ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی

در دوره های دندانپزشکی عمومی، فرصت و امکان یادگیری کامل ارتودنسی جهت انجام درمان موفق وجود ندارد به همین دلیل، متخصص ارتودنسی پس از خاتمه دوره 6 ساله دندانپزشکی در رقابتی فشرده از میان انبوهی از دندانپزشکان علاقمند به ارتودنسی موفق به ورود به دوره تخصصی ارتودنسی شده و به طور متوسط 3 سال فقط به فراگیری انواع مهارتهای ارتودنسی متحرک و ثابت مشغول می شود
انجمن ارتودنتیست های ایران پیشنهاد می کند:
در صورتی که تمایل به انجام درمان ارتودنسی دارید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. برای مطمین شدن از اینکه پزشک شما متخصص ارتودنسی است و دندانپزشک عمومی نیست این است که به به سایت سازمان نظام پزشکی مراجعه نمایید. با انتخاب گزینه جستجوی پزشک و انتخاب متخصص ارتودانتیکس فهرستی از متخصصین در اختیارتان قرار می دهد.
عناوین زیر را که ممکن است در تابلو، سرنسخه، کارت ویزیت و یا هرگونه آگهی تبلیغاتی مشاهده کنید بیانگر متخصص ارتودنسی بودن نیست. یک متخصص ارتودنسی برای معرفی تخصص خود فقط از عبارت متخصص ارتودنسی استفاده می کند و از عبارت های نظیر
دندانپزشک، ارتودنسی، دندانپزشک متخصص و مانند آن استفاده نمی نماید.

بهترین متخصص ارتودنسی

ارتودنسی اولین شاخه تخصصی دندانپزشکی است و به تشخیص، پیشگیری و درمان بی نظمی های دندانی و ناهنجاری های فکی می پردازد. در ارتودنسی تلاش می شود تا با اینگونه درمان ها هم به زیبایی و هم به عملکرد بهتر دهان و دندان ها کمک شود. انواع خدماتی که یک متخصص ارتودنسی می تواند به شما دهد شامل:
درمان شکاف کام و لب (لب شکری) این بیماری در گروه بیماری های مادرزادی قرار می گیرد و توسط متخصص ارتودنسی قابل درمان است
درمان ناهنجاری های ساده دندانی شامل: دندان اضافی، نامرتبی و شلوغی دندان ها، کراس بایت دندانهای قدامی
درمان ناهنجاری های غیر ساده دندانی شامل: اورجت، دیپ بایت، اپن بایت، غیبت دندانی، ناهماهنگی خط وسط دندان ها، وجود فاصله در بین دندان ها
درمان ناهنجاری های فک شامل: ناهنجاری فک کلاس 2، ناهنجاری فک کلاس 3، انحراف فک، بزرگی و یا کوچکی فک بالا، بزرگی و یا کوچکی فک پایین

کلینیک تخصصی ارتودنسی

بهترین راه برای درمان ناهنجاری دهان دندان و فک مراجعه به یک کلینیک تخصصی ارتودنسی و یک متخصص در این زمینه است. اما در میان این همه کلینیک و دندانپزشک کدام یک بهترین است؟
اگر در تهران زندگی می کنید یا هر شهر دیگر حتما به 3 نکته مهم در انتخاب بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی و بهترین پزشک متخصص ارتودنسی توجه کنید:
1. تجربه را انتخاب کنید: متخصص یا کلینیکی تخصصی ارتودنسی که انتخاب می کنید تجربه و سابقه کافی در این زمینه را داشته باشد.
2. متخصص را انتخاب کنید: شخص یا کلینیکی که انتخاب می کنید حتما به طور اختصاصی در زمینه ارتودنسی کار کرده باشد.
3. شهرت را انتخاب کنید: یک کلینیک یا متخصص مشهور مسلما درمان های موفقی را پشت سر گذاشته است که به شهرت خوبی رسیده است بنابراین از تجربه دیگران در این مورد استفاده کنید.

کلینیک بهترین متخصص ارتودنسی4. متخصصی را انتخاب نمایید که صاحب تالیف کتاب و مقاله در داخل و خارج کشور باشد در دانشگاه سمت استاد داشته باشد . در کنگرهای داخل و خارج از کشور سخنرانی های متعدد در مورد ارتودنسی داشته باشد. دارای ثبت اختراع در کشورهای مطرح دنیا باشد.

درمان ارتودنسی یکی از درمان های مهم در زمینه بازسازی ترتیب دندان ها و فک ها می باشد و در چهره افراد و لبخند آنان نقش کلیدی را بازی می کند. لذا جهت انجام ارتودنسی دندان و یا فک باید در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی بسیار دقت کرد.

انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

با نگاهی به درمانهای ارتودنسی و متخصصین فعال در این حوزه، می توان شاخص هایی را برای تعریف یک متخصص ارتودنسی نمونه تعریف کرد که با ارائه خدمات سلامت و بهبود زیبایی صورت، نقشی اساسی در ارتقای اعتماد به نفس و سطح کیفی زندگی افراد برعهده دارند. عوامل مختلفی در رضایت مشتری تاثیرگذار است که با ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب و مجرب گره خورده است. می توان الویت اول را تجربه و دانش متخصص دانست که می تواند با فراهم آوردن تجهیزات مناسب و محیطی ایده آل بهترین تجربه را برای مراجعه کنندگان به وجود آورد.

بهترین متخصص ارتودنسی

 

 • درمان ارتودنسی فقط باید توسط متخصص ارتودنسی انجام پذیرد و برای این کار به دندانپزشک مراجعه نکنید.
 • متخصص ارتودنسی مجرب و با دانش فراوان در زمینه درمان بیماریهای مختلف فک و دهان انتخاب گردد تا بر تمامی ناهنجاریهای فک و صورت اشراف کامل داشته باشد.
 • متخصص ارتودنتیستی ارجح می باشد که در زمینه دانشگاهی فعالیت داشته باشد، چرا که اساتید دانشگاه، اطلاعات بروز تری در این زمینه دارند.
 • متخصصی که دارای مقاله های معتبر علمی و تحقیقات در این زمینه باشد، از بینش بهتری در این رشته برخوردار است.
 • اساتیدی که دارای سخنرانی های مختلف ارتودنسی در کنگره های داخل و خارج کشور هستند، تسلط بهتری در درمان بیماران ارتودنسی دارند.

هدف متخصص ارتودنسی از درمان

متخصص ارتودنسی با کمک خدمات باکیفیت و البته هزینه مناسب، می تواند به هدف اصلی خود که رفع اختلالات دهانی و فکی و همچنین سلامت روحی و جسمی افراد است کمک شایانی کرده و مشتریان وفاداری را با خود همراه کند. اما در جهت مخالف ممکن است افرادی با مراجعه به دندانپزشکی عمومی و نبود تخصص کافی در ارتودنسی علاوه بر ناهنجاری های موجود، با مشکلات جدیدی روبرو شوند.

بهترین درمان ارتودنسی با همکاری بیمار

بیمار باید با متخصص ارتودنسی همکاری خوبی داشته باشد تا بتوان به بهترین نتیجه برای درمان ارتودنسی رسید. بیماران در حین درمان می بایست به آنچه متخصص ارتودنسی به آنها تذکر می دهند به خوبی گوش فرا دهند. به عنوان نمونه اگر به بیماری گفته می شود که از کش در حین درمان استفاده کند بیماران باید در مورد استفاده از کش و یا موارد دیگر بخوبی با متخصص ارتودنسی همکاری نمایند تا درمان موفقیت آمیز باشد. همچنین بهداشت دهانی در حین درمان ارتودنسی باید به خوبی رعایت شود تا مطلوبترین پاسخ به درمان به دست آید.

در این میان دکتر جمیلیان با کسب تجارب و تخصص فراوان، همواره توانسته زیبایی و بهترین تناسب را میان اجزای صورت و لبخندی زیبا به مراجعه کنندگان هدیه دهد.

 

دکتر جمیلیان

درباره دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دارای بورد تخصصی ایران و اروپا و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا و اروپا هستند.

12 دیدگاه برای “بهترین متخصص ارتودنسی

 1. سروین سروین گفت:

  سلام من در جستجوی بهترین متخصص ارتودنسی بودم که به شما برخورد کردم با توجه به معیارهایی که در اینجا ذکر کرده اید متاسفانه در شهر من متخصص ارتودنسی با این مشخصات وجود ندارد و من باید به تهران مراجعه کنم. سوالی که دارم این است آیا امکان دارد با ویزیت آنلاین وضعیت من را بررسی که برنامه دقیقی از رفت و آمد به تهران داشته باشم. من در مورد کار ارتودنسی دندان هایم بسیار وسواس دارم و ترجیح می دهم این کار را به بهترین ارتودنتیست بسپارم. قبلا از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  1. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی گفت:

   سلام من قبلا ویزیت آنلاین از طریق تلگرام و واتساپ را برای مراجعین خارج از کشور انجام داده ام و اکنون هم انجام می دهم اما نکته ای که در مورد این نوع از ویزیت برای انتخاب درمان ارتودنسی و تشخیص صحیح وجود دارد این است که برخی موارد ممکن است در عکس های ارسالی از طرف بیمار پنهان بماند و هنگامی که بیمار به طور حضوری مراجعه می کند ممکن است مواردی مشاهده شود و تست هایی گرفته شود که با ویزیت آنلاین امکان پذیر نیست. بنابراین اگر می خواهید برنامه دقیقی از روند درمان ارتودنسی خود داشته باشید حتما حضوری مراجعه کنید. از نظر من بهترین تشخیص و انتخاب بهترین درمان ارتودنسی با ویزیت آنلاین امکان پذیر نیست.

 2. Avatar حسین گفت:

  سلام استاد بزرگوار و هم وطن عزیز من،من از اطلاعاتی که در اختیار مان قراردادید بی نهایت سپاسگزارم ولی متاسفانه من اهل شهرستان سرخس هستم ویک فاصله دربین دندان های فک پایین من وجود دارد ولی در کنارشما سرچشمه معرفت و دانشمند بزرگوار نیستم اگر چنانچه مطب در مشهد داشتید من به خدمت شما بزرگوار می رسیدم واز زیبایی دندان لذت می بردم افسوس افسوس(خواهان آنم که ضربان قلبتان

  به لبخندهای مکرر تکرار شود

  و هر آنچه به دل آرزو دارید

  بی بهانه ای از آن شما باشد)

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون از قلم زیبای شما. شما می توانید در مشهد به مطب اقای دکتر محمد با صفا مراجعه نمایید.

 3. Avatar امیر لاجوردی گفت:

  سلام جناب دکتر جمیلیان بزرگوار، من در جستجوی بهترین متخصص ارتودنسی بودم و با نام شما برخورد کردم بعد از تحقیق و مطالعه رزومه شما در ویکی پدیا تصمیم گرفتم که به شما استاد بزرگوار مراجعه کنم. از این که افتخار داشتم به خدمت شما بیایم بسیار بسیار خرسندم و از درمان ارتودنسی انجام شده بسیار راضی هستم. با آرامش و بدون هیچ نگرانی دوره درمان را گذراندم و از این بابت از شما متشکرم. از هر لحاظ بهترین هستید و امیدوارم همواره با همین کیفیت و جدیت کلینیک ارتودنسی شما پابرجا باشد.

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   سلام. ممنون امیر جان . شما یکی از بهترین بیماران مطب بودید که همیشه منظم مراجعه می کردید . خوشحالم که درمان شما با رضایت و موفقیت به اتمام رسیده است.

 4. Avatar پریسا گفت:

  سلام اقای دکتر خدا قوت من یک دختر ۲۰ ساله دارم که در سن ۱۳ سالگی دوره ارتودنسی رو خدمت اقای دکتر روان مهرانجام دادند ولی مدتی است که متوجه شدم دندان های فک پایین حرکت کردند و نامرتب شدند با توجه به وجود بیماری کرونا میتونم به مطب شما برای درمان مراجعه کنم وا با توجه به سن ایشان راهی برای درمان وجود دارد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. بله امکان انجام هست . حضورا مراجعه نمایید. اوایل خرداد ماه با شماره تلفن مطب 22011892 برای گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید .

 5. Avatar حمیده گفت:

  سلام آقای دکتر.دودندان جلو بالاییم فاصله زیادی دارن ازهم.درشهر خودمون هم به متخصص ارتودنسی رفتم ولی گفتن با ارتودنسی درست نمیشه چیکار کنم بنظرتون

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. با ارتودنسی ثابت درمان می شود. می توانید با شماره تلفن مطب 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید.دندان شما معاینه کلینیکی شود. و حضورا راهنمایی شوید.

 6. Avatar نرگس گفت:

  سلام من خانم ۳۸ ساله هستم در زمان نوجوانی ارتودنسی کردم ومتاسفانه دکتر بابیفکری دندان جلوی فک پایین رو کشیده وتقارن دندانها به هم خورده ودبارره نامرتب شده.ایا با ارتودنسی این مشکل قابل حل هست؟

  1. دکتر جمیلیان دکتر جمیلیان گفت:

   با سلام. دندانهای شما باید معاینه کلینیکی انجام شود. بعد میتوان اظهار نظر کرد. می توانید با شماره تلفن 22011892 جهت گرفتن وقت قبلی تماس بگیرید تا حضوری راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *