ارتودنسی جراحی

جراحی فک و صورت

جراحی فک و صورت

جراحی همراه با ارتودنسی برای عارضه های وسیع فک و دندان از قبیل ناهنجاری های مادرزادی، اختلالات رشد و یا آسیب های تروماتیک اکتسابی، با هدف بهبود عملکردهای جویدن، تکلم و تنفس گزینه انتخابی جراحی محسوب می شود. در کنار این موارد، جراحی فک و صورت در ارتودنسی، زیبایی صورت را نیز بهبود می بخشد اگر اجزای استخوانی و اسکلتالی صورت وجود داشته باشد و یا بیمار در سن مناسب مراجعه ننماید ممکن است نیازمند جراحی فک و صورت باشد.

جراحی فک و صورت

به عبارت دیگر بیمار نیاز به ارتودنسی و جراحی فک با هم دارد و درمان ارتودنسی پیش نیاز جراحی فک می باشد. برخی از این مشکلات اگر بیمار در سن مناسب مراجعه نکند و نیاز به جراحی فک داشته باشد شامل موارد زیر است:

 • جلو بودن فک پایین
 • عقب بودن شدید فک پایین
 • عدم وجود چانه
 • انحراف فک پایین
 • انحراف فک بالا
 • تنگی شدید فک بالا
 • مشاهده شدن لثه به مقدار زیاد هنگام لبخند زدن
 • نقایص و سندرم های مادزادی
 • عوارض ناشی از ضربه به فک وصورت

فک طبیعی

اولین معیار در تشخیص لزوم انجام جراحی فک و صورت، شناخت فک سالم و طبیعی از فک ناسالم و غیر طبیعی است.

مهمترین شاخص در سلامت فک، فرو رفتن مناسب دندان های آسیا یا مولر فک بالا و فک پایین در یکدیگر است. همچنین در فک طبیعی، دندان های جلویی فک بالا، روی دندان های جلویی فک پایین قرار می گیرند. به گونه ای که حدود یک تا دو میلی متر جلوتر از دندان های فک پایین قرار گرفته و روی دندان های پایین را می پوشانند.

در فردی که دارای دندان هایی با این مشخصات ظاهری است و فک وی طبیعی تلقی می شود، نیاز به جراحی فک و صورت برای ارتودنسی احساس نمی شود.

موارد انجام جراحی فک و صورت

در موارد متعددی، جراحی فک و صورت در ارتودنسی یا جراحی ارتوگناتیک، انجام می شود اما عمده کاربرد این جراحی زمانی است که درمان ارتودنسی به تنهایی قادر به برطرف کردن عارضه و علائم آن نمی باشد.

اصلاح ناهنجاری های مادرزادی از قبیل اختلالات رشد و نمو استخوان فک، اصلاح عملکرد جویدن فک، ماندگاری طولانی مدت ارتودنسی، کاهش مدت زمان کلی درمان، زیبایی چهره، بهبود وضعیت تنفس، بهبود تکلم و درمان دردهای موجود در فک و اپن بایت بودن دندان ها، از جمله موارد کاربرد جراحی فک و صورت به همراه ارتودنسی است.

اپن بایت و جراحی فک و صورت

دندان های اپن بایت و جراحی ارتوگناتیک

در صورتی که دندان ها به شکل مناسب روی هم قرار نگیرند و به اصطلاح اوپن بایت (open bite) باشند، پزشک ابتدا با ارتودنسی اقدام به مرتب کردن دندان ها کرده و سپس جراحی فک را پیشنهاد می کند.

توجه کنید که روی هم قرار نگرفتن دندان ها و به هم نرسیدن دندان های فک بالا و پایین، مشکلاتی از قبیل جویدن نامناسب، ساییدگی دندان و در صورت شدت زیاد عارضه، مشکلات بلع و هضم غذا را ایجاد می کند.

پروتکل درمانی در اکثر موارد اپن بایت بودن دندان ها به این صورت است: در ابتدا ارتودنسی اولیه برای مرتب کردن دندان ها و روی هم قرار دادن آنها انجام می شود. سپس جراحی فک و صورت انجام شده و پس از آن، مرحله دوم ارتودنسی آغاز می شود.

در مرحله دوم درمان ارتودنسی که حدود 6 تا 9 ماه به طول می انجامد، هماهنگی فک بالا و پایین و تثبیت درمان جراحی، در اولویت قرار می گیرد.

دوره نقاهت پس از جراحی فک و صورت

پس از اتمام عمل جراحی فک و صورت و پس از آن انجام ارتودنسی، دندان ها به کمک سیم و کش به هم متصل شده و ترمیم و جوش خوردن فک ها آغاز می شود.

توجه کنید که پس از انجام جراحی فک و صورت، حدود 4 تا 6 هفته فک ها به طور کامل بسته می شوند و بیمار تنها با استفاده از نی می تواند به نوشیدن مایعات اقدام کند و در این مدت بیمار اجازه مصرف هیچ گونه غذای سفتی را نداشته و تنها باید از غذا های میکس شده آبکی تغذیه کند.

بعد از گذشت 6 هفته، بیمار می تواند از غذا های نرم که فشار حداقلی را به فک ها وارد می کنند، استفاده کند. به مرور پس از آن و با تشخیص دندانپزشک معالج، بیمار می تواند به رژیم غذایی نرمال خود با رعایت اصول احتیاطی، برگردد.

جراحی فک و صورت اورجت

جراحی فک و صورت جهت درمان اورجت

عوارض احتمالی جراحی ارتوگناتیک

همانند هر عمل جراحی دیگر، جراحی فک و صورت نیز عوارض و خطرات احتمالی را در بر دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از تصمیم گیری قطعی در مورد جراحی، خصوصا در مواردی که انجام عمل ضروری نبوده و تنها ویژگی های زیبایی ظاهر مطرح است، به طور کامل با متخصص ارتودنسی مشورت کرده و با سنجیدن مزایا و معایب، اقدام به جراحی ارتوگناتیک شود.

خطرات و عوارض احتمالی عمده ای که پس از عمل مشاهده شده اند، شامل این موارد می شوند:

 • درد ناشی از جراحی
 •  التهاب و تورم
 • خونریزی
 •  عفونت های ثانویه
 • آسیب به بافت و ساختار طبیعی لثه، استخوان و دندان
 • عوارض مربوط به داروهای بیهوشی و بی حسی

سوالات متداول جراحی فک و صورت

1-چرا متخصص ارتودنسی شما را به جراح فک و صورت ارجاع می دهد؟

برخی بیماران که دارای ناهنجاری های شدید فکی می باشند لازم است به جراح فک و صورت ارجاع داده شوند. بیمارانی که دوره بلوغ آنها تمام شده است و استخوان های آنها فرم گرفته و اسکلتی شده است را  نمی توان با ارتودنسی متحرک فکین حرکت داد. این گروه از بیماران برای اصلاح ناهنجاری های فکی به جراح فک و صورت ارجاع داده می شوند.

2-تفاوت جراح دندانپزشک با جراح فک و صورت چیست؟

جراح دندانپزشک در واقع جراحی های مربوط به دندان و لثه را انجام می دهد. مثلا جراحی دندان عقل نهفته که با روش های معمول کشیده نمی شود. اما جراح فک و صورت می تواند استخوان فکین را با جراحی جابجا کند.

3-هزینه جراحی فک و صورت چگونه است؟

ابتدا متخصص جراحی فک و صورت بیمار را معاینه می کند و بر اساس میزان ناهنجاری هزینه و دستمزد جراحی را تعیین می کند. هزینه بیمارستان و کلینیک نیز هر کدام بسته به امکانات و موقعیت محل تعیین می گردد. برخی بیماران نیز ممکن است نیاز به جراحی فک در چند مرحله داشته باشند. در نهایت هزینه جراحی فک و صورت با در نظر گرفتن موارد بالا توسط جراح فک و صورت تعیین می گردد.

4-اول به جراح فک و صورت مراجعه کنم یا متخصص ارتودنسی؟

اکثر بیمارانی که دارای ناهنجاری های فکی می باشند دندان های به هم ریخته و نامرتبی دارند. بهتر است ابتدا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. دندانها باید ارتودنسی شوند و سپس توسط ارتودنتیست به متخصص جراحی فک و صورت  برای جراحی فک ارجاع داده می شوید. متخصص جراحی فک و صورت دندان ها را مرتب نمی کند و جا به جایی فک توسط جراح فک و صورت انجام می شود.

5-آیا بیمارستان دولتی جراحی فک و صورت را انجام می دهد؟

در بیمارستان های دانشگاهی وابسته به بخش دولتی جراحی فک و صورت  انجام می شود منتها توسط رزیدنت جراحی فک و صورت و با نظارت استاد راهنما  این عمل جراحی انجام می شود.

author-avatar
درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

228 دیدگاه برای “جراحی فک و صورت

 1. امیرحسین خیری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من مشکل فکی کلاس ۲ دارم
  با ۱۸ سال سن و رزمی کار میکنم میخواست بدونم که میتونم بعد از عمل فک به ورزشم ادامه بدم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است با متخصص فک و صورت معالج مشورت کنید. حدودا باید یک الی دو ماه از انجام ورزشهای سنگین و هوازی مانند ایروبیک اجتناب کنید. همچنین از انجام ورزشهایی که ممکن است به فک ضربه وارد کند جدا خودداری نمایید.

 2. کوثر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من۱۷سالمه فک پایینم جلوتر از فک بالا بود و گفتن باید اول ارتودنسی کنی بعد جراحی فک
  ولی الان که یکسال میگذره از ارتودنسیم میگن دیگه نیازی نیست به جراحی چون خوب شده دندونهای بالا اومدن روی دندونهای پایین
  میشه نظرشمارو هم بدونم؟؟🙏❤️

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها و فک شما ندارم. برای جواب دقیق باید معاینه انجام گیرد و رادیوگرافی قبل از ارتودنسی بررسی گردد.

 3. امیر گفت:

  سلام..دکتر ارتودنسی خوب میشناسید در یاسوج‌معرفی کنید؟.ممنونم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متاسفانه همکاری را با تخصص ارتودنسی در یاسوج نمیشناسم.

 4. محمد گفت:

  سلام محمد هستم‌ ۲۳ ساله ۲ساله ارتودنسی کردم دندونام مرتب شده ولی فک پایین عقب تر از بالایی و چونه کوچکی دارم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان برای دندان و فک شما، ارتودنسی ثابت و در اواسط درمان جراحی فک لازم بوده.

 5. پری گفت:

  سلام آقای دکتر من دندانهای بالام با دندانهای پایینم اندازه ی یک انگشت فاصله دارن البته از جلو یعنی عقب روی هم قرار میگیرن بچه بودم انگشت میخورم مادر پدرم میگن بخاطر این هست با ارتودنسی درست میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، بستگی به شرایط سنی شما دارد. اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 6. عسل رضازاده گفت:

  سلام من ۱۶سالمه دکتر ارتودنسیم گفته باید فکم عمل بشه و ناهنجاری شدید فک دارم ولی توی بعضی از سایت ها نوشته شده که بین ۱۸ تا ۲۳ سال مناسبه این عمل نظر شما چیه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان ها و فک شما معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 7. فاطمه گفت:

  سلام
  من دندان بالا و پایینم دقیقا روی هم قرار میگیره و باعث شده فرم فکم کشیده شده با ارتودنسی درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، با درمان ارتودنسی اصلاح می شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.
   می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 8. باران گفت:

  سلام وقت بخیر، من 32سال سن دارم، و فک بالام جلو هست، موقع خندیدن لثه ام خیلی زیاد میاد بیرون، من میخام ی درمان کوتاه مدت داشته باشم، آیا ارتودنسی باید بکنم یا جراحی

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 9. علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید دکتر فک پایینی من مادر زادی جلوِ دندونامم مشکلی ندارن طوری ک دندونای بالای با فاصله یک سانت روی دندونای جلویی هست که فکم کوچیک تر بشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 10. کورش گفت:

  سلام دکتر ممنون بابت وقتیکه در اختیار بیماران میگذارید من ارتودنسی رو انجام دادم برای پسرم و دو دندان عقل بالارو هم درآوردم امکانش هست جراح کاربلد و منصف به ما معرفی کنید ممنون میشم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر شما از مراجعه کنندگان بنده هستید در زمان معاینه دندان ها جراح فک و صورت معرفی می کنم. شما می توانید در گوگل هم سرچ کنید.

 11. راحله گفت:

  سلام وقتتون بخیر .
  آقای دکتر من ۲۰ سالمه . علاوه بر کج بودن دندون هام فک پایینم هم یک مقدار انحراف داره . می خواستم بدونم میشه بعد از اتمام کامل ارتودنسی جراحی فک رو انجام بدم یا خیر ؟
  و یک سوال دیگه اینکه بعد از بلوغ ناهنجاریهای فکی حتما نیاز به جراحی دارن یا اینکه صرفا با ارتودنسی هم میشه وضعیت اونها رو بهتر کرد ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. ابتدا درمان ارتودنسی در اواسط درمان جراحی فک صورت می گیرد.

 12. شقایق گفت:

  هزینه جراحی چقدرعه؟! حداقل و حداکثرشو در بیمارستان دولتی و خصوصی بگید لطفا ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی توسط بنده (متخصص ارتودنسی) انجام می گیرد. در خصوص جراحی فک با متخصص جراح فک و صورت مشورت نمایید.

 13. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من فک پایینم ی نیم سانتی جلوعه باید جراحی کنم یا ارتودنسی درس میشع

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 14. پناه گفت:

  سلام خدمت شما آقای دکتر .من رشد فک بالا به جلو وکمی پایین تر از حالت طبیعی دارم و فک پایننم عقبه اما دندونای مرتبی دارم آیا ارتودنسی لازمه قبل جراحی فک و اینکه اگر لازم چه مدت باید ارتودنسی کنم قبل جراحی چون من میخام خیلی زود تر انحرافم با عمل برطرف بشه ایا راهی هست که مدت زمان کم تری داشته باشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید و بعد از بررسی عکس ها، فیزیولوژی بیمار و سن بیمار تشخیص و طرح درمان ارتودنسی به شما ارائه خواهد شد.

 15. سارا گفت:

  سایت شما عالی هستش
  امیدوارم موفق باشید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از توجه شما. موفق باشید.

 16. محمد گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  فک پایینم خیلی عقب هست برای درمان ابتدا باید ب کدام دکتر مراجعه کنم ؟؟ دکتر ارتودنسی یا دکتر جراح فک ؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید بعد از معاینه دندان و فک شما را به یک متخصص فک و صورت معرفی خواهد کرد. برای درمان شما ابتدا ارتودنسی ثابت انجام می شود و در اواسط درمان ارتودنسی، جراحی فک باید صورت گیرد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 17. زهرا گفت:

  سلام من شکاف لب و کام دارم و ۱۶ سالمه
  در ۱۶ سالگی برای جراحی فک مشکلی نیست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 18. امیر گفت:

  سلام.من انحراف فک دارم 27 سالمه.دندان هام هم کمی به هم ریخته ست.با توجه ب اینکه باید اول ارتودونسی کنم و من شهرستان هستم و احتمالا هر ماه یا دوماه یکبار مراجعه کنم برای تنظیم براکت ها آیا ممکنه این تنظیم کردن رو دندان پزشک در شهرستان خودم انجام بده؟ اصلا ارتودنسی ای ک انجام میشه رو نمیشه توی شهر خودم انجام بدم ک احتیاج نباشه مدام در راه باشم و فقط جراحی رو تهران انجام بدم؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید درمان ارتودنسی را در شهرستان انجام دهید. حتما متخصص ارتودنسی اینکار را انجام دهد نه دندانپزشک عمومی. لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد.

   1. امیر گفت:

    متاسفانه متخصص ارتودنسی توی شهرستان ما وجود نداره.نمیشه شما ارتودنسی رو برام بزارید ولی تنظیم ماهانه رو در شهرستان انجام بدم؟اگر از سیستم دیمون یا خودتنظیم استفاده کنم چی؟اصن چون جراحی در پیش دارم میشه ازین سیستم استفاده کنم؟
    کل درمانم حداکثر چقدر طول میکشه ؟
    من یه مشکل بزرگ دارم بابت رفت امد از شهرستان برای تنظیم براکت ها.
    جراح فک هم لازمه ک قبل از ارتودنسی ببینم ؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام گیرد در اواسط درمان جراحی فک صورت گیرد. اگر بخواهید ارتودنسی را نزد هر متخصص ارتودنسی انجام دهید باید از ابتدا درمان تا انتها درمان نزد همان متخصص، درمان انجام گردد.

   2. امیر.... گفت:

    آیا همون روز ک بار اول منو معاینه میکنید میشه همون روز دستگاه ارتودنسی رو توی دهانم قرار بدید؟ اگر احتیاج ب دندان کشیدن باشه بازم میشه همون روز ارتودنسی رو انجام بدید؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود.

 19. پریناز بهره بر گفت:

  سلام جناب دکتر
  من بیست سال سن دارم و فک بالاییم ۵میلیمتر از فک پایین جلو تر هست
  مشکل تنفس و جویدن ام ندارم
  میخواستم بدونم امکان ارتودنسی بدون عمل فک برای من هستش یا حتما باید عمل باشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد.

 20. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم
  بده در اثر تصادف با موتور فک پایینم از سه ناحیه شکست
  عمل کردن و دو ماه با ارچ بار بستن الان چهار ماه کامل از زمان عمل بنده میگذره ولی بیرون‌زدگی استخوان کنار گوش ها معلومه یکم ورم داره آیا از بین می‌ره یا نه یا باید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.برای دادن پاسخ مناسب باید معاینه کلینیکی از فک و صورت انجام گیرد.

 21. امیرحسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من فرم فک و گونه هام عینا شبیه علی کریمی فوتبالیست هستش. از اینکه نا هنجاری فک دارم مطمئنم ولی دندانهایم اقریبا برهم منطبق هستند وخیلی عقب و جلو نیستند.میخواستم بدانم که آیا این مشکل به طور کامل قابل حل هست.میخواهم علاوه بر این که مشکل فکم حل شود تغییر چهره ی اساسی نیز در قسمت فک و صورتم نیز انجام شود.میخواستم بدان آیا چنین چیزی ممکن است؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. شما تشریف بیاورید مطب باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 22. رها گفت:

  سلام دکتر من فک پایین جلو تر از فک بالا است و دندونام نامرتبط است اول باید ارتودنسی کنم یا عمل

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بیمارانی که دارای مشکل فکی باشند اگر بعد از سن بلوغ (بدلیل اسکلتی شدن فک ) به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایند ابتدا تحت درمان ارتودنسی سپس جراحی فک نزد متخصص فک و صورت باید قرار گیرد. ولی اگر در سن پایین یا قبل از سن بلوغ اقدام کنند با دستگاه های ارتودنسی بدون عمل جراحی مشکل فکی درمان خواهد شد. حتما باید در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک صورت گیرد تا نتیجه درست و مطلوب بدست بیاید.

 23. سیدحسین گفت:

  سلام

  دکتر من اخر ارتودنسیم هیتم و دکتر گفته سه چهار ماه اینده باید بری جراحی فک
  الان هم دندون بالام سیمکشی هست و هم دندون پایین و گفته که فک پایینت عقبه
  الان جراحی فک برایرهردو فک انجام میشه یا نه

  و سوال دومم اینه ک دکترای جراحی فک عمدتا بیمه هم قبول میکنن؟

  1. فائزه گفت:

   سلام من 15 سالمه و دندان های فک بالام حدود نیم سانت روی دندان های پایینم قرار گرفته. قبلا ارتودنسی هم کردم و تقریبا دندونام مرتبه الان برای فکم باید چکار کنم؟!

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 24. هیربد گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید برای ارتودنسی دندان باید پیش شما متخصص ارتودنسی مراجعه کنم و برای جراحی فک چی؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود و جراحی فک با متخصص جراح فک و صورت است.

 25. رضا گفت:

  سلام
  فک پائین پسرم مقداری عقب هست و 18 سالش هست. باید چیکار کنم؟ما آبادان هستیم.
  لذا اگر موافق باشید با جنابعالی اینکار انجام بشود

  متشکرم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در خدمت هستم. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. حتما در زمان وقت گرفتن بفرمایید از شهرستان تشریف میاورید.

 26. رضا گفت:

  فک پائین دخترم مقداری عقب هست و الان که فک بالا رو ارتودنسی کرده بیشتر نمایان شده و نیاز به جراحی داره
  ما قائمشهر هستیم
  لذا اگر موافق باشید با جنابعالی اینکار انجام بشود
  پس از موافقت بفرمائید عمل کجا انجام میشود و هزینه آن چقدر هست و آیا بیمه تکمیلی آتیه سازان هزینه آنرا قبول میکند؟
  متشکرم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده متخصص ارتودنسی هستم. درمان ارتودنسی را انجام می دهم. در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک توسط جراح فک و صورت انجام می شود. اگر سن فرزند شما قبل از سن بلوغ هست، با دستگاه کوچک دهانی که اختراع خودم بوده و به ثبت جهانی کشورهای امریکا و اروپا رسیده است می توان استفاده کرد و دیگر عمل جراحی نیازی نیست. ضمنا ما بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ را می پذیریم، برای دریافت هزینه با بیمه گزار مربوطه هماهنگی انجام گیرد.

 27. زهرا گفت:

  سلام آقای دکترمن ۲۳سالمه,فک بالام جلوترازفک پایین هستن، فقط دندونای بالام وقتی میخندم تالثه دیده میشه خواستم دکتربرام بگیدعمل لازمه ؟وهزینش بابیمه تامین اجتماعی حل میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان جلوزدگی فک پایین در این سن نیازمند ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک دارید. ارتودنسی توسط بنده و در مطب انجام می شود. جراحی توسط متخصص جراح فک و صورت انجام می شود. و تا ارتودنسی ثابت انجام نشود جراح نمیتواند فک را عقب ببرد. نیاز قبل از جراحی ارتودنسی ثابت است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 28. سیمین گفت:

  سلام دکتر،فک پایین من جلو هستش میخوام دندان های جلوی روی هم قرار بگیرن .چه پیشنهادی می کنید؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، عقب بودن فک بالا ، جلو بودن فک پایین، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 29. سینا گفت:

  سلام دکتر،فک پایین من جلوهستش اصلاهم دردی نداره یاباغذاخوردن یاحرف زدن مشکلی ندارم فقط میخوام دندان های جلوی روی هم قراربگیرن نظرتون راجب این موضوع چیه هستش چه پیشنهادی میدین

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندان ها ، وضعیت فکین، نیمرخ بیمار، میزان شلوغی دندان ها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 30. محسن گفت:

  با سلام خدمت دکتر بنده فک پایینم جلو هستش و میخواستم ببینم هزینه و عمل انجام میگیره یا نه؟
  شرایطش چیه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بنده متخصص ارتودنسی هستم و درمان ارتودنسی را انجام می دهم. و متخصص جراح فک جراحی فک را انجام می دهند. شما درمان ارتودنسی بهمراه جراحی فک نیاز دارید. افراد زیر سن بلوغ برای درمان ناهنجاری فک فقط با درمان ارتودنسی مشکل برطرف می شود.

 31. محمود گفت:

  سلام اقای دکتر من 34 سن دارم و مشکل حدود نیم سانت جلو بودن فک پایین دارم می خواستم مقدار هزینه و زمانش رو بدونم ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 32. مجتبی گفت:

  درود.پسرم۱۴ سالشه ودندان نهفته در قسمت جلو فک بالا داره ظاهرا ۲تا هم هست وداره بین دندانهای جلو فاصله میندازه چکنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای معاینه به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا راهنمایی های لازم داده شود.

 33. احسان اسماهيلي گفت:

  سلام اقاي دکتر..
  بنده 32سالمه و مشکل فک پايين دارم که خيلي جلو تر از فک بالاست و فقط دندوناي پايين نامرتب شده دندوناي بالا ظاهر سالم و مرتب دارد..نميدونم از کجاشروع کنم چيکار کنم ميشه لطف کنيد باهام تماس بگيريد من چندبار زنگ زدم جوابگو نبودن و با اينترنت زياد سرکار ندارم..ازتون خواهش ميکنم..بنده زاهدانم نميدونم به دکتراي اينجا اقدام کنم يا شهرستان..مشکل هزينه هم دارم خواهش ميکنم کمکم کنيد متشکرم.
  9391437565

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 34. نگاه گفت:

  سلام…خسته نباشید.فک پایین من کمی جلو قرار گرفته..به اندازه ای که دندان بالا و پایین دقیقا روی هم قرار گرفتن و ردیف بالا جلوتر نیست..از نیم رخ تا حدودی مشخصه..مشکلی از نظر تنفس…ندارم فقط از نظر زیبایی تا حدودی.دندونام هم مشکل دیگه ای ندارن و مرتبن…19 سالمه..میخواستم ببینم ممکنه با ارتودنسی کاملا رفع بشه و نیازی به جراحی نباشه؟چقدر احتمال داره در این موارد که بدون جراحی رفع بشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 35. ونوس گفت:

  سلام اقای دکتر من تصمیم به عمل فک دارم فک بالام کمی عقبه فک پایینم همو عقبه و انحراف فک پایین رو دارم میخواستم عمل فک انجام بدم بدون ارتو دنستی دندون های ردیف و صافی دارم ایا ممکنه بدون قالب گیری دندون فهمید که نیاز. به ارتودنسی هست یا نه؟!

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پیش نیاز جراحی فک درمان ارتودنسی است. اگر ارتودنسی انجام نشود و یک مرتبه جراحی انجام گیرد نتیجه نمیگیرد. برای گرفتن نتیجه باید ابتدا ارتودنسی در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک انجام شود.

   1. Nazanin گفت:

    سلام اقا جمیلیان من ۱۸سالمه ارتودنسی کردم دوساله بعد الان بهم گفتن باید هردوفک وجراحی کنم از طرفی کنکور دارم اگ جراحی کنم مشکلی حین خوندن پیش نمیاد ؟؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. یک متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه در ابتدا درمان ارتودنسی باید مراحل درمان را به بیمار بگوید. نه دو سال بعد از درمان ارتودنسی !! ضمنا در اواسط درمان ارتودنسی جراحی فک انجام می گیرد.

 36. یاسمین گفت:

  با سلام.دخترم ۱۱ سالشونه..مشکل جلو بودن فک پایین و نامرتبی دندان دارد پیشنهاد شده که جراحی باید بشه بعد ارتودنسی.خواستم نظر شما رو بدونم که با ارتودنسی احتمال داره درست شه یا باید جراحی بشه؟ ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درمان ارتودنسی بهمراه جراحی. در اواسط درمان ارتودنسی جراحی باید انجام شود. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 37. آیدا گفت:

  با سلام.دخترم 8سالشونه..مشکل نامرتبی دندان دارد و یک کم هم جلو بودن فک پایین .می توانم برای ارتودنسی خدمتتون بیارم؟ ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. با توجه به سن فرزند شما درمان ارتودنسی بدون جراحی فک انجام می گیرد. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 38. سیما گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۶سالمه رفتم متخصص ارتودنسی به‌ من گفتن باید جراحی فک انجام بدم فک بالام یکم جلوتره ولی تاثیری رو صورتم نزاشته تو تکلمم مشکلی ندارم فقط دندونام رو‌هم قرار نمیگیره آیا من نیاز ب جراحی دارم ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 39. Mojtaba گفت:

  سلام.من 18 سالمه و پسرم.فک پایینیم از لحاظ ظاهری عقبه و مشکل برام ایجاد نکرده ولی ظاهر خوبی نداره چکار کنم به نظرتون؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه (ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک)، طول درمان ارتودنسی، روش درمان اعم از درمانهای ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 40. نفس گفت:

  سلام آقای دکتر من یک دختر ۱۳ ساله هستم و فک پایین من عقب هست به‌ نظر شما من باید جراحی کنم یا ارتودنسی به این دليل که من شنیدم که دختر ها تا ۱۲ سالگی فرصت انجام ارتودنسی دارن

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید کم است . باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

  2. معصومه گفت:

   سلام.من از زمان قبل از بلوغم داروهای هورمون رشد استفاده میکردم .بعدها متوجه شدم ک داروهای هورمون رشد باعث رشد بیش از حد فک بالام شدن .الان میخوام ک فک بالامو جراحی کنم هزینه شو تقریبی میشه بهم بگید

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. بنده متخصص ارتودنسی هستم. درمان ارتودنسی را انجام میدهم. شما برای جراحی باید به متخصص جراح فک و صورت مراجعه نمایید.

 41. سحر گفت:

  سلام فک پایین من انحراف جزیی داره.و 26 سالمه.امکان داره فقط با ارتودنسی حل شه یا نیاز به عمل فک داره؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. ولی در این سن احتیاج به جراحی هم باید داشته باشد.در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 42. هستی گفت:

  سلام، من ۶ماه پیش دندان‌هام رو ارتودنسی کردم فکم هیچ مشکلی نداشت اما فقط یکی از دندان‌های پایینم به دلیل دندان عقل به عقب رفته بود پس از انجام ارتودنسی فک پایینم بعد ۸۰روز کاملا کج شده که مشکل از روش ارتودنسیم هست و دکترم از این حالت ترسیده میخواستم بپرسم من باید چیکار کنم پیش چه متخصصی مراجعه کنم چون هم غذا خوردنم کاملا مختل شده هم زیبایی صورتم افتضاح شده ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید این مشکل را با متخصص ارتودنسی خود مطرح کنید. ایشان باید مشکل شما را برطرف کند. حالا اگر از ایشان نامید هستید . می توانید به مطب بنده مراجعه کنید. با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 43. مبین گفت:

  آقای دکتر من یه پسر ۱۷ ساله هستم
  دندون های فک بالا به هم ریخته یکی جلو و یکی عقبه
  دندون های فک پایینم بهم ریخته هست ولی خیلی کمه ۳ یا ۴ دندون جلویی فقط یکم کج هستند
  فک پایینم هم جلو هستش .
  میخستم بدونم پروسه درمان من حد اق چقد طول میکشه و اینکه هزینه ش چقد میشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. درمان ارتودنسی یکسال و نیم الی دو سال طول می کشد. به ناهنجاری هم بستگی دارد. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 44. یاس گفت:

  سلام وقت بخیر
  دخترم 15 سالشه فک پایینش کوچیک و عقب قرار گرفته غب غب داره و دوتا دندانهای جلویی پایین شیری هستند کوچیکتر از بقیه چونکه زیرش دندانهای دائمی جوانه نزده که شیری ها بیوفته الان چه اقدامی میشه کرد؟موقع خواب با دهان باز میخوابه انگاری راه تنفسش گرفته و خروپف میکنه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 45. مهناز گفت:

  سلام . آقای دکتر آیا شما جراحی هم انجام میدید؟ یا فقط ارتودنسی؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام بنده متخصص ارتودنسی هستم برای درمان ارتودنسی در خدمت شما هستم. جراحی فک توسط متخصص فک و صورت انجام می گیرد.

 46. پگاه گفت:

  سلام.
  آیا هنگام جراحی فک بالا و پایین میشود همزمان دو دندان عقل بالا را هم جراحی و خارج کرد؟ یا قبل از جراحی فک این مورد باید صورت گیرد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در خصوص جراحی باید با متخصص جراح فک و صورت مشورت کنید.

 47. زینب گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۵ سالمه وقراره ارتودنسی انجام بدم .
  دندونای فک بالا کاملا فک پایینمو میپوشونه در صورتی ک دندونای عقبو رو هم میزارم از دندون عقب تا جلو کاملا روهمن و هیچ کدوم از دندون های پایینیم از بالایی ها عقبتر نیستن ولی دندونای جلویی روی دندونای عقب هستن طوریکه دندون فک پایین دیده نمیشه ب نظر شما من باید جراحی انجام بدم یا با ارتو درست میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ، میزان شلوغی دندانها، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 48. محمد گفت:

  سلام ببخشید …من 17 سالمه…فک پایین من نسبت به فک بالاییم خیلی جلوتره…یعنی به اندازه یک انگشت وسطش فاصلست…خیلی ظاهرم بده…با این مشکلی که دارم میخواستم بدونم هزینش به طور تقریبی چقدر میشه؟
  باور کنین توی این 17 سال یه بار نشده که بتونم بدون اینکه به ظاهرم فکر کنم بخندم…برای همین هیچوقت نتونستم اونجوری که باید احساساتمو بروز بدم…چون مشکل مالی هم دارم راستش اصلا دنبالش نرفتم…آخه شنیده بودم هزینش خیلی بالاست…لطفا اگه میشه در مورد هزینه تقریبیش به من اطلاع بدین…خیلی ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود.می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 49. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید .ببخشید آقای دکتر من ۱۶ سال دارم و حدود دوسال پیش دندونام به خاطر اینکه فکم کوچیک بود و کج بودن دندونام رو ارتودنسی کردم و تقریبا چن ماه فقط تا پایان درمانم مونده . اما دکتر من نتونستن تشخیص بدن فک پایینم جلو بوده و بعد هم رفتن خارجو پرونده من رو به همکارشون سپردن و همکارشون تشخیص داد که فک پایینم جلوست. ببخشید میشه بگید من میتونم عمل کنم یا نه؟؟ و اینکه درمان فکم چه مدت طول میکشه ؟؟ آیا دوباره باید ارتودنسی کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن جواب صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است. مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین، نیمرخ صورت، وضعیت رادیوگرافی و غیره. بهر حال باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 50. Tiam_k گفت:

  سلام
  من فکم جلو هستش پیش دندانپزشک هم وقتی بچه بودم رفتم گفتند وقتی ۱۸ سالتون شد باید جراحی کنید فقط این جراحی چجوری انجام میشه؟متوسط هزینش چقدر میشه؟بعد جراحی چه مشکلاتی برای یه مدت پیش میاد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگردرمان فک شما قبل از سن بلوغ انجام میشد. احتیاج به جراحی نبود با ارتودنسی ثابت درمان میشد. الان علاوه برارتودنسی ثابت به جراحی فک و دندان هم نیاز است. بهر حال باید ابتدا معاینه کلینیکی انجام گردد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 51. کارو گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید من پیش یک متخصص رفتم و گقت باید عمل جراحی فک را انجام بدی هالا این عمل جراحی بیهوشی هست یا جور دیگه ای میشه راهنمای کنید خیلی ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای عمل جراحی فک باید به متخصص جراح فک و صورت مراجعه شود.

 52. مهلا گفت:

  سلام من انحراف فک به سمت راست داشتم
  و جراحی فک هم انجام دادم ولی انحرافش درمان نشده
  و نمیدونم مشکل از طرف دکتر ارتودنسی بوده یا جراح
  میخواستم بدونم ایا امکان دوباره انجام دادن جراحی فک پیش یک دکتر دیگه وجود دارد؟ایا میشود جراحی فک را دوبار انجام داد؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود بهتر است با متخصص معالج خود در این خصوص مشورت کنید.

 53. عاطفه گفت:

  سلام من 32 سالمه و 9 سال پیش بر اثر اشتباه دکتر موقع جراحی دندون عقلم به اصطلاح دیسک فکم در رفته و فک پایینم تا حدی انحراف داره و گاهی صبحها بعد از خواب فکم صدا میدهد طوریکه آزار دهندس 2 تا جراح دندان پزشک و فک رفتم میگن کاریش نمیشه کرد.ولی الان خودم تو آینه میبینم متوجه انحراف فک پایینم میشم آیا راهی برای درمانش هست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 54. مهدیس گل‌طالبی گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر
  من۱۸سال سن دارم و دچار عارضه عقب ماندگی فک هستم و اینکه دندان‌هایم روی هم قرار ندارد و میخواستم بدونم اگه عمل فک انجام بدم می‌شود استخوان فک را جابجا کرد ممنون میشم راهنماییم کنین باشکر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان ارتودنسی بهمراه جراحی فک می باشد.باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 55. ناصر حدادزاده گفت:

  با سلام
  من دو سال پیش عمل تومور هیپوفیز انجام دادم اما الان دو سال هست که نمیتوانم فک رو کامل باز و بسته کنم ایا میتوان ان را درمان کرد باید بپویم که فیزیوتراپی انجام دادم اما نتیجه نگرفتم با تشکر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص فک و صورت مراجعه کنید.

 56. سمیرا گفت:

  با سلام
  من 29 ساله هستم و انحراف فک پایین به سمت راست دارم که خیلییی واضحه. در نوجوانی ارتودنسی ثابت انجام دادم به مدت 5 سال اما مشکل حل نشد. خواستم بپرسم کلا در مورد انحراف فک، اگر جراحی صورت نگیره، چه اتفاقی میفتد؟ چون هیچ مشکل و عارضه ای جز عدم زیباییبرایم نداره.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 57. مهسا گفت:

  سلام دکتر
  من وقتی غذا میخورم قسمت چپ فکم شروع به تق تق میکنه همیشه هم این اتفاق نمیوفته ولی خب چیزهای سفت خوردنی این بسیار مشهوده
  برای این مشکل چیکار باید کنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . به متخصص جراح فک و صورت جهت ویزیت مراجعه شود.

 58. مریم گفت:

  با سلام اقای دکتر من ۱۹ سالمه و فک پایینم جلو تر از فک بالایی هست و قابل مشاهده هس و این منو اذییت میکنه نمیشه فقط با ارتودنسی درمانش کرد؟ چون میگن عمل فک خیلی سخته ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک، جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 59. Solmax گفت:

  سلام و خسته نباشید . من نیمه راست صورتم کوچیک تر هست از سمت چپ صورتم .اگه فکم رو عمل کنم صورتم متقارن میشه یا نه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 60. زهرا گفت:

  سلام آیا قبل از جراحی فک باید دندان های عقل را کشید؟من ۲۹ سال دارم و مشکل جلو بودن فک پایین دارم و جراحی هر دو فک برایم تجویز شده

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 61. مونا گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من برای معاینه به مطب دندانپزشکی رفتم و بمن گفتند باید جراحی فک انجام بدم من تو اینترنت خونده بودم اول باید ارتودنسی شه بعد عمل ولی برای معاینه دکتر گف اول عمل باید کنم دندونام خیلی بهم ریخته نیس اما فکم مشکل داره ایا تشخیصش درست بوده که اول فک باید عمل شه ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 62. حمیدرضا گفت:

  سلام
  من 31 سالمه
  رفتم پیش متخصص ارتودنسی ، گفتش که باید فک پایین رو که عقب تر از فک بالا هست رو عمل کنم

  آیا در این سن این دو عمل کارایی داره یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 63. leila گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من ارتودنسی کردم و دندونام کاملا صافه ولی کاملا مشخصه ک فک پایینم عقبه و فک پایینم با پیشونیم تو یه خط نیستن چیکار باید بکنم؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از متخصص ارتودنسی معالجتون که تحت درمانشان هستید راهنمایی شوید.ایشان وضعیت قبل و الان دندانهای شما را دارند.

 64. نسترن گفت:

  دکتر دندانپزشک؛دندونای منو دید گفت حالتش کاملا طبیعیه ولی فک بالا یکم جلوهه.باید چیکارکنم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانها در حالت طبیعی دندانهای فک بالا یک میلیمتر جلوتر از فک پایین است.

 65. نگار گفت:

  سلام اقای دکتر من مراجعه کردم چند روز پیش به متخصص ارتودنسی..فک بالام یخورده جلوعه و لثه بالامم موقع خندیدن یکم بیرون میاد بنظر من مشکل زیادی ندارم..فقط یخورده دندونای پایینم نامرتبه همین! ولی منو فرستادن پیش جراح فک…
  من از عوارضش خیلی میترسم ایا حتما حتما لازمه که جراحی کنم؟؟
  ۲۱ سالمه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد زیرا ارتودنتیست تاثیرات بسزایی در انجام زیبایی دندانهای شما دارد .

 66. مهرداد گفت:

  سلام اقای دکتر من ۱۸ سالمه فک پایین دهانم جلوعه تو فامیلامونم هیچکس این مدلی نیس من وقتی استرس دارم ناخن هامو میجوم احتمالش هست که از ناخن جویدن باشه و راه حلش چیه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه شوید. حضورا راهنمایی خواهید شد. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 67. ماهور گفت:

  سلام
  من ۱۴ سال دارم و قم پایینم از فک بالا عقب تر است آیا در این سن میتونم جراحی فک را انجام دهم ؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 68. فاطمه گفت:

  سلام روز بخیر من فک پایینم جلو هستش و دندونام روی هم قرار نمیگیره و خیلی باهم فاصله داره من رفتم پیش خانم دکتر فریبا خوشجو و ایشون ب من پلاک دادن و برای جا ب جایی دندونام هیچ تاثیری نداشت و گفتن ک فک من نیاز ب جراحی داره من 16 سالمه
  و ایشون گفتن باید در سن 18 سالگی فکت عمل بشه
  و من میخوام هرچه زودتر این اتفاق بیوفته هزینشم اصلا مهم نیست فقط این فکم درست بشه
  ب نظر شما تو این سنم میشه فکمو عمل کنن؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. این اطمینان را به شما می دهم با دستگاه ارتودنسی متحرک جواب نمی گیرید باید دستگاه ارتودنسی شما ثابت شود.

 69. مسافر غریب گفت:

  سلام
  32 سالمه, فک بالام نسبت به فک پایین جلوتره, مشکل به هم ریختگی دندان هم دارم
  میخوام ارتودنسی کنم, متخصص جراحی فک هم تجویز کرده ولی نمیخوام انجام بدم
  اگر فقط ارتودنسی کنم بعد از مدتی امکان داره دوباره به هم ریختگی دندونام برگرده؟
  متخصص گفتن که اگه جراحی انجام ندم بعد از مدتی فک بالام از اینی هم که هست بدتر میشه؟ آیا این امکان هست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه نوع دستگاه، طول درمان، روش درمان اعم از درمانهای ثابت، متحرک ویا جراحی، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 70. محمد حسین نوری گفت:

  سلام من فک پایینم عقب تر از فک بالایی است ومیخوام کار ارتوسرجری رو شروع کنم خواستم از شما بپرسم ک بعد از عمل فک ایا ضربه وارد شدن ب فک باعث خراب شدن فک پایینی میشه؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 71. دوست گفت:

  سلام اقای دکتر
  من فک بالا جلو هست،و قبلا دوتا از دندونهای بالا روی هم بود و بعد به علت تصادف مجبور شدم سه تا روکش کنم و سه تا دندون کنار هم قرار گرفتن و الان فاصله خیلی بیشتر شده،دکترم رفتم میگن چون روکش داری برای ارتودنسی زمان زیادی باید روکش سه تا دندون جلو برداشته بشه،ایا درسته؟بعد نیاز به جراحی هست؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. تا پس از معاینه راهنماییهای لازم حضوری داده شود.

 72. محمدجواد گفت:

  درود دکترجان
  من فک پایینم خیلی جلو هست و تو غذا خوردن هم مشکل دارم و صورتم هم زاویه نداره؟
  به نظرتون برای زیبایی و برطرف کردن مشکلم باید چکنم؟
  ممنونم

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. شما می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید تا حضوری راهنمایی شوید.

 73. رونا گفت:

  سلام آقای دکتر من فک بالا و پایینم دقیقا روی هم قرار داره و خیلی اذیت میشم فشار زیادی به فکم وارد میشه ایا با جراحی این مشکل حل میشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . حضورا راهنمایی خواهید شد.

 74. Koorosh گفت:

  سلام من فک پایینم عقب تره و با درمان پلاک متحرک هم یه مدت اصلاح شد و ولی باز برگشت الآن ارتودنسی کردم، بعد از اتمام ارتودنسی به علت عقب بودن فک پایین دوباره نتیجه بر میگرده؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . این بستگی به شرایط سنی شما و ناهنجاری فک دارد. اگر از سن شما بالاتر از سن بلوغ می باشد و ناهنجاری فک پایین دارید تنها با ارتودنسی ثابت اصلاح نمی شود.

 75. Z گفت:

  سلام من یبار ارتودنسی کردم ولی برگشت و حتی از اولشم بدتر شدم فک زیبایی داشتم فقط میخواستم دندونام مرتب بشه ک الان کاملا تغییر کرده فک پایینم تنگ و کوچیکه و فک بالا افتاده جلو .میتونم دوباره ارتودنسی انجام بدم ؟ا

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. طرح درمان ارتودنسی شما درست نبوده است. بدلیل اینکه فک پایین شما کوچک می باشد علاوه بر ارتودنسی جراحی فک هم باید انجام شود.

 76. معصومه پروانه گفت:

  سلام خدا قوت، بنده 21 سالمه راستش من دندونام مشکلی نداره فقط لثه های فک بالاییم نمیدونم بگم بزرگتره یا پایین تره که وقتی میخندم بیشتر لثه هام دیده میشه آیا با ارتودنسی مشکل رفع میشه؟ ممنونم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید. یعد از معاینه راهنمایی خواهید شد.لازم به ذکر است حتما می بایستی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت فراوان کرد .

 77. علی گفت:

  سلام. درمان ارتودنسی ثابت چند سال طول می کشد

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   درمان ارتودنسی ثابت یک سال و نیم تا دو سال سال طول می کشد

 78. Ramin گفت:

  سلام. من فک پایینم عقب است البته نه شدید‌. متخصص ارتودنسی گفت برای زیبایی چهره ات بهتر است عمل جراحی فک هم انجام دهی. میخواستم بدونم واقعا نیاز به چنین عملی دارم یا با ارتودنسی مشکلم حل میشود؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 79. مریم گفت:

  سلام من ۴۶ سالمه اپن بایت دارم میخواستم بدونم تو این سن امکان جراحی هست یا خیر

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله امکان جراحی وجود دارد شما نیاز به ارتودنسی و جراحی فک دارید

 80. ستایش گفت:

  سلام دکتر روزتون بخیر من در سن 20 سالگی جراحی 2 فک داشتم الان 5 سال گذشته و کاملا برگشته اصلا دندونام روی هم نمیاد جراحم میگه مشکل ارتودنسیه اما نظم دندونام اصلا بهم نخورده و متخصص ارتو هم میگ مشکل جراحیه چه عاملی میتونه باعث شه برگرده؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . این اتفاق بعید است. مگر اینکه طرح درمان متخصصین شما درست نبوده. بهر حال پس از معاینه کلینیکی می توان جواب قطعی را داد.

 81. شقایق گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سال دارم فک بالای من عقب هستش ارتودنسی انجام دادم درست نشد گفتن باید جراحی فک انجام بدم ک بخاطر کنکور نتونستم مدت زمان جراحی و درمان چند وقته؟!! هزینش چقد میشه ؟!!

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به متخصص فک و صورت مراجعه کنید تا راهنمایی لازم را به شما بدهند.

 82. هانا گفت:

  سلام وقت بخیر،من رفتم دندانپزشکی گفتن فک پایینم یه کم عقب هست و با جراحی درست میشه من یه کم از عمل جراحی میترسم آیا این عمل سخته؟چندساعته؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود . می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس حاصل نمایید. حضورا راهنمایی خواهید شد.

 83. آرام گفت:

  سلام آقای دکتر من دندونای پایینم تا حد خیلی کمی جلوتره به نظرتون با ارتودنسی درست میشه ـ

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام
   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

   1. Reza گفت:

    باسلام خدمت آقای دکتر جمیلیان بنده ۲۳سالمه فک پایینم ناقرینه هستش بادقت بیشترمیشه این مشکل رو فهمید ولی ناقرینگی فک پایینم جوری هستش که درخوردن غذاهیچ مشکلی ندارم ودندونام مشکلی ندارم به نظرتون چی کارکنم؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     . برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه شوید. در هنگام معاینه نوع دستگاه ، طول درمان ، روش درمان اعم از درمانهای ثابت ، متحرک ویا جراحی ، هزینه ارتودنسی و یا غیره به شما گفته می شود. معاینه رایگان است می توانید از مطب وقت بگیرید. تلفن 22011892

 84. Najmeh گفت:

  سلام خسته نباشین من به دکتر مراجعه کردم بهم گفتن باید فکت عمل بشه ولی من خیلی میترسم .ببخشید میشه عوارض عمل رو بگین .

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. شما اول باید ارتودنسی انجام دهید بعد جراحی فک انجام دهید. عوارض جراحی مثل جراحیهای دیگر است . عارضه خاصی ندارد

 85. محمدجواد گفت:

  سلام و عرض ادب
  جناب دکتر بنده فک بالاییم جلو تر از فک پایین هستش و به طوری که اصلا دندان هام روی هم قرار نمیگیرن به طوری بستن دهان و گذاشتن دو لب بروی هم برایم مشکل است من ۱۷ ساله ام . میخواستم بدونم با ار تو دنسی درست میشه،!؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید . بعد از معاینه کلینیکی حضورا راهنمایی خواهید شد.

 86. شیرین گفت:

  سلام زمان جراحی فک جه موقع است

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. اول ارتودنسی بعد جراحی و سپس ارتودنسی انجام می شود جراحی در وسط درمان ارتودنسی انجام می شود

 87. معینی گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقت حضرتعالی بخیر
  فک بنده 15 سال قبل توی سانحه شکست خواستم دفرمگی که ایجاد شده رو ترمیم کنم ضمن اینکه بعد از عمل جراحی و نصب پلاتین دندان ها درست روی هم نشستند اما تقارن فک درست نیست.اگه امکان داره در این خصوص راهنمایی بفرمایید.ممنون

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   اطلاعاتی را که شما در مورد مشکل دندانی فکی مرقوم فرموده اید ناقص و کم است . برای دادن طرح درمان صحیح نیاز به اطلاعات بیشتری است . مثلا اطلاعاتی راجع به شیب دندانها ، وضعیت فکین ، نیمرخ بیمار ، میزان شلوغی دندانها ، وضعیت رادیوگرافی بیمار و غیره. بنابراین به شما توصیه میشود برای طرح درمان مناسب از مطب وقت معاینه بگیرید. معاینه رایگان است.

 88. مهدی گفت:

  سلام من فکم جلو هستش آیا با ارتودنسی وعقب بردن فک فاصله بین دندون های بالا پایین تنظیم میشه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. بله هم دو فک و هم فاصله بین انها تنظیم می شود

 89. سحر گفت:

  سلام خسته نباشيد من ٣٢سالمه دندانهاي بالا وپايينم روي هم نيستن وفك بآلام جلوتره يه مدت گوش درد شديدي داشتم وشنوايي ام داره كمتر ميشه وكلي دكتر رفتم وهيچ كدوم نفهميدن مشكل منو ولي يكي از دكتر ها كه رفتم گفتن مشكل از فكتونه از جا در رفته وبه خاطر همين به زير گوش فشار مياره وعلت درد گوش وشنوايي ام همينه وهرچقدر سنت بالاتر بره اين مشكل بيشتر ميشه خواستم ببينم درسته

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانهای شما باید معاینه کلینیکی شود . دندانها و فکین شما بررسی شود. بدون معاینه نمیتوان بدر فضای مجازی اظهار نظر کرد.

 90. حجت گفت:

  سلام .قبلا فک پایین من در قسمت مفصل شکسته . بعد از جراهی کانال تنگ شده و فکم کامل باز نمیشه . آیا برای باز کردن کانال مفصل راهی هست . من 60سال دارم و شکستگی 15سال پیش اتفاق افتاده .

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید معاینه شود . در فضای مجازی نمیتوان پاسخ داد. و شما به یک متخصص فک و صورت مراجعه کنید.

 91. حبیب گفت:

  سلام آقای دکتر
  بنده ۳۰ سال سن دارم
  فک پایین من جلو هستش و دندونای کجی دارم
  تو این سن میشه دندون ها رو درست کرد
  به خاطر این قضیه خیلی اعتماد به نفسم پایینه

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . بله، با توجه به سن شما و توضیحات داده شده ارتودنسی ثابت به همراه جراحی فک نیاز است . با معاینه کلینیکی و دیدن رادیوگرافی دندان های شما جواب قطعی را خواهید گرفت.

 92. مجید گفت:

  سلام
  متشکرم از پاسخ و راهنمای خوبتون جناب دکتر.

 93. مجید گفت:

  با سلام
  جناب دکتر درمان پوسیدگی و جرمگیری قبل ارتودنسی انجام بشه بهتره یا همزمان با ارتودنسی؟ بدلیل قرار گرفتن سیم های ارتودنسی این سوال برام پیش اومده که انجام اینکار کار اینکار قبل از ارتودنسی فضای کاری بیشتری برای ترمیم و جرمگیری در اختیار پزشک قرار نمیده؟
  آیا امکان ترمیم دندان بعد از ارتودنسی هست با توجه به هزینه مجزای که داره و شاید بیمار نتونه همزمان پرداخت کنه؟
  میدونم که هزینه ایمپلنت جداست آیا بیمار شما میتونه زمانی که ارتودنسی میشه کاشت ایمپلنت را نزد پزشکی بره که بیمه تکمیلی یا کارتهای بیمه دندانپزشکی را قبول می کنند؟ متشکرم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام قبل از شروع درمان ارتودنسی پیشنهاد می شود جرم گیری و هرگونه کار ترمیمی که برای دندان ها لازم است انجام شود. در مطب من هم امور مربوطه با اکثر بیمه ها انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ارتودنسی و هزینه ترمیم دندان ها و بیمه ها با مطب تماس بگیرید

 94. مینا گفت:

  سلام
  بدرمان جراحی open bite د رسن بالا چی است

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان بستن open bite در سن بالا جراحی lefort 1 است

 95. مجید گفت:

  سلام
  برای ارتودنسی دندانهای که نیاز به رفع پوسیدگی و جرم گیری دارند نیز انجام میشه تا عمل ارتودنسی نتیجه بخش باشه یا فقط دندانها در دو فک بالا و پایین ردیف میشوند؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. در هنگام درمان ارتودنسی دندانهایی که نیاز به رفع پوسیدگی و جرم گیری دارند نیز باید برحسب مورد تحت درمان قرار گیرند . البته هزینه درمان ترمیم و جرم گیری جدای از ارتودنسی خواهد بود

 96. kamyar گفت:

  سلام وقت بخیر جناب دکتر
  من مردی 42 ساله هستم که متاسفانه دندانهای ردیف بالا و پایین فکم درست روی هم قرار نمیگیرد چندین سال پیش خدمت دکتری رفتم که بعد ویزیت توسط ایشان کارت ویزیت شما بزرگوار را به بنده داده و گفتند ابتدا باید به علت کوچکی فک های شما دندانهای شما ارتودنسی و جراحی شود بعد اصلاح فک و بینی جهت تنفس صحیح و جویدن درست غذا.
  سوال بنده از شما بزرگوار: با توجه به سنم جراحی فک و صورت و ارتودنسی دندانها امکان پذیر هست؟ تا خدمت شما مراجعه کنم
  متشکرم

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   سلام انجام درمان ارتودنسی بزرگسالان محدودیتی ندارد بهترین سن برای ارتودنسی قبل از بلوغ است اما این بدان معنا نیست که بزرگسالان نمی توانند از درمان ارتودنسی سود ببرند.

   1. kamyar گفت:

    سلام آقای دکتر
    سپاسگزارم پاسخ دادید. غیر از انجام ارتودنسی دندانهای بنده توسط شما بزرگوار برای ناهنجاری فک باید به متخصص دیگری مراجعه کنم یا همزمان با ارتودنسی دندانهای بنده، اصلاح ناهنجاری فک و صورت بنده نیز توسط شما انجام میشود؟

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     سلام. دندانهای شما با ارتودنسی و اصلاح ناهنجاری فک و صورت با درمان جراحی انجام می شود

    2. mah گفت:

     سلام وقت بخیر
     من ۳۶ سالمه و طبق چند ویزیتی که شدم باید ارتودنسی و جراحی فک بالا و پایین و چانه انجام بدم ولی از لحاظ قرار گیری فرم دندانها مشکلی ندارم، و به نظر خودم چیزی که ناراحتم میکنه اینکه وقتی میخندم خیلی دندونهام تو چشمه ولی لثه ام مشخص نیست و احساس میکنم فک بالام جلوه امکانش هست بدون جراحی فقط با ارتودنسی نتیجه بگیرم و یا ابتدا جراحی کنم بعد ارتودنسی

     1. دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 97. roya گفت:

  و اگه طی یکسالی که ارتودنسی انجام میدم بارداری پیش‌بیاد و‌باعث بشه که عمل جراحی فکم وقفه ای بیفتع مشکلی پیش میا‌د؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. مشکلی برای درمان ایجاد نمی کند فقط طول دوره درمان ارتودنسی طولانی می شود . این نکته تاکید می گردد که موضوع باردار شدن را به متخصص ارتودنسی معالج تان بگویید تا برای شما رادیو گرافی تجویز نشود.

  2. ابوالفضل نوری گفت:

   سلام اقایی دکتر من فک پایینم کج یعنی دندان هام رو هم قرار نمیگرن و صورتم کج من از ارتودنسی ترس دارم میخوام عمل کنم میشه یاخیر

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. اگر سن شما سن بلوغ را گذرانده اید. بدلیل شکل گرفتن و اسکلتی شدن فک راه درمان فقط ارتودنسی ثابت بهمراه جراحی فک است. ابتدا باید ارتودنسی ثابت انجام شود در اواسط درمان جراحی فک صورت گیرد.

 98. roya گفت:

  با سلام و احترام
  اقای دکتر من تازه درمان ارتودنسی رو شروع کردم که شامل جراحی فک هم میشه و بهم گفتن این پروسه تا عمل یکسال طول میکشه….میخاسم ببینم من تا چه مدت بعد جراحی میتونم برای بارداری اقدام کنم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این سوال را باید از متخصص ارتودنسی معالج خودتان بپرسید . ولی به طور کلی باید گفت اگر جراحی به نحو مطلوب انجام شود شما بعد از یک ماه که از جراحی گذشت می توانید باردار شوید. فقط باید موضوع باردار شدن را به متخصص ارتودنسی معالج تان بگویید تا برای شما رادیو گرافی ننویسد.

   1. nazi گفت:

    سلام .چ مدت نیاز ب ارتودنسی هست برای جراحی فک ..

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     سلام.یک سال قبل از جراحی بیمار باید تحت درمان ارتودنسی باشد

   2. نادر بهرامی گفت:

    سلام و خسته نباشید خدمت شما .استاد فک پایین بنده جلو بوده و با فک بالایی تطابق نداره .دندونای بالایی بنده یک سانتی متر از دندونای پایین من عقب تره .واین حالت کاملا در حالت صورت .وجلو بودن فک پایینی مشخصه .به نظر شما جراحی فک برای بنده نیاز هست ..روی تکلم بنده هم خیلی تاثیر داشته

    1. دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 99. الهه گفت:

  سلام.من از بچگی مشکل انحراف فک داشتم و هرروز کج تر میشود و به سمت راست وپایین منحرف میشود.چون طرف چپ فکم استخوانش رشد نکرد.دوست داشتم عمل کنم و درمان شود .فقط میخواستم هزینه جراحی فکم چند میشود با بیمه تامین اجتماعی؟لطفا جواب دهید ممنون

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   شما می توانید با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان ارتودنسی بگیرید. بعد از معاینه دقیق هزینه درمان انحراف فک شما به طور دقیق اعلام خواهد شد

 100. پورطیبی گفت:

  سلام من 3 سال ارتودنسی کردم اما فرم دندونام برگشت. و اشکال فکی دارم و باید ارتوسرجری کنم . دندونام رو دوباره ارتودنسی کنم ریسکی نیس .؟ جراحی کنم امکان داره مشکلی برای دندون و فکم پیش بیاد؟

  1. Abdolreza Jamilian Orthodontist گفت:

   دقت کنید که برای درمان ناهنجاری های فک و دندان از ابتدا به یک متخصص ارتودنسی با تجربه و به روز مراجعه کنیداگر علت ناهنجاری به درستی تشخیص داده شود و درمان ارتودنسی و حتی ارتوسرجری مناسبی برای شما به کار بسته شود دیگر درمان شما بازگشت نخواهد داشت با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت رایگان ارتودنسی بگیرید تشخیص نهایی را به شما اعلام خواهم کرد

 101. زهرا گفت:

  سلام من 16 سال دارم و فکم خیلی کوچیکه مثلا از گونه هام به بعد صورتم کوچیک میشه و دندونام نیاز به ارتودنسی داره آیا با ارتودنسی فکم خوب میشه یا ؟ باید چی کار کنم؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام با توجه به پیشرفت چشمگیر ارتودنسی و وارد شدن نسل جدید دستگاه و متدهای ارتودنسی در اکثر مواقع این مشکل با درمان ارتودنسی به تنهایی درمان می شود. در هر صورت باید معاینه شوید تا طرح درمان شما تعیین شود. معاینه اولیه رایگان است

 102. علی گفت:

  سلام من فکم خیلی کوچیکه و سرم هم به صورت یه گلابی برعکس باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام شما باید به یک متخصص ارتودنسی که ترجیها دارای فلوشیپ جراحی فک و صورت است مراجعه کنید.

  2. یعقوب گفت:

   سلام
   من آقای دکتر،من یه داداش دارم ۲۳ سال سن دارد و مادر زادی دهنش به سمت راست کجه میخواستم بدونم امکان عملش هست و خوب میشود و همچنین هزینه عملش چقدر در میاد با تشکر

   1. دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. درمان ارتودنسی توسط بنده متخصص ارتودنسی انجام میگردد.جراحی فک توسط متخصص جراح فک انجام می شود. در خصوص هزینه جراحی باید با متخصص مربوطه مشورت کنید.

 103. Rasool گفت:

  باسلام خدمت اقای دکتر.من 9 میلیمتر اپن بایتدارم ودر ضمن 20 سال دارم . ایا فقط با ارتودنسی درمان ن انجام می شود.

  1. دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. درمان اپن بایت در سن شما با ارتودنسی به همراه جراحی فک و صورت قابل اصلاح است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *