اطلاعات عمومی دندانپزشکی

سفید کردن دندانها و بلیچینگ

خانمی با دندان های بلیچ کرده و سفید شده

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها یکی از خدمات عمومی دندانپزشکی است. براساس تعریف مراجع معتبر دندانپزشکی روش جرم گیری سفید کردن دندان منجر به بازگشت رنگ دندان ها به حالت طبیعی و بلیچینگ منجر به روشن تر شدن دندان ها از حالت طبیعی می شود. سفید کردن دندان شامل مراحلی از جمله:

 • مسواک زدن با خمیر دندان های سفید کننده
 • سفید کردن دندان با لیزر
 • استفاده از نوار سفید کننده
 • استفاده از ژل سفید کننده

در حال حاضر استفاده از خدمات سفید کردن دندان ها متقاضیان زیادی دارد. با بالا رفتن سن ترک های ریزی روی مینای دندان ایجاد می شود. این ترک ها محل تجمع باکتری ها می شوند و به مرور دندان ها تغییر رنگ می دهند. روش های سفید کردن دندان این آلودگی ها و باکتری ها را پاک کرده و دندان ها دوباره سفید می شوند.

قبل و بعد سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان با بلیچینگ چه تفاوتی دارد

زمانی که دندان ها را از حالت طبیعی سفیدتر می کنیم به آن “بلیچینگ” می گوییم. اما سفید کردن عادی دندان ها که منجر به بازگشت رنگ دندان ها به رنگ اولیه می شود را سفید کردن دندان ها می گوییم. بنابراین استفاده از یک خمیر دندان سفید کننده نیز می تواند به این پروسه کمک کند. اما برای انجام بلیچینگ نیاز به مواد مخصوص بلیچینگ است و با یک سفید کننده عادی نمی توان این پروسه را انجام داد.

علل تغییر رنگ و کدر شدن دندان

بسته به این که تغییر رنگ دندان و کدر شدن دندان داخلی باشد یا خارجی عوامل گوناگونی دخیل می باشند. علل کردن شدن داخلی و یا خارجی دندان به شرح زیر است:

کدر شدن خارجی دندان شامل تغییر رنگ و آسیب به مینای دندان است. این وضعیت بر اثر عواملی مثل مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های نامناسب ایجاد می شود. الکل، تنباکو، نوشیدنی های رنگی و گازدار منجر به تغییر رنگ سطح دندان شده و سطح خارجی دندان کدر می شود. اگر این مشکل سریعا درمان شود و عملیات سفید کردن دندان انجام شود دیگر نیازی به بلیچینگ نمی باشد. همچنین عدم درمان به موقع تغییر رنگ سطح خارجی دندان منجر به آسیب به سطح داخلی دندان می شود.

کدر شدن داخلی و تغییر سطح رنگ دندان ممکن است بر اثر عوامل ذاتی و یا اکتسابی ایجاد شود. برخی افراد با بالا رفتن سن دچار تغییر رنگ داخلی دندان به طور اجتناب ناپذیری می شوند. اما اکثر افراد بر اثر عوامل اکتسابی مثل مصرف برخی داروها و یا ضربه و پوسیدگی دچار تغییر رنگ داخلی دندان می شوند. مصرف تتراسایکلین در دوره هایی از زندگی و مصرف بیش از اندازه فلوراید نیز منجر به بروز تغییر رنگ داخلی دندان می شود. به طور معمول این نوع تغییر رنگ با روش های سفید کردن و بلیچینگ قابل درمان نیست. بنابراین استفاده از روش های ترمیمی دندان مثل ونیر و کامپوزیت پیشنهاد می شود.

قبل و بعد سفید کردن دندان ها

سفید کردن فوری دندان با نور

سفید کردن فوری دندان با نور یا سفید کردن دندان با لیزر در واقع با تابش نور قوی انجام می شود. این روش در مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی کاربرد دارد و روشی خانگی نیست. در این روش از نور ال ای دی و یا قوس پلاسما استفاده می شود. در بین نورهایی که برای سفید کردن دندان استفاده می شود نور هالوژن برتری دارد. نور هالوژن نتایج مطلوبی را برای سفید کردن دندان به جای می گذارد. نوری برای این منظور مناسب است که مولکول های پراکسید را به خوبی تحریک کند و به پالپ دندان آسیبی نرساند.

در این روش از یک چراغ آبی رنگ استفاده می شود که دارای طول موج های مختلف و قابل تنظیم است. هر یک از این طول موج ها برای واکنش های پراکسید هیدروژن تنظیم می شوند. این مراحل طی 6 تا 15 دقیقه و با درجات 25 تا 38 درصد انجام می شود. جالب توجه است که اشعه ماورا بنفش و گرما از این نوع نور و لیزر حذف شده است. هر جلسه سفید کردن دندان در نزد دندانپزشک بین 30 دقبقه تا یک ساعت به طول می انجامد.

سفید کردن دندان خانمی با نور

ماندگاری و دوام سفید کردن و بلیچینگ دندان

برای افزایش دوام نتایج حاصل از روش درمانی سفید کردن دندان، دندان پزشک احتمالاً پیشنهادات زیر را به شما ارائه خواهد کرد:

 • استفاده از روش های حفظ سفیدی دندان که بلافاصله پس از این روش یا در فواصل زمانی مشخص همچون سالی یک بار انجام می شود.
 • اجتناب از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که رنگ دندان ها را تیره می کند. انجام این کار باید حداقل برای مدت یک هفته پس از سفید کردن دندان انجام شود.
 • در هر زمان ممکن، استفاده از نی برای مصرف نوشیدنی هایی که رنگ دندان ها را تیره می کند.
 • حفظ سلامت دهان و دندان در سطح مناسب با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن پس از غذا خوردن و قبل از خواب

آیا بلیچینگ دندان ها را حساس خواهد نمود و یا حساسیت آن ها را بیش تر خواهد کرد؟

بله ولی نه به صورت دائم! در بعضی موارد، دندان ها حین استفاده از مواد خوراکی یا نوشیدنی سرد و گرم اندکی حساس شده که البته به صورت موقت و کاملاً گذرا می باشد و بعد از آن دندان ها دوباره به حالت نرمال باز خواهند گشت.

قبل و بعد سفید کردن دندان

درمان دندان های حساس بعد از سفيد كردن دندان ها

گاهی اوقات بعد از درمان های سفيد كننده، دندان ها حساس می شوند. اگر اين اتفاق برای شما پيش آمد، راهكارهايی برای كم كردن درد وجود دارد.

از خمير دندان مخصوص دندان های حساس استفاده كنيد: خمير دندان های حساس با مواد اوليه ای ساخته شده اند مثل پتاسيم نيترات كه درد مربوط به حساسيت را كم می كند.

آدامس : دانشمندان متوجه شده اند كه بزاق بيشتری هنگام جويدن آدامس توليد می شود و عمل جويدن باعث پرت شدن حواس افراد از درد می شود.

سفيد كردن را برای مدتی رها کنید: به دندان های خود استراحت دهيد و از محصولات سفيد كننده استفاده نكنيد.

استقاده از مواد بی حس کننده: می توانید بعد از هر بار استفاده از مواد بلیچینگ 10 الی 30 دقیقه از بی حسی استفاده کنید.

تغییر رژیم غذایی: به مدت چند روز متوالی از خوردن و آشامیدن غذاهای بسیار داغ یا بسیار سرد خودداری کنید.

مسواکتان را تغییر دهید: استفاده از یک مسواک نرم برای درمان حساسیت دندان و لثه کمک کننده است.

آیا می توان دندان های حساس را سفید کرد؟

در واقع این دندانپزشک شما است که در این باره تصمیم قطعی را خواهد گرفت. ایشان پس از بررسی وضعیت فیزیولوژیک دندان های متقاضی تشخیص می دهد که آیا می تواند دندان های حساس خود را بلیچ کند یا خیر. معمولا برای این دسته از افراد از مواد ضعیف تر با فواصل طولانی تر استفاده می شود. ممکن است شما به موادی که حاوی پراکسید است حساسیت بالایی داشته باشید در این صورت پزشک شما روش های دیگری به جز استفاده از مواد بلیچینگ را برای سفید کردن دندان شما پیشنهاد خواهد کرد.

تاثیر خوراکی ها بر روی حساسیت دندان ها

آیا پروسه درمانی سفید کردن دندان خطرناک است؟

خیر بلیچینگ یک شیوه خطرناک و آسیب رسان برای دندان ها و لثه شما نمی باشد. ما تاکنون موارد بسیاری از بلیچینگ را انجام داده ایم و تا به حال نمونه ای از آسیب به دندان ها مشاهده نکرده ایم. این شیوه نزدیک 20 سال است که وارد حیطه علم دندانپزشکی گردیده و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر آسیب یا حتی ریسک آسیب آن به دندان و لثه گزارش نشده است.

هزینه سفید کردن دندان

هزینه سفید کردن دندان بسته به این که با چه روشی و با چه مواردی انجام شود متفاوت خواهد بود. همچنین محل و منطقه ای که عمل سفید کردن دندان در آنجا انجام می شود در تعیین این هزینه اثرگذار خواهد بود.

برای صرفه جویی در هزینه سفید کردن دندان موارد ذکر شده برای دوام بیشتر بلیچینگ را رعایت کنید. با توجه به این که اکثر افراد روزانه مقادیری قهوه و چای می نوشند لک شدن و زرد شدن دندان ها امری اجتناب ناپذیر است. بنابراین حداقل سالی یک بار نیاز به صرف هزینه برای سفید کردن دندان خواهید داشت.

سفید کردن دندان ها قبل و بعد

روش های جلوگيری ازتغيير رنگ دندان ها بعد از سفيد كردن

بعد از تكميل درمان سفيد كردن دندان ها، چند مرحله وجود دارد كه شما می توانيد برای نگه داشتن سفيدی لبخندتان انجام دهيد.

از غذاها و نوشيدنی های لک زا دوری كنيد: قهوه، چای، نوشيدنی های ورزشی، آبنبات های سفت، توت ها و سس گوجه فرنگی همه غذاهايی هستند كه می تواند باعث تغيير رنگ و حساسیت دندان شوند.

از نی استفاده كنيد: هنگام نوشيدن مایعات از يک نی برای دور كردن رنگ های خوراكی و حساسیت زا از دندان ها استفاده كنيد.

از سيگار كشيدن پرهيز كنيد: استعمال دخانيات می تواند باعث تغيير رنگ و حساسیت دندان ها شود. حذف دخانيات می تواند به درخشش و سلامت دندان هايتان كمک كند.

استفاده از رژ لب ضد آب: به خانم ها توصیه می شود از رژ لبی استفاده کنند که ضد آب باشد و روی دندان های آنها اثری به جا نگذارد یا به مدت چند روز پس از سفید کردن دندان ها از رژ لب استفاده نکنند.

خمیر دندان سفید کننده: نوع خمیر دندان خود را تغییر دهید و با این تغییر اثر بلیچینگ انجام شده را دو چندان کنید و مدت طولانی تری از سفیدی دندان هایتان لذت ببرید.

سوالات متداول سفید کردن دندان ها و بلیچینگ

1-بلیچینگ برای چه مشکلات دندانی مناسب است؟

دندان هایی که به علت خوردن غذاهای رنگی زرد شدند بیشترین جوابدهی را به بلیچینگ دارند.

2-آیا امکان انجام بلیچینگ برای کودکان و نوجوانان وجود دارد؟

اصولا برای دندان های شیری بلیچینگ تجویز نمی شود اما برای دندان هایی که دچار بدرنگی ناشی از تروما و آسیب شده اند می توان بلیچینگ به وسیله ی کاربامید پروکساید را تجویز کرد.

3-ماندگاری بلیچینگ بر روی دندان چقدر است؟

عوامل زیادی در ماندگاری روشن شدن دندان در اثر بلیچینگ تاثیر دارند حداقل ماندگاری بلیچینگ درحالت عادی 1 الی 3 سال است، گاهی تا 10 سال هم دوام داشته است. نوشيدن زياد قهوه و چاي پررنگ، سيگارکشیدن، استفاده زياد از نوشابه‌ها و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان، مدت زمان دوام بلیچینگ را کاهش میدهد.

4-آیا تغییر رنگی که ناشی از سیگار و نیکوتین باشد با بلیچینگ رفع و درمان می شود؟

از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ های ناشی ازسیگار و نیکوتین آسان نیست. این لکه ها ابتدا سطحی هستند و در صورت عدم درمان به دندان نفوذ کرده و تبدیل به تغییر رنگ داخلی می شوند. با استفاده ی شبانه از کاربامیدپراکساید 10% به مدت 1 الی 3 ماه لکه های ناشی از نیکوتین می تواند رفع شود.

5-چگونه بلیچینگ باعث می شود دندان روشن شود؟

هیدروژن پراکسید و کاربامید پراکسید به درون مینا و عاج نفوذ می کند که صرفا یک تغییر دهنده ی رنگ سطحی نیست بلکه تغییر رنگ داخلی در دندان ایجاد می کند. این درمان بدون اثر بر سختی دندان طی یک فرآیند اکسیداسیون رنگ دندان را روشن می کند.

6-مهم ترین عوارض ناشی از بلیچینگ چیست؟

یکی از شایع ترین مشکلات حساس شدن دندان های فرد به خوراکی‌های سرد و گرم است(حساسیت های دندانی). مورد بعدی، بر آورده نشدن خواسته بیمارانی که‌ خواهان دندان هایی ‌بسیار روشن هستند.

7-بعد از بلیچینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

بعد از بلیچینگ دندان، مصرف سیگار و مواد رنگی خوراکی مانند چای و قهوه را به حداقل برسانید و اگر مصرف کردید حتماً بلافاصله دهانتان را شستشو دهید.

8-اقدامات قبل از بلیچینگ چیست؟

قبل از اقدام به بلیچینگ باید دندان های پوسیده را ترمیم کنید. باید بدانید که بلیچینگ بر روی پر کردگی‌ها، روکش‌ها و لمینیت ها تاثیری ندارد. قبل از اقدام به بلیچینگ، در صورت وجود جرم، انجام دادن جرم گیری به نتیجه گیری بهتر کمک میکند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

136 دیدگاه برای “سفید کردن دندانها و بلیچینگ

 1. Avatar قربانی گفت:

  با سلام
  فرمودید قبل از بلیچینگ بهتره جرم گیری انجام بدیم،سوال من اینه که بلافاصله بعد از جرم گیری یعنی مثلا فردای اون روز میشه بلیچ رو انجام داد یا باید فاصله داشته باشه؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، ابتدا جرم گیری دندان انجام گیرد و سپس می توانید برای نتیجه بهتر فردا آن روز بلیچینگ انجام دهید.

 2. Avatar آریا گفت:

  سلام ، خسته نباشید. ببخشید میخواستم بدونم که بلیچینگ کلا یکباره یا باید چند بار انجام بشه؟ اگه بیشتر از یکباره که هر چند وقت باید تکرارش کنیم؟ و اینکه اگه یکبار انجامش دادیم بعد جواب نگرفتیم میشه دیگه انجام نداد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دو نوع بلیچینگ وجود دارد. Home و Office که تفاوت آن ها در غلظت ماده استفاده شده می باشد. نوع Office در یک یا دو جلسه در مطب توسط دندانپزشک انجام می گیرد. نوع Home در منزل طبق دستوراتی که دندانپزشک به شما ارائه می دهد بمدت یک ماه انجام می گیرد.

 3. Avatar احمد گفت:

  درود
  من بیمار دیابت نوع یک هستم میخام دندان هارو جرم گیری و پاکسازی کنم، که دندان های من ضعیف،مینای دندان سالم بماند و خراب نشوند چون من از گروه خطر هستم
  چه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما مشاوره و همفکری با دندانپزشک در موقع معالجه دندانپزشکی داشته باشید. توصیه می شود معالجات دندانپزشکی صبح ها یک ونیم تا سه ساعت بعد از میل صبحانه و مصرف انسولین روزانه انجام بگیرد.

 4. Avatar سامان گفت:

  درود
  من دندان ها رو پاکسازی کردم و جرمگیری حالا چه خمیر دندانی مناسب هست که دندان را سالم نگه دارد چون خمیر های بسیار هست که اصلن به درد دندان نمی خورند فقط تبلیغن
  چه خمیری مناسب است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام و درود بر شما. خمیر دندانی که حاوی فلوراید باشد مناسب است.

 5. Avatar شاهین گفت:

  درود
  میخام بدونم آیا پاکسازی و جرمگیری دندان بین دندان ها فاصله می گذارد و باعث ضعیف شدن مینای دندان می شود؟
  روش خانگی علمی طبیعی ثبت شده درباره سفید کردن دندان چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک دندانپزشک خوب و با تجربه مراجعه نمایید. با جرمگیری و بروساژ برای دندان ها مشکلی پیش نمیاید.

 6. Avatar دوست گفت:

  سلام
  اقای دکتر در همین صفحه در مطالب پایانی فرمودید که “باید بدانید که بلیچینگ بر روی پر کردگی‌ها، روکش‌ها و لمینیت ها تاثیری ندارد.”
  در سوال یکی از دوستان هم فرمودید که بلیچینگ روی کامپوزیت جواب میده.
  چه فرقی بین این ها هست ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز، بلیچینگ قادر است که تغییر رنگ روی روکش دندان ها را در طولانی مدت از بین ببرد. بلیچینگ روی پرکردگی دندان به یک میزان تاثیر دارد، روی روکش دندان به یک میزان و روی دندان طبیعی هم به یک میزان تاثیر دارد. باید دندان های شخصی که می خواهد بلیچینگ انجام دهد معاینه گردد تا براساس شرایط آن پاسخ داد. برای نتیجه بهتر، خوبست که قبل از بلیچینگ جرمگیری دندان انجام گیرد.

 7. Avatar محمد گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دندون هایی ک رگه های سیاه روش افتاده سفید میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 8. Avatar مریم قلیزاده گفت:

  سلام آقای دکتر.
  ببخشید برای انجام سفید کردن دندان میتوانم مطب شما مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، مطب پذیرای شماست. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. Avatar فاطمه زهرا گفت:

  سلام من بااینکه اهل نوشیدن چای و قهوه نیستم و هر شب هم مسواک میزنم دندونای زردی دارم یعنی از همون روز اول که دندونهای دائم به جای دندونهای شیری شروع به رشد کردن زرد بودن…آیا بلیچینگ برای این جور دندونا که ذاتا زرد هستن تاثیر داره؟روشهای دیگه چی؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بلیچینگ منجر به روشن تر شدن دندان ها از حالت طبیعی می شود. باید دندان شما معاینه شود. قبل از اقدام به بلیچینگ، در صورت وجود جرم، انجام دادن جرم گیری به نتیجه گیری بهتر کمک میکند.

 10. Avatar مهدی گفت:

  سلام من سیگار میکشیدم و لثه هام سیاه شدن باید چیکار کنم تا به رنگ طبیعی خودشون صورتی برگردند ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهترین روش برای سفید کردن دندانها جرم گیری و بلیچینگ است. بلیچینگ توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود که هیچ گونه آسیبی به دندان وارد نمی کند.

 11. Avatar آیدا بکلیک گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان، انجام بلیچینگ خطرناک نیست برای دندان مشکلی بوجود نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، بلیچینگ برای سفید کردن دندان ها بهترین روش است. هیچگونه آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی شود.

 12. Avatar فاطمه گفت:

  سلام
  هزنیه فک بالا و پایین بلچینگ چقدر هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 13. Avatar نازنین گفت:

  سلام خسته نباشید
  من بعد از باز کردن ارتودنسی دندونام زرد رنگ شدن
  چه پیشنهادی بهم میکنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطمئن ترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب فیزیکی می باشد بلیچینگ می باشد.

 14. Avatar مهناز گفت:

  سلام آقای دکتر. انجام بلیچینگ آسیب به دندان نمیرسه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مطمئن و بهترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب بلیچینگ می باشد.

 15. Avatar مهسا گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون از وبسایت عالیتون
  یه سوال داشتم
  دندون های من کمی نامرتبن برای بلیچینگ مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از حسن توجه شما، بهتر است اول دندان ها با درمان ارتودنسی مرتب شوند بعد بلیچینگ انجام شود . ولی اگر دند ان ها نامرتب هم باشند می توان بلیچینگ کرد . در این صورت دندان ها سفید می شوند ولی نامرتب هستند.

 16. Avatar زهرا گفت:

  سلام و خدا قوت
  من دندونام سفید بود اما از وقتی دهانشوی کلرهگزدین رو استفاده کردم حس میکنم زرد شده دندونام باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. افرادی که تحت درمان ارتودنسی هستند بعلت اینکه کلروهگزیدین باعث تغییر رنگ دندان های می شود. این افراد نباید از دهانشویه های حاوی کلروهگزیدین استفاده نمایند. با مراجعه به دندانپزشک جرم گیری و سپس بلیچینگ انجام گردد.

 17. Avatar ابوالفضل گفت:

  آقای دکتر بلیچینگ برای سفید کردن دندان ها مناسب هست . یا دندان ایراد پیدا می کنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بلیچینگ توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود که هیچ آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی کند و بهترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب می باشد. بهتر است جرم گیری و سپس بلیچینگ انجام شود.

 18. Avatar پریناز گفت:

  سلام اقای دکتر جمیلیان من رو دندان هایم خال داره وکمی دندان هام زرد هستش می خواستم ببینم این روش تاًثیری داره و دندون هام کمی سفید میشه یانه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سفید کردن دندانها و بلیچینگ. بلیچینگ توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود که هیچ آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی کند و بهترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب به دندان می باشد.

 19. Avatar محسن گفت:

  هزینه ی این بلچینگ کردن حدودا چقدر در میاد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 20. Avatar نرگس گفت:

  سلام
  من دندانهام کامپوزیته والان بعد از ۱۶ سال روی آنها زرد شده از روش بلیچنیگ میتونم استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با روش بلیچینگ دندان ها سفید می شوند می توانید انجام دهید . بلیچینگ یا Bleaching در مطب بنده انجام می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 21. Avatar محمدعلی محمدی گفت:

  سلام بلچينگ چگونه عمل میکند ،آیا باعث کمتر شدن عمر دندان نمیشه ? من نوجوانم نمیخوام بعد از هفت هشت سال دندانهام کلا بریزه و داغون بشه ، لطف کنید اگر بلچينگ کمک به حفظ بیشتر دندان میشه تا انجام دهم ،متاسفانه کل دندانهام تو ای سن جرم سیاه و زرد میگیرند و همچنین دندانهای جلو انگار مثل ترک خط روشان می افته ،پس آیا بلچينگ باعث استحکام و ماندگاری و سفیدی میشه ? اگر نه پس چه دارویی این سه ویژگی رو داره ،ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای سفید شدن دندان هایتان شما باید جرمگیری و سپس بلیچینگ انجام دهید. بلیچینگ توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود که آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی کند و بهترین راه برای سفید کردن دندان ها می باشد. این درمان نوسط یک ماده شیمیایی انجام می شود و به مرور زمان با قرار گرفتن دندان در معرض رنگدانه های غذا تغییر رنگ پیدا می کند. بهتر است با متخصص در انجام بلیچینگ مشورت کنید. باید دندان های شما معاینه شود بعد تصمیم به انجام اینکار گرفته شود. شما هر شش ماه یکبار برای معاینه و چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک معاینات دوره ای دندانپزشکی

 22. Avatar سبا گفت:

  سلام اقای دکتر، من سه تا از دندون های نیش رو به علت شکستگی روکش کردم، الان دوتا از اون روکش شده ها دچار خط زرد رنگ درست وسط دندون هام شده، باید مجدد برای روکش اقدام کنم؟ امکانش هست بقیه دندون هام تا اصلاح طرح لبخند بیلیچینگ کنم؟ یک دست طرح لبخندم سفید بشه؟
  اقای دکتر بلیچینگ هم درست مثل کامپوزیت بعداز مدتی بین دندان ها خط زرد یا سیاه میوفته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. بلیچینگ دائمی نیست و به مرور زمان با قرار گرفتن دندان در معرض رنگدانه های غذا دندان تغییر رنگ پیدا می کند.

 23. Avatar سمیرا گفت:

  سلام اقای دکتر وقت شما بخیر.
  من یک دندان پیشین مرکزی ام شکست و دکتر معالجم تصمیم به گذاشتن روکش گرفت . ( البته قبلش ناچار شدم جراحی لثه انجام بدم تا بتونه روکش رو به دندون وصل کنه) منتهی برای اینکه روکش محکم تر بایسته دندون پیشین جانبی رو هم روکش گذاشت و قالب این دو تا روکش رو به هم چسبوند بعد به دندونهای خودم وصلشون کرد.( امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم)
  مشکلی که الان هست اصلا هم رنگ دندانهای خودم نیستن و ظاهرشون اذیتم میکنه. اعتماد به نفسم رو از دست دادم کلا به خصوص وقتی میخندم.به خوددکتر هم گفتم ایشون گفتن چون دندونهای من زرد هستن این اتفاق افتاده. الان به نظر شما من چی کار کنم؟ راهی هست درست بشه؟ اگه بلیچینگ کنم و مجددا روکش کنم درست میشه؟
  اگه لازم هست عکس براتون بفرستم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است با متخصص معالج درمیان بزارید. بنده اختلاف رنگ را نمیدونم چقدر است با عکس درست قابل تشخیص نیست. اگر اختلاف رنگ خیلی کمه با بلیچینگ، دندان های اصلی می توانند همرنگ روکش ها شوند. اگر اختلاف زیاده بهتر است روکش تعویض گردد.

 24. Avatar سعادت فر گفت:

  سلام من هفته پیش بلیچینگ انجام دادم فقط دو سه روز اول سفید بود الان دوباره زرد شده چیکار کنم دوباره سفیده بشه همه نکاتم رعایت کردم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با متخصص معالج مشورت کنید. نباید با این سرعت تغییر رنگ دهد.

 25. Avatar عادل گفت:

  سلام . آیا بلیچینگ برای سفید کردن دندان ها خوب است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.بلیچینگ توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود. بهترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب می باشد.

 26. Avatar سمانه گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  آیا در مطب شما کار بلیچینگ انجام می شود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، برای انجام سفید کردن دندانها و بلیچینگ مطب پذیرای شماست.

 27. Avatar علی محمد گفت:

  سلام، آیا انجام بلیچینگ به دندان آسیب و زیان می رساند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بلیچینگ توسط ماده شیمیایی انجام می شود که هیچ آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی کند و راه مطمئنی برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب می باشد.

 28. Avatar امیررضا گفت:

  سلام دکتر آیا انجام بلیچینگ خطرناک است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.خیر، بلیچینگ یک روش خطرناک و آسیب رسان برای دندان ها و لثه نیست. باید مراقبت های بعد از بلیچینگ را رعایت کنید. قهوه و چای باعث تغییر رنگ دندان می شود.

 29. Avatar سمیرا گفت:

  لیزر خوبه یا بلچینگ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بلیچینگ ، توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود که هیچ گونه آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی شود و مطمئن ترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب می باشد.

   1. Avatar سمیرا گفت:

    متشکرم…

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. درود بر شما.

 30. Avatar ملی گفت:

  سلام ببخشید استفاده از جوش شیرین باعث سفیدی دندان میشود؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از جوش شیرین باعث خرابی و سایش مینا دندان می شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک علت زرد بودن دندان ها

 31. Avatar دلنوا گفت:

  سلام من ارتودنسی کردم و دستگاه ام رو برداشتم الان دکتر به من بلیچینگ رو پیشنهاد داده اند به نظر شما این کار رو انجام بدم یانه ؟ و اینکه سفیدی دندان ها دائمی است اگر بلیچینگ انجام دهم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بلیچینگ توسط یک ماده شیمیایی انجام می شود و به مرور زمان با قرار گرفتن دندان در معرض رنگدانه های غذا میزان شفافیت دندان کم می شود.این که طول اثر بلیچینگ چقدر می باشد به عواملی مثل رژیم غذایی، جنس مینا، سن بیمار، میزان رعایت بهداشت دهان، سیگار و استفاده از چای و قهوه و نوشیدنی های گازدار و غیره دارد.

 32. Avatar زهرا گفت:

  سلام من ارتودنسی کردم و دستگاه ام رو برداشتم الان دکتر به من بلیچینگ رو پیشنهاد داده اند به نظر شما این کار رو انجام بدم یانه ؟ و اینکه سفیدی دندان ها دائمی است اگر بلیچینگ انجام دهم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ا سلام. بلیچینگ توسط یک ماده شیمیایی انجام می شود و به مرور زمان با قرار گرفتن دندان در معرض رنگدانه های غذا میزان شفافیت دندان کم می شود.این که طول اثر بلیچینگ چقدر می باشد به عواملی مثل رژیم غذایی، جنس مینا، سن بیمار، میزان رعایت بهداشت دهان، سیگار و استفاده از چای و قهوه و نوشیدنی های گازدار و غیره دارد.

 33. Avatar رضا گفت:

  با سلام .آقا دکتر خمیر دندان سفید کننده ای که بعد جرم گیری فرمودید استفاده بشه چه شرکتی یا مارکی بهتر جواب میده..که تقلبی نخریم..
  سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به داروخانه مراجعه کنید . ببینید در حال حاضر چه برندهایی موجوده.

 34. Avatar آیلا احمدی گفت:

  باسلام، من دندان جلویی‌م‌را چندین سال پیش کامپوزیت کرده ام. رنگ دندانهام کمی تیره‌ست. اگر بلیچینگ انجام بدم، باید کامپوزیت را دوباره عوض کنم، و ایا پس از مدتی رنگ دندان بلیچ شده بازگشت دارد؟ در اینصورت با رنگ ثابت کامپوزیت اختلاف رنگ پیدا میکنه؟ توصیه شما چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر شما بلیچینگ کنید رنگ دندانهای اصلی شما با رنگ دندانهای کامپوزیت شده متفاوت می شود. بهتر است معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 35. Avatar Sara گفت:

  سلام دکتر. خسته نباشید واقعا مطالبتون مفید بود. ببخشید برای سفید کردن دندون کامپوزیت بهتره یا بلیچینگ؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کامپوزیت به منظور اصلاح تغییر رنگ دندان، هم ترازی های جزئی، لب پریدگی ها یا ترک ها، به سطح جلویی دندان افزوده می­شود. اما بلیچینگ منجر به روشن تر شدن دندان ها از حالت طبیعی می شود.برای انجام بلیچینگ نیاز به مواد مخصوص بلیچینگ است ونیر یا کامپوزیت چیست

 36. Avatar سارا گفت:

  سلام دکتر. خسته نباشید واقعا مطالبتون مفید بود. ببخشید آیا انجام بلیچینگ ضرر هم دارد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده دائم از بلیچینگ، باعث حساس شدن دندان ها به مواد خوراکی یا نوشیدنی سرد و گرم اندکی می شود که البته به صورت موقت و کاملاً گذرا می باشد و بعد از آن دندان ها دوباره به حالت نرمال باز خواهند گشت.

 37. Avatar Sara گفت:

  سلام دندونی که کامپوزیت شده رو هم میشه روش بلیچینگ انجام داد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به دندانپزشک مراجعه شود. و علت تغییر رنگ مشخص شود سپس دندانپزشک اقدام به برگشت رنگ میکند.

 38. Avatar عزیز گفت:

  سلام من شربت کلسیم خوردم و دندان هام رنگ گرفتخ حالت لکه ای زرد داره الان باید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید و سپس به دندانپزشک مراجعه کنید و دندانها را بلیچینگ نمایید

 39. Avatar عرفان گفت:

  سفیدی بلیچینگ به پای سفیدی لمینت میرسه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای اینکار باید به متخصص مراجعه کنید تا حضوری راهنمایی شوید. لمینیت سرامیکی برای درمان های زیبای و طراحی لبخند معرفی شده است. بلیچینگ برای سفید شدن دندانهاست.

 40. Avatar شادی گفت:

  سلام اقای دکتر من وقتی بعضی از میوه ها رو مانند گوجه سبز یا الو میخورم و بعدش غذا میخورم دندانم تیر میکشد و فقط هم با جویدن غذا این حس در من تشدید میشود و وقتی دست از غذا خوردن میکشم درست میشود اما تا یک روز اصلا نمیتوانم چیزی بجوم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما حساس است. شما بايد هنگام خوردن و نوشيدن غذاها و نوشيدني هاي اسيدي مراقب باشيد. همه این نوشیدنی ها در طول زمان مي توانند مقداري از ميناي دندان را از بين ببرند. مراجعه به این لینک روش مقابله با حساسیت دندان

 41. Avatar شیما گفت:

  اقای دکتر می توانم دندانهایم را با جوش شیرین سفید کنم ؟چندین با این کار را کردم خیلی خوب میشه.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از روش ‌های خانگی مانند استفاده از زغال، جوش شیرین و… استفاده نکنید. باعث سایش و خرابی دندان ها می شود؛ از نظر علمی و بهداشتی ثابت نشده و استفاده از آنها توصیه نمی‌شود.

 42. Avatar رز گفت:

  اقای دکتر من دندان های پیشین مرکزی ام بلند تر از دندان های پیشین جانبی هستند اما بقیه دندان هایم مشکل ظاهری دیگری ندارند ایا میتوانم دندان های پیشن جانبی را کامپوزیت کنم و بقیه دندان هایم را بلیچینگ کنم؟؟؟به این دلیل نمیخواهم همه را کامپوزیت کنم چون بلیچنگ کم هزینه تر هست و مشکل من فقط زرد بودن دندان و کوتاهی پیش جانبی هست..ایا این کار مقدور هست؟؟؟ متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . امکان پذیر است. ولی پعد از معاینه کلینیکی می توان اظهار نظر کرد و پاسخ قطعی را داد.

 43. Avatar رز گفت:

  سلام اقای دکتر من دندون هام از همان ابتدا و کودکی زرد بوده و می خواستم بدونم که چه روشی رو پیشنهاد میکنید و اینکه بلیچینگ و لمینت و کامپوزیت و ونیر چه تفاوتی دارند و کدام روش مناسب تر هست؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای سفید کردن دندان از جرم گیری و بلیچینگ استفاده می شود. ولی اگر دندان بدفرم باشد برای لبخند زیبا از لمینیت و کامپوزیت و … استفاده می شود. یرای اطلاعات بیشتر و تفاوت لمینیت ، کامپوزیت و ونیر مراجعه به این لینک ها ونیر یا کامپوزیت چیست و پروتز، روکش و لمینیت های دندانی

 44. Avatar آتي گفت:

  سلام ممنونم بابت سايت خوبتون اقاي دكتر امكانش هست چند نمونه خمير دندان سفيد كننده مناسب معرفي كنيد من دندوناي خوبي دارم اما به تازگي احساس ميكنم كمي زرد رنگ شده نميدونم احتياج به بليچينگ هست يا نه؟و اينكه حدود هزينه هم ميشه بگيد،ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای سفید کردن اول باید جرم گیری و سپس بلیچینگ انجام دهید خمیر دندان oral b و یا سنسودین مناسب است. هزینه خمیر دندان را لطفا از داروخانه ها بپرسید

 45. Avatar آیلا گفت:

  سلام خسته نباشین آقای دکتر
  ببخشید ادرس و شماره تلفن بزارین ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از چهار راه پارک وی، خیابان پسیان، پلاک ۱۴، طبقه ۵، واحد ۵۵ تلفن: ۲۲۰۵۷۸۵۷ – ۲۲۰۵۷۸۴۴-۰۲۱

   شماره تلفن کلینیک ارتودنسی دکتر جمیلیان تلفن: ۲۲۰۱۱۸۹۲ – ۲۲۰۵۲۲۲۸-۰۲۱

   شماره موبایل دکتر جمیلیان تلفن همراه: ۹۰۸۱۳۹۴-۰۹۳۳

   instagram.com/drjamilian_/: اینستاگرام https://jamilian.net/: سایت

 46. Avatar علی گفت:

  سلام روش سفید کردن دندان چی است

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای سفید کردن نیاز به جرم گیری و بلیچینگ است

 47. Avatar Rita گفت:

  سلام وقت بخیر.من دندونامو سه سال پیش جرم گیری کردم چون زرد بود دکترگفت جرم داره اما بخاطر زردیش جرم گیری کرد و یکم سفیدتر شدولی خیلی تغیر نکرد و گفت ک رنگ اصلی دندونمه حالا دوباره حس میکنم خیلی زرد شده بااینکه مرتب مسواک میزنم نمیدونم بخاطر دارویی ک استفاده میکنم هستش یانه الان چجوری میتونم سفیدش کنم ک کاملا سفیدشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . ابتدا جرم گیری و برای سفید شدن بلیچینگ که با مواد مخصوص سفید کننده توسط دندانپزشک انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک سفید کردن دندانها و بلیچینگ

   1. Avatar Rita گفت:

    ولی دندون های من جرم نداره اشتباه تایپ کردم سه سال پیشم ک جرم گیری کردم دکتر گفت جرم نداره و زردیش رنگ طبیعیه دندونه اما بااون حال برام جرم گیری کردولی زردیش تغیری نکرد مگه میشه زردی رنگ خود دندان باشه.الان پس فقط باید سفید کننده استفاده کنن برای دندونم ؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. دندانهای شما با بلیچینگ سفید می شود لطفا برای ماه بعد برای درمان بلیچینگ از مطب وقت بگیرید

     1. Avatar مهناز گفت:

      سلام آقای دکتر من سوالی داشتم دندونای من ردیف بالا یکم نامنظمن البته همشونم زرد شدن میخاستم بدونم چه روشی خوبه البته برای مرتب کردن شون نمیخام از ارتودنسی استفاده کنم میشه راهنمایی کنید
      بنظرتون هزینه بیلچینک چقدر

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. ردیف و مرتب شدن دندان ها با درمان ارتودنسی امکان پذیر است. باید معاینه کلینیکی انجام شود تا وضعیت دندان های شما بررسی و طبق آن راهنمایی های لازم داده شود.

 48. Avatar Mahsa گفت:

  سلام اقای دکتر من چند سال پیش برای پر کردن و عصب کشی یکی از دندونام اقدام کردم متاسفانه دندون بعد از ترمیم شروع به سیاه شدن کرده و دندون جلویی هم هست یه عده توصیه کردند که بلیچینک داخلی انجام بدم و یه عده گفتند که وینر دندان انجام دهم
  من میخواستم نظر شمارو بدونم اقای دکتر و دیگه اینکه اگر مایل باشم که شما انجام دهید در طی چند جلسه صورت میگیرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما به یک متخصص ترمیمی با تجربه و ماهر مراجعه نمایید.

 49. Avatar Fatemeh گفت:

  سلام خوب هستین با بلیچینگ چند درجه دندونا سفید میشن؟

  1. Avatar Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   بستگی به میزان جرم دندان دارد.

 50. Avatar رضوان هویدایی گفت:

  سلام. میخواستم بدونم اگه من بلیچینگ انجام بدم بعد، دندان من بعد از چند ماهی نیاز به ترمیم داشته باشد مثل عصب کشی یا پرکردن ایا تاثیر نامطلوبی بر روی بلیچینگ نمیزاره؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اگر بلیچینگ به درستی انجام شود. عصب کشی یا پرکردن اثر نامطلوبی روی بلیچینگ ندارد.

 51. Avatar نریمان گفت:

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
  متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما

   1. Avatar Mohamad گفت:

    سلام روش بلچبنگ برای دندان‌هایی که پوسیده هستند هم تاثیر داره؟ پوسیدگی که درد ندارن ولی میدونم که داخلش پوسیدگی هست
    و باعث حساسیت و درد تا طولانی مدت نمیشه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. اول باید پوسیدگی درمان شود و پر گردد و سپس دندان ها با بلیچینگ سفید شوند

  2. Avatar محمد جواد گفت:

   سلام آقا دکتر جمیلیان
   می خواستم ازتون بپرسم ترکیب لیمو ترش با جوش شیرین خوبه؟؟؟
   من قبلا خوانده بودم ترکیب این ها و کشیدن این ترکیب با استفاده از پد بر روی دندان خیلی موثره..
   می خواستم ببینم نظر شما چیه؟؟؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    سلام. درمانهای خانگی برای سفید کردن دندانها به هیچ وجه توصیه نمی شود برای سفید کردن دندانها از مطب وقت بگیرید تلفن 22011892

    1. Avatar زهرا کشمیری گفت:

     سلام انجام بلیچینگ برای سفید شدن دندان ها مناسب هست؟

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. با مراجعه به دندانپزشک جرم گیری و سپس بلیچینگ انجام گردد. بلیچینگ توسط نوعی ماده شیمیایی انجام می شود که هیچ آسیب فیزیکی به دندان وارد نمی کند و بهترین راه برای سفید کردن دندان ها بدون آسیب فیزیکی می باشد.

 52. Avatar میثم ابراهیمی گفت:

  سلام
  ممنون. خیلی خوب بود. از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   ممنون از لطف شما

 53. Avatar احسان نادری گفت:

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه .
  آقای دکتر من می خواستم دندان هایم را سفید کنم و با خواندن این مقاله تمام سوالاتم در مورد سفید کردن دندان هایم رفع شد.ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با ارزوی بهترین ها برای شما

 54. Avatar ملیکا گفت:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام . ممنون از لطف شما

 55. Avatar مریم گفت:

  سلام
  من برای ایمپلنت که مراجعه کردم بعد از جراحی لثه و گذاشن پیچ بهم گفتن ان روز مسواک نزنم بعد از فردای ان روز روی تیزی دندونهای جلوی من یه خط قهوه ای رنگی اومده که اصلا پاک نمیشه باهیچ چیزی میخواستم علت رو بدونم و ازتون کمک بگیرم که چکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای بررسی علت باید از دکتر خودتان سوال نمایید و یا باید سابقه درمانی بیمار به طور کامل برای من نوشته شود. مثلا اگر شما از دهان شویه گلرهگزیدین ذار استفاده می کنید حتما باید قطع شود . چون گلرهگزیدین باعث تغییر رنگ می شود.برای درمان شما باید جرم گیری نمایید و سابقه شما ارزیابی شود

 56. Avatar امیر گفت:

  سلام برای سفید شدن دندانها چه باید کرد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید بلیچینگ کرد

 57. Avatar سحر افشانی گفت:

  با سلام وخسته نباشید، دندان های من زرد رنگ هستند و 25 سال سن دارم. دوست دارم دندان هایی به سفیدی مروارید داشته باشم و لبخندی زیبا . آیا میتوان دندان های من هم به سفیدی بازیگر شود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:
    سلام. دندان هاییشما با استفاده از بلیچینگ بسیار سفید می گردد و شما دندانهایی به سفیدی مروارید خواهید داشته و لبخند شما زیبا می گردد.
 58. Avatar دكتر آقامحمدپور گفت:

  سلام.واقعا وبسایت خوبی در زمینه ارتودنسی دارید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این نظر لطف شما است

 59. Avatar aryanoosh گفت:

  سلام.یکی از دندونای جلویی من یک ذره کرم خورده بود و سیاه شده بود ک به دکتر مراجعه کردم و پرش کردم و لی سیاهیش رفع نشده..دلیلشو نمیدونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما باید به همان دندانپزشک مجددا مراجعه نمایید . این دندان به درستی پر نشده . باید دوباره پر شود

 60. Avatar احمد امامی گفت:

  سلام. وبسایت زیبایی دارید و خیلی بابت وب سایت زحمت میکشید .شما بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و ایران هستید. و ازین بابت کمال تشکر رو دارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از لطف شما

 61. Avatar مریم گفت:

  با عرض سلام
  آقای دکتر جمیلیان به نظر شما استفاده نمک همراه خمیر دندان می تواند تاثیری در سفید کردن دندان داشته باشد؟ممنون می شوم راهنمایی ام کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. استفاده از نمک همراه خمیر دندان توصیه نمی شود . مواد ساینده باعث حساسیت مینا می شود . برای سفید کردن دندان اول باید جرم گیری نمایید و سپس Bleaching نمایید. و یا می توانید از خمیر دندانهای سفید کننده استفاده نمایید.

 62. Avatar کتایون گفت:

  با عرض سلام
  آقای دکتر جمیلیان
  امکان دارد چند روش خانگی برای سفید کردن دندان را به من بگویید یا اگر گیاه دارویی که موجب سفید شدن دندان شود به من معرفی کنید.و هزینه درمان سفید کردن جقدر است؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   بلیچینگ (Bleaching ) همان روش سفید کردن دندانها است . سفید کردن به جند روش انجام میشود یک نوع ان Home Bleaching است که وسایل و دستگا های بلیچینگ به بیمار داده می شود و بیمار ظبق دستور دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی عمل بلیچینگ را در خانه را انجام می دهد. در روش دیگر به نام Office Bleaching است این کار در مظب مستقیما توسظ دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی انجام می شود.شما می تواتید از خمیر دندان سفید کننده هم که در داروخاته ها مو جود است برای سفید کردن دندانها استفاده نمایید. در ضمن گیاه دارویی خاصی برای سفید کردن دندانها وجود ندارد.هزینه درمان بستگی به نوع دستگاه بلیچینک مصرفی ( Office Bleaching، Home Bleaching ) ،نوع ماده ، شرکت تولید کننده Bleaching و غیره، دارد هزینه درمان در مطب به شما گفته می شود . معاینه رایگان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *