اخبار

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی در رسانه ها

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی در رسانه ها

طی روزهای گذشته در اخبار سراسری و شبکه های تلویزیونی و رادیویی معتبر کشور شاهد اطلاع رسانی گسترده ای در زمینه کاربرد اختراع دستگاه ارتودنسی برای درمان عقب ماندگی فک بودیم. دو دستگاه کوچک داخل دهانی که توسط دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی ایران و اروپا اختراع و معرفی شد. این دو دستگاه جایگاه ویژه ای در درمان های ارتودنسی به دست آورده اند و متخصصین زیادی در سراسر دنیا در حال سود بردن از مزایای این دستگاه ها در درمان عقب ماندگی فک می باشند.

متخصص ارتودنسی و پروفسور جمیلیان در این باره توضیحاتی ارائه می کنند. یکی از درمان های دندانپزشکی پرکاربرد این روزها ارتودنسی است. دستگاه های ارتودنسی دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشند.

متخصص ارتودنسی درباره کاربرد انواع ارتودنسی توضیح می دهند

در مورد انتخاب نوع دستگاه ارتودنسی نباید بیمار نوع درمان را انتخاب کند. متخصص ارتودنسی از لحاظ علمی وضعیت بیمار را بررسی می کند و بهترین گزینه های درمان ارتودنسی را به او پیشنهاد می کند.

پروفسور جمیلیان توضیح می دهند که وقتی می خواهیم فکین را حرکت دهیم از ارتودنسی متحرک استفاده می کنیم. و زمانی که می خواهیم دندان ها را حرکت دهیم بهتر است از ارتودنسی ثابت استفاده کنیم. در واقع نوع ناهنجاری است که تعیین می کند متخصص ارتودنسی چه دستگاهی را به بیمار پیشنهاد کند.

مقایسه ارتودنسی ثابت و متحرک از نظر متخصص ارتودنسی

ارتودنسی ثابت کمی گران تر از ارتودنسی متحرک است. همچنین ارتودنسی ثابت انواع مختلفی دارد که تنها تفاوت آنها در شکل ظاهریشان است. انواع ارتودنسی ثابت از لحاظ کیفیت و طول درمان مشابه یکدیگر می باشند. دستگاه ارتودنسی ثابت فلزی نسبت به دستگاه های سفید و شفاف همرنگ دندان قدیمی تر هستند. دستگاه های ارتودنسی ثابت همرنگ دندان امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و نسل جدید دستگاه های ثابت ارتودنسی محسوب می شوند.

درمان عقب ماندگی فک با ارتودنسی متحرک

در مورد درمان عقب ماندگی فک با دستگاه ارتودنسی متحرک باید دقت لازم را به عمل آورد. دستگاه Tongue Plate  زمانی استفاده می شود که فک بالا عقب است. این دستگاه کمک می کند که عقب ماندگی فک بالا تا حد زیادی جبران شود و به سمت جلو حرکت کند. دستگاه R-Appliance نیز یکی دیگر از اختراعات دکتر جمیلیان می باشد. این دستگاه در جلو آوردن فک پایین کاربرد دارد. از این دستگاه در سراسر دنیا برای درمان عقب ماندگی فک پایین استفاده می شود و بیماران و متخصصین استقبال خوبی از این دستگاه کرده اند.

توصیه آخر متخصص ارتودنسی

بهتر است قبل از مراجعه به دندانپزشک و متخصص ارتودنسی، خود بیمار هم اطلاعاتی حداقلی راجع به انواع مواد و تجهیزات مورد نیاز داشته باشد؛ تا بتواند از میان پیشنهادات مختلف، پیشنهادی که برای او کاربردی تر و بهتر است را انتخاب کند. در اغلب موارد این که چه نوع مواد و تجهیزاتی روی دندان به کار می رود واقعا قابل تشخیص برای بیمار نیست و فقط به اعتبار پزشک و اعتماد بیمار بستگی دارد. هرچند درمان نامناسب خیلی زود عوارض خود را نشان می دهد و هم برای پزشک و هم برای بیمار دردسرساز می شود.

دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی در خبرهای سراسری تلویزیون

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *