اطلاعات عمومی دندانپزشکی

آموکسی کلاو برای عفونت دندان

آموکسی کلاو برای عفونت دندانی

عفونت دندان یکی از بزرگترین مشکلاتی است که در بین بیماری ها و ناراحتی های دندان در بین افراد دیده می شود برای درمان عفونت های دندان راهکارهای بیشماری است. امروزه هم در طب مدرن و هم طب گیاهی روش های گوناگونی را برای عفونت دندان مطرح کرده اند.

در این قسمت از مقاله علاوه بر اشاره به برخی از روش های درمان عفونت دندان می خواهیم به یکی از مهمترین آنتی بیوتیک ها یعنی آموکسی کلاو اشاره کنیم. دقت کنید مصرف هرگونه آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک معالج به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این مقاله جهت بالا بردن اطلاعات عمومی شما درباره این دارو می باشد و به معنای تجویز این دارو برای تمام عفونت های دندانی نمی باشد.

تا زمانی که دلیل ایجاد عفونت های دندانی مشخص نشود نمی توان از هیچ گونه آنتی بیوتیکی استفاده کرد. زیرا ممکن است درمان لحظه ای با گذر زمان به مشکلات حادتری منجر شود. عفونت دندان حتی ممکن است ریشه در تغذیه ی نامناسب داشته باشد به طوری که برخی از افراد به طور جدی بهداشت مربوط به دهان را رعایت می کنند ولی با این حال از عفونت های دندانی در امان نیستند.

معاینه دندان بیمار توسط متخصص ارتودنسی به کمک آینه

معاینه دندان

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان

آموکسی کلاو برای عفونت دندان یک گزینه مطلوب است ولی علاوه بر آن آنتی بیوتیک های دیگری نیز برای درمان عفونت های دندانی وجود دارد. در اکثر عفونت های دندانی، دندانپزشکان این آنتی بیوتیک را تجویز می کنند. حال اگر به بهبودی لازم نرسیدید ممکن است در مراحل بعدی راه های درمانی ویژه ای برای شما در پیش گرفته شود.

مراقبت از دندان باید به صورت منظم و دوره ای انجام شود در این صورت به طور جدی می توانید از پوسیدگی ها و یا عفونت دندان در حالت حاد در امان بمانید و از این طریق در هزینه های رسیدگی به بهداشت دهان و دندان صرفه جویی کنید.

انواع آموکسی کلاو برای عفونت دندان

انواع مختلفی از آموکسی کلاو برای عفونت دندان وجود دارد که از مهمترین آن ها می توان به کپسول آموکسی سیلین اشاره کرد دارویی بسیار مشهور برای عفونت های دندان است. البته این دارو به طور گسترده بر درمان بسیاری از عفونت های دندان مفید می باشد ولی در استفاده از آن باید حد اعتدال و با توصیه پزشک باشد. برای درمان جوش های عفونی نیز در بیشتر مواقع پزشکان این دارو را تجویز می کنند. برای عفونت دندان در حالت معمولی توصیه می شود هر 8 ساعت یک بار از آن استفاده شود معمولا این آموکسی کلاو برای عفونت های دندان همواره نتایج مطلوبی داشته است.

این دارو به حالت قرص و یا شربت تجویز می شود برخی از عوارض مصرف این نوع آموکسی شامل: تهوع، استفراغ، اسهال و همچنین زردی پوست و خشکی دهان می باشد.

البته عوارض یاد شده در همه ی افراد مشاهده نمی شود. اگر هرگونه حساسیت ویژه ای بعد از مصرف آن در شما رخ داد حتما با پزشک مربوطه در میان بگذارید و مصرف دارو را قطع کنید.

نحوه مصرف آموکسی کلاو

نحوه و میزان مصرف آموکسی کلاو برای گروه های سنی مختلف متفاوت است و برای خردسالان شربت آموکسی بیشتر در اولویت قرار می گیرد. اگر بعد از دو هفته از مصرف آن بهبودی در وضعیت بیمار صورت نگیرد باید بلافاصله با پزشک یا متخصص ارتودنسی مربوطه در تماس باشید زیرا ممکن است عفونت دندان حاد باشد و این دارو اثر درمانی مفیدی بر روی آن نداشته باشد و در این صورت باید اقدامات دیگری انجام شود.

در اکثر مواقع مصرف آموکسی کلاو جهت از بین بردن موقت عفونت دندان تجویز می شود. دندانپزشک علت عفونت دندان را تشخیص می دهد و نسبت به درمان آن اقدامات لازم را انجام می دهد. مصرف آموکسی کلاو ممکن است قبل یا بعد از درمان های اصلی نیز توصیه شود که تماما بستگی به نظر متخصص دنداپزشکی دارد که شما را معاینه کرده اند.

قرص کو- آموکسی کلاو

قرص کو- آموکسی کلاو

چرک خشک کن دندان

آنتی بیوتیک ها یا به اصطلاح عامه چرک خشک کن دندان  مانند پنی سیلین و آموکسی سیلین، بیشتر برای کمک به درمان عفونت های دندانی استفاده می شوند. آنتی بیوتیکی به نام مترونیدازول نیز ممکن است برای برخی از انواع عفونت های باکتریایی دندان تجویز شود. گاهی اوقات برای پوشش انواع بیشتری از گونه های باکتریایی مترونیدازول با پنی سیلین نیز تجویز می شود.

آموکسی سیلین، پنی سیلین، سفالکسین، کلیندامایسین، آزیترومایسین معمول ترین چرک خشک کن ها برای درمان عفونت دندان می باشند. هنگامی که دندانپزشک شما یکی از این آنتی بیوتیک ها را تجویز می کند، انتخاب چرک خشک کن مناسب دندان به این بستگی دارد که آیا به پنی سیلین حساسیت دارید؟ و یا آیا مشکلات دیگری دارید؟

آموکسی سیلین و آموکسی کلاو اغلب اولین انتخاب دندانپزشکان است زیرا بسیار موثر است و کمترین عوارض گوارشی را دارد.

انجمن دندانپزشکی آمریکا ADA درباره نحوه مصرف آنتی بیوتیک های دندان توصیه می کند:

 • آموکسی سیلین خوراکی (اگر به پنی سیلین حساسیت ندارید): 500 میلی گرم سه بار در روز به مدت 3 تا 7 روز مصرف شود.
 • پنی سیلین خوراکی (به عنوان گزینه دوم): 500 میلی گرم چهار بار در روز به مدت 3 تا 7 روز مصرف شود.
 • اگر سابقه حساسیت شدید (علائم کهیر، تورم یا افت فشار خون) به پنی سیلین، آمپی سیلین یا آموکسی سیلین دارید، ADA توصیه می کند:
 • آزیترومایسین خوراکی: دوز بارگیری 500 میلی گرم در روز 1، به دنبال آن 250 میلی گرم برای 4 روز دیگر. یا
 • کلیندامایسین خوراکی: 300 میلی گرم چهار بار در روز به مدت 3 تا 7 روز.
 • اگر سابقه حساسیت خفیف به پنی سیلین، آمپی سیلین یا آموکسی سیلین دارید، ADA توصیه می کند:
 • سفالکسین خوراکی: 500 میلی گرم چهار بار در روز به مدت 3 تا 7 روز.
 • اگر آنتی بیوتیک های خط اول موثر نباشند، ممکن است از آنتی بیوتیک های دیگری استفاده شود. آنها شامل آموکسی سیلین با کلاولانات یا مترونیدازول هستند.

برای عفونت دندان چی بخوریم

اگر دچار عفونت دندان شده اید داشتن یک رژیم غذایی مناسب به کاهش دوره نقاهت بیماری شما کمک خواهد کرد. غذاهایی که به تسکین دندان درد ناشی از عفونت دندان کمک می کنند شامل هر غذای نرمی که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد و شامل ویتامین ها و مینرال ها باشد. این غذاها به بهبود وضعیت عفونت دندان و درد دندان شما کمک می کند. خوردن غذاهای سفت و سخت و با ارزش غذایی پایین به هیچ عنوان توصیه نمی شود و می تواند وضعیت بیمار را بدتر کند.

درمان عفونت دندان با مترونیدازول

آنتی بیوتیک های کلاس پنی سیلین، مانند پنی سیلین و آموکسی سیلین، بیشتر برای کمک به درمان عفونت دندان استفاده می شوند. آنتی بیوتیکی به نام مترونیدازول ممکن است برای برخی از انواع عفونت های باکتریایی تجویز شود. گاهی اوقات برای پوشش انواع بیشتری از گونه های باکتریایی، مترونیدازول با پنی سیلین تجویز می شود.

برای درمان عفونت و آبسه دندان با مترونیدازول، دندانپزشک یک دوره 5 روزه مترونیدازول تجویز می کند. بازنگری وضعیت بیمار بعد از 3 روز لازم است. دوز مصرف این دارو برای بزرگسالان 400 میلی گرم سه بار در روز می باشد. همچنین در نوجوانان و جوانان 10-18 ساله دوز پیشنهادی مترونیدازول 200-250 میلی گرم هر 8 ساعت در روز می باشد. برای کودکان 7 تا 10 ساله دوز پیشنهادی 100 میلی گرم هر 8 ساعت می باشد.

سوالات متداول آموکسی کلاو برای عفونت دندان

1-چقدر طول می کشد تا آموکسی کلاو عفونت دندان را درمان کند؟

بعد از این که دندانپزشک عفونت حاد دندان را تخلیه و درناژ کرد آموکسی کلاو تجویز می کند. طول درمان عفونت دندان با آموکسی کلاو بین 7 تا 10 روز می باشد.

2-برای عفونت دندان قرص سفکسیم بهتر است یا آموکسی کلاو؟

هرچند که معاینه دندانپزشک در اولویت اول قرار دارد. اما اخیرا تحقیقاتی در زمینه تاثیر سفکسیم 400 بر عفونت دندان انجام شده است. این دارو بر سوش های مختلف عفونت ریشه دندان تاثیری ندارد. برخی بیماران بدون تجویز دندانپزشک از سفکسیم 400 برای درمان عفونت دندان استفاده می کنند. مصرف این دارو برای درمان عفونت ریشه دندان جز ایجاد مقاومت به آنتی بیوتیک اثر دیگری ندارد. بهتر است با دستور دندانپزشک دوز صحیحی از آموکسی کلاو برای عفونت دندان استفاده شود.

3-آیا عفونت دندان با پنی سلین 800 درمان می شود؟

تزریق پنی سلین 800 برای برخی بیماران عوارضی مثل تشنج و آنافیلاکسی به همراه دارد. به همین دلیل استفاده از این آنتی بیوتیک در درجه پایینی از محبوبیت برای درمان انواع عفونت ها قرار دارد. در یک تحقیق علمی نیز ثابت شده است که مصرف مقادیر بالای آموکسی سیلین خوراکی برای درمان عفونت دندان نتایج بهتری نسبت به تزریق پنی سلین 800 داشته است. بنابراین مصرف و تزریق پنی سلین 800 و حتی دوزهای بالاتر این دارو برای درمان عفونت دندان توصیه نمی شود. در نظر داشته باشید نظر دندانپزشک بعد از معاینه بیمار ارجح است.

4-آیا قرص آموکسی کلاو برای عفونت لثه و دندان مناسب است؟

در صورتی که دچار عفونت شدید لثه و دندان شده اید بعد از تخلیه و درناژ عفونت توسط دندانپزشک داروی آموکسی سیلین یا مترونیدازول برای شما تجویز می شود. آموکسی کلاو برای درمان عفونت دندان بالاترین کارایی را دارد. در نهایت این دندانپزشک است که بعد از معاینه بیمار تصمیم به انتخاب بهترین آنتی بیوتیک برای درمان عفونت لثه و دندان می نماید.

5-برای عفونت دندان قرص آزیترومایسین بهتر است یا آموکسی کلاو؟

آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک ضد باکتری است که رشد باکتری ها را متوقف می کند. اما این دارو برای تمام بیماران دچار عفونت دندان و یا لثه تجویز نمی شود و اولویت با تجویز آموکسی کلاو برای عفونت دندان می باشد. به همین دلیل معاینه بیمار توسط دندانپزشک قبل از تجویز آنتی بیوتیک مناسب بسیار مهم است.

6-چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان کدام است؟

توصیه می شود بدون تجویز دندانپزشک از چرک خشک کن استفاده نکنید. بر اساس میزان و علت عفونت دندان ممکن است دندانپزشک آموکسی کلاو یا مترونیدازول برای شما تجویز کند.

7-آیا آموکسی کلاو برای درد دندان نیز موثر است؟

اگر دچار عفونت دندان شده باشید مسلما درد زیادی را تحمل می کنید. مصرف آموکسی کلاو و درمان عفونت دندان با این آنتی بیوتیک منجر به تسکین درد خواهد شد. در نظر داشته باشید که آموکسی کلاو یک آنتی بیوتیک است و در دسته داروهای آرامبخش و ضد درد قرار نمی گیرد.

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام (پروفسور) بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

715 دیدگاه برای “آموکسی کلاو برای عفونت دندان

 1. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من یه دندان دارم که حدود یک ساله پست دندان گذاشتم براش چون کامل شکسته شده بود بعد عصب کشی و پست تنها راهکار بود اما این دندون حدود 1 سال قبل یعنی قبل از اینکه پست بزارم عفونت شدیدی کرد و با هشت امپول پنی سیلین خوب شد ترجیح پزشک یا عصب کشی مجدد یا کشیدن دندان بود البته بیشتر کشیدن دندان که چون من سنم 18 سال بود واسه ایمپلنت نمیشد و ترجیح دادیم نگه داریم دندان رو ولی تهش ریشه یه عفونت کمی داره یه چند روزه اون قسمت صورتم یه مقدار کمی متورم شده به نظرتون چکار کنم این دندون رو قصد دارم روکشش کنم و به شدت با کشیدن دندان هم مخالفم اما این عفونت منو به شک واداشته به نظرتون این عفونت میتونه مشکل ساز باشه یا روکشش کنم این پست رو ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای معاینه دندان و تشخیص درمان مناسب به متخصص ریشه مراجعه نمایید. باید عفونت دندانتان برطرف شود. در صورت نیاز عصب کشی مجدد و درمان ریشه انجام شود.

 2. Avatar فرهاد اسحاقی گفت:

  سلام داروی کو آموکسی کلاو نتیجه اثر بخشی در درمان عفونت دندان و لثه موثر است؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. آموکسی سیلین و آموکسی کلاو اغلب اولین انتخاب دندانپزشکان است زیرا بسیار موثر است و کمترین عوارض گوارشی را دارد. ولی باید در نظر داشته باشید که مصرف هرگونه آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک معالج به هیچ عنوان توصیه نمی شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 3. Avatar امید گفت:

  باسلام دکتر جمیلیان عزیز
  بنده رفتم دندان پزشکی گفتن ضربه خورده زیر دندان عفونت کرده طوری که نه آبسه دارع نه چیزی فقط درد ردیفی داره
  بنظر شما میتونه از سیوزیت باشه چون ضربه خورده با مثلا از فشار دندان ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. دوست عزیز، وقتی به دندانی ضربه می خورد این می تواند باعث عفونت دندان شود. اعصاب دندان تحریک می شود. حال اگر پوسیدگی جزئی داشته باشد، انتهای ریشه مشکلاتی باشد یا حتی سینوزیتی در آن ناحیه باشد آن را تشدید می کند. بنابراین اگر دندان عفونت کرده باشد باید رادیوگرافی تهیه شود و توسط متخصص ریشه عصب کشی و درمان ریشه انجام گردد.

 4. Avatar علی گفت:

  خدا بیامرزد پدر شما را مطالعه این موارد بسیار عالی بود ممنون..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. درود بر شما. از حسن توجه شما سپاسگزارم.

 5. Avatar یاشار گفت:

  سلام. من مدت چند ساله حدوده 6 ساله عفونت متوسط دندان دارم. و هر بار درد میگیره با اموکسی و مترونیدازول فقط درد را ساکت کردم طوری که دیگه مقاوم شده و اثر نداره. اخیرا مترو را از 250 به 500 افزایش دادم کمی تاثیر دیدم ولی اموکسی هیچ کاری دیگه نمیکنه. الانم تورم صورتم از ناحیه دندون نیش مشخصه و تقریبا دندان سالم ندارم. مبدونم باید اول این عفونت قدیمی را حل کنم تا بتونم دندون درست کنم. هر دو فکم هم غفونت داره و تقریبا همه جاش. کسی از همکارا گفت سه تا 633 هر 12 ساعت و خوراکی هم بشه سفکسیم 400 و مترو ایا اموکسی وقتی جواب نمیده پنسیلین 633 جواب میده یا اصلا چی بخورم از همه گیر شدن عفونت دیگه میترسم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دوست عزیز توصیه می شود به یک متخصص ریشه مراجعه نمایید. هنگام معاینه راهنمایی های لازم به شما داده شود. به صورت خوسرانه از آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

 6. Avatar عمران گفت:

  سلام دندانم عفونت کرده قبل از رفتن نزد دندانپزشک می توانم آموکسی کلاو استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید نزد یک دندانپزشک مراجعه نمایید. پس از معاینه تشخیص درمان مناسب داده می شود. خودسرانه از آنتی بیوتیک استفاده ننمایید.

 7. Avatar زینب گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  دخترم ۸ سالشه دندانش چرک کرده و آبسه از لثه خارج میشه با دستور پزشک بهش چرک خشکن اموکسی سلین ۲۵۰ و مترونیدازول دادیم اما هنوز چرک بیرون میاد واقعا نمیدونم چیکار کنم امروز هم هیچ دندان پزشکی نیست ممنون میشم راهنمایی کنید 🌹بازم انتی بیوتیک بدم تا ببرمش دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر آبسه دندان خیلی حاد نباشد با آنتی بیوتیک عفونت کم می شود و باید عصب کشی دندان و درمان ریشه انجام گردد.

 8. Avatar شیما گفت:

  سلام دخترم هفت سالشه لثه بالاش عفونت کرده ی هفته شربت اموکسی سیلین خورد خوب نشد چه بخوره که عفونتش خوب شه مرسی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه نمایید. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. بدون معاینه تجویز دارو امکان ندارد.

 9. Avatar احسان گفت:

  سلام دکتر
  من لثم ابسه داشت و نمک غرغره کردم و چرک خارج شد و عصب کشی کردم و الانم 13 تا قرص اموکسی سیلین 500 خوردم و دردی ندارم
  دوره مصرف اموکسی سیلین برا من چقدر باید باشه؟تا کی مصرف کنم منظطورمه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید معاینه انجام گیرد. تجویز دارو به صورت آنلاین و بدون معاینه امکانپذیر نیست. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی و درمان ریشه شود دیگر نباید درد داشته باشد.

 10. Avatar رویا گفت:

  سلام دکتر خوبید
  دکتر من دندان عقلم رو کشیدم دکترم برام چرک خشک کن نگرفته حالا بعد ۱۸ روز هنوز خوب نشده با این بهداشت رو خیلی رعایت کردم و بعد ۱۸ روز یک جوش فکنم چرکی زده روش
  من باید چکار کنم خیلیییی دهانم بد مزس🥺🥺🥺🥺😭

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. توصیه می شود برای ویزیت به دندانپزشک معالج مراجعه نماید تا معاینه انجام گیرد و براساس آن دارو و آنتی بیوتیک تجویز شود.

 11. Avatar سارا گفت:

  با سلام و تشکر، دندان 6 پایین که قبلا درمان ریشه شده بود دوباره معالجه شد ولی عفونت آن درمان نشد و روی لثه آبسه حدود نیم سانتی زده که دکتر تخلیه کردند. دو روز است همچنان چرکی و تخلیه می شود. حدود دو بسته آموکسی 500 استفاده کرده ام و به مترونیدازول حساسیت دارم. دکتر کوآموکسی تجویز کردند منتها چندین سال قبل سرگیجه و ضعف خیلی شدیدی داد که مجبور شدم قطع کنم. راهنمایی می فرمایید چه جایگزینی دارم؟ و آیا ریشه دندان نباید مجددا باز شود و کاری رویش انجام شودو تنها راه بالا بردن قدرت آنتی بیوتیکهاست؟ در صمن یک غده لنفاوی زیر چانه محدودهٔ دندان کمی درد می کند و روی صورت هم کمی متورم است.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر دندان 6 شما آبسه کرده تنها با مصرف آنتی بیوتیک درمان نمیشه. باید مجدد عصب کشی دندان و درمان ریشه انجام گردد.

   1. Avatar سارا گفت:

    از پاسختون ممنونم. یک هفته پیش مجددا درمان شد ولی بعد از درمان، عفونت بصورت آبسه روی لثه پدیدار شد. یعنی برای بار سوم نیاز به درمان هست؟ البته الان سایز آبسه کوچکتر شده.

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. دندانپزشک معالج شما باید رادیوگرافی از دندان تهیه کند. و بر اساس آن تشخیص درمان مناسب داده شود.

 12. Avatar علی گفت:

  سلام اقای دکتر.جسارتا بنده دندون 1و2و3بالا عصب کشی کردم.که دندون 2 عصب کشی شده بود و باز خالی کردن و مواد زدن و کلا پانسمان کردن تا درد تموم شه و اماده روکش بشه،الان 7روزه اموکسی سیلین با روزی 4تا میترونیدازول میخورم اما هنوز درد دارم.به نطرتون باس چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج مراجعه نمایید باید رادیوگرافی تهیه شود تا ریشه دندان بررسی گردد. ممکن است عصب کشی دندان و درمان ریشه بخوبی انجام نشده است که با دیدن عکس ریشه دندان، تشخیص درمان داده می شود.

 13. Avatar رضا گفت:

  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  اقای دکتر من 1ماهه دندان 1 عفونت کرده هرچی سفالکسین میخورم خوب نمیشه چیکار کنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تنها مصرف آنتی بیوتیک راه درمان نیست باید به متخصص ریشه مراجعه نمایید تا عصب کشی دندان و درمان ریشه انجام گیرد.

 14. Avatar مرضیه گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید،من ۲۵سالمه یکسالی میشه دندون عقلم به صورت نیمه پنهان در اومده وبا اینکه خیلی از دندونام مراقبت میکردم ولی بازم دندونم عفونت کرده لثه ام التهاب زیادی داره وباعث شده گلوم هم چرک کنه ده روزی آموکسی سیلین با مترونیدازول مصرف کردم فرقی نکرد دکتر برام کوآموکسی کلاو۶۲۵ با مترونیدازول دادن که هر هشت ساعت مصرف کنم،دکتر دندانپزشک هم گفتن که باید دندون عقلت کشده بشه ونیاز به جراحی داره،الان من نمیدونم باید صبر کنم عفونت لثه ام رفع بشه برم دندونمو بکشم یا میتونم همینجوری برم دندونمو بکشم،ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید آنتی بیوتیک های که برایتان تجویز شده استفاده نمایید سپس نزد متخصص جراح فک و صورت جهت جراحی دندان اقدام شود.

 15. Avatar مهدی شمسایی گفت:

  سلام اقای دکتر. بعد از سالها استفاده از مواد مخدر، تقریبا دیگه دندونی تویه دهنم نمونده ولی ریشه‌های اونها کماکان توی لثم هستن.
  حالا یکیشون چرک کرده و نیمی از صورت و حتی یکی از چشمهام رو درگیر کرده.
  الان دو روز هست که از آموکسی کلاو استفاده می‌کنم(حدود پنج عدد) اما همینطور داره بدتر و بدتر می‌شه.
  لطفا راهنماییم بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مصرف آموکسی کلاو جهت از بین بردن موقت عفونت دندان تجویز می شود. توصیه می شود به یک دندانپزشک مراجعه نمایید تا علت عفونت دندان تشخیص گردد، و نسبت به درمان آن اقدامات لازم انجام شود.

 16. Avatar پیمان گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من دندونم عفونت کرد بعد آموکسی سیلین و میترومیدازول استفاده کردم جواب نداد بعد آموکسی کلاو یک بسته ۲۰ عددی انداختم خیلی خوب شد الان آموکسی کلاو تموم شده ولی هنوز تو لثه احساس میکنم برآمدگی رو میشه الان که عفونت کم شده ادامش آموکسی سیلینو بندازم؟؟ چون به آموکسی کلاو دسرسی ندارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بطور خودسرانه آنتی بیوتیک مصرف نکنید. باید از دندان شما معاینه کلینیکی انجام گیرد، سپس دارو تجویز گردد.

 17. Avatar سامان گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  از دیروز یک طرف صورتم ورم کرده از صبح تا الان هر 4 ساعت 2 تا میترونیدازول 250 و یک پنیسلین وی 500 خوردم ورم صورتم بیشتر شده
  آیا میتونم آموکسی کلاو بخورم یا اگه امکان داره بفرمایید چه آنتی بیوتکی بهتره بخورم … ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان عفونت دارد باید عصب کشی شود. میل کردن دارو بخصوص آنتی بیوتیک ها بصورت خودسرانه صلاح نیست. دندان باید معاینه شود و استفاده داروها بستگی به شرایط دندان دارد.

 18. Avatar ادم وحوا گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من چندسالیه دندون شماره ششم سمت راست توش خالی شده این چندسال نتونستم به سمت راست دهنم بخاطر دندونم غذا بخورم طوری که دندونای انتهاییم جرم زیادی گرفته هربار که اتفاقی باهاش چیزی میجوم لثه ام فوری عفونت میکنه و دندونم درد میگیره بارها دکتر رفتم ولی واسه مدت کوتاهی خوب شدم هربارم که خواستم مر کنم یا عصب کشی کنم دکترا بهم گفتن پنجاه پنجاهه پرکردنش طوری که شاید مواد عصب کشی زیاد استقامتی نداشته باشه بخاطر شرایط مالی پشیمون شدم حالا اگه میشه یه راهنمایی کنین بگین من چیکار کنم ترسم از اینه که بعد چندسال به یه بیماری تبدیل بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما باید هر چه زودتر این دندان را درمان کنید. به یک متخصص خوب مراجعه نماید. باید از ریشه دندان رادیوگرافی تهیه شود و وضعیت ریشه بررسی گردد و سپس پوسیدگی دندان برداشته و با ماده پرکردگی دندان پرگردد.

 19. Avatar روستائی گفت:

  سلام من ۶ روز پیش دندون عصب کشی کردم هر روز دردم بیشتر شد و صورتم و رم کرد بعد ۴روز رفتم دکتر دیگه ای درد گفت مواد پانسمان زیاد گذاشته اینجوری شده موادشو کم کرد ولی من هنوز هم درد دارم هم ورم نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. باید از دندان رادیوگرافی تهیه شود. عصب کشی دندان کامل و درست انجام نشده. با بررسی رادیوگرافی دندان می توان تشخیص درمان مناسب داد.

 20. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر.پسرم ۹ سالشه و دندانش پوسیدگی داره که لثه ش ابسه چرکی کرده.اموکسی کلاو مصرف میکنه به تنهایی برای درمان آبسه موثر هست؟یا باید با داروی دیگری مثل مترونیدازول مصرف بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر عفونت خیلی زیاد نباشد با مصرف آنتی بیوتیک می توان میزان عفونت را کم نمود. و دندان نیاز به عصب کشی هم دارد. باید به دندانپزشک مراجعه نمایید تا دندان معاینه شود. بصورت خودسرانه از آنتی بیوتیک استفاده نشود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 21. Avatar نگار گفت:

  با سلام وقتتون بخیر اقای دکتر. بنده چند سال پیش دندونم رو عصب کشی کرده بودم که به دلیل عصب کشی ناقص عفونت کرده بود. دوباره مراجعه کردم که بعد از باز کردن دندان، دکتر آنتی بیوتیک تجویز کردن. به دلیل حساسیت به آموکسی سیلین دتر اریترومایسین و مترونیدازول تجویز کرده بودن که به دلیل ضعیف بودن معده نتونستم به طور کامل مصرف کنم. ممکنه یک آنتی بیوتیک جایگزین به شکل آمپول برام تجویز کنید؟
  ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه دندان امکان تجویز دارو نیست.

 22. Avatar امیررضا گفت:

  سلام اقای دکتر من دندونم درد میکرد به طوری ک نمیتونستم درد تحمل کنم حالا ۵روزی هست دندونم درد نگرفته و صدای وزوز پیچیده توی گوشی که سمت دندونمه رفتم پیش دندانپزشک گفت که مترونیدازول و اموکسی سیلین بخورم حالا ۳روز هست قرصارو میخورم صدای گوشم آروم نمیگیره چند وقت باید بگذره تموم شه صدای گوشم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. در هنگام معاینه راهنمایی های لازم داده می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 23. Avatar نیلو گفت:

  سلام اقای دکتر،من امروز ۶تاازدندونامو پر کردم یکیشونم عصب کشی کردم،دکتر برام قرص نوافن و اموکسی سیلین نوشته تا چن روز باید قرصارو بخورم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. داروهای را که متخصص معالج برایتان تجویز کرده است تا اتمام دوره درمان دندان باید استفاده نمایید.

 24. Avatar علی گفت:

  سلام آیا اگر تکیه غذایی زیر لثه برود و باعث عفونت بشود و اموکسی کلاو مصرف کنم بیرون میآید یا دوباره باعث عفونت میشود ممنون از لطف شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط دندانپزشک معاینه شود به صورت خودسرانه آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

 25. Avatar وحید اسدی گفت:

  با سلام خدمت دکتر بزرگوار .دوتا از دندون های من عصب کشی و پر شده بودند تا یک هفته پیش که درد داشت رفتم دکتر چهارتا امپول پلی سرین و یک امپول ازروترومایسین تجویز کرد و همراه دو هفته قرص اموکسیلین الان یک هفته مصرف کردم چرک دندونم خشک شده ولی احساس میکنم گوش هام یکم گرفته و صدای زنگ میده الان دو روز تعطیله و زنگ زدم به دکتر متخصص ریشه گفت برای چهار روز دیگه وقت هست الان به خوردن قرص ها باید ادامه بدم یا نه؟با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی تجویز دارو مقدور نیست. تلفنی از متخصص معالج سوال شود.

 26. Avatar غزال گفت:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر سه روزی هست دندونم از عفونت زیاد درد شدیدی داره و یه طرف کامل صورتم باد کرده چه داروی باید مصرف کنم تا عفونت دندونم خشک شه و درد دندونم آروم شه؟؟؟

  1. Avatar دکتر جمیلیان گفت:

   سلام بدون معاینه بیمار نمی توان دارو تجویز کرد. احتمالا نیاز به تخلیه عفونت دندان نیز دارید که باید توسط دندانپزشک متخصص انجام شود.

 27. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر و خیلی ممنون بابت پاسخگوییتون. من حدود دو ماه پیش دندان ششم را که به نظر دکتر خرابی اش به عصب رسیده بود اما عصب سالم بود و دردی نداشت با مسئولیت خودم بدون عصب کشی پر کردم اما حالا درد گرفته بعد از سه روز دردش کمتر شده اما دیشب کمی تب کردم و امروز تبم کمتر شده. آیا ممکن است با مصرف دارو و بدون عصب کشی مشکل حل شود؟ نشانه اینکه حتما نیاز به عصب کشی هست چیست؟ اگر با مصرف دارو درد و تب و … درمان شود و بر نگردد آیا حتما ضرورتا باز هم نیاز به عصب کشی هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود اگر نیاز به عصب کشی باشد باید آنتی بیوتیک میل نمایید سپس دندان عصب کشی شود. مصرف آنتی بیوتیک به تنهایی راه درمان نیست، باید عصب کشی هم انجام گردد.

  2. Avatar Samira گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   ممنون از توضیحاتتون
   آموکسی کلاو برای عفونت دندان در دوران شیردهی مشکلی نداره؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. اگر آموکسی کلاو برای عفونت دندان را به عنوان آنتی بیوتیک دندانپزشک برای شما تجویز کرده است، استفاده آن برای دوران شیردهی ممنوعیتی ندارد.

 28. Avatar ارسلان گفت:

  سلام اقای دکتر دندان جلو عفونت کرده قرص چرک اموکسی کلاو و مترانیدازول که دکتر تجویز کرد خوردم باز هم رفتم دکتر گفت عفونت داره الان همان قرصها را برام دوباره گذاشته و چند مدت هست تو گوش سمت راستم انگار صدای باد میاد رفتم دکتر گوش گفت مشکل نداری به نظر جناب عالی تاثیر همان عفونت دندانم هست وباید چی مصرف کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام.بعد از استفاده از آنتی بیئتیک باید عصب کشی دندان انجام گیرد تا عفونت خارج شود.

 29. Avatar عماد گفت:

  سلام جناب دکتر۴روزه عصب کشی کردم دندان۶بالا کیست داشته با درد شدید.دکتر عصب کشی کرد پین گذاشت و پر کرد.هنوز بعداز۴روز دقیقا جای پین دندان ب شدت درد میکنه.اموکسی کلاو حساسیت دارم اموکسی سیلین و میترونیدازول برام تجویز کردن.این درد طبیعیه بعداز۴روز؟تاچندروز درد داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانی که عصب کشی می شود یکی دو روز اول درد طبیعی است. اگر درد محل عصب کشی دندان برای شما هنوز ادامه دارد باید رادیوگرافی تهیه شود هنوز عفونت وجود دارد.

   1. Avatar حنان رجایی گفت:

    سلام اقای دکتر دندونم خراب بود درد نمیکرد الان دندان بغلیشو خراب کرد درد میکنن درد ضربان دارن.وقتی درد میکنه دندون فک پایینم درد دندون خرابم بالا سمت راست کرسیه ولی دردش اروم میشه درد دندون نیش پایینم درد میکنه از چیه؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به یک دندانپزشک باتجربه مراجعه شود. دندان معاینه گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 30. Avatar میثم گفت:

  آقای دکتر ،دندان شماره ۶ بالا که چند سال پیش پر کرده بودم.یک ماه پیش مواد پرکرده از دندانم افتاد و به خاطر کرونا الان یک ماهه دندانم خالیه و به دندانپزشکی مراجعه نکردم.حدود سه چهار روز هست که دندانم درد بسیار شدیدی میگیره به طوری که تا چشم و سرم هم تیر شدید میکشه و حتی با خوردن مسکن آروم نمیشه.بنظرتون الان توی این وضعیت چکار باید کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مرکز درمان قابل اطمینان مراجعه شود و دندان شما پر گردد. وگرنه پوسیدگی بیشتر می شود و به ریشه دندان می رسد و باید غضب کشی دندان انجام شود.

 31. Avatar عاطفه گفت:

  سلام وقت بخیر سه روز پیش واسه عصب کشی به دندانپزشکی رفتم دو تا از دندونام نیاز به عصب کشی داشت یکی رو دکتر به طور کامل عصب کشی کرد و اون یکی دندون واسه بعد از تعطیلات ..برای اینکه اب سرد وگرم خیلی دندونم رو اذیت نکنه…دندون رو باز کردن ودر حد شستشو پانسمانش کردن ولی الان خیلی درد داره حتی دندونهای کناری که مشکلی ندارن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام شود ببینیم علت درد برای، دندان عصب کشی شده است یا دندان پانسمان کرده است. تا بتوان تشخیص درمان مناسب را داد.

 32. Avatar مریم گفت:

  سلام
  دو روز پیش دندونم رو عصب کشی کردم و الان کل صورتم ورم کرده و به شدت درد میکنه
  میتونم آموکسی کلاو بخورم برای عفونت؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی از محل دندان امکان تجویز آنتی بیوتیک مقدور نیست. به متخصص معالج خود مراجعه نمایید.

 33. Avatar سعید گفت:

  سلام خسته نباشید. من دندانم یه چیزی رفت داخلش موقع غذا خوردن و شروع به درد کرد.. آموکسی سیلین که میخورم دردش بدتر میشه.. ولی نمیخورم گاهی اوقات درد میگیره. مشکل از کجاست آقای دکتر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از دندان شما معاینه کلینیکی انجام گیرد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 34. Avatar پریسا گفت:

  سلام اقای دکتر من هیچ سوالی نداشتم فقط خواستم تشکر کنم بابت مطالب مفید سایت تون و اینکه اینقدر با حوصله پاسخگو هستین همیشه سلامت باشید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خانم پریسا عزیز، ممنون از توجه شما به سایت. امیدوارم شاد و تندرست باشید.

 35. Avatar پریسا گفت:

  با سلام آقای دکتر من دندونم سوراخ هست و درد خیلی شدیدی داره و دکترا بخاطر نزدیک شدن ب عید وقت ندارن من هر ۸ ساعت ۱ آموکسی سیلین میخورم ولی دردش اصلا کم نمیشه چ دارویی رو توصیه میکنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آنتی بیوتیک تنها راه درمان نیست. فقط عفونت را فروکش می کند سپس که دارو قطع شود درد مجدد شروع می شود. باید به متخصص ریشه مراجعه کنید تا عصب کشی دندان انجام گیرد و عفونت خارج گردد.

 36. Avatar اسماعیل گفت:

  سلام جناب دکتردندان من عفونت داره آیا می توانم آموکسی کلا استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی از دندان تجویز دارو امکان پذیر نیست. باید به متخصص ریشه مراجعه کنید. تا درمان عفونت دندان انجام گیرد.

 37. Avatar علی گفت:

  جناب دکتر سلام و خسته نباشید،دندانی شکسته دارم،نسبت به سرما و گرما حساس شده چیزی که داخلش گیر میکنه و طعم و مزه بدی وارد دهانم میشه،میخواستم بدونم عفونت کرده؟و اینکه احساس میکنم باید کشیده بشه،میشه راهنمایی کنید قبل از کشیدن چه انتی بیوتیکی بخورم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد به یک متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود باید دندان عصب کشی شود. بدون معاینه کلینیکی امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 38. Avatar حسن گفت:

  سلام آقای دکتر لثه من آبسه کرده و صورتم باد کرده رفتم دندان پزشکی عکس دندونمو دید و گفت چرک کرده و برام پنی سیلین و اموکسی سیلین و مترونیدازول نوشته . دو روزشده ولی باد صورتم کم نشد چقدر طول میکشه خوب بشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پس از مصرف آنتی بیوتیک به متخصص ریشه با تجربه جهت درمان آبسه و عصب کشی دندان مراجعه نمایید.

 39. Avatar ایسان گفت:

  با سلام اقای دکتر من از چند سال پیش دندان ۶ پایین کیست کرده بود چهار روزه دندون رو کشیدم ولی از وقتی کشیدم دردش بیشتر شده امروز عفونت چرکی هم ازش میاد رفتم دکتر اموکسی سیلین داده هر۸ ساعت خیلی نگرانم ینی این درمان میکنه یا باید قویترشو بخورم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید با متخصص معالج خود که در جریان وضعیت دندان شما هستند مشورت کنید. باید معاینه کلینیکی از دندان شما انجام شود و رادیوگرافی تهیه گردد تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 40. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید.آقای دکترمن دندونمو چندسال پیش عصب کشب وروکش کردم الان ب درد افتاده شدید.رفتم عکس گرفتن گفتن عفونت داره وباید بکشید.اما قبلش آنتی بیوتیک بخوریدتادرد بخوابه.کوآموکسی ومترانیدازول دادن.۳تا دونه شو مصرف کردم ولی هنوز دردم شدیده.کی اثر میکنن داروها و دردم کم‌میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر هنوز درد دندان شما ادامه دارد به متخصص معالج جهت معاینه مراجعه نمایید.

 41. Avatar انا گفت:

  با سلام من سوالی دارم در مورد پدرم که هشتاد وپنج ساله هستند و امکان بردن نزد پزشک‌نداریم با توجه به شرایط عمومی ایشان . لپ راست ایشان ورم کرده از داخل دهان قرمز ومتورم و سفت و دردناک هست بنظرتان انتی بیوتیک لازمه و اگر بله چه انتی بیوتیکی شروع کنیم
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی از دهان و دندان امکان تچویز دارو مقدور نیست.

 42. Avatar فاطيما گفت:

  سلام جناب دكتر محترم..عذر ميخوام من دندان عقل بالا سمت راستم رو كشيدم چهار روز پيش اما هنوز درد دارم علتش چي هست و آيا لازمه آنتي بيوتيك بخورم؟ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد بعد از کشیدن دندان عقل تا یکی، دو روز اول طبیعی است. ولی اگر درد محل دندان عقل هنوز ادامه دارد باید رادیوگرافی تهیه شود ممکن است از ریشه دندان باقی مانده و عفونت کرده باشد. بدون معاینه کلینیکی امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 43. Avatar رضا شهیازی گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ی هفتس که دندان درد داشتم ۳ بار رفتم کلینیک منبع درد تشخیص ندادند
  منتها دوروزه که دندان شماره ۱ به شدت درد داره و نمیتونم حتی غذا بخورم اگه چیزی بهش برخورد کنه تا چند دقیقه درد فجیعی دارم
  رفتم دکتر عکس گرفتم گفت که عفونت داره یه سری قرص برام نوشت گفت که چند روز مصرف کنم بعد برم واسه عصب کشی
  ولی قرصایی که نوشته با اینک مسکن قوی هستن هیچ کمکی بهم نکردن
  چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از استفاده آنتی بیوتیک برای درمان و انجام عصب کشی دندان باید مراجعه شود. می توانید فواصل استفاده از مسکن را 8 الی 6 ساعتی میل نمایید.

 44. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر من دوتا دندون فک پایینم دچار مشکل شده پیش دندون پزشک میرم هر سری آمپول بی خسی میزنه ولی دندونم اصلا درست و حسابی سر نمیشه که کارش رو انجام بده
  هر سری گفته دارو خوردم و اب نمک و پونه و نعنا قرقره کردم الان دارم از دندون پزشکی میام چند تا اب و با دومدل پودر مخلوط کرد و با آمپول بدون سوزن ریخت داخل سوراخ دندونم و گفت کلسیم زدم
  اگر تا دفعه بعدی که اومدی بازم درست سر نشه چاره ای جز کشیدن نداره
  اخه دندونی که عفونت کنه باید درد هم داشته باشه دندون من اصلا درد نداره ولی نمیدونم چرا خوب سر نمیشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای معالجه دندان خود به متخصص با تجربه و خوب مراجعه نمایید.

 45. Avatar فریبا گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید ی سوال داشتم من دندون ۳بالا و۴پایین خالی شده بود حدود دو ماهی هست دردزیادی داشت طوری بود که اب سرد یاداغ نمیتونستم بخورم حتی اگه درحین غداخوردن غذا داخل دندان میرفت دردبسیار شدیدی میگرف رفتم دندان پزشکی بعدازعکس گرفتن گفتن ب عصب نرسیده بی حسی زدن که دندانم رو تراش بدن پرکنن و روکش ولی دندونام بی حس نشدن خیلی درد داشت نتونستم تحمل کنم گفتن عفونت داره پانسمان کردن دوهفته بعد برم ب نظر شما ایراد از بی حسی ایشون بود یاواقعا عفونت داره دندونم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. حتما تشخیص دندانپزشک معالج درست بوده و دندان عفونت داشته که این طبابت را انجام داده اند. بدون معاینه کلینیکی امکان اظهار نظر وجود ندارد.

 46. Avatar سمانه مطهرنیا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر ۵ روز پیش با دندان درد خیلی شدید به دکتر مراجعه کردم (دندان ۶ پایین سمت چپ)برای عصب کشی و درمان ریشه. عصب کشی انجام شد و پاسنمان شد دندونم اما از شدت درد دندونم خواب و خوراک نداشتم روز بعدش مراجعه مجدد داشتم برای پرکردگی‌ اما بخاطر درد شدیدی که داشتم منشیشون گفتن دکتر گفته نمیشه پرش کرد و یک نسخه بلند بالا دادن برای سرم و امپول مسکن بعد دوبار دیروز که روز چهارم بود مراجعه داشتم اونجا چون واقعا دردم بشدت زیاد هستش دکتر خودشون معاینه کردن و بالاخره انتی بیوتیک مترونیدازول و اموکسی کلاو تحویز فرمودن اما از دیروز که داروهارو مصرف میکنم سمت چپ صورتم هم خیلی ورم کرده هم پایین همون دندونی که عصب کشی انجام شده ابسه کرده نمیدونم ایا مشکل از کار دندانپزشک بوده؟ممنون از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از عصب کشی غالبا درد وجود دارد. اگر درد و تورم زیاد است ممکن است ریشه دندان عفونت کرده باشد باید توسط متخصص ریشه معاینه و عکس تهیه گردد. تا تشخیص درمان مناسب داده شود.

 47. Avatar فاطیما گفت:

  سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر دندان ۵ من به شدت درد می کند به دکتر مراجعه کردم گفت عفونت داره برای من آنتی بیوتیک نوشت . آیا می توانم از آموکسی کلاو هم استفاده کنم که چرک خشک کن قوی باشد؟ ممنون از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من وضعیت و عفونت دندان شما را نمیدونم باید معاینه کلینیکی انجام گیرد. شما باید داروی که متخصص برایتان تجویز کرده استفاده نمایید. بدون معاینه کلینیکی امکان تجویز دارو نیست.

 48. Avatar مهدیه گفت:

  سلام اقای دکتر ..من چند سال پیش دندونمو پر کردم ولی دکتر عصب کشی نکرد ولی الان همون دندون بدجور درد میکنه از چی میتونه باشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید معاینه کلینیکی انجام شود.به متخصص ریشه مراجعه کنید. دندان شما احتیاج به عصب کشی دارد.

  2. Avatar عباس محمدی گفت:

   سلام دکتر من کورنا گرفتم گلوم درد میکنه خیلی وقت خوب نمیشه کورونام خوب شده گلو دردم هنوز مونده دکتر گفته احتمالا دندونت عفونت کرده زده به گلوت قرص اموراکس ۵۰۰ وقرص مترونیدازول۲۵۰ و ۸ عدد امپول پنسینین ۸۰۰ تضریق کردم ولی خوب نشدم در ضمن پسرمم هم برای ارتودنسی ماهی یه بار میارم پیش شما ممنون راهنماییم کنید محمدی

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. به متخصص گوش و حلق و بینی برای معاینه گلو مراجعه کنید.

 49. Avatar محمود گفت:

  سلام دکتر جان.من دندون ۴بالارو عصب کشی کردم ولی دکتر پرش نکرد گفتن با سرنگ شستشو بدم الان عفونت کرده و یک طرف صورت ورم کرده حتی زیر چشمم باد کرده پنیسیلین ۶.۳.۳ زدم و کپسول آموکسی سیلین و مترونیدازول مصرف میکنم.حیفم میاد بکشمش.خطری نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با مراجعه به متخصص ریشه شستشو و عصب کشی دندان عفونت باید درمان شود. تا جای ممکن باید دندان اصلی را حفظ کرد.

 50. Avatar وحید گفت:

  سلام جناب دکتر یکی از دندانهای بالا فک بعد از 10 سال عصب کشی و پر شدن عفونت کرده و باعث ابثه و ورم صورت شده به پزشک مراجعه کردم دو تا پنسلین 6.3.3. داد و دوز مصرفشو هر 24 ساعت داد و قرص مترونیدازول هر 6 ساعت دوز مصرف 6.3.3 درسته؟ و اینکه بعد از حدودا” 18 ساعت هنوز آبسه تغییری نکرد . ممنون میشم رهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود تا بتوان اظهار نظر کرد.پس از مصرف آنتی بیوتیک باید عصب کشی دندان انجام شود.

 51. Avatar شیما گفت:

  سلام آقای دکتر من 3 روز پیش جراحی دندان عقل نیمه نهفته انجام دادم،دندان به زور خارج شد و خیلی سخت بود الان سه روزه که درد بسیار زیادی در خوش گلو و چشم همان سمت دارم، نیمی از زبانم هم هنوز سنگین و وز وز میکنه، جای بخیه هم کاملا سفید شده، این درد و سنگینی زبان و سفید بودن لثه به چه علتیه، درد با مسکن به زور کم میشه ملی از بین نمیره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد بعد ازجراحی دندان عقل کاملا مانند گلو درد حس می شود و تا چند روز بعد از جراحی معمولا طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه یافت باید جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک متخصص خود مراجعه نمایید.

 52. Avatar جمشید گفت:

  سلام . ببخشید من دو هفته از عصب کشی و یک هفته از جراحی لثه ام می گذرد .دندان ۵ بالا از داخل کنار دندان اندکی ورم دارد.درد ندارم فقط می ترسم آبسه شود و بقیه دندانهایم هم خراب شوند.دکترم مرا دعوا کرد و گفت که تقصیر خودم بوده که خوب روی بخیه ها رو مسواک نزدم.آیا ممکنه ایراد از عصب کشی ناقص باشد و باید دکترم را عوض کنم؟با آموکسی‌سیلین خوب می‌شود؟خودم می توانم با سوزن ورم کوچک را بترکانم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مشکلی نیست. شما دستکاری نکنید فقط بهداشت را رعایت کنید و در مراجعه بعدی توسط متخصص معاینه و درمان می شود.

 53. Avatar صادق گفت:

  سلام اقای دکتر من رفتم برای دندانم عصب کشی کنم دکتر گفت برو پنی سیلین بزن ایا با عفونت نمیشود عصب کشی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید آنتی بیوتیک را چند روز استفاده کنید سپس عصب کشی دندان صورت می گیرد.

  2. Avatar مجید گفت:

   سلام آقای دکتر وقت بخیر من حدود8ماه پیش چندتا دندونهای عقبمو بریچ کردم الان فکر میکنم زیر اون عفونت کرده وخیلی درد داره یعنی بین لته ودندون یه سوراخ ریز میبینم بنظر شما باید بیریچ برداشته شه نامعلوم شه یا باانتی بیوتیک قابل حله ممنون میشم اگه جواب بدید

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. باید بریج دندان برداشته شود. مصرف آنتی بیوتیک راه درمان نیست فقط درد تا تا یکی دو هفته متوقف می کند. دوباره عفونت سرباز می کند و درد شروع می شود. به یک متخصص ریشه با تجربه و خوب مراجعه کنید و باید حتما عصب کشی مجدد شود.

 54. Avatar صابر گفت:

  سلام دکتر جان
  دندونم بالا پشت دندون نیش پر کرده بود سه ماه پیش شکست تقریبا یه کوچولو بیرونه ریشه اش فقط مونده ، رفتم دکتر عکس گرفت خاست بکشه گفت احتمالا درد بکشی ، نزاشتم بکشه چون از قبل تجربه کشیدن دندون و درد یه هفته ای وحشتناکی رو تجربه کردم، اموکسیکلاو تجویز کرد و گفت سه روز دیگه برم دندونم و بکشه ، خیلی میترسم بعد کشیدن دندونم دوباره اون درد وحشتناک و تجربه کنم ، بنظرتون بعد سه روز خوردن اموکسیکلاو ۶۲۵ ، دندونمو بکشم بعدش دچار اون درد شدید نمیشم، لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر شما به یک متخصص حاذق و با تجربه مراجعه کنید . کشیدن دندان درد نخواهد داشت. اگر دندان بماند درد و عفونت میکند. حتما این دندان شما باید کشیده شود.

 55. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  پنج روزه دندان اسیای پایین رو با جراحی کشیدم منتها وقتی اموکسی سیلین مصرف میکنم درد کمتر میشه….اگه عفونت داشته باشه باید چیکار کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای عفونت دندان باید آنتی بیوتیک استفاده شود و دندان عصب کشی گردد.

 56. Avatar حسین گفت:

  سلام وقت بخیر دکتر جان من شب دندون درد شدید داشتم و فردا به پزشک مراجعه کردم و دندونمو عصبی کشی کردم و دکتر بهم گفت دندونت عفونت داره و اموکسی سیلین مصرف کن ولی اطراف دندونم و گوشم درد دارم میتونم پنی سیلین تزریق کنم یا چرک خشک کن قوی تری مصرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گردد. بدون معاینه از محل دندان و در فضای مجازی دارو تجویز نمی شود.

 57. Avatar مهیا گفت:

  سلام آقای دکتر چند ماه پیش لثمو جراحی کردم بهداشت کامل رعایت کردم مرتب روزی سه بار مسواک میزنم هر شب با دهانشو میشورم ولی الان دوباره عفونت کرده و ورم کرده درد هم داره چکار باید بکنم دیگه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده دهانشویه بطور مدام و هر شب مناسب نیست. شما شش ماه یکبار برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه نمایید. عصب کشی قبلی خوب و کامل انجام نشده.

 58. Avatar کرمی گفت:

  من دوماه پیش به دندانپزشک مراجعه کردم، عصب کشی کرد وتا چند روز پیش پانسمان بوده و آنتی بیوتیک هم مصرف نمودم. چهار روز پیش دندون را پر کردم ، ولی درد دارم مثل روزای قبل از عصب کشی. وچهار روزه که آنتی بیوتیک مصرف می کنم و همچنان درد دارم. به نظرتون این روند طبیعیه؟ اگر نیست باید چکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. چهار روز بعد از عصب کشی درد دارید غیر طبیعیه. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. به متخصص معالج مراجعه کنید تا معاینه انجام شود.

 59. Avatar negar گفت:

  سلام خسته نباشید جناب دکتر
  من دو ماهی میشه ک متوجه شدم لثه بالاییم باد کرده و سفت شده البته بالی دندنی ازم اینجوری شده که ۸ سال پیش پر کردم و روکش گزاشتم البته الان درد نداره فقط صورتمو میشستم ک متوجه شدم که لثم اونجوری شده
  بنظر شما چیکار کنم از ترس کرونا هم نمیتونم دکتر برم چونکه کورتون مصرف میکنم لطفا دارویی روبهم معرفی کنید ک استفاده کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متاسفانه بدون معاینه کلینیکی دارو تجویز نمی شود.

 60. Avatar فرهاد گفت:

  سلام آه دکتر من چهار ماه دندانم روکش کردم ولی دندانم درد دار ایا امکان دارد عفونت باشه لطفا بهم بگیت چه قرص خوبه واسه عفونت ریشه دندان خوبه تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. احتمالا عصب کشی انجام شده کامل و درست انجام نشده.

 61. Avatar نادر گفت:

  سلام آقای دکتر
  خیلی ممنون از وقتی که میذارید
  فقط شش تا دندون جلویی از فک بالا موجوده بقیه رو کشیدم الان یکیش علیرغم عصب کشی و روکش عفونت و ورم کرده طوری ک بقیه لثه و گونه و چشم و گوشم درد شدیدی گرفته بخاطر کرونا تو خونه آموکسی سیلین و مترونیدازول ۲۵۰ مصرف میکنم دو روزه هنوز جواب نگرفتم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس از توجه شما. دندان شما احتیاج به عصب کشی مجدد دارد. خوردن آنتی بیوتیک به تنهایی کافی نیست و درمان قطعی محسوب نمیشه. به متخصص ریشه مراجعه شود تا دندان شما عصب کشی گردد و عفونت برداشته شود.

 62. Avatar آیسان گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز و زحمتکش خدا حفظتون کنه آقای دکتر من چند سال قبل دندان ۶ پایین رو عصب کشی کرده بودم پارسال بخاطر ورم در لثه عصب کشی مجدد شدم ولی هنوز کیست یا ورم فروکش نکرده هر جور آنتی بیوتیک هم خوردم الان گلوم و گوشم هم درگیر شدن لوزه سمت چپ درد میکنه یه دکتر میگه باید بکشی یه دکتر دیگه میگه دندان حیفه باید کیست دربیاد خیلی خیلی از گلوم نگرانم آقای دکتر ینی خیلی خطرناک شده سرطان اینا نکنه من خیلی نگرانم تا وقت دکترم برسه میتونم آنتی بیوتیک بخورم ببخشید طولانی شد😢

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به تنهایی استفاده از آنتی بیوتیک راه درمان قطعی نیست باید به متخصص ریشه با تجربه مراجعه شود.

 63. Avatar مازیار گفت:

  سلام اقای دکتر، من دو سال پیش دندونم رو عصب کشی و پر کردم بعد دو سال هنوز وقتی بهش با ناخن ضربه میزنم خیلی خیلی کم درد میگیره عکس گرفتم اکثر پزشکا گفتن خوب پر شد بالای همین دندونت نزدیک لثه کیست تشکیل شده خواستم بدونم با آنتی بیوتیک خوب میشه یا باید دوباره پر کنم البته یک هفته اموکسی سیلین ۵۰۰ خوردم خوب نشد با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با انتی بیوتیک به تنهایی درمان نمی شود. باید دندان عصب کشی شود.

 64. Avatar Meri گفت:

  سلام اقای دکتر لثه های من چندین روز هست که ملتهب شدند و به هنگام مسواک زدن و غذاخوردن درد میگیرند و گاهی خون میاد بنده شروع کردم اموکسی سیلین ۵۰۰ هر هشت ساعت خوردم از امشب مشکل جدی نباشد ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک میل نکنید. مشکل شما از لثه می باشد در اولین فرصت برای معاینه لثه و دندان به متخصص لثه مراجعه نمایید.

 65. Avatar حبیب گفت:

  با سلام، دکتر سه تا از دندونای بالا را مدت 3 سال هست عصب کشی کردم چند بار عفونت کرده از را ه سقف دهان دکتر عفونت را خارج کرد. الان دو روز هست سمت چپ اطراف گوشم سنگین و بی حس و کمی تورم هست دکتر برام آموکسی کلاو نوشته ممکن است عفونت دندان باعث این موضوع باشد. با سپاس

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله، عفونت دندان اگر درمان نشود می تواند به تمام نقاط بدن سرایت کند.

 66. Avatar سمیرا گفت:

  آقای دکتر دندان شیری آسیا پسرم خراب شده امروز لثه اش آبسه کرده و چرک داره زیرش ابتدا بهش آنتی بیوتیک آموکسی کلاو بدم بعد برم بکشه؟ یا همزمان هم میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط دندانپزشک معاینه شود. خودسرانه آنتی بیوتیک را استفاده نکنید.

 67. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر
  دندانم عفونت داره آیا میتوانم آموکسی کلاو استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی و تجویز متخصص خودسرانه آنتی بیوتیک مصرف نکنید.

 68. Avatar میلاد رزاقی گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من حدود یک ماه پیش دندونم رو عصب کشی کردم و پرکردم. الان حدود 2 روز هست که درد شدیدی دارم. آموکسی سیلین و مترونیدازول مصرف میکنم. در ضمن دردش با مصرف مسکن هم خوب نمیشه. چیکار باید بکنم ؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص معالج خود مراجعه نمایید. باید رادیوگرافی تهیه شود تا از کامل و درست انجام گرفتن عصب کشی معلوم شود.

 69. Avatar سارا گفت:

  سلام آقای دکتر، من حدود دو هفته پیش دندان پنجم را که درد میکرد عصب کشی کردم و حدود دو هفته قبلش هم درد داشتم و لثه ام از داخل یک کیست به اندازه عدس درآورده است البته قبل از اینکه عصب کشی هم بشود بود ولی بعد از عصب کشی از بین نرفت، ممنون میشم راهنماییم کنید که باید پیش متحصص لثه برم یا متخصص درمان ریشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما برای درمان عصب کشی و درمان کیست به یک منخصص ریشه برجسته و ماهر مراجعه نمایید.

   1. Avatar الی گفت:

    سلام من یک ساله دندون عقلم کمتر از نصفش دراومده و بقیش زیر لثه نهفتست یک ماه پیش لثم عفونت کرد و چند هفته اموکسی سیلین خوردم عفونتش خشک نشد رفتم دندون پزشک گفتن باید جراحی بسه و لثه باز بشه تا دندون دربیاد رفتم جراحی کردم ولی نه تنها بهتر نشد بلکه عفونت لثم بیشتر هم شده و کل دندنای سمت دندون عقلم درد میکنه اموکسی سیلین هم میخورم هیچ تاثیری نداره با اب نمک شسشو میدم و دهانشویه استفاره میکنم ولی خوب نمیشه عفونتش چیکار باید بکنم اقای دکتر

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. ممکنه عفونت در آن ناحیه وجود داشته است یا از قبل وجود داشته و خارج نشده. یا دندانی که درآورده شده ریشه دندان شکسته و باقی مانده است باید رادیوگرافی تهیه شود. به یک متخصص جراح فک و صورت با تجربه مراجعه کنید.

 70. Avatar نگین گفت:

  سلام جناب دکتر سه روز آموکسی کلاو مصرف میکنم به دستور پزشک..اما دندونم هنوز درد شدید داره ..آنتی بیوتیک چه زمان اثر میزاره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید علاوه بر مصرف آنتی بیوتیک عصب کشی دندان هم انجام گیرد. مراجعه به این لینک عفونت دندان

 71. Avatar محبوبه گفت:

  سلام جناب دکتر من یک کودک ۳ ساله دارم که ۴دندون پیش بالاش تحلیل رفته و لثه دقیقا فقط همون بالای چهارتا مثل اینکه زرده آموکسی کلاو و مترونیدازول ۱هفته بهش دادم دردش خوب شده اما عفونی هست چیکار کنم بنظر شما در این شرایط کرونایی.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید این دندان ها کشیده شود. وگرنه ایجاد درد و ناراحتی برای کودک شما دارد. با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مطب قابل اطمینان و تمیز مراجعه کنید.

 72. Avatar rezvan گفت:

  سلام من یه چند وقته خوراکی های شیرین دندونم اذیت میکنه و احساس میکنم دهانم بو میده بخاطر کرونا نمیتونم دندون پزشکی برم باید چکار کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. از علایم پوسیدگی دندان است. به متخصص خوب و یک مطب تمیز و کاملا بهداشتی مراجعه شود.

 73. Avatar سمیرا گفت:

  سلام آقای دکتر دندان شما پنج فک پایین سمت چپم چند ماه پیش عفونت کرد دکتر آموکسی‌سیلین و مترونیدازول رو تجویز کردن ورم صورتم خوب شد اما لثم متورم بود دکتر گفتن باید عصب کشی شه که طی دو جلسه عصب کشی شد بین جلسه اول و دوم هم دارو دادن با پنی سیلین اما تاثیری نداشت اما جلسه دوم که ۱۹ روز پیش عصب کشی رو انجام دادن تورم لثم خیلی بهتر شد اما همچنان یکمیش باقی مونده که امروز عکس هم گرفتم نسبت عکس قبلی خیلی عفونت بهتر شده اما همچنان اندازه یه خط نازک عفونت داره زیر ریشه البته هفته پیش هم دکتر پست چسبوندن. بنظرتون عفونت خودش به مرور خوب میشه یا اینکه باید چیکار کنم دکتر؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت با آنتی بیوتیک و عصب کشی خوب و درست توسط یک متخصص با تجربه برطرف می گردد.

 74. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر دندون نیش من از یکسال قبل ۳ بار آبسه زده همیشه هم با مصرف انتی بیوتیک خوب شده از اونجا ک از دندونپزشک ترس دارم ،میتریم ب پزشک مراجعه کنم الان دوباره عفونت کرده ورم صورتم خوابیده ولی ابسه هنوز هست میخواستم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با مصرف آنتی بیوتیک بطور موقت عفونت سرکوب می شود. بعد از اتمام دارو عفونت باز می گردد. به یک متخصص ریشه با تجربه برای عصب کشی مراجعه نمایید.

 75. Avatar الی گفت:

  سلام آقای دکتر من سه روزه که به خاطر درد دندونم آموکسی سیلین مصرف کردم،عوارض گوارشی داره برام به جای چی می تونن مصرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی و در فضای مجازی تجویز دارو ممکن نیست. باید دندان شما عصب کشی شود.

 76. Avatar احسان گفت:

  سلام آقای دکتر
  دندونم چند روزیه که کشیدم و الان ورم کرده و درد داره چه دارویی و چه مدت بخورم که بهتر بشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. بدون معاینه دارو تجویز نمی شود. با دندانپزشک متخصص معالج مشورت کنید.

 77. Avatar مهرداد گفت:

  سلام آقای دکتر
  دندون هفت بالا مرحله اول عصب کشی انجام شده و پانسمان تا مرحله دوم انجام بشه اما درد بالا دندان و حالت عفونتی شده لثه و اصلا باز کردن دندان مشکل شده ‌محبت بفرمایید چه باید کرد.تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متخصص معالج شما باید آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند.

 78. Avatar پیمان برجیان يزدی گفت:

  با عرض سلام خدمت شما
  جناب دکتر یک از دندان‌های من ٣ سال پیش مقداری پوسیدگی داشت و پزشک معالج من کارهای لازم را انجام دادند و پر کردنداما عصب کشی احتیاج نداشت، اکنون متاسفانه عفونت کرده و بسیار متورم شده البته در زمان یک روز. با توجه به شیوع کرونا در یزد نمی تونم به دندانپزشک مراجعه کنم. نظر شما چیست تا مقطعی کاری انجام بدم تا پیک شیوع کرونا در شهرمان کمتر شود و به دندانپزشک مراجعه کنم. ضمن تشکر و تقدیر از بزرگواری حضرتعالی.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید عصب کشی شود. با مصرف کردن آنتی بیوتیک عفونت کم می شود باید درمان قطعی که همان عصب کشی هست انجام گردد وگرنه بعد از قطع کردن آنتی بیوتیک عفونت و درد بر می گردد. با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مطب قابل اطمینان مراجعه کنید.

 79. Avatar Zahra گفت:

  باسلام
  دکتر من تقریبا۳روزپیش ۳تادندون کنارهم کشیدم اومدم صورتم ورم کرده دکترگفت عفونت داشت برا اونه.چیکارکنم عفونت و ورمش بخوابه.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندانپزشک معالج شما آنتی بیوتیک و مسکن در صورت درد تجویز کرده باشد.

 80. Avatar Saraniyo گفت:

  باسلام
  دکتر من تقریبا۳روزپیش ۳تادندون کنارهم کشیدم اومدم صورتم ورم کرده دکترگفت عفونت داشت برا اونه.چیکارکنم عفونت و ورمش بخوابه.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندانپزشک معالج شما آنتی بیوتیک و مسکن در صورت درد تجویز کرده باشد.

 81. Avatar هستی گفت:

  سلام اقای دکتر هزینه عصب کشی دندون دو کانال چقدره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. من متخصص ارتودنسی هستم و در مطب کارهای مربوط به ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک انجام می شود. شما باید به متخصص ریشه مراجعه نمایید.

 82. Avatar امیر گفت:

  سلام آقای دکتر من فک سمت چپم خیلی درد میکرد. بطوریکه اصلا نمیذاشت بخوابم. رفتم دکتر عکس گرفت گفت یه کیست عفونی زیر دندون 6 دارم. اموکسی سیلین داد با مترونیدازول. چندتا هم مسکن داد. دوره درمان رو کامل گذروندم و دندون ظاهرا خوب شد چون دیگه درد نمیکرد. یک ماهی خوب بود تا اینکه الان سه چهار روزه دوباره دردم برگشته.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. استفاده از آنتی بیوتیک عفونت دندان بطور موقت سرکوب می شود. و پس از پایان آنتی بیوتیک اگر درمان و عصب کشی انجام نشود دوباره درد بر می گردد.

 83. Avatar همدم گفت:

  سلام صبح تان بخیر
  من ۱ ماهی هست ک فک بالا رو ارتودنسی کردم ک همیشه در فصل پاییز و زمستون دندون جلوم مثل همین الان دندون از شدت درد ب بی حسی می رسه ولی دردش قابل تحمل مقدار و لثه ام چرک میکنه و به بالا ترین نقطه لثه ام این درد حس میشه الان واقعا نمی دونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما تحت درمان متخصص معالج ارتودنسی خودتان هستید و بنده هیچگونه اطلاعاتی راجب موقعیت دندانها و فک شما ندارم و نمیتوانم اظهار نظر کنم. بهتر است در این خصوص با متخصص معالجتان مشورت کنید تا مشکل را حل کنند.

 84. Avatar بهمن گفت:

  سلام آقای دکتر بچه ۵ ساله یه دندانش شکسته و دانداپزشک انتی بیوتیک نوشتن مصرف کنه برا عفونت لثه ولی نامنظم استفاده کرد الان عفونت خوب نشده شربت متریندازول و آموکسی سیلین الان نظرتون باز استفاده کنه؟ خطر نداره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. بهتر است به دندانپزشک معالج مراجعه شود.

 85. Avatar درسا گفت:

  سلام آقای دکتر پسرم هفت سالشه ده روز هسته ک دندانش عفونت کرده پیش متخصص هم بردم دارو بهش نوشت ولی نگفت چندساعتی دارو بهش بدم یا چند سی سی شربت آموکسی سلین با مترونیدازول لطفا ی راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی در فضای مجازی دارو تجویز نمی شود.

 86. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر
  من دو تا از دندونام رو بعد از عصب کشی مجدد، پست و روکش کردم ولی الان بعد از گذشت یک سال دوباره گاهی اوقات درد می‌کنه. بنظر شما اگه عفونت کرده باشه آیا راه درمانی وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. فقط با رادیوگرافی می توان تشخیص داد که عصب کشی کامل انجام شده یا خیر.

 87. Avatar Ali گفت:

  سلام دو تا دندونام که کنار هم هست ،یکیش عفونت کرده می توانم آموکسی سیلین یا آموکسی کلاو استفاده کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان شما توسط دندانپزشک معاینه انجام شود. بطور خودسرانه نباید دارو و آنتی بیوتیک استفاده کرد.

 88. Avatar shaparak گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر یکی از دندونای اسیای سمت چپم چندساله پر شده ولی متاسفانه شکسته و باید عصب کشی بشه و الان عفونت کرده و کل دندونای سمت چپ بالا و پایین درد داره متاسفانه ب دلیل قرمز بودن شهرمون از لحاظ کرونا مطب دندون پزشکی فعلا تعطیله من رفتم بیمارستان دکتر یه امپول زد گف ضد التهابه و دردش تا ۳ ساعت اروم شد قرص اموکسی سیسیلین ۵۰۰ و مترونیدازول ۲۵۰ هم میخورم نوافن هم خوردم ۲ ساعت تاثیر داره توی درد بنظرتون چیکار کنم خیلی درد دارم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. دلرو و آنتی بیوتیک را بدون معاینه و در فضای مجازی نمیتوان تجویز کرد.

 89. Avatar Parinaz گفت:

  سلامم.من‌دندون‌یکم‌ودوسال‌پیش‌عصب‌کشی‌کردم.ابسه‌کرد‌دوبارع‌رفتم‌دکترگفت‌کیست‌اورده‌بایدعصب‌کشی.بشه.الان‌عصب‌کشی‌کردن.وابسه‌برطرف‌شد.امابعدازپانسمان‌وتموم‌شدن‌کار‌ دوباره‌ابسه‌کرده.وبه‌من‌هم‌پنی‌سیلین‌واموکسی‌سیلین‌تجویزکردن.ممکنه‌ابسه‌خوب‌نشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای درمان آبسه دندان علاوه بر مصرف آ«تی بیوتیک باید عصب کشی انجام شود و عفونت خارج گردد. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 90. Avatar نیاز گفت:

  سلام اقای دکتر ممنون از وقتی که میزارید، بنده مدتی هست که دهانم بو میدهد به دندان پزشک مراجعه کردم جرم گیری کردند و گفتند دندون های عقل رو‌میکشم اگه بوی دهانت برطرف نشد باید به پزشک داخلی برای معده مراجعه کنی اولین دندان عقل را کشیدن بشدت عفونت کرد و‌تب لرز داشتم که گفتن سفیکسیم بخور دیگه بقیه شو نمیکشم، مدتی خوب بود بوی دهانم بعد از یکماه دوباره به وضعیت قبل برگشت و دندان اسیاب بالا که چندین سال قبل عصب کشی و پر کرده بودم مواد داخل دندان هنگام غذا خوردن ریخت و یک سمت دندانم لق شده، کاملا چرک و عفونت را داخل دهانم حس میکنم، تشخیص شما چیست و اینکه خیلی میترسم همکارتون بگن عمل نیاز داره ، اموکسی کلاو مصرف کنم به نظرتون؟؟سپاس از پاسخ گویی شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیک انجام شود و رادیوگرافی بررسی گردد. در فضای مجازی دارو و آنتی بیوتیک تجویز نمی شود.

 91. Avatar سيما گفت:

  سلام اقاي دكتر
  دندان همسرم عفونت کرده بود و عصب کشی دندان لازم بود دکتر آموکسی کلاو داده چقدر زمان لازمه تا عفونت درست بشه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد از تخلیه عفونت توسط دندانپزشک به بیمار آموکسی کلاو تجویز می شود. طول درمان عفونت با آموکسی کلاو حدود 7 الی 10 است.

 92. Avatar Zoreza گفت:

  سلام آقای دکتر
  دندان کنار نیش ب سمت کرسی هافک بالا گاهی درد میگرفت…دندان شکشته و ریشه مانده .امروز صب ناگهانی ورم کرده حسابی ی طرف صورتم باد کرده درد نداره .چه کنم.آموکسی سیلین بخورم هشت ساعتی خوبه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود بصورت خودسرانه آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

 93. Avatar حسین گفت:

  سلام اقای دکتر من زیر دندانم یک کیست عفونی دارد که گاه گاهی از بغل لثه زیر دندان بیرون میزند من باید چه داروی بخورم تا ان کیست عفونی از بین برود

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کیست عفونی با دارو درمان نمی شود باید عکس از ناحیه تهیه شود با انجام عصب کشی عفونت برداشته شود.

 94. Avatar فاطمه گفت:

  سلام جناب دکتر خسته نباشید من یه هفته دندون عقل بالا سمت راستم درد گرفته و زیر گونه واخر فکم عجیب درد میکنه و دهانم زیاد باز نمیشه ودندون عقلم ابسه کرده نمیتونم غذا بخورم بخاطر کرونا هیچ جایی دندون نمیکشن ومعاینه نمیکنن نمیدونم چیکار کنم اموکسی سیلین واسپری دندون واب نمک استفاده میکنم ولی دردم زیادتر شده نمیدونم چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. و سپس آنتی بیوتیک برای شما تجویز کرد.

 95. Avatar مهدی گفت:

  باسلام.دندان ۲بالای بنده عفونت کرده و کیست زده بیرون.همون دندونم روکشه و متاسفانه عصب کشی بدی انجام شده.الان آموکسی سیلین ومترونیدازول مصرف میکنم.چون سرماخوردگی دارم نمیتونم به دکتر مراجعه کنم.آمپول۸۰۰هم مصرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه کلینیکی انجام شود و از محل دندان رادیوگرافی تهیه شود. به متخصص ریشه مراجعه شود.

 96. Avatar آرسام گفت:

  با عرض ادب ودرودخدمت شمادکتر،
  پسر من 7سالشه و تاالان چهارتاازدندانهای جلویش افتاده و دندان اصلی به خوبی رشد کرده و دندانهای عقبش به خاطر مصرف مولتی ویتامین در دوران نوزادی سیاه شده الان حدود5روزه که کنار دندان آسیاب فک پایینش روی لثه یه چرک کوچیک سرسفیدتغریبااندازه یه عدس بزرگتر ظاهرشده وبه محض اینکه لمس میشه خیلی احساس درد داره به خاطرشرایط حاکم نمیتونم به مطب مراجعه کنم خواهش میکنم دستوربفرماییدکه چکارکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید به دندانپزشک متخصص اطفال مراجعه شود تا عفونت را خارج کنند.

 97. Avatar مجتبی گفت:

  با سلام خدمت جناب دکتر، بنده، 39 سالمه. برای عفونت دندان میشه 15 تا آموکسی کلاو را 8 ساعتی خورد . تا وقتی که میخام به دندانپزشک مراجعه کنم روند کاریم جلوتر باشه.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر ، بطور خودسرانه آنتی بیوتیک میل نکنید. با معاینه انجام شود در صورت نیاز به شما تجویز گردد.

 98. Avatar پرینار گفت:

  سلام میخام دندون عقلما بکشم کمی درد میکنه قبلش اموکسیسلین مصرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون تجویز دندانپزشک بطور خودسرانه آنتی بیوتیک یا آموکسی کلاو برای عفونت دندان استفاده نکنید.

   1. Avatar پری گفت:

    دندونم قبلا روکش داشته روکش جداشده چندین بار الان دیگه کامل جدا شده ودندون زیرش عفونت داره درد شدید میشه ترمیمش کرد یا اگه شکسته باید خارج بشه و بکشمش بایدچکار کنم دیگه؟؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. به متخصص ریشه با تجربه مراجعه نمایید. رادیوگرافی تهیه می شود، اگر ریشه سالم باشد می نوان دندان را نگهداشت. وگرنه باید کشیده شود.

     1. Avatar جواد گفت:

      سلام خدمت جناب آقای دکتر من دندونم درد میکردو سوراخ شده رفتم نزد پزشک برام دوتا قرص مسکن و یکی کپسول آموکسی سیلین و میترونیدازول داده که یک هفته شده استفاده میکنم از درد دندونم کاسته شده و سمت فک پایین همونجاییکه دندونم خرابه بدجوری درد میکنه آیا باید آمپول اموکسی سیلین تجویز بشه یا اعصاب کشی … که نوبت داده ۱۰ روز دیگه مونده و زنگم زدم میگن همون روز که گفتم بیایین من با این درد چه کنم؟

     2. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

      با سلام. با مصرف داروها نباید درد داشته باشید. بدلیل داشتن عفونت باید از داروها استفاده نمایید سپس عصب کشی دندان انجام شود.

 99. Avatar فرهاد گفت:

  من دوروزه دندونم عفونت داره نمی دونم چیکار کنم تقریبا هر ماه یک بار دندونم عفونت می کنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بهتر است برای معاینه دندان عفونت کرده به متخصص ریشه دندان باتجربه مراجعه شود. و با تهیه رادیو گرافی می توان مشکل را بررسی و راه درمان عصب کشی دندان است.

 100. Avatar سارا گفت:

  سلام اقای دکتر من یه دوندان چند سال پیش عصب کشی کرده ام و بعد هم پر کرده ام .اما بعد از ۵ سال دوباره وقتی غذا میخورم و می جوم به درد میاد علت چیه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی کامل انجام نشده است مجدد باید دندان شما عصب کشی شود.

 101. Avatar الهه مافی گفت:

  اقای دکتر من دو هفته هست عصب کشی کردم دندونم رو دو هفته هس دو بسته اموکسی سیلین و میتراندازول مصرف کردم عفونتش اصن از بین نمیره میشه راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دو اشکال وجود دارد. یا عصب کشی کامل انجام نشده یا داروهایتان را به موقع میل نمیکنید.

   1. Avatar امیری گفت:

    سلام اقای دکتر من‌ دیروز دندان ۲ رو عصب کشی کردم متاسفانه از قبل دندانم عفونت داشت و در هنگام عفونت اصلا سر نمی شد اما هر طریقی بود عصب کشی انجام شد و دکترم گفت برای درمان تکمیلی باید صبر کنم عفونت دندانم کاملا خوب بشه متاسفانه مدتی دچار دندان قروچه هم هستم و همین موضوع مزید بر علت شده و درد من رو صدبرابر کرده متاسفانه دکترم هیچ دارویی برای خوب شدن عفونت دندانم بهم نداده میشه راهنمایی کنید من با این شرایط چی کاری میتونم انجام بدم از ترس دندان قروچه و تشدید درد دندان شب ها جرات نمی کنم بخوابم

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. تجویز دارو در فضای مجازی و بدون معاینه کلینیکی از دندان امکان پذیر نیست.

 102. Avatar محمد شجاعیان گفت:

  سلام آقای دکتر کودک ۸ ساله من در کنار دندان شیری عفونت به شکل کیست وجود داره الان دندانش افتاده ، قبل از این در زیر زبان هم از این کیست کوچولو شفاف و قرمز بود که از بین رفت ،در حال حاضر فقط آب نمک استفاده شده ، آنتی بیوتیک خاصی میتونه استفاده کنه ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط دندانپزشک معاینه شود . بدون معاینه کلینیکی نمیتوان اظهار نظر کرد.

 103. Avatar مختاری گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود یک هفته هست دندان ۴ پایین روعصب کشی کردم ولی دکترم گفت ضایعه داره وعفونت انتی بیوتیک هارو طبق دستور مصرف کردم ولی هنوز درد در گوش ودندان دارم خواستم بپرسم تا کی خوب میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی از محل دندان تهیه شود و بررسی گردد که عصب کشی کامل انجام شده یا خیر؟

 104. Avatar مریم گفت:

  سلام اقای دکتر من دندونم رو دوسال پیش عصب کشی کردم ولی به دلیل بارداری روکش نزاشتم الان که خواستم برم برای روکش دیدم دندونم نصفش شکسته و لق شده و چند باری مزه بدی در دهانم پیچیده ممکنه عفونت کرده باشه؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود اگر دندان عفونت داشته باشد باید عصب کشی دندان انجام شود.

 105. Avatar امیررضا گفت:

  سلام دکتر جمیلیان عزیز ، وقت بخیر
  بنده دو ماه هست که دندانم رو به صورت کامل عصب کشی و روکش کردم که به تازگی همان دندان عفونت و آبسه کرده
  بنظر شما این امر میتونه طبیعی باشه یا درست عصب کشی نشده ؟
  چون تماس گرفتم دکتر گفتن طبیعیه و آنتی بیوتیک تجویز کردن ، درد شدیدیش حتی گوش و سرم رو هم درگیر کرد و دچار تب شدم .
  سپاس از پاسخگوییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که کامل و درست عصب کشی شود دیگر نباید درد داشته باشد. یاید رادیوگرافی تهیه شود تا وضعیت عصب کشی دندان شما مشخص شود.

 106. Avatar سیده میترا گفت:

  سلام و عرض ادب
  جناب دکتر بنده ریشه ی دندان مو دو سال پیش بخاطر داشتن کیست در انتهای ریشه ام از سمت فک جراحی کردم و کیست رو خارج کردم
  الان در همون منطقه از فک حالت آبسه ایجاد شده تصمیم به گرفتن عکس رادیولوژی داشتم اما متاسفانه بخاطر کرونا نتونستم ریسک کنم از طرفی پرولاپس قلب دارم چه آنتی بیوتیکی مورد نیاز هست تا اوضاع بهتر شود ان شالله برای درمان اساسی بروم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. تجویز دارو آنتی بیوتیک بدون معاینه امکان پذیر نیست.

 107. Avatar الی گفت:

  سلام وفت بخیر من دندون عقلمو جراحی کردم دوشنبه و الان پنج شنبس هم ورم داشت لپم هم درد شدید دگزامتازون زدم برای دومین بار و دوتا امپول مسکن هم زدم و قرص اموکسی سیلین و مترونیدازول هم مصرف میکنم گاهی هم رد خون تو دهانم دیده میشه این چیرا طبیعیه یا مشکل داره؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درد بعد ازجراحی دندان عقل کاملا مانند گلو درد حس می شود و تا چند روز بعد از جراحی معمولا طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه یافت بایستی جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

 108. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خدا قوت آقای دکتر
  من یک ماه نیم پیش دندون عقل سمت راست جراحی کردم ۳هفته بعدش دندون. عقل سمت چپ پایین جراحی کردم زمان جراحی درد و ورم داشتم اما عفونت چرک یا خونریزی اصلا نداشتم
  حالا امروز ک رفتم بخیه سمت چپ پایین بکشم از خواب بیدار شدم متوجه شدم زیر گلو سمت راست ورم کرده و درد میکنه
  دکتر گفته عفونت کرده قرص واسم نوشتن
  میخواستم بدونم این عفونت طبیعی بعد از یک ماه نیم یا علتش جراحی بد بوده؟؟؟؟؟؟؟
  ناگفته نماند در زمان دوره نقاهت هیچ قرص چرک خشکنی به من ندادن فقط گفتن درد داشتی ژلوفن مصرف کن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بعد جراحی دندان عقل باید به شما آنتی بیوتیک تجویز میشد.

 109. Avatar آرزو گفت:

  سلام اقای دکتر من دندون درد شدید داشتم و به دندونپزشک مرجعه کردم و تشخیص عصب کشی دادن و مرحله اول عصب کشی رو انجام دادن و پانسمان کردن ولی وقت بعدی من رو یک ماه بعد گذاشتن میخواستم بپرسم این بازه زمانی فاصله بین دو مرحله اشکالی نداره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می توانستند وقت را به شما زودتر بدهند .

 110. Avatar مهتاب گفت:

  با سلام اقای دکتر دخترم ۳سالشه دندان و دندان پیشین جانبیش ابسه کردن چیکار کنم ؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید عفونت خارج شود به دندانپزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.

 111. Avatar لیلی گفت:

  سلام.
  دندانهای پایین من به اندازه خیلی کم از دندانهای پایینیم جلوتر هست .رفتم دکتر گفتن ارتودنسی جواب نمیده و باید فک جراحی بشه.چکار کنم.الان کل دندونهام رو دارم درست میکنم بنظرتون بعد درست کردن دندانها میشه ارتودنسی کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانهای فک بالا باید یک میلیمتر جلوتر از دندانهای فک پایین باشد.

 112. Avatar Mehrdad گفت:

  سلام آقای دکتر ،حدود چند ماه پیش به دکتر مراجعه کردم یکی از دندانهای بالایی را کشید و دندانهای کنارش را عصب کشی کرد و با روکش جای دندان خالی شده را پر کرد،گاها احساس درد از ناحیه زیر روکش دندان کشیده شده داشتم که یکباره درد بسیار زیاد شد و لثه ام از داخل تقریبا نزدیک بالای سقف دهان درد و التهاب ایجاد شده است ،چاره چیست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . التهاب و عفونت نشانه این است که دندان شما احتیاج به عصب کشی دارد.برای درمان به متخصص ریشه مراجعه شود.

 113. Avatar محمدحسین گفت:

  سلام.ببخشید لثه های من به شدت بوی بدی میدن . با مسواک زدن هم بوش از بین نمیره. اموکسی کلاو هم مصرف کردم ولی فایده ای نکرده.چه دارویی بخورم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید لثه و دندانهای شما معاینه بشود و درمان انجام گردد. بدون معاینه نمیتوان آنتی بیوتیک تجویز کرد.

 114. Avatar مریم گفت:

  با سلام
  آقای دکتر دندونم روکش کردم بعد از دو سال عفونت کرده
  دکتر رفتم میگه باید بکشین. آیا امکان نگه داشتن دندان وجود داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. اینطوری که دندانپزشک معالج شما تشخیص داده است ریشه دندان شما عفونت دارد و باید کشیده شود.

 115. Avatar حسین گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من تقریبا ۲ سال پیش دندان جلوم ضربه کوچک خورد و بعد از یک هفته قسمت زیرین اون ریخت و با مراجعه به دندان پزشکی دندان من پرکرد و بعد از پرکردن تقریبا هر ۵_۶ ماه دندان من عفونت میکند و با اموکسی کلاو و مسکن ها بهبود می یابد. درصورتی که قبل از پرکردن من به هیچ وجه این مشکلات نداشتم ، الان از بین ۲_۳ دندان جلوم نمیدونم در اصل کدوم درگیر به دکتر مراجعه کردم و میگن باید عصب کشی کنم ، علل اصلی میتونه پر کردن باشه ؟ اخه دندان منو خیلی تراشیدن و چکار کنم راهی غیر از عصب کشی هست ؟ . ممنون از راهنماییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید از محل دندان رادیوگراقی تهیه شود و عصب کشی قبلی کامل نبوده و مجدد باید عصب کشی انجام گردد.

 116. Avatar fasih گفت:

  سلام آقای دکتر. من دوسال پیش دندون ۶ پایین را عصب کشی کردم ولی هر چند وقت یکبار دندونم درد میکنه و لثه م ابسه میکنه. عکس انداختم دکتر تشخیص دادن که علاوه بر اینکه دندون کاملا عصب کشی نشده، یک سانت عفونت داره و چاره ای جز کشیدن دندان و ایمپلنت ندارم.
  سوال من از شما اینه آیا این حجم از عفونت بعد از کشیدن دندان کاملا برطرف میشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت ریشه دندان را درگیر کرده باید دندان کشیده شود. آنتی بیوتیک هم تجویز شود.

 117. Avatar ش.نقوی گفت:

  سلام اقای دکتر ..سه سال پیش دندون ششم رو عصبکشی کردم ولی شکست ومواد داخلش دراومد الان دوتیکه اطرافش مونده ولثه ام متورم شده دندان هفتم هم پوسیدس دیگه نمیتونم از دردبا طرف چپم غذایی بخورم الان گلو درد و گوش درد هم گرفتم نمیدونم دلیل عفونت کدوم دندونم هس الان چه قرص بخورم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام باید به دندانپزشک جهت درمان دندان خود مراجعه کنید.

 118. Avatar زهره گفت:

  وقتتون بخير آقاي دكتر من دندان دوم و سوم بالا رو عصب كش كردم و بعد از سه روز بشدت درد گرفت و تورم تا زير چشم و أطراف بيني كشيده شد رفتم پيش دكتر ايشون عفونت رو خارج كردن و ضد عفوني كردن و بلافاصله پر كردن مي خواستم بدونم اين پر كردن بلافاصله مشكلي ايجاد نمي كنه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید دندان و رادیوگرافی دندان بررسی شود. حتما تشخیص دندانپزشک شما درست بوده و الان هم که مشکلی ندارید . جای نگرانی نیست.

 119. Avatar Mahdi گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید من ۲تا دندون کنارهم رو عصب کشی کردم و پرکردم الان بعد ۱ سال عفونت کرده چیکارباید بکنم؟ بخاطر کرونا میترسم برم دندان پزشکی ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رعایت پروتکل عای بهداشتی و مراجعه به مطب قابل اطمینان مراجعه شود تا عصب کشی انجام شود.

  2. Avatar محسن گفت:

   سلام دکتر جان.
   وقت بخیر.
   من چند روز پیش با مراجعه به پزشک یکی از دندان‌هام رو عصب کشی کرد و پانسمان کرد ولی هنوز پر نکرده و وقت دادن برای هفته آینده.
   ولی درد دارم و صورتم هم باد کرده.میخواستم ببینم که عصب کشی درست انجام نشده یا مشکل دیگری هست؟

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. درست و کامل انجام شدن عصب کشی با رادیوگرافی مشخص می شود.

 120. Avatar نازنین گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲ سال پیش دندونم رو عصب کشی کردم یه ۲ روز پیش وقتی سیب میخوردم به دندونم فشار اومد و یه چند روزیه دردمیکنه احتمال داره عفونت داشته باشه ایا و اینکه اموکسی سلین مصرف کنم خوب بشه چون امروز خوردم خوب شد بعد تاچه مدت استفاده کنم و اینکه ۸ ساعت یک بار باشه بایددیگه ؟ من ۱۹ سالمه ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود بصورت خودسرانه آنتی بیوتیک ها را استفاده نکنید.

 121. Avatar زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من یه روز ونیمه ک عصب کشی و پر کردم دندونمو از قبل آبسه و عفونت داشت ک دکتر قرص داد همشو خوردم ولی الان ک عصب کشی کردم دندونامو ک بهم فشار میدم درد میکنه و نمیتونم با دندونم غذا بخورم بنظرتون این طبیعیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیو گرافی انجام شود تا ببینید عصب کشی کامل و درست انجام شده یا خیر.

 122. Avatar نویان گفت:

  سلام آقای دکتر.دندان 5 پایین عفونت کرده بخاطر کرونا اصلا نتونستم برم دندونپزشکی،میتونم آموکسی کلاو برای عفونت استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، باید معاینه انجام شود و با تجویز دندانپزشک آنتی بیوتیک میل شود. خودسرانه آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

 123. Avatar مینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر من دندونمو یک سال پیش عصب کشی کردم ، بعد از یکسال دندانم درد گرفت مجدد مراجعه کردم گفتند عصبیه 🙂 از اونجایی که من به این جمله اعتقادی نداشتم رفتم یک کلینیک خوب اونا گفتند بجای سه کانال دو کانال درمان شده و باید دندان را باز کنند و مجدد عصب کشی کنند مراجعه کردم و الان یک ماه از عصب کشی می گذرد همچنان درد دارد ضمن پر کردن دندان به پزشک گفتم هنوز درد دارم گفت چیزی نیست .. حالا من و درد و دکتری که قبول نمی کنه که مشکل داره … بنظرتون این چه مشکلی داره ؟ و من تصمیم گرفتم این دندون رو بکشم آیا ممکنه کیست داشته باشه ؟ اگر کیست داره چطور باید درمان کنم ؟ ممنون از شما جناب دکتر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با تهیه رادیوگرافی از محل دندان می توان مشکل را تشخیص داد. کیست دندان اگر کوچک باشد با عصب کشی درمان می شود. اگر کیست بزرگ باشد باید جراحی کرد. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک کیست دندان

 124. Avatar ساناز گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر ممنون از وقتی که برای پاسخگویی سوالها می گذارید.متشکرم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاس و درود بر شما

 125. Avatar سمیرا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من دندان عقل بالا و پایین سمت چپم رو نکشیدم و وقتی غذای خنک یا شیرین به دندونای سمت چپم برخورد میکنه درد میکنه.
  خواستم بپرسم این گلو درد و گاهاً گوش درد ممکنه علتش عفونت دندون باشه؟ لازم به ذکره که در حالت عادی دندونم دردی نداره و اینکه گلو دردم وقتی از خواب بیدار میشم درد شدیدی داره و با چند بار قورت دادن آب دهان، کم میشه.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام گیرد در صورت لزوم رادیوگرافی تهیه شود. سپس می توان اظهار نظر کرد.

  2. Avatar شهرام گفت:

   سلام. وقت بخیر، آقای دکتر برنامه نبض دو شبکه دو که صحبت می کنید خیلی آموزنده و مفید است. احسنت برشما متخصص حاذق و مخترع ایرانی. سپاسگزارم. ارادتمند شما شهرام کیا رستمی

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. ممنون از حسن توجه جنابعالی.

 126. Avatar مهسا گفت:

  سلام آقای دکتر
  چند سال پیش دندان ششم فک پایین را عصب کشی کردم یه هفته است درد شدید دارم دکتر تشخیص داد کیست داره زیر دندونم و مترونیدازول ۲۵۰ بخورم تا خوب شده فرزند شیر خوار دارم مشکلی نداره؟ (اشتباها مترونیدازول ۵۰۰خوردم یبارشو)
  راهنمایی میفرمایید برای کودکم مشکلی داره یا خیر و اینکه تشخیص دکتر معالج درست هست یا خیر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید برای درمان کیست و خارج کردن عفونت به متخصص ریشه مراجعه کنید. اگر کیست کوچک باشد به عصب کشی درمان می شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک کیست دندان

 127. Avatar فرزان گفت:

  سلام جناب دکتر من هفته قبل یه طرفف کم کل دندوناش درد میکرد به صورت گذرا خودش خوب میشد رفتم دکتر عکس opg انداختم گفت کل لثت عفونت کرده سفیکسیم و مترینیدازول داد حالا بعد از خوردن یک هفته خیلی بی حال میشم و حالت تهوع دارم ایا عوارض دارو هست و برای دندونام چیکار کنم نمیدونم کدوم دندون هست گفت کل عصب کشی هات بد انجام شده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی تهیه شود به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید.

 128. Avatar گلی گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من دندونم رو ۶ماه پیش جرم گیری کردم ولی دوباره بین لثه ودندونم توجلو دندون نه بین دو دندون جرم گرفته با اینکه به نحو درست مسواک ونخ دندون استفاده میکنم ولی باز جرم گرفته آیالثه ام مشکل داره

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. می تواند از بیماریهای لثه هم باشد. می توانید به متخصص لثه جهت معاینه مراجعه کنید.مراجعه به این لینک بیماری های لثه

 129. Avatar فاطمه گفت:

  سلام.من دوروزه دندان عقل و کشیدم ولی گوش و گلو و فک پایین همچنان درد داره. دکتر بهم دارو نداد و فقط گفت مسکن بخورم‌.ممکنه عفونت کرده باشه و میتونم اموکسی سیلین مصرف کنم؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   درد بعد ازکشیدن دندان عقل کاملا مانند گلو درد حس می شود و تا چند روز بعد از کشیدن معمولا طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه یافت بایستی جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

 130. Avatar مرتضی گفت:

  سلام دکتر عزیز…شب بخیر
  من دندون سمت چپ بالا از ناحیه لثه ورم کرده…چه آنتی بیوتیکی مصرف کنم تا ورمش بخوابه…

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود. سپس در صورت نیاز برای شما دارو تجویز می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

   1. Avatar سروش گفت:

    سلام.من دوروزه دندان شماره 6 فک بالا عفونت کرده و میتونم اموکسی سیلین مصرف کنم؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. باید معاینه انجام شود. بدون تجویز دندانپزشک خودسرانه نباید آنتی بیوتیک میل کنید.

 131. Avatar مريم گفت:

  سلام دكتر من دندونم رو سال ٨٤پر كردم و الان از ديروز درد شديدى دارم و امروزم لثم يكم باد كرده و درد ميكنه دارو چى بايد مصرف كنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. لثه شما آبسه کردن باید عصب کشی و عفونت خارج شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 132. Avatar فریبافعال گفت:

  سلام آقای دکتروقتتون بخیر،من دوسال پیش سه تااز دندونهای بالاازسمت راستم رو عصب کشی وروکش کردم الان لثه ام کمی متورم شده وبناگوشم دردمیکنه دوورق آموکسی سیاین ومترونیدازول خوردم بهترشدولی الان بعدازبکهفته بازم دردش شروع شده بنظرتون بازم انتی بیوتیک بخورم وچقدربخورم که خوب بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با خوردن آنتی بیوتیک بطور موقت عفونت سرکوب می شود. با قطع کردن آنتی بیوتیک دوباره غفونت و درد شروع می شود. شما باید برای درمان عفونت به متخصص ریشه مراجعه کنید.

 133. Avatar کارن گفت:

  سلام آقای دکتروقتتون بخیر،من دوسال پیش سه تا از دندونهای بالاازسمت راستم رو عصب کشی وروکش کردم الان لثه ام کمی متورم شده برای درمان میتونم آموکسی سیلین بخورم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، آنتی بیوتیک بدون تجویز دکتر نباید میل کنید.

 134. Avatar آرین گفت:

  سلام آقای دکتر دندان شماره 6 من درد میکنه و کنارش هم آبسه شده . چیکار باید کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر عفونت زیاد نباشد با مصرف آنتی بیوتیک می توان میزان عفونت را کم نمود. و دندان نیاز به عصب کشی هم دارد.

 135. Avatar مژده گفت:

  سلام وقت شما بخیر.ممنون از پاسخگویی شما.
  دکتر من دندان 6 و 7 فک پایین سمت راست رو عصب کشی کردم و دندان عقل رو هم کشیدم. حدود 15 روز پیش از قسمت داخلی دهانم،لثه ی دندان عقل و دندان 7 دونه ی سفیدی دراورد که خیلی خیلی درد میکرد و دردش به گوش و تمام فکم میزد. به دکتر مراجعه کردم و عکس نوشت ،بعد از بررسی عکس گفت قسمتی از دندان عقل توی لثه باقی مونده و باید خارج بشه ،به دکتر دیگه ای نشون دادم ،گفت هیچی از دندان عقل باقی نمونده و این استخوان فک هست که حالت بیرون زدگی و تیزی پیدا کرده و باید ساییده بشه.لثه رو سایید و تیزی رو برطرف کرد. الان حدود 4 روز میگذره و من همزمان آموکسی سیلین و مترونیدازول مصرف میکنم اما دردش اصلا کم نشده. مشکل کجاست؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه و رادیوگرافی بررسی شود تا بتوان اظهار نظر کرد.. شما به دندانپزشک معالج خود مراجعه کنید.

   1. Avatar مژده گفت:

    بله دکتر من عکس رادیوگرافی تهیه کردم و به دکترم نشون دادم اما توی عکس هیچی مشاهده نمیشه. آیا بیرون زدگی استخوان فک صحت داره؟؟؟

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام .الان شما مشکل درد را دارید با رادیو گرافی از محل دندان و دندان کناری دندانپزشک معالج می تواند علت را تشخیص دهد.

 136. Avatar زینب گفت:

  سلام آقای دکتر دندون عقلمو با کمی پوسیدگی کندم و عمق وریشه بلندی داشت ولی بعد از آمدن آن بخیه نزدن و الان مدام دندون درد دارم.باید چکار کنم دردش خوب بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید توسط دندانپزشک معاینه شود.

 137. Avatar نازنین گفت:

  سلام آقای دکتر
  من دو سال پیش دندونمو عصب کشی کردم بعد از ۶ماه دوباره دندون درد شدید اومد سراغم به پزشک مراجعه کردم منو فرستادن پیش متخصص ریشه ایش دوباره درمان ریشه کردن
  الان سه ماه دنونم دوباره درد میکنه به متخصص ریشه مراجعه کردم میگن مت تا جاییکه امکان داشته عصب کشی انجام دادیم دیگه از روی دندان بیشتر از این امکان نداره باید عصب از پایین قطع بشه الان من یکه ماهه از کشور خارج شدم یک هفته است دندونم به شدت آبسه کرده طوری که چرک از لثه بیرون میاد
  اینجا هم هنوز بیمه ام درست نشده
  یه ورق آموکسی سلین ۵۰۰خوردم ولی خوب نشده
  چه داروی دیگه ای بگیرم فعلا چرکش خوب بشه تا شرایط درست بشه برم دکتر ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   باسلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. بدون معاینه کلینیکی نمیتوان اظهار نظر کرد.

 138. Avatar پری گفت:

  سلا وقتتون بخیر من چندروزه دندون عقلمو کشیدم و ب شدت عفونت کرده و درد میکنه صورتم ورم کرده دندونای جلوییمم درد گرفته و حتی انتی بیوتیک و مسکن فایده نداره. چیکار کنم بنظرتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با رادیوگرافی تهیه شود ممکن است از ریشه دندان باقی مانده باشد.

 139. Avatar رویا گفت:

  سلام آقای دکتر دندونم زیر روکش اون طرفی که گیر غذایی دارم عفونت کرده چند هفتست درد میکنه دکترم فقط گفت آموکسی سیلین بخورم تا چند روز اما انگار خوب نمیشه شما چه پیشنهادی دارین ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.

 140. Avatar سهراب گفت:

  سلام دکتر من دندانم عفونت کرده می توانم آموکسی کلاو بخورم و بعد به دندانپزشک مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. یه دندانپزشک جهت معاینه مراجعه کنید. شما نباید بطور خودسرانه آنتی بیوتیک استفاده کنید.

 141. Avatar سیمین گفت:

  سلام اقای دکتر من دوماه پیش دندونم روکشیدم بعداز دوماه باهربار مسواک زدن زیر دوتا دندون که کنار دندون کشیده هست عفونت شدید کرده الان تقربیا یه ماه ونیمه که عفونت کرده واز غذا خوردن افتادم از بس درد دارم.یک ماه و نیم قرص اموکسی سیلین و مترونیدازول دارم میخوارم دوسه روز خوب میشه بعد دوباره شروع میکنه به درد شدید.چیکار باید بکنم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید رادیوگرافی از محل دندان تهیه شود . در آن ناحیه عفونت وجود دارد . ممکنه ریشه دندان باقی مانده باشد. که با عکس قابل تشخیص می باشد.

 142. Avatar صبا گفت:

  سلام خسته نباشید من دندان عقل بالا و پایین سمت راست کشیدم الان یک هفته میگذرد و سه چهار روز تب دارم و خوب نمیشه دکتر هم رفتم آموکسی سیلین و مترونیدازول تجویز کردن که اثری نداشت نمیدونم چیکار کنم دیگه ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک معالج خود مراجعه کنید . باید رادیوگرافی تهیه شود تا علت عفونت مشخص گردد. گاهی در اثر باقی ماندن ریشه این مشکل پیش میاید.

 143. Avatar داود صادقی گفت:

  سلام دکتر ممنون از پاسخگوئی شما نزدیک یک هفته از کشیدن دندون عقلم میگذره ولی هنوز درد داره ممکنه عفونت کرده باشه نیازی به دارو هست یانه بازهم تشکر از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   یا سلام. یک هفته درد غیر طبیعیه. به دندانپزشک معالج مراجعه کنید تا معاینه و در صورت لزوم عکس تهیه شود. شاید از ریشه دندان در لثه باقی مانده است.

 144. Avatar كامي گفت:

  سلام و وقت بخير
  حدود ٢ سالي ميشه كه دندون آسيابمو عصب كشي كردم، از روز اول وقتي چيزي ميخوردم استخون فكم درد ميرد منم فكر ميكردم چون تازه پر كردم بخاطر اينه تا اين كه يه چن ماهي ميشه دندون عصب كشي شده آبسه كرده از لثم عفونت ميزنه بيرون.دليل چي ميتونه باشه دكترجان؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما عفونت دارد باید به متخصص ریشه مراجعه کنید. اگر عفونت زیاد نباشد با عصب کشی دندان عفونت خارج می شود.

 145. Avatar هلن گفت:

  سلام . از راهنمایی های شما ممنونم. یکی از دندانهای پر کرده‌ ام ( فک‌پایین آخری ) اسفند ماه خراب شد و فروردین در تعطیلات و کرونا درد گرفت .‌با هزار جور بدبختی تحمل کردم و حالا که پیش دندانپزشک رفتم ، فهمیدم که پوسیدگی به زیر لثه رفته . دو روز پیش عصب کشی کردم ولی از درد دندان، همه دندان های سمت چپ کلا صورت سمت چپم درد می کند . مترونیدازول و آموکسی سیلین و ژلوفن تجویز کرده اند . راهنمایی بفرمایید نمی توانم تا فردا صبر کنم .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با میل کردن مسکن نباید دیگر درد داشته باشید در غیر اینصورت باید ویزیت انجام شود.

 146. Avatar علی ا‌کبر گفت:

  سلام دکتر جان! من ارتودنسی کردم10روزقبل و یکی از دندونام که قبلا عصب کشی شده بود درد میکنه در ریشه دندونم نبض احساس میکنم و حتی سقف دهان نزدیک دندان درد میکنه؟ بنظرتون علت چیست؟ و چه باید کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . از محل دندان رادیوگرافی تهیه شود . احتمالا باید مجدد عصب کشی شود . به متخصص ریشه مراجعه کنید.تا با بررسی عکس دندان علت تشخیص داده شود.

 147. Avatar سعید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۲ یکی از دندانهام رو عصب کشی کردم و یکبار هم سال ۹۷ سربدتوش رو دوباره دکترم خالی کرد و از اول پر کرد . الان سرب توش تخلیه شده و عفونت کرده و یه طرف صورت ورم زیادی کرده . سوالی داشتم مگه دندونی که عصب کشی شده باشه باز عفونت میکنه ؟ دندون کناریش رو هم پارسال عصب کشی کردم .
  ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما خوب و کامل انجام نشده . مجدد باید رادیوگرافی و عصب کشی انجام شود.

 148. Avatar ایمانی گفت:

  با سلام من دندون سه از بالا سمت چپ رو عصب کشی کردم بعد یه هفته که برا پر کردنش وقت دادن و رفتم درد خیلییی شدیدی بعد پر کردن شروع شد که هیچ قرص و دارویی ارومش نکرد علتشم دکترم متوجه نشد ، عفونتم نداشتم ، تا اینک دو روز بعد عفونت کرد و کل صورتم باد کرده دندونمو از نو تخلیه کردن دردش اروم شد، چرک خشک کن برام تجویز کردن سر ساعت مصرف میکنم خوب نشده امروز زیر گلومم باد کرده و زیر چشمم ، خیلی میترسم همچین اتفاقی برام نیافتاده بود این همه دندونپزشک رفته بودم ، نا گفته نماند که این بار آمپول بی حسی که زدن تپش قلب گرفتم و نفسام ب شماره افتاد در حالی که استرس نداشتم و بعد اومدن به خونه لرز و تب کردم و تا اخر شب خوب شدم
  ، چیکار کنم ایا برا عفونت باید به بیمارستان مراجعه کنم چون با اموکسی سیلین نمیره!؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. در مرحله اول عصب کشی دندانتان کامل و درست انجام نشده است. با تهیه رادیوگرافی می توان تشخیص داد که عصب کشی کامل است یا خیر.

 149. Avatar عباسی گفت:

  سلام.دندان عقل من دچارپوسیدگی شده ولی دردی نداشتم.ب پزسک مراجعه کردم وتشخیص عصب کشی دادن وبعدازجلسه اول۲۰عددقرص اموکسی سیلین و۲۰عددمترونیدازول برای عفونت تجویزکردندوسوالم ازشماپزشک محترم این هست که ایامصرف این تعدادقرص برای من درسته یاخیرچونکه من درحال حاضرهیچ دردیا ورم ندارم.ممنون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 150. Avatar yasmiin گفت:

  سلام اقای دکتر دندون من مدت طولانیه که پوسیده و سوراخ شده و هر چند وقت درد وحشتناکی میگیره که با هیچی اروم نمیشه …دندون عفونی رو میکشن؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه شود. رادیو گرافی تهیه می شود . دندان عصب کشی می شود و سپس با ماده پر کردنی پر می شود.

 151. Avatar ساسان گفت:

  سلام اقای دکتر . من از مطالب مفید و جامع شما در کارهای تحقیقاتیم استفاده کردم. دستتون درد نکنه . مطالب عالی و مفید هستن.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. موفق باشید.

 152. Avatar حسینی گفت:

  سلام جناب دکتر. از دیروز سمت راست گردنم زیر فک بسیار دردناک شده وتب بسیار بالایی داشتم که کمتر شده. همون سمت دندان خراب دارم. ممکنه این درد برای عفونت دندان باشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . با معاینه می توان پاسخ داد. به این شکل نمیتوان اظهار نظر کرد.

 153. Avatar عليرضا اتابكي گفت:

  سلام.دكتر دندون عقل من بدجور اذيت ميكنه .درد داره ها ولي يجوري شبيه قوروچه ميشه
  چيكار كنم؟قرص چي بخورم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه کنید تا معاینه انجام گردد شاید لازم باشد که دندان عقل کشیده شود.

 154. Avatar الیزا جوان گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  ببخشید من ۴تا از دندنای سانترالمو لمینیت کردم موقع تراش خیلی دندون خودمو تراش داد یکی از دندونام درد شدید گرفت رفتم دکتر عصب کشی کرد ی سمت صورتم تا ۴روز ورم داشت قرص مصرف کردم بهتر شده بنظرشما بهترین راه حل چیه برای دندونام

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای فاصله دندانها بهترین گزینه ارتودنسی هست. مینا دندان تراشیده نمیشود و آسیبی به دندان نمیرسد.

 155. Avatar علیرضا گفت:

  سلام آقای دکتر‌. وقت بخیر
  من چند وقت درمان ارتودنسی رو شروع کردم. و دکتر گفتن که قبل از نصب براکت ها چندتا دندان رو باید پر کنم و گفتن که نیاز به عصب کشی ندارن. تا به حال هم دندون درد نداشتم. الان یه هفته ای هست که سه تا دندونم رو پر کردم، دو روز اول پس از ترمیم هیچ دردی وجود نداشت منتها تازگی ها یکی از دندونای پر شده ام درد میگیره مخصوصا با سرما و این درد تا گوشم میره. یعنی الان نیازمنده عصب کشی هست و عفونت داره؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  درضمن من عکس رادیوگرافی رو هم نشون دکتر دادم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با دیدن رادیوگرافی دندان شما می توان تشخیص داد که عصب کشی دندان لازم است یا خیر.

 156. Avatar محمد گفت:

  سلام دکتر دومین دندونم از بالا سمت چپ تو خالی شده و سیاه همینم باعث دردش شده حتی دوسه روزه که خودشم درد نگیره میاد دندونای پایینم جبران میکنه هر مسکنی هم که میخورم فوقش ۴ساعت جواب میده درضمن هیچ تغییری در لثه و باد صورت مشاهده نمیکنم به نظر شما باید سه چهارتا دندونام رو عصب کشی کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانهای سیاه و پوسیده شما باید پر و عصب کشی شود.

  2. Avatar احمد گفت:

   سلام خسته نباشی جناب دکتر عزیزم دندان خانم یک هفته هستش درد میکنه دلیلش یک مقداری سیاه شده به دلیل وجود کرونا میترسه ودکتر نمیاد تا امروز بدجوری درد گرفته این مدت آموکسی سلین 500 میخورده یه مقداری بهترشده بود تا امروز که دیگه کپسولش تموم شده از بعدازظهر تا الان خیلی ناراحته ازهمین چرک خشک کن آموکسی میشه استفاده کرد ممنونم

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. دندان عفونت دارد با مصرف آنتی بیوتیک عفونت سرکوب می شود ولی درمان نمیشه وقتی آنتی بیوتیک قطع شود دوباره عفونت و درد بر می گردد . باید به متخصص ریشه جهت درمان و عصب کشی مراجعه شود.

 157. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر من مشکل در,رفتگی فک دارم و چند تا از دندونام و لثه هام هم خیلی درد دارن و اما نمیتونم به مدت طولانی دهانم رو برای درمان دندان باز بزارم
  به نظرتون از چه راهی میتونم دندونام رو درست کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 158. Avatar majid گفت:

  سلام آقای دکتر ،دندونم رو چند روزه کشیدم .ولی هنوز درد میکنه خفیف هست،آموکسی کلاو هم میخورم ومسکن میخواستم بدونم چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلا. اگر در صورت استفاده ازدارو درد تا دو روز دیگه ادامه داشت به دندانپزشک معالج مراجعه شود.

 159. Avatar حمید قربانی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  دکتر من یه بار دندونم و عصب کشی کردم حدود ۱۰سال پیش چند روز پیش درد شدید داشتم تو همون دندون دوباره روکش و برداشتن و عصب کشی کردن به نظر شما سری گذشته عصب کشی نکردن؟
  الان بازم درد شدید دارم تو همون دندون به نظر شما علت چیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. قبلا عصب کشی کامل و درست انجام نشده. دندان عصب کشی شده نباید درد بگیرد.

 160. Avatar محسن گفت:

  با سلام
  سال گذشته دندان آسیاب فک پایینم کلا شکست ریشه داخل لثه قرار داره همونطور مونده الان لثه داخلش چرک داره که با فشار انگشت مقدار کمی میاد بیرون نزدیکه ۴ ماهه چرک داره به دلیل کرونا نتونستم به پزشک مراجعه کنم در ضمن درد ندارم اصلا نظرتون رو بفرمایید تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان عفونت دارد . برای معالجه به متخصص ریشه مراجعه کنید. با جراحی عفونت را خارج کند.

 161. Avatar داریوش گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت دکتر جمیلیان عزیز و گرامی جناب دکتر انشالله خداوند به شما گرامی عمر طولانی بدهد و همیشه در آرامش باشید…جناب دکتر حمید رضا هستم سنم سی و هفت سال هست جناب دکتر در سی سالگی رفتم که اولین دندان عقل بنده که در اومده بود بکشم دکتر درمانگاه خانم دکتری بود که متاسفانه موقع که دندان من راکشید به شوخی به همکارش گفت خدایا فکش کندم.این حرفش باعث آزار من شد در اون لحظه که این حرف را به شوخی گفت.من خیلی استرس گرفتم که از ترس زدم زیر گریه.که بعد با دیدن من گفت شوخی کردم از چهره ات خوشم اومد خواستم شوخی کنم.جناب دکتر از هفت سال پیش با اینکه اصلا مشکل مالی ندارم و اینکه سه تا دیگه از دندان های عقل من در آمد و دوتا از دندان های کناری عقل مرا خراب کرد.من بخاطر اون ترس تا امروز که یکشبانه روز نخوابیدم از درد دندان نتونستم دکتر برم.اول ممنونم از توجه ای که ب نوشته این حقیر داشته اید سپاس از محبت و قلب مهربان شما.که جواب بیماران را میدهید.خواستم بونم در سن سی هفت سالگی ک چندین داندان خراب دارم و سه تا دندان عقل ک پوسیده شد و شکست.آیا اگه بخواهم برم دکتر میشود برایم اشکالی پیش نمی آید.حقیتش از شما قوت قلب میخوام چون واقعا نمیتونم از جلوی داندانپزشکی رد بشوم.و شکر خدا خداوند مرا از نعمت ثروت فراوانی داده امکانش هست کسی را به من معرفی کنید از همکاران محترم که بتونم ب این ترس غلبه کنم.
  سپاس از محبت شما خداوند نگه دار شما و عزیزان شما باشد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 162. Avatar Marzieh گفت:

  سلام دکتر
  من دوروز پیش دندون درد خیلی شدید داشتم رفتم دکتر گفتن عصب کشی لازمه
  یک مرحلشو انجام دادم فقط گفتن سه تا از دندان هام عفونت هم داره
  الان دندان بغلیه اونی که عصب کشی کردم خیلی درد چمیکنه و اگر چیزی بهش بخوره درد خیلی بدی میگیره این درد بخاطر عفونته؟بعداز مصرف انتی بیوتیک مشکلم حل میشه؟
  انتی بیوتیک هام هم اموکسی کلاو و مترانیدازول هست

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با مصرف آنتی بیوتیک عفونت سرکوب می شود راه درمان عصب کشی دندان می باشد.

 163. Avatar بیگی گفت:

  سلام وقت بخیر دکتر جان من دندونم آبسه کرده و تو عکس دندونم کاملا مشخص بود و جالب این جاست که این دندون قبلا عصب کشی شده این آبسه انتهای ریشه دندان شکل گرفته و خیلی داره دردش از کنترل خارج میشه الان کلاموکس 625 مصرف میکنم به دستور دندان پزشکی که رفتم. این دندون یکی از دندون های آسیاب منه که نقش مهمی تو غذا خوردن من داره و یه مقدار از مواد پر شده داخل دندون ریخته حالا من نمیدونم واقعا چیکار کنم که خوب شه دردش لطفا راهنمایی کنید منو

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما به متخصص ریشه با تجربه مراجعه کنید. تا بتواند آبسه دندان را بخوبی درمان کند.

 164. Avatar Afsooni گفت:

  سلام آقای دکتر تقریبا یک سالی هست ک از دندونم خون میاد ولی از ترسی ک از دندانپزشکی دارم ب دکتر مراجعه نکردم اما باز چند روزی هست خونریزی و درد شدت گرفته لطفا بگید چیکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما مشکل بیماری لثه دارید جهت درمان به متخصص لثه مراجعه کنید.

 165. Avatar دوستی گفت:

  سلام خسته نباشید.من دندونم سمت پایین اخر سوراخ شده و موقع غذاخوردن درد میکنه روی لثه م هم آف زده.اما میترسم برم بیمارستان،اموکسی سیلین مصرف کنم تا دردش کم بشه و مطب رفتن رو موکول کنم به بعدا؟ یا چیکار کنم دکتر راهنماییم کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما پوسیدگی دارد باید درمان و عصب کشی شود. اگر درمان نکنید پوسیدگی بیشتر و درد میگیرد.

 166. Avatar امیر مهدی آهنگری گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من یک هفته ای هست یک مقدار کمی دندونم آبسه داره بدون درد و علائم خاص.
  دندانپزشک چه درمانی انجام میده؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر آبسه، عفونت دندان زیاد باشد با عصب کشی درمان می شود.مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 167. Avatar ارزوه گفت:

  سلام وقت بخیر.
  آیا میشه از شربت فاراموکس ۴۰۰ که هر ۱۲ ساعت هست همراه با شربت مترونیدازول هر ۸ ساعت، برای درمان عفونت دندان بچه استفاده کرد؟ یا حتما باید شربت آموکسی که هر ۸ ساعت هست استفاده بشه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 168. Avatar سمیرا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید یکی ز دندونای من پایین دوتا بعد از دوندون عقل چندسال پیش عصب کشی و روکش کردم پارسال دندونم درد گرفت و لثه کنارش ورم کرد و دردش طوری بود که نمیتونستم دندونامو روی هم بزارم یعنی اگه بی هوا روهم میخورد تا گوش و استخونای فکم درد میگرفت رفتم پیش دکتری که درست کرده بود گفت باید کشیده بشه من چون خیلی خرج کرده بود نکشیدم و با روشای خونگی خوب شد الان دوباره همونطور شده و لپمم یکم ورم داره و دوباره لثم ورم کرده و مثل افتاد سفید شده همشم حس میکنم یچی کنار تو دهنمه مثل فندوقی چیزی احساس دارم و دردشم همینطوره یعنی اصلاااا نمیتونم با اونطرف چیزی بخورم واقعا نمیدونم چیکار کمم اخه مگه دندونم چی شده که با عصب کشی و روکش الان باید بکشمش چرا عفونت میکنه اخه!!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

 169. Avatar آرزو آقایی گفت:

  سلام جناب دکتر . باردار هستم و درهفته ۳۲ قرار دارم . قسمت لثه دندان جلویی در فک پایین ملتهب میشه و خودش خوب میشه . در ضمن دندونم درد نمی کنه فقط روی دندونم شکسته و کوتاه شده . حالا دکتر زنان به من آموکسی سیلین ۵۰۰ دادن هر ۸ ساعت . خود عفونت خوب میشه یا مراجعه به دندانپزشک تو اوضاع کرونا واجب هست؟؟ممنونتونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تا زمانی که آنتی بیوتیک استفاده شود عفونت سرکوب می گردد . پس از قطع کردن آنتی بیوتیک دوباره عفونت میکند. باید درمان شود.

 170. Avatar مینا گفت:

  سلام اقای دکترمن چن وقته دندونام دردمیکنه موقعه چیزی خوردیاباسردوگرمی حساسیت نشون میدن یکم بادمیخوره به دندونام اذیت میشم انتی بیوتیک بخورم رفع میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. نشانه پوسیدگی دندان است. به دندانپزشک جهت درمان مراجعه شود.

 171. Avatar فاطمه گفت:

  سلام اقای دکتر من دیروز دندون عقل نهفته فک پایینمو. با جراحی دراوردم ولی لپم خیلی باد کرده دکترمم فقط گفت دو‌نوبت اموکسی سیلین و‌مترو نیدلزول در همان روز بخورم،میخولستم ببینم این ورم طبیعیه و اینکه هر ۶ساعت اموکسی،سیلین بخورم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد بعد ازجراحی دندان عقل تا چند روز بعد از جراحی معمولا طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه یافت بایستی جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

 172. Avatar خسرو گفت:

  سلام دکتر من دندونم ۲سال هست عصب کشی کردم پر کردم اوایل داشت اما بعد پایین دندون لثه عفونت کرده وگاهی ورم میکنه درد داره بنظرتون بامصرف چرک خشک کن مشکل برطرف میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آنتی بیوتیک راه درمان نیست . فقط عفونت را سرکوب میکند. بعد از قطع دارو مجدد عفونت شروع می شود . شما به یک متخصص ریشه جهت درمان عفونت دندان مراجعه کنید.

 173. Avatar Ems گفت:

  سلام آقای دکتر من ون سال پیش دندان نیش رو عصب کشی یبعد کامپوزیت کردن بعد عصب کشی بازم یه درد کوچیک داشت اهمیت ندادم اما الان ۵ ماه روی لثه جوش کوچک ایجاد شده تا حالا زیاد خالیش کردم اموکسی ۵۰۰ با اموکسی کلا هم مصرف کردم اثری نداشته ؟؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. میتواند آبسه دندان باشد به متخصص ریشه مراجعه کنید. تا با عصب کشی و درمان عفونت خارج شود.

 174. Avatar سیاوش گفت:

  سلام آقای دکتر من الان چند سال دو تا دندون های وسطی قسمت بالای دهان م به علت ضربه لق شدن رفتم همان موقع عصب کشی کرد ولی بعد یکی دوسال عفونت مبکنه و الان هر دو سه ماه لبام وروم مبکنه و وقتی میرم دکتر داوری خشک کردن عفونت میونسه خوب خوب میشم ولی دوباره بعد از دو ماه باز عفونت مبکنه و تب لرز و درد کل بدنم را میگره لطفا چکار کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه با تجربه و ماهر مراجعه کنید.

 175. Avatar آرزو گفت:

  سلام خسته نباشید من دندونای کناریم همراه بالثه هام چن ماهه ک هرروز درد میکننن انگار اصلا نمیشه دیگ باهاشون غذا خورد درصورتی ک دندونام سالم هست تقریبا به نظرتون چیکارکنم واقعا عذاب میکشم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. شما مشکل لثه دارید بهتر است به متخصص لثه مراحعه کنید.

 176. Avatar شمیم گفت:

  سلام اقای دکترمن دندانم قبلا شکسته الان لثم کیست عفونی مکنه مترونیدازول میخورم بعد از قطع دارو دوباره عفونت میکنه چ دارویی بخورم ممنونم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. مصرف آنتی بیوتیک راه درمان نیست فقط تا وقتی که آنتی بیوتیک مصرف شود عفونت سرکوب می شود . باید به متخصص ریشه برای درمان کیست مراجعه شود. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک کیست دندان

 177. Avatar میثم گفت:

  سلام اقای دکتر من ۳۴ سال دارم ولی دندون عقلم رو نکشیدم درد هم نمیکند ایا لازمه که بکشمشون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 178. Avatar کاربر گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون که جواب کامنت ها رو می دید
  من یکی از دندون هام که ۶ سال پیش عصب کشی کردم عفونت کرده و باعث شده غده لنفی زیرش باد کنه چون دیابت دارم عفونت تنظیم قندم رو ریخته به هم به خاطر کرونا و کنکور نمیشه برم دکتر الان تازه شرول کردم به خوردن آموکسی کلاو به نظرتون بعد از چه قدر جواب می ده؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آنتی بیوتیک بطور موقت عفونت را سرکوب می کند بعد از قطع دارو دوباره عفونت بر می گردد. باید برای درمان عفونت و عصب کشی اقدام شود.

 179. Avatar مهربان گفت:

  سلام وقت بخیر من ۹روز پیش رفتم دندانپزشکی دکتر گفت نیاز به ترمیم داره و عفونت داره به من شربت آموکسی کلاو داد. بنظر شما قرص بهتر هست یا شربت آموکسی کلاو؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای خردسالان شربت آموکسی در اولویت قرار می گیرد. اگر بعد از دو هفته از مصرف آن بهبودی در وضعیت بیمار صورت نگیرد باید بلافاصله با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی مربوطه در تماس باشید .

 180. Avatar زینب گفت:

  سلام خسته نباشید من ۵ روز پیش دندونمو عصب کشی کردم اما پر نکردم
  ۳ روره پیش به قصد پرکردن ک رفتم
  خیلی درد داشتم و دکترم گفتن باید خشک کننده مصرف کنی چون عفونت کرده
  از اون روز هیچ از درد من کم نشده
  چکار کنم!

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید داروهای تجویز شده را استفاده کنید . حدودا دو الی سه روز بعدش باید درد افتاده باشد. وگرنه به دندانپزشک معالج خود مراجعه کنید.

 181. Avatar زهرا گفت:

  دکتر من چند روزه فکم درد میکنه این اواخر استرس زیادی داشتم متوجه شدم دندونام رو تو خواب بهم فشار میدم ولی الان پایین لثه ام رنگ خونه این عفونت ؟ یا فقط فشاره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. لثه شما عفونت دارد. به متخصص لثه مراجعه شود.

 182. Avatar مزدا گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  دندانم عفونت کرده میتونم کوآموکسی کلاو استفاده کتم؟به خاطر کرونا میترسم برم دکتر ممکنه راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 183. Avatar پریسا گفت:

  سلام آقای دکتر من دو هفته هستش که دندون آسیاب فک پایین رو عصب کشی مرحله اول انجام دادم .دکتر آموکسیسین و مترونیدازول تجویز کرد.بعد درد خیلی شدید بود گفت آموکسیکلاو625بخور .الان دو هفته شده گوش و گلوم سمت همون دندون به شدت درد میکنه..درد آروم نمیشه برم دوره آخر عصب کشی و انجام بدم.شما راه حلی دارین بهم بگین؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درمان دندان و عصب کشی دندان را ادامه دهید.

 184. Avatar طط گفت:

  یا اینکه میتونم از یه داروی دیگه استفاده کنم ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی دارویی را نمیتوان تجویز کرد.

 185. Avatar طط گفت:

  سلام خسته نباید من دندون هفت فک پایینم عفونت شدید کرده از صبح هر ۶ ساعت ی کپسول پنی سیلین خوردم دردش اروم شده اما کاملا خوب نشده وسط کتفامم درد میکنه دکترمم امروز نبود مشکلی تا فردا برام پیش نمیاد

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک جهت عصب کشی مراجعه کنید. عفونت دندان باید درمان شود. بدون تجویز دندانپزشک آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

 186. Avatar معصومی گفت:

  سلام
  لثه ی دندان ۴ بالا از ۷،۸ ماه پیش کمی درد میکرد و بعضی وقت ها دردش بیشتر میشد، حدود یک ماه پیش دندونم عفونت کرده بود
  یعنی بوی عفونت رو حس میکردم و درد شدید لثه و ورم(ابسه نبود)
  بعد یه دوره کامل اموکسی و مترونیدازول خوردم تا بعدش برم دندونپزشکی خورد به کرونا و موج دومش نتونستم برم تا اینکه ابسه کرد،حالا رفتم باید عصب کشی بشه منتها ۲۳ ام شهریور وقت داده،دو روز هست سرگیجه دارم که کمی شدید شده
  مربوط به عفونت دندان هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. امکانش هست. وقت اورژانسی از دندانپزشکی بگیرید.

 187. Avatar امیر گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر بنده برای روکش دو دندان جلو نزد پزشک رفتم و درادامه عصب کشی اولیه ازیرو 500 و مترانیزول تجویز شد بعد 4 روز بالای لب و زیر بینی ام احساس درد دارم طبیعی هست یا بخیر با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر درد تا یکی دو روز بعد از استفاده داروها ادامه داشت برای معاینه مجدد به دندانپزشک معالج مراجعه شود.

 188. Avatar میلاد گفت:

  سلام دکتر برای عفونت دندان می توان آموکسی کلاو استفاده کرد؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید جهت معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. تا زیر نظر دندانپزشک به شما آنتی بیوتیک تجویز شود.

 189. Avatar مریم گفت:

  سلام آقای دکتر.پسر دو ساله م(۲۵ ماهه) لثه ش آبسه کرده.بالای دو تا دندون جلویی.قراره تحت بیهوشی درمان بشه.در ۴ دندان بالایی پوسیدگی شدید داره.آنتی بیوتیک چی بدم بهش؟وزن ۱۱/۷۰۰
  بشدت در خوردن دارو مقاومت میکنه تا اندازه ایی که خودش رو به مرز خفگی میکشونه.
  خیلی ممنون از لطفتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.بهتر است به دندانپزشک جهت معاینه مراجعه شود.

 190. Avatar جواد گفت:

  سلام استاد گرامی
  بنده حدود ۵ سال پیش یکی از دندون های آسیاب بزرگم رو ک خراب بود عصبی کشی کردم
  الان مرز بین اون ناحیه ای ک پر شده با قسمت سالم همون دندون دچار خردگی شده و درد شدیدی داره .سوالی که داشتم این ک من عصب کشی کردم چرا بار تا این حد درد باقی مونده

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان کناری دچار پوسیدگی شده جهت درمان به دندانپزشک مراجعه شود.

 191. Avatar سمیه اسکندری گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت دکتر بزرگوار
  چند روزه بود لثه ام درد میکرد بعد دندون درد گرفتم.موقع مسواک زدن احساس میکنم دهنم یه مزه ای میگیره و بعضی اوقات دهنم تلخ میشه با این تفاسیر به نظر عفونت کرده درسته؟من دوتا بچه ی کوچیک دارم برای رفع فعلی و بدلیل کرونا که فعلا نمیتونم دندانپزشکی برم قرص اموکسی سیلین بخورم؟ چون نوزاد ۱۰ماهه دارم و شیر میدم اشکال نداره. خدا خیرتون بده خیلی ممنون میشم از راهنماییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بدون معاینه کلینیکی به صورت مجازی نمیتوان آنتی بیوتیک برای شما تجویز کرد.

 192. Avatar مهسا گفت:

  سلام و خسته نباشید. من 7 روز پیش عصب کشی دندان شش بالا رو انجام دادم و دکترم پانسمان کردند و برای دو هفته بعد وقت پر کردن دادند. از روز دوم دندان درد شدید دارم به طوری که هر چهار ساعت ژلوفن میخورم.روی گونه ام هم ورم جزئی کرده. دو روزه آموکسی سیلین و مترونیدازول میخورم و هیچ فرقی نکرده. برای عفونت دندانم چه آنتی بیوتیکی بخورم؟ پزشک معالجم جراح دندانپزشک هستند. بنظرتون پیش ایشون درمان رو ادامه بدم یا به یک متخصص اندو مراجعه کنم؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . بعد از معاینه کلینیکی به شما آنتی بیوتیک تجویز می شود. شما به متخصص ریشه که تبحر خاصی در ریشه دندان دارد مراجعه نمایید.

 193. Avatar مهسا گفت:

  سلامآقای دکتر دندان 6 من احتیاج به عصب کشی دارد آیا می توانم آموکسی کلاو برای عفونت استفاده کنم ؟ بنظرتون برای درمان به یک متخصص اندو مراجعه کنم؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه کلینیکی انجام شود سپس آنتی بیوتیک بعد از معاینه تجویز می شود. آموکسی کلاو برای عفونت دندان گزینه خوبی است. بهتر است به متخصص ریشه (اندو) مراجعه شود.

 194. Avatar آریا گفت:

  با سلام. برای عفونت دندان آموکسی کلاو می توانم استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   آموکسی کلاو برای عفونت دندان خوب است ولی آنتی بیوتیک های دیگری نیز برای درمان عفونت های دندانی وجود دارد. در اکثر عفونت های دندانی، دندانپزشکان این آنتی بیوتیک را تجویز می کنند. این موضوع را متذکر می شوم که بصورت سرخود از آنتی بیوتیک استفاده نکنید باید دندانپزشک برای شما تجویز کند.

 195. Avatar پریا گفت:

  با سلام… من شنبه عصب کشی کردم دکتر گفتن دندنتون خیلی ملتهبه… عصب شو کشیدن سه شنبه هفته بعدش پر کردن…
  الان که دو روز از پر کردن گذشته دندون درد شدیدی دارم…به نظرتون عفونت کرده و با چرک خشک کن درست می شه یا باید دوباره عصب کشی کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانپزشک معالج شما بعد از عصب کشی بخاطر تحریک عصب دندان باید دارو مسکن برای شما تجویز کنند.

 196. Avatar بهنام گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۵ روز پیش رفتم برای پر کردن دندان.پس از تراش گفتن باید عصب کشی بشه و دندون رو پانسمان کردن و نوبت دادن برای هفته آینده.امروز دردش خیلی شدید شده و مسکن فقط یک ساعت ارومش میکنه.احتمالا عفونت داره؟پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. داروهایی که دندانپزشک معالج شما تجویز کرده اند استفاده نمایید.

 197. Avatar نسا گفت:

  دردود بر شما جناب دکتر.دختر من ۱۰سالشه و دوتا دندان آسیای بالا پوسیده شیری کنار هم داره. امروز متوجه شدم لثه بالای دو دندان ورم داره قرمز شده وچند تا جوش سفید ریز هم رو لثه داره.می گه با زبان لمس میکنه درد هم داره.با وجود شرایط کرونایی نمی شه رفت دندانپزشکی.مسواک مرتب می زنه.و دهانشویه هم بهش دادم. به نظر شما آنتی بیوتیک ومترونیدازول هم بدم؟و چه آنتی بیوتیکی بخرم واز هر کدوم چه مقدار بدم؟
  بسیار ممنون وسپاسگزارم.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود.

   1. Avatar زهرا گفت:

    سلام پسرم نزدیک سیزده سالشه یکی از دندان های شیری هنوز نیفتاده و تازه یکم لق شده، لثه متورم شده و دندان کمی درد میکنه،

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوال شما داده شود باید معاینه کلینیکی انجام شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 198. Avatar محمد گفت:

  با سلام
  برادرم چهل ساله و دچار معلولیت ذهنی است و دیروز دچار آبسه شده و کمی صورتش ورم دارد. برایش شربت آموکسی سیلین 250 تهیه کردیم و از دیشب در حال استفاده است. آیا باید قرص مترانیدازول هم مصرف کند؟ متاسفانه به دلیل معلولیت ذهنی قادر به بردن ایشان به دندان پزشکی نیستیم. ممنون می شوم راهنمایی کنید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. متاسفانه با تجویز آنتی بیوتیک آبسه دندان درمان نمی شود تا وقتی که آنتی بیوتیک مصرف شود عفونت سرکوب می شود. باید به دندانپزشک مراجعه شود. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

  2. Avatar نسترن گفت:

   سلام آقای دکتر من دیروز دندونم رو عصب کشی و پر کردم الان هم خیلی درد می‌کنه .
   هر ۶ ساعت یه بار هم پنیسیلین وی میخورم .
   به نظرتون دوباره برم کلینیک با صبر کنم قرص ها تموم بشن .
   ممنون⁦❤️⁩

   1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

    با سلام. خوب می شود . دندانپزشک معالج شما باید مسکن هم برای شما تجویز می کرد.

 199. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر… تشکر بابت مطالب مفیدتون.
  آقای دکتر عفونت دندان چجوری بوجود می آید؟ ممنون از شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ممنون از توجه شما به سایت. دندانی که پوسیده باشد و درمان نشود و عصب کشی انجام نگیرد دندان تحت تاثیر عفونت قرار می گیرد. در داخل ریشه دندان کیست بوجود میاد.

 200. Avatar سوده گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر من چند سال پیش دندونم رو عصب کشی کردم، حالا یه چند وقتیه دندونم آبسه کرده رفتم دکتر گفت عفونت داره و قرص آموکسی سیلین و مترونیدازول مصرف کردم ولی اثر ابسه هنوز هست باید چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانپزشک معالج شما پس از تجویز آنتی بیوتیک و مصرف آن ، باید یک وقت جهت درمان عفونت برای شما جهت عصب کشی و خارج کردن عفونت بدهد.

 201. Avatar مهدی گفت:

  سلام دکتر من ۱سال و نیم پیش یه دکتر بی تجربه دندونمو ۲بار عصب کشی کرد بعد اینقدر دندونمو بد تراشید که هم اون ماده خارجی که پر کرد دراومد هم دندونم شکست الان ریشه مونده تو لثه دندونم به هیچ عنوان دیگه تاحالا درد نگرفته ولی یه ابسه کنار لثم زده یه نظرتون با انتی بیوتیک برطرف میشه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. برای اینکه جواب درستی به سوالات شما داده شود باید معاینه کلینیکی شوید. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.

 202. Avatar بهمن گفت:

  سلام آقای دکتر
  دندون شماره پنج فک پایین طبق گفته پزشک زیرش به علت عفونت زیاد تبدیل به کیست شده و پزشک با عصب کشی و چند مرحله شست و شو با سرم نمکی اقدام به پرکردن اون کرده
  من هم مدام نمک غل غل میکنم ولی روم یا همون کیست کمتر شده ولی هنوز ورم و کیست وجود داره .حدود یک ماه هست که اقدام به عصب کشی کردم
  آیا عفونت خشک یا اقدام به کشیدن دندون کنم؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. کیست کوچک باشد با عصب کشی دندان درمان می شود ولی کیست های بزرگ معمولا به کمک جراحی درمان می شوند. مطالعه بیشتر مراجعه به این لینک کیست دندان

 203. Avatar ساهره گفت:

  سلام آقای دکتر چند سال پیش دندونمو عصب کشی کردم،چند وقت پیش یه تیکه کوچیک از موادش افتاده دوندونم آبسه کرده چکار کنم.احتمال داره درست عصب کشی نکرده،ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام به متخصص ریشه جهت درمان آبسه و خارج کردن عفونت مراجعه نمایید.دندان عصب کشی شود.

 204. Avatar مونا گفت:

  سلام خسته نباشيد .. قبل از يك سال دندانم عَصّب كشي شود الان دوباره درد دارم كه يك طرفه فكم با گوشم درد دارم از دور روزه از اب ونمك هم استفاده كردم دوباره درد شروع ميشه قبلا دكتر دندان دارو اموكسي سيلين 500 و مترونيدازول 250 ژلوفن 400 تجويز كرده بود أيًا ميتونم از اين داروها استفاده كنم راهنمايم كنيد از كدام دارو استفاده كنم چون در اين شرايط كورونا نمي تونم به پزشك مراجعه كنم .. ممنون ميشم از راهنماييتون ..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عصب کشی دندان شما کامل و درست انجام نشده است. دندانی که عصب کشی درست انجام شده باشد دیگر نباید درد بگیرد به متخصص ریشه مراجعه شود.

 205. Avatar رسول گفت:

  سلام دکتر
  من پنج روز پیش دندان عقل پایین رو به خاطر پوسیدگی کشیدم که خیلی سخت بود و فک جوش و به سختی خارج شد
  اما الان بعد پنج روز هنوز درد شدیدی دارم که غیر قابل تحمله واسم
  انواع قرصا رو که گیر آوردم خوردم
  اصلا نمیدونم دلیلش چیه( البته کمی عفونت داره ظاهرا)
  عفونت یا استخوان فکم آسیب دیده شاید
  لطفا راهنمایی کنید
  تو این اوضاع بیماری ترجیح دادم تحمل کنم و بیمارستان کمتر برم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد بعد ازکشیدن دندان عقل 3 الی 5 روز می شود و معمولا طبیعی است. در صورتیکه درد ادامه یافت بایستی جهت معاینه و بررسی نزد دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

 206. Avatar علی گفت:

  برای عفونت لثه چه اقدامی موثره آیا آموکسی کلاو خوبه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر، استفاده از آنتی بیوتیک درمان قطعی نیست باید به متخصص مراجعه کنید .

 207. Avatar علی بهره مند گفت:

  سلام لثه ام باد کرده بود آموکسی کلاو خوردم بهتر شد ولی با قطع دارو باز دوباره باد کرده ولی درد نداره
  چه اقدامی باید بکنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما آبسه کرده برای خارج کردن عفونت به متخصص ریشه جهت درمان مراجعه شود.

 208. Avatar باران گفت:

  سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر مصرف اموکسی سیلین تا چند روز بعد از پرکردن دندان لازم است؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. آنتی بیوتیک های که دندانپزشک معالج شما تجویز کردن را باید استفاده نمایید.

 209. Avatar Nilu گفت:

  سلام آقای دکتر جمیلیان خسته نباشید
  دندون عقل فک پایین ابسه کرده و اطراف لثمو زخمی کرده دکترم رفتم اموکسی کلاو تجویز کردن آیا لازمه دندون عقلمو بکشم یا فقط اموکسی کلاو برای درمان کافیه؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام بعد از استفاده آنتی بیوتیک باید دندان شما عصب کشی شود. برای کشیدن دندان عقل باید معاینه کلینیکی انجام گیرد اگر فک شما جا نداشته باشد و با رویش دندان عقل فشار به دندانهای کناری میاورد باید کشیده شود.

 210. Avatar باران گفت:

  با سلام.. چند سال پیش دندونم رو عصب کشی کردم اما روکش نکردم..قسمتی از دندونم شکست و ب دکتر مراجعه کردم ایشون گفتن غضب کشی خوب انجام شده فقط پر می کنند.. اموکسی سیلین و مسکن تجویز کردند..
  حالا سوالم اینه اموکسی سیلین رو تا چند روز باید مصرف کنم؟؟؟؟
  ممنون میشم از پاسختون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. پس معاینه کلینیکی می توان اظهار نظر کرد.

 211. Avatar عرفانه موسوی گفت:

  سلام دکتر..برای دندان شش پایین خودم به دندانپزشکای زیادی مراجعه کردم هنگام خوردن سبزیجات کمی درد میگیرد نمیدونم چرا بعضی ها میگن درمان ریشه نکن تا میتونی تحمل کن عمر دندان با عصب کشی کم میشه..

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندان شما باید عصب کشی شود عفونت دارد.

 212. Avatar هادی گفت:

  سلام دکتر عزیز معذرت من دندانمو دوسال پیش عصب کشی و روکش کردم الان یدونه از ریشه هاش عفونت داره ولی درد نداره توی شرایط کرونا هم نمیتونم پیش پزشک برم. دوبار قرص عفونت استفاده کردم خوب نشدم خواستم بدونم چاره چیه؟ حتما باید سریع پیش پزشک برم؟ عوارض درمان نکردنش تا دوسه ماه دیگه چیه؟ میشه باز قرص عفونت مصرف کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک بصورت مقطعی خوب می شوید ولی عفونت درمان نمیشود و مجدد درد و عفونت بر می گردد. بهتر است با رعایت پروتکل های بهداشتی به یک مطب قابل اطمینان مراجعه کنید.

 213. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام دکتر من دندونم سالها پیش عصب کشی کردم مدتی بود دندونم ریخته بود و ریشش چون سالم بود دندان پزشکم روشو مواد گذاشت که روکش کنم، اما الان بعد یک هفته لثه ام آبسه کرده امروز چرک اومد، گفت آموکسی کلاو ۶۲۵ بخورم هر ۱۲ ساعت، آیا برطرف میشه یا موقته؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت خیلی حاد نباشد با مصرف آنتی بیوتیک می توان میزان عفونت را کم نمود. و دندان نیاز به عصب کشی هم دارد. اگر دندان به طور کامل عفونی شده باشد، و شرایط به گونه ای باشدکه دندان قابل نگهداری نباشد دندانپزشک ناچار به کشیدن دندان عفونی می شود.مراجعه به این لینک آبسه دندان

 214. Avatar Neda گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دندونم رو پر کرده بودم تقریبا یه مدتی یود که موادش افتاده بود و تو دندونم خالی بود
  ولی تازگیا. حیلی درد میکرد و کم کم ابسه هم کرد و الان دیگ واقعا شدیدی درد میکنه و مجبور شدم چن بار پشت سر هم ژلوفن بخورم چون کرونا وضعیت قرمزه و شدیده میترسم برم دکتر
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙇🙁

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عفونت خیلی حاد نباشد با مصرف آنتی بیوتیک می توان میزان عفونت را کم نمود. و دندان نیاز به عصب کشی هم دارد. اگر دندان به طور کامل عفونی شده باشد، و شرایط به گونه ای باشدکه دندان قابل نگهداری نباشد دندانپزشک ناچار به کشیدن دندان عفونی می شود. مراجعه به این لینک آبسه دندان

 215. Avatar ساجده غفوری گفت:

  سلام من دو دوره اموکسی سیلین و مترونیدازول خوردم برا عفونت دندونم ک ابسه کرده بعد گفتن قوی تر بخور بهم اموکسی کلاو دادن ولی بازم عفونت داره .چکار کنم ی ماه شایدم بیشتره دارم انتی بیوتیک میخورم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به دندانپزشک مراجعه کنید . پس از معاینه به شما آنتی بیوتیک تجویز می شود. بصورت خودسرانه از آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

 216. Avatar Maryam گفت:

  سلام اقاي دكتر
  من دو روزه متوجه شدم هنگام نخ دندان كشيدن بين دو دندانم بوي نامطبوعى مي دهد دردي هم ندارم آيا نشانه پوسيدگي يا التهاب لثه است ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . برای معاینه به دندانپزشک مراجعه شود.

 217. Avatar علی گفت:

  سلام آقای دکتر ممنونم که وقت میزارید.من دوسال پیش دندون نیشم روعصب کشی وروکش کردم الان یه ماهه که شدید درد میکنه اگه بگید مشکل ازکجاست ممنون میشم.🌹🌹

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با سپاس از حسن توجه شما. باید رادیوگرافی تهیه شود. احتمالا عصب کشی کامل و درست انجام نشده بوده درمان دندان شما عصب کشی لازم دارد.

 218. Avatar مهری گفت:

  با سلام وخسته نباشید من روز سه شنبه دوتا از دندونم رو عصب کشی کردم دکتر کامل برام عصب کشی برام انجام دادند ولی الان دو روزه درد میکنه که حتی دردش به گوش ام هم میزنه

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. خیر ، طبیعی نیست. اگر تا دو روز بعد درد ادامه داشت به دندانپزشک معالجتون مراجعه شود.

 219. Avatar Mina گفت:

  سلام دکتر جان

  دندان۴ سمت بالا رو عصب کشی کردم
  حالا شدید آبسه کرده جوری که نصف صورتم از چشمم تا زیر فکم ورم کرده و درد میکنه.
  قرص اموکسی و میترونیدازول گفتن بخورم
  الان چند روزه گذشته و همچنان داره ورم صورتم بدتر میشه.
  دکترن میگه عادیه.
  الان من چیکار کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. درد سه الی پنج روز طول می کشد. اگر بیشتر شد طبیعی نیست. به دندانپزشک معالجتون مراجعه شود.

 220. Avatar قاسم جعفری گفت:

  سلام اقای دکتر دندونم عفونت کرده میتونم آموکسی کلاو استفاده کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. تا وقتی که دلیل ایجاد عفونت های دندانی مشخص نشود نمی توان از هیچ گونه آنتی بیوتیکی استفاده کرد.

 221. Avatar محمد جواد گفت:

  سلام
  دکتر دندانم عصب کشی کردم و روکش گذاشتم مسواک ۲بار در روز صد در صد میزنم ولی حس میکنم عفونت کرده و دهانم بوی خیلی بدی میده امکان داره کیست چرکی ایجاد شده باشد؟؟ بهترین راه حل درمان چیست چه قرص چرک خوشکنی بگیرم؟؟
  ممنون میشم بابت راهنمایی

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. باید معاینه انجام شود و رادیوگرافی بررسی گردد تا بتوان علت عفونت را تشخیص داد.

 222. Avatar سایه گفت:

  سلام آقای دکتر دندانم درد می کرد و عفونت داشت آنتی بیوتیک خوردم دردش افتاده . لطفا راهنمایی کنید که برم دکتر یا خیر؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به مصرف آنتی بیوتیک به صورت مقطعی درد ندارید . حتما جهت درمان به دندانپزشک مراجعه کنید. دندان شما باید عصب کشی شود.

 223. Avatar عباس افشاریان گفت:

  دکتر سلام وقت بخیر
  من حدود یک سال و خورده ایی پیش رفتم دکتر دندان خراب داشتم که عصب کشی کرد، و بخش خراب دندان را خالی کرد و بعد پر کرد، بعد از چند ماه دندانم به شدت آبسه و ورم کرد‌ ، رفتم دکتر گفت درست عصب کشی نشده
  و الان هر دو ماه یک بار ب شدت آبسه میکنه،
  آنتی بیوتیک هم استفاده کردم
  الان باید چیکار کنم ؟ و چرا اینجوری شده ؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به یک متخصص ریشه با تجربه جهت درمان آبسه و عصب کشی مراجعه شود.

 224. Avatar مریم گفت:

  باسلام و عرض ادب
  من دو روز پیش ایمپلت انجام دادم و دو ایمپلنت داخل لثه م گذاشته شده که از داخل دهان دیده میشه. دیروز زیاد ورم نداشت ولی امروز ورم کرده خیلی زیاد. میخواستم بدونم این ورم بعد از دو روز طبیعیه؟؟ البته بهم قرص مترونیدازول و آموکسی سیلین دادن که هر ۸ ساعت مصرف میکنم.
  این ورم طبیعیه یا خطرناکه؟؟ بهتر میشه این یا امکان داره برام مشکل ایجاد کنه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. ورم طبیعی می باشد. بهتر است با دندانپزشک معالجتون مشورت کنید.

   1. Avatar مریم گفت:

    مرسی که پاسخ دادید آقای دکتر. امیدوارم همیشه سلامت باشید‌.🌹

    1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

     متشکرم. موفق باشید.

 225. Avatar الهام گفت:

  سلام اقای دکتر. لثم ابسه کرده و دکتر عصب کشی کردن و گفتن ضایعه داره این ضایعه با عصب کشی که کردن و انتی بیوتیک نوشتن از بین میره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر عفونت خیلی حاد نباشد با مصرف آنتی بیوتیک می توان میزان عفونت را کم نمود و دندان نیاز به عصب کشی هم دارد. برای مطالعه بیشتر به این لینک مراحعه شود.آبسه دندان

 226. Avatar اصغر اسدی گفت:

  سلام .وقت بخیر .بصورت کاملا اتفاقی با صفحه ی شما مواجحه شدم .سوالات وپاسخ های حضرتعالی رو مطالعه نمودم .برخودم واجب دونستم از لطف شما تشکر نمایم بخاطر وقت وارزشی که برای آحادجامعه قائل هستید که در این شرایط نابسامان وبیماری که امکان دسترسی میسر نیست وقت گذاشته وبابزرگواری خود بخشی از دردهای مردم را تسکین میدهید . سپاس و موفق باشید .

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. سپاسگزارم از حسن توجه شما. موفق و موید باشید.

 227. Avatar فاطمه گفت:

  سلام. وقت بخیر
  با سلام
  سپاس بابت پاسخگویی
  دندونم شکسته و خالی شده
  دوشنبه هفته پیش به دندانپزشک مراجعه کردم تو درد و بدون عکس و بدون درنطر گرفتن عفونت لثه اون رو عصب کشی کرد

  در عرض یه ساعت صورتم بشدت متورم و درد وحشتناک.روزبعد مراجعه کردم آمپول و آنتی بیوتیک و … داده

  الان بعد یه هفته ورم خوابیده و درد ندارم اما اندازه یه فندق رو لثه ام آبسه داره

  دکتر میگه تخلیه نشه یا باید جراحی یشه یا دندون کشیده بشه

  دارویی هست که بتونه آبسه رو از بین ببره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. عدم رسیدگی به دندان های پوسیده، امکان رسیدن عفونت به ریشه دندان و در نتیجه ایجاد آبسه دندان وجود دارد. برای درمان به متخصص ریشه مراجعه کنید. اطلاعات بیشتر مراجعه به این لینک آبسه دندان

 228. Avatar yasaman گفت:

  دکتر برای عفونت دندان مترونیدازل و‌اموکسی کلاو مصرف کنم؟
  فعلا بخاطره کرونا نمیتونم‌به دندون پزشک‌ مراجعه کنم

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید معاینه انجام شود . بعد آنتی بیوتیک تجویز کرد.

 229. Avatar محمد گفت:

  سلام آقای دکتر من سه سال پیش روی یک دندانم عمل n2 انجام دادم ، الان دندان بیشترش تخریب شده ، و درد شدیدی داره الان و لثه زیر دندان مثل نبض میزنه مسکن و چرک خشک کن فایده داره؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. به متخصص ریشه مراجعه شود. با گرفتن عکس از دندان تشخیص درمان داده می شود.

 230. Avatar حنا گفت:

  سلام وقت بخیر
  جناب دکتر من فک پایینم قسمت انتهایی لثه کنار آخرین دندان تورم پیدا کرده و درد خفیفی دارم. آیا عفونت کرده و باید به دندان پزشک مراجعه کنم؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . به دندانپزشک مراجعه شود . اگر کیست باشد باید عفونت را برطرف کرد. مراجعه به این لینک کیست دندان

 231. Avatar صباپیرداده بیرانوند گفت:

  سلام خسته نباشیدسال گذشته دوتاازدندونهای جلومو پرکردم اما عصب کشی انجام ندادم الان بعدیکسال عفونتش پیدا شده بنظرتون چکارکنم؟؟؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام . باید رادیوگرافی تهیه شود.دو تا دندانهای شما باید عصب کشی شود.

 232. Avatar علیرضا گفت:

  سلام جناب دکتر ممنون که پاسخ همه سوالات را میدین من حدود ده سال پیش چنتا از دندونامو جای دکتر متخصص درمان ریشه عصب کشی کردم حالا بعد ده سال دو تا از دندونام درد گرفته دوباره که به ایشون مراجعه کردم گفتن باید کشیده بشه سوالم اینه که آیا عصب کشی و درمان ریشه فقط بکباره انجام میشه اینکه ده سال کم نیست برای عصب کشی اونم جای متخصص درمان ریشه و اگه احتمالا دوباره انجام بشه چند سال دیگه کار میکنه ممنون از زحمات شما

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. اگر ریشه دندان شکسته باشد دیگر راه درمان ندارد و باید کشیده شود. دندانپزشک معالج شما با دیدن رادیوگرافی دندانتان میتواند این اظهار نظر را بکند.

 233. Avatar بهمن گفت:

  سلام آقای دکتر
  زیر دندان پنج فک پایینم طبق عکس رادیوگرافی کیست وجود داشت .دندانپزشک گفت باید عصب کشی و چند مرحله شستشو انجام بشه و این کار انجام داد و بعد اقدام به پر کردن کرد .بعد پرکردن عکس مجدد گرفتم و مشخص شد هنوز کیست وجود داره و مرتب روزی سه وعده با آب و نمک غل غل کردم و کپسول کلیندامیسین میخورم .ورمش کمتره شد ولی هنوز باقی موند احتمال داره کیست از بین نره یا زمان میبره ؟
  با تشکر

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. باید رادیو گرافی تهیه شود . در صورتی که کیست وجود داشته باشد باید با جراحی خارج شود

 234. Avatar مهتاب گفت:

  سلام لثم آبسه کرده چه قرصی بخورم ممنون البته بیشتر دندونام ریشن

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. این دندان باید عصب کشی شود . بدون معاینه بیمار تجویز دارو به صلاح بیمار نیست

 235. Avatar سحر گفت:

  سلام آقای دکتر من دندانم که قبلا پر شده بود خالی شده و عفونت کرده چون الان در مسافرت هستم می خواهم کواموکسی کلاو ۶۲۵ بخورم تا التهابش کم بشه تا چند هفته دیگه از مسافرت برگردم و به دکتر مراجعه کنم دوره مصرف این دارو رو میشه بفرمایید چند روز هست؟