facebook link english language persian language

تهران . خیابان ولی عصر ، بالاتر از چهار راه پارک وی ، خیابان مقدس اردبیلی ، خیابان پسیان ، پلاک ۱۴ طبقه ۵ واحد ۵۵ کد پستی ۱۹۸۶۹۴۴۷۶۸

ارتودنسیارتودنسی

ارتودنسی:

 ارتودنسی یکی از تخصص‌های رشته دندانپزشکی ارتودنسی است .که هدف  آن تصحیح مشکلات دندان و فک  است در این رشته تخصصی دندان های نامنظم ردیف می گردند. این رشته به طور اختصاصی  با تشخیص و درمان مشکلات دندانی فکی و ناهمردیفی دندان‌ها و ناهنجاریهای  اجزای ناحیه فک و صورت سر و کار دارد. دندان‌های  نامرتب و ناهنجار و بیرون‌زده نه تنها  می‌توانند ظاهر صورت شما را به مخاطره بیندازد و بر روی زندگی حرفه ای شما تاثیر داشته باشد بلکه می تواند عملکرد حفره دهان و سلامت دستگاه گوارش را دچار مشکل نماید. وقتی دندانها نامرتب باشد غذا به طور مناسب جویده نمی شود و سلامت دستگاه گوارش به  مخاطره می افتد . نامرتبی دندانها باعث پوسیدگی و باعث بیماریهای لثه می شود. بعد از درمان ارتودنسی  بیمار  می تواند با کیفیت بهتری غذا بخورد و کیفیت زندگی به طور شگفت انگیزی بهبود می یابد. و فرد از زیبایی بیشتری هنگام صحبت کردن و لبخند زدن برخوردار باشد.  بنابراین  ارتودنسی نه‌ تنها ظاهر صورت و دندان‌های شما را بهتر می‌کند، بلکه نقش مهمی در سلامت عمومی  بدن دارد. رعایت بهداشت در افرادی که دندانهای مرتبی دارند آسان‌تر بوده و احتمال پوسیدگی ,  ایجاد بیماریهای لثه و صدمه به مفصل گیجگاهی فکی کمتر خواهد بود. تصحیح ناهنجاری‌های دندانی فکی  می‌تواند طرح لبخند را تصحیح نماید  وبه فرد زیبایی و  سلامت بخشد.

زمانی‌که دندان‌های فک بالا و پایین شما نامرتب باشند و دو فک با همدیگر هماهنگ نباشند به عبارت دیگر فک بالا جلوتر از فک پایین باشد ویا فک بالا عقب تر ازفک  پایین و یا ترکیبی از این موارد وجود داشته باشد.  به این دسته از مشکلات  مال اکلوژن یا  ناهنجاری دندان گفته می‌شود.درمان ناهنجاریهای فک و صورت به دو دسته بزرگ تقسیم می شود. یکی درمان مشکلات فکی است که اصطلاحا به ان درمان  ارتوپدی فک و صورت یا ارتودنسی فک می گویند. و دیگری تصحیح  دندانهای نامرتب است که به ان ارتودنسی دندان می گویند.

ارتوپدی فک و صورت  یا ارتودنسی فک :

منظور از این درمان تصحیح فکین است . در بسیاری از بیماران ممکن است دو فک با هم اختلاف داشته باشند . اولین قدم از درمان تصحیح فک است به عبارت دیگر ابتدا باید فک تصحیح شود و بعد از تصحیح فک باید  دندانها مرتب شود به عبارت دیگر دندانها باید بر روی فک درست چیده شود. همیشه اولویت درمان با تصحیح فک است . حرکت فکین با دستگاهای متحرک  یا خارج دهانی قابل انجام است.

 

 

 ارتودنسی دندان :

وقتی دندانها نامرتب و نامنظم هستند با ارتودنسی ثابت می توان دندانها را ارتودنسی کرد.در ارتودنسی دندان, فکین حرکت نمی کند و یا حرکت بسیار بسیار مختصری در فکین انجام می شود.با ارتودنسی ثابت فقط دندانها حرکت داده می شود . با حرکت دندانها می توان دندانهای نامنظم را به صورت منظم چید و مشکلات شلوغی ,   ,وجود فاصله بین دندانها و نامنظمی دندانها را درست کرد.   رزرو آنلااین وقت ارتودنسی ، ارتودنسی رایگان
منوی دسترسی