facebook link english language persian language

تهران . خیابان ولی عصر ، بالاتر از چهار راه پارک وی ، خیابان مقدس اردبیلی ، خیابان پسیان ، پلاک ۱۴ طبقه ۵ واحد ۵۵ کد پستی ۱۹۸۶۹۴۴۷۶۸

ارتودنسی نامرئی!!! (Invisalign)ارتودنسی نامرئی!!! (Invisalign)


شاید برای خودتان اتفاق افتاده باشد یا شخصی را دیده باشید که برای ارتودنسی دندان هایش، براکت هایی فلزی روی آن ها کشیده است. مطمئناً این روش ارتودنسی منظره جالبی ندارد. ولی خوشبختانه برای افرادی که دوست ندارند به این صورت در جمعی حاضر شوند، روش های دیگری نیز برای ارتودنسی دندان هایشان وجود دارد. از جمله این روش ها ارتودنسی نامرئی می باشد که روش نسبتاً جدیدی است و نیازی به براکت ها و سیم های فلزی ندارد.

ارتودنسی،ارتودنسی نامرئی

روش درمان ارتودنسی نامرئی

نام دیگری که برای این روش درمانی به کار می برند ارتودنسی ژله ای می باشد. در این روش برای مرتب کردن دندان ها، با استفاده از تکنولوژی سه بعدی، پلاک ها(پوسته ها) ی شفافی را می سازند. و هرکدام از این پلاک ها را باید به مدت دو هفته در دهانتان بگذارید و طبق برنامه ریزی که ارتودنتیست برایتان کرده است باید هر دو هفته یک بار این پلاک ها را تعویض کنید. و به این صورت به مرور زمان و آرام آرام این پلاک ها، دندان های شما را حرکت داده و به موقعیت ایده آل می رسانند. قابلیت خوبی که این روش ارتودنسی دارد این است که شما این امکان را دارید که هنگام غذا خوردن و یا مسواک زدن و ...، پلاک ها را از دهانتان بردارید و دوباره آن ها را سر جایش بگذارید!

 

روش کار به این صورت است که ابتدا قالب هایی از دندان شما گرفته می شود و سپس برای ساخت پلاک ها، این قالب ها را به آزمایشگاه می فرستند. آماده شدن پلاک ها معمولاً حدود یک ماه طول می کشد. در این روش ارتودنسی همانند روش معمول، تقریباً هر 7 هفته یک بار به منظور ارزیابی روند پیشرفت کار ، باید توسط متخصص ارتودنسی خود، ویزیت شوید. مدت زمان درمان حدود یک سال، کمتر یا بیشتر به طول می انجامد و پلاک های ردیف کننده ای هم که در این روش استفاده می شود بسته به افراد مختلف تقریبا بین 12 تا 48 عدد می باشد.  

 

مشکلات احتمالی روش ارتودنسی نامرئی

این روش هم همانند روش ارتودنسی معمول، باعث درد و ناراحتی خواهد شد و دلیلش هم این است که پلاک ها باعث حرکت دندان ها می شوند. و عموماً هم این درد و ناراحتی در 4 روز اول گذاشتن پلاک های جدید، احساس می شود و خوشبختانه ظرف چند روز خود به خود بر طرف خواهد شد. از جمله مشکلات دیگری که این روش ایجاد می کند این است که ممکن است بعضی افراد در تکلم دچار مشکل شوند و یا بزاقشان زیاده از حد جمع شود که این مشکلات نیز به مرور زمان بر طرف خواهد شد.

ارتودنسی،ارتودنسی ژله ای،ارتودنسی نامرئی

نکات کاربردی در روش ارتودنسی نامرئی

یکی از مزایای دیگر این روش این است که شما می توانید پلاک ها را با آب ولرم و یا مسواک تمیز کنید. البته باید حواستان باشد که محکم مسواک نزنید چون ممکن است روی پلاک ها، خش بیافتد و خراب شود. همچنین به هیچ وجه در حال غذا خوردن، جویدن آدامس و یا سیگار کشیدن، پلاک ها درون دهانتان نباشد زیرا این کار باعث تغییر شکل آن ها می شود و اگر این اتفاق بیافتد دیگر کارایی خاصی نخواهند داشت. برای نوشیدن مایعات هم در هنگامی که پلاک در دهانتان هست، فقط نوشیدن آب جایز است و نوشیدن مایعات غیر از آب توصیه نمی شود. باید مواظب باشید پلاکتان نشکند یا تغییر شکل ندهد، اگر این اتفاق افتاد حتما با متخصص ارتودنسی خود در میان بگذارید.  

 

در پایان این نکته را نباید فراموش کنیم که برای کارآمدی این روش ارتودنسی باید حتماً شرایط ویژه و خاصی فراهم باشد. و برای همین فقط کیس ها و افرادی که این شرایط را دارند می توانند توسط این روش درمان شوند. این پلاک ها و ردیف کننده ها نمی توانند اختلالات فک را درمان کنند، همچنین نمی توانند نامرتبی ها و فاصله زیاد بین دندان ها را نیز اصلاح کنند.رزرو آنلااین وقت ارتودنسی ، ارتودنسی رایگان

نظر کاربران دیگر درباره این مطلب
شما نیز در مورد این مطلب نظری دارید؟ نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید...
   
منوی دسترسی