اخبار

شصت و یکمین کنگره دندانپزشکی ایران

شصت و یکمین کنگره بین المللی سالانه جامعه دندان پزشکی ایران

شصت و یکمین کنگره بین المللی سالانه جامعه دندان پزشکی ایران از بیست و چهارم تا بیست و هفتم خرداد ماه سال 1401 در تهران بصورت برگزار می شود.

دکتر عبدالرضا جمیلیان در پانل ارتودنسی شصت و یکمین کنگره بین المللی سالانه جامعه دندان پزشکی ایران از ساعت 11 الی 11/30 روز سه شنبه مورخ 1401/3/24 در محل مرکز دائمی نمایشگاه های ایران مال سخنرانی خود را تحت عنوان ” انواع روش های درمانی در مال اکلوژن کلاس 3″ ارائه خواهند نمود.

در این کنگره، متخصصین دندانپزشکی آخرین روش‌های نوین و برنامه‌های گسترده آموزشی دندانپزشکی با بالاترین استانداردها را برای دندانپزشکان ارایه می نمایند. از جمله دکتر عبدالرضا جمیلیان با توجه به سابقه علمی و درخشان خود، که همواره در کنگره های بین المللی حضور دارند، در سخنرانی خود در این کنگره، توضیحات کاملی را در خصوص روش های جدید برای درمان این ناهنجاری در اختیار شرکت کنندگان قرار  می دهند.دکتر جمیلیان در کنگره بین المللی سالانه جامعه دندان پزشکی ایران

ارایه راهکارهای درمان مال اکلوژن توسط دکتر جمیلیان در شصت و یکمین کنگره دندانپزشکی

مال اکلوژن کلاس 3  به ناهنجاری اطلاق می شود که فک بالای بیمار رشد کافی نکرده یا فک پایین بیمار بیش از اندازه رشد کرده است. در برخی موارد در اثر ترکیبی از عقب ماندگی فک بالا یا جلوزدگی فک پایین بوجود می آید. علل بروز مال اکلوژن به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از میان آنها می توان به مواردی مانند از دست دادن زودتر از موعد دندان های شیری، عوامل ژنتیکی و عادات نامناسبی چون مکیدن انگشت اشاره نمود.

پیش تر، برای درمان این ناهنجاری از دستگاه­ های بزرگ خارج دهانی یا فیس ماسک استفاده می شد. ولی با توجه به معایب فیس ماسک و اینکه دیگر نسل جدید کودکان تمایلی برای استفاده از دستگاه های بزرگ خارج دهانی را ندارند، دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی اقدام به اختراع دستگاه ارتودنسی کوچکی کردند که در آمریکا به ثبت و تایید رسیده و جایگزین مناسبی برای  فیس ماسک و هدگیر است. این دستگاه کوچک داخل دهانی برای جلو آوردن فک بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

تصویر قبل و بعد درمان مال اکلوژن کلاس 3 توسط بهترین متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان

برای درمان مناسب مال اکلوژن در ارتودنسی، زمان تشخیص عارضه و اقدام سریع و به موقع تاثیر بسزایی دارد. متخصصان ارتودنسی، بهترین زمان شروع درمان را سنین قبل از بلوغ می دانند. چرا که استخوان ها نرم و در حال رشد بوده و دندان ها به راحتی در فک جا به جا می شوند. گرچه طول درمان مال اکلوژن در ارتودنسی بسیار متغیر و وابسته به عوامل مختلف از جمله سن و شدت ناهنجاری است، اما معمولا بین یک سال تا دو سال پیش بینی می شود.

در شصت و یکمین کنگره بین المللی سالانه جامعه دندان پزشکی ایران، دکتر جمیلیان مخترع دستگاه ارتودنسی داخل دهانی آخرین یافته ها و تجربیات خود را در خصوص انواع این دستگاه ها که برای درمان این نوع ناهنجاری استفاده می شود، در اختیار همکاران محترم دندانپزشک و متخصصین قرار می دهند. ایشان همچون سنوات گذشته پاسخگوی سوالات دانشجویان و همکاران محترم نیز خواهند بود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *