اطلاعات عمومی دندانپزشکی

چگونه اضطراب دندانپزشکی را پایین آوریم

چگونه اضطراب دندان پزشکی را کاهش دهیم
یکسری از داروها کمک به کاهش درد دندانی میکند: ژل های بیحسی موضعی که باعث بی حسی لثه می شوند و قبل از تزریق آمپول بی حسی و قبل از جرمگیری (پاکسازی) استفاده می شوند. نیتروس اکسید یا گاز خنده آور نیز باعث ریلکس شدن و آرام کردن بیماران دندانپزشکی می شود ،همچنین داروهای آرامبخش تزریقی که باعث از بین رفتن درد و بیقراری بیمار می شود، در حالی که بیمار بیدار می باشد و از طریق داخل رگ دست یا بازو انجام می گردد.
استفاده از تلوزیون های با صفحه بزرگ و وسایل دیجیتالی مثل ipads و… گوش دادن به موزیک و فیلم که باعث می گردد ذهن بیمار را از محیط دندانپزشکی خارج کند. همچنین دکور و تزیینات آرامش بخش و بوی گل و فواره های مصنوعی وغیره از جمله اقدامات موثر در کاهش اضطراب در مطب دندانپزشکی می باشند.
دکتر Hershkowitz میگوید اگر واقعا بخواهید بر ترس تان غلبه کنید، به خاطر بیاورید که درون لباس سفید دندانپزشک فردی است که به همان اندازه که به دندان های شما اهمیت می دهد، راحتی و آرامش شما نیز برای او اهمیت ویژه دارد. به دندانپزشک خود به عنوان یک دوست نگاه کنید.
دکتر Hershkowitz پیشنهاد می کند اگر دندانپزشک شما به خواسته ها و صحبت های شما پاسخگو نمی باشد، دندانپزشک دیگری را پیدا کنید .او باید در مورد تجربه دردناک قبلی شما بپرسد و بداند تا تلاش کند شما در حین کار آرام باشید. این اقدام تاثیر بسیار زیادی در ازبین بردن اضطراب شما خواهد داشت.
قبل از شروع کاراز دندانپزشک خود بپرسید چه کار هایی قرار است برای شما انجام دهد. مثلا تزریق آمپول بی حسی چگونه انجام می شود. هیچ اشکالی ندارد که از دندانپزشک خود بپرسید. به عنوان مثال یک هماهنگی را با دندانپزشک خود قبل از کار بگذارید: به عنوان مثال اگر بیماردست خود را بلند کرد دندانپزشک متوجه باشد که بیمار ناراحت است و باید کار متوقف شود.
برای اطلاع از هزینه ارتودنسی می توانید با مطب دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی تماس حاصل فرمایید.
دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *