ارتودنسی

درمان فاصله بین دندان ها

درمان فاصله بین دندان ها

در بیمارانی که بین دندان هایشان فاصله است، با افزایش سن این فاصله بیشتر می شود و فضای دهان و چهره فرد را بدمنظره و نازیبا خواهد کرد. البته در این میان نباید مشکلات احتمالی به وجود آمده برای تکلم فرد را نادیده گرفت، لذا بهتر است هر چه زودتر برای درمان اقدام نمود. در حالت کلی درمان فاصله بین دندان ها به دو روش انجام می گیرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

درمان فاصله بین دندان ها با روکش کردن

در روش اول با اضافه کردن ماده سفید به دندان هایی که از هم فاصله دارند یا روکش کردن آن ها، این فاصله پر خواهد شد. طی اجرایی کردن این شیوه ممکن است که ماده سفید جدا شود، بشکند و یا تغییر رنگ دهد. در واقع هنگامی که ماده ای به دندان اضافه می شود هر چقدر هم که پولیش شود باز هم خوب به نظر نمی رسد. در این روش میکرو ارگانیزم ها در ناحیه جمع می شوند و لثه را در طولانی مدت به مخاطره می اندازد.

قبل و بعد درمان فاصله بین دندان ها با روکش دندان
از سوی دیگر هنگامی که دو دندان شماره یک از هم فاصله داشته باشند و قرار باشد برای درمان فاصله بین دندان ها روکش به هر دو دندان داده شود، بدون شک این دو دندان خیلی بزرگ تر از حالت نرمال به نظر خواهند رسید. دندان های روکش شده تناسبی با اندازه عادی مابقی دندان ها ندارند و این حالت زیبایی طبیعی صورت را نیز از بین می برد.

درمان فاصله بین دندان ها با ارتودنسی

بهترین حالت برای درمان فاصله بین دندان ها بستن این فضا با ارتودنسی است. در واقع فاصله بین دندان ها دو به دو اتفاق می افتد و این فضای خالی به انتهای فک انتقال داده خواهد شد. وقتی که این فضا بسته می شود در هر حال مریض دندان های خودش را دارد. چیزی از خارج به آن اضافه نشده است، ماده پر کردگی وجود ندارد که بیفتد، تغییر رنگ دهد و مشکلات لثه ای پیش نخواهد آمد ضمن اینکه مهم تر از همه این فضا دیگر بر نخواهد گشت.

تصویر درمان فاصله بین دندان ها حین درمان ارتودنسی

اصول درمان فاصله بین دندان های شماره دو

با توجه به اینکه تکامل بشر رو به کم شدن دندان است، بعضی از افراد دندان های شماره دو را ندارند. در این حالت دو روش قابل اجراست. یک روش اینکه فضا را تنظیم کنیم و دندان شماره دو را بکاریم (ایمپلنت). در این حالت هر چقدر هم که خوب کار شود باز هم بیمار دندان مصنوعی دارد نه یک دندان طبیعی. رنگش با دندان کناری خوب جور در نمی آید، غذا زیر دندان ایمپلنت گیر می کند و فلز زیر آن نیز دیده خواهد شد.

بهترین درمان فاصله بین دندان ها در این حالت چسباندن این دندان ها به هم با ارتودنسی است. خوبی این روش اینست که یک دندان مصنوعی به فضای دهان اضافه نشده است و دندان های خود بیمار بهم نزدیک شده است.

قبل و بعد درمان فاصله بین دندان ها با ایمپلنت دندانی

ارتودنسی زمانی جوابگو خواهد بود که فضای بین دندان ها خیلی زیاد نباشد. گاهی اوقات این فاصله آنقدر زیاد است که ارتودنسی جوابگو نیست و باید حتما از ایمپلنت استفاده شود.

دندان شماره 3 نوک تیز است. اما دندان شماره 1 و 2 نوک تیز نیستند. هنگامی که با ارتودنسی دندان شماره 3 جایگزین دندان شماره دو می شود نوک تیز آن باید زده شود تا مثل دندان شماره 2 شود تا تغییر شکلی به دندان ها داده شود. گاهی دندان ها به سمت جلو هم شیب دارند که اگر به سمت عقب برده شوند به طور کامل فضای بین آن ها بسته خواهد شد.

طول درمان فاصله بین دندان ها با ارتودنسی

متخصصین ارتودنسی بر این باورند درمان فاصله بین دندان ها حدود دو سال زمان نیاز دارد. برای ارتودنسی تمامی ناهنجاری های دندان و مرتب کردن دندان ها چه با ارتودنسی ثابت و چه با ارتودنسی متحرک ارتودنتیست مجاز است هر دندان را ماهی یک میلیمتر تغییر مکان دهد.

قبل و بعد درمان فاصله بین دندان ها با کامپوزیت

اگر این تغییر مکان از یک میلیمتر بیشتر شود بی شک مشکلاتی برای ریشه دندان و لثه فرد ایجاد خواهد شد، چرا که گاهی اوقات ریشه کوچک خواهد شد و تحلیل پیدا می کند. در نتیجه نباید نیروی زیادی به ریشه دندان وارد شود و باید یک نیروی ملایم به تدریج دندان ها را تغییر مکان دهد. در ارتودنسی وارد کردن نیروی کم سبب حفظ سلامت ریشه و لثه خواهد شد.

سوالات متداول درمان فاصله بین دندان ها

1-بهترین روش درمان فاصله بین دندان ها چیست؟

بهترین شیوه برای ‌از بین بردن فاصله‌ دندان‌ها درمان ارتودنسی است ‌که میتواند با استفاده ‌از ارتودنسی متحرک یا ارتودنسی ثابت باشد. هدف از ارتودنسی ایجاد فشار بر روی دندان‌ها برای ‌نزدیک ‌ترشدن آنها ‌به همدیگر و از بین بردن فواصل موجود است.

2-آیا فاصله بین دندان ها مشکل ساز ‌است؟

مهم‌ترین دلیل برای رفع فاصله دندان ها سلامت لثه‌ها می‌باشد زیرا عمل جویدن باید با دندان‌ها انجام شود نه با لثه‌ها. از سوی دیگر بستن فاصله بین دندانها باعث بهبود زیبایی و تکلم  می گردد.

3-علت ایجادفاصله بین دندان ها‌ چیست؟

عوامل مختلفی میتواند برروی فاصله بین دندان ها در کودکان تاثیر گذار باشد. مثل : عادت به مکیدن شست در کودکان ، فشار آوردن به زبان به پشت دندان های جلویی و البته عوامل بسیار دیگری مثل فاصله زمانی طولانی بین افتادن دندان های شیری و رشد دندان‌های دائمی و غیره هم باعث این مشکل می شود. در بزرگسالان نیز کوچک بودن دندان‌ ها، بزرگ بودن اندازه‌ی فک، بیماری‌های لثه در اثر ضعیف شدن استخوان فک و کشیدن دندان باعث ایجاد فاصله دندانی می شود.

4-چه زمان برای بستن فاصله دندان ها باید به متخصص ارتودنسی مراجعه نمود؟

پیشنهاد می شود کودکان در سن هفت سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند و تحت نظر قرار داشته باشند تا مشخص شود فاصله بسته خواهد شد یا خیر.

5-با دندان های فاصله دار در بزرگسالی چه کار کنیم؟

ارتودنسی ثابت بهترین درمان محسوب می‌شود. اگر در بزرگسالی بخواهید درمان ارتودنسی را برای از بین بردن فاصله دندانهایتان انجام دهید ، متخصص ارتودنسی می تواند از براکت‌های سرامیکی هم‌ رنگ دندان برایتان استفاده کند تا از لحاظ ظاهری دچار مشکل نشوید. ارتودنسی کمک می‌کند دندان‌ها به صورت منظم و مرتب در کنار هم قرار گیرند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

86 دیدگاه برای “درمان فاصله بین دندان ها

 1. Avatar مهسا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من ۱۸سالمه و یک ماه ارتودنسی کردم دو دندان یک بالا۳ میل فاصله دارن ولی باقی دندون هام مرتب هستن میخوام بدونم حدودا با چندمدت این فاصله رفع میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی یکی از روش های بستن فاصله بین دندان های پیشین است. طول درمان را متخصص ارتودنسی می تواند به صورت حدودی برای هر بیمار با توجه به شرایط پس از معاینه کلینیکی پیش بینی کند. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک بستن دیاستم با ارتودنسی و تاثیر آن بر لبخند

 2. Avatar فائزه گفت:

  سلام وقت بخیر ی سالی از ارتودنسیم میگذره دندان های فک بالا از هم فاصله دار شده در صورتی ک قبلا فاصله نداشت و سیم پشت دندان هم دارم چکار باید کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر چیدمان و طرح درمان ارتودنسی دندان های شما بدرستی و مناسب انجام شده باشد امکان چنین چیزی وجود ندارد.

 3. Avatar Setare گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان ۲۰ سالمه، چند سال پیش دندان هام هم بالا و هم پایین کمی فاصله داشت.
  و از سال ۹۶ تا ۹۸ (به مدت دو سال) زیر نظر دکتر ارتودنسی ثابت انجام دادم اما الان بین دو دندان جلوی بالا و دو دندان جلوی پایینم هر کدام به اندازه ی یک میل فاصله افتاده دوباره، به دکترم مراجعه کردم گفت با پلاک های متحرک برطرف میشه…
  الان یک ماهه از پلاک های متحرکی که برام ساختن استفاده میکنم ولی تغییر زیادی احساس نکردم
  خواستم بدونم اگه چند ماه از همین پلاک متحرک ها استفاده کنم دندان هام درست میشن؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بلافاصله بعد از اتمام درمان ارتودنسی باید از سیم پشت دندان بعد از ارتودنسی یا پلاک متحرک (ریتینر متحرک) استفاده می کردید. الان که سه سال از اتمام درمان ارتوذنسی ثابت شما می گذرد با پلاک متحرک جواب نمی گیرید.

   1. Avatar زهرا محمدیاری گفت:

    سلام وقتتون بخیر فاصله بین دندان های بالایم زیاد است
    یک بار ارتودنسی کردم دندان های پایین چسبیدند
    اما دندان های بالا فقط کمی مرتب شدند و بهم نچسبیدند و دکتر گفت بیشتر از این نمی چسبند
    کامپوزیت هم بکنم خیلی بزرگ میشه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک
     ارتودنتیست
     یا متخصص پروتز باتجربه مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 4. Avatar نیکا گفت:

  سلام آقای دکتر من سه ماهه که ارتودنسیم تموم شده و پلاک متحرک بهم دادن بعد دوماه من پلاک رو گرفتم و الان هم خیلی کم میزارم رو دندونام الان که دقت کردم دندان جلوم بالا داره فاصله میگیره از هم ! اگه اون پلاک رو مرتب بزارم آیا درست میشه فاصلش یا نه خیلی نگرانم؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در این خصوص با ارتودنتیست معالج که طرح درمان ارتودنسی را داده اند حتما مشورت نمایید.

 5. Avatar زهرا قربانپور گفت:

  سلام وقت بخیر من از متخصص ارتودنسی پرسیدم و گفتند که اگر دندون فاصله دار رو ارتودنسی کنید تا آخر عمر باید هر شب از رتینر استفاده کنید و اگر ریتینر استفاده نشه حتی بعد پنج سال هم دوباره بعد از یکی دوماه همه ی فاصله ها برمیگرده درسته؟؟؟؟اگر نه تا چه مدت باید ریتینر استفاده شود؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر درمان ارتودنسی درست و اصولی توسط ارتودنتیست با تجربه انجام شود درمان بازگشت نخواهد داشت مشکلی پیش نمیاید. چراکه نوع تشخیص و طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 6. Avatar بهار گفت:

  دندان های فک پایین من با ارتودنسی کاملا مرتب شده اما چند ماهه که دندان عقل سمت چپ درآمده و دندان هایم را به سمت راست متمایل کرده و خط وسط دندان بالا و پایینم دیگه مماس نیست حالا دکترم میگن باید یک دندان سالم از فک پایین جلو سمت چپ بکشم تا خط وسط رو به حالا اول برش گردونن ، من میترسم که این فاصله بعد کشیدن پر نشه ایا این روش درستی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با کشیدن یک دندان از فک پایین، خط میدلاین یا خط وسط دندان های بالا و پایین هماهنگ نمی شود. چون یکی از دندان های پایین کشیده شده در واقع فک بالا و پایین هماهنگ نیست. در مورد بستن فضای دندان ها، اگر شلوغی در دندان های پایین زیاد باشد می توان با کشیدن دندان فضای دندان را بستولیکن نمی شود خط میانی دندان ها را با کشیدن یک دندان هماهنگ کرد.

 7. Avatar یسنا گفت:

  سلام
  من سه ماهه ارتودنسی کردم تازگیا دو تا از دندون های چهار فک بالا رو کشیدم ممکنه که فاصله بین دندان هام بعد از درمان باشه?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. در صورتی که طرح درمان مناسب و درست توسط ارتودنتیست داده شود مشکلی بوجود نمیاید.

 8. Avatar مانی گفت:

  سلام آیا در سن 40 سالگی هم می توان فاصله دندان ها را با درمان ارتودنسی برطرف کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله، در سن 40 با داشتن لثه سالم می توان با درمان ارتودنسی فاصله دندان ها را بست.

   1. Avatar مبینا گفت:

    سلام
    من تقریبا ۸ ماهه دندون های فک بالام رو لمینت کردم
    میخواستم ببینم میشه لمینت هامو بردارم و ارتودنسی کنم
    علت اینکه لمینت کردم دندونام فاصله داشت

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. بله، باید لمینت ها دندان ها برداشته شود بعد با درمان ارتودتسی می توان فاصله بین دندان ها را بست.

 9. Avatar نگین گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه فقط دو دندان جلوییم فاصله دارند
  مناسب ترین سن برای ارتودنسی چه سنیه؟
  اگه چند سال دیگه برای این کار اقدام کنم ممکنه دیگه فاصله از بین نره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر مشکل فکی باشد تا قبل از بلوغ با دستگاه های ارتودنسی قابل درمان است. ولی بعد از سن بلوغ بدلیل اسکلتی شدن و شکل گرفتن فک باید جراحی انجام شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر مراجعه به سن مناسب ارتودنسی.

 10. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من برای ارتودنسی باید ۴ تا دندون بکشم و امکانش هست که بعد از ارتودنسی ،بعد از چند سال بین دندونام فاصله بیوفته

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مهارت، تبحر و دانش ارتودنتیست تاثیر بسزایی در درمان صحیح ارتودنسی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت بسیاری داشته باشید. زمانی که درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی باتجربه انجام بگیرد هرگز برگشت ارتودنسی نخواهیم داشت.

 11. Avatar اتنا گفت:

  سلام من دو دندان جلو سه میلیمتر فاصله دارن
  و بقیه فاصله ندارن و مرتب هستند
  طول درمان با ارتودنسی چقدر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب و ماهر راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 12. Avatar کیانا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و نمیدونم به چه دلیلی دندونام از هم فاصله میگیرن میخواستم بدونم شما چه روشی برای بر طرف کردن این مشکل پیشنهاد میکنید؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی راهنمایی های لازم به شما داده می شود. بهترین روش برای درمان فاصله بین دندان ها درمان ارتودنسی است.

 13. Avatar سمیراظفر گفت:

  سلام خسته نباشید من فک پایینم نسبت به فک بالاییم جلو هست ودندونای فک پایینم بینشون فاصله هست ودرضمن لثه های دندونای پایینم عفونت گرفته یه جورایی ریزش لثه پیداکردم لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم ظفر گرامی، در ابتدا برای درمان عفونت لثه به متخصص لثه مراجعه نمایید. پس از برطرف شدن مشکل لثه، برای بستن فاصله دندان ها به متخصص ارتودنسی مراجعه گردد.

 14. Avatar آرش گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  بین دندانهای 1، حدود 3 میلیمتر فاصله (هم دندانهای بالا هم پایین)، بین دندانهای 1 تا 4 هر کدام حدود 1میلیمتر فاصله هست (هم دندانهای بالا هم پایین).
  همچنین دندانهای بالا و پایین نسبت به زاویه عمود بر فک حدود 30درجه زاویه روبه جلو دارند.
  33ساله هستم.
  آیا با ارتودنسی قابل حل است و اینکه چقدر زمان نیازه؟
  سپاس از لطف شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. مشکل دندان شما با ارتودنسی ثابت برطرف خواهد شد.به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. طول درمان یکسال و نیم خواهد بود.

 15. Avatar سوگل گفت:

  سلام. من ارتونسیم تموم شده براکت ها رو برداشتم خیلی راضیم خواستم تشکر کنم از شما. مرسی از اینکه لبخند زیبا بهم دادید. 🙏🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من هم خوشحالم که شما رضایت دارید و از قدردانی شما سپاسگزارم.

 16. Avatar جواد خلیلی گفت:

  سلام آقای دکتر من 15 سالمه و بین دندان هام فاصله هست از نظر ظاهری زیبا نیست . چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. به یک متخصص ارتودنسی حاذق مراجعه نمایید. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 17. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر . من 25ساله هستم .بین چندتا دندان بالایی جلو فاصله دارم .دکتر ارتودنسی گفتن کامپوزیت انجام بده . زبونت بزرگه و دوباره فاصله میفته با ارتودنسی.
  واقعا هیچ راهی ندارم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به شما توصیه می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا پس از معاینه راهنمایی های لازم را به شما داده شود. بهترین گزینه برای بستن فاصله دندان ها ارتودنسی است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 18. Avatar برکه گفت:

  با سلام و وقت بخیر من حدودأ یک ساله ارتودنسی انجام دادم و دندان هایی پایینی ی مقدار شیب پیدا کرده رو به جلو خودم حس میکنم که در زیباییم تاثیر گذاشته الان دکترم گفتن اگر بخوای میتونم ۴ تا دندان شماره ۴ رو بکشم و درست میشه اما اگر اونا رو بکشم خیلی فاصله بین دندان هام ایجاد میشه این فاصله ی ایجاد شده چطور پر میشه و اینکه دندان هام بیش از حد عقب نمیرن که تازه بدتر بشن؟ممنون میشم راهنماییم کنید درضمن سی ساله هستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما درمان ارتودنسی دندان های خود را نزد متخصص ارتودنسی انجام نداده اید. طرح درمان ارتودنسی شما صحیح نبوده است. باید از دندان های شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. اگر از کار دندانپزشک معالج خود راضی نیستید. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 19. Avatar نگار گفت:

  سلام
  من چهل سالم دندونام فاصله داره. دوست دارم درستش کنم آیا برای من راهی هست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با داشتن لثه سالم ارتودنسی در افراد 30 یا 40 ساله هم انجام می شود. شما بهتر است برای معاینه کلینیکی به مطب تشریف بیاورید در هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود. طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 20. Avatar نظریان گفت:

  سلام وقت بخیر من ۳۰سالمه و دو تا از دندان های جلویی فاصله داره و سه تا از دندان های پایینی هم نامرتبِ، میخواستم بپرسم با ارتودنسی درست میشه؟ و اینکه هزینه اش چقدره؟ اگر شماره ای یا ایمیلی باشه که عکس دندان هامو براتون ارسال کنم ممنون میشم،

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar محمد گفت:

  سلام. برای برطرف شدن فاصله دو دندان جلویی چه راهکاری را پیشنهاد می دهید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین گزینه برای برطرف شدن فاصله بین دو دندان جلویی ( بستن دیاستم) درمان ارتودنسی است. به یک متخصص ارتودنسی ماهر و خوب مراجعه نمایید.

 22. Avatar سحر گفت:

  سلام وقت بخیز من ارتودنسی دو سالم تموم شده ولی بین دندونام فاصله افتاده.مشکل دندونام اولش این بود که جلو زده بودن. ولی الان ک ارتو رو دراوردم فاصله افتاده. باید چیکار کنم؟😖

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما برای درمان ارتودنسی مناسب نبوده است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar علیرضا شیراوند گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه یه دندون تخت شماره یکم حدودا کلاس پنجم شکست و شرایط طوری بود که اونو کشیدم. الان فاصله کمتر شده ولی میخوام با اورتودنسی فاصلشو زیاد کنم و ایمپلنت بزنم
  ایا این کار انجام شدنی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. Avatar رضوان گفت:

  سلام اقای دکتر
  من۲۱سال دارم وفاصله بین دندون های پیش فک بالام زیاد نیست ولی به هر حال مشخصه و دندون کناری اوم کمی کجه فک می کنید ارتودنسی من چه قدر زمانش طول بکشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 25. Avatar کیمیا گفت:

  سلام دکتر ببخشید دوتا دندون جلوی من اندازه یک میلیمتر خیلی کم فاصله داره میخواستم ببینم برای چسبیدن این دو هزینه اش چقدر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 26. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتردودندان پیشین وپایینی من۷میلیمتر فاصله پیداکرده که این فاصله به مرورایجادشده الان ۴۲سالمه ودر۲۰سالگی خیلی کم بود یه دکترپیشنهادارتودنسی ودکتر دیگرپیشنهادبریج ویاایمپلنت دادن بنظرتون من چکار کنم چون لثها هنوزم درحال تحریک شدن ویک نوع درد هستن وموقع گاز زدن خوراکی ها خیلی بایدمراقب باشم چون درد داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر مشکل لثه نداشته باشید بهترین گزینه که هیچگونه آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی شود برای بستن فاصله دندان ها درمان ارتودنسی هست. در غیر اینصورت باید از دندان ها معاینه کلینیکی انجام گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

   1. Avatar زینب شعبانی گفت:

    سلام آقای دکتر. ببینید من دندان یک و دو که نوک تیز نیستن رو دارم وهمینطور کناری هارو اما دندان یک دوی من فاصله داره و ندان های کناری سه چهار در نیومده من چهار سال که این دوتا دندونم در نیومده من الان 13 سالمه کی برم برای درمان

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به مطب مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 27. Avatar سارا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و بین دو دندان جلوم ۲ میلیمتر فاصله داره دندون پزشکی رفتم به من گفت که با کامپوزیت برات جفت میکنم تو یه جلسه تموم میشه من گفتم با ارتودنسی چی
  گفت که حدود یک سال و نیم طول میکشه کامپوزیت راحت تره به نظر شما چیکار کنم من شنیدم که کامپوزیت دندون رو بزرگ میکنه و تیره میشه به دکترم گفتم گفت نه نمیشه میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین درمان برای بستن فاصله دندان درمان ارتودنسی است گرچه دوره درمان طولانی است ولی دندان شما تراشیده نمی شود و آسیب فیزیکی نمی بیند. ولی برای گذاشتن کامپوزیت مینای دندان باید تراشیده شود. حیف است مینای دندان سالم شما تراشیده شود و کامپوزیت گذاشته شود. و کامپوزیت بمرور زمان با خوردن غذاهای با رنگدانه های رنگی، قهوه و چای تغییر رنگ پیدا می کند. اگر دندان های جلوی شما تیره رنگ، پریدگی و یا پرکردگی داشت الویت با کامپوزیت بود.

  2. Avatar ارزو گفت:

   سلام آقای دکتر دندان های برادرزاده من را شما با ارتودنسی کردید. واقعا از جراحی نجات پیدا کرد. خیلی ممنون و سپاسگزارم. هر وقت لبخند برادرزاده ام را می بینم بیاد شما و یاد کارحرفه ای شما می افتم و به شما افتخار می کنم.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. خوشحالم از اینکه رضایت دارند و با درمان ارتودنسی بدون جراحی دندان ایشان اصلاح شد.

 28. Avatar عرفان گفت:

  با سلام
  آقای دکتر بنده ۱۴ سال سن دارم و بین دو دندان جلو در فک بالا حدود ۲ میلیمتر فاصله است
  میخواستم بدونم با توجه به این شرایط چه نوع ارتودنسی بهتره و هزینه و طول درمان تقریبن چقدر میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان و فک شما انجام گیرد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 29. Avatar anam_rst گفت:

  سلام من 16 سال سن دارم 4 تا دندون جلویی بالا از هم فاصله دارن
  از طرفی آخرای لثه بالا و پایین جمعا 4 تا دندون در حال رشد کردنه
  امکان داره خود به خود با مرور زمان این فاصله ها ک بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 30. Avatar کاوه گفت:

  سلام. آقای دکتر آیا فاصله دندان با ارتودنسی درمان می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 31. Avatar پارمیدا گفت:

  سلام من بین دندان هام یه مقدار خیلی کمی فاصله وجود داره و پیش دکتر رفتم و گفتن که چون کیفیت دندان هام خوب نیست نمیتونم ارتودنسی کنم شما چه راه حل دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان شما معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 32. Avatar Sama گفت:

  سلام بین دودندان جلویی من (اولین دندان هایی که رشد میکنن در واقع) در فک پایین بسیار فاصله هست میتونم بگم به اندازه ی یک دندان کامل سنم ۳۴ سال هست ،، با ارتودنسی این فاصله برطرف خواهد شد ؟ اگر نه راهکار چیست ؟ چون نمیتوان یک دندان هم کاشت، ترتیب ظاهری دندان هایم بهم میریزد
  تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین گزینه درمان، درمان ارتودنسی ثابت است. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 33. Avatar ستاره گفت:

  سلام آقای دکتر لطفا راهنمایی فرمائید من ارتودنسی تمام شده ولی بین همه دندانها نیم تا یک میلی متر فاصله هست از دکتر که سوال میکنم میگه حالتش اینه براکت دندانها هم از دندان هفت گذاشته در صورتی که بین دندان هفت و هشت هم‌فاصله هست خیلی ناراحتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

 34. Avatar نادری گفت:

  سلام.من ارتودنسی داشتم تا ۲ سال پیش،و بعد از ان از سیم ثابت پشت دندان استفاده میکنم،ولی بین دوتا دندان جلو کمی فاصله افتاده است.علت این مشکل چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند. اگر طرح درمان خوب باشد نباید چنین اتفاقی بیفتد.

 35. Avatar علیرضا گفت:

  سلام فاصله بین دو دندان جلویی من ۵ میلیمتر هست تقریبا . این مشکل با ارتودنسی حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله. مشکل برطرف میشه. . می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 36. Avatar F.s گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر من ۴۰ سال سن دارم و فاصله دندان های جلو در فک بالا زیاد میباشد آیا با ارتودنسی این فاصله برطرف می شود؟
  البته فک ها هیچ مشکلی جز فاصله دندان حلو ندارد مدت درمان کم شدن فاصله دندان ها چقد طول میکشد ایا از همون روز اول نصب دستگاه ارتودنسی دندان شروع به حرکت می کند یا بعد از چند ماه
  ممنون میشم پاسخ سوالم را بدید
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله با درمان ارتودنسی مشکل بر طرف میشه. باید معاینه کلینیکی انجام شود و حضورا راهنماییهای لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. Avatar اتوسا گفت:

  با سلام.
  دندون های من کمی فاصله دارن
  آیا نیاز به ارتودنسی داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.بله، امکان پذیر است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. Avatar بهناز گفت:

  با سلام
  به فاصله بین دندانها به انگلیسی چه می گویند

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. به این فاصله ها space می گویند

  2. Avatar زهرا گفت:

   وقت بخیر .من علاوه بر فاصله بین دندان های جلو بین دندان های ۲و۳رهم فاصله دارم .با ارتودنسی هر دو فاصله رفع میشود ؟ ۲۱ ساله هستم.

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    یا سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
    می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *