اطلاعات عمومی دندانپزشکی

انتقال میکروب دهانی از دهان مادر به فرزند

انتقال میکروب دهانی از دهان مادر به فرزند

یکی از عادت های غلط برخی مادران این است که قاشق و یا پستانک کودک را قبل از اینکه در دهان کودک بگذارند، به منظور تمیز کردن، اول آن را داخل دهان خود می گذارند و یا اینکه از قاشق هایی که خود استفاده میکنند برای غذا دادن به کودک استفاده می نمایند.

انتقال میکروب های پوسیدگی زا داخل دهان

اگر دهان مادر دارای میکروب های پوسیدگی دندان باشد هم زمان با رویش دندان ها، میکروب های پوسیدگی زا وارد دهان کودک می شوند و آغاز به فعالیت می کنند که این عادت غلط برخی مادران باعث می شود این میکروب های پوسیدگی زا زودتر وارد دهان کودک شوند و به همین دلیل پوسیدگی های دندان را در کودک افزایش دهند.

انتقال میکروب دهانی از دهان مادر به فرزنددهان مادر به هیچ وجه از دهان کودک تمیز تر نیست و این کار باعث می شود بسیاری از میکروب های بیماری زا وارد دهان کودک شوند که مهم ترین این میکروب ها میکروب های پوسیدگی زا هستند. در نتیجه مادران باید توجه داشته باشند که به هیچ عنوان قاشق یا پستانک کودک را جهت پاکیزگی وارد دهان خود نبرند.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

2 دیدگاه برای “انتقال میکروب دهانی از دهان مادر به فرزند

  1. Avatar میرزایی گفت:

    سلام دختری ۱۵ ساله دارم که فک پایینی اش جلو است دوتا از دندان های فک بالایی بالاتر از محل اصلی بیرون امده .در سن ۹ سالگی به چند دکتر فک ودندان بردم گفتند ارثی می باشدوباید تا ۱۶ سالگی رشد کند بعد عمل شود چون در سن پایین امکان دارد لال شود

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      سلام. بهتر بود در سن پایین برای ارتودنسی مراجعه می کردید تا نیاز به جراحی نباشد. بهترین سن درمان ارتودنسی در کودکی است و درمان ارتودنسی برای مشکل شما در کودکی باعث لال شدن نمی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *