ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی سرامیکی

خانمی که ارتودنسی سرامیکی دارد

همه مردم داشتن دندان هایی صاف و ردیف را بسیار دوست دارند اما متأسفانه هر فردی نمی تواند احساس راحتی یا خوشایندی با براکت های فلزی ارتودنسی داشته باشد. وجود براکت های سرامیکی به عنوان یک جایگزین عالی برای ارتودنسی با براکت های فلزی در نظر گرفته شده است. هزینه ارتودنسی سرامیکی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در نهایت موجب می شود قیمت ارتودنسی سرامیکی کمی بیشتر از ارتودنسی با براکت های فلزی باشد.

براکت ارتودنسی سرامیکی گران قیمت

عوامل تأثیرگذار بر هزینه ارتودنسی سرامیکی

عوامل مختلفی بر افزایش هزینه ارتودنسی سرامیکی موثر است که از مهمترین این عوامل می توان به هزینه های ناشی از جنس و رنگ براکت و همچنین هزینه های مربوط به مراجعات بیشتر به متخصص ارتودنسی اشاره نمود.

تأثیر جنس براکت ها در هزینه ارتودنسی سرامیکی

براکت های سرامیکی به دلیل جنس موادی که در ساخت آن ها بکار می رود دارای هزینه های بالاتری می باشند. در براکت های فلزی از فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل استفاده می شود که از لحاظ هزینه نسبت به براکت های سرامیکی ارزان تر هستند. در نتیجه بیماران باید به دلیل تفاوت مواد بکار رفته در ساخت براکت های سرامیکی هزینه بیشتری بپردازند.

براکت های ارتودنسی سرامیکی از موادی ساخته می شوند که در نهایت شفاف و بدون رنگ به نظر خواهند رسید و زیبایی درمان ارتودنسی را چندین برابر جلوه خواهند داد. البته فراموش نکنید که براکت های شفاف یا هم رنگ دندان هم می توانند از جنس سرامیک باشند و هم از جنس پلاستیک یا پرسلین.

تأثیر رنگ براکت ها در هزینه ارتودنسی سرامیکی

بد نیست بدانید که این براکت می توانند به رنگ روشن یا هم رنگ دندان ها و یا کاملا نامرئی باشند. توانایی براکت های سرامیکی برای اینکه با رنگ دندان های فرد همخوانی داشته باشند بسیار زیاد است. افرادی که دارای دندان هایی روشن تر هستند، معمولا براکت هایی شفاف و روشن را انتخاب می کنند و افرادی که به دلیل جنس دندان هایشان دارای دندان هایی کمی تیره رنگ می باشند، از براکت های رنگی اما همرنگ با دندان های خود استفاده می کنند.

ترکیب رنگ موجود در میان براکت های سرامیکی این امکان را به بیماران می هد تا درمان ارتودنسی را با براکت هایی انجام دهند که با رنگ دندان هایشان به طور کامل مطابقت می کند. این موضوع به طور مستقیم بر افزایش هزینه ارتودنسی سرامیکی اثر خواهد گذاشت.

بالا بودن هزینه ارتودنسی سرامیکی به دلیل نامرئی بودن آن ها

ارتودنسی سرامیکی بسیار کمتر قابل توجه و در محدوده دید افراد است. از این درمان ارتودنسی معمولا به عنوان یک درمان تقریبا نامرئی یاد می شود. در واقع بیماران اگر بخواهند درمان ارتودنسی را با استفاده از براکت های نامرئی سرامیکی انجام دهند بدون شک باید هزینه بیشتری را متقبل شوند. براکت های سرامیکی بسیار کمتر از براکت های فلزی دیده می شوند.

بعضی از نوجوانان و بزرگسالانی که باید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند، از دیده شدن براکت ها توسط دوستان و اطرافیان خود خجالت می کشند و تمایل زیادی به صحبت کردن نشان نخواهند داد. بکارگیری براکت های سرامیکی به این افراد کمک می کند تا بتوانند به خوبی با این احساسات مقابله کنند.

مراجعات بیشتر به متخصص ارتودنسی و افزایش هزینه ارتودنسی سرامیکی

براکت های ارتودنسی سرامیکی نیازمند دقت، ظرافت و زمان بیشتری برای نصب بر روی دندان ها می باشند. یک متخصص ارتودنسی زمان بیشتری را برای نصب، تعمیر و معاینه های مجدد بیمار در نظر می گیرد. همچنین بیماران نیز باید مراجعات بیشتری به متخصص ارتودنسی جهت ارزیابی براکت ها و دندان های خود داشته باشند.

مراقبت از ارتودنسی سرامیکی

کنترل هزینه ارتودنسی سرامیکی

بهتر است بدانید اگر یک فرد بخواهد بر روی همه دندان های خود براکت های سرامیکی چسبانده شود بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت کند. بنابراین به بیماران توصیه می شود برای اینکه بتوانند میزان هزینه های خود را کنترل کنند تنها بر روی دندان های جلویی از این براکت ها استفاده کنند و دندان هایی عقبی که دید کمتری دارند را با براکت های فلزی پوشش دهند. برای محاسبه هزینه ارتودنسی خود می توانید از ویزیت رایگان دکتر جمیلیان در جلسه اول بهره ببرید

مراقبت از براکت های ارتودنسی سرامیکی

بیمارانی که ارتودنسی سرامیکی را انتخاب می کنند، باید دقت بیشتری در نگهداری از براکت های نصب شده روی دندان های خود داشته باشند. براکت های سرامیکی دارای ظرفیت و مقاومت کمتری نسبت به براکت های فلزی هستند و به راحتی با ضربه ای کوچک ممکن است آسیب ببینند.

مراقب تغییر رنگ کش ها در ارتودنسی سرامیکی باشید

گرچه براکت سرامیکی در برابر لکه ها مقاوم می باشند اما با این حال باز هم احتمال اینکه مصرف غذا ها و نوشیدنی های مختلف بتواند سبب تغییر رنگ کش های براکت ها شود دور از انتظار نیست. در ارتودنسی سرامیکی معمولا از کش های بی رنگ یا همرنگ دندان استفاده می شود که مصرف نمودن برخی از خوراکی ها به مرور زمان رنگ آن ها را تغییر می دهد.

سوالات متداول هزینه ارتودنسی سرامیکی

1-هزینه تقریبی ارتودنسی سرامیکی چقدر است؟

قیمت ارتودنسی سرامیکی با توجه به مواردی مانند شرایط بیمار، مواد مورد استفاده و دستگاه ارتودنسی به کار رفته تعیین می شود و همواره از ارتودنسی فلزی بیشتر است. به دلیل متغیر بودن تعرفه ها نمی توان هزینه ارتودنسی سرامیکی را به صورت ثابت تعیین کرد. برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها می توانید به صورت حضوری یا تلفنی با کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر جمیلیان تماس بگیرید.

2-آیا هزینه های ارتودنسی سرامیکی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

بسته به نوع بیمه ممکن است برخی از هزینه های ارتودنسی سرامیکی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. چراکه ارتودنسی اگرچه نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود، اما اغلب جنبه درمانی دارد، از همین رو اغلب بیمه ها ممکن است تعرفه هایی برای این روش درمانی_زیبایی در نظر داشته باشند. با این وجود بهتر است برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع با دفتر بیمه خود تماس بگیرید.

3-آیا امکان پرداخت هزینه ارتودنسی سرامیکی به صورت اقساط امکان پذیر است؟

شرایط پرداخت در کلینیک های مختلف، متفاوت است. اغلب این کلینیک ها شرایط پرداخت به صورت اقساط را دارند. برای اطلاع از شرایط پرداخت در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر جمیلیان می توانید با ما تماس بگیرید.

4-ارتودنسی سرامیکی بهتر است یا ارتودنسی فلزی؟

تشخیص این موضوع که کدام نوع ارتودنسی از نظر کارایی برای شما مناسب تر است تنها بر عهده متخصص ارتودنسی بوده و نمی توان بصورت کلی برای همه ی بیماران یک روش را تجویز کرد. ولی باید در نظر داشت که مزیت اصلی ارتودنسی سرامیکی هم رنگی بیشتر آن با دندان و جلب توجه کمتر آن در مقایسه با ارتودنسی فلزی است در حالی که از لحاظ هزینه، ارتودنسی فلزی اغلب هزینه کمتری داشته و مقرون به صرفه تر است.

دکتر جمیلیان
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

10 دیدگاه برای “هزینه ارتودنسی سرامیکی

 1. Avatar مهدیه گفت:

  سلام شما با بیمه پارسیان قرارداد دارین؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سرکار خانم مهدیه گرامی، هزینه ارتودنسی با بیمه پارسیان در مطب بنده مورد تایید است.

 2. Avatar حیدری گفت:

  سلام ببخشید من دندون هام فقط ۴تاشون نیاز داره به ارتودنسی رو قیمتش تاثیر داره؟
  دکتر گفته حتما باید ارتودنسی بشه اگه تحت بیمه تامین اجتماعی باشم چقدر درمیاد هزینش؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به شما توصیه می شود به مطب مراجعه نمایید تا پس از معاینه کلینیکی راهنمایی های لازم به شما داده شود. برای ایجاد فضای کافی برای این 4 دندان لازم است دندان های فک تحت درمان ارتودنسی قرار گیرد. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 3. Avatar هانا گفت:

  سلام هزینه اورتودنسی سرامیکی تقریبا چقدره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 4. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه ۶ماه هست که ارتودنسی کردم والان میخوام براکت های فک بالام سرامیکی باشن دکترم میتونه تغییر بده برام و عوضشون کنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . این درخواست را از متخصص معالجتون داشته باشید.

 5. Avatar زهرا گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و دکتر گفته ارتودنسی اگه بکنم بیشتر از ۸ ماه نمیمونه و دندونام خوب میشه. میخوام بدونم اگه ارتودنسی معمولی انجام بدم هزینش تقریبا چقدر میشه؟ (توی بندرعباس زندگی میکنم)

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید تا بتوان هزینه دقیق را اعلام کرد. برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید به مطلب هزینه ارتودنسی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.