض سلام و وقت بخیر خدمت شما آقای دکتر
  ببخشید من دیروز دندونمو عصب کشی کردن و روش پانسمان گذاشتن و برام امپول دگزامتازون قرص ژلوفن و اموکسی کلاو تجویز کردن از طرفی هم من در دوره اقدام به بارداری هستم بنظرتون این داروها رو مصرف کنم یا تاثیر منفی روی تخمک گذاری دارن؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید در این خصوص با دندانپزشک معالج خودتون مشورت می کردید. من از شرایط دندان و عفونت دندان شما اطلاعی ندارم که اظهار نظر کنم.

 83. Avatar کیان گفت:

  سلام، چند ماهی هست که روی لثه‌ام چیزی مثل آفت بود و من تخلیش کردم چون خوب نمیشد و بعد از مدتها ماده ای ازش بیرون میاد موقع فشار دادن که بوی بدی هم داره
  چکار میتونم انجام بدم؟ دندان پزشکی هم رفتم و گفتن مشکل عصب دندان نیست و دندان سالمه ولی روی لثه حالت سفیدی داره که ماده ای مثل عفونت داخلشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای خارج کردن عفونت باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

 84. Avatar ذاکری گفت:

  سلام. من حدودا دوسال پیش یکی از دندان هام رو روکش کردم. یک ماه پیش همدندان جفتیش رو هم عصب کشی و پر کردم.این دندانی که نیاز به عصب کشی داشت التهاب بالایی داشت و من فکر میکردم مشکل از همینی هست که روک‌ش شده اما دکتری که مراجعه کردم گفت که سالمه. حالا چند روزه به طور ناگهانی همان دندان روکش شده به قدری درد داره که اصلا چیزی قابل جویدن نیست. میتونه عفونت از خود این روکش باشه یا به خاطر عصب کشی یک ماه پیشه؟ مرسی از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید روکش برداشته شود و رادیوگرافی از محل دندان تهیه گردد تا وضعیت ریشه دندان را بررسی کنیم و سپس تصمیم برای درمان گرفته شود.

 85. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۲سالمه، بین دو دندان پنج و شش گیر غذایی داره وقتی نخ می کشم درد می گیرد.کجا مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه شود پوسیدگی دندان دارید باید معاینه و اگر لازم باشد عصب کشی شود و با ماده پر کردگی پر شود.

 86. Avatar رها گفت:

  با عرض سلام و خدا قوت
  حدود یکی دو سال پیش، یک دندان خیلی پوسیده داشتم اما بدون هیچ دردی خودش کم کم از دست رفت و آخر سر از ریشه درش آوردم. تا الان دردی نداشته و با جای خالی آن کنار آمده بودم اما چند روز هست که دقیقا همان جای خالی دندان، خیلی درد دارد، به نحوی که گاهی اوقات از خواب بیدارم می کند.
  توی این اوضاع کرونا می ترسم برم دندانپزشک
  ممنون میشم راهنمایی کنید با دردش چی کار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید محل دندان معاینه و رادیوگرافی تهیه شود تا علت درد تشخیص گردد. ممکن است از ریشه دندان باقی مانده باشد بهر حال با دیدن عکس می توان درمان کرد.

 87. Avatar علی گفت:

  سلام
  من هر روز صب ک از خواب بیدار میشم همراه آب دهنم خون بیرون میاد
  تقریبا چهار پنج ساله اینطورم ..دندونام مشکلی ندارن ولی این خون از لثه هام میاد انگار ..چیکار باید بکنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نشانه بیماری لثه هست به متخصص لثه جهت معاینه لثه مراجعه کنید.

 88. Avatar نازنین گفت:

  سلام آقای دکتر برای عفونت دندان میتوانم آموکسی کلاو استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، بدون معاینه و تجویز دکتر نباید خودسرانه آنتی بیوتیک میل کنید.

 89. Avatar نازنین گفت:

  سلام آقای دکتر برای عفونت نکردن دندانهام چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.

 90. Avatar مرتضی بزمی گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید آقای دکتر من سه ماه پیش دندونم رو بدون عصب کشی پرکردن تا دیروز درد نداشت ولی دیروز به محض خوردن غذا دچار دندان درد شدید شدم.درد به گونه‌ای هستش که موقع مسواک زدن اصلا درد نمیکنه.حتی وقتی که با دست دندونم رو فشار میدم هم درد نداره ولی به محض اینکه غذا لای دندونام قرار میگیره درد نسبتا شدید احساس میکنم که به دندون های پایین هم سرایت می‌کنه.همچنین به سرما و گرما هم فوق‌العاده حساس شده.ولی ظاهراً اصلا شکستگی یا سیاه شدگی یا پوسیدگی نداره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود تا وضعیت ریشه دندان بررسی شود. احتمالا برای دندان شما باید عصب کشی انجام گردد.

 91. Avatar محمود گفت:

  سلام اقای دکتر دندان من عفونت کرده چیکار کنم فردا هم روز تعطیلی هست تا پس فردا چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. قبل از مراجعه به دندانپزشک با محلول آب و نمک دهانتان را شستشو دهید. همچنین می توانید تا مراجعه به دندانپزشک برای رهایی از درد دندان از یک مسکن استفاده کنید.

 92. Avatar دژار گفت:

  سلام
  چند سال پیش یکی از دندونای آسیابمو عصب کشی کردم سال بعدش به خاطر روکش نامناسبی که دکتر برام گذاشته بود (سوراخی داشت که غذا بینش گیر میکرد و با نخ دندون هم به سختی خارج میشد) لثم عفونی و متورم شد. به دندونپزشک دیگه ای مراجعه کردم ، گفتن میتونی دندونتو بکشی و ایمپلنت بذاری اما بهت پیشنهاد میکنم نگهش داری چون دندون طبیعی قابل مقایسه با ایمپلنت نیست ولی عمر زیادی نداره و در نهایت باید بکشیش. قبول کردم و رفتم برای ریشه درمانی . موقع گذاشتن روکش که رسید دکتر گفت برای اینکه تناسب دندونات بهم نخوره باید یه جراحی لثه انجام بدی و لثه رو بیاری پایین تر .منم دیدم به جای اینکه مشکلم حل بشه یکی دیگه هم بهش داره اضافه میشه با وجود همه هزینه هایی که کرده بودم رفتم دندونمو کشیدم و ایمپلنت کردم متاسفانه ایمپلنت هم حفره ای داره که غذا بینش گیر میکنه ممکنه دوباره لثه عفونت کنه؟در ضمن رنگ لثم از زمان عفونتش تیره شده و همونجوری مونده راهی هست که بشه رنگ طبیعیشو برگردوند؟
  ممنون از وقتی که میذارین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود و رادیوگرافی بررسی شود به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید . توضیحات که شما داده اید از نشانه های عفونت هست.

 93. Avatar میتراناز صدری گفت:

  سلام من دندون عقلم عفونت کرده چیکار کنم خوب بشه تا بتونم بکشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه شود و آنتی بیوتیک برای شما تجویز می شود.

 94. Avatar صادق گفت:

  سلام یه ریشه دندون سمت چپ پایین دارم عصب کشی شده سال ها قبلا چند ماهی یه بار درد ول کن بگیر داره که با یه بسته اموکسیلین و مترونیدازول خوب میشه اما نکته اذیت کنه اینه که دندان های جلویی فک پایین ریششون همزمان ملتهب و حالت خارش میشه که دلم میخواد با چکش خردشون کنم علت چیه دندون عصب کشی شده درد میگیره و چاره چیه چرا جلویی های سالمن این همه ریششون ملتهب و خارج داره ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود و رادیوگرافی تهیه گردد.دندان شما عفونت کرده و احتیاج به عصب کشی دارد.

 95. Avatar رضا غلامی گفت:

  چند مدته دندونم عفونت کرده و به دکتر رفتم دارو داد ولی فایده نداشت. بعد برام عصبی کشی کرد با درد شدیدی هنگام عصب کشی مواجه شدم و الان دندان کناریمم عصب کشی میخواد و عفونت دارد و وقتی به دندانم فشار میاد درد میگیرد. چیکار باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 96. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  دندون من از خیلی وقت پیش پوسیدگی داشت و اگه راست شو بخواین زیاد مراقبت نمی‌کردم تا اینکه الان وقتی روش فشار میاد درد میگیره و گوشم هم گرفته
  الان باید چیکار کنم با این وضعیت کرونا هم دندون پزشکی نمیشه رفت

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پوسیدگی دندان دارید و باید معاینه کلینیکی انجام شود و احتمالا عصب کشی نیاز دارد. با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی به یک مطب قابل اطمینان مراجعه کنید.

 97. Avatar فاطمه ممیوند گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.دکتر من فک پایینم جلو هستش .میخواستم ببینم ایا فقط ارتودنسی خالی تاثیری دارد یا اینکه هم ارتودنسی میخواد هم جراحی ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 98. Avatar محمد گفت:

  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر.یک هفته پیش دندون عقل سمت چپم که به سایر دندونا فشار میاورد طبق نظر پزشک کشیدم.اما همچنان درد داره و گلوم متورم شده آیا عفونت داره دردشم با مسکن کمی اروم میشه.لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد بعد ازکشیدن دندان عقل مانند گلو درد احساس می شود و تا چند روز طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه داشت باید جهت معاینه به دندانپزشک معالج مراجعه نمایید.

 99. Avatar مریم زارع گفت:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  بنده دندانم عفونت کرده به دکتر مراجعه کردم گفتن احتمال ۶۰ درصد عصب کشی موثر هست به نظر شما ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا بتوانم اظهار نظر بدم. حفظ و نگهداری دندان اصلی خیلی مهم است.

 100. Avatar علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من رفتم دندونمو پایینمو عصب کشی کردم ولی تا چند روز باز درد داشتم رفتم پیش دکتر و گفت ک عفونت داره و سه پنیسیلین و دوتا انتی بیوتیک نوشت
  اونارو هم مصرف کردم تا یه مدت قدرب درد میکرد م ک حتی تا یه مدتی غذا هم نمیتونستم بخورم ولی الان بهتر شده اما بازم چیزی بهش میخوره درد میگیره خواستم بدونم ک دندون من عفونت داره یا کامل عصب کشی نشده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای تشخیص باید رادیوگرافی تهیه شود. تا مشخص شود عصب کشی کامل انجام شده یا خیر.

 101. Avatar معصومه گفت:

  سلام من زیرلاله گوش راستم درد دارم یکساله، خیلی دکتر رفتم گفتند از دندانه،عکس گرفتن دندان 7پایین م به شدت پوسیده بود عصب کشی کردم زق زق میکنه دردش خیلی زیاد شده حالا اگر عفونت به لثه های اطراف زده باشد نیاز نیست دارویی مصرف کنم؟ دکترم میگه فقط دگزا و مسکن ولی با اینها درد نمیفته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد.

 102. Avatar صبا گفت:

  آقای دکتر آیا درمان عفونت لثه ضروری است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگرعفونت دندان به موقع درمان نشود احتمال آسیب به ریشه دندان و باعث از دست دادن دندان طبیعی می گردد.

 103. Avatar مهتاب گفت:

  سلام آقای دکتر دندون ۷ بالا سمت راست حساسیت به غذاها و نوشیدنی های گرم یا سرد علتش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نشانه عفونت دندان است. رادیوگرافی باید تهیه شود. جهت درمان به متخصص مراجعه کنید.

 104. Avatar سمیه گفت:

  آقای دکتر من برای عفونت دندونم مترونیدازول وآموکسی سیلین خوردم آیا قرص ها را ادامه دهم یا قطع کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تنها دارو برای عفونت لثه کافی نیست باید جهت درمان و برداشتن عفونت لثه اقدام شود.

 105. Avatar تهمینه گفت:

  ایا احتمال این وجود دارد که دندون عصب کشی شده و پرشده با روکش بعد از مدتها دچار عفونت بشه؟؟ یکی از دندونامو کشیدم دردش خیلی شدید بود دکتر گفت کیست داره و کشید اما با درد شدیدی که کشیدم و یک شب گذشته دندون بغلیم که روکش داره احساس میکنم درد میکنه احتمال این هست که دندون روکش شده عفونت کنه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. احتمال دارد. روکش بداشته می شود. باید رادیوگرافی تهیه گردد و درمان عصب کشی شود و سپس روکش شود.

 106. Avatar الناز گفت:

  آیا درد دندان عقل پوسیده ممکن هست که علاوه بر ناحیه گردن در همان سمت باعث درد در دست و پای اون سمت بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید معاینه کلینیک یشود تا بتوان پاسخ دقیق رل به شما داد.

 107. Avatar امیرحسین گفت:

  با سلام اقای دکتر دندان چطوری عفونت میکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده اقدامی برای درمانش انجام نشود دندان دچار عفونت می شود.

 108. Avatar سما گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من سال 78 دندانم رو عصب کشی کردم و 4 سال پیش روکش کردم الان 1 هفته هست با درد شدید نمیتونم دندان روی دندان بگذارم و opg گرفتم میگن عصب کشی دوباره میخواد و نمیشه سرش کرد چون عفونت داری بنظر شما نباید من چرک خشک کن بخورم میگم دندان رو بکشن میگن ما نمیتونیم حیفه دندونتون من یه چه دکتر متخصصی باید مراجعه کنم واقعا ار درد دارم میمیرم درد جوری هست که به گلوم زده و یه کیسه توپی کوچولو متحرک روئ فکم ایجاد شده ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید. بعد از استفاده از آنتی بیوتیک می توان دندان را عصب کشی کرد.

 109. Avatar سعیده گفت:

  سلام من چهار سال پیش ،دندان 6 پایین را عصب کشی و روکش کردم.
  الان لثه زیر روکش باد کرده ولی درد نداره
  مشکل چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت دارد باید عفونت لثه را خارج کرد.

 110. Avatar majidmc گفت:

  سلام جناب دكتر
  بنده دو روز پيش دندان پنج پايينم درد شديد داشت كه عكس گرفتم و دكترم گفت چند روزي بايد آموكسي سيلين بخوري بعد بياي درمان
  از ديروز دردش خيلي خيلي كم شده ولي يه طرف صورتم شديد ورم كرده
  نميدونم طبيعي هست يا نه
  ميشه نظرتون رو بدونم و آيا نياز هست به متخصص ريشه مراجعه كنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با مصرف آنتی بیوتیک عفونت را سرکوب شده است برای درمان قطعی باید عصب کشی انجام شود.

   1. Avatar احمدی گفت:

    سلام وقت بخیر وخسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز
    من حدود دو هفته پیش دندون عقلم رو کشیدم .و از همون شب حس کردم لوزه ام متورم شده آیا مربوط به آمپول بی حسی هست(کم کاری تیروئید دارم).چون وقتی آمپول زدن به سختی اب دهانم رو قورت میدادم.
    ممنون میشم جواب بدین

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درد بعد ازکشیدن دندان عقل مانند گلو درد حس می شود و تا چند روز بعد از جراحی معمولا طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه یافت بایستی جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک خود مراجعه نمایید

 111. Avatar mahor گفت:

  سلام دندان های جلویی من لق شده چکار کنم و مابین انها سیاه شده چکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما مشکل لثه دارید به متخصص لثه مراجعه کنید.

 112. Avatar محمد براتی گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونم رو ماه بهمن پارسال بوده یعنی هفت هشت ماه پیش بوده روکش و عصب کشی کردم دندون 6 و 7 بالا بود الان درد میکنه البته بیشتر آب که میخورم و چای میخورم اینجوریه عکسشم گرفتم بردم نشون دادم دکتره میگه چیزی نیست یه پوسیدگی خیلی جزئی بهش کاری نداشته باش

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. و رادیوگرافی بررسی گردد.

  2. Avatar امید گفت:

   سلام جناب دکتر. دندان یک پایین من تیر میکشه و حساس شده . علتش چیه؟ ممنونم از وقتتون. سلامت و شاد باشید.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. دندان شما عفونت دارد و باید عصب کشی شود . به دندانپزشک مراجعه کنید.

 113. Avatar لیلا گفت:

  سلام من ۳ روز پیش دندونمو عصب کشی کردم و الان پانسمان روشه خیلی درد میکنه یه لحظه هم آروم نمیشه مسکن هم میخورم فایده نداره . خیلی اذیتم لطفا راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه گردد و رادیوگرافی تهیه شود.

 114. Avatar zahra گفت:

  سلام خسته نباشید من سه روز پیش دندان شماره ۶ اسیابم سمت راست پایین ک ب شدت پوسیده و نرم شده بود و درد داشت را کشیدم ب سختی ریشه اش از دندانم در امد دکتر تلاش بسیاری کرد تا توانست دندان را خارج کند لازم ب ذکر است ک دندان عقل نیمه پنهانم دارم که کنار همین دندان پوسیده بود الان بعد سه روز همچنان درد دارم و ی تیکه کوچک از لثه ک شبیه ب گوشت اویزان است ب رنگ سفید در امده در صورتی ک من از همان شب اول انتی بیو تیک اموکسی کلاو مصرف کردم درد قابل تحملی دارم ایا باید بازم ب دندان پزشک مراجعه کنم ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود و اگر لازم بود دندان عقل نیمه نهفته خارج شود.

 115. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر. 6سال میشه که دندونم عصب کشی وروکش کردم. الان همون دندونم درد شدیدی داره.وقتی پروفن میخورم دردش برطرف میشه. ولی لثه هام عفونت میکنه. الان حس میکنم تموم دندونم درد میکنن وبدجور عفونت دارن قرض هم میخورم فایده نداره یا درمان اب نمک هم فایده نداره. واقعا مشکل از کجاست. دندونم که عصب کشی شده چرا باید درد بکنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی از دندان شما تهیه شود تا بررسی شود عصب کشی کامل است یا خیر؟دندان شما عفونت دارد.

 116. Avatar Zana گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم دندون من پر شده بود و هیچ دردی نداشت الان خود به خود درد گرفته اونم دردش مث درد بی حسیه این یعنی چی چکارش کنم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه شود و رادیوگرافی تهیه شود. عصب کشی دندان باید انچام شود.

 117. Avatar کوسار رحیمی گفت:

  سلام روز بخیر من یه سوال داشتم خواستم بدونم روکش دندان بعد از ارتودنسی انجام بشه بهتره یا قبلش؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. البته روکش دندان بعد از درمان ارتودنسی انحام شود.

 118. Avatar نوشین گفت:

  سلام دکتر
  من دندان عقلم رو کشیدم بعد از بهبودی رفتم بخیه هام رو کشیدم و الم دوباره ورم کردم و درد هم دارم میخواستم بدونم برای چه دوباره درد دارم و البته بنده رعایت بهداشت رو به شدت رعایت میکردم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد اگر بیشتر از سه الی چهار روز طول کشید.ممکنه از ریشه دندان داخل ریشه باقی مانده و باعث درد می شود. به دندانپزشک معالج خودتان مراجعه کنید.

 119. Avatar فاطمه گفت:

  سلام . اقای دکتر من دو روز قبل دندان ۵ بالا رو عصب کشی کردم و پر کردم در یک مرحله . بهم گفتن هفته بعد هم برم برای روکش . ولی من به شدت ۲ روزه درد دارم . آیا خطرناکه ؟؟ یا میتونه عفونت کرده باشه ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما خوب و کامل انجام نشده است. دندانی که درست عصب کشی شده باشد نباید درد داشته باشد.

 120. Avatar Kimia گفت:

  سلام خسته نباشید دندون اسیاب من افتاده ولی ریشه سالمه حالا کمی به اندازه ی یک نقطه التهاب پیدا کرده این یعنی چی چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید کشیده شود. جایگزین آن ایمپلنت کرد.

 121. Avatar حسین شیرازی گفت:

  سلام وقت بخیر، بنده یکی از دندان هایم را عصبی کشی کردم ولی روکش نکردم و دچار شکستگی شد به دکتر که مراجعه کردم روی همان دندان شکسته روکش کرد و چند ماهی یکبار همین دندانم دچار عفونت میشود لطفا راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید دندان باید عصب کشی و پر شود. و تراشیده می شود سپس روکش خواهد شد.

 122. Avatar مسعود گفت:

  سلام خسته نباشید دندان اخری من چندهفته هرچندساعت خون باز میکنه شب نصف شب دهنم پرخون میشه اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما مشکل بیماری لثه دارید . برای درمان عفونت لثه به متخصص لثه مراجعه کنید.

 123. Avatar Majid گفت:

  سلام آقای دکتر چند روزی هست درد شدیدی دارم دندان آسیا رو به پایین سمت چپ چند روز پیش درد شدیدی داشت الان چند روزی هست سمت همون دندون ورم شدیدی کرده خیلی درد داره به دکتر هم دسترسی ندارم فعلاً تورو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم که این ورمش بخوابه ممنون میشم جوابمو بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.برای درد می توانید هر 6 ساعت یکبار مسکن میل کنید. بعضی از مناطق دندانپزشکی ها باز هستند. باید از آن ناحیه عکس تهیه شود تا علت درد مشخص گردد.

 124. Avatar هلیا گفت:

  سلام آقای دکتر من به دندانپزشک مراجعه کردم بهم گفت ریشه دندان شما کاملا عفونی شده باید دندان کشیده شود . آیا درسته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در بعضی موارد نیز ریشه دندان بر اثر عفونت کاملا از دست می رود و ترمیم و نگهداشتن دندان غیر ممکن می شود. در این مواقع دندانپزشک دندان را می کشد.

 125. Avatar کریم شاه حسینی گفت:

  آقای دکتر ممنون از سایت مفید و عالیتون برای من واقعا کاربردی بود.🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بسیار عالی، موفق و پیروز باشید.

 126. Avatar احمد گفت:

  با سلام. آقای دکتر دندون ۷ بالا رو ۳ روزه عصب کشی کردم البته قبلش عفونت هم کرده بود که دکتر بهم گفت یه سه روز آموکسی و مترو بخور تا دردش بخوابه با مصرف آموکسی و مترو دردش خوب شد. ولی مشکلم الان اینه مصرف آموکسی و مترو رو که قطع می کنم یه درد خفیفی شروع میشه ؟ یعنی عفونتش از بین نرفته؟ اگه دردش خوب شد چرا با قطع داروها دوباره یه دردی رو می بینم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 127. Avatar حبیب گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیروز دندان ۴ فک بالارو عصب کشی کردم
  دندان عقل فک پایینمم رو هم کشیدم بعد از تمام شدن کار پزشک دچار کوفتگی و ضعف شدید و تب و لرز شدم و گلو درد وحشتناک انگار گلوم زخمه این علایم چقدر خطرناکه؟ چطور درمان کنم؟ با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانپزشک معالج برای شما باید مسکن و آنتی بیوتیک تجویز کرده باشند . در غیر اینصورت به ایشان مراجعه کنید.

 128. Avatar فرهاد گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر حدود ۳ روزه که ورم گونه و درد در نواحی مختلف دندان هایم رو دارم ولی در این سه روز با مصرف آموکسی سیلین نه ورم و نه درد دندان ها بهتر نشده
  ممنون اگر راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 129. Avatar Hana گفت:

  سلام و عرض ادب. آقای دکتر حدودا ۱۵ سال پیش دندون پر کردم و از همون موقع مدام اطراف اون دندون آفت دهان و زبان زدم آیا علت آفت میتونه حساسیت به مواد دندان باشه خیلی اذیت میشم و تقریبا هر روز آفت دارم. الان دقیقا همون دندون پر شده حدودا دوماهه خیلی درد میکنه کلا درد دندون و آفت باهم قاطی شده باید چکار کنم. دو هفته پیش عکس OPG گرفتم دکتر گفت اون دندون پر شده قبلی دوباره خراب شده. ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر از توجه تون به بیماریها.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مواد دندانپزشکی حساسیت زا نیست و ربطی به آفت دهان هم ندارد.

 130. Avatar امید گفت:

  سلام بعد از درد در فک بالا و تشخیص پزشک دو دندان سه و چهار عصب کشی شده و بعد از عصب کشی هنوز درد های شدید وجود داره و درد تا قسمت گوش و چشم هم ادامه داره و برای دکتر بعد از عکس برداری هم قابل تشخیص نیست در این وضعیت باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با معاینه کلینیکی و تهیه رادیوگرافی میتوان علت را تشخیص داد. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود.

   1. Avatar منصور گفت:

    سلام من دوماه پیش دندونم وعصب کشی و پرکردن ولی دردش تموم نمیشه الان م هرساعت یک دندونم دردمیگیره دکترمیرم میگه مسکن بخورخسته شدم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد.

 131. Avatar سمانه گفت:

  سلام من باردار هستم و تو ماه پنجم بارداریمم..یکی از دندونام خیلی درد میکنه …جوری ک اصلاانگشتمو به دندونم نزدیک کنم درد میکنه چه برسه ب این ک دندونامو رو هم بزارم …هیچی نمیتونم بخورم …سه روزه شب و روزم همینه همش درد دارم …من باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان عفونت دندان به دندانپزشک مراجعه کنید.عصب کشی باید انجام شود. عفونت در بدن شما ضرر بیشتری را داراست.

 132. Avatar جامی گفت:

  سلام اقای دکتر. وقتتون بخیر
  هفته گذشته انتهای فک و پایین گوش سمت چپ درد گنگ و خفیفیی که مانند نبض تیر میکشد احساس میکنم که ازار دهندس مخصوصا انتهای فک
  دندان اسیاب بالا و دندون عقل پایین پوسیده هستن ایا احتمالش هست از دندان باشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد به متخصص ریشه برای درمان و عصب کشی دندان مراجعه کنید.

 133. Avatar زینب گفت:

  عرض ادب و ارادت.من ی دندون روکش شده دارم ک یکی از کانال هاش عصب کشی شده.اون کانالی ک عصب کشی نشده و توی عکس کمی عفونت رو نشون داده توی ریشه.امروز مراجعه کردم دندانپزشکی گفتن ک نیازی نیس روکش باز بشه و ….. تا زمانی ک درد ندارم.میخواستم نظر شما رو بدونم.سپاس از لطف شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. عکس هم یررسی شود. اگر عفونت دیده می شود باید درمان شود.

 134. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر دندان شماره ۴ فک بالام میناش به طور کامل شکست و فقط کمی از مینا معلوم بود.چون برای ارتودنسی باید در هر صورت کشیده میشد؛به خاطر کرونا عجله برای مراجعه و کشیدن نکردم.
  شب گذشته دندانم نبض میزد و صبح یکطرف صورتم تا زیر چشمم ورم کرده.ولی درد ندارم
  الان دارم انتی بیوتیک مصرف میکنم.
  بهتره زودتر مراجعه کنم یا درسته که الان دو سه روزی انتی بیوتیک مصرف کنم بعد مراجعه؟
  و دکتر میشه بدون عکس رادیولوژی درمان شه؟چون تا به حال ۳بار عکس گرفتم و خطرناکه این همه اشعه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 135. Avatar م.ا گفت:

  باسلام
  من یه دندون پوسیده دارم که فقط ریشش باقی مونده بخاطرکرونا نتونستم برم دندون پزشکی .اماالان لثه ام عفونت کرده هم قرمزه هم یه ضایعه کوچک قرمزرنگی که انگاری عفونته بوجوداومده ودردداره الان من چیکارکنم این ریشه کشیده میشه باوجودعفونت؟ تازه دندون کناریشم خراب کرده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام . دندان پوسیده باید درمان شود وگرنه به ریشه دندان میرسد و همچنین باعث عفونت لثه می شود.

 136. Avatar بینام گفت:

  سلام من دندونم سالمه پوسیدگی نداره ولی وقتی چیزی میخورم یامیجووم ازدندان سمت چپم بوی عفونت میاد دلیلش جیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 137. Avatar Tina گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من دندان عفونت کرده ایا میتونم دندان رو بکشم یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، به دندانپزشک مراجعه کنید تا با استفاده آنتی بیوتیک عفونت سرکوب شود و سپس دندان را می توان کشید.

 138. Avatar مهتاب مولائی گفت:

  سلام‌وقت بخیر ۳روزی هست ک دندون ۶بالاسمت چپ عصب کشی کردم اما صورتم‌ ورم‌کرده وبدنم خستس ودرد در ناحیه گلو دارم‌علت چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از درمان عصب کشی متخصص معالج شما باید برایتان آنتی بیوتیک و مسکن تجویز کرده باشند.

 139. Avatar مجید گفت:

  با سلام
  من مدتی هست ک گرفتار تنگی نفس و عفونت ریه هستم.دو دندان خراب دارم.ب نظر شما منشأ عفونت می‌تونه از دندان باشه؟؟چون بارها آنتی خوردم و خوب شدم و دوباره یک ماه بعد عفونت اوت کرده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگه شما دندان عفونت کرده داشته باشید می تواند باشد. جهت معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

 140. Avatar آتیه گفت:

  سلام . دندان شماره 4 درد میکنه و یکم سیاه شده. باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام دندان شما عفونت کرده . باید عصب کشی شود. به متخصص ریشه مراجعه کنید.

 141. Avatar ساحل گفت:

  سلام خسته نباشین
  آقای دکتر درمان عفونت دندان فوری باید انجام بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در صورتیکه درمان عفونت دندان سر موقع انجام نشود. آسیب به ریشه دندان می زند و از دست رفتن دندان طبیعی بالاست.

 142. Avatar شیدا گفت:

  سلام آقای دکتر
  درسته که میگن استفاده غلط از نخ دندان باعث عفونت لثه میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   بله، استفاده نادرست از نخ دندان موجب آسیب بافت لثه‌ ها خواهد شد شما باید با روش صحیح استفاده از نخ دندان آشنا باشید تا از بروز التهاب و عفونت لثه جلوگیری نمایید. مراجعه به این دو لینک همه چیز درباره عفونت لثه و روش صحیح استفاده از نخ دندان

 143. Avatar زهرا گفت:

  سلام من دندانم را چند سال پیش پر کردم.الان از دیروز متورم شده سمت چپ صورتم.میخواستم ببینم برای اینکه تورمش زودتر بخوابه باید چیکار کنم؟ آخه چند روز دیگه عروسی عمومه میخوام تا اون موقع این ورم از بین بره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 144. Avatar معصومه گفت:

  سلام اقای دکتر من دندون ۶ پایین سمت چپ رو جراحی کردم الان بعد ۳روز بدجور عفونت کرده باید چکارکنم خیلی اذیت میکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. به دندانپزشک معالج خود مراجعه کنید.

 145. Avatar فاطمه جلوخانی گفت:

  سلام خسته نباشین اقای دکتر من نمیدونم عفونت لثه دارم یا دندان دندان نیشم خراب شده ولی بالای لثم عفونت کرده چهار دندان جلوییم روکشه که میخوام بعدا عوضش کنم الان اگه دندان نیشی که خرابه رو عصب کشی و پر کنم بعد که روکشو عوض میکنم این دندون نمیریزه ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نه نمی ریزد. به متخصص ریشه مراجعه کنید باید عصب کشی شود.

 146. Avatar پروانه گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، من دندونم رو خیلی سال پیش عصب کشی کردم الان ریز ریز درد میکنه وقتی هم که نخ میزنم بوی بد می دهد چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. این نشانه عفونت دندان است . جهت درمان عفونت به متخصص ریشه مراجعه شود.

 147. Avatar الهام گفت:

  سلام
  آقای دکتر دو روزه دندان شماره 7 خیلی درد می کنه . از امروز گوش و گردن همون سمت دندانم هم در گرفته علتش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شماره 7 عفونت دارد. اگر عفونت درمان نشود به دیگر نقاط بدن سرایت خواهد کرد. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 148. Avatar مجید گفت:

  سلام آقای دکتر: دندان شماره 7 درد میکنه. درد دندونام به گردن و سرم میزنه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت دندان دارید. به یک متخصص ریشه مراجعه کنید، باید دندان عصب کشی شود.

 149. Avatar Nabi گفت:

  سلام خدمت شما دکتر من تقریبا ۴ساله سه تا دندانم و عصب کشی کردم و پر کردم متاسفانه دکتر دندانم کارش خوب نبود الان دندانم آبسه داره حتی شبا حس میکنم کل دندان هام خشک شده عفونت به بیرون فشار میاره فکم کلا درگیر شده بعضی وقت ها انگار صورتم بی حس میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک دندانپزشک مجرب جهت معاینه مراجعه شود.

 150. Avatar salam گفت:

  سلام هر روز دوبار مسواک میزنم نخ دندان و دهانشویه استفاده میکنم اما حس میکنم دندانهام مستحکم نیستن چون با کوچکترین فشار یا چیز سفت یکم درد میکنند و داخلشان زرد شده راه حل چیست؟ تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . بهتر است شش ماه یکبار جهت معاینه به دندانپزشک مراجعه شود. از دهانشویه حاوی فلوراید استفاده گردد.

 151. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من دندانم درد می کند. علتش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد به متخصص ریشه برای عفونت دندان مراجعه کنید.

 152. Avatar فرشاد گفت:

  سلام
  بنده دندان عقل رو که درد میکرد و عفونت کرده بود رو کشیدم
  الان دو هفتس قرص اموکسی کلاو میخورم ولی بهتر نشده
  دردش یکنواخته و گوش و گلوم هم درگیر کرده
  چه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دو هفته درد غیر طبیعیه بهتر است جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

 153. Avatar معصومه گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر دندان در چه صورت عفونی می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. وقتی که باکتری ها از طریق شکاف، ترک و یا هرگونه پوسیدگی وارد دندان می شوند منجر به عفونت دندان می گردد.

 154. Avatar Fahime گفت:

  سلام اقای دکتر ممنون از بخاطر مطالب مفیدتون من دقیقا همین شرایط رو دارم بعد از رفتن پیش چند دکتر امروز یک دکتر تشخیص داد دندونم درست پر نشده و الان اینطوری شدم اما خودش کارمو انجام نداد و گفت باید برم کلینیک تخصصی ایا خود شما این درمان رو در مطب تون انجام میدید یا کسی رو در جنوب شهر میشناسید که بتونه لثه من و درست کنه؟ برای پنی سلین تجویز شده بود یک دکتر دیگه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . ممنون . به متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود. در گوگل سرچ کنید.

 155. Avatar نورلله گفت:

  سلام اقای دکتر من چند ماهی هست دندون پابین ۶ مین دندنم از سمت راست پایین خیلی درد میکنه طوری که به گوشم میزنه و اکثر وقت ها شب ها موقع خواب هست پیش دکتر رفتم میگه باید پر شه و من میترسم و 13سالمه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دندان شما باید عصب کشی و پر شود. اصلا جای برای نگرانی نیست.

 156. Avatar غلام گفت:

  سلام جناب دکتر.وقت شما بخیر.الان دو روز دندان درد دارم. وقتی نخ دندان می کشم اون ناحیه بوی بد می دهد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما عفونت دندان دارید به متتخصص ربشه جهت درمان و عصب کشی دندان مراجعه شود.

 157. Avatar اذین گفت:

  سلام اقای دکتر وقت شما بخیر.من دندونم۲۴سال پیش عصب کشی شده و رو کش هم شد تا پار سال که درد میکرد و عفونی شد رفتم دکتر گفتن باید روکش دندون عوض شه قدیمیه.اما عفونت دندانم اصلا خوب نشد.دست که میزنم کماکان یه توده ی دردناک زیر دستم میاد و مدتی یک بار مثل جوش از کنار لثه ام عفونت خارج میشه.میخواستم بدونم چیکار باید بکنم.با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود و رادیوگرافی بررسی شود تا بتوان پاسخ درستی را داد.

 158. Avatar راضیه گفت:

  سلام وقتتون به خیر و نیکی. من ۴ دندان عقل نهفته دارم. دندان‌های پیش عقل فک بالایم هر دو دچار شکستگی هستند و مدتی است که دندان پیش عقل فک بالا سمت چپم دچار درد میشود. زمانیکه دندانم خونریزی می‌کند درد قطع می‌شود. علت خونریزی از دندانم چه چیزی می‌تواند باشد؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت لثه دارید به متخصص لثه جهت معاینه کلینیکی مراجعه شود.

 159. Avatar مم گفت:

  سلام
  اقاي دكتر من دندونم خراب شده و درد ميكنه و فك پايينم هم درد ميكنه،بخاطر كرونا ميترسم برم دندانپزشكي ،اگه يه چند هفته نرم خطري داره؟عفونت به جاهاي ديگه بدن ميزنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مطب قابل اطمینان مراجعه کنید. عفونت دندان ، درد دندان شما بیشترخواهد کرد.

 160. Avatar امید گفت:

  سلام اقای دکتر.شیتون بخیر
  من چندسال پیش دندونمو عصب کشی و پر کردم الان یه مدتی که بالای همون دندون رو لثم، هر چند روز ی بار چرک میزنه بیرون منم اونا خالی میکنم. بنظرتون باید چیکار کنم راه درمانش چیه؟
  ممنونم میشم جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید مراجعه به متخصص ریشه کنید .توسط دندانپزشک عصب کشی و عفونت لثه تخلیه می گردد.

 161. Avatar الناز گفت:

  سلام من عکس گرفتم از دندونم گفتن ک ضایغه داره و باید بکشم
  بعد از کشیدن حتما نیاز ب تخلیه عفونت هست یا خودش رفع میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید اول با مصرف کردن آنتی بیوتیک عفونت دندان برطرف شود.

 162. Avatar سجاد بالایی گفت:

  سلام من ۳۰ سال سن دارم تا الان هیچ دندونی نکشیدم و هیچکدوم از دندونام ن سیاه ن سوراخ و ن خراب هستن ولی الان ۵روزه دندونای سمت چپ صورتم پایین مخصوصا ۲تای آخر درد دارم بعضی وقتا شدید میشه مخصوصا وقتی خوابم بیدار میشم درد دارم و دردش از بین نمیره در طول روز با درد خیلی کم ولی تمام کل روز وشب دردش هست.ممنون میشم ک راهنمایی کنید تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . دندان شما عفونت دارد. باید عصب کشی شود . معمولا درد دندان در شب بیشتر می شود. برای مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک روش های رهایی از دندان درد

 163. Avatar اکرم گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  دندانم از دیروز درد ضربان دار داره.و امروز دردش بیشتر شده . توی این اوضاع کرونایی نمیخام به دندانپزشک مراجعه کنم. چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد دندان بیشتر میشه . دندان شما عفونت داره . بهتر است به یک مرکز درمانی قابل اطمینان از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی مراجعه کنید و دندان شما باید عصب کشی شود.

 164. Avatar رضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  آقای دکتر از دیروز صورتم ورم کرده نمیتونم دهانم را باز کنم. دندانم هم درد ضربان دار، داره.دهانم بوی بد میدهد و احساس تب دارم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.جهت معاینه به متخصص ریشه مراجعه شود . دتدان شما عفونت کرده باید معاینه و درمان شود. باید دندان شما عصب کشی شود.

 165. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من دندون 5 سمت چپ بالام توسط دکتر دندانپزشک عمومی تراش داده شد و با سه تا دندون کناریم یعنی 5 و 6 و 7 بریچ شد و روکش اما الان دو هفته است دندون 5 ام عفونت داره دکتر روکش رو به سختی درآوردن و گفتن عفونت کرده که باید قرص بخورم و اینکه دندون تاجش ضعیفه میگن یه مدت بدون روکش باشه ولی من شدیدا به گرما و سرما حساسیت و درد دارم آیا با اعصاب کشی دندونم میشکنه راهنمایی کنید لطفا مرسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سوال شما واضح و مشخص نیست.

 166. Avatar رضا گفت:

  با سلام
  من چند وقت پیش دندانم درد شدید گرفت یک هفته انتی بیوتیک مصرف کردم و عفونت و درد خوب شد. الان هیچ دردی ندارد. به خاطر شیوع کرونا از رفتن به دندان پزشکی می ترسم. ایا این شرایط نیاز واجب به معاینه و عصب کشی دارد و یا می توان چند ماهی صبر کرد تا وضعیت کرونا کمی بهتر شود؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید درمان انجام بشه و برای دندان عصب کشی انجام شود. وگرنه دوباره عفونت بر می گردد.

 167. Avatar حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  جناب دکتر من دو سال هست که درگیر سرطانم و نمیتونم دندانپزشکی برم، تازگی چند بار دچار التهاب لثه شدم و آنتی بیوتیک مصرف کردم اما درمان موقتی بوده، ضمنا قرار هست پیوند انجام بدم و ایمنی بدنم خیلی ضعیفه، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید دندان معاینه شود. در فضای مجازی نمی شود.می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 168. Avatar رضا گفت:

  سلام ادب خدمت آقای دکتر بنده آسیابم درد میکند و موقع کسیدن نخ دندان بوی بدی میدهد.علت چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد به دندانپزشک مراجعه شود. باید عصب کشی انجام شود.

 169. Avatar هما گفت:

  سلام‌خدمت اقای دکتر
  من دندون پوسیده از دندان های اسیاب بالا دارم و عفونت کرده آیا با آنتی بیوتیک برطرف میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، با مصرف آنتی بیوتیک بطور مقطعی عفونت برطرف میشه ولی راه درمان نیست باید دندان عصب کشی شود.

 170. Avatar سودابه گفت:

  سلام جناب دکتر . کیست عفونی دندان من امروز در دهانم باز شد . دو روز دیگه دندانپزشکی به من نوبت داده است.چیکار کنم. ممنون میشم جناب دکتر راهنمایم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با دهان شویه با آب گرم برای التیام و تمیز کردن دهان تا زمانی که بتوانید به دندان پزشک خود مراجعه کنید، استفاده نماید.

 171. Avatar علی گفت:

  سلام، دکتر من سه روز پیش دندان یک از سمت راست رو عصب کشی کردم، روز اول تقربا دردی نداشتم اما بعدش درد ها شروع شد و الان صورتم پف کرده به پزشکم مراجعه کردم مترونیدازول ۲۵۰ و آموکسی سیلین گفت استفاده کنم؛ اما من احتمال میدم کامل عصب کشی نشده بنظرتون دارو هایی رو که گفتم رو استفاده کنم درد شدیدی دارم یا به یک پزشک دیگه مراجعه کنم، ممنون میشم پاسخ دهید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک معالج مراجعه شود تا معاینه شود. باید درد دندان شما رو به بهبودی باشه.

 172. Avatar zhra گفت:

  سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر. من دندان آسیاکوچک فک پایینم خیلی سال هست ک شکسته و خراب شده و در واقع ازبین رفته به طور کامل الان هم عفونت کرده و خیلی درد میکنه وسرم هم همزمان درد میکنه. امکان رفتن ب دندون پزشکی یا درست کردن و کشیدن دندون رو هم ندارم. میشه راهنماییم کنید فعلا چه دارویی مصرف کنم تا عفونت و دردش ازبین بره کاملا. ممنون میشم🙏😔.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پس از معاینه می توان آ نتی بیوتیک تجویز کرد.

 173. Avatar محیسن گفت:

  سلام و درود
  دکتر چرا من بعد از ۲۰ روز از جراحی ابسه لثه با لیزر هنوز درد و عفونت دارم با وجود اینکه مرتب انتی بیوتیک میخورم و دندونم رو هم کشیدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای معاینه مجدد به دندانپزشک معالجتون مراجعه کنید.

 174. Avatar میلاد گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  آیا برای عفونت دندان استفاده از آنتی بیوتیک کافی است ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، علاوه بر استفاده از آنتی بیوتیک باید عفونت برداشته شود.

 175. Avatar امیرحسین خسروی گفت:

  سلام دکتر جمیلیان عزیز خداقوت
  پریروز به یکباره دندانی که هشت نه سالی میشه از پر کردنش گدشته ،اطرافش یعنی فک و گونه و لپم درد شدیدی گرفته و دهنم رو نمیتونم باز کنم و لثه زیر اون دندون یه ضایعه سفید رنگ اورده. راه حلش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . دندان شما عفونت کرده و احتیاج به عصب کشی دارد. به متخصص ریشه مراجعه شود.

 176. Avatar محمد گفت:

  سلام
  می خوام اورتودنسی رو شروع کنم ولی دندانم عفونت شدید داره .می خواسستم بدونم مشکلی که نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 177. Avatar لعیا گفت:

  سلام من 20سالمه و از بچگی هرشب مسواک و فلوراید استفاده میکنم اخیرا وقتی چیز شیرینی میخوردم دندانم درد میگرف برای همین استفاده از نخ دندان هم شروع کردم ولی متوجه شدم موقع نخ دندان کشیدن لثه ام خون میوفته و همچنین وقتی نخ رو بیندندان های نیش و اسیاب میکشم بوی بدی به خودش میگیره به نظرتون علتش چیه؟و باید چیکار کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت کرده و نیاز به عصب کشی دارد.به دندانپزشک جهت درمان مراجعه شود.

 178. Avatar سینا گفت:

  سلام آقای دکتر من دندانم عفونت دارد فک کنم که لوزه هایم درد میکند مشکل از چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان عفونت کرده عصب کشی و درمان شود.

 179. Avatar مژگان کاوه گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر.من حدودا تا یماه دیگه ارتودنسی مو بازمیکنم. سه روزه هم لثه بالام سمت راست وچپ و سمت راست پایینم بادکرده وخیلی دردمیکنه. با مسکنم آروم نمیشه. به دکترم گفتم گفت که بعد درآوردن سیم ها درست میشه.یعنی باید تایماه دیگه این دردو تحمل کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان دندانپزشک معالجتون هستید و ایشان پاسخ را به شما دادن . ولی بهتر است به متخصص لثه جهت معاینه مراجعه کنید.

 180. Avatar امیرعلی گفت:

  سلام

  ببخشید من دو روز پیش برای شروع ارتودنسی دندانهای عقل طرف راست را جراحی کردم و الان فک من متورم شده دچار تب و لرز شدم و دهانم بوی نامطبوئی. دارد
  چه راهکاری برای این درد پیشنهاد میکنید؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک معالجتون مراجعه کنید . تا ایشان پس از معاینه برای شما مسکن یا آنتی بیوتیک تجویز کند.

 181. Avatar داز گفت:

  با سلام و احترام
  دندان من تقریبا 14 سال پیش،دندان آسیاب فک پایینم رو عصب کشی و پر کردم و هیچ مشکلی نداشتم تا اینکه در فروردین ماه در دندانم احساس شکستگی کردم و متوجه شدم که عموی تاج دندانم شکسته و بخاطر ایام کرونا نتونستم برم به پزشک ولی دندانم عفونت کرد و گوشم رو هم درگیر کرد و آنتی بیوتیک مصرف کردم که الان دیگه درد گوش ندارم منتهی دیروز کامل مواد پر شده از دندان خارج شد. به پزشک مراجعه کردم و بعد از گرفتن عکس گفتن که چون چیزی از تاج دندان نمونده باید لثه رو تراش بدن و ببینن شکستگی تا کجا ادامه داره (و گفتن شکستگی عمودی در عکس معمولا مشخص نمیکنه). بعد از اون بااستفاده از یک رابط تاج دندان بذارن و از روش روکش. سوال من اینه که اغلب شنیدم که روکش گذاشتن باعث عفونت بیشتر درچنین مواقعی میشه و ایمپلنت کنی بهترهست. میخواستم نظر شما رو بدونم که دندان خودم حفظ بشه یا ایمپلنت کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در صورتیکه بتوان دندان اصلی خود را با ترمیم حفظ کنید بهتر است از نظر هزینه نیز برایتان به صرفه تر است.

 182. Avatar حمید شجاعی گفت:

  سلام دندان من نیمه شکسته بود بعد از گذشت ۲ سال شروع به درد شدید کرد رفتم دندون پزشکی گفتن حسابی توی دندان یا لثه عفونت کرده . چند بارم رفتم یه کارایی روش انجام دادن ولی نتیجه نداد .ایا با کشیدن درد و عفونتم از بین کرده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است دندان را نکشید . به متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود . برای درمان دندان باید عصب کشی کرد.

 183. Avatar رضا کیانی گفت:

  سلام دندان من نیمه شکسته بود بعد از گذشت ۲ سال شروع به درد شدید کرد رفتم دندون پزشکی گفتن حسابی توی دندان یا لثه عفونت کرده . چند بارم رفتم یه کارایی روش انجام دادن ولی
  نتیجه نداد .ایا با کشیدن درد و عفونتم از بین کرده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود درمان دندان عصب کشی است.

 184. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر من دهان به شدت خشکی دارم و همیشه پلاک روی دندونم ایجاد میشه. از طرفی مدتی هم هست که مدام لثه هام متورم میشن و داخل گونه آم آفت های سفید به شکل یک خط میزنه. متوجه شدم پایین چندتا از دندونهام (قسمت نزدیک به لثه) به رنگ سفید دراومده و کمی درد میکنه. خواستم بپرسم دندونم عفونی شده؟ یا مشکل از لثه است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جهت معاینه به دندانپزشک مراجعه شود.

 185. Avatar ساقی گفت:

  سلام وقتتون بخیر

  آقای دکتر خواستم از بابت مطالب مفید سایت بخصوص عفونت دندان که من خیلی استفاده کردم تشکر کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از حسن توجه شما

 186. Avatar Zahra گفت:

  سلام ،، دکتر من دندونم عفونت داره و قسمت گونه ام کامل ورم داره ،، الان ب دندان پزشک مراجعه کنم دندونمو میکشن یا باید صبر کنم ورمش بخوابه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید آنتی بیوتیک استفاده شود بعد دندان کشیده می شود.

 187. Avatar مهسا گفت:

  سلام اقای دکتر دندان شش اسیاب من لثه اش درد میکند وقرمز هست ولی خونریزی لثه ندارم دردش بعضی مواقع به گوش ویه طرف صورتم کشیده میشود ولی نمیدنم مشگل از دندان یا لثم چندبار عکس از دندان گرفتم گفتن پوسیدگی ندارد دندان خیلی سال پیش پرکردم احتمال دارد پرکردنیش قدیمی شده باشد یا سایش پیدا کرده باشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید رادیوگرافی تهیه شود . تا بتوان علت زا تشخیص داد. به این شکل نمیتوان اظهار نظر کرد.

 188. Avatar جعفری گفت:

  آقای دکتر به دلیل کرونا چند ماهی نتونستم برم دندون پزشکی دو عدد دندون خراب که عین این چند ماه همش آبسه داشته ولی درد نداره با آب نمک سر کردم تا حالا الان ورم لنفاوی روی گردنم اندازه عدس شده خیلی خطرناک هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مرکز یا مطب قابل اطمینان مراجعه شود.

 189. Avatar هادی گفت:

  سلام آقای دکتر. دندان شماره 6 من درد نمیکند.ولی لثه بالای دندان سیاه شده چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه مراجعه شود . رادیوگرافی تهیه می شود ریشه دندان شما عفونت دارد باید عصب کشی شود.

 190. Avatar سارا ساكي گفت:

  وقت بخير … دندان 4عفونت كرده. رفتم دكتر بم گفت برات عصب كشي. ميكنم. ولي احتمال كم ميدم خوب ميشه و عفونتش قابل درمان نيست . .. الان ريشه دندانم. عفونت كرده.. … بنظرتون من جكار كنم؟ واقعا يعني قابل درمان نيست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با عصب کشی و استفاده آ نتی بیوتیک عفونت برطرف خواهد شد. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 191. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر دندان بالایی من احتیاج به پر کردن دارد وقتی لثه ی بالای آن را فشار می دهی درد می گیرد و انگار دندان از ریشه می خواهد بیرون بزند دلیلش چیست وبا پر کردن مشکل برطرف می شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان باید عصب کشی شود تا عفونت برطرف شود. به متخصص ریشه مراجعه کنید.

   1. Avatar علی گفت:

    باتشکر از این که جواب دادید

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. موفق باشید.

   2. Avatar زهرا گفت:

    باسلام دندان شماره 6 من درد میکنه و یکمی بالای لثه قرمز شده جیکار کنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. دندان شما عفونت کرده باید عصب کشی دندان انجام گردد.

 192. Avatar Mahdieh گفت:

  سلام آقای دکتر روز بخیر من رفتم دکتر دندون عکس گرفتن از دندونم گفتن که ریشه ی دندانت خراب شده باید حتما بکشی به نظر شما آیا بکشم خوبه؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر ریشه دندان سالم نباشد قابل ترمیم نیست و دندان باید کشیده شود.

 193. Avatar نگار سماواتی گفت:

  سلام و خسته نباشید آقای دکتر خواستم بپرسم اصلا پنی سیلین تاثیری داره در عفونت دندان یا خیر؟ چون چند جا من خوندم اصلا توصبه نمیشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانپزشک پس از بررسی رادیولوژی و شرایط کلینیکی بیمار از آنتی بیوتیک برای از بین بردن عفونت دندان استفاده می کند که معمولاً پنی سیلین برای بیمار تجویز می شود. آنتی بیوتیک ها در کنترل عفونت موثر هستند.

 194. Avatar نگار سماواتی گفت:

  سلام وخسته نباشید من 18 سالمه و دندون آسیای پایینم خیلی درد میکرد به دندون پزشک مراجعه کردم درمان ریشه انجام دادن و عصب کشی کردن اما چون عفونت کرده بود و آبسه کرده بود برام دوتا پنی سیلین 6.3.3 نوشتن من یکیش رو تزریق کردم الانم درد ندارم خواستم بپرسم حتما اون یکی هم باید تزریق بشه ؟ نمیشه از آنتی بیوتیک خوراکی استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طبق تجویز دندانپزشک معالجتون دوره درمان را تکمیل کنید.

 195. Avatar فاطمه گفت:

  سلام، آقای دکتر ممنون از راهنماییتون در پاسخ سوالی که از شما کردم. 🌹🌼سپاس فراوان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق باشید.

 196. Avatar علی کافتری گفت:

  آقای دکتر ببخشید هنگامی ک دندانم روی دندان پایین فشار وارد می‌کنه دندان پایین درد میگیره قسمت زیرش حتی با دست هم فشار میدم درد میاد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه شود . دندان شما عفونت دارد باید غصب کشی شود.

 197. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر.
  دو روزه که دندونم درد میکنه روز سوم کمی ورم کرده و به گونه ایی که دردش ضربانیه مثه ضربان قلب.
  بنظرتون با گذشت زمان و شستن دهان با محلول آب و نمک خوب میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. خیر ، جهت درمان عفونت و عصب کشی به دندانپزشک مراجعه شود.

 198. Avatar سیما گفت:

  سلام آقای دکتر بنده دندون آسیابم رو کشیدم متاسفانه ۵.۶ ساعت بعد سیگار کشیدم الان درد شدید و تورم دارم چکاری برای کاهش درد و عفونت میتونم انجام بدم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با محلول آب نمک غرغره کنید . دندانپزشک پس از بررسی رادیولوژی و شرایط کلینیکی بیمار از آنتی بیوتیک برای از بین بردن عفونت دندان استفاده می کند.

 199. Avatar ابی گفت:

  سلام آقای دکتر اخیرا دندانم را با روش جراحی کشیدم. بعد از دو روز درد ناحیه ی کشیده شده آغاز شده و تا گردنم ادامه پیدا کرده .پیش پزشک معالج رفتم اما بعد معاینه گفت مشکلی نمی بینند!! درضمن دندانم به سختی در آمد!!! .ممکن است درد به خاطر ناحیه بریده شده باشه و اینکه دندانم به سختی در آمد و ممکن است به خاطر فشاری که به این ناحیه وارد شده باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   مدت زمان بهبودی دندان های عقل، 3 تا 4 روز است، اگر چه ممکن است تا یک هفته طول بکشد.استفاده از پک یخ برای کم کردن التهاب و شستشو دهان با آب نمک کمک به بهبودی می کند. مراجعه به این لینک کشیدن دندان عقل و درد

   1. Avatar ابی گفت:

    دکتر برای ارتودنسی باید یکی از دندان های آسیایی فک پایین را میکشیدم.دندان عقل نبود

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . برای کشیدن دندان اصلی دردرمان ارتودنسی دقت بسیاری لازم است.

 200. Avatar سهرابی گفت:

  دندان ۷ پایین را دیشب کشیدم الان ۶ بالا ورم کرده درد میکنه دیشب تا حالا اصلا یک لحظه وا نگذاشته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جهت معاینه مجدد به دندانپزشک معالج مراجعه کنید، اگر لازم است برای شما آنتی بیوتیک و مسکن تجویز کنند.

 201. Avatar وحید گفت:

  سلام من دندون اسیابمو کشیدم الان دو روز چرک کرده و درد وحشتناکی داره هر چی قرص چرک خشک کن هم میخورم فایده نداره چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت کرده به دندانپزشک معالجتون جهت معاینه مجدد مراجعه کنید.

 202. Avatar الهام گفت:

  سلام آقای جمیلیان
  بنده دندونم را عصب کشی کردم متاسفانه دکترش خوب نبود نتونست کانال ریشه خوب تمیزکنه بعدچندسال توسط عکسopgمتوجه شدم عفونت کرده
  الان پیش یه دکتر دیگه رفتم گفت کارمن نیست درستش کنم منو فرستاده پیش یه دکترعمومی میگه باتجربه اس کارش خوبه تو عصب کشی…بعدمن میخواستم برم پیش متخصص آندو اسم متخصصم آوردم پیشش گفتم مطبش مجهزه میکروسکوپ داره…دکترم گفت پیش اون متخصص نرو کارش خوب نیست این دکتر عمومی کارش خوبه هزینه اشم ازاون کمتره.حالا نظرشمارو میخوام بدونم آیا این دندونپزشک عمومی با اون دکتر رفیقه طرفداریشو میکنه ویه دندونپزشک عمومی میتونه عفونت دندون منو درست کنه یامتخصص آندو ارجحیت داره؟
  البته تحقیق کردم بینشون اون دندونپزشک عمومی عضو انجمن دندانپزشکان شهرمونه واون متخصص آندو هم استاد دانشگاه هست
  به نظرشما کدومو انتخاب کنم؟
  باتشکر‌ازشما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانپزشکی که متخصص اندو می باشد، تخصص در ریشه دندان را دارد. دارای سابقه علمی و پژوهشی می باشد و اطلاعاتش بروز هست . بهتر است از متخصص استفاده شود.

 203. Avatar الهه گفت:

  سلام من 17 سالمه. دندان شش درد می کند و عفونت کرده .بنظر شما عصب کشی و درمان ریشه بهتر است یا کشیدن دندان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهتر است که دندان طبیعی بیمار ترمیم و درمان شود. در مواقعی که پوسیدگی انقدر وسیع است که نتوان دندان را نگه داشت به ناچار دندان کشیده می شود.

 204. Avatar masuod گفت:

  باسلام اقای دکتر من دندان سومم فک بالا سمت چپ عفونت کرده وصورتم متورم شده بصورتی که تا نزدیک چشمم اومده دفعه دومه که عفونت کرده ایا خطرناک هست یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این دندان عفونت کرده است باید دندان عصب کشی شود وجود دندان عفونی باعث انتشار عفونت می شود و باید سریعا درمان شود

 205. Avatar سعید میرزایی گفت:

  سلام، دندان فک پایینم که دوتا میمونه به دندان عقل، چند ساله پوسیده و فقط ریشه اش مانده، چند روز پیش طی دو‌مرحله در دو روز ریشه ها رو درآوردن ولی بعد از گذشت چند روز هنوز مدام درد پحشتناک دارم و سردی آزار دهنده ای هم در دندانهای جلو فک پایینم دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از دندان عکس گرفت ممکن است ریشه باقی مانده باشد.

 206. Avatar پرکاش گفت:

  سلام جناب دکتر..من دندونم رو پر کردم پوسیدگی زیاد بودو خیلی نزدیک شد دکترم به عصب..ولی با این حال عصب کشی نکردو پرکرد دندونم رو..از وقتی که پر کرده درد رو در نواحی فک بالا بخصوص در چشم مربوط به همون سمت احساس میکنم..دندونی که پر کردن در فک بالا سمت چپ..در ضمن دندون عقلم رو هم که در فک پایین سمت چپم بود کشیدم..خواستم نظر شمارو درباره این درد و بخصوص در چشم سمت چپ بدونم..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . از دندان باید رادیوگرافی تهیه شود شاید دندان به عصب رسیده و باید عصب کشی شود.

 207. Avatar مهسا ساداتی گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۱۸ سالمه و دو تا دندون هام از داخل خورد شده و ریخته و درد شدیدی داره
  علتش چیه؟چطوری میشه درمان کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانهای شما باید رادیوگرافی تهیه شود. دندانهای شما دچار پوسیدگی شده باید عصب کشی و پر شود.

 208. Avatar مرضیه گفت:

  سلام اقای دکتر مادرم اوایل ماه رمضون دندونشون عفونت کرد و عصب کشی کرد و بعد پر کرد دندونشو اما برای از بین بردن عفونت دکترشون براشون انتی بیوتسک تجویز نکرد بخاطر کرونا فک میکنم از همون اوایل دهنشون بو میداد ب نظرتون عفونت کرده دندونه و چیکار باید کرد؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر عصب کشی درست انجام شده باشد نیاز به انتی بیوتیک نیست ولی برای اینکه نظر قطعی داد باید از دندان رادیو گرافی تهیه شود

 209. Avatar Mostafa گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشیدمن۲۳ سالمه.من نزدیک به شیش ماه پیش یه دندون خراب داشتم که عفونت کرده وو صورتم ورم کردو اینا بعد رفتم دندون پزشکی برام کشیدش کلا ریششم از بین برد جاش الان خالیه بعده اینکه کشیدم هنوز که هنوزه احساس بدی دارم رو یک طرف صورتم یعنی همونجایی که دندونمو کشیدم احساس میکنم لبم افتاده شده چشمم اشکش کم شده پوست همون طرف صورتم خشکتره نسبت به سمت دیگر دلیلش چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   ممکن است ریشه دندان باقی مانده باشد باید از ناحیه عکس گرفته شود

 210. Avatar بهار گفت:

  سلام
  دندون م ابسه زده بود و دکتر ۴ورق قرص انتی بیوتیک داد و بعد هم عصب کشی
  الان یک روزه که دندونم رو پر کرده همون التهاب هست و یه چرک سفید بالاش زده
  تورو خدا بگید چکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از پایان دوره آنتی بیوتیک باید عفونت برطرف شود.

 211. Avatar آراز گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم آیا اگر دندان پوسیده و خالی باشد و حتی عفونت داشته باشد و درد زیاد باعث میشود که چشم درد هم بگیریم یا حتی احساس سرگیجه داشته باشیم!؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده بدون درمان مناسب رها شود دندان دچار عفونت می شود. همچنین عفونت دندان درمان نشده می تواند به تمام نقاط بدن سرایت کند.

 212. Avatar Homeyra گفت:

  سلام 48 ساعت پیش ریشه 6 سمت راست پایین را کشیدم امروز صبح که بلند شدم صورتم ورم کرده و محل کشیده شده ی ریشه هم دچار عفونت شده است و همراه درد. آیا اموکسی سیلین بخورم خوب میشه؟! یا حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تحت نظر دندانپزشک معالج آنتی بیوتیک استفاده شود.

 213. Avatar زینب گفت:

  سلام من یکی از دندونام رو عصب کشی کردم ولی چون ریشش عفونی بود درد میکرد برا همین کشیدمش میخواستم ببینم مراقب خاصی نیاز داره؟الان سه روزه کشیدم یه درد خفیف داره طبیعیه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از روز دوم با آب و نمك رقيق ولرم و يا محلول شستشوي نمكي روزانه چند بار دهان را شستشو دهید. از نوشیدن مایعات داغ یا غذاهای سفت خودداری کنید. مراجعه به این لینک مراقبت های بعد از کشیدن دندان

 214. Avatar Sanaz گفت:

  سلام آقای دکتر من دندون درد شدید دارم داخل دندانم که پر شده بود خالی شده الان درد شدید دارم مدام آب نمک و آنتی بیوتیک هم مصرف میکنم ولی با این وضعیت کرونا میترسم به دندان پزشک برم برای درد دندانم چکار باید بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با رعایت پروتکل های بهداشتی برای درمان به دندانپزشک مراجعه شود. بدون تجویز دکتر نباید آنتی بیوتیک استفاده کنید.

 215. Avatar صبا گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر. بنده با دردی که داشتم به دندانپزشکی مراجعه کردم و الان یک هفته از پر کردن دندانم میگذره و دو سه روزی هست که درد مجدد پیدا کردم و شب‌ها شدید‌تر میشه. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با دندانپزشک معالجتون که تحت درمان بودید مشورت کنید.

 216. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر. برای درمان عفونت دندان روش خانگی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان عفونت دندان زمان را از دست ندهید و سریعا به یک دندانپزشک مراجعه کنید.

 217. Avatar امینی گفت:

  سلام
  من دچار دندون درد شدم و خیلی نیاز به دندانپزشک دارم اما بشدت از اینکه به کرونا مبتلا بشم وحشت دارم
  می‌شه منو راهنمایی کنید. ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک مطب فابل اطمینان ( از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی) مراجعه کنید . شما هم باید تمامی موارد بهداشتی را رعایت کنید. مراجعه به این لینک ویروس کرونا و دندانپزشکی

 218. Avatar بی نام گفت:

  سلام اقای دکتر یکی دو روز پیش یه تیکه نون داشتم میجویدم ک دندون های سمت چپ یکی به اخر بالا و پایینم درد عجیبی گرفت اولش دردش زیاد بود ولی دو سه روز بعد درد زیادی نداشت دیگ از اون روز اصلا نمیشه با دندونای سمت چپم چیزی بجوم و تا میخوام چیزی بخورم با دندونای سمت چپم ناجور درد میگیره الانم بعد از سه روز خیلی بد درد گرفته از همون دوتا دندون ک درد گرفته دندونه بالاییم یکی به اخر داخلش یکم پوسیده و سیاه شده دندونام بایدچکارکنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . دندان شما باید عصب کشی شود . به متخصص مراجعه شود.

 219. Avatar bahar گفت:

  با سلام ببخشید خواهرم یکسالی است دیابت نوع یک دارد و مدتی دچار دندان درد شدید شد بعد از اینکه عکس دندان گرفت دچار عفونت شدید بود دوماهی مترونیدازول و آموکسی مصرف کرد و دندان را کشید ولی الان هنوز کنار دندان کشیده لثه عفونت داره و ایشان دچار عرق شدید میشه چیکار باید کنه? بعد از اینهمه مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.در اسرع وقت به متخصص ریشه مراجعه و برای درمان عفونت اقدام کنند. برای مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک عفونت دندان

 220. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید،دندان فک پایینم عصب کشی شده فقط دچار عفونت تو لثه و ریشه و استخوان دندانم شدم حدود ۱۰ ماه هستش که در این وضعیت هستش به نظرتون این عفونت میتونه به چشم هام زده باشه مثلا دچار تورم پلک ها و خشکب چشم شدم ۶ ماهی هستش و اصلا درمان نمیشه.ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   وجود عفونت اصلا علامت خوبی نیست بخصوص ممکن است عفونت در بدن پخش شود حتما باید به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید ودندان باید مجددا عصب کشی شود

 221. Avatar یاسر گفت:

  سلام.
  من ته دیگ خوردم و دندانم شکست و درد دارم چه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان شما نیاز به عصب کشی دارد

 222. Avatar Taha گفت:

  سلام آقای دکتر من قبلا بالای دندونم یه چیز سفت مثل چوب احساس میکردم زیر گونه الان یه طرف صورتم کاملا ورم کرده تا چشمام چکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   شما یک دندان دارید که عفونت کرده و ورم دارد حتما از یک دندانپزشک متخصص ریشه وقت بگیرید

 223. Avatar بابک گفت:

  سلام من چهار سال پیش یه دندونیم رو عصب کشی کردم و پرکردم و دو سال پیش رو کشش کردم الان یه هفته است کنار اون دندان درد می‌کنه و کبود شده ولی دردش شدید نیست موقع غذا خوردن اینا درد داره به نظرشما مشکلی چی هست آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ان دندان عفونت کرده است و مجددا باید عصب کشی شود .

 224. Avatar یوسف گفت:

  سلام آقا دکتر خسته نباشید من روی لثه هام یکی دوتا خال هست مثل خون مردگی کم رنگ آیا علامت عفونت هست دندان درد می‌کنه اکثر علامت های عفونت که گفتید و دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید معاینه شوید تا بتوان جواب درستی را به شما داد

 225. Avatar محمدرضا گفت:

  سلام آقای دکتر من چندروزه دندونم که شکسته درد میکنه دیشب تب داشتم لرزم داشتم بدنم اصلا حال نداره اسهال هم دارم آیا این ها میتونه علائم عفونت دندان باشه ممنون آخه الان تو شهر ما اصلا دندان پزشک نیست که مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ان دندان عفونت کرده باید عصب کشی شود

 226. Avatar علیرضا گفت:

  سلام بنده پارسال یکی از دندان های جلوی خود را به علت پوسیدگی ساده پر کردم اما الان حدود چند هفته گذشته نسبت به سرما و گرما خیلی حساس شده بود تا اینکه دیروز از یه خمیردندان سفید کننده حاوی کربن استفاده کردم و بعدش خیلی وحشتناک شروع به درد گرفتن کرد که برای بر طرف شدن دردش روش یخ گذاشتم و امروز دیگه درد نمیکنه ولی نسبت به فشار خیلی حساس شده و بالای لبم هم وقتی صحبت میکنم احساس تو پر بودن و ورم داشتن میکنم با اینکه نه دندان پوسیدگی داره و نه لثه ورم داره بنظرتون توی این کرونا لازمه حتما به پزشک مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید به یک مطب مجهز که به دکتر اطمینان داشته باشید مراجعه کنید که همه وسایل یک بار مصرف و تمیز باشند

 227. Avatar امیر صدرا اسماعیل زاده گفت:

  سلام
  ممنون از پست خوبتون
  من دو طرف دندان های اسیابم هنگام خوردن اب خیلی گرم یا سرد به شدت درد میگیرد باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. دندان اسیا باید عصب کشی و پر شود

 228. Avatar پوریا گفت:

  سلام آقای دکتر..من ریشه دندانم کیست داشت..۴ ساله که عصب کشی و روکش شد..اما روکش کمی درز دارد و بخاطر گیر غذایی به دکتر مراجعه کردم که از دندانم عکس گرفته شد و گفتن مقداری از پوسیدگی در ریشه دندان مانده و درست عضب کشی نشده..و باید دوباره برای خارج کردن روکش و عصب کشی مجدد اقدام کنم..با آمدن کرونا من درمان رو شروع نکردم..آیا این که درمان را بعد از آمدن واکسن کرونا انجام بدم از لحاظ عفونت لثه و خدای ناکرده خطر برای غدد لنفاوی خطرناک نیست؟میشه صبر کرد یا خیر؟ ممنونم از پاسختون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. خیلی نباید صبر کرد چون پوسیدگی وسعت می یابد و بیشتر می شود و باید کانون عفونت پاگ شود لطفا به یک مرکز مجهز دندانپزشکی که به ن اعتماد دارید مراجعه نمایید

 229. Avatar طنین گفت:

  سلام دکتر سوالم اینه که عفونته دندان میی تواند باعث اختلالاتی مثل بی حسی بدن وحتی راه رفتن وحرف زدن بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان پوسیده و آسیب دیده بدون یک اقدام درمانی مناسب رها شود دندان دچار عفونت می شود. همچنین عفونت دندان درمان نشده می تواند به تمام نقاط بدن سرایت کند. این عارضه دردناک معمولا ناگهانی بروز نمی کند و بر اثر عدم درمان و رسیدگی به پوسیدگی دندانی و بیماری های لثه در طی طولانی مدت بروز می کند.

   1. Avatar Zorimt گفت:

    سلام خسته نباشید.من دندانم دچار عفونت شده و پاک باد کرده بخاطر کرونا مراجعه نکردم اموکسی خوردم رفع شد ولی بعد از سه چهار ماه دوباره عفونت کرده و تو دو روز ناجور لپم باد کرده و حتی چشمم پف کرده بخاطر کرونا میترسم برم.اموکسی می خورم و اب نمک میکنم پفش کم شد ولی شب خوابیدم و صبح پف ب زیر چشم و پلک بالا رو درگیر کرده.ی راهنمایی میخواستم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. با خوردن آنتی بیوتیک عفونت سرکوب می شود ولی درمان قطعی انجام نمی شود.برای درمان قطعی عفونت باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و مراجعه به یک مطب مطمئن عصب کشی انجام گردد.

 230. Avatar زهرا گفت:

  سلام من از قبلا که دندونم درد میکرد یه قرص میخورذم تا فرداش همون ساعت راحت بودم ولی الان هزارتا قرص و دارو هم بزارم رو دندونم بعذ ۵دقیقه وحشتناک درد میکنهه چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   در حال حاضر پوسیدگی وسیع شده و به عصب رسیده است ان دندان باید عصب کشی شود

 231. Avatar Amir گفت:

  سلام خسته نباشید
  حدودا ۲ ماهی میشه پوسیدگی دندان عقل دارم ولی هیچ دردی نداشتم
  تا اینکه از ۱ماه پیش گوش هام احساس فشار کردن. آب دهنم رو قورت میدادم صدای تق تق از گوشام میومد. همچنین چن بار هم غدد زیر چانه احساس کردم .همینطور دهنم هم برفک میزنه. اول فکر کردم عفونت گوش دارم رفتم دکتر معاینه کردن گفتن گوش چپ عفونت داره .همون سمت دندونم که پوسیده بود. میخواستم بدونم آیا امکان داره دندونم باعث همه این چیزایی که گفتم شده باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   ممکن است از دندانهای پوسیده و یا دندان های عقل باشد باید از دندانهای شما عکس گرفته شود و به یک متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید

 232. Avatar Fatemeh گفت:

  سلام. ببخشید اقای دکتر من چند روزی هست در حالت عادی دندونم درد نمیکنه ولی به محض اینکه چیزی میجوم درد میگیره یجوری که سرمم درد میگیره علت چیه؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ان دندان باید عصب کشی شود

 233. Avatar مصطفی گفت:

  سلام من تقریبا س روز پیش من دندونه راست بالا۶عصب کشی و پر کردم ولی الان خیلی درد بدی داره دندونم و میزنه ب سرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از دندان عکس گرفت و با یک متخصص ریشه با تجربه مشورت نمایید

 234. Avatar نعمتی گفت:

  با سلام دوسال دندونم خدمت سربازی شکست عصب کشی و پر کردم.. اما الان درد خیلی عجیبی بعد دوسال پیدا کردم.. کاملا مشخصه عفونت کرده.. آیا ممکنه دندون عصب کشی شده دوباره درد کنه؟ به نظرتون بهترین راه پر کردن مجدده یا پایه گذاشتن(اسمشو نمیدونم) یا راه دیگه داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   این دندان ناقص عصب کشی شده بوده است باید مجددا عصب کشی شود بهترین روش درمان این مشکل عصب کشی مجدد است این راه بهتر از درمان پایه گذاشتن یا ایمپلنت یا کاشت دندان است

 235. Avatar امیری گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید نزدیک یک سال پیش دندونمو عصب کشی کردم و روکش ،از اول ماه رمضون دندونم درد گرفت عکس گرفتن گفتن دندونت عفونت کرده باید انتی بیوتیک مصرف کنی ،یه هفته مصرف کردم دردش خوب شد ،اما الان دوباره دردش شروع شده ،مگه دندونی که عصب کشی بشه درد میکنه ؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی قبلی کامل و درست انجام نشده. آنتی بیوتیک عفونت را سرکوب میکند و بعد از اتمام دوره مجدد عفونت شروع میشه درمان قطعی (عصب کشی )باید انجام گیرد.

  2. Avatar ارزو گفت:

   سلام اقای دکتر خسته نباشید مممنون که وقت میزارید
   یکی از دندونهای بالایی دچار عفونت شده عصب کشی شده قبلا اما عفونت کرد ه و کنار بینیم یه ضایعه مانندی حس میشع به متخصص ریشه مراجعه کردم گفتن تو عکس معلوم نیس احتمالا دندان ۲ باشه فعلا باز کرده دارو گذاشتن اما حس میکنم تعییری ایجاده نشده شاید یکم نرمتر شده روند درمان چطوره ؟ممکن از دندون یک باشع؟ فعلا ۲ هفته بعد قراره مراجعه کنم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام.
    باید از دندان عکس گرفته شود وقتی با دقت به عکس و شرایط کلینیکی توجه شود به راحتی می توان فهمید مشکل مربوط به کدام دندان است

 236. Avatar جواد گفت:

  سلام. من دندونم عصب کشی کردم چندروزی درد گرفته. رفتم دکتر عکس گرفتم گفت عفونت کرده میخواستم بدونم باید حتما عصب کشی مجدد کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید عصب کشی شود. به متخصص ریشه مراجعه شود. برای مطالعه بیشتر به این لینک مراجعه کنید.عفونت دندان

 237. Avatar Mostafa گفت:

  سلام دکتر من چهار ساله دندونمو پر کردم عصب کشیم کردم بعد چهار سال شروع ب درد کرده به دوتا دندان پزشک مراجعه کردم عکس گرفتن گفتن دندونت زیرش عفونت داره باید از قرص چرک خشکن استفاده کنی از قرص ک استفاده میکنم دیگ درد نداره ولی بعد یک مدت باز دندونم انگاری از ریشه دردش میزنه ب لثه و باز درد میکنه چکار کنم ممنون میشم کمک کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. استفاده از آنتی بیوتیک عفونت را سرکوب میکند ولی درمان قطعی نیست. به متخصص ریشه مجرب مراجعه شود .

 238. Avatar امیر گفت:

  سلام دکتر جان یه دندون اسیاب فک بالا رو چند سال پیش عصب کشی کردم بعدش شکست و سیاه شد حالا همون دندون عصب کشی شده درد گرفته ایا با خوردن انتی بیوتیک درست میشه یا باید کشید؟ البته این که باید به یه متخصص مراجعه کنم رو میدونم ولی گفتم شما بفرمایید چقدر احتمال میدید با خوردن انتی بیوتیک درست بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما شکسته و سیاه شده ابتدا با دیدن رادیوگرافی و معاینه دندان شما باید بررسی شود که آیا دندان قابل ترمیم می باشد یا خیر ضمنا آنتی بیوتیک عفونت را سرکوب می کند ولی درمان قطعی نمی باشد.

 239. Avatar کارن گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من مدتیه دندانی که پر کردم ریخته ولی به دلیل کرونا به دندانپزشک مراجعه نکردم. و با مسواک زدن نخ دندان کشیدن و استفاده از محلول پرسیکا جلوی دندان درد و بیشتر خراب شدنش را گرفتم. ولی الان چند روزه که دندان درد به مغزم میرسه و خیلی ناگهانی هست. اما وقتی کمی اب میخورم بهتر میشه. به نظر شما مشکل از چیه؟ چون در چند جا خوندم که ممکن علت اصلیش دندان نباشه آیا درسته؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از دندان مورد نظر عکس گرفت تا بتوان جواب درستی داد

 240. Avatar یاس گفت:

  سلام من مادرم دندونش خیلی درد میکرد. و به دکتر مراجعه نکرده و با قرص های مسکن و چرک خشک کن درد و تسکین میده و الان چند روزه حالت بی حسی و خستگی و سرگیجه و تاری دید داره و همچنین اسهال و حالت تهوع بنظرتون از عفونت دندان هستش؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   باید ایشان به طور حضوری معاینه شوند تا جواب درستی به ایشان داده شود

 241. Avatar مهسا گفت:

  سلام اقای دکتر
  درمان دندانی کع عصب کشی شده و درد دارد چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   این دندان باید مجددا عصب کشی شود

 242. سلام اقای دکتر من چند روزی هستش که دندونم رو که پوسیده بود عصب کشی کردم ولی خیلی درد میکنه به همین دلیل دکتر چندبار پانسمان دندونم رو برداشت و دید عفونت کرده الانم خیلی درد میکنه لطفن جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   این دندان باید مجددا عصب کشی شود

 243. سلام اقای دکتر من چند روزی هست دندونم که پوسیده بود رو عصب کشی کردم حالا چند بار به دلیل درد دندونم پانسمان دندونم رو دکتر برداشت خیلی دندونم درد میکنه تا حالا چند بار مسکن انداختم دکتر گفت سه ورق اموکسی سیلین خوردم ولی خوب نشد چیکار کنم لطفن جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. احتمالا عصب کشی ناقص است باید مجددا انجام شود

 244. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من‌خیلی دندون درد بودم دندون ۷ بالا الان چندروزه عصب کشی کردم ولی بازم درد دارم اموکس ۵۰۰و متروماکس۲۵۰ و نوافن هر ۸ساعت میخورم و دوتا هم پنی سیلین‌زدم بازم درد دارم چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   حتما از دندان باید عکس گرفت چون ممکن است عصب کشی ناقص بوده باشد

 245. Avatar پرنیا گفت:

  لازم به ذکر هست که من حدود پنج سال پیش ارتودنسی انجام دادم و همچنان ریتینر دائم پشت دندانهای فک بالا و پایین دارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید با دکتر معالج خودتان مشورت کنید . هنر ارتودنسی این است که برای بیماربه گونه ای ارتودنسی انجام شود که برگشت نداشته باشد . من برای بیمارانم ریتینر نمی گذارم.

 246. Avatar پرنیا گفت:

  سلام آقای دکتر، دندان جلویی فک بالای من سه ماهی هست که به سرما و گرما و فشار زبان به دندان حساس شده، البته این حساسیت بعد از دو هفته اول خیلی کاهش یافته اما همچنان پابرجاست. به دو دندانپزشک مراجعه کردم، نظر اول عصب کشی و نظر دوم مخالف عصب کشی بود و گفتن که دندان ترک ریز داره و درد ناشی از ترک هست و نیاز به عصب کشی نیست. ولی من همچنان وقتی به دندان فشار بیارم درد را احساس میکنم حتی زمانی که زیر بینی را فشار میدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از دندان عکس گرفت تا نظر قطعی داد

 247. Avatar نوشین گفت:

  سلام آقای دکتر یک طرف صورت مادر من بخاطر عفونت دندان بشدت ورم کرده و عفونت به زیر چشم اون رسیده و کبودی خفیفی ایجاد کرده لطفا بگید باید چیکار کنیم خوب شه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان عصب کشی شود . به متخصص ریشه مراجعه شود. بعد از رادیوگرافی دندان تشخیص و درمان به بیمار داده می شود.

 248. Avatar شهره گفت:

  سلام اقای دکتر نوزاد من ۱۰ ماهشه دندوناش کج در اومدن باید چیکار کنم؟خیلی ناراحتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در سن 6 سالگی باید معاینه شود الان کاری نمی توان کرد

 249. Avatar مهدیه گفت:

  سلام اقای دکتر من قبلا دندونمو پر کرده بودم ولی بعد از یکسال دچار عفونت شد ک کاملا ورم داره بعد چون خودم داروسازی میخونم یک دوره کامل انتی بیوتیک مصرف کردم ولی هیچ فرقی نکرد وقتیم مراجعه کردم ب دندان پزشک تو فاصله بین پانسمان و عصب کشی بهم انتی بیوتیک دوباره دادن و من تقریبا سه هفته انتی بیوتیک مصرف میکردم ولی بازم فایده نداشت الانم بعد از عصب کشی اون ناحیه چرکی هنوز وجود داره و یکمم دردناکه به نظرتون باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما به دندانپزشک متخصص ریشه مراجعه نمایید. عصب کشی قبلی کامل و درست انجام نشده است. دندانی که درست عصب کشی شود نباید درد و عفونت کند.

 250. Avatar مریم گفت:

  سلام دندان من قبلا عصب کشی شده بود و درد داشت دکتر گفت این دندان ازش چیزی نمونده چون با پیچ نگهش داشته بود برام آنتی بیوتیک آمپولشو نوشت یه تایمی استفاده کردم چون معدم مشکل داره نمیتونم اموکسی سیلین و مترونیدازول بخورم اما الان با اینکه چند روز گذشته بازم دندونم که کشیدم درد میگیره و میینه تو گلوم و سرم دردش چیکار کنم جناب دکتر…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از دندان عکس گرفت چون ممکن است ریشه باقی مانده باشد

 251. Avatar رز رازقی گفت:

  سلام آقاب دکتر ایا کشیدن دندان آسیا باعث میشود که دندان هایم از هم فاصله بگیرند؟به خصوص دندان های جلو؟
  واگر این طور است چه مدت طول میکشد که دندان های جلو از هم فاصله بگیرند

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. تقریبا بعد از یک سال نظم دندانها به هم می ریزد و بین دندانها فضا می افتد

 252. Avatar اصغر گفت:

  سلام آقای دکتر.. من دندون اسیای فک پایینم چند ماه بود درد می کرد عکس گرفتم دکتر گفت باید عصب کشی شود و تو دران کرونا بود که نشد برم عصب کشی کنم الان نصف دندونم شکسته و هر چند روز عفونت میکنه و درد شدید داره و حتی گوش ها هم درد میکند الان باید چیکار کنم دارم کلافه میشم؟؟..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   لطفا از یک متخصص ریشه با تجربه وقت بگیرید

   1. Avatar مهرداد گفت:

    سلام استاد من دندونم رو چند سال پیش پر کردم الان درد و دارد پزشک گفته باید بکشیش بعد ایمپلنت کنی دردش خیلی الان اموکسی کلاو تجویز کرده نظرتون چیه ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید دندان معاینه شود و رادیوگرافی دیده شود. حتما دندان قابل ترمیم نبوده است که دندانپزشک شما این تشخیص را داده است.

 253. Avatar احمد حسینی نیا گفت:

  سلام آقادکتر خسته نباشید یک سوال داشتم دلیل لق شدن دندان بعد از عصب کشی چی هست؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به علت التهاب ممکن است دندان لق شود ولی بعد از 2 الی 3 روز باید مشکل لقی درست شود

 254. Avatar رضا اردی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من یکی از دندونام جوری شده که کمی بهش فشار میاد درد میگیره اوایلش اب میخوردم بدجوری درد میکرد بعد دردش برطرف شد و الان فشار میدم دندونامو رو هم احساس درد خفیفی میکنم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای درمان دندان عصب کشی باید انجام شود.

 255. Avatar ساناز مرادی گفت:

  سلام اقای دکتر میشه دندانی که 2 ماه هست و سه بار عصب کشی شده و عفونی هست ودرد داره را کشید یعنی با وجود عفونتی که در ریشه دندان هست اگر کشیده بشه خطری ایجاد نمیکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود . رادیوگرافی دیده شود. در غیر اینصورت نمی توان اظهار نظر کرد.

 256. Avatar ستاره سهیل گفت:

  سلام آقای دکتر اوقات شما بخیر …چند ماه پیش به دکتر مراجعه کردم دندانم رو عصب کشی کردند و پُر کردند الان بعد از چندماه درد شدید داره دوباره مراجعه کردم نزد دکتر گفتن احتمالا عفونت ریشه داری به متخصص ریشه ارجاع دادن ممنون‌میشم راهنمایی بفرمائید ….

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . به متخصص ریشه مراجعه شود. باید رادیوگرافی تهیه شود تا درمان تشخیص داده شود.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانی که عصب کشی شده نباید درد داشته باشد. پس نتیجه می گیریم عصب کشی کامل و درست انجام نشده است.

 257. Avatar میلاد گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر دندان آسیاب پایین فکم پوسیده و نیمی از اون شکسته واز بین رفته الان یک ماهه وقتی شب می‌خوابم و صبح پا میشم بزاقم خونین و این دندان خونریزی داره ولی هیچ درد و تورمی ندارم مشکل چیه؟ و باید چیکار کنم؟