ناهنجاری های فک

جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

جلو بودن فک پایین که به آن در اصطلاح آندربایت گفته می شود، به حالتی می گویند که دو فک بالا و پایین در حالت نامتناسب قرار دارند و فک پایین جلوتر از فک بالا قرار می گیرد. این نوع ناهنجاری می تواند باعث ایجاد مال اکلوژن کلاس سه شود.
جلو بودن فک پایین می تواند در درجات مختلفی باشد. در برخی از افراد این جلو بودن شدید می باشد و در برخی دیگر درجات خفیف تری از جلو آمدگی فک و دندان وجود دارد که ممکن است زیاد هم قابل تشخیص نباشد.
مشکل جلو بودن فک پایین، نه تنها به دلایل زیبایی می تواند برای فرد دردسرساز شود، بلکه در موارد شدید، از نظر سلامت دندانی نیز باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود. از جمله مشکلاتی که هنگام جلو بودن فک برای بیمار ایجاد می شود عبارتند از:

 • عدم توانایی در گاز زدن و جویدن صحیح مواد غذایی
 • مشکلات مربوط به تکلم و صحبت کردن
 • درد در ناحیه دهان و صورت به دلیل عدم وجود تناسب در فک بالا و پایین
 • ساییدگی دندان ها
 • تحلیل لثه
 • پوسیدگی زود هنگام دندان ها

عقب کشیدن فک پایین

علل جلو بودن فک پایین

قرار گیری صحیح و متناسب فک ها در کنار یکدیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالت عادی فک ها باید به صورت کامل روی هم قرار بگیرند و دندان های فک بالا تقریبا روی دندان های مشابه خود در فک پایین قرار می گیرند. این تناسب باعث می شود تا شما لب، زبان و گونه خود را گاز نگیرید.
اما جلو بودن فک پایین در اثر دلایل مختلفی بوجود می آید. از جمله:

1. ژنتیک

در بیشتر موارد، جلو بودن فک پایین دلایل ژنتیکی دارد. اگر شما در اعضای خانواده خود حداقل یک نفر را داشته باشید که دچار ناهنجاری جلو بودن فک پایین می باشد، به احتمال زیاد شما نیز این شرایط را خواهید داشت. عوامل ژنتیکی علاوه بر اندازه فک ها، در نحوه قرار گیری فک ها و دندان ها نیز موثر هستند.
اکثر کسانی که به بیماری جلو بودن فک پایین دچار هستند، آن را به صورت مادرزادی و از زمان تولد به همراه دارند. این افراد به دلیل عدم قرار گیری صحیح فک ها روی هم، بیماری ها و ناهنجاری های دندانی مختلفی از جمله آندربایت دچار می شوند.

2. عوامل محیطی

علاوه بر عامل ژنتیک، عوامل بیرونی و محیطی مختلفی نیز وجود دارد که می تواند باعث جلو بودن فک پایین شود. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عادت های غلط کودکی: برخی از رفتار و عادت های بد دوران کودکی می تواند در نحوه رشد فک ها تاثیر گذار باشد. از جمله کارهایی که در دوران کودکی می تواند باعث ایجاد این حالت شوند، مکیدن انگشتان دست، استفاده طولانی مدت از پستانک و شیشه شیر نامناسب می باشد.
 • آسیب و ضربه به فک ها: ضربه و آسیب های شدید به صورت، می تواند باعث ایجاد مشکلات دائمی در استخوان های فک شود. یکی از شایع ترین عوامل غیرژنتیکی ایجاد کننده جلو بودن فک پایین، تصادفات می باشند. هنگامی که استخوان فک شکسته می شود، در اغلب موارد از طریق انجام جراحی قابل درمان می باشد اما پس از جراحی در اکثر اوقات، فک ها دیگر همانند قبل در محل صحیح خود قرار نمی گیرند.
 • تومورها: برخی از سرطان های استخوان فک یا دهان، می توانند منجر به بروز ناهنجاری جلو بودن فک پایین شوند.

درمان جلو بودن فک پایین

در اکثر موارد، جلو بودن فک پایین به قدری خفیف و جزئی می باشد که توسط دیگران قابل تشخیص نیست، در نتیجه با ارتودنسی و بدون جراحی به راحتی درمان می شوند. اما در موارد شدید متخصص ارتودنسی با تجربه تشخیص می دهد که آیا نیاز به مداخله جراحی هست یا خیر.
راه های درمانی جلو بودن فک پایین به شرح زیر است:

 • جراحی: در موارد شدید، از عمل جراحی برای اصلاح موقعیت فک ها و متناسب کردن آنها استفاده می شود. در این حالت قسمتی از استخوان فک پایین بیمار برداشته می شود تا موقعیت آن اصلاح شود. این عمل معمولا برای بزرگسالان و افراد بالغ انجام می شود.
 • استفاده از ارتودنسی: در این روش در مواردی که مشکل بیمار خفیف باشد به عبارتی دیگر میزان جلوزدگی فک پایین کم باشد می توان از Chin cap و دستگا های ارتودنسی برای کاهش سرعت رشد و ممانعت از رشد فک پایین استفاده می شود. در این حالت با رشد فک بالا، موقعیت فک ها متناسب می شود. تنها اشکالی که این روش دارد بسیار زمان بر است و نیاز به صبر و حوصله و همکاری بیمار داردو از سوی دیگر در موارد شدید جلوزدگی فک پایین کاربرد ندارد.

سوالات متداول جلو بودن فک

1-اگر جلو بودن فک درمان نشود چه عوارضی دارد؟

افراد مبتلا به این ناهنجاری هنگام خواب از دهان تنفس می کنند و باعث افزایش ناهنجاری و کوچک شدن کام می شود همچنین منجر به بروز اختلال در گوارش بدلیل جویدن ناقص، اختلال در بیان کلمات، ساییدگی دندان ها ، تحلیل لثه و فک ، پوسیدگی زود هنگام دندان ها ، بهم ریختن نظم دندان ها و تاثیر روی زیبایی چهره نیز می گردد.

2-آیا درمان جلو بودن فک محدودیت سنی دارد؟

خیر، قبل از سن بلوغ با ارتودنسی درمان می شود و در صورتیکه بیمار بالغ شده باشد در  طی درمان ارتودنسی بیمار نیاز به جراحی هم دارد. به این روش درمانی ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک می گوییم.

3-آیا درمان جلو بودن فک با ارتودنسی بازگشت دارد؟

جلو بودن فک پایین نیاز به کنترل کامل دارد اگرمشکل خفیف باشد و درمان ارتودنسی   بیمار تا سن 18 سالگی   کنترل شود دیگر جلوزدگی  فک پایین بر گشت ندارد و اگر بیمار کاندید  جراحی فک شود ودرمان شامل ارتودنسی ثابت و جراحی فک باشد  نیز برگشت وجود ندارد

4- عقب کشیدن فک پایین بر روی تکلم تاثیر دارد؟

در حالت عادی فک ها باید به صورت کامل روی هم قرار بگیرند در صورت بی نظمی دندان ها و ناهنجاری فکین این حالت امکان پذیر نیست و ادا کردن حروف و تکلم با مشکل مواجه می شود. زمانی که درمان جلو بودن فک به پایان می رسد نه تنها بیمار در تکلم مشکلی نخواهد داشت بلکه وضعیت تکلم بیمار درمان شده بهتر خواهد بود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

165 دیدگاه برای “جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 1. Avatar محمد آریا مهر ابراهیمی گفت:

  با درود به آقای دکتر جمیلیان

  آقای دکتر من از نگاه ژنتیک مشکل فک و صورت ندارم اما اینکه اگر دندان های من مشکل داشت فقط دندان رو می گویم و این مشکل رو شما درست می کنید ؟ برای اینکه صورت و زاویه فکم برجسته تر داشته باشم شما زاویه فک رو هم انجام می دهید؟

  یا پس اینکه زاویه فک داشته باشم قبلش باید حتما داندان هایم ببنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . کار ارتودنسی را یک متخصص ارتودنسی انجام می دهد . برای زاویه فک نیز این درمان با یک متخصص جراح فک و صورت انجام می شود. اول باید درمان ارتودنسی انجام شود درمان ارتودنسی یکسال و نیم طول می کشد که در وسط این یکسال ونیم جراحی انجام می گردد.

   1. Avatar محمد آریا مهر ابراهیمی گفت:

    سپاس اگر نخست برای برجسته تر کرد فک با متخصص فک وصورت حرف بزنم و بعدش برای ارتودنسی بیام مشکلی پدید نمیاد؟
    یا باید نخست دندان ها رو به شما نشان دهم بعدش برای برجسته تر کرد فک با متخصص حرف بزنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام حتما ابتدا ارتودنسی ثابت و بعد جراحی باید انجام شود. در غیر اینصورت نتیجه درمان موفقیت آمیز نخواهد بود.

     1. Avatar محمد آریا مهر ابراهیمی گفت:

      سپاس از شما یک پرسش دیگر دارم

      پس از اینکه شما داندان های من رو معاینه کردین و مشکلی رو درست کردین آیا در مورد زاویه فک خودتان هم نظری می دهید؟

      مثلا داندان ها درست بشن بعد شما با رسم شکل صورت به من بگوید زاویه فک و فرم صورت این شکلی میشه به صورت من میاد و… نظری میدهید؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید در اواسط درمان باید جراحی فک و صورت انجام گیرد که در جراحی زاویه فک تنظیم می شود. در هنگام معاینه ، قبل از درمان این مطالب به شما گفته می شود که چه تغییری انجام می گیرد.

     3. Avatar امین گفت:

      سلام آقای دکتر وقت بخیر . بنده 23 ساله هستم و از نوزادی مشکل شکاف کام داشته ام و تاکنون دو با عمل شده ام ولی باز هم مشکل تکلم دارم و مشکل دیگه ای هم دارم اینه که چند تا از دندونای جلو هم نامرتب هستن و فک پایین هم جلوتر از فک بالا هستش اخیر که به دکتر مراجعه کردم برای درمان شکاف کام گفتن که باید اول ارتودنسی بشه بعد عمل جراحی فک بشه و در نهایت عمل کام انجام بشه میخواستم بدونم نظر شما در این رابطه چیست ؟

     4. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام با توجه به سن شماو فک پایین جلوتر از فک بالا قراردارد، باید ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک انجام شود. در هنگام جراحی فک اگر ناحیه کام باز باشد باید بسته شود اگر ناحیه خیلی بزرگ باشد یک عمل دیگری نیاز است .

     5. Avatar فهیمه گفت:

      سلام جناب
      من دختری 7.5 دارم که مشکل فک پایین دارند ودکترمتخصص گفتن که الان باید درمان بشن ولی در 18 سالگی هم اگر فک بزرگ بشه باید عمل کنند واین من رانگران کرده نظرشمارو میخواستم بدانم

     6. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. اگر فرزند شما مشکل فک دارد . میتوان قبل از بلوغ بدون جراحی مشکل را برطرف کرد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است

   2. Avatar Alireza گفت:

    سلام
    اقای دکتر بنده ۱۶ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست
    برای ارتودنسی به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۱۷ سالگی صبر کنید و بعد از سن ۱۷ سالگی اقدام به ارتودنسی بکنید چون تا اون زمان فک شما رشد میکنه و دیگه به عمل نیازی نداره
    ولی یه پزشک دیگه گفتن که وقتی ۱۸ سالت شد باید عمل بکنی و بعد اقدام به ارتودنسی بکنی
    نظر شما چیه ؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 2. Avatar مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر من ۳۷سالمه چند وقت پیش دندون های بالارو کشیدم یک مدت پروتز متحرک استفاده کردم برا فک بالا فک پایینمم غیر چندتا دندون جلو بقیه رو کشیده بود که بعدم یک مقدار دندونها کج شده بودن تا چند وقت پیش که دوسال ازاین قضیه تقریبا گذشت فک بالا رو ایمپلنت کردم و فک پایینمم روکش وپلاک ثابت فقط مشکلی که الان دارم که قبلا نبود اصلا دندونهای بالا رو عقبتراز حدنرمال خودش گذاشته که البته با دندونهای پایین همسان شده ولی باعث شده بالای لب یک فرورفتگی توذوق زننده ای بوجود بیاد که تقریبا انگار دندون بالا ندارم حالا خواستم ببینم راه حلش چیه باتزریق ژل حل میشه یا نمیدونم چیکار باید بکنم ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان اصلی شما جراحی فک و صورت هست که با جراحی فک بالا به سمت جلو بیاید. با ژل تا حدودی مشکل حل خواهد شد ولی درمان درستی نیست .

   1. Avatar علی گفت:

    سلام
    اقای دکتر بنده ۱۶ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست
    برای ارتودنسی به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۱۷ سالگی صبر کنید و بعد از سن ۱۷ سالگی اقدام به ارتودنسی بکنید چون تا اون زمان فک شما رشد میکنه و دیگه به عمل نیازی نداره
    ولی یه پزشک دیگه گفتن که وقتی ۱۸ سالت شد باید عمل بکنی و بعد اقدام به ارتودنسی بکنی
    نظر شما چیه ؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar مهرداد گفت:

  اقای دکترمن 37سالمه ازدوران بچگی فک پایینم خیلی جلو وکمی انحراف بسمت چپ میباشد الانم چهارتادندون یعنی دوتا دندون فک بالا وسه تادرقسمت پایین هست میخام قبل از عمل فک پایینم بدونم نیازی هست همه دندونم بکشم یانه? وبعدازعمل بلافاصله میتونم اقدام به گذاشتن دندان مصنوعی بکنم یامدتی بایدصبرکنم?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . حتما شما با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. رادیوگرافی دندانها ، قالب های شما، شیب فکین و بافت نرم دندانهای شما باید معاینه شود که بتوان اظهار نظر کرد.

 4. Avatar حمید گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  من دچار بیماری جفت گیری نامناسب فک هستم به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم گفتن باید ارتودنسی بشی همزمان هم جراحی بشی
  من 19 سالمه و هزینه جراحیشو ندارم
  میشه با ارتودنسی این مشکل رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام با توجه به سن شما باید ارتودنسی به همراه جراحی فک انجام شود.

 5. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

  با سلام . اولین کار بررسی فک بیمار است.

 6. Avatar حبیبه گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من خانم هستم و 27 سالمه و دندونهام نیاز به ارتودنسی دارن. منتها دو تا از دندونهام رو خالی و پر کردم یکیشون هم ک کلا موادش ریخته و فقط ریشه اش مونده. برای شروع بکار باید چیکار کرد؟ اونه دندونهام کشیده میشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید معاینه کلینیک انجام شود تا پاسخ قطعی به شما داده شود.

 7. Avatar حمید گفت:

  با سلام و احترام،
  پسرم تحت درمان ارتودنسی شما میباشد با توجه به شرایط ویروس کرونا و اینکه ما باید از جنوب به تهران بیاییم میخواستم وقت ویزیت دوره ای را برای بعد عید بگذارم و لذا زمان عقب افتادگی ویزیت 3 ماه میشود، آیا امکانپذیر است یا حتما در زمان مقرر بیاید مطب

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . نگرانی شما بابت ویروس کرونا قابل درک هست . به شما اطمینان میدهیم درکلینیک ما تمام وسایل ضد عفونی می شود . کادر مطب از ماسک استفاده می کنند و برای هر بیمار از یک دستکش یکبار مصرف استفاده می شود و محلول ضد عفونی در مطب قرار داده ایم و کلیه نکات بهداشتی رعایت میگردد. و نمیگذاریم جای نگرانی برای بیماران باقی بماند .

   1. Avatar علی گفت:

    سلام بنده ۲۰ سال دارم و فک پایینم جلو هست بعد از چند سال یه مقدار هم فکم دچار انحراف به سمت چپ شده ایا جلو بودن فک پایین باعث این ناهنجاری شده؟؟و اینکه هزینه ارتودونسی چقدر هست ماکزیمم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. مشکل جلو بودن فک پایین، نه تنها به دلایل زیبایی می تواند برای فرد دردسرساز شود، بلکه در موارد شدید، از نظر سلامت دندانی نیز باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود. از جمله مشکلاتی که هنگام جلو بودن فک برای بیمار ایجاد می شود عبارتند از:عدم توانایی در گاز زدن و جویدن صحیح مواد غذایی ، مشکلات مربوط به تکلم و صحبت کردن ، درد در ناحیه دهان و صورت به دلیل عدم وجود تناسب در فک بالا و پایین ، ساییدگی دندان ها ، تحلیل لثه، پوسیدگی زود هنگام دندان ها ادامه مطلب مراجعه به لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 8. Avatar سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید آقای دکتر من 17 سالمه و مشکل جلو بودن فک پایینمو دارم دندان هام مشکل ندارند و سالمند ولی مقداری فک پایینم جلوتر از فک بالامه که قابل مشاهدست سوالم این بود که با ارتودنسی درمان میشه یا احتیاج به جراحی داره؟???

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باا سلام . باید رادیوگرافی دتداتهای شما دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد.شرایط فکین ، شیب دندانها بررسی شود، تا بتوان اظهار نظر کرد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  و بابت مطالب مفیدی که گذاشتید ممنون هستم
  فک پایین فرزندم جلو هست الان می توانم برای درمان مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام ، قبل از سن بلوغ با ارتودنسی درمان می شود و در صورتیکه بیمار بالغ شده باشد در طی درمان ارتودنسی بیمار نیاز به جراحی هم دارد. به این روش درمانی ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک می گوییم.

 10. Avatar علی گفت:

  سلام فک پایین پسرم پایین است بعلت مشکلات و هزینه بالا اگر این جراحی انجام نشود چه عارضه ای دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ااین فرد هنگام خواب از دهان تنفس می کنند و باعث افزایش ناهنجاری و کوچک شدن کام می شود همچنین منجر به بروز اختلال در گوارش بدلیل جویدن ناقص، اختلال در بیان کلمات، ساییدگی دندان ها ، تحلیل لثه و فک ، پوسیدگی زود هنگام دندان ها ، بهم ریختن نظم دندان ها و تاثیر روی زیبایی چهره نیز می گردد.

 11. Avatar آیدا گفت:

  سلام خسته نباشید
  و بابت مطالب مفیدی که گذاشتید ممنون هستم
  فک پایینی من جلو تر است و من ۱۸ سال دارم به متخصص ارتودنسی هم مراجعه کردم ولی گفتند بهتر است بعد از هجده سالگی جراحی شود ولی من هم به خاطر والدینم به هیچ وجه نمیتوانم‌ ریسک جراحی رو بپذیرم
  آیا فقط با ارتودنسی درمان نمیشود؟
  و آیا نیاز است من دکترم را عوض کنم چون ایشان میگفتند بهتر است همه چیز بعد از سن قانونی انجام شود
  خوشحال میشوم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید رادیوگرافی دتداتهای شما دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد.شرایط فکین ، شیب دندانها بررسی شود، تا بتوان اظهار نظر کرد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar سجاد گفت:

   با سلام خدمت اقای دکتر من پسر۱۸ساله هستم که فک پایینم حدود یک سانت جلو تر از فک بالا هست میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی و هزینه عمل ان چند میشه باتشکر 🌷🌷🌹

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. لطفا حضوری تشریف بیاورید. خوشحال می شوم جهت لبخندی ریبا راهنمایتان نمایم. شما می توانید بعد از تعطیلات با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 12. Avatar زینب گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان
  کودک من از سن 6 ماهگی تا الان که 11 ماهش هست انگشت میمکد آیا مشکلی در بزرگی برایش ایجاد می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عادت های غلط کودکی: برخی از رفتار و عادت های بد دوران کودکی می تواند در نحوه رشد فک ها تاثیر گذار باشد. از جمله کارهایی که در دوران کودکی می تواند باعث ایجاد این حالت شوند، مکیدن انگشتان دست، استفاده طولانی مدت از پستانک و شیشه شیر نامناسب می باشد.ادامه مطلب مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 13. Avatar Yegane گفت:

  با سلام
  بنده 23 سالمه و فک پایینم جلوئه ک قابل مشاهدس اما مشکلاتی از قبیلی تکلم و جویدن غذا و … را ندارم سوالم اینه که ممکنه با ارتودنسی این مشکل برطرف بشه و یا بدون عمل جراحی امکان اصلاح این مشکل وجود نداره؟
  باتشکر از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شیب دندانها و فکین و شرایط فیزیکی بررسی شود. رادیوگرافی دندانهای شما دیده شود . شما می توانید بعد از تعطیلات با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar الهه گفت:

  سلام یه چندهفته ای هست که دندونای قسمت پایین دهان من بهم فشرده شه و کج شده ویه کم درحد یه لپه دندان پایینم فک پایینم جلوتراز فک بالاست الان به علت کرونا دندان پزشکی بازنیست به نظرتون نیاز به ارتودنسی داره ؟؟؟؟ خیلی میترسم بیشتربشه و صورتم ازشکل بیفته میشه راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ا سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود . تا جواب قطعی و درست به شما داده شود. اوایل اردیبهشت می توانید با مطب شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar ali گفت:

  سلام آقای دکتر
  عمل چقدر سنگینه و تا چه مدت نیاز به استراحت داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای عمل جراحی فک باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید. و مدت زمان را بپرسید.

 16. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام جناب دکتروقت شمابخیر من ناهنجاری های فک ودندان دارم فک پایینم جلوترازفک بالام میباشدخیلی اذیتم میکنه به خاطراین بیماری افسرده شدم الانم 30سالمه وضعیت مالیم خوب نیست تااین زمان به خاطرهزینه بالای جراحی نتونستم خودم رادرمان کنم خواستم بدونم جایی است که هزینه درمانش کم باشه باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای جراحی فک شما باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید. و من در این خصوص هزینه درمان متخصص فک و صورت اطلاعی ندارم .

 17. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام جناب دکترمن فک پایینم جلوه ساکن کرمانشاه هستم خواستم بدونم دکترخوب اینجا میشناسین باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام . می توانید در اینترنت سرچ کنید. و سوابق متخصص مورد نظر و کارهاشون را ببینید .

 18. Avatar احمدی گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما بنده خانومی ۲۸ ساله.متاسفانه دچار عارضه مادرزادی فک پایین جلو آمده هستم اما بصورت خفیف..ولی دندان های مرتبی دارم ب خصوص درهمان فک پایین..خواستم بدونم ایا با ارتودنسی میتونم ب نتیجه مطلوب برسم ؟ و اینکه هزینه ارتودنسی برای من حدودا چ مقدار هست؟ ممنونم اگر پاسخ دهید سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. شما می توانید اوایل اردیبهشت ماه با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. بدون معاینه نمیتوان پاسخ داد.

 19. Avatar جمشید گفت:

  سلام دخترمن فک پایین جلوترازبالا هست که درسن۱۲سالگی ارتدونسی کردوالان دندانهاروی هم قرارکرده ولی مشکلی که هست دندان بالا شیب داره که یه مقداربدجلوه میکنه وموقع خواب دهانش بازهست الان ۲۰ساله هست خاستم بگم شماچه پیشنهادی داریدآیا احتیاج به عمل داره وچگونه میشه بدون عمل شیب دندان راازبین بردممنون ازشما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. رادیوگرافی دیده شود . بدون این امکانات نمیتوان اظهار نظر کرد.

 20. Avatar جعفر گفت:

  باسلام دخترمن 25سالش هست وفک پایین جلوترهست و دندانهای نامرتبی دارد برای درمان چیکار کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . درمان دندانهای ایشان ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک می باشد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . تا حضورا راهنمایی شوید.

 21. Avatar مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر من 17 و یکی از دندون های پایینم به جاو اومده و دندون بالاییش رفته عقب ولی نه دیده میشه و نه اذیتم میکنه
  بعد میخواستم بدونم که ایا ارتودنسی نیازه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . درمان دندانهای ایشان ارتودنسی ثابت نیاز دارد . باید معاینه کلینیکی انجام شودتا جواب قطعی داده شود.. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . تا حضورا راهنمایی شوید.

 22. Avatar رضا گفت:

  سلام خدمت شما…من 19 سالمه و فک پایینم کمی جلو هست…البته به اندازه ای که دندان بالا و پایین درست روی هم قرار میگیره برای مشکل تا این حد ارتودنسی مشکل رو رفع میکنه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. و حضورا راهنمایی می شوید. جلو بودن فک پایین می تواند در درجات مختلفی باشد. در بضی ها این جلو بودن شدید می باشد و در بعضی دیگر درجات خفیف تری دارد که ممکن است زیاد هم قابل تشخیص نباشد.

  2. Avatar ساتین گفت:

   اگه ممکنه یه حدود اطلاعی بدین..اگه جراحی لازم باشه درد داره و دوران نقاحت طولانی؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . کار ارتودنسی با بنده هست برای جراحی باید به متخصص فک و صورت مراجعه شود.

 23. Avatar مجتبی گفت:

  با سلام و خسته نباشید پسر من الان ۱۴ سالش هست فک پایین کمی جلو است نه خیلی کم و نه خیلی زیاد می خواهم بدونم تا چه سنی میتوان با ارتودنسی فک را به حالت درست درآورد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جلو بودن فک پایین به قدری خفیف و جزئی می باشد که توسط دیگران قابل تشخیص نیست، در نتیجه با ارتودنسی و بدون جراحی به راحتی درمان می شوند. اما در موارد شدید متخصص ارتودنسی با تجربه تشخیص می دهد که آیا نیاز به مداخله جراحی هست یا خیر. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 24. Avatar ساتین گفت:

  سلام..فک پایین من یکم جلو به اندازه ای که دندان بالا پایین درست روی هم قرار میگیره و دندان بالا کمی جلوتر نیست…19 ساله هستم با ارتودنسی رفع میشه یا حتما جراحی نیازه؟اگه جراحی نیازه میشه یکم توضیح بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جلو بودن فک پایین می تواند در درجات مختلفی باشد. در برخی از افراد این جلو بودن شدید می باشد و در برخی دیگر درجات خفیف تری از جلو آمدگی فک و دندان وجود دارد که ممکن است زیاد هم قابل تشخیص نباشد.قبل از سن بلوغ با ارتودنسی درمان می شود و در صورتیکه بیمار بالغ شده باشد در طی درمان ارتودنسی بیمار نیاز به جراحی هم دارد. به این روش درمانی ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک می گوییم.مراجعه با این لینک ها جلو بودن فک پایین علل و روش درمان و درمان های ارتوسرجری و ارتوسرجری چیست

 25. Avatar امیر گفت:

  با سلام
  من همه دندان های عقبم رو هم به خوبی قرار می گیرند و فقط شش دندان جلوی فک پایینم از دندان های فک بالا جلوتر هستند ولی از بیرون قابل تشخیص نیست.
  سوال من اینه که آیا مشکل از فک هستش یا از دندان ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل از فک است نیاز به ارتودنسی دارید

 26. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام دکترجمیلیان وقت شمابخیر من ناهنجاری فک ودندان دارم فک پایینم جلومیباشدخواستم بدونم هزینه اورتودنسی چقدرمیشه وبیمارستان دولتی درتهران هست که این عمل جراحی راباهزینه کمترانجام بده باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هزینه وابسته به نوع ناهنجاری ، طول درمان ، شدت مشکل ، سن بیمار ، شیب فکین و غیره دارد در روز اول معاینه که رایگان است هزینه کامل ارتودنسی به شما گفته می شود . در بیمارستانهای دانشگاهی جراحی فک با هزینه کمتری نسبت به مراکز خصوصی انجام می شود

 27. Avatar Farshid گفت:

  با سلام
  وقت بخیر،من 24سالمه فک پایینم یه مقداری جلو زدگی داره ک فکرمو مشغول کرده و واقعا معلومه ولی با این حال دندونای فک پایینم اصلا جلو نزده میخواستم بدونم با عمل جراحی اگه بخوام فک پایینمو ک جلو زدگی داره به عقب بکشم مشکلی برای جای گیری دندان هایم پیش نمیاد؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا بتوان اظهار نظر کرد. با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 28. Avatar رضا گفت:

  سلام
  یک سوال داشتم ارتودنسی فک بدون جراحی تا چه سنی امکان پذیر می باشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین موقع تا قبل از بلوغ می باشد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

   1. Avatar آتنا درویش گفت:

    با سلام واقعا ممنون میشم که جواب من رو بدید😭
    من 12 سالم تمام شده و وارد 13 سال شدم. من یکی از دندان های نیشم بالا درآمده و دندون هام تقریبا نامرتبه، امروز که به دکتر رفتم با دیدن عکسم گفت که فکت جلو هست و فعلا کاری نمیتونیم بکنیم بخاطر اینکه تو در سن رشد هستی و اگه دندونات رو ارتدنسی کنیم ممکنه فکت دوباره بیاد جلو و دوباره نیاز به ارتدنسی باشه. بعد از چند دقیقه دقت به دندونام گفت که اگر فکت همینطور بمونه مشکلی نیست ولی اگه جلو تر بیاد باید جراحی بشه من خیلییییی ترسیدم و بخاطر ترسم کلا از ارتدنسی گذشتم .
    ولی به نظر خودم و پدر و مادرم فکم جلو نیست و اگر هم باشه خیلی خیلی خفیفه درمانی برای من نیست؟؟؟
    چون واقعا از بی نظمی دندونام اذیت میشم😔😔😔

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 29. Avatar کاظمی گفت:

  سلام وقت بخير فرزند 16 ماهه ام كه هنوز دندانهايش كامل در نيامده و فقط چهار دندان بالا و پایین دارد، فک پایین جلوتر از فک بالاست و مواقعی که عصبانی میشود و یا گریه میکند این مشکل بیشتر پیداست، میخواستم از شما بپرسم که ایا درمان کم عارضه تری در این سن برایش وجود دارد؟ یا باید صبر کنیم تا تمام دندانها در آمده باشد؟ از طرفی با درآوردن کامل دندانها آیا امکان اصلاح خودبخودی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان باید در 6 سالگی شروع شود . و امکان اصلاح خودبخودی وجود ندارد

 30. Avatar حسین گفت:

  سلام
  آقای دکتر من در سمت چپ فک پایینم دندان سومم کج هستش میخاستم ببینم میشه اینو کجیش رو با ارتودنسی درست کرد.۲۷ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله امکانش هست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . حضورا راهنمایی خواهید شد.

 31. Avatar رضا گفت:

  سلام خدمت شما
  من 22 سالمه و دندان های دو فکم در قسمت جلو دقیقا مقابل هم قرار دارند. به لحاظ ترتیب و فاصله بین دندان ها مشکلی ندارم اما قرار گرفتن دندان های فک بالا و پایین در قسمت جلو باعث شده که دندان های اون قسمت شروع به فرسایش کنند. امکانش هست کمی توضیح بدید؟ آیا هر دو فک به ارتودنسی احتیاج داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله هر دو فک ارتودنسی ثابت باید انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا بعد از معاینه راهنمایی شوید.

 32. Avatar علی گفت:

  سلام دکتر
  من برای کمی کج بودن دندون جلوییم خواستم کامپوزیت کنم که هر دکتر و وتخخصی رفتم گفتد به دلیل جلو بودن فک پایینم بهم پیشنهاد ارتودنسی و جراحی فک دادند
  هزینه ارتودنسی بین 15 تا 20 بهم گفتن جراحی فک هم حدود 15
  خواستم ببینم میتونم مقداری این هزینه هارو با بیمه ای چیزی کاهش بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   بله می توانید باید معاینه شوید. در هنگام معاینه هزینه ارتودنسی میزان اقساط و بیمه به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 33. Avatar ناصر روستایی گفت:

  سلام فک پایینی بنده حدود ۳ الی ۴ میل جلوتر از فک بالاس. سوال اینجاس آیا امکان داره فک بالا عقب تر باشه یا نه فقط فک پایینی عقب وجلو میشه. و ایا بدون عمل جراحی میشه درمان کرد و در صورت نیاز به عمل جراحی هزینه ش حدودا چقدره… سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید فک بالا باید 2 الی 3 میلیمتر جلوتر باشد. درمان ارتودنسی ثابت نیاز می باشد. دندانها و فکین باید معاینه شود می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا راهنمایی شوید.مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 34. Avatar یحیی گفت:

  با سلام.من ۳۳ سال دارم و فک پایینم نسبتا جلو هست تا جایی که دقیقا فک بالا و پایین سوار هم هستن درحالیکه فک پایین باید مقداری عقبتر باشه که در ظاهر هم مشخصه تا حدودی.مشکل تنفسی هم دارم که البته نمیدونم از فک میتونه باشه یا..البته قبل دوران بلوغ فکم نرمال بود و بعد بلوغ کم کم بوجود اومد.دندون قروچه هم دارم.میخاستم بدونم باید جراحی کنم یا ارتودنسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان دندان شما ارتودنسی ثابت لازم دارد . برای جواب قطعی در خصوص جراحی باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا حضورا راهنمایی شوید.برای دندان قروچه از محافظ شبانه دندان یا نایت گارد بایداستفاده کنید. با تجویز دندانپزشک این محافظ را باید در هنگام خوابیدن در دهانتان بگذارید. برای تهیه نایت گارد می توانید به مطب مراجعه کنید. برای مطالعه بیشتر به مقاله درمان دندان قروچه این لینک مراجعه نمایید. درمان دندان قروچه

 35. Avatar zahra گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه کمی فک پایینم جلو هستش بطوری ک دندونامو رو هم میزارم فک بالارو میگیره دندون جلویی هامو خیلی ها متوجه این مشکل من نمیشن تا خودم نگم یا دقت نکنن خواستم ببینم با ارتودنسی حل میشه به چ شکلی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 36. Avatar نسرین گفت:

  سلام آقای دکتر
  با تسکر از توضیحاتتون
  دختر من ۶ سالشه و فک پایینش جلو است و به احتمال زیاد بخشیش ریشه ژنتیکی و بخشیش هم عادتهای بد دوران کودکیه.
  به نظرتون با ارتودنسی درست میشه یا باید عمل بشه؟
  کی باید اقدام کنم برای درست کردن فکش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   درمان ارتودنسی ایشان باید هر جه زودتر شروع شود اگر درمان به تاخیر بیفتد احتمال جراحی فک برای کودک شما وجود دارد ولی در این سن مشکل می تواند با ارتودنسی بدون جراحی انجام شود

 37. Avatar حسین گفت:

  با سلام من زمانی که دهادنم را باز و بسته می کنم بخش فک و گوش قرچ قرچ می کند و کمی ورم از داخل و بیرون دارد.
  این مشکل فقط در فک چپ هست و در فک راست نیست.
  ایا ممکن است تومور فک و یا مشکلات از این قبیل داشته باشم ؟
  سن من 14 سال است.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است شما به متخصص فک و صورت مراجعه کنید.

 38. Avatar Helen_moslemi گفت:

  سلام دندونای من خراب بود رفتم که ترمیمشون کنم دندون پنجمو کشیدن حالا میخوام ارتو کنم مشکلی پیش نمیاره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد تا جواب قطعی به شما داده شود. و حضورا راهنمایی خواهید شد.

 39. Avatar بهزاد گفت:

  سلام آقای دکتر
  دختر من ۱۵ ماهه است و اکثر دندانهایش در آمده
  چند روز پیش به فکش دقت کردم دیدم که فک پایین جلوتر از فک بالا هست
  این طبیعی هست ؟ یا باید به محض ۷ سالگی برای ارتودنسی اقدام بکنیم ؟
  ممنون و متشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   جلوتر بودن فک پایین در این سن علامت خوبی نیست . باید در ۷ سالگی برای ارتودنسی اقدام کنید

 40. Avatar سارا پورصباغ گفت:

  سلام دکتر
  بنده یه فرد 19 ساله هستم دندون های پایین حدود نیم سانتیمتر جلوتر از دندون های بالاست آیا میشه بدون حراحی و فقط ارتودنسی این مشکل رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. یعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد .

 41. Avatar Ovc گفت:

  سلام آقا دکتر دخترم فک بالاش عقب و بیشتر فامیلمون هم فک بالاشون عقب می خواستم بپرسم راه حلش چیه برای دخترم و درمانش چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای معاینه کلینیکی می توانید از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892 می باشد. بعد از معاینه کلینیکی راهنمایی خواهید شد.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد .

 42. Avatar اکبر گفت:

  سلام آقای دکترکاشت دندانهای عقب برای بهبود جلو آمدگی فک پایین تاثیر داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، فقط دندانهای شما جلو میزند فک عقب تر مانده است. اصلا راه درستی نیست.

 43. Avatar Mobina گفت:

  باسلام ، خسته نباشید دکتر
  دختر من تازه 13سالش شده و4دندان جلویی فک پایینش روی دندان بالایی اومده وهمچنین توفک بالایی یکی از دندون هاش انگار با کمبود جا مواجه شده که روی دندون های دیگه دراومده ووقتی میخنده معلوم میشه . میخاستم بدونم نیاز به جراحی هست ؟ یافقط باارتودنسی مشکل رفع میشه؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر فک فضا داشته باشد با ارتودنسی ثابت درمان خواهد شد. برای معاینه کلینیکی به مطب مراجعه فرمایید. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 44. Avatar Fatima گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۹سالمه و دندان های فک پایینم روی فک بالا قرار گرفتن بدون جراحیم درست میشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ دقیق بهتر است معاینه کلینیکی انجام گیرد. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 45. Avatar کامبیز گفت:

  وقتتون بخیر جناب دکتر
  من چهل سالمه و فک پایینم خیلی جلوتر هست. این عارضه طی سالهای اخیر بیشتر توی چشم اومده و به لحاظ زیبایی برام مشکل ساز شده است. ضمن اینکه تنفس دهانی هم مشکلات دیگه ای که اشاره کردید برام بوجود آورده است. همچنین تنفس دهانی مخصوصا زمانی که توی ماشین هستم باعث میشه گوشها هوا گرفته و تا مدتها دچار درد بشن و واقعا اذیت ميشم.میخواستم بدونم با توجه به اینکه من کارمند هستم اولا اگه جراحی کنم دوره استراحت چقدر خواهد بود و دوم اینکه با توجه به مشکلات پیش اومده برام آیا بیمه تکمیلی میتونم استفاده کنم و در آخر هزینه جراحی تقریبا چقدر میشه. ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جراحی شما توسط متخصص فک و صورت انجام می شود. ارتودنسی ثابت را من در مطب برایتان انجام میدهم. و یک گواهی بابت هزینه پرداخت شده برای بیمه تحویل داده می شود.

 46. Avatar هوشنگ فتحیان گفت:

  باسلام خسته نباشیددکتر، پسر من 17سال تمام کرد وتقریبا نزدیک 3ماه هست که فک پایینش کمی جلو اومده، آیا بایدعمل بشه یا میشه بدون عمل جراحی خوب بشه.
  لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنیم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای گرفتن پاسخ دقیق و درست باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 47. Avatar فتحیان گفت:

  سلام دکتر، ازاینکه وقت گذاشتید وپاسخ دادیدبسیارسپاسگزارم.
  باتشکر فتحیان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق و موید باشید.

 48. Avatar صدف سروناززاده گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۹ سالم تازه تموم شده و برای معاینه به دندانپزشکی که مراجعه کرده بودم گفتن فک پایین من جلو هستش اما خیلی خفیفه یعنی گفتن هم میتونم جراحی کنم هم میتونم جراحی نکنم بعد در این صورت هیچ احتمالی وجود نداره که همین درصد خفیف جلوآمدگی فک پایینم با ارتودنسی رفع بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.معاینه رایگان می باشد.

 49. Avatar فریبرز گفت:

  سلام اقای دکتر. فک پایین پسرم جلو هست آیا با اختراع جدید شما با دستگاه داخل دهانی که دیروز در کانال دوم صدا و سیما برنامه نبض 2 صحبت می کردید.میشه اصلاح کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 50. Avatar سارا گفت:

  سلام من یک نوزاد دو ماهه دارم که متوجه شدم فک پایینش عقب هست و لثه ها روی هم قرار نمی گیرند ممکنه بزرگ بشه درست بشه
  الان راه حلی هست که درست شه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با یلام. در سن 4 یا 5 سالگی به متخصص ارتودنسی با تجربه جهت معاینه مراجعه کنید.

 51. Avatar وحيده گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد،دخترم ٨ سال دارد،امروز دكتر دندانپزشك بهم گفتن فك پايين يكم جلوتر هستن،ولي اصلا تو ظاهر معلوم نيست،قبلا هم چند باز پيش دكتر رفته بودم ولي اصلا به اين موضوع اشاره نكرده بودن،خيلي نگران هستم،بايد چكار بكنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. به این دو لینک رجوع و مطالعه فرمایید. عقب ماندگی فک و درمان آن و جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 52. Avatar سعید گفت:

  سلام آقای دکتر
  بنده از مرزبانان کشور در شمالغرب هستم.مشکل جلو بودن فک پایین رو دارم.هم ارتودنسی میخواد هم جراحی.میشه بفرمایین هزینه اش چقدره؟هزینه هردو
  ضمنا با دفترچه نیروهای مسلح امکان عمل یا ارتودنسی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892
   برای جراحی فک باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید.در خصوص بیمه متاسفانه ما با هیچ بیمه ای قرارداد نداریم . فقط یک نامه یا گواهی جهت مبلغ دریافتی از شما به بیمه مورد نظر می دهیم.

 53. Avatar آرش گفت:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر.من دختر ۱۳ماهه دارم که متوجه شدیم مشکل فک بالا دارد که عقب تر از فک پایین است .لطفا جهت درمان راهنمایی بفرمایید.باسپاس از زحمات شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فرزند شما مشکل کوچکی فک بالا را دارد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 54. Avatar حامد گفت:

  سلام اقاي دكتر
  دختر من ٢ سالشه و متاسفانه عادت كرده فك پاينشو مدام حركت بده رو به جلو و چپ و راست كنه
  از لحاظ باليني ايا مشكلي كودك منو تهديد ميكنه ؟
  چطور ميتونم اين عادت رو ترك بدم ؟
  به خاطر همين موضوع در تكلم احساس ميكنم تنبل شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود .

 55. Avatar امیر ارسلان غضنفری گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من یک پسر ۱۵ ساله هستم و مشکل جلو بودن فک پایین دارم و به مدت یک سال فیس ماسک استفاده کردم و الان ۸۰ درصد بهبود پیدا کردم ولی هنوز کامل مشکلم حل نشده یعنی فک پایینم عقب رفته به طوری که عقب دندان های فک بالام قرار گرفته ولی کامل درمان نشدم میخواستم بدونم باید چیکار کنم ممنون میشم اگر جواب بدید مرسی!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 56. Avatar مریم گفت:

  سلام،آقای دکتر من دندونام روی هم قرار میگیرن دقیق،در صورتی ک بقیه افراد دندون های فک پایین عقب تر از فک بالا هست
  آیا مشکلم با ارتودنسی حل میشه یا نیاز ب جراحی هم هست؟۲۳سال هم دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود، باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar سما گفت:

  با سلام.. اقای دکتر من درمان ارتودنسیمو دقیق از 16 سالگی شروع کردم و الان نزدیک17 سالمه هنوز درمان کامل نشده.و دارای انحراف فک و جلو امدگی فک پایین هستش اما زیاد جلو نیس فقط انحراف زیادی داره امکانش هست ک با ارتودنسی انحراف فک و جلو امدگی برطرف بشه ؟خیلی نگرانم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 58. Avatar امین گفت:

  سلام جناب دکتر،
  بنده 49 ساله و دارای ناهنجاری فک کلاس 3 و در واقع پیش آمدگی فک پایین هستم. تا جایی که به خاطر دارم مشکل از زمانی شروع شد که در حدود 17 سالگی مجبور به کشیدن دو عدد از دندانهای ناحیه عقب فک پایین و دو عدد از دندانهای مقابل آنها در فک بالا گردیدم. به تدریج در طول چند سال بعدی احساس کردم که فک پایین بنده بلندتر شده و دندانهایم بر رویهم قرار نمیگیرند. پس از گذشت سالها به این فکر افتاده ام که در صورت امکان ناهنجاری موجود را اصلاح نمایم. لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.
  تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 59. Avatar مریم گفت:

  با سلام اقای دکتر بنده خانم 27ساله هسم فک پایین من کمی جلو هست طوری که اکثر افراد متوجه نمیشوند و خیلی کم هست من مشکل تنفسی ندارم وکمی دندانهای من نامرتب است و فقط میخوام دندان هایم مرتب شوند طوری که ظاهر صورت من خراب نشود و جراحی انجام ندهم ایا این امکان در این سن برای من وجود دارد که با استفاده از علم جدید ظاهر بهتری داشته باشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 60. Avatar علیرضا گفت:

  سلام
  افرادی که فک‌‌ شون جلو هست امکان ایمپلنت دارند یا حتما باید جراحی بشوند بعد کاشت دندان انجام بدهند ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کسانی که فک بالا جلویی دارتد باید ارتودنسی شوند با ارتودنسی فک بالا به عقب می رود اصلا با ایمپلنت امکان پذیر نیست. درمان ایمپلنت هم بعد از درمان ارتودنسی انجام می شود.

   1. Avatar علیرضا گفت:

    سلام مجدد ، کسانی که فک پایین جلو هست ، قبل از ارتودنسی و جراحی فک می تونن ایمپلنت انجام دهند برای دندانی که از دست رفته ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. کسانی که فک پایین جلو هست باید ارتودنسی شوند با ارتودنسی فک بپایین اصلاح می شود اصلا با ایمپلنت امکان پذیر نیست. درمان ایمپلنت هم بعد از درمان ارتودنسی انجام می شود.

     1. Avatar نازنین گفت:

      سلام خسته نباشین
      بنده خانم ۲۶ ساله هستم فک پایینم یه کم جلو هست جلو بودن فک پایینم به گونه ای است که دندانهای فک بالا و پایینم تقریبا روی هم جفت میشود ولی هنگام لبخند زدن جلو بودن فک پایین خود را نشان میدهد آیا با ارتودنسی قابل درمان است یا جراحی هم احتیاج است لطفا هزینه جراحی و ارتودنسی راهم بفرمایید
      باتشکر

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 61. Avatar نرگس گفت:

  سلام خسته نباشین
  من ۲۶ سالمه فک پایینم جلو هست واین مشکل ارثیه
  جلو بودن فک به اندازه ایه که دندانهایم به براحتی تقریبا روی هم قرار میگرد اما هنگام خندیدن جلو بودن فکم مشخصه آیا جلو آمدگی فکم با ارتودنسی برطرف میشود یا جراحی هم احتیاجه ببخشید هزینه جراحی و ارتودنسی را هم بفرمایید ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 62. Avatar نرگس گفت:

  سلام اقای دکتر من۱۲سالمه و دوتا دندون نیش درردیف بالای دندان هام دارم و فک پایین هم جلو است. و نیاز به ارتودنسی دارم. و وقتی مسواک میزنم لثه هام خون میاد.این ها مشکلی در ارتودنسی نداره؟ واینکه هزینه ی ارتودنسی چقدر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 63. Avatar ساناز گفت:

  سلام دکتر.پسر من چهار سال. سه ماهشه و متوجه شدم دندانهای پایین یکی دو میلیمتر جلوتر از بالایی هستند.گاهی توی خواب خودم چک میکنم قشنگ روی هم قرار دارن.یعنی قطعا این مشکل بدون جراحی قابل برطرف شدنه؟ خیلی نگرانم حتی شبها خواب ندارم.ضمنا جلو بودن فک پایین در خانواده ی ما هست هم برادر و هم خواهرم این مشکل رو در حد نسبتا شدید داشتن.لازمه از چه زمانی اقدام کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهتر است برای معاینه به مطب مراجعه کنید. هر چه زودتر اقدام شود نیاز به جراحی نیست و جوابدهی بهتری میگیرید. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 64. Avatar رویا گفت:

  باسلام
  آقای دکتر من 21 سالمه وفک پایینم به مقدار خیلی کم جلوهستش به نظر شما مشکل من با ارتودنسی حل میشه یا باید جراحی هم انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 65. Avatar Ali گفت:

  سلام دکتر جان. فک پایینم جلو تر از فک بالا هست به خاطر جنس دندانهام نمیتونم ارتودنسی کنم شما چه راهی پیشنهاد میکنین. ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 66. Avatar omidvar گفت:

  سلام و احترام
  آقای دکتر من خانمی ۳۴ ساله هستم دندان های بزرگ و آسیاب فک پایین رو از یه سمت ۲ تا و از سمت راست یک دندون رو سالهای پیش کشیدم و متاسفانه برای زیبایی به روش غلط تو یه کلینیک دندونای فک بالام به جای کامپوزیت روکش کردن. (۸ دندون خط خنده)فک پایینم یک انحراف کوچیک و رو به جلو هست. با وجود دندونهایی که روکش هستن من چطور میتونم برای اماده شدن جراحی فک از ارتودنسی استفاده کنم؟
  یک سوال دیگه هم دارم کل دوره درمان از شروع ارتودنسی تا پایان جراحی و ارتودنسی چه زمانی هست؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 67. Avatar الهه محمودی گفت:

  با سلام. آقای دکتر دختر بنده ۲سال و ۹ ماه سن دارد. فک پایینش مقدار کمی جلوتر از فک بالاست. به طوری که در حالت عادی ما متوجه نشدیم. بلکه هنگام خندیدن و صحبت کردنش این مشکل را تشخیص دادیم. میخواستم بدونم در این سن درمانی صورت میگیرد؟
  و در آخر اینکه در صورت درمان در سن کودکی، بعد از سن بلوغ با رشد استخوان ها این مشکل مجددا صورت نمیگیرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در سن 6 سالگی کودک برای درمان ارتودنسی مراجعه کنید. در سن 6 سالگی با مراجعه به صورت حضوری در خصوص برگشت درمان بر اساس شرایط بیمار به شما راهنمایی های لازم داده می شود.

 68. Avatar جبار گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من چهل ساله هستم و فک پایینم جلوتره و خیلی از این موضوع ناراحتم میخواستم بدونم اگه با جراحی درست بشه دوره نقاهتش چند روز طول میکشه چون من سرکار میره و کسی رو نمیتونم جایگزین کنم برای بیشتر از ده روز آیا تو این ده روز میشه به حالت عادی برگردم یا نه
  بعد هزینه عمل چقده و چجوری میتونم ازتون نوبت بگیرم
  ممنون از راهنمایتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای جراحی فک باید به متخصص جراح فک و صورت مراجعه کنید. برای انجام ارتودنسی بنده در خدمت شما هستم.

 69. Avatar مجتبی نصیری گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 30 سالمه به دلیل جلو بودن جزئی فک پایین دندونام زود پوسیده شد و مجبور به کشیدن دندونام شدم که الان یه ماه میشه همشونو کشیدم و میخوام دندون مصنوعی بزارم میخواستم بدونم میشه بدون جراحی فکمو اصلاح کنم. اگه نیاز به جراحی باشه هزینه عمل چنده؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جراحی فک توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می شود. بنده در درمان ارتودنسی در خدمت شما هستم.

 70. Avatar امیررضا گفت:

  سلام آقای دکتر من دندان های بالاییم نا مرتب هستش و فک پایینیم یه مقدار جزئی جلو هست و پیش هر دکتری که میرم میگویند که باید عمل جراحی کنم من ۱۷ سالم است و نمیخواهم جراحی کنم فقط میخواهم دندانهایم مرتب بشه و اصلا مشکلی هم ندارم که فک پایینیم جلو باشد. من نه تو تکلمم مشکل دارم و نه تو تغذیم مشکل دارم هیچی من دیگه نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تا قبل از سن بلوغ با درمان ارتودنسی مشکل برطرف میشد. ولی بعد از سن بلوغ باید درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک باشد.

 71. Avatar علی گفت:

  سلام
  اقای دکتر بنده ۱۶ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست
  برای ارتودنسی به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۱۷ سالگی صبر کنید و بعد از سن ۱۷ سالگی اقدام به ارتودنسی بکنید چون تا اون زمان فک شما رشد میکنه و دیگه به عمل نیازی نداره
  ولی یه پزشک دیگه گفتن که وقتی ۱۸ سالت شد باید عمل بکنی و بعد اقدام به ارتودنسی بکنی
  نظر شما چیه ؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *