ناهنجاری های فک

جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

جلو بودن فک پایین که به آن در اصطلاح آندربایت گفته می شود، به حالتی می گویند که دو فک بالا و پایین در حالت نامتناسب قرار دارند و فک پایین جلوتر از فک بالا قرار می گیرد. این نوع ناهنجاری می تواند باعث ایجاد مال اکلوژن کلاس سه شود.
جلو بودن فک پایین می تواند در درجات مختلفی باشد. در برخی از افراد این جلو بودن شدید می باشد و در برخی دیگر درجات خفیف تری از جلو آمدگی فک و دندان وجود دارد که ممکن است زیاد هم قابل تشخیص نباشد.
مشکل جلو بودن فک پایین، نه تنها به دلایل زیبایی می تواند برای فرد دردسرساز شود، بلکه در موارد شدید، از نظر سلامت دندانی نیز باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود. از جمله مشکلاتی که هنگام جلو بودن فک برای بیمار ایجاد می شود عبارتند از:

 • عدم توانایی در گاز زدن و جویدن صحیح مواد غذایی
 • مشکلات مربوط به تکلم و صحبت کردن
 • درد در ناحیه دهان و صورت به دلیل عدم وجود تناسب در فک بالا و پایین
 • ساییدگی دندان ها
 • تحلیل لثه
 • پوسیدگی زود هنگام دندان ها

عقب کشیدن فک پایین

علل جلو بودن فک پایین

قرار گیری صحیح و متناسب فک ها در کنار یکدیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالت عادی فک ها باید به صورت کامل روی هم قرار بگیرند و دندان های فک بالا تقریبا روی دندان های مشابه خود در فک پایین قرار می گیرند. این تناسب باعث می شود تا شما لب، زبان و گونه خود را گاز نگیرید.
اما جلو بودن فک پایین در اثر دلایل مختلفی بوجود می آید. از جمله:

1. ژنتیک

در بیشتر موارد، جلو بودن فک پایین دلایل ژنتیکی دارد. اگر شما در اعضای خانواده خود حداقل یک نفر را داشته باشید که دچار ناهنجاری جلو بودن فک پایین می باشد، به احتمال زیاد شما نیز این شرایط را خواهید داشت. عوامل ژنتیکی علاوه بر اندازه فک ها، در نحوه قرار گیری فک ها و دندان ها نیز موثر هستند.
اکثر کسانی که به بیماری جلو بودن فک پایین دچار هستند، آن را به صورت مادرزادی و از زمان تولد به همراه دارند. این افراد به دلیل عدم قرار گیری صحیح فک ها روی هم، بیماری ها و ناهنجاری های دندانی مختلفی از جمله آندربایت دچار می شوند.

2. عوامل محیطی

علاوه بر عامل ژنتیک، عوامل بیرونی و محیطی مختلفی نیز وجود دارد که می تواند باعث جلو بودن فک پایین شود. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عادت های غلط کودکی: برخی از رفتار و عادت های بد دوران کودکی می تواند در نحوه رشد فک ها تاثیر گذار باشد. از جمله کارهایی که در دوران کودکی می تواند باعث ایجاد این حالت شوند، مکیدن انگشتان دست، استفاده طولانی مدت از پستانک و شیشه شیر نامناسب می باشد.
 • آسیب و ضربه به فک ها: ضربه و آسیب های شدید به صورت، می تواند باعث ایجاد مشکلات دائمی در استخوان های فک شود. یکی از شایع ترین عوامل غیرژنتیکی ایجاد کننده جلو بودن فک پایین، تصادفات می باشند. هنگامی که استخوان فک شکسته می شود، در اغلب موارد از طریق انجام جراحی قابل درمان می باشد اما پس از جراحی در اکثر اوقات، فک ها دیگر همانند قبل در محل صحیح خود قرار نمی گیرند.
 • تومورها: برخی از سرطان های استخوان فک یا دهان، می توانند منجر به بروز ناهنجاری جلو بودن فک پایین شوند.

درمان جلو بودن فک پایین

در اکثر موارد، جلو بودن فک پایین به قدری خفیف و جزئی می باشد که توسط دیگران قابل تشخیص نیست، در نتیجه با ارتودنسی و بدون جراحی به راحتی درمان می شوند. اما در موارد شدید متخصص ارتودنسی با تجربه تشخیص می دهد که آیا نیاز به مداخله جراحی هست یا خیر.
راه های درمانی جلو بودن فک پایین به شرح زیر است:

 • جراحی: در موارد شدید، از عمل جراحی برای اصلاح موقعیت فک ها و متناسب کردن آنها استفاده می شود. در این حالت قسمتی از استخوان فک پایین بیمار برداشته می شود تا موقعیت آن اصلاح شود. این عمل معمولا برای بزرگسالان و افراد بالغ انجام می شود.
 • استفاده از ارتودنسی: در این روش در مواردی که مشکل بیمار خفیف باشد به عبارتی دیگر میزان جلوزدگی فک پایین کم باشد می توان از Chin cap و دستگاه های ارتودنسی برای کاهش سرعت رشد و ممانعت از رشد فک پایین استفاده می شود. در این حالت با رشد فک بالا، موقعیت فک ها متناسب می شود. تنها اشکالی که این روش دارد بسیار زمان بر است و نیاز به صبر و حوصله و همکاری بیمار داردو از سوی دیگر در موارد شدید جلوزدگی فک پایین کاربرد ندارد.

سوالات متداول جلو بودن فک

1-اگر جلو بودن فک درمان نشود چه عوارضی دارد؟

افراد مبتلا به این ناهنجاری هنگام خواب از دهان تنفس می کنند و باعث افزایش ناهنجاری و کوچک شدن کام می شود همچنین منجر به بروز اختلال در گوارش بدلیل جویدن ناقص، اختلال در بیان کلمات، ساییدگی دندان ها ، تحلیل لثه و فک ، پوسیدگی زود هنگام دندان ها ، بهم ریختن نظم دندان ها و تاثیر روی زیبایی چهره نیز می گردد.

2-آیا درمان جلو بودن فک محدودیت سنی دارد؟

خیر، قبل از سن بلوغ با ارتودنسی درمان می شود و در صورتیکه بیمار بالغ شده باشد در  طی درمان ارتودنسی بیمار نیاز به جراحی هم دارد. به این روش درمانی ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک می گوییم.

3-آیا درمان جلو بودن فک با ارتودنسی بازگشت دارد؟

جلو بودن فک پایین نیاز به کنترل کامل دارد اگرمشکل خفیف باشد و درمان ارتودنسی   بیمار تا سن 18 سالگی   کنترل شود دیگر جلوزدگی  فک پایین بر گشت ندارد و اگر بیمار کاندید  جراحی فک شود ودرمان شامل ارتودنسی ثابت و جراحی فک باشد  نیز برگشت وجود ندارد

4- عقب کشیدن فک پایین بر روی تکلم تاثیر دارد؟

در حالت عادی فک ها باید به صورت کامل روی هم قرار بگیرند در صورت بی نظمی دندان ها و ناهنجاری فکین این حالت امکان پذیر نیست و ادا کردن حروف و تکلم با مشکل مواجه می شود. زمانی که درمان جلو بودن فک به پایان می رسد نه تنها بیمار در تکلم مشکلی نخواهد داشت بلکه وضعیت تکلم بیمار درمان شده بهتر خواهد بود.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

329 دیدگاه برای “جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 1. Avatar غزل گفت:

  سلام من ۲۵ سالم هست و ۴ ساله ارتدونسی روی دندونامه و الان بعد ۴ سال دندونام با اینکه صاف شده ولی دندونای پایینم به جای اینکه پشت دندونای بالا قرار بگیره روی دندونای بابام قرار داره من باید چیکار کنم کش ارتدونسی هم انداختم عقب نرفت  چیکار باید بکنم ؟ لطفاً لطفا کمکم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان ارتودنسی باید به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه شود، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. طرح درمان ارتودنسی شما درست نبوده است.

 2. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید من دوتا دندون فک پایینم یکم جلو هستن باید چیکار بکنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. به یک ارتودنتیست مراجعه نمایید تا در هنگام معاینه در خصوص روش درمان، ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، طول درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی و یا غیره با شما صحبت کنند. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar آنیتا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من وقتی دهانم بسته است فک پایینم جلو نیست اما وقتی دهانم را باز میکنم و میخواهم دندان هایم را روی هم بگذارم هم دندان هایم کوتاه است و کامل روی هم قرار نمیگیرند و هم فک پایینم جلو می‌آید…. نظر شما چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فک و دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. این نوع ناهنجاری فک کلاس 3 است.

 4. Avatar کوثر گفت:

  سلام من فک بالام یکمی جلوه ممکنه نیاز به جراحی داشته باشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید توسط متخصص ارتودنسی دندان و فک شما معاینه گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود. در حالت طبیعی دندان های فک بالا یک میلیمتر جلوتر از دندان های فک پایین است. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمان های ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. Avatar آتی گفت:

  سلام من 18 سالمه فک پایینم یه یکم اومده جلو بنظرتون فقط با ارتودنسی میشه درس شد خیلی نگرانم؟!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar مسعود گفت:

  سلام آقای دکتر دخترم 5سالشه فک پایین خودشو موقع حرف زدن میده جلو و صحبت میکنه ایا فک پایینش مشکلی داره یا خیر .قبلا این کارو نمیکرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فکی و دندانی توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای ایشان انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 7. Avatar نفس گفت:

  سلام ببخشین من دخترم ۱۴ ماهشه،تازه متوجه شدم دندونای پایینیش میاد رو دندونای فک بالا.به نظرتون چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.واینکه من خودم در رفتگی فک دارم.آیا به این خاطره مشکل دخترم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام، فرزندتان را در سن 5 یا 6 سالگی جهت معاینه دندان ها و فک به یک ارتودنتیست ببرید. پس از معاینه راهنمایی های لازم به شما داده می شود.

 8. Avatar مهدی گفت:

  سلام
  من فک پاینم حدود ۷ میل جلوتر هستش الان ارتودنسی کردم دکتر میگه الان وقتشه عمل فک بشه
  میشه عمل فک بعد چند سال انجام کنم بعد اینکه ارتودنسی تموم بشه یا بعدا نمیشه عمل کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان جلوزدگی فک پایین، ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است. در اواسط دوران ارتودنسی ثابت باید جراحی فک انجام گردد. ارتودنسی توسط متخصص اتودنسی انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گیرد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک ارتوسرجری چیست و درمان های ارتوسرجری

 9. Avatar مهدیه گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر
  من 17 سالمه 8 ماه هستش فک بالا وپایینو ارتودنسی کردم دکترم میگه باید فک پایینت عمل جراحی هش چون فک پایینم جلو هستش ولی خانوداه مخالفت میکنن میگن عوارض عمل بیشتر از زیبایی هست بنظرتون بعد 3.4 سال بعد میتونم برم عمل بعد از اینکه ارتودنسی تموم بشه
  و هم راه حل دیگه جز عمل نداره فک.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای درمان جلوزدگی فک پایین در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط متخصص اتودنسی در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را عقب ببرد. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. Avatar محدثه گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۱۶ سالمه و دندونای پایینم میاد روی دندونای بالاییم خیلی خفیفه کسی متوجه اش نشده بود تا حالا من توی صحبت کردن مشکل دارم و واقعا بعضی وقتا میخوام یه چیز بگم اذیت میشم و اعتماد به نفسم خیلی پایین اومده اگه فکمو درمان کنم حرف زدنم درست میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. اگر خفیف باشد ممکن است با درمان ارتودنسی اصلاح شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar امیر حسین مرادی گفت:

  سلام آقای دکتر
  بنده ۲۵ سالم هستش و برای ارتودنسی اقدام کردم که بهم گفتن به جراحی فک نیاز داری،وقتی دندان هایم را روی هم میزارم،دندان های پایینی کمی در حدود ۴ میل جلوتر هستند اما در حالت استراحت بنده از کودکی هیچوقت دندان هایم را روی هم نمیگذارم(چون در کودکی دندونی داشتم که درد میکرد و میترسیدم دندان هایم را روی هم بزارم)این عادت من شده است که فقط لب هایم روی هم قرار میگیرد و دندان هایم را روی هم نمیگذارم.اکنون برای ارتودنسی آیا حتما نیاز به جراحی دارم؟؟؟؟؟؟خیلی میترسم از جراحی فک

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت ، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 12. Avatar فاطمه ایوزخانی گفت:

  سلام آقای دکتر. من 33سالمه. دندونام مرتبه ولی فک بالام یه کوچولو جلوی موقعی که دندونامو میزارم روهم خوب قرار نمیگیره. اعتماد به نفسم اومده پایین موقع حرف زدن ازیت میشم. ارتودنسی انجام بدم خوب میشه؟ جواب میگیرم ممنونم از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بله می توانید درمان ارتودنسی انجام دهید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. پس از معاینه از دندان ها و فک شما راهنمایی های لازم به شما داده می شود.برای طرح درمان نیاز به اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره است. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar بهار گفت:

  سلام ..من ۲۰سالمه فکم تق تق میکنه بعضی وقتام قفل میکنه احساس میکنم جلواومده خیلی نگرانم کرده باید چه کارکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می شود جهت معاینه و تشخیص درمان مناسب به یک ارتودنتیست یا متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید.

 14. Avatar مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 16 سالم هست و بعد از ارتودنسی فک بالا بخاطر منظم نبودن دندان هام، فک پایینم (به طور کامل نه، فقط سمت چپ فکم) 2،3 میلی جلوتر اومده، امکانش هست با کامپوزیت دندان های فک بالام، این حل بشه و مشخص نباشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی باتجربه و طرح درمان مناسب باید مشکل دندان های شما درمان و اصلاح می شد. در حال حاضر باید معاینه کلینیکی انجام شود تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 15. Avatar علی گفت:

  سلام من تازه ۱۶ سالم شده و امروز رفتم پیش متخصص ارتودنسی و بمن گفت فک پایینت بصورت خیلی خفیف کمی جلو هستش ولی امکان رشدش هم هست ولی در فامیلام هیچکس فک جلو نداره بنظرتون با ارتودنسی میتونم مشکل رو حل کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مطب پذیرای شماست.

 16. Avatar محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه فک پایینم یه مقدار جلو هست . خیلی هم بد صحبت میکنم منظورم اینکه حتی زبونم قفل میشه بعضی وقتا و این خیلی برای من ازار دهنده ست میخواستم ببینم مشکل از جلو بودن فک پایین هست و اگه فکمو درست کنم حرف زدنم خوب میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان جلو بودن فک پایین به یک ارتودنتیست مراجعه نمایید. تا هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما ارائه گردد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 17. Avatar محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و فک پایینم یه ذره جلو هست طوری که وقتی دندونامو روی هم میزارم دندون های فک پایینم جلوی دندون های بالاییم میاد و خیلی خفیفه طوری که حتی پدر و مادرمم هم نفهمیدن فک پایین من جلو هست . من مشکل تکلم هم دارم میخواستم ببینم با ارتودنسی درمان میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 18. Avatar شبفر گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من خانمی ۵۴ ساله هستم وفکم درقسمت پایین جلو اومده وخیلی اذیتم وهمچنین بعداز بارداری ودنیای اومدن دوفرزندم بتدریج حدود۶دندان‌ در قسمت چپ پایین روازدست دادم ودکتر گفته باید ایمپلنت کنم ولی بخاطر هزینه زیاد نتونستم انجام بدم ولثه هام تحلیل رفتن وگفتن بایداز پودر استخوان استفاده بشه بعد ایمپلنت انجام بگیره حالا باید اول فکم درست بشه وبعدایمپلنت کنم یا برعکس وآیا هزینه زیادی داره لطفا کامل توضیح بدین چون خیلی اذیتم ورنج میکشم حتی توی حرف زدن وبلع وغذا خوردن مشکل پیداکردم تشکراز مهربانی شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای درمان فک باید به متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید. پس از معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. بدون معاینه در فضای مجازی نمیتوان اظهار نظر کرد.

 19. Avatar یلدا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ٢٢ سالمه از جلو بودن فکم شدید رنج میبرم و باعث افسردگیم شده همه دکترا بالای ٤٠ ملیون تا ٨٥ ملیون هزینه جراحی گفتن حالا هزینه ارتودنسی و… جدا
  ایا بیمه یا توان بخشی چیزی هست من بتونم کمک بگیرم ?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید از بیمه تکمیلی استفاده نمایید. لطفا به پست هزینه ارتودنسی مراجعه نمایید. بیمه های قرارداد با مطب ذکر شده است.

 20. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام خسته نباشید. من ۱۴ سالمه.و در فک بالا دندان هایم کمی بهم ریخته است و دکتر ارتودنسی گفتند که فک پایینم مقدار کمی جلو است و احتمالش هست که جلوتر بیاید ولی من در بستگانم کسی فک جلو ندارد پس میشود با ارتودنسی کمی فک را عقب کشید و در بهبود فک موثر هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. سپس راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 21. Avatar محمد محمودی گفت:

  سلام خدمت شما آقای دکتر من ۲۸سال سن دارم فک پائینم خیلی جلو اومده و از این بابت خیلی اذیتم طبق توضیحاتی که به دوستان دادین متوجه شدم که باید حتما عمل جراحی بشه البته بعد مرحله ارتودنسی که فرمودین سوالم اینه که بعد از عمل جراحی آیا مث قبل میشه فک از لحاظ سختی استخوان یا نه و دوم اینکه چه مدت طول میکشه بعد از عمل که حالت عادی بشه مث قبل و سوم اینکه هزینه رو حدودی بگین ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گیرد. تا زمانی که ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را عقب ببرد. نیاز است قبل از جراحی ارتودنسی ثابت انجام گیرد. بعد از یکماه از جراحی فک شرایط نرمال خواهد شد. هزینه ارتودنسی بستگی به طول مدت درمان و نوع ناهنجاری، شرایط درمان و فاکتورهای دیگر. بنابراین برای تعیین هزینه ارتودنسی حضوری به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. هزینه جراحی فک از متخصص جراح فک و صورت باید پرسیده شود.

 22. Avatar مهدی بهمنیاری گفت:

  سلام آقای دکتر اگر فک بالا به اندازه یک دندان آسیای کوچک عقب باشد و ناهنجاری دندانی خیلی کمی داشته باشد آیا می توان در ۱۴ سالگی ارتودنسی داشت، آیا سن بلوغ فقط شامل ۱۵ سالگی می شود یا ۱۴ سالگی را نیز شامل می شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز برای پاسخ قطعی باید معاینه شود. برای دادن طرح درمان ارتودنسی صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نوع ناهنجاری، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar جواد شکوهی راد گفت:

  آیا جلو بودن فک پایین می تواند در بلع مشکل ایجاد کند؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ناهتجاری های فک باعث می شود که عمل بلع به مخاطره بیفتد و باعث مشکلات گوارشی گردد.

 24. Avatar نقی زاده گفت:

  سلام
  پسرم چهارده ماهش هست
  پانزده تا دندان شیری داره
  هشت تا دندان فک بالا، هفت تا دندان فک پایین
  تناسب فکش درست نیست، دندان های فک پایین روی دندان های فک بالا میاد
  خیلی نگرانم چه کاری بکنیم، بیارم ویزیت بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تعداد دندان های شیری هر فرد 20 عدد است. 10 تا در فک بالا و 10 تا در فک پایین قرار دارد. دندان های شیری جای خود را به دندان های دائمی می دهند. فرزندتان را در سن 7 سالگی جهت معاینه فک و دندان هایش نزد یک متخصص ارتودنسی ببرید.

 25. Avatar شیوا رحمانی گفت:

  سلام و وقت بخیر. مشکل چفت نشدن مناسب دندونا رو هم‌رو داشتم. فک پایینم کمی جلو هست خیلی تابلو نیست ولی واقعا اذیتم میکنه. ۱۵ سال پیش ارتودنسی کردم کمی بهتر شد ولی شبا دندون قروچه دارم موقع خواب و متوجه ساییدگی دندونام روی هم‌میشم. فکر می‌کنم با جراحی درست میشه. چون واقعا حس خوبی ندارم موقع فشردن دندونا روی هم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. دلیل اصلی دندان قروچه استرس هست. شما می توانید به مطب مراجعه کنید. مخصوص دندان های ایشان نایت گارد تهیه می شود. شبها در دهان می گذارد که در اثر فشار و کشیدن دندان ها روی هم دندان ساییده نشود و آسیب نبیند. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 26. Avatar مهیار گفت:

  سلام من فک پایین جلو هست بعد سنم ۱۹ سالم با ارتودنسی درست میشه یا باید عمل کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور کلی افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. برای دادن جواب قطعی و طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 27. Avatar امیرمحمد پولادوند گفت:

  سلام خسته نباشید من ارتودنسی کردم بازم فک پاینم اومده جلو باید جراحی کنم ۲۱سالمه
  هزینه جراحی چقدر میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 28. Avatar مهادی گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه و فک پایینم کمی جلو هس منم باید حتما جراحی کنم یا با ارتودنسی رفع میشه ؟و اینکه دندونای بالام هم روی هم اومدن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب و ماهر راهنمایی های لازم به شما داده می شود. مثل نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد.

 29. Avatar نسترن غلامی گفت:

  سلام. فک پایین دخترم جلو هست و فک بالا عقب ، آیا با درمان ارتودنسی اصلاح می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. در مطب من از دستگاهی که اختراع کردم استفاده می کنم. این دستگاه تا قبل از سن بلوغ استفاده می شود و کارایی دارد. این دستگاه بسیار موفق و مفید است. این اختراع در امریکا به ثبت رسیده است.

 30. Avatar فرشچی گفت:

  سلام. شش سالگی سن مناسبی برای درمان ارتودنسی هست؟ فک پایین کودک من جلو تر از فک بالاست. و دوست داشتم قبل ۷سالگی و شروع مدرسه رفتن درمان تموم بشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 31. Avatar مجید بیداری گفت:

  سلام اقای دکتر فک پایین من جلو هست. الان حدود 22 سالمه راه درمان چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 32. Avatar سوفیا گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر جمیلیان
  من 14 سالمه و از بچگی مشکل فک داشتم یعنی فک پایین جلو بود اما یکسال هست که ارتودنسی کردم الان فکم درست شده تمام دندان هام مرتب البته دندان نامرتب نداشتم
  اما از نظر ظاهری لب پایین هم یکم از لب بالایم جلو تر است.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص ارتودنسی معالج خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. باید معاینه کلینیکی انجام و رادیوگرافی دندان ها و فک دیده شود سپس اظهار نظر قطعی داده می شود.

 33. Avatar عرفان گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۶ سالمه و از پارسال اسفند بخاطر جلو بودن فک پایین ارتودنسی کردم و دندون پزشکم دکترای دندانپزشکی داره و گفت که با ارتودنسی فکم درست میشه بنظرتون لازمه که پیش متخصص ارتودنسی برم که دندونامو چک بکنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لازم به ذکر است، حتما می بایستی بر ای درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. زیرا، ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی و درمان دندانهای شما دارد .

 34. Avatar الي گفت:

  سلام اقاي دكتر من ٢٤ساله هستم و فك بالا و پايينم روي هم هست و فك پايينم كج هست ايا ميشه با ارتودنسي درست شه!؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 35. Avatar مبین گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه تو ۱۱ سالگی فک پایینم جلو‌ اومده بود تو همون سال اقدام به درمان کردم و مشکلم درست شد اما ۲ هفته می‌بینم دوباره فک پایینم جلو‌ اومده نمیدونم چکار کنم تو آیینه هم دیدم جایگاه دندونام سر جاشون نیستن آیا باید دوباره درمان بشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 36. Avatar فرزانه گفت:

  سلام آقای دکتر .پسرم ۶ سالشه دوندوناش رو هم که میزاره دوندونای پایینی روی بالایی قرار میگیره آیا قابل درمان هست.
  میشه یه دکتر خوب توی مشهد معرفی کنین
  ممنون.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، قابل درمان است. بهتر است در همین سن به یک متخصص ارتودنسی خوب و با تجربه مراجعه نمایید. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 37. Avatar ن گس گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه و فک پایین یکمی جلوتر از فک بالا هست دندون هام هم کجه چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جهت معاینه دندان و فک به یک متخصص ارتودنسی حاذق مراجعه نمایید تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.

 38. Avatar یاسمن گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من ۱۷ سالمه و توسط دکتر متخصص بررسی شدم و گفتن فک پایین نیاز به جراحی داره نمیشه جراحی انجام ندم و فقط اردتودنسی انجام داده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با تشخیص متخصص ارتودنسی معالج شما، و برای گرفتن نتیجه مطلوب از درمان باید جراحی فک انجام گیرد.

 39. Avatar مرجان گفت:

  سلام آقای دکتر ،پسرمن ۸ساله ش.برای عمل لوزه بردمش پیش متخصص گوش وحلق وبینی ،ایشون فرمودن که لوزه سوم نداره فقط فکشون یه کم جلوست ،باید ببرید پیشه متخصص فک وصورت ،الان نظر شما رو میخواستم
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سرکار خانم، فرزند شما در شرایط سنی هستند که می توان بدون جراحی، فک جلو را به عقب برد. برای نظر قطعی به مطب مراجعه نمایید تا معاینه شوند. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.
   بطور کلی بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 40. Avatar علی بادکوبه گفت:

  سلام اقای دکتر فک پایین من جلوه هست دندان هام خوبن راه اصلاح این مشکل چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. راه درمان مشکل فک شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی است. بطور کلی بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

  2. Avatar دانیال گفت:

   سلام خوبید اقای دکتر من ۲۰ سالمه فک پایین عقبه با ارتدنسی درست میشه ؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بطور کلی افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. برای درمان عقب بودن فک پایین در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را جلو بیاورد. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 41. Avatar مینا ایروانی گفت:

  سلام من ۱۶سالمه فک پایینم جلو هست و در سن ۱۳سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم و گفتن که باید بلوغت تموم بشه برای همین جلو بودن فک هم تو سن ۱۲سالگی چهارتا دندان فک بالام پوسیده شد الا خیلی میترسم که اگه عمل بشه بدتر از اینی که هست بشه ممکنه که خراب تر بشه ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه به صورت رایگان انجام می شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. Avatar سمیه اصغری گفت:

  سلام آقای دکتر.من سی و یک سالمه و دندونای جلوم روی هم قرار داره.الان میخوام دندونام رو درست کنم بدون جراحی فک.ایا با ارتودنسی انجام می شه.؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر مشکل فک ندارید. با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 43. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین
  دختری 18 ساله هستم فک پایینم یکم جلوتر از فک بالاییمه
  میخواستم بدونم هزینش چقدر میشه ؟
  آیا درست شدنیه یا نه ؟
  حدودی یه قیمت بگین
  با تشکر ♥️🌹

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید از فک و دندان های شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 44. Avatar عادل گفت:

  سلام اقا دکتر.۲۲ سالم مشکل جلو بودن فک دارم.برای عمل میخوام اقدام کنم.ساکن رشت هستم.دکتر خوب معرفی میکنید؟ باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده در رشت همکار متخصص ارتودنسی نمی شناسم. در گوگل سرچ کنید.

 45. Avatar نگین مرادی گفت:

  سلام من ۱۳ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست رفتم دکتر گفتن تا ۱۸ سالگی باید رها کنی و بعد جراحی کنی من خیلی میترسم و نگرانم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 46. Avatar سارا کریمی گفت:

  سلام من ۱۳ سالمه و فک پایین من کمی جلو هستش و رفتم دکتر گفتن تا ۱۸ سالگی باید رها کنید بعد عمل کنید ولی من کمی می ترسم و نگرانم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ا سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 47. Avatar Shadi گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر من ۱۷ سالمه فک پایینم حدود ۱یا۲ میلی از فک بالام جلوتره و دندانهای فک بالام ۲ تاش نامنطمه میشه فقط با ارتودنسی این مشکل رو حلش کرد؟ یا نیاز به جراحی داره؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام احتمال درمان با ارتودنسی و بدون جراحی وجود دارد. اما نظر قطعی بعد از معاینه حضوری اعلام خواهد شد.

 48. Avatar تارا گفت:

  سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من ۲۱ ساله هستم دوماهه درمان ارتودنسی خودم رو شروع کردم در فک بالا یک دندان کم دارم بخاطر همین خط لبخند دندان خرگوشی به سمت راست انحراف پیدا کرده و از طرفی فک پایینم بصورت ژنتیکی جلو است متخصص ارتودنسی من گفته است در صورت اینکه بخاهم جراحی کنم در طول درمانم یا جراحی انجام ندهم روش درمان متفاوتی رو در پیش خواهد گرفت و هرکدام را که انتخاب کنم در وسط درمان نمیتوانم نظر خود را تغییر بدهم سوال من از شما اینست که هزینه جراحی بصورت ماکسیمم چقدر است!؟و اینکه امکان دارد که اگر جراحی نکنم‌و متخصص من روش بدون جراحی را در پیش بگیرد مشکل فک من حاد تر شود ؟؟واقعا در شرایطی قرار گرفتم که نیازمند نظر شما هرچه سریعتر هستم و اینکه در شهر ما هیچ جراح فکی وجود ندارد که مشاوره بگیرم و بخاطر شرایط و محدودیت های کرونا امکان مراجعه ب مطب شما را ندارم. لطفا جواب مرا بدهید خیلی ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از فک و دندان شما انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. همچنین نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. برای درمان نیاز به درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک لازم است. هزینه جراحی فک را باید از متخصص فک و صورت سوال بفرمایید.

 49. Avatar رضا قادری گفت:

  سلام آقای دکتر دخترم الان 4 سال دارد و خانواده ما از نظر ژنتیکی فک پایین جلو دارند، من نگرانم که شاید دخترم این ژن را به ارث داشته باشد. باید چیکار کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید فرزند شما در سن 5 سالگی توسط یک متخصص ارتودنسی با تجربه، فک و دندان هایش معاینه شود. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 50. Avatar فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر. من 24 سالم هست و از 22 سالگی درمان ارتودنسی رو شروع کردم. ابتدای درمان درکترم دندان ی 4 و 5 رو از فک بالا کشیدند و حالا که دو سال میگذره دندان های فک پایینم کمی جلو تر از دندان های فک بالا هستند. فک پایینم از لحاظ ظاهری اصلا جلو به نظر نمیرسه و شاید خیلی خفیف هست. تعداد دندان های بالا 12 عدد و تعداد دندان های پایینم 14 عدد هستند، میخواستم بدونم آیا نیاز هست که از دندان های فک پایین کشیده بشه تا فک پایین به سمت عقب حرکت کنه؟؟ چون فکر نمیکنم فکم نیاز به جراحی داشته باشه.
  ممنونم از راهنمایی تون آقای دکتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه توضیحات لازم داده می شود. آیا نیاز به جراحی هست یا خیر. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 51. Avatar مهسا قاسمی گفت:

  سلام اقای دکتر …
  بنده ۲۱ سال دارم و چانه ام مقداری جلو هست
  ۳دسال پیش ، ارتودنسی را‌ شروع کردم و پایان این ماه، سیم ها باز میشوند ، دندان هایم کامل مرتب شدند و روی هم قراز گرفتند اما هتوز چانه ام جلو هست..
  سوالم اینه که الان میتونم چانه ام را جراحی کنم؟ یا دیر شده و باید حین ارتودنسی این جراحی شکل میگرفت؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 52. Avatar قبادی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما، من فک بالام یکم جلو امدگی داره ,از نظر کلی زیاد محسوس نیست(یعنی اطرافیان زیاد متوجه نمیشن) ولی خودم حساسیت پیدا کردم.میخاستم بپرسم با ارتودنسی میشه این مشکل رو حل کرد یا نیاز به جراحی فک هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 53. Avatar رضا گفت:

  سلام دکتر جمیلیان عزیز. فک پایین پسرم از نظر وراثت مقداری جلو هست. با دستگاه های ارتودنسی درمان میشه بدون جراحی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 54. Avatar مجید سلیمانی گفت:

  سلام اقای دکتر من پسرم ۵سالشه و دندانهای بالا و پایین بروی هم میفته احساس میکنم فک پایین یک مقدار جلو هست به نطرتون چکار باید انجام بدم بزرگتر شد مشکل ساز نشه براش ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین زمان درمان برای فرزند شما در این سن است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 55. Avatar عیوض جعفری گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما آقای دکترجمیلیان بنده حدود 52سال سن دارم وازایثارگران 8سال دفاع مقدس هستم.وفک پایین ام ازفک بالایی جلوتره وهمین امر باعث شده درطول زمان کل دندانهایم براثرپوسیدگی وساییدگی کلا” ازبین رفته است ودرحال حاضرفقط 6یا7دندان فک پایین ام تاحدودی سالم مانده وساییدگی هم دارند.حال که کل دندانهایم ازبین رفته است وباتوجه به جلو بودن فک پایین ازفک بالایی ام آیا میتوانم کاشت دندان به صورت ایمپپلنت انجام بدم یابایداول نیازه جهت ارتودنسی خدمتتون مراجعه کنم .آیا تواین شرایط که اکثر دندانهایم ازبین رفته ودهانم تقریبا”خالی هستش وکاشت دندان به صورت ایمپلنت مشکل جلو بودن فک پایین ام را میتواند حتی الاامکان برطرف کند یاخیرضمنا” هزینه عمل جراحی فک پایین چقدر میباشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. افرادی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 56. Avatar فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من مشکل فک داشتم و فک پایینم جلو بود 27 سال سن دارم. درمان ارتودنسی به تنهایی کافی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، شما احتیاج به ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 57. Avatar سپهر گفت:

  سلام اقای دکتر من پسری 13 ساله هستم و فک پایینم از فک بالا جلوتر است میخواستم بدونم میشه فقط با ارتودنسی فکم رو درست کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 58. Avatar فهمیه گفت:

  سلام ببخشید من ۱۶سالمه و اینکه فک پایینم جلو و فک بالام عقب و تحقیق کردم ک دخترا تو سن ۱۶سالگی مبتونن عمل کنن و من بخام عمل کنم دیگه برنمیگرده تا ۱۸سالگی یعنی فکم دوبارا جلو نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 59. Avatar سینا گفت:

  سلام دکتروقت بخیر،من 27سالمه فک پایینم جلوهستش یعنی دندان های عقبم روی هم هستن ولی دندان های جلوروی هم قرارنمیگیرن درمانش باارتودنسی انجام میشه یاجراحی میشه درستش کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان جلوزدگی فک پایین در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت در بیمارستان صورت می گیرد. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را عقب ببرد. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar فاطمه گفت:

    سلام دکتر من فک بالام بخاطر مکیدن انگشت در کودکی جلو هست والان ۱۹سالمه آیا میتونم فقط با ارتودونسی حل کنم یا بایدجراحی فک انجام بدم باید چکارکنم؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   2. Avatar صبا گفت:

    سلام وقت بخير من از حدود ١٠ سالگي مشكل جلو اومدن فك پايين داشتم و در سن حدود٢٢ سالگي جراحي فك انجام دادم پسرم من سه سال و نيمه س و از زمان تولد بعد از دندان دراوردن دندان هاي پايين روي دندان بالا قرار ميگرفتن و اين توجه منو جلب كرد به دكتر مراجعه كردم گفتم الان زوده براي تصميم گيري هنوز هم اون حالت دندان ها وجود داره و اخيرا احساس ميكنن فك پايين حالت كشيدگي پيدا كرده اين موضوع خيلي ناراحت و نگرانم كرده ايا در اين سن راه حلي داره كه جلوگيري بشه و اينكه به نظر شما پسر منم اين مشكل براش پيش مياد؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید در سن 6 الی 7 سالگی دندان های کودک شما توسط یک متخصص ارتودنسی با تجربه معاینه شود.

 60. Avatar كيميا گفت:

  سلام آقاي دكتر وقتتون بخير
  من چند روز پيش به مطب دندان پزشكي مراجعه كردم و به من گفتن فك پايين من جلوتر از بالا هستش و باعث ساييدگي دندان ها ميشه و ممكن تا دو سال ديگه دندان هاي من خيلي ريز بشن و گفتن به احتمال زياد بايد جراحي بشه چون ١٨ سالم هستش
  يه سوالي ازتون داشتم به جز جراحي و ارتودنسي هيچ روش درماني ديگه اي وجود نداره كه هم طولاني و هم پرخطر نباشه؟و اينكه من با اينكه ارتودنسي نكردم ولي دندون هاي مرتبي دارم اگه من جراحي يا ارتودنسي كنم باعث خراب شدن دندون هاي من يا نا مرتب شدنشون نميشه؟
  واينكه نميشه بجاي ارتودنسي يا جراحي من روش كامپوزيت رو انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 61. Avatar طناز گفت:

  با عرض سلام
  من ۲۴ سالمه و دندان های پایینم چند سانتی ار دندان های بالام جلوتر هستن البته فک بالام هم کوچک و حالت گنبدی دارد و فکر میکنم دلیلش استفاده از شیشه شیر تا نزدیک ۶ سالگی میباشد به دلیل مشکل قلبی که دارم امکان عمل جراحی فک را ندارم ، میخواستم بپرسم ایا روش ارتودنسی برای درمان این عارضه هست؟ و اینکه روش های دیگه ایی مثل استفاده از لیزر در این زمینه وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان جراحی فک بهمراه ارتودنسی ثابت است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود..

 62. Avatar Alll گفت:

  سلام میخواستم ببینم شما عمل برداشتن چربی بوکال هم انجام میدین یا نه و اینکه میتونم همزمان هم برای برداشتن چربی بوکال و هم عمل فک اقدام کنم یا باید جداگونه انجام بشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است به متخصص جراح زیبایی مراجعه نمایید. در مطب بنده درمان های ارتودنسی انجام میدهم. جراحی فک نیز توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می گردد.

 63. Avatar Amin گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید . بنده ۳۵ ساله هستم ، فک پایینی یه خورده جلو هستش . چند وقت پیش یه دکتر جراح فک معاینه کردند گفتند باید یه متخصص ارتودنسی شما رو معاینه کند . خواستم بدونم چقدر احتمال هستش که جراحی فک انجام ندم و اینکه در صورت جراحی فک تا چند روز نمیتونم فکم رو تکون بدم . ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. اگر جراحی لازم باشد .ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام شود در اواسط درمان ارتودنسی، جراحی فک باید صورت گیرد. که این جراحی توسط متخصص فک صورت می گیرد. سپس ادامه جراحی توسط متخصص ارتودنسی ادامه می یابد. درمان تکمیل می شود و مشکل شما نیز برطرف خواهد شد.

   1. Avatar پریا گفت:

    سلام من دندونام فاصله داره تصمیم گرفتم کامپوزیت انجام بدم پیش دکتر رفتم ایشون گفتن فک بالات جلو هست و بهتره به جای کامپوزیت ارتودنسی انجام بدم میخواستم بپرسم جلو بودن فک بالا آیا تو بد کردن چهره تاثیری داره و چقدر مهمه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. خانم پریا در حالت طبیعی فک بالا یک میلیمتر باید جلوتر از فک پایین باشد. اگر دندان های جلو شما سالم است بهترین گزینه برای بستن فاصله درمان ارتودنسی است. که هیچگونه آسیب فیزیکی به دندان های شما وارد نمی شود. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 64. Avatar aAa گفت:

  سلام خسته نباشید من 18 سالمه و مشکل جلوآمدگی فک پایین دارم میخواستم ببینم میتونم اول جراحی انجام بدم و بعد ارتودنسی کنم یا حتما اول باید ارتودنسی انجام شه و اینکه بعد از عمل میتونم کلمات رو خوب ادا کنم چون الان نمیتونم خوب صحبت کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای بدست آوردن نتیجه مطلوب ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام شود در اواسط درمان جراحی فک انجام می گیرد. جراحی فک توسط متخصص جراح فک صورت می گیرد. با انتخاب متخصص اربودنسی خوب و با تجربه و جراح ماهر قطعا مشکل شما برطرف خواهد شد.

 65. Avatar سیما گفت:

  سلام من یه دختر ۸ ساله دارم که مشکل جلو بودن فک پایین رو دارا آیا باید از الان اقدام کنم برای درمان و ارتودونسی یا اینکه بزرگتر بشه و بعد اقدام کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. بله، برای درمان ارتودنسی باید اقدام کنید. سن فرزند شما مناسب است. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 66. Avatar نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید . مشکل من جلو بودن فک بالا و جلوبودن دندان های هر دو فک با زاویه ۵ درجه و کوچیک بودن چانه دارم که ارتودنسی انجام دادم ۴ تا دندون شماره ۴ کشیدم به علاوه دندون های شماره ۸. الان حدودا ۸ ماه هست که شروع به ارتودنسی کردم.دکترم گفته به جراحیه فک نیاز ندارم ولی چانه رو قرار هست جراحی کنم . میخواستم بدونم درمان ارتودنسی فک و دندان و جراحی چانه چند درصد تغییر ایجاد می کنه؟؟؟
  اگه تغییر آنچنان نداره روی جراحی فک فکر کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. در این خصوص بعد از معاینه می توان اظهار نظر کرد.

 67. Avatar سروش گفت:

  سلام آقای دکتر
  من پسر ۱۹ ساله هستم و فک پایینم رفته جلو
  آیا جز جراحی راه دیگه ای داره …
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی فک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 68. Avatar امید گفت:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید من دختری ۱۰ ساله دارم که مشکلش اینه که دندونهاش روی هم نمیاد و فک پایینش هم کم کم داره میاد جلو، میخواستم بدونم الان باید درمان رو شروع کنیم یا باید تا ۱۸ سالگی صبر کنیم، ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.درمان برای ایشان حتما قبل از سن بلوغ باید انجام شود. چون مشکل جلو آمدن فک را دارد در سن 18 سالگی درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک باید انجام گیرد.

   1. Avatar یزدان صدرایی گفت:

    سلام آقای دکتر
    من پسر ۹ ساله هستم و فک پایینم رفته جلو آیا با ارتودنسی اصلاح می شود یا باید جراحی کند؟
    ممنون

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. با توجه به شرایط سنی درمان ارتودنسی بدون عمل جراحی امکانپذیر است. باید معاینه انجام گردد. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی فک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
     می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 69. Avatar nasim گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من ۲۵ سالم هست فک پایینم به طور خفیفی جلو هست فقط با ارتودنسی میشه درمان کرد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 70. Avatar sadegh گفت:

  سلام من 12سال دارم و فک پایین من جلوتر از فک بالا هست برای این مشکل باید چکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.اگر دیرتر اقدام کنید جراحی فک هم ضروری می باشد. البته در معاینه مشخص می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 71. Avatar صبا گفت:

  سلام آقای دکتر، فک پایین من جلوتر از فک بالا هست من برای این مشکل باید چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 72. Avatar سارا گفت:

  سلام من دختر ۲۲ ساله هستم مشکل من جلو امدگی فک پایین هست ولی خیلی شدید نیست میخواسنم بدونم با ارتو‌دنسی قابل حله ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها، وضعیت فکین، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید.شماره تلفن 22011892

 73. Avatar خاکساری گفت:

  سلام آقای دکتر وقت گرامی بخیر
  دختری دارم 23ماهه از پستونک استفاده میکرد الان احساس میکنم دندانهای جلو روی هم قرار نمیگیره و فک به سمت راست متمایل هست البته بصورت عادی که توجه میکنم تقارن صورت مشکلی نداره اما هنگام خنده یا خواب این مشکل مشهوده
  میخواستم جنابعالی در رابطه با این مشکل بنده را راهنمایی کنید
  سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید در سن 6 سالگی فرزندتان به متخصص ارتودنسی جهت معاینه مراجعه نمایید.

 74. Avatar سپیده گفت:

  سلام آقای دکتر، همسرم ۳۵ سالشه و بصورت ژنتیکی مشکل فک پایین جلو داره، دخترم یکسالشه، تازگی ها حس میکنم این مشکلو به ارث برده، تو چه سنی برای معاینه و اگه نیاز بود شروع درمان میتونم اقدام کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فرزند شما در سن 6 سالگی به متخصص ارتودنسی جهت معاینه مراجعه نماید.

 75. Avatar علی گفت:

  سلام
  اقای دکتر بنده ۱۶ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست
  برای ارتودنسی به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۱۷ سالگی صبر کنید و بعد از سن ۱۷ سالگی اقدام به ارتودنسی بکنید چون تا اون زمان فک شما رشد میکنه و دیگه به عمل نیازی نداره
  ولی یه پزشک دیگه گفتن که وقتی ۱۸ سالت شد باید عمل بکنی و بعد اقدام به ارتودنسی بکنی
  نظر شما چیه ؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 76. Avatar امیررضا گفت:

  سلام آقای دکتر من دندان های بالاییم نا مرتب هستش و فک پایینیم یه مقدار جزئی جلو هست و پیش هر دکتری که میرم میگویند که باید عمل جراحی کنم من ۱۷ سالم است و نمیخواهم جراحی کنم فقط میخواهم دندانهایم مرتب بشه و اصلا مشکلی هم ندارم که فک پایینیم جلو باشد. من نه تو تکلمم مشکل دارم و نه تو تغذیم مشکل دارم هیچی من دیگه نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تا قبل از سن بلوغ با درمان ارتودنسی مشکل برطرف میشد. ولی بعد از سن بلوغ باید درمان ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک باشد.

 77. Avatar مجتبی نصیری گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 30 سالمه به دلیل جلو بودن جزئی فک پایین دندونام زود پوسیده شد و مجبور به کشیدن دندونام شدم که الان یه ماه میشه همشونو کشیدم و میخوام دندون مصنوعی بزارم میخواستم بدونم میشه بدون جراحی فکمو اصلاح کنم. اگه نیاز به جراحی باشه هزینه عمل چنده؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جراحی فک توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می شود. بنده در درمان ارتودنسی در خدمت شما هستم.

 78. Avatar جبار گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من چهل ساله هستم و فک پایینم جلوتره و خیلی از این موضوع ناراحتم میخواستم بدونم اگه با جراحی درست بشه دوره نقاهتش چند روز طول میکشه چون من سرکار میره و کسی رو نمیتونم جایگزین کنم برای بیشتر از ده روز آیا تو این ده روز میشه به حالت عادی برگردم یا نه
  بعد هزینه عمل چقده و چجوری میتونم ازتون نوبت بگیرم
  ممنون از راهنمایتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای جراحی فک باید به متخصص جراح فک و صورت مراجعه کنید. برای انجام ارتودنسی بنده در خدمت شما هستم.

 79. Avatar الهه محمودی گفت:

  با سلام. آقای دکتر دختر بنده ۲سال و ۹ ماه سن دارد. فک پایینش مقدار کمی جلوتر از فک بالاست. به طوری که در حالت عادی ما متوجه نشدیم. بلکه هنگام خندیدن و صحبت کردنش این مشکل را تشخیص دادیم. میخواستم بدونم در این سن درمانی صورت میگیرد؟
  و در آخر اینکه در صورت درمان در سن کودکی، بعد از سن بلوغ با رشد استخوان ها این مشکل مجددا صورت نمیگیرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در سن 6 سالگی کودک برای درمان ارتودنسی مراجعه کنید. در سن 6 سالگی با مراجعه به صورت حضوری در خصوص برگشت درمان بر اساس شرایط بیمار به شما راهنمایی های لازم داده می شود.

 80. Avatar omidvar گفت:

  سلام و احترام
  آقای دکتر من خانمی ۳۴ ساله هستم دندان های بزرگ و آسیاب فک پایین رو از یه سمت ۲ تا و از سمت راست یک دندون رو سالهای پیش کشیدم و متاسفانه برای زیبایی به روش غلط تو یه کلینیک دندونای فک بالام به جای کامپوزیت روکش کردن. (۸ دندون خط خنده)فک پایینم یک انحراف کوچیک و رو به جلو هست. با وجود دندونهایی که روکش هستن من چطور میتونم برای اماده شدن جراحی فک از ارتودنسی استفاده کنم؟
  یک سوال دیگه هم دارم کل دوره درمان از شروع ارتودنسی تا پایان جراحی و ارتودنسی چه زمانی هست؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 81. Avatar Ali گفت:

  سلام دکتر جان. فک پایینم جلو تر از فک بالا هست به خاطر جنس دندانهام نمیتونم ارتودنسی کنم شما چه راهی پیشنهاد میکنین. ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 82. Avatar رویا گفت:

  باسلام
  آقای دکتر من 21 سالمه وفک پایینم به مقدار خیلی کم جلوهستش به نظر شما مشکل من با ارتودنسی حل میشه یا باید جراحی هم انجام بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

   1. Avatar زهرا گفت:

    سلام آقای دکتر دخترم 15 سالشه فک پایینش یکم جلو هستش طوری که وقتی دندوناش رو هم میزاره دندونای پایینی یکم روی بالایی‌ها قرار میگیره. می‌خواستم بپرسم اگه با ارتودنسی عقب بره روی فک ولبخند تاثیر میزاره؟ وآقای دکتر من شنیدم که ممکنه کسی که ارتودنسی کرده در سن 50 یا 60 سالگی باعث لق شدن دندان‌ها بشه آیا این موضوع درسته؟ ممنون میشم پاسخگویی شما.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. ابتدا باید مشکل دندانی و فکی فرزند شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در خصوص پرسش دوم شما ارتودنسی باعث لقی دندان ها نمی شود. در صورت داشتن لثه سالم در سن 40-50 سالگی درمان ارتودنسی امکانپذیر است. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک لق شدن دندان در ارتودنسی

 83. Avatar ساناز گفت:

  سلام دکتر.پسر من چهار سال. سه ماهشه و متوجه شدم دندانهای پایین یکی دو میلیمتر جلوتر از بالایی هستند.گاهی توی خواب خودم چک میکنم قشنگ روی هم قرار دارن.یعنی قطعا این مشکل بدون جراحی قابل برطرف شدنه؟ خیلی نگرانم حتی شبها خواب ندارم.ضمنا جلو بودن فک پایین در خانواده ی ما هست هم برادر و هم خواهرم این مشکل رو در حد نسبتا شدید داشتن.لازمه از چه زمانی اقدام کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهتر است برای معاینه به مطب مراجعه کنید. هر چه زودتر اقدام شود نیاز به جراحی نیست و جوابدهی بهتری میگیرید. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 84. Avatar نرگس گفت:

  سلام اقای دکتر من۱۲سالمه و دوتا دندون نیش درردیف بالای دندان هام دارم و فک پایین هم جلو است. و نیاز به ارتودنسی دارم. و وقتی مسواک میزنم لثه هام خون میاد.این ها مشکلی در ارتودنسی نداره؟ واینکه هزینه ی ارتودنسی چقدر میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 85. Avatar نرگس گفت:

  سلام خسته نباشین
  من ۲۶ سالمه فک پایینم جلو هست واین مشکل ارثیه
  جلو بودن فک به اندازه ایه که دندانهایم به براحتی تقریبا روی هم قرار میگرد اما هنگام خندیدن جلو بودن فکم مشخصه آیا جلو آمدگی فکم با ارتودنسی برطرف میشود یا جراحی هم احتیاجه ببخشید هزینه جراحی و ارتودنسی را هم بفرمایید ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 86. Avatar علیرضا گفت:

  سلام
  افرادی که فک‌‌ شون جلو هست امکان ایمپلنت دارند یا حتما باید جراحی بشوند بعد کاشت دندان انجام بدهند ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کسانی که فک بالا جلویی دارتد باید ارتودنسی شوند با ارتودنسی فک بالا به عقب می رود اصلا با ایمپلنت امکان پذیر نیست. درمان ایمپلنت هم بعد از درمان ارتودنسی انجام می شود.

   1. Avatar علیرضا گفت:

    سلام مجدد ، کسانی که فک پایین جلو هست ، قبل از ارتودنسی و جراحی فک می تونن ایمپلنت انجام دهند برای دندانی که از دست رفته ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. کسانی که فک پایین جلو هست باید ارتودنسی شوند با ارتودنسی فک بپایین اصلاح می شود اصلا با ایمپلنت امکان پذیر نیست. درمان ایمپلنت هم بعد از درمان ارتودنسی انجام می شود.

     1. Avatar نازنین گفت:

      سلام خسته نباشین
      بنده خانم ۲۶ ساله هستم فک پایینم یه کم جلو هست جلو بودن فک پایینم به گونه ای است که دندانهای فک بالا و پایینم تقریبا روی هم جفت میشود ولی هنگام لبخند زدن جلو بودن فک پایین خود را نشان میدهد آیا با ارتودنسی قابل درمان است یا جراحی هم احتیاج است لطفا هزینه جراحی و ارتودنسی راهم بفرمایید
      باتشکر

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

    2. Avatar پیمانه گفت:

     سلام فک بالای پسرم جلو هست بصورت ارثی می باشد جناب آقای دکتر جمیلیان کیشه با دستگاه کوچک دهانی اختراع خودتان ایشا را درمان کنید. پسرم حدود 9 سال دارد.

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. بله، امکان پذیر است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 87. Avatar مریم گفت:

  با سلام اقای دکتر بنده خانم 27ساله هسم فک پایین من کمی جلو هست طوری که اکثر افراد متوجه نمیشوند و خیلی کم هست من مشکل تنفسی ندارم وکمی دندانهای من نامرتب است و فقط میخوام دندان هایم مرتب شوند طوری که ظاهر صورت من خراب نشود و جراحی انجام ندهم ایا این امکان در این سن برای من وجود دارد که با استفاده از علم جدید ظاهر بهتری داشته باشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 88. Avatar امین گفت:

  سلام جناب دکتر،
  بنده 49 ساله و دارای ناهنجاری فک کلاس 3 و در واقع پیش آمدگی فک پایین هستم. تا جایی که به خاطر دارم مشکل از زمانی شروع شد که در حدود 17 سالگی مجبور به کشیدن دو عدد از دندانهای ناحیه عقب فک پایین و دو عدد از دندانهای مقابل آنها در فک بالا گردیدم. به تدریج در طول چند سال بعدی احساس کردم که فک پایین بنده بلندتر شده و دندانهایم بر رویهم قرار نمیگیرند. پس از گذشت سالها به این فکر افتاده ام که در صورت امکان ناهنجاری موجود را اصلاح نمایم. لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.
  تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید

 89. Avatar سما گفت:

  با سلام.. اقای دکتر من درمان ارتودنسیمو دقیق از 16 سالگی شروع کردم و الان نزدیک17 سالمه هنوز درمان کامل نشده.و دارای انحراف فک و جلو امدگی فک پایین هستش اما زیاد جلو نیس فقط انحراف زیادی داره امکانش هست ک با ارتودنسی انحراف فک و جلو امدگی برطرف بشه ؟خیلی نگرانم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 90. Avatar مریم گفت:

  سلام،آقای دکتر من دندونام روی هم قرار میگیرن دقیق،در صورتی ک بقیه افراد دندون های فک پایین عقب تر از فک بالا هست
  آیا مشکلم با ارتودنسی حل میشه یا نیاز ب جراحی هم هست؟۲۳سال هم دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود، باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 91. Avatar امیر ارسلان غضنفری گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من یک پسر ۱۵ ساله هستم و مشکل جلو بودن فک پایین دارم و به مدت یک سال فیس ماسک استفاده کردم و الان ۸۰ درصد بهبود پیدا کردم ولی هنوز کامل مشکلم حل نشده یعنی فک پایینم عقب رفته به طوری که عقب دندان های فک بالام قرار گرفته ولی کامل درمان نشدم میخواستم بدونم باید چیکار کنم ممنون میشم اگر جواب بدید مرسی!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 92. Avatar حامد گفت:

  سلام اقاي دكتر
  دختر من ٢ سالشه و متاسفانه عادت كرده فك پاينشو مدام حركت بده رو به جلو و چپ و راست كنه
  از لحاظ باليني ايا مشكلي كودك منو تهديد ميكنه ؟
  چطور ميتونم اين عادت رو ترك بدم ؟
  به خاطر همين موضوع در تكلم احساس ميكنم تنبل شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود .

 93. Avatar آرش گفت:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر.من دختر ۱۳ماهه دارم که متوجه شدیم مشکل فک بالا دارد که عقب تر از فک پایین است .لطفا جهت درمان راهنمایی بفرمایید.باسپاس از زحمات شما.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. فرزند شما مشکل کوچکی فک بالا را دارد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 94. Avatar سعید گفت:

  سلام آقای دکتر
  بنده از مرزبانان کشور در شمالغرب هستم.مشکل جلو بودن فک پایین رو دارم.هم ارتودنسی میخواد هم جراحی.میشه بفرمایین هزینه اش چقدره؟هزینه هردو
  ضمنا با دفترچه نیروهای مسلح امکان عمل یا ارتودنسی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892
   برای جراحی فک باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید.در خصوص بیمه متاسفانه ما با هیچ بیمه ای قرارداد نداریم . فقط یک نامه یا گواهی جهت مبلغ دریافتی از شما به بیمه مورد نظر می دهیم.

 95. Avatar وحيده گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد،دخترم ٨ سال دارد،امروز دكتر دندانپزشك بهم گفتن فك پايين يكم جلوتر هستن،ولي اصلا تو ظاهر معلوم نيست،قبلا هم چند باز پيش دكتر رفته بودم ولي اصلا به اين موضوع اشاره نكرده بودن،خيلي نگران هستم،بايد چكار بكنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. به این دو لینک رجوع و مطالعه فرمایید. عقب ماندگی فک و درمان آن و جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 96. Avatar سارا گفت:

  سلام من یک نوزاد دو ماهه دارم که متوجه شدم فک پایینش عقب هست و لثه ها روی هم قرار نمی گیرند ممکنه بزرگ بشه درست بشه
  الان راه حلی هست که درست شه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با یلام. در سن 4 یا 5 سالگی به متخصص ارتودنسی با تجربه جهت معاینه مراجعه کنید.

 97. Avatar فریبرز گفت:

  سلام اقای دکتر. فک پایین پسرم جلو هست آیا با اختراع جدید شما با دستگاه داخل دهانی که دیروز در کانال دوم صدا و سیما برنامه نبض 2 صحبت می کردید.میشه اصلاح کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای معاینه کلینیکی به مطب مراجعه نمایید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 98. Avatar صدف سروناززاده گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۹ سالم تازه تموم شده و برای معاینه به دندانپزشکی که مراجعه کرده بودم گفتن فک پایین من جلو هستش اما خیلی خفیفه یعنی گفتن هم میتونم جراحی کنم هم میتونم جراحی نکنم بعد در این صورت هیچ احتمالی وجود نداره که همین درصد خفیف جلوآمدگی فک پایینم با ارتودنسی رفع بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.معاینه رایگان می باشد.

 99. Avatar فتحیان گفت:

  سلام دکتر، ازاینکه وقت گذاشتید وپاسخ دادیدبسیارسپاسگزارم.
  باتشکر فتحیان

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق و موید باشید.

 100. Avatar هوشنگ فتحیان گفت:

  باسلام خسته نباشیددکتر، پسر من 17سال تمام کرد وتقریبا نزدیک 3ماه هست که فک پایینش کمی جلو اومده، آیا بایدعمل بشه یا میشه بدون عمل جراحی خوب بشه.
  لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنیم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای گرفتن پاسخ دقیق و درست باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 101. Avatar کامبیز گفت:

  وقتتون بخیر جناب دکتر
  من چهل سالمه و فک پایینم خیلی جلوتر هست. این عارضه طی سالهای اخیر بیشتر توی چشم اومده و به لحاظ زیبایی برام مشکل ساز شده است. ضمن اینکه تنفس دهانی هم مشکلات دیگه ای که اشاره کردید برام بوجود آورده است. همچنین تنفس دهانی مخصوصا زمانی که توی ماشین هستم باعث میشه گوشها هوا گرفته و تا مدتها دچار درد بشن و واقعا اذیت ميشم.میخواستم بدونم با توجه به اینکه من کارمند هستم اولا اگه جراحی کنم دوره استراحت چقدر خواهد بود و دوم اینکه با توجه به مشکلات پیش اومده برام آیا بیمه تکمیلی میتونم استفاده کنم و در آخر هزینه جراحی تقریبا چقدر میشه. ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جراحی شما توسط متخصص فک و صورت انجام می شود. ارتودنسی ثابت را من در مطب برایتان انجام میدهم. و یک گواهی بابت هزینه پرداخت شده برای بیمه تحویل داده می شود.

 102. Avatar Fatima گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۹سالمه و دندان های فک پایینم روی فک بالا قرار گرفتن بدون جراحیم درست میشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای پاسخ دقیق بهتر است معاینه کلینیکی انجام گیرد. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 103. Avatar Mobina گفت:

  باسلام ، خسته نباشید دکتر
  دختر من تازه 13سالش شده و4دندان جلویی فک پایینش روی دندان بالایی اومده وهمچنین توفک بالایی یکی از دندون هاش انگار با کمبود جا مواجه شده که روی دندون های دیگه دراومده ووقتی میخنده معلوم میشه . میخاستم بدونم نیاز به جراحی هست ؟ یافقط باارتودنسی مشکل رفع میشه؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر فک فضا داشته باشد با ارتودنسی ثابت درمان خواهد شد. برای معاینه کلینیکی به مطب مراجعه فرمایید. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا راهنمایی شوید.

 104. Avatar اکبر گفت:

  سلام آقای دکترکاشت دندانهای عقب برای بهبود جلو آمدگی فک پایین تاثیر داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، فقط دندانهای شما جلو میزند فک عقب تر مانده است. اصلا راه درستی نیست.

 105. Avatar Ovc گفت:

  سلام آقا دکتر دخترم فک بالاش عقب و بیشتر فامیلمون هم فک بالاشون عقب می خواستم بپرسم راه حلش چیه برای دخترم و درمانش چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای معاینه کلینیکی می توانید از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892 می باشد. بعد از معاینه کلینیکی راهنمایی خواهید شد.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد .

 106. Avatar سارا پورصباغ گفت:

  سلام دکتر
  بنده یه فرد 19 ساله هستم دندون های پایین حدود نیم سانتیمتر جلوتر از دندون های بالاست آیا میشه بدون حراحی و فقط ارتودنسی این مشکل رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. یعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد .

 107. Avatar بهزاد گفت:

  سلام آقای دکتر
  دختر من ۱۵ ماهه است و اکثر دندانهایش در آمده
  چند روز پیش به فکش دقت کردم دیدم که فک پایین جلوتر از فک بالا هست
  این طبیعی هست ؟ یا باید به محض ۷ سالگی برای ارتودنسی اقدام بکنیم ؟
  ممنون و متشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   جلوتر بودن فک پایین در این سن علامت خوبی نیست . باید در ۷ سالگی برای ارتودنسی اقدام کنید

 108. Avatar Helen_moslemi گفت:

  سلام دندونای من خراب بود رفتم که ترمیمشون کنم دندون پنجمو کشیدن حالا میخوام ارتو کنم مشکلی پیش نمیاره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد تا جواب قطعی به شما داده شود. و حضورا راهنمایی خواهید شد.

 109. Avatar حسین گفت:

  با سلام من زمانی که دهادنم را باز و بسته می کنم بخش فک و گوش قرچ قرچ می کند و کمی ورم از داخل و بیرون دارد.
  این مشکل فقط در فک چپ هست و در فک راست نیست.
  ایا ممکن است تومور فک و یا مشکلات از این قبیل داشته باشم ؟
  سن من 14 سال است.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است شما به متخصص فک و صورت مراجعه کنید.

 110. Avatar نسرین گفت:

  سلام آقای دکتر
  با تسکر از توضیحاتتون
  دختر من ۶ سالشه و فک پایینش جلو است و به احتمال زیاد بخشیش ریشه ژنتیکی و بخشیش هم عادتهای بد دوران کودکیه.
  به نظرتون با ارتودنسی درست میشه یا باید عمل بشه؟
  کی باید اقدام کنم برای درست کردن فکش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   درمان ارتودنسی ایشان باید هر جه زودتر شروع شود اگر درمان به تاخیر بیفتد احتمال جراحی فک برای کودک شما وجود دارد ولی در این سن مشکل می تواند با ارتودنسی بدون جراحی انجام شود

 111. Avatar zahra گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه کمی فک پایینم جلو هستش بطوری ک دندونامو رو هم میزارم فک بالارو میگیره دندون جلویی هامو خیلی ها متوجه این مشکل من نمیشن تا خودم نگم یا دقت نکنن خواستم ببینم با ارتودنسی حل میشه به چ شکلی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 112. Avatar یحیی گفت:

  با سلام.من ۳۳ سال دارم و فک پایینم نسبتا جلو هست تا جایی که دقیقا فک بالا و پایین سوار هم هستن درحالیکه فک پایین باید مقداری عقبتر باشه که در ظاهر هم مشخصه تا حدودی.مشکل تنفسی هم دارم که البته نمیدونم از فک میتونه باشه یا..البته قبل دوران بلوغ فکم نرمال بود و بعد بلوغ کم کم بوجود اومد.دندون قروچه هم دارم.میخاستم بدونم باید جراحی کنم یا ارتودنسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان دندان شما ارتودنسی ثابت لازم دارد . برای جواب قطعی در خصوص جراحی باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا حضورا راهنمایی شوید.برای دندان قروچه از محافظ شبانه دندان یا نایت گارد بایداستفاده کنید. با تجویز دندانپزشک این محافظ را باید در هنگام خوابیدن در دهانتان بگذارید. برای تهیه نایت گارد می توانید به مطب مراجعه کنید. برای مطالعه بیشتر به مقاله درمان دندان قروچه این لینک مراجعه نمایید. درمان دندان قروچه

 113. Avatar ناصر روستایی گفت:

  سلام فک پایینی بنده حدود ۳ الی ۴ میل جلوتر از فک بالاس. سوال اینجاس آیا امکان داره فک بالا عقب تر باشه یا نه فقط فک پایینی عقب وجلو میشه. و ایا بدون عمل جراحی میشه درمان کرد و در صورت نیاز به عمل جراحی هزینه ش حدودا چقدره… سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید فک بالا باید 2 الی 3 میلیمتر جلوتر باشد. درمان ارتودنسی ثابت نیاز می باشد. دندانها و فکین باید معاینه شود می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید، تا راهنمایی شوید.مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 114. Avatar علی گفت:

  سلام دکتر
  من برای کمی کج بودن دندون جلوییم خواستم کامپوزیت کنم که هر دکتر و وتخخصی رفتم گفتد به دلیل جلو بودن فک پایینم بهم پیشنهاد ارتودنسی و جراحی فک دادند
  هزینه ارتودنسی بین 15 تا 20 بهم گفتن جراحی فک هم حدود 15
  خواستم ببینم میتونم مقداری این هزینه هارو با بیمه ای چیزی کاهش بدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   بله می توانید باید معاینه شوید. در هنگام معاینه هزینه ارتودنسی میزان اقساط و بیمه به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 115. Avatar رضا گفت:

  سلام خدمت شما
  من 22 سالمه و دندان های دو فکم در قسمت جلو دقیقا مقابل هم قرار دارند. به لحاظ ترتیب و فاصله بین دندان ها مشکلی ندارم اما قرار گرفتن دندان های فک بالا و پایین در قسمت جلو باعث شده که دندان های اون قسمت شروع به فرسایش کنند. امکانش هست کمی توضیح بدید؟ آیا هر دو فک به ارتودنسی احتیاج داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله هر دو فک ارتودنسی ثابت باید انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا حضورا بعد از معاینه راهنمایی شوید.

 116. Avatar حسین گفت:

  سلام
  آقای دکتر من در سمت چپ فک پایینم دندان سومم کج هستش میخاستم ببینم میشه اینو کجیش رو با ارتودنسی درست کرد.۲۷ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله امکانش هست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . حضورا راهنمایی خواهید شد.

 117. Avatar کاظمی گفت:

  سلام وقت بخير فرزند 16 ماهه ام كه هنوز دندانهايش كامل در نيامده و فقط چهار دندان بالا و پایین دارد، فک پایین جلوتر از فک بالاست و مواقعی که عصبانی میشود و یا گریه میکند این مشکل بیشتر پیداست، میخواستم از شما بپرسم که ایا درمان کم عارضه تری در این سن برایش وجود دارد؟ یا باید صبر کنیم تا تمام دندانها در آمده باشد؟ از طرفی با درآوردن کامل دندانها آیا امکان اصلاح خودبخودی وجود دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان باید در 6 سالگی شروع شود . و امکان اصلاح خودبخودی وجود ندارد

 118. Avatar رضا گفت:

  سلام
  یک سوال داشتم ارتودنسی فک بدون جراحی تا چه سنی امکان پذیر می باشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین موقع تا قبل از بلوغ می باشد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

   1. Avatar آتنا درویش گفت:

    با سلام واقعا ممنون میشم که جواب من رو بدید😭
    من 12 سالم تمام شده و وارد 13 سال شدم. من یکی از دندان های نیشم بالا درآمده و دندون هام تقریبا نامرتبه، امروز که به دکتر رفتم با دیدن عکسم گفت که فکت جلو هست و فعلا کاری نمیتونیم بکنیم بخاطر اینکه تو در سن رشد هستی و اگه دندونات رو ارتدنسی کنیم ممکنه فکت دوباره بیاد جلو و دوباره نیاز به ارتدنسی باشه. بعد از چند دقیقه دقت به دندونام گفت که اگر فکت همینطور بمونه مشکلی نیست ولی اگه جلو تر بیاد باید جراحی بشه من خیلییییی ترسیدم و بخاطر ترسم کلا از ارتدنسی گذشتم .
    ولی به نظر خودم و پدر و مادرم فکم جلو نیست و اگر هم باشه خیلی خیلی خفیفه درمانی برای من نیست؟؟؟
    چون واقعا از بی نظمی دندونام اذیت میشم😔😔😔

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 119. Avatar Farshid گفت:

  با سلام
  وقت بخیر،من 24سالمه فک پایینم یه مقداری جلو زدگی داره ک فکرمو مشغول کرده و واقعا معلومه ولی با این حال دندونای فک پایینم اصلا جلو نزده میخواستم بدونم با عمل جراحی اگه بخوام فک پایینمو ک جلو زدگی داره به عقب بکشم مشکلی برای جای گیری دندان هایم پیش نمیاد؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا بتوان اظهار نظر کرد. با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 120. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام دکترجمیلیان وقت شمابخیر من ناهنجاری فک ودندان دارم فک پایینم جلومیباشدخواستم بدونم هزینه اورتودنسی چقدرمیشه وبیمارستان دولتی درتهران هست که این عمل جراحی راباهزینه کمترانجام بده باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. هزینه وابسته به نوع ناهنجاری ، طول درمان ، شدت مشکل ، سن بیمار ، شیب فکین و غیره دارد در روز اول معاینه که رایگان است هزینه کامل ارتودنسی به شما گفته می شود . در بیمارستانهای دانشگاهی جراحی فک با هزینه کمتری نسبت به مراکز خصوصی انجام می شود

 121. Avatar امیر گفت:

  با سلام
  من همه دندان های عقبم رو هم به خوبی قرار می گیرند و فقط شش دندان جلوی فک پایینم از دندان های فک بالا جلوتر هستند ولی از بیرون قابل تشخیص نیست.
  سوال من اینه که آیا مشکل از فک هستش یا از دندان ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکل از فک است نیاز به ارتودنسی دارید

 122. Avatar ساتین گفت:

  سلام..فک پایین من یکم جلو به اندازه ای که دندان بالا پایین درست روی هم قرار میگیره و دندان بالا کمی جلوتر نیست…19 ساله هستم با ارتودنسی رفع میشه یا حتما جراحی نیازه؟اگه جراحی نیازه میشه یکم توضیح بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جلو بودن فک پایین می تواند در درجات مختلفی باشد. در برخی از افراد این جلو بودن شدید می باشد و در برخی دیگر درجات خفیف تری از جلو آمدگی فک و دندان وجود دارد که ممکن است زیاد هم قابل تشخیص نباشد.قبل از سن بلوغ با ارتودنسی درمان می شود و در صورتیکه بیمار بالغ شده باشد در طی درمان ارتودنسی بیمار نیاز به جراحی هم دارد. به این روش درمانی ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک می گوییم.مراجعه با این لینک ها جلو بودن فک پایین علل و روش درمان و درمان های ارتوسرجری و ارتوسرجری چیست

 123. Avatar مجتبی گفت:

  با سلام و خسته نباشید پسر من الان ۱۴ سالش هست فک پایین کمی جلو است نه خیلی کم و نه خیلی زیاد می خواهم بدونم تا چه سنی میتوان با ارتودنسی فک را به حالت درست درآورد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جلو بودن فک پایین به قدری خفیف و جزئی می باشد که توسط دیگران قابل تشخیص نیست، در نتیجه با ارتودنسی و بدون جراحی به راحتی درمان می شوند. اما در موارد شدید متخصص ارتودنسی با تجربه تشخیص می دهد که آیا نیاز به مداخله جراحی هست یا خیر. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 124. Avatar رضا گفت:

  سلام خدمت شما…من 19 سالمه و فک پایینم کمی جلو هست…البته به اندازه ای که دندان بالا و پایین درست روی هم قرار میگیره برای مشکل تا این حد ارتودنسی مشکل رو رفع میکنه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. و حضورا راهنمایی می شوید. جلو بودن فک پایین می تواند در درجات مختلفی باشد. در بضی ها این جلو بودن شدید می باشد و در بعضی دیگر درجات خفیف تری دارد که ممکن است زیاد هم قابل تشخیص نباشد.

  2. Avatar ساتین گفت:

   اگه ممکنه یه حدود اطلاعی بدین..اگه جراحی لازم باشه درد داره و دوران نقاحت طولانی؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . کار ارتودنسی با بنده هست برای جراحی باید به متخصص فک و صورت مراجعه شود.

 125. Avatar مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر من 17 و یکی از دندون های پایینم به جاو اومده و دندون بالاییش رفته عقب ولی نه دیده میشه و نه اذیتم میکنه
  بعد میخواستم بدونم که ایا ارتودنسی نیازه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . درمان دندانهای ایشان ارتودنسی ثابت نیاز دارد . باید معاینه کلینیکی انجام شودتا جواب قطعی داده شود.. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . تا حضورا راهنمایی شوید.

 126. Avatar جعفر گفت:

  باسلام دخترمن 25سالش هست وفک پایین جلوترهست و دندانهای نامرتبی دارد برای درمان چیکار کنیم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . درمان دندانهای ایشان ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک می باشد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . تا حضورا راهنمایی شوید.

 127. Avatar جمشید گفت:

  سلام دخترمن فک پایین جلوترازبالا هست که درسن۱۲سالگی ارتدونسی کردوالان دندانهاروی هم قرارکرده ولی مشکلی که هست دندان بالا شیب داره که یه مقداربدجلوه میکنه وموقع خواب دهانش بازهست الان ۲۰ساله هست خاستم بگم شماچه پیشنهادی داریدآیا احتیاج به عمل داره وچگونه میشه بدون عمل شیب دندان راازبین بردممنون ازشما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. رادیوگرافی دیده شود . بدون این امکانات نمیتوان اظهار نظر کرد.

 128. Avatar احمدی گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما بنده خانومی ۲۸ ساله.متاسفانه دچار عارضه مادرزادی فک پایین جلو آمده هستم اما بصورت خفیف..ولی دندان های مرتبی دارم ب خصوص درهمان فک پایین..خواستم بدونم ایا با ارتودنسی میتونم ب نتیجه مطلوب برسم ؟ و اینکه هزینه ارتودنسی برای من حدودا چ مقدار هست؟ ممنونم اگر پاسخ دهید سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. شما می توانید اوایل اردیبهشت ماه با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. بدون معاینه نمیتوان پاسخ داد.

 129. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام جناب دکترمن فک پایینم جلوه ساکن کرمانشاه هستم خواستم بدونم دکترخوب اینجا میشناسین باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام . می توانید در اینترنت سرچ کنید. و سوابق متخصص مورد نظر و کارهاشون را ببینید .

 130. Avatar مسلم کریمی گفت:

  سلام جناب دکتروقت شمابخیر من ناهنجاری های فک ودندان دارم فک پایینم جلوترازفک بالام میباشدخیلی اذیتم میکنه به خاطراین بیماری افسرده شدم الانم 30سالمه وضعیت مالیم خوب نیست تااین زمان به خاطرهزینه بالای جراحی نتونستم خودم رادرمان کنم خواستم بدونم جایی است که هزینه درمانش کم باشه باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای جراحی فک شما باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید. و من در این خصوص هزینه درمان متخصص فک و صورت اطلاعی ندارم .

 131. Avatar ali گفت:

  سلام آقای دکتر
  عمل چقدر سنگینه و تا چه مدت نیاز به استراحت داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای عمل جراحی فک باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید. و مدت زمان را بپرسید.

 132. Avatar الهه گفت:

  سلام یه چندهفته ای هست که دندونای قسمت پایین دهان من بهم فشرده شه و کج شده ویه کم درحد یه لپه دندان پایینم فک پایینم جلوتراز فک بالاست الان به علت کرونا دندان پزشکی بازنیست به نظرتون نیاز به ارتودنسی داره ؟؟؟؟ خیلی میترسم بیشتربشه و صورتم ازشکل بیفته میشه راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ا سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود . تا جواب قطعی و درست به شما داده شود. اوایل اردیبهشت می توانید با مطب شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 133. Avatar Yegane گفت:

  با سلام
  بنده 23 سالمه و فک پایینم جلوئه ک قابل مشاهدس اما مشکلاتی از قبیلی تکلم و جویدن غذا و … را ندارم سوالم اینه که ممکنه با ارتودنسی این مشکل برطرف بشه و یا بدون عمل جراحی امکان اصلاح این مشکل وجود نداره؟
  باتشکر از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. شیب دندانها و فکین و شرایط فیزیکی بررسی شود. رادیوگرافی دندانهای شما دیده شود . شما می توانید بعد از تعطیلات با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 134. Avatar زینب گفت:

  سلام جناب آقای دکتر جمیلیان
  کودک من از سن 6 ماهگی تا الان که 11 ماهش هست انگشت میمکد آیا مشکلی در بزرگی برایش ایجاد می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عادت های غلط کودکی: برخی از رفتار و عادت های بد دوران کودکی می تواند در نحوه رشد فک ها تاثیر گذار باشد. از جمله کارهایی که در دوران کودکی می تواند باعث ایجاد این حالت شوند، مکیدن انگشتان دست، استفاده طولانی مدت از پستانک و شیشه شیر نامناسب می باشد.ادامه مطلب مراجعه به این لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 135. Avatar آیدا گفت:

  سلام خسته نباشید
  و بابت مطالب مفیدی که گذاشتید ممنون هستم
  فک پایینی من جلو تر است و من ۱۸ سال دارم به متخصص ارتودنسی هم مراجعه کردم ولی گفتند بهتر است بعد از هجده سالگی جراحی شود ولی من هم به خاطر والدینم به هیچ وجه نمیتوانم‌ ریسک جراحی رو بپذیرم
  آیا فقط با ارتودنسی درمان نمیشود؟
  و آیا نیاز است من دکترم را عوض کنم چون ایشان میگفتند بهتر است همه چیز بعد از سن قانونی انجام شود
  خوشحال میشوم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید رادیوگرافی دتداتهای شما دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد.شرایط فکین ، شیب دندانها بررسی شود، تا بتوان اظهار نظر کرد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. Avatar سجاد گفت:

   با سلام خدمت اقای دکتر من پسر۱۸ساله هستم که فک پایینم حدود یک سانت جلو تر از فک بالا هست میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی و هزینه عمل ان چند میشه باتشکر 🌷🌷🌹

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود. لطفا حضوری تشریف بیاورید. خوشحال می شوم جهت لبخندی ریبا راهنمایتان نمایم. شما می توانید بعد از تعطیلات با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 136. Avatar علی گفت:

  سلام فک پایین پسرم پایین است بعلت مشکلات و هزینه بالا اگر این جراحی انجام نشود چه عارضه ای دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ااین فرد هنگام خواب از دهان تنفس می کنند و باعث افزایش ناهنجاری و کوچک شدن کام می شود همچنین منجر به بروز اختلال در گوارش بدلیل جویدن ناقص، اختلال در بیان کلمات، ساییدگی دندان ها ، تحلیل لثه و فک ، پوسیدگی زود هنگام دندان ها ، بهم ریختن نظم دندان ها و تاثیر روی زیبایی چهره نیز می گردد.

 137. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  و بابت مطالب مفیدی که گذاشتید ممنون هستم
  فک پایین فرزندم جلو هست الان می توانم برای درمان مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام ، قبل از سن بلوغ با ارتودنسی درمان می شود و در صورتیکه بیمار بالغ شده باشد در طی درمان ارتودنسی بیمار نیاز به جراحی هم دارد. به این روش درمانی ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک می گوییم.

 138. Avatar سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید آقای دکتر من 17 سالمه و مشکل جلو بودن فک پایینمو دارم دندان هام مشکل ندارند و سالمند ولی مقداری فک پایینم جلوتر از فک بالامه که قابل مشاهدست سوالم این بود که با ارتودنسی درمان میشه یا احتیاج به جراحی داره؟???

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باا سلام . باید رادیوگرافی دتداتهای شما دیده شود. معاینه کلینیکی انجام گردد.شرایط فکین ، شیب دندانها بررسی شود، تا بتوان اظهار نظر کرد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 139. Avatar حمید گفت:

  با سلام و احترام،
  پسرم تحت درمان ارتودنسی شما میباشد با توجه به شرایط ویروس کرونا و اینکه ما باید از جنوب به تهران بیاییم میخواستم وقت ویزیت دوره ای را برای بعد عید بگذارم و لذا زمان عقب افتادگی ویزیت 3 ماه میشود، آیا امکانپذیر است یا حتما در زمان مقرر بیاید مطب

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . نگرانی شما بابت ویروس کرونا قابل درک هست . به شما اطمینان میدهیم درکلینیک ما تمام وسایل ضد عفونی می شود . کادر مطب از ماسک استفاده می کنند و برای هر بیمار از یک دستکش یکبار مصرف استفاده می شود و محلول ضد عفونی در مطب قرار داده ایم و کلیه نکات بهداشتی رعایت میگردد. و نمیگذاریم جای نگرانی برای بیماران باقی بماند .

   1. Avatar علی گفت:

    سلام بنده ۲۰ سال دارم و فک پایینم جلو هست بعد از چند سال یه مقدار هم فکم دچار انحراف به سمت چپ شده ایا جلو بودن فک پایین باعث این ناهنجاری شده؟؟و اینکه هزینه ارتودونسی چقدر هست ماکزیمم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. مشکل جلو بودن فک پایین، نه تنها به دلایل زیبایی می تواند برای فرد دردسرساز شود، بلکه در موارد شدید، از نظر سلامت دندانی نیز باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود. از جمله مشکلاتی که هنگام جلو بودن فک برای بیمار ایجاد می شود عبارتند از:عدم توانایی در گاز زدن و جویدن صحیح مواد غذایی ، مشکلات مربوط به تکلم و صحبت کردن ، درد در ناحیه دهان و صورت به دلیل عدم وجود تناسب در فک بالا و پایین ، ساییدگی دندان ها ، تحلیل لثه، پوسیدگی زود هنگام دندان ها ادامه مطلب مراجعه به لینک جلو بودن فک پایین علل و روش درمان

 140. Avatar حبیبه گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من خانم هستم و 27 سالمه و دندونهام نیاز به ارتودنسی دارن. منتها دو تا از دندونهام رو خالی و پر کردم یکیشون هم ک کلا موادش ریخته و فقط ریشه اش مونده. برای شروع بکار باید چیکار کرد؟ اونه دندونهام کشیده میشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید معاینه کلینیک انجام شود تا پاسخ قطعی به شما داده شود.

 141. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

  با سلام . اولین کار بررسی فک بیمار است.

 142. Avatar حمید گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  من دچار بیماری جفت گیری نامناسب فک هستم به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم گفتن باید ارتودنسی بشی همزمان هم جراحی بشی
  من 19 سالمه و هزینه جراحیشو ندارم
  میشه با ارتودنسی این مشکل رو حل کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام با توجه به سن شما باید ارتودنسی به همراه جراحی فک انجام شود.

 143. Avatar مهرداد گفت:

  اقای دکترمن 37سالمه ازدوران بچگی فک پایینم خیلی جلو وکمی انحراف بسمت چپ میباشد الانم چهارتادندون یعنی دوتا دندون فک بالا وسه تادرقسمت پایین هست میخام قبل از عمل فک پایینم بدونم نیازی هست همه دندونم بکشم یانه? وبعدازعمل بلافاصله میتونم اقدام به گذاشتن دندان مصنوعی بکنم یامدتی بایدصبرکنم?

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . حتما شما با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. رادیوگرافی دندانها ، قالب های شما، شیب فکین و بافت نرم دندانهای شما باید معاینه شود که بتوان اظهار نظر کرد.

 144. Avatar مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر من ۳۷سالمه چند وقت پیش دندون های بالارو کشیدم یک مدت پروتز متحرک استفاده کردم برا فک بالا فک پایینمم غیر چندتا دندون جلو بقیه رو کشیده بود که بعدم یک مقدار دندونها کج شده بودن تا چند وقت پیش که دوسال ازاین قضیه تقریبا گذشت فک بالا رو ایمپلنت کردم و فک پایینمم روکش وپلاک ثابت فقط مشکلی که الان دارم که قبلا نبود اصلا دندونهای بالا رو عقبتراز حدنرمال خودش گذاشته که البته با دندونهای پایین همسان شده ولی باعث شده بالای لب یک فرورفتگی توذوق زننده ای بوجود بیاد که تقریبا انگار دندون بالا ندارم حالا خواستم ببینم راه حلش چیه باتزریق ژل حل میشه یا نمیدونم چیکار باید بکنم ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان اصلی شما جراحی فک و صورت هست که با جراحی فک بالا به سمت جلو بیاید. با ژل تا حدودی مشکل حل خواهد شد ولی درمان درستی نیست .

   1. Avatar علی گفت:

    سلام
    اقای دکتر بنده ۱۶ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست
    برای ارتودنسی به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۱۷ سالگی صبر کنید و بعد از سن ۱۷ سالگی اقدام به ارتودنسی بکنید چون تا اون زمان فک شما رشد میکنه و دیگه به عمل نیازی نداره
    ولی یه پزشک دیگه گفتن که وقتی ۱۸ سالت شد باید عمل بکنی و بعد اقدام به ارتودنسی بکنی
    نظر شما چیه ؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 145. Avatar محمد آریا مهر ابراهیمی گفت:

  با درود به آقای دکتر جمیلیان

  آقای دکتر من از نگاه ژنتیک مشکل فک و صورت ندارم اما اینکه اگر دندان های من مشکل داشت فقط دندان رو می گویم و این مشکل رو شما درست می کنید ؟ برای اینکه صورت و زاویه فکم برجسته تر داشته باشم شما زاویه فک رو هم انجام می دهید؟

  یا پس اینکه زاویه فک داشته باشم قبلش باید حتما داندان هایم ببنید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . کار ارتودنسی را یک متخصص ارتودنسی انجام می دهد . برای زاویه فک نیز این درمان با یک متخصص جراح فک و صورت انجام می شود. اول باید درمان ارتودنسی انجام شود درمان ارتودنسی یکسال و نیم طول می کشد که در وسط این یکسال ونیم جراحی انجام می گردد.

   1. Avatar محمد آریا مهر ابراهیمی گفت:

    سپاس اگر نخست برای برجسته تر کرد فک با متخصص فک وصورت حرف بزنم و بعدش برای ارتودنسی بیام مشکلی پدید نمیاد؟
    یا باید نخست دندان ها رو به شما نشان دهم بعدش برای برجسته تر کرد فک با متخصص حرف بزنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام حتما ابتدا ارتودنسی ثابت و بعد جراحی باید انجام شود. در غیر اینصورت نتیجه درمان موفقیت آمیز نخواهد بود.

     1. Avatar محمد آریا مهر ابراهیمی گفت:

      سپاس از شما یک پرسش دیگر دارم

      پس از اینکه شما داندان های من رو معاینه کردین و مشکلی رو درست کردین آیا در مورد زاویه فک خودتان هم نظری می دهید؟

      مثلا داندان ها درست بشن بعد شما با رسم شکل صورت به من بگوید زاویه فک و فرم صورت این شکلی میشه به صورت من میاد و… نظری میدهید؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. شما نیاز به ارتودنسی ثابت دارید در اواسط درمان باید جراحی فک و صورت انجام گیرد که در جراحی زاویه فک تنظیم می شود. در هنگام معاینه ، قبل از درمان این مطالب به شما گفته می شود که چه تغییری انجام می گیرد.

     3. Avatar امین گفت:

      سلام آقای دکتر وقت بخیر . بنده 23 ساله هستم و از نوزادی مشکل شکاف کام داشته ام و تاکنون دو با عمل شده ام ولی باز هم مشکل تکلم دارم و مشکل دیگه ای هم دارم اینه که چند تا از دندونای جلو هم نامرتب هستن و فک پایین هم جلوتر از فک بالا هستش اخیر که به دکتر مراجعه کردم برای درمان شکاف کام گفتن که باید اول ارتودنسی بشه بعد عمل جراحی فک بشه و در نهایت عمل کام انجام بشه میخواستم بدونم نظر شما در این رابطه چیست ؟

     4. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام با توجه به سن شماو فک پایین جلوتر از فک بالا قراردارد، باید ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک انجام شود. در هنگام جراحی فک اگر ناحیه کام باز باشد باید بسته شود اگر ناحیه خیلی بزرگ باشد یک عمل دیگری نیاز است .

     5. Avatar فهیمه گفت:

      سلام جناب
      من دختری 7.5 دارم که مشکل فک پایین دارند ودکترمتخصص گفتن که الان باید درمان بشن ولی در 18 سالگی هم اگر فک بزرگ بشه باید عمل کنند واین من رانگران کرده نظرشمارو میخواستم بدانم

     6. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. اگر فرزند شما مشکل فک دارد . میتوان قبل از بلوغ بدون جراحی مشکل را برطرف کرد. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است

   2. Avatar Alireza گفت:

    سلام
    اقای دکتر بنده ۱۶ سالمه و فک پایینم کمی جلو هست
    برای ارتودنسی به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۱۷ سالگی صبر کنید و بعد از سن ۱۷ سالگی اقدام به ارتودنسی بکنید چون تا اون زمان فک شما رشد میکنه و دیگه به عمل نیازی نداره
    ولی یه پزشک دیگه گفتن که وقتی ۱۸ سالت شد باید عمل بکنی و بعد اقدام به ارتودنسی بکنی
    نظر شما چیه ؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

     1. Avatar مرتضی گفت:

      سلام اقای دکتر من دختری ۱۵ ساله هستم که برای ارتودنسی مراجعه کردم به دکتر من فکم جلو بودنش به قدری جزعی هست که تا قبل از مراجعه به دکت. متوجه نشده بودیم و خب الان هم خیلی مشخص نیست می خواستم بدونم چون من فک بالام دندونم فاصله داره اگر من ارتودنسی کنم
      ارتودنسی باعث میشه که فک پاینم بیشتر مشخص بشه؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. فک و شرایط دندانی شما بررسی شود. تا تشخیص درمان مناسب را به شما داد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *