ناهنجاری های فک

عقب بودن فک بالا

عقب بودن فک بالا

ظاهر فک در بیمارانی که دارای مشکل عقب بودن فک بالا هستند به این شکل است که فک بالایی این بیماران نسبت به فک پایینی عقب تر و کوچکتر است، در واقع فک بالایی رشدش متوقف می شود. این در حالی است که فک پایینی به رشد خود ادامه می دهد و بزرگتر می شود.

وقتی که از نیمرخ به صورت بیماران با عقب بودن فک بالا نگاه می کنیم، چانه آنها بسیار جلوتر از حد معمول می باشد همچنین لب ها عقب تر از حد معمول به نظر می رسند به همین خاطر این مشکل موجب زشتی و ناهماهنگی در صورت این بیماران می شود .

علاوه بر موارد فوق ، عقب بودن فک بالا موجب برهم خوردن نظم قرارگیری دندان ها در دهان این بیماران می شود. این عارضه علاوه بر اینکه در زیبایی چهره این بیماران اثر منفی دارد باعث می شود که آنها نتوانند عمل جویدن و بلعیدن را به درستی انجام دهند. حتی در بیشتر بیمارانی که فک بالای عقبی دارند دیده شده که نمی توانند به درستی صحبت کنند پس می توان گفت عقب بودن فک بالا در تکلم نیز اثر منفی می گذارد. مشکل در تنفس ، کاهش خواب و… از دیگر عوارض عقب بودن فک بالا می باشد.

درمان ارتودنسی عقب بودن فک بالا

علت عقب بودن فک بالا

این عارضه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما آنچه در جامعه شاهدش هستیم موروثی بودن این نقص است. به این معنی که عقب بودن فک بالا از والدین به این بیماران به ارث رسیده است. در موارد کمی نیز مشاهده شده که در اثر تصادف و یا ضربه فک بالا آسیب دیده است. البته این مورد بسیار کم رخ می دهند.

 درمان عقب بودن فک بالا با ارتودنسی

برای درمان عارضه عقب بودن فک بالا باید درمان های ارتودنسی را انجام دهیم تا فک بالایی رشد کند. از آنجایی که امروزه علم پزشکی و ارتودنسی بسیار پیشرفت کرده انتظار می رود این مشکل با ارتودنسی و به درستی رفع شود.

اصولا وقتی حرف از ارتودنسی به میان می آید عموم مردم تصور می کنند با ارتودنسی فقط می توان دندان ها را منظم کرد! این در حالی است با مراجعه به موقع به ارتودنتیست می توانید بی نیاز از جراحی فک شوید و هم فک و هم دندان را با درمان ارتودنسی نظم دهید.

باید گفت که ارتودنسی پا را فراتر از این گذاشته به گونه ای که می توان با کمک آن به جنگ با مشکل عقب بودن فک بالارفت. درمان فک بالا به این شکل است که متخصص ارتودنسی با دستگاه متحرک، فک بالای شما را به سمت جلو حرکت می دهند و شرایطی را به وجود می آورند که فک بالایی شما به درستی رشد کند و جلو بیاید. سپس متخصص ارتودنسی به وسیله ارتودنسی به دندان ها و فک شما نظم می دهند. به علاوه می توان با یک چانه بند رشد مضاعف فک پایین را کند و یا متوقف کرد.

اخیرا اختراع دستگاه ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی که در سازمان ثبت اختراع ایران و آمریکا نیز به ثبت رسیده است جایگزین دستگاه های بزرگ ارتودنسی خارج دهانی شده است. این دستگاه ارتودنسی متحرک و کوچک داخل دهانی به رشد فک بالا کمک کرده و بیمار دارای عارضه کوچکی و عقب بودن فک بالا را از جراحی فک بی نیاز می نماید.

 

قبل و بعد از درمان عقب بودن فک بالا

سن مناسب درمان عقب بودن فک بالا

درمان عقب بودن فک بالا در سنین پایین بهتر جواب می دهد. به طور خلاصه باید گفت: هرچه سن بیمار کمتر نتیجه و سرعت درمان بهتر !

علت اینکه درمان این عارضه در سنین پایین پیشنهاد می شود این است که بیمار کم سن، به خصوص کودکان، دارای استخوان فک نرمی هستند. این موضوع باعث می شود که متخصص ارتودنسی به راحتی بتواند فک بالایی را با کمک دستگاه ارتودنسی متحرک به سمت جلو حرکت دهد.

این امر رشد فک بالا را بیشتر می کند بعد از جلو آوردن فک بالا نوبت به دندان ها می رسد. در این مرحله با کمک ارتودنسی ثابت دندان ها منظم می شوند. به تبع هرچه سن بالاتر باشد دوره درمان طولانی تر  است و احتمال جراحی فک بیشتر خواهد بود ولی هرچه سن کمتر باشد درمان با نتیجه بهتری به اتمام می رسد و احتمال جراحی بیمار کمتر است  سن مناسب درمان ارتودنسی عقب بودن فک بالا از 7 سالگی تا 12 سالگی است.

جلوگیری از عوارض عقب بودن فک بالا

درمان عقب بودن فک بالامعمولا بیماران را از یک سری عوارض رهایی می بخشد:

 • این بیماران به راحتی می توانند نفس بکشند در نتیجه بهتر می توانند استراحت کنند.
 • زبان در شرایط استانداردی در حفره دهان قرار می گیرد که این امر موجب بهبود در تکلم می شود.
 • علاوه بر اینکه ظاهر دهان و چانه زیبا می شود در زیبایی بینی نیز تاثیر بسیاری می گذارد.
 • گردن در وضعیت مناسبی قرار می گیرد این درمان عقب بودن فک بالا شما را از گردن درد ناشی از کوچکی وعقب بودن فک بالا نجات می دهد.

سوالات متداول عقب بودن فک بالا

1-آیا برای درمان عقب بودن فک بالا باید عمل جراحی انجام داد؟

خیر امروزه با وجود دستگاه های ارتودنسی متحرک می توان با مراجعه به موقع این عارضه را برطرف کرد به طوری که دیگر نیازی به خرج هزینه های گزاف جراحی نخواهید داشت. اما توجه کنید هرچه سن کمتر باشد احتمال جراحی بیمار کمتر است. در شرایط حاد که بیمار سن بلوغ را گذرانده است باید جراحی فک انجام شود.

2-آیا مشکل تنفسی بلافاصله با شروع درمان عقب بودن فک بالا حل می شود؟

خیر ، در طول درمان مشکلات تنفسی شما روبه بهبودی قرار میگیرد و بعد از گذراندن کامل دوره ی درمان شما دیگر مشکل تنفس نخواهید داشت.

3-آیا درمان عقب بودن فک بالا خطرناک است؟

خیر ، این درمان اگر در سنین کم انجام شود بی خطر است حتی در سنین بالا نیز درصد خطر درمان عقب بودن فک بالا پایین است.

4-ارتباط سن بیمار با درمان عقب بودن فک بالا چیست؟

هرچه سن بالاتر برود درمان سخت تر و کلافه کننده تر است و احتمال جراحی فک بیشتر خواهد بود. بنابراین زمانی که استخوان های کودک نرم است و در حال رشد است می توانید از دستگاه ارتودنسی متحرک برای جهت دادن رشد فک فرزند خود استفاده کنید.

5-برای درمان عقب بودن فک بالا ارتودنسی بهتر است یا جراحی؟

در صورتی که بیمار در دوران قبل از بلوغ مراجعه کند می تواند بهترین نتیجه را از درمان ارتودنسی با دستگاه ارتودنسی متحرک بگیرد. در صورتی که رشد استخوان ها متوقف شده باشد و دیگر امکانی برای حرکت دادن استخوان ها وجود نداشته باشد متخصص ارتودنسی پس از تشخیص، بیمار را به متخصص جراحی فک و صورت ارجاع می دهد. در نهایت بیمار باید برای مرتب کردن دندان ها مجدد به ارتودنتیست مراجعه کند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

68 دیدگاه برای “عقب بودن فک بالا

 1. Avatar یکتا گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  من پارسال ارتودنسیم تموم شد و اصلا از دکترم راضی نبودم ، دندونام خیلی عقب رفتن جوری که وقتی صحبت میکنم خیلی مشخص نیستن ولی قبل از ارتودنسی اینطور نبود دندونام جلو بودن
  الان چه کاری میتونم بکنم😔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می شود در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندان های شما دارد. حتما برای درمان ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.

   1. Avatar یکتا گفت:

    یعنی اگر دوباره ارتودنسی کنم ، ممکنه دندان ها جلو بیان؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید فک و دندان های شما معاینه کلینیکی شود. در هنگام معاینه روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 2. Avatar محسن گفت:

  سلام خسته نباشید من تازه وارد ۱۹ سالگی شدم وفک پایین جلوتر از فک با هست آیا می‌شود بدونه عمل وبا ارتودنسی فک پاینم رو به عقب هدایت کرد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین و غیره در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمان های ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه به صورت رایگان انجام می گردد. می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید.

 3. Avatar الهه گفت:

  سلام وقت بخیر ،با وجود یک دندان ایمپلنت شده،امکان جلو آوردن فک بالا هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید موقعیت و شرایط دندان شما توسط ارتودننتیست بررسی شود تا راهنمایی های لازم به شما داده شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه کنید، چرا که نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

 4. Avatar ندا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 33سالم هست دندانهای بالا پایین مرتب هستند ولی وقتی میخندم دندان های بالا اصلا مشخص نیست و زشت میشم دکتر بهم گفت فک بالا دو سه سانت عقب هست بهتره تا آخر عمرت باهاش مدارا کنم نظر شما چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید مشکل فک بالا شما توسط ارتودننتیست بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک ارتودنتیست مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، طرح درمان ارتودنسی مناسب، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 5. Avatar ستاره گفت:

  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
  من تا الان به تعدادی جراح فک و صورت مراجعه کردم بعضی گفتن مشکل از فک پایینم هی(جلو هست) و بعضی گفتن فک بالا عقب هست و من الان نمیدونم باید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب قطعی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 6. Avatar کوثر گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۶ سالمه فکم مشکل داره نمیدونم فک بالام عقبه یا فک پایین جلو و اینکه فک بالام کوچیک هست، به دلیل مشکل قلبی که دارم نمیتونم جراحی کنم با ارتودنسی تا چه حد میتونه درست بشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. ابتدا باید دندان ها و فک شما توسط ارتودنتیست بررسی و معاینه شود تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌شود به ‌یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است. در هنگام معاینه طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.

 7. Avatar محدثه گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر من ۲۲ سالمه و فک پایینم یه مقدار جلوعه و موقعی ک غذا میخورم فکم صدای تق تق میده اما دردی حس نمیکنم و صداش رو فقط خودم میشنوم مشکل من با ارتودنس حل میشه یا باید جراحی کنم دردی حس نمیکنم فقط برای ظاهر بدی ک داره میگم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای پاسخ قطعی به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. تا پس از معاینه کلینیکی راهنمایی های لازم به شما داده شود. اگر مشکل فکی وجود داشته باشد با توجه به سن شما با جراحی فک درمان می گردد.

 8. Avatar نانا گفت:

  سلام اقای دکتر من 24سال سن دارم فک بالام عقبه آیا با ارتودنسی درست میشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با توجه به سن شما و بدلیل اسکلتی شدن فک ابتدا تحت درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی قرار می گیرد. سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید انجام گیرد. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 9. Avatar زهرا کریمی گفت:

  سلام. آقای دکتر جمیلیان عزیز، پسر من 9 سالشه فکش عقب هست آیا با دستگاه خودتون درمان میشه و نیاز به جراحی نیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید فک و دندان فرزند شما معاینه شود. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید.

 10. Avatar پریناز گفت:

  درود بر شما آقای دکتر
  پسر من ۱۰ سالشه. دندونای شیری پسرم انقد محکم بود براحتی نمیفتاد در حالی که دندون دائمی از پشت یا بالای اون دندونا ظاهر میشد و مجبورشدیم به دکتر مراجعه کنیم. ایشون دندونای شیری پسرم رو که بموقع نمیفتادن کشیدن و درمان ارتودنسی هم تجویز کردن. و با عکسهایی که تهیه شد ایشون تشخیصشون این بود که علاوه بر فضای کم دندونا فک بالا مقداری عقب هست . بنابرین ۵ میلیون پول گرفتن ازمون و یه قالب ارتودنسی و یه دستگاه متحرک دادند به پسرم. الان نزدیک ۷ ماه از دوره درمان میگذره ولی پسرم هنوز به این دستگاه عادت نکرده و بی نهایت اذیت میشه و مدام اونو در میاره به بهونه غذا یا میوه یا آب خوردن. به دکترشم گفتم. میگن مجبوره تحمل کنه. حالا سوالم اینه آیا درمان این شکلی با عذاب بیمار میتونه نتیجه بخش باشه؟ و این چه نوع درمانی هست که دکتر هیچ نقشی درش نداره و بیمار خودش باید از پس مشکلش بربیاد و هرجوری هست تحمل کنه با توجه باینکه بچه هم هست و تحمل آنچنانی نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن پاسخ مناسب باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. دستگاه و طول درمان و زمان مناسب استفاده از دستگاه به ایشان گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 11. Avatar فرانک گفت:

  سلام آقای دکتر برای درمان عقب بودن فک باید حتما جراحی بهمراه ارتودنسی ثابت انجام شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 12. Avatar زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر. من ۳۶ ساله هستم فک بالام یکم عقب هست. خیلی نیست و دندونهام روی هم قرار می گیرند. ولی روی تنفسم تاثیر گذاشته راحت نفس نمی کشم. آیا راهی هست بدون عمل جراحی بتونم اصلاحش کنم؟ این مسئله یه کوچولو زیبایی ام رو هم تحت تاثیر قرار داده.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مهدی بهمنیاری گفت:

    آقای دکتر سلام آیا عقب بودن فک در ۱۴ سالگی بدون جراحی درمان می شود

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. دوست عزیز بطور کلی افرادی که دارای مشکل فکی باشند، اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. حالا سن بلوغ در دختران با پسران متفاوت است. توصیه می شود برای پاسخ قطعی به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. در صورت تمایل می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. معاینه رایگان است.

 13. Avatar متین گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر
  دکتر بنده ۱۶ سال سن دارم
  فک بالام مقدار بسیار کمی از فک پایینم عقب تر هستش
  میخواستم بدونم یا ارتودنسی قابل حل هست یا باید جراحی بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 14. Avatar لیلا گفت:

  با سلام
  دختر من ۱۲ سال راتمام کرده،قبل از سن بلوغ هیچ مشکلی درمورد فک نداشت ولی همین که وارد سن بلوغ شده فک پاینش از فک بالایی یه کم جلوتر است.خواستم بدونم سن بلوغ تاثیری درناهنجاری فک وصورت دارد؟با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 15. Avatar فرناز گفت:

  سلام آقای دکتر من فک بالام مشکل پیدا کرده و دندانم هم نیاز به ارتودنسی داره .من ساکن یکی از شهرهای شیرازم.لطفا کمکم کنید .دوست داشتم شما دهانم رو ببینید و بگید باید چیکار بکنم.لطفا راهنماییم کنید سنم 20به بالاست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطب پذیرای شماست. باید از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 16. Avatar مینا گفت:

  سلام خسته نباشید،من فک پایینم جلو بود و دندونای نامرتبی داشتم،و واسه درمان تقریبا در سن 18 سالگی اقدام کردم و اورتودنسی انجام دادم و جراحی فک پایین انجام دادم،ولی حس میکنم هنوز چهره م نرمال نشده و فک بالام هم عقبه،الان حدودا دو ساله که اورتودنسیم رو برداشتم و درمانم دیگه تموم شده،میخواستم بدونم میشه دوباره جراحی فک بالا رو هم انجام بدم یا دیگه نمیشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. . باید از دندان و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

  2. Avatar امیر گفت:

   سلام دکتر خسته نباشید من 14 سال دارم فک پایینم عقب هست حالا باید چیکار کنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. Avatar مهدی حیدری گفت:

  باسلام.اقای دکتر شماخودتون عمل فک بالا انجام میدهید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده متخصص ارتودنسی هستم . درمان های ارتودنسی را انجام میدهم. متخصص جراح فک و صورت جراحی فک را انجام میدهد.

 18. Avatar مرتضی سمیعی گفت:

  باسلام وخسته نباشیدخدمت جناب آقای دکترجمیلیان من۳۲سال دارم دندانهای فک بالارابه علت خرابی کشیدم وایمپلنت فول موس انجام دادم ولی نسبت به فک پایین حدودنیم سانت عقب ترمیباشدودندانهاروی هم چفت نمیشودحالابایدچه کاری انجام بدهم* باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مشکل شما با جراحی حل می شود. به یک جراح فک و صورت با تجربه مراجعه کنید . با جراحی فک عدم هماهنگی دو فک اصلاح می شود.

 19. Avatar هاشم گفت:

  با سلام
  من ٣٨ سال سن دارم فک بالا مقداری از فک پایین عقب تر است با تشخیص دندانپزشک
  میشه با این دستگاه مشکلم بر طرف بشه و فک بالا را جلو کشید؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. ولی در این شرایط سنی با جراحی امکان پذیر است.

 20. Avatar محمد گفت:

  سلام برای هفته دیگه می تونم بیام مطب برای معاینه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar mahsa گفت:

  سلام دکتر …
  من ۱۵ سالمه حدود ۸ ماه ارتودنسی انجام دادم دندونام زیاد کج نبود و امروز براکتهای ارتودنسی رو دراوردم و بعد از اون از ریتینر متحرک باید تا دو ماه استفاده کنم …
  دکتر درمورد ریتینر ها گفت که نظر با خودته که از متحرک استفاده کنی یا ثابت منم متحرک انتخاب کردم الان استرس دارم که نکنه دندونام برگرده به حالت اول آخه میگن دندان بعد چن سال برمیگرده🙁💔

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر متخصص ارتودنسی معالج شما طرح درمان خوبی را برای شما داده باشد و با استفاده از ریتینر هرگز نباید دندانهای شما جا به جا شود. و من الان هیچگونه اطلاعی از طرح دندان شما ندارم.

 22. Avatar محمدرضائی فر گفت:

  سلام من ۴۸ سالمه و فک پایینم جلوتر از بالاییه
  خواستم از آقای دکتر سوال کنم میشه با این دستگاه و ارتودونسی مشکل را حل کرد یا باید عمل جراحی انجام بشه از مشهد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای سن شما ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک جواب می دهد.

   1. Avatar کیان گفت:

    سلام وقت بخیر پسرم ۱۱ سالشه رشد فک بالا کمه ۲ سالی هست که تحت نظر دکتر متخصص هست با دستگاه فیس ماسک تو ۷ ماه کاملا فک خوب شده بود دکتر دستگاه رو برداشت بعد از یک سال دوباره فک داره به حالت قبل برمیگرده من از دکترش پرسیدم گفت دیگه فیس ماسک نمیتونیم بزاریم فعلا باید ثابت بالا بزاریم تا دندونای نیش نهفته دربیاد بعدشم بعد از سن رشد جراحی کنه
    من چون شهرستان زندگی میکنم دسترسی به دکترای زیادی ندارم از این طریق از شما راهنمایی میخوام
    چون خیلی شنیدم و اینترنت زیاد خوندم که معمولا تو سن رشد باشن درمان میشه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. فرزند شما در حال رشد است باید با دستگاه های ارتودنسی فک را تغییر داد. وگرنه بعد از دوران بلوغ بدلیل اسکلتی شدن فک درمان با ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی امکانپذیر است. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. مراجعینی را از شهر های مختلف یا کشورهای اطراف برای معالجه به بنده مراجعه می کنند.

 23. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر من خانمی 27 ساله هسم دارای فک پایین من کمی جلوتر از فک بالا است ودندان های من نامرتب است خواستم بدونم الان میتوانم بدون جراحی مشکل فک و دندانم را حل کنم با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. Avatar مریم گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من ۲۵ ساله هستم و فک‌ پایینم جلوتر هست
  حدود یک سال هست ارتودونسی دارم و به من گفتن باید جراحی انجام بدم
  امکانش هست برای من هم بدون عمل جراحی با ارتوندونسی مشکل حل شود؟
  باتشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما الان تحت درمان متخصص ارتودنسی معالجتون هستید. من نمیتوانم اظهار نظر کنم.

 25. Avatar رضا گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه امکان داره فکم درست شه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 26. Avatar شکرزاده گفت:

  باسلام روشی بسیارعالیه ست
  فقط خولستم بدونم برای پسرهاتاچه سنی جواب میده پسرمن ۱۵سالشه وفک پایینش جلوهست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتربن زمان تا قبل از سن بلوغ است. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود، باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar مهدی علوی گفت:

    من مشهد هستم دخترم ۹سالشه فک پایین جلوتر هستش
    ای کاش مشهد هم تشریف بیارین
    باتوجه ب مسافت دور لااقل مطب برای معاینه داشتین مشهد

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. متاسفانه سعادت نبود. در تهران در خدمت شما هستم.

 27. Avatar نفیسه گفت:

  سلام اقای دکتر ….. دختر من ۵ سالشه فکش عقب میخواستم ببینم الان برای درمان میشه اقدام کرد… وهزینش چقدر میشه؟؟ از مشهد پیام میدم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، می توانید مراجعه نمایید. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک و هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است.

   1. Avatar احمد گفت:

    سلام من ٢٢ ساللمه و مشکله عقب بودن فک بالا رو دارم و زیا د حاد نیست فقط دندان های فک پایین و فک بالام روی هم قرار میگیرند به نظر شما در این سن میشه فک بالای من رو با ارتودنسی حرکت داد من رفتم پیش یک دندان پزشک اون میخواست دندان های فک پایینمو بکشه و فک پایینمو ببه عقب و من راضی نشدم …

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

   2. Avatar حدیث گفت:

    سلام.من بالای ۳۰ سال دارم هم دندان های جلویی امفاصله داره و هم فک بالایی ام کمی عقب تر هست به صورتی که تا دقت نشود،مشهود نیست مراجعه کردم گفتن عمل فک بالاترم ولی اصلا نمی خوام این عمل و انجام بدم هم سختی اش و هم هزینه ی بالا و میخوام با ارتودنسی مشکلم برطرف بشه آیا امکان پذیر هستء،پسرم هم ۱۲سالشه و همین مشکل و داره گفتن باید به سن ۱۸ سال برسه برای ارتودنسی..چه باید کرد

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اصلاح فک اگر تا قبل از بلوغ اقدام شود با دستگاه های ارتودنسی درمان می شود. ولی اگر سن بالاتر برود و بعد از بلوغ باشد فک اسکلتی می شود دیگر دستگاه ارتودنسی جوابگو نیست باید جراحی شود. بهتر است فرزند تان را زودتر برای درمان ارتودنسی به مطب بیاورید. تا معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *