اطلاعات عمومی دندانپزشکی

آمپول دگزامتازون برای دندان درد

دندانپزشکی با آمپول دگزامتازون برای دندان درد در دستش

بهتر است درد دندان با مسکن های خوراکی تسکین یابد. ولی با اینحال از آمپول های مسکن برای تسکین دردهای شدید و متوسط استفاده می شود. این آمپولها اگرچه می توانند درد را تسکین دهند اما عوارض جانبی هم دارند که استفاده از آنها را با تردیدهایی مواجه می کند. در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با داروهای مسکن تزریقی یا آمپولهای ضد درد دندان در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آمپول دگزامتازون

آمپول دگزامتازون یکی از رایج ترین گزینه ها برای کاهش درد دندان است. این آمپول مسکن محسوب نمی شود و تنها با سرکوب التهاب به بهبود درد کمک می کند. استفاده از دگزامتازون برای درد دندان هرگز اولین تجویز دندانپزشک برای تسکین درد بیمار نیست و اغلب به جای آن داروهای مسکن غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن تجویز می شوند. ناگفته نماند این آمپول اگرچه می تواند به طور جدی درد را تسکین دهد اما عوارض جانبی دیگری هم دارد. که استفاده از آن را با تردیدهایی مواجه می کند. بیشترین عارضه ای که از تزریق این آمپول برای دندان درد مطرح است پوکی استخوان است ولی دندانپزشکان معمولا سعی می کنند دزهای پایین آمپول دگزامتازون برای دندان درد را تجویز کنند که خطر یاد شده را به کمترین مقدار کاهش دهند.

جعبه آمپول دگزامتازون 3.3 میلی گرم تزریقی برای دندان درد

آمپول دگزامتازون 3.3 میلی گرم

به همین دلیل چنانچه این دارو توسط دندانپزشک تجویز شده باشد، نگران نباشید البته اگر دارای مشکلاتی در رابطه با استخوان هستید موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. در این حالت ممکن است متخصص ارتودنسی و یا دندانپزشک شما از تجویز چنین آمپولی به طور کلی صرف نظر کند.

آمپول دگزامتازون برای عفونت دندان

برای عفونت دندان از دگزامتازون استفاده نمی شود. در زمان عفونت، بدن یک پاسخ التهابی به ناحیه عفونت داده و آن را متورم و ملتهب می کند. این در حالی است که دگزامتازون نوعی کورتون است که روند التهاب را آهسته کرده و از شدت آن می کاهد. از همین رو در صورت عفونت دندان باید سریعا به دنداپزشک مراجعه کرده و استفاده از آنتی بیوتیک های مورد نیاز را آغاز کرد.

آمپول دگزامتازون برای دندان درد بعد از عصب کشی

معمولا بعد از عصب کشی دندان پزشک از آمپول دگزامتازون برای دندان درد استفاده می کند که امری بسیار طبیعی است زیرا دردی که بعد از عصب کشی ایجاد می شود معمولا با هیچ مسکنی تسکین نمی یابد. به همین دلیل استفاده از این آمپول برای دندان درد در چنین مواقعی امری طبیعی است و بیشتر دندانپزشکان و متخصصین این اقدام را انجام می دهند.

در نظر داشته باشید که تزریق آمپول دگزامتازون نیز بعد از عصب کشی باید زیر نظر دندانپزشک باشد در برخی مواقع نیز ممکن است دندان پزشک از تزریق این آمپول برای تسکین دندان درد بیمار خودداری کند. به عنوان مثال اگر بیمار در دوره ی بارداری باشد. از آن جا که این آمپول جزو داروهایی است که باید با احتیاط مصرف شود در بیشتر مواقع ممکن است دندانپزشک تزریق آن را مطلوب نداند.

آمپول دگزامتازون بعد از جراحی دندان عقل

جراحی دندان عقل یا همان دندان سوم مولر یک جراحی رایج است که در آن دندان عقل خارج می شود. این جراحی برای اغلب بیماران با درد زیاد پس از عمل همراه است. از همین رو دندانپزشکان با استفاده از مسکن های قوی در صدد کنترل کردن این درد بر می آیند. تزریق آمپول دگزامتازون یکی از روش های تسکین درد بیمار پس از کشیدن دندان عقل است. این دارو با خاصیت ضد التهابی و سرکوب کردن سیستم ایمنی می تواند تا حد زیادی در تسکین درد موثر باشد.

آمپول دگزامتازون 20 میلی گرم سدیم فسفات تزریقی

آمپول دگزامتازون 20 میلی گرم سدیم فسفات

آمپول دگزامتازون برای کودکان

آمپول دگزامتازون می تواند تاثیرات مخربی روی رشد کودکان داشته باشد. این دارو می تواند سبب مهار رشد و ایجاد پوکی استخوان در بزرگسالی شود. به همین دلیل در اغلب موارد از تجویز این دارو برای کودکان خودداری می شود. علاوه بر آن این دارو می تواند عوارض شدید را برای کودکان به دنبال داشته باشد. چراکه دگزامتازون باعث سرکوب سیستم ایمنی شده و با ضعف سیستم ایمنی در کودک، عوارض جانبی ممکن است با شدت بیشتری نمایان شوند.

نکات مهم در استفاده از آمپول دگزامتازون برای دندان درد

تزریق آمپول دگزامتازون برای دندان درد با توجه به این امر که می تواند قند خون را افزایش دهد برای افرادی که قرار است آزمایش دوپینگ بدهند نتیجه ی مثبتی خواهد داشت. اگر چه شما می توانید آن را بدون نسخه ی پزشک دریافت کنید ولی در صورت داشتن دردهای حاد برای درمان آن ها به این آمپول روی نیاورید زیرا این امر سبب می شود که دردها برای کوتاه مدت تسکین یابد و شما از عوارض های جدی که در دهانتان است غافل باشید و این امر به حاد شدن بیماری های دندان منجر شود .

توصیه می شود مصرف آمپول دگزامتازون برای دندان درد را زیر نظر پزشک انجام دهید و در صورت داشتن برخی از حساسیت ها از تزریق آن خودداری کنید. استفاده خودسرانه آن برای دندان درد می تواند عوارض جدی را به دنبال داشته باشد به طوری که اگر چه در کوتاه مدت درد را تسکین می دهد ولی در بلند مدت سبب می شود تشخیص علت درد به تعویق بیفتد و به دردهای بیشتر و همچنین هزینه های گزاف برای درمان آنها منجر گردد. در نظر داشته باشید استفاده از این آمپول برای دندان درد همچنین سیستم دفاعی بدن را به تدریج در برابر سایر بیماری ها ضعیف می کند و شما را در معرض مبتلا شدن به سایر بیماری ها قرار می دهد.

عوارض آمپول دگزامتازون

دگزامتازون در طولانی مدت باعث پوکی استخوان و در کودکان باعث مهار رشد می شود. اما این تنها گوشه ای از عوارض این دارو می باشد. از همین رو بهتر است این دارو را تنها با تجویز پزشک استفاده کرده و پیش از تجویز حتما شرایط پزشکی خود را برای پزشک خود بازگو کنید. دگزامتازون ممکن است طیف وسیعی از عوارض را ایجاد کند که شامل موارد زیر می شوند:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • ناراحتی معده
 • تورم (ادم)
 • سردرد
 • سرگیجه
 • تغییرات خلقی مانند افسردگی، تغییرات روحی یا تغییرات شخصیتی
 • مشکل در به خواب رفتن
 • اضطراب
 • پایین آوردن سطح پتاسیم (باعث بروز علائمی مانند خستگی می‌شود)
 • بالا بردن قند خون
 • بالا بردن فشار خون

به طور کلی آمپول دگزامتازون برای دندان درد فقط درد را تسکین می دهد و شما باید علت درد را شناسایی کنید و اقدامات لازم را برای درمان کامل آن انجام دهید. رسیدگی به مشکلات و بیماری هایی که در دندان و دهان ایجاد شده اگر در زمان مناسب صورت بگیرد هم درد کمتر و هم هزینه ی کمتری خواهد داشت.

سایر آمپول های مسکن برای درد دندان

غیر از آمپول دگزامتازون داروهای مسکن دیگری نیز برای دندان درد وجود دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار و میزان درد نسبت به تجویز آنها اقدام می کند. مهمترین این داروها عبارتند از: کتورولاک، بتامتازون و  پیروکسیکام.

آمپول مسکن کتورولاک برای دندان درد

از آمپول های مسکن برای تسکین دردهای شدید و متوسط استفاده می شود. از مهم ترین و رایج ترین این آمپول ها می توان به آمپول مسکن کتورولاک اشاره کرد. این داروی ضد درد و غیر استروئیدی برای مدت طولانی تجویز نمی شود و اغلب برای درد های حاد مانند درد های ناشی از جراحی ها کاربرد دارد. آمپول کتورولاک از خانواده داروهایی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن می باشد. از این دارو اغلب در جراحی های دندان و فک استفاده می شود.

کتورولاک که با نام های کتورکس، پین لاک، تورادولاک، توراپین، پمرولاک، کتورین، کتروفال و کتورولاکس نیز شناخته می شود نوعی مسکن قوی و غیر استروئیدی است. این آمپول به صورت وریدی یا عضلانی تزریق می شود و با انسداد ورود برخی مواد به نواحی ملتهب و دردناک بدن باعث کاهش درد می شود. در صورت دندان درد شدید با صلاحدید دندانپزشک ممکن است این آمپول برای بیمار تجویز شود. با این وجود این دارو برای درد های مزمن دندان و استفاده طولانی مدت استفاده نمی شود. چراکه استفاده از آن عوارضی چون ادم، افزایش فشار خون، پورپورا، راش پوستی، استوماتیتیس، تهوع، سوءهاضمه، درد شکمی، اسهال، یبوست، نفخ، احساس پری دستگاه گوارش، استفراغ، سر درد، خواب آلودگی، گیجی، درد و کبودی محل تزریق را به دنبال خواهد داشت. این دارو از دگزامتازون بسیار قوی تر بوده و برای درد های حاد مورد استفاده قرار می گیرد.

آمپول بتامتازون برای دندان درد

بتامتازون نام یکی دیگر از داروهای خانواده کورتون ها است که مانند دگزامتازون خاصیت ضد التهابی دارد. این دارو شدت اثر کمتری نسبت به دگزامتازون داشته و عوارض کمتری را ممکن است ایجاد کند. با این وجود نمی توان تاثیر استفاده سرخود و طولانی مدت آن در ایجاد پوکی استخوان را نادیده گرفت. این دارو از ترشح موادی که باعث التهاب می شوند جلوگیری کرده و باعث تسکین درد می شود.

آمپول پیروکسیکام برای دندان درد

پیروکسیکام نیز از جمله مسکن هایی است که برای دندان درد تجویز می شود. اگرچه این دارو اغلب برای درد های آرتریت و درد های عضلانی حاد کاربرد دارد، اما به دلیل داشتن عوارض بسیار کم گاهی برای درد های دندان و فک نیز تجویز می شود. این دارو نوعی داروی مسکن محسوب می شود که خاصیت ضد التهابی دارد و به این دلیل که دوز های متفاوتی دارد بایستی با توجه به شرایط بیمار، دوز آن توسط پزشک تعیین شود تا عوارض جانبی نداشته باشد.

سوالات متداول آمپول دگزامتازون برای دندان درد

1-اگر دندانپزشک برای من دگزامتازون تجویز کرده باشد، در صورت عدم درد نیز باید آن را تزریق کنم؟

تجویز و تشخیص پزشک اولویت دارد. داروها متناسب با شرایط شما تجویز می شوند و باید طبق دستور پزشک مصرف شوند. بنابراین توصیه می شود با دندانپزشک خود مشورت کنید ولی در صورت عدم درد و با توجه به عوارض جانبی مصرف این دارو بهتر است از تزریق آن خودداری نمایید.

2-در صورت عفونت دندان باید آموکسی سیلین مصرف کنم یا دگزامتازون؟

در صورت ایجاد علائم عفونت در دندان و لثه، اولین اقدام مراجعه به دندانپزشک است. بدون تجویز پزشک مصرف هیچ دارویی توصیه نمی شود.

3-در صورت عدم تزریق دگزامتازون پس از جراحی دندان عقل، ممکن است درد ادامه یابد؟

پس از جراحی دندان عقل اغلب در صورت وجود درد شدید، دگزامتازون تجویز می شود. در صورت تجویز نشدن دگزامتازون نیز ممکن است داروهای مسکن با توجه به شرایط بیمار تجویز شود. در هر صورت درد جراحی دندان عقل تا چند رو بیشتر طول نمی کشد و در صورت ادامه یافتن درد تا یک هفته و بیشتر باید برای معاینه محل جراحی به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

4-آبسه کردن دندان با دگزامتازون برطرف می شود؟

خیر؛ توجه کنید که دگزامتازون تنها برای تسکین درد و التهاب تجویز می شود و جنبه درمانی ندارد. برای معاینه و درمان مناسب باید به دندانپزشک مراحعه نمایید.

5-دگزامتازون پس از ایمپلنت نیز تجویز می شود؟

دگزامتازون به عنوان یک تسکین دهنده درد ممکن است پس از هر نوع عمل درمانی-زیبایی دندانپزشکی تجویز شود. تشخیص اینکه آیا بیمار به دگزامتازون نیاز دارد یا خیر بر عهده دندانپزشک است.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

155 دیدگاه برای “آمپول دگزامتازون برای دندان درد

 1. Avatar محمد گفت:

  سلام دکتر من پنج روز پیش دندان هفت چپ بالا را کشیدم و همزمان ایمپلنت کردم کمی هم عفونت داشت. این مدت دردی را تحمل می کنم که تا کنون در زندگی نداشتم انواع مسکن های خوراکی و تزریقی و وریدی و شیاف را استفاده کردم دیروز با مشورت دکتر معالج دگزا استفاده کردم الان بعد از ۲۴ ساعت همان درد در حال بازگشت هست عکی دندان را دکتر معالج دید و گفت همه چیز خوب است اما خشکی کانال دارید. خواستم ببینم این درد طبیعی است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید آنتی بیوتیک و قرص مسکن قوی 6 ساعت یکبار میل نمایید. با دندانپزشک معالج خود مشورت کنید.

  2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید تا محل بخیه عفونی نگردد.

 2. Avatar مهدی گفت:

  سلام جناب دکتر خانم من چند روز قبل برای درمان دندان خودشون به پزشک مراجعه کردن عصب کشی کردن و پانسمان متاسفانه درد شدید دارن مسکن هم ژلوفن استفاده کردن ولی بی فایده بوده درد دندانشون جوریه که کل دندانهای پائین دچار التهاب و درد شده باید چکار کرد
  مشکل از عصب کشی هستش یا دندان عصب کشی شده دچار عفونت هستش جناب دکتر مگر عصب کشی در یک مرحله انجام نمیشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. عصب کشی دندان می تواند در یک جلسه یا دو جلسه انجام گردد. بستگی دارد به اینکه دندان عفونت داشته باشد یا نه. در صورت داشتن عفونت عصب کشی در دو جلسه انجام می گردد. یک فاکتور دیگری که ممکن است تعداد جلسات را زیاد کند تعداد کانال های دندان است. اگر شما در محل دندان عصب کشی شده درد دارید بهتر است به یک متخصص ریشه مراجعه نمایید تا از دندان رادیوگرافی تهیه شود تا عصب کشی دندان و درمان ریشه بررسی شود.

 3. Avatar امیرعلی گفت:

  باسلام اقای دکتر من روز دوشنبه دندون7راست بالا را عصب کشی ریشه کردم الان سه روز درد شدید دارم انتی بیوتیک ،اموکسی سیلین ،میترونیدازول ،استاژل استفاده میکنم نوزاد یک ماهه دارم بهش شیر میدم امروز امپول دگزا هم زدم الان دردم کمتر شده ولی میترسم دوباره دردش شروع بشه اگر درد بگیره با شرایط من چ داروهایی استفاده کنم چون هیچ کدوم ازمسکن ها درد من واروم نکرده وخیلی اذیتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر بعد از سه روز هنوز درد دارید به متخصص معالج مراجعه نمایید. امکان دارد عصب کشی و درمان ریشه بدرستی انجام نشده باشد. با مشاهده رادیوگرافی از دندان عصب کشی شده، می توان تشخیص داد که عصب کشی دندان بطور کامل و دقیق انجام شده یا خیر.

 4. Avatar سام گفت:

  سلام اطلاعات بسیار عالی و جامع بود.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درود و سپاس بر شما.

 5. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دندانم سه روزه درد شدیدی میکنه اموکسی سیلین و نوافن مصرف کردم بی تاثیر بود دندانپزشکی رفتم گفت باید کشیده بشه ولی دندانم سالمه آمپول دگزا استفاده کردم چند ساعتی درد نداشتم الان دوباره درد شدید دارم روز های نوروزی دنداپزشک خوب نیست چیکار کنم الان بدنم مور مور میکنه از تاثیر دگزا بوده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. جهت تشخیص درمان مناسب به یک کلینیک معتبر و قابل اطمینان مراجعه نمایید. از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک خودداری نمایید.

 6. Avatar ژیلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  دکتر من یکسال پیش دندونم رو عصب کشی و پر کردم و روکشش رو هم انجام دادم اما الان دو روزه همون دندون احساس خارش و درد شدید دارم علت چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. به متخصص ریشه مراجعه نمایید. باید رادیوگرافی از دندان تهیه شود. دندان شما احتیاج به اندو مجدد (ری اندو) دارد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک عصب کشی دندان و درمان ریشه

 7. Avatar مهلاازکیا گفت:

  سلام جناب من هفت ماه گذشته در بارداری دندان عصب کشی کردم بدلیل گرفتن عکس درمان کامل نشد و پانسمان میکرد دکترم الان چهار روز گذشته درمان کامل شد با وجود اینکه دندان عفونی شده بود الان چندین روز درد شدید دارم مسکن میخورم خوبه باز دوباره درد عود می‌کنه لپ همون سمت ورم کرده چرک خشک کن مترونیدازول و سفالکسین ‌مصرف میکنم.دکترکفت نه کانال خیلی عفونت داشته باید مصرف کنید تا برطرف بشه.آیا چند روز آینده با دارو خوب میشه یا اینکه درمان مشکل داشته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر هنوز دندان شما درد می کند. عصب کشی دندان و درمان ریشه کامل و دقیق انجام نشده است. ریشه دندان عفونت دارد. به متخصص ریشه مراجعه نمایید. در دوران بارداری از گرفتن عکس رادیوگرافی اجتناب نمایید.

 8. Avatar عسل گفت:

  سلام من ۶روزریشه دندان م کشیدم دوروزاول دردی نداشت بعد دردشدیدشروع شدهرچی مسکن میخورم فایده نداره بعدش روی لثه سفید شده دکترهیج داروی نداده باید چکارکنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. اگر بعد از شش روز هنوز درد دارید این طبیعی نیست. باید توسط دندانپزشک معاینه از محل دندان کشیده شده انجام گردد.

 9. Avatar محمدرضا گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین دکتر من الان ۴ روزه دندونم عفونت کرده بدجور درد داره جوری که میخوام بخوابم وزن چرک دندون و حس میکنم تا ۳ روز از آزیترومایسین استفاده کردم خوب نشد بعد دکتر آموکسی سیسیلین و مترونیدازول و مگافن دادن الانم ۲ روزه اونارو استفاده میکنم ولی باز تاثیری نداره چیکار کنم؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانی که عفونت کرده تنها با استفاده آنتی بیوتیک درمان نمی شود. عصب کشی دندان لازم است. مصرف آنتی بیوتیک راه درمان نیست فقط درد تا یکی دو روز متوقف می شود، دوباره عفونت سرباز می کند و درد شروع می شود. به یک متخصص ریشه با تجربه و خوب مراجعه کنید و باید حتما عصب کشی و درمان ریشه انجام گردد.

 10. Avatar زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ایمپلنت کردم میتونم بجای دگزامتازون تزریقی
  خوراکیشو مصرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. توصیه می شود مصرف دارو دگزامتازون را نحت نظر متخصص معالج خود براساس تشخیص نوع درد و عارضه مصرف نمایید.

 11. Avatar رضا خسرجی گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر مادرم فشار خون و…
  چند روز پیش دندان درد گرفت و رفت پزشک براش آمپول دگزامتازون زد
  ولی روز بعدش حالش کاملا خراب شده .فشارو معده و شکم و…سیستم بدنش کامل بهم خورده
  چیکار میشه کرد که اثر این آمپول بره یا حالش خوب بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. عوارض استفاده از مصرف دگزامتازون مثل بالا رفتن فشار خون، ورم معده و غیره معمولا بعد از چند روز از بین می رود. در صورت ادامه دار شدن باید به پزشک مراجعه کرد.

 12. Avatar کرمی گفت:

  سلام آقای دکتر
  من حدودا سه هفته ست که فک بالا رو ارتودنسی کردم و از یه هفته پیش طرف راست هروقت چیز سرد میخورم بشدت درد میگیره…آیا این عفونته؟لازمه آمپول دگزامتازون بزنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. احتمالا پوسیدگی دندان است. باید معاینه انجام شود تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 13. Avatar داود گفت:

  سلام وقت شما بخیر من ۲ هفته هست که دندون عقل فک پایین رو پر کردم اما ۲،۳ ساعت درد شدید در اطراف گوش و فک پایین و گونه بصورت موقت که هر دفعه نهایت ۱۵ دقیقه زمان میبره دارم لطفا میفرمایید چی کار کنم از این درد لعنتی راحت بشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر بعد از دو هفته از پر کردن دندان عقل درد دارید. باید مجدد معاینه و اگر لازم باشد رادیوگرافی تهیه گردد. تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 14. Avatar ممد گفت:

  سلام اقای دکتر من دندون عقلمو جراحی کردم ۶ روزه ورم و درد شدید دارم و هیچ امپولی ب جز قرص تجویز نکردند و درد شدید هم دارم راه حل چیست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. وجود درد بعد از ۶ روز از جراحی دندان عقل غیر طبيعي است. احتمال دارد که ریشه دندان در ناحیه باقی مانده است و یا در ناحیه عفونت وجود دارد باید با یک متخصص جراحی فک و صورت مراجعه کنید و از ناحیه عکس تهیه شود.

 15. Avatar عصمت دقیقی گفت:

  سلام دوروزه دوتا از دندون هام کشیدم دندون هفتم وششم میشه فک کنم ولی شدیدا درد دارم چیکار باید بکنم اموکسی سیلین ومترونیدازول ومسکن میخورم ولی تاثیری نداره ممنون میشم پاسخ بدید علتش چی میتونه باشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از کشیدن دندان، دندانپزشک معالج باید برای شما دارو مسکن و یا اگر لازم باشد دارو آنتی بیوتیک تجویز کرده باشد.

 16. Avatar بابک گفت:

  سلام دکتر من دندان ۴ فک بالام عصب کشی شد و اوایل هیچ دردی نبود اما بعد از دو هفته درد رو در قسمت انتهای دندانم حس کردم با انگشت که میزدم. بعد از یه هفته از شروع درد هنوز درد رو دارم و دندانمم پر شده
  طبیعی هست ؟ بعد از پرکردگی تا یه هفته دگ خوب میشم باز؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی دندان و درمان ریشه شود دیگر نباید درد داشته باشد.

 17. Avatar جواد گفت:

  سلام. جناب دکتر.. من دندونی رو حدود ۱۸ سال پیش عصب کشی کردم و پر کردم ازش رازی بودم بدون مشکل. دندون کنار همین دندون پوسیدگی پیدا کرد و شکسش البته خیلی کم ولی درد نداشت یک هفته بعد درد شروع شد پیش دکتر مراجعه کردم . دکتر گفت ریشه کج هست احتمالا درد باید از دندون ترمیم قبلی باشه . در هر صورت دندون جدید رو عصب کشی کردن که خودم احساس میکنم دندون نیاز به عصب کشی نداشت.. و عصب سالم بود چون فقط در صورت شوک سرد یا گرم درد احساس میشد.. درست از زمان عصب کشی شددت درد خیلی زیاد شد.. احساس میکنم ترمیم قبلی هم درد داره.. تعداد زیادی دگزا زدم.. حتی سرم گرفتم و مسکنهای زیادی دیگه ولی اصلا تاثیری نداره.. خیلی خیلی وحشت دارم.. ما منطقه محروم هستسم.. راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   دوست عزیز سلام. باید از دندان شما رادیوگرافی تهیه شود تا ریشه دندان بررسی گردد. سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد.

 18. Avatar آرين گفت:

  سلام.
  آقاى دكتر من دو ماه پيش دندونم رو عصب كشى كردم و دكتر دوتا كانال واسم زد.ولى ديگه وقت نشد برم پر كنم و جدى نگرفتم.الان درد بسيار شديدى داره در حدى كه هيچ مسكنى آرومم نميكنه و حتى اسپرى هم سر نميكنه.
  ممنون ميشم راهنمايى كنين.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به مراکز درمانی مراجعه نمایید. باید معاینه شود و براساس آن دارو تجویز گردد. بدون معاینه دارو تجویز نمی شود.

 19. Avatar احمد گفت:

  سلام جناب دکتر من حدودا یک روزه با جراحی دندان عقلم رو کشیدم و دکتر برام آمپول دگزامتازون تجویز کرده‌اند ولی دردی ندارم فقط فکم ورم داره لازمه از آمپول برای تزریق استفاده کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تزریق دگزامتازون و داروهایی که دندانپزشک معالج بعد از جراحی دندان برایتان تجویز می کند نباید خودسرانه قطع یا استفاده کرد. دندانپزشک شما این دارو رو براساس عواملی مثل شرایطی که دندان در آن موقعیت بوده، وجود عفونت، سن فرد، شرایط بیماری، بافت های مجاور دندان، طول مدت جراحی، تاریخچه بیمار، شرایط سیستمیک بیمار و بسیاری فاکتورهای دیگر. بنابراین تنها درد نیست. چون خیلی فاکتورها در این زمینه نقش دارتد. بهتر است با دندانپزشک معالج تماس بگیرید.

 20. Avatar سیامک گفت:

  سلام جناب دکتر
  من ۲ روزه دندونم رو عصب کشی کردم قبلش هم خیلی ورم کرده بود به دلیل ورم زیاد و چرک کردن نشد که پُر کنن واسم فقط عصب کشی کردن و پانسمان کردن
  گفتن اموکسی سیلین رو ادامه بدم و با توجه به اینکه گفتن درد داشتن طبیعیه چون ورم دارین ژلوفن و استامینوفن کديین رو ۴ یا ۶ ساعته بخورم الان قرص ها رو مصرف میکنم جای ورم کرده شدیدا درد میکنه کلافم کرده چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندانپزشک به شما آنتی بیوتیک تجویز نمایید. سپس عصب کشی و درمان ریشه انجام گردد.

 21. Avatar فرهاد داداشی گفت:

  درود دکتر عزیز.
  تقریبا یک هفته پیش ۲واحد از دندان های عقلمو ک فک بالا پایین بود همزمان در آوردم متاسفانه دردش هنوز خوب نشده فقط با مسکن درمان میشه،گویا باید بعد از کشیدن دگزا میزدم که انجام ندادم،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید🙏

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از یک هفته از کشیدن دندان، درد غیر طبیعی است. بهتر است محل دندان کشیده شده معاینه شود.

 22. Avatar میلاد سیفی گفت:

  سلام آقای دکتر دندان من آبسه کرده و درد شدید داره میتونم از آمپول دگزا برای تسکین درد استفاده کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید دندان شما معاینه کلینیکی شود. استفاده دگزامتازون برای درد دندان بدون تجویز دندانپزشک صلاح نیست.

 23. Avatar مهدیه نوبهاری گفت:

  من امروز جلسه ی اول ایمپلنت رو انجام دادم با اینکه دگزا هم تزریق کردم درد اصلا قطع نمیشه چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با متخصص جراح فک و صورت که ایمپلنت را برایتان گذاشته است مشورت نمایید. بنده شرایط ایمپلنت دندانی، موقعیت نزدیکی ایمپلنت به عصب دندان شما و وضعیت دندان های مجاور را ندارم. شرایط و موقعیت ایمپلنت در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. بهتر است با متخصص معالج خود تماس بگیرید.

 24. Avatar پریا گفت:

  سلام و عرض ادب من روز ۳۰بهمن ماه دندونمو که درد خاصی هم نداشت با استفاده از عکسی که پزشک ازدندونم گرفت عصب کشی کردم و روز بعدش هم پُرش کردن برام الان ۲ اسفنده و من از شبی که عصب کشی انجام شد تا الان که پُر شده یعنی ۲ روز ازش گذشته درد دارم انگار فکم داره میشکنه و دندونمو میزارم روی هم درد دارم همش ژلوفن میخورم الانم گفته بیا امپول دگزا بزن طبیعیه نظر شما چیه اقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. شاید یکی دو روز اول طبیعی باشد ولی بعد از دو روز نباید درد ادامه داشته باشد. ممکن است دندان درست پر نشده، شاید از سطح ریشه ای که پر کردن، کمتر یا بیشتر از حد مجاز پر شده باید رادیوگرافی تهیه شود و با توجه به رادیوگرافی تشخیص درمان داده می شود.

 25. Avatar تاجیک گفت:

  سلام آقای دکتر.من سه شنبه هفته قبل ارتودنسی انجام دادم و طبق نظردکترگفت باید دندونهای۴کشیده بشه و من فردای اونروز ۲تاکشیدم.اما آقای دکتر الان ی هفته شده ک دندونای کشیده شده هنوزم دردمیکنه وهمش ژلوفن میخورم.ایا طبیعیه این درد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یک هفته بعد از کشیدن دندان، درد در محل دندان کشیده شده غیر طبیعی است. باید معاینه از محل دندان کشیده شده انجام گیرید ممکن است عفونت باشد یا عوامل دیگر.

 26. Avatar فاطمه گفت:

  سلام شنبه ۱ابان عصب کشی کردم،الان پانسمان خیلی درد دارم مسکن میخورم ولی تاثیرنداره الان ورم کرده ی طرف صورتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان کامل و درست انجام نشده است. باید به دندانپزشک معالج مراجعه نمایید تا پس از تهیه رادیوگرافی درمان عصب کشی دندان را تکمیل نمایند.

 27. Avatar امیررضا امجد گفت:

  سلام من ۵ روز میش دندان ۷ بالایی رو عصب کشی کردم و الان پانسمان داره. ولی دردهای فوق شدید بیشتر از چیزی که فکرشو بکنید دارم. تا صبح نخوابیدم. زبونم که میخوره بهش داد میزنم. اما دوباره رادیوگرافی کردم گفتن که عصب کشی کامل انجام شده. آنتی بیوتیک های قوی و دگزا مصرف کردم. علت چیه دردهای ضربانی هم داره.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان های مجاور معاینه شود و رادیوگرافی بررسی گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 28. Avatar ابوالفضل معصومی گفت:

  با سلام خسته نباشید بنده دندانه به عصب رسیده بود رفتم پیش دندانپزشک دندان عقل بنده را پانسمان کرد یک روز از درد مردم و زنده شدم رفتم پیش خودش آمپول دگزا زد الان هم دندان بنده خارش شدید پیدا کرده وحشتناک چکار کنم لطفاً راهنماییم کنیید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص باتجربه مراجعه نمایید تا دندان معاینه و تشخیص درمان مناسب داده شود.

 29. Avatar عای گفت:

  سلام دکتر بنده دیروز دوتا از دندون عقلامو جراحی کردم و درآوردم بعد دکتر دارو داده چنتا قرص که همراه قرصا یک آمپول تزریقی هست میخاستم بدونم آمپول باید حتما تزریق بشه یا همون قرص سفالکس و استامینوفن کافیه؟ ممنونم از پاسخگویی شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. بدون معاینه تجویز دارو امکان پذیر نیست. بهتر است با متخصص معالج که شرایط جراحی دندان شما را می داند مشورت نمایید.

 30. Avatar حانیه اورامن گفت:

  سلام اقای دکتر من دوندونمو دوروز پیش عصب کشی کردم اما دندونامو نمیتونم بزارم رو دندون عصب کشی شده درد میگیره ی چی بهش میخوره دیروزم رفتم پیش دکترم ی امپول سبز رنگی زد درد افتاده اما نمیدونم باز برمیگرده یا ن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد دندان بلافاصله بعد از عصب کشی طبیعی است. اما اگر بعد از مدتی از زمان عصب کشی شما گذشته، باید علت بررسی شود.

 31. Avatar سعید رستمی گفت:

  با عرض سلام و‌خسته نباشید
  من دندونم یه مدته درد میکرد دیگه روزای اخر خیلی درد داشت
  رفتم دکتر عصب کشی کرد بعد از عصب کشی صورتم ورم کرده یه سمت صورتم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید بعد از چند روز ورم و تورم دندان عصب کشی شده کمتر شود.

 32. Avatar امید گفت:

  سلام آقای دکتر ، دندان وسط فک پایین سمت چپ بنده شکستگی حفره مانند دارد و مدتی است که شدیدا درد دارد جوریکه فک پایینی را نمیتوانم فشار بدهم و از خواب و خوراک افتاده ام ، آیا با عصب کشی درمان میشود؟ اگر ریشه دندانم عفونت کرده باشد با عصب کشی و پر کردن درمان خواهد شد یا خیر ؟ خواهش میکنم پاسخ بدهین تا بدانم کجا بروم و چیکار کنم ، تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه مراجعه کنید تا دندان معاینه و رادیوگرافی بررسی گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 33. Avatar یاسمین گفت:

  سلام 5 روز پیش عصب کشی دندان 6 پایین انجام دادم و قرص آموکسی و مترونیدازول و مسکن استفاده کردم خیلی درد داشت از قرص دگزامتازون در سه روز استفاده کردم مشکل چیست.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نباید بعد از عصب کشی دندان درد تا پنج روز ادامه داشته باشد. به متخصص معالج مراجعه کنید باید رادیوگرافی تهیه گردد و ریشه دندان و عصب کشی انجام شده بررسی گردد.

 34. Avatar فرشته گفت:

  سلام دکتر دندان من به عصب رسیده و خیلی دردمیکنه برای کمترشدن دردش چیکارکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید حتما برای عصب کشی دندان به متخصص ریشه مراجعه شود. با مسکن درد موقتی آرام می گردد.

 35. Avatar آیلار گفت:

  سلام وقت بخیر دیروز جراحی نسج سخت دندان انجام دادم دندان عقل پایین سمت راست کشیدم دکتر امپول دگزامتازون برام نوشته میخواستم بدونم بزنم یا خیر چون مسکن ها مترونیدزال ،اموکسی سیلین ،پروفن نوشته ،حالا امپول بزنم یا خیر ؟ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از شرایط جراحی دندان عقل شما بی اطلاعم اظهار نظر نمیکنم در این خصوص با متخصص معالج خود مشورت کنید.

 36. Avatar سمیرا گفت:

  سلام وقت بخیر من دوروز پیش عصب کشی کردم درد دندان هنوز دارم دکتر بهم کپسول انتی بیوتیک داده استفاده میکنم ویک امپول دگزامتازون برای درد دندان داده میگن عوارض زیاد داره
  نميدونم استفاده کنم یا موقت کپسول مسکن مصرف کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آمپول دگرامتازون اگر درد دارید استفاده کنید وگرنه کورتون کمتر استفاده بشه بهتر است. آنتی بیوتیک را ساعتی تا کامل شدن دوره درمان استفاده کنید.

 37. Avatar مریم گفت:

  سلام و وقتتون بخیر باشه با ارزوی سلامتی برای همه
  سوالی داشتم
  ۳ روزه دندان درد شدیدم و امشب بیشتر شد
  من امشب ساعت ۹ و نیم با مجوز و تایید دکتر یک امپول دگزامتازون زدم. گفتن یک ساعت دیگه تاثیر میکنه اما الان ساعت ۲ شب هست و من هنوز از درد دندون اروم نمیگیرم .اولین بارم هست میزنم و خودم دستیار دندان پزشکم اما به دلیل شرایطی دکترم خارج از ایران هست و منم جای دیگه نرفتم سه روزه درد میکنه که دندون به عصب رسیده و امروز شدتش بیشتر شد طوری که چشم و فک پایینم درگیر شده
  سوالم اینه ایا این مسکن قوی تاثیر نمیزاره؟
  چون از خیلی ها که پرسیدم گفتن برای من زود جواب داده
  تا شنبه نگرانم لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید درد دندان شما با زدن آمپول قطع شده باشد.

 38. Avatar حسام شیخ گفت:

  با سلام
  حدود سه هفته قبل دندان چهار فک بالارو پزشک جراحی کرد جهت ایمپلنت
  حین انجام بخیه زدن سوزش شدیدی گوشه سمت بالای لبم ایجاد شد بطوریکه تا یک هفته سوزش هنگام چرخاندن لب ایجاد میشد
  بعدأ که بخیه رو کشیدم سوزش کمتر شده ولی هنوز پشت لبم از داخل ورم داره انگار که یه رگی بیرون زده اذیتم میکنه
  پزشک جراح میگن دگزا بزنم و نوروبیون
  نوروبیون رو دارم میزنم اما دگزارو نمیتونم چون مشکل کبد و کلیه دارم
  بنظرتون چکار باید کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجع به موقعیت دندانها شما ندارم بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید.

 39. Avatar رویا گفت:

  سلام اقای دکتر ۴روز پیش دندون نیش و عصب کشی مجدد کردم،از فردای همون روز صورتم ورم کرد و یکم درد دارم با دکترم تماس گرفتم گفت امپول دگزا بزن و قرص مترونیدازول و آموکسی بخور۲روز قرص و میخورم ولی خوب نشدم،دلیلش چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از محل دندان رادیوگرافی تهیه شود تا از کامل و درست انجام شدن عصب کشی دندان مطلع شویم. سپس تشخیص درمان مناسب داده می شود.

 40. Avatar نسرین گفت:

  سلام دکتر من هفته پیش دو تا دندون عقل سمت چپ رو کشیدم ولی دردش به گوشم زده الان یک هفتست گذشته ولی هنوز گو درد میگیرم خیلی زیاد.انقدر مسکن خوردم که معده درد گرفتم.مسکن رو که میخورم تا یکی دو ساعت درد نمیکنه ولی به محض اینکه اثرش میره گوشم خیلی درد میگیره.علتش چیه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج مراجعه کنید تا معاینه انجام گیرد. درد ممکن است از باقی ماندن ریشه دندان در هنگام کشیدن دندان باشد.

 41. Avatar زینب گفت:

  با سلام من اخیرا برای کاهش درد دندان امپول دگزا زدم
  ولی میگن ممکنه باعث شکستن دندان بشه ایا این حقیقت داره؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر با تجویز دندانپزشک معالج برای درد دندان شما آمپول دگزامتازون داده شده مشکلی وجود ندارد.

 42. Avatar رضا آقایی گفت:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر من دندونمو یه هفته پیش عصب کشی کردمو پر کردم اما الان درد خیلی شدیدی دارم دگزامتازون هم جواب نداد میشه راهنمایی کنین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج خود مراجعه نمایید. باید رادیوگرافی تهیه شود تا ببینیم عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام شده یا خیر. احتمالا ریشه عفونت دارد.

 43. Avatar محمد گفت:

  سلام دکتر خسته نباشین من دیروز دندونم رو پر کردم ولی عصبی کشی نکردم دکتر عکس گرفت گفت عصب کشی نمیخواد سطحیه واسه پر کردن هم آمپول نزد همینجوری پرش کرد اما امروز درد خیلی شدیدی داره زنگ زدم به دکتر گفت حتما باید دگزامتازون تزریق کنم تا دردش ساکت بشه الان موندم تزریق کنم یا نکنم لطفا راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اغلب دندانپزشکان بعد از عصب کشی برای درد آمپول دگزامتازون را تجویز می کنند. ولی استفاده آمپول دگزامتازون عوارض مثل پوکی استخوان را می آورد که بهتر است با دوز کم استفاده شود. دندانپزشک شما باید علت درد را تشخیص دهد و درمان کند.

 44. Avatar نگار گفت:

  سلام آقای دکتر من دیروز دندونمو عصب کشی کردم از لحظه ای که اومدم خونه دارم میمیرم از درد دیشب حتی یه لحظه هم نخوابیدم …حدود یه ساعته که دگزا زدم ،کی اثر میکنه؟و اینکه فردا باید برم پانسمانشو بردارم احساس میکنم تمام دهنم زخمه، بندازم عقب وقتشو؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد.باید رادیوگرافی تهیه شود و از از کامل انجام شدن عصب کشی مطمئن شد. با مراجعه به متخصص معالج اینکار برای شما انجام می شود.

 45. Avatar پونه گفت:

  سلام.من یه ماه پیش دندون اخر فک پایینمو که عفونت کرده بود عصب کشی کردم خوب نشدم می توانم از آمپول دگزا متازون برای درد استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان معاینه کلینیکی شود. بدون معاینه دارو تجویز نمی گردد.

 46. Avatar جاسم گفت:

  سلام
  سه روز پیش تو جلسه اول دندون چهارم بالا رو عصب کشی کردم ک بعد روکش بزارم امپول دگزا رو هم زدم الان دردش با مسکن اروم نمیشه دکتر بهم گفته ک یه امپول دگزا دوباره بزن ایا نتیجه دارد یا خیر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج مراجعه کنید تا رادیوگرافی تهیه شود تا وضعیت عصب کشی تشخیص داده شود که درست و کامل انجام گرفته یا خیر.

 47. Avatar مریم گفت:

  با سلام من دندونم شش ماه پیش عصب کشی کردم اما ریشه دندون و زیر استخون گونه م درد داره. علتش چی میتونه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیک انجام گیرد تا بتوان جواب صحیح را به شما داد.

 48. Avatar Asghar گفت:

  سلام آقای دکتر
  دندان جلویم 3روز عصب کشی کردم عفونت داشته خیلی خیلی درد می‌کنه استامینوفن کدئین، ایبوپروفن، ژلوفن، آموکسی‌سیلین، مترونیدازول و آمپول پنی سیلین مصرف کردم بازم دندون درد دارم از عوارض دگزامتازون هم میترسم بنظر شما چیکار کنم
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد.

   1. Avatar ندا گفت:

    سلام. آقای دکتر دندان درد خیلی شدید دارم آیا می توانم آمپول دگزامتازون بزنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. خیر، بدون معاینه و تجویز دارو توسط متخصص خودسرانه نباید دارو و آمپول استفاده کرد.

 49. Avatar سحر گفت:

  البته الان یکم احساس تنگی نفس و چشم درد و خستگی و بیحالی دارم.از عوارض اون یه دونا دگزاییه که زدم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام بهتر است با متخصص معالج که شرایط دندان شما را می داند مشورت کنید.

 50. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر ،دیشب یک دندون عقل جراحی کردم و یکی دیگه م کشیدم،یعنی ۲تا هم زمان ،دکتر برام ۳تا آمپول دگزامتازون تجویز کردن، یکیشو همون دیشب زدم ، ولی اصلا درد ندارم،با توجه به عوارضش اون دوتای دیگه رو لازمه بزنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است با متخصص معالج مشورت کنید. ایشان از شرایط دندان شما مطلع هستند. بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.

 51. Avatar ونوش گفت:

  سلام
  من ۲روز پیش عصب کشی کردم و پانسمان دارم
  دکتر گفت التهاب لثه‌م زیاده و گفتن لازم‌نیست آنتی بیوتیک‌ مصرف کنم،فقط ژلوفن و استامينوفن كدئين
  اما من بعد دو روز دردم قطع نميشه و حتي يه بار دگزا هم زدم
  بايد چكار كنم؟ دوباره هم ميتونم دگزا يا كتورولاك بزنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند. بدون معاینه در فضای مجازی دارو تجویز نمی شود.

 52. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر
  اگ امکانش هست ایمیلتان رو برام ارسال کنید میخاستم درباره ارتودنسی فک پسرم ی مشورت کنم آخه ما شهرستان هستیم خیلی باشما فاصله داریم ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اینجا سوالتان را بفرمایید در خدمت هستم.

 53. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من دندون 4 پایینمو پیش ث دکتر دوهفته عصب کشی کرد که دفعه اولش اصلا درد نداشتم ولی دفعه دوم که عصب کشی کرد وقتی اثر آمپول بی حسی رفت دردش شروع شد تا الان که 3 روزه ،رفتم پیشش گفت عادیه ،با هیچ مسکنیم آروم نمیشه ، نوافن میخورم هر 6ساعت و دگزامتازون هر 12ساعت ,امروز قطع کردم دوباره درد گرفت شنبه هم قراره واسم قالب گیری کنه ولی همچنان درد دارم بنظرتون عصب کشیش درست انجام داده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با تهیه رادیوگرافی از محل دندان می توان تشخیص داد که عصب کشی کامل است یا خیر.

 54. Avatar فرهاد گفت:

  سلام جناب آقای دکتر
  من چند روزی هستش که به درد شدید دندانهای فک راستم شدم و پیش دکتر که رفتم علت رو دندان علقم دونست
  اما الان تا نزدیک یه ۲۵ روز دیگه شرایط کاریم نمی ذاره جراحی کنم و درد شدیدی هم دارم طوری که نمیتونم بخوابم. به نظر شما باید چیکار کنم و از چه دارویی استفاده کنم؟ آیا اسپری خاصی وجود داره بتونم استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اسپری بی حس کننده موقتی هست شما باید دنبال درمان باشید. احتمالا باید دندان عقل کشیده شود.

 55. Avatar شیما گفت:

  سلام اقای دکتر من دو تا از دندونام کیست داشته کیست ها جراحی شده و برداشته شده جای دو تا دندونم خالیه و کانال سازی شده و با مواد پر شده به شدت درد دارم و هیچ قرصی بیشتر از ۲_۳ ساعت اثر نمیکنه میشه از دگزامتازون استفاده کرد؟؟۱۹ سالمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام شود سپس می نوان اظهار نظر کرد.

 56. Avatar فرشته گفت:

  سلام
  دکتر من دو هفته پیش بخاطر پوسیدگی دندان عقلم به دندانپزشک مراجعه کردم و پیشنهاد کردن بعلت نداشتن یک دندان آسیاب دندان عقلم رو نکشم و عصب کشی کنم. اینکار توی دو مرحله انجام شد من از مرحله اول درد داشتم مرحله دوم یک هفته پیش انجام شد. وبا توجه به اینکه گفتم درد دارم برای من قرص سفالکسلین و آموکسی سیسیلن و مترونیدازول تجویز شد. و یک آمپول هم در دندانم تزریق شد ( اسمش رو نمیدونم) کهتا ۲۴ ساعت درد نداشتم اما با وجود اینکه داروها رو مصرف میکنم درد اصلا آروم نشده و تا گوشم و فکم درد داره؟
  به نظر شما طبیعی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . اگر درد عصب کشی دندان عقل تا دو روز دیگه با توجه به مصرف داروها ادامه داشت به متخصص معالج خود مراجعه کنید.

 57. Avatar علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سال و نیم هست ک دندانم رو عصب کشی کامل کردم و پر شده اما دیروز با خوردن غذای داغ و بعدش آب یخ ی درد شدید گرفت و الان حتی نمیتونم دندونامو روی هم بزارم چیکار کنم البته دورش باد کرده مثل عفونت و آبسه با آمپول دگزا متازون میتونم دردشو آروم کنم و چه قرصی بخورم ک عفونت رو خوب کنه دندان پزشکی های شهر ما ب علت وضعیت قرمز بسته فعلا .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و دقیق نبوده است . باید عصب کشی شود. و اگر عفونت دارد با معاینه دندانپزشک به شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد.

   1. Avatar محسن گفت:

    دکتر جان سلام. کنکوری هستم و درد دندون دارم ، با توجه به شرایط کرونا و همینطور نبود وقت تا روز کنکور نمیتونم به دندانپزشک مراجعه کنم ، پیشنهادتون برای استفاده از مسکن تا روز کنکور چی هستش که واسه درس خوندن اذیتم نکنه ؟ و اینکه آمپول یا مسکن خیلی قوی وجود داره که در طول جلسه کنکور چیزی حس نکنم؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام . برای سلامتی خودتون باید به دندانپزشک جهت مداوا دندان مراجعه کنید. خوردن مسکن حدود چهل روز آسیب رسان است.

 58. Avatar نازنین زهرا گفت:

  سلام. من دو سال پیش دندون عقل پایین رو جراحی کردم و درد وحشتناکی داشتم! اما امروز که دندون عقل بالا رو جراحی کردم، چون خیلی سخت دراومد، آمپول دگزامتازون زدم. فعلا که حالم خیلی عالیه!!! خدا کنه همینطور بمونه. بازم فردا میتوانم این آمپول رو تزریق کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از این آمپول برای دندان درد همچنین سیستم دفاعی بدن را به تدریج در برابر سایر بیماری ها  ضعیف می کند و شما را در معرض مبتلا شدن به سایر بیماری ها قرار می دهد. مراجعه به این لینک آمپول دگزامتازون برای دندان درد

 59. Avatar فاطمه‌امینی گفت:

  سلام من دندونم درد میکرد وبه دندانپزشک مراجعه کردم و اون رو عصب کشی و پر کردن ولی خیلی درد دارم ۲ روزه با هیچ مسکنی هم خوب نمیشه
  میتونم از امپول دگزا استفاده کنم؟
  دردش کامل بهبود پیدا میکنه؟یا فقط برای چند ساعت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام.
   برای تجویز دارو حتما باید معاینه شوید

 60. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من 3 روز پیش با درد شدید به دندونپزشکی رفتم و دکتر بعد از گرفتن عکس دندونم رو عصب کشی و همون موقع پر کرد حالا بعد از 3 روز با توجه به مصرف قرص ها و امپول درد شدیدی دارم چیکار باید بکنم؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک معالجتون مراجعه کنید. احتمالا عصب کشی کامل و درست انجام نشده است.

 61. Avatar حامد گفت:

  سلام جناب دکتر من دندانم رو ۳ سال پیش پر کردم الان بعد از ۳ سال درد شدید دارم که قطعا به عصب رسیده ، بخاطر کرونا همه جا تعطیه و درد اذیتم میکنه ، دکترم گفت دگزا بزنم، چیکار کنم ؟؟ ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید عصب کشی شود. دارو فقط درد را سرکوب میکند . باید درمان اصلی انجام گردد. به دندانپزشک معالجتون مراجعه کنید.

 62. Avatar Sara گفت:

  یلام دکتر جان خسته نباشید من دو تا دندونم خراپه و خیلی درد دارم خیلی هم دارو مصرف میکنم ولی اصلا جواب نمیده جوری که دندان رو هم میزارم دارم میمیرم به نظرتون چکار بیاد بکنم؟
  ایا دندونی که عفونت داره عصب کشی میکنند؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید از محل دندان شما رادیوگرافی تهیه شود. و معاینه کلینیکی انجام گردد.سپس پاسخ دقیق و درست داده می شود.

 63. Avatar mahdi گفت:

  سلام آقای دکتر با توجه با وضع موجود و بسته بودن دندانپزشکی ها بعلت کرونا به درد شدید دندان دچار شدم به گفته دوستا کن برای تسکین درد آمپول دگزامتازون تزریق کردم
  اما سوال این آمپول چه مدت درد تسکین میده؟ ممنون از راهنماییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آمپول دگزامتازون برای دندان درد یکی از رایج ترین گزینه ها برای کاهش درد دندان است . بهتر است درد دندان معمولا با مسکن های خوراکی تسکین یابد. این آمپول اگرچه می تواند به طور جدی درد را تسکین دهد اما عوارض های جانبی دیگری هم دارد. که استفاده از آن را با تردیدهایی مواجه می کند. بیشترین عارضه ای که از تزریق این آمپول برای دندان درد مطرح است پوکی استخوان است ولی دندانپزشکان معمولا سعی می کنند دزهای پایین آمپول دگزامتازون برای دندان درد را تجویز کنند که خطر یاد شده را به کمترین مقدار کاهش دهند. ادامه مطلب مراجعه به این لینک آمپول دگزامتازون برای دندان درد

 64. Avatar سهيل گفت:

  سلام من هفته گذشته دندان عقل جراحي كردم .١ روز بعد بخيه باز شد ديگه بخيه نكردم .دندان ٧ چند روز بعد عصب كشي كردم عفونت داره پانسمان كرده ميترونيدازول ميخورم اصلا عفونتش كنترل نشده خيليم درد دارم.چه قرصي براي عفونت بخورم .لثم التهاب داره داره چكار كنم خيلي اذيتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . عفونت دندان شما نشانه عفونت می باشد . احتمالا درست و کامل دندان شما عصب کشی نشده است . باید رادیوگرافی تهیه شود تا تشخیص دقیق داده شود.

 65. Avatar ناهید گفت:

  سلام من حدود بیست روز پیش دندانهای ۶و۷ بالا را پر کردم ولی درد دارم عکس هم گرفتم نشانهای از عفونت دیده نشده خراب هم به عصب نرسیده ولی بعد از پر کردن درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . پر کردگی این دندان شما نزدیک عصب است اگر بعد از یک هفته الی ده روز خوب نشد باید دندان شما عصب کشی شود. و نزد ، یک متخصص ریشه با تجربه و ماهر مراجعه نمایید.

  2. Avatar سعیده گفت:

   سلام جناب دکتر
   من یک دندونم که یکسال پیش عصب کشی کردم و موادش ریخته بود بدون درد مجدد برای ترمیم کامل دندانهام رفتم دندانپزشکی و گفت چون سطحش باز بوده باید دوباره عصب کشی بشه و الان پنج روزه مجددعصب کشی کردم نمیدونم میگفت ریت ریت ولی الان بعد پنج روز با مصرف قرص های مسکنم وانتی بیتیکم اروم نمیگیرم از شدت درد توروخدا بگید چیکارکنم؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود و وضعیت ریشه دندان که عصب کشی شده بررسی گردد. احتمالا عصب کشی دندان خوب و درست انجام نشده است.

 66. Avatar مصطفی.ز گفت:

  سلام.خسته نباشید
  همسرمن حدود2ماه پیش دندونشو عصب کشی کرد.همون روزهم دکترش دندونشو پرکرد.از اونروزتا حالا درد داره.دکترش گفت باید روکش بشه چون با دندون کناریش گیر غذایی داره.ولی همچنان درد میکشه.لطفا راهنمایی کنید.سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر عصب کشی کامل و درست انجام شده باشد بیمار نباید درد داشته باشد. دندانپزشک خود را عوض کنید یا به یک دندانپزشک متخصص ریشه با تجربه و متبحر مراجعه نمایید.

 67. Avatar علی گفت:

  سلام من دندون جلو خرابه الان آبسه کرده وهر آنتی بیوتیکی مصرف کردم دردش کم نشد و دکتر گفت عفونت داره چه قرضی بخورم لااقل یه مدت درد نداشته باشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای اینکه درد نداشته باشید بایستی هر شش ساعت مسکن (استامینوفن) میل نمایید . برای اینکه درد شما بطور کامل زفع شود بایستی دندان شما عصب کشی شود.

   1. Avatar سودا گفت:

    سلام خسته نباشید من دندون جلو ایم رو عصب کشی کردم یه چند سال پیش الان ابسه کرده خیلی درد داره چی کار کنم دردش اروم شه

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به دندانپزشک مراجعه کنید اگر عفونت خیلی زیاد نباشد با مصرف آنتی بیوتیک می توان میزان عفونت را کم نمود. و دندان نیاز به عصب کشی هم دارد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 68. Avatar شين گفت:

  سلام خسته نباشيد. من ٨ماه پيش دندانم را پانسمان كردم و عصب كشي نكردم،حالا بعد از ٨ماه پانسمان شكسته شد و دوباره دكتر برايم پانسمان كرد ولي خيلي درد داره.. قرص ها اثر ندارند .شما چه راه كاري رو پيشنهاد ميكنيد؟ و اين درد چقد ممكنه طول بكشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام و دندانی که پانسمان می شود باید در عرض پنج الی یک هفته پر شود.وگرنه عفونت میکند. دندان شما عفونت کرده دوباره باید عصب کشی شود و سریعا پر گردد.

 69. Avatar مجتبی گفت:

  من بعد یکسال از عصب کشی و روکش دندانم عفونت کرده و دکتر میگه باید بکشی و ایمپلنت بشه الان خیلی درد داره برای کاهش درد میگه باید آمپول دگزامتازون داخل دندان بزنیم و همزمان هم آنتی بیوتیک مصرف کنم تا بتونیم ایمپلنت کنیم . میخواستم نظر شما را بپرسم . متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. من تا عکس و شرایط کلینیکی دندان را نبینم نمی توانم نظر بدهم. بهتر است به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه نمایید

 70. Avatar M گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سه روز قبل عصب کشی مجدد کردم دوتا از دندونامو،،پاسمان کردن تا یه هفته بعد پر کنم،،دردش باهیچ مسکنی خوب نمیشه…خیلی دردمیکنه..خیلی،،میخواستم ببینم این دردش طبیعیِ؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   برخی افراد به طور کل نسبت به درد حساس هستند اما اگر در این گروه قرار ندارید این درد می تواند مشکوک باشد. به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا از عدم عفونت دندان مطمئن شوید.

   1. Avatar hesam گفت:

    سلام دکتر ۲تا دندون جلو رو عصب کشی کردم و پانسمان کردم وقرار بود ۱۵روز بعد پر بشه بعد ۳روز شروع به درد کرد و حالا دردش اصلا خوب نمیشه هرکاری میکنم دردش فوقش برای ۱ساعت ساکت میشه پیش دکتر مراجعه کردم گفت قرص پلی سیلین مصرف کن ۲بسته تموم شد خوب نشد

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به دندانپزشک معالج حود مراجعه گردد. عصب کشی کامل و درست انجام نشده است.

  2. Avatar Asghar گفت:

   سلام آقای دکتر
   دندان جلویم 3روز عصب کشی کردم عفونت داشته خیلی خیلی درد می‌کنه استامینوفن کدئین، ایبوپروفن، ژلوفن، آموکسی‌سیلین، مترونیدازول و آمپول پنی سیلین مصرف کردم بازم دندون درد دارم از عوارض دگزامتازون هم میترسم بنظر شما چیکار کنم
   ممنون

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. عصب کشی دندان کامل و درست انجام نشده است.

    1. Avatar صدف گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     من حدودا یک هفته پیش جرمگیری کردم، الان ی طرف فکم لثش خیلی درد میکنه،آنتی بیوتیک آموکسی کلاو و مترونیدازول میخورم ولی تاثیری نداشته قبلشم آموکسی سیلین و مترونیدازول میخوردم ولی بازم تاثیری نداشت.الان دو تا دکتر متفاوت یکی برام آمپول پمرولاک نوشته یکی دگزا نمیدونم کدومو بزنم.من ریشه دندون نیشم خیلی حساس بود قبلنم یبار بش فشار ک آورده بودم اینجوری شده بود ولی با آنتی بیوتیک خوب شد،توی عکس رادیولوژیم چیزی نشون نداده بود،موقع جرمگیریم من حس کردم باز به همون دندون فشار اومد.الان نمیدونم چکار کنم

     1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      باسلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود. آنتی بیوتیک باعث می شود بطور موقت عفونت از بین برود و مجدد که دوره دارو تمام شود درد برمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *